Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
41. Honvéd Gyaloghadosztály 1914-1918 ovális ezüstözött hadifém érem, gy: Arkansas
T.: 2/ |
6000 |
A. G. J.
Dr. Bakay Lajos 25 Éves Professori Jubileumára 1939 br., 103 mm
T.: -1/ |
16000 |
ALFÖLDY
Haladás V. S. E. / FPJ I. 1934, br., plakett
T.: 1 |
ALFÖLDY
Haladás V. S. E. / F. P. KIZ I. ezüstözött bronzplakett
T.: 1 |
AZ ÉRDEM JELÉÜL
Helyőrségi Teniszverseny Szombathely, 1933. br. plakett dobozban, 44,5x28 mm
T.: -1 |
BACHMANN R.
József főherceg, I. világháborús emlékérem, hadifém, 50 mm
T.: -1/1- |
BAK P.
Mátyás Király Sport Év / Gyorslevente Nap, Kolozsvár 1943 hadifém, 70,5x50 mm
T.: 1 |
Baross Gábor emlékérem br., 115,5 mm
T.: 1/ |
16000 |
BECK A.
Dr. Weil Emil 1897-1954 br., 70x55 mm
T.: -1 |
6500 |
BECK Ö. F.
A Magy. Nemz. Múzeum 100 éves Fennállásának Emlékére 1802-1902 br., 75x50 mm
T.: 1/ |
9000 |
BECK Ö. FÜLÖP
Ezredéves Országos Kiállítás (Az Érdem Jutalmául) 1896 br., 70 mm, peremhiba
T.: -2/2- |
6000 |
BECK Ö. FÜLÖP
Ezredéves Országos Kiállítás (Közreműködők érme) 1896 br., 60,5 mm
T.: -1/1- |
6500 |
BERÁN L.
A Magyar Reformátusok 1936 emlékérem 41 mm
T.: -1/1- |
BERÁN L.
Budapesti Emlékérem br., 40 mm
T.: -1/1 |
BERÁN L.
Csernoch János Bíbornok, Hercegprímás 1924 br., 80 mm
T.: 1/1 |
5500 |
BERÁN L.
Debreceni Kollégium / 1538-1938 jubileumi érem br., 40,5 mm
T.: 1/1 |
BERÁN L.
Hangverseny A Népoperában 1917. III. 12. / M. Kir. Budapesti I. Honvéd Gy. E. özv. és árva segély alapja az önzetlen művésznek br., 80,5 mm
T.: 2/2 |
15000 |
BERÁN L.
Jókai Mór 1825-1925 jubileumi emlékérem aranyozott bronz, 36 mm
T.: 1/1 |
BERÁN L.
Majláth Gusztáv Károly erdélyi püspök, 1922 br. plakett, 83,5x55 peremhiba
T.: 3/2- |
7000 |
BERÁN L.
Nemzetközi Stomatológiai kongresszus / Budapest 1931 br., 45 mm
T.: 1/1 |
6000 |
BERÁN L.
Országos Gyüjtőfogház, A Szovjet Foglyai 1919 (aláírások) br. plakett, 150x84,5 mm
T.: 2/ |
10000 |
BERÁN L.
Országos Vizsla Club br., 68,5 mm
T.: 2/2 |
BERÁN L.
Szondi Tüzérek ezüst medál,, 45 mm
T.: 2/2 |
20000 |
BERÁN L.
TESZ. Nemzeti Munkahét 1934 aranyozott bronzérem, 61 mm
T.: 1/1 |
BERÁN L.
Vitéz Hanke Vilmos / A Bercsényi és a Bem tüzérosztály karpaszományosai 1929-30, 31 br., 50 mm
T.: 2/1- |
BOEHM, F.
József Nádor jubileumi érem 1846 br., 53 mm, peremhiba
T.: -3/3- |
BSZKRT ÖNKÉPZŐ KÖRE
Dalosverseny Emlékére 1930 br., 70,5 mm
T.: 1/1- |
Budapesti Emlék / Nemzetközi Kutyakiállítás 1899 br., 80 mm
T.: 2/2 |
BUDAPESTI LABDARÚGÓK ALSZÖVETSÉGE 1926
V. oszt. bajn. Déli csop. 1936-37 br. plakett, 45x31 mm
T.: 1 |
CSISZÉR J.
Szent Imre érem 1930 / Az Ország ereje a tiszta ifjúság br., 55,5 mm
T.: 1/1 |
CSUCS F.
Castrum Solomár Prope Budám 1566-1966 (Solymár) br., 92 mm
T.: -1/1- |
CSUCS F.
Dr. Kosutány Tamás / MÉTE Szilágyi Ferenc br., 77 mm
T.: 2/2 |
7500 |
CSUCS F.
Máriaszéplak (XIII. Secolo), 1977. VIII. 20. br., 70 mm
T.: 2/2 |
8500 |
CSUCS F.
Mátyás király 1458-1490, emlékérem, 1938. br., 54 mm
T.: -1/1- |
7500 |
CSUCS F.
Nagy Beresényi M. 1938. br., 48 mm
T.: -1/1- |
CSUCS V.
Pécsi Orvostudományi Egyetem Emlékérme aranyozott br., 70 mm
T.: 1/1- |
DROBIL
Przemysl (Vöröskereszt 1914-1915) hadifém érem, 45 mm
T.: 1/1 |
ESSEÖ E.
Magyarok voltunk, Magyarok maradtunk / ÉKE 1922, Sopron br., 71 mm
T.: -1/1- |
F. P.
A M. Kir. Honvédelmi Miniszter és az M. Kir. Honvédség főparancsnokának sportverseny érme br. ovális füles
T.: -1/ |
FERENC J. - II. VILMOS
I. világháborús csata jelenet ezüstözött bronzérem, 49,5 mm
T.: -1/1- |
FERENC J. - II. VILMOS
Viribus - Unitis bronzplakett, korrodált, 124x80 mm
T.: 3/ |
HARTIG A - NEUBERGER R.
Ferenc J. I. világháborús emlékérem 1914 br., 50 mm
T.: -1/1 |
HERKE Honvéd Sport versenyek hadifém plakett, 70x50 mm
T.: -1/1- |
HERKE Honvéd Sportversenyek / (100 mell u. IV. 1948.) hadifém plakett, 70x50 mm
T.: -1/1- |
HERKE
Honvéd Sportversenyek (KA 1949 I.) hadifém plakett, 70x50 mm
T.: -1/1- |
HOMONNAY J.
Puskin 1799-1837 br., 68 mm
T.: -1/ |
ISPÁNKY
Buda Recuperata 1686-1936 br., 78 mm
T.: 1/1 |
ISPÁNKY
Leány hegedűvel bronzplakett
T.: -1/ |
12000 |
IVÁN
Dr. Jahn Ferenc Emlékérem (Kiváló Tanulmányi és Társ. Munkáért) br., 60,5 mm
T.: 1/1 |
6000 |
IVÁN
E. D. O. SZ. Nagyregatta 1950 július 1-2. ezüstözött br., 66,5 mm
T.: 1 |
Jaj annak, aki láncot rakott a karotokra (Szabadságharc) öntött acél plakett, 238x136 mm
T.: 1/ |
35000 |
K. S.
Markusovszky Lajos 1815-1893 br., 98 mm
T.: -1/1- |
6000 |
KAUTSCH
Ferenc József 1914-1916 (I. Világháború) br. plakett, 60x39 mm
T.: -1/2 |
KÉPÍRÓ
Dózsa Gy. 500 éves jubileumi érem, / Cegléd 1972 br., 61 mm
T.: 1/1 |
KISS I.
Vitéz Jákfai Gömbös Gyula, M. Kir. Miniszterelnök, 1932 br. plakett, 120x81 mm, foltos
T.: -1/ |
7000 |
KUN J.
Országos Háziipari és Amatőr Kiállítás Miskolc 1912 br., 40 mm
T.: -1/1- |
KUZMIK
Mattia Corvino - Benitó Mussolini br. érem, 50,5 mm
T.: 1/1 |
Levente és Cserkészbolt Szövetkezet, Ifjúságbolt plakett márvány lapon, vas
T.: 1/1 |
LOVIS BOJTÉL
Francia ezüst érem Rouen 1909 50 mm
T.: 1 |
LÖFKOVITS
Debreceni Kereskedelmi és Iparkamara kitüntető érme, 1914 ezüst, 50 mm, peremhiba
T.: 2/2 |
M. KIR. HONVÉD LUDOVIKA AKADÉMIA
Kard Bajn. 1934. IX. br., 51x32,5, gy: Ludvig
T.: 1/ |
Tőr Egyéni 1944 IX hadifém plakett 50,5x32,5 mm, gy: Ludvig
T.: -1 |
M. KIR. LÉGÜGYI HIVATAL
Emlékül, Balaton 1936. IX. 4-8. br., 51 mm
T.: 1/ |
M. W. S. T.
Honvéd Roham 1914-1915 hadifém plakett, 67,5x54,5 mm
T.: 1/1 |
6000 |
M. W. S. T.
Ludendorff tábornok (I. Világháború) br., 33,5 mm
T.: 1/1 |
6000 |
M. W. S. T.
Von Scholtz tábornok (I. Világháború) br., 33,5 mm
T.: 1/1 |
6000 |
M. W. S. T.
Von Woyrsch tábornok (I. Világháború) br., 33,5 mm
T.: 1/1 |
6000 |
MADARASSY
Jubileumi orvosi érem 1837-1937 br., 56 mm
T.: 1/1 |
MADARASSY
Semmelweis F., Högyes E., Korányi S. orvosi érem fehér fém, 60 mm
T.: 1/1 |
MAKLÁRI C.
MOVE, Érdemért, 1934-1939 hadifém plakett, 51,5x36,5 mm
T.: -1/ |
MANNO M.
Hadsereg Sportérem / HDSG Sportversenyek, 1934, tenisz egyes br. ovális
T.: 1/ |
MANNO M.
Hadsereg Sportérem / Német - Magyar Tiszti tenisz mérkőzés, Budapest 1939, br. ovális
T.: 1 |
MAUGSCH
Apponyi Albert, 1929 aranyozott bronzplakett, 185x130
T.: -1/ |
15000 |
MÉSZÁROS A.
Egyetemi bronzplakett, 1969 T.: 1 |
MILLER
XIII. Nemzetközi Physiologiai kongresszus Budapesten 1929 br., 51 mm
T.: -1/1- |
MURÁNYI
A Hazáért haltak hadifém plakett, 101x59 mm
T.: -1/ |
7500 |
MURÁNYI
Beethoven bronzplakett, 135x54
T.: -1/ |
MURÁNYI
In Memoriam Francesco Ferrer 1909 okt. 13. br., 50 mm
T.: -1/ |
MURÁNYI
In Memoriam Francesco Ferrer 1909 okt. 13. ezüstérem, 50 mm
T.: -1/ |
12000 |
MURÁNYI
Lánczy Leo br., 50 mm
T.: -1/ |
ORBÁN A.
Dr. Klein Miklós 1909-1945 br., 58 mm
T.: 1/ |
6000 |
Osztrák Emlékérem 1844-1910 br., 60 mm
T.: -1/1- |
5500 |
Öttusa díjérem III. 1944 hadifém plakett , 73x48,5, foltos
T.: -1 |
PETRÓ
Országos Gyorslevente Motoros Napok Pécs, 1942 alumínium ovális érem
T.: -2 |
PETRÓ
Országos Gyorslevente Motorosnap Szeged, 1942 alumínium ovális érem
T.: -1 |
Pro Meritis, Erdélyrészi Méhész Egyesület aranyozott bronzérem, 51 mm
T.: -1/1- |
REMÉNYI
Száll az ének szájról szájra / A Magyar Dalosegyesületek Országos Szöv. Díjérme Noseda K-nak, 1941 aranyozott br., 70,5 mm
T.: -1/1 |
7000 |
REMÉNYI
Szeretetünk és Hálánk Jeléül A B. B. T. E. 1935 br., 62x49 mm
T.: 1/ |
RENNER
" Dr. Segner Hungarus" 1704-1777, Debrecen fehérfém, 115,5 mm
T.: -1/ |
6500 |
STUDIN - KOVNICA
Repülős érem, Jugoszlávia, 1938 br., 60 mm, peremhiba
T.: 2/2 |
SZABÓ K.
M. Kir. Szombathelyi 3. Honvéd Vegyesdandár díjérem / I. VDD Sporthét 1933 br. aranyozva, 60 mm
T.: -1/ |
SZABÓ K. M. Kir. Szombathelyi 3. Honvéd Vegyesdandár díjérem / teniszverseny díj br. aranyozva, 1932, 61 mm
T.: 2/ |
SZABÓ K. M. Kir. Szombathelyi 3. Honvéd Vegyesdandár díjérem / VDD Sporthét 1933 br., 60,5 mm
T.: -1 |
SZÉKELY
A Hadirepülőgép Kiállítás Emlékére 1917 aranyozott, br., 59 mm
T.: 1/ |
6500 |
SZÉKELY
Szurmay Alap Javára (Szurmay - Uzsok), 1917 hadifém plakett, 76x47 mm
T.: 1/ |
7000 |
SZENTGYÖRGYI I.
Herczeg Ferencnek (A Bánáti Svábság Nagy Fiának) 1920 öntött acél plakett, 238x136 mm
T.: 1/ |
35000 |
SZOMBATHELY, GYŐR, SOPRON VÁROSOK
Vándordíjas sportversenye 1947 hadifém ovális, gy: Ludvig
T.: -1/ |
SZŐDY
Ch. R. Darwin 1809-1882 bronzplakett, 230x156 mm
T.: 2/ |
35000 |
SZŐDY
Vörös terror Budapest, 1919 br., 112 mm
T.: 2/1- |
35000 |
T. F.
Szeretett Díszelnökünknek, Béliparosok Orsz. Egyesülete 1937. ezüstkoszorú aranyozott szalaggal
T.: 2 |
20000 |
TAUTENHAYN
Osztrák I. Világháborús aranyozott bronzérem 1914-15 45 mm
T.: 1/ |
TAUTENHAYN
Osztrák I. Világháborús bronzérem 1914-15 45 mm, peremhiba
T.: 2/ |
TELCS
Thaly Kálmánnak barátai br. plakett, 65x41 mm
T.: 2/ |
6500 |
TÓTH GY.
A Magy. Kir. 6. Honvéd Gyalogezred / Dicsőséges harc Emlékére (1918) br., 88 mm
T.: 1/1 |
7500 |
TÓTH GY.
A Reformáció 400 éves Jubileumára 1517-1917 hadifém, 65,5 mm
T.: -1/1 |
6500 |
TÓTH GY.
Magyar - USA emlék plakett, 1921. május br., 150x110 mm
T.: 1/1 |
12000 |
Vadászati Világkiállítás díjérme, Budapest 1971 III. díj br., 45 mm
T.: 1/1 |
IFJ. VASTAGH GY.
Nemzetközi Orvosi Gyűlés Budapest, 1909 br. plakett
T.: -1/1- |
VASTAGH L.
Moravcsik László Ernő professzor 1858-1924 br., 60,5 mm, foltos
T.: 2/2 |
7000 |
WEINBERGER
Ferenc Ferdinánd elleni merénylet 1914 hadifém érem, 50 mm
T.: -1/1- |
Szent György aranymedál (St. Georg Gold-Medaille) 5,8 gr
T:1 |
25000 |
MÁRIA TERÉZIA REND LOVAGKERESZTJE (III.OSZT ) A kereszt anyaga arany (Au) és zománc (Email). A hátoldalon a gyártó jelzése (Herstellermarke) " FR" és a hivatalos arany jelzés (Gemsenkopf). A legutolsó, de biztosan 1918 előtt adományozott típus. Eredeti szalagon, egyszerű kivitelű dobozában (Etui). Jelzett lovagkeresztek a legritkábbak, és legkeresettebbek. Kiváló állapotban.
T: 1 RRR |
3400000 |
MÁRIA TERÉZIA REND EZÜST JUBILEUMI EMLÉKÉRME A rend 100 éves fennállásának emlékére, 1857-ben a rendtagok részére adományozott emlékérem. Arany, ezüst és bronz fokozatban készült, a rend lovagjainak az ezüst érmet adományozták. Előlapján a császárnő portréja, hátoldalon a babérlevelekkel körülvett lovagkereszt képe. Készítői jelzés (Herstellermarke) " W. Seidan" 58,0 mm, 105,16 g. Slg. Julius 3258. Közel verdefényes állapotban, szép patinával.
T: 1- R |
190000 |
MÁRIA TERÉZIA JUTALOMÉRME A latin-tanulás területén kiváló eredményt elérő diákok számára adományozott kitüntetés. Anyaga aranyozott bronz (vgAE). Bár elég gyakran előforduló jutalomérem, de ebben az állapotban, eredeti szalagjával rendkívül ritka.
T: 1- ( R ) |
40000 |
SZT. ISTVÁN REND NAGYKERESZTJÉNEK CSILLAGA.
Königlich-Ungarischer St. Stephans-orden Grosskreuzstern A csillagtest anyaga ezüst (Ag) a középső medaillon arany (Au) és zománc (Email). A kereszt tűjén a gyártó jelzése (Herstellermarke) " C.F.ROTHE WIEN" és a szokásos dupla " A" jelzés. A középső medaillon hátsó zárólemezén " FR" és a hivatalos ezüstjelzések (Windhundkopf). Jellegzetes, 1890-1910 között készült kivitel, gyönyörű állapotban. Származás: magyar főűri családtól (állítólag 1901-es adományozás)
T: 1- R |
1200000 |
LIPÓT REND NAGYKERESZTJE ÉS CSILLAGA.
Leopolds-orden Grosskreuz und Grosskreuzstern A kereszt anyaga arany (Au) és zománc, a csillagtest ezüst (Ag) a középső medaillon arany (Au) és zománc (Email). A kereszt a rögzítő gyűrűn és a korona gyűrűjén is jelzett: " FR" készítői, " A" hivatali és zergefej fémjellel (Gemsenkopf /3/A). A csillag tűjén a gyártó jelzése (Herstellermarke) " C.F.ROTHE" és " WIEN" ill. a dupla " A" jelzés. A csillag zárólemezén " FR" . Jellegzetes, 1890 körüli kivitel, gyönyörű állapotban. Eredeti Bergmann dobozban (Etui). Származás: magyar főűri családtól (állítólag 1892-es adományozás)
T: 1- R |
3200000 |
OSZTRÁK CSÁSZÁRI LIPÓT-REND MINIATŰRJE
Leopolds-Orden Miniatur Aranyozott ezüst, (vg.AG.). 35 mm.
T:1- |
75000 |
VASKORONAREND ARANY MINIATŰRJE
Orden des Eisernen Krone, Gold Miniatur T: 1- |
50000 |
OSZTRÁK CSÁSZÁRI FERENC JÓZSEF REND KÖZÉPKERESZT CSILLAGÁNAK KISDEKORÁCIÓJA
Franz Josephs Orden Kleindekoration des Sterns zum Kommandeurkreuz. T:1- |
130000 |
OSZTRÁK CSÁSZÁRI FERENC JÓZSEF REND KÖZÉPKERESZTJÉNEK KISDEKORÁCIÓJA
Franz Josephs Orden Kleindekoration zum Kommandeurkreuz. T:1- |
110000 |
KORONÁS EZÜST ÉRDEMKERESZT Silberne Verdienstkreuz mit der Krone Hadiszalagon eredeti dobozában (am orig. Kriegsband im orig. Etui.)
T:1-2 |
20000 |
HADSEREGKERESZT (ÁGYÚKERESZT)
Armeekreuz (Kanonenkreuz) T: 2- |
50000 |
BRONZ KATONAI ÉRDEMÉREM (SIGNUM LAUDIS) KARDOKKAL
Bronzene Militärverdienstmedaille (Signum Laudis) mit Schwertern Eredeti szalagon, aranyozott bronz, Zimbler eredeti dobozában / Am orig. Band, im Zimbler orig. Etui.
T:1-2 |
10000 |
EZÜST KATONAI ÉRDEMÉREM (SIGNUM LAUDIS) KARDOKKAL, 2. ADOMÁNYOZÁS JELZETT PÁNTJÁVAL
Silberne Militärverdienstmedaille (Signum Laudis) mit Schwertern, Wiederholungsspange mit Herstellmarke Eredeti szalagon, Zimbler eredeti dobozában / Am orig. Band, im Zimbler orig. Etui.
T:1-2 |
16000 |
EZÜST KATONAI ÉRDEMÉREM (SIGNUM LAUDIS) KARDOKKAL
Silberne Militärverdienstmedaille (Signum Laudis) mit Schwertern Eredeti szalagon, GA. Scheid eredeti dobozában / Am orig. Band, im GA. Scheid orig. Etui.
T:1-2 |
15000 |
VÖRÖSKERESZT TISZTI DÍSZJELVÉNYE
Ehrenzeichen vom Roten Kreuz, Offizielskreuz Jelzett ezüst (punziert AG), GA. Scheid eredeti dobozában, (orig Etui).
T:1 |
85000 |
HADIÉREM (1873)
Kriegsmedaille Eredeti doozában (orig. Etui).
T:1- |
10000 |
MAGYAR ÉRDEMREND KÖZÉPKERESZTJÉNEK CSILLAGA
Ungarischer Verdienstorden, Kommandeurkreuzstern. Jelzett ezüst (punziert AG).
T:1- |
60000 |
MAGYAR ÉRDEMKERESZT TISZTIKERESZT
Ungarischer Verdienstkreuz, Offizierskreuz T:1- |
50000 |
MAGYAR ÉRDEMREND TISZTIKERESZT
Ungarischer Verdienstorden, Offizierskreuz T:1- |
40000 |
MAGYAR ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE KARDOKAL
Ungarischer Verdienstorden, Ritterkreuz mit Schwerten Eredeti dobozban (im orig. Etui).
T:1- |
50000 |
MAGYAR VÖRÖSKERESZT ÉRDEMÉREM
Ehrenzeichen des Ungarischen Roten Kreuzes, Verdienstmedalle Aranyozott ezüst (vgAG) kis zománchibával (min. Emilschäden)
T:2-3 |
32000 |
LAJTABÁNSÁGI EMLÉKÉREM (PRÓNAY KITÜNTETÉS)
Lajtabánság (Prónay) Errinerungsmedaille T:1-2 |
25000 |
MÁLTAI LOVAGREND PARANCSNOKI KERESZTJE
Maltescher-Ritterorden A rend osztrák (-cseh) ágának konventuális káplánja/magisztrális lovagja által hordott nyaki ékítmény. Anyaga aranyozott ezüst (Agvg). Eredeti dobozában (Rothe) és miniatűrjével, kiváló állapotban.
T:1 |
190000 |
TŰZÉRSÉGI TÁVBECSLŐ KITÜNTETŐ JELVÉNY
Distanzschätzer-Auszeichnung T:1-2 |
10000 |
LÓÁPOLÓ KITÜNTETŐ JELVÉNY
Pferdewerterauszeichnung T:1-2 |
10000 |
PATKOLÓKOVÁCS KITÜNTETŐ JELVÉNY
Beschlagschmied Auszeihnung. T:1-2 |
10000 |
MAGYAR TÜZÉR KITÜNTETŐ JELVÉNY (1932 UTÁNI TÍPUS)
Ungarischer Schützerauszeichnung (nach 1932) T:1-2 |
14000 |
2. HADSEREG (ARMEE) TIROL 1916 JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 3 |
2. HADSEREG (ARMEE) HADJÁRATA A KÁRPÁTOKBAN (WINTERFWDZUG IN DER KARPATHEN) JELVÉNYE T:1-2 |
3. HADSEREG (ARMEE) BELGRÁD 1915 JELVÉNYE
T:1-2 |
1. HADTEST (KORPS) JELVÉNYE. T:1-2 |
50-ES ALPESI HADTEST (KORPS) (JÓZSEF FERDINÁND HERCEG) JELVÉNYE T.: 2 |
CS. ÉS KIR. 6. GYALOGEZRED (IR) JELVÉNYE 1915 (PÓTOLT TŰ, NADEL FEHLT) T.: 1 |
CS. ÉS KIR. 32. GYALOGEZRED (IR.) JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
CS. ÉS KIR. 34. GYALOGEZRED (IR.) JELVÉNYE 1914 (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
CS. ÉS KIR. 37. GYALOGEZRED (IR.) JELVÉNYE (JÓSKA BAKA) (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
CS. ÉS KIR. 46. GYALOGEZRED (IR) ZOMÁNCOS (EMAIL) ZÁSZLÓJELVÉNYE T.: 1 |
9000 |
CS. ÉS KIR. 51. GYALOGEZRED (IR.) JELVÉNYE (TŰHIÁNY,NADEL FEHLT) T.: 2 |
CS. ÉS KIR. 65. GYALOGEZRED (IR.) JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT), LUDWIG BAKA T.: 2 |
CS. ÉS KIR. 66. GYALOGEZRED (IR.) JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
CS. ÉS KIR. 68. GYALOGEZRED (IR) ZOMÁNCOS (EMAIL) JELVÉNYE (JÁSZ KUNOK ELŐRE) T.: 1 |
20000 |
CS. ÉS KIR. 76. GYALOGEZRED (IR.) JELVÉNYE JELZETT (DIANAFEJES-DIANAKOPF) EZÜST (AG). T.: 1-2 |
12000 |
CS. ÉS KIR. 76. GYALOGEZRED (IR.) JELVÉNYE (PÓTOLT TŰ, NADEL FEHLT) T.: 3 |
CS. ÉS KIR. 85. GYALOGEZRED (IR) JELVÉNYE T.: 1- |
6000 |
M. KIR. 38. HONVÉD GYALOGHADOSZTÁLY (HID) JELVÉNYE T.: -1 |
12000 |
M. KIR. 3. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE T.: 1 |
12500 |
M. KIR. NAGYVÁRADI 4. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE T.: 1 |
10000 |
M. KIR. 16. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR)JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
M. KIR. 22. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
M. KIR. 23. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE T:1-2 |
M. KIR. 24. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE (PÓTOLT TŰ, NADEL FEHLT) T.: -1/ |
M. KIR. 302. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE T.: -1 |
12000 |
M. KIR. 308. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
M. KIR. 309. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE T.: -1 |
12000 |
M. KIR. 309. HONVÉD GYALOGEZRED (HIR) JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
M. KIR. 202. HONVÉD GYALOGDANDÁR (HI BRIGADE) JELVÉNYE T.: 1 |
12000 |
M. KIR. PAPP DANDÁR (BRIGADE) JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 2 |
35. VADÁSZ ZÁSZLÓALJ (FJB) JELVÉNYE. T:1-2 |
6000 |
4. LOVASHADOSZTÁLY (KD4) ARANYOZOTT, EZÜSTÖZÖTT ÉS ZOMÁNCOS (VG, VERSILBERT, EMAIL) JELVÉNYE T:1- |
12000 |
M. KIR. HONVÉD NÉPFÖLKELŐ LOVASDANDÁR (LANDSTURM KAVALLIER BRIGADE) T:1-2 |
10000 |
6. DRAGONYOS EZRED (DR6) ARANYOZOTT ÉS FEKETEZOMÁNCOS (VG, EMAIL) JELVÉNYE T:1- |
12000 |
6. DRAGONYOS EZRED (DR6) ARANYOZOTT (VG) JELVÉNYE T:1- |
6000 |
CS. ÉS KIR. 2. HUSZÁREZRED (HR2) JELVÉNYE, ARANYOZOTT EZÜST (VGAG), ZOMÁNCOS (EMAIL) T.: 1- |
12000 |
CS. ÉS KIR. 10. HUSZÁREZRED (HR) JELVÉNYE 1914-1916 T.: 1 |
12000 |
CS. ÉS KIR. 11. HUSZÁREZRED JELVÉNYE (HR) 1914-1916, I. FERDINÁND BULGÁR KIRÁLY
T.: -1 |
12000 |
M. KIR. HONVÉD HUSZÁREZRED (HHR) (KIRÁLYÉRT ÉS HAZÁÉRT) 1914-1916
T.: 1 |
9000 |
M. KIR. PÉCSI HONVÉD 8. HUSZÁREZRED (HHR) (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 1 |
9000 |
11-ES ULÁNUS REGIMENT (U11) ZOMÁNCOS (EMAIL) JELVÉNY (HIBÁS TŰ, NADELSFEHLER) T.: -2 |
6. HONVÉD LOVAS EGYSÉG (LU6) EZÜSTÖZÖTT OSZTRÁK KORONÁS (VERSILBERT, OESTR. KAISERKRONE) JELVÉNYE T: 1- |
10000 |
LOVAS TÜZÉR HADOSZTÁLY (KAV. SCH. D.I./4) EZÜSTÖZÖTT ZOMÁNCOS (VERSILBERT, EMAIL) JELVÉNYE T:1- |
12000 |
LOVAS TÜZÉREK (PRÓ PÁTRIA 1914-1917), A PORTRÉ LEOPOLD SALVATOR TÁBORNOK T.: -1 |
10000 |
M. KIR. 70/2. NEHÉZ TÁBORI TÜZÉREZRED FELDBATALLION JELVÉNYE (TŰHIÁNY, NADEL FEHLT) T.: 3 |
F. HB. BATTERIE 6/34 ÜTEG JELVÉNYE T:1-2 |
6000 |
CS. ÉS KIR. GÉPKOCSIZÓ (KRAFTFAHRTRUPPE)CSAPAT JELVÉNYE 1914-1916 T.: -1 |
9000 |
K.U.K. KURRIER POSTEN DES A.O.K. POSTÁSEGYSÉG JELVÉNYE T:1- |
CS. ÉS KIR. V. TÁBORI SZÁLLÍTÁSVEZETŐSÉG (FELDTRANSPORTLEITUNG) JELVÉNY (1916) T:1- |
CS. ÉS KIR. VII. TÁBORI SZÁLLÍTÁSVEZETŐSÉG (FELDTRANSPORTLEITUNG) JELVÉNY (1916) T:1- |
CS. ÉS KIR. VIII. TÁBORI SZÁLLÍTÁSVEZETŐSÉG (FELDTRANSPORTLEITUNG) JELVÉNY (1916) T:1- |
CS. ÉS KIR. X. TÁBORI SZÁLLÍTÁSVEZETŐSÉG (FELDTRANSPORTLEITUNG) JELVÉNY (1916) T:1- |
VASÚTI SZÁLLÍTMÁNYOZÁS E.L.K. BUKOWINA ALAKULAT (EISENBAHN LEITUNGS KOMMANDO?) JELVÉNYE T:1- |
CS. ÉS KIR. REPÜLŐS (FLIEGER)JELVÉNY T.: 1 |
22000 |
K.U.K. LUFTFAHRTRUPPE REPÜLŐSEGYSÉG JELVÉNYE T:1-2 |
10000 |
39. HONVÉD ROHAMZÁSZLÓALJ (STURMTRUPPE) JELVÉNYE T:1-2 |
16000 |
BOSZNIAI ZÁSZLÓALJ (B.H.J. BAON) JELVÉNYE T:1-2 |
KARST FRONT JELVÉNYE T:1-2 |
ROMÁN (RUMäNISCHE) FRONT JELVÉNYE T:1-2 |
PRUTH FRONT 1914-1917 JELVÉNYE T.: 1 |
6000 |
KÁRPÁTI GYŐZELEM (KARPATHEN SIEG) 1915 JELVÉNYE T:1-2 |
ŐRSZEM A DUNÁN JELVÉNY T.: -1 |
9000 |
ERDÉLY ŐRE JELVÉNY T.: -1 |
CS. ÉS KIR. MŰSZAKI CSAPAT (PIONIERE) JELVÉNYE T.: 1 |
SZENT LÁSZLÓ HADOSZTÁLY FELVARRHATÓ ALUMÍNIUM JELVÉNYE T.: +2 |
18000 |
A FRONTHARCOS SZÖVETSÉG NAGY KITÜNTETŐ JELVÉNYE (TŰZZOMÁNCOS) + MINIATŰR, 2 DB T.: 1 |
18000 |
BUDAPESTI MAGYAR KIRÁLYI ÁLLAMRENDŐRSÉG SZOLGÁLATTEVŐ TISZTVISELŐJE (375. SORSZÁM), ZOMÁNCOS JELVÉNY T.: -1 |
55000 |
MAGYAR KIR. RENDŐRSÉG (DETEKTÍV) ZOMÁNCOS JELVÉNYE (743. SORSZÁM) T.: -1 |
42000 |
EGYETEMI SZÁZAD LÖVÉSZ KITÜNTETŐ JELVÉNY, EZÜST ÉS BRONZ FOKOZAT T.: 2 |
BALTAZÁR DEZSŐ DR.
A próbáltatások idejéből Szennycím- és címoldal hiányzik!
Debreczen, é. n. Méliusz. 216 p., 1 sztl.lev.
Fűzve, kiadói papírborítóban. |
CSURAY KÁROLY A Kárpátok arénájában Urmánczy Nándor előszavával. Bp., 1930. Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedésének kiadása. 513 p. Tűzve, ill. kissé foltos papírborítóban, gerince amatőr módon megerősítve. |
Erdély Képekkel, térképekkel és egy térképmelléklettel! Bp., 1940. A Magyar Történelmi Társulat. 283 p., 1 sztl.lev. (hibajegyzék) + képek, térképek (számozatlan oldalakon). Kiadói vászonkötésben. |
12000 |
Felvidékünk - Honvédségünk (Trianontól - Kassáig). Történelmi eseménysorozat képekkel. Címoldalon Horthy képével.
Bp., 1939. Vitézi Rend Zrínyi csoportjának kiadása. 214 p., LXXXVIII p. (képek).I-II kép hiányzik!
Amatőr kartonkötésben, kötés elvált a könyvtesttől, viseltes állapotban! Kötésre szorul! |
FOLYÓIRAT!
101-es emlékek A volt békéscsabai cs. és k. 101. gyalogezred " Bajtársi Köre" röpirata. Szerk.: Makkay Machalek Pál. 1933. december, I. évfolyam 6., 10., 11. szám (1934. június, október, november), II. évfolyam 4-5. szám (1935. május-június).
Békéscsaba, 1933-1935. Makkay Machalek Pál. 8 p., 12 p., 12 p., 12 p., 12 p.
Tűzve, kötés nélkül. (5 db) |
FOLYÓIRAT!
Hadtörténelmi Közlemények Évnegyedes folyóirat a magyar hadi történetírás fejlesztésére.
XII. évfolyam - 1911. December 4. füzet és XIV. évfolyam - 1913. Június 2. füzet. Szerk.: Dr. Szendrei János. Bp., 1911., 1913. Franklin-Társulat. XXVII. évfolyam - 1926. IV. füzet, XXVIII. évfolyam - 1927. IV. füzet, XXX. évfolyam - 1929. I. füzet, XXXIII. évfolyam - 1932. I-II. füzet, XXXV. évfolyam - 1934. III-IV. füzet, XXXVII. évfolyam - 1936. I-II., III-IV. füzet, XXXVIII. évfolyam - 1937. I-II., III-IV. füzet. Szerk.: Gyalókay Jenő. Bp., 1926-1937. Magyar Tudományos Akadémia. 108. évfolyam - 1995. December 4. szám. Főszerk.: Bona Gábor. Szerk.: Csákváry Ferenc. A Hadtörténeti Intézet és Múzeum folyóirata. Bp., 1995. MH Központi nyomda.
Fűzve, kiadói papírborítóban. Némelyik viseltes állapotban. (12 db) |
4200 |
HERCZEG FERENC Napkelte előtt! Gondolatok Nagymagyarországról. Magyar Könyvnap 1937. Bp., 1937. Singer és Wolfner. 238 p. Kiadói, aranyozott vászonkötésben. |
800 |
Igazságot Magyarországnak A Trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Írták: Apponyi Albert gróf, Berzeviczy Albert, Eöttevényi Olivér, Fodor Ferenc, Földes Béla, Horváth Jenő, Lukács György, Nagy Emil, Wlassics Gyula báró. Mellékletek (gróf Teleki Pál: Magyarország néprajzi térképe, Fodor Ferenc: Magyarország gazdaságpolitikai térképe) hiányoznak! Bp., 1928. Magyar Külügyi Társaság. 402 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, újrakötve! Lapok vízfoltosak. |
LINDER, KAROL Dawne wojsko polskie w ilustracji Lengyel nyelven! Rajzokkal! Warszava, 1955. Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej. 95 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
500 |
Magyar Hősök 1914-1916 Szerk.: Tábori Kornél. Fényképekkel, rajzokkal!
Bp., é. n. Pesti Napló kiadása. 192 p.
Kiadói ill. kartonkötésben, amatőr módon megerősítve. Nagyon viseltes állapotban! Újrakötésre szorul! |
A magyar katona Második kiadás.
Századunk legszebb magyar csatái. Szerk.: Ajtay Endre. Képekkel, ábrákkal. Hozzákötve: Emlékalbum. A világháborúban, Felvidék, Kárpátalja és Erdély visszaszerzésében résztvett bajtársaink életrajzát örökítjük itt meg az általuk rendelkezésünkre bocsátott adatok alapján. Összeállította a kiadóhivatal. XXXI p., 203 p. Kiadói ill., aranyozott vászonkötésben, gerince amatőr módon megerősítve.
Bp., 1943. Élet. 433 p. |
A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. Írták: Berkó István, Gyalókay Jenő, Markó Árpád, Pilch Jenő. Szerk.: Pilch Jenő. Nagybányai vitéz Horthy Miklós, vitéz József kir. herceg, Jákfai vitéz Gömbös Gyula bevezető soraival. 435 képpel, vázlattal és 10 melléklettel.
Bp., é. n. Franklin-Társulat. XVI p., 484 p. (I.), 506 p., 2 sztl.lev., 1 sztl.lev. (II.).
Kiadói aranyozott, kissé kopottas vászonkötésben. (2 db). |
A Magyar Kir. Honvéd Ludovika Akadémia története Szerk.: Dezséri Bachó László. Az Akadémia alapkőletételének százéves évfordulója alkalmából vitéz nemes Szinay Béla tábornok a M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia parancsnoka irányítása mellett írták: Ajtay Endre, Dezséri Bachó László, Koschowitz Gyula, Marczinfalvi Benda Gyula, Matternyi István, vitéz Czékus Zoltán, Lenkei Géza, dr. vitéz Balsay László, vitéz Rózsás József. Számos műmelléklettel és szövegképpel. Bp., 1930. Magy. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia. 1003 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, dombornyomásos vászonkötésben. |
Masterpieces of Tula gun-makers Szerk.: Vladimir Berman. Angol nyelvű! Rengeteg képpel fegyverekről. Moscow, 1981. Planeta Publishers. 143 p. Kiadói fóliázott, ill. kartonkötésben, ill. papír védőtokban. |
2600 |
MESTER KÁLMÁN A felvidéki szabadságharc története Vitéz dr. Endre László előszavával. Több mint száz eredeti fényképpel, térképpel és vázlattal. A rajzokat Peczkó Gábor volt felkelő, iparművész rajzolta. Bp., 1940. A szerző kiadása. 355 p., 2 sztl.lev. + képek. Kiadói, viseltes aranyozott vászonkötésben, gerince amatőr módon megerősítve. |
NAGYRÉVI-NEPPEL GYÖRGY Huszárok Hetven színes, százhuszonhat fekete-fehér képpel és nyolcvankilenc rajzzal illusztrált könyv a huszárság történetéről. Bp., 1973. Corvina. 181 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
A rendjelek és kitüntetések történelmünkben Szerkesztőbizottság: vitéz Felszeghy Ferenc, vitéz Rátvay Imre, nemes Petrichevich György, sédeni Dr. Ambrózy György. Képekkel! Bp., é. n. Társadalmi Könyv- és Lapkiadó Vállalat. 512 p., 54 tábla. Kiadói ill. félvászon kötésben, gerince hiányzik, szétesett állapotban! Újrakötésre szorul! |
18000 |
TEMESVÁRY FERENC A sárvári Nádasdy Ferenc Múzeum fegyvergyűjteménye Rajzokkal! Bp., 1980. Akadémiai. 135 p. Kiadói vászonkötésben, ill. fóliázott, szakadt papír védőborítóban. |