Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1848. A SZABADSÁGHARC TÖRTÉNETE LEVELEKBEN, AHOGYAN A KORTÁRSAK LÁTTÁK Összegyűjtötte: Deák Imre. Bp., 1942. Sirály Könyvkiadó. 432 p. Amatőr félvászon kötésben. |
2 | 30 ÉV KRÓNIKÁJA 1956-1986. Összeállította: Bassa Endre. Képeket válogatta: Fábri Magda. Rendkívül gazdag, dokumentumértékű képanyaggal. Bp., 1986. Kossuth Könyvkiadó. 241 p. Kiadói vászonkötésben. |
3 | ÁBRAHÁM GÉZÁNÉ Vasi, zalai parasztételek. Bp., 1987. Mezőgazdasági. 162 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
4 | ACZÉL TAMÁS A szabadság árnyékában. Az 1951. évi irodalmi Sztálin-díjjal kitüntetett mű. Aczél Tamás (1921-1994) 1956-ban nyugatra távozott. Bp., 1952. Szépirodalmi Könyvkiadó. 283 p. Kiadói félvászon kötésben. |
5 | ÁDÁM SÁNDOR DR. Trianon jogszerűsége. Bp., 2003. Második kiadás. 137 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
6 | ADONYI-NÁREDY FERENC - NAGY KÁLMÁN Magyar huszárok a II. világháborúban. Sárvár, 1990. Huszár Múzeum Baráti Kör. 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
7 | ADY ENDRE Az elhagyott kalóz-hajók. Bp., 1977. Európa. 68 p., 6 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
8 | ADY ENDRE Az ütések alatt. Versek. Bp., 1948. Püski Kiskönyvtár 1. szám. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Borító kissé viseltes. |
9 | ADY ENDRE Az ütések alatt. Versek. /Magyar Élet Kiskönyvtár 1. szám/. Bp., 1948. Magyar Élet. 63 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
10 | AGÁRDI FERENC Magyarok a cári Oroszországban. Bp., 1955. Magyar-Szovjet Társaság. 78 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
11 | AGGHÁZY MÁRIA, G. Német barokk művészet. 51 p.. Magyarországi barokk művészet. 52 p. /Művészettörténet 41-42. füzetek/. A barokk Szentendrén. Kiáll. kat. 1993.. Franz Anton Maulbertsch és kora. 48 képpel. Bp., 1974. Kiáll. kat. 40 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (4 db). |
12 | ÁGOSTON PÉTER A háború okozói. Bp., 1919. Népszava. 237 p. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
13 | ALMÁSI TIBOR Nagybánya művészet és város. Győr, 1993. Hazánk Könyvkiadó Kft. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
14 | ALMÁSY LÁSZLÓ Szudánban vadásztam. Bp., 1994. TerraPrint. 107 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
15 | AMBRUS ZOLTÁN Mozi Bandi kalandjai. I. kiadás! Regényes elbeszélés. 20 eredeti rajzzal. Bp., é. n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 185 p. Kiadói festett, ill. kartonkötésben. Gerince alul javított. |
16 | AMBRUS ZOLTÁN Mozi Bandi kalandjai. II. kiadás. Regényes elbeszélés. 8 eredeti rajzzal. Bp., é. n. Tolnai Nyomda és Műintézet. 160 p. Fűzve, kiadói ill. (K. Sávely Dezső) papírborítóban, kifogástalan állapotban. |
17 | ANDERSEN, H. CH. Összes mesék és történetek. Ford.: Hevesi Sándor. Harmadik kötet. Prihoda István 8 eredeti litográfiájával. Számozott: 259. szám. Bp., 1923. Genius. 324 p. Kiadói fénylemez kötésben (Gottermayer N.). |
18 | APOKRIFEK II. kiadás. Szerk.: Vanyó László. Bp., 1988. Szent István Társulat. 435 p. Kiadói kartonkötésben. |
19 | ÁRJEGYZÉK! Vetőmag árjegyzék 1964. Képekkel. Bp., 1964. Vetőmagtermeltető és ellátó vállalat. 76 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban, spirálfűzéssel. |
20 | AZ ÁRPÁD-KORI MAGYAR TÖRTÉNET BIZÁNCI FORRÁSAI Összegyűjtötte: Moravcsik Gyula. Bp., 1988. Akadémiai. 363 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
21 | ASCH, SCHALOM Moszkva. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1932. Káldor Könyvkiadó. 361 p. Kiadói vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
22 | ASZTALOS ISTVÁN " Vándorlom a világot." . Petőfi nyomában a Galga és a Rákos vidékén. Gépelt! Aszód, 1985. Petőfi Múzeum. 155 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
23 | ATHENAEUM NYOMDA (1868). 1948-1958. Jubileumi kiadvány! Képekkel. Bp., 1958. Athenaeum. 25 p. Kiadói dombornyomású címerrel díszített vászonkötésben. |
24 | AZ I. HUSZÁRHADOSZTÁLY A MÁSODIK VILÁGHÁBORÚBAN - HARCTÉRI NAPLÓK, VISSZAEMLÉKEZÉSEK 1944-1945 Szerk.: Söptei István. Sárvár, 1992. Huszár Múzeum Baráti Kör. 167 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
25 | BAÁN FORRAY ZELMA A vándorló székely csillag. Ill.: Sebők Imre. Bp., (1942.) Palladis. 131 p. Kiadói ill., viseltes félvászon kötésben, első előzéklap hiányzik. |
26 | BABITS MIHÁLY Aranygaras. I. kiadás! Mesék. A képeket rajzolta: Simon György János. Ritka! Bp., (1923.) Athenaeum. 143 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
27 | BABITS MIHÁLY Jónás könyve. Kádár György illusztrációival. Bp., 1961. Magyar Helikon. 68 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
28 | A BÁCSKISKUNSÁGI REFORMÁTUS EGYHÁZ MEGYE 10 ÉVE (Dr. Balogh László - Páll László) (1952-1962). Kecskemét, 1964. Megyei Nyomda. 72 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
29 | BAKTAY ERVIN A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. 83 képpel és két térképpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin Társulat. 220 p. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben. |
30 | BAKTAY ERVIN Kőrösi Csoma Sándor. Képekkel! Bp., 1962. Gondolat. 267 p. Kiadói félvászon kötésben. |
31 | BALÁZS MESTER AZ ASZTALI ÖRÖMÖK HISTORIKUSA Híres emberek kedves ételei. H. n., é. n. ETO - Print Ny. 115 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
32 | BALÁZS SÁNDOR A régi szép napok. Regény. Pest, 1868. Khór és Wein. 248 p. Hozzákötve: Königewald: Az új orvos. Ford.: B. L. Bp., 1878. K. n. 65 p.. Stobitzer Henrik: A philosoph (Humoreszk). Ford.: K. B. I. Bp., 1878. K. n. 68 p. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
33 | BALLA DEMETER Miskolc. Bp., 1976. Corvina. 124 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
34 | BALOGH ARTÚR Hűtlenségi per országgyűlési beszéd miatt. Különlenyomat. Kolozsvár, 1944. Erdélyi Múzeum Egyesület. 16 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
35 | BALOGH BARNA Két világ vándora. Északi Odysseia. Bp., é. n. Stádium. 216 p. Kiadói félvászon kötésben. |
36 | BALOGH ISTVÁN Gyóni Géza utolsó órái. Ritka! Bp., é. n. Gy. G. Irodalmi Társaság. 46 p. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
37 | BÁNFFY MIKLÓS GRÓF Reggeltől estig. Kolozsvár, é. n. Erd. Szépmíves Céh. 237 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
38 | BÁNHEGYI JÓB DR. A magyar irodalom története. I-II. /Szent István Könyvek 78-79. szám/. Bp., 1929. Szent István Társulat. 228 p., 311 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
39 | BÁNKÚTI IMRE A szatmári béke. Bp., 1981. Akadémiai. 161 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
40 | BÁNÓ JENŐ Bolyongásaim Amerikában. Útleírások. A trópusok vidékéről a mexikói köztársaság tüzetes ismertetéseivel. Számos képpel. Bp., 1906. Athenaeum. 344 p. Kiadói ill., festett, kopottas vászonkötésben. |
41 | BÁNOS TIBOR Pályák és sorsok. Színészportrék a huszadik századból. Bp., 1981. Kozmosz Könyvek. 358 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
42 | BÁRDOS KORNÉL Eger zenéje. 1687-1887. 19 képpel. Bp., 1987. Akadémiai. 546 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
43 | BARKER, ERNEST Nagybritannia és a brit nép. Ford.: Körmendi Ferenc. London, 1945. Longmans. 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
44 | BAROKK MŰVÉSZET KOLUMBIÁBAN Szenvedély és pompa. Kiállítás a Nemzeti Galériában 1997. Április-Június. Spanyol nyelvű katalógus, magyar kísérőfüzettel. Bogota, 1997. Instituto Columbiano de Cultura. 86 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
45 | BARRETT-BROWNING, ELIZABETH Portugál szonettek. Ford.: Kardos László. Kétnyelvű. Bp., 1957. Európa. 101 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
46 | BÁRSONY ISTVÁN A szabad ég alatt. /Modern Magyar Könyvtár/. Bp., 1910. Singer és Wolfner. 159 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
47 | BARTHA MIKLÓS ÖSSZEGYŰJTÖTT MUNKÁI Sajtó alá rendezték: Samassa János dr., Szmertnik István dr., Sztankovits Ferenc dr. I-II. és III-IV. kötetek. Többek között tartalmazza a Kazárföldön c. művet, valamint Politikai beszédeit és cikkeit. Bp., 1908-1910. Benkő Gyula Udvari Könyvkereskedése Bizománya. 1 tábla (szerző), 374 p., 268 p., 592 p., 318 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
7000 | ||
48 | BÉCSY TAMÁS Műelemzés - műértés. Szerk.: Sipos Lajos. Bp., 1990. Sport. 246 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
49 | BEKE IMRE Magyar szivárvány. H. n., 1992. Amerikai Magyar Szövetség. 233 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
50 | BÉL MÁTYÁS Magyarország népének élete 1730 táján. Válogatta, fordította: Wellmann Imre. Bp., 1984. Gondolat. 517 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
51 | BELITZKY JÁNOS A magyar gabonakivitel története 1860-ig. Bp., 1932. Kovács József ny. 150 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
52 | BENE JÁNOS A nyíregyházi huszárok. Nyíregyháza, 1991. Önkormányzat. 152 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
53 | BENEDEK ELEK Galambok. Elbeszélések. Bp., é. n. Athenaeum. 114 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
54 | BENEDEK ELEK Gyermekkori történetek. Bp., 1930. Singer és Wolfner. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
55 | BENEDEK ELEK Honszerző Árpád. Második kiadás. Elbeszélés a Honfoglalás idejéből. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1915. Lampel R. 196 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
56 | BENEDEK ELEK Nagy magyarok élete. Berzsenyi - Kölcsey - Kisfaludy K. - Katona. Számos képpel. Bp., 1907. Athenaeum. 145 p. Kiadói ill., aranyozott, festett vászonkötésben, közepes állapotban. |
57 | BEÖTHY ZSOLT Régi nóták. Három elbeszélés. Haranghy Jenő rajzaival. Ritka! Bp., é. n. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. 127 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
58 | BERCELI A. KÁROLY Sámson és Delila. (Az új hőskor drámája). Ritka! Szeged, 1935. Prometheus-kiadás. 103 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
59 | BEREZNAI ZSUZSA Kecskeméti népi elbeszélések. /Kecskeméti Füzetek 12./. Kecskemét, 2001. Kecskeméti Monográfia Szerk. 225 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
60 | BERGMAN, STEN Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin. 272 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
61 | BERKE, HANS Buchenwald. Eine Erinnerung an Mörder. Salzburg, 1946. Rieb-Verlag. 1466 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
62 | BETYÁROK TÜZÉNÉL Kelet-európai népek betyárballadái. Szerk.: Domokos Sámuel. Ritka! Bp., 1959. Európa. 354 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
63 | BLITZ-GALÉRIA Őszi Képaukció katalógusa. 1993. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
64 | BODNÁR SÁNDOR DR. Védekezés a kolera ellen. Ritka! Mezőtúr, 1910. Török Ignác. 38 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
65 | BODOLAY GÉZA Petőfi diáktársaságai. Képekkel. Bp., 1973. Kozmosz Könyvek. 271 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
66 | BODROGI TIBOR Óceánia művészete. A MNM - Néprajzi Múzeum gyűjteményében. 170 képpel. Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 46 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
67 | BOHÉMIA 60 kis krónika. Festők, szobrászok, színészek és írok víg esetei. Írták: Molnár Ferenc, Szanaházi István, Nagy Endre, Zöldi Márton. Bp., é. n. Vidám Könyvtár. 64 p. Amatőr vászonkötésben, néhány lap megerősítve. |
68 | BOHR, NIELS Atomfizika és emberi megismerés. Ford.: Nagy Tibor. Bp., 1964. Gondolat. 173 p. Kiadói vászonkötésben. |
69 | BONDOR VILMOS A Mikó-rejtély. Mikó Zoltán és Raoul Wallenberg kapcsolata a magyar ellenállásban. 1944-1945. Bp., 1995. Püski. 192 p. Hozzátartozik: Sári Katalin: Mikó Zoltán emlékezete (1910-1945). Bp., 1996. Püski. 179 p. Mindkettő fűzve, kiadói papírborítóban. |
70 | BONZÓ MUKI KALANDJAI A Vadnyugaton és egyéb történetek. Elmeséli: Az Öreg Bonzó. Ritka! (27 sz.). Bp., 1937. Filléres Mesekönyvek. 62 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
71 | BORONYINA Titokzatos ajándék. Regény az ifjúság számára. Ford.: Péchy Blanka. Rácz Vera rajzaival. Ritka! Bp., é. n. Új Idők Irodalmi Intézet Rt. 122 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
72 | BOROSS MIHÁLY A kanálosi ház. Pest 1820. Bp., 1820. Singer és Wolfner. 304 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, lapok kissé gyűröttek. |
73 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1683-1711. II. (1666-1680). Bp., 1984. Pest megyei Levéltár. 281 p., 1 térképmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
74 | BORSOS BÉLA A magyar üvegművesség. Bp., 1974. Műszaki. 206 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
75 | BORSOS MIKLÓS Visszanéztem félutamból. Bp., 1989. Széchenyi Kiadó Kft. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
76 | BORZÁK TIBOR A Petőfi-expedíció. Barguzini tudósítások. Napló, sajtótallózó, levelek Petőfi ügyben stb. Nagyon ritka! Bp., 1989. 12 p. |
77 | BÖLSCHE Szerelem az élők világában I-II-III. Ford.: Dr. Wildner Ödön és Merényi József. Bp., 1910. Politzer Zsigmond és Fia. XII p., 369 p., 368 p., 354 p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. (3 db). |
78 | BRANKOVICS GYÖRGY A magyar szabadságharcz története. Harmadik kiadás. Képekkel. Bp., 1909. Franklin. 419 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén kisebb sérüléssel. |
79 | BRANKOVICS GYÖRGY A pénz. Regény. Bp., é. n. " Képes Családi Lapok" . 223 p. Korabeli kopott, félvászon kötésben. |
80 | BRASSÓ A DÉLNYUGATI OLDALRÓL Acélmetszet keretezve. Rohbock metszete Hunfalvy: Magyarország és Erdély eredeti képekben c. művéből (Darnstadt, 1864). |
81 | BRAUN RÓBERT Magyarország feldarabolása és a nemzetiségi kérdés. /Táltos Könyvtár 3-4. sz./. Ritka! Bp., 1919. Táltos kiadása. 77 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
82 | BROADBENT, E. H. Zarándok gyülekezet. Az újszövetségi gyülekezetek történelmi vándorútja. Függelékkel. H. n., é. n. Evangélium Iratmisszió. 415 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
83 | BURGENLAND KALAUZ Bp., 1990. Laude. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
84 | CARR-GOMM, SARAH Szimbólumok a művészetben. Ford.: Bánki Vera. Bp., 2001. Holnap Kiadó. 267 p. Kiadói kartonkötésben. |
85 | CHOLNOKY BÉLA Gróf Teleki Sámuel útja Kelet-Afrikában. 26 képpel, 1 térképpel. /Világjárók/. Bp., é. n. Franklin Társulat. 1 tábla, 137 p., 3 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
86 | CHOLNOKY JENŐ A sárkányok országából. Életképek és útirajzok Kínából. Egy térképmelléklettel, 180 ábrával és 17 bekezdő képpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel és Wodianer. 407 p. Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben. |
87 | CHOLNOKY JENŐ, DR. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. Képekkel. Bp., 1930. Singer és Wolfner. 351 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
88 | CHOLNOKY VIKTOR Tammuz. Bp., é. n. Franklin. 163 p. Kiadói félvászon kötésben. |
89 | CHRISTIES. THE MORVEN COLLECTION OF ANCIENT ART Tuesday, 8 June 2004. Árverési katalógus. New York, 2004. Christies. 234 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
90 | CHRISTOMANNOS, TH. - F. BENESCH Die Dolomiten. Dritte Auflage. Wien, é. n. Verlag von L. W. Seidel und Sohn. 77 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
91 | CHUN KÁROLY Mélytengerek világa. Átdolgozta: Dr. Szilády Zoltán. 73 képpel és 15 melléklettel. /A Magy. Földr. Társaság Könyvtára/. Az első táblán színes illusztrációval. Bp., é. n. Lampel R. 280 p. Festett, aranyozott, kopottas kiadói vászonkötésben. |
92 | CLAIR VILMOS Párbaj-codex. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 157 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
93 | COURTHS - MAHLER Hiszek benned! I. kiadás! I-II. Ford.: Wiesner Juliska. /Milliók Könyve/. Bp., 1935. Singer és Wolfner. 124 p., 124 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, megkímélt állapotban. |
94 | CULBERTSON, ELY Contract bidding at a glance. London, é. n. Faber and Faber Ltd. 63 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
95 | A CS. KIR. SZAB. KASSA - ODERBERGI VASÚT. MENETRENDJE Érvényes 1914. május hó 1-től. Bp., 1914. Franklin. 80 p., 1 térképmelléklettel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
96 | CSÁK GYULA A Szikföld sóhaja. /Magyarország Felfedezése/. Bp., 1977. Szépirodalmi. 189 p. Kiadói vászonkötésben, kissé viseltes, ill. papír védőborítóban. |
97 | CSAPÓ GYÖRGY Művészek, műhelyek. Harmincnégy beszélgetés képzőművészetről. Bp., (1977.) Népművelési Propaganda Iroda. 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
98 | CSÁSZÁR GÉZA A vörös nyakkendő. Szatirikus regény. A szerző rajzaival! Dedikált! A Tanácsköztársaság másképpen. Pécs, 1921. Dunántúl Könyvkiadó és nyomda Rt. 164 p. |
30000 | ||
99 | CSICSÁKY JENŐ Mu. Az emberiség szülőföldje. Második kiadás. Ritka! Bp., 1938. Kir. Magy. Egy. Ny. 226 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, ill. félvászon kötésben. |
100 | A CSILLAGOK ÖRÖKKÉ ÉLNEK Inkey Tibor színészportréi. Bp., 1988. Múzsák. Számozatlan! Kiadói ill. papírborítóban. |
101 | CSORBA CSABA Várak a Hegyalján. Tokaj - Ónod - Szerencs. Bp., 1980. Zrínyi Katonai Kiadó. 197 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
102 | DAS NEUE UNIVERSUM 100 Wissen, Forschung, Abenteuer. Ein Jahrbuch. Rendkívül gazdag képanyaggal! München, 1983. Südwest Verlag. 447 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
103 | DE GAULLE, CHARLES Háborús emlékiratok. Ford.: Losonczi János - Dániel Anna - Terényi István. Bp., 1973. Gondolat. 708 p. Kiadói vászonkötésben. |
104 | DEÁK FERENCZ ÉLETE Emlékkönyv. Szerk.: Áldor Imre. Képekkel. /A Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsának ajándéka/. Bp., é. n. Franklin Társulat. 253 p., 4 sztl.lev. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
105 | DEÁK FERENCZ VÁLOGATOTT MUNKÁI Kiadta: Ferenczi Zoltán. /Remekírók Képes Könyvtára 32./. Bp., 1906. Lampel R. XXXI p., 363 p. Kiadói aranyozott, festett, díszes sorozatkötésben, körben festett lapszélekkel. |
106 | DEGRÉ - GERGELYFFY - VALTER Az egervári vár története. Második, javított kiadás. Zalaegerszeg, 1969. Seben Mátyás. 78 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
107 | DÉKÁNY A. - SÁRVÁRY DEZSŐ Mosolygó történelem. Bp., 1941. Renaissance kiadás. 154 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
108 | DEMETER GÉZA Kalandos utazás Abesszíniában. Képekkel! Bp., é. n. Tolnai. 320 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
109 | DÉRY TIBOR A kéthangú kiáltás. I. kiadás! Grósz Andor illusztrációival. Wien, 1922. Verlag Julius Fischer. 75 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Gerince javított, lapszéleken alul vízfolt nyomával. |
5600 | ||
110 | DÉRY TIBOR G. A. úr X.-ben. I. kiadás! Regény. Aláírt! Bp., 1964. Szépirodalmi. 350 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
111 | DITRÓI MÓR EMLÉKIRATAI Komédiások. Képekkel! Bp., é. n. Közlekedési Nyomda. 174 p. Kissé viseltes vászonkötésben. |
112 | DOBOZY LÁSZLÓ Sütés-főzés hegyen-völgyön, vízparton. Bp., 1984. Sportpropaganda. 133 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
113 | DÓCZI LAJOS Ellinór. Vígjáték három felvonásban. Bp., 1897. Singer és Wolfner. 221 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, díszes vászonkötésben (Gottermayer N.), körben aranymetszéssel. |
114 | DÓCZI LAJOS Utolsó szerelem. Második, átdolgozott kiadás. Történeti vígjáték öt felvonásban. Bp., 1887. Ráth Mór. 1 tábla (szerző), XI p., 220 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, körben aranymetszéssel. |
115 | DOKUMENTUMOK KECSKEMÉT TÖRTÉNETÉBŐL I. 1944-1945 Összeállította: Iványosi Szabó Tibor. Kecskemét, 1975. Városi Tanács VB. 273 p., XXIII tábla (képek). Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
116 | DOMOKOS LAJOS A lovaglás alapjai. Bp., 1987. Mezőgazdasági. 176 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
117 | DONÁSZY FERENC Az arany szalamandra. Elbeszélések az ifjúság számára. Egészoldalas és szövegközti rajzokkal. Bp., 1906. Athenaeum. 112 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. Gerince alul és fölül sérült. |
118 | DOROTHEUM Asiatika. Auktion vom 12. Oktober 1993. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
119 | DÖMÉNY JÓZSEF KÖLTEMÉNYEI Pest, 1868. Heckenast Gusztáv. 154 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, lapok helyenként foltosak. |
120 | DRESCHER PÁL Régi magyar gyermekkönyvek. 1538-1875. Bp., 1986. ÁKV Reprint. 133 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
121 | DUMAS Napoleon élete. Második kiadás. Ford.: Bölöni György. Bp., 1914. Révai. 332 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
122 | DÜMMERTH DEZSŐ Az Anjou-ház nyomában. Bp., 1982. Panoráma. 542 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
123 | EBERS-MAHNKE, FRITZ Schlageter. Ein deutsches Heldenleben in harter Zeit. Fényképekkel! Leo Schlageter (1894-1923) első világháborús hős halála után a Harmadik Birodalom hősi szimbóluma lett. Berlin - Leipzig, é. n. Verlag von Julius Beltz. 54 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
124 | EFFEL, JEAN A világ teremtése. I. kiadás! Bp., 1958. Magvető. Számozatlan. Hozzátartozik: Effel, Jean: Ádám és Éva. Bp., 1957. Magvető. Számozatlan. Kiadói félvászon kötésben, borítón vízfolt nyomával.. Effel, Jean: Az ember teremtése. Bp., 1957. Magvető. Számozatlan. Kiadói félvászon kötésben. Kiadói vászonkötésben, szakadt ill. borítóban. |
125 | EGRY IRÉN Deák Ferenc. Történeti arckép. Bp., 1941. Singer és Wolfner. 279 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva. |
126 | EGY IGAZ TÖRTÉNET, RÉSZLETEKBEN. Cigány - magyar kapcsolatok határon innen és túl. Szerk.: Demeter Zayzon Mária. Bp., 1994. Kőbányai Önkormányzat. 245 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
127 | EGY SZÍVVEL KÉT HAZÁBAN Az amerikás magyarok. 1895-1920. Válogatta és szerkesztette: Albert Tezla. Ford.: Bart István. Képekkel. Bp., 2005. Corvina. 443 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
128 | ÉJSZAKY JÓZSEF A Magas Tátra. Útvezető. Bp., 1914. " Jókai" és Löbl ny. 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
129 | EMLÉK BUDAVÁRÁBÓL Gyűjtötte: Szügyi Elemér. 210 képpel. Bp., é. n. Pfeifer Ferdinánd. 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, a borítón jelzett térkép nélkül. |
130 | EMLÉKEZETÜL HAGYOTT ÍRÁSOK Erdélyi magyar emlékírók. Válogatta: Veress Dániel. Kolozsvár - Napoca, 1983. Dácia. 368 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
131 | EMLÉKKÖNYV BERZEVICZY ALBERT ÚRNAK A M. T. A. ELNÖKÉNEK TISZTELETI TAGGÁ VÁLASZTÁSA HARMINCADIK ÉVFORDULÓJA ALKALMÁBÓL Bp., 1934. Franklin Társulat. 1 tábla, 293 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Részben felvágatlan! |
132 | ENDRŐDI SÁNDOR A magyar költészet kincsesháza. (Uj ifjusági kiadás). Bővítette: ifj. Bókay János. Bp., 1927. Athenaeum. 350 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
133 | EÖTVÖS LORÁND EMLÉKKÖNYV Szerk.: Fröhlich Izidor. Bp., 1930. MTA. 1 tábla, 317 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
134 | ERDÉLY TÖRTÉNETE I-II-III. Főszerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986. Akadémiai Kiadó. 611 p., -1185 p., -1945 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, újszerű állapotban. |
135 | ERDÉLYI ELBESZÉLŐK Nyírő József, Tamási Áron, Wass Albert és mások. Bp., 1941. Révai. 267 p. Kiadói aranyozott, gerincén kissé kopott vászonkötésben. |
136 | AZ ERDÉLYI HELIKON ÍRÓINAK ANTHOLÓGIÁJA 1924-1934 Szerk.: Kovács László. Kolozsvár, 1934. Erd. Szépmíves Céh. 396 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
137 | AZ ERDÉLYI MÚZEUM EGYESÜLET BRASSÓBAN 1934. AUG. 26-28. NAPJAIN TARTOTT TIZENHARMADIK VÁNDORGYŰLÉSÉNEK EMLÉKKÖNYVE Szerk.: Dr. György Lajos. Cluj - Kolozsvár, 1935. Erd. Múzeum Egyesület. 143 p. Fűzve, kiadói kopott papírborítóban. |
138 | ERDŐSI KÁROLY Napsütéses Indiában. Újabb, bővített (IV.) kiadás. Úti emlékek. Bp., é. n. Szent István Társulat. 365 p. Kiadói ill., kopottas vászonkötésben. |
139 | ETHERTON P. T. A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. 43 képpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin Társulat. 262 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
140 | EZ VOLT AZ ÉV! CSUDÁKNAK ÉVE! 1848-49 dokumentumai Dobák Géza gyűjteményéből. Kiállítás a Budapesti Eötvös József Gimnáziumban. Bp., 1994. Múzsák. 73 p., 11 sztl.lev. (hasonmások). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
141 | FALUDY ANIKÓ Bizánc festészete és mozaikművészete. Bp., 1982. Corvina. 62 p., 48 p. (képek). Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
142 | FANON, FRANTZ A föld rabjai. Ford.: Staub Valéria. Bp., 1985. Gondolat. 298 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
143 | FÁY ZOLTÁN Ferencesek Gyöngyösön. Fejezetek a gyöngyösi barátok életéből. Bp., 1999. Ferences Rendtartomány kiadása. 187 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
144 | FEHÉR DEZSŐ DR. Az angol telivér Magyarországon. Képekkel. Bp., 1990. Mezőgazdasági Kiadó. 204 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
145 | FEHÉR DEZSŐ DR. - TÖRÖK IMRE Százéves a magyar ügetőversenyzés. (1883-1983). Bp., 1983. Mezőgazdasági Kiadó. 157 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
146 | FEHÉR TIBOR Egyszer mégis hajnalodik. Bp., é. n. Magyar Lap és Könyvterjesztő Vállalat. 48 p. Tűzve, kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
147 | A FEHÉRKŐI KINCSESKAMRA VAGY A BÍRVÁGY BÜNTETÉSE Magyar népmonda. 4 szép képpel. Ritka ponyva! Bp., 1883. Rózsa Kálmán és neje. 16 p. Papírborítóban. |
148 | FEKETE ISTVÁN Ködös utak. Válogatott elbeszélések és kisregények. Bp., 1979. Szépirodalmi. 686 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
149 | FÉLIG KÍGYÓ, FÉLIG GYERMEK VAGY A TERMÉSZET REJTELME Legújabb csodatörténet Budapesten. Ritka ponyva! Bp., 1883. Rózsa Kálmán és neje. 8 p. Papírborítóban. Kissé viseltes állapotban. |
150 | FENYVESSY FERENC Ünnepi beszéd Pápa városának a nemzet ezeréves fennállása emlékére tartott díszközgyűlésén. Elmondta F. F. Pápa, 1896. Pápa város kiadása. 11 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
151 | FESTETICS RUDOLF, GRÓF Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a " Tolna" yachton. Ford.: Sárosi Bella. 55 képpel és 1 térképpel. Bp., é. n. Lampel R. Kk. 278 p. Kiadói félvászon kötésben, lith. színes címlappal. |
152 | FILO PLAKÁTJAI Ritka! Bp., 1986. Reflektor Kiadó. Számozatlan! Kiadói kartonkötésben. |
153 | FITZ JÓZSEF A magyar könyv története 1711-ig. Bp., 1959. Magyar Helikon. 201 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
154 | FLYGARE-CARLÉN EMILIA A sziget rózsája. Ford.: Lakner Sándor. Első és második rész. Pesten, 1844. Hartleben Konrád Adolf. 268 p., 288 p. Amatőr aranyozott vászonkötésben. |
155 | FOLYÓIRAT! Az érem. 1981/1-2.. 1982/1-2.. 1983/1-2.. 1984/1-2.. 1985/1-2. Amatőr vászonkötésben. |
156 | FOLYÓIRAT! Drótkefe. A magyar közélet tréfás hetilapja. Bp., 1944. Március 31. V. évf. 14. sz. Globus ny. 8 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, lapszélen kis szöveghiánnyal. |
157 | FOLYÓIRAT! Élet és Tudomány. A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hetilapja. Bp., 1959. XIV. évf. 1-27. számig. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
158 | FOLYÓIRAT! Élet és Tudomány. A TITT hetilapja. 1963. I. félév 1-26. sz.-ig. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
159 | FOLYÓIRAT! Füles. Karinthy Frigyes emlékszám. Bp., 1957. szept. 1. I. évfolyam 31. sz. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
160 | FOLYÓIRAT! Ludas Matyi. 1979. Hiány: 1-3-5-40-41. (5 szám). Amatőr vászonkötésben. |
161 | FOLYÓIRAT! Népszava. A Magyar Szakszervezetek Központi Lapja. Bp., 1951. 151. sz. - 228. sz.-ig. Hiányos, egyes lapokat több számból is kivágtak!? Amatőr félvászon kötésben. |
162 | FOLYÓIRAT! Természettudományi Közlöny. Szerk.: Dr. Ilosvay Lajos. Havonkint kétszer megjelenő folyóirat közérdekű ismeretek terjesztésére. 1931. Teljes! Bp., 1931. Kir. Magyar Term. Tud. Társulat. XIV p., 1 sztl.lev., 688 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
163 | A FORRADALOM ELŐÉRZETE 1956 Márai Sándor írásainak tükrében. Bp., 2006. Helikon Kiadó Kft. 287 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
164 | FOTOGRÁFIÁK KASSÁK LAJOSRÓL 1915-1967. Ritka! Bp., 1992. Kassák Múzeum. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
165 | FÖLDES JOLÁN A halászó macska uccája. Harmadik kiadás. Dedikált! Bp., é. n. Athenaeum. 246 p. Kiadói kopottas, kissé viseltes vászonkötésben. |
166 | A FŐVÁROSI KERTÉSZET SZÁZ ÉVE Szerk.: Kiácz György. Képekkel. Bp., 1967. Mezőgazdasági. 163 p. Kiadói vászonkötésben, ill., viseltes papír védőborítóban. |
167 | GAÁL JENŐ Berzeviczy Gergely élete és művei. Bp., 1902. Politzer Zsigmond és Fia. IX p., 319 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan. |
168 | GAZDAG LÁSZLÓ Utitársunk a térkép. Bp., 1969. Gondolat. 350 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
169 | GAZSÓ - ZELEI Dübörög a senki földje. (Haditudósítások a békefrontról). Bp., 1990. Innomark. 135 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
170 | GEORGE SAND VALLOMÁSAI Ford.: Pogány Béla. Ritka! Bp., é. n. Hajnal-kiadás. 136 p. Fűzve, kiadói ill., kopottas papírborítóban. |
171 | GEORGIJEVSZKÁJA, SZ. Nagyanyó tengere. Ford.: Nyúl Lidia. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1950. Athenaeum Könyvkiadó N. V. 79 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva. |
172 | GERŐ GYŐZŐ Pécs török műemlékei. /Műemlékeink/. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 48 p. Hozzátartozik: Dercsényi Dezső: A pécsi kőtér. 39 képpel. Pécs, 1982. Janus Pannonius Múzeum. 21 p. Mindkettő fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
173 | GOETHE Az ifjú Werther szenvedései. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é. n. Dante. 164 p. Amatőr, bordázott gerincű, félbőr kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
174 | GOGOLY Régi, jó földesurak. Ford.: Peterdi István. Készült 1500 pld.-ban! Bp., 1924. Gabos Könyvkiadó. 162 p. Fűzve, kiadói ill. (Farkasházy Miklós) papírborítóban. Borítón alul kis hibával. |
175 | GRÓF SZEPÁRY PÉTER, VAGY AZ EKÉBE FOGOTT NEMES FŐÚR 5 képpel. Ritka ponyva! Bp., 1883. Rózsa Kálmán és neje. 24 p. Papírborítóban. |
176 | GRUBER FERENC DR. - HAJAS JÓZSEF DR. - RÁZSÓ IMRE Gazdálkodás dióhéjban. (Vademecum). Bp., 1943. Szerzők kiadása. 197 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
177 | GUDENUS JÁNOS - SZENTIRMAY LÁSZLÓ Összeköt címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989. Mozaik. 511 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
178 | GULYÁS PÁL A könyvnyomtatás Magyarországon a XV. és XVI. században. I. füzet 89 szövegközti hasonmással és 32 képes melléklettel. Bp., 1929-30. OSZK. 120 p., XXXII tábla, 272 p., XXXIII tábla - LXVIII tábla. Hozzátartozik: Gulyás Pál: A könyvnyomtatás Magyarországon a XV. és XVI. sz.-ban. 281 hasonmással. Fűzve, ill. vászonkötésben. |
40000 | ||
179 | GUNDEL IMRE - HARMATH JUDIT A vendéglátós emlékei. Bp., 1982. Közg. és Jogi Kiadó. 361 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
180 | GYIMESI GYÖRGY Volga menti vadászatok. A szerző fényképeivel. Bratislava, 1985. Madách Kiadó. 182 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
181 | GYÖNGYÖS-HALÁSZI TAKÁCH GYULA A vadász kiskátéja. Dedikált! Bp., 1944. Hornyánszky Viktor. 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
182 | A GYÖNGYÖSI CSÁRDA Második, bővített kiadás. Szerk.: dr. Zákonyi Ferenc. Veszprém, 1958. Megyei Tanács. 95 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
183 | GYŐRFFY GYÖRGY Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza. I. Bp., 1987. Akadémiai. 907 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
184 | GYŐRFFY GYÖRGY Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza II. kötet. Doboka, Erdélyi Fehér, Esztergom, Fejér, Fogaras, Gömör és Győr megye. Bp., 1987. Akadémiai. 641 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
185 | GYULAY ISTVÁN Tanyát verni a világ közepén. 200 éve város Kiskunfélegyháza. Bp., 1973. dr. Belényi István. 189 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
186 | GYURKOVICS ATTILA Fekete-fehér tv-készülékek szervízkönyve. Bp., 1979. Műszaki. 181 p., 13 sztl.lev. (melléklet). Kiadói ill. félvászon kötésben. |
187 | HAJDÓK JÁNOS Kígyó és galamb. II. bővített kiadás. Versek. Dedikált! Bp., é. n. Szerző kiadása. 152 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
188 | HAJDÚ DEMETER DÉNES In memoriam Domokos Pál Péter. Bp., 1992. Erdély művészetéért. 63 p. Hozzátartozik: A csángó magyarokról. Szerk.: Molnár János, Virt Dezső. Bp., 1993. Téka. 12-ik szám. 51 p. Mindkettő tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
189 | HAJÓS ALFRÉD Így lettem olimpiai bajnok. Fényképekkel. Ritka! Bp., 1956. Sport-Lap és Könyvkiadó. 95 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
190 | HALÁSZ ZOLTÁN Gasztronómiai kalandozások Európában. Bp., 1973. Panoráma. 396 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
191 | HAMVAS JÓZSEF Mesés történetek. Ifjúsági elbeszélések. Rábai Zsigmond rajzaival. Ritka! Szentgotthárd, 1911. Wellisch Béla. 80 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban, borítókon és egy-két lapon hiánnyal. |
192 | HANKÓ VILMOS DR. Az erdélyrészi fürdők és ásványvizek. Kolozsvár, 1891. E. M. K. E. 224 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, címlap hiányzik. |
193 | HÁROM VERÉB HAT SZEMMEL Antológia a magyar költészet rejtett értékeiből és furcsaságaiból. Összeállította: Weöres Sándor. Bp., 1977. Szépirodalmi. 639 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
194 | HARWOOD STEELE Canada sarki tájain. Ford.: Halász Gyula. 18 képpel, 3 térképpel. Bp., é. n. Athenaeum. 294 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
195 | HAVAS ISTVÁN Opálgyűrű. Történet a múlt század elejéről. Antal Sándor rajzaival. Debreczen, 1924. Az Ifju Polgárok Lapja Kiadása. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
196 | A HAZÁÉRT Honvédelem és hazafiság a magyarországi művészetben II. 1848-1918. Kiáll. Kat. 1988. május 6. - június 12. Ernst Múzeum. 91 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
197 | HEGYALJAI KISS GÉZA DR. Kossuth I-II. Élet és jellemrajz. Miskolc, 1928. Magyar Jövő - ifj. Ludvig István. 190 p., 206 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, a két kötet egybekötve. Gerince hiányzik. |
198 | HEGYALJAI KISS GÉZA DR. Kossuth Lajos. Élet és jellemrajz. I-II. Bp., 1928. Sylvester Kiadás. 80 p., 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
199 | HEISER, VICTOR Korunk orvosa. Ford.: Ruzitska Mária. Ritka! Bp., é. n. Singer és Wolfner. 287 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
200 | HERCZEG FERENC Az élet kapuja. Elbeszélés. Bp., 1922. Singer és Wolfner. 128 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. (Mühlbeck Károly) borító bekötve. |
201 | HERKE MIHÁLY Mátyás király éjjeli kalandja. Versesrege. Dedikált! Nagyon ritka! Homok, é. n. Beniczky Fiutotthon ny. 30 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
202 | HEVESI SÁNDOR Shaw - Breviárium. Az író, az ember és a művek. (Adatok, jellemzések, szemelvények). Bp., é. n. Rózsavölgyi és Társa. 359 p. Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. |
203 | HEYE, ARTUR Nyugat peremén. Ford.: Dr. Vass Péter. 23 képpel. /Ismeretlen Világok/. Bp., é. n. Athenaeum. 239 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
204 | HOLLÓSI SOMOGYI JÓZSEF Tengerek és gyarmatok. Bp., 19466. Egyetemi Nyomda. 315 p. Kiadói, kissé kopottas félvászon kötésben. |
205 | HORTHY JENŐ Egy élet sportja. Vadászat - Lóverseny - Falka. 135 eredeti fényképpel. Bp., (1937.) Franklin. 304 p. Kiadói kopott vászonkötésben, borítón vízfolt nyomaival. |
206 | HORVÁTH VERA Az indiai művészet évezredei. Gink Károly felvételeivel. 131 fekete-fehér képpel. Bp., 1980. Corvina. 57 p., XX színes tábla. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
207 | HUSZÁR KÁROLY Víz-kúrám, 30 esztendőnél tovább próbálva és írva a betegségek gyógyítására és az egészség föntartására. (Kneipp Sebestyén után). Bp., 1888. Bagó Márton. VIII p., 413 p. Amatőr vászonkötésben. |
208 | HUSZKA JÓZSEF A magyar Turáni ornamentika története. Bp., 1994. Nyers Csaba magánkiadása. 178 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
209 | HUSZKA JÓZSEF A székely ház. Bp., 1895. Pesti Könyvnyomda. 96 p., XXXVI tábla (fénymásolt melléklettel a táblákról). Amatőr félvászon kötésben. |
210 | IGAZSÁGOT MAGYARORSZÁGNAK! Trianon kegyetlen tévedései. A Pesti Hírlap ötvenéves fennállása alkalmából. Bp., é. n. Pesti Hírlap. 150 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince megerősítve. |
211 | IJJAS ANTAL Pókháló. /Nemzeti Újság és Új Nemzedék Regénytára 1. sz./. Ritka! Bp., é. n. Nemzeti Újság. 47 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
212 | ILLÉS BÉLA Kárpáti rapszódia. Bp., 1950. Szikra. 599 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
213 | ILLUSTRIERTES BUCH DER PATIENCEN Erstes Bandchen. 60 Patience-Spiele. Breslau, é. n. Kerns Verlag. XI p., 136 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
214 | ILLYÉS GYULA Rend a romokban. Bp., 1937. Nyugat. 219 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
215 | IMPLOM JÓZSEF ÖSSZEGYŰJTÖTT KISEBB ÍRÁSAI ÉS ÉLETMŰVÉNEK BIBLIOGRÁFIÁJA Összeállította: Draskovich József. /Gyulai Füzetek 2./. Gyula, 1991. Békés Megyei Levéltár. 178 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
216 | INCZE ANTAL Rio Grande - Trieszt. 38 képpel. /Világjárók/. Bp., é. n. Franklin. 148 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
217 | AZ IPARMŰVÉSZETI MÚZEUM GYŰJTEMÉNYEI Szerk.: Miklós Pál. Bp., 1981. Európa - Corvina. 23 p. A többi számozatlan. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
218 | ISKOLAI TANULMÁNYI KIRÁNDULÁSOK BUDAPESTEN Vezető az ált. iskolai és középiskolai tanárok számára. Bp., 1956. Főv. Idegenforgalmi Hivatal. 170 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
219 | ISTEN HÁZAI ÉS SZOLGÁI Katolikus misszionáriusok és missziók világa a 19. században korabeli fényképeken. Bp., 2001. Agroinform. 183 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
220 | ISTEN SZAVA A NEVELŐKHÖZ Dr. Ravasz László - Muraközi Gyula - Farkas József előadásai. /Kméti Ref. Könyvtár 8. sz./. Kecskemét, 1948. Református Szent Ekklézsia. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
221 | JÁRDÁNYI PÁL A Kidei magyarság világi zenéje. Kolozsvár, 1943. Minerva. 107 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
222 | JÓB DÁNIEL Őszi vihar. Színmű három felvonásban. Bp., 1918. Athenaeum. 169 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
223 | JÓB KÖNYVE Székely László költői fordításában. Bp., 1942. Szent István Társulat. 119 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
224 | JÓKAI MÓR A magyar előidőkből. Második kiadás. Pest, 1869. Heckenast G. 267 p. Amatőr félvászon kötésben, lapok egy része foltos. |
225 | JÓKAI MÓR A Medvék Országában. Elbeszélés. J. M. Egész az Északi-Pólusig czímű munkájából átalakította Bródy Sándor. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 126 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
226 | JÓKAI MÓR Csataképek I-II-III. Második kiadás. 1848 és 1849-ből. Ács Gedeon névbeírásával! Pest, 1861. Heckenast G. 126 p., 127 p., 127 p. Hozzákötve: Jókai Mór: A serfőző - A nyomorék naplója - Fekete világ. Második kiadás. Pest, 1860. Heckenast G. 111 p. Jókai Mór: A bűntárs - Nepean sziget. Második kiadás. Pest, 1858. Heckenast G. 115 p. Modern amatőr vászonkötésben. |
227 | JÓKAI MÓR Milyenek a férfiak? I. kiadás! Elbeszélések. Ács Gedeon névbeírásával! Pest, 1865. Heckenast Gusztáv. 184 p. Korabeli kopott, viseltes félvászon kötésben. |
228 | JÓKAI MÓR Mire megvénülünk? Második kiadás - Harmadik kiadás. Regény. Bp., 1874. Franklin. 279 p., 288 p. Amatőr félvászon kötésben, gerince sérült. Lapok foltosak. |
229 | JÓKAI MÓR Nincsen ördög. Regény. I-II. Bp., é. n. Révai. 117 p., 172 p., 2 sztl.lev. Amatőr kopottas félvászon kötésben, néhány lap foltos. |
230 | JÓKAI MÓR Novellák. I. kiadás! /Hazai Beszély és Regénytár/. Pesten, 1857. Beimel J. és Kozma Vazul. 129 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Borító viseltes, újrafűzésre szorul. Lapok foltosak. |
231 | JÓKAI MÓR Oceania. I. kiadás! Egy elsüllyedt világrész története. Pest, 1856. Heckenast Gusztáv. 177 p. Korabeli félbőr kötésben, borítófedél szakadt, hibás. Lapok helyenként foltosak. |
232 | JÓKAI MÓR Politikai divatok. Második kiadás. Regény. I-II-III. kötet. Bp., 1874. Franklin Társulat. 289 p., 241 p., 151 p. Amatőr félvászon kötésben. |
233 | JÓKAI MÓR Regék. I. kiadás! 10 képpel. Pest, 1858. Heckenast Gusztáv. 103 p. Amatőr félvászon kötésben. |
234 | JOÓ TIBOR Mátyás és birodalma. Képekkel. Bp., 1940. Athenaeum. 166 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben, szép állapotban. |
235 | JORDÁNSZKY ELEK Magyar országban s az ahoz tartozó részekben lévő boldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek leírása. Reprint! Facsimile! Bp., 1988. Akadémiai. XXIII p., 167 p., 48 p. (utószó). Kiadói kartonkötésben. |
236 | A JORDÁNSZKY KÓDEX Magyar nyelvű Biblia-fordítás a XVI. sz. elejéről (1516-1519). Bp., 1984. Helikon Kiadó. 236 p. Hozzátartozik: A Kódex hasonmás kiadása. Bőrkötésben, kapcsokkal, veretekkel. Kiadói kartontokban. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
237 | JÓSIKA MIKLÓS, BÁRÓ A két mostoha. Bp., é. n. Fővárosi Könyvkiadó. 318 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
238 | JURKOVICH EMIL Beszterczebánya és vidékének kalauza. Ritka! Beszterczebánya, é. n. Sonnenfeld Mór. 93 p., 8 sztl.lev. (Reklámok). Amatőr félvászon kötésben. |
6500 | ||
239 | KÁDÁR IMRE A fekete bárány. Kolozsvár, é. n. Erdélyi Szépmíves Céh. 271 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
240 | KAHLENBERG, HANS VON Habkisasszony. Adalék a felsőbb leányok lélektanához. Bevezetéssel ellátta: Bródy Sándor. Bp. - Bécs, é. n. Freund Frigyes. 125 p. Kiadói selyemvászon kötésben, gerincén alul és fölül kis hibával. |
241 | KALAVSZKY GYÖRGYI Ludovika-Album. A Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia története 1808-1944. Bp., 1992. Libra Kiadó. 119 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
242 | KÁNTOR PÉTER Kavics. Bp., 1976. Kozmosz Könyvek. 120 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
243 | KARINTHY FRIGYES Utazás Faremidóba. Második kiadás. Regény. Bp., é. n. Kultura. 118 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Borító kissé viseltes. |
244 | KATZ, RICHARD Röptében a világ körül. Ford.: dr. Szánthó Dénes. Képekkel! Bp., é. n. Tolnai. 400 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
245 | KAZIMOVSZKÍJ, J. A szovjetúnió 1965-ben. Ford.: Pirityi Sándor. Képszerkesztő: Rajna János. 1960-as jóslatok 1965-re. Futurológiai mű! Bp., 1960. A Szovinformbüro kiadása. 78 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
246 | KECSKEMÉT ÉS A KECSKEMÉTI PUSZTÁK Hasonmás. Kubinyi Ferenc - Vahot Imre: Magyarország és Erdély képekben Kecskemétről szóló fejezete. Kecskemét, 1980. Városi Tanács V. B. 128 p., 1 melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
247 | KECSKEMÉT ÉS NÉPE Áttekintés a város múltjáról és jelenéről. Összeállította: Joós Ferenc. Bp., 1974. TIT Rotaüzeme. 51 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
248 | KECSKÉS LÁSZLÓ Komárom az erődök városa. Képekkel! Bp., 1984. Zrínyi. 231 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | KECSKÉS PÁL DR. A házasság etikája. /Szent István Könyvek 61. szám/. Bp., 1928. Szent István Társulat. 150 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
250 | KERECSÉNYI ANTAL A barát meg a komédiás. Bp., 1938. Stádium. 316 p. Kiadói aranyozott, feliratos vászonkötésben. |
251 | KERECSÉNYI ANTAL A barát, meg a komédiás. Bp., 1938. Stádium. 316 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
252 | KIÁLL. KAT. Magyar arisztokrata művészek a polgárosodás korában (1840-1940). Bp., 2001. január 21 - február 11. Ernst múzeum. 39 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
253 | KIÁLL. KAT. Szkíták aranya. A leningrádi Ermitázs vendégkiállítása. Szerk.: Szabó Miklós. (katalógus). Bp., 1985. Szépművészeti Múzeum. 56 p., 1 melléklettel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
254 | KIRÁLY JENŐ Karády mítosza és mágiája. Bp., 1989. Háttér. 45 p., 47 sztl.lev. (képek). Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
255 | KISS ALBIN Szent Ágoston De Civitate Dei művének méltatása. Szent Ágoston halálának másfélezredes évfordulójára. Bp., 1930. Szent István Társulat. 186 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
256 | KISZELY ISTVÁN Mégis Petőfi? A szibériai Petőfi-kutatás irodalma időrendi sorrendben. Bp., 1993. Alba Kft. 335 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
257 | KOFFÁN KÁROLY Csorba Géza interjújával és tanulmányával. /Corvina műterem/. Bp., 1987. Bart István. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
258 | KOLLÁR FERENC De Regum Ungariae. Libellus singularis. Vindobonae, 1764. Joan Trattner. 174 p. Korabeli amatőr félbőr kötésben, címlapon metszett vignettával. |
36000 | ||
259 | KOMÁROMI JÁNOS Mit búsulsz Kenyeres? Harmadik kiadás. Bp., 1928. Stádium. 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
260 | KOMOR ANDRÁS R. T. Regény. Dedikált! Bp., é. n. Pantheon. 205 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
261 | KORNIS GYULA Petőfi pesszimizmusa. Ritka! Bp., 1936. Franklin. 104 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
262 | A KORONA ELRABLÁSA Kottanner Jánosné emlékirata. 1439/1440. Ford.: Mollay Károly. /Bibliotheca Historica/. Bp., 1979. Magyar Helikon. 95 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
263 | KORTSÁK JENŐ A tűzrózsák és egyéb novellák. Bp., 1917. Táltos. 176 p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
264 | KÓS KÁROLY Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Számozott: 191. sz. 60 linometszettel. Kolozsvár, 1929. Erdélyi Szépmíves Céh. 91 p., VII p. Kiadói félbőr kötésben, régi pecsétekkel. |
265 | KÓS KÁROLY DR. Tájak, falvak, hagyományok. Bukarest, 1976. Kriterion. 385 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
266 | KOSINSZKY VIKTOR DR. A szőlőtermesztés kiskönyve. 29 ábrával. Bp., 1948. Szerző kiadása. 65 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
267 | KOSSUTH LAJOS ÚJABB LEVELEIRE HORVÁTH MIHÁLY Második kiadás. Pest, 1868. Ráth Mór. 131 p. Amatőr félvászon kötésben. |
268 | KOSZORÚ A Petőfi Társaság havi közlönye. Szerk.: Szana Tamás. III. kötet. Bp., 1880. Rautmann Frigyes. 576 p. Kiadói vászonkötésben. |
269 | KOSZORÚ A Petőfi Társaság havi közlönye. Szerk.: Szana Tamás. V. kötet - VI. kötet. Bp., 1881. Aigner Lajos. 576 p., 576 p. Amatőr félvászon kötésben, egybekötve. |
270 | KOSZORÚ A Petőfi Társaság havi közlönye. Szerk.: Szana Tamás. II. kötet. Bp., 1879. Rautmann Frigyes. 576 p. Kiadói vászonkötésben. |
271 | KOSZORÚ A Petőfi Társaság havi közlönye. Szerk.: Szana Tamás. IV. kötet. Bp., 1880. Rautmann Frigyes. 576 p. Kiadói viseltes vászonkötésben, gerince szakadt. |
272 | KOSZORÚ A Petőfi Társaság havi közlönye. Szerk.: Szana Tamás. I. kötet. Bp., 1879. Rautmann Frigyes. 576 p. Kiadói vászonkötésben. |
273 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Erős várunk, a nyelv. Bp., (1940.) Nyugat. 315 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
274 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Esti Kornél. Bp., é. n. Genius. 255 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
275 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Lenni, vagy nem lenni. Bp., (1940.) Nyugat. 272 p., 2 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
276 | KOTSIS ENDRE DR. Istállók építésének újabb módjairól. Különlenyomat. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
277 | KOVÁCS ANDRÁS Vallomás a székely szombatosok perében. Bp., 1983. Magvető. 440 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
278 | KOZÁK KÁROLY A szigligeti vár. Fényképekkel és rajzokkal. Bp., 1960. A Veszprém megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatalának kiadványa. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
279 | KOZMA DEZSŐ Petőfi öröksége. Két tanulmány. Bukarest, 1976. Kriterion. 178 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, kissé viseltes papír védőborítóban. |
280 | KÖZÉP-EURÓPA ATLASZ Szerk.: Dr. Rónai András. Digitális facsimile kiadás! Bp., 1993. Szent István Társulat - Püski Kiadó. 411 p. Kiadói aranyozott karonkötésben, ill. papírborítóban. |
281 | KÖZHASZNÚ ESMERETEK TÁRA A Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. I-IX. kötet. Szép egységes sorozat! 12 kötetben teljes. Pesten, 1839. Heckenast Gusztáv tulajdona. XX p., 9 sztl.lev., 538 p., 582 p., 568 p., 553 p., 533 p., 573 p., 596 p., 483 p., 579 p. Korabeli bordázott gerincű, aranyozott félbőr kötésben, régi pecsétekkel. |
60000 | ||
282 | A KRAKKÓI WAWEL GYŰJTEMÉNYEI (Képes Album). Bevezetés: Jerzy Szablowski. Bp. - Warszawa, 1971. Corvina - Arkady. 405 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
283 | KRÚDY GYULA Boldogult úrfikoromban. I. kiadás! Regény. Bp., é. n. Athenaeum. 310 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
284 | KULTUSZTÖRVÉNY. KONKORDÁTUM ÉS RÓMAI EGYEZMÉNY EGYHÁZMEGYEI TANÁCS ÜGYVITELI SZABÁLYZATA Cluj, 1937. Minerva. Újrakezdődő számozással. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
285 | KUNCZ ALADÁR Felleg a város felett. Kolozsvár, 1934. Erd. Szépmíves Céh. 252 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
286 | KÚNOS IGNÁC DR. Török földön. Kis-Ázsiai és bagdadi vasút történetével. Nyolc képmelléklettel és két térképpel. Bp., 1911. Az utazások könyvtára kiadása. 78 p., 1 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben. |
287 | KUNT ERNŐ Temetők népművészete. 40 képpel. Bp., 1983. Corvina. 64 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
288 | KÜHN, BODO Gutenberg mester. Regény. Ford.: Terényi István. Bp., 1963. Gondolat. 458 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
289 | LAKATOS LÁSZLÓ Hamupipőke. /Koronás Regények 16. sz./. Bp., 1919. Singer és Wolfner. 56 p. Fűzött, kiadói papírborítóban. |
290 | LANDOR, HENRY S. Utazás a rejtelmes Tibetben. Számos eredeti fényképpel és rajzzal. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., é. n. Tolnai. 315 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, kopottas félvászon kötésben. |
291 | LANGEL ÁGOST Az angol alsóház és a parlamenti kormány. Ford.: Timon. Pest, 1872. Légrády Testvérek. 67 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
292 | LATINOVITS ZOLTÁN Ködszurkáló. Bp., 1973. Magvető. 216 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
293 | LÁZÁR LAJOS DR. Palesztina. Képekkel! Bp., é. n. " Tabor" kiadása. 248 p. Kiadói vászonkötésben. |
294 | LEBLANC, MAURICE Arséne Lupin kalandjai. Ford.: Moly Tamás. Bp., 1918. Athenaeum. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
295 | LEDÁCS KISS ALADÁR - SZÜTS BÉLÁNÉ Ismerjük meg a keleti szőnyegeket! Második, bővített és átdolgozott kiadás. Képekkel! Bp., 1977. Gondolat. 199 p. Kiadói vászonkötésben. |
296 | LEDEN, K. Kjuvatin jégmezői. Ford.: Mihalik László. 50 képpel, 16 táblán. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. 244 p., 1 térkép. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. Néhány lap belül cellux-szal erősített. |
297 | LEIDENFROST GYULA Rabok vagyunk vagy szabadok? Az örökléstan vázlata. 25 képpel. Pécs, (1927.) Danubia. 272 p. Kiadói (?) vászonkötésben. |
298 | LEVÉLTÁRI KÖZLEMÉNYEK Szerk.: Sinkovics István. Huszadik - Huszonharmadik évfolyam. 1942-1945. Bp., 1945. Magy. Orsz. Levéltár. 424 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
299 | LISSÁK GYÖRGY Ókori szerelmek. A pédaszoszi Hermotimosz emlékiratai. Bp., 1973. Gondolat. 608 p. Kiadói vászonkötésben. |
300 | LOVAGLÁS, HAJTÁS ÉS MÁLHÁSÁLLATVEZETÉS A m. kir. honvédelmi minisztérium kiadványa. Bp., 1937. Stádium Sajtóvállalat Rt. 279 p., mellékletek (4 sz.). Fűzve, kiadói papírborítóban, lapszélen alul kis tintafolt nyomával. |
301 | LŐRINCZY GYÖRGY (1935-1981) Bp., 1995. Magyar Fotográfiai Múzeum. 142 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
302 | MACARTNEY, C. A. Magyarország. Ford.: Dr. Fest Sándor és Kállay Miklós. /Világkönyvtár/. Bp., é. n. Révai. 255 p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
303 | MADER, JULIUS A sebhelyes gyilkos nyomában. Riportregény Otto Skorzenyről az SS titkosszolgálatának vezetőjéről. Ford.: Hámor Péter. Fényképekkel. Ritka! Bp., 1963. Kossuth. 333 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
304 | A MAGYAR ANYAGI BÜNTETŐJOG HATÁLYOS JOGSZABÁLYAI Összeállította: Dr. Angyal Pál és Dr. Rácz György. /Grill-féle Kis törvénytár 3./. Bp., 1934. Grill Károly. 546 p. Amatőr vászonkötésben. |
305 | A MAGYAR ARANYPÉNZVERÉS TÖRTÉNETE Vezető - Kiállítás a MNM gyűjteményéből. A vezetőt írta és a kiállítást rendezte: Gedai István. Képekkel! Bp., 1982. MNM. 55 p., 2 térképmelléklettel. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
306 | MAGYAR HUSZÁRTISZTEK VILÁGKÖZÖSSÉGE KÖRLEVELEI (9 db). 1996. január, 1997. január, 1998. január, 1999. január, 2001. január, 2002. február, 2006. január, 2007. január. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
307 | MAGYAR KATEKIZMUS amit mindenkinek tudni kell az elszakított magyar területekről. Bp., 1928. Orsz. Közművelődési Tanács. 65 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
308 | " A MAGYAR KATONATISZT" (1848-1945). Szerk.: Hajdu Tibor. Bp., 1989. MTA Tört. Tud. Intézet. 112 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
309 | A MAGYAR KIRÁLYI HADIMÚZEUM ISMERTETÉSE 5. bővített kiadás. Szerk.: vitéz primor szotyori Nagy Áron vezérőrnagy, parancsnok. Bp., 1943. Magyar Királyi Állami Nyomda. 22 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
310 | A MAGYAR MUNKÁSMOZGALOM BÁCS-KISKUN MEGYEI HARCOSAI (Életrajzgyűjtemény). Kecskemét, 1969. MSzMP Bács-Kiskun megyei Bizottsága. 111 p., 7 sztl.lev. (képek). Kiadói kartonkötésben. |
311 | A MAGYAR REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE Révész Imre előszavával. Bp., 1949. Kossuth. 512 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. Szép példány. |
312 | MAGYAR TÁJÉKOZTATÓ ZSEBKÖNYV Bp., 1941. Societas-Carpatho-Danubiana. 1083 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
313 | MAGYAROK KELET ÉS NYUGAT KÖZT A nemzettudat változó jelképei. Tanulmányok. Szerk.: Hofer Tamás. Bp., 1996. Néprajzi Múzeum - Balassi Kiadó. 303 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
314 | MAGYARORSZÁG KÜLPOLITIKÁJA A NYUGATI HADJÁRATTÓL A SZOVJETÚNIÓ MEGTÁMADÁSÁIG 1940-1941 Összeállította: Juhász Gyula. /Diplomáciai iratok Magyarország külpolitikájához V. kötet/. Bp., 1982. Akadémiai Kiadó. 1426 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
315 | MAGYARORSZÁG TÖRTÉNETE KÉPEKBEN Szerk.: Kosáry Domokos. Bp., 1971. Gondolat. 750 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes, ill. papír védőborítóban. |
316 | MAJAKOVSZKÍJ VÁLOGATOTT VERSEI Ford.: Weöres Sándor, Képes Géza, Kálnoky László, Devecseri Gábor és mások. Szerk.: Gábor Andor és Kardos László. Bp., 1951. Uj Magyar Könyvkiadó. 222 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
317 | MAKKAI SÁNDOR Élet fejedelme. Kolozsvár, é. n. Erd. Szépmíves Céh. 328 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
318 | MAKKAY JÁNOS A tiszaszőlősi kincs. Nyomozás egy rézkori fejedelem ügyében. Bp., 1985. Gondolat. 213 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
319 | MALADE, THEO Semmelweis. Az anyák megmentője. Egy orvos regénye. Ford.: dr. Váradi Sándor. Bp., é. n. Novák Rudolf. 129 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, az ill. borító hiányzik, újrafűzésre szorul. |
320 | MÁRAI SÁNDOR A szegények iskolája. Bp., 1933. Pantheon. 255 p. Kiadói vászonkötésben. |
321 | MÁRAI SÁNDOR Európa elrablása. I. kiadás! Bp., 1947. Révai. 152 p. Kiadói félvászon kötésben, javított, ill. kiadói védőborítóban. |
322 | MÁRAI SÁNDOR Zendülők. I. kiadás! Regény. Bp., 1945. Révai. 326 p. Kiadói, kissé viseltes félvászon kötésben. |
323 | MARÓTHY JENŐ Felvidéki falevelek. Bp., 1939. Kir. Magy. Egy. Ny. 251 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
324 | MARTINKO KÁROLY Embervadászat a Dunán. Rekviem három sportolóért. Képekkel. Bp., 1989. Interrebusz. 123 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
325 | MÁTYÁS KIRÁLY ÉS SZÉP ILONKA Ritka ponyva! Bp., 1888. Rózsa Kálmán és neje. 7 p. Papírborítóban. |
326 | MEGYERY ELLA Egy tavasz Marokkóban. Eredeti felvételekkel. /A világ körül/. Bp., é. n. Dante. 223 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
327 | MEGYERY ELLA Velencei notesz. Velence térképével. Bp., 1937. Dante. 302 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
328 | MESGYÉN Muraközy Gyula beszédei. Kecskemét, 1932. Keresztyén Ijfúsági Egyesület Kiadása. 15 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
329 | MEYRA, N. Történt Indiában. Rendkívül ritka fantasztikus regény. A számunkra fellelhető könyvészetekben nem található. Arad, é. n. Tip. Kollonits és Tsa. 224 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
16000 | ||
330 | MEZEI ISTVÁN MÁV Vontatójármű Album. 1868-1993. Ritka! Bp., 1997. Közdok. 209 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Harántalakú! |
331 | A MEZŐŐRÖK, HEGYŐRÖK, ERDŐŐRÖK EGYSÉGES ELJÁRÁSI SZABÁLYAI Összeállította: Brandtner Pál és Rumbach János. Kispest, 1912. Fischof Henrik ny. 112 p. Fűzve, kissé viseltes papírborítóban. |
332 | A MEZŐTÚRI VÉRES CSALÁDI DRÁMA, VAGYIS HOGY LESZ AZ EMBERBŐL ÁLLATI SZÖRNYETEG? Ritka ponyva! Karczag, 1886. Sződi S. 8 p. Papírborítóban. |
333 | A MI TEMPLOMUNK A városmajori egyházközség kiadványa a templom felszentelése alkalmából. 1925. Kisasszony napján. Képekkel. Bp., 1925. Pallas ny. 48 p. Fűzve, kiadói aranyozott papírborítóban, hátsó borítón tinta (?) folttal. |
334 | MIKLÓS ELEMÉR Petőfi és Béranger. Bp., 1904. Singer és Wolfner. 75 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban, régi pecsétekkel. |
335 | MIKÓSDY ANDRÁS Vadász ABC. Apróvad vadászat. Bp., 1968. Mezőgazdasági Kiadó. 114 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
336 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Szeged könyve. I-II. Bp., é. n. Révai. 234 p., 274 p. Amatőr félvászon kötésben. |
337 | MINDIG KEVESEBBEN LESZÜNK
Szabadhegy István huszár alezredes naplója 1944. Nyíregyháza, 1995. Józsa András Múzeum. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
338 | MINIKÖNYV! Toldi szerelme I-II. Szekszárd, 1990. Babits magyar-amerikai kiadó. 233 p., 236 p. Kiadói festett bársonykötésben. |
339 | MITROVICEI VRATISLAV VENCEL VISZONTAGSÁGAI. KONSTANTINÁPOLYBAN Ford.: Nagy Judit. Bratislava, 1982. Madách. 272 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papírborítóban. |
340 | MODERSOHN ERNŐ Az ördög igézetében. Felvilágosítás és intés. Ford.: Petry Margit. Bp., 1992. Hitélet Alapítvány. 100 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
341 | MOHÁCS EMLÉKEZETE Szerk.: Katona Tamás. Bp., 1976. Magyar Helikon. 476 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
342 | MOLNÁR GÁBOR Kalandok a brazíliai őserdőben. Vadász és gyűjtőúton Észak-Brazília ősvadonában. Képekkel! Bp., 1981. Szépirodalmi. 349 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
343 | MONOSTORI KÁROLY A lótenyésztés és lógondozás alapvonalai. A kisgazdák szükségleteihez mérve száz ábrával. /Falusi Könyvtár/. Bp., 1902. Franklin. 192 p. Amatőr félvászon kötésben. |
344 | MONTAIGNE legszebb lapjai. André Gide válogatásában. Ford.: Kürti Pál. Bp., 1941. Officina. 76 p. Kiadói kopottas kartonkötésben. |
345 | MÓRICZ PÁL A rejtelmes Alföld. Második kiadás. Elbeszélések, rajzok. Tahitótfalu, 1926. Sylvester kiadás. 234 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
346 | MÓRICZ ZSIGMOND EMLÉKKIÁLLÍTÁS Petőfi Irodalmi Múzeum. Bp., é. n. PIM. 16 tábla + kísérőfüzet. Kiadói ill. mappában. |
347 | MŰEMLÉKEINK! Vujicsics D. Sztoján: A pesti szerb templom. 44 p.. Kuthy Sándor: A pesti egyetemi templom. 47 p.. Szabó E.: A pesti Ferences templom. 34 p.. Gerő L.: A pesti belvárosi plébániatemplom. 47 p. Bp., 1956-61. Képzőművészeti Alap. Fűzve ill. tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
348 | NACHTIGAL, GUSTAV Szahara és Szudán. Ford.: Halász Gyula. 32 képpel, 1 térképpel. /Világjárók/. Bp., é. n. Franklin. 162 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
349 | NAGY BÉLA Fölfedezők, világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp., é. n. Hajnal kiadása. 239 p. Kiadói kopottas vászonkötésben, néhány lap cellux-szal megerősítve. |
350 | NAGY BÉLA DR. Ujabb adatok Solt történelméhez. Mellékletekkel! Bp., 1967. Szerző. 105 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
351 | NAGY IMRE Béla főherceg. Regény. Bp., é. n. Muskát Imre. 135 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
352 | NAGY KÁLMÁN Két tábornok. Vetter és Vattay élete, kora, hadművészete. Szeged, 2000. General Press. 350 p. Kiadói ill., aranyozott bársonykötésben. |
353 | NAGY LAJOS Uccai baleset. I. kiadás! Novellák. Bp., 1933. Radó Izor. 111 p. Fűzve, viseltes, szakadt, kiadói papírborítóban. |
354 | NAGYIVÁNYI ZOLTÁN Párbaj Keleten. Bp., 1940. Révai. 198 p. Kiadói vászonkötésben. |
355 | NAPTÁR! A Kis Ujság Képes naptára az 1948 szökőévre. Bp., 1947. Kis Ujság. 190 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
356 | NAPTÁR! Athenaeum naptár 1901. Ritka! Zsinórfűzéssel 8 táblán, kissé viseltes állapotban. |
357 | NÁRÁYANA Hasznos tanítások a Hitopadésa meséiből. Ford.: Molnár István. Ill.: Csillag Vera. Bp., 1959. Európa. 95 p. Kiadói ill. selyemvászon kötésben. |
358 | NÉKÁM LAJOSNÉ Régi magyar patikák. Bp., é. n. Corvina. 61 p., XL tábla. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
359 | NEMERE ISTVÁN 133 véres nap. A Magyar Tanácsköztársaság rémtettei. 1919. Gyöngyös, 2007. Pallas. 207 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
360 | NÉMETH ANDOR A betű mestere. Tótfalusi Kis Miklós életregénye. Tótfalusi Kis Miklós (1650-1702) kora egyik legjobb könyvnyomtatója és betűmetszője volt. Bp., 1954. Szépirodalmi Könyvkiadó. 329 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
361 | NÉMETH LÁSZLÓ Móricz Zsigmond. I. kiadás! Fényképekkel. Bp., 1943. Turul Kiadás. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
362 | NÉMETH SÁNDOR Túl a kanyaron. Riportok. Bp., 1974. Alföldi nyomda. 270 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
363 | NÉMETHY GÉZA Az ész tragédiája s egyéb versek. Az író sajátkezű ajánlásával! Bp., 1925. Franklin Társulat. 164 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, hátsó borítón kis hiánnyal. |
364 | NÉPEK TAVASZA Ismeretlen levelek, naplójegyzetek a magyar szabadságharc és emigráció korából. Összeállította: Ács Tivadar. Bp., é. n. ABC Ált. Nyomda és Grafikai Intézet Rt. 332 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
365 | NÉPKUTATÓ FÜZETEK (6 db füzet). Szerk.: Tóth László. Joós F.: Száz év a dalok szárnyán. Szabadi S.: Egy vidéki diáklap a reformkor idejéből. Krajnyák N.: Az Asztalos-féle parasztmozgalom Kecskeméten. Kecskemét, 1961-62. Dr. Honti G.: Bács-Kiskunmegyei allergiás betegeken szerzett tapasztalatok. Milinko István: Paradicsom vírus- és gombabetegségek elleni védekezési kísérletek néhány eredménye. Varga Mihály: Mai fiatalok. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
600 | ||
366 | NERCIAL, ANDREA DE Félicia on mes fredaines. Képekkel. Geneve, 1978. Famot. 389 p. Kiadói aranyozott, díszes kötésben. |
367 | NERUDA, PABLO Amerika 1948. Három költemény. Ford.: Somlyó György. Bp., 1949. Hungária Könyvkiadó. 54 p. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
368 | A NIBELUNG ÉNEK Ford.: Szász Károly. Bp., 1892. Athenaeum. 524 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
369 | NIEMEYER FELIX, DR. A részletes kór és gyógytudomány tankönyve. Második rész. Ford.: Kátai Gábor. Budán, 1865. A M. Kir. Egyetem Könyvnyomdájában. IX p., 810 p., 1 sztl.lev. Kiadói préselt vászonkötésben, gerince javított. |
370 | NIETZSCHE FRIGYES A vidám tudomány. Ford.: Sebestyén Károly. Bp., 1919. Athenaeum. 96 p. Hozzákötve: Oscar Wilde: A kritikus mint művész. Ford.: Halasi Andor. Bp., 1918. Athenaeum. 99 p.. Dr. Lustig Géza: Misztikusok, költők és gondolkodók. Békéscsaba, 1918. Tevan. 174 p. Néhány lapja sérült!. Paulsen Frigyes: A filozófia jövő feladatai. Ford.: Szántó Hugó. Bp., 1913. Athenaeum. 82 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. Kolligátum. |
371 | A NYÍREGYHÁZI HUSZÁROK HADINAPLÓJA (1941) A szöveget gondozta: Bene János. Nyíregyháza, 1993. Jósa András Múzeum. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
372 | NYÍRŐ JÓZSEF Néma küzdelem. Bp., 1944. Révai. 576 p. Kiadói vászonkötésben. |
373 | NYISZLI MIKLÓS DR. Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az Auschwitz-i krematóriumban. Debrecen, é. n. Supka Géza dr. 165 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
374 | NYISZTOR ZOLTÁN DR. Bangha Béla élete és műve. II. kiadás. Bp., 1941. Pázmány Péter Irodalmi Társ. 417 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
375 | ÓCSAG IMRE DR. Lovaskönyv. Bp., 1992. Ko-Libri. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
376 | OKTÓBER HATÁSA MEGYÉNKBEN Bács-Kiskun megye kapcsolata a Szovjetunióval 1917-1967. Bibliográfia. Kecskemét, 1967. Katona József Könyvtár. 100 p., 1 sztl.lev. |
377 | OLÁH ANDOR DR. - KÁLLAI KLÁRA - VADNAI ZSOLT Reformkonyha. A természetes életmód és étrend elmélete és gyakorlata. Bp., 1990. Mezőgazdasági Kiadó. 403 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
378 | Ó-MAGYAR OLVASÓKÖNYV Összeállította: Jakubovich Emil és Pais Dezső. Ritka! Pécs, 1929. A Danubia kiadása. XLI p., 305 p., 3 sztl.lev. Kiadói (?) aranyozott vászonkötésben. |
379 | ORBÁN ÁRPÁD Folio Hungarica. Déli magyar őshaza I-II. Garfield, 1975. Szatmári István. 135 p., 117 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
380 | ORBÁN BALÁZS Székelyföld képekben. Sütő András előszavával. Bukarest, 1971. Kriterion. 60 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
381 | ORDAS IVÁN Az aradi tizenhárom. Bp. - Dabas, 1988. Móra. 154 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
382 | OROSZ LÁSZLÓ Kecskemét irodalmi öröksége. /Kecskeméti Füzetek 2./. Kecskemét, 1990. Kecskeméti Lapok. 102 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
383 | AZ ORSZÁGOS IDEGENNYELVŰ KÖNYVTÁR ÉVKÖNYVE Bp., 2002. Könyvtár. 235 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
384 | ORTUTAY GYULA Magyar népköltészet. Népballadák, népmesék. Fényképekkel. Bp., 1985. Akadémiai Kiadó. 374 p. Kiadói vászonkötésben. |
385 | ŐSÖD ÜZEN Tervezte: Csathó Pál és Rita. Szörényi Levente dedikációjával! Bp., é. n. Lelkes Médium. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
386 | ÖVEGES JÓZSEF Kísérletezzünk és gondolkozzunk. Bp., 1960. Gondolat. 358 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
387 | PÁK DIENES Vadászattudomány I-II. Bp., 1983. ÁKV-Reprint. 223 p., 218 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
388 | PANOVA, V. Fehérvonat. (Egy komiszár története). Ford.: Madarász Emil. Egy kórházvonat különös világát jeleníti meg az író. Bp., é. n. Uj Magyar Könyvkiadó. 268 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
389 | A PÁRIZSI HÓRÁSKÖNYV Hasonmás kiadás. Az Állami Pénzverő ötvösműhelyében készült veretekkel. Számozott: 3890. sz. Kísérőfüzettel. Békéscsaba, 1985. Kner Nyomda. Számozatlan. Kiadói bársonykötésben. |
390 | PARK, MUNGO A Gambiától a Nigerig. Ford.: Halász Gyula. 30 képpel, 2 térképpel. /Világjárók/. Bp., é. n. Franklin. 143 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
391 | PAULER GYULA A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I-II. Bp., 1985. ÁKV Reprint. 519 p., 695 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
392 | PAULINI BÉLA A madárkocsi. Mesék. A szerző rajzaival. Bp., é. n. Athenaeum. 147 p. |
393 | PAVLENKO Itáliai utazás. Ford.: Szappanyos Gézáné. /Szovjet Kisregények 28./. Róma, Velence, Nápoly, Vatikán képe a XX. század elején. Ritka uikönyv. Bp., 1951. Uj Magyar Könyvkiadó. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
394 | PEKÁR GYULA Délen és éjszakon. I-II. Ritka! Bp., 1898. Athenaeum. 207 p., 1 sztl.lev., 222 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., festett, aranyozott, kopottas vászonkötésben. |
395 | A PESTI HÍRLAP KINCSESHÁZA 1927. Bp., 1927. Légrády. 480 p. Kiadói vászonkötésben. |
396 | A PESTI HÍRLAP NAPTÁRA Negyvennyolcadik évfolyam. 1938. Gazdag képanyaggal. Bp., (1947.) Légrády Testvérek. 352 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
397 | PESTSZENTERZSÉBET, KISPEST ÉS KÖRNYÉKE Az előszót írta: Dr. Chikán Béla polgármester. /Magyar Városok Monográfiája XVIII./. Bp., 1936. A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. 330 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben, lapszéleken alul az éleken tintafolttal. |
398 | PETŐFI Szabadság, szerelem. /Nemzeti Könyvtár 100. ünnepi szám/. Bp., 1943. Stádium Rt. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
399 | PETŐFI A KORTÁRS KÉPZŐMŰVÉSZETBEN Kiskőrös, é. n. Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum. 68 p. Hozzátartozik: Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum. Kiskőrös, é. n. Múzeum. 26 p. Mindkettő tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
400 | PETŐFI A KORTÁRS KÉPZŐMŰVÉSZETBEN Szerk.: Kispálné dr. Lucza Ilona és Filus Erika. Kiskőrös, é. n. Város Polgármestere. 68 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
401 | PETŐFI EMLÉKHELYEK A KÁRPÁTMEDENCÉBEN Kiskőrös, 1996. Petőfi Sándor Társaság. 271 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
402 | PETŐFI SÁNDOR Az apostol. Számozott: 250/174. sz. Békéscsaba, 1961. Békési nyomda. 148 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
403 | PETŐFI SÁNDOR Az apostol. Csanády András fametszeteivel. Bp., 1955. Ifjusági. 123 p. Kiadói vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
404 | PETŐFI SÁNDOR Bolond Istók. Orlay Petrich Soma rajzaival. /Kis Magyar Múzeum/. Számozott: 500/200. sz. Bp., 1959. Magyar Helikon. 79 p. Kiadói vászonkötésben. |
405 | PHILLIPS, HUBERT One hundred contract bridge hands. London, 1932. Faber and Faber Ltd. 146 p. Kiadói vászonkötésben, hátsó szennylapon ceruzás bejegyzéssel. |
406 | PLATON A lakoma. Ford.: Telegdi Zsigmond. Bp., 1942. Officina. 61 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
407 | PODVINECZ ÉS HEISLER Budapesti Malomépítészet és Gépgyár. Főárjegyzék. Bp., é. n. Podvinecz és Heisler. XV p., 223 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
408 | PORZSOLT KÁLMÁN MUNKÁI I-II-III-IV-V. kötetek. Bp., é. n. Légrády Testvérek. 164 p., 136 p., 149 p., 137 p., 154 p. Az V. kötet vége hiányzik! Kiadói viseltes, gerincén sérült félbőr kötésű kötetek. |
409 | POSTÁS ÚTMUTATÓ 1948. I. évfolyam. Bp., 1948. Magyar Posta. 397 p., 208 p. (Névjegyzék). Kiadói félvászon kötésben. |
410 | PRECZIOZA A SZÉP SPANYOL CZIGÁNYLEÁNY ÉLETE ÉS SZERELME Igen szép történet a nép számára. 4 szép képpel. Ritka ponyva! Bp., 1879. Rózsa Kálmán és neje. 34 p. Papírborítóban. Kissé viseltes állapotban. |
411 | PRÉM LORAND DR. A Budai hegyek rövid síkalauza. Bp., 1927. M. Kir. Állami Térképészet. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, szép állapotban. |
412 | PRÉVOST, MARCEL Don Juan ő nagyságák. Regény. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., é. n. Légrády Testvérek. 288 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
413 | PROHÁSZKA OTTOKÁR A bűnbocsánat szentsége. Bp., 1924. Szent István Társulat. 150 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
414 | PRÓNAI LAJOS A puszták börtönében. Magyar hadifoglyok kalandozása orosz-Turkesztánban. Képekkel. Bp., é. n. Szent István Társulat. 77 p. Amatőr szakadozott, kopottas félvászon kötésben, lapok foltosak. |
415 | RADÓ OSZKÁR - SIVÓ RÓBERT Kincsem, Aranyos, Imperial és a többiek. A lovassport krónikája. Bp., 1966. Sport. 298 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
416 | RÁKOSI MÁTYÁS A fordulat éve. I. kiadás! Levél Sztálinhoz, cikkek, beszámolók. Kordokumentum! Bp., 1948. Szikra. 359 p. Kiadói aranyozott, vörös vászonkötésben. |
417 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN Magyar kuriózumok. Bp., é. n. Rózsavölgyi. 272 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
418 | RAVASZ JÁNOS A sárospataki uradalom gazdálkodása a XVIII. század első felében. Bp., 1938. Otthon ny. 103 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
419 | RÉAGE, PAULINE Histoire dO. Édition reme et corrigée précédée de Le Bonheur dans leschavage par Jean Paulhan. Illustrations originales de Francoise Muller. Geneve, 1977. Famot. 243 p. Kiadói aranyozott, festett, díszes kötésben. |
420 | RECLUS, ELISÉE A hegyek története. Ford.: Geőcze Sarolta. Tizennyolc eredeti képpel. Bp., 1891. K. M. Természettudományi Társulat. 209 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
421 | REMENYIK ZSIGMOND Az atyai ház. Színmű 3 felvonásban. Bp., 1943. Új Idők. 125 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
422 | RÉVÉSZ BÉLA Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő tíz arcképével és leveleinek kéziratainak tizennyolc reprodukciójával. Gyoma, 1922. Kner Izidor. 219 p. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
423 | RICHÁRD HERCZEGNEK ÉS ESZTIKE HERCZEGLEÁNYNAK IGEN SZÉP ÉS MULATTATÓ TÖRTÉNETE 5 képpel. Ritka ponyva! Pesten, 1873. Bucsánszky. 29 p. Papírborítóban. |
424 | RÓZSA GYÖRGY Régi várképek. Ritka! Bp., 1959. MNM - Történeti Múzeum. 20 p., XXII tábla. Kiadói ill. félvászon kötésben, első előzéklapon kisebb hiánnyal. Harántalakú. |
425 | SALTZER ERNŐ Numizmatikai szakszótár. Angol-magyar. Német-magyar. Bp., 1979. MÉE. 117 p. Kiadói festett műanyag kötésben. |
426 | SÁRKÖZI ZOLTÁN Az én fényképezőgépem. Bp., 1967. Táncsics. 283 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
427 | SATORI BHANTE, BHIKKHU A sintoizmus. Ford.: Kéri Elemér. Bp., 1990. Gondolat. 98 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
428 | SCHENKE, WOLFF A sárgák háborúja. Ford.: Székely Tibor. Bp., 1942. Révai. 319 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
429 | SCHEY ILONA A középkori ötvösművészet és az antik hagyományok. 20 képpel. Dedikált! Bp., 1935. Szerző. 110 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
430 | SEBŐK ZSIGMOND Mackó úr utazásai. Mackó úr a Bakonyban - Mackó úr az Alföldön - Mackó úr az Alföldön - Mackó úr a tengeren. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n. Új Idők. 151 p. Kiadói félvászon kötésben. |
431 | SEBŐK ZSIGMOND Színfoltok. Bp., 1914. " Élet" . 324 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
432 | SHACKLETON A Déli sark hajótöröttjei. Ford.: Halász Gyula. Az expedíció eredeti képeivel. /Kalandos Utazások/. Bp., é. n. Dante. 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
433 | SIENKIEWICZ, H. Quo Vadis? Regény Krisztus urunk korából. Ford.: Zigány Árpád. Wesely Norbert eredeti rajzaival. I-II. kötet. Bp., é. n. Pallas. 349 p., 339 p. Kiadói kopottas vászonkötésben, kötése kissé meglazult. (2 db). |
434 | SIMON ISTVÁN Bugyi Sándor. Debreczenyi talyigás, mint bike-apostol. Ritka! Debreczen, é. n. Hegedűs és Sándor. 180 p. Amatőr félvászon kötésben. |
435 | SOMOGYI ANTAL DR. Vallás és modern művészet. /Szent István könyvek 46. szám/. Bp., 1927. Szent István Társulat. 116 p. Hozzátartozik: Rév Ilona: Templomépítészetünk ma. Bp., 1987. Corvina. 109 p. Mindkettő fűzve, kiadói papírborítóban. |
436 | SOMOGYVÁRY GYULA A Rajna ködbevész. Bp., 1940. Singer és Wolfner. 226 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
437 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ A hadtest hű marad I-II. Bp., 1943. Singer és Wolfner. 285 p., 297 p. Kiadói félvászon kötésben. |
438 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ És Mihály harcolt. Regény. I-II. Bp., 1943. Singer és Wolfner. 208 p., 266 p. Kiadói félvászon kötésben. |
439 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Virágzik a mandula. I-II. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 212 p., 196 p. Kiadói vászonkötésben. |
440 | SPLÉNYI GÉZA Az utolsó magyar huszárok. Adatgyűjtemény. Megjelent: 500 pld.! Sárvár, 1996. Huszár Múzeum Baráti Kör. 118 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
441 | STEPHENS, HENRY Mezei gazdaság könyve. A hazai körülményekhez alkalmazva. Konzimics László, Benkő Dániel, Morócz István. I. kötet. Pesten, 1855. Herz János. 3 tábla (lith.), 540 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
442 | STRATIL-SAUER Az afgánok fogságában. Ford.: Wiesner Juliska. A szerző eredeti felvételeivel. /A világ körül/. Bp., (1931.) Dante. 248 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
443 | SZ. BOZSIK NÓRA - DR. VÁRADY JENŐ Lovasélet Magyarországon. Fényképezte: Alapfy Attiláné és Alapfy Attila. Bp., 1976. IPV. 189 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
444 | SZABÓ DEZSŐ Jaj. I. kiadás! Elbeszélések. Bp., 1924. Stádium Rt. 251 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerincén kis hibával. |
445 | SZABÓ MAGDA Alvók futása. I. kiadás! Bp., 1967. Szépirodalmi. 255 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
446 | SZABÓ RICHÁRD Elhullt levelek 1-2. Beszélyfüzér. Pest, 1870. Kocsi Sándor. 146 p., 174 p. Amatőr félvászon kötésben. |
447 | SZABOLCSKA MIHÁLY A magam ösvényén. Szerző hatodik verseskönyve. Bp., 1907. Singer és Wolfner. 175 p. Amatőr (?) foltos, kopott vászonkötésben, hátsó előzéklapon firkálással. |
448 | SZÁNTÓ GYÖRGY Stradivari. Regény. Kolozsvár, é. n. Erdélyi Szépmíves Céh. 259 p., 258 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett, posztó (halina) kötésben, a két kötet egybekötve. |
449 | SZÁSZ ENDRE Egri Csillagok. Bevezetőt írta: Várkonyi Zoltán. Bp., 1969. Képzőművészeti Alap. 22 p., 32 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes, szakadozott, ill. papírborítóban. Harántalakú! |
450 | SZAVOJAI LAJOS AMADÉ Az " Észak Csillaga" az északi sarktengeren 1899-1900. Ford.: Dr. Darvai Móric. I-II. kötet. 207 képpel, 24 melléklettel, 2 panorámával és 3 térképpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Nem kollacionált! 1 panoráma és 1 térkép hiányzik. Amatőr modern vászonkötésben, eredeti színes ill. a fedelekre ragasztva. |
451 | A SZÁZÉVES CSILISALÉTROM 1830-1930. Bp., 1930. A Mezőgazdasági Szaktanácsadó Iroda. 30 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
452 | SZÉCSI MARGIT Mit viszel, folyó. Bp., 1978. Magvető. 367 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
453 | SZÉKELY ANDRÁS Szántó Piroska. Bp., 2004. Holnap Kiadó. 103 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
454 | SZÉKELY MÓZES Zátony. Bp., é. n. Genius. 416 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
455 | SZEMERE MIKLÓS Ave Ceasar. Röpirat. A szerző cs. és királyi kamarás, országgyűlési képviselő volt. Bp., 1906. Légrády Testvérek. 22 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
456 | SZEMJONOV, JULIAN A tavasz megszépíti Berlint. Ford.: Striker Judit. A " Tavasz tizenhét pillanata" folytatása. Bp., 1985. Zrínyi Katonai Kiadó. 430 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
457 | SZENDREY MIHÁLY Ötven év a színészetből. Dedikált! Arad, 1932. Lovrov Co. 132 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
458 | SZENTELEKY KORNÉL Krónikák. Újvidék, é. n. A Délvidéki Magyar Közművelődési Szövetség kiadása. 111 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben, gerincén kis hibával. |
459 | SZENTI TIBOR A tanya. Bp., 1979. Gondolat. 273 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
460 | SZENTMIHÁLYINÉ SZABÓ MÁRIA Öröktársak. Regény. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 450p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
461 | SZENTMIHÁLYINÉ SZABÓ MÁRIA Szabad hazában. Bp., 1941. Singer és Wolfner. 506 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
462 | SZIKRA A hét szilvafa árnyában. Novellák. Bp., 1909. Singer és Wolfner. 220 p., 2 sztl.lev. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
463 | SZILÁGYI GÉZA Menny, pokol, háború. Korszerű legendák. Bp., 1917. Tevan. 122 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
464 | SZLÁVIK NÁNDOR Vadtenyésztés és vadászat. Hasznos tanácsok az év minden hónapjára. Ritka! Beregszász, 1928. A " Kárpáti Vadász" kiadása. 116 p. Fűzve, kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
465 | SZOKOLY VIKTOR Mexiko Miksa császárig. Különösen ős- és újabbkori története, államszervezete, azték műveltségi története s különböző népfajaira vonatkozólag. (Tíz különnyomatú képpel). Ács Gedeon névbeírásával! Pest, 1866. Emich Gusztáv. VII p., 364 p. Amatőr, modern vászonkötésben. |
466 | SZOMORY DEZSŐ II. Lajos király. Bp., 1922. Athenaeum. 98 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
467 | SZOMORY DEZSŐ Takáts Alice. Színmű 3 felvonásban. Bp., 1930. Athenaeum. 83 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
468 | SZÖGI ÁGNES " ... Van itt egy iskola " A kecskeméti ének-zenei iskola története a kezdetektől 1973-ig. Gépelt. Kecskemét, 1983. Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet. 144 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
469 | SZTÁLIN, I. V. Rövid életrajz. Írták: G. F. Alexandrov, M. R. Galaktjionov és mások. Képekkel. Bp., 1949. Szikra. 230 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. |
470 | SZŰCS ERNŐ Győzelem a halál felett. A Biblia szavai a halálról a természettudomány fényében. Bp., é. n. Bethlen G. ny. 192 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
471 | SZŰCS JÓZSEF A levegő meghódítása. Képekkel. Bp., 1955. TITT. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
472 | SZŰR-SZABÓ JÓZSEF KARIKATÚRÁI Bp., 1964. Képzőművészeti Alap. Számozatlan! Kiadói félvászon kötésben, ill., kissé viseltes papírborítóban. |
473 | TABLÓ PASZPARTUBAN A képen a hátsó sorban balról a második Beöthy Zsolt (1848-1922), jobbról az első Mikszáth Kálmán (1849-1910). A kép feltehetőleg a selmecbányai líceum diákjait ábrázolja. |
474 | TAMÁS MIHÁLY Sziklán cserje. Bratislava - Pozsony, é. n. Tátra kiadás. 256 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
475 | TARR LÁSZLÓ A régi Váci utca regényes krónikája. Bp., 1984. Helikon Kiadó. 133 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
476 | TARSOLY Vezérlő kalauz, különféle traktátumok. 1985-86., 1986-87., 1988-89. Bp., Hadtörténeti Múzeum. 75 p., 72 p., 86 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
477 | TAYLOR, M. M. A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Ford.: Halász Gyula. 67 képmelléklettel és térképpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. 186 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
478 | TELEKI SÁNDOR, GRÓF Egyről-másról. - Újabb emlékeim -. Első kötet. Bp., 1882. Révai. 315 p. Korabeli amatőr, kopott félbőr kötésben. |
479 | TERSÁNSZKY J. JENŐ A veszedelmes napló. I. kiadás! Rajzokkal! Bp., 1932. Nyil Szépirodalmi Hetilap. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
480 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Egy biciklifék története. I. kiadás! Bozóky Mária illusztrációival. Bp., 1955. Magvető. 156 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. A védőborító kissé viseltes, kis hiánnyal. |
481 | THACKERAY W. M. Titmarsch Sámuel története vagy a nagy Hoggarty-gyémánt. Ford.: Halasi Andor. Bp., é. n. Athenaeum. 188 p., 2 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
482 | THALY TIBOR A 200 éves Városliget. Képekkel. Bp., 1958. Gondolat. 137 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill., kissé viseltes papír védőborítóban. |
483 | TICHY, HERBERT Alaszka. Észak paradicsoma. Ford.: Konkoly Kálmán. Tizenhat képtáblával. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 240 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben, belül néhány helyen cellux-szal megerősítve. |
484 | TÍMÁR LÁSZLÓ Galileo Galilei. Bp., 1991. Galilei Társaság. 124 p., 8 sztl.lev. (dokumentumok). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
485 | TIROL AN DES ERLÖSERS GRAB Pilgrims Reise-Erzählungen. Gesammelt von P. Angelus Stummer. Brixen, 1899. Eigenthum und Verlag des Pilgerzugs-Comités. XVI p., 404 p., 1 térkép melléklettel. Kiadói aranyozott, címerrel díszített vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
486 | TISZAUGI-SZABÓ TAMÁS, VITÉZ Újabb - Ismét. Kecskeméti személyek, kecskeméti történetek és egyéb krónikák. Kecskemét, 2002-2004. Szerző. 256 p., 240 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
487 | TORMAY CECILE Virágok városa - Szirének hazája. Jaschik Álmos rajzaival. Bp., 1935. Genius. 189 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonborítóban, zsinórfűzéssel. |
488 | TÖRÖK IMRE - FEHÉR DEZSŐ - TOLDY FERENC Lovagoljunk - de hogyan? Bp., 1973. Natura. 139 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
489 | TRÓCSÁNYI ZOLTÁN A történelem árnyékában. Dedikált! Bp., 1936. Hungária. 314 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
490 | TÜDŐS S. KINGA Erdélyi védőrendszerek a XV-XVIII. században. (Háromszéki templomvárak). Bp., 1995. Püski. 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
491 | TÜRK PÉTER Könyvkötés. 2. kiadás. Szakmunkásképző iskolák számára. Bp., 1970. Műszaki Könyvkiadó. 356 p. Kiadói kartonkötésben. |
492 | TÜSKÉS TIBOR Pilinszky János. alkotásai és vallomásai tükrében. /Arcok és vallomások/. Bp., 1986. Szépirodalmi. 303 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
493 | V. EMBER MÁRIA Régi textíliák. 79 fekete-fehér képpel. Bp., 1980. Magyar Helikon - Corvina. 55 p., VIII p. (színes képek). Kiadói vászonkötésben, szakadt, javított papírborítóban. |
494 | VADNAI LÁSZLÓ Hacsek és Sajó a családról. Bp., 1935. Hacsek és Sajó Könyvek Kiadója. 110 p. Fűzve, az eredeti borító felhasználásával készült papírkötésben. |
495 | VÁGÓ PIERRE Egy mozgalmas élet. Ford.: Bereczky Péter. Bp., 2002. Holnap Kiadó. 316 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
496 | VAJDA PÁL DR. Magyar alkotók - Creative Hungarians. Rajzokkal. Bp., 1988. Országos Műszaki Múzeum. XXXV tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. Harántalakú! |
497 | VAJKAI AURÉL A bakonyi ház. (A veszprémi szabadtéri múzeum). Bp., é. n. Múzeumok Rotaüzemében. 33 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
498 | VAJKAI AURÉL Balaton melléki présházak. /Műemlékeink/. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
499 | VAJKAI AURÉL Néprajz. Tudománytörténet és módszertan. Bp., 2004. Jószöveg Műhely Kiadó. 261 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
500 | VÁLOGATOTT DOKUMENTUMOK A PÁRT ÚJJÁSZERVEZÉSÉNEK ÉS MEGSZILÁRDULÁSÁNAK TÖRTÉNETÉHEZ BÁCS-KISKUN MEGYÉBEN 1956. NOV. - 1957. SZEPT. Szerk.: Bársony Ferenc. Kecskemét, 1983. Megyei Lapkiadó Vállalat. 187 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |