Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 30 kép az Ó Testamentomból. Nagyon ritka! Bp., é. n. (Pfeifer Ferdinánd. XXX tábla (képek).1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói viseltes, foltos, ill. félvászon kötésben. |
2 | 100 csodálatos bűvészmutatvány vagy a kis ezermester. Bp., é. n. Bálint Lajos kiadása. 30 p. Tűzve, borító nélkül! |
3 | Az 1865-dik évi december 10-dikére hirdetett Országgyűlés Képviselőházának Jegyzőkönyve. Hiteles kiadás. Pest, 1866. Emich G. 202 p. Korabeli félvászon kötésben, borító viseltes, szakadt! |
25000 | ||
4 | Az 1876-ik évi törvények gyűjteménye. Bp., 1876. Eggenberger. 416 p. Kiadói aranyozott, címerrel díszített kopottas vászonkötésben. |
5 | Ady Endre Budapestje. Összeállította: Faragó Éva és dr. Ruzicska Mária. Megjelent 1000 pld.! Bp., 1977. Főv. Szabó Ervin Könyvtár. 270 p. 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
6 | ADY ENDRE A tegnapi Páris. Bp., é. n. Bolyai Akadémia. 128 p. Fűzve, kiadói ill., szakadt papír védőborítóban. Borító hátsó lapja hiányzik. |
7 | ADY ENDRE Az illés szekerén. Hatodik kiadás. Bp., é. n. Athenaeum. 175 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
8 | Ady válogatott versei. Bp., 1949. Ady Emlékbizottság Kiadása. 160 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
9 | AKELEY, MARY L. JOBE Nyugtalan dzsungel. Ford.: Tábori Mihály. Bp., é. n. Folio Kiadás (Athenaeum). 183 p. Kiadói félvászon kötésben. |
10 | AKINARI, UEDA Eső és hold meséi. Ford.: Hani Kjoko és Holti Mária. Vincze Lajos rajzaival. A japán mondavilág hősei! Bp., 1964. Európa. 161 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
11 | ALMÁSSY TIBOR Autóversenyzők, versenyautók. Bp., 1975. Sport. 318 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes, ragasztott, ill. papír védőborítóban. |
12 | ALSCHER, OTTO Tier- und Jagdgeschichten. Bukarest, 1977. Kriterion. 542 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
13 | ANDRÁSSY GYULA GRÓF A világháború problémái. Bp., 1916. " Élet" . 329 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
14 | ANTALFFY GYÖRGY DR. Állam és alkotmány az athéni demokráciában. Bp., 1962. Közgazdasági és Jogi. 297 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
15 | Antanténusz. Második kiadás. Mondókák és tréfás versek. Bálint Endre rajzaival. Bp., 1976. Móra. 45 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
16 | Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2001-ben. Szerk.: Gerő András, Varga László, Vince Mátyás. Bp., 2002. Első Budapesti Közösség. 332 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
17 | Arany János összes munkái. Arany János elbeszélő és elegyes költeményei. Töredék! Bp., 1884. Ráth Mór. 453 p., VI p. Kiadói aranyozott, festett, ill., díszes vászon sorozatkötésben, szép állapotban. |
18 | Az arany teknősbéka. Vietnami népmesék. Ford.: Nguyen Huu Thut. /Népek meséi/. Bp., 1956. Új Magyar Könyvkiadó. 93 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
19 | Arcképek a magyar szocialista irodalomból. Szerk.: Illés László. Bp., 1967. Kossuth. 433 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
20 | ARCÜBASEV Szanin. Teljes kiadás. (Oroszországban eltiltva). Bp., 1918. Rozsnyai Károly. 309 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
21 | Aristoteles poétikája. Ford.: Dr. Geréb József. /Olcsó Könyvtár/. Bp., 1891. Franklin. 108 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
22 | ARISZTOTELÉSZ Nikomakhoszi etika. Ford.: Szabó Miklós. Bp., 1997. Európa. 455 p. Kiadói műanyagkötésben. |
23 | Arzneibuch für das Deutsche Reich. Dritte Ausgabe. (Pharmacopoea Germanica, editio III.). Berlin, 1890. R. von Decker' s Verlag. XII p., 432 p. Kiadói, aranyozott címerrel díszített, kissé kopott félbőr kötésben, körben festett lapszélekkel. |
24 | ASZLÁNYI KÁROLY A kettévált milliomos. Regény. /Világvárosi regények 155./. Bp., é. n. Világvárosi Regények Kiadóhivatala. 64 p. Tűzve, szakadtas kiadói papírborítóban. |
25 | ASZTALOS SÁNDOR Bíró Lajos. A nagy magyar utazó. Bp., 1953. Művelt Nép. 136 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel! |
26 | ATKINS, ROBERT C. DR. Dr. Atkins forradalmian új étrendje. Ford.: Bozai Ágota és Sóvágó Katalin. Bp., 2004. HL Studio Bt. 556 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
27 | Aurora. Anthológia a magyar költészet fénykorából. Összeállította: Király György. /Kner Klasszikusok XI./. Megjelent: 1200 pld.! Gyomán, 1921. Kner Izidor. 162 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
28 | Azerbajdzsán. Paloták, tornyok, mecsetek. Fényképezte: Gink Károly. A szöveget írta: Turánszky Ilona. Bp., 1976. Corvina. 64 p., 128 p. képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
29 | Ácsszerkezetek. /Ipari szakkönyvtár 101-103./. Összeállította és az ábrákat rajzolta: Bossányi József. 331 ábrával. Bp., é. n. Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége. 267 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
30 | ÁPRILY LAJOS Ábel füstje. Válogatott versek. Bp., 1965. Szépirodalmi. 406 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
31 | ÁRKÁGYEV B. A. A futballjáték taktikája. Bp., é. n. Népszava. 83 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
32 | Babits - Juhász - Kosztolányi levelezése. Sajtó alá rendezte: Belia György. /Uj Magyar Múzeum 3./. Bp., 1959. MTA Irodalomtörténeti Intézete. 347 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
33 | BABITS MIHÁLY Levelek Irisz koszorújából. Második kiadás. Bp., 1914. Nyugat. 94 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. (Falus) papírborítóban. |
34 | BABITS MIHÁLY Versek. (1902-1927). Bp., é. n. Athenaeum. 414 p., 5 sztl.lev. Kiadói ill., festett, aranyozott vászonkötésben. |
35 | BAINVILLE, JACQUES Napoleon. Ford.: Hevesi András. Bp., é. n. Athenaeum. 429 p. 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
36 | BAK MIHÁLY Orvosok - sebesültek. Kórházvonaton a Dontól Dániáig. Bp., 1987. Szerző. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
37 | BAKÓ FERENC Palócföldi lakodalom. Bp., 1987. Gondolat. 281 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1900 | ||
38 | BAKÓCZI ANTAL DR. Vadásszenvedély, vadászati fegyelem. Bp., 1971. Táncsics. 295 p. Kiadói kartonborítóban, ill., vízfoltos papír védőborítóban. |
39 | A Bakony és a Balaton-felvidék évezredei. Vezető a Veszprémi Bakonyi Múzeum állandó kiállításához. Veszprém, 1985. Múzeum. 173 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
40 | BAKTAY ERVIN India művészete. Második kiadás. A történelem és művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp., 1963. Képzőművészeti Alap. 473 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
4200 | ||
41 | BAKTAY ERVIN Jancsi nyeregbe száll. Ifjúsági regény. Az író illusztrációival. Bp., 1940. Révai. 383 p. Kiadói vászonkötésben. |
42 | BAKTAY ERVIN Kőrösi Csoma Sándor. II. kiadás! Bp., 1961. Gondolat. 269 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
43 | BALÁZS GYÖRGY Dr. Mihailich Győző, az oktató, a tervező, a kutató és a közéleti ember. Bp., 2002. Műegyetemi Kiadó. 257 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
44 | BALLA ANTAL A liberalizmus történelme. Gazdasági és politikai tanításai. Bp., 1926. Légrády. 364 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, a végén néhány levél gyűrött! |
45 | BALLA ANTAL Magyarország története. Bp., é. n. Magyar Téka. 169 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
46 | BALLA ZOLTÁN Modern Sakk. Második, átdolgozott kiadás. Abonyi István előszavával. Bp., (1925.) Kultura Könyvkiadó Rt. 103 p. Modern félvászon - bársonykötésben, aranyozott felirattal. |
47 | Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák. Kallós Zoltán gyűjtése. Szabó T. Attila gondozásában. Kottákkal! Bukarest, 1971. Kriterion. 678 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
48 | BANDELLO, MATTEO A pajzán griffmadár. Válogatott novellák. Válogatta: Herczeg Gyula. Illusztrálta: Szántó Piroska. Bp., 1979. Európa. 382 p. Kiadói vászonkötésben, ill., kissé viseltes papír védőborítóban. |
49 | BARÁT - ÉBER - TAKÁCS A művészet története. Lényegesen bővített és javított kiadás. 176 egyszínű és 16 színes táblával. Bp., é. n. Dante. 802 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, kötése meglazult! |
50 | BARBARITS LAJOS Nagykanizsa. /Magyar Városok Monográfiája/. Az 1929-ben megjelent mű reprintje! Bp., 1989. Almanach. 394 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
51 | BARNA JAKAB A játékok könyve. A nagyközönség számára. Bp., é. n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 144 p. Kiadói feliratos, festett vászonkötésben. |
52 | BARÓTI - CSÁNKI Magyarország története. IV. kiadás. Polgári és felsőbb leányiskolák számára. Térképekkel és illusztrációkkal. Bp., 1898. Lampel R. 203 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
53 | BARTA ÉVA, ERDÉLYI GYÖRGY, SZÉKELY JÁNOS Huta a Bakony alján. Riportok, beszámolók a 100 éves Ajkai Üveggyárról. Veszprém, (1988.) Megyei Lapkiadó. 139 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
54 | BARTHA JÓZSEF Hulló Lombok. Költemények. Bp., 1939. Stephaneum. 18 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
55 | BARTOSIEWICZ, ALEKSANDER DR. - SIEWNIAK, MAREK DR. Öreg fák, díszfák ápolása. /Kertünk, házunk, otthonunk/. 99 ábrával. Ford.: Dr. Sass Béla. Bp., 1979. Mezőgazdasági. 182 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
56 | BAUMGARTNER ALAJOS Kísérleti természettan. /Ipariskolai Könyvtár/. 69 ábrával. Bp., 1904. Pesti Könyvnyomda Rt. 130 p., 2 sztl.lev. (Tartalomjegyzék). Amatőr félvászon kötésben, viseltes állapotban. |
57 | BÁLDY BÁLINT A baromfi tenyésztése. Harmadik, átdolgozott kiadás. Bp., 1961. Mezőgazdasági. 322 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
58 | BÁLINT MARCELL Hááát ! 117 színművészünk bakija. Bp., 1988. Antikva Kiadó. 227 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
59 | BÁN WILLY A magyar postabélyegek adattára. Bevezetővel ellátta: Bán Béla. H. n., é. n. Hungária Magyar Bélyeggyűjtők Köre. 372 p., IV p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
60 | BÁNFFY MIKLÓS Megszámláltattál. Bp., 1982. Helikon. 553 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
61 | BÁRCZY ISTVÁN Budapest. /A világ képekben/. Bp., 1927. Enciklopédia Rt. 60 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes, ill. papírborítóban. |
62 | BÁRSONY ISTVÁN A boszorkány és más elbeszélések. A szabad ég alatt. /Modern Magyar Könyvtár/. Bp., é. n. 1910. Singer és Wolfner. 158 p., 1 sztl.lev., 125 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
63 | BÁRSONY ISTVÁN Erdőn, mezőn. Vadásztörténetek. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1962. Móra. 223 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
64 | BEECHER - STOWE, H. Tamás bátya kunyhója. Ford.: Réz Ádám. Würtz Ádám rajzaival. Bp., é. n. Ifjúsági. 509 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
65 | BEKE GYÖRGY Magunk keresése. Riportok, esszék. Dedikált! Bukarest, 1972. Kriterion. 147 p., 2 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
66 | BELÉNYESY MÁRTA Adatok a tanyakialakulás kérdéséhez. (A " telek" és a magyar tanya középkori gyökerei/. Bp., 1948. Néptudományi Intézet. 78 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, címlap hiányzik! |
67 | BENEDEK ELEK A csudafa. Mesék. Jaschik Álmos színes képeivel. Az 1927-es kiadás felhasználásával! Bp., é. n. Terra - Kossuth. 96 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
68 | BENEDEK ELEK A kollektor. Regény a székely népéletből. Bp., 1886. Pallas. 1 sztl.lev., 189 p., 1 sztl.lev. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
69 | BENEDEK ELEK A magyar történelem nagyjai. Nagy Lajos - Hunyadi János - Mátyás király. Számos képpel. Bp., 1914. Athenaeum. 136 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
70 | BENEDEK ELEK A táltos kecske. II. kiadás. Bene József rajzaival. Bukarest, 1978. ION CREANGA. 183 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
71 | BENEDEK ELEK Arany mesekönyv. A világ legszebb meséi. Bukarest, 1975. Kriterion. 197 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
72 | BENEDEK ELEK Nagy magyarok élete. Csokonai Vitéz Mihály - Kisfaludy Sándor - Kőrösi Csoma Sándor. Számos képpel. Bp., 1907. Athenaeum. 135 p. Kiadói félvászon kötésben. |
73 | BENEDEK ELEK Zsuzsika könyve. Egy serdülő leány naplójából. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1910. Athenaeum. 127 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben, első előzéklap hiányzik. |
74 | BENEDEK ISTVÁN Tibeti orvoslás és varázslás. Az eredetileg a Mandragóra című mű részeként megjelent kötet második, bővített kiadása. Képekkel! Bp., 1987. Gondolat. 359 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
75 | BENJÁMIN LÁSZLÓ Irom ráadásnak. Válogatott versek. Dedikált! Bp., 1967. Kozmosz. 326 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
76 | BENJÁMIN LÁSZLÓ Tűzzel, késsel. Versek. Bp., 1951. Szépirodalmi. 72 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
77 | BENKŐ SAMU Bolyai János vallomásai. Dedikált! Bukarest, 1968. Irodalmi Könyvkiadó. 275 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
78 | BEREGOVOJ, GEORGÍJ Egy űrhajós feljegyzései. Ford.: Székely Sándor. Bp., 1973. Kozmosz Könyvek. 333 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Az utolsó két lapon alul kis beszakadással. |
79 | BERGMAN, STEN Paradicsom madarak nyomában. Egy Új-Guineai expedíció története. A szerző eredeti fényképeivel. Bratislava, 1958. Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 189 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
80 | BERTÉNYI IVÁN Új magyar címertan. Bp., 1993. Maecenas. 124 p. 2 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
81 | BERTÓTI ISTVÁN DR. Vadgazdálkodás és vadászat. Ötödik, bővített kiadás. Bp., 1970. Mezőgazdasági. 326 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
82 | BERZEVICZY ALBERT A tájképfestés a XVII. században. Bp., 1910. MTA. 220 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói, kissé viseltes, foltos kartonborítóban. |
83 | Betűmintakönyv 1975. Bp., 1975. Vízdok. 45 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
84 | BÉKÉS ISTVÁN Pest megyei barangolások. Bp., 1975. Kossuth. 386 p. 3 sztl.lev. Kiadói feliratos vászonkötésben. |
85 | BÉKÉS ISTVÁN Uj magyar anekdota kincs. A századfordulótól a felszabadulásig. Bp., 1962. Gondolat. 821 p. Kiadói vászonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
86 | Bél Mátyás élete és munkássága. De piscatione Hungarica. (A magyarországi halászatról). Ford.: Deák András. Megjelent: 1200 pld.! Bp., 1984. Vizdok. 76 p., 1 melléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
87 | BIBLIA Károlyi Gáspár Vizsolyi Bibliája. Az 1590-es kiadás hasonmása! Bp., 1981. Európa. 8 sztl.lev., 686 lev., 232 lev. (236). Kiadói aranyozott bőrkötésben, kísérőfüzettel, kartontokban. (2 db). |
88 | BIBLIOGRÁFIA Bevezető a csillagászat magyar nyelvű irodalmába. (1945-1979). Összeállította: Kis Imre. Gépelt! Készült 1000 pld.-ban! Debrecen, 1981. Hajdu - Bihar Megyei Könyvtár. 485 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
89 | BIBLIOGRÁFIA! A magyar irodalom bibliográfiája. 1960. Összeállította: Kozocsa Sándor. Megjelent: 950 pld.! Bp., 1970. Gondolat. 526 p. Kiadói félvászon kötésben. |
90 | BIMAN, STANISLAV - CÍLEK, ROMAN Barna gyalogok játszmája. I. kiadás! Ford.: Bártfai László. Képekkel! Bratislava, 1980. Pravda. 363 p., 2 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói vászonkötésben, ill. papír, néhol szakadt védőborítóban. |
91 | BIRCHER-BENNER, M. DR. - BIRCHER, MAX EDWIN DR. Gyümölcsételek és nyersfőzelékek. Második javított és bővített kiadás. A táplálkozás mint természetes gyógytényező. Bp., é. n. Novák Rudolf és Társa. 45 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
92 | BISZTRAY GYULA Jókedvű magyar tudósok. Bp., 1972. Gondolat. 621 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
93 | BKV. Album rézkarcokkal. Bp., é. n. k. n. 25 tábla (hártyapapírral). Kiadói műanyagkötésben, harántalakú! |
94 | BOCCACCIO, GIOVANNI Das Dekameron. Jubilaums - Ausgabe. Mit Bildern von Grunenberg. Berlin, é. n. Wilhelm Bomgräber Verlag. 611 p. Kiadói ill., festett, aranyozott félvászon kötésben. |
95 | BOD PÉTER Szent Hilarius. Sajtó alá rendezte: Incze Gábor. Bp., 1943. Kir. Magy. Egy. Ny. 164 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
96 | BOGNÁR CECIL Lélektan és nevelés. /Nemzetnevelők Könyvtára 1./. Bp., 1943. Orsz. Közokt. Tanács. 233 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
97 | BOGNÁR CECIL Mi és mások. A mindennapi élet lélektana. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 349 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
98 | Bohuniczky Szefi novellái. Ill.: Fáy Dezső. Számozott: 500/121. Dedikált! Pápa, 1930. Főiskolai Könyvnyomda. 106 p., 2 sztl.lev. Kiadói (?) félvászon kötésben. |
99 | BOHUS GÁBOR DR. - KALMÁR ZOLTÁN DR. Erdő-mező gombái. Második átdolgozott, javított kiadás. Bp., 1961. Mezőgazdasági. 223 p. + 48 tábla színes képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
100 | BOKOR KATALIN Táplálékod legyen gyógyítód! A Hospital Naturista egy magyar betegének tapasztalatai a természetgyógyászatról. Ábrákkal! H. n., 1989. k. n. 291 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
101 | BOKOR PÉTER Mengele doktor nyomában. Képekkel! Bp., 1987. RTV-Minerva. 102 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
102 | A boldogtalan kolibri. Dél-Amerikai indián legendák és mesék. /Népek meséi/. Bp., 1957. Európa. 118 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
103 | Bolyongás a nagyvilágban. Összeállították: Márkus László és Oláh József. Bp., 1954. Művelt Nép. 462 p., 1 térkép. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
104 | BORBÉLY SÁNDOR Úti karcolatok. Vácott, (1905.) Szerző. 141 p. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
105 | BORNEMISZA PÉTER Válogatott írások. 1553-1584. Bp., 1955. Magvető. 327 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
106 | BORSY KÁROLY A pécsi nyomdászat kezdetei. Mellékletekkel! Pécs, 1973. TIT. 143 p. Kiadói vászonkötésben. |
107 | BOTLIK JÓZSEF Erdély tíz tételben. (1918-1940). Bp., 1988. Szerző. 252 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
108 | BOUTROUX, ÉMILE A természettörvény fogalma. A jelenkor tudományában és filozófiájában. (Előadások a Sorbonneon). Fogarasi Béla fordítása. /Modern Könyvtár 268-271. sz./. Bp., é. n. Athenaeum. 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
109 | BÖLL, HEINRICH És lőn este és reggel. Válogatott elbeszélések (1947-1981). Ford.: Bor Ambrus, Rayman Katalin. Bp., 1986. Európa. 497 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
110 | Börzsönyvidék. Történeti és néprajzi tanulmányok. Szerk.: Hála József, Mándli Gyula és Zomborka Márta. Szob, 1993. Érdy János Könyvtár. 190 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
111 | BRASSAI Előhívás. Levelek (1920-1940). A szerző 59 fényképével és rajzával. Bukarest, 1980. Kriterion. 181 p., 1 sztl.lev. + 56 p. képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
112 | BREHM, ALFRED Az Egyenlítőtől az Északi-fokig. /Világjárók - Klasszikus Útleírások VII./. Válogatta és ford.: S. Zala Zsuzsa. Bp., 1965. Gondolat. 300 p., 2 sztl.lev. + 16 p. képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír, néhol szakadtas védőborítóban. |
113 | BRENTJES, BURCHARD Kánok, szultánok, emírek. Az iszlám a Timurida birodalom összeomlásától az európai hódításig. Képekkel! /Univerzum Könyvtár/. Bp., 1985. Kossuth. 181 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
114 | BRÓDY SÁNDOR Komédia. /Modern Magyar Könyvtár/. Bp., 1911. Singer és Wolfner. 222 p. 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
115 | BUCSÁNYI GYULA DR. Egészséges nyerskoszt és nyers diéta mint természetes gyógytényező. Bp., é. n. Novák Rudolf és társa. 103 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
116 | Budapest csatornázása. Pest város 1847. évi csatornázási szabályrendeletének 125 éves évfordulójára. 262 ábrával! Bp., 1972. Mezőgazdasági Könyvkiadó. 394 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
117 | A Budapest fővárosi István kórház történetének 100 éve. 1885-1985. Szerk.: Dr. Balázs Tamás. Bp., 1985. Szerkesztő. 67 p., 1 sztl.lev. + képek. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
118 | A budapesti II. ker. Állami Főreáliskola hatvanegyedik Értesítője. Az 1916-1917. iskolai évről. Közli: Dr. Szekeres Kálmán. Bp., 1917. Székesfővárosi Házinyomda. 106 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
119 | A Budapesti Közuti Vaspályatársaság okmánytára. VI. kötet. Bp., 1898. Társaság. 399 p., VI p. Amatőr félvászon kötésben. |
120 | A budapesti V. kerületi M. Kir. Állami Főreáliskola XLVI-ik Értesítője. Kiadja: Dr. Lévay Ede. Bp., 1918. Légrády Testvérek. 44 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
121 | Budavára visszavétele 1686-ban. Egy ismeretlen angol kortárs beszámolója. Ford.: Deák Farkas. Az 1886-os Franklin-kiadás reprintje. Megjelent 800 pld.! Bp., 1986. Szabó Ervin Könyvtár. 108 p., XLVIII p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
122 | BULGAKOV, MIHAIL Drámák. Ford.: Elbert János, Hernádi László, Karig Sára, Rab Zsuzsa, Szöllösy Klára. Bp., 1971. Európa. 441 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
123 | BURROUGHS, EDGAR RICE Tarzan a dzsungel fia. Ford.: Songárdy Gábor. /Kalandos Könyvek/. Bp., 1956. Kossuth. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
124 | CECH, SVATOPLUK Prücsök úr kalandozásai. Prücsök úr igazi kirándulása a Holdba. Prücsök úr újabb korszakos kirándulása, ezúttal a XV. századba. Ford.: Hubik István és Tóth Tibor, a verseket fordította Rácz Olivér. Az előszót írta: Orosz Márta. /A Cseh Irodalom Könyvtára/. Készült 1100 pld.-ban! Bratislava, 1989. Madách. 287 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill., fóliázott papír védőborítóban. |
125 | CERAM, C. W. A hettiták regénye. Ford.: M. Hegyi Márton. Bp., 1964. Gondolat. 200 p., 1 térkép. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
126 | CERAM, C. W. A régészet regénye. II. kiadás. Ford.: Gottschlig Ferenc. Bp., 1965. Gondolat. 336 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
127 | CERVANTES SAAVEDRA, DON MIGUEL DE A felszarvazott aggastyán. Elbeszélés. Ford.: Franyó Zoltán. /Uj Modern Könyvtár 4. szám/. Bécs, 1922. Uj Modern Könyvtár. 41 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
128 | CERVANTES, S. M. Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. I-II. kötet. Győry Vilmos fordítását átdolgozta Szász Béla. Gustave Doré illusztrációval. /A világirodalom klasszikusai/. Bp., 1955. Uj Magyar Könyvkiadó. XXIX p., 593 p., 1 tábla (Cervantes portréja), 645 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (2 db). |
129 | CHAPLIN, CHARLIE " Zirkus" . Rajzolta: Uzansky. Ritka! Mainz, é. n. Jos. Scholz. 8 sztl. kartonon. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
130 | CHOLNOKY JENŐ Amerika. 231 képpel és térképpel. /A Föld és élete/. Bp., é. n. Franklin. 612 p., 2 térképmelléklet. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
131 | CHOLNOKY JENŐ Ausztrália, óceánia és a sarkvidékek. Függelék: Irodalom az öt kötethez. 190 képpel és térképpel. /A Föld és élete/. Bp., é. n. Franklin. 548 p., 1 térképmelléklet. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
132 | COLLODI C. Pinocchio kalandjai. Egy kis fabáb története. Teljes magyar kiadás. Ford.: Gáspár Miklós. F. Faorzi számos rajzával. Bp., é. n. Nova Irodalmi Intézet. 160 p. Kiadói ill. kartonkötésben, gerincén kis hiánnyal. |
133 | CONCHA GYŐZŐ Politika. Második kötet (Első fele). Közigazgatástan. Bp., 1905. Grill Károly. VII p., 447 p. Amatőr félvászon kötésben. |
134 | COOPER, FENIMORE Vadölő. Átdolgozta: Mikes Lajos. Képekkel! Bp., é. n. Lampel. 162 p., 1 sztl.lev. Kiadói, kissé viseltes, ill. vászonkötésben. |
135 | COURTHS-MAHLER, H. Az ő gyermeke. Regény. Ford.: Balázs Sándor. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 176 p. Kiadói (?) vászonkötésben. |
136 | CROCE, BENEDETTO Az aesthetika alapelemei. Ford.: Farkas Zoltán. /Kultúra és Tudomány/. Bp., 1917. Franklin. 111 p. Kiadói félvászon kötésben. |
137 | CZAGÁNY LAJOS Bútorszerkezetek. 168 ábrával. Bp., 1957. Táncsics. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
138 | CZEGLÉDI IMRE DR. A gyulai harisnyanadrág 75 éve. 1900-1975. Gyula, 1975. Horváth István gyárigazgató. 198 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
139 | CZEGLÉDY KÁROLY Nomád népek vándorlása Napkelettől Napnyugatig. Képekkel! /Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 8./. Bp., 1969. Akadémiai. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
140 | CZETZ, JOHANN Bem' s Feldzug in Siebenbürgen in den Jahren 1848 und 1849. Mit einem facsimile Bem' s. Hamburg, 1850. Hoffmann und Campe. IV p., 387 p., 1 sztl.lev. (facsimile). Amatőr, bordázott gerincű félbőr kötésben, lapok foltosak. |
141 | CZÉRE BÉLA DR. A magyar vasút képekben. Bp., 1972. MÁV Vezérigazgatóság. 95 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
142 | CZIKLAY LAJOS Katholikus hajadonok könyve. (Jó tanácsadó az élet minden útjára). Bp., (1892.) Szerző. 272 p. Kiadói festett, ill. kissé kopott vászonkötésben. |
143 | CZILLEI GÉZA Láthatatlan front. /A Repülő ember 5./. Bp., 1942. Magyar Repülő Sajtóvállalat és Stádium Sajtóvállalat Rt. Kiadói félvászon kötésben. |
144 | CZÖVEK JUDIT Ha mi meghalunk. Zoborvidéki virrasztóénekek. Pozsony, 2002. Kalligram. 205 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
145 | CS. SEBESTYÉN KÁROLY Szeged középkori vára. Képekkel! /A szegedi Alföldkutató Bizottság Könyvtára/. Szeged, 1928. Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 39 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
146 | CSATHÓ KÁLMÁN Tavasztól tavaszig. Egy író vadászemlékei. Bp., 1964. Szépirodalmi. 515 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
147 | CSATKAY ENDRE Sopron. 135 képpel! /Magyar Műemlékek/. Számozott: 155. sz. Bp., 1954. Képzőművészeti Alap. 47 p. Kiadói félvászon kötésben. |
148 | CSEJTEI DEZSŐ A spanyol egzisztencializmus története. Bp., 1986. Gondolat. 375 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
149 | CSENGERY JUDIT Greta Garbo. Bp., 1986. Zeneműkiadó. 207 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
150 | CSEPREGI PÁL A szőlő metszése. Második, bővített kiadás. 40 ábrával és 61 képpel! Bp., 1958. Mezőgazdasági. 167 p., XXX p. képmelléklet. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
151 | CSIBRA ISTVÁN - SZERDAHELYI ISTVÁN Esztétikai ABC. Bp., 1977. Kossuth. 261 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
152 | CSIKY GERGELY Buborékok. Vígjáték három felvonásban. /Cs. G. Színművei X./. Bp., 1885. Athenaeum. 109 p. Kiadói aranyozott, festett ill. (Gottermayer) kötésben, szép állapotban. |
153 | A csodálatos fa. Erdélyi szász népmesék. Ford.: Üveges Ferenc. /Népek meséi/. Bp., 1979. Európa. 260 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
154 | CSUKLY LÁSZLÓ Madách Imre élete és munkássága. Balassagyarmat, 1964. Nógrádmegyei Múzeumi Füzetek. 44 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Hozzátartozik: Meghívó a Madách-emlékünnepségekre. Meghívó az MTA tudományos emlékülésre. A Madách centenáriumi ünnepség Nógrád megyei rendezvényei 1964. Tűzve, 8 sztl.levélen, 1 térképpel. (4 db). |
155 | Dalok. Ady Endre verseire. Énekhangra, zongorakísérettel. A költő születésének 100. évfordulójára. Bp., 1977. Zeneműkiadó. 36 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
156 | DALZIEL, HUGH British dogs. Second Edition. Describing the history, characteristics, points and club standards of the various breeds of dogs established in Great Britain. With coloured plates and wood engraings. Vol I. London, (1887.) L. Upcott Gill. VIII p., 1 tábla, 503 p., 2 sztl.lev., 18 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett, ill., dombornyomásos díszes kötésben. |
157 | DANTE A pokol - A purgatórium - A paradicsom. Bp., 1913. Révai. 332 p., 296 p., 320 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Az első kötet eltérő árnyalatú, gerince viseltes! |
158 | DANTE Az új élet. Ford.: Ferenczi Zoltán. Rossetti Dante Gabriele képeivel. A fordító aláírásával! Számozott: 1000/310. sz. Bp., 1921. Révai. 143 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
159 | DARNAY - DORNYAY BÉLA DR. - ZÁKONYI FERENC DR. Balaton. Utikalauz. Bp., 1957. Sport-Lap és Könyvkiadó. 288 p., 1 térképmelléklet. Kiadói ill., félvászon kötésben, az előzéklapon tintás bejegyzésekkel! |
160 | Dayka Gábor költeményei. Kiadja: Abafi Lajos. /Nemzeti Könyvtár/. Bp., 1880. Aigner Lajos. 193 p., 1 sztl.lev. Kiadói (?) aranyozott vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. |
161 | DÁN RÓBERT Humanizmus, reformáció, antitrinitarizmus és a héber nyelv Magyarországon. Bp., 1973. Akadémiai. 271 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
162 | DÁVID KATALIN - KOVÁCS ENDRE Magyarország - Lengyelország. A barátság ezer éve. 172 képpel. Bp. - Warszawa, 1979. Corvina - Krajowa Agencja. 102 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
163 | DÁVID KATALIN Courbet. /Művészeti Könyvek/. Képekkel! Bp., 1953. Képzőművészeti Alap. 45 p. + képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
164 | DE ARAGON, JESUS Kaland az óceán fenekén. Ford.: Balogh Barna. Ritka! Bp., é. n. Franklin. 281 p. Kiadói vászonkötésben. |
165 | DEBRECZENY MIKLÓS Miért szép Veszprém? Több száz válasz képekben! 3 nyelvű (magyar - angol - német)! 64 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
166 | DEFOE, DANIEL Leben und wundersame Abenteuer des Robinson Crusoe von ihm selbst beschrieben. Illusztrációkkal! Berlin, é. n. Deutsche Buch-Gemeinschaft. 232 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. félbőr kötésben, lapok vízfoltosak. |
167 | DÉKÁNY ANDRÁS Tátrai tüzek. Elbeszélések. Bp., 1939. Singer és Wolfner. 210 p. Kiadói vászonkötésben. |
168 | DÉRY TIBOR Emlékeim az alvilágból. I. kiadás! Zádor István rajzaival. /Békebizottságok Kiskönyvtára/. Budapest ostromának leírása a szemtanú hitelességével. Ritka! Bp., 1955. Országos Béketanács. 78 p. Tűzve, ill. kiadói kartonborítóban. |
169 | DIAMOND H. AND H. Testkontroll. Életerő életfogytig. Ford.: Domján Ferenc és Andrea. Bp., 1990. Dr. Damján László. 217 p. 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
170 | Die 35 mm Fliegerabwehrkanone 1963. II. Teil: Mechanikerarbeiten. Gültig ab 1. Oktober 1974. 271 p. Kartonborítóban lefűzve. |
171 | Die Alpenpflanzen. Nach der Natur gemalt von Jos. Seboth. Mit Text von Ferdinand Graf und einer Anleitung zur Cultur der Alpenpflanzen von Joh. Petrasch. I. Band. II. Band. Prag, 1879. F. Tempsky. 106 p., 100 tábla (lith.), 68 p., 100 tábla (lith.). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos díszes egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel! |
55000 | ||
172 | Die Deutschen Dokumente zum Kriegsausbruch 1914. 1-3. A mű 4. kötetben teljes! Berlin, 1922. Deutsche Verlagsgesellschaft für Politik und Geschichte. XXXVI p., 268 p., 198 p., 188 p. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. (3 db). |
173 | Die Verschleppung ungarländischer Deutscher 1944/45. Erste Station der kollektiven Bestrafung. - Magyarországi németek ELHURCOLÁSA 1944/45. A kollektív büntetés első állomása. (Dokumentarband) - (Dokumentumkötet). Képekkel! Kétnyelvű (német-magyar)! Bp., 1990. Magyarországi Németek Szövetsége. 219 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1900 | ||
174 | DIÓSDI GYÖRGY DR. A bekötött szemű istennő. Kalandozások a jog történetében. /Búvár Könyvek 70./. Ábrákkal! Bp., 1967. Móra. 136 p. + 12 tábla képmelléklet. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
175 | DIÓSZEGI VILMOS Sámánok nyomában Szibéria földjén. Egy néprajzi kutatóút története. 26 képpel! Bp., 1960. Magvető. 251 p. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. |
176 | DOBOS ILONA Paraszti szájhagyomány, városi szóbeliség. Bp., 1986. Gondolat. 292 p., 2 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
177 | DODD, MARTHA Aki szelet vet. Ford.: Imre Katalin. Bp., 1966. Zrínyi. 302 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
178 | DONALD, SIR ROBERT Trianon tragédiája. Magyarország szózata az emberiséghez. Lord Rothermere bevezetésével. Bp., é. n. A Magyar Revíziós Liga kiadása. 262 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Néhány lapon vízfolt halvány nyomaival. |
179 | DOYLE, CONAN Dilettáns detektív. /Az Érdekes Ujság Könyvtára/. Bp., é. n. Érdekes Ujság. 229 p. Kiadói vászonkötésben. |
180 | DOYLE, CONAN Sherlock Holmes kalandjai. Bp., 1987. Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 241 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
181 | DÖMÖTÖR JÁNOS Városról, művészetről. (Válogatott tanulmányok, cikkek, beszédek). Hódmezővásárhely, 1978. Városi Tanács VB. 259 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
182 | DSIDA JENŐ Tóparti könyörgés. Válogatott versek. Bp., 1958. Szépirodalmi. 260 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
183 | A Dunamedence államainak bélyeg katalógusa. 1944. Szerk.: Szabó Antal Jenő. Bp., 1944. Szilágyi Béla. 166 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
184 | DZIARNOWSKA, JANINA Anna útja. Regény. Bp., 1952. Szépirodalmi Könyvkiadó. 227 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, ajándékozási beírással! |
185 | EARHART, AMELIA Az utolsó út. Ford.: Kosáryné Réz Lola. /Harc a levegőért/. Bp., é. n. Révai. 222 p. Kiadói vászonkötésben. |
186 | Edelény múltjából. Szerk.: dr. Sápi Vilmos. Edelény, 1973. Községi Tanács VB. 722 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
187 | EDVI ILLÉS KÁROLY DR. Büntetőtörvénykönyv magyarázata. Első, második kötet. Bp., 1894. Révai. VII p., 452 p., VIII p., 581 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (2 db). |
13000 | ||
188 | EFFEL, JEAN Ádám és Éva szerelme I-II. Ford.: Kolozsvári Grandpierre Emil. Bratislava, 1967. Epocha. Számozatlan! Mindkét kötet kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1900 | ||
189 | EFFEL, JEAN Az ember teremtése. Bp., 1956. Magvető. Számozatlan! Kiadói félvászon kötésben. |
190 | Egry breviárium. Bp., 1975. Veszprém megyei múzeumok igazgatósága. 189 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
191 | Egy elmebeteg nő naplója. Csáth Géza ismeretlen orvosi tanulmánya. /Magyar tallózó/. Bp., 1978. Magvető. 277 p., 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói kartonkötésben. |
192 | EGYED ÁKOS Háromszék 1848-1849. Bp., 1978. Kriterion. 258 p., 3 sztl.lev., 16 p. képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
193 | ELLERT, GERHART Attila. Ford.: vitéz Kolosváry-Borcsa Mihály. Ritka! Bp., é. n. Stádium. 325 p., 1 térkép. Kiadói félvászon kötésben. |
194 | ELLIOTT, R. C. - ROBERTS, EMMA Wiews in India, China and on the shores of the Red Sea. Drawn by Prout, Stanfield, Cattermole, Purser, Cox, Austen etc. From original sketches by Commander Robert Elliott, R. N. With descriptions by Emma Roberts. Vol I. - Vol II. London, é. n. H. Fisher, R. Fisher and P. Jackson. 1 tábla (színes olajnyomat), 1 metszett díszcímlap, 68 p., 34 tábla (acélmetszet), 64 p., 28 tábla (acélmetszet). Kiadói (?) vászonkötésben. |
45000 | ||
195 | EMBER GYŐZŐ Az ujkori magyar közigazgatás története. Mohácstól a török kiűzéséig. Bp., 1946. " Budapest" Irodalmi Művészeti és Tudományos Intézet. 625 p., 1 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben. |
196 | Emese álma. Művelődéstörténeti vetélkedő. A magyar őstörténet és az államszervezés kora (a kezdetektől 1038-ig). Bp., 1993. Közép-Magyarországi Tankerületi Oktatásügyi Központ. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
197 | Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Sepsiszentgyörgy 1929. Szerk.: Csutak Vilmos. Az 1929-es kiadás Reprintje! Bp., 1988. Castor és Pollux. 780 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
198 | Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. /A Bolyai Tudomány kiadványai I. tanulmányok/. Képekkel! Bukarest, 1957. Tudományos Könyvkiadó. 699 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
199 | EPPLER SÁNDOR A zsidóság helyzete, kulturális és szociális munkája Európa tizenhét államában. Bp., 1938. Izr. Hitközség. 54 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
200 | ERDEI FERENC Futóhomok. A Duna-Tiszaköz földje és népe. 35 fényképfelvétellel. Bp., é. n. Athenaeum. 242 p. Kiadói vászonkötésben. |
201 | ERDEI FERENC Néprajzi ínyesmesterség. Bp., 1971. Minerva. 109 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
202 | ERDEI FERENC Néprajzi ínyesmesterség. Bp., é. n. VT. Idegenforgalmi Prop. és Kiadó Vállalat. 90 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
203 | Erdély északi része és a Székelyföld. Bp., é. n. Orsz. Magy. Idegenforgalmi Hivatal. Számozatlan! Tűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
204 | Erdély. Rövid története. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1989. Akadémiai. 672 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
205 | Erdélyi féniks. Misztótfalusi Kis Miklós öröksége. Bevezető tanulmánnyal és magyarázó jegyzetekkel közzéteszi Jakó Zsigmond. Bukarest, 1974. Kriterion. 546 p., 3 melléklet. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
206 | Erdélyi jiddis népköltészet. Válogatta, fordította és az utószót írta Kányádi Sándor. Ill.: Szántó Piroska. Bp., 1994. Európa. 213 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, áttetsző műanyag védőborítóban. |
207 | Erdélyi történelmi adatok. IV. kötet (Uj folyam I. kötet). Szerk.: Szabó Károly. /Erdélyi Múzeum Egyesület/. Kolozsvártt, 1862. Ev. Ref. Főtanoda. XIV p., 373 p. 3 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
6500 | ||
208 | ERDÉLYI ZSUZSANNA Hegyet hágék, lótőt lépék. Archaikus népi imádságok. Bp., 1976. Magvető. 769 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
209 | Ernst Lajos magyar történeti gyűjteménye. Jegyzékbe vették és leírták: Varjú Elemér és Höllrigl József. /A Magyar Nemzeti Múzeum Kiállításai VII./. Bp., 1932. Légrády Testvérek. 143 p., 1 sztl.lev., XXIX p. (képmelléklet). Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
210 | Az Est hármaskönyve. A tudomány és technika haladása. 1926. Bp., 1926. Est Lapkiadó. 302 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
211 | ESTERHÁZY LUJZA Szívek az ár ellen. Népek ütközése. Közép-európai tapasztalatok. Bp., 1991. Püski. 230 p., 5 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
212 | Ezeregyéjszaka. Az összevagdalt hajadon története. /Sic itur ad Astra 7. sz./. Erotikus mű! Ritka! Bp., é. n. Dr. Faragó Elekné. 23 p. Tűzve, ill. kiadói papírborítóban. |
213 | ÉK SÁNDOR Mába érő tegnapok. Gazdag képanyaggal! Bp., 1968. Kossuth. 246 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
214 | Élet elleni bűncselekmények. Írta: Dr. Bodor Endre. /20 év a nép szolgálatában/. Néhány képpel! Bp., 1965. BM. Tanulmányi és Kiképzési Csoportfőnökség. 272 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
215 | Az élet szobra. Ady Endre Képzőművészeti írásai. Szerk.: Varga József. Bp., 1977. Corvina. 120 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel! |
216 | Az élő Kossuth. Kossuth Lajos válogatott művei. Szerkesztette és bevezette: Katona Jenő. Bp., é. n. Székesfőváros Irodalmi Intézete. 288 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
217 | Építésügyi szabályzat. Második, kiegészített kiadás. Budapest székesfőváros területére. Bp., 1926. " Hellas" . 208 p. + kihajtható mellékletek. Kiadói félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel. Hozzátartozik: Pótlék a budapesti építésügyi szabályzathoz. Bp., 1928. Hellas. 14 p. Tűzve, kötés nélkül. |
218 | Építészettörténet I-II. Szentkirályi Zoltán munkáját szerkesztette és átdolgozta Détshy Mihály. Az Építőipari Technikumok számára. Bp., 1955. Műszaki. 160 p., 340 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
219 | Érzelmes históriák. Erkőltsi mesék, mellyeket frantziából fordított Bárótzi Sándor magyar nemes testőrző. Geszner' Idylliumi. Ford.: Kazinczy Ferenc. Bácsmegyeynek öszve-szedett levelei. Költött történet. /Magyar Hírmondó/. Válogatta, szerkesztette, jegyzetekkel és utószóval ellátta Lőkös István. Bp., 1982. Magvető. 525 p., 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói kartonkötésben. |
220 | Északi csillagok. Finn rokonaink költészete. Szerk.: Kodolányi János és Képes Géza. Rajzok: Fáy Dezső. /Nemzeti Könyvtár VI. évf. 118-119. sz./. Bp., é. n. Stádium. 127 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1900 | ||
221 | Északi fény. Műfordítások finnből. Bp., 1938. La Fontaine Irod. Társ. 175 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
222 | Az étlap és itallapszerkesztés általános irányelvei. Szerk.: Jellinek Alice. H. n., é. n. k. n. 142 p., 12 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
223 | ÉVKÖNYV! A Kir. magy. term. tud. társulat évkönyve 1929-re. Bp., é. n. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 112 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
224 | ÉVKÖNYV! A Magyarság Évkönyve. Az 1927-ik esztendőre. Bp., 1972. Magyarság Lapkiadó Vállalat. 384 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1900 | ||
225 | ÉVKÖNYV! Függetlenség Évkönyve. 1935. Bp., 1935. Függetlenség. 256 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
226 | ÉVKÖNYV! Függetlenség Évkönyve. 1936. Bp., 1936. Függetlenség. 256 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
227 | ÉVKÖNYV! Magyar Földrajzi Évkönyv. 1929. Szerk.: gróf Teleki Pál, Karl János és Kéz Andor. Bp., 1929. Magyar Földrajzi Intézet Rt. 253 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
228 | ÉVKÖNYV! Pesti Hírlap Évkönyve 1942. Az uj Világháború története. Bp., 1942. Pesti Hírlap Rt. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Borítón tintás írásokkal. |
229 | ÉVKÖNYV! Rádiótechnika Évkönyve 1990. Bp., 1990. Zrínyi. 250 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
230 | FALK GÉZA Vezető a zene világában. Bp., 1937. Dante. 162 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
231 | FALUBA ZOLTÁN Méhek, méhészkedés. Bp., 1983. Mezőgazdasági. 250 p. 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
232 | FARKAS EMŐD Dózsa György. A népszabadság vértanúja. Bp., 1903. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 144 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
233 | FARKAS HENRIK Élet a tengerben. Bp., 1974. Móra. 251 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
234 | FARKAS ZOLTÁN Paál László 1846-1879. 48 képpel. Bp., 1954. Képzőművészeti Alap. 61 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
235 | FARKAS ZOLTÁN Tiziano. /Eggenberger Művészkönyvei/. Néhány képpel! Bp., 1913. Eggenberger féle Könyvkiadóvállalat. 62 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
236 | A fasiszta, szovjetellenes és antidemokratikus sajtótermékek jegyzéke. I. sz. jegyzék. Bp., 1945. Magyar Miniszterelnökség. 81 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
237 | FAZEKAS MIHÁLY Lúdas Matyi. Debrecen, 1939. Exodus. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
238 | FÁBIÁN EMIL DR. Telekkönyv a jelzálogjoggal és az ingatlan végrehajtás az illetékszabályokkal. Bp., 1929. Szerző. 328 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
239 | FEHÉR DÁNIEL A Szaharán keresztül. Az 1936. évi francia-magyar talajbiológiai Szahara-expedíció története. Képekkel! Sopron, 1943. Röttig-Romwalter ny. 189 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
240 | FEHÉR GÉZA Kanitz Fülöp Félix " A Balkán Kolumbusa" élete és munkássága. 1829-1904. /A Magyar Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., 1932. Franklin. 201 p. 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben, borítón vízfoltokkal. |
241 | Fehér-úti Főműhely. BKV. Szerk.: Lányi György. Bp., 1972. Uvaterv. 21 sztl.lev. (képek). Kiadói aranyozott, műanyagborítóban, spirálfűzött, harántalakú! |
242 | Fejezetek Losonc történetéből. Szerk.: Vigh Károly. Pozsony, 2000. Kalligram. 118 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
243 | FEKETE ISTVÁN A koppányi aga testamentuma. I. kiadás! Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp., 1937. Dante. 166 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, kopott, ill. vászonkötésben, lapok foltosak, hátsó szennylap hiányzik. |
244 | FEKETE ISTVÁN Csend. I. kiadás! Regény. Bp., 1965. Kozmosz Könyvek. 118 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
245 | FEKETE ISTVÁN Rózsakunyhó. Elbeszélések és karcolatok. Bp., 1973. Móra. 463 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
246 | FEKETE PÁL Csikar. Képekkel! /Színes sportkönyvtár/. Bp., 1965. Sport. 177 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
247 | FELEKI LÁSZLÓ A sakál hálája. Mesék kis és nagykorú gyermekek számára. Réber László rajzaival. Dedikált! Bp., 1957. Magvető. 206 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
248 | FELEKI LÁSZLÓ Le az olvasókkal! Szatírák, humoreszkek és más drámai művek. Vasvári Anna rajzaival. Dedikált! Bp., 1960. Magvető. 307 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | Felelet a Mondolatra. Pesten 1815. Kiadta: Balassa József. /Régi Magyar Könyvtár 11./. Bp., 1913. Franklin. 114 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
250 | FELIX, JIRI Kígyók. Ford.: Deák Ferenc és Hamberger Judit. Képekkel! Bp., 1983. Natura. 122 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
251 | A felszabadulás és a népi demokratikus újjászületés kezdetei Győr, Moson és Sopron megyékben 1944-1945. (Segédanyag a pártoktatás számára). Győr, 1974. MSZMP Győr-Sopron megyei Bizottsága Propaganda és Művelődési Osztálya. 144 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
252 | FERRIS, TIMOTHY A vörös határ. A Világegyetem szélének kutatása. Ford.: Szécsényi-Nagy Gábor. Képekkel, magyarázó kislexikonnal. Bp., 1985. Gondolat. 213 p. Fűzve, kiadói papírkötésben. |
253 | FÉJA GÉZA Viharsarok. Az alsó-Tiszavidék földje és népe. 37 fényképfelvétellel. Bp., é. n. Athenaeum. 275 p. Kiadói vászonkötésben. |
254 | Fényes a tűz lángja. Szlovák népballadák. Ford.: Csuka Zoltán. Ill.: Zmeták Ernő. Bp., 1974. Madách. 157 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
255 | FITZ JÓZSEF A magyar könyv története 1711--ig. Bp., 1959. Magyar Helikon. 201 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
256 | FLANDORFFER TAMÁS - HAJAS JÓZSEF Ló és lovaglás. Második, javított kiadás. Ill.: Seeger Ferenc. 167 ábrával. Bp., 1985. Mezőgazdasági. 175 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
257 | FLIEDNER, C. Aufgaben aus der Physik nebst ihren Auflösungen. Braunschweig, 1851. Friedrich Bieweg und Sohn. X p., 236 p., 1 sztl.lev. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
258 | FOKOS-FUCHS D. RAFAEL DR. Bibliai eredetű-e a magyar testvér kifejezés? Különlenyomat! Dedikált! Bp., 1943. Szerző. 81 p. - 97 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
259 | FOLYÓIRAT! Jézus szentséges szivének hirnöke. 1915. XLIX. évf. 1. sz. Január - XLIX. évf. 12. sz. December. Szerk.: Tóth Mike. Nem kollacionált! Kalocsa, 1915. 1 sztl.lev., 328 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borítók bekötve. |
260 | FOLYÓIRAT! Kisdednevelés. Szakfolyóirat kisdednevelők számára. Szerk.: Dr. Kenyeres Elemér. LIV. évf. 1929. Bp., 1929. Kisdednevelők Orsz. Egy. 396 p. Amatőr félvászon kötésben. |
261 | FOLYÓIRAT! Nyugat. Főszerk.: Ignotus. 1926. április 16., május 16. (Pünkösdi szám), junius 1. (3 db). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
262 | FOLYÓIRAT! Smithsonian. Published monthly by the Smithsonian Associates. 1993. Vol. 23. 12 szám (teljes). Washington, 1993. Smithsonian Institution. 136 p., 146 p., 162 p., 168 p., 152 p., 128 p., 120 p., 112 p., 152 p., 176 p., 196 p., 136 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. (12 db). |
263 | FOLYÓIRAT! Somogy vármegye Hivatalos Lapja. LXII. évfolyam. Szerk.: Dr. Brokes Pál. 1943. 1-26. szám. Nem kollacionált! Kaposvár, 1943. k. n. XX p., 262 p. Amatőr félvászon kötésben. |
6500 | ||
264 | FOLYÓIRAT! Természetrajzi Füzetek. Az állat-, növény, ásvány és földtan köréből. Évnegyedes Folyóirat. Szerk.: Herman Otto. Első kötet: I. füzet. 68 p., 5 kőnyomatú tábla. II. füzet. 132 p., 3 kőnyomatú tábla. III. füzet. 206 p., 4 kőnyomatú tábla. IV. füzet. 264 p., 2 kőnyomatú tábla. Amatőr, szakadozott, viseltes félvászon kötésben. |
265 | FOLYÓIRAT! The National Geographic Magazine. 1936. Vol. LXIX. 12 szám (teljes). A 12 szám három kötetbe kötve. Júliustól újrakezdődő számozással. Washington, 1936. Nat. Geographic Soc. (576 p.) - (848 p., 266 p.), (796 p.). Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. (3 db). Borítók nincsenek bekötve. |
266 | FOLYÓIRAT! Vasárnapi Könyv. 1915. Második félév. Hasznos tudnivalók, gyakorlati ismeretek. Bp., 1915. Athenaeum. 410 p., 1 sztl.lev. Utolsó oldal hiányos! Kiadói félvászon kötésben. |
267 | FRANCÉ, RAOUL Élet a termőföldben. Kerti séták. 34 képpel. Ford.: Gothard Sándor és Lambrecht Kálmán. Bp., é. n. Athenaeum. 150 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
268 | Franklin Benjámin önéletrajza. Ford.: Pruzsinszky Pál. Bp., 1921. Franklin - Társulat. 123 p. Amatőr félvászon kötésben. |
269 | FREEDLAND, MICHAEL Dustin. Dustin Hoffman életrajza. Ford.: Szekrényesi Julia. Bp., 1990. Kelta Kft. 181 p., 10 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
270 | FROMMER ISTVÁN Das Schwalbenhaus. Eine Geschichte dreier Zugvögel. Illustriert von László Csajághy. Bp., 1958. Corvina. 16 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
271 | FUCSIK, JULIUS Üzenet az élőknek. Második kiadás. Bp., 1948. Szikra. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
272 | Fukar Marok lakomája. Észak-Amerika nyugati partvidékének indián mítoszai és meséi. Ford.: Ignácz Rózsa. Bp., 1983. Európa. 258 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
273 | FUTÓ JENŐ DR. Gárdonyi Géza. Dedikált! Ritka! Hódmezővásárhely, 1930. Erdei Sándor. 259 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
274 | FÜLÖP LAJOS Mesélő Bittva-part. Dedikált! Veszprém, 1995. Megyei Honismereti Egyesület. 287 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
275 | FÜST MILÁN A feleségem története. Störr kapitány feljegyzései. Regény. Bp., 1942. Hungária. 479 p. Kiadói félvászon kötésben. |
276 | FÜST MILÁN Negyedik Henrik király. I. kiadás! Ritka! Bp., 1931. Almanach-Kiadó. 67 p. Fűzve, kiadói ill. (Mayer Árpád festőművész) papírborítóban. |
277 | FÜST MILÁN Nevetők. Elbeszélés. Bp., 1920. Athenaeum. 119 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, részben felvágatlan! |
278 | G. BEKE MARGIT Északi hősök. Történetek az EDDÁ-ból. Bp., 1975. Móra. 170 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
279 | GAÁL ISTVÁN Amit rosszul tudunk. Természettudományi koholmányok és balítéletek. Bp., 1935. Kir. Magy. Egy. Ny. 437 p. Kiadói feliratos, festett vászonkötésben. |
280 | GAÁL MÓZES Ezeréves múltunkból III. és V. füzet. Történetek, jellemképek és rajzok. Juszkó Béla képeivel. Bp., é. n. Stampfel. 43 p., 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
281 | GAÁLNÉ PÓDA BERNADETTE Köszvény. Diéta a köszvényben szenvedők számára. /Diétáskönyvek/. Bp., 1986. Medicina. 176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
282 | GAJDAR, ARKAGYÍJ Iskola. Ford.: Árkos Antal. Bratislava, 1953. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. 186 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
283 | GÁBOR ANDOR Harminchárom. Versek. Bp., é. n. Dick Manó. 111 p. Kiadói kopottas, ill. (Végh G.) félvászon kötésben. |
284 | GÁBOR IGNÁC A magyar ritmus problémája. Bp., 1925. Lampel R. 193 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince vászonnal megerősített. Felvágatlan! |
285 | GÁBORJÁN ALICE Magyar népviseletek. 32 képpel. Bp., 1969. Corvina. 64 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
286 | GÁL FARKAS Az úriszék előtt. Képekkel! Bp., 1984. Kozmosz. 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
287 | GÁRDONYI GÉZA Az én falum. Ifjusági kiadás. Biczó András rajzaival. Bp., 1935. Dante. 231 p. Kiadói ill., félvászon kötésben. Gerince kissé kopott. |
288 | GECSEI LAJOS Gyógyszertárak - Gyógyszerészek. 1850-1875. Gyógyszerészettörténeti emlékek Békés vármegyéből. Számozott: 800/483. sz. Békéscsaba, 1986. k. n. 97 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
289 | GECSEI LAJOS Tanúk és vádlottak vallomásai. A Békés vármegyében lefolytatott XVIII. századbeli boszorkányperek iratai a Békés megyei Levéltár " Varia ex Comitatu Békés" című gyűjteményéből. Készült 1500 pld.-ban! Békéscsaba, 1984. k. n. 88 p., 4 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
290 | Geiger, Vogeler, Sanders, és kémtársai a törvényszék előtt. II. kiadás. 191 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
291 | GERGELY MÁRTA Én, Máthé Erzsébet. Dedikált! Bp., é. n. Pantheon. 229 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
292 | GERŐ ERNŐ Harcban a szocialista népgazdaságért. Válogatott beszédek és cikkek 1944-1950. Bp., 1950. Szikra. 638 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
293 | GERŐ LÁSZLÓ Építészeti műemlékek. Feltárása, helyreállítása és védelme. Képekkel! Bp., 1958. Műszaki. 426 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. védőfóliában. |
294 | GHÉCZY-HUGYECZ JÁNOS Tapasztalataim Monte-Carlóban. Harmadik, javított és bővített kiadás. A kaszinók gazságai. Ritka! Bp., 1933. Szerző. 143 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép állapotban. |
295 | GICZEY GYÖRGY Légvédelem, gázvédelem. /Kincsestár 106. sz./. Bp., 1935. Magyar Szemle Társaság. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
296 | GJERGJI, LUSH Teréz anya. 2. kiadás. Néhány képpel! Ford.: Szarvas János. Szeged, 1996. Agapé. 301 p. Fűzve, kiadói ill., fóliázott papírborítóban. |
297 | Glikl Hameln emlékiratai. Ford.: Jólesz László. Bp., é. n. Athenaeum 2000 Kiadó. 199 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
298 | GNEIST RUDOLF A jogi állam. Ford.: Dr. Takács Lajos. Bp., 1875. MTA. VI p., 275 p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
299 | Goethes ausgewählte Werke in sechzehn Bänden. Berlin, é. n. Weichert. 78 p., 209 p., 231 p., 172 p., 170 p., 323 p., 244 p., 127 p., 223 p., 173 p., 197 p., 171 p., 246 p., 131 p., 187 p., 206 p., 295 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (4 kötetbe kötve). |
300 | Gombás ételek. /Kedvenc receptjeim/. Debrecen, é. n. Glória Könyvkiadó. 78 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
301 | A gonosz királynék. Kásmiri népmesék. Ford.: Szőke Sándorné. /Népek meséi/. Bp., 1958. Európa. 185 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, borítón fölül kis hiánnyal. |
302 | GORKIJ Az anya. XI. kiadás. Ford.: Görög Imre. Bp., 1956. Új Magyar Könyvkiadó. 311 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
303 | GOSZTONYI PÉTER Légiveszély, Budapest! Szemelvények Magyarország második világháborús történetéből (1939-1945). Fényképekkel! Bp., 1989. Népszava. 202 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
304 | GOVRIK ELEMÉR Síkon. Versek. Bp., 1942. Hungária. 82 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
305 | Gödöllőiek, Szentendreiek. (művészettörténeti tanulmányok). Megjelent: 800 pld.! Szentendre, 1982. Múzeumok Igazgatósága. 219 p., 88 p. (képmelléklettel). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
306 | GRABIN A. V. A nagy találkozás. /Forintos Regény 12./. Bp., é. n. Szikra Irodalmi és Lapkiadó Vállalat. 64 p. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
307 | A Grállovagok. Parszivál, Artusz, Gawan, Lanzelot és Lohengrin története. Hősköltemény. Ford.: Nagy Gyula. Képekkel! Győr, 1927. Egyházmegyei Alap Nyomdaműintézete. 432 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
308 | GRANASZTÓI PÁL Az építészet igézetében. Bp., 1966. Magvető. 515 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
309 | GRANASZTÓI PÁL Az idő és a művek. Bp., 1974. Magvető. 301 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
310 | GRäTZER JÓZSEF Új Sicc. Kicsinyek és nagyok könyve. Bp., é. n. Anonymus. 223 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. Néhány lap foltos! |
311 | GROEHLER, OLAF A légi háborúk története. 1910-1970. Ford.: Nádai Gyula. Bp., 1980. Zrínyi. 465 p. Kiadói vászonkötésben. |
312 | GRZIMEK, BERNHARD Ausztrália különös állatai. Ford.: dr. Stohl Gábor. Képekkel! Bp., 1980. Gondolat. 202 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
313 | GUBIN - HALIFMAN A méhek és a termés. Második, bővített kiadás. Ford.: Faluba Zoltán. Bp., 1958. Mezőgazdasági. 112 p., VIII tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
314 | GULÁCSY IRÉN Erdély jogán és más dolgok. Cikkek, karcolatok. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 171 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
315 | GYETVAI PÉTER A vallás körüli felségjogok. A magyar közjogászoknál és kánonistáknál. Bp., 1938. " Élet" . 139 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
316 | GYIMESI GYÖRGY Volga menti vadászatok. Képekkel! Bp., 1985. Madách. 182 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
317 | Gyöngyök. Harmadik kiadás. Pázmány Péter összes műveiből. Gyűjtötte: Vargyas Endre. Veszprém, 1896. Kransz A. Fia. 350 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
318 | GYÖNGYÖSI ISTVÁN Márssal társalkodó Murányi Vénus. Hősköltemény 3 részben. /Egyetemes Könyvtár 109-10. sz./. Győr, é. n. Gross Testvérek. 160 p. Amatőr kartonkötésben. |
319 | GYŐRFI SÁNDOR Növénygyűjtés, állatpreparálás. 90 ábra. Bukarest, 1962. Ifjúsági. 232 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
320 | Győzelmünk a Sakkolimpián. Szerk.: Bilek István. Képekkel! Bp., 1979. Sport. 264 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
321 | A hadművészet ókori klasszikusai. Szerk.: Hahn István. Bp., 1963. Zrínyi. 943 p. Kiadói vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel! |
322 | HAIMAN HUGÓ Kürnberger Ferdinánd regényei és novellái. Bp., é. n. Rusznák és Türk. 42 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
323 | HAJDU ENDRE Bélyeggyűjtés. Képekkel! Bp., 1971. Medicina. 374 p. Kiadói vászonkötésben. |
324 | Haláli. (Szoknya) vadász és vadvédelmi limerickek. P. Rick. Ill.: Fazekas Attila. Pornográf vadász versek! Bp., é. n. " Nyúvasztó Bt." . 36 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
325 | HALÁSZ GÉZA DR. Széchenyi meggyilkolása. Az előadás elhangzott a Széchenyi Körben, Budapesten 1988. szept. 26-án. /A Híradó díjmentes melléklete/. Bp., 1988. Nyugodt Jövőért Klub. 20 p. Tűzve, papírborítóban. |
326 | HALÁSZ ZOLTÁN - SZÉKELY ILDIKÓ Borkönyv. Színes képekkel gazdagon illusztrált kötet! Bp., 1989. Agroinform. 132 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. Harántalakú! |
327 | HAMVAS BÉLA A világválság. /Gondolkodó magyarok/. Bp., 1983. Magvető. 94 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
328 | HANZELKA, J. - ZIKMUND, M. A folyón túl van Argentina. I. kiadás! Ford.: Fendt Pál. A szerzők eredeti fényképfelvételeivel. Bp., 1956. Művelt Nép. 388 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, borítón alul vízfolt nyomával. |
329 | HANZELKA, JIRI - ZIKMUND, MIROSLAV Afrika az álmok világában és a valóságban. I. kiadás! 1-3. kötet. Ford.: Szőke Lőrinc, Fendt Pál, Tóth Tibor. A szerzők - két fiatal mérnök - 1947-ben indultak el Prágából nyolchengeres Tatra 87 tipusu gépkocsijukkal, hogy külföldi piacokat szerezzenek a Csehszlovák gépkocsigyártó piacnak. Rendkívül érdekes utikönyv, gazdag képanyaggal. Bp., 1954. Művelt Nép. 258 p., 1 térkép, 285 p., 1 sztl.lev., 1 térkép, 255 p., 1 sztl.lev., 1 térkép. Kiadói egészvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, megkímélt állapotban. (3 db). Hozzátartozik: Diafilm! Utazás Afrikában I-II. rész. Hanzelka és Zikmund könyve nyomán összeállította: Koltai László. Kiadja a Magyar Diafilmgyártó Vállalat. Bp., 1955. I. rész: 72 kocka, II. rész: 76 kocka. Kiadói papírtokban. |
330 | HARASZTI GYULA Madách Imre. /Modern Könyvtár/. Bp., 1912. Athenaeum. 51 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
331 | Harcainkra emlékezünk. Visszaemlékezések a munkásmozgalom Szolnok megyei történetéből. 1905-1949. Szerk.: Győri Tibor. Képekkel! Szolnok, 1975. Ságvári Endre Megyei Művelődési Központ. 220 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
332 | Harmadik olvasókönyv. XIII. kiadás. A katholikus népiskolák harmadik osztálya számára. Szerk.: Bárány Ignác. Bp., 1885. Szent István Társulat. 179 p. Korabeli félvászon kötésben, gerincén kis sérüléssel. |
333 | HARSÁNYI KÁLMÁN A tölgyfalevél. I. kiadás! Verses elbeszélés négy énekben. Dedikált! Bp., 1903. Singer és Wolfner. 222 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
334 | HARSÁNYI ZSOLT Az üstökös. Petőfi életének regénye két kötetben. Bp., 1932. Singer és Wolfner. 1 tábla, 248 p., 1 tábla, 236 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben, szép állapotban. |
335 | HASEK, JAROSLAV A Balaton partján. I. kiadás! Történetek a régi Magyarországból. Ford.: Tóth Tibor. Ritka! Bratislava, 1954. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. 148 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
336 | HASEK, JAROSLAV Dekameron. Ford.: D. Sidó Ágnes, Hosszú Ferenc, Hubik István, Mayer Judit, Tóth Tibor. Ill.: Josef Lada. Bratislava, 1987. Madách. 557 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
337 | A Hatályos Magyar Törvények Gyűjteménye. (Corpus Iuris Hungarici). Első kötet: 1000-1873. Második kötet: 1874-1880. Harmadik kötet: 1884-1887. Ötödik kötet: 1896-1907. Hatodik kötet: 1908-1910. További kötetek: 1911., 1912., 1913., 1915., 1916., 1917., 1918., 1920., 1921., 1922., 1923., 1924., 1925., 1926., 1927., 1928., 1930. 23 kötet! Bp., 1912-16. Franklin. Kiadói, kissé viseltes vászonkötésben. (23 db). |
130000 | ||
338 | HATVANY LAJOS Szemnélküli János. Pacifista írások. Bp., 1919. Táltos. 287 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
339 | HAVAS ISTVÁN Köszöntlek Felvidék! Válogatott költemények. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 110 p. Kiadói vászonkötésben. |
340 | HÁMORI TIBOR Puskás. Legenda és valóság. Bp., 1982. Sportpropaganda. 239 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
341 | A három narancs palotája. Spanyol népmesék. Ford.: Boglár Lajos. Bp., 1963. Európa. 171 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
342 | Három testvér kilenc sárkány. Román fantasztikus balladák. Ford.: Kiss Jenő. Válogatta, szerkesztette, a bevezetőt és a jegyzeteket írta Faragó József. Bukarest, 1976. Kriterion. 169 p., 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói vászonkötésben. |
343 | A háziasszony könyve. 124 ábrával. Bukarest, 1961. Technikai Könyvkiadó. 330 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
344 | HEDIN, SVEN Egy harcban álló nemzet. A német katonáknak ajánlva. Egyedül jogosított magyar fordítás. Bp., 1915. Athenaeum. 176 p. Kiadói vászonkötésben, gerincén felirattal. |
345 | HEFTY FRIGYES, VITÉZ Mégis repültünk! /A Repülő ember 8./. Bp., 1942. Magyar Repülő Sajtóvállalat és Stádium Sajtóvállalat Rt. 313 p. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. A 81. oldal szakadt! |
346 | HEGEDŰS GÉZA Az írnok és a fáraó. Csillag Vera rajzaival. A mű főhőse Ehnaton egyiptomi fáraó. Bp., 1983. Móra. 240 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
347 | HEGEDŰS ISTVÁN Csodabogarak. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 8 p., 63 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
348 | HEGYI KLÁRA - ZIMÁNYI VERA Az oszmán birodalom Európában. Rendkívül gazdagon illusztrált kötet! Bp., 1986. Corvina. 164 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
349 | HEINE, HEINRICH A bacherachi rabbi. Töredék, El Liszickíj a Hád gádjához készült tizenegy litográfiájának hasonmásával. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1982. Európa. 103 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
350 | A Helikon és az Erdélyi Szépmíves Céh levelesládája. (1924-1944). Közzéteszi: Marosi Ildikó. Bukarest, 1980. Kriterion. 438 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel! |
351 | HELLER RICHÁRD Természettudományi apróságok. /Hasznos Tudnivalók/. Bp., é. n. Lampel R. 93 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
352 | HELTAI GÁSPÁR Egy nemes emberről és az ördögről való história. Gyoma, 1942. Kner Izidor. 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
353 | Helvetica Confessio, az-az a keresztyén hitről való vallás-tétel a szerént a mint azt Helvetziában, . ki-botsátották 1566-dik esztendőben. Deákból magyarra fordítva. Debreczenben, 1791. Huszthy Riskó Sám. 7 sztl.lev., 201 p., 2 sztl.lev. Kopottas korabeli félbőr kötésben. |
354 | Heraldika. 3 db címerrajz nyomat (egy színezett). |
355 | Heraldika. Draskóczy család kézzelfestett (akvarell) címerrajza, 24x31 cm. |
356 | Heraldika. Magos János hitelesített címerrajza Szatmár vármegye alispánjának aláírásával. Nagykároly, 1885. március 26. |
357 | Heraldika. Vajai báró Vay Dénesné született Draskóczi és Jordánfalvai Draskóczy Klementina leszármazási családfája 5 db kézifestésű színes címerrajzzal és Pozsony megyei főispán és alispán hitelesítésével. Hozzátartozik: Carl Krahl Cs. és Kir. címerfestő számlája. Pozsony, 1885. május 28. |
6500 | ||
358 | Heraldika. Vajai Vay család leszármazási családfája 13 db kézifestésű címerrajzzal, 4 Cs. és Kir. kamarás hitelesítésével. Pozsony, 1902. (Szakadt széllel!) |
8500 | ||
359 | HERBST PÉTERNÉ KRAUSZ ZORICA Magyarországi zsidó ételek. Néhány színes képpel. Bp., 1984. Minerva. 116 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., fóliázott papírborítóban. |
360 | HERNÁDI MIKLÓS Közhelyszótár. Negyedik, bővített kiadás. Bp., é. n. Aranyhal Könyvkiadó. 362 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
361 | HEVESI SÁNDOR DR. Az előadás művészete. /Tudományos Zsebkönyvtár 216-218./. Bp., 1908. Stampfel. 208 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
362 | HÉJJ-DÉTÁRI ANGÉLA Old Hungarian Jewelry. 48 képpel. Bp., 1965. Corvina. 66 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill., vízfoltos, szakadt papír védőborítóban. |
363 | HOFER TAMÁS ÉS FÉL EDIT Magyar népművészet. 638 fekete-fehér és színes képpel! Bp., 1975. Corvina. 59 p., 2 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill., fóliázott papír védőborítóban, papírtokban. |
364 | HOGYA GYÖRGY Veszprém város szervezett tűzvédelme. 1875-1948. Képekkel! Számozott: 1000/144. Veszprém, 1990. Megyei Tűzoltóparancsnokság. 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
365 | Hogyan rakott fészket a galamb? Koleszár Erzsébet rajzaival. Válogatta: Dornbach Mária. Bratislava, 1984. Madách. 167 p, 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
366 | Hogyan tanulunk szabni-varrni? Tanácsadó a helyes bevásárláshoz. Alapos útmutató a házi-szabályzat minden munkájához. 150 képpel és a szabás és varrás minden kérdésének részletes magyarázatával. /A Szabás-Varrás Könyvtára 1./. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 46 p. Tűzve, kötés nélkül. |
367 | Hogyan varrunk gyermekruhát? Kisebb-nagyobb fiúknak és leányoknak való ruhák és kabátok készítésének alapos magyarázata, szóban és képekkel. 131 képpel és négy oldalas divatmelléklettel. /A Szabás-Varrás Könyvtára 3./. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 38 p. Tűzve, kiadói ill., foltos papírborítóban. |
368 | HÓKA MIHÁLY Az ígéret földje. Filmnovella Árpád fejedelemről és a honfoglalásról. Képekkel! New York, (1975.) Magyar Október 23. Mozgalom. VII p., 180 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
369 | HOLLERUNG GÁBOR Mesterséges hűtés és jéggyártás. Bp., é. n. Athenaeum. 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, borítója kissé viseltes. |
370 | Honterus Emlékkönyv. Szerk.: W. Salgó Ágnes, Stemler Ágnes. Bp., 2001. OSZK - Osiris. 241 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
371 | Horatius ódái és epodosai. Ford.: ifj. Szász Béla. Bp., 1913. Franklin. 293 p. Amatőr vászonkötésben. |
372 | HORGER ANTAL Magyar szavak története. Közérdekű magyar szófejtések gyűjteménye. Bp., 1924. Kókai Lajos. 192 p. Fűzve, kiadói viseltes, szakadozott papírborítóban. |
373 | HORTHY JENŐ Egy élet sportja. Vadászat - Lóverseny - Falka. Képekkel! Az 1937-es kiadás reprintje! Bp., 1994. Nimród. 253 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
374 | Horthy Miklós titkos iratai. Sajtó alá rendezte: Szinai Miklós és Szűcs László. /Magyar Orsz. Levéltár/. Bp., 1963. Kossuth. 533 p. Kiadói vászonkötésben. |
375 | HORVÁTH BÉLA Hol vagy te nép. Összegyűjtött versek (1929-1942). Bp., 1942. Vigilia. 195 p. Kiadói félvászon kötésben. |
376 | HORVÁTH LAJOS DR. Háromezer kilométer Afrikában. Bp., 1963. Gondolat. 243 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
377 | HOWARTH, STEPHEN A templomosok titka. Ford.: Pálvölgyi Endre. Bp., 1986. Kossuth. 337 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
378 | HÖLDERLIN Versek - Levelek. Hüperion - Empedoklész. Bp., 1961. Magyar Helikon. 562 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
379 | HROMADZIC AHMET A különös tó titka. Válogatta és fordította: Csuka Zoltán. Kondor Lajos rajzaival. Délvidéki mesék. Ujvidék, 1974. Forum. 151 p. 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
380 | HUGO VICTOR Shakespeare I-II. /Hugo Victor összes regényei és elbeszélései/. Ford.: Németh Andor. Bevezetéssel ellátta: Lándor Tivadar. Ill.: Gedő Lipót. Bp., é. n. Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. 352 p. Kiadói vászon sorozatkötésben. |
1900 | ||
381 | HUNGLER JÓZSEF A török kori Veszprém. Veszprém, 1986. Megyei Levéltár. 228 p., 1 térképvázlat. 10 sztl.lev. (Képek). Kiadói ill. kartonkötésben, újszerű állapotban. |
382 | HURDLE, J. FRANK Egy vidéki orvos egészségügyi kézikönyve. H. n., é. n. Top Trading Hungary Kereskedelmi Kft. 328 p. Fűzve, kiadói fóliázott papírborítóban. |
383 | HUSZÁR LAJOS Münzkunst in Ungarn. 99 fekete-fehér képpel! Bp., 1963. Corvina. 52 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
384 | HUSZKA JÁNOS Rajzoló geometria. Második kiadás. II. rész. A gimnáziumok II. osztálya számára. 71 ábrával. Bp., 1909. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). 45 p., 1 sztl.lev., XVI tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
385 | IGNÁCZ RÓZSA Anyanyelve magyar. Az ifjúság számára átdolgozott kiadás. Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp., 1943. Dante. 190 p., 1 sztl.lev. Kiadói, kissé kopott, ill. félvászon kötésben. |
1900 | ||
386 | IGNÁCZ RÓZSA Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz. Biczó András rajzaival. Bp., 1941. Dante. 198 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
387 | II. Rákóczy Ferencz fejedelem emlékiratai a magyarországi háborúról 1703-tól végéig (1711). Második, bővített kiadás. Közlik: Ráth Károly és Thaly Kálmán. Rákóczy tartózkodási helyeivel, végrendeletével és a bujdosók sírfelirataival. Pest, 1866. Kugler Adolf. XIV p., 1 sztl.lev. A jelzett arckép hiányzik! Amatőr, kissé viseltes félvászon kötésben. |
388 | ILJIN, MIHAIL A Fekete-tengertől a Káspi-tóig. Második kiadás. Ford.: Százdi István. Képekkel. Bp., é. n. Dante. 162 p. Kiadói félvászon kötésben. |
389 | ILLÉS ENDRE Homokóra. Komédia és erkölcsrajz. Három felvonás. Dedikált! Bp., 1962. Szépirodalmi. 107 p. Kiadói vászonkötésben. |
390 | ILLÉS JENŐ Szinészarcok a közelmúltból. Bp., 1968. Gondolat. 511 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
391 | Illustrirter Handatlas zur Länder und Völkerkunde. Im Verein mit Heinrich Leutemann. Herausgegeben von Ehrenfried Leeder und Theodor Schade. Zweiundzwanzig Blätter in Stahlstich und Farbendruck. Leipzig, 1866. F. A. Brockhaus. 4 sztl.lev., 22 tábla (kétoldalas). Kiadói foltos kartonkötésben, gerince hiányzik, néhány lap foltos, néhány tábla elvált a kötéstől. Javításra szorul! |
60000 | ||
392 | ILLYEFALVI LAJOS DR. A hatvanéves Budapest. Bp., 1933. Statisztikai Hivatal. 386 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
393 | ILLYÉS GYULA Kháron ladikján. vagy az öregedés tünetei. Esszé-regény. Borsos Miklós rajzaival. Bp., 1969. Szépirodalmi. 230 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
394 | ISIRKOFF A. DR. Bulgária I-II. Föld és néprajz. Ford.: Cholnoky Jenőné. Képekkel! /Turáni Könyvtár I./. Bp., (1917.) Turáni Társaság. 162 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
395 | ISMERETLEN SZERZŐ Rákóczi-eposz. Sajtó alá rendezte: Szigeti Csaba. Bp., 1988. Európa. 310 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
396 | Jancsi és Juliska. A Grimm testvérek nyomán. Bp., é. n. Forma Art. 4 térbe nyitható panoráma kép. Kiadói kartonborítóban. |
397 | JÁSZAY MAGDA Párhuzamok és kereszteződések. A magyar-olasz kapcsolatok történetéből. Fekete-fehér és színes képekkel. Bp., 1982. Gondolat. 429 p., 48 p. fekete-fehér képmelléklet, 24 p. színes képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
398 | A jegyzők országos árvaház egyesületének ötven éves története. 1886-1936. Összeállította: Brogli József. Bp., 1936. Jegyzők Orsz. Árvaház Egyesülete. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
399 | JESZENSZKY ÁRPÁD Déligyümölcsfélék termesztése hazánkban. 50 ábrával. Bp., 1959. Mezőgazdasági. 139 p., XIV tábla. Fűzve, kiadói ill., néhol sérült papírborítóban. |
400 | JÉCSAI LÁSZLÓ Sziklakert. A szerző rajzaival. Bp., 1939. Növényvédelem és Kertészet. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
401 | Jobbnál-Jobb vicczek. Válogatás a századforduló humorából. Összeállította: Kisbán Gyula, Meggyesi Éva. Bp., 1988. Mahir. 173 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
402 | John Smith kapitány utazásai és cselekedetei 1580-1631. Válogatta, fordította, a bevezetőt és a jegyzeteket írta C. Cutean Éva. /Téka/. Bukarest, 1980. Kriterion. 321 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
403 | JÓKAI MÓR Az aranyember. I-II. (Centenáriumi Kiadás XXII-XXIII.). Bp., 1925. Franklin-Révai. 222 p., 226 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben (2 db). |
404 | JÓKAI MÓR Az uj földesúr. Regény (Centenáriumi Kiadás XI.). Bp., 1926. Franklin - Révai. 263 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
1900 | ||
405 | JÓKAI MÓR Börtön virága. Regény. A hol a pénz nem Isten. Regény. /J. M. Hátrahagyott Művei/. Bp., 1912. Révai. 160 p., 168 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben (Gottermayer). |
406 | JÓKAI MÓR Levocská biela pani. (A lőcsei fehér asszony). Ford.: Alfred Engelmann. Bratislava, 1988. Tatran. 447 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
407 | JÓKAI MÓR Török világ Magyarországon. Történeti regény. I-II. /Nemzeti Kiadás/. Bp., 1894. Révai Testvérek. 263 p., 252 p. Kiadói ill., festett, aranyozott, díszes sorozatkötésben. (2 db). |
408 | JORDÁKY LAJOS Irodalom és világnézet. Cikkek, tanulmányok. Dedikált! Bukarest, 1973. Kriterion. 229 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
409 | JÓZSEF JOLÁN A város peremén. Regény. Bp., 1955. Ifjúsági. 220 p. Kiadói vászonkötésben. |
410 | Jöjj és kövess! Evangéliumi esemény két képben. Történik Jeruzsálemben Jézus kínszenvedésén Heektében. Ford.: Vasvári Gizella. /A Mi Színházunk - Ifjúsági színdarabok gyűjteménye 22./. Rákospalota, é. n. Szalézi Művek kiadása - Don Bosco nyomda. 41 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
411 | JUHÁSZ GYULA Holmi. Bp., é. n. Genius. 160 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Néhány lap foltos! |
412 | JUHÁSZ GYULA Orbán lelke. Regény. Borsos Miklós rézkarcaival. Az utószót Szalatnai Rezső írta. Bp., 1963. Szépirodalmi. 140 p., 1 sztl.lev. Kiadói félbőr kötésben. |
413 | Júliustól júniusig. Dokumentumok 1956-1957 történetéből. Összeállította: Rákosi Sándor. Bp., 1981. Kossuth. 269 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
414 | JUSTI, CARL Diego Velazquez und sein Jahrhundert. Mit 245 Kupfertiefdruckbildern. Zürich, 1933. Phaidon-Verlag AG. 797 p., 1 sztl.lev., 143 p. képmelléklet, 4 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
415 | JÜRGEN, ANNA Az irokézek fia. Ford.: Szinnai Tivadar. Bp., 1955. Ifjúsági Könyvkiadó. 274 p., 1 térkép (kihajtható). Kiadói ill. (Hont-Varsány Ferenc) félvászon kötésben. |
416 | KADARE, ISMAIL A fellegvár. Ford.: Békés András. A regény 1449-ben játszódik Szkander bég (Kasztrióta György) háborúja a törökök ellen. Bp., 1982. Zrinyi Katonai Kiadó. 317 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
417 | KAIN ALBERT A pozsonyi alagút. Nagyon ritka! Kihajtható mellékletekkel, képekkel. Bp., 1903. Pátria. 100 p. Amatőr félvászon kötésben. |
418 | KAJÁN TIBOR Meglepő táblák. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. Számozatlan! Kiadói ill. félvászon kötésben. |
419 | KALININ, M. I. A kommunista nevelésről. II. kiadás. Ford.: Dr. Händel Otto. Bp., 1949. Szikra. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
420 | KALMÁR Z. - MAKARA GY. - RIMÓCZI I. Gombászkönyv. Bp., 1989. Mezőgazdasági. 295 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
421 | KALMÁR ZOLTÁN - MAKARA GYÖRGY - RIMÓCZI IMRE Gombászkönyv. 175 színes képpel és 141 rajzzal. Bp., 1989. Natura. 295 p., 2 sztl.lev. + 64 p. színes képmelléklet. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
422 | KAPITÁN MÁRIA Zöldség és gyümölcs házi konzerválása. II. kiadás. Bp., 1940. Szerző. 62 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
423 | Kapujanincs átjáró. Kínai Csan-buddhista példázatok. /Prométheusz Könyvek 16./. Néhány képpel! Válogatta, kínaiból fordította, a jegyzeteket és utószót írta Miklós Pál. Bp., 1987. Helikon. 236 p., 6 sztl.lev. (Tartalom). Fűzve, kiadói papírborítóban, ill. papír védőborítóban. |
424 | KARÁCSONY SÁNDOR Magyar nyelvtan. Társas-lélektani alapon. Bp., 1938. Exodus. 191 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, borítón alul kis hiánnyal! |
425 | Karancs - Medves utikalauz. Bp., 1964. Sport. 159 p., 1 térkép. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
426 | KARINTHY FERENC Ferencvárosi szív. Ill.: Kondor Lajos. Dedikált! Bp., 1960. Magvető. 215 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadt papír védőborítóban. |
427 | KARSAI ELEK A berchtesgadeni sasfészektől a berlini bunkerig. III. kiadás. (Fejezetek a második világháború történetéből). Bp., 1962. Táncsics. 630 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott, hiányos ill. papír védőborítóban. |
428 | KARSAI ELEK A budai Sándor-palotában történt. 1919-1941. Képekkel! Bp., 1963. Táncsics. 566 p., 1 sztl.lev. + 92 p. képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
429 | Karunga a holtak ura. Néger legendák. Ford.: Radnóti Miklós. /Népek meséi/. Bp., 1970. Európa. 166 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
430 | Kassai Vidor emlékezései. Sajtó alá rendezte: Kozocsa Sándor. Bp., (1935.) Kir. Magy. Egy. Ny. 395 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
431 | KASSÁK LAJOS A ló meghal a madarak kirepülnek. Ill.: Kassák Lajos tizenegy képzőművészeti alkotásának reprodukciójával. Megjelent 2000 pld.-ban! Bp., 1967. Magyar Helikon (Kner nyomda). 48 p. 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
432 | KASSÁK LAJOS Egy ember élete. Második rész. I. kötet. Vergődés. /A modern regény klasszikusai/. Bp., 1932. Dante. 233 p. Kiadói vászonkötésben. |
433 | KASSÁK LAJOS Hídépítők. Regény. Bp., 1942. Singer és Wolfner. 268 p. Kiadói félvászon kötésben. |
434 | KATONA IMRE A magyar kubikusok élete. Képekkel! A magyar földmunkák története a középkortól a kubikosok életmódja, társadalmi és kulturális helyzete. Szociológiai tanulmány történelmi háttérrel! Bp., 1957. Hazafias Népfront. 129 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
435 | KATONA IMRE Habán művészeti emlékek Magyarországon. Képekkel! Bp., 1983. Múzsák. 240 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
436 | KAUL, F. K. Az Eichmann-ügy. Ford.: Dr. Tímár István. Képekkel! Bp., 1965. Kossuth. 305 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
437 | KÁLLAY ISTVÁN Szabad királyi városok gazdálkodása Mária Terézia korában. Bp., 1972. Akadémiai. 199 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
438 | KÁLNOKY LÁSZLÓ Bálnák a parton. Versek - 1982. Dedikált! Bp., 1983. Magvető. 102 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
439 | KÁNYÁDI SÁNDOR A bánatos királylány kútja. Versek, mesék, történetek. Soó Zöld Margit rajzaival. Bukarest, 1972. Kriterion. 93 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
440 | KÁPOLNÁSI BÉLA Halak és akváriumok. Bp., 1988. Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. 146 p., 16 tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
441 | KÁRPÁTI ENDRE A magyarországi alkoholizmus elleni küzdelem múltjából. Képekkel! Bp., 1979. Alk. Elleni Orsz. Biz. 468 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
442 | KECSKÉS PÁL DR. A házasság etikája. /Szent István Könyvek/. Bp., 1928. Szent István-Társulat. 150 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1900 | ||
443 | KELEMEN ATTILA Madaras könyv. Bukarest, 1978. Kriterion. 310 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
444 | KERBER ÁRON Az automobil vezetése, szerkezete, kezelése. 174 számozott és 14 számozatlan ábrával. Bp., é. n. Szerző. 444 p. 26 sztl.lev. (Hirdetések). Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerincén fölül és alul kisebb hibával! |
4200 | ||
445 | KERÉNYI MÁRIA Neményi Lili. Bp., 1986. Zeneműkiadó. 284 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
446 | KERTÉSZ MAGDA A szüfrazsettek. Bp., 1979. Kossuth. 151 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
447 | Kertész Manó. 1881-1942. K. M. ravatalánál 1942. ápr. 6-án mondott beszéde Dr. Fuchs David Rafaelnek. Dedikált! Bp., 1942. Neuwald. 5 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
448 | KERTÉSZ RÓBERT Az anyák megmentője. Semmelweis Ignác életregénye. Képekkel! Bp., é. n. Franklin. 179 p., 1 tábla (Leszármazási táblázat). Kiadói félvászon kötésben. |
449 | Képek a gyógyítás múltjából. Szerk.: Antall József, Buzinkay Géza. Bp., 1984. Medicina. 136 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
450 | Képek az elhurcoltakról. Auschwitz. Bergen-Belsen. Buchenwald. Dachau. Ritka! Bp., 1945. A fasiszták által elhurcoltakat segítő bizottság. 8 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
451 | Képes budapesti szakácskönyv. Sz. Hilaire Josefa nyomán szerk.: Zemplényi Szabó Antónia. Függelék: A magyar gazdasszony házi kincsestára. Bp., é. n. Lampel. VIII p., 543 p. 15 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben. Az első VIII. sztl.lev. töredezett, kijár. Gerince szakadt! |
452 | KÉPES GÉZA Ének meredek parton. Versek. Dedikált! Bp., 1966. Szépirodalmi. 102 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
453 | Kézikönyv az újításokról és találmányokról. (A 38/1957. számú kormányrendelet alapján készült új kiadás). /Az Országos Találmányi Hivatal kiadványa/. A bevezetést írta: Dr. Perédi Károly. Bp., 1958. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 219 p. Kiadói félvászon kötésben. |
454 | KÉZIKÖNYV Testnevelési Kézikönyv. A középiskolai tanárok számára. Fiúk anyaga. A munkaközösség vezetője: Nyíri János. Kozák Lajos és Német József fényképeivel, Szijj Zoltán rajzaival. Megjelent 2000 pld.! Bp., 1963. Tankönyvkiadó. 341 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
455 | KHUEN-HÉDERVÁRY SÁNDORNÉ A főzőkanál csodálatos meséi. 303 híres szakács titka. Bp., 1943. Szerző. 224 p. Amatőr kartonkötésben, foltos lapokkal! |
456 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! A Kisalföld élő népművészete. Szerk.: V. Szalontay Judit és Baross Éva. Győr, 1992. Népművészeti Egyesület. 27 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
457 | Kilenc kéve hány kalangya? Második kiadás. Anekdoták a székelyekről. Duka János gyűjtéséből válogatta, sajtó alá rendezte és bevezetővel ellátta Vöő Gabriella. Bukarest, 1983. Kriterion. 286 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
458 | A kilenc pávalány és az aranyalmafa. Népmesék Vuk Stefanovic Karadzic gyűjtéséből. /Népek meséi/. Bp., 1987. Európa. 230 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
459 | KILIÁN ZOLTÁN Mátyás király ifjú hadserege. B. Farkas Imre rajzaival. /Könyvbarátok Kis Könyvei VIII. évf. 4. sz./. Bp., é. n. Magyar Könyvbarátok - Kir. Magy. Egy. Ny. 214 p. Kiadói vászonkötésben. |
460 | KIPLING, RUDYARD Történetek, mesék. Ford.: Bartos Zoltán. /Világirodalom Könyvtár 2. kötet/. Bp., 1920. Világirodalom. 175 p. Amatőr, kopottas félvászon kötésben. |
461 | KIRÁLY JÓZSEF Mi a spiritizmus? (Okkult jelenségek lélektani vizsgálata). /Élet és Tudomány Kiskönyvtár 18./. Bp., 1960. Gondolat. 245 p. 1 sztl.lev. Fűzve, ill. kiadói kartonborítóban. |
462 | A Kis Akadémia negyvenkét esztendeje az ezredik előadásig. Szerk.: Förster Rezső. Bp., 1941. A Kis Akadémia Kiadása. 647 p. Kiadói vászonkötésben. |
463 | KIS ZOLTÁN Magyar utópia. Háborúnovellák. Bp., 1990. Holnap Kiadó. 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
464 | Kisalföldi ízek. Receptek, házi sütemények, tanácsok. Összeállította: Szenftner József. Győr, 1991. Kisalföld Kiadó Bt. 283 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
465 | KISS ÁKOS La faiencerie baroque en Hongrie. Les Ateliers de Holics et de Tata. Bp., 1966. Corvina. 54 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
466 | KISS GÉZA Ormányság. Bp., 1937. Sylvester Rt. 425 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill., javított papír védőborítóban. |
467 | KISS GYÖRGY DR. A budapesti várospolitika. Második, átdolgozott kiadás. 1873-1944. Bp., 1958. Közgazdasági és Jogi. 427 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
468 | KISS JÓZSEF Ünnepnapok. Bp., 1888. Franklin. 127 p. Kiadói aranyozott, ill., díszes vászonkötésben, körben aranymetszéssel! |
469 | KISS LAJOS Vásárhelyi híres vásárok. Szeged, 1956. Tiszatáji Magvető. 115 p. Kiadói félvászon kötésben. |
470 | KISS LAJOS Vásárhelyi művészélet. 64 képpel. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 291 p. Kiadói félvászon kötésben. |
471 | KMETY KÁROLY DR. A magyar közigazgatási jogi kézikönyve. Ötödik, javított kiadás. Bp., 1907. Politzer. LIII p., 946 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
472 | KNER IMRE A könyv művészete. K. I. tanulmányaiból szerk.: Haiman György. Képekkel! Bp., 1973. Szépirodalmi. 249 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
473 | KNER IZIDOR Eszmék és viaskodások. Dedikált! Gyoma, 1906. Szerző. 408 p. 4 sztl.lev. Kiadói festett, aranyozott, kopott vászonkötésben, gerince szakadt. |
474 | KÓBOR TAMÁS Ki a Ghettóból. I-II. Bp., 1911. Franklin. 197 p., 269 p. 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett, díszes egészvászon kötésben. (2 db). |
1900 | ||
475 | KOCK PÁL A milliomos. Regény. (Négy képpel). 1-4. kötet (egybekötve). Bp., 1880. Dobrowsky és Franke. 168 p., 156 p., 148 p., 146 p. Amatőr vászonkötésben. |
476 | KÓKA ROZÁLIA Egy asszon két vétkecskéje. Harminchárom bukovinai székely, gyimesi - és moldvai csángó népi szerelmes történet. Eredeti gyűjtések alapján. Ill.: Horóczy Margit. H. n., 1989. Ötlet. 156 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., fóliázott papírborítóban. |
477 | Kolár: 1967. Israel Stamps Catalogue. Tel Aviv, 1967. Y. H. Kolár. 104 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
478 | Konyhaművészet. Rákóczi János receptjei. Bp., 1964. Minerva. 516 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
479 | KOÓS HUTÁS GERGELY Örökség I-II. Regény. Dedikált! Bp., 1940. Szerző. 176 p., 191 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
480 | KÓS KÁROLY DR. Eszköz, munka, néphagyomány. Dolgozatok a munka néprajza köréből. Képekkel, ábrákkal! Bukarest, 1979. Kriterion. 524 p., 2 sztl.lev. + 16 p. képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
481 | KÓS KÁROLY DR. Mihez kezdjünk a természetben? Bp., 1985. Mezőgazdasági. 122 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
482 | KÓS KÁROLY Kalotaszeg. Kolozsvár, é. n. Erd. Szépmíves Céh. 278 p. Kiadói festett vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
483 | KÓSA LÁSZLÓ - SZEMERKÉNYI ÁGNES Apáról fiúra. Második, bővített kiadás. Néprajzi kalauz. Képekkel! Bp., 1975. Móra. 275 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1900 | ||
484 | Kossuth Magyarországért. Részletek Kossuth Lajos " Irataim az emigráczióból" c. munkájából. Fáy Dezső rajzaival. Bp., 1942. Stádium. 124 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
485 | KOSZMOGYEMJANSZKAJA Zoja és Sura. Ford.: Faragó László és Radó György. Bp., (1951.) Ifjúsági Könyvkiadó. 248 p. Kiadói ill. (Bánó Endre) félvászon kötésben. |
486 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Felebarátaim. /Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei IX. kötet/. Bp., (1943.) Nyugat Rt. 278 p. Kiadói félvászon kötésben. |
487 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Lenni vagy nem lenni. /K. D. Hátrahagyott művei II./. Bp., 1940. Nyugat. 272 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
488 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Páva. Elbeszélések. Bp., é. n. Légrády. 173 p. Amatőr félvászon kötésben. |
489 | KOVÁCH GÉZA Ahol Dózsa és Horea hadai jártak. Tanulmányok Arad és környéke történetéből. Bukarest, 1976. Kriterion. 296 p., 2 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
490 | KOVÁCS ÁKOS - SZTRÉS ERZSÉBET Tetovált Sztálin. Szovjet elítéltek tetoválásai és karikaturái. Szeged, 1989. Balázs M. Yate Ny. 244 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
491 | KOVÁCS ÁKOS Játék a tűzzel. Fejezetek a magyarországi tüzijátékok és díszkivilágítások XV-XX. sz.-i történetéből. Képekkel! Bp., 2001. Helikon. 186 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
492 | KOVÁCS JÁNOS DR. A mentés. II. kiadás. Bp., é. n. Vármegyék és Városok Orsz. Mentőegyesülete. 102 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
493 | KOVÁCS JÁNOS DR. Első segélynyújtás. Bp., 1948. Magyar Orvosok Szabad Szakszervezetének Mentésügyi Csoportja. 46 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
494 | KOVÁCS SZTRIKÓ ZOLTÁN Fizi Karcsi kalandjai. Ujvidék, 1983. Fórum. 141 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Harántalakú! |
495 | KOVÁCS, MARGIT DR. Die Moorwiesen Ungarns. (Magyarország láprétjei). Mit 51 Abbildungen, 32 Tabellen, 43 Originalphotographien und 1 farbigen Karte. (51 ábrával, 32 tabellával, 43 eredeti fényképpel és 1 színes térképpel. /A Magyar Tájak Növénytakarója 3. kötet/. Bp., 1962. Akadémiai. 214 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
496 | KOVÁTS ELEMÉR DR. Az átalakulás alatt álló pénz- és hitelrendszerrel kapcsolatos közgazdasági és jogi tanulmányok és gyakorlati javaslatok. Tartozások értékelése és leértékelése. I. Törvényjavaslat a válságjogi megbírálásról. Bp., é. n. Fővárosi Könyvkiadó Rt. 24 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
497 | KOVÁTS ZSOLT DR. Kutyaiskola. Bp., 1986. Gondolat. 453 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
498 | KOZIK, FRANTISEK Comenius, J. A. 1592-1670. Angol nyelven! Prague, 1958. Nase Vojsko. Számozatlan! Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. |
499 | KOZMA LÁSZLÓ A hős honvéd fiai. Harmadik kiadás. Olvasókönyv. Az elemi népiskolák IV. osztálya számára. Bp., é. n. Lampel. 208 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |