Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 100 DOKUMENTE ZUR VORGESCHICHTE DES KRIEGES. Auswahl aus dem Amtlichen Deutschen Weissbuch. Berlin, é.n. Deutscher Verlag, 253 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | AZ 1943. ÉVI TÖRVÉNYEK GYŰJTEMÉNYE. Bp., 1944. Stádium, 151 p. Kiadói vászonkötésben. |
3 | A PICTORIAL AND DESCRIPTIVE GUIDE TO SCARBOROUGH AND DISTRICT. London, é.n. Ward Lock and Co., 144 p., 47 p. Fűzve, kiadói kopottas vízfoltos borítóban. 1 térképmelléklet (Touring Map of Yorkshire) hiányzik! |
4 | ÁCS TIVADAR Magyarok az É-Amerikai polgárháborúban. 1861-1865. Bp., 1964. Egyetemi Ny., 149 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
5 | ACSÁDY IGNÁCZ DR. Magyarország Budavár visszafoglalása korában. Bp., 1886. Méhner Vilmos, 334 p. Modern vászonkötésben. Lapok egy része kissé foltos. |
6 | ADAM SAGER IMAKÖNYVE. Szerk.: Varga Péter Pius. Biatorbágy, 1999. Biatorbágy Kultúrájáért Alapítvány, 196 p. Kiadói ill. kartonkötésben. Az 1803-ban írt kéziratos imakönyv facsimile-jével. Megjelent: 1000 pld.! |
7 | ADY ENDRE A fekete lobogó. Bp., 1960. Kossuth, 271 p. /Pártmunkások Könyvtára/. Kiadói vászonkötésben. |
8 | ADY ENDRE A nacionalizmus alkonya. Bp., 1960. Kossuth, 302 p. /Pártmunkások Könyvtára/. Kiadói vászonkötésben. |
9 | AKNAI TAMÁS Rippl-Rónai. Bp., 1971. Corvina, 32 p., 54 képpel. /A művészet kiskönyvtára 62./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
10 | ALBERT ROLLER, WAIBLINGEN Haupt-Katalog über Präzisions-Werkzeuge. Weiblingen bei Stuttgart, é.n. 150 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
11 | ALBRECHT, J. F. DR. Der Mensch und sein Geschlecht, . Leipzig, 1848. Ernst' schen Buchhandlung VIII., (2 levél hiányzik), 109 p., 9 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
12 | ALBUM VON WIEN. Ein Spaziergang durch die Stadt und ihre Umgebung in 106 Bilden. Wien, é.n. Verlag R. Lechner, 96 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Harántalakú! |
13 | ALMANACH! Karitasz Almanach 1938. Szerk.: Molnár Frigyes. Bp., 1938. Mihalovics Zsigmond, 167 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
14 | ALMANACH! Karitasz Almanach 1939. Szerk.: Molnár Frigyes. Bp., 1939. Mihalovics Zsigmond, 140 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
15 | ALMANACH! Karitasz Almanach 1940. Szerk.: Molnár Frigyes. Bp., 1940. Mihalovics Zsigmond, 156 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
16 | ALMANACH! Karitasz Almanach 1942. Szerk.: Molnár Frigyes. Bp., 1942. Mihalovics Zsigmond, 174 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
17 | ALMANACH! MTA Almanach polgári és csillagászati naptárral 1904-re. Bp., 1904. MTA, 269 p. Kiadói vászonkötésben. |
18 | ALMANACH! MTA Almanach, csillagászati és közönséges naptárral 1881-re. Bp., 1881. MTA, 326 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. Felvágatlan! |
19 | AMERIKAI MAGYAR FIÚ MAGYARORSZÁGON. Szerk.: Mészöly Gedeon. Olvasókönyv külföldi magyar tanulók számára. Bp., 1932. Kottaun Nándor, 276 p. Kiadói kissé kopott félvászon kötésben. |
20 | ANTHOLÓGIA. Fehérvári költők verseiből. Székesfehérvár, 1931. Pannónia, 93 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Részben felvágatlan! |
21 | ARÁNYI MÁRIA A boldogság iskolája. Bp., é.n. Rózsavölgyi és Társa, 1 t., 230 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
22 | ÁRJEGYZÉK! 1926. október. Fischer László első budapesti lombfűrészeti és műkedvelő-szerszám különlegességi üzletéből. Bp., 1926. Buschmann F., 20 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
23 | ASPERJÁN GYÖRGY Élő történelem. Történelmi montázs 1944-1962. Bp., 1984. Móra, 165 p. képekkel! Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
24 | AUKCIÓS KATALÓGUS! Manuskripte und Inkunabeln Bücher des XVI. und XVIII. Jahrhunderts. Basel-Zürich, 1964. Haus der Bücher, L' Art Aucien S. A., 96 p., XVI. Tafeln. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
25 | B. GERGELY PIROSKA A Kalotaszegi magyar ragadványnevek rendszere. Bukarest, 1977. Kriterion, 261 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
26 | BAIER - FABER - HOLLMANN Műemlékkalauz. Ford.: Kovács Vera. Német Demokratikus Köztársaság. Bp., 1982. Corvina, 373 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
27 | BALANYI GYÖRGY A Balkán-probléma fejlődése. 1856-1914. Bp., 1920. Franklin, 382 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
28 | BALLA ANTAL Budapest szerepe Magyarország történetében. Bp., é.n. Bp. Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 178 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi pecséttel. Ritka! |
29 | BALOGH BÉNI Éleskővár kincse. Bükki mondák. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1971. Móra, 101 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Izgalmas, romantikus történetek a magyar történelemből. |
30 | BALOGH BÉNI Gyöngyhúrú citera. Mese-regény. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1958. Móra, 212 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
31 | BALOGI-PÓSCH-SARKADY-SÁRHIDAI Katonai gépjárművek. Típuskönyv. Bp., 1990. Zrínyi Katonai Kiadó, 280 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Harántalakú! |
32 | BÁNK ENDRE Homolog művi inseminatio a meddő házasságban. Bp., 1980. Akadémiai, 192 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
33 | BARABÁS GYULA Vihar Erdélyben. Bp., 1940. Singer és Wolfner, 396 p. Kiadói vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. Bem tábornok erdélyi hadjárata, Segesvár, Bem halála. |
34 | BÁRÁNY ISTVÁN DR. A gyermekek úszásoktatása. II. bővített kiadás. Bp., 1964. Sport, 123 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
35 | BARBUL JENŐ Az avasvidéki nyelvjárás. Bp., 1900. Franklin, 71 p. Kiadói aranyozott, kissé kopott vászonkötésben. Dedikált! |
36 | BARCSAY JENŐ Forma és tér. Bp., é.n. Corvina, 193 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
37 | BÁRSONY ISTVÁN A rab király szabadon. Fantasztikus állatregény. Bp., 1902. " Magyar Hírlap" , 174 p. Amatőr félvászon kötésben. |
38 | BÁRSONY ISTVÁN Súgok valamit. Bp., é.n. A Magyar Kereskedelmi Közlöny Kiadása, 136 p. Amatőr félvászon kötésben. |
39 | BARTIS FERENC Rácsok között Romániában. Bp., 1988. Kapu Könyvek, 91 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
40 | BARTUCZ LAJOS Fajkérdés, fajkutatás. Bp., (1935) Kir. Magy. Egy. Ny., 322 p., 43 képpel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
41 | BAUDELAIRE, CHARLES Versek. A " Les Fleurs du Mal" -ból. Franyó Zoltán fordításai. Wien, 1921. Hellas Verlag, 123 p. Amatőr félvászon kötésben. Számozott: 564. sz. |
42 | BEAUMARCHAIS Figaro házassága,. (Vígjáték) Ford.: Illyés Gyula. Ill.: Bognár Árpád. avagy egy bolond nap. Bp., 1977. Magyar Helikon, 151 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
43 | BÉCS. Hová menjünk vásárolni? Utikalauz térképpel. Bp.-Bécs, 1989. Ed. Hölzel, számozatlan! Hirdetésekkel! Fűzött, kiadói ill. papírborítóban. |
44 | BÉKÉS ISTVÁN Napjaink szállóigéi. Bp., 1968. Kossuth, 828 p. Kiadói vászonkötésben, tulajdonosi névbeírással. |
45 | BÉKÉS MEGYE SPORTJÁNAK TÖRTÉNETE A KEZDETEKTŐL A FELSZABADULÁSIG. Összeállította: Kun László. Békéscsaba, 1987. Kner ny., 238 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gazdag képanyaggal. |
46 | BÉLDI MIKLÓS Madárhatározó. Románia Szocialista Köztársaság madarai. Kolozsvár-Napoca, 1980. Dacia, 289 p., képekkel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
47 | BENDA KÁLMÁN A Bocskai-szabadságharc. Bp., 1955. Művelt Nép, 159 p., 1 sztl. lev. képekkel. Kiadói félvászon kötésben. Megjelent: 2000 pld.! |
48 | BENDA KÁLMÁN A magyar jakobinus mozgalom története. Bp., 1957. Akadémiai, 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
49 | BENDA KÁLMÁN - FÜGEDI ERIK A magyar korona regénye. Bp., 1979. Magvető, 253 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
50 | BENEDEK ELEK Székely népballadák. Jaschik Álmos képeivel. Bp., (1921) Pantheon, 150 p. Kiadói ill. festett, feliratos vászonkötésben, szép állapotban. |
51 | BENHAMON-HUET, JUDITH A művészet, mint üzlet. Ford.: Kazsik Katalin. A műkereskedelem és az aukciók világa. Bp., 2002. Gloria, 127 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
52 | BENVENUTO CELLINI MESTER ÉLETE, AMIKÉPPEN Ő MAGA MEGÍRTA FIRENZÉBEN. II. kiadás. Ford.: Füsi József. Ill.: Molnár C. Pál. Bp., 1961. Képzőművészeti Alap, 356 p. Kiadói vászonkötésben. |
53 | A BEREGSZÁSZI M. KIR. ÁLLAMI FŐGIMNÁZIUM XXVI-IK ÉVI ÉRTESÍTŐJE. Közzéteszi: Schürger Ferenc igazgató. 1915-1916. Beregszász, 1916. Nagy Jenő, 85 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
54 | BERGSON, HENRI A nevetés. Ford.: Dr. Dienes Valéria. Tanulmány a komikum jelentéséről és négy lélektani értekezés. Bp., 1913. Révai, XVI., 351 p. /Világkönyvtár/. Kiadói viseltes kartonkötésben, gerincén alul kis hiánnyal, tulajdonosi névbeírásokkal! |
55 | BERKÓ PÁL - FEHÉR BÉLA Ki mit gyűjt? Bp., 1980. Gondolat, 254 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
56 | BERNSTEIN, A. A természet könyve. Ford.: Dr. Toldy László. Közérdekű olvasmányok a természettudományok köréből. 5 füzetben. Bp., 1875. Franklin, 108 p., 109 p., 113 p., 107 p., 103 p. Amatőr félbőr kötésben. |
57 | BERTÉNYI IVÁN Kis magyar címertan. Bp., 1983. Gondolat, 128 p. /Gondolat Zsebkönyvek/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
58 | BESSENYEI ANNA VERSEI. H.n. é.n. k.n. 55 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Az 1815-i sárospataki kiadás reprintje! |
59 | BESSON, JEAN LOUIS Katonai uniformisok könyve. S. Varga Katalin. Bp., 1999. Elektra, 77 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
60 | BESZÉDEK, MELYEK A KIR. JÓZSEF MŰEGYETEMEN AZ 1873/74 TANÉV MEGNYITÁSAKOR 1873. OKT. 15-ÉN TARTOTTAK. Bp., 1874. Athenaeum, 55 p. Kiadói kopottas, foltos kartonkötésben. |
61 | A BESZKÁRT STATISZTIKAI ÉVKÖNYVE AZ 1933. ÉVRŐL. Összeállította a Beszkárt Statisztikai Szakosztálya. Bp., 1934. Beszkárt, újra kezdődő számozásokkal. Gépelt! Mellékletekkel! Kopott félvászon kötésben. |
62 | A BETAKARÍTÁSTÓL A CSOMAGOLÁSIG. Szerk.: Ábrahám Tibor. A konzervgyártás műveleteinek gépei. Bp., 1980. Mezőgazdasági Kiadó, 366 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
63 | BIMBÓ JÓZSEF Légvédelem korunk háborúiban. Bp., 1990. Zrínyi Katonai Kiadó, 202 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
64 | BIMBÓ JÓZSEF DR. Helikopterek a korszerű harcban. Bp., 1981. Zrínyi Katonai Kiadó, 102 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, gazdag fényképanyaggal. Belső használatra! |
65 | BINDER PÁL Közös múltunk. Bukarest, 1982. Kriterion, 395 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
66 | BLASKOVICH LAJOS DR. Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Kőrösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulója. Bp., é.n. Stádium, 230 p. Kiadói ill. aranyozott félvászon kötésben. |
67 | BLOCH IVÁN DR. Korunk nemi élete. Bp., 1910. Kostyál Jenő, VIII., 684 p. Kiadói aranyozott, kopott vászonkötésben. |
68 | BODÓ BÉLA Brumi Mackóvárosban. Szávay Edit rajzaival. Bp., 1979. Móra, 112 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben, megkímélt állapotban. |
69 | BODROGI GYULA A vadász néha főz is. Vadászkalandok és vadreceptek. Bp., 1993. Welcome, 206 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
70 | BOGDÁN GYÖRGY Bólé. Novellák, rajzok, vázlatok. Makó, 1920. Makói Friss Újság, 99 p., 5 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
71 | BORISZOV, V. G. A kezdő rádióamatőr. I.-II. Bp., 1956. Népszava, 147 p., 180 p., 251 ábrával. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, a két kötet egybekötve. |
72 | BORSÁNYI GYÖRGY Válságévek krónikája. 1929-1933. Bp., 1986. Kossuth, 278 p. /Népszerű történelem/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
73 | BORSOS LÁSZLÓ A régi budai Országháza. Különlenyomat az Építés- Építészettudomány V. kötet 1-2. számából. Bp., 1972. Akadémiai, 55 p.-93 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
74 | BÖZÖDI GYÖRGY Székely bánja. Bp., 1939. Mefhosz, 323 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
75 | BRASSAI ZOLTÁN Gárdonyi Géza. Kismonográfia. Veszprém, 2003. Művészetek Háza, 209 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
76 | BREASTED, J. H. Geschichte Aegyptens. Zürich, 1936. Phaidon-Verlag., 632 p., táblákkal és 333 képpel. Kiadói feliratos, aranyozott vászonkötésben. |
77 | BULLA BÉLA Az Alföld. Bp., 1940. Magyar Szemle, 79 p. /Kincsestár 116. sz./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
78 | BURGER KÁROLY Az egészséges nő. Bp., 1930. Magyar Szemle, 78 p. /Kincsestár/. Kiadói kopott vászonkötésben. |
79 | BURNETT, F. H. A kis lord. Bp., é.n. Tolnai, 122 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Borítófedél töredezett, szélén hiányos! |
80 | CALZINI, RAFFAELE Villámlik Szent Ilona felől. Ford.: Kósa György. Regény. Bp., 1943. Hungária, 519 p. Kiadói félvászon kötésben. |
81 | CHATEAUBRIAND, F. Az utolsó Abenszeráds. Ford.: Dr. Rada István. Bp., 1892. Franklin, 60 p., 16 p. /Olcsó Könyvtár 801. sz./. Fűzött, kiadói papírborítóban, megkímélt állapotban! |
82 | CHERBULIEZ, VICTOR Művészet és természet. Ford.: Geőcze Sarolta. Bp., 1924. Athenaeum, 248 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
83 | CHOLNOKY GYŐZŐ Állam és nemzet. Bp., 1996. Hatodik Síp Alapítvány, 123 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
84 | CHRISTLICHES GEBETBUCH, ZUM GEBRAUCH DES HAUSLICHEN UND ÖFFENTLICHEN GOTTESDIENSTES DER AUGSBURGISCHEN CONFESSIONSVERWANDTEN IM GROSSFÜRSTENTHUM SIEBENBÜRGER. Hermannstadt (Nagyszeben), 1797. Martin Hochmeister, 118 p., 1 sztl. lev. Hozzákötve: Sonn und Festtagliche musikalische Andachten. Hermannstadt, é.n. Martin Hochmeister, 79 p., 4 sztl.lev. Hozzákötve: Christliches Gesangbuch zum gottesdienstlichen Gebrauch der Evangelischen Gemeinden in Sieberburgen. Hermannstadt, 1799. Martin Hochmeister, 2 sztl. lev. 416 p. (első két lapból kis hiánnyal), 5 sztl. lev. Korabeli kissé viseltes, kopott bőrkötésben. |
85 | COLERUS, EGMONT Az egyszeregytől az integrálig. Amit matematikából mindenkinek tudnia kell. Bp., é.n. Franklin, 331 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
86 | COLLODI, CARLO Pinocchio kalandjai. Fordította és átdolgozta: Rónay György. Val Munteanu rajzaival. Bukarest, 1986. Kriterion, 129 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
87 | CONCHA GYŐZŐ Emlékbeszéd Pulszky Ágost. Bp., 1906. MTA, 38 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
88 | CS. SZABÓ LÁSZLÓ Fegyveres Európa. Utinaplók. Bp., é.n. Nyugat, 158 p. Kiadói vászonkötésben. |
89 | CSAHIHEN KÁROLY Pest-Buda irodalmi élete. I.-II. Bp., 1931. Stephaneum ny., 147 p., 163 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
90 | CSALÁDFA. Útmutatás, minták és vázlatok az ősök és a rokonság szemléltetés és áttekinthető ábrázolására. Szerk.: Juhász László. Szeged, 1946. Szerkesztő, számozatlan. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
91 | CSATHÓ KÁLMÁN Juliska néni. Bp., 1918. Singer és Wolfner, 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói(?) kartonkötésben. |
92 | CSEH MIKLÓS Ferenczy Noémi. 1890-1958. Bp., 1963. Képzőművészeti Alap, 32 p., 44 képpel. /A művészet Kiskönyvtára XLII./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
93 | CSEREI MIHÁLY Erdély históriája. (1661-1711). Bp., 1983. Európa, 593 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
94 | CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY MUNKÁI. Tavasz, Lilla, Ódák, Anakreoni dalok, Békaegérharcz. Közli: Kelenföldy. I. kötet. Lipcsében, 1843. Köhler Károly Ferencznél Budapesten Emich Gusztávnál, 316 p. 303-310-ig lapokon kis hiánnyal! |
95 | CSOMOR LAJOS Magyarország Szent Koronája. Vaja, 1988. Vay Ádám Múzeum Baráti Köre, 291 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
96 | CSONGOR GYŐZŐ Pusztaszer. Szeged, 1972. Csongrád megyei Tanács VB, 22 p., képekkel. Hozzátartozik: Írások Pusztaszerről. Szerk.: Juhász Antal. Szeged, 1978. Csongrád megyei Tanács VB, 34 p. Mindkettő tűzve, kiadói papírborítóban. |
97 | CSORBA CSABA Esztergom hadi krónikája. Bp., 1978. Zrínyi, 235 p., képekkel. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
98 | CSÖRSZ ISTVÁN Elhagyott a közérzetem. (Riportok 1982-83). Bp., 1986. Magvető, 232 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
99 | CSÖRSZ ISTVÁN Sírig tartsd a pofád. I. kiadás. Bp., 1971. Magvető, 366 p. Kiadói vászonkötésben. |
100 | D. KENESE ERZSÉBET Vérbulcs. Regény. Bp., é.n. Stádium, 321 p. Kiadói foltos, kopott félvászon kötésben. |
101 | DÁVID KATALIN Van Gogh. Bp., 1968. Corvina, 32 p., 52 képpel. /A művészet kiskönyvtára 33./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
102 | DECSI JÁNOS, BARANYAI Az Caius Crispus Sallustiusnak két históriája. Szeben, 1596. Bp., 1979. Akadémiai, újrakezdődő számozással. Reprint! Facsimile! Kiadói bőrkötésben, kísérőfüzettel, kartontokban. |
103 | DEMOKRÁCIA " CÉZÁRIZMUS" SZOCIALIZMUS. Nyikolaj Ivanovics Buharin tanulmányai. Bp., 1988. ELTE, 221 p. /Politikatudományi Füzetek 8./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
104 | DEMOKRÁCIA ÉS KÖZNEVELÉS. Sík Sándor előszavával. Írták: Andics, Ádám, Barra Gy. és sokan mások. Bp., 1945. Orsz. Köznevelési Tanács, 678 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
105 | DÉVÁN ISTVÁN A sielés ABC-je. Arató Gyula festőművész 95 rajzával. Bp., é.n. Stádium, 135 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban. Ritka! |
106 | DEZSÉNYI BÉLA - NEMES GYÖRGY A magyar sajtó 250 éve. I. kötet. Bp., 1954. Művelt Nép, 287 p. Kiadói félvászon kötésben. (Unicus!). |
107 | DIVALD KORNÉL Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927. Kir. Magy. Egy. Ny., 253 p. Kiadói aranyozott, ill. vászonkötésben, szép állapotban. |
108 | DORNER BÉLA, ENESEI A kereskedelmi trágyák története, gyártása és használata. Bp., 1912. Kalmár Nándor és Társai, 130 p., 3 sztl.lev., képekkel. Amatőr vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
109 | DÖMÖTÖR TEKLA Magyar népszokások. Bp., 1972. Corvina, 72 p., 35 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
110 | DRESCHER PÁL A szép magyar könyv. 1473-1938. Bp., 1938. Officina, 39 p., 31 képpel. /Officina Képeskönyvek/. Kiadói kartonkötésben. |
111 | DRUCKER TIBOR A csepeli Munkásotthon története. Szerk.: Dr. Fazekas Antal. Bp., 1964. Budapesti Történeti Múzeum, 91 p. Fűzve, kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. |
112 | EGRY MARGIT - WELLISCH JUDIT Az Országház. Bp., 1956. Képzőművészeti Alap, 70 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
113 | " EGY IGAZ TÖRTÉNET, RÉSZLETEKBEN. Szerk.: Demeter Zayzon Mária. Cigány-magyar kapcsolatok határon innen és túl. Bp., 1994. Kőbányai Önkormányzat, 245 p., rajzokkal. Fűzött, kiadói ill. papírborítóban. |
114 | EGY ÖNKÉNTES NAPLÓJA (FARKAS PÁL). Az üteg. Mühlbeck Károly rajzaival. Második félév. Bp., 1911. Singer és Wolfner, 152 p. Kiadói vászonkötésben. |
115 | EGYHÁZI TÖRVÉNYEK. Közzéteszi: Tóth Sámuel. Az Evangéliom szerint reformált magyarországi Keresztyén egyházban. Debrecen, 1882. Város Könyvnyomdája, 108 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
116 | EHRENBURG, ILJA Lasik Raitschwantz mozgalmas élete. Ford.: Goda Gábor. Bp., 1933. Kosmos, 332 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Judaika! |
117 | ÉK SÁNDOR MŰVEI. 39 tábla (Nyomatok). Amatőr félvászon kötésben. |
118 | EMLÉKEZETÜL HAGYOTT ÍRÁSOK. Erdélyi magyar emlékírók. Válogatta: Veres Dániel. Kolozsvár - Napoca, 1983. Dacia, 368 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
119 | EMLÉKEZTETŐ A LAKOSSÁG LÉGOLTALMI FELADATAIRA. Bp., 1961. BM Légoltalom Országos Törzsparancsnoksága, 95 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
120 | ENDRŐDI SÁNDOR KÖLTEMÉNYEI. 1867-1901. Bp., é.n. Singer és Wolfner, 319 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
121 | ENSLÉN J. EMIL A motorcsónakvezetés. Ill.: Borbás László. Rákospalota, 1934. Sportélet, 173 p. Fűzve, kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. Ritka! |
122 | ENTZ BÉLA Változó Balaton. Élet a vízben és a parton. Bp., 1983. Natura, 165 p., képekkel, rajzokkal. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
123 | ENTZ GÉZA Tanulmányok a véglények köréből. I. Theil. Bp., 1888. Kir. Magy. Term. Tud. Társ., 464 p. Fűzve, kiadói viseltespapírborítóban. |
124 | ERDÉLYI LAJOS Régi zsidó temetők művésze. Bukarest, 1980. Kriterion, 33 p., 103 képpel. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
125 | ERŐS LÁSZLÓ Képeslapok könyve. Bukarest, 1985. Kriterion, 103 p. Kiadói félvászon kötésben. |
126 | ESSAD BEY Mohamed. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1935. Kosmos, 414 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
127 | EUROPICA VARIETAS AVAGY SZEPSI CSOMBOR MÁRTON. Kiadja, jegyzetekkel ellátta: Szeremlei László. Kolozsvár, 1943. Dobó Ferenc, 205 p. Fűzve, kiadói(?) papírborítóban. Készült az 1943. évi magyar könyvnapra! |
128 | FABINYI TIBOR - DR. HAFENSCHER KÁROLY Négyszázötven éves az Ágostai Hitvallás. Bp., 1980. Ev. Egyház Sajtóosztálya, 99 p. Kiadói vászonkötésben, tulajdonosi névbeírással. |
129 | FARKAS GYÖRGY Gidres-gödrös Mogyoród. Mogyoród, 1988. Községi Tanács, 243 p., 67 képpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
130 | FARKAS GYULA Az asszimiláció kora a magyar irodalomban 1867-1914. Bp., é.n. A Magy. Tört. Társ. kiadása, 303 p. Kiadói félvászon kötésben. |
131 | FARKAS PÁL Egy magyar fiú Napóleon seregében. Laci Törökországban. Két elbeszélés. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. Singer és Wolfner, 160 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
132 | FÁY ANDRÁS Terve a Pest-megyei köznép számára felállítandó Takarék-pénztárnak. Bp., 1986. Múzsák, 82 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Az 1839-es kiadás reprintje! |
133 | FEHÉR TIBOR Maszk. A színész arca. Méreiné Wellesz Ella 32 eredeti fényképével. Bp., é.n. Dr. Vajna és Bokor, 32 p., 32 képpel. Fűzve, amatőr papírborítóban, lapok egy része foltos. |
134 | FEKETE ISTVÁN Csí. I. kiadás(?). Történet állatokról és emberekről Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1940. Singer és Wolfner, 244 p. Kiadói kopott viseltes félvászon kötésben, utolsó 8 levélen kis hiánnyal. |
135 | FEKETE ISTVÁN Tíz szál gyertya. I. kiadás. Bp., 1948. Új Idők, 184 p. Kiadói félvászon kötésben, ajándékozási bejegyzéssel. |
136 | FELSZABADÍTÓNK, SZTÁLIN. Szerk.: Szász Imre. Antológia. Bp., 1953. Szépirodalmi, 199 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
137 | FERDINANDY MIHÁLY Középeurópa. Bp., é.n. Cserépfalvi, 128 p. Kiadói kartonkötésben, szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
138 | FERENCZY ENDRE A magyar föld népeinek története a honfoglalásig. Bp., 1958. Gondolat, 191 p., 42 képpel. /Stúdium Könyvek 3./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
139 | FERENCZY LÁSZLÓ Japán iparművészet. XVII.-XIX. sz. Bp., 1981. Corvina, 339 p., 261 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
140 | FINOT, JEAN A fajok problémája. Ford.: Dr. Zalai Béla. Bp., 1909. Athenaeum, 232 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal, régi pecsétekkel. |
141 | FIRENZE. 48 Vedute. Kiadói ill. aranyozott papírborítóban, zsínórfűzéssel. |
142 | FITZ JÓZSEF Brassai Sámuel. Monográfia. Bp., 1911. Németh József, 202 p., 2 sztl.lev. Fűzve, gerince vászonnal megerősítve, hátlapja pótolt. |
143 | FITZ JÓZSEF Hess András a budai ősnyomdász. Bp., 1932. Magyar Bibliophil Társ., 195 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Számozott: 400/127 sz. |
144 | FLACK, WERNER Így épült a Siegfried-vonal. Ford.: Thurzó Gábor. Bp., 1942. Révai, 223 p. /A mai háború/. Kiadói félvászon kötésben. |
145 | FODOR FERENC DR. A szülőföld és honismeret könyve. Bp., 1926. Borsod-Gömör-Kishont vármegye Közönsége, 383 p., 4 színes melléklettel, köztük 2 térképpel. I.: A mi hazánk. II.: A mi községünk. Kiadói ill., festett, feliratos, díszes egészvászon kötésben, szép állapotban. |
146 | FODOR ZOLTÁN A megszelidítő bölcsesség. A veleméri Szentháromság templom falképei. Gödöllő, 2006. Szerző, 167 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
147 | FOLYÓIRAT! Bányászati és kohászati lapok. Szerk.: Litschauer Lajos. Bp., 1930. 14., 15. és 16. számok, (3 db). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
148 | FOLYÓIRAT! Erdészeti kísérletek. Szerk.: Vadas Jenő. A M. Kir. Központi Erdészeti Kísérleti Állomás folyóirata. XVI. évf., 1914. Selmecbánya, 1914. Joerges Ágost özvegye, 357 p., képekkel, ábrákkal. Amatőr félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel. |
149 | FOLYÓIRAT! Ludas Matyi 1961. VIII. évf. 1-52. sz. Főszerk.: Tabi László. Amatőr félvászon kötés. |
150 | FOLYÓIRAT! Magyar Nők Lapja. II. évf. 1940. 1.-15. sz. Szépirodalmi, társadalmi, divat, kézimunka és háztartási folyóirat. Szerk.: Papp Jenő. Amatőr félvászon kötésben. Hunyady Sándor, Márai Sándor, Nyírő József és mások írásaival. |
151 | FOLYÓIRAT! Magyar Sakkélet. A három évfolyam egybekötve. 1979-1980-1981. |
152 | FOLYÓIRAT! Múzsák. Múzeumi magazin. (Főszerk.: Nemes Iván / 1977-1978). Bp., 1977/78. Népművelési Prop. Iroda, újrakezdődő számozással. Amatőr félvászon kötésben. |
153 | FORMULAE SOLENNES STYLI IN CANCELLARIA, CURIAQUE REGUM FORIS MINORIBUS AC LOCIS CREDIBILIBUS, AUTHENTICISQUE REGNI HUNGARIAE OLIM USITATI. Edidit Martinus Georgius Kovachich. jurisprudentiae Hungaricae, potissimum practicae ante-Verbőczianae. Pesthini, 1799. Typ. Matthiae Trattner, 3 sztl.lev., XXIV, CCVI, 563 p. Amatőr félbőr(?) kötésben, végén néhány lapon vízfolt nyomaival. |
25000 | ||
154 | FORRÁSOK BUDAPEST TÖRTÉNETÉHEZ. Szerk.: Szekeres József. 1919-1945. Bp., 1972. Fővárosi Levéltár, 646 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
155 | FÖLDES GYULA - RUDNAY BÉLA Két könyv a csallóközi árvédekezés történetéről. Pozsony, 1999. Kalligram, 357 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben, papír védőborítóban. |
156 | A FŐVÁROSI VÍZMŰ KITERJESZTÉSÉRE VONATKOZÓ TÁRGYALÁSI IRATOK. I.-II.-III.-IV. füzet. Bp., 1885. Pesti Könyvnyomda, 401 p., 1 térkép. Kiadói, dombornyomású, Budapest címerével díszített vászonkötésben. |
157 | FRANK LÁSZLÓ DR. Zöld ár. Bp., 1975. Zrínyi Katonai Kiadó, 206 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
158 | FRÉDÉRIC, LOUIS Japán hétköznapjai a szamurájok korában 1185-1603. Ford.: Gyáros Erzsébet. Bp., 1974. Gondolat, 349 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
159 | A FRITHOF-MONDA. Tegner Ezsaiástól. Ford.: Győry Vilmos. Pest, 1868. Emich G., 176 p. Korabeli kopott félvászon kötésben. |
160 | FÜRDIK A HAL. Szerk.: Szász Imre. Ill.: Budai Tibor. Bp., 1983. MOHOSZ, 259 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
161 | GAÁL ISTVÁN Szép magyar tájak. 48 táblával és 33 szövegképpel. Bp., 1944. Kir. Magy. Term. Tud. Társ., 415 p. Kiadói kopottas, viseltes félvászon kötésben. |
162 | GAÁL MÓZES Hun és magyar mondák. Gyulay László rajzaival. Bp., é.n. Franklin Társ., 215 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
163 | GÁBRY GYÖRGY Régi hangszerek. Bp., 1969. Corvina, 41 p. képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
164 | GÁBRY GYÖRGY Régi hangszerek. Bp., 1976. Corvina, 41 p., 56 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
165 | GALVÁN KÁROLY Az egri vár. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap, 46 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
166 | GARAY JÁNOS MUNKÁI. Sajtó alá rendezte: Ferenczi Zoltán. Bp., 1902. Franklin, 1 t., 336 p., 4 p. /Magyar Remekírók/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
167 | GÁRDONYI GÉZA A világjáró angol. 20 tréfás képpel. Kalandos regény. Bp., é.n. Rozsnyai Károly, 123 p. Amatőr félvászon kötésben. Ritka! |
168 | GÁRDOS MIKLÓS Gyújtogatók, gyilkosok. Háborús bűnösök. Bp., 1989. Népszava, 262 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi pecsétekkel. |
169 | GÉCZI GYULA Riadó a határon. Bp., é.n. BM Közrendészeti Főosztály Politikai Osztálya, 72 p. Hozzátartozik: A meggyőzés erejével. Propaganda füzet a Földművesszövetkezeti Mozgalmi Tagbizottságok részére. 40 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
170 | GEORGE, J. R. Jud Süss. Történelmi regény. A magyar kiadás számára átírta: Höpp Henrik. A hasonló című Terra-filmből vett 16 képpel. Bp., é.n. Centrum Kiadóváll. Rt., 131 p. Kiadói félvászon kötésben. Ritka! |
171 | GÉPEK ÉS GÉPÉSZETI BERENDEZÉSEK TERVEZÉSÉNEK KÉZIKÖNYVE. Szerk.: Erdős Andor. I.-II. Bp., 1956. Közgazdasági és Jogi, 787 p.-1523 p.-ig. Kiadói kopott vászonkötésben. |
172 | GERŐ LÁSZLÓ A budai vár helyreállítása. Bp., 1951. Közoktatásügyi Kiadóváll., 223 p., képekkel, kihatható mellékletekkel. Kiadói ill. félvászon kötésben, szép állapotban. |
173 | GERŐ LÁSZLÓ Műemlékről mindenkinek. Bp., 1987. Műszaki, 335 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban. |
174 | GHÉCZY - HUGYECZ EDWARD Az élet rejtélye. Rákosszentmihály, é.n. Szerző, 127 p. Kiadói kopott kartonkötésben. |
175 | GOETHE, J. W. Faust. Suomentanut: O. Manninen. Helsingissa, 1936. Kustannusosakeyhtio otava, 351 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Finn nyelven, Vikár Béla névbeírásával. |
176 | GOLDZIHER IGNÁC Az iszlám újabb alakulásai. Bp., é.n. Athenaeum, 63 p. /Modern Könyvtár 151 p./. Fűzve, papírborítóban. |
177 | GÖMÖR BÉLA DR. Kis fototéka. Portrék egy gyűjteményből. Bp., 2002. GMR Reklámügynökség, 223 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
178 | GÖRGEY GÁBOR Utolsó jelentés Atlantiszról. Bp., 2001. Európa, 705 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. " Kordokumentum és vad fantáziajáték." . |
179 | GRAVES - PATAI Héber mítoszok. A Genezis könyve. Bp., 1969. Gondolat, 295 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
180 | GROSICS GYULA Így láttam a kapuból. II. kiadás. Bp., 1963. Sport, 223 p. Kiadói félvászon kötésben. |
181 | GULÁCSY IRÉN Erdély jogán és más dolgok. Cikkek, karcolatok. Bp., 1940. Singer és Wolfner, 171 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
182 | GUNST PÉTER A paraszti társadalom Magyarországon a két világháború között. Bp., 1987. MTA Történettudományi Intézet, 170 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
183 | GYALLAY DOMOKOS Hívó hegyek. Bp., é.n. Stádium, 272 p. Kiadói ill. vászonkötésben. Gy. D. regényeinek témáit szülőföldje, Erdély történelméből merítette. Dedikált! Ritka! |
184 | GYÖRKEI JENŐ Magyar önkéntesek a spanyol polgárháborúban. Bp., 1977. Zrínyi Katonai Kiadó, 229 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
185 | A HÁBORÚK ÉS A HADMŰVÉSZET TÖRTÉNETE. Főszerk.: Lotockij. Ford.: Komáromy Lászlóné, Kádas Géza és Németh Gyula. Bp., 1975. Zrínyi, 515 p., hadműveleti vázlatokkal. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
186 | HADIFOGOLY MAGYAROK TÖRTÉNETE. Szerk.: Baja Benedek, Pilch Jenő, Dr. Lukinich Imre, Zilahy Lajos. I.-II. kötet. Bp., 1930. Athenaeum, XVI, 426 p., XI., 588 p. Kiadói kissé kopott, aranyozott, festett ill. vászonkötésben. |
187 | HAGYOMÁNYOK, ÍZEK, RÉGIÓK. I.-II. kötet. Bp., 2001. Kesztler Marketing Kft., 415 p., 365 p. képekkel. Kiadói ill. kartonkötésben. (2 db). |
188 | HALAVÁTS GYULA A Neogén korú üledékek Budapest környékén. Bp., 1910. Franklin, 260 p.-356 p.-ig., melléklettel. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
189 | HALLER, A. Fabio e Catone. Squarcio di storia Romana. Tradotto dal Tedesco G. Monaldini. Pisa, 1783. Jacopo Grazioli, 160 p. Korabeli aranyozott bőrkötésben, gerince hibás fölül kis hiánnyal. |
190 | HANKÓ BÉLA Balatoni kirándulás. Bp., 1956. Ifjúsági Könyvkiadó, 115 p., 2 sztl.lev., 4 sztl.lev. (képek). Kiadói ill. félvászon kötésben. |
191 | HANN FERENC Péreli Zsuzsa. Beszélgetés a művésszel. Szentendre, 1990. Interart Studió, számozatlan, képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
192 | HANUSZ ISTVÁN Közép-Európából. Föld- és néprajzi képek. Pozsony-Bp., é.n. Stampfel Károly, 102 p., 1 sztl.lev. Fűzve, papírborítóban. |
193 | HARCKOCSIK ÉS PÁNCÉLOZOTT JÁRMŰVEK TÍPUSKÖNYVE. Szerk.: Poór István. Bp., 1980. Zrínyi, 325 p. Kiadói vászonkötésben. Harántalakú! |
194 | HARKÁNY GYÓGYFÜRDŐ. A magyar orvosok és természetvizsgálók 1927. aug. 28-31.-ig Pécsett tartott XXXI. Vándorgyűlésének emlékére. Siklós, 1927. Cserni János, 15 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
195 | HARMINC ÉV A SEMMELWEIS ORVOSTUDOMÁNYI EGYETEM ÉLETÉBŐL (1945-1975). Szerk.: Dr. Lombos Lajos. Bp., 1975. Egyetem, számozatlan. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
196 | HÁROM VERÉB HAT SZEMMEL. Összeállította: Weöres Sándor. Antológia. Bp., 1977. Szépirodalmi, 639 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, régi pecsétekkel. |
197 | A HATÁRBAN A HALÁL KASZÁL. Fejezetek Prónay Pál feljegyzéseiből. Bp., 1963. Kossuth, 384 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
198 | HAVAS LÁSZLÓ A magyar sport aranykönyve. Bp., 1978. Sport, 461 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
199 | HEGEDÜS LÓRÁNT Ady és Tisza. Bp., (1940) Nyugat, 120 p. Amatőr félvászon kötésben. |
200 | HEGEDŰS LÓRÁNT Két Andrássy és két Tisza. II. átnézett kiadás. Bp., 1941. Athenaeum, 360 p., 2 sztl.lev., képekkel. Kiadói vászonkötésben. |
201 | HEKLER ANTAL Antik művészet. Bp., é.n. Könyvbarátok Szövetsége, 183 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
202 | HELSINKI - HELSINGFORS. Szerk.: Börje Sandberg. Helsinki, 1952. Kustannusosakeyhtiö Otava, 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Az olimpia alkalmából kiadott fotóalbum! |
203 | HELTAI JENŐ Írók, színésznők és más csirkefogók. II. kiadás. Bp., 1913. Nyugat, 152 p. Fűzött, kiadói javított, pótolt papírborítóban. |
204 | HENDI PÉTER Bankrablás Stockholmban. Játék két részben. Stockholm, 1978. Invandrarförlaget, 133 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Svéd és magyar nyelven! Ritka! |
205 | HERCZEG GYULA A régi magyar próza stílusforrásai. Bp., 1985. Tankönyvkiadó, 293 p. Kiadói kartonkötésben. Ritka! |
206 | HERMAN OTTÓ Erdők, rétek, nádasok. (Válogatás Herman Ottó műveiből.). Bp., 1986. Móra, 195 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
207 | A HÍRLAP NAPTÁRA. 1948. Bp., 1948. Légrády Testvérek, 192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
208 | HIRSCHFELD, ROBERT Hilfsbuch für den Unterricht in der nachbiblischen jüdischen Geschichte. Zweite, verbesserte Auflage. Berlin, 1927. M. Poppelauer, 126 p. Kiadói kopottas vászonkötésben, gerince szakadt. |
209 | HOLUB JÓZSEF Zala megye középkori vízrajza. Zalaegerszeg, 1963. Zala megye Tanács VB., 87 p., függelékkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
210 | HORLER MIKLÓS Budapest műemlékei I. Bp., 1955. Akadémiai, 880 p., képekkel, mellékletekkel. /Magyarország műemléki topográfiája IV./. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Gerince kifakult! |
211 | HORTOBÁGYI KÉNYSZERMUNKATÁBOROK 1950-1953 KÖZÖTT. Szimpózium 2006. szept. 4. Bp., 2006. Konrad-Adenauer Stiftung, 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
212 | HORVÁTH ZOLTÁN Hogy vizsgázott a magyarság. Bp., é.n. Legrády, 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Az I. Világháborútól a Felszabadulásig! |
213 | HRABAL, BOHUMIL Skizofrén evangélium. Pozsony, 1996. Kalligram, 437 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
214 | HUBER LIPÓT Zsidóság és kereszténység Krisztustól a középkor végéig. I.-II. Bp., 1999. Artamondo, XIV., 683 p., 443 p. Az 1933-as ill. 1936-os kiadás változatlan utánnyomása. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
215 | " A HUNGARIA NOVA" MEGRAJZOLÓJA, MIKOVINY SÁMUEL 1700 - 1750. (A ) Ford.: Deák Antal András. Bp., 1987. Vizdok, 159 p., 2 melléklettel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
216 | HUNGARIAN SPORT BEFORE MELBOURNE. Szerk.: Ardai Aladár, Balogh Istvánné, Németh Gyula, Schütz Árpád. Bp., 1956. Sport Lap- és Könyvkiadó, 110 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, rendkívül gazdag képanyaggal! |
217 | HUSZTY STEPHANUS Jurisprudentia practica seu commentarius novus in Jus Hungaricum compositus a St. Huszty. Libri tres. Tyrnaviae, 1766. Typ. Coll. Academici Societatis Jesu, XX, 1 sztl. lev. 298 p., 426 p., 1 sztl. lev., 120 p., 36 sztl.lev. (Index). Korabeli félbőr kötésben, gerince sérült. |
26000 | ||
218 | HUTTER ÉS LEVER RT. Kézikönyve az 1935-ik évre. Bp., é.n. Hutter és Lever Rt., 209 p. Kiadói vászonkötésben. |
219 | IGAZSÁGÜGYI ZSEBNAPTÁR 1904. ÉVRE. VIII. évf. Szerk.: Dr. Török Sándor. A bírói, ügyészi, ügyvédi és közjegyzői kar számára. Bp., 1904. Grill Károly, 399 p. Kiadói vászonkötésben, festett lapszélekkel. A naptárból 2 levél hiányzik! |
220 | ILSIN, M. Ember és az elemek. Ford.: Makai Imre. Bp., 1948. Új Magyar Könyvkiadó, 291 p. Kiadói félvászon kötésben. |
221 | ILLYÉS GYULA Kora tavasz. I.-II. Bp., 1941. Révai, 221 p., 214 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
222 | ILLYÉS GYULA EMLÉKKÖNYV. Válogatta, szerk.: Illyés Gyuláné. Bp., 1984. Szépirodalmi, 611 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
223 | INDEX HORTI BOTANICI UNIVERSITATIS HUNGARICAE, GUAE PESTINI EST. Bp., 1972. Akadémiai, 161 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben, kisérőfüzettel. Az 1788-as kiadás reprintje! |
224 | IRVING, W. Rip van Winkle. Szerk.: Dr. Rózsa Dezső. Bp., 1920. Lampel R., 32 p. /Angol Könyvtár 1./. Fűzött, kiadói papírborítóban. |
225 | IVÁNFI EDE Magyarország címerei. Bp., 1989. Maecenas-AKV, 158 p., 1 melléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
226 | JACK LONDONNÉ Jack London élete. Átdolgozta: Harsányi Zsolt. Bp., é.n. Athenaeum, 1 t., 386 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Újrafűzésre szorul. |
227 | JANCSÓ ELEMÉR DR. Az erdélyi magyarság életsorsa nevelésügyének tükrében. 1914-1934. Bp., 1935. Merkantil, 112 p. /Nagy László Könyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
228 | JÁSZAI S. A magyar szakszervezetek története. Bp., 1925. Magyarországi Szakszervezeti Tanács, 332 p. Amatőr, gerincén sérült félvászon kötésben, lapok egy része foltos. |
229 | JÁSZI OSZKÁR Magyar Kálvária - magyar feltámadás. Bp., 1989. Magyar Hírlap Könyvek, 253 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
230 | JÁVORKA PÉTER Zsámbék és környéke. Bp., 1961. Megyei Tanács, 115 p. /Pest megyei tájak 4./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
231 | JOSEPH BAER & CO. Zur Geschichte der Wissenschaften Lager-Kataloge 670. Frankfurt am Main, é.n. Antiquariate von J. B. & Co., 300-416 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
232 | JÓZSA JENŐ DR. A belső betegségek gyógykezelése. Különlenyomat. Bp., 1921. Krakauer Lajos, 84 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
233 | JUDIK JÓZSEF A pénz. Bp., 1932. Magyar Szemle, 79 p. /Kincsestár 60./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
234 | JUHÁSZ IMRE - CSÁSZI IRÉN Vezető a Bocskai István Múzeum állandó kiállításaihoz. Hajdúszoboszló, 1988. Múzeum, 81 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
235 | JUNGA, JEVGENYIJ A halhatatlan cirkáló. Ford.: Kovács Katalin és Kulcsár István. Bp., 1950. Új Magyar Könyvkiadó, 91 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. Az Auróra története. |
236 | K. SÁFRÁNY PÉTER A regényírás története rövid vázlatban. M.-sziget, 1880. Huzly Károly, 72 p., 1 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben. |
237 | KAISER ANNA - VARRÓ JÓZSEF Volt egyszer egy hajógyár. Bp., 1999. III. évf. 1. sz. /Bp. III. ker. Óbuda-Békásmegyer Helytörténeti Füzetek/. Fűzve, ill. papírborítóban. Megjelent: 500 pld! |
238 | KALENDÁRIUM. Pesti Kalendárium. 1947. Bp., 1947. Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet, 184 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
239 | KÁLLAY MIKLÓS Magyarország miniszterelnöke voltam. I.-II. 1942-1944. Bp., 1991. Európa-História, 315 p., 373 p. /Extra Hungariam/. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
240 | KALMÁR - MAKARA Ehető és mérges gombák. Bp., 1955. Művelt Nép. 236 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
241 | KALMÁR GUSZTÁV DR. Ismeretlen népek, névtelen földek. A nagy felfedezők küzdelmei a fekete világrészeken. Bp., 1929. Szent István Társ., 363 p., 5 térképmelléklettel. Címlap másolt! |
242 | KALO LÁSZLÓ Vadásztarisznyámból. Bp., 2006. Ibex-Press., 174 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
243 | KANYAR JÓZSEF Harminc nemzedék vallomása Somogyról. Történelmi olvasókönyv. Kaposvár, 1967. Dr. Várkonyi Imre, 584 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadt, hiányos ill. papír védőborítóban. |
244 | KANYARÓ FERENC Unitárius történetírás és Kálvinortodoxia. (Servet és Kálvin). Kolozsvár, 1895. Ajtai K. Albert, 159 p. Amatőr félbőr kötésben. |
245 | KARINTHY FERENC Budapesti ősz. Bp., 1982. Szépirodalmi, 205 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Az első a maga idejében sokat vitatott regény 1956-ról. |
246 | KÁRPÁTI GYÖRGY Domján Edit. Bp., 1987. Zeneműkiadó, 158 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
247 | KARSAI ELEK - PAMLÉNYI ERVIN A fehér terror. Bp., 1951. Művelt Nép, 117 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
248 | KATONA IMRE Poharak, kupák, serlegek. XIX. sz. üvegtárgyak a budapesti Iparművészeti Múzeumban. Bp., 1978. Corvina, 41 p., 48 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | KAZAHSZTÁN ÉS SZOVJET KÖZÉP-ÁZSIA. Szerk.: Balázs Jánosné. Bp., 1979. Magyar-Szovjet Baráti Társaság, 306 p. /A Szovjetunió 15 Köztársasága/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
250 | KELEMEN LAJOS Művészettörténeti tanulmányok I.-II. Bukarest, 1977. Kriterion, 292 p., 405 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. (2 db). |
251 | KÉPEK A GYÓGYÍTÁS MÚLTJÁBÓL. Semmelweis orvostörténeti múzeum, könyvtár és levéltár. Bp., 1972. Antall József, 115 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
252 | A KÉPES SPORT JELENTI MEXICÓBÓL. Szerk.: Czifferszky Béla. Bp., 1968. Ifjúsági Lapkiadó Váll., 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
253 | KERESZTNEVEINK. Összeállította: Mátray János piarista. Szentek, vértanúk, névnapok. Bp., 1960. Ecclesia, 427 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
254 | KERESZTÚRY DEZSŐ A magyar irodalom képeskönyve. Bp., 1981. Magyar Helikon, 330 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
255 | KERTÉSZ ÁRPÁD A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Bp., 1941. Szerző, 300 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban, az előzéklapon ajándékozási bejegyzéssel. |
256 | KESSLER HUBERT Az örök éjszaka világában. Bp., 1957. Kossuth, 179 p. Kiadói félvászon kötésben. |
257 | KESZTHELYI KATALIN A pueblo indiánok. A szerző fényképeivel. Bp., 1985. Gondolat, 279 p., 37 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben, megkímélt állapotban. Dedikált! |
258 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! A Barokk Szentendrén. Szentendre, 1992. Pest megyei múzeumok igazgatósága, 16 p., 34 képpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
259 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Budapest köztéri szobrai. 1692-1945. Bp., 1987. Budapest Galéria, 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár. |
260 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Művészi Fémművesség. Bóka Lászlóné - Somogyi Árpád. Bp., 1956. Iparműv. Múzeum, 19 p., 12 képpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
261 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Schmidt bútorok a századfordulón. Írta: Kiss Éva. Bp., 1993. Bp., Tört. Múzeum, számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
262 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Tóth Menyhért (1904-1980). Bp., 2000. Magángyűjtők Galériája, számozatlan. 67 képpel. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
263 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Vörös Géza (1897-1957). 36 képpel. Bp., 1997. Magángyűjtők Galériája, számozatlan. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
264 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Ziffer Sándor (1880-1962). 34 képpel. Bp., 1998. Magángyűjtők Galériája, számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
265 | KILIÁN ISTVÁN A minorita színjáték a XVIII. században. (Elmélet és gyakorlat). Bp., 1992. Argumentum Kiadó, 249 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
266 | A KIR. JÓZSEF-MŰEGYETEM 1913/14. TANÉVÉNEK MEGNYITÁSAKOR MDCCCCXIII. SZEPTEMBER HÓ 21-IKÉN TARTOTT BESZÉD. Bp., 1913. Pesti Lloyd-Társulat, 82 p., 2 melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
267 | KIRÁLY BÉLA EMLÉKKÖNYV. Szerk.: Jónás Pál, Peter Pastor, Tóth Pál Péter. Háború és társadalom. Bp., 1992. Századvég Kiadó, 326 p. Fűzött, kiadói papírborítóban. Kétnyelvű! |
268 | KLEINES FARBIGES RELIEF-PANORAMA DES RHEINES. Verlag von Hoursch und Bechstedt in Köln am Rhein. Papírtokban, kihajtható! |
269 | KLIMOVSKI - KIRÁLY Wallenberg Budapesten. Bp., 1989. Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó, 144 p., 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
270 | KNER IMRE A könyv művészete. Bp., 1972. Szépirodalmi, 249 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
271 | KOCZOGH ÁKOS Modern magyar fémművesség. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap, 34 p., 55 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. kissé viseltes papír védőborítóban, régi pecséttel. |
272 | KODOLÁNYI JÁNOS Esti beszélgetés. Bp., 1944. Magyar Élet, 476 p. Kiadói félvászon kötésben. |
273 | KODOLÁNYI JÁNOS A vas fiai. I.-II. Bp., é.n. Athenaeum, 359 p., 355 p. Kiadói félvászon kötésben, a két kötet egybekötve. |
274 | KOLTAI ISTVÁN A csurgói m. kir. áll. tanítóképzőintézet története. Szeged, 1939. Ferenc József Tud. Egy., 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
275 | KOMÁROMI JÁNOS Régi legények. Válogatott elbeszélések. Cluj-Kolozsvár, 1926. Minerva Rt., 131 p. /Pásztortűz Könyvtár 6. sz./. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Ritka! |
276 | KOPPÁNY - HAHN Égető tűzben. Bp., 1984. Ifjúsági, 196 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kémek, ügynökök, ellenforradalmárok a felszabadulás után. |
277 | KORHÁZTERVEZÉSI ÚTMUTATÓ. II. átdolgozott kiadás. Szerk.: Dr. Schultheisz Emil, Cserba László, Dámos Ottó. Bp., 1976. Medicina, 531 p. Kiadói vászonkötésben. Megjelent: 1600 pld.! Gazdag képanyaggal! |
278 | KORNISS GÉZA DR. Békéscsaba ünneplő ruhában. (1928-1935). Békéscsaba, 1936. Corvina, 211 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
279 | KORODA MIKLÓS Kossuth breviárium. Bp., 1948. Parnasszus, 270 p. Kiadói kartonkötésben, gerince ragasztott. Régi pecsétekkel! |
280 | KÓS KÁROLY Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, 1934. Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p., 60 t. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben. |
281 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ ÁBÉCÉ. Bp., (1942) Nyugat, 247 p. /Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei V./. Kiadói félvászon kötésben. |
282 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Erős várunk, a nyelv. Bp., (1943) Nyugat, 315 p. /Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei I./. Kiadói félvászon kötésben. |
283 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Összegyűjtött versei. Bp., 1940. Révai, 469 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
284 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Színház. Bp., 1948. Nyugat, 351 p. /Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei/. Kiadói félvászon kötésben. |
285 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ NOVELLÁI. I.-II.-III. Bp., 1943. Révai, 545 p., 275 p., 477 p. Kiadói félvászon kötésben, az első kötet kötése elvált a könyvtesttől. |
286 | KOVÁCH GÉZA Ahol Dózsa és Horea hadai jártak. Tanulmányok Arad és környéke történetéből. Bukarest, 1976. Kriterion, 296 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
287 | KOVÁCS FERENC DR. Gyakorlati és műtétes sebészet. II. átdolgozott és bővített kiadás. 312 ábrával. Debrecen, 1943. Tisza István Tud. Egy., XVI., 580 p. Kiadói kopott, gerincén hibás vászonkötésben. |
288 | KOVÁCS GYÖRGY - HELTAY ISTVÁN A mezei nyúl. Ökológia, gondolkodás, vadászat. Bp., 1985. Mezőgazdasági, 176 p. Kiadói vászonkötésben. |
289 | KOVÁCS TIBOR Száműzetés, mindörökre? Kanadai kiadás? Egy kanadai magyar emigráns élettörténete 1932-1989. H.n. é.n. k.n. 213 p. Fűzött, kiadói papírborítóban. |
290 | KOVRIG ILONA Pannonia. Bp., 1939. Officina, 29 p., 1 sztl. lev., 32 képpel. /Officina Képeskönyvek/. Kiadói ill. kartonkötésben. |
291 | A KÖLTŐ ÉLETEI. Szilágyi Domokos (1938-1976). Bukarest, 1986. Kriterion, 293 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
292 | KÖNYV A KÖLTÉSZETRŐL. Emlékezés a " Nyugat" költőire. Bp., 1994. Magyar Bibliofil Társaság, 118 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
293 | KÖRNER ÉVA Picasso. Bp., 1968. Corvina, 36 p., 49 képpel. /A művészet kiskönyvtára 26./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
294 | KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR LEVELESLÁDÁJA. Válogatta: Szilágyi Ferenc. Bp., 1984. Szépirodalmi, 427 p. /Magyar Ritkaságok/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
295 | KRAUSZ TAMÁS A cártól a komisszárokig. Bp., 1987. Kossuth, 226 p. /Népszerű történelem/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
296 | KRENNER ISTVÁN Jó játék a horgászat. A szerző rajzaival. Bp., 1986. Móra, 52 p. Kiadói ill. kartonkötésben. Harántlakú. A jónevű karikaturista horgász-iskolája gyerekeknek. |
297 | KRISTÓ GYULA Az Árpád-kor háborúi. Bp., 1986. Zrínyi Katonai Kiadó, 326 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
298 | KRISTÓ GYULA Levedi törzsszövetségétől Szent István államáig. Bp., 1980. Magvető, 574 p. /Elvek és utak/. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
299 | KRMANN DÁNIEL Küldetésem története. Ford.: Szabó Zsuzsanna. Itinerárium (1708-1709). Bp., 1984. Európa, 178 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
300 | KUBINSZKY JUDIT Politikai antiszemitizmus Magyarországon 1875-1890. Bp., 1976. Kossuth, 272 p. Kiadói ill. kartonkötésben. Ritka! |
301 | KULCSÁR ERZSÉBET Egyetemünk kérdései az országgyűlésen 1825-1944. Bp., 1982. ELTE, 387 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Gépelt! Dedikált! |
302 | KUTYA TÖRTÉNETEK. Angol eredetiből fordította: Reichard Piroska. Wien, é.n. Danubia, 143 p., rajzokkal. /Ifjúsági Könyvtár 5. sz/. Kiadói ill. (Jeges E.) kartonkötésben, megkímélt állapotban. |
303 | KVASSAY JENŐ A Duna és a Tiszavölgyi ármentesítő társulatokra vonatkozó statisztikai adatok. Bp., 1900. " Pátria" , XXII., 138 p. Kiadói félbőr kötésben. |
304 | LÁBADI KÁROLY Szétszóratásban. A drávaszögi magyarság sorsüldözöttsége a háborúban. 1991-1998. Bp.,-Zágráb, 2004 Timp Kiadó, 678 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
305 | LÁNG L. GÉPGYÁR RT. Útmutatás a Láng-féle dugattyús gőzgépek kenéséhez. Bp., é.n. Hornyánszky Viktor, 14 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
306 | LÁSZLÓ EMŐKE Flamand és francia kárpitok Magyarországon. Bp., 1980. Corvina, 87 p., 106 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
307 | LÁSZLÓ GYULA Borsos Miklós. Bp., 1965. Corvina, 29 p., 45 képpel. /A művészet kiskönyvtára LXXI./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
308 | A LÁTÁS ISKOLÁJA. Tanulmányok a vizuális esztétikai nevelésről. Összeállította: Domonkos Imre. Bp., 1977. Corvina, 188 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
309 | LÁZÁR ISTVÁN Örkény István. alkotásai és vallomásai tükrében. Bp., 1979. /Arcok és vallomások/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
310 | LENAU MIKLÓS Szerelmes versek. Ford.: Barát Ármin. Bp., 1918. Tevan, 128 p., 3 sztl.lev. Amatőr, viseltes, javított félvászon kötésben. |
311 | LENKEI HENRIK Képek a múltból. Bp., 1943. Szerző, 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
312 | LIGETI LAJOS A magyarság őstörténete. Bp., 1943. Franklin, 289 p. Fűzött, kiadói papírborítóban, borítófedél hiányzik! |
313 | LIKŐRIPARI KÉZIKÖNYV. Szerk.: dr. Sólyom Lajos. Bp., 1978. Mezőgazdasági Kiadó, 296 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
314 | LONDON, JACK Válogatott elbeszélések. I.-II. Bp., 1955. Új Magyar Könyvkiadó, 431 p., 343 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, újszerű állapotban. (2 db). |
315 | LÓRÁNT MIHÁLY A bélyeg. Bp., 1925. Athenaeum, 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
316 | LŐRINCZY GYÖRGY (1935-1981). Bp., 1995. Magy. Fotográfiai Múzeum, 142 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
317 | LUKÁCS KÁROLY A Balaton. Bp., 1931. Magyar Szemle, 79 p. /Kincsestár 114. sz./. Kiadói vászonkötésben. |
318 | A M. KIR. LUDOVIKA AKADÉMIA, A M. KIR. BOLYAI JÁNOS HONVÉD MŰSZAKIAKADÉMIA, A M. KIR. HORTHY M. HONVÉDREPÜLŐ AKADÉMIA 1940. JULIUS 4-ÉN AVATOTT TISZTJEINEK EMLÉKKIADVÁNYA. Készítette: Kurdi József. Bp., 1997. Május, 70 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
319 | MADARÁSZ ANDOR A Balaton világa. Bp., 1953. Művelt Nép, 166 p., xxt. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
320 | MAGYAR ERATO. Illusztrálta: Gyulai Liviusz. Válogatta: Réz Pál. Bp., 1986. Magvető, 478 p. /Magyar Hírmondó/. Kiadói ill. kartonkötésben. |
321 | A MAGYAR GYÁRIPAR. 1919-1939. Két világháború között. Bp., 1942. Magy. Gyáriparosok Orsz. Szöv., 198 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
322 | MAGYAR GYERMEKNEK MAGYAR NEVET ADJATOK. II. bővített kiadás. Debrecen, (1943) Nagy Sándor Kászon., 16 p. Kiadói papírborítóban, tűzés nélkül. |
323 | MAGYAR IPARMŰVÉSZET. Szerk.: Györgyi Kálmán. Az Orsz. Magy. Iparműv. Társ. Közlönye. XIII. évf. Bp., 1910. Orsz. Iparműv. Társ., VIII., 370 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén kis sérüléssel, régi pecsétekkel. |
324 | MAGYAR IPARMŰVÉSZET. Szerk.: Györgyi Kálmán. Az Orsz. Magy. Iparműv. Múzeum és Iskola és az Orsz. Magy. Iparműv. Társ. Közlönye. XV. évf. Bp., 1912. Orsz. Iparműv. Társ., VIII., 388 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
325 | " A MAGYAR KATONATISZT" (1848-1945). Szerk.: Hajdú Tibor. Bp., 1989. MTA Történettudományi Intézet, 112 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
326 | A MAGYAR KIR. FÖLDTANI INTÉZET ÉVI JELENTÉSE 1887-RŐL. Egy kőnyomatú táblával. Bp., 1888. Franklin, 172 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
327 | A MAGYAR KIR. FÖLDTANI INTÉZET ÉVI JELENTÉSE 1904-RŐL. Bp., 1905. Franklin, 295 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan! |
328 | MAGYAR KÖNYVÉSZET. 1936. Összeállította: Dr. Szollás Ella, Dr. Droszt Olga, Dr. Mokcsay Júlia. Bp., 1939. OSZK, 512 p. Amatőr vászonkötésben. |
329 | A MAGYAR NÉPI DEMOKRÁCIA TÖRTÉNETE. Gazdag fénykép-melléklettel. 1944-1962. Bp., 1978. Kossuth, 382 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
330 | A MAGYAR POLGÁRI ÁTALAKULÁS KÉRDÉSEI. Tanulmányok Szabad György 60. születésnapjára. Szerk.: Dénes Iván Zoltán, Gergely András, Pajkossy Gábor. Bp., 1984. ELTE BTK, 480 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 1000 pld.! |
331 | A MAGYAR RÉGÉSZET REGÉNYE. II. kiadás. Szerk.: Szombathy Viktor. Bp., 1970. Panoráma, 330 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
332 | MAGYARORSZÁG HADTÖRTÉNETE. Két kötetben. Főszerk.: Liptai Ervin. Bp., 1984. Zrínyi Katonai Kiadó, 670 p., 657 p. Kiadói ill. vászonkötésben, megkímélt állapotban. (2 db). |
333 | MAGYARORSZÁG. I. kötet. Honismereti bibliográfia. Bp., 1972. Főv. Szabó Ervin Könyvtár, 955 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi pecsétekkel. Ritka! |
334 | MAI MAGYAR RAJZMŰVÉSZET. A kötetet tervezte: Kass János. Bp., 1972. Képzőművészeti Alap, 21 p., 173 képpel. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, kartonkötésben. |
335 | A MAI SZÉCHENYI. Válogatta: Szekfű Gyula. Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Bp., 1935. Révai, 488 p. Fűzve, kötés nélkül! |
336 | MAKOLDY, JOSEPH DE Pictures of Transylvania. Preface by count Albert Apponyi. Bp., 1920. Victor Hornyánszky, 72 p. Képeskönyv Makoldy József rajzaival. Fűzve, kiadói kissé viseltes, ill. papírborítóban. |
337 | MÁLNÁSI ÖDÖN A magyar nemzet őszinte története. II. kiegészített kiadás. München, 1959. Mikes Kelemen Kör, 300 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban. Ritka! |
338 | MANGA JÁNOS Magyar népdalok, népi hangszerek. Bp., 1969. Corvina, 65 p., 32 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
339 | MÁRAI SÁNDOR Füves könyv. Bp., 1943. Révai, 214 p. Kiadói félvászon kötésben. |
340 | MARBURG A. D. LAHN. 24 Kupferdrucke. Marburg, é.n. Elwerl' sche Univ. Buchhandlung, 12 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Harántalakú! |
341 | MARISZAJEV Az utoló farkas. Szibériai állattörténetek. Bp., 1998. Pallas Antikvárium Kft., 264 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
342 | MARK TWAIN Koldus és királyfi. Elbeszélés az ifjúság számára. Magyarra átdolgozta: Sándor Kálmán. Sebők Imre rajzaival. Bp., é.n. Tolnai, 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
343 | MARK TWAIN Tamás úrfi csínyjei és kalandjai. Ford.: Szegedy Ila. Sebők Imre 16 eredeti rajzával. Bp., é.n. Tolnai, 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
344 | MÁRKI ISTVÁN Sakk-ÁBC. Vezérfonal a sakkjáték megtanulásához. Bp., 1907. Eisler G., 95 p. Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. |
345 | MATHEMATIKAI TERMÉSZETTUDOMÁNYI ÉRTESÍTŐ. 1.-2. füzet. XXVI. kötet. Bp., 1908. MTA, 99 p., 101 p.-220 p.-ig, 5 t. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
346 | MAUROIS, ANDRÉ Az élet művészete. Ford.: Illés Tibor. Bp., é.n. Athenaeum, 190 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott kartonkötésben. |
347 | MAUSOLEUM POTENTISSIMORUM AC GLORIOSISSIMORUM REGNI APOSTOLICI REGUM ET PRIMORUM MILITANTIS UNGARIAE DUCUM. Norimbergae 1664. Bp., 1991. Akadémiai Kiadó , 4 sztl.lev. 407 p., 3 sztl.lev. Hasonmás reprint! /Bibliotheca Hungarica Antiqua XXIV./. Kiadói kartonkötésben. |
348 | MAUTHNER Kertészeti Káté. 1942. Bp., 1942. Mauthner Ödön, 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
349 | A MELBOUNE-I OLIMPIA. Szerk.: Pásztor Lajos, Szebenyi Sándor, Szepes Béla. Bp., 1956. Október 23. Ny., 61 p. Fűzve, kiadói ill. kissé kopott papírborítóban. |
350 | MELOCCO JÁNOS Boccaccio életének regénye. Bp., 1943. Dante, 691 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. Lapok egy része alul hullámos. |
351 | MESE A LÓTUSZVIRÁGRÓL. A könyvet eredeti indiai miniatűrök illusztrálják. Indiai mesék. Válogatta és fordította: Shäferné Földvári Ilona. Bp., 1980. Móra, 244 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben, szép állapotban. |
352 | MÉSZÁROS JÓZSEF A Fradi New Yorkban. Bp., 1965. Sport, 95 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
353 | MEZEI BÉLA Ősök és hősök. Leitner Zoltán előszavával. Oradea, 1938. " Grafica" , 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. Judaika! |
354 | MEZŐ FERENC DR. Az újkori olimpia. Athéntől Melbourne-ig. (1896-1956). Bp., 1956. Sport Lap- és Könyvkiadó, 407 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
355 | MIKÓ IMRE DR. Nemzetiségi jog és nemzetiségi politika. Bp., (1989) Optimum, 551 p. Reprint! Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
356 | " MINDEN DOKTORSÁGOT CSAK EBBŐL KÍSÉRTEK." Válogatta: Szlatky Mária. Szemelvények a XVI-XVII. század magyar nyelvű orvosi kézikönyveiből. Bp., 1983. Magvető, 453 p. /Magyar Hírmondó/. Kiadói ill. kartonkötésben. |
357 | MINDSZENTY (PÉHM) JÓZSEF Az édesanya. Bp., 1990. Hunikum, 410 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
358 | MINUTOLI, J. FR. Motifs de la conversion de noble. Modene, 1714. K.n. 10 sztl.lev. 180 p. Korabeli aranyozott gerincű bőrkötésben. |
359 | MIT TUDSZ A VILÁGRÓL? Fejezetek a természet és a technika köréből. Összeállította: Székely Sándor. Bp., 1956. Ifjúsági, 263 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
360 | MOESZ GUSZTÁV A gombák. Bp., 1943. Magyar Szemle, 80 p. /Kincsestár 90./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
361 | MOLNÁR KÁLMÁN Összegyűjtött kisebb tanulmányai és cikkei. II. Háborús emlékek (A Tábori Újság). Pécs, 1933. Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó, 102 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
362 | MOLNÁR SÁNDOR A nemi chromosoma-aberrációk idegrendszeri vonatkozásai. Bp., 1977. Akadémiai, 113 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
363 | MOLNÁROK ÉS GÉPÉSZEK KÉZIKÖNYVE. 1928. Bp., 1927. Molnárok Lapja, 472 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
364 | MOTOGNA, VICTOR Cand si dela cine au cuprins Ungurii Ardealul? Mikor és kitől foglalták el a magyarok Erdélyt? Dej (Dés), 1931. Typ. Ludovic Medgyesi, 15 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Ritka román irredenta kiadvány! |
365 | MTA Alapszabályok és ügyrend. Bp., 1892. Franklin,VII., 206 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
366 | MUNRO LEAF Mégiscsak jobb iskolába járni! M. L. meséje angolul és magyarul. Bp., 1945. Anonymus, 75 p. A szerző rajzaival. Kiadói ill. feliratos félvászon kötésben. Ritka! |
367 | MŰVÉSZETI HETEK. Ungvár 1941 május 17 - június 8-ig. Bp., 1941. Orsz. Irod. és Műv. Tanács, 134 p. képekkel. Kiadói félvászon kötésben. |
368 | MYSKOVSZKY ERNŐ, MIROWI A magyar képzőművészet története. Bp., 1906. Stampfel, 154 p. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
369 | N. FODOR JÁNOS A Tiszakönyök családnevei 1560-ból. Bp., 2002. ELTE, 129 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
370 | NAGY DEZSŐ Cegléd. Bp., 1959. Megyei Tanács, 51 p. /Pest megyei tájak 2./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
371 | NAGY ENDRE Öregek kalauza. Bp., é.n. Nyugat, 127 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, utolsó oldalon tintás aláhúzásokkal. |
372 | NAGY IGNÁC Az életuntak. Vígjáték öt felvonásban. Budán, 1840. Magy. Kir. Egy. betűivel, 175 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
373 | NAGY ISTVÁN A Boldog-utcán túl. Elbeszélések. Bp., 1943. Magyar Élet, 328 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
374 | NAGYBÁKAY PÉTER A magyarországi céhes kézművesipar jelvényei. Bp., 1995. MNM, 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
375 | NAGYBÁNYA. Nagybányai festészet a neosok fellépésétől 1944-ig. Miskolc, 1992. Mission Art Galéria, 286 p. képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
376 | NÉMETH GÁBOR Nagyszombati testamentumok a XVI.-XVII. századból. Bp., 1995. MNM, 171 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
377 | NÉMETH JÓZSEF Zala megye műemlékei. Zalaegerszeg, 1979. Megyei Múzeumok, 134 p., 69 képpel, 1 térképpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
378 | NÉMETH LÁSZLÓ ÉLETE KÉPEKBEN. Összeállította: Németh Lászlóné. Bp., 1985. Gondolat, 217 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
379 | NÉPSZERŰ TERM. TUD. ELŐADÁSOK GYŰJTEMÉNYE. Az emberi hang és a beszéd. Két előadás. Tizenöt ábrával. Klug Nándor. Bp., 1887. K. M. Term. Tud. Társ., 77 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
380 | NÉVTELEN SZELLEM A mai kor vallása. 1913. Bp., 1922. Dr. Leidenfrost Sándor, 199 p. Amatőr félvászon kötésben. |
381 | " NICHOLSON" GÉPGYÁR RT. " Breda" rendszerű víztisztító készülékek, vízszűrő berendezések, olajtalanító készülékek. Bp., é.n. Gépgyár, 31 p., képekkel. Kiadói félvászon kötésben. |
382 | NOSZLOPI LÁSZLÓ A titkos erők és tanítások lélektana. Varázslat, álomfejtés, médiumizmus. Bp., 1943. Pantheon, 136 p. Fűzve, kopottas, kissé viseltes papírborítóban. |
383 | NYELVÜNK A REFORMKORBAN. Szerk.: Pais Dezső. (Tanulmánygyűjtemény). Bp., 1955. Akadémiai, XVI., 683 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Megjelent: 1700 pld.! |
384 | OLAY FERENC DR. A magyar sajtó és az utódállamok. 1918-1928. Bp., 1929. Magyar Nemzeti Szövetség, 32 p., 18 képpel. Tűzve, régi pecsétekkel, kiadói papírborítóban. |
385 | OLVASÓKÖNYV A BUDAPESTI ELEMI NÉPISKOLÁK III. OSZTÁLYA SZÁMÁRA. Szerk.: Havas István, Peres Sándor és Pósa Lajos. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1911. Singer és Wolfner, 223 p. Kiadói félvászon kötésben, szép állapotban. |
386 | OLVASÓKÖNYV KISKUNFÉLEGYHÁZA TÖRTÉNETÉHEZ. Szerk.: Iványosi-Szabó Tibor. Kecskemét, 1985. Félegyháza Városi Tanácsa, 634 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gazdag képanyaggal. |
387 | ORTVAY TIVADAR DR. Pozsony város utcái és terei. Bp., 1991. Püski-Régio, 668 p. Reprint! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
388 | OZORAI IMRE VITAIRATA. Krakkó, 1535. Bp., 1961. Akadémiai, számozatlan. Reprint! Facsimile! Kiadói bőrkötésben, kísérőfüzettel, kartontokban. |
389 | ÖRÖK BARÁTAINK. III. kiadás. Szabó Lőrinc kisebb műfordításai. Bp., é.n. Új Idők, 402 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
390 | ÖTSZÁZ ÉVES A KOLOZSVÁRI FARKAS UTCAI TEMPLOM. Szerk.: K. Fogarasi Zsuzsa. Bp., 1986. Ráday Kollégium, 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
391 | P. LENGYEL JÓZSEF Kígyóút. Novellák, elbeszélések. Bukarest, 1969. Irodalmi Könyvkiadó, 162 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
392 | PÁLOS ANTAL Viharon, vészen át Rövid áttekintés a Jézus Társasága Magyar Rendtartományának életéről a II. világháború után (1944-1990). Bp., 1992. J. T. M. Rendtartomány, 196 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
393 | PÁPAY JÓZSEF Reguly Antal emlékezete. Bp., 1905. Magyar Nyelvtudományi Társ., 28 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Készült: 200 pld.! |
394 | PAPP BÁLINT - NAGY ISTVÁN GYÖRGY - DR. TAMÁSI ZOLTÁN Rakétafegyver. Bp., 1962. Zrínyi Katonai Kiadó, 350 p. /Tisztek Könyvtára 13. sz./. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
395 | PAPP DEZSŐ Élet a csillagokon. Ford.: Kecskeméti György. Bp., 1945. Gondolat, 221 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
396 | PÁSZTOR ÁRPÁD Vengerkák. Bp., 1917. Dick Manó, 256 p. Amatőr vászonkötésben. |
397 | PATAKI FERENC Ceglédi emlékhelyek. II. átdolgozott kiadás. Cegléd, 1988. Városi Tanács, 133 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
398 | PÉCZELY PIROSKA A keszthelyi Festetics-kastély. Bp., 1964. Képzőművészeti Alap, 47 p. /Műemlékeink/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
399 | PÉCSVÁRADI GÁBOR Jeruzsálemi utazás. Ford.: Holl Béla. Bp., 1983. Szépirodalmi, 271 p. /Magyar Ritkaságok/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
400 | PÉNZES BETHEN - TÖLG ISTVÁN A halak ösztönei és szokásai. Bp., 1980. Natura, 192 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
401 | PEST MEGYE 15 ÉVE. Szerk.: Csekő Ágoston - Lévai Imre. Bp., 1960. MSZMP Pest megyei bizottsága, 163 p., 16 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
402 | PEVSNER, NIKOLAUS Az európai építészet története. Ford.: Borbás Mária. Nyugat-Európa a X. századtól a XX. századig. Bp., 1972. Corvina, 506 p., képekkel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, tulajdonosi névbeírással. |
403 | PFIZENMAYER, E. W. Kelet-Szibéria ősvilága és ősnépei. 83 képpel és 1 térképpel. Átdolgozta: Cholnoky Béla. Bp., é.n. Lampel R., 206 p. /A Magy. Földr. Társaság Könyvtára/. Kiadói aranyozott, festett vászon sorozatkötésben. |
404 | PIVÁNY JENŐ Magyarok Északamerikában. Bp., 1944. Officina, 29 p., 1 sztl.lev., 16 képpel. /Officina Képeskönyvek/. Kiadói ill. kartonkötésben, szép állapotban. |
405 | POGÁNY FRIGYES Terek és utcák művészete. II. átdolgozot kiadás. Bp., 1960. Műszaki, 447 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
406 | POGÁNY JÓZSEF Lemberg. Tíz hónap az orosz cárizmus uralma alatt. Bp., 1915. Népszava, 141 p. Fűzve, kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. Ritka kiadvány! |
407 | POGÁNY PÉTER A magyar ponyva tüköre. Bp., 1978. Zrínyi, 411 p. Kiadói vászonkötésben, ill. ppír védőborítóban. |
408 | POLITIKUSPÁLYÁK. Szerk.: Sánta Ilona. Bp., 1984. Kossuth, 317 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
409 | PONORI THEWREWK EMIL A magyar zene tudományos tárgyalása. Bp., 1890. MTA,. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
410 | POTURZYN, FISCHER VON Luftmacht. Mit 30 zeichnungen und Karten, 35 Abbildungen. Gegenwart und Zukunft im Urteil des Auslandes. Heidelberg-Berlin, 1938. Kurt Vowinckel Verlag, 176 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. A katonai repülés múltja, jelene és jövője Németországban és a világban. |
411 | PUSZTAI LÁSZLÓ A kolozsvári Királylátogatás emlékműve 1831-ből. Bp., 1983. Különlenyomat, 353-365 p.-ig. /Az építés-építészettudomány XV. kötetéből./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
412 | R. VÁRKONYI ÁGNES Buda visszavívása, 1686. Bp., 1984. Móra, 374 p., képekkel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
413 | RACINE Berenice. Benedek Marcell fordítása. Szalay Lajos rajzaival. Bp., 1943. Új Idők, 118 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
414 | RÁDIÓKABARÉ. Válogatás. Bp., 1984. Idegenforgalmi Propaganda, 367 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
415 | RADNÓTI JÓZSEF A jó adós sorsa és szerepe egy évtized távlatából. Bp., é.n. May János ny., 99 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
416 | RADNÓTI MIKLÓS Naptár. Bp., 1975. Szépirodalmi, számozatlan! Kiadói kartonkötésben. |
417 | ROCHLITZ GYULA VERSEI. Téged szeretlek! Bp., 1926. Szerző, 94 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
418 | ROHMER, SAX Az aranyskorpió (FO-HI). Ford.: Zombori István. Keleti misztérium. Bp., é.n. Tolnai, 256 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
419 | ROSSI, P. A filozófusok és a gépek. Ford.: Kepes Judit. Bp., 1975. Kossuth, 294 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
420 | ROUSSEAU, J. J. A társadalmi szerződés vagy az államjog alapelvei. Ford.: König Ferenc. Elékötve: Rousseau: Az emberek közötti különbségek. Ford.: Bogdánfy Ödön. Bp., 1905-1910. Franklin, 220 p., 201 p. Amatőr félvászon kötésben. |
421 | SAKHAROW A cseh légiók Szibériában. Átdolgozta: Drucker György. Bp., 1932. Dr. Vajna és Társa, 145 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince cellux-szal javított. |
422 | SCHNELL JÁNOS DR. Eredmények a magyar kísérleti gyógypedagógiai és orvosi psychológia területén. Bp., 1929. Kir. Magy. Egy. Ny., 90 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Hátsó borító felül szakadt! |
423 | SCHÖNWALD PÁL A Károlyi-per. Bp., 1985. Kossuth, 279 p. /Népszerű történelem/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
424 | SCHUNDA V. JÓZSEF A czimbalom története. A 10 000-ik czimbalom elkészültének jubileuma alkalmából. Bp., 1907. Buschmann F., 1 t., 136 p., képekkel. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. Dedikált példány. Nagyon ritka! A szerző hangszergyáros, a pedálczimbalom feltalálója volt. |
425 | SELMECZI KOVÁCS ATTILA Kézimalmok a Kárpát-medencében. Bp., 1999. Agroinform Kiadó, 168 p., képekkel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
426 | SIK ENDRE A nagy Mirambo árnyékában. Elbeszélések Afrika történetéből. Bp., 1962. Móra, 207 p. képekkel, rajzokkal. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
427 | SILLING ISTVÁN Ismeretlen anyám. Kupuszinai népballadák és balladás dalok. Újvidék, 1989. Fórum, 237 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Megjelent: 1000 pld.! |
428 | SINKA ISTVÁN Harmincnyolc vadalma. Elbeszélések. Bp., 1941. Magyar Élet, 224 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
429 | SINKA ISTVÁN Vád. Versek. Bp., 1942. Magyar Élet, 262 p. Kiadói félvászon kötésben. |
430 | SÓLYOM ILDIKÓ Megtörténhetett? Szeged, 1988. Jate, 372 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Sólyom Lászlót 1950. aug. 19.-én kivégezték. |
431 | SÓLYOM JENŐ A magyar vámügy fejlődése 1519-ig. Bp., 1933. " Magy. Kir. Vámszaki Tisztviselők Otthona" , 216 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, első négy lapon alul kis foltokkal. Dedikált! Felvágatlan! |
432 | SOMOGYI EDE Szumirok és magyarok. New York, 1968. Gilgamesh, VIII., 270 p. /Studia Sumiro-Hungarica 2./. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
433 | SOÓS ELEMÉR A tokaji vár története. Bp., 1913. k.n. 35 p. Hozzátartozik: Tokaj vára. 16.-17. századi metszeteken. (6 metszet). Válogatta: Csorba Csaba. Készült a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei levéltár sokszorosító műhelyében 1993-ban. (Kiadói mappában). Amatőr félvászon kötésben, címlap hiányzik! |
434 | SORIA, GEORGES Szabad ország Amerikában. Ford.: Kazimír László. Bp., 1961. Kossuth, 203 p. Fidel Castro forradalmának története. |
435 | " SÖTÉT NAPOK JÖTTEK." Dupka György közreadásával. Koncepciós perek magyar elítéltjeinek emlékkönyve 1944-1955. Bp.-Ungvár, 1993. Intermix Kiadó, 164 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
436 | STARK TAMÁS Magyarország második világháborús embervesztesége. Bp., 1989. MTA Történettudományi Intézet, 89 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
437 | STELLA CSILLAGÁSZATI EGYESÜLET ALMANACHJA 1932-RE. Szerk.: Dr. Tass Antal, Dr. Wodetzky József. VIII. évf. Bp., 1932. Kir. Magy. Egy. Ny., 170 p. |
438 | SUGÁR ISTVÁN Bornemissza Gergely deák élete. Eger, 1984. Dobó István Vármúzeum, 132 p., 28 képpel. Fűzve, kiadói papírborítóban. Az egri vár ostroma és ami utána történt. Ritka! |
439 | SURÁNYI E. - RÓZSA GY. Motor - moped - robogó. Motoros vizsgaismeretek. Bp., 1962. Táncsics, 423 p. képekkel. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
440 | SÜTŐ ANDRÁS Itt állok, másként nem tehetek. Két dráma (Egy lócsiszár Virágvasárnapja., Csillag a máglyán). Bukarest, 1973. Kriterion, 151 p. Kiadói kartonkötésben, kissé viseltes papír védőborítóban. Dedikált! |
441 | SVOBODA, LUDVIK Az Uráltól Prágáig. Ford.: Dr. Stelczer Árpád. Bp., 1962. Zrínyi Katonai Kiadó, 495 p. Kiadói vászonkötésben, rendkívül gazdag képanyaggal, régi könyvtári pecsétekkel. |
442 | SWIFT Gulliver utazásai. Ford.: Dávid Margit. Ifjúsági kiadás. Bp., 1936. Tolnai, 154 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
443 | SZABÓ LÁSZLÓ A bűn közelről. Bp., 1969. Minerva, 391 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
444 | SZABÓ LÁSZLÓ A géppuska regénye. Bp., 1989. Akadémiai, 133 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
445 | SZABÓ LŐRINC Kalibán! I. kiadás. Versek. Bp., 1923. Athenaeum, 112 p. Fűzve, kiadói viseltes, hiányos papírborítóban. |
446 | SZABÓ MIKLÓS Csendes háború. Bp., 1986. Zrínyi, 422 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
447 | SZABÓ ZOLTÁN Angliai vázlatkönyv. I. kiadás. Bp., 1946. Új Magyarország, 74 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban, borítón kis hiánnyal! |
448 | SZAKÁLY SÁNDOR A magyar tábori csendőrség. Bp., 1990. Zrínyi, 154 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
449 | SZAKONYI KÁROLY Harmincnégy ember. Színdarabok, hangjátékok. Bp., 1971. Szépirodalmi, 363 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (Boros Miklós) papír védőborítóban. Dedikált! A kötet tartalmazza az Ördöghegy c. drámát és az Adáshiba c. komédiát is. |
450 | SZÁNTÓ KONRÁD DR. A jászberényi Ferences templom története. (1472-1972). Bp., 1974. Ecclesia, 215 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
451 | SZÁNTÓ PIROSKA Bálám szamara. A szerző illusztrációival. Bp., 1982. Szépirodalmi, 272 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
452 | SZÁRAZ GYÖRGY Történelem jelenidőben. Tanulmányok. Bp., 1984. Magvető, 873 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
453 | SZÉCHENYI ISTVÁN Néhány szó a lóverseny körül. Bp., 1991. Agrárinform - Bábolnai Mezőgazdasági Kombinát, 240 p. Kiadói kartonkötésben. Az 1838-as kiadás reprintje! |
454 | SZEGEDY MIKLÓS Magyar holnapunk. Jegyzetek a háború utáni magyar politikáról. Bp., 1917. Stephaneum, 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
455 | A SZEGÉNY EMBER VÁSÁRA. Szerk.: Faragó József. Székely népmesék. Bukarest, 1955. Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó, 129 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói kissé kopott papírborítóban. |
456 | SZÉKÁCS-EMLÉKKÖNYV. Pozsony-Bp., 1912. Hornyánszky Viktor, 1 t., XII., 568 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben, körben festett lapszélekkel. |
457 | A SZÉKELYFÖLDI GAZDASÁGI ACTIO 1905. ÉVI MŰKÖDÉSÉNEK ISMERTETÉSE. Összeállította: Dr. Koós Mihály. Bp., 1906.Pallas, 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
458 | SZEKERES JÓZSEF 7:01 Riport egy felejthetetlen sportdiadalról. Bp., 1954. Sport Lap- és Könyvkiadó, 58 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
459 | SZEKFŰ GYULA Állam és nemzet. Tanulmányok a nemzetiségi kérdésről. Bp., 1942. Magyar Szemle Társaság, 372 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói kissé viseltes ill. papírborítóban. |
460 | SZEKFŰ GYULA Bethlen Gábor. Bp., 1929. Magyar Szemle Társaság, 314 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
461 | SZEKFŰ GYULA Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1935. Kir. Magy. Egy. Ny., 524 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
462 | SZEKFŰ GYULA A magyar állam életrajza. Történelmi tanulmány. Bp., é.n. Dick Manó, 240 p. Amatőr félvászon kötésben. |
463 | SZEKFŰ GYULA Mit vétettem én? - Ki gyalázta Rákóczit? -. Bp., é.n. Dick Manó, 143 p. Amatőr félvászon kötésben. |
464 | SZEMELVÉNYEK SALAMON FERENC MUNKÁIBÓL. Kiadta: Angyal Dávid. A gimnázium és reáliskola felsőbb osztályai számára. Bp., 1904. Franklin Társ., 214 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
465 | SZEMJONOV, JULIAN A tavasz megszépíti Berlint. Ford.: Striker Judit. Bp., 1985. Zrínyi Katonai Kiadó, 430 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. A " Tavasz tizenhét pillanata" c. regény folytatása. |
466 | SZEMJONOV, JURI Szibéria meghódítása. Ford.: Nyíreő Éva. 26 képpel és 2 térképpel. Bp., é.n. Athenaeum, 341 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
467 | SZENTEK ÉLETE. mellyet a zsenge ifjúság számára írt Bedró Pál. Bp., 1988. Szent István Társulat, 111 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Az 1847. Pozsony-i kiadás reprintje! |
468 | SZEPES BÉLA Új Sí 1x1 és magasiskola. Rajzolta: Szepes Béla. Bp., 1941. Szerző, 108 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, megkímélt állapotban. |
469 | A SZÉPMŰVÉSZETEK KÖNYVE. Bp., 1940. Pesti Hírlap, 1184 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
470 | SZIGLIGETI EDE A cigány. Eredeti népszínmű három felvonásban. Bp., 1938. Kókai Lajos, 72 p. /Fővárosi és vidéki színházak műsora 150./. Fűzött, kiadói ill. papírborítóban. |
471 | SZIGLIGETI EDE Magyar színészek életrajzai. Bp., 1878. Franklin, 159 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
472 | SZIKORA ANDRÁS Katonagalambok, hírvivő galambok. Bp., 1983. Zrínyi, 102 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
473 | SZINI GYULA Vándortáska. Bp., 1910. Politzer Zsigmond, 60 p., 1 sztl.lev. /Modern Könyvtár 8./. Kiadói mintás selyemvászon kötésben. Beragasztott címkével: " Kner Ilonka könyve" . |
474 | SZITNYAI ZOLTÁN Hol van a nemzet? San Francisco, 1982. A Hídfő Baráti Körének Kiadása, 254 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
475 | SZOKOLY VIKTOR Tarka könyv I.-II. Humoreszk-, beszély- és életképgyűjtemény. Pest, 1862. Emich G., 201 p., 210 p. Amatőr félvászon kötésben, egybekötve. A címlapok alján kis hiánnyal, néhány lapon vízfolt nyomaival. |
476 | SZOLLÁTH GYÖRGY A Magyar Éremgyűjtők Egyesületének érmei 1984-1989. Bp., 1990. MÉE, 158 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
477 | SZÖVETKEZETI VEZETŐ KINCSESKÖNYVE. Bp., 1935. " Hangya" , 208 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
478 | SZTÁLIN ÉS A SZOVJET TUDOMÁNY. Sajtó alá rendezte: Székely Andorné. Bp., 1950. Szikra, 647 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Sztálin 70. születésnapjára. (1949). |
479 | SZTRÓKAY KÁLMÁN A természet titkai nyomában. Say Kornél 100 rajzával és 4 műemlékekkel. Bp., é.n. Kir. Magy. Egy. Ny., 286 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
480 | TAKÁCS JÓZSEF A földmunkásmozgalom története. Harminc esztendő. Bp., 1926. Magy. Földm. Orsz. Szöv., 195 p. Amatőr, félvászon kötésben. |
481 | TAMÁSI GÁSPÁR Vadon nőtt gyöngyvirág. Emlékezés. Bukarest, 1971. Kriterion, 214 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
482 | TÁNCSICS MIHÁLY Fővárosunk. 88 hasonmás oldal. Bp., 1976. Főv. Levéltár, 140 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Megjelent: 1500 pld.! |
483 | TANDORI DEZSŐ A mennyezet és a padló. Bp., 1976. Magvető, 223 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. Dedikált! |
484 | TANGL HARALD DR. A vitaminok. Bp., 1935. Kir. Magy. Term. Tud. Társ., 51 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
485 | TARCZAY GIZELLA Bolgár földön. Földrajzi regény a magyar ifjúság számára. Verényi Elemér címlapjával 21 eredeti felvétellel, 2 térképmelléklettel. Bp., 1936. Stephaneum, 131 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
486 | TARNÓCZY TIVADAR Világtörténet. Bp., 1873. Lauffer Vilmos, 214 p. Vászonkötésben. |
487 | TATÁR PÉTER (MEDVE IMRE) Széchenyi körútja az égből vagy a kastélyból lett gőzmalom. Pesten, é.n. Bucsánszky Alajos, 15 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
488 | TÉRKÉP! Nagy-Magyarország folyamszabályozási térképe (francia nyelven). Mérete: 85x125 cm. (Hajtogatott). M: 1:900 000. Metszette és nyomtatta: Kogulowicz és Tsa. |
489 | THIERING OSZKÁR A textilipar. A szövés-fonás anyagai és technikája. Bp., é.n. Kultúra, 112 p., 67 képpel, 1 képmelléklettel. /A Kultúra Iskolája/. Kiadói ill. kartonkötésben. |
490 | THURZÓ GÁBOR Biatorbágy. Egy magánnyomozó emlékeiből. Bp., 1960. Magvető, 171 p. Kiadói félvászon kötésben. |
491 | TÍMÁR LÁSZLÓ Galileo Galilei. Bp., 1991. Galilei Társ., 124 p., 10 sztl.lev. Fűzött, kiadói ill. papírborítóban. |
492 | TOCCI, VALENTINO Légi párbaj. Bp., 1940. Révai, 137 p. /Harc a levegőért/. Kiadói vászonkötésben. |
493 | TOLDY FERENC A magyar nemzeti irodalom története a legrégibb időktől a jelenkorig. Rövid előadásban. Pest, 1864-65. Emich Gusztáv, XIV. 440 p. Korabeli dombornyomású vászonkötésben, gerincén kis hibával. |
494 | TOLDY FERENC A magyar nemzeti irodalom története. I.-II. Pesten, 1852. Emich és Eisenfels, X., 304 p., 219 p. Korabeli amatőr kopott félvászon kötésben, néhány lap foltos. |
495 | TOLNA MEGYE FÖLDRAJZI NEVEI. Szerk.: Végh József, Ördög Ferenc, Papp László. Bp., 1981. Akadémiai, 840 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
496 | TOLSZTOJ A sötétség hatalma. Dráma öt felvonásban. Ford.: Gellért Hugó. Bp., é.n. Gutenberg, 189 p.-298 p. Fűzött, kiadói papírborítóban. |
497 | TÓTH LŐRINC Az atyátlan. Szomorújáték 5 felvonásban. Budán, 1839. A Magy. Kir. Egy. betűivel, 137 p., 1 sztl.lev. /Eredeti játékszín hetedik kötet/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
498 | TÖMÖSY M. JENŐ Gépjárművek villamos berendezése. VII. kiadás. Bp., 1957. Népszava, 420 p., kihajtható mellékletekkel. Kiadói ill. papírborítóban. |
499 | TÖRÖK GYÖNGYI A Jánosréti Szent Miklós Főoltár. A Magyar Nemzeti Galériában. Bp., 1989. Helikon-Corvina, 46 p., 5 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
500 | TÖRTÉNETEK A SZEGEDI BETYÁRVILÁGBÓL. Válogatta: Dr. Bálint Sándor. Szeged, 1961. Tiszatáj-Magvető, 246 p. Kiadói félvászon kötésben, hiányos szakadozott papír védőborítóban. |