Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
VII. Budapesti Nemzetközi Kisplasztikai Kiállítás 1987. Bp., 1987, Responsible publiser. 278 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
ÁBRAHÁM GÉZÁNÉ Vasi, zalai parasztételek. Bp., 1987, Mezőgazdasági kiadó. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
ADRIAEN VAN OSTADE Die Radierungen des Meisters in originalgetruen Nachbildungen mit einer Einführung von Elfried Bock. Berlin, 1923, Amsler & Ruthardt. 6 sztl. lev.+ 50 lap kép melléklet. Kiadói kötésben.
10000 |
ADY ENDRE Az utolsó hajók. Bp., é. n., Athenaeum. 158 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
az Aggteleki barlang. Szerk.: Siegmeth Károly. Kassa, 1910, Szent Erzsébet nyomda. 22 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
500 |
Alapvető dán gimnasztika vezérkönyve. Összeállította: Király Dezső. Bp., 1928, Király Dezső kiadása. 243 p., 10 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
ALBERT GLEIZES A kubizmus. Bp., [1984], Corvina. 111 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Alpen-GebieT. Leipzig, 1885, A. Hartleben' s Verlag. 323 p. Kiadói vászonkötésben.
ALTAY MARGIT A bagdadi tolvaj. Bp., é. n., Palladia Rt. 83 p. Kiadói javított gerincű kartonkötésben.
az angolkisasszonyok budapesti sancta maria intézetének története 1770-1937. Összeállította.: M. Richter M. Sarolta. Bp., é. n., Az Angolkisasszonyok B. M. V. intézete. 151 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
ANGYAL DÁVID Történeti tanulmányok. Bp., 1937, Magyar Tudományos Akadémia. 555 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Az Aradi vár története. BP., [1998], Zrinyi Kiadó. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
800 |
ARANY JÁNOS Kisebb költeményei I-II. 2. kiadás. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv. 240 p., 256 p. Kiadói kopottas gerincén javított vászonkötésben. |
800 |
Az Árpád-kori magyar történet bizánci forrásai. Összegyűjtötte, fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Moravcsik Gyula. Bp., 1988, Akadémiai kiadó. 363 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ARTHUR KUHNERT A nők frontja. Ford.: Görög Imre. Bp., é. n., Pesti Napló kiadása. 192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ASCHER OSZKÁR A versmondás művészete. Bp., 1953, Művelt Nép könyvkiadó Rt. 107 p. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
800 |
ASKENÁZI JAKAB ÉS ASKENÁZI CHACHAM A két Askenázi. Veszprém, 1890, Árvaházi Alapot Gyűjtő Bizottság. 160 p. Kiadói vászonkötésben.
B. KOVÁCS FRÉDA A halhatatlan harcos I-II. Regény. Bp., é. n., Nemzettel a Nemzetért Könyv- és Lapkiadó Rt. 374 p., 1 sztl. lev., 264 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
Babits Emlékkönyv. Szerkesztette: Illyés Gyula. Bp., [1941], Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 311 p., + 8 oldal kép melléklet. 2000/1079. Kiadói félvászon kötésben. |
BABITS MIHÁLY A második ének. 1. kiadás. Bp., 1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 103 p. 2000/790. Kiadói félvászon kötésben. |
BABITS MIHÁLY Az európai irodalom története. [Bp.] é. n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 728 p. Kiadói félvászon kötésben.
BABITS MIHÁLY Írók két háború közt. 1. kiadás. Bp., é. n., Nyugat kiadó. 287 p. Kiadói vászonkötésben. |
BABITS MIHÁLY Jónás könyve. 2. kiadás. Bp., [1941], Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Nincs oldalszámozás. 1400/1147. Kiadói félvászon kötésben. |
BAJTALA ISTVÁN-MARCZINEK LÁSZLÓ-PETŐ MÁRIA Római tál. Bp., 1987, Mezőgazdasági kiadó. 111 p. Kiadói kötésben.
BALASSA IVÁN A magyar falvak temetői. Bp., [1989] Corvina. 170 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BALÁZS BÉLA Doktor Szélpál Margit. Átdolgozott új kiadás. Tragédia három felvonásban. Gyoma, 1918, Kner Izidor kiadása. 97 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BALÁZS BÉLA Hét mese. 1. kiadás. Gyoma, [1918] Kner Izidor kiadása. 200 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BALÁZS BÉLA Misztériumok. 2. kiadás. Három felvonásban. Gyoma, 1918, Kner Izidor kiadás. 107 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
BALÁZS BÉLA Misztériumok. Három egyfelvonásos. Bp., 1912, Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. 119 p. Fűzve, kiadói gerincén sérült ill. papírborítóban. |
BALOGH JOLÁN A magyar renaissance építészet. Bp., 1953, É. M. Építőipari Könyv- és Lapkiadó. 57 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
BÁNFFY MIKLÓS Huszonöt év (1945). Bp., 1993, Püski. 220 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
BARÁT BÉLA-ÉBER LÁSZLÓ-FELVINCZI TAKÁCS ZOLTÁN A művészet története. 176 egyszínű és 16 színes táblával. Bp., [1939] Dante kiadás. 802 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
BARÁTHOSI-BALOGH BENEDEK Baráthosi Turáni Könyvei I-VI, VIII-XVII. Bp., 1928-1937, Held János Irodalmi és Nyomdavállalat. 159 p., 159 p., 158 p., 1 sztl. lev., 160 p., 159 p., 159 p., 160 p., 160 p., 160 p., 160 p., 159 p., 155 p., 160 p., 1 sztl. lev., 160 p., 159 p., 173 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban, a 12. kötése meglazult.
15000 |
Báró Eötvös Loránd emlékkönyv. Szerkesztette: Fröhlich Izidor. Bp., 1930, Magyar Tudományos Akadémia. 317 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
BARSI ÖDÖN ( E. A. RODRIGUEZ) A perui véreb. [Bp.] é. n., Nova Irodalmi Intézet. 176 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
BÁRSONY ISTVÁN Délibáb. Elbeszélések. Bp., [1927] Singer és Wolfner. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói félbőr kötésben. |
BAYER M. EMERIKA A szeretet művei az ős Egyiptom világából. Bp., 1942, A szerző kiadása. 155 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan.
BECHSTEINS, LUDWIG Märchenbuch. Illusztráció: Mühlmeister. Stuttgart, 1921, 192p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
BEECHER-STOWE, H. Tamás bátya kunyhója. Regény. Ford.: Réz Ádám, Würtz Ádám rajzaival. [Bp.], é. n. Ifjusági Könyvkiadó. 509 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
Békési novella. Szerk.: Filadelfi Mihály. Ill.: Koszta Rozália. Békéscsaba, [1975], Békéscsabai Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. 127 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BERCZIK ÁRPÁD Betlehemes játékok. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 103 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
600 |
BERRYER Válogatott törvényszéki beszédei. Bp., 1887, Magyar Tudományos Akadémia. 397 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, könyvtári pecsétekkel.
Bethlen-emlékkönyv. Szeged, é. n., Szegedi Árpádházi Szt. Erzsébet leányliceum református növendékei. 56 p. 753. számú. Fűzve, kiadói papírborítóban.
BOECK, KURT Himalaya-Album. Baden-Baden, 1894, Verlag von Friedrich Spies. 4 db ív, 20 db kép. Az 1. kép hiányzik. Kiadói ill. vászonkötésben. |
BOECK, KURT
Indische Gletscherfarten. Stuttgart und Leipzig, 1900, Deutsche Verlag-Anstalt. 470 p., 1 sztl. lev.
Kiadói ill. vászonkötésben.
BOROS JÁNOS A Kaukázus a népek hegye. Bp., 1980, Gondolat. 541 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BOZSIK PÉTER Az attentátor. Matuska Szilveszter regény. Pozsony, 2005, Kalligram. 181 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BOZSÓKY PÁL GERŐ Keresztes hadjáratok. [Szeged] 1995, Agapé. 343 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
1300 |
BÖDŐK ZSIGMOND Nobel-díjas magyarok. 2. javított és bővített kiadás. Dunaszerdahely, 1999, Nap kiadó. 108 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
BRANDENSTEIN BÉLA, BÁRÓ Művészetfilozófia. Bp., 1939, Szent István Társulat kiadása. 442 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
BRÓDY SÁNDOR
Novella. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 221 p., 1 sztl. lev.
Kiadói vászonkötésben.
Budapest a felszabaduláskor és ma. 2. kiadás. Főszerkesztő: Pásztói Margit. [Bp., 1975], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 16 db kép. Hozzátartozik: A budai várnegyed a felszabaduláskor és ma. [Bp., 1975], Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 16 db kép. Kiadói ill. papírmappában. |
Budapesti cím és lakásjegyzék 1914. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 2579 p. Kiadói sérült vászonkötésben.
BUNYAN JÁNOS A zarándok útja I-II. Ford.: B. L. Pest, 1867, Hornyászky és Träger. 206 p., 184 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
CAMPIANU TÓDOR Új erkölcs-javító intézmények. Nagyenyed, 1905, Nagyenyedi könyvnyomda és papírárugyár Rt. 270 p. Modern bőrkötésben.
CASTIGLIONE LÁSZLÓ Római művészet. Bp., [1971] Corvina. 254 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
CHAMISSO Schlemihl Péter csodáltos története. Ford.: Bálint Lajos, Zádor István Nyolc eredeti kőrajzával. Bp., 1921, Genius kiadás. 123 p. Kiadói félvászon kötésben.(Gottermayer). |
CHAMPIGNEULLE Art nouveau, Jugendstile, Szecesszió. [Bp., 1972] Corvina. 336 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
CHERBULIEZ VIKTOR Művészet és természet. Ford.: Geőcze Sarolta. Bp., 1893, Magyar Tudományos Akadémia. 243 p. Kiadói vászonkötésben. |
CHRISTMANN, FRIEDRICH UND OBERLäNDER, RICHARD Ozeanien, die Inseln der Südsee. Leipzig, 1873, Verlag von Otto Spamer. 376 p. Kiadói vászonkötésben.
6000 |
CONAN DOYLE A beteg Sherlock Holmes. Ford.: Lengyel Miklósné. Bp., é. n., Dante kiadó. 211 p. Kiadói vászonkötésben. |
Contes du temps jadis. Illusztrálta: U. Brunelleschi. Paris, é. n. L' édition D' art, H. Piazza. 122 p., 7 sztl. lev. Amatőr félbőr kötésben. |
12000 |
COOK, ROBIN Láz. Ford.: Vámosi Pál. Bp., 1985, Árkádia. 381 p., 1 sztl. lev. Gross Péternek dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
COOPER, J. F. Der Pfadfinder. Reutlingen, é. n. Rob. Bardtenschlager. 109 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben.
CZAICH ÁRPÁD GILBERT DR.-FRÁTER ALADÁR X. Pius pápa életének és uralkodásának története napjainkig. Bp., 1907, Athenaeum. 238 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
CS. SZABÓ LÁSZLÓ Magyar néző. 1. kiadás. Napló az európai válságról. Bp., é. n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 184 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
CSALÓKA PÉTER ÉLETE ÉS KALANDJAI Igen víg és mulattató történet. Bp., 1886, Róza Kálmán és Neje. 14 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
CSATHÓ KÁLMÁN Leányok, anyák, nagyanyák. Bp., 1927, Singer és Wolfner. 352 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
CSEHOV, ANTON PAVLOVICS Csehov Művei I-IV. Bp., [1959] Európa kiadó. 1154 p., 1 sztl. lev., 1293 p.,1 sztl. lev., 1235 p., 1349 p., 1 sztl. lev. Kiadói bőrkötésben, szakadt, papírdobozban.
[CSEKONICS JÓZSEF] A lótenyésztés gyakorlati alapelvei. [Ford.: Radnai Imre]. Bp., 1989, Agroinformációs vállalat. 239 p. Kiadói kötésben. |
CSEREY ADOLF DR. Gombaismeret. Pozsony-Budapest, [1902], Stampfel Károly. 126 p., 1 sztl. Lev. + 15 műmelléklet. Papírkötésben.
DÁNÉ TIBOR Kortársaim a gyermekek. Elbeszélések. Bukarest, [1964], Ifjusági kiadó. 98 p., 3 sztl. lev. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
DÁNÉ TIBOR Kultúrkuriózumok kalendáriuma. A mindenkori folyó évre. Kolozsvár, 1973, Dacia. 194 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 |
DANTE Isteni színjáték. Ford.: Babits Mihály. Bp., [1940], Révai kiadó. 519 p. Kiadói félvászon kötésben, és papírdobozban. |
DARÁZS SÁNDOR DR.-ACZÉL ATTILA DR. Édesvízi halak feldolgozása. Bp., 1987, Mezőgazdasági kiadó. 218 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
DEMETER ZAYZON MÁRIA A budapesti népesség nemzetiségi, etnikai arculata. Honos népcsoportok és bevándorlók. Bp., 1994, Kiadja a szerző. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
DICKENS, CHARLES The old curiosity shop. Illusztrálta: Frank Reynolds. R. I. London, New York, Toronto, é. n. Hodder & Stoughton. 359p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
Die Alpenpflanzen I. Prag, 1879, Verlag von F. Tempsky. 106 p., 100 kőnyomatos kép melléklet.
Kiadói vászonkötésben.
12000 |
Die Alpenpflanzen IV. Prag-Leipzig, 1884, F. Tempsky, G. Freytag. 70 p. 101 kőnyomatos kép melléklet. Kiadói vászonkötésben.
12000 |
DIE KUNST Pompeji in seiner Kunst. 68 p., 3 sztl. lev. Kiadói egészbőr kötés.
Die Weite Welt 1904-1905. 1904 augusztustól 1905 augusztusáig. 1794 p. Kiadói vászonkötésben.
Die Wunder der Natur (1-3.). Berlin, é. n. Deutsche Verlagshaus Bong & Co. 440 p., 432 p., 412 p. Kiadói vászonkötésben.
10000 |
DIÓSZEGHY BÉLA ÉS CSIPKAY HENRIK Fatechnológia faipari szakirányú iskolák számára. 358 ábrával. Bp., 1914, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. 291 p. Új egészvászon kötésben eredeti papírborítók bekötve. |
7500 |
DOKTOR KUBB A VILÁGJÁRÓ ÉRDEKFESZÍTŐ KALANDAI Kalózkaland az oceánon. 1. füzet. [Bp.] é. n., [Jókai nyomda]. 24 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
16000 |
DOKTOR KUBB A VILÁGJÁRÓ ÉRDEKFESZÍTŐ KALANDJAI Csensztohova kisértete. 33. füzet. [Bp.] é. n., k. n. 24 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
12000 |
DOKTOR KUBB A VILÁGJÁRÓ ÉRDEKFESZÍTŐ KALANDJAI Lázadás a gummierdőben. 44. füzet. [Bp.] é. n., k. n., ny. n. 24 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
12000 |
DOMOKOS PÁL PÉTER Rendületlenül
Márton Áron erdély püspöke. [Szeged], é. n., Eötvös-Szent Gellért Egyházi kiadó. 306 p., 1 sztl. lev + 16 melléklet. Aláírt. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
DORÉ, GUSTAV Heilige Schrift I. Stuttgart, é. n., Druck und Verlag von Eduard Hallberger. 831 p. Kiadói félbőr kötésben.
6000 |
DÖMÖTÖR TEKLA A magyar nép hiedelemvilága. Bp., [1981], Corvina kiadó. 261 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
EBERS, GEORG
Aegyipten I-II. Stuttgard und Leipzig, 1879, Druck und Verlag von Eduard Hallberger. 387p., 432p., 1 sztl. lev.
Kiadói félbőr kötésben, szövet védőborítóban és karton tokban.
12000 |
EBERS, GEORG UND GUTHEHERMANN Palästina I-II. Stuttgart und Leipzig, é. n. Deutsche Verlags-anstalt. 520 p., 474 p. Kiadói ill. vászonkötésben.
12000 |
ECKHART FERENC Magyarország története. Bp., 1933, Káldor kiadó. 324 p., 1 sztl. lev. Aláírt. Kiadói vászonkötésben. |
900 |
Egyetemes történet négy köteben. Az ókor története I. Szerk.: Kerényi Károly. Bp., é. n., Magyar Szemle Társaság. 704 p.
800 |
Emlékkönyv Berzeviczy Albrt úrnak, A. M. Akadémia elnökének. Tiszteleti taggá választása harmincadik évfordulója alkalmából. Bp., 1934, Franklin-Társulat. 294 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Enrődi csendőrsortűz 1935. Szerk.: Orbán Sándor és Szakács Katalin. Tudományos emlékülés az endrődi csendőrsortűz 40. évfordulója alkalmából. Bp., 1975, k. n. 179 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
EPIKTÉTOS Kézikönyvecskéje vagyis a sztoikus bölcs breviáriuma. 2. kiadás. Ford.: Sárosi Gyula. [Bp., 1943, Officina kiadó]. 70 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
ERDEI FERENC Futóhomok. A Duna-Tiszaköz földje és népe. Bp., é. n., Athenaeum. 242 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Erdély. 3 db térkép melléklet. [Bp.], 1940, [Athenaeum]. 283 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
24000 |
Erdélyi és az 1940-ben a Székelyfölddel visszatért szatmári-Bihari területekről való karácsonyi játékok. 72 eredeti népi játék. A színpadi előadásra is alkalmas népi játékokat összeválogatta, részben gyűjtötte Volly István. Bp., 1940, A Magyar Népművelők Társasága. 126 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
ERDÉLYI LÁSZLÓ DR. Szent Imre és kora. Bp., é. n., Athenaeum kiadó. 122 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
Erdélyi Múzeum-Egyesület Évkönyve 1914 évre. Szerkesztette: Erdélyi Pál. Kolozsvár, 1915, Erdélyi Múzeum Egyesület. 93 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
az evőeszközök története. Kiállítás vezető. Bp., é. n., Népművelési Propaganda Iroda. 53 p., 1sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
500 |
EZERARCÚ VILÁGUNK Afrika. Kairótól Fokvárosig. Bp., 1994, Dunakönyv kiadó. 431 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
EZERARCÚ VILÁGUNK Amerika. Alaszkától a Tűzföldig. [Bp., 1992, Dunakönyv kiadó]. 453 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
EZERARCÚ VILÁGUNK Európa. Az Északi-foktól Szicíliáig. [Bp., 1991, Dunakönyv kiadó]. 440 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
FÉJA GÉZA Viharsarok. Az alsó Tiszavidék földje és népe. Bp., é. n., Athenaeum. 275 p. Kiadói vászonkötésben. |
Fejezetek Miskolc történetéből. Szerk.: Bekes Dezső és Veres László. Miskolc, 1984, Borsodi nyomda. 131 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
FEJTŐ FERENC Érzelmes utazás. Bp., [1936], Pantheon. 248 p. Dedikált. Fűzve, kiadói ill. sérült papírborítóban, kötése meglazult. |
FEKETE ISTVÁN Öreg utakon. 1. kiadás. Bp., [1944] Singer és Wolfner. 341 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
FELDMANN SÁNDOR DR Az ideges félelem. Bp., 1925, Mai Henrik és Fia. 163 p. Amatőr kötésben.
Felhők fölött-felhők alatt. Szerkesztette: Kakas József. Bp., 1952, [Athenaeum]. 318 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
1600 |
FELVIDÉKÜNK-HONVÉDSÉGÜNK (Trianontól-Kassáig). Történelmi eseménysorozat képekkel. Bp., 1939, A Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának kiadása. 236 p. Kiadói vászonkötésben. |
Fényjelek. 2. sorozat. Előadások a magyar föld és a magyar ember problémáiról. Szerkesztették: Hankiss János és Novágh Gyula. [Bp.] 1940, Magyar Népművelők Társasága. 112 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FESZTIKÖRKÉP A magyarok bejövetele. Metszette: Morelli Gusztáv. Bp., 1895, Magyar Irod. és Könyvkereskedők Rt. 4 sztl. lev.+ 1 kép. Eredeti postai tokban. |
3800 |
FIDEL CASTRO Válogatott beszédei. Bp., 1962, Kossuth Könyvkiadó. 422 p., 1sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
FIORETTI Assisi Szent Ferenc virágos kertje. Ford.: Kaposy József. [Bp.] é. n., Athenaeum. 446 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
FISCHER-DÜCKELMANN ANNA DR.
A nő mint háziorvos II. 2. kiadás. Ford.: Hugonnai Vilma grófnő dr.
Bp., é. n., Minerva. 344 p.
Kiadói ill. vászonkötésben. |
FODOR JÓZSEF Mérlegen. Új versek 1943-1945. Bp., [1945] Új Idők Irodalmi Intézet. 158 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Vaterlandische Blatter. 1808 teljes évfolyam és 1809 első félév. Wien, 1808-1809, In der Deginschen Buchhandlung. 455 p., 172 p. Korabeli kopottas kötésben, Szász Béla Ex-Libris-ével és Br. Bánffy Ernő pecsétjével. |
10000 |
FOLYÓIRAT Élet és Tudomány. Főszerk.: Csűrös Zoltán. 1958. teljes évfolyam. Bp., é. n., Gondolat. 1672 p. Amatőr vászonkötésben. |
FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon1942/2. Főszerkesztő: Kisbán Miklós, Szerk.: Kós Károly. Kolozsvár, 1942, Erdélyi Szépmives Céh. 65-128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Hölgyfutár 1859. Felelős szerk.: Tóth Kálmán, Első félév. Pest, 1859, Emich Gusztáv. 530 p. Kötése nincs, 24-27., 38-40., 42-45., 52-62. számok hiányoznak. |
FOLYÓIRAT Külügyi Szemle 1943. Külpolitikai, nemzetközi jogi és világgazdasági folyóirat. Bp., 1943, Dunántúli Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. 579 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Magyar Csillag. Szerk.: Illyés Gyula, Első évfolyam 1941 (1-3. szám). Bp., 1941, Hungária Hírlapnyomda Rt. 240 p. Kiadói félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Magyar Csillag (I-II.). Szerk.: Illyés Gyula, Második évfolyam 1942 (1- 14. szám). Bp., 1942, Hungária Hírlap nyomda. 380 p., 2 sztl. lev., 500 p. Kiadói félvászon kötésben. (2 db). |
FOLYÓIRAT Nyugat 1913 6. évfolyam 2. félév. Főszerk.: Ignotus, Szerk.: Ady Endre és Fenyő Miksa. Bp., é. n., Nyugat nyomdája. 964 p. Kiadói vászonkötésben, kopott gerinccel. |
FOLYÓIRAT Vigilia 1942- 1943. Szerkesztik: Mécs László és Posonyi László. Bp., 1942-1943, Don Bosco nyomda. 41-80 p., 40 p., 121-160 p., 1 sztl. lev.,161-200 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (4 db). |
FOLYÓIRAT. Little Puck 1912-1914 (két kötetben). Hamburg, 1912-1914. Amatőr vászonkötésben.
10000 |
FOLYÓIRAT. Tér és forma 1947/8. Főszerk.: Fischer József. [Bp., 1947] Fővárosi Közmunkák Tanácsa. 3 sztl. lev., 165-188 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
FOLYÓIRAT. Tér és forma 1948/2. Főszerk.: Fischer József. [Bp., 1948] Fővárosi Közmunkák Tanácsa. 2 sztl. lev., 27-51 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
FORESTER, C. S. Hornblower parancsnok. Ford.: Pártos László. Bp., 1947, Nova Irodalmi Intézet. 260 p. Kiadói félvászon kötésben, papírborító beleragasztva. |
FORESTER, C. S. Lord Hornblower. Ford.: Pártos László. Bp., 1947, Nova Irodalmi Intézet. 208 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
FORSTER GYULA, BÁRÓ A Magyar Tudományos Akadémia és a műemlékek védelme. Bp., 1928, Magyar Tudományos Akadémia. 91 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
FÖLDES D. DEZSŐ DR. Széljegyzetek az úgynevezett zsidókérdéshez. Bp., 1938, Kiadó ismeretlen. 60 p., 2 sztl. lev. Amatőr kötésben.
Földrajzi és statisztikai atlasz. 3. javított kiadás. Szerk.: Cholnoky Jenő dr. Bp., 1934, Győző Andor kiadása. 144 p., 1 sztl. lev +141 p. + 137 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászon kötésben. |
FRANK JÚLIA Disznótorban. Bp., 1984, Mezőgazdasági kiadó. 213 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
FRIEDMANN, S. DR
Die Ostasiatische Inselwelt I. Leipzig, 1868, Verlag von Otto Spamer. 266 p., 1 sztl. lev.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
6000 |
FRIEDMANN, S. DR Die Ostasiatische Inselwelt II. Leipzig, 1868, Verlag von Otto Spamer. 252 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
6000 |
FRISNYÁK ZSUZSA Fejezetek az udvari és a kormányzati utazások történetéből. Bp., 2000, Magyar Államvasutak Rt. 150 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
FÜST MILÁN Ez mind én voltam egykor. Felegyzések az út mentén. Bp., 1957, Bibliotheca kiadó. 258 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
GÁRDONYI ALBERT DR. I. Károly király nagypecsétjei. Bp., 1907, Franklin-Társulat. 31 p., 2 tábla mell. és 8 szövegközti ábrával. Fűzve, kiadói papírborítóban.
GÁRDONYI GÉZA [GÖRE GÁBOR] Bojgás az világba mög más mindönféléle. 8. kiadás. [Bp.] é. n., Dante kiadó. 112 p. Amatőr félvászon kötésben eredeti papírborító bekötve. |
GÁTHY FÜLÖP Embersors az örök mese. Muhits Sándor rajzaival (20 db). Bp., 1935, Magyar Iparművészek Országos Egyesülete kiadása. 126 p. Kiadói vászonkötésben. |
GÉFIN GYULA DR. A szombathelyi székesegyház. Szombathely, [1943] Martineum. 166 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
GELBER, ADOLF Auf griechischer Erde. Wien, 1913, Verlag von Moritz Perles, k. u. k. Hofbuchhändler. 252 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
GELLÉRT OSZKÁR Önéletrajz. Bp., [1950] Szépirodalmi kiadó. 83 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
GELSEI BÍRÓ ZOLTÁN A Habsburg-ház bűnei. Magyarország négyszáz éves szenvedésének története. Bp., 1919, Pátria Irodalmi Vállalat és nyomdai Rt. 96 p. Fűzve, kiadói ill. javított papírborítóban. |
GERGELY JENŐ Eucharisztikus világkongresszus Budapesten, 1938. Bp., [1988], Kossuth Könyvkiadó. 193 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírkötésben, ill. papír védőborítóban.
GERMAINE RAMOS Bűnök vására. Új Magazin Könyvek, Ford.: Pálföldy Margit. Bp., é. n., Új Magazin Könyvek kiadása. 163 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
GERŐ LÁSZLÓ A magyar várépítészet fejezetei (vázlat). Kézirat. Bp., 1954, k. n. 230 p. Belefűzve: Útmutató a topográfiai munka vár-anyagához. Bp., 1953, Akadémiai kiadó, 33 p. Stencilezett. Amatőr félvászon kötésben. |
GERŐ LÁSZLÓ Műemlékről mindenkinek. [Bp.] 1987, Műszaki könyvkiadó. 335 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
GERTRUD LE FORT A gettóból jött pápa. Vigilia-könyvek 3. Ford.: Ijjas Antal. Bp., é. n., Pázmány Péter Irod. Társ kiadása. 254 p., 1sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
GILOT, F-LAKE C. Életem Picassóval. Bp., [1978] Corvina. 301 p. kiadói kötésben.
GINDELY ANTAL ÉS ACSÁDY IGNÁC Bethlen Gábor és udvara 1580-1629. Bp., 1890, Franklin-Társulat. 264 p. Belekötve: Frankói Vilmos: Mátyás király 1440-1490. Bp., 1890, Franklin-Társulat, 416 p. Kiadó félbőr kötésben. |
22000 |
GLASENAPP, VON HELMUTH Az öt világvallás. 2. kiadás. Bráhmanizmus, Budhizmus, Kinai univerzizmus, Kereszténység, Iszlám. [Bp.] 1977, Gondolat. 525 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
GOETHE
Der Italienischen Reise. Tagebuch.
Berlin, 1908, Im Verlag von Julius Bard. 269 p., 4 sztl. lev.
Egyedi csatos, bordázott, a kötéstáblán bőrfűzéssel díszített dombornyomásos bőrkötésben. |
6500 |
GOMBOS ZOLTÁN Régi kertek Pesten és Budán. Bp., 1974, Natura. 270 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
GÖLL, HERMANN DR. Die Kunster und Dichter im Alterthum. Leipzig, 1876, Verlg von Otto Spamer. 344 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
GÖLL, HERMANN DR. Illustrirte Mythologie. Leipzig und Berlin. 402 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
GRANASZTÓI PÁL Budapest egy építész szemével. Bp., [1971], Corvina. 241 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
GRIMMS MäRCHEN. Stuttgart, é. n., Loewes Verlag Ferdinand Carl. 200 p. Kiadói ill. félvászon kötésben.
GUHL, ERNST UND KONER., WILH. Das Leben der Griechen und Römer. Berlin, 1876, Weidmannsche Buchhandlung. 821 p. Amatőr félbőr kötésben.
GUNTHER, JOHN Európa igazi képe I-II. Pozsony, [1938], Eugen Prager Könyvkiadó. 320 p., 334 p. Amatőr félbőr kötésben, az első kötet alul sérült.
GYÁRFÁS MIKLÓS A szerep. Bp., 1956, Magvető kiadó. 195 p. Major Tamásnak dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
GYŐRFFY ISTVÁN Botanikusok életrajzát és munkásságát tartalmazó dossziéi. A botanikus (mohász) egyetemi tanár hagyatékából előkerült anyagban (melyet az általa szerkesztett szaklapokhoz, illetve egy monográéfiához gyűjtött) kollégáinak és elődeinek életrajza, tanulmányai, fotók, megemlékezések, cikkek és egyéb dokumentumok találhatók. A gyűjtemény töredék (a többi dosszié a M. Természettudományi Múzeumban található) értékét növeli az autográf önéletrajzok, levelek és dedikált tanulmány. (Aujeszky Aladár, Bél Mátyás, Bereczki Máté, Bólyai Farkas és János, Borbás Vince, Csapody Vera, Degen Árpád, Entz Ferenc, Entz Géza, Eötvös Lóránd, Filarszky Nándor, Gombocz Endré, Gregus Pál dr., Hazslinszky Frigyes, Herman Ottó, Husz Béla (Ödön), Jávorka Sándor, Jurányi Lajos, Kitaibel Pál, Konkoly Thege Miklós, Kőrösi Csoma Sándor, Kreybig Lajos, Lenhossék Mihály, Moesz Gusztáv dr., Rapaics Rajmund, Reichardt Henrik Vilmos, Simonkai Lajos dr., Szent Györgyi Albert.
40000 |
GYULAI PÁL Emlékbeszédek. Bp., 1879, Franklin-Társulat. 324 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
HAACKE, WILHELM UND KUHNERT, WILHELM Das Thierleben de Erde II. Das Thierleben Asiens, Amerikas und Australiens. Berlin, é. n., Verlag von Martin Oldenbourg. 632 p. Kiadói félbőr kötésben. |
HAECKEL, ERNST Wanderbilder,Ceylon und Insulinde. Gera-Untermhaus, é. n., F. E. W. Koehler. 6 darab mappa. Kiadói ill. Vászonkötésben és sérült karton tokban.
6000 |
HAECKEL, ERNST Indische Reisebriefe. Berlin, 1893, Verlag von Gebrüder Paetel. 415 p., 1 sztl. lev. Amatőr félbőr kötésben.
6000 |
HAGGARD, RIDER A varázsló. Ford.: Ifj. Kendi Finály István. Bp., 1923, Studium könyvesbolt bizománya. 137 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
HAGGARD, RIDER Az elefántcsont gyermek I-III. A Pesti Hírlap Regénytára. [Bp.], é. n., Légrády Testvérek. 64 p., 16 p., 16 p. Nincsen borító. |
HAGGARD, RIDER Heu-heu. Afrikai regény, Ford.: Vécsey Leó. Bp., é. n., Légrády nyomda és könyvkiadó. 280 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
HALLGARTEN, G. W. F. A fegyverkezési verseny története. h . n., é. n., k. n. 329 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 2. Gera-Untermhaus, 1880, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 134 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 3. Gera-Untermhaus, 1880, Verlag von fr. Eugen köhler. 152 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 4. Gera-Untermhaus, 1880, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 198 p., 2 sztl. lev. Gerince javított. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 5. Gera-Untermhaus, 1881, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 207 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR. Flora von Deutschland 6. Gera-Untermhaus, 1881, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 180 p. Kiadói félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 7. Gera-Untermhaus, 1881, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 304 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 8. Gera-Untermhaus, 1881, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 227 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 9. Gera-Untermhaus, 1882, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 263 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 10. Gera-Untermhaus, 1882, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 196 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 11. Gera-Untermhaus, 1882, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 270 p., 1 sztl. lev. A kötet sérült. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 16. Gera-Untermhaus, 1884, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 288 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 17. Gera-Untermhaus, 1884, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 374 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 18. Gera-Untermhaus, 1884, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 404 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 20. Gera-Untermhaus, 1885, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 228 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 21. Gera-Untermhaus, 1885, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 304 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 22. Gera-Untermhaus, 1885, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 288 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 26. Gera-Untermhaus, 1886, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 199 p. Kiadói aranyozott Félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR Flora von Deutschland 27. Gera-Untermhaus, 1886, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 392 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben.
HALLIER, ERNST DR. Flora von Deutschland 29. Gera-Untermhaus, 1887, Verlag von Fr. Eugen Köhler. 436 p. Sérült. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
HALLSRÖM, PER Hallgatag, halálos szerelem. Három elbeszélés. Gyoma, 1929, Kner Izidor kiadása. 137 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
HAMVAS JÓZSEF Az egyetemes irodalomtörténet áttekintése I-III. Pozsony-Bp., 1899, Stampfel Károly kiadása. 80 p., 88 p., 80 p. Kiadói vászonkötésben.
HAMVAS SÁNDOR A prérifarkas. Bp., 1939, [A szerző kiadása]. 126 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Hargita megye útikönyve. Csíkszereda, 1973, Hargita Megye Néptanácsa, Művelődési és szocialista Nevelési Bizottsága, Turisztikai hivatala. 191 p., 8 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
HARSÁNYI ZSOLT Ecce homo I-III. Munkácsy Mihály életének regénye. Bp., [1935], Singer és Wolfner irodalmi intézet. 276 p., 304 p., 344 p. Kiadói bőrkötésben a három kötet egybekötve biblia papíron. |
HARTMANN, NICOLAI Esztétika. [Bp.] 1977, Helikon. 821 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
HAAS, HIPPOLYT Nepal seine Umgebung und Sizilien. Bielefeld und Leipzig, 1911, Verlag von Belhagen & Rlafing. 202p. Kiadói vászonkötésben, védőborítóban, és kartontokban.
HATÁR GYÖZŐ Hajszálhíd I-II. München, 1970, Aurora könyvek. 592 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HAVAS ISTVÁN Töretlen úton. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 143 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
Háztartás könyvtára. Szerk.: Kürthy Emilné. 7. Nyúl-, őz- és egyébb vadhúsok. 10. sz. Gyúrott és kifőtt tészták. Bp., é. n., Erdős J. 27 p., 26 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
HEINRICH CUNOW Törökország és Egyiptom. A háborús nagyhatalmak. Bp., 1915, Népszava Könyvkereskedés kiadása. 56 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
HÉJJA JULIANNA ERIKA Könyv és olvasója Gyulán a XVIII. század első felétől 1848-ig. Bp., 2003, Országos Széchényi Könyvtár. 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
HEKLER ANTAL A középkor és a reneszánsz művészete. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 231 p. Kiadói vászonkötésben.
HEKLER ANTAL A magyar művészet története. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 239 p. Kiadói vászonkötésben.
HEKLER ANTAL Antik művészet. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 183 p. Kiadói vászonkötésben.
HEKLER ANTAL Az újkor művészete. Bp., é. n. Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 251 p. Kiadói vászonkötésben.
HELLWALD, FRIEDRICH VON Hinterindische Länder und Völker. Leipzig, 1880, Verlag von Otto Spamer. 376 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
HELTAI JENŐ Papírkosár. 2. kiadás. Heltai Jenő munkái X. Bp., [1927] Athenaeum. 153 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
HERBST PÉTERNÉ KRAUSZ ZORICA Magyarországi zsidó ételek. Bp., 1984, Minerva. 116 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
HERCZEG FERENC Emlékezései A várhegy I. [Bp., 1933] Singer és Wolfner. 264 p. Kiadói vászonkötésben.
900 |
HERCZEG FERENC Simon Zsuzsa I-II. 1. kiadás. Bp., 1894, Singer és Wolfner. 137 p., 3 sztl. lev., 134 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.(Gottermayer). |
HERZOG, ARTHUR Rajzás. Ford.: Békés András. [Bp., 1987], Maecenas. 335 p. Gross Péternek dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
HOLBACH, MAUDE M. Dalmatien. Wien und Leipzig, 1909, A. Hartleben' s Verlag. 255 p. Kiadói vászonkötésben.
HÓMAN BÁLINT ÉS SZEKFŰ GYULA Magyar történet I-V. Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 685 p., 1 sztl. lev., 693 p., 1 sztl. lev., 644 p., 2 sztl. lev., 664 p., 2 sztl. lev., 690 p. Belekötve: Tárgy és névmutató 148 p. Kiadói félbőr kötésben. |
15000 |
HOMÉR LAJOS Keleti miniatúrák. Bp., [1943] Officina kiadó. 46 p., 1 sztl. lev +17 műmelléklet. Kiadói félvászon kötésben.
HOMOKI-NAGY ISTVÁN Gyöngyvirágtól lombhullásig. Egy természetfilmező karcolatai. Bp., 1954, Művelt Nép könyvkiadó. 93 p., 1 sztl. lev. + 87 műmelléklet, 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
HORVÁTH JÁNOS A magyar irodalmi műveltség kezdetei. A Magyar Szemle Könyvei IV. Bp., 1931, Magyar Szemle Társaság. 311 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HÖRSTEL, W. Die Oberitalienischen Seen. Bielefeld und Liepzig, 1910, Verlag von Belhagen & Rlafing. 136p. Kiadói vászonkötésben, védőborítóban, és kartontokban.
HUIZINGA Válogatott tanulmányok. Ford.: Radnóti Miklós. Bp., 1943, Pharos kiadó. 324 p.
HUNYADY SÁNDOR A hajó királynője. [Bp.], é. n., Athenaeum. 123 p. " Az elején ismeretlen bejegyzés. " " Szíves elolvasásra! Sándor már nem élhette meg. ' 44. XII. 13." " ." Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Húzótüske 1956. Egyetemi Időszaki kiadvány. [Miskolc, 1956, Rákosi Mátyás Nehézipari Műszaki Egyetem]. 96 p. 800 példány. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Igazságot magyarországnak. Trianon kegyetlen tévedései. Bp., é. n., [Légrády ]. 150 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1600 |
ILLÉS ENDRE Krétarajzok. Bp., 1957, Magvető kiadó. 554 p., 1sztl. lev. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
ILLYÉS GYULA A csudafurulyás juhász. Ferenczy Béni rajzaival. [Bp., 1954], Ifjusági Könyvkiadó. 38 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
600 |
ILLYÉS GYULA A tű foka. 1. kiadás. Drámai példázat három felvonásban. Bp, [1944], Nyugat. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
ILLYÉS GYULA Összes verse (I.). Bp., [1947], Nyugat kiadó. 242 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
ILLYÉS GYULA Összes verse (III.). Bp., [1947], Nyugat kiadó. 665 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
Im Lande der Mitternachts-Sonne I-II. Leipzig, 1882, Ferdinand Hirt & Sohn. 464 p., 472 p. Térkép melléklet. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
INCE GÁBOR A magyar református imádság a XVI. és XVII. században. Debrecen, 1931, Theologiai szemle kiadása. 199 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban gerince pótolt. |
IRÁNYI JENŐ DR.-MIRGAY SÁNDOR DR.-RIESZ EDE DR.-SCHULHOF ÖDÖN DR. Fizikotherapia Balneotherapia. Bp., 1963, Medicina. 134 p., 1 sztl. lev. Irányi Jenő dedikációjával. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
IRSIK FERENC Boldog emlékü Hám János Szatmári püspök élete. " Szatmár, 1894, " " Pázmány-sajtó" " . 296 p., 1 sztl. lev." Beleragasztva egy levél. Kiadói vászonkötésben. |
ISBÉTHI MÓR Gyakorlati Héber-Magyar szótár. [Debrecen], é. n., Farkas kiadó. 338 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
JANKOVICS MARCELL A fa mitológiája. [Debrecen], [1991], [Csokonai kiadó]. 268 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
JÁSZI OSZKÁR A Monarchia jövője. A dualizmus bukása és a dunai egyesült államok. Bp., 1918, Új Magyarország Részvénytársaság. 117 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
JESKE-CHOINSKI TIVADAR Az utolsó Rómaiak. Történeti elbeszélés Theodosius császár idejéből I-II. Ford.: dr. Rada István. Veszprém, 1904, Egyházmegyei könyvnyomda. 338 p., 1 sztl. lev., 328 p. Kiadói gerincén sérült, vászonkötésben. |
JÓKAI ANNA Tartozik és követel. Bp., 1970, Szépirodalmi könyvkiadó. 338 p. Kardos Györgynek dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
Jókai-Album. " A " " Pesti Napló" " előfizetőinek készült kiadás. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből." Bp., é .n., Hornyászky V. Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. 140 p. Kiadói javított gerincű vászonkötésben. |
JOSÉ HERNÁNDEZ Martín Fierro. Ford.: Szabó László és Vér András. Buenos Aires, 1944, A fordító kiadása. 285 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói félbőr kötésben. |
JÓZSEF ATTILA Dönsd a tőkét. József Attila forradalmi versei. Bp., 1945, Cserépfalvi. 56 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (Kádár György). |
JÓZSEF ATTILA József Attila Összes versei és műfordításai. Bp., é. n., Cserépfalvi. 544 p. Kiadói sérült félvászon kötésben.
JÓZSEF ATTILA Költészet és nemzet. Bp., é. n., Dokumentum könyvek. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, védő papírral.
JÓZSEF ATTILA Külvárosi éj. 1 kiadás. Bp., 1932, A költő kiadása. 32 p. Belekötve: József Attila: Dönsd a tőkét, ne siránkozz, versek, 1. kiadás. Bp, é. n. Új Európa Könyvtár, 47 p., Korvin Lajos: Tömegszállás, Bp, 1934, Danton kiadás. 38 p., 1 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben. |
6000 |
JUBILEUMI EMLÉKKÖNYV A szegedi szocialista sütőipar negyedszázada 1946-1971. Szerk.: Péter László. Szeged, 1973, Szegedi Sütőipari Vállalat. 130 p., 1 sztl. lev. Kiadó műbőrkötésben. |
800 |
JUHÁSZ GYULA Összes versei (1905-1929) I. 1. kiadás. [Szeged], 1940, Szukits kiadó. 384 p. Kiadói vászonkötésben. |
KADEN, WOLDEMAR UND NESTEL, HERMANN
Die Riviera. Berlin und Stuttgart, é. n. Verlag von W. Spemann. 241 p., 1 sztl. lev.
15000 |
Kaleidoszkóp sorozat 1979-es kötetei. Oláh Gábor: Telkemen az Erzsébet-híd, Kósa Judit: Tanúvallomást tettem, Papp Imre: Ember a lépcsőn, Szabó Orsolya: Budapesti krétakör, Borenich Péter: Hungária Expressz, Bakonyi Péter: Egy nap boldogság. Bp., 1979, Szépirodalmi kiadó. 64 p., 2 sztl. lev., 76 p., 2 sztl. lev., 52 p., 2 sztl. lev., 63 p., 2 sztl. lev., 62 p., 3 sztl. lev., 56 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. (6 db). |
600 |
KALMÁR ZOLTÁN DR.-MAKARA GYÖRGY DR. Ehető és mérges gombáink. 2. átdolgozott és javított kiadás. Bp., 1963, Gondolat. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
1400 |
KAMBERG, FRANZ Gullivers Reisen. Stuttgard, é. n., Loewes Verlag Ferdinand Carl. 192 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
KARÁCSONY BENŐ Utazás a szürke folyón. Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. Kolozsvár, é. n., Erdélyi Szépmíves Céh. 400 p. Kiadói vászonkötésben. |
800 |
KARDOS LÁSZLÓ Magyarország barlangjai. Bp., 1984, Gondolat. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KARINTHY FERENC Don Juhan éjszakája. Bp., é. n., Hungária kiadó. 202 p. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
KARINTHY FERENC Harminchárom. Bp., [1977], Szépirodalmi könyvkiadó. 315 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KARINTHY FERENC Kék-zöld Florida. Bp., 1962, Szépirodalmi kiadó. 195 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
KARINTHY FERENC Téli fürdő. Rajzok, riportok. Bp., 1964, Szépirodalmi kiadó. 157 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KARINTHY FRIGYES Lepketánc. Fantasztikum egy felvonásban. Bp., é. n., Athenaeum. 56 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KASSÁK LAJOS Az utak ismeretlenek. 1. kiadás. B., é. n., Nyugat kiadó. 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KASSÁK LAJOS Egy lélek keresi magát. 1. kiadás. Bp., [1948], Uj Idők Irodalmi Intézet. 203 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
KÁSZONI ZOLTÁN Horgászkönyv. Bukarest, 1988, Kriterion kiadó. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
800 |
Katasteri tiszta jövedelem kiszámitására szolgáló segéd-táblázat. 1600 négyszögeles katasteri holdak után számítva. Bp., 1910, Magyar Királyi Állami nyomda. 211 p. Amatőr félvászon kötésben. |
7500 |
KATONA MÓR DR A magyar bányajog vázlata. Bp., 1913, Stampfel-féle könyvkiadóhivatal. 74 p., 4 sztl. lev. Hozzátartozik: Baumgartner Alajos: A fizika története, Bp., 1913, Stampfel-féle könyvkiadóhivatal, 156 p., 2 sztl. lev., Lévay Ede dr.: Stereometria, Pozsony-Bp., 1900, Stampfel Károly kiadása 76 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KATONA SZABÓ ISTVÁN Röpirat a kolozsvári magyar egyetem ügyében. Bp., 1999, Magyar Nemzeti Tájékoztatási Alapítvány. 91 p. Megjelent 100 példányban. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
KÁZMÉRI KÁZMÉR Harmadik csengetés. Bp., é. n., Viktória könyvkiadóvállalat. 70 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KELLER, E. Die Ostafrikanischen Inseln. Berlin, 1898, Schall & Grund. 188 p., 6 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Kenyér. Kézi és gépi kenyérsütés otthon. [Bp., 1992] Officina Nova. 79 p. Kiadói kötésben. |
KERÉK MIHÁLY A magyar földkérdés. Bp., 1939, MEFHOSZ kiadó. 514 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
Kereskedelmi vegyészet. Kereskedők, iparosok és magánosok használatára. Összeállította: Bacskay Miklós Tivadar. [Bp., 1900] Bacskay Miklós Tivadar. 223 p. Amatőr félvászon kötésben. |
A keresztény művészet lexikona. [Bp]., [1986], Corvina. 328 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KERNER, ANTON Planzenleben 2. Leipzig und Wien. 895 p. Amatőr félvbőr kötésben.
KESZI IMRE A versírás mestersége. Versek. Bp., é. n., k. n., 54 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Két krónika Stilfrid és Brunczvik Csehek királyairól. Buda, 1885, Bagó Márton és Fia. 32 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KIRSCH JÁNOS DR. A magyar élelmezésipari tudományos egyesület gabonaipari szakosztályának története (1949-1982). Bp., 1982, Tibel Ferenc. 86 p. 1 db térkép melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KISFALUDI STROBL ZSIGMOND GYÜJTEMÉNYES KIÁLLÍTÁSA Műcsarnok, 1954. augusztus-szeptember. [Bp., 1954, Szurdi Márta a Műcsarnok vezetője]. 12 p. + műmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban.
600 |
KISS GÁBOR Erdélyi várak, várkastélyok. [Bp., 1987] Panoráma. 445 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1400 |
KITTENBERGER KÁLMÁN Afrikai vadászkönyv. Bp., [1986], Kentaur könyvek. 308 p., 2sztl. lev. Kiadói kötésben ill. papír védőborítóban.
KITTENBERGER KÁLMÁN Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában. Bp., [1985], Kentaur könyvek. 394 p., 51 sztl. lev. Kiadói kötésben ill. papír védőborítóban.
KNER IZIDOR Aforizmái. Vadász Miklós rajzaival. Gyoma, 1917, Kner Izidor kiadása. 167 p. Új egészvászon kötésben. |
4800 |
KÓBOR TAMÁS Idegenek. Regény. Bp., 1908, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 257 p. Dedikált. Amatőr félvászon kötésben. |
KOCZOGH ÁKOS Expresszionizmus. Bp., 1938, [a szerző kiadása]. 102 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KOLLARI, ADAMI FRANCISCI De originibus et vsu perpetuo potestatis legislatoriae circa sacra apostolicorum regum Ungariae libellus singularis. Vindobonae, 1764, Typis Joannis Thomae de Trattner. 174 p. Későbbi félbőr kötés.
15000 |
KOLTAYNÉ ZOLDER KLÁRA Emlékek, szimbólumok, mítoszok, Rádóczy Gyarmathy Gábor. Bp., 2001, Képíró Kft. 173 p., 3sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KOMÁROMI JÁNOS Ordasok. Bp., é. n., Genius Kiadó. 344 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
A komáromi múzeum száz éve. Összeállította: Fehérváry Magda, Ratimorsky Piroska, Trugly Sándor. [Bratislava, 1986], Madách kiadó. 187 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KOMÁROMY JÓZSEF A múzeumépület - a középkori scola építéstörténete. Miskolc, 1960, A Múzeumi Bizottság kiadása. 20 p. Hozzátartozik: Komáromy József: Múzeumunk 60 éves, A Herman Ottó Múzeum évkönyve III., Különlenyomat, 196-199. p., 3 sztl. lev. Vörös Károly: Miskolci hétköznapok 1848 nyarán. Alexy Lajos naplója, Miskolc, 1977, Különlenyomat a Borsodi Levéltári évkönyv I. kötetéből, 26-55. p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KOMORÓCZY GYÖRGY A városigazgatás 1720-1848 között. Ismeretlen könyvből származó különnyomat. 255- 296. p. Dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
Korán szemelvényekben. Ford. Hollósi Somogyi József dr. [Bp., 1947], Officina kiadó., 92 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
KORÁNYI SÁNDOR, DR. BÁRÓ Belorvostani előadások. Bp., 1911, Singer és Wolfner. 254 p. Kiadói vászonkötésben, gerincén sérült.
KÓS KÁROLY Varju-nemzetség. Kolozsvár, Erdélyi Szépmíves Céh. 304 p. Kiadói vászonkötésben.
KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Ákom-bákom. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei VIII. Bp., é. n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Ember és világ. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei VI. Bp., é. n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Felebarátaim. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei IX. Bp., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 278 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
KOVÁCS TIBOR A bronzkor Magyarországon. [Bp., 1977], Corvina. 99 p. + 24 melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Kozmetikai receptek gyüjteménye. 2. kiadás. Összeállította: Báty Elemér dr. Bp., 1943, Kormos-féle könyv- és hírlapkiadóvállalat. 262 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KRIEGER, MAXIMILIAN Neu-Guinea. Berlin, é. n. Alfred Schall. 535 p. Kiadói félvászon kötésben.
12000 |
KRISZTICS SÁNDOR DR. A békeszerződések reviziója. Bp., 1927, Grill-féle könyvkereskedés-Benkő Gyula Rt. 508 p. Fűzve, kiadói javított papírborítóban.
KRÚDY GYULA A fejedelem szolgája. 1. kiadás. Bp., [1925], Magyar Kereskedelmi Közlöny kiadóvállalata. 95 p. Papírba ragasztva. |
KRÚDY GYULA Petit. Naplójegyzetek a szomorú napokról. Békéscsaba, 1916, Tevan kiadó. 59 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KRÚDY GYULA Tótágas. Bp., 1919, Pallas. 139 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
KUN ANDOR Berlinből jelentik. Bevezető: Parragi György. [Bp., 1945], Keresztes kiadás. 251 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KUN MIKLÓS Miskolc múltja, jelenje tekintettel jövőjére. Miskolc, 1842, Tóth Lajos. 50 p., 2 sztl. lev. Hasonmás kiadás. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
600 |
KUNITER ISTVÁN Utazásom bridzs-humor országban. Bp., é. n., Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet. 23 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
LAMBRECHT KÁLMÁN Herman Ottó élete. Bp., é. n., Egyetemi nyomda. 264 p. Kiadói félvászon kötésben.
LAMPÉRTH GÉZA Elmúlt időkből. Történelmi rajzok elbeszélések. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 56 p. Kiadói félvászon kötésben. |
800 |
LAVELEYE, ÉMILE DE A tulajdon és kezdetleges alakjai I -II. Bp., 1897, Magyar Tudományos Akadémia. 404 p., 315 p. Kiadói vászonkötésben.
LE CORBUSIER A jövő nagyvárosai. Bp., 1968, Gondolat. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
LENGYEL BALÁZS Visszatérés. Eszék, tanulmányok. Pécs, [1990], Jelenkor Irodalmi és Művészeti kiadó. 241 p., 3 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
LESTYÁN SÁNDOR A nyolcadik pont. [Bp., 1952], Ifjusági kiadó. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben.
LESZIH ANDOR Latkóczy Lajos miskolci arcképfestő. 1821-1875. Miskolc, é. n., Ludvig István könyvnyomdája. 20 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
500 |
LIPTÁK GÁBOR Regélő Dunántúl. mondák, történetek. Bp., 1964, Móra Ferenc Könyvkiadó. 367 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
LOSSOW, H. Metamorphosen. München, 1884, Friedrich Adolf Ackermann, Kunstverlag. 12 db kép. Kiadói egészvászon mappában.
LYKA KÁROLY A művészetek története. Bp., 1965, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 255 p. Kiadói műbőrkötésben.
LYKA KÁROLY Kis könyv a művészetről. Bp., 1964, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 133 p., 1 sztl. lev. Kiadói műbőrkötésben.
LYKA KÁROLY Szobrászatunk a századfordulón (1896-1914). Bp., 1954, Képzőművészeti Alap kiadóvállalata. 92 p., 17 sztl. lev. Készült 2600 példányban. Kiadói félvászon kötésben.
M. KISS PÁL Művészetről mindenkinek. Bp., [1966], Corvina kiadó. 393 p., 1 sztl. lev. + 2 db kihajtható melléklet. Kiadói kötésben.
MACHIAVELLI A fejedelem. Ford.: Lányi Margit. [Bp., é. n.], Phőnix kiadó. 113 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
600 |
MADARASSY LÁSZLÓ Tavaszi pillangók. Pest, 1859, Boldini Robert. 64 p. Dedikált. Fűzve, kiadói viseltes, hiányos papírborítóban. |
MÁGORI VARGHA ERZSÉBET Elkésett szerelem. Bp., é. n., Bartisch Sándor könyvkiadó. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
MAGYAR HORATIUS Antológia. 3. kiadás. Összeállította: Trencsényi-Waldapfel Imre. Bp., [1943], Officina. 197 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben, belül a gerincénél szétnyílva. |
Magyar Nemzeti Múzeum. Szerk.: Fülep Ferenc. [Bp., 1977], Corvina. 355 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1300 |
Magyar Néprajzi lexikon 1-5. Főszerkesztő: Ortutay Gyula. Bp., 1977-1982, Akadémiai kiadó. 752 p., 752 p., 751 p., 671 p., 644 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.(5db). |
15000 |
A magyar öntudat kistükre. 2. kiadás. Bp., 1941, Felsőkereskedelmi iskolai tanárok nemzeti szövetségének kiadása. 175 p. A 18. oldalon ajándékozó által kihúzva Vitéz Nagybányai Horthy Miklós neve. Amatőr félvászon kötésben. |
800 |
Magyar reneszánsz. 1540-1940 Mátyás Király születése 500-ik évfordulójának emlékére. Összeállította: Dékány András. Bp., 1940, Renaissance. 125 p., 1sztl. lev. Kiadói pergamenkötés, ill. papír védőborítóban. |
A magyar sajtó története II/1-2. Szerk.: Kosáry Domokos és Németh G. Béla. Bp., 1985, Akadémiai kiadó. 676 p., 2 sztl. lev., 551 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Magyar Tanítók Albuma. [Bp., 1938, May János Nyomdai Műintézet]. 344 p., 8 sztl. lev. Új félbőr kötésben.
A magyar városok címerei. Összeállította: Castiglione Endre. Bp., 1975, Közgazdasági és Jogi kiadó. 451 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Magyar-Német és Német-Magyar nagy szótár I-II. Szerk.: Kelemen Béla. Bp., 1929, Athenaeum kiadó. 948 p., 2 sztl. lev., 976 p., 2 sztl. lev.
Magyarország története 1526-1686 I-II. Főszerkesztő. Pach Zsigmond Pál. Bp., 1987, Akadémia kiadó. 929 p., 1 sztl. lev. 1962 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Magyarország története 1790- 1848 I-II. Főszerkesztő. Mérei Gyula. Bp., 1983, Akadémiai kiadó. 663 - 1456 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Magyarország története 1848-1890 I-II. Főszerkesztő. Kovács Endre. 2 db térkép melléklet. Bp., 1979, Akadémiai kiadó. 768 - 1760 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Magyarországtörténete 1890-1918 I-II. Főszerkesztő. Hanák Péter. Bp., 1978, Akadémiai kiadó. 608 - 1422 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Mai magyarok régi magyarok. Összeállította.: Fejtő Ferenc. Bp., é. n., Szép Szó, Cserépfalvi kiadás. 215 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
MAJSZKIJ Utazás a múltba. Egy szovjet követ visszaemlékezései. Bp., 1967, Gondolat. 675 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
334 |
MANN JAKAB DR. Szülészeti műtéttan. 2. javított kiadás. Bp., 1894, Franklin-Társulat. 352 p. Amatőr félvászon kötésben. |
335 |
MÁNYINÉ PRIGL OLGA A szeniczei familia. és egyéb történetek. Gyoma, 1910, Kner Izidor könyvnyomdája. 188 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
336 |
MÁRAI SÁNDOR Bébi vagy az első szerelen. [Bp., 1943], Révai kiadó. 346 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
337 |
MÁRAI SÁNDOR Füves könyv. 1. kiadás. Bp., [1943] Révai kiadó. 214 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
1600 |
338 |
MARGITTAY RIÁRD Balaton tájak - emberek. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor. 320 p. Kiadói félvászon kötésben.
339 |
MÁRKI SÁNDOR Mária Magyarország királynéja 1370-1395. Bp., 1885, Franklin-Társulat. 191 p. Belekötve: Thallóczi Lajos: Csömöri Zay Ferenc, Bp., 1885, Franklin-Társulat, 268 p. Kiadói félbőr kötésben. |
22000 |
340 |
Marvels of the Universe I-II. London, é. n. Hutchinson & Co., Paternoster Row. 1162 p. Kiadói félbőr kötésben.
341 |
MAURICE PALÉOLOGUE Cavour a nagy realista. Ford.: Ignotus és Szini Gyula. Bp., é. n., Genius kiadó. 277 p., 1 sztl. lev. Kiadói félbőr kötésben. |
800 |
342 |
MENDLIK ÁGOSTON Népszerű és könnyű falusi prédikációk melyekből a városi is érthet s tanulhat. Pécs, 1865, Pécsi Lyceumi könyvnyomdában. 595 p., 2 sztl. lev. Amatőr kopottas félvászon kötésben.
343 |
MERESCHKOWSKI, DMITRI Ewige Gefährten. München, 1915, R. Piper & Co. Verlag. 371 p., 3 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
344 |
MESZLÉNYI ANTAL DR. A magyar jezsuiták a XVI. században. Bp., 1931, Szent István Társulat. 203 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
345 |
MEURER, JULIUS Weltreisebilder. Leipzig, 1906, Druck und Verlag von B. S. 398p.1sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
346 |
MEZEI OTTÓNÉ A teljes értékű kenyér. Biofüzetek 24. Bp., [1988], Mezőgazdasági Kiadó Planétás Gmk. 43 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
347 |
Mi ujság az állatkertben. Budapest székesfőváros állat- és növénykertjének hivatalos közleményei, Szerk.: Nadler Herbert. Bp., 1935, Székesfőváros házinyomdája. 76 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
348 |
MICHAEL SAYERS-ALBERT E. KAHN A nagy összeesküvés. Bp., 1947, Szikra kiadó. 434 p., 1 sztl. lev. Amatőr kötésben.
349 |
MIKA SÁNDOR Weiss Mihály. Egy Szász államférfiu a XVII. századból. Bp., 1893, Franklin-Társulat. 219 p. Belekötve: Szilágyi Sándor: I. Rákóczy György 1593-1648, Bp., 1893, Franklin-Társulat, 424 p. Kiadói félbőr kötésben. |
22000 |
350 |
MIKSZÁTH KÁLMÁN Emlékezések, tanulmányok. Bp., 1914, Franklin-Társulat. 208 p., 2 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
351 |
MILNE, A. A. Micimackó. Bp., é. n., [Kossuth kiadó]. 123 p. Kiadói ill. félvászon kötésben.
352 |
MILNE, A. A. Micsoda négy nap! Ford.: Karinthy Frigyes. Bp., é. n., Athenaeum kiadása. 261 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
353 |
MOHOLY-NAGY LÁSZLÓ Az anyagtól az építészetig. [Bp]., [1968], Corvina kiadó. 256 p. Készült 5500 példányban. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
354 |
MOLDOVA GYÖRGY A magyar atom. Bp., [1978], Magvető kiadó. 607 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
355 |
MOLDOVA GYÖRGY A Szent Imre-induló. Bp., [1975], Magvető kiadó. 214 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
356 |
MÓRA FERENC Ének a búzamezőkről. Bp., 1937, Révai. 177 p., 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
357 |
Munkavédelmi útmutató sütőipari dolgozóknak. Összeállította.: Wittinghoff Sarolta. Bp., 1971, Táncsics könyvkiadó. 29 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
500 |
358 |
MUSSOLINI Arnaldo Mussolini élete. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 91 p. Kiadói vászonkötésben.
359 |
MÜLLER, KARL Das Buch der Pflanzenwelt. Leipzig, 1869, Verlag von Otto Spamer. 368 p. Kiadói vászonkötésben.
360 |
MÜLLER VERONIKA Az egerszegi vár a XVII. században. Zalaegerszegi füzetek II. Zalaegerszeg, 1976, Zalaegerszeg Város Tanácsa. 71 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
361 |
[MÜLLER VILMOS] A rém. Fantasztikum. Gyoma, 1911, Kner Izidor. 47 p. Új félbőr kötésben. |
20000 |
362 |
NÁDAI PÁL A lakásberendezés művészete. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 303 p. Kiadói félbőr kötésben.
363 |
NAGY IVÁN Borisz Godunov a rejtelmes cár és kora. Bp., [1944], Esterházy-Griff. 448 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
800 |
364 |
NAGY LAJOS Az asszony, a szeretője, meg a férje. Modern Könyvtár. Bp., Politzer Zsigmond és fia kiadása. 51 p., 2 sztl. lev. Belekötve: Kosztolányi Dezső: Bolondok, Csáth Géza: Schmith mézeskalácsos, Karinthy Frigyes: Találkozás egy fiatalemberrel. Kiadói vászonkötésben. |
365 |
NAGY LÁSZLÓ A nap jegyese. 1. kiadás. Bp., 1954, Szépirodalmi könyvkiadó. 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
366 |
NAGY LÁSZLÓ Deres majális. 1. kiadás. Versek 1944-1956. Bp., 1957, Magvető kiadó. 367 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
900 |
367 |
Nagy magyar compass. II. rész Iparvállalatok. Szerk.: Galánhai Nagy Sándor. Bp., [1934, Globus Műintézet]. 527 p. Kiadói vászonkötésben. |
368 |
NAGY MARI- VIDÁK ISTVÁN Kaskötés, kosárfonás. [Gödöllő, 1978], Népművelési Propaganda Iroda. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
369 |
NAGYBÁKAY ANTAL ZELMOS Hogyan készültek a debreceni kereskedők életpályájukra? (Nagybákai Rickl Antal adatgyűjtésének felhasználásával) Különlenyomat a debreceni Déri Múzeum 1986. évi évkönyvéből. Debrecen, 1987, Debreceni Déri Múzeum. 193-222. p. Dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
370 |
NANSEN, FRIDTJOF In Nacht und Eis I-II. Leipzig, 1897, F. A. Bruckhaus. 527 p., 507 p. 4 db térkép melléklet.
371 |
NEDECZKY GYÖRGY A költő imátkozik. Versek. Bp., é. n., Pallas nyomda. 144 p. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
372 |
NEMESKÜRTHY ISTVÁN A filmművészet nagykorúsága. Bp., 1966, Gondolat. 578 p., 1 sztl. lev.
373 |
NEMESKÜRTY ISTVÁN A meseautó utasai. A magyar filmesztétika története 1930-1948. Bp., 1965, Magvető kiadó. 362 p., 1 sztl. lev. Kardos Györgynek dedikált. Kiadói kartonkötésben, szakadozott ill. papír védőborítóban. |
374 |
NÉMETH LAJOS A XIX. század művészete. Bp., [1974], Corvina kiadó. 225 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
375 |
NÉMETH LÁSZLÓ Magyarság és európa. Bp., 1935, Franklin-Társulat. 137 p., 1 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben.
376 |
Nemzeti Kincsszekrény jeles íróink gondolatgyöngyeivel. Összeválogatta: Környei János. Pest, 1863, Lampel Róbert. 321p. Amatőr félvászon kötésben. |
377 |
Nemzetközi kutya-enciklopédia. Összeállította.: Sárkány Pál dr. Bp., 1976, Terra. 741 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
378 |
Néprajzi dolgozatok. Válogatás a Jászberényi Tanítóképző Főiskola néprajz szakkollégiumi hallgatoinak szakdolgozataiból. Szerkesztőbizottság.: Hortiné dr. Bathó Edit, Faragó László, Kiss Erika. Jászberény, 1998, Jász Múzeum. 157 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
379 |
Névjegyzék és tárgymutató a K. M. természettudományi Társulat folyóiratához 1841-től 1904 -ig. Készítette: Andorkó Kálmán. Bp., 1905, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 300 p. Amatőr félvászon kötésben. |
380 |
NEWCOMB Népszerű csillagászat. Ford.: Fülöp Zsigmond dr. Bp., é. n., Natura Könyvkiadó Vállalat. 312 p. Kiadói vászonkötésben. |
381 |
NICK CARTER A titokzatos idegen. 181. szám. [Bp.] é. n., k. n. 24 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
382 |
NICK CARTER Egy százegy ellen. 184. szám. [Bp.] é. n., k. n. 24 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
383 |
Növényorvoslás a kertben. Szerk.: Seprős Imre dr. [Bp., 1991], Agricola. 169 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
384 |
NYISZTOR ZOLTÁN DR. Bangha Béla élete és művei. Bp., 1941, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 417 p. Kiadói vászonkötésben, papírdobozban.
385 |
OBERLäNDER, RICHARD Australien. 1 db térkép melléklet. Leipzig, 1880, Verlag von Otto Spamer. 508 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
386 |
OBERLäNDER, RICHARD
Nordland Fahrten. Leipzig, é. n. Verlag von Ferdinand Hirt & Sohn. 192 p., 1 sztl. lev.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, tokban.
387 |
OERTZEN, JASPER In Wildnis und Gefangenschaft. Berlin, 1913, Wilmhelm Süsserott. 106 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
388 |
OPPEL, KARL DR. Das Alte Wunderland der Pyramiden. Leipzig und Berlin, 1881, Verlag und Druck von Otto Spamer. 405 p. Kiadói vászonkötésben.
389 |
ORBÁN DEZSŐ Visóvölgyi vakáció. Burján László rajzaival. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
390 |
OSSENDOWSKI Véres napok, cári rabok. Ford.: Sajó Aladár Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 394 p., 1 sztl. lev. Kiadói bordó vászonkötésben. |
391 |
OTTO WEININGER Nem és jellem, elvi tanulmány. 2. kiadás. Ford.: Gábor Andor. Bp., é. n., Dick Manó. 320 p. Amatőr félbőr bordás kötésben. |
392 |
ÖRKÉNY ISTVÁN Egyperces novellák. Réber László rajzaival. Bp., 1968, Magvető kiadó. 286 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. kopottas papír védőborítóban. |
393 |
P. BRESTYÁNSZKY ILONA Ismerjük meg a kerámiát. 2. átdolgozott és bővített kiadás. A kerámia és a porcelán története. Bp., 1976, Gondolat. 422 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
394 |
PACSÉRY KÁROLY DR. Ferenc Ferdinánd életrajza. Bp., 1916, Apostol nyomda Rt. 268 p., 2 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben.
395 |
Pajkos könyvek. Szerkesztette: Forgó Jenő. Vicces történetek. Bp., é. n., Pajkos Könyvek Kiadóhivatala. Nincs oldalszámozás. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, az utolsó oldalakon barnás elszíneződés látható. |
396 |
PÁLOSI ERVIN DR. Az összeférhetetlenségi kérdés Magyarországon. Társadalmi selejtezés és emelkedés. Bp., 1932, Ifj. Kellner Ernő könyvnyomdája. 189 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
397 |
PAP JAKAB A billiárdjáték kézikönyve. Függelékül: A játék nemzetközi szabályai és a bíráskodás nemzetközi szabályai. Bp., é. n., Delta könyvkiadóvállalat. 109 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
398 |
PAPP J. OTTÓ A jövő háborúja. Gázharc.-Rombolás.-Gyujtogatás.-Baktériumok.-Elektromosság.-Invázió.-Védekezés. Légiháború.-Légvédelem. " Bp., 1935, " " Madách" " könyvkiadó. 165 p., 3 sztl. lev." Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1600 |
399 |
PAPP JENŐ A mai Magyarország erkölcsrajza. Korunk kritikája 1918-1933. Bp., 1934, Káldor kiadó. 276 p. Kiadói vászonkötésben. |
400 |
PASSUTH KRISZTINA Moholy-Nagy László. [Bp., 1982], Corvina. 430 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
401 |
PATAY PÁL Évszázados harangok. [Bp]., 1963, Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum. 35 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
402 |
PAUL LIGETI Der Weg aus dem Chaos. München, 1931, Verlag Georg D. W. Callwey. 136 p. Kiadói kopottas vászonkötésben.
403 |
PAULER TIVADAR DR. Adalékok a hazai jogtudomány történetéhez. Bp., 1878, Magyar Tudományos Akadémia. 311 p. Kiadói vászonkötésben.
404 |
Pécsi fejek. Szerkesztik. Zsadányi Oszkár és Klamár Gyula. Pécs, 1928, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt. Nincs oldalszámozás. Kiadói félvászon kötésben. |
405 |
PESTI ERNŐ Móricz Zsigmond bibliográfia. [Bp.] 1979, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 529 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
406 |
PÉTERFY KÁROLY VITÉZ Váradi Antal. Bp., 1928, [Dunántúl Egyetemi nyomdája]. 68 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
407 |
PIETRO ORSI A mai Olaszország (1750-1933). Ford.: Fest Aladár. Bp., 1933, Franklin-Társulat. 291 p. Kiadói vászonkötésben. |
408 |
PIGLHEIN' S PANORAMA. Jarusalem und die Kreuzigung Christi. Stuttgart, é. n., Deutsche Verlags-Anstalt. 10 db kép. Kiadói vászon mappában.
409 |
Planum Tabulare, Sive Decisiones curiales, per excelsam deputationem a piae memoriae imperatrice et regina hungariae Diva Maria Theresia eatenus ordinatam collectae et in ordine redactae Anno 1769. Posonii (Pozsony), 1800, Sumptibus & Typis Simonis Petri Weber. 230 p., 2 sztl. lev. Korabeli félbőr kötésben.
22000 |
410 |
PÖLÖSKEI FERENC A magyar parlamentarizmus a századfordulón. História Könyvtár Monográfiák 15. Bp., 2001, História - MTA Történettudományi Intézete. 245 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
411 |
PREYER, AXEL DR Indo-Malayische Streifzüge. Leipzig, 1903, Th. Grieben' s Verlag. 287 p. Kiadói vászonkötésben.
6000 |
412 |
PRISVIN, MICHAIL A fekete arab. Két elbeszélés. Gyoma, 1928, Kner Izidor kiadása. 112 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
413 |
PROHÁSZKA OTTOKÁR A háború lelke. 2. kiadás. Bp., 1915, Élet kiadás. 206 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
414 |
PROSZT JÁNOS A selmeci bányászati akadémia, mint a kémiai tudományos kutatás bölcsője hazánkban. Bányászati, kohászati és erdészeti felsőoktatásunk története 1735-1935. 3. füzet. [Sopron], 1938. Magyar Királyi József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erőmérnöki Karának Könyvkiadó Alapja. 42 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
415 |
PÜSKI SÁNDOR Könyves sors magyar sors. Bp., 2002, Püski kiadó. 576 p. +17 melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
416 |
RADNÓTI MIKLÓS Orpheus nyomában. 1. kiadás. Műfordítások kétezer év költészetéből. Bp., 1943, Pharos kiadó. 191 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
417 |
RADNÓTI MIKLÓS Tajtékos ég. 1. kiadás. Bp., 1946, Révai kiadó. 114 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
418 |
RAFFAY ERNŐ Trianon titka. Bp., 1990, Tornado Dannenija Kft. 191 p. Aláírt. Fűzve, kiadói papírborítóban.
419 |
RAJKI ÁRPÁD Malomipari munkásmozgalmak. Bp., 1989, Gabona Tröszt. 268 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
420 |
RANKAY JÓZSEF DR. ŐRNAGY A tartalékos tiszt jogállása és személyes kötelmei a honvédségben. Bp., 1941, Rankay József. 168 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
421 |
RAOUL H. FRANCÉ A növények élete. Ford.: Lambrecht Kálmán. Bp., [1929], Dante kiadó. 488 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
422 |
RAUSCHING Hitler bizalmasa voltam. [Bp.], é. n., Körmendy könyvkiadó. 372 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
423 |
RAVASZ LÁSZLÓ DR. Gondolatok. 3. kiadás. Bp., 1925, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt., 214 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
424 |
Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés a XV. - XIX. Század. Összeállította és magyarázó szöveggel ellátta: Kolb Jenő. 80 színes képpel. Bp., [1939], Hungária. 78 p., 3 sztl. lev. 106. számú könyv készült Orbán Zsigmondnak. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
425 |
Régi Türkménszőnyegek. A kiállítást rendezte és a katalógust írta: Gombos Károly. Bp., 1975, Iparművészeti Múzeum. 107 p. Hozzátartozik: Gombos Károly: Régi keleti imaszőnyegek. Szolnok, é. n., Damjanich Jáns Múzeum, 57 p. + 18 kép. 7 sztl. lev., Keleti szőnyegek kiállítása, Bp, 1962, Iparművészeti Múzeum, 28 p. + 16 kép mell., Régi török szőnyegek budapesti otthonokból, Bp, 1980, dr. Miklós Pál, 14 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.(4db). |
426 |
Régiségek könyve. Szerk.: Voit Pál. Bp., 1983, Gondolat. 513 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
427 |
REMELLAY GUSZTÁV Szent László király I-II. Történeti elbeszélés. Pest, 1862, Emich Gusztáv. 164 p., 173 p. 2 db. rézmetszet. Modern félbőr kötés. A kettő egybekötve. |
428 |
RÉVÉSZ BÉLA Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története. Fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., é. n., Az író kiadása. 608 p.
429 |
RHEINHARD, HERMANN Album des Klassischen Altertums. Stuttgart, 1882, Verlag der Hoffmann' schen Verlagsbuchhandlung. 61 p. + 76 kép. Kiadói vászonkötésben.
430 |
RICH, ANTHONY Illustrirtes Wörterbuch der römischen Alterthümer. Paris & Leipzig, 1862, Firmin Didot Fréres, Fils & Cir. 716 p. Kiadói vászonkötésben.
431 |
ROBERT DONALD, SIR Trianon tragédiája. Magyarország szózata az emberiséghez. [Bp.], é. n., Magyar Reviziós Liga kiadása. 262 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
432 |
ROBESPIERRE Emlékiratai. Ford.: Lányi Margit. Bp., 1944, Phőnix kiadó. 144 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
600 |
433 |
ROOSEWELT, ELLIOTT Apám így látta. Ford.: Kardos László. Bp., [1947], Dante könyvkiadó. 210 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
434 |
ROTT SÁNDOR " A " " kis Rott" " -ról." Zilahy Lajos előszavával. Bp., 1941, Rott Sándor. 158 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
435 |
ROY VIKERS Miss Weston öröksége. Ford.: Forbáth János. Bp., é. n., Palladis Rt. 192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
436 |
RUDOLF BROBY-JOHANSEN Ember és művészet. Bp., 1965, Gondolat. 244 p. Kiadói vászonkötésben.
437 |
SÁNDOR JÓZSEF Szemétlapáton. Regényke. Bp., 1934, A szerző kiadása. 32 p. Címlap Cserepes István linómetszete. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
438 |
SÁRKÖZI SÁNDOR Légvédelmi tüzércsapatok 1945-1958. Bp., 1984, Zrinyi Katonai kiadó. 74 p., 3 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
439 |
SAVOYEN, L. A., HERZOG DER ABRUZZEN Der Ruwenzori. Leipzig, 1909, F. A. Bruckhaus. 471 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
15000 |
440 |
SCHERZ EDE A rádió humora. Bp., 1931, A szerző kiadása. 110 p. Kiadói ill. félvászon kötésben.
441 |
SCHOPENHAUER A szenvedélyes szerelemről. Ford.: Rózsahegyi Zoltán. [Bp., é. n.], Phőnix kiadó. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
600 |
442 |
SCHÖPPNER, ALEXANDER Hausschatz der Länder- und Völkerkunde. Leipzig, 1858, Verlagsbuchhandlung von J. J. Weber. 817 p. Amatőr félbőr kötésben.
15000 |
443 |
SCHULZE, L. F. M. Führer auf Java. Leipzig, 1890, Th. Grieben' s Verlag. 480 p. Kiadói vászonkötésben.
444 |
SEBŐK ZSIGMOND
Mackó úr utazása és egyéb történetek. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 213 p., 1 sztl. lev.
Kiadói ill. vászonkötésben.
445 |
SELVA RAJA YESUDIAN Sport és jóga. Ősi Hindu testgyakorlatok és lélekzésszabályozás európaiak számára. [Bp.] é. n., Stádium Sajtóvállalat Rt. 179 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
7800 |
446 |
SHAKESPEARE Shakespeare összes drámái I-VI. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. 701 p., 1 sztl. lev., 674 p., 1 sztl. lev., 1010 p., 1 sztl. lev., 717p., 1 sztl. lev., 750 p., 1 sztl. lev., 1000 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. (6 db).
447 |
SÍK SÁNDOR Gárdonyi, Ady, Prohászka. Lélek és forma a századforduló irodalmában. Bp., é. n., Pallas Rt. kiadása. 404 p. Amatőr félvászon kötésben, könyvtári pecsétekkel. |
448 |
SINKÓ ERVIN Áron szerelme I-II. [Újvidék, 1989], Forum könyvkiadó. 380 p., 2 sztl. lev., 342 p., 1 sztl. lev. 1000 példány. Kiadói kötésben. (2 db). |
449 |
SÍPOS ANDRÁS A budavári nyomdász. Kecskemét, 1942, Kecskeméti nyomdai munkások kiadása. 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
450 |
SOMLYÓ GYÖRGY Ami élni segít. 88 szonett. Bp., 1960, Magvető kiadó. 107 p. Majór Tamásnak dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
451 |
SOMOGYI ÁRPÁD Régi órások művészete. Bp., 1961, Múzeumok Központi Propaganda irodája. 18 p., 7 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
500 |
452 |
SOMOGYI ÁRPÁD-WEINER MIHÁLYNÉ Fejér megye ötvösművészeti és ónművességi emlékei. Az Iparművészeti Múzeum Forráskiadványai I. Kétnyelvű. Bp., 1969, Népművelési Propaganda Iroda. 54 p. + XV. mell. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
453 |
SOMOGYVÁRY GYULA VITÉZ A rajna ködbevész. Vitéz Somogyváry Gyula munkái. Bp., 1943, Singer és Wolfner. 226 p., 1sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
454 |
South African Who' s Who 1957. London, é. n., Walter Judd ltd. 740 p. Kiadói vászonkötésben, könyvtári pecsétel.
455 |
SŐTÉR ISTVÁN Játék és valóság. B., 1946, Hungária kiadó. 158 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
900 |
456 |
Sport és játék I-II. Szerk.: Pálfy György. Rajzokat készítette: Somfay István. Bp., [1933], Enciklopédia Rt. 2 sztl. lev. 340 p., 408 p. Kiadói javított vászonkötésben a két könyv egybe kötve. |
6500 |
457 |
STEIER LAJOS Görgey és Kossuth. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Bp., é. n., Genius kiadás. 311 p. Amatőr félbőr kötésben. |
458 |
STEIN FRIGYES A keleti szőnyeg története. Bp., é. n., A Perzsa Szőnyeg Rt. kiadása. 14 p., 1sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
900 |
459 |
STEPHANIE, ERZHERZOGIN Lacroma. Wien, 1892, Adolph W. Künast. 43 p. Kiadói vászonkötésben.
460 |
STERNE, CARUS Werden und Vergehen I-II. Berlin, 1905, Verlag von Gebrüder Borntraeger. 551 p., 592 p.
461 |
STRAUSS FRIGYES Dsiggi-dsiggi. Parcus Leó kalandjai a Bolíviai őserdőkben, Ford.: Endre Dénes. Wien-Bp., é. n., Danubia kiadó. 267 p. Kiadói javított gerincű vászonkötésben. |
462 |
SÜTŐ ANDRÁS Engedjétek hozzám jönni a szavakat. Bukarest, 1977, Kriterion kiadó. 174 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
463 |
SÜTŐ ANDRÁS Itt állok, másként nem tehetek
. Két dráma. Bukarest, 1975, Kriterion kiadó. 151 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Hozzátartozik: 1 db a könyvhöz tartozó füzet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
464 |
SÜTŐ ANDRÁS Rigó és apostól. 2. kiadás. Úti tűnődések. Kolozsvár, Dacia könyvkiadó. 131 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
465 |
Sütőipari bibliográfia I. 1947-1982. Bp., 1984, MÉTE Sütőipari Szakosztály. 116 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
466 |
SZABÓ ALADÁR IFJ. Vencel és Ottó királyok oklevelei. Bp., 1916, Franklin-Társulat. 34 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
467 |
SZABÓ LÁSZLÓ GÁBOR Magyarország gabonában, kenyérben: Négy pénzért cipó, négyért pecsenye. Bp., 1991, FÜTI nyomda. 65 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
468 |
SZALAY IMRE Az Erzsébet Királyné Emlékmúzeum. Bp., 1907, Stephaneum nyomda. 69 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
2200 |
469 |
SZALÓCZY PÁL A leírt szöveg felolvasandó. Mikrofontörténetek a Magyar Rádió hőskorából. [Bp., 2005], Athenaeum kiadó- Magyar Rádió. 206 p., 1 sztl. lev. CD melléklet. Kiadói kötésben. |
470 |
SZÁNTÓ ANDRÁS Eleink ételei. Válogatás régi szakácskönyvekből. Bp., 1986, Mezőgazdasági kiadó. 150 p., 3 sztl. lev. Kiadói kötésben. |
471 |
A szecesszió. 2. kiadás. Szerkesztette: Pók Lajos. Bp., 1977, Gondolat. 533 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
472 |
SZÉCHENYI ZSIGMOND Ahogy elkezdődött
Ünnepnapok. Egy magyar vadász hitvallása. Bp., 1978, Szépirodalmi kiadó. 701 p., 1 sztl. lev, + 16 kép melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
473 |
SZÉKELY BÉLA Az antiszemitizmus és története. Bp., [1936], Tábor kiadó. 382 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
474 |
SZEKERES JÓZSEF Ganz Ábrahám és a magyar közlekedési technika. Bp., 1968, Közlekedési Múzeum. 44 p. 1 db kép melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban.
475 |
A személyi kultusz humora Ötszáz vicc. Szerk.: Bényei József. Bp., 1989, Csokonai kiadó. 216 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 |
476 |
SZEMLÉR FERENC Fegyveres felhők. Versek. Kolozsvár-Napoca, 1977, Dacia könyvkiadó. 114 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
477 |
SZEMLÉR FERENC Négyarcú világ. Útiképek. Bukarest, 1970, Kriterion. 236 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
478 |
SZEMLÉR FERENC Százlátó üveg. Bukarest, 1977, Kriterion könyvkiadó. 134 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
479 |
SZEPSI CSOMBOR MÁRTON Europica Varietas. Kassa, 1620, Festus János. 205 p. 1943-as reprint. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800 |
480 |
SZIKLAI-SCHMIDT GITTA Marosparti vadvirágok. Versek. Kispest, é. n., Paulovits nyomda. 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
481 |
SZILÁGYI ÁGNES JUDIT- SÁRINGER JÁNOS Ifj. Horthy Miklós, a kormányzó kisebbik fia. [Bp., 2002], Holnap kiadó. 297 p., 1 sztl. lev. Kiadói kötésben.
900 |
482 |
A szimbolizmus Válogatta: Komlós Aladár. Bp., 1977, Gondolat. 288 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |
483 |
SZINNYEI JÓZSEF A magyar nyelv. Bp., 1904, Hornyászky Viktor kiadása. 99 p. Amatőr vászonkötésben, a könyvkötő mester nevével a címlapon.
484 |
SZIRA BÉLA Bécsi tinta, magyar toll. Byssz Róbert rajzaival. [Bp.], é. n., Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
485 |
SZLATINAY LÁSZLÓ DR. Európa nyersanyagellátása. Bp., 1942, Kis Akadémia kiadása. 93 p., 3 sztl. lev. Indexen volt (1946). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
486 |
SZOHNER JÓZSEF DR. Az egykor világhírü visegrádi vár és királyi székváros története. Bp., 1887, Légrády Testvérek. 23 p. Hozzátartozik: Schulek János: Visegrád Mátyás király palotája, A visegrádi várbizottság kiadványai II. füzet, Bp, 1941, Királyi Magyar Egyetemi nyomda, 15 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.(2db). |
1600 |
487 |
SZOKOLY VIKTOR Petőfi életéből. 2. kiadás. (regényes rajzok.). Pest, 1862, Emich Gusztáv. 209 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
488 |
SZOMORY DEZSŐ Emberi kis képeskönyv. Bp., é. n., Athenaeum. 288 p. Kiadói vászonkötésben.
489 |
SZONTAGH EMIL Az áruló írás. [Bp.], 1942, Rózsavölgyi és Társa. 151 p. Dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
490 |
SZÜDI GYÖRGY Vitéz László. Mese az örökké fiatal magyar népről. [Bp., 1955], Ifjusági kiadó. 82 p., 1 sztl. lev. Cselényi József rajzaival. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 |
491 |
TAKÁTS ERNŐ Pár szó a gombákról. [Bp.], é. n., Egészségügyi Minésztérium Egészségügyi Felvilágosítás Osztálya. 19 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
492 |
TAKÁTS GYULA Se ég se Föld. [Bp., 1947], Egyetemi nyomda. 111 p. Aláírt. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
493 |
TAKÁTS SÁNDOR A régi magyarország jókedve I-II. 2. kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 400 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1600 |
494 |
TAMÁSI ÁRON Virrasztás. regény. [Bp., 1943], Révai kiadó. 457 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
495 |
TANERA, KARL - GISBERT, PAUL Reise um die Erde 1-2. Berlin- Schöneberg, 1905, Internationaler Welt-Verlag. 424 p., 424 p. Kiadói vászonkötésben.
496 |
THACKER, G. W. M. C. MAJOR Izzó kék ég alatt. Regény a francia idegen légió életéből. Ford.: Balogh Barna dr. Bp., [1930], Légrády Testvérek-Tlnai Nyomda. 256 p. Kiadói vászonkötésben. |
497 |
Tibeti tanítók titkos tanításai. Ford. és a kiegészítéseket írta: Hetényi Ernő dr. Bp., [2000], Trivium kiadó. 250 p., 11 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
498 |
TILL GÉZA Opera. Bp., [1985], Zeneműkiadó. 519 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
499 |
TIMÁR LÁSZLÓ Michelangelo Buonarroti. Bp., 1964, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 104 p. + XXXI műmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban.
800 |
500 |
Tolnai világlapja 1901-1944. 3. kiadás. Negyvennégy évfolyam egy kötetben. Válogatta: Rapcsányi László. Bp., [1989], Idegenforgalmi Probaganda és Kiadó Vállalat. 368 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |