Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | A III. Országos Katholikus Főiskolai Diák-gyűlés emlékkönyve 1912. Kassa, 1912. április 20-21. Kassa, 1912, Kassai Szent Imre-kör. 160 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
2 | XII. Pius élete és válogatott beszédei. Fordította: Zigány Miklós és Fényi András. Bp., é.n., Magyar Jövő kiadása. 478 p., 1 sztl. lev., 2000 számozott példányból az 1740., tulajdonosi név nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
3 | 500 év humora. Vidám antológia. Magyar szerzők vidám írásai. Szerkesztette: Keményfy János. Bp., 1942, Béta Irodalmi Rt. kiadása. 420 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. sérült papír védőborítóban. |
4 | A 600 éves Dobsina 1326-1926. Emlékkönyv Dobsina bányaváros alapításának 600 éves évfordulójára. Szerkesztette: Gömöry Árpád. Borítót és címlapot Fábry Pál rajzolta. Putnok, 1927, A szerkesztő kiadása. 238 p., 1 sztl. lev., 600 számozott példányból az 504. számú. Fűzve, kiadói ill. (Fábry) szakadt papírborítóban. |
5 | 1000 jó tanács. Mühlbeck Károly 150 rajzával. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 393 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Radó György) viseltes papírborítóban. |
6 | Az 1906. évi törvények gyűjteménye. Bp., 1906, M. Kir. Belügyminisztérium (Az Országos Törvénytár szerkesztősége). 330 p. Kiadói félvászon kötésben. |
7 | Adler Frigyes pöre. A főtárgyalás gyorsírói följegyzései alapján fordította és bevezetéssel ellátta: Pogány József. Bp., 1917, Népszava könyvkereskedés kiadása. 125 p. Fűzve, kiadói hiányos papírborítóban. |
8 | AGGHÁZY MÁRIA A barokk szobrászat Magyarországon. Bp., 1959, Akadémiai Kiadó. 29 p., 1 sztl. lev., 238 ff. és 16 színes táblával. Kiadói vászonkötésben, ill. papír szakadozott védőborítóban. |
9 | Agrártörténeti életrajzok. Szerkesztette: Für Lajos és Pintér János. Bp., 1985, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 711 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
10 | AISZKHÜLOSZ Oreszteia. Fordította: Devecseri Gábor. Bp., é.n., A fordító kiadása. 275 p., a fordító ajándéka, dedikálással. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
11 | AIXINGER LÁSZLÓ Szülőföldem szép határa. Szlovákiai magyarok kincsestára. Bratislava-Pozsony, 1940, Toldy kör kiadása. 16 p. Tűzve, kiadói ill. (Nemesszeghy Jenő) papírborítóban. |
12 | Amszterdam. Korniss Péter fotói. Bp., 1987, Corvina Kiadó. Lapszámozás nélkül. Kiadói ill. kartonkötésben. |
13 | ANDÓK ISTVÁN Üzenet. Versek. Putnok, 1934, Gartner Nyomda. 64 p., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
14 | ANGYAL DÁVID A világháború okai. Olcsó könyvtár 1763-1764. sz. Bp., 1914, Franklin Társulat kiadása. 59 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
15 | ANONYMUS Gesta Hungarorum. Hasonmás kiadás. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Pais Dezső fordítása. Bp., 1975, Magyar Helikon. 172 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
16 | ANTALÓCZY ZOLTÁN Orvosi hivatásom és hitvallásom. Írások, interjúk, dokumentumok. Bp., 2004, Mundus Kiadó. 314 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
17 | Antik anekdoták. Hozzá: Középkori anekdoták. Összeállította és bemutatja az antik és középkori anekdotákat: Szabó György. Bukarest, 1970-1976, Kriterion Könyvkiadó. 165 p., 1 sztl. lev. 205 p., 1 sztl. lev. |
0 | ||
18 | ARCHIBALD, WILLIAMS A modern bányászat. Fordította Réz Géza. Bp., 1914, Franklin Társulat. 396 p., 23 t. képmellékletből 2 hiányzik. Kiadói ill. vászonkötésben. |
19 | ARISTOPHANES Lysistrate. Officina könyvtár 51/52. Fordította Arany János. Bp., 1943, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. 92 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
20 | ÁRJEGYZÉK Dampf-Desinfections-Apparate. Hygienischen Austellung Wien-Rotunde, 1906, kiállítási felülbélyegzéssel. Gumpoldskirchen bei Wien, 1888, E. Thursfiel d. 15 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
21 | ÁRJEGYZÉK Ulrich B. J. cső-árjegyzék 1913. Bp., 1913, Ulrich B. J. kiadása. 271 p. Kiadói vászonkötésben. |
22 | ÁRVERÉSI KÖZLÖNY M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának 1931. októberi aukciója. XII. évfolyam, 3. rendkívüli szám. LIX. Bp., 1931, M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnoka. 193 p., 3 sztl. lev., XXXVI p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
23 | ÁRVERÉSI KÖZLÖNY M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának 1936. évi karácsonyi aukciója. XVII. évfolyam, 6. rendkívüli szám. LIX. Bp., 1936, M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnoka. 154 p.,3 sztl. lev., XI p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
24 | B. KEMÉNY ENDRE A tenger fiai. Tragoeida öt felvonásban. Kolozsvárt, 1878, nyomtatott K. Papp Miklósnál. 108 p. Vászonkötésben. |
25 | B. NAGY MARGIT Stílusok, művek, mesterek. Művészettörténeti tanulmányok. Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. 274 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
26 | BABITS MIHÁLY A gólyakalifa. Helikon kiskönyvtár. Bp., 1964, Magyar Helikon. 255 p., 2 sztl. lev., 1600 példányból a 60. számú. Kiadói bőrkötésben. |
27 | BABITS MIHÁLY Erato. Az erotikus világköltészet remekei. Borsos Miklós rajzaival. Bp., 1973, Szépirodalmi Könyvkiadó. 170 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
28 | BAKTAY ERVIN DR. A csillagfejtés könyve. Az asztrológia elmélete és gyakorlata. Bp., 1989, Szépirodalmi Könyvkiadó. 349 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
29 | BAKTAY ERVIN DR. A diadalmas jóga. 2. kiadás. Rádzsa jóga. A megismerés és önuralom tana. Bp., 1942, Pantheon kiadás. 254 p., 1sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborító címoldala beragasztva. |
30 | BALASKÓ JENŐ Ilyen éjszakát hagytatok. Bp., 1990, Kráter Kiadó. 169 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban, kijáró lapokkal. |
31 | BALÁZS BÉLA Mesék a szerelemről. Kass János rajzaival. Bp., 1958, Magyar Helikon. 182 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. javított félvászon kötésben. |
32 | BALÁZS ENDRE-SZAKÁLL SÁNDOR Magyarországi ásvány-ritkaságok. Bp., 1991, Képzőművészeti Kiadó. 37 p., 22 sztl. lev., 71 színes képpel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
33 | BÁLINT JENŐ Művészfejek. Csók István bevezetőjével. Bp., 1929, Amicus kiadás. 87 p. Fűzve, kiadói ill. (Reiter László) papírborítóban. |
34 | BÁLINT SÁNDOR A szegedi nép. Bp., 1968, Gondolat Kiadó. 174 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
35 | BALLA ANTAL Budapest szerepe Magyarország történetében. Statisztikai közlemények 77. kötet, 2. szám. Bp., 1935, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. 178 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
36 | BALLA JÁNOS-HRENKÓ PÁL A magyar katonai térképészet története I-II. Bp., 1991, HM Térképész Szolgálat Főnökség. 451 p., 389 p. Kiadói műbőrkötésben. |
37 | BARÁTH BÉLA - ÉBER LÁSZLÓ - FELVINCZI TAKÁCS ZOLTÁN A művészet története. Debrecen, é.n., Tóth Könyvkereskedés és Kiadó Kft. kiadása. 471 p., 1926-ban megjelent A művészet története című könyv alapján készült. Kiadói aranynyomásos velúrkötésben. |
38 | BARBUSSE, HENRI Sztalin. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla Athenaeum kiadása. 262 p.,1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
39 | BÁRCZI GÉZA Magyar szófejtő szótár. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 348 p., 1 melléklet. Vászonkötésben. |
40 | BARCSAY ADORJÁN A szabadkőművesség bűnei I-II. I. A szabadkőművesség bűne. II. Palatinus József: Egy vidéki páholy titkai. A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy védelme alatt működött páholyok tagjainak névsora. Bp., 1921, Egyesült Keresztény Nemzeti Liga. 248 p. 364 p. |
0 | ||
41 | BARDON ALFRÉD A mai Róma építőtevékenysége. Különnyomat a "Technika" 1932. évi 7-8. és 9. számaiból. Bp., 1932, M. Kir. József - Műegyetem. 14 p., 1sztl. lev., dedikált. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
42 | A Bárdossy per. Itél a történelem. A vád, a vallomások és az ítélet. Bp., 1945, Híradó Könyvtár kiadása. 63 p. Tűzve, kiadói ill. (Rohony) papírborítóban. |
43 | Baross Szövetség szaknévsor. Kereskedő-, iparos- és rokonszakmák egyesülete. Bp., 1927, Szövetség kiadása. 120 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
44 | BÁRSONY ISTVÁN A rab király szabadon. 2. kiadás. Fantasztikus állatregény. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 124 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. sérült félvászon kötésben. |
45 | BÁRSONY ISTVÁN Este. A magyar irodalom jelesei. Hozzákötve: Pekár Gyula: Hatalom. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadás. 158 p., 1 sztl. lev. 144 p. |
0 | ||
46 | BARTALOS GYULA Betlehem. Pásztorjáték három felvonásban a karácsony örömünnepére. Eger, 1913, Szolcsányi Gyula könyvkereskedése. 44 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
47 | BÉLDI MIKLÓS Madarász szemmel a Kárpátokban. Kolozsvár, 1970, Dácia Könyvkiadó. 265 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
48 | BENCSIK GÁBOR Horthy Miklós. 3. javított kiadás. A kormányzó és kora. Bp., 2001, Magyar Mercurius. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
49 | BENDA LÁSZLÓ, DR. Iskolai őstörténeti gyűjtemény. Dunántúli Tanítók Lapja könyvtára 11. szám. Szombathely, 1932, Dunántúli Tanítók Lapja kiadása. 294 p., 3 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
50 | BENEDEK ELEK Arany mesekönyv. A világ legszebb meséi Deák Ferenc rajzaival. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó. 195 p., 12 t. színes illusztráció. Kiadói kopottas félvászon kötésben, vízfoltos lapokkal. |
51 | BENÉT VINCE ISTVÁN Amerika. H.n., é.n., Egyesült Államok Tájékoztató Hivatala. 104 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
52 | BENKŐ SAMU "A legszebb élet, amit magamnak el tudtam képzelni.". A szerző beszélgetései Kós Károllyal. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. 144 p., 8 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
53 | BEVILAQUA BORSODY BÉLA A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai 1270-1872 I-II. Hozzá: Az Ipartársulat és az ipartestület története 1873-1930. Bp., 1931, Franklin-Társulat. 492 p., 1 sztl. lev. 955 p. |
0 | ||
54 | BIBÓ LAJOS Halovány virág. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 303 p. Kiadói vászonkötésben. |
55 | BÍRÓ LAJOS A haldokló ország. Bp., 1918, Légrády Testvérek kiadása. 133 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Végh G.) viseltes papírborítóban. |
56 | BOHUS GÁBOR DR. - KALMÁR ZOLTÁN DR. Erdő-mező gombái. 2. átdolgozott, javított kiadás. Bp., 1961, Mezőgazdasági Kiadó. 223 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
57 | BOLDIZSÁR IVÁN Nagy idők kis lexikonja. Bp., 1940, Franklin Társulat. 96 p., aláírt. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
58 | BÖHM VILMOS Másodszor emigrációban. Bp., 1986, AB Független Kiadó. 361 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
59 | BÖLSCHE, WILHELM A természet titkaiból. Fordította: Dr. Mikes Lajos. Bp., é.n., Révai kiadás. 230 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
60 | BRAUN RÓBERT Régi és új milliomosok Amerikában. Politika és társadalom 2. Bp., é.n., Révai-kiadás. 267 p., 2 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
61 | BRAUN SOMA DR. A primitív kultúra. Munkáskultúra 1. szám. Bevezetés az ősemberrel foglalkozó tudományba. Bp., 1924, Népszava-könyvkereskedés kiadása. 256 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
62 | BRESZTOVSZKY ERNŐ Magyarország fekete statisztikája. Népszerű Tudományos Könyvtár VIII. Bp., 1909, Huszadik Század kiadása. 68 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
63 | BUCSÁNYI GYULA DR. Egészséges nyerskoszt és nyers diéta. Bp., é.n., Novák Rudolf és Tsa. 103 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
64 | Budapest enciklopédia. Főszerkesztő: Tóth Endréné. Bp., 1982, Corvina Kiadó. 553 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
65 | Budapest Főváros Állat-és Növénykertje emlős és madár útmutató. Szerkeszti Dr. Anghi Csaba. Bp., 1962, Gondolat Kiadó. 87 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
66 | Budapest-balpart általános csatornázása. Budapest Székesfőváros Tanácsi II. Ügyosztálya vonatkozó tervezetének ismertetése. Bp., 1918, Budapest Székesfőváros Tanácsi II. Ügyosztálya. 86 p., 2 rajzmelléklet, 1 térképmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
67 | BURGHARDT, WILM Sieg der Körperfreude. Dresden, 1940, "Geist und Schönheit" Verlag. 184 p. Kiadói vászonkötésben, kijáró lapokkal. |
68 | BURKHARDT, HELLMUTH Aktfotografie. Halle-Saale, 1958, Fotokinoverlag. 207 p. Kiadói vászonkötésben. |
69 | BUZA PÉTER A szenzációk nyomában a békeidők Budapestjén. Felkutatta és az utókornak feljegyezte Buza Péter. Bp., 1989, Kozmosz Könyvek. 196 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
70 | CARELL, ALEXIS Orvosok, kuruzslók, eretnekek. Fordította: Dr. Révay József. Bp., 1947, Révai kiadás. 330 p.,1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
71 | CARNEGIE, DALE Érvényesülés. 3. kiadás. Amerikai karrier-iskola. Bp., é.n., Bárd Ferenc és Fia kiadása. 362 p. Kiadói vászonkötésben. |
72 | CEAUSESCU, ILIE DR. - CONSTANTINIU, FLORIN DR. - IONESCU, E. M. DR. Kétszáz nappal korábban. Románia szerepe a második világháború megrövidítésében. Bukarest, 1986, Kriterion Könyvkiadó. 246 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
73 | CELLER TIBOR A világ uralkodócsaládjai. Bp., 2002, K. u. K. kiadó. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
74 | CELLER TIBOR Uralkodócsaládok trón nélkül. Bp., 2003, K. u. K. kiadó. 456 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
75 | CHOLNOKY JENŐ DR. Az emberföldrajz alapjai. Magyar Földrajzi Értekezések IV. szám. Bp., 1922, Budapesti M. Kir. Tudományegyetem kiadása. 41 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
76 | CLAIR VILMOS Párbaj kódex. Bp., é.n., Új Idők Irodalmi Intézet kiadása. 182 p., felvágatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
77 | COLERUS, EGMONT Pythagorastól Hilbertig. A Búvár könyvei XVII. A matematika történetének korszakai és mesterei. Fordította: Winkler József Péter. Bp., é.n., Franklin Társulat. 290 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
78 | COLLODI, CARLO Pinocchio kalandjai. Fordította és átdolgozta Rónay György. Bukarest, 1986, Kriterion Könyvkiadó. 129 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
79 | COOK, ROBIN Láz. Fordította Vámosi Pál. Bp., 1985, Árkádia Kiadó. 381 p., 1 sztl. lev., Gross Péternek dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
80 | COOPER, FENIMORE Útmutató. Ifjúság számára átdolgozta: Mikes Lajos. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). 154 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
81 | A Csendes óceáni háború. H.n., é.n., [Egyesült Államok Tájékoztató Hivatala]. 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
82 | CSÉRY DEZSŐ Tildy Zoltán. Bp., 1946, Griff Kultúrvállalat. 61 p. Kiadói félvászon kötésben. |
83 | CSIZMADIA ANDOR DR. A magyar városok kegyurasága. Győr, 1937, Győregyházmegyei Nyomda. |
84 | CSONKARÉTI KÁROLY Horthy, a tengerész. Bp., 1993, Zrínyi Kiadó. 135 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
85 | a csornai Prémontrei Kanonokrend Keszthelyi Reálgimnáziumának értesítője 1934-35. Tanévről. Szerkesztette Berkes Ottó. Keszthely, 1935, Iskola kiadása. 97 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
86 | CSUKA JÁNOS A délvidéki magyarság története 1918-1941. Bp., 1995, Püski Kiadó. 499 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
87 | D. KENESE ERZSÉBET Honfoglalók. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat kiadása. 347 p. Kiadói vászonkötésben. |
88 | DADÁNYI GYÖRGY Csordás voltam Paraguayban. A szerző eredeti rajzaival. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 356 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
89 | DÉKÁNY ANDRÁS Náderdőben vadmadár. Szécsi Árpádné rajzaival. Bp., 1955, Magvető Könyvkiadó. 232 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
90 | Der Bordesholmer Altar Meister Brüggemanns. Insel-Bücherei Nr. 495. 48 Bildtafeln. Leipzig, 1936, Im Insel Verlag. 55 p. Kiadói kartonkötésben. |
91 | Der kleine Goldfischteich. Insel-Bücherei Nr. 255. In vielen Farben. Kolorierte Stiche nach chinesische Aquarellen. Leipzig, é.n., Im Insel Verlag. 42 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes kartonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
92 | DÉR PÁL A letűnt riport nyomában. Bp., é.n., A szerző kiadása. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
93 | DERCSÉNYI BALÁZS - HEGYI GÁBOR - MAROSI ERNŐ - TAKÁCS BÉLA Calvinist churches in Hungary. Bp., 1992, Hegyi & Co. Publishing House. 182 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
94 | DÉRY TIBOR Emlékeim az alvilágból. Békebizottságok Kiskönyvtára 11. Zádor István rajzaival. Bp., 1955, Békebizottságok Kiskönyvtára. 78 p. Tűzve, kiadói ill. (Zádor) papírborítóban. |
95 | DÉSAKNAI MÁRIA DR. Árpád-házi királyaink szerelmi tragédiája. Történelmi novellák az 1100 éves évforduló emlékére. Bp., 1996, A szerző kiadása. 100 p., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
96 | DÉVÁN ISTVÁN A síelés ABC-je. Arató Gyula rajzaival. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 135 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
97 | Die Minnesinger in Bildern der Manessischen Handschrift. Insel-Bücherei Nr. 560. Zweite Folge. Mit einem Geleitwort von Hans Naumann. Leipzig, 1945, Im Insel Verlag. 43 p. Kiadói kartonkötésben. |
98 | DOBROVITS SÁNDOR DR. Budapest Egyesületei. Statisztikai közlemények 74. kötet 3. szám. Bp., 1936, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. 166 p., 1 sztl. lev. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
99 | Dokumentumok az 1838-as pest-budai árvíz történetéből. Források a vízügy múltjából 5. Bp., 1988, Vízgazdálkodási Intézet. 125 p., 1sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
100 | DONÁSZY FERENC Őserdőkön, tengereken. Természeti képek és vadászkalandok mind az öt világrészből. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., é.n., Győző Andor kiadása. 479 p. Kiadói ill. gerincén javított vászonkötésben. |
101 | DONÁSZY FERENCZ Egy magyar diák élete. 2. bővített kiadás. Mátyás király korában. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 320 p. Amatőr papírkötésben, vízfoltos lapokkal. |
102 | DRACSUK, VIKTOR
Évezredek útjain. Amiről az írásjegyek mesélnek... Budapest-Uzsgorod, 1983, Móra Könyvkiadó-Kárpáti Kiadó. 199 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
103 | DROZDY GYŐZŐ Aurora Borealis. Államregény,- de nem utópia. Bp., 1937, Nova Irodalmi Intézet. 368 p., Földy Mihálynak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Pályi Jenő) kis beszakadásokkal papír védőborítóban. |
104 | DÜRER, ALBERT Aus dem Gebetbuch Kaiser Maximilians. Insel-Bücherei Nr. 550. 24 farbige Tafeln. Leipzig, 1939, Im Insel Verlag. 40 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
105 | Ég és föld. A természet könyve. Bp., é.n., A Könyvbarátok Szövetsége kiadása. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
106 | EncianTuristák évkönyve 1914-1924. Bp., 1924, Encian Turistak kiadása. 167 p., 250 számozott példányból a 40. számú. Kiadói vászonkötésben. |
107 | ENTZ GÉZA Gótikus építészet Magyarországon. Bp., 1974, Magyar Helikon/Corvina. 214 p., 15 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
108 | EÖTTEVÉNYI OLIVÉR Ferenc Ferdinánd. A magyar könyvbarátok részére. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 391 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
109 | ERDÉLYI ISTVÁN Avar művészet. Bp., 1966, Corvina Kiadó. 61 p., 25 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
110 | ERDÉLYI JÓZSEF Árdeli szép hold. Egy költő gondolatai a magyar nyelvről. Bp., 1939, Magyar Élet kiadása. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
111 | ERDÉLYI JÓZSEF Toldy-kéz. Magvető könyvtár 2. sz. Versek. Bp., 1943, Turul Szövetség kiadása. 63 p. Tűzve, kiadói ill. (Mester) papírborítóban. |
112 | ERDŐS RENÉE Szentgyörgyvára. Bp., 1934, Révai Rt. kiadása. 350 p., 1 sztl. lev., aláírt példány. Kiadói vászonkötésben. |
113 | EWERS, HANNS HEINZ A vörös kő I-II. Egy átalakulás története. Fordította: Fülöp Zsigmond. Bp., 1929, Nova Irodalmi Intézet. 214 p.,1 sztl. lev. 237 p.,1 sztl. lev., egybekötve. |
0 | ||
114 | EWERS, HANNS HEINZ Alraune. Egy különös teremtés története. Fordította: Pajzs Elemér. Békéscsaba, 1917, Tevan-kiadás. 378 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborító félvászon kötésben. |
115 | EWERS, HANNS HEINZ Lidérc. Hervay Frigyes fordítása. Bp., 1924, Nova Irodalmi Intézet. 198 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Galambos Margit) papírborító, félvászon kötésben. |
116 | FAILONI, SERGIO Hazugságok a művészetben. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 99 p., címoldalon aláírt. Kiadói ill. kartonkötésben. |
117 | FALUDI ANDRÁS Cigányok. Bp., 1964, Kossuth Könyvkiadó. 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
118 | FALUDY GYÖRGY A pompeji strázsán. 2. kiadás. Bp., 1945, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. 91 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
119 | FALUDY GYÖRGY Dobos az éjszakában. Válogatott versek. Bp., 1992, Magyar Világ Kiadó. 319 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
120 | FALUDY GYÖRGY Őszi harmat után. Bp., 1947, Officina kiadás. 146 p., 1 sztl. lev., könyvnapi dedikálással. Kiadói javított vászonkötésben. |
121 | Fantasztikus történetek I-II. Színes regények. Bp., 1959, Bibliotheca Kiadó. 198 p., 1 sztl. lev. 162 p., 3 sztl. lev. |
0 | ||
122 | FARKAS ANTAL Jókedv a siralomházban. Bp., 1918, Népszava Könyvkereskedés kiadása. 158 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
123 | FEDÁK SÁRI Útközben I-II. Beszélgetés a barátommal. Bp., é.n., Szőllősi Zsigmond kiadása. 223 p. 232 p., 500 számozott és aláírt példányból a 189. számú. |
0 | ||
124 | FEDOTOV, A. A bábu anatómiája. Bp., é.n., Népszava kiadása. 52 p.,VIII p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
125 | Fehér könyv. 2. olcsó kiadás. A Magyar Köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. Bp., 1947, Szikra irodalmi és Lapkiadó Vállalat kiadása. 128 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
126 | FEHÉR SZARVAS A Sziklás Hegyek Varázslója. Magyar ifjúból indiánfönök. Buenos Aires, 1954, A "Magyar Élet" kiadása. 247 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
127 | FÉJA GÉZA Régi magyarság. Bp., 1943, Magyar Élet kiadása. 242 p. Kiadói félvászon kötésben. |
128 | FEKETE MIHÁLY Partizánok az Avas alján. Bp., 1955, Szikra Könyvkiadó. 123 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
129 | FÉLEGYHÁZY ÁGOST A Budapesti Tőzsde története 1864-1895. I. kötet. Bp., 1896, Budapesti Áru- és Értéktőzsde kiadása. 352 p. Kiadói aranynyomásos gerincsérült vászonkötésben. |
130 | A fényképmérés kézikönyve. Bp., 1940, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet kiadása. 216 p., 6 térképmelléklettel. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
131 | FENYVES MÁRIA ANNUNZIATA Csillagsugárzásban. Válogatott versek a szerző rajzaival. Bp., 1999, Uránusz Kiadó. 128 p., 1 sztl. lev., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
132 | FENYVES PÁL DR. A gyümölcsfák ápolása. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó. 380 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
133 | FERTSEK FERENC Bábu a polcon. Egy nyugdíjas baba emlékiratai. Rajzokat Janovits István készítette. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 295 p. Kiadói vászonkötésben. |
134 | Festival posters. (Zenei fesztiválok plakátjai katalógus). Zürich, é.n., European Association of Music Festivals. Lapszámozás nélkül, 39 t. színes plakátképekkel. Kiadói ill. papírborítóban. |
135 | FLEURON, SVEND Tigrisivadék. Egy macskacsalád regénye. Fordította: Z. Tábori Piroska. Bp., 1930, Dante Könyvkiadó. 173 p.,1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
136 | FODOR JENŐ Vasúti épületek. Felvételi épületek. Bp., 1949, Mérnöki Továbbképző Intézet kiadása. 76 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
137 | FOERSTER, F. W. Az élet művészete. 6. javított kiadás. Bp., 1933, Szociális Missziótársulat kiadása. 384 p. Kiadói vászonkötésben. |
138 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1941. 12. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Szépmíves Céh. 751-832 p., 1 sztl. lev., 1 címkép fotó Reményik Sándorról. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
139 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1941. 2. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Szépmíves Céh. 85-148 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
140 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1941. 8. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Szépmíves Céh. 491-557 p. Fűzve, kiadói ill. papírborító, másolt védőborítóban. |
141 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1942. 3. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1942, Erdélyi Szépmíves Céh. 129-192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
142 | FOLYÓIRAT Erdélyi tudósító. 1935. április és június. Szerkeszti: Veress Ernő. Cluj-Kolozsvár, 1935, Az újság kiadóhivatala. 121-178 p. 209-260 p. |
0 | ||
143 | FOLYÓIRAT Helikon 1934. 1. szám. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1937, Erdélyi Szépmíves Céh. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
144 | FOLYÓIRAT Helikon 1934. 4. szám. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1937, Erdélyi Szépmíves Céh. 241-320 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
145 | FOLYÓIRAT Irodalom-Tudomány I. évfolyam 1. szám, 1945. Irodalom főszerkesztője Zilahy Lajos, a Tudomány főszerkesztője Szent-Györgyi Albert. Bp., 1945, Magyar-Szovjet Művelődési Társaság. 142 p. Fűzve, kiadói ill. (Falus Elek) papírborítóban. |
146 | FOLYÓIRAT Jászsági Néplap. I-II. évfolyam. Jászapáti, 1918. december 25.-1919. május 24. (fakszimile kiadás). Jászberény, 1969, Járási Tanács VB-Jász Múzeum. 7 p., 42 sztl. lev., 300 példány. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
147 | FOLYÓIRAT Magyar Katonai Szemle. III. évfolyam 4. szám., 1933 április hó. Bp., 1933, M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadása. 306 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
148 | FOLYÓIRAT Turul 1933 1-2. füzet. A Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság Közlönye. Bp., 1933, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság . 47 p., 2 t., egyik színes címer nyomat. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
149 | FOLYÓIRAT Turul 1942 1-2. füzet. A Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság Közlönye. Bp., 1942, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság . 47 p., 1 t. Fűzve, kiadói papírborítóban, beszakadással és vízfoltokkal. |
150 | FORRAI SÁNDOR Az írás bölcsője és a magyar rovásírás. Gödöllő, 1988, Petőfi Sándor Művelődési Központ. 119 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
151 | Fotolexikon. Főszerkesztő: Barabás János. Bp., 1963, Akadémiai Kiadó. 640 p., 52 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
152 | FÖLDES JENŐ Hadifogoly-karrier. Bp., 1930, A szerző kiadása. 156 p., 1 sztl. lev. Amatőr kartonkötésben. |
153 | FÖLDESSY JÁNOS DR. Olimpiai kis lexikon. Fejléceket és zárórajzokat Szepes Béla rajzolta. Bp., 1956, Ifjúsági Könyvkiadó. 158 p., 25 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Vincze Dénes) papírborítóban. |
154 | FRAENKEL, HEINRICH Unsterblicher Film. Die grosse Chronik. München, 1957, Kindler Verlag. 498 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
155 | FRAKNÓI VILMOS Egyháznagyok a magyar középkor. Bp., é.n., "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. kiadása. 336 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
156 | FRANCÉ, RAOUL ÉS FRANCÉ-HARRAR, ANNIE A kék tenger csodái. Fordította Örley István. Bp., é.n., Franklin Társulat. 194 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
157 | GAÁL ISTVÁN Szép magyar tájak. Bp., 1944, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. 415 p. Kiadói félvászon kötésben. |
158 | GAÁL MÓZES Bem apó és a székelyek. Filléres könyvtár 102. szám. Egy vén székelyhuszár elbeszélése. Bp., 1905, Singer és Wolfner. 48 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
159 | GÁDOROS LAJOS A lakás berendezése és méretezése. 4. bővített kiadás. Bp., 1963, Műszaki Könyvkiadó. 251 p. Kiadói vászonkötésben. |
160 | GALAVICS GÉZA Kössünk kardot az pogány ellen. Török háborúk és képzőművészet. Bp., 1986, Képzőművészeti Kiadó. 180 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
161 | Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1936-1937. Évre. XII. évfolyam I-II. kötet. Szerkeszti Kallós János. Bp., 1936, A Pesti Tőzsde kiadása. 578 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
162 | GELLÉR KATALIN Nagy Sándor. A művészet kiskönyvtár 123. Bp., 1978, Corvina Kiadó. 27 p., 30 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
163 | GENTHON ISTVÁN Magyarország művészeti emlékei 1. Dunántúl. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 444 p. Kiadói sérült félvászon kötésben. |
164 | GENTHON ISTVÁN Magyarország művészeti emlékei 2. Duna-Tisza köze, Tiszántúl, Felsővidék. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 386 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
165 | GERENCSÉR MIKLÓS Mezei Műhelyek. Bp., 1981, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 227 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
166 | GERŐ LÁSZLÓ Ismerjük meg az építészeti stílusokat. Bp., 1957, Gondolat Könyvkiadó. 144 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
167 | GERŐ LÁSZLÓ Magyarországi várépítészet. Vázlat a magyar várépítés fejezeteiből. Bp., 1955, "Művelt Nép" Kiadó. 511 p. + 1 melléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
168 | GIURESCU, C. CONSTANTIN Erdély a román nép történetében. Bukarest, 1968, Meridiane Könyvkiadó. 122 p., 1 sztl. lev., 1 térképmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
169 | GOLD, MICHAEL Zsidók ha nincs pénzük. Fordította: Bólyai Zoltán. Bp., 1935, Kosmos Könyvkiadóvállalat. 272 p., címlapon S. Szőnyi Lajos exlibris linómetszete. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
170 | GONDA BÉLA, IFJ. A régi világ szellemes asszonyai. Bp., é.n., A szerző kiadása. 100 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. |
171 | GÖRE GÁBOR (GÁRDONYI GÉZA) A Kátsa. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. Singer és Wolfner kiadás. 154 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
172 | GÖRE GÁBOR (GÁRDONYI GÉZA) Veszödelmök. 4. kiadás. más szóval nem matska ugras ide Amerika se. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. Singer és Wolfner kiadás. 144 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
173 | Görög-római mythologia. Összeállította Csiky Gergely. Bp., 1911, Franklin Társulat kiadása. 328 p. Viseltes félvászon kötésben. |
174 | GRANASZTÓI PÁL Építészet, városépítés, társadalom. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. 169 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
175 | GRäTZER JÓZSEF SICC. 4. kiadás. Szórakoztató Időtöltések Cseles Csalafintaságok. Hauswirth Magda rajzaival. Bp., 1935, Színházi Élet kiadása. 96 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
176 | GRÓSZ GYULA DR. Gyermekegészségtan. Gyermektanulmányi könyvtár. Bp., 1914, Magyar Gyermektanulmányi Társaság. 309 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
177 | GRÜNWALD ISTVÁN Geometria bádogosok számára. Vezérfonal a bádogosmunkák szabásrajzának elkészítésére. Bp., 1891, Technológiai Lapok kiadása. 88 p. Félvászon kötésben. |
178 | GUITRY, SACHA Egy szélhámos naplója. Menyhárd Sebestyén fordítása. Bp., 1942, Káldor György kiadása. 163 p. Félvászon kötésben. |
179 | GYULAI PÁL Emlékbeszédek. Buda-Pest, 1879, Franklin-Társulat kiadása. 324 p., 2 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
180 | GYURGYÁK JÁNOS A zsidókérdés Magyarországon. Bp., 2001, Osiris Kiadó. 787 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
181 | GYURKÓ ISTVÁN Állat és környezet. Bukarest, 1979, Tudományos és Enciklopédiai Könyvkiadó. 258 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. javított papírborítóban. |
182 | Gyűlölet. Történetek a Nagy Honvédő háborúból. Bp., 1945, Szikra kiadása. 93 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
183 | HAARDT, G. M. ÉS AUDOUIN-DUBREUIL, L. A szaharán keresztül. Hat világrész XI. kötet. A sivatag első átszelése Citroen-automobilon (Touggourttól-Timbuktuig). Fordította Ballenegger Robertné és Ballenegger Henrik. Bp., 1924, Világirodalom-kiadás. 202 p., 7 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
184 | HÁBL KÁROLY A kanusport. Különnyomat a Testnevelés XI. évf. 4. számából. Bp., 1938, Stephaneum Nyomda. 15 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
185 | HÁDA JÓZSEF A kapus iskolája. Bp.,1943, A szerző kiadása. 86 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
186 | HÁMORY VÁRNAGY DALMA Fecske Fáni. A rajzokat készítette: Daly. Wien, 1974, Vasárnapi Levél kiadása. 170 p. Hozzá: Imre Atya könyvajánló levele olvasóinak. Kiadói ill. papírborítóban. |
187 | HAMSÍK, DUSAN A középszerűség géniusza. Kozmosz könyvek. Újabb tények és nézetek Hitler bukásáról. Fordította: Bártfai László. Bp., 1968, Móra Ferenc Könyvkiadó. 167 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
188 | HANÁK TIBOR Az elmaradt reneszánsz. A marxista filozófia Magyarországon. München, 1979, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem (Bern) kiadása. 423 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
189 | HANGAY SÁNDOR Szemiramisz csodakertje. Gyoma, 1912, Kner Izidor Könyvnyomdai Műintézete. 203p., 2 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben, felkasírozott kiadói ill. (Geiger Richard) papírborítóval. |
190 | HARASZTI ISTVÁN, DR. A nemi élet kérdései. Élet és tudomány kiskönyvtára. Bp., 1959, Gondolat Kiadó. 208 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
191 | Hasznos Kalauz. 3. kiadás. Útmutató az életben előforduló mindennemű tudnivalókra, ismeretekre nézve. Bp., 1899, Hornyánszky Viktor kiadása. 313 p. Kiadói ill. kopottas és elválló félvászon kötésben. |
192 | HÁY GYULA Partizánok tükre. Bp., 1945, Athenaeum. 74 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
193 | a haza szolgálatában. Bp., 1970, Zrínyi Katonai Kiadó. 79 sztl. lev., névre szóló ajándék példány Kárpáti Ferenc vezérőrnagy aláírásával. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. 1000,- |
194 | HEGEDÜS GÉZA Összhang és zűrzavar. Versek. Bp., 1962, Szépirodalmi Könyvkiadó. 171 p., 1 sztl. lev., Váradi Hédinek dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír (Pap Klára) védőborítóban. |
195 | HEIL EDIT Múlt és jelen. Heil Edit versei Barna András és a szerző illusztrációival. Bp., 1999, A szerző kiadása. 81 p., 1 sztl. lev., 200 számozott és aláírt példányból a 69. számú, Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. (Barna) papírborítóban. |
196 | A Helsinki Olimpia. Szerkeszti: Dr. Mező Ferenc. Bp., [1952], Sport Lap- és Könyvkiadó. 267 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
197 | HENTALLER LAJOS Vérrózsák I-II. Bp., 1906, Athenaeum Rt. kiadása. 210 p., 1 sztl. lev. 278 p., 1 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben. |
0 | ||
198 | HERCZEG ERNŐ Szarajevótól Genfig. Kémek, gyilkosok, diplomaták, hadvezérek, áldozatok. Cluj-Kolozsvár, 1930, "Progresul" Nyomda. 159 p., A szerző által számozott és dedikált 3. számú példány. Kopottas vászonkötésben. |
199 | HERCZEG FERENC Gyurka és Sándor. A Gyurkovics fiúk folytatása. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 221 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Fényes) papírborító, sérült félbőr kötésben. |
200 | HERZOG, ARTHUR Őrület IQ 83. Fordította: Kappanyos András. Bp., 1990, Maecenas Kiadó. 365 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
201 | HETEY ZOLTÁN Ady Bandi-Ady Endre. Bp., 1942, Stádium Sajtóvállalat. 184 p. Kiadói félvászon kötésben. |
202 | HEVESY IVÁN Az állatok fényképezése. Hafa könyvtár 71-74. szám. Harmadik kiadás. Házunk táján, erdőn, mezőn, állatkertben, akváriumban, lesből, teleobjektívvel. Bp., é.n., HAFA (Hatschek és Farkas) kiadás. 96 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
203 | Hódmezővásárhely. 2. javított kiadás. Hódmezővásárhely, 2005, Hódmezővásárhely Önkormányzata. 88 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
204 | Honvéd műsorkönyv. Beszédszövegek, versek és kis színdarabok. Összeállította és kiadja a Vitézi Rend Zrínyi csoportja. Bp., 1944, Vitézi Rend Zrínyi csoportja. 303 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
205 | HORONY PÁLFI AURÉL DR. A jótékony egyesületek működése Budapesten. Statisztikai közlemények 91. kötet 1. szám. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. 161 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
206 | HORVÁTH ANDOR Tereptan mindenki számára. 5. kiadás. Bp., 1949, k.n. 198 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
207 | HORVÁTH ELEMÉR ÉS HORVÁTH MÁRIA Írások Budapestről. Bp., 1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 132 p.,10 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
208 | HORVÁTH JÁNOS A magyar irodalmi műveltség kezdetei. Az Akadémiai Kiadó reprint sorozata. Bp., 1931, Magyar Szemle Társaság (Reprint kiadás, Bp., 1988, Akadémiai Kiadó). 325 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
209 | HORVÁTH JENŐ A trianoni békeszerződés megalkotása és a revízió útja. A magyar kérdés a XX. században. Bp., 1939, Magyar Tudományos Akadémia. 568 p. Fűzve, kiadói papírborító, félvászon kötésben. |
210 | HORVÁTH JÓZSEF - NEMES JÁNOS - PINTÉR ISTVÁN - SZABÓ LÁSZLÓ Az utolsó felvonás. Bp., 1958, Zrínyi Kiadó. 526 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
211 | HUBAY MIKLÓS A szív sebei. Bp., 1978, Magvető és Szépirodalmi Könyvkiadó. 401 p., 1 sztl. lev., Passuth Lászlónak dedikált. Kiadói nylkötésben, papír védőborítóban. |
212 | A Hungária Magyar Technikusok Egyesülete. Alapszabályai, szokásrendje, becsületügyi kódexe. Bp., 1931, Egyesület kiadása. 128 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
213 | HUXLEY, ALDOUS Tudomány, szabadság, béke. Fordította: Zemplén Jolán. Bp., 1947, Franklin Társulat kiadása. 77 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
214 | Igazságügyi Zsebkönyv az 1938. Évre. Összeállította: Dr. Bartha János. Bp., 1938, k.n. 485 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
215 | IHÁSZ-KOVÁCS ÉVA Szeretőim a szavak. Simon M. Veronika rajzaival. Bp., 2002, Cserhát Művész Kör kiadása. 208 p., 1 sztl. lev., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
216 | IJJAS ANTAL Húsz évszázad viharában. Az egyház és a pápaság története. Bp., 1948, Magyar Írás. 424 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
217 | AZ Imrédy per. Itél a történelem. A vád, a vallomások és az ítélet. Bp., 1945, Híradó Könyvtár kiadása. 126 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Rohony) papírborítóban. |
218 | Az Iparművészeti Múzeum gyűjteményei. Szerkesztette: Miklós Pál. Bp., 1981, Európa Könyvkiadó és Corvina Kiadó. 358 p., 9 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
219 | Iratok a Magyar Külügyi Szolgálat történetéhez 1918-1945. Szerkesztette: Pritz Pál. Bp., 1994, Akadémiai Kiadó. 528 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
220 | IRVING, DAVID Nürnberg. Az utolsó csata. Fordította: Major István. Bp., 2007, Gede Testvérek Bt. kiadása. 407 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
221 | ITTZÉS JENŐ DR. Kis-sebészet. Bp., 1943, Eggenberger-féle könyvkereskedés. 372 p. Kiadói vászonkötésben. |
222 | JAJCZAY JÁNOS-SCHWARTZ ELEMÉR Karácsony a művészetben. Magyar könyvbarátok számára. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 255 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
223 | JAKAB ÖDÖN Pásztortüzek. Bp., 1896, Franklin Társulat. 183 p., dedikált. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
224 | JANKÓ JÁNOS DR. Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései. Bp., é.n., Athenaeum Rt. kiadása. 261 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
225 | JANUS PANNONIUS Poemes choisis. Choix, préface et notes de Tibor Kardos. Bp., 1973, Éditions Corvina. 135 p. Kiadói vászonkötésben. |
226 | JÁSZI OSZKÁR Magyariens Schuld-Ungarns Sühne. Revolution und gegenrevolution in Ungarn. München, 1923, Verlag für Kulturpolitik. 249 p., 1 sztl. lev., Károlyi Mihálynak dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
227 | JEFIMOV, B. ÉS JOFFE, M. Kukrinyikszi. 30 éves művészi munkásságának eredményei. Bp., 1952, Magyar-Szovjet Társaság Képzőművészeti Szakosztályának kiadása. 44 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
228 | JÉKELY ZOLTÁN A halászok és a halál. Illusztrációkat Keszi-Harmath Sándor rajzolta. Kolozsvár, é.n., Józsa Béla Athenaeum. 107 p. Fűzve, kiadói ill. (Keszi-Harmath Sándor) papírborító, karton borítóra kasírozva. |
229 | JELLINEK JÁNOS A sí. 1. kiadás. Bp., é.n., A sí kiadóhivatal kiadása. 70 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
230 | JOHANSEN, RUDOLF BROBY Az öltözködés iskolája. Fordította: G. Beke Margit. Bp., 1969, Gondolat Kiadó. 350 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
231 | JULIER FERENC A hadvezetés története. Kincsestár, a Magyar Szemle Társaság egypengős könyvtára 102. sz. Bp., 1931, Magyar Szemle Társaság. 80 p., 1 megrendelő levelezőlap. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
232 | KÁDÁR LÁSZLÓ Székely fürdők, székely tájak. Officina Képeskönyvek 32. Bp., 1941, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. 24 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. javított kartonkötésben. |
233 | KAESZ GYULA Ismerjük meg a bútorstílusokat. Bp., 1962, Gondolat Könyvkiadó. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
234 | Kairó. A bevezetőt írta és a képeket válogatta Juhász Ernő és Szentléleky Tihamér. Bp., 1970, Helikon és Corvina Kiadók. 27 p., 53 sztl. lev., 107 ff. és 8 színes fotóval. Kiadói nylkötésben. |
235 | KALENDÁRIUM Első nagygalambfalvi kalendárium 92. Sütőné Petre Rózália illusztrációival. Székelyudvarhely, 1991, Infopress. 100 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
236 | KALENDÁRIUM Kincses Kalendárium 1918. Gyakorlati élet általános útmutatója. Huszonkettedik évfolyam. Bp., 1918, Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata Rt. kiadása. 481 p., 1 sztl. lev. Amatőr kartonkötésben, felkasírozott kiadói borítóval. |
237 | KALMÁR GUSZTÁV, DR. Magyar geopolitika. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 191 p. Félvászon kötésben. |
238 | KÁLNOKI IZIDOR (VULPES) Füst és hamu. Modern könyvtár 308-310. Humoros csevegések. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 86 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói javított papírborítóban. |
239 | KANIZSA JÓZSEF Énekel a lomb. Magén István illusztrációival. Bp., [1994], Krúdy Gyula Irodalmi Kör kiadása. 84 p., 1 sztl. lev., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. (Magén) papírborítóban. |
240 | KÁNYÁDI SÁNDOR Valaki jár a fák hegyén. 3. javított kiadás. Bp., 2003, Magyar Könyvklub. 464 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
241 | KAPI BÉLA Ad astra. A művelt társadalom kérdéseiből. Bp., 1908, Lampel R. könyvkereskedés kiadása. 152 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. javított papírborítóban, bejegyzésekkel, aláhúzásokkal és vízfoltos lapokkal. |
242 | KARÁCSONY SÁNDOR A 8-éves háború. A magyar diák eligazítása II. A diákélet mindennapi problémái. Bp., 1944, Exodus kiadás. 244 p. Fűzve, kiadói ill. (K. Tóth Sándor) papírborítóban. |
243 | KARÁCSONY SÁNDOR Komáromi János. Bp., 1941, Exodus kiadás. 49 p. Tűzve, kiadói ill. (Mata) szakadozott papírborítóban. |
244 | KÁROLYI BERNÁT, P. O. F. M. Magyar ferencesek Kína felé. Egy misszionárius utinaplója. Bp., 1942, Ferences Missziók Országos Ügyvivősége. 39 p. Tűzve, kiadói ill. (Márton) papírborítóban. |
245 | KÁROLYI MIHÁLY Egy egész világ ellen. Első kötet: Harcom a békéért. Bécs, 1923, Bécsi Magyar Kiadó. 498 p., I-IX. p., felvágatlan példány. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
246 | Kártyázó magyarok. Történetek a kártyásokról, nem csak kártyásoknak. Szerkesztette Jánoska Antal. Bp., 1999, Pallas Stúdió. 176 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
247 | KÁSZONI ZOLTÁN Akvarisztika és sporthorgászat. Bukarest, 1963, Tudományos Könyvkiadó. 337 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
248 | KÁSZONI ZOLTÁN Horgászkönyv. Kriterion kiskalauz. Bukarest, 1988, Kriterion Könyvkiadó. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
249 | KATALÓGUS A modern építkezés egészségügyi berendezései 1937. Ulrich B. J. Bp., 1937, Ulrich B. J. 43 t. Spirálozott, karton borítóban. |
250 | KATALÓGUS Aesculap Chirurgie-Instrumente. 8. Auflage. Tutlingen, é.n., Jetter & Scheerer Feinmechanik AG. 626 p. Kiadói gerinchiányos vászonkötésben. |
251 | KATONA IMRE Habán művészeti emlékek Magyarországon. Bp., [1983], Múzsák Közművelődési Kiadó. 240 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
252 | KELEMEN ATTILA Kutyáskönyv. Bukarest, 1986, Kriterion Könyvkiadó. 257 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
253 | KELEMEN ATTILA Madaras könyv. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
254 | KELEMEN ISTVÁN Interjúk a rács mögött. Beszélgetések a háborús főbűnösökkel. Bp., é.n., Müller Károly Könyvkiadóvállalat. 188 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben, beragasztott ill. (Sándor Károly) borító címkép töredékkel. |
255 | KEMÉNY GÁBOR Verhovina feltámad. A ruszin sors könyve. Bp., 1939, MEFHOSZ Könyvkiadó. 229 p.,1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
256 | KEMÉNY ISTVÁN DR. Mégis huncut a német. A németség igazi arca a magyar kultúrtörténet tükrében. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 97 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
257 | Képes atlasz a görög és római régiségekhez. Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 165-167. Összeállította Schmidt Márton. Pozsony-Budapest, 1904, Stampfel Károly kiadása. 45p., 61 p. 90 képmelléklettel. Amatőr félvászon kötésben. |
258 | Képes Missió-könyvtár. A kath. nép számára. Nagyvárad, 1900, Missió Társulat. 190 p., 1 sztl. lev. Kopottas félvászon kötésben. |
259 | KEREKESHÁZY JÓZSEF Az utolsó szultán. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadása. 402 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
260 | Kerékpározás. Testnevelési utasítás II. rész: Testnevelési és sportágak. 7. füzet. Bp., 1926, Országos Testnevelési Tanács. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
261 | KERESZTURY DEZSŐ Pásztor. Bp., 1982, Magvető Könyvkiadó. 218 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
262 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS "Jégszakadás és Duna kiáradása". Pest-Buda 1838. Bp., 1988, Budapesti Történeti Múzeum. 149 p., 15 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
263 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Ekoplagát 84. (Természetvédelmi plakátkiállítás katalógus.). Zilina, 1984, Povázska Galéria. Lapszámozás nélkül. Kiadói ill. papírborítóban. |
264 | A Kínai Népköztársaság. Cikkgyűjtemény. Bp., 1950, Szikra Könyvkiadó. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
265 | KINCSES KÁROLY-NÁDAS PÉTER Mai Manó fotográfiái. Bp., 2003, Ab Ovo-Magyar Fotográfiai Múzeum. 159 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
266 | KIPLING, RUDYARD Naulahka. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. kiadása. 315 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
267 | KIRÁLY ILONA Árpádházi Szent Margit és a sziget. Bp., 1979, Szent István Társulat. 355 p., 24 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
268 | KIRÁLY LAJOS Aranytollú remény-madár. Versek. Zalakomár, 1987, Zalakomár és Vidéke ÁFÉSZ. 66 p., 1 sztl. lev., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. (Kenesseiné Bogár Katalin) papírborítóban. |
269 | KIRÁLY LAJOS Hittem, amit tettem. Utak, gondolatok, írások és képek életem 60 évéből. Bp., 2007, Bíró family Könyvkiadó. 249 p., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. (Simon M. Veronika) papírborítóban. |
270 | KIS ANDRÁS A Magyar Közösségtől a Földalatti Fővezérségig. Bp., 1969, Zrínyi Katonai Kiadó. 190 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Görög Júlia) papír védőborítóban. |
271 | KISLÉGI NAGY DÉNES DR. Híres kereskedők. TÉBE Könyvtár 105. Bp.,1940, TÉBE kiadóvállalata. 172 p., 2 sztl. lev., dedikált. Amatőr félvászon kötésben. |
272 | KISZELY GÁBOR Állambiztonság 1956-1990. Bp., 2001, Korona Kiadó. 430 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
273 | KLING, WILLI IG Farben. A halál nagyiparosainak rövid története. Bukarest, 1958, Tudományos Könyvkiadó. 105 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
274 | KODÁLY ZOLTÁN A magyar népzene. 2. kiadás. Bp., 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
275 | Kolozsvár. Transylvania képeskönyvek. Bp., 1989, Polygon kiadó. 158 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
276 | KOLOZSVÁRI GRANDPIERRE EMIL A csodafurulya. Magyar népmesék Reich Károly rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. 391 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
277 | KOMÓCSY ISTVÁN A gyermekek nemi felvilágosítása. Szülők könyve. Pécs, 1908, Wessely és Horváth könyvnyomdája. 132 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
278 | KOÓS HUTÁS GERGELY Örökség I-II. Bp., 1940, Koós Hutás Gergely könyvkiadványok. 192 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
279 | KORNISS PÉTER Betlehemes. Bp., 2006, Helikon Kiadó. 119 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
280 | KÓS KÁROLY DR. - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ Kis-küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. 316 p., 1sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
281 | KOVÁCS ERIKA
"Mindenből költészet lesz és csend...". Pilinszky-emlékek, dokumentumok. Bp., 2003, Osiris Kiadó. 125 p., 1sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
282 | Königin im Leinenkleid. 34 Märchen geschmückt mit Illustrationen von Bernhard Nast. Berlin, 1981, Der Kinderbuchverlag. 286 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
283 | KÖRMENDI GÉZA A tatai vízimalmok. Tata, 1988, Hazafias Népfront Városi Bizottsága. 58 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
284 | KULIN GYÖRGY Fénycsóva lobbant. Bp.-Újpest, 2001, N. J. Pro Homine Alapítvány kiadása. 227 p., 10 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
285 | KURTZ SÁNDOR Légi fotogrammétria. Fotogrammétria II. rész. Bp., 1929, M. Kir. Állami Térképészet kiadása. 276 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
286 | A kuruc küzdelmek költészete. II. Rákóczi Ferenc születésének 300. évfordulójára válogatta Varga Imre. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó. 987 p., 9 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban, szakszervezeti könyvtárbélyegzővel. |
287 | KÜHNELT-LEDDIHN, ERIK Jezsuiták, nyárspolgárok, bolsevikik. Vigilia-könyvek 4. Fordította Früchtl Ede. Bp., é.n., Pázmány Péter Irod. Társ. kiadása. 392 p. Kiadói vászonkötésben. |
288 | KÜNKEL, FRITZ DR. A közösség. A közösséglélektan alapfogalmai. Fordította: Dr. Vető Lajos. Bp., 1940, Scholtz Testvérek kiadása. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban régi könyvtárjelzettel. |
289 | Labdarúgás Soroksáron 1911-1986. Körmendy Lajos gyűjteménye. Bp.-Soroksár, 1992, Körmendy Lajosné. 244 p., 6 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
290 | Lafontaine válogatott költeményei. Fordította: Tiboldi László. Bp., 1935, Kókai Lajos kiadása. 46 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
291 | LAHNER KÁLMÁN Nyomozástan. Bp., 1942, A szerző kiadása. 351 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
292 | LAJTAINÉ DUDÁS MARGIT Sugárzás. Versek Fenyves Mária Annunciáta, Kaszner Margit, Károly Éva, Kőszeghy Violetta és T. Lukács Ágnes illusztrációival. Bp., 1996, Bíró family kiadása. 98 p., 3 sztl. lev., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. (Kaszner Margit) papírborítóban. |
293 | LAKATOS KÁROLY Vadászhit. A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza. Szeged, 1910, Engel Lajos kiadása. (Hasonmás kiadás, Bp., 1990, Népszava Kiadó Vállalat.). 108 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
294 | LANGDON, MARGARET Anna és a sziámi király. Fordította: Jenes Nándor. Bp., 1947, Nova Irodalmi Intézet. 287 p. Kiadói félvászon tintafoltos kötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
295 | LÁNYI ERNŐ, DR. J. Halálos nehéz köd. A háború és forradalom idején írt énekek. Szombathely, 1919, A szerző kiadása. 35 p. Fűzve, kiadói ill. széteső papírborítóban. |
296 | LÁSZLÓ FERENC Táj és tudomány. Bukarest, 1978, Kriterion Könyvkiadó. 244 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
297 | LECHNER JENŐ Építési enciklopédia I-II. Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 125, 127 (2. kiadás). Pozsony-Budapest, 1903 -1913, Stampfel K. kiadása. 85 p. 68 p. |
0 | ||
298 | LEONÁRD, P. TREFÁN Mosolygó tájak. Tárgu- Mures, 1936, Tipográfia S. Nagy. 224 p. Amatőr vászonkötésben, felragasztott borítóval. |
299 | LESTYÁN SÁNDOR Hej, halászok. Az ötéves terv kiskönyvtára. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1953, Szépirodalmi Könyvkiadó. 88 p., dedikált. Tűzve, kiadói ill. (Szántó Piroska) papírborítóban. |
300 | LÉVAI JENŐ A fekete SS "fehér báránya". Bp., 1966, Kossuth Könyvkiadó. 190 p., 9 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
301 | LÉVAI JENŐ Raoul Wallenberg. Bp., 1948, Magyar Téka kiadás. 311 p., az emlékkiadás 138. számú, névre szóló, aláírt példánya. Kiadói félvászon kötésben. |
302 | LIBER ENDRE Budapest szobrai és emléktáblái. Statisztikai közlemények 69. kötet 1. szám. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. 494 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
303 | A lipcsei pör. Dimitrov okiratai, levelei és feljegyzései. Moszkva, 1944, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 135 p. Kiadói kartonkötésben. |
304 | LOCHMANN, RICHARD Unterricht im Segeln. Segelsport Bücherei Band 1. 3. kiadás. Berlin, 1924, Richard Carl Schmidt & Co. 99 p., 2. sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
305 | LONDON, JACK A vas-pata. Utopikus regény. Fordította: Mészáros Zoltán. Bp., 1923, Népszava-könyvkereskedés. 264 p., 2 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos dekoratív vászonkötésben. |
306 | LORD RUSSEL A horogkereszt rémtettei. Bp., 1955, Szikra Könyvkiadó. 259 p. Kiadói vászonkötésben. |
307 | LOSONCI MIKLÓS Ady Párizsa. Bp., 2001, Bíró family kiadása. 91 p., 1 sztl. lev., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
308 | LOTI, PIERRE Chrysanthéme asszonyság. Fordította ifj. Lónyay Sándorné. Bp., 1899, Sachs és Pollák könyvkereskedése a "Pannoniá"-hoz. 217 p.,1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
309 | LOVASSY ANDOR A bihariak. Kolozsvár, 1914, Erdélyi Irodalmi Társaság. 258 p. Kopottas vászonkötésben. |
310 | MAGIDOVICS, I. P. A földrajzi felfedezések története. Fordította: Dabis Attila. Bp., 1961, Gondolat Könyvkiadó. 876 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
311 | Magvető. Móricz Zsigmond gyűjteménye. Bp.,1940, Kelet Népe kiadása. 320 p., Móricz Zsigmond aláírása a borítón. Fűzve, kiadói ill. (Fery Antal) papírborítóban. |
312 | A magyar aluminium 50 éve. Főszerkesztő: Dr. Várhegyi Győző. Bp., 1984, Műszaki Könyvkiadó. 510 p., 1 sztl. lev. Kiadói nylkötésben, ill. papír védőborítóban. |
313 | A Magyar Belügyminisztérium közlése a MAORT szabotázs ügyéről. Bp., 1948, Magyar Belügyminisztérium. 62 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
314 | MAGYAR ELEMÉR Láthatatlan kaszárnya. Szatirikus regény. Bp., 1935, Kosmos Könyvkiadóvállalat. 300 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
315 | A magyar horgászat kézikönyve. Harmadik, javított kiadás. Bp., 1955, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó. 511 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
316 | A magyar kegyestanítórend névtára az 1940/41 tanévre. Bp., 1940, Kegyestanítórend hivatalos kiadványa. 78 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
317 | Magyar Királyi Államvasutak 21. sz. Utasítás. II. kötet. Bevezetés és II. rész Áru-szállítás. Bp., 1905, Magyar Királyi Államvasutak. 370 p. Kiadói javított kartonkötésben. |
318 | Magyar Korona Országainak Gazdaczímtára. Bp., 1897, M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 670 p., XXVI p. Kiadói javított széteső vászonkötésben. |
319 | A Magyar Könyvtárosok és Levéltárosok Egyesületének évkönyve II. 1937-1938. Szerkesztette Bisztray Gyula Dr. Bp., 1938, Magyar Könyvtárosok és Levéltárosok Egyesületének kiadása. 96 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
320 | A magyar közalkalmazottak almanachja. Bp., 1937, A magyar közalkalmazottak almanachja kiadóhivatala. 191 p., 864 számozott hasáb (adattár), 107 p. (arcképcsarnok). Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
321 | Magyar Országgyűlési Almanach 1931-1936. Ötszáz magyar élet. Szerkesztette: Lengyel László dr. és Vidor Gyula dr. Bp., 1931, Globus Nyomdai Műintézet. 575 p. Kiadói vászonkötésben. |
322 | Magyar Országgyűlési Almanach 1935-1940. Szerkesztette: Lengyel László dr. Bp., 1936, Stádium Sajtóvállalat kiadása. 599 p. Kiadói vászonkötésben. |
323 | Magyar Pénzügyi Compass 1926-1927 I-II. I. rész: Budapest, II. rész: Vidék. Szerkeszti Kormos Gyula. Bp., 1927, A Magyar Pénzügy és a Magyar Kereskedők Lapja kiadása. 1005 p. 667 p. |
0 | ||
324 | A magyar régészet regénye. 3. javított kiadás. Szerkesztette: Szombathy Viktor. Bp., 1976, Panoráma kiadása. 339 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
325 | MAGYAR SÁNDOR Álmodni mertünk. Bp., é.n., Révai kiadás. 233 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
326 | A magyar sport 40 éve. Szerkesztette Szalay Péter. Bp., [1985], Országos Testnevelési és Sporthivatal. 352 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
327 | Magyar Statisztikai Zsebkönyv 1942. XI. évfolyam. Szerkesztő vitéz Mike Gyula Dr. Bp., 1943, M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 319 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
328 | Magyar Színművészeti Almanach az 1890-ik évre. Szerkesztette Bártfai (Paczona) Antal. Bp., 1890, A szerző kiadása. Lapszámozás nélkül. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
329 | A Magyar Turista Egyesület 25 éves multja 1888-1913. Szerkesztik: Déry József és Dr. Thirring Gusztáv. Bp., 1914, Magyar Turista Egyesület kiadása. 261 p. Fűzve, kiadói ill. (Földes) papírborítóval hátlap nélkül. |
330 | Magyarország ásványvízei. Balneológiai könyvtár 2. sz. Írták: Dr. Papp Ferenc - Dr. Sarló Károly - Dr. Frank Miklós. Bp., 1949, Országos Fürdőügyi Igazgatóság. 72 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
331 | Magyarország Gyógyfürdői. Balneológiai könyvtár 1. sz. Írták: Dr. Aujeszky László - Dr. Papp Ferenc - Dr. Frank Miklós. Bp., 1949, Országos Fürdőügyi Igazgatóság. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
332 | Magyarország tiszti czím- és névtára 1918. XXXVII. évfolyam. Bp., 1918, M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 847 p. Kiadói vászonkötésben, kijáró címoldallal. |
333 | Magyarország tiszti czím- és névtára 1938. XLVI. évfolyam. Bp., 1938, M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 677 p., 13 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
334 | A magyarországi Kárpátegyesület évkönyve 1883. X. évfolyam 1883, II. füzet. Késmárk, 1883, Az egyesület kiadása. 191 p.+ 2 táblázat, felvágatlan lapokkal. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
335 | MAJTHÉNYI GYÖRGY A kéz beszél. A gyakorlati chiromantia kézikönyve. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 244 p. Kiadói vászonkötésben. |
336 | MÁLYUSZ ELEMÉR Zsigmond király uralma Magyarországon. Bp., 1984, Gondolat Könyvkiadó. 338 p., 1sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
337 | MARGUERITTE, PAUL ÉS MARGUERITTE, VIKTOR Egy válóper története. Fordította: Áldor Viktor. Bp., é.n., Világirodalom-kiadás. 248 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
338 | MARJAY FRIGYES DR. Ámokfutó Bukarest. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 270 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
339 | MARKOVITS GYÖRGYI Üldözött költészet. Irodalomtörténeti füzetek 45. szám. Kitiltott, elkobzott, perbe fogott kötetek, versek a Horthy-korszakban. Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. 186 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
340 | MÁRKUS GYÖRGY-TORDAI ZÁDOR Irányzatok a mai polgári filozófiában. Bp., 1964, Gondolat Kiadó. 532 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
341 | MASSÁNY ERNŐ, DR. A felsőbb légrétegek meteorológiai viszonyainak kutatása. M. Kir. Orsz. Meteorológiai és Földmágnességi Intézet kisebb kiadványai VI. szám. Bp., 1908, M. Kir. Orsz. Meteorológiai és Földmágnességi Intézet. 108 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
342 | MÁTÉ GYÖRGY Szikrától lobban a láng. A magyar kommunista sajtó munkásainak harca. Bp., 1956, "Művelt Nép" Kiadó. 183 p., dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
343 | MÁTRAI SÁNDOR Az ítélet nem jogerős. Bp., é.n., A "Mundus" kiadása. 654 p., 4 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
344 | MÁTRAY KÁLMÁN 100 történelmi értékpapír. Bp., 1990, Blanket Kft.-Specimen Kft. 222 p., 1 sztl. lev. Kiadói nylkötésben. |
345 | MAUROIS, ANDRÉ Így vesztette el a háborút Franciaország. Fordította: Balla Ernő. [Bp.], é.n., Balla Ernő kiadása. 96 p. Amatőr félvászon kötésben. |
346 | MEINZLER, DORA Die Schönheit deines Körpers. Das Ziel unserer gesundheitlich-künstlerischer Körperschulung. Stuttgart, 1924, Dieck & Co. 118 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Ludwig Hohlwein) kartonkötésben. |
347 | MELNYIKOV Összeesküvés Hitler ellen. 1944. július 20. Legenda és valóság. Fordította: Hangay Sándor. Bp., 1964, Kossuth Könyvkiadó. 269 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Erdélyi János) papír védőborítóban. |
348 | MERÉNYI FERENC A magyar építészet 1867-1967. Bp., 1968, Műszaki Könyvkiadó. 179 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
349 | "Mert ezt isten hagyta..." Tanulmányok a népi vallásosság köréből. Szerkesztette Tüskés Gábor. Bp., 1986, Magvető Könyvkiadó. 636 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
350 | MÉSZÖLY DEZSŐ Önarckép retus nélkül. A költő három rajzával. Bp., 1975, Magvető Könyvkiadó. 162 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
351 | MIKÓ ISTVÁN Vadászkönyv. Bukarest, 1984, Kriterion Könyvkiadó. 300 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
352 | MILLOK SÁNDOR A kínok útja. Budapesttől-Mauthausenig. Bp., 1945, Müller Károly Könyvkiadóvállalat. 168 p. Kiadói vászonkötésben. |
353 | A Mindszenthy bűnügy okmányai. Bp., 1949, [Magyar Belügyminisztérium]. 86 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
354 | Moderne Grabdenkmäler. Gesammelt von Armin Rosner. Bp., é.n., Stein und Kuns Verlag. 248 p., 1-16 szöveg oldal hiányzik, de a képanyag - több mint 200 síremlék terv és foto - hiánytalan. Kiadói ill. vászonkötésben. |
355 | Moldvai csángó népdalok és népballadák. A Folklor Intézet Kolozsvári Osztályának gyűjteményéből szerkesztette Faragó József és Jagamas János. Díszeket rajzolta Bene József és Tenkei R. Livia. Bp., é.n., Szépirodalmi Könyvkiadó. 342 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
356 | MOLIÉRE Tartuffe. Fordította: Jankovich Ferenc. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 85 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
357 | MOLIÉRE MŰHELYÉBEN. Moliére: Mizantróp. Mészöly Dezső: Moliére napló. Gábor Miklós: Feljegyzések Alceste-ről. Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. 114 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
358 | MOLLINÁRY GIZELLA Vádoltuk egymást I.-II. Bp., 1943, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 289 p. 265 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Gábor Pál) szakadozott papír védőborítóban. |
0 | ||
359 | MOLNÁR ERNŐ DR.
A Talmud könyvei. A hagyomány gyöngyei. Ros Hasana - Taanith - Megilla - Moéd Kátán. Bp., 1922, Korvin Testvérek könyvnyomdája. 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
360 | MÓRA FERENC Nádihegedű. 1. kiadás. Bp., 1927, Lantos Rt. kiadása. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
361 | MÓRA FERENC Sokféle. 1. kiadás. Bp., 1927, Lantos Rt. kiadása. 210 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
362 | MÓRA FERENC Véreim. 1. kiadás. Bp., 1927, Lantos Rt. kiadása. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
363 | MORECK, CURT Társadalmunk nemi élete és erotikája. Korunk erkölcsei I. kötet. Fordította: Dr. Áldor Viktor. Bp., é.n., Orbis Könyvkiadóvállalat. 482 p., 1sztl. lev. Kiadói széteső vászonkötésben. |
364 | MÓRICZ ZSIGMOND Vidéki hírek és más elbeszélések. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., 1917, A Táltos kiadása. 203 p., 2 sztl. lev., belekötve Móricz Zsigmond: Bor, szerelem, bánat című kötetének ill. (Jeges Ernő, 1922) papírborítójába. Amatőr félvászon kötésben Móricz Zsigmond: Bor, szerelem, bánat című kötetének címkéjével. |
365 | MOSDÓSSY IMRE Három elbeszélés. Levente könyvtár. Bp., é.n., Singer és Wolfner kiadás. 111 p. Kiadói vászonkötésben. |
366 | MUNKÁCSI ERNŐ Hogyan történt? Adatok és okmányok a magyar zsidóság tragédiájához. Bp., 1947, Renaissance kiadás. 252 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
367 | MUNKÁCSY MIHÁLY Emlékeim. Bp., 1950, Hungária Könyvkiadó. 139 p. Kiadói félvászon kötésben. |
368 | MURÁDIN JENŐ A Ferenczy művészcsalád Erdélyben. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 139 p., 38 p. képmelléklet, 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
369 | Művészeti Lexikon I.-IV. Főszerkesztők: Zádor Anna és Genthon István. Bp., 1965-1967, Akadémiai Kiadó. 679 p. 742 p., 1 sztl. lev., 855 p., 789 p., 1 sztl. lev. |
0 | ||
370 | NÁDAI PÁL Ház, kert, napfény. A könyvbarátok részére. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 112 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. fóliázott védőborítóban. |
371 | NÁDAI PÁL Ízlésfejlődés és stíluskorszakok. Bp., é.n., Dante könyvkiadó. 150 p., 5 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
372 | NAGY DÉNES Bevezetés a szociológiába. Szabad iskola III. Bp., 1922, Genius Könyvkiadó. 88 p., 4 sztl. lev. Kiadói gerinchibás kartonkötésben. |
373 | Nagy Magyar Compass 1933-1934. II. rész: Iparvállalatok. Főszerkesztő: Dr. Berényi Sándor. Bp., 1934, Nagy Magyar Compass szerkesztősége. 553 p. Kiadói vászonkötésben. |
374 | NAGYAPÓ (PÁRIS PÁL) Mesék unokáimnak. Modern Könyvtár 16-17. szám. Bp., 1910, Modern Könyvtár szerkesztősége. 94 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, címlapon beírásokkal és bélyegzésekkel. |
375 | NAGY-BODÓ TIBOR Borszék. Székelyföld igazgyöngyei a múltban és jelenben. Marosvásárhely, 1997, Juventus Kiadó. 239 p.,4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
376 | NAPTÁR Hölgyek naptára 1914. XXXII. évfolyam. Bp., 1914, Légrády Testvérek. 328 p. Amatőr kartonkötésben. |
377 | NAPTÁR Pesti Izé 1948. Szerkesztette: Gál György. Bp., 1948, Az újság kiadása. 93 p. Tűzve, kiadói ill. (Sebők) papírborítóban. |
378 | NEMES ZOLTÁNNÉ - GÁLFFY MÓZES - MÁRTON GYULA Torjai szójegyzék. Sepsiszentgyörgy, 1974, Megyei Múzeum kiadása. 186 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
379 | NÉMETH LÁSZLÓ A Medve-utcai polgári. Bp., 1943, Magyar Élet kiadása. 132 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Méhely) papír védőborítóban. |
380 | A Nibelung-ének. 2. kiadás. Fordította Szász Károly. Bp., 1892, Athenaeum Rt. kiadása. 526 p. Braun Herman (Mező Csáth) könyvkötő félvászon kötésében. |
381 | NOPCSA FERENC DR., BÁRÓ A legsötétebb Európa. Utazások könyvtára 3. Vándorlások Albániában. Bp., 1911, Az Utazások könyvtára kiadása. 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
382 | NORDAU, MAX Konvencionális hazugságok. Bp., 1913, Politzer Zsigmond és Fiai. 390 p. Félvászon kötésben. |
383 | NYÍRŐ JÓZSEF A sibói bölény. Bp., é.n., Révai kiadás. 124 p. Kiadói halina kötésben. |
384 | NYÍRŐ JÓZSEF Az én népem. 3. kiadás. Bp., 1935, Révai kiadás. 275 p. Kiadói halina kötésben. |
385 | NYÍRŐ JÓZSEF Havasok könyve. Bp., 1936, Révai kiadás. 276 p., 1 sztl. lev. Kiadói halina kötésben. |
386 | NYÍRŐ JÓZSEF Isten igájában. Bp., 1936, Révai kiadás. 360 p. Kiadói halina kötésben. |
387 | NYÍRŐ JÓZSEF Mádéfalvi veszedelem. Bp.,1939, Révai kiadás. 454 p. Kiadói halina kötésben. |
388 | NYÍRŐ JÓZSEF Uz Bence. Bp., 1936, Révai kiadás. 265 p. Kiadói halina kötésben. |
389 | OBLATT GYÖRGY A jövő városa. A szerző eredeti terveivel és rajzaival. Bp., [1943], Hungária Rt. kiadása. 180 p. Kiadói félvászon kötésben. |
390 | ORCZY EMMA BÁRÓNŐ Ferenc József gyertyatartói. Milliók könyve 138. szám, 1925 karácsony. Bp., 1925, Singer és Wolfner kiadása. 96 p. Tűzve, kiadói ill. (Márton) javított papírborítóban. |
391 | AZ Országos Kaszinó évkönyve 1912. Bp., 1913, Országos Kaszinó. 126 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
392 | AZ Országos Kaszinó évkönyve 1921. Bp., 1922, Országos Kaszinó. 142 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
393 | AZ Országos Kaszinó évkönyve 1943. Évről. Bp., 1943, Országos Kaszinó. 184 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
394 | AZ Országos Magyar Sajtókamara évkönyve 1941. Országos Magyar Sajtókamara könyvtára 3. szám. Bp., 1941, Országos Magyar Sajtókamara. 468 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
395 | AZ öt világrész harca. Pesti Hírlap évkönyve 1943. Az uj világháború történetének második része 1941. XI.-tól 1942. XI.-ig. Bp., 1943, Pesti Hírlap kiadása. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
396 | PALLAI SÁNDOR Nemesfémipari zsebkönyv. Bp., 1969, Műszaki Könyvkiadó. 175 p. Kiadói vászonkötésben. |
397 | PALLÓS JENŐ, DR. Budapest 1848/49-ben. Budapest statisztikai zsebkönyvtár 6. szám. Történeti-statisztikai állapotrajz. Bp., 1950, Tudományos Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. 159 p. Fűzve, kiadói ill. (Földeák János) papírborítóban. |
398 | PALOTAI ERZSI Arcok fényben és homályban. Bp., 1986, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
399 | PAP JÓZSEF Kiáltás a barátért. Kolozsvár, 1924, Minerva Rt. kiadása. 22 p., 1 sztl. lev., 20. számú aláírt példány a 300-ból. Zsinórral átkötött kiadói papírborítóban. |
400 | PAPP GÉZA Egy tábori lelkész harctéri naplója. Debrecen, 1916, Hegedüs és Sándor Könyvkiadóhivatala. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
401 | PÉCSI DANI DR. Az asztali tennisz-játék. Athenaeum spotkönyvtára, II. kötet, Tennisz sorozat 1. szám. Ping-pong. Bp., 1926, Athenaeum Rt. kiadása. 85 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott kiadói borítóval. |
402 | PÉNTEK JÁNOS A kalotaszegi népi hímzés és szókincse. Bukarest, 1979, Kriterion Könyvkiadó. 325 p., 1sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
403 | Pest-budai városképek. Bevezetőt Granasztói Pál írta. Bp., 1969, Magyar Helikon. 35 p., 29 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
404 | PETHŐ SÁNDOR Görgey Artur. A hadműveleteket leírta Julier Ferenc ny. ezredes. Bp., é.n., Genius kiadás. 499 p. Kiadói vászonkötésben. |
405 | PETRUS, V. ÉS OPRISAN, I. Méhészet és méhlegelő. Fordította: Szalay Olga. Bukarest, 1966, Mezőgazdasági és Erdészeti Könyvkiadó. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
406 | Photo Habsburg. Frigyes főherceg és családja. Bp.,1988, Corvina Kiadó. 168 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
407 | PINTÉR KÁROLY Magyarország halai. Második, változatlan kiadás. Biológiájuk és hasznosításuk. Bp., 1992, Akadémiai Kiadó. 202 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
408 | Postaépítészet Magyarországon. Bp., 1992, Távközlési Könyvkiadó. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
409 | PREVOST, MARCEL Nazaréthi szűz. Fordította: Dr. Rózsa Géza. Bp., 1898, Sachs és Pollák könyvkereskedés a "Pannoniához" kiadása. 129 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Bálint B.) kartonkötés, félvászon kötésben. |
410 | PREYER HUGÓ Galaktikai játékok. Tudományos fantasztikus regény. Bp.,1988, Vega Magyar Sci-Fi Egyesület. 158 p., 1 sztl. lev., Gross Péternek dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
411 | PREYER HUGÓ Lebegés. Fantasztikus történetek. Bp., 1989, Vega Magyar Sci-Fi Egyesület-MÜSZI kiadása. 279 p., Gross Péternek dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
412 | RABELAIS, FRANCOIS Pantagruel. Faludy György fordítása. Bp., 1948, Cserépfalvi kiadás. 304 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, kijáró címképpel. |
413 | RADNAI BÉLA, DR. Az egységes magyar gyorsírás könyvtára 6-10. Szám. 6. Orsz. gyorsíróverseny eredménye. 7. Makói gyorsíróverseny emlékkönyve. 8. Kereskedelmi szakrövidítések gyűjteménye. 9. Bartóky- Magyar fabulák. 10. Zarándoklás magyar gyorsírók sírjaihoz. Bp., 1928, Magyar Gyorsírók Országos Szövetsége. 44 p., 50 p., 32 p., 16 p., 39 p. Fűzve, kiadói papírborítók egészvászon kötésben. |
414 | RADÓ VILMOS Gróf Benyovszky Móric élete és kalandjai. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 112 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
415 | RADOS JENŐ DR. Tata. Városképek- műemlékek. Bp., 1964, Műszaki Könyvkiadó. 223 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
416 | Raffael Album. 30 Reproduktionen seiner berühmtesten Werke. Berlin, é.n., Globus Verlag. Lapszámozás nélkül. Kiadói ill. kartonkötésben. |
417 | RÁKOSI VIKTOR A maharadzsa gyémántja. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 99 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
418 | RÁNKI GYÖRGY 1944. március 19. Bp., 1968, Kossuth Könyvkiadó. 231 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
419 | RATKÓCZY NÁNDOR, DR. A lymphogranulomatosis kór- és gyógytana. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat könyvtára CLV. kötet. Bp., 1938, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 131 p. Kiadói vászonkötésben. |
420 | RÉH BÉLA DR. Idegfájdalom és villamosság. Bp., 1936, A szerző kiadása. 72 p., dedikált. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
421 | REISIG, OTTÓ Deutsche Spielkarten. Leipzig, é.n., Bibliographisches Institut. 58 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
422 | RÉVÉSZ BÉLA Ady trilógia. Bp., 1933, Nova Irodalmi Intézet. 365 p., 1 sztl. lev., címoldalon aláírt. Kiadói vászonkötésben. |
423 | REXA DEZSŐ Báthory Erzsébet, Nádasdy Ferencné (1560-1614). Bp., 1908, Benkő Gyula udvari könyvkereskedés kiadása. 130 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötés, félvászon kötésben. |
424 | RÉZLER GYULA Falukutatók és szociográfusok. A magyar társadalom önvizsgálata az elmúlt évtizedben. Bp., 1943, Faust kiadás. 75 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
425 | RIESS, CURT Das Gab s nur einmal. 2. kiadás. Das Buch der schönsten Films unseres Lebens. Hamburg, 1956, Verlag der Sternbücher. 784 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
426 | ROHRACHER, HUBERT DR. Karakterológia. 3. javított kiadás. Fordította Dr. Szőllősy Győző. Bp., 1942, Novák Rudolf és Társa. 160 p. Fűzve, kiadói ill. szakadozott papírborítóban. |
427 | Róma. Bp., 1965, Európa Könyvkiadó. 555 p.+térképmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
428 | RÓNAI MIHÁLY ANDRÁS Magyar lant. Bp., 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. 566 p., 1 sztl. lev., Szántó Tibornak dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
429 | ROOSEVELT, ELLIOT Apám így látta. Bp., 1947, Dante Könyvkiadó. 210 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, beragasztott, ill. borítóval. |
430 | Römische Kaisermünzen Insel-Bücherei Nr. 270. 48 Bildtafeln. Leipzig, 1942, Im Insel Verlag. 66 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
431 | RUBIN LÁSZLÓ Arany az uccán. Bp., é.n., Forum kiadás. 114 p., 1 sztl. lev., Csak számozott példányok közül a 9. számú dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
432 | RUFFY PÉTER Arcképek és történetek. Bp., 1962, Kossuth Könyvkiadó. 318 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Uray Erika) papírborítóban. |
433 | RUSSEL, BERTRAND Kina. Fordította Geszti Lajos. Bp., é.n., Athenaeum Rt. kiadása. 261 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
434 | SAÁD BÉLA A Dunától a Donig 1942 nyarán. 3. kiadás. Egy haditudósító élményei a keleti magyar fronton. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 287 p. Kiadói félvászon kötésben. |
435 | SALY ELEMÉR Mozgó vesztőhely. Moszkva, 1945, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 154 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. hiányos papírborítóban. |
436 | SÁNDOR LÁSZLÓ A gépkocsivezető kézikönyve. Bukarest, 1960, Technika Könyvkiadó. 279 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
437 | SAS GYÖRGY Kamillka. Lírai mese egy nagy művészről. Bp., 1988, Háttér Kft. 191 p., 16 sztl. lev., Feleki Kamill dedikálásával és a szerző aláírásával. Kiadói ill. papírborítóban. |
438 | SCHMIDT SÁNDOR A drágakövek. Természettudományi Könyvkiadó vállalat XLI. I. kötet. Bp., 1890, K. M. Természettudományi Társulat. 416 p. Kiadói javított vászonkötésben. |
439 | SCHUMANN, ROBERT Pillangók és karnevál. Officina könyvtár 39/40. Schumann zenei írásaiból. Bp., 1943, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. 108 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
440 | SCHUSCHNY HENRIK DR. Iskola és egészség. Az egészség könyvtára XVI-XVII. Bp., 1914, Pfeifer F. könyvkereskedés kiadása. 285 p., 6 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
441 | Schweiz. Meyers Reisebücher 18. kiadás. Leipzig und Wien, 1904, Bibliographischer Institut. 416 p., 76 p. Kiadói vászonkötésben. |
442 | SHERROD, ROBERT Tarawa. Egy csata története. H n., 1944, Egyesült Államok Tudósító Hivatala. 88 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
443 | SIEBMACHER, J. Wappenbuch. Band IV. 15. Heft: 32. vagy 33. Der Adel von Ungarn sammt den Nebeländern der St. Stephans Krone. 104-124 p. 73-90 Tafeln. |
0 | ||
444 | SIMON IVÁN Keressük Cserna Vincét. Sportágakat népszerűsítő kiadványok 5. ugrás. Bp., 1951, Sport Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
445 | SKLOVSZKIJ, J. SZ. Csillagok. Születésük, életük, pusztulásuk. Fordította Jankovics István. Bp., 1981, Gondolat Könyvkiadó. 354 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
446 | SOÓ REZSŐ Növényföldrajz. Bp., 1962, Tankönyvkiadó. 157 p., 1 sztl. lev., XXV p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
447 | SOÓS LÁSZLÓ Tengerek kalandorai. Bp., 1942, Athenaeum jubileumi kiadása. 215 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben, tintás beírásokkal a címoldalon. |
448 | Sorsdöntő csaták I-II. Marathontól a Második Világháborúig. Szerkesztették Dr. Lukinich Imre és Markó Árpád. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 523 p. 527 p. |
0 | ||
449 | SÓS ENDRE A demokrácia öngyilkossága. A Weimári Köztársaság végzetes útja. Bp., 1947, Magyar Téka Könyvkiadó. 232 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
450 | SÓS ENDRE Három mártír. Jaurés-Somogyi-Matteotti. Bp., 1945, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. 60 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
451 | SPEYER, WILHELM Akibe mindenki szerelmes. Fordította Beöthy Lidia. Bp., é.n., Színházi Élet kiadása. 127 p. Kiadói vászonkötésben. |
452 | STEFF TIBOR Játék az éggel. Bp., é.n., Révai kiadás. 237 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
453 | SUPKA GÉZA Habsburg-krónika. (Válogatás). Bp., 1986, Helikon Kiadó. 443 p., 2 sztl. lev., 5 melléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
454 | SÜTŐ ANDRÁS Anyám könnyű álmot ígér. Naplójegyzetek. Bukarest, 1971, Kriterion Könyvkiadó. 244 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
455 | SVACHULAY SÁNDOR A természet aviatikusai. Bp., é.n., Révai kiadása. 382 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
456 | SWIFT, JONATHAN Guliver utazásai. Fordította Dávid Margit. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat kiadása. 88 p. Kiadói ill. javított félvászon kötésben. |
457 | SZ. FEHÉR VIOLA Hűen önmagamhoz. Válogatott versek a szerző illusztrációival. Bp., 1997, Uránusz Kiadó. 90 p., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. (Tóth Sándor) papírborítóban. |
458 | SZABADFALVI JÓZSEF A megyaszói festett asztalosmunkák 1753-ból. Borsodi kismonográfiák 9. Miskolc, 1980, Hermann Ottó Múzeum. 62 p., 41 sztl. lev., 75 táblaképpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
459 | SZABÓ ALADÁR, IFJ. Venczel és Ottó királyok oklevelei. Különlenyomat a Turul 1916-iki évfolyamából. Bp., 1916, A szerző kiadása. 34 p., dedikált. Fűzve, kiadói szennyeződött papírborítóban. |
460 | SZABÓ ATTILA - PÉNTEK JÁNOS Ezerjófű. Etnobotanikai útmutató. Bukarest, 1976, Kriterion Könyvkiadó. 254 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
461 | SZABÓ ENDRE A szusz. A Magyar Hírlap regénytára V. kötet. Humorisztikus regény. Bp., 1904, A Magyar Hírlap kiadása. 168 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
462 | SZABÓ GYÖRGY Mediterrán mítoszok és mondák. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó. 349 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
463 | SZABOLCSI BENCE A zene története. Bp., 1940, Rózsavölgyi és Társa kiadása. 425 p., 1sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
464 | SZALATNAI REZSŐ Utazás a Szepességen. Szlovákiai magyarok könyvtára. Bratislava-Pozsony, 1940, Toldy kör kiadása. 15 p. Tűzve, kiadói ill. (Nemesszeghy Jenő) papírborítóban. |
465 | Szárszó. Az 1943. évi Balatonszárszói Magyar Élet-tábor előadás és megbeszélés sorozata. Bp., 1943, Magyar Élet kiadása. 232 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
466 | SZÁSZ KÁROLY Zrinyi a költő. Történeti költői beszély. Hozzá: Lorántfi Zsuzsána szőnyege. Pest, 1865, Emich Gusztáv sajátja. 178 p. Amatőr félvászon kötésben, restaurálva, foltos lapokkal. |
467 | Száz éves az MTK-VM sportklub. Főszerkesztő: Barcs Sándor. Bp., 1988, MTK-VM sportklub. 306 p.,1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
468 | SZELÉNYI ÖDÖN, DR. Írói arcképek. Népszerű tanulmányok. Mezőtúr, 1909, A szerző kiadása. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
469 | SZEMLÉR FERENC Fegyveres felhők. Versek. Kolozsvár-Napoca, 1977, Dacia Könyvkiadó. 114 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
470 | SZÉNÁSI SÁNDOR ISTVÁN Ifjú álmok ninivéje. Versek Bartos Ildikó rajzaival. Bp., 1996, Krúdy Gyula Irodalmi Kör kiadása. 93 p., 3 sztl. lev., Dr. Jáki Ferencnek dedikált. Kiadói ill. (Bartos) papírborítóban. |
471 | SZÍJJÁRTÓ MIKLÓS Tükrök és lencsék képfelületének meghatározása. Tudori értekezés tárgyául. Bp., 1886, pesti Könyvnyomda Rt. kiadása. 48 p., 1 rajzmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
472 | SZIKLAY FERENC A világ ura. Kosice-Kassa, 1929, Kazinczy Kiadóvállalat. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
473 | SZIMONIDESZ LAJOS Iszlám és Buddhizmus. Primitív és kultúrvallások. Bp., é.n., Dante kiadás. 306 p., 7 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
474 | SZIMONIDESZ LAJOS Napjaink vallási forradalmai. Korszerű magyar írások 3. Bp., 1936, Viktória Könyvkiadóvállalat. 95 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
475 | SZMUK IRÉN 1006 ételrecept egészségeseknek és betegeknek. Bukarest, 1959, Technika Könyvkiadó. 363 p. Kiadói ill. viseltes kartonkötésben. |
476 | SZOKOLY ENDRE
...és Gömbös Gyula a kapitány. Gáspár Antal karikatúráival. Bp., 1960, Gondolat Kiadó. 424 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
477 | SZOMAHÁZY ISTVÁN A százhuszéves asszony. Regény a XXII. századból. Bp., 1909, Singer és Wolfner kiadása. 224 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
478 | SZOMBATHY VIKTOR
és mindenki visszatér... Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat kiadása. 266 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
479 | SZTRÓKAY LAJOS A hegymászás iskolája. Bp., 1943, A Magyar Sí- és Turistaélet kiadása. 53 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
480 | SZTRÓKAY LAJOS A magashegyek veszélyei. Bp., é.n., A Magyar Sí- és Turistaélet kiadása. 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
481 | SZŰCS NÁNDOR Titkos szolgálatban. Riportregény a kémek világából. Bp., 1941, Pantheon kiadás. 359 p. Félvászon kötésben. |
482 | T. MÉREY KLÁRA Baranya megye útjai és útmenti települései a 19. sz. elején. Tanulmányok és források Baranya megye történetéből VI. Pécs, 2000, Baranya Megyei Levéltár. 164 p., 1 térképmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
483 | TABÁK ENDRE A zöld gyepen. 2. átdolgozott és bővített kiadás. Játékvezetők és labdarúgók könyve. Rajzok: Kovács Tibor. Bp., 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó. 368 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
484 | Tájékozódás a terepen. Vázlatkészítés (futólagos felmérés). Összeállította: Szűts Lajos alezredes. Bp., 1936, M. Kir. Állami Térképészeti Intézet. 71 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
485 | TAKÁTS GYULA A rejtett egész. Bp., 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. 141 p., 1 sztl. lev., Major Ottónak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
486 | TAKÁTS GYULA Évek, madarak. Válogatott versek. Bp., 1965, Szépirodalmi Könyvkiadó. 399 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
487 | TAKÁTS GYULA Hold és hárs. Bp., é.n., Bolyai Akadémia kiadása. 96 p., 2 sztl. lev., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
488 | TAKÁTS GYULA Mézöntő. Bp., 1958, Szépirodalmi Könyvkiadó. 180 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Pap Klára) szakadozott papír védőborítóban. |
489 | TAKÁTS GYULA Száz nap a hegyen. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. 141 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Würtz) papír védőborítóban. |
490 | TALLÓS GYÖRGY Fejezetek a Magyar Általános Hitelbank történetéből 1867-1948. Bp., 1991, Magyar Általános Hitelbank kiadása. 152 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
491 | TÁPAY-SZABÓ GABRIELLA Magyar uri hímzés. Officina Képeskönyvek 36. Bp., 1941, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. 28 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. javított kartonkötésben. |
492 | TARCZAY GIZELLA Lemondott egy fejedelem. Tarczay Gizella versei. Bp., 1938, Révai kiadás. 187 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
493 | TÁRKÁNYI JENŐ A hatalom őrültjei. Fejléceket Divéky József rajzolta. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor kiadása. 322 p., dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
494 | TARNÓCZI JÁNOS Amiről a józsefvárosi harangok beszélnek. A budapesti Szent József plébániatemplom, plébánia és városrész története. Bp., 1933, Szent József Egyházközség kiadása. 208 p. Fűzve, kiadói ill. (Pál Gy.) papírborítóban. |
495 | TERNAI ZOLTÁN Korszerű gépkocsiszerkezetek. 2. kiadás. Bp., 1956, Műszaki Könyvkiadó. 328 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
496 | THIRRING GUSZTÁV, DR. Budapest részletes kalauza. 3. kiadás. Bp., 1926, Turistaság és Alpinizmus. 192 p., 1 térképmelléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
497 | THURY ZOLTÁN A sötétség. Bp., 1905, Magyar Kereskedelmi Közlöny kiadása. 118 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
498 | A tiszaeszlári bűnper. 4. kiadás. Bary József vizsgálóbíró emlékiratai. Bp., 1944, Magyar Élet kiadása. 848 p. Kiadói félvászon kötésben. |
4200 | ||
499 | A Tito-banda az imperialisták kémszervezete. Nemzetközi kérdések 7. Bp., 1943, Szikra Könyvkiadó. 59 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
500 | A tizenkét Pius. Írták: Balanyi György, Kühár Flóris, Ijjas Antal, Juhász Vilmos, Parragi György. Bp., 1942, Árkádia kiadása. 470 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |