Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | IV. Károly visszatérési kísérletei. I. füzet. Bp., é. n. M. Kir. Minisztérium. 208 p. Fűzve, kötés nélkül, újrafűzésre szorul. |
2 | ALBERT PÉTER PÁL Tűzzománcozás. 2. átdolgozott és bővített kiadás. /Ipari Szakkönyvtár/. Bp., 1975. Műszaki. 340 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
3 | ALEXANDER BERNÁT Tanulmányok - Művészet. Bp., 1924. Pantheon. 221 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
4 | AMBRUS GÉZA Az élet megy tovább. Regény. Bp., é. n. Turul. 227 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
5 | AMOS OZ Fekete doboz. Ford.: Ács Gábor. Könyvjelzővel! " Kiemelkedő regény, kiemelkedő izraeli író tollából" (The Nation). Bp., 1994. Ab Ovo. 239 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
6 | AMUNDSEN, ROALD Die Eroberung des Südpols. Die norvegische Südpolfahrt mit dem Fram 1910-1912. Erster Band. München, 1912. J. F. Lehmanns Verlag. 1 tábla, XVI p., 499 p., 1 térképmelléklet. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
7 | Andrees Allgemeiner Handatlas in 91 Haupt und 86 Nebenkarten. Dritte, völlig neubearbeitete und vermehrte Auflage. Bielefeld und Leipzig, 1893. Verlag von Velhagen und Klasing. 140 p., 166 p. Az eredeti borító felhasználásával készült bőrkötésben. |
50000 | ||
8 | APPONYI ALBERT GRÓF Emlékiratai. Második kötet. 1899-1906. Bp,. 1934. MTA. 1 tábla, 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Borító fedele levált. |
9 | Arany János összes költői művei. Bp., é. n. Franklin. 1768 p. Kiadói aranyozott (piros) egészvászon kötésben, bibliapapíron, szép állapotban. |
10 | Ararát. Magyar - zsidó évkönyv az 1940. évre. Bp., 1940. Orsz. Izr. Leányárvaház. 160 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
11 | ASBOTH OSZKÁR Géprepülés. Képekkel! Bp., 1957. Zrínyi Kiadó. 278 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
12 | ATTL TIBOR - BANKOS LAJOS - JANKÓ BÉLA - SZOLJÁK REZSŐ - TEMESVÁRI JÓZSEF - TORMA IMRE 70 éves a Traktorgyár. Kézirat gyanánt csak belső használatra. Rendkívül gazdag képanyaggal. Megjelent 2000 pld.! Bp., 1971. Vörös Csillag Traktorgyár. 143 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, újszerű állapotban. |
13 | ÁLDOR VIKTOR DR. A prostitució. /Vita Sexualis IV./. Bp., é. n. Sándor József. 223 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
14 | ÁPRILY LAJOS Fecskék, őzek, farkasok. Elbeszélések. Bp., 1965. Móra. 159 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
15 | ÁRJEGYZÉK! Monori Mag. 1943. Tavasz. Bp., 1943. Légrády. 191 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. |
16 | Az átlépett látóhatár. Román tudományos-fantasztikus elbeszélések. Válogatta: Mircea Oprita. Ford.: Némethi Rudolf. Kolozsvár, 1975. Dacia. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
17 | B. SEY KATALIN - GEDAI ISTVÁN Éremkincsek. 82 képpel. Bp., 1973. Magyar Helikon - Corvina. 42 p. Kiadói vászonkötésben, ill., fölül sérült papír védőborítóban. |
18 | BADINY JÓS FERENC Káldeától Ister-Gamig. I. A Sumir őstörténet. Buenos Aires, 1971. Szerző. 254 p., 25 tábla (22. és 24. tábla hiányzik). Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
19 | BAGAMÉRI - COMAN - TÓTH Szelek barlangja. Képekkel! Bukarest, 1962. Ifjúsági. 84 p. Fűzve, kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
20 | A Balaton könyve. Szerk.: Monsport Éva. Veszprém, é. n. Nők a Balatonért Egy. 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
21 | BALLA ANTAL Budapest szerepe Magyarország történetében. /Statisztikai Közlemények/. Bp., 1935. Statisztikai Hivatal. 178 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
22 | BALOGH ELEMÉR A rátóti királytalálkozó. Pannóniai állatmesék. Kolozsvár, 2005. Magyar Kéziratok. 89 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
23 | BALOGH ISTVÁN Debrecen. 92 képpel! Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 99 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
24 | Barangolás meseországban. Összeállította: Székely Erzsébet. Rajzokkal! Bukarest, 1971. Didactica si Pedagogia. 294 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
25 | BARÁTHOSI BALOGH BENEDEK Khinai vizeken. /Baráthosi Turáni Könyvei IX./. Bp., 1930. Held J. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
26 | BARÁTHOSI-BALOGH BENEDEK Szuomi - Eszti. (Finn-eszt testvérföldön). Bp., 1927. Held. 158 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
27 | BARI KÁROLY Az üvegtemplom. Cigány népmesék. Debrecen, 1994. Néprajzi Tanszék. 340 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
28 | BÁCSKAI TAMÁS - HUSZTI ERNŐ - SIMON PÉTERNÉ A pénz. Bp., 1974. Kossuth. 306 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
29 | BÁRSONY ISTVÁN Magyar földön. Második kiadás. Természet és vadászat. Olgyay Ferenc képeivel. Bp., é. n. Athenaeum. 215 p. Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben. |
30 | BELITZKY JÁNOS Észrevételek Budapest koraközépkori helyrajzához. Bp., 1941. Rábaközi Ny. 48 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
31 | Benkő Samu beszélgetései Kós Károllyal. " A legszebb élet, amit magamnak el tudtam képzelni." . Bukarest, 1978. Kriterion. 144 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
32 | BEÖTHY ZSOLT A magyar irodalom kis-tükre. Harmadik, bővített kiadás. Bp., é. n. Athenaeum. 216 p. Kiadói aranyozott, kissé kopott bőrkötésben. |
33 | BERGER, ARTHUR Az örök tavasz szigetein. (Hawaii). Ford.: Halász Gyula. 26 képpel, 1 térképpel. /Világjárók/. Bp., é. n. Franklin. 129 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
34 | BERNOLÁK K. DR. - SZABÓ DEZSŐ DR. - SZILAS LÁSZLÓ A mikroszkóp. Zsebkönyv. Bp., 1979. Műszaki. 589 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
35 | BERTALAN IMRE Vasútépítés I-II. Bp., 1911. Ifj. Nagel Otto. 216 p., 256 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. (2 db). |
36 | BERTHA KELEMEN Magyarok és svédek. Bp., 1946. Teleki Pál Tud. Intézet. 168 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, alul kis hiánnyal. |
37 | BERZEVICZY ALBERT Magyar utazók Olaszországban. A múlt század első felében. /Magyar Könyvtár 812/. Bp., (1903.) Lampel R. 51 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
38 | BÉKEFFY LÁSZLÓ Közéleti tankönyv kezdők és haladók számára. Első, javított kiadás. Bp., 1940. Rózsavölgyi és Társa. 224 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti borító bekötve. |
39 | BIMBÓ - FAKÓ - KÖNCZÖL A korszerű légvédelem. Bp., 1976. Zrínyi. 259 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
40 | BOBULA IDA DR. A nő a XVIII. század magyar társadalmában. Dedikált! Bp., 1933. Magy. Társ. Tud. Társulat. 199 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
41 | BODA JENŐ - MONOSTORI MIKLÓS Mikropaleontologiai gyakorlatok. Bp., 1979. Tankönyvkiadó. 332 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
42 | BODNÁR ÉVA Halápy János. 50 képpel. /A művészet kiskönyvtár 121./. Bp., 1978. Corvina. 32 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
43 | BOGDÁN ISTVÁN Mestere volt egykor. Bp., 1984. Magvető. 282 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
44 | BOHUS GÁBOR - KALMÁR ZOLTÁN Erdő-mező gombái. I. kiadás! Bp., 1956. Mezőgazdasági Kiadó. 181 p. Kiadói félvászon kötésben. |
45 | BOLANDEN, KONRÁD Császár és állam ellen. Magyarítá: Burger Ignácz. Bp., é. n. Dvorzsák János. 366 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
46 | BOLDIZSÁR IVÁN A gazdag parasztok országa. Bp., é. n. Franklin. 62 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
47 | Budapest duna-balparti környéke. Szerk.: Barcza Imre és Dr. Thirring Gusztáv. (65 képpel, 1 várostervrajzzal és 2 térképpel). /Részletes Magyar Utikalauzok/. Bp., 1923. Turistaság és Alpinizmus. 204 p. Vászonkötésben. |
48 | Budapest Lexikon. Bp., 1973. Akadémiai. 1335 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
49 | BUZA PÉTER Herminamező. Fejezetek egy városrész történetéből. Bp., 1992. Herminamező Polgári Köre. 125 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
50 | A bűvös ládikó és más mesék. Vas megyei népmesegyűjtés. Bp., 1959. Móra. 85 p. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. |
51 | CAMPE H. JÁNOS Robinzon. Ford.: Dávid Margit. Öt műmelléklettel és huszonkét szövegképpel. Bp., é. n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 116 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill., festett félvászon kötésben, borítón alul kis sérüléssel. |
52 | CAPEK, KAREL Egy mindennapi élet. Regény. Ford.: Donner Pál. Bratislava - Pozsony, 1937. Eugen Prager. 189 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
53 | CATALOG Árjegyzék (Magvak). Mezőgazdák Kereskedelmi Részvénytársaság (Arad). Arad, 1929. 59 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
54 | CICERO, M. T. Disputationum Tusculanarum. Ad. M. Brutum, Libri V ad optimas editiones collati. Seibt Ignácz magyarázataival a tanulóifjúság számára. Prag, 1836. Kaj. von. Mayregg. 1 címképmetszet, VI p., 379 p. Amatőr félvászon kötésben. |
55 | Cigányok, honnét jöttek - merre tartanak? Válogatta: Szegő László. Bp., 1983. Kozmosz. 385 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
56 | COLLINS, WILKIE A rémuralom napjaiból. /A Magyar Hírlap Regénytára/. Történet a nagy francia forradalom idejéből. Bp., 1906. Magyar Hírlap. Fűzve, kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
57 | COMISSO GIOVANNI Velencei kémek. Ford.: Szerb Antal és ifj. Pongrácz Alajos. Krisztinkovich Gabriella rajzaival. Szerb Antal bevezetőjével. A XVIII. sz. Velencéje, kémek jelentései, többek közt Casanova jelentései is megtalálhatók a kötetben. Bp., 1943. Révai. 212 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
58 | Cynosura - Juris Patry e duorum celebrium Hungaria Fori, utriusque Advocatorum Gasparis olim Hrabovszky et Joannis Bohus Cinosuris collecta et novellis constitutionibus aucta Anno 1766. Kézzel írott mű, számozatlan, korabeli kartonkötésben. |
59 | CSANÁDI - NAGYVÁRADI - WINKLER A magyar repülés története. Bp., 1974. Műszaki. 286 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
60 | CSANÁDI ÁRPÁD Labdarúgás 1-2-3. Negyedik, átdolgozott kiadás. Bp., 1978. Sport. 275 p., 204 p., 350 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. (3 db). |
61 | CSAPÓ GYÖRGY Ilosvai Varga I. Bp., 1980. Képzőművészeti Alap. 48 p., XXXII tábla. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
62 | CSATHÓ KÁLMÁN Tavasztól tavaszig. Egy író vadászemlékei. Bp., 1962. Szépirodalmi. 516 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
63 | CSEMEGI JÓZSEF IFJ. Kassai István művészete. Bp., 1939. Belitzky kiadás. 41 p., 7 tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
64 | CSENGERY ANTAL Vegytani képek a közéletből. Johnston nyomán. Első-második kötet. Ritka mű! Fametszetekkel! Pest, 1857. Pfeifer Ferdinánd. 281 p., 324 p., VII p. Néhány lap foltos, kijár! |
65 | CSIKÓS GYÖRGY Tizenhárom év a Kreml kazamatáiban. Bp., 1990. Hálózat - Pallas. 156 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
66 | CSIZMADIA SÁNDOR A nagy magyar parasztforradalom. Dósa György. /Világosság Könyvtár 1./. Bp., 1914. Népszava. 174 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
67 | CSUJKOV V. I. Az évszázad ütközete. Ford.: Pirityi Sándor. A sztálingrádi csata története. Bp., 1977. Zrínyi Katonai Kiadó. 477 p., 16 sztl.lev. (Fényképek). Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
68 | DARNAY BÉLA DR. Bakony. Utikalauz. Bp., 1955. Sport Lap és Könyvterjesztő. 159 p., XVI tábla, 1 térképmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
69 | Das Buch der Welt. Nem kollacionált! Stuttgart, 1857. Hoffmannsche Verlags-Buchhandlung. 380 p. Színezett mellékletek hiányoznak! Kiadói aranyozott, kopott, viseltes vászonkötésben. |
70 | Das tapfere Schneiderlein und andere Märchen (A vitéz szabólegény és más mesék). Mit 4 Buntbildern und 18 Schwarz-Weiss Zeichnungen von H. Lindloff, F. Baumgarten und G. Mühlberg. Leipzig, é. n. Verlag von A. Anton und Co. 62 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
71 | DAVID STARR-GLASS Izrael. Illem és hagyománykalauz. Ford.: Polgár Anita. Ill.: Irene Sanderson. Bp., 1999. Gulliver Könyvkiadó Kft. 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
72 | DÁNIELNÉ LENGYEL LAURA Rákóczi fejedelem a Napkirály udvarában. Fáy Dezső négy rajzával. Bp., é. n. Athenaeum. 148 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
73 | DÁNOS ÁRPÁD DR. Magyarország 1930. Hol hibáztuk el? Mit kell tennünk? Szeged, 1930. Városi nyomda rt. 158 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
74 | DE MICHELI, M. Az avantgardizmus. Ford.: Szabó György. Bp., 1978. Képzőművészeti Alap. 390 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
75 | A debreceni ref. Dóczi Leány nevelőintézet polgári leányiskolájának értesítője az 1932-33 és az 1933-34. iskolai évről. Debrecen, 1933-34. Debrecen és a Tiszántúli Ref. Egyházkerület Könyvnyomda Vállalata. 45 p., 74 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
76 | DELY MÁTYÁS Sertés tenyésztés. Bp., 1876. Franklin. 136 p. Hozzákötve: Farkas Mihály: Apro majorság vagyis a baromfi tenyésztés foglalatja. Számos fametszetekkel. Bp., 1882. Franklin. 85 p. Farkas Mihály: A bogyár-gyümölcs tenyésztése. Különös tekintettel a szőlő-lugas mívelésre. Pest, 1872. Heckenast G. 86 p. Amatőr vászonkötésben. |
77 | DÉNES GIZELLA Kisasszonykirály I-II. Bp., 1937. Singer és Wolfner. 256 p., 269 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. (2 db). |
78 | DÉZSI LAJOS DR. Magyar író és könyvnyomtató a XVII. században. (Pápai Páriz Ferencz 1649-1716). /Magyar Történeti Életrajzok XIV. évf. 5. füzet/. Bp., 1899. MTA. 218 p. - 332 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
79 | DIDIER, CHARLES Roma Souterraine. I. kiadás! Tom 1-2. Széchenyi F. névbeírással! Bruxelles, 1834. H. Dumont. 324 p., 352 p. Korabeli aranyozott vászonkötésben. |
80 | Die Wahrheit über Oberländer. Braunbuch über die verbrechenische faschistische Vergangenheit des Bonner Ministers. Berlin, 1960. Anschuss für Deutsche Einheit. 207 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
81 | DIPLOMATA A Hannover huszárok. Harmadik kiadás. (Garay Ákos rajzaival). Bp., é. n. Légrády. 239 p. Amatőr félvászon kötésben. |
82 | DOBAI PÉTER A birodalom ezredese. Bp., 1985. Magvető. 558 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
83 | DÓBER VIKTOR A veszprémi püspöki líceum - másképpen Alsóteológia IV. évfolyamának vagyis az 1948/49. tanév egyházi érvényességű érettségijére készülő kispapjainak hiteles naplótörténete. Képekkel! Veszprém, 1999. Szerző. 70 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
84 | DÖHRMANN HENRIK Az igásló tenyésztése. Második, javított és bővített kiadás. 43 szövegképpel. Bp., 1922. Pátria. 106 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Néhány lap fölül kávéfoltos. |
85 | DÖMÖTÖR JÁNOS Vásárhely műemlékei, épületei. Aláírt! Hódmezővásárhely, 1976. Városi Tanács VB. 56 p., 35 sztl.lev. (Fényképek). Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
86 | DRUMMOND HENRIK Az átalakult élet. Ford.: ifj. Victor János. Bp., é. n. Londoni Traktátus Társaság. 65 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
87 | A Duna Passautól a Fekete-tengerig. 1917. H. n., 1917. Első Cs. Kir. Szab. Dunagőzhajózási Társaság. 158 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, melléklet hiányzik! |
88 | Egy angol altábornagy kémkedése. Sir Robert Baden-Powell önvallomásai. Ford.: Ruttkay György. /Magyar Könyvtár/. Bp., é. n. Lampel R. 98 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
89 | Elbeszélés az Izraeliták Egyiptombóli kivonulásáról az első két Peszach-Estély használatára. Ford.: Rosenberg Izsák. Bp., 1913. Schlesinger Jos. 64 p. Javított kartonborítóban. |
90 | ELEKES LAJOS - LEDERER EMMA - SZÉKELY GYÖRGY Magyarország története az őskortól 1526-ig. Második kiadás. Bp., 1965. Tankönyvkiadó. 460 p., XXXII tábla. Kiadói kopottas vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
91 | EMBER MÁRIA Jár-kel mint zsidóban a fájdalom. Herman Lipót rajzaival. Bp., 1988. Origo-press. 78 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
92 | ENGEL, GEORG Légió mindhalálig. Ford.: Tölgyes Ernő. Bp., 1990. Cédrus. 316 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
93 | ENTZ GÉZA Erdély építészete a 11-13. században. 57 képpel. Kolozsvár, 1994. Erdélyi Múzeum Egyesület. 260 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
94 | EÖTVÖS JÓZSEF, BÁRÓ Magyarország 1514-ben. /Magyar Századok/. Bp., é. n. Ardói Könyvkiadó. 546 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
95 | Epikuros legfontosabb tanításai. Ford.: Kövendi Dénes és Sárosi Gyula. /Officina Könyvtár 84/85/. Bp., é. n. Officina. 85 p., 2 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, gerince hibás. |
96 | Eredeti Játékszín. Kiadja a Magyar Tudós Társaság. Negyedik kötet. Tóth Lőrinc: Átok (Drámai költemény). Ritka! Budán, 1835. A Magy. Kir. Egyetem betűivel. 173 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép állapotban. |
97 | ERENBURG, ILJA A kommünár pipája. Elbeszélések. Ford.: Görög Imre. Würtz Ádám illusztrációival! Bp., 1959. Magyar Helikon. 101 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
98 | Esztergom évlapjai. Szerk.: Dr. Bárdos István. Esztergom, é. n. Balassa Bálint Társ. 420 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
99 | ÉBER ANTAL Széchenyi gazdaságpolitikája. Bp., é. n. Franklin. 278 p. Kiadói vászonkötésben. |
100 | Életem. Krausz Simon emlékiratai. Bp., (1937.) Cserépfalvi. 336 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
101 | Életképek. Szerkeszti és kiadja Frankenburg Adolf. Második kötet. Pesten, 1854. Landerer és Heckenast. 854 p. Foltos amatőr vászonkötésben, lapok egy része foltos, kijár! |
102 | F. HIDEGKUTI MIHÁLY A nyírbátori Minorita-templom. Képekkel! Nyírbátor, 1941. Új Nemzedék. 72 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince megerősítve! |
103 | FALUDI J. - SZÉP J. Német ABC és olvasókönyv. Magyarajkú iskolák számára. I. rész. Bp., 1896. Lampel R. 178 p. Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
104 | FARKAS IMRE Mária meséje. /Százszorszép Könyvek/. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 62 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
105 | FARKAS IMRE Versek. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 176 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. Újrafűzésre szorul. |
106 | FARKAS ZOLTÁN Paál László. (1846-1879). 48 képpel. Bp., 1954. Képzőművészeti Alap. 61 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papírborítóban. |
107 | FÁBIÁN BÉLA Ezer ember asszony nélkül. Történelmi regény az orosz fogságból. Bp., é. n. Athenaeum. 398 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
108 | FÁY ALADÁR A magyarság díszítő ösztöne. Bp., é. n. Turul. 127 p. Kiadói foltos vászonkötésben, címlapból kivágtak. |
109 | FÁY ANDRÁS Adatok Magyarország bővebb ismertetésére. Bp., 1943. Első Magy. Ált. Brit. Társ., Pesti Hazai Első Takarékpénztár Egyesület. 88 p. (Reprint). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
110 | Fegyvernélküli önvédelem. Képekkel! Bp., 1951. HM. 260 p. Fűzve, kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
111 | A Fehér Kereszt Országos Lelencház Egyesület Naptára az 1911-ik évre. Bp., 1911. Egyesület. 170 p., 21 p., 4 sztl.lev. (Hirdetések). Kiadói aranyozott, festett, kopott vászonkötésben. |
112 | FEKETE ISTVÁN Bogáncs. III. kiadás. Szász Endre védőborítójával. Bp., 1961. Móra. 350 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
113 | FEKETE JENŐ Báró Eötvös Loránd élete és tudományos működése. Különlenyomat a Math. és Phys. Lapok 1918 évi 6-7. füzetéből. Bp., 1918. Franklin. 114-295 p.-ig. Amatőr kopott félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
114 | FÉL EDIT Magyar Népviseletek története. Vezető a Néprajzi Múzeum kiállításához. Bp., 1955. MNM - Néprajzi Múzeum. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
115 | A fémpénz is pénz. A forint és a Magyarországon forgalomban lévő valuták érméinek ismertetése. Bp., é. n. Szuper Pressz Kft. 158 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
116 | FÉNYES LÁSZLÓ Jókai Mór utolsó évei. (Tanu-vallomások). Bp., 1904. Lipinszky és Társa. 30 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
117 | FISCHER H. A. L. Európa története. Első és második kötet. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 535 p., 520 p. Kiadói félvászon kötésben. Mindkét kötet gerince szakadt! (2 db). |
118 | FODOR ANDRÁS, LUGOSI Leírása azon járvány cholera nyavalyának amelly tekintetes nemes Hunyad vármegyében 1831. eszt. julius 27 kén ütött ki. Ritka! Pesten, 1832. Esztergomi K. Beimel Josef betűivel. XII - 95 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
119 | FODOR FERENC Az elnemsodort falu. Bp., é. n. Athenaeum. 260 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
120 | FODOR PÁL A kanári ápolása, tenyésztése és kiképzése. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1931. Szerző. 120 p., 4 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
121 | A fogarasi Református Anyaszentegyház levéltárában lévő birtokosokról és birtokokról szóló kézzel írott jegyzék hivatalos másolata. Fogaras, 1931. 126 p. Amatőr félvászon kötésben. |
122 | FOLYÓIRAT! " Stiinta si Technica" . Sava Octavian: Az aranymeteor. Ford.: Fáskerthy György. I. évf. 1-5. szám. Az első magyarnyelvű újság a sci-fi irodalomban! Bukarest, 1956. I. V. Sztálin Nyomdaipari Vállalat. 31p., 31 p., 30 p., 31 p., 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. (5 db). |
123 | FOLYÓIRAT! Esztendő. I. évf. 7. sz. július. Főszerk.: Hatvany Lajos. Bp., 1918. Pesti Napló. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Fűzése meglazult! |
124 | FOLYÓIRAT! Élet és Tudomány (1950-51). VI. évf. 1. (hiányos) 15., 20., 27., 39., 42., 45., 47., 49., 51., 52. számok! V. évf. 41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53. számok! Amatőr félvászon kötésben, nem kollacionált. |
125 | FOLYÓIRAT! Huszadik Század. Társadalomtudományi és politikai szemle. Szerk.: Jászi Oszkár. Ady-szám. 1919. augusztus. 136 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
126 | FOLYÓIRAT! Pesti Futár. Szerk.: Nádas Sándor. 1936. ápr. 15., június 1., június 15., július 1., július 15., augusztus 15. Amatőr félvászon kötésben, egybekötve. |
127 | FOLYÓIRAT! Társadalmi Szemle. A Magyar Dolgozók Pártjának tudományos folyóirata. Főszerk.: Fogarasi Béla. 1952. október és 1953. március (2 db). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
128 | FÖLDES LÁSZLÓ Vadászkalandok vad tájakon. Bp., 1987. Népszava. 186 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
129 | FÖLDI MIHÁLY A miniszter. Dedikált! Bp., é. n. Athenaeum. 301 p. Kiadói vászonkötésben. |
130 | Füles évkönyve. 1967. Szerk.: Gelléri András. Bp., 1967. Ifj. Lapkiadó. 239 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
131 | FÜRST ALADÁR Nagymagyarország zsidó középiskolái. Iskolatörténeti tanulmány. Dedikált! " Dr. Kohn Zoltán hittanár úrnak, kollegiális tisztelettel" . Bp., 1931. Franklin. 30 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
132 | FÜRY LAJOS Delet harangoznak Budán. München, 1979. Ledermüller Kiadó. 893 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
133 | GAGARIN, JURIJ Utazás a világűrben. Az első űrhajós pilóta feljegyzései. Ford.: Rajna Béla. Képekkel! Bp., 1962. Táncsics. 208 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
134 | GÁL GYÖRGYI Budapest templomainak címeres emlékei. Bp., 1940. Szerző. 51 p., 5 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
135 | GÁRDONYI ALBERT DR. Buda és Pest a tatárjárás előtt. Bp., 1941. Rábaközi Ny. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
136 | GÁRDONYI ALBERT Magyarország Könyvnyomdászat és Könyvkereskedelem a 18. században. Bp., 1917. Lantos Á. 61 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, néhány lapon fölül vízfolt nyomaival. |
137 | GELLÉR KATALIN Nagy Sándor pesterzsébeti freskói. Bp., 1996. Pesterzsébeti Múzeumi Füzetek. 59 p., XXXVI tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
138 | GERENDÁS LAJOS Székelyderzs és erődtemploma. Székelyudvarhely, 2000. MÁG Bt. 158 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
139 | GERGELY PÁL DR. Székélyföld mindig zöld! Bp., 1941. Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társasága. 95 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító bekötve. |
140 | GERLE - KOVÁCS - MAKOVECZ A századforduló magyar építészete. Dedikált! Bp., 1990. Szépirodalmi - Bonex. 287 p. Kiadói kartonkötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
141 | GERŐ GYŐZŐ Az Oszmán-török építészet Magyarországon. (Dzsámik, türbék, fürdők). 101 képpel! /Művészettörténeti Füzetek 12./. Ritka! Bp., 1980. Akadémiai Kiadó. 174 p. Kiadói ill. papírborítóban, újszerű állapotban. |
142 | GERŐ LÁSZLÓ Magyar városképek. 78 képpel. Megjelent 1000 pld.! Bp., 1953. É. M. Építőipari Könyv- és Lapkiadó. 106 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
143 | GLASNER ANTAL A kőbányászat kézikönyve I-II. Bp., é. n. Németh József Technikai Könyvkiadó Vállalata. 259 p., V p., 231 p. Amatőr félvászon kötésben, az első kötet címlapja hiányzik. (2 db). |
144 | GREGUSS PÁL Szegedkörnyéki régészeti leletek xylotomiai vizsgálata. (6 ábrával). Szeged, 1939. Városi Múzeum. 16 p. Amatőr félvászon kötésben. |
145 | GROEHLER OLAF A légi háborúk története. 1910-1970. Bp., 1979. Zrínyi. 465 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
146 | GUNTHER JOHN Európa igazi képe I-II. Ford.: Barkóczy István. Hitler, Mussolini és Sztálin, Európa a két háború között! Bratislava - Pozsony, 1938. Eugen Prager. 315 p., 310 p. Korabeli egészvászon kötésben, gerincén címkével. (2 db). |
147 | GYÁRFÁS ENDRE Cowboyok, aranyásók, csavargók. Észak-amerikai népköltészet. Bp., 1992. Zrínyi-Tevan. 204 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
148 | Gyógyszerészi Almanach az 1943. évre. Összeállította: Dr. Szász Tihamér. Bp., 1943. Gyógyszerészi Szemle. XIV p., 824 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
149 | GYULAI ÁGOST Háborús antológia. Bp., 1916. Az " Élet" . 376 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
150 | GYURKÓ LÁSZLÓ 1956. Az író szinte óráról-órára követi az eseményeket október 23-tól november 4-ig! Bp., 1987. Magvető. 478 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
151 | HAHNER PÉTER Megszökött a király! Történelmi regény. Bp., 1989. Kossuth. 241 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
152 | HANGEL LÁSZLÓ Mit élt át a Felvidék? Ritka! Bp., 1938. Felvidéki volt Politikai Foglyok Országos Érdekvédelmi Szövetsége. 686 p. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben, vízfolt nyomaival. |
153 | HANUSZ ISTVÁN Közép-Európából. Föld és néprajzi képek. Pozsony - Bp., é. n. Révai. 102 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
154 | HARASZTI EMIL A tánc története. /Kincsestár/. Bp., 1937. Magyar Szemle. 78 p. Kiadói vászonkötésben. |
155 | HARRACH ERZSÉBET Vasi műemlékek. Szomathely, 1983. Megyei Tanács. 569 p. Kiadói foltos vászonkötésben, viseltes papír védőborítóban. |
156 | HATÁR GYŐZŐ Heliáne. Regény. Bp., é. n. Magyar Téka. 460 p. Kiadói félvászon kötésben. |
157 | HAULISCH LENKE Scheiber Hugo. Dedikált! Bp., 1995. Serpent. 188 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Lapok egy része fölül vízfoltos, hullámos. |
158 | HAVAS ISTVÁN Virágénekek. Költemények. Dedikált! Bp., 1925. Lampel R. 96 p. Amatőr félvászon kötésben. |
159 | HEDVIG-HIDVÉGI JÓZSEF Pro rege et patria. Királyért és hazáért. Ujabb versek. Bp., 1914. Szerző. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
160 | HEER, OSWALD DR. Die Urwelt der Schweiz. Mit sieben landschaftlichen Bildern, elf Tafeln, einer geologischen Uebersichtskarte der Schweiz und zahlreichen in den Text eingedruckten Abbildungen. Zürich, 1865. Friedrich Schulthess. XXIX p., 622 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos vászonkötésben. Körben aranyozott lapszélekkel. Kötése viseltes, gerince fölül hibás. A lapok egy része foltos. |
161 | HEGEDŰS ÁRPÁD A francia irodalom története. Szentgotthárd, é. n. Wellisch Béla. 96 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince ragasztott. |
162 | HEGEDŰS LORÁNT Lesz-e béke? A szerzőnek a Budapesti Hírlapban megjelent cikkei, az ország megcsonkításával, Trianonnal kapcsolatban. Dedikált! Bp., 1920. Dr. Móricz Miklós kiadása. 64 p. Fűzve, borító nélkül. |
163 | A helsinki olimpia. Szerk.: Dr. Mező Ferenc. Rendkívül gazdag képanyaggal! Bp., 1952. Sport Lap- és Könyvkiadó. 267 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
164 | HEMBERGER A. Der europäische Krieg und der Weltkrieg. Historische Darstellung der Kriegsereignisse von 1914/15. Zweiter Band. Mit 290 Illustrationen. Wien - Leipzig, é. n. Hartlebens Verlag. VIII p., 632 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
165 | Herendi porcelán. (1839-1954). Kiállítási katalógus. Bp., 1954. Szurdi Márta. 23 p., 18 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
166 | HEUSINGER VON WALDEGG Atlas zu dem Handbuch für specielle Eisenbahn-Technik. Dritter Band: Der Lokomotivbau. LXXIV Tafeln. Leipzig, 1882. Verlag von Wilhelm Engelmann. XVI p., 73 lith. tábla. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel. |
7400 | ||
167 | HEVESY IVÁN A fényképezés technikája. 155 rajzzal és 25 fényképpel. Bp., 1957. Műszaki. 448 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, ill. papír védőborítóban. Néhány lap hullámos! |
168 | HÉYA MIHÁLY Ezer éves jubileumunk fölötti elmélkedés. Szerző tulajdona. Bp., 1882. Deutsch M. 36 p. Amatőr félvászon kötésben. |
169 | Hincz Gyula állandó gyűjteménye. Összeállította: Losonci Miklós. Vác, 1983. Megyei Múzeum. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
170 | HOFFMANN K. FR. V. Die Erde und ihre Bewohner, ein Hand und Lesebuch für alle Stände. 7 Stahlstichen, 7 gestochenen Erläuterungstafeln und 25 Holzschnitten. Stuttgart, 1838. J. Scheibles Buchhandlung. 1 tábla, XII p., 763 p., 7 tábla (kihajtható) téves számozással (?). Korabeli kartonkötésben. |
16000 | ||
171 | HORVÁTH - VÉRTES Nyomdaipari alapismeretek. Az ált. gimn. szakmai előképzés számára I-IV. osztály. Bp., 1963. Tankönyvkiadó. 211 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
172 | HORVÁTH ILONA Szakácskönyv. III. Bővített kiadás. Bp., é. n. Magyar Nők Országos Tanácsa. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
173 | Ibusz. Utitervek 1936-37. Képekkel! Bp., 1936. Ibusz. 120 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
174 | Az idő élén jártak. Kereszténydemokrácia Magyarországon (1944-1949). Bp., 1996. Barankovics István Alapítvány. 220 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
175 | IFO NOBUO Japán művészet. Ford.: Halmy Ferenc. Képekkel! Bp., 1980. Corvina. 265 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
176 | Illustrierte Geschichte des Weltkrieges 1914/15. Erster Band. Nem kollacionált! Stuttgart, Berlin, Leipzig, Wien, é. n. Union Deutsche Verlagsgesellschaft. 504 p. Kiadói viseltes, kopott vászonkötésben. Gerince szakadt. Hiányos, szakadt lapokkal. |
177 | ILLYÉS GYULA Egy év. Versek 1944. szept. - 1945. szept. Hasonmás kiadás. Bp., 1985. Szépirodalmi. 77 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
178 | IMREH ISTVÁN - PATAKI JÓZSEF Kászonszéki krónika. 1650-1750. Bp., 1992. Európa - Kriterion. 370 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
179 | IMRIK LÁSZLÓ Régi kitüntetések képekben. 1983. Bp., MÉE. 6 p., 31 tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
180 | ISTVÁN ERZSÉBET Magyar népi kerámiák. Kiáll. Kat. Bp., 1987. Néprajzi Múzeum. 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
181 | ITTZÉS JENŐ DR. Kis-sebészet. 294 ábrával. Ritka! Bp., 1943. Eggenberger. 372 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban. |
182 | JACKSON - DAY Régiségek gondozása és javítása. Bp., é. n. Novotrade. 240 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
183 | JAKABOS ÖDÖN Indiai utinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Képekkel! Bukarest, 1983. Kriterion. 446 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
184 | JANKOVICS MARCELL Húsz esztendő Pozsonyban. I-II. Bp., é. n. Franklin. 134 p., 135-303 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
185 | JANÓ ÁKOS - VORÁK JÓZSEF Halasi csipke. Kiskunhalas, 1979. Zrínyi ny. 95 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
186 | JÁVORKA - CSAPODY Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kisatlasza. Függelék az Északi Kárpátok virágai. Bp., 1972. Mezőgazdasági. 246 p., 120 tábla. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
187 | JOHANN A. E. 40000 Kilometer! Eine Jagd auf Menschen und Dinge rund um Asien. Mit 24 Tafeln. Berlin, 1929. Ullstein. 280 p., 4 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
188 | JÓKAI MÓR Az elátkozott család. Negyedik kiadás. Bp., 1895. Franklin. 356 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
189 | JÓKAI MÓR Életemből I-II. I. kiadás! (?). Igaz történetek, humor, örök emlékek, útleírás. Bp., 1886-87. Ráth Mór. 407 p., 356 p. Az első kötet amatőr félvászon kötésben, a második kiadói aranyozott vászonkötésben. (2 db). |
190 | JÓKAI MÓR A leaotungi emberkék. Fazekas Lajos rajzaival. Bp., 1954. Ifjúsági Könyvkiadó (Offset ny.). 22 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonborítóban, spirálfűzéssel. |
191 | JÓKAI MÓR Az új földesúr I-II. Második kiadás. Pest, 1869. Heckenast Gusztáv. 221 p., 243 p. Amatőr viseltes félvászon kötésben, első kötet címlapja hiányos, javított lapokkal. Lapok foltosak. |
192 | KALENDÁRIUM Pesti Kalendárium 1946. Szerk.: Kárpáti Aurél. Bp., 1946. Dr. Vázsonyi Endre. 175 p., 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, borítón kisebb hiányokkal. |
193 | KALENDÁRIUM Pesti Kalendárium 1947. Bp., 1947. Lovászy Márton. 184 p., 10 sztl.lev. (Hirdetések). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
194 | KALICZ NÁNDOR Kőkori falu Aszódon. Megjelent: 1000 pld.! Aszód, 1985. Petőfi Múzeum. 194 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
195 | KALMÁR GUSZTÁV Közlekedés és hírszolgálat. /Kincsestár/. Bp., 1940. Magyar Szemle. 111 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
196 | KALMÁR ZOLTÁN DR. - MAKARA GYÖRGY DR. Ehető és mérges gombák. Bp., 1981. Natura. 314 p., LXIV tábla. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
197 | A Kant szerént való filosofiának rostálgatása levelekbenn. Magyarra fordítva és jegyzetekkel megbővítve. Pozsonyban, 1801. Wéber Simon Péter betűivel. 132 p. Amatőr, kissé viseltes, korabeli félbőr kötésben, régi pecsétekkel, szennylapon bejegyzésekkel. |
198 | KANT Az örök béke. Ford.: Székács György. Bp., 1943. Pen Könyvkereskedés. 87 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
199 | Kapuvár múltja, jelene, jövője. Szerk.: Vámos Ferenc és Radnóti István. Kapuvár, 1928. Faluszövetség. 52 p. Hozzátartozik: A kapuvári mezőgazdasági, ipari és kulturális kiállítás részletes tájékoztatója. 16 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
200 | KARDOS ÁRPÁD Gombatermesztés otthon. /Kis könyvek/. Bp., 1926. Singer és Wolfner. 63 p. Útmutatás a gomba termesztéséhez (Mauthner) a kötetbe helyezve. Kiadói kopott kartonborítóban. |
201 | Kartal táncélete és táncai. Gyűjtötte: Hintalan László. Gödöllő - Bp., 1985. Petőfi S. Műv. Közp. Népművelési Intézet. 95 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
202 | KASSÁK LAJOS Szerelem, szerelem. I. kiadás! Versek, rajzok. Megjelent 1000 pld.! Bp., 1962. Szépirodalmi. Számozatlan! Kiadói ill. vászonkötésben. |
203 | KATALÓGUS! Gilhofer und Ranschburg (104.). Buch und Kunst-Antiquariates. Wien, 1913. Gilhofer und Ranschburg. 1816 p. - 1886 p.-ig. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
204 | KAYSER, HANS A régészet rövid története. Bp., 1966. Gondolat. 168 p. Kiadói vászonkötésben. |
205 | KÁDÁR JÁNOS Végakarat. Bp., 1989. Hírlapkiadó Váll. 277 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
206 | KÁKOSY LÁSZLÓ Egyiptomi és antik csillaghit. Képekkel! /Apollo Könyvtár 9./. Bp., 1978. Akadémiai Kiadó. 347 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1700 | ||
207 | KÁLDY-NAGY GYULA Szulejmán. Bp., 1974. Gondolat. 218 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
208 | KÁPLÁR LÁSZLÓ Ismerjük meg a numizmatikát. (Pénzek - érmek - gyűjtők). Bp., 1984. Gondolat. 338 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Régi könyvtári pecsétekkel. |
209 | KÁRPÁTHY-KRAVJÁNSZKY MÓR, VITÉZ I. Rákóczi Ferenc katolizálásának politikai vonatkozásai. Bp., 1940. Stephaneum ny. 22 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
210 | KECSKEMÉTI ÁRMIN A zsidó irodalom története I-II. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat által jutalmazott pályamű. Bp., 1908. Az Izr. Magy. Irod. Társ. 334 p., 343 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban. (2 db). |
211 | KECSKÉS PÁL A bölcselet története főbb vonásaiban. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1943. Szent István Társ. 712 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
212 | KECSŐ ISTVÁN Nyersanyagéhség. Dedikált! Bp., 1939. Gergely R. 199 p. Kiadói vászonkötésben. |
213 | KELECSÉNYI GÁBOR Múltunk neves könyvgyűjtői. Bp., 1988. Gondolat. 293 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi könyvtári pecséttel. |
214 | KERTÉSZ ISTVÁN Húsipari szakkönyv. Első kiadás. Tartalmazza 214 féle hentesárú különlegesség pontos receptjét és készítési módját. Debrecen, 1943. Beke Zoltán. 96 p. Modern kartonkötésben, egérrágás nyomaival. |
215 | KIRÁLY JÓZSEF Mi a spiritizmus? (Okkult jelenségek lélektani vizsgálata). /Élet és Tudomány Kiskönyvtár/. Bp., 1960. Gondolat. 245 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
216 | Kirekesztők. Antiszemita írások 1881-1992. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta: Karsai László. Bp., 1992. Aura. 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
217 | KISFALUDI LIPTHAY SÁNDOR A vasutak jövedelmezőségéről, kapcsolatban a tarifák kérdésével. Dedikált! Bp., 1892. MTA. 38 p. Kiadói kartonkötésben. |
218 | KISPÁL LÁSZLÓ Erdély fejedelmi korszaka. Bp., 1940. Stádium. 384 p. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. |
219 | KISS GÁBOR Várak, várkastélyok, várhelyek Magyarországon. Bp., 1984. Panoráma. 591 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
220 | KISS JÓZSEF Levelek hullása. Falus Elek rajzaival. A bekötési tábla Courtens festménye után készült. Ritka! Bp., 1908. Singer és Wolfner. 87 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
5600 | ||
221 | KISS JÓZSEF Szerelmi babonák. Bp., 1989. Népszava. 163 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
222 | KISZELY GÁBOR Hallom, Izráel. A másik Szentföld. Könyvjelzővel! Bp., 1996. Szent Gellért Egyházi Kiadó. 180 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
223 | KLINGHAMMER ISTVÁN - PAPP-VÁRY ÁRPÁD Földünk tükre a térkép. Bp., 1983. Gondolat. 384 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi könyvtári pecséttel. |
224 | KOCSI MÁRTA - CSOMOR LAJOS Korondi székely fazekasság. Szerk.: Borbély Jolán. Bp., 1980. Népművelési Prop. Iroda. 78 p., CXXXIX. tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Lapszélek alul festékesek. |
225 | KOGUTOWICZ KÁROLY Bevezetés a földrajztudományba. Bp., 1943. Kókai Lajos. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
226 | KOLLIGÁTUM! Csillagok világa. Legegyinszkíj A. J.: A csillagok világában. Polák: A mindenség szerkezete. Ogorodnyikov: Mi tartja a Földet? Voroncov - Veljaminov: Van-e élet a bolygókon? Milrajlov A. A.: Nap és Hold fogyatkozások. Fegyinszkíj - Asztapovics: A világmindenség apró égitestjei. Herczeg Tibor: Pillantás a végtelenbe. Bp., 1950-51. Művelt Nép. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
227 | KOÓS GÁBOR DR. Árúisme. A kereskedő tanoncziskolák II. és III. osztálya számára. Bp., 1894. Kókai Lajos. 128 p. Amatőr félvászon kötésben, kissé viseltes állapotban. |
228 | Korán. Arab nyelven. Tunisz, 1999. 604 p. Aranyozott bőrkötésben, körben aranymetszéssel. A számára készült bőr és bársony dobozban, kifogástalan állapotban. |
16000 | ||
229 | KORNIS GYULA A lelki élet I-II-III. Bp., 1917-18-19. MTA. 391 p., 464 p., 391 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Borítók javítottak! |
230 | Korszerű gyógynövényhasználat. Kolozsvár - Napoca, 1985. Korunk. 106 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
231 | KÓSA - SZEMERKÉNYI Apáról fiúra. Néprajzi kalauz. Bp., 1973. Móra. 265 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
232 | KOVÁCS GYÖRGY - HELTAY ISTVÁN A mezei nyúl. Ökológia, gazdálkodás, vadászat. Bp., 1993. Hubertus Bt. - Magyar Mezőgazdaság Kft. 176 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
233 | KOVÁCS JÓZSEFNÉ DR. Tejes ételek könyve. III. átdolgozott kiadás. Tanácsadó a tejes, vajas és sajtos ételek készítéséhez. Bp., 1932. Orsz. Tejpropaganda Biz. 63 p. Fűzve, kiadói ill. (Jeges), foltos papírborítóban. |
234 | A könyvkötők és rokonszakmabeli munkások és munkásnők kézikönyve. Szerk.: Farkas Sándor. 1936. Bp., 1936. Szerkesztő. 224 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
235 | KRÚDY GYULA Álmoskönyv. Tenyérjóslások könyve. Bp., 1985. Szépirodalmi. 591 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
236 | KRÚDY GYULA Pest-Budai séták. Számozott: 1100/717 sz. Bp., 1958. Magyar Helikon. 255 p. Kiadói vászonkötésben. |
237 | KRÚDY GYULA Tótágas. I. kiadás! Bp., 1919. Pallas. 139 p. Amatőr félvászon kötésben. |
238 | KULIN GYÖRGY A távcső világa. Bp., 1975. Gondolat. 886 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
239 | KUNT ERNŐ Temetők népművészete. A szerző felvételeivel. Bp., 1983. Corvina. 64 p., 2 sztl.lev., 40 fénykép. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
240 | A kutya tenyésztése, tartása, kiképzése. Szerk.: Dr. Sárkány Pál. Bp., 1975. Mezőgazdasági. 586 p. Kiadói vászonkötésben, ill., viseltes papír védőborítóban. |
241 | LA FONTAINE A szerelmes kurtizán. Válogatott széphistóriák. Ford.: Rónay György. Ill.: Győry Miklós. Számozott: 1400/26. sz. Bp., 1963. Magyar Helikon. 169 p. Kiadói aranyozott egészbőr kötésben. |
242 | Lakóházak légoltalma. Összeállította: Czrha Gyula. Bp., 1941. Légoltalmi Liga. 192 p. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
243 | LAMPÉRTH GÉZA DR. A pápai református főiskola története. 1531-1931. Harmincegy képpel. Pápa, 1931. Főiskolai Könyvnyomda. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
244 | LÁSZLÓ GYULA A honfoglalókról. Második kiadás. Diószegi Vilmos emlékének. Bp., 1974. Tankönyvkiadó. 76 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
245 | Le musee dart. Galerie des Chefs-doeuvre et précis de lHistoire de lArt au XIX siécle en France et a lÉtranger (1000 gravures 58 planches hors texte). Publié sous la direction de M. Pierre-Louis Moreau. Paris, é. n. Larousse. 418 p. Kiadói félbőr kötésben, gerince viseltes. |
246 | LEÁNYFALUSI KÁROLY - NAGY ÁDÁM Pénzek 1848-49-ben. A magyar forradalom és szabadságharc pénzei. Kecskemét, 2000. MÉE. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
247 | A legszebb élet, amit magamnak el tudtam képzelni. Benkő Samu beszélgetései Kós Károllyal (Kós K. rajzaival és metszeteivel). Bukarest, 1978. Kriterion. 144 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
248 | LELKES ISTVÁN Kőszeg. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 177 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | LENGYEL GYÖRGYI Kiskunhalas - a csipke városa. 73 képpel. Kiskunhalas, 1982. Halasi Csipkeház kiadása. 71 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
250 | LEONIDZE, GEORGÍJ Sztálin ifjúsága. Hősköltemény. Gyerekkor - serdülőkor. Ford.: Kardos László és Raics István. Bp., 1949. Révai. 143 p. Kiadói félvászon kötésben, néhány lap foltos. |
251 | LESSING Miss Sara Sampson. Szomorújáték öt felvonásban. Fordítá: Kazinczy Ferencz. /Külföldi Játékszín/. Budán, 1842. A Magy. Kir. Egy. betűivel. 141 p., 1 sztl.lev. Kopott, viseltes félvászon kötésben, egy-két lapon kisebb folttal. |
252 | LEXIKON! A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. XVIII. kötet (II. Pótkötet) K-Z. Bp., 1900. Pallas. 840 p., 1 sztl.lev. A térképmelléklet hiányzik! Kiadói félbőr kötésben. |
253 | LEYRET, HENRIK Magnaud a jó bíró. Ford.: Dr. Sándor Aladár. Bp., 1908. Grill K. 241 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
254 | LONDON, JACK Farkasvér. Világhírű történetek képekben. Zórád Ernő rajzaival. Zórád aláírásával! Bp. - Berlin, 1958. Ifjúsági Lapkiadó Vállalat - Verlag Junge Welt. 12 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Harántalakú! |
255 | M. Kir. Bocskai István Reáliskolai Nevelőintézet Értesítője. IX. 1929-1930. X. 1930-1931. Bp., 1930-31. Igazgatóság. 80 p., 73 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
256 | MACZKÓ MÁRIA - RÓNAI LAJOS " Rózsát ültettem a gyalogútra." . Galga menti népdalok. /Galga menti műhely 3. sz./. Aszód, 1990. Petőfi Múzeum. 195 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
257 | Madách Imre válogatott munkái. Zichy Mihály képeivel. /Remekírók Képes Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel. 332 p. Kiadói aranyozott, liliomos, kissé kopott díszes kötésben. |
258 | MADÁCH IMRE Az ember tragédiája. Bálint Endre rajzaival. Bp., 1972. Szépirodalmi. 321 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
259 | MADER, JULIUS Huntsville titka. Báró Wemher von Braun pályafutásának igaz története. Ford.: Hámor Péter. Képekkel! A híres rakéta-tervező útja a náciktól a NASA-ig. Bp., 1964. Kossuth. 366 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
260 | Magyar gyermekjáték könyv. Kis gyermekek számára. Szerk.: Dr. Kiss Áron. Bp., 1891. Hornyánszky Viktor. 173 p. Kiadói ill. aranyozott vászonkötésben, néhány lap kijár! |
261 | Magyar Illusztrátorok Társasága. Katalógus. Bp., 1995. MIT. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
262 | Magyar írók könyve. Bp., 1937. Franklin. 166 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói kopott vászonkötésben. |
263 | MAGYAR LÁSZLÓ Az órás. /Ipari Szakkönyvtár/. Bp., 1976. Műszaki. 347 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
264 | Magyar lószerszámok. Összeállította: Szidnai Lászlóné. Kiállítási katalógus. Bp., 1971. Magy. Mezőgazdasági Múzeum. 46 p., 26 p. (képek). |
265 | A magyar nemesfémipar évkönyve. 1925. Szerk.: Kiss Lajos. Bp., 1925. Nemesfémiparosok, kereskedők és órások orsz. szov. 207 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
266 | Magyar Statisztikai Zsebkönyv. IV. évf. Szerk.: vitéz Mike Gyula dr. Bp., 1936. " Pátria" . VIII p., 1 térkép, 234 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
267 | A Magyar Szemle Emlék-Albuma. 1888-1898. Hegedűs László rajzaival. Bp., 1898. " Magyar Szemle" . 4 sztl.lev., 305 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett, díszes (Gottermayer) vászonkötésben, körben aranyozott lapszélekkel. |
4600 | ||
268 | Magyarországi madárijesztők. Szerk.: Hofer Tamás. Békéscsaba, 1981. Kner ny. 122 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
269 | MAJOR RALPH H. A végzet katonái. Bp., é. n. Hungária. 350 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
270 | Makarenko Művei. 1-7. kötet. Ford.: Lányi Sarolta. Bp., 1956. Akadémiai. 690 p., 443 p., 471 p., 503 p., 487 p., 435 p., 479 p. Kiadói félvászon kötésben. (7 db). |
271 | MAKAY BÉLA - KISS JÓZSEF Népi gyógyítások Szatmárban. Képekkel! Bp., 1988. Népszava. 235 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
272 | MARCZALI HENRIK Erdély története. Bp., 1935. Káldor Könyvkiadóvállalat. 288 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
273 | MARÓTI EGON Delphoi és a Pythia sportversenyei. Képekkel! /Apollo Könyvtár 17./. Bp., 1995. Akadémiai. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
274 | MARÓTI EGON Az itáliai mezőgazdasági árútermelés kibontakozása. (A pun háborúk kora). /Apollo Könyvtár 13./. Bp., 1981. Akadémiai. 296 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
275 | MAVROIS ANDRÉ A varázsló vagy Chateaubriand élete. Ford.: Jankovich Ferenc. Bp., é. n. Athenaeum. 367 p. Kiadói aranyozott, kissé kopott vászonkötésben. |
276 | MESTERSÉGEK Primitív fazekasság. Összeállította: Kardos Mária. Bp., 1978. Népműv. Prop. Iroda. 80 p., VIII tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
277 | MESTERSÉGEK. LANDGRÁF KATALIN ÉS SZITTNER ANDREA Kézi szövés. Bp., 1980. Népm. Prop. Kiadó. 188 p., XXXIV tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
278 | MESTERSÉGEK. NAGY MARI - VIDÁK ISTVÁN Kaskötés, kosárfonás. Bp., 1979. Népműv. Prop. Iroda. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
279 | MEZEI OTTÓ Dési Huber. 51 képpel. /A művészet kiskönyvtára 72./. Bp., 1972. Corvina. 37 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
280 | MÉSZÁROS GYULA Szekszárd és környéke törökös díszítésű kerámiai emlékei. 41 szövegközti lap, 1 motivumtáblázat és 44 tábla. Szekszárd, 1968. Balogh Ádám Múzeum. 98 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
281 | MIGEND DEZSŐ A Sao-Matheusi Remete. K. Sávely Dezső. Bp., é. n. Szent István-Társulat. 188 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
282 | MIKLÓSA ZSUZSA A gödöllői dombvidék várai. Képekkel! Aszód, 1982. Petőfi Múzeum. 104 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
283 | MIKÓ IMRE Akik előttünk jártak. Bukarest, 1976. Kriterion. 351 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
284 | MIKÓ IMRE Huszonkét év. Az Erdélyi Magyarság politikai története 1918. dec. 1-től 1940. aug. 30-ig. Reprint! Bp., (1941.) Studium. 326 p., VIII p. |
285 | MIKÓ ISTVÁN Vadászkönyv. /Kriterion Kiskalauz/. Bukarest, 1984. Kriterion. 300 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
286 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Tavaszi rügyek. Elbeszélések az ifjúságról. Bp., 1914. Révai. 218 p., 1 sztl.lev. Amatőr kopott vászonkötésben. |
287 | Minden doktorságot csak ebből késértek. Szemelvények a XVI-XVII. sz. magyar nyelvű orvosi kézikönyveiből. Válogatta: Szlatky Mária. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1983. Magvető. 453 p. Kiadói kartonkötésben. |
288 | MINIKÖNYV! EGYÜD ÁRPÁD Kaposváron megverték a rézdobot. Száz Somogyi népdal. Kaposvár, 1981. dr. Mészáros Béla. 100 p. Kiadói kartonkötésben. Mérete: 70x50 mm. |
289 | MINIKÖNYV! SZÉCHENYI ISTVÁN Lovakrul. Számozott: 250/33. sz. Bábolna, 1973. Dr. Burgert Robert. 406 p. Kiadói vászonkötésben. Mérete: 80x65 mm. |
290 | Mirza - Saffi dalai. (Bodenstedt). Ford.: Bánfalvy Lajos. Bp., 1880. Grimm Gusztáv. 160 p. Amatőr félbőr kötésben, eredeti borítók bekötve! Részben felvágatlan! |
291 | MLYNÁR, ZDENEK A Kreml felől jő a fagy. Ford.: Dénes Gyula. Gépelt! Ritka! Bp., 1987. AB Független Kiadó. 418 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
292 | MOHÁCSI JENŐ Lidércke. Madách Imréné Fráter Erzsébet életének és halálának regénye. Bp., (1935.) Nyugat kiadás. 187 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
293 | MOLNÁR LÁSZLÓ Herendi porcelán edények. Bp., 1967. Felek Béla. 39 p. Hozzátartozik: Herend. Ismertető füzet. Bp., 1978. Idegenforgalmi Prop. és Kiadó Váll. 12 sztl.lev. Mindkettő tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
294 | MORDECHÁJ BEN SAUL Lea - Keleti vágyak. Dedikált! Bp., 1919. Schwarcz Ignácz utóda bizománya. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
295 | MÓRICZ ZSIGMOND A boldog ember. I. kiadás! Regény. Bp., 1935. Athenaeum. 318 p. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben. |
296 | MUCKENHAUPT ERZSÉBET A csíksomlyói Ferences Könyvtár Kincsei. Könyvleletek 1980-1985. 83 képpel! Bp. - Kolozsvár, 1999. Balassi - Polis. 247 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
297 | MŰEMLÉKEINK. B. WALLON EMMA Az esztergomi Széchenyi-tér. Bp., 1963. Képzőművészeti Alap. 39 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
298 | MŰEMLÉKEINK. BÁLINT SÁNDOR A Szeged-alsóvárosi templom. Bp., 1966. Pannónia. 49 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
299 | MŰEMLÉKEINK. CSEREY ÉVA - FÜLEP FERENC Nagytétény műemlékei. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 54 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
300 | MŰEMLÉKEINK. DERCSÉNYI D. - GERŐ L. A sárospataki Rákóczi-vár. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 83 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
301 | MŰEMLÉKEINK. DERCSÉNYI DEZSŐ A jáki templom. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
302 | MŰEMLÉKEINK. ENTZ GÉZA - SZALONTAI BARNABÁS Nyírbátor. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 61 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
303 | MŰEMLÉKEINK. ÉRI ISTVÁN Nagyvázsony. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 68 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
304 | MŰEMLÉKEINK. F. MIHÁLY IDA A Margit-híd. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
305 | MŰEMLÉKEINK. FERENCZY KÁROLY - GERGELYFFY ANDRÁS A diósgyőri vár. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 40 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
306 | MŰEMLÉKEINK. FEUERNÉ TÓTH RÓZSA Margitsziget. Bp., 1955. Képzőművészeti Alap. 33 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
307 | MŰEMLÉKEINK. FITZ JENŐ Gorsium - Hervilia - Tác. Bp., 1974. Pannonia. 49 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
308 | MŰEMLÉKEINK. FÜLEP FERENC Pécs rómaikori emlékei. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap. 38 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
309 | MŰEMLÉKEINK. GENTHON ISTVÁN Az egri liceum. Bp., 1955. Képzőművészeti Alap. 35 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
310 | MŰEMLÉKEINK. GERGELYFFY A. - SEDLMAYR JÁNOS A kőszegi Jurisich-vár. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap. 42 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
311 | MŰEMLÉKEINK. GERGELYFFY ANDRÁS Bélapátfalva. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 40 p. Éri István: Nagyvázsony. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 68 p. Vajkai Aurél: Balaton melléki présházak. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 46 p. Patay Pál: A bujáki vár. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 39 p. Ferenczy Károly - Gergelyffy András: A diósgyőri vár. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 40 p. Entz G. - Szalontai Barnabás: Nyírbátor. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 61 p. Molnár József: Eger török műemlék. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 37 p. Balogh István: A debreceni Nagytemplom. Bp., 1962. Képzőművészeti Alap. 36 p. Storno Pál: A soproni Storno-ház. Bp., 1962. Képzőművészeti Alap. 36 p. Jenei Ferenc: Régi győri házak. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 48 p. Gerő Győző: Pécs török műemlékei. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. B. Thomas Edit: Rómaikori villák a Balatonvidéken. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 44 p. A füzetek fűzve, eredeti borítóikban, amatőr félvászon kötésben, egybekötve! |
312 | MŰEMLÉKEINK. GERŐ GYŐZŐ Buda török műemlékei. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 54 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, lapok néhol hullámosak. |
313 | MŰEMLÉKEINK. GERŐ GYŐZŐ Pécs török műemlékei. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
314 | MŰEMLÉKEINK. GERŐ LÁSZLÓ A siklósi vár. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 47 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
315 | MŰEMLÉKEINK. H. TAKÁCS MARIANNA A sárvári vár. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
316 | MŰEMLÉKEINK. HORVÁTH BÉLA IFJ. A miskolci Avas műemlékei. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap. 38 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
317 | MŰEMLÉKEINK. JENEI FERENC A tatai vár. Bp., 1956. Képzőművészeti Alap. 41 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
318 | MŰEMLÉKEINK. KABA MELINDA Aquincum emlékei. Bp., 1963. Képzőművészeti Alap. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
319 | MŰEMLÉKEINK. KAMPIS ANTAL Feldebrő. Bp., 1955. Képzőművészeti Alap. 35 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
320 | MŰEMLÉKEINK. KAMPIS ANTAL Tihany műemlékei. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
321 | MŰEMLÉKEINK. KOPPÁNY TIBOR Csesznek vára. Bp., 1962. Képzőművészeti Alap. 39 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
322 | MŰEMLÉKEINK. KOZÁK KÁROLY Szigliget. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 40 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
323 | MŰEMLÉKEINK. KUTHY SÁNDOR A pesti egyetemi templom. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 47 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
324 | MŰEMLÉKEINK. LEVÁRDY FERENC Pannonhalma. Bp., 1965. Pannonia. 75 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
325 | MŰEMLÉKEINK. M. THOMAS EDIT Rómaikori villák a Balatonvidéken. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 44 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
326 | MŰEMLÉKEINK. MOLNÁR JÓZSEF Eger török műemlékei. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 37 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
327 | MŰEMLÉKEINK. MOLNÁR JÓZSEF Szigetvár török műemlékei. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 34 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
328 | MŰEMLÉKEINK. PATAY PÁL A bujáki vár. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 39 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
329 | MŰEMLÉKEINK. RADNAI LÓRÁNT DR. A Lánchíd. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 40 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
330 | MŰEMLÉKEINK. RADNAI LÓRÁNT A Citadella. Bp., 1963. Képzőművészeti Alap. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
331 | MŰEMLÉKEINK. SALLAY MARIANNA A fertődi Eszterházy-kastély. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 42 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
332 | MŰEMLÉKEINK. SZ. PÓCZY KLÁRA - HAJNÓCZY GYULA Római fürdők Budán. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 44 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
333 | MŰEMLÉKEINK. SZALAI IMRE A Halászbástya. Bp., 1962. Képzőművészeti Alap. 40 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
334 | MŰEMLÉKEINK. SZALAI IMRE Balatonfüred. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap. 44 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
335 | MŰEMLÉKEINK. SZENTLÉLEKY TIHAMÉR A szombathelyi Isis-szentély. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 34 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
336 | MŰEMLÉKEINK. TOMBOR ILONA Zsámbék. Bp., 1955. Képzőművészeti Alap. 34 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
337 | MŰEMLÉKEINK. VAJKAI AURÉL Balaton melléki présházak. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
338 | MŰEMLÉKEINK. WELLNER ISTVÁN Az aquincumi mozaikok. Bp., 1962. Képzőművészeti Alap. 39 p., 1 melléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
339 | MŰEMLÉKEINK. ZÁDOR ANNA A Magyar Nemzeti Múzeum. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap. 58 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
340 | MÜLLER GYULA A bécsi francia irodalmi kultura a XVIII. században. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 92 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
341 | MÜLLER PÉTER Szomorú vasárnap. Egy dal és egy élet dokumentumai. Seress Rezső élete. Bp., é. n. k. n. 109 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
342 | NAGY IRÉN A magyar kamarai birtokok értékesítése a napoleoni háborúk idején. Bp., 1930. Kir. Magy. Egy. Ny. 99 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
343 | NAGY LÁSZLÓ - TÜRK PÉTER Könyvkötés. Megjelent 1600 pld.! Bp., 1957. Műszaki. 448 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
344 | NAGY LÁSZLÓ Adok nektek aranyvesszőt. Összegyűjtött prózai írások. Képekkel! Bp., 1979. Magvető. 199 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
345 | NAGY LÁSZLÓ Az erős fekete bég Nádasdy Ferenc. Bp., 1987. Zrínyi. 287 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
346 | NAGY OLGA Paraszt dekameron. Válogatás széki tréfákból és elbeszélésekből. Bp., 1977. Magvető. 442 p. Kiadói vászonkötésben. |
347 | NAGY PÁL SÁNDOR - DR. SZILVAY GÉZA Hajómodellezés. Bp., 1969. Táncsics. 246 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
348 | NÁDAI PÁL Jelenkori szépségtörekvések. Bp., é. n. Dante. 143 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóban. |
349 | NEMES MIHÁLY A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban. Pozsony - Bp., 1903. Stampfel. 103 p. Fűzve, borító nélkül. |
350 | NEMESKÉRI-KISS SÁNDOR Röptében. II. kiadás. Egy magyar diplomata emlékeiből. Bp., 1940. Dr. Vajna és Bokor. 358 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
351 | A Nemzeti Casino szabályai és tagjainak névsora 1901. Hetvenötödik Évfolyam. Bp., 1902. Igazgatóság. 271 p. Amatőr vászonkötésben. |
352 | Négyszáz év. 1568-1968. Emlékkönyv. Képekkel! Kolozsvár, 1968. Unitárius Egyház. 197 p. |
353 | NÉMETHY BÉLA DR. Visegrádi kalauz. A visegrádi vár történetével. A várromok magyarázatával és a mai Visegrád ismertetésével. Ritka! Bp., é. n. " Visegrádi Kalauz" Kiadóhivatala. 19 p., 2 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
354 | NIEDERHAUSER EMIL Borogyino 1812. Képekkel! Bp., 1980. Móra. 217 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
355 | NYÍRŐ JÓZSEF Isten igájában. Bp., 1934. Révai. 360 p. Kiadói festett posztó (halina) kötésben. |
356 | NYÍRŐ JÓZSEF Mägede Mees. (Uz Bence). Ford.: Oinas Felix. Az Uz Bence észt nyelvű kiadása! A fordító dedikációjával! Tartus, 1939. Noor Eesti Kirjastus. 1 tábla, 219 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, felvágatlan. |
357 | NYÍRŐ JÓZSEF A sibói bölény I-II. Bp., é. n. Révai. 166 p., 124 p. Kiadói festett posztó (halina) kötésben, egybekötve. |
358 | OBERFRANK FERENC Az aranyművesség története. 93 ábrával. Bp., 1986. Műszaki. 123 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
359 | ÓCSAG IMRE DR. Lovaskönyv. Bp., é. n. Ko-Libri. 196 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
360 | Oeuvres Posthimes de Béranger. Dernieres Chansons 1834-1851. Ma Biographie. Paris, (1858.) Garnier Freres. 568 p. Korabeli félbőr kötésben. |
361 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. ÁCS TIVADAR Magyarok Latin-Amerikában. 16 képpel. Bp., 1944. Officina. 36 p. Félvászon kötésben, gerince új! |
362 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. DOMANOVSZKY GYÖRGY Népi fazekasság. Bp., 1942. Officina. 30 p., 32 p. Félvászon (javított) kötésben. |
363 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. FARKAS ZOLTÁN Munkácsy Mihály. 32 képpel! Bp., 1943. Officina. 29 p. Kiadói ill. kartonkötésben, gerincén kisebb hibával. |
364 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. KÁDÁR LÁSZLÓ Székely fürdők, székely tájak. 24 képpel. Bp., 1941. Officina. 28 p. Kiadói ill. kartonkötésben, gerincén apróbb sérüléssel. |
365 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. PATAKY MÁRIA Rákóczi földje. 32 képpel. Bp., 1939. Officina. 28 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
366 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. PÁLINKÁS LÁSZLÓ A Renaissance Magyarországon. 32 képpel. Bp., 1942. Officina. 23 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
367 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. PÁTZAY PÁL Szinyei Merse Pál. 24 képpel! Bp., 1941. Officina. 18 p. Kiadói ill. kartonkötésben, gerincén kis hibával. |
368 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. TRUSKOVSZKY DEZSŐ Pozsonyi séták. 32 képpel! Bp., 1939. Officina. 29 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, borító fölül foltos. |
369 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. VAYER LAJOS Magyar uralkodók. Képekkel! Bp., 1942. Officina. 30 p. Félvászon kötésben, gerince új! |
370 | OFFICINA KÉPESKÖNYVEK. VÖRÖS MÁRTON Pécs. 24 képpel. Bp., 1941. Officina. 35 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
371 | OMÁR KHÁJJÁM Rubáiját. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., é. n. A Táltos kiadása. 128 p. Amatőr félvászon kötésben. |
372 | Opus Deputationis Regia sub Praesidio Excettmi Comitis Christophori Noczky Anno 1769 Pestini collectum, et elaboratum. Kézzel írott mű, korabeli bőrkötésben. 352 után egy vagy két levél hiányzik! |
373 | ORBÁN BALÁZS A Székelyföld leírása I-II. Reprint! Bp., 1982. Helikon. 239 p., 162 p., 211 p., 224 p., 247 p., 448 p. Kiadói vászonkötésben. |
374 | Országjáró pedagógusok útikalauza. Dr. Mérő József és dr. Batizi László munkája. 21 útvonal ismertetése, szállodák, turistaházak címjegyzéke, leírása, stb. Bp., 1964. Pedagógusok Szakszervezete. 205 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
375 | Öltözködés és divat. Szerk.: báró Hatvany Lili. Ill.: Feiks Jenő. Kinek és miért öltözködünk - és hogyan! Bp., é. n. Pesti Napló. 338 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
376 | ÖRKÉNY ISTVÁN Egyperces novellák. III. Bővített kiadás. Réber László rajzaival. Dedikált példány! Bp., 1974. Magvető. 403 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, megkímélt állapotban. |
377 | ÖRKÉNY ISTVÁN Élőszóval. Drámák. Bp., 1980. Magvető. 720 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
378 | Az őskönyv. Mai albán elbeszélések. Válogatta és szerkesztette: Bashkim Shehu és Krasztev Péter. Megjelent 1000 pld.-ban! Gödöllő, 1994. Typovent Kiadó. 212 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Harántalakú! |
379 | ŐSZI KORNÉL Telivérek. Jó kompánia és egyéb elbeszélések. Bp., 1901. Szerző. 189 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
380 | ÖVEGES JÓZSEF Atombomba. Az atomenergia felszabadítása és jövője házilag végezhető kísérletekkel, ábrákkal. Sík Sándor előszavával. Bp., é. n. Cserkészbolt Szövetkezet. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
381 | ÖVEGES JÓZSEF A fegyverek fizikája. Bp., 1972. Zrínyi. 329 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
382 | PACH HENRIK DR. A társadalmi ember élete. Bp., 1923. Népszava. 176 p. Amatőr félvászon kötésben. |
383 | PADÁNYI VIKTOR Rákóczi. 1711-1961. Melbourne, 1961. A Nagymagyarországért Mozgalom. 67 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
384 | PAGANEL CAMILLE Szkanderbég története vagy a törökök és keresztények a tizenötödik században. Ford.: Hager József. /Történeti Nép és Földrajzi Könyvtár/. Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz Fer. Pál. VI p., 344 p. Amatőr vászonkötésben, gerincén címkével. |
385 | PALEOLOGUE, MAURICE A cár országa a nagy háborúban. I-II-III. Ford.: Fóti J. Lajos és Révay József. Bp., é. n. Génius. 313 p., 287 p., 288 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
386 | PALLAI SÁNDOR Fémdíszmű. Lakásdíszek, divatékszerek. Bp., 1972. Műszaki. 211 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
387 | PALLAI SÁNDOR Ötvösség, nemesfémipar, divatékszer készítés. Negyedik, bővített kiadás. /Ipari Szakkönyvtár/. Bp., 1983. Műszaki. 423 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
388 | Panoráma. A Nemzeti Ujság karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Szerk.: Tóth László. 1937. Bp., 1937. Pallas ny. 207 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
389 | PAPP VIKTOR Muzsika. Dedikált! Bp., 1935. Gergely R. 219 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
390 | PASSUTH KRISZTINA Orbán Dezső. 48 képpel. /A művészet kiskönyvtár 109./. Bp., 1977. Corvina. 24 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
391 | PASZTERNAK, BORISZ Éjszakai szél. Bp., 1969. Európa. 241 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
392 | PATAKY DÉNES Csontváry. /A művészet kiskönyvtára 92./. 53 képpel. Hozzátartozik: Uj Művészet folyóirat. 1994. decemberi szám. Bp., 1975. Corvina. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
393 | PATAKY DÉNESNÉ A Zsolnay kerámia. Pécs, 1959. Janus Pannónius Múzeum. 35 p., 13 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
394 | PÁLFAI JÁNOS Futball iskola. I. Labdakezelés (technika). Komoróczy rajzaival. Bp., é. n. Szerző. 95 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
395 | PÁLOS ISTVÁN A hagyományos kínai orvoslás. Bp., 1963. Gondolat. 206 p. Kiadói félvászon kötésben. |
396 | Pártunk harca a demokráciáért. (A Független Kisgazda, Földmunkás és Polgári Párt története). Szerk.: Dr. Dömötör László, Szilágyi István. Bp., é. n. Magyar Írás. 293 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
397 | PÁVÓ ELEMÉR Török pénzek a hódoltság kori Magyarországon. Bp., 1986. MNT - Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
398 | PEÉRY REZSŐ Requiem egy országrészért. /Aurora Kiskönyvek 7./. München, 1975. Aurora. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
399 | PETZSCH, HANS DR. Szép állatok a világ minden tájáról. Rajzolta Rudolf Engel-Hardt. Ford.: Elek István. Leipzig, 1959. Rudolf Arnold Verlag. 12 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, szép állapotban. |
400 | A pécsi belvárosi templom története. Pécs, 1906. Taizs József. 25 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince papírral javítva! |
401 | PÉCSI ISTVÁN Ódon házak, hajdanvolt egriek. Bp., 1986. Panoráma. 211 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
402 | PIKLER GYULA A lélektan alapelvei. Az élmény megmaradása és ellentétessége. Bp., 1909. Grill K. 174 p. Kiadói vászonkötésben. |
403 | PILINSZKY JÁNOS A nap születése. Bálint Endre rajzaival. Bp., 1985. Móra. 91 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
404 | Planum Tabulare sive Decisiones Curiales, per excelsam deputationem a piae memoriae imperatrice et regina Hungariae Diva Maria Theresia eatenus ordinatam collectae et in ordinem redactae. Anno 1769. Posonii, 1800. Sumpt. et Typ. Simonis Petri Weber. 3 sztl.lev., 230 p. Korabeli viseltes félbőr kötésben. |
405 | PODACH ÉS VÉRTES A társadalmi fejlődés iránya. III. kiadás. A kommunizmus gyakorlati kivitelének kérdése. Lukács György előszavával. Ritka! Bp., 1919. Lantos A. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
406 | POLGÁRDY GÉZA Vértes hegység kalauza. Lux Géza és Iser József rajzaival. /Magyarországi Utikalauzok 3./. Bp., 1939. Eggenberger. 102 p., 1 sztl.lev., 2 térképmelléklettel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
407 | Postatarifák, Adók, Illetékek, Közlekedési Menetrendek. 1951. június 25. (Szakközlöny). Bp., 1951. Várady Károly. 40 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
408 | POZSONYI FRIGYES A logika tárgyköre és feladata. Történeti áttekintéssel. Dedikált! Bp., 1942. Szerző. 176 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. Újrafűzésre szorul! |
409 | PRIESTLEY J. B. Végítélet. Ford.: Szerb Antal. Fantasztikus regény! Bp., 1939. Révai. 320 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
410 | RADNÓTI JÓZSEF Pöröly és pult. Huszonöt portré az ipari és kereskedelmi életből. Dedikált! Bp., 1925. May Rt. 167 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
411 | RÁDAY MIHÁLY Városvédőbeszédek 1-2. Bp., 1988. Széchenyi Kiadó. 425 p., 2 térkép, 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
412 | REMÉNYI ANTAL A Szent Szövetség hadjárata II. Szelim szultán ellen. Don Juan de Austria és a lepantói csata. Bp., 1903. Franklin. 98 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban, régi pecsétekkel. |
413 | Reményik Sándor összes versei. I-II. Bp., 1943. Révai. 605 p., 595 p. Kiadói félvászon kötésben. |
414 | RENEN ERNŐ Jézus élete. Az eredeti franczia hetedik kiadás után magyarra fordítva. Saját gyártmányú papírra nyomatta Sommer Lipót. Bécs, 1864. Beck Frigyes Egyetemi Könyvkereskedése. 399 p. Amatőr bordázott gerincű félbőr kötésben. |
415 | Régi bácskai és bánáti utazók. Válogatta: Kalapis Zoltán. Megjelent 100 pld.! Ujvidék, 1987. Fórum. 297 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
416 | RÉVÉSZ JÁNOS Egyház és haza. Alkalmi beszédek. Nagybánya, 1904. Nánásy István. 127 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
417 | Romániai magyar népdalok. Közzéteszi Jagamás János és Faragó József. Bukarest, 1974. Kriterion. 473 p. Kiadói vászonkötésben. |
418 | ROTTERDAMI ERASMUS A Balgaság Dícsérete. Bp., 1960. Magyar Helikon. 195 p. Kiadói félvászon kötésben. |
419 | RÖMPP HERMANN A kémia csodavilága. Ford.: Koczkás Gyuláné és Koczkás Gyula. 46 ábrával. Bp., é. n. Dante. 138 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
420 | SÁNDOR ISTVÁN Xántus János. Bp., 1970. Magvető. 403 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
421 | SCHALOM ASCH Pétervár. Bp., 1932. Káldor. 327 p. Kiadói, kissé kopott, festett vászonkötésben. |
422 | SCHNELLER J. F. Statengeschichte des Kaiserthums Oesterreich von der Geburt Christi bis zum Sturze Napoleon Bonapartes. Dritter Theil. Östereichs und Steyermarks Schicksal und Thatkraft vor dem Verein mit Ungarn, Böhmen und unter sich. Zeitraum von 1 bis 1526. Gratz, 1818. Millerschen Buchhandlung. XXIV p., 464 p. Korabeli félvászon kötésben. |
423 | SCHUCHHARDT KÁROLY Schliemann ásatásai. Trója, Tiryns, Mykéne, Orchomenos és Ithakában. Bp., 1892. MTA. VIII p., 464 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, címlap hiányzik. |
424 | SCHWARTNER, M. Introductio in Rem Diplomaticam aevi intermedii, praecipue Hungaricam. Editio secunda auctior et emendatior. Budae, 1802. Typ. Reg. Univ. Pestauae. XVI p., 403 p., 1 sztl.lev., Tab V. Korabeli kartonkötésben, az utolsó tábla alján kisebb hiánnyal. |
425 | SCHWEGLER ALBERT A bölcselet története. Második, átdolgozott kiadás. /Filozófiai Írók Tára/. Bp., 1912. Franklin. 557 p. Amatőr félvászon kötésben, gerince hibás. |
426 | SELMECZI KOVÁCS ATTILA - SZACSVAY ÉVA A magyar nép hagyományos kultúrája. Bp., 1997. Néprajzi Múzeum. 62 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
427 | SENECA, L. A. Erkölcsi levelek. I-II. kötet. Bp., 1906. Franklin. 318 p., 326 p. Amatőr félvászon kötésben (egybekötve). |
428 | SENECA, L. A. Vigasztalások. Ford.: Révay József. Bp., 1967. Magyar Helikon. 172 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
429 | SHAKESPEARE, W. Der Kaufmann von Venedig. Übersetzt: Schlegel A. W. Müller-Münster rajzaival. Berlin, é. n. Deutsches Verlagshaus Bong. 141 p. Kiadói ill., festett, aranyozott egészvászon kötésben. |
430 | SIEGFRIED, ANDRE A Földközi-tenger. 36 ábrával. Ford.: Kolozsvári Grandpierre Emil. Bp., é. n. Franklin. 173 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
431 | SIKOTA GYŐZŐ DR. Herendi porcelán. 25 képpel! Bp., 1974. Herendi Porcelángyár. 23 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
432 | Sir Gawain és a zöld lovag zord históriája régi angol versben a brit előidőkből. Ford.: Vajda Miklós. Bp., 1960. Magyar Helikon. 110 p. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
433 | SOLTÉSZ MÁRIA Balatonvin borlovagrend a Balatonfüred-csopaki borvidéken. B.füred, 2004. Egyesület. 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
434 | SOMLAY KÁROLY A bosszú. Ritka ponyvakiadás! Bp., é. n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 112 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
435 | SÓS ENDRE Tanúvallomás. Bp., 1962. Magyar Izraeliták Országos Képviselete. 407 p. Kiadói, kissé viseltes félvászon kötésben. |
436 | Spinoza levelei. Ford.: Posch Árpád. /Filozófiai Írók Tára/. Bp., é. n. Franklin. 325 p. Fűzve, borító nélkül. |
437 | STEINBECK, JOHN A mohos szikla. Ford.: Benedek Marcell. Márai Sándor előszavával. Bp., é. n. Uj Idők. 323 p. Kiadói félvászon kötésben, kissé viseltes ill. papír védőborítóban. |
438 | SUETONIUS, TR. Császárok életrajzai. Ford.: Dr. Székely István. Bp., 1896. Franklin. XXI p., 402 p. Hozzákötve: Paterculus C. V.: Róma történetéről írt két könyve. Ford.: Szölgyémy Ferencz. Bp., 1896. MTA. XV p., 124 p. Amatőr félvászon kötésben. |
439 | SWIFT Gulliver utazásai. Ifjúsági kiadás. Ford.: Dávid Margit. Bp., é. n. Tolnai. 154 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
440 | SZABADFALVI JÓZSEF Tanulmányok a magyar pásztorkodás köréből. Debrecen, 1984. Néprajzi Tanszék. 323 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
441 | Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szentendre. Szerk.: Cseri Miklós - Füzes Endre. Szentendre, 1997. Múzeum. 180 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
442 | SZABÓ ERZSÉBET Kézi gyártású finomüvegek. Bp., 1980. Műszaki. 194 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
443 | SZABÓ MIKLÓS Zöldsapkások. Egy magyar menekült az amerikai hadseregben! Bp., 1985. Kossuth. 354 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
444 | SZABÓ VENDEL A pápaság. /Kincsestár/. Bp., 1931. Magyar Szemle. 79 p. Kiadói kartonkötésben. |
445 | SZABOLCSI HEDVIG Francia bútorok. A XIV. Lajos stílustól az empire-ig. Bp., 1963. Iparművészeti Múzeum. 43 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
446 | SZAKÁCS MARGIT Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Készült 500 pld.! Bp., 1997. Magyar Nemzeti Múzeum. 303 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
447 | Szakács mesterségnek könyvecskéje. A csáktornyai Zrínyi-udvar XVII. századi kéziratos szakácskönyve és a Tótfalusi Kis Miklós által kiadott kolozsvári szakácskönyv. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1981. Magvető. 490 p. Kiadói kartonkötésben. |
448 | SZAZONOV SZ. D. Végzetes évek. Emlékiratok. Ford.: Gellért Hugo. Az első világháború előzményei. Ritka! Bp., é. n. Genius. 456 p. Fűzve, viseltes borítóban, lapok szélein vízfolt nyomával. |
449 | SZEGHALMI GYULA Amatőr fényképészek könyve. 248 szövegképpel, 4 háromszínnyomást föltüntető 18 monochrom műmelléklettel. Nagyon ritka! Gyoma, 1906. Kner Izidor. 328 p. Kiadói, kissé viseltes vászonkötésben. |
450 | SZEKERES JÓZSEF - DR. TÓTH ÁRPÁD A Klement Gottwald (Ganz) Villamossági Gyár története. Gazdag képanyaggal! Bp., 1962. Közg. és Jogi. 367 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
451 | Szemelvények. A Magyar Hadtörténelem tanulmányozásához. Bp., 1955. Hadtörténelmi Intézet. 448 p., 560 p. Kiadói félvászon kötésben. (2 db). |
452 | SZEPESI GYÖRGY - LUKÁCS LÁSZLÓ Az évszázad mérkőzése 6:3. Szepesi György elmondja a London-i győzelem történetét. Bp., 1953. Ifjúsági Könyvkiadó. 60 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
453 | SZÉCHENYI ISTVÁN Adó és két garas. Reprint! Bp., é. n. Magyar Hitel Bank Rt. 308 p. Kiadói bársonykötésben, szakadt papír védőborítóban. |
454 | SZÉCHENYI ISTVÁN A Kelet népe. Reprint! Bp., 1985. Közg. és Jogi. 326 p. Kiadói kartonkötésben. |
455 | SZÉCHENYI ISTVÁN Politikai programm. Töredékek. 1847. Hasonmás kiadás! Bp., 1990. Főv. Szabó Ervin Könyvtár. 168 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
456 | SZÉCHENYI ISTVÁN Stádium. Reprint! Bp., 1984. Közg. és Jogi. 299 p. Kiadói kartonkötésben. |
457 | SZÉCHENYI ISTVÁN Világ, vagy is felvilágosító töredékek. Reprint! Bp., 1984. Közg. és Jogi. 539 p. Kiadói kartonkötésben, gerince ragasztott, lapszélek kávéfoltosak. |
458 | SZÉKELY ZOLTÁN - VARGA NÁNDOR LAJOS Sepsiszentgyörgy város építészeti emlékei. Dedikált! Sepsiszentgyörgy, 1969. Múzeum. 55 p. Hozzátartozik: Varga N. Lajos: Barabás Miklós három képe a sepsiszentgyörgyi Múzeumban. (Különlenyomat). 315 p. - 324 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
600 | ||
459 | SZIGETI KILIÁN Jubilate! A Gregorián ének kézikönyve. Bp., 1948. Magyar Kórus. 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
460 | SZÍJ REZSŐ Jakab Károly és Kelemen Kristóf arcképcsarnoka. Három művész aláírásával. Bp., 1977. Révai ny. 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
600 | ||
461 | SZILVÁSI LAJOS Albérlet a Síp utcában. I. kiadás! Regény. Aláírt példány! Bp., 1964. Szépirodalmi. 376 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
462 | SZIMICS MÁRIA A debreceni országos vásárok története. Bölcsészetdoktori értekezés. Bp., 1938. Tisza I. Tud. Egy. Tört. Szemináriumának Közleményei. 76 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
463 | SZITÁS ILONA II. Rákóczi Ferenc a magyar irodalomban. Bp., 1937. Merkantil Ny. 62 p. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
464 | A szocializmus kiskátéja. Összeállította: Gergely István. Marosán György előszavával. Bp., 1945. Székely Andor. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
465 | SZŐKE SÁNDOR DR. Dombóvár. Bp., 1971. Városi Tanács VB. 220 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
466 | Sztálin a győzelem hadvezére. Szerk.: HM Politikai Főcsoportfőnöksége. Bp., 1949. Nógrádi Sándor altábornagy. 279 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos vászonkötésben. |
467 | Sztálin I. V. művei. 1-13. kötet. Bp., 1949-51. Szikra. 446 p., 466 p., 470 p., 518 p., 483 p., 484 p., 461 p., 441 p., 414 p., 431 p., 423 p., 426 p., 455 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (13 db). |
5200 | ||
468 | SZTRÓKAY KÁLMÁN Még száz kísérlet. Say Kornél rajzaival. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 240 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
469 | SZTRÓKAY KÁLMÁN A vegyész versenye a természettel. Bp., é. n. Orsz. Közműv. Szövetség. 182 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
470 | TAKÁTS SÁNDOR Emlékezzünk eleinkről. Bp., é. n. Genius. 594 p., 1 sztl.lev. Amatőr kopottas félvászon kötésben, eredeti borítófedél bekötve. |
471 | TAKÁTS SÁNDOR Kémvilág Magyarországon. 1-2. kötet. Bp., é. n. Franklin. 168 p., 185 p. Amatőr félvászon kötésben, egybekötve. |
472 | TAKÁTS SÁNDOR A magyar múlt tarlójáról. Bp., é. n. Genius. 412 p. Amatőr félvászon (?) kötésben, eredeti borító bekötve. |
473 | TAKÁTS SÁNDOR Magyar nagyasszonyok. Bp., é. n. Genius. 538 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, félbőr kötésben, fölül aranymetszéssel, gerincén kisebb hibával. |
474 | TAKÁTS SÁNDOR Régi idők, régi emberek I-II. Második kiadás. Bp., é. n. Athenaeum. 242 p., 243 p. - 471 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). Régi pecsétekkel. |
475 | TAKÁTS SÁNDOR A régi Magyarország jókedve I-II. Bp., é. n. Athenaeum. 223 p., 224 p. - 400 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). Régi pecsétekkel. |
476 | TAMÁS ERVIN - RÉVÉSZ TAMÁS Búcsú a cigányteleptől. Bp., 1977. Kossuth. 274 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. Kötése elvált! |
477 | TAMÁS GYÖRGY Automodellezés. Bp., 1975. Műszaki. 102 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
478 | TAMÁSI ÁRON Kakasok az Édenben. Két szinpadi játék (Énekes madár 1933, Ördögölő Józsiás 1952). Szántó Piroska rajzaival. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1700 | ||
479 | TANGL HARALD A táplálkozás. Bp., é. n. Kir. Magy. Term. Tud. Társulat. Kiadói kopott vászonkötésben. |
480 | TASNÁDI GÉZA Magyar papírpénzek érték és ritkaságjelzése 1848-1997. Bp., 1997. Szerző. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
481 | Tájékozódás az orvosi szakirodalomban. Szerk.: Dr. Réti Endre. Gépelt! Bp., 1971. Medicina. 180 p. Kiadói kartonkötésben. |
482 | Teleszky János. 1868-1939. Bp., 1940. Pesti Lloyd. 103 p. Kiadói vászonkötésben. |
483 | TEMESI GYŐZŐ A csodaszarvas jamboreeja. 40 előadó 40 tanulmánya a IV. Gödöllő-i világtáborról. Szerk.: Temesy Győző. Bp., 1934. 7. sz. Verbőczy cserkészcsapat. 224 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
484 | THANHOFFER Anatómia és divat. Bp., é. n. Term. Tud. Könyvkiadó. 232 p. Amatőr kopott, viseltes vászonkötésben. Előzéklap, címlap hiányzik! |
485 | THANHOFFER Anatómia. Bp., 1896. Term. Tud. Könyvkiadó Váll. 427 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, címlap hiányzik! |
486 | THORDAY ZOLTÁN Kisvasutak Magyarországon. Bp., 1989. MÁV Vezérigazgatóság. 84 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
487 | TIHANYI LÁSZLÓ Repülőterek és repülésbiztonság. Bp., 1954. Közlekedési Kiadó. 193 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
488 | TILKOVSZKY LORÁNT SS toborzás Magyarországon. /Népszerű történelem/. Bp., 1974. Kossuth. 191 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
489 | TOLDY FERENC A magyar nemzeti irodalom története a legrégibb időktől a jelenkorig. Rövid előadásban. I-II. kötet (egybekötve). Pest, 1872. Athenaeum. 164 p., 187 p. Amatőr félvászon kötésben. |
490 | TOPERCZER ISTVÁN DR. Indokína. Vietnam - Laosz - Kambodzsa. Balatonfűzfő, 2005. Szerző. 269 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
491 | TOPINARD PÁL DR. Az anthropológia kézi könyve. Bp., 1881. Magy. Term. Tud. Társ. XXXII p., 768 p. Amatőr félvászon kötésben. |
492 | TÓTH DÉNES Hangversenykalauz. I. Klasszikus zene. II. Romantikus és modern zene. Bp., 1962. Zeneműkiadó. 774 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
493 | TÓTH LÁSZLÓ A magyar fogathajtás. Bp., 1988. Corvina. 76 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
494 | TURÓS EMIL - VENESZ JÓZSEF Vad-hal szakácskönyve. Képekkel! Bp., 1972. Corvina. 251 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
495 | UJVÁRY SÁNDOR Osztrigamérgezés avagy ártatlan lány is férjhez mehet. Dedikált! München, 1975. Griff V. 170 p. Kiadói vászonkötésben. |
496 | Universum V. Évkönyv a család és ifjúság számára. Szerk.: Dr. Hankó Vilmos. Bp., 1911. Lampel R. IV p., 382 p. Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. |
497 | Universum VI. Évkönyv a család és ifjúság számára. Szerk.: Dr. Hankó Vilmos. Bp., 1913. Lampel R. IV p., 384 p. Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. |
498 | Utazás a bolygók között. Összeállították: Pál István, Róka Gedeon, Sinka József. Bp., 1955. TTIT. 46 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
499 | Vadásznapló anno. Válogatta és szerkesztette: Dr. Székely István. Bp., 1994. Magyar Könyvklub. 283 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
500 | VADNAI LÁSZLÓ Hacsek és Sajó a családról. Bp., 1935. Hacsek és Sajó Könyvek kiadója. 109 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Gerince ragasztott. |