Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | ABONYI ÁRPÁD Portyázó katonák. Egy "streif-patrouille" kalandjai. Regényes elbeszélés. Bp., é.n., Légrády Testvérek. 228 p. Fűzve, kiadói foltos, viseltes, ill. papírborítóban, gerinc erősen sérült. |
2 | ÁCS TIVADAR Magyarok Latin-Amerikában. Officina képeskönyvek 58. Bp., 1944, Officina. 36 p., 2 sztl.lev., 16 tábla képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
3 | ADAMS, JAMES TRUSLOW Amerika eposza. Az Egyesült Államok története. Ford.: Pálóczi Horváth György. Bp., é.n., Athenaeum. 392 p. Kiadói vászonkötésben. |
4 | ADY ENDRE Jóslások Magyarországról. Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésekről. Bp., é.n., Athenaeum. 312 p. Kiadói foltos vászonkötésben, lapok széle vízfoltos. |
5 | ÁKOS KÁROLY Vasárnap. Istenek nyomában. Ill.: Ákos Károlyné. Bp., 1961, Móra Ferenc Könyvkiadó. 271 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
6 | ALFÖLDY LÁSZLÓ 33 sakklecke. Bp., 1958, Sport Lap- és Könyvkiadó. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
7 | ALMANACH Almanach az 1898. évre. Szerk.: Mikszáth Kálmán. Egyetemes Regénytár. Bp., 1898, Singer és Wolfner. 7 sztl.lev., 274 p., 25 sztl.lev. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
8 | ALMANACH Magyar katolikus almanach II. A magyar katolikus egyház élete 1945-1985. Bp., 1988, Az Apostoli Szentszék Könyvkiadója. 758 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
9 | ANTAL SÁNDOR A trondhjemi herczeg kíséretében. Gyoma, 1913, Kner Izidor kiadása. 216 p., 4 sztl.lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben, gerince sérült. |
10 | ÁRJEGYZÉK Preis-Liste über Utensilien für Mikroskopie. Leipzig, é.n., Gustav Riedel. 31 p. Tűzve, foltos, szakadozott kiadói papírborítóban. |
11 | ÁRJEGYZÉK Vetőmag árjegyzék 1975-76. Szerk.: Szakács Antal. Bp., 1975, Vetőmagtermeltető és Értékesítő Vállalat. 115 p., 28 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
12 | ÁRVERÉSI KATALÓGUS Alte Reklame. Sonderauktion mit Emailschildern aus Privatbesitz. Wien, 1999, Alexander Zacke. 115 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
13 | BAKTAY ERVIN A világ tetején I-II. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. Harmadik kiadás. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Címlapkép, 144 p., 2 sztl.lev., 2 sztl.lev., 145-312 p. Kiadói ill. vászonkötésben (2 db). |
14 | BAKTAY ERVIN India I-II. India múltja és jelene, vallásai, népélete, városai, tájai és műalkotásai. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Címlapkép, 323 p., 324 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
15 | Balatoni mindentudó Gyakorlati tudnivalók és tájékoztató helységtérképek balatoni nyaralók, üdülők és kirándulók részére. Bp., 1958, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 126 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
16 | BALÁZS DÉNES Életem - utazásaim. Emlékiratok a földrajzi ismeretterjesztés szolgálatában. Érd, 1995, A szerző kiadása. 504 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
17 | BALÁZS DEZSŐ Társasjátékok kézikönyve. Bp., é.n., Eisler G. Kiadóhivatala. 95 p. Tűzve, kiadói foltos, sérült papírborítóban. |
18 | BARISKA MIHÁLY Gróf Széchenyi István és a francia irodalom. Bp., 1928, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. 93 p., 1 sztl.lev. Fűzve, foltos, szakadtas kiadói papírborítóban. |
19 | BEECHER-STOWE, HARRIET Tamás bátya kunyhója. Ford.: Réz Ádám. Ill.: Würtz Ádám. Ötödik kiadás. Bp., 1960, Móra. 528 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
20 | BÉL MÁTYÁS Heves megye ismertetése 1730-1735. Kétnyelvű (magyar - latin). Ford.: Kondorné Látkóczki Erzsébet. Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 8. Eger, 2001, Heves Megyei Levéltár. 229 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
21 | BENEDEK ELEK Édes anyaföldem! I-II. Egy nép s egy ember története. Második, teljes kiadás. Bp., 1993, Magyar Könyvklub. 277 p., 1 sztl.lev. Kiadói nylkötésben. |
22 | BENEDEK ELEK Halljátok, emberek? Politikai írások és irodalmi bírálatok. Bukarest, 1957, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. 296 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
23 | BERGMAN, STEN Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 272 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
24 | BERZEVICZY GERGELY Élete és művei. Ford.: Gaal Jenő. Magyar mezőgazdasági könyvtár I. Bp., 1902, Politzer Zsigmond és Fia kiadása. XI p., 1 sztl.lev., 224 p., 2 sztl.lev., 319 p., felvágatlan. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
25 | Bibliai nevek és fogalmak Bp., 1988, Primo Kiadó. 301 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
26 | BIEDERLACK JÓZSEF A társadalmi kérdés mibenléte és megoldása. Ford.: Dr. Kiss János. Szeged, 1903, K.n. VIII p., 288 p. Kiadói vászonkötésben. |
27 | BIERBAUER VIRGIL A régi Buda-Pest építészete. Bp., 1920, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler testvérek) Nemzeti Könyvkereskedése. 48 p. Fűzve, szakadtas, ill. kartonborítóban. |
28 | BODROGH PÁL Bolyongás. Versek (1926-1928). Ill.: Batthyány Gyula gróf. Bp., 1929, Singer és Wolfner. 57 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerinc picit sérült. |
29 | BOGDÁN ISTVÁN Magyarországi hossz- és földmértékek a XVI. század végéig. A Magyar Országos Levéltár kiadványai IV. Bp., 1978, Akadémiai. 388 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
30 | BOHUNICZKY SZEFI Nők. Novellák. Fáy Dezső fametszeteivel. Számozott: 500/459. Pápa, 1930, K.n. 112 p., 4 sztl.lev. Tűzve, kiadói viseltes, sérült, ill. papírborítóban. |
31 | BOREC, TOMÁS Jó napot, Ampére úr! Ford.: Horváth Ferenc. Bp., 1980, Móra. 348 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
32 | BOROSAY DÁVID Geometria a reáliskolák számára I-II. Bp., 1928-30, Szent István-Társulat. 245 p., 127 p. Fűzve papírborítóban (2 db). |
33 | BOZSÓKY PÁL GERŐ A jeruzsálemi latin királyság rövid tündöklése és hosszú haldoklása. Szeged, 2004, Agapé. 294 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
34 | BOZSÓKY PÁL GERŐ Keresztes hadjáratok. 2. kiadás. Szeged, 1995, Agapé. 343 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
35 | BREHM, BRUNO A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. Ford.: Fenyő László. VI. kiadás. Bp., é.n., Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 408 p. Korabeli félbőr kötésben. |
36 | BREHM, BRUNO Így kezdődött. Apis és Este. Ford.: Fenyő László. Bp., 1936, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 408 p. Korabeli, néhol sérült félbőr kötésben. |
37 | Budapest Négynyelvű. Második kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky Viktor. Számozatlan. Kiadói sérült, viseltes ill. vászonkötésben. |
38 | Budapest gyógyfürdői és fürdői Szerk.: Dr. Vitéz András. Bp., 1980, Panoráma. 207 p., 4 sztl.lev. Hozzá: Zákonyi Ferenc: A Dunántúl gyógyfürdői és fürdői. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1983, Panoráma. 311 p., Gál Mózes: Az Alföld gyógyfürdői és fürdői. Bp., 1981, Panoráma. 368 p. Cseke László: Észak-Magyarország gyógyfürdői és fürdői. Bp., 1982, Panoráma. 235 p. Mindegyik kiadói fóliázott kartonkötésben (4 db). |
39 | Budapest Székesfőváros Statisztikai Évkönyve XXVIII. évf. 1940. Szerk.: Dr. Illyefalvi I. Lajos. Bp., 1940, Statisztikai Hivatal. Térkép, XIII p., 744 p. Kiadói félvászon kötésben. |
40 | Budapest Székesfőváros Statisztikai Évkönyve XXX. évf. 1942. Szerk.: Dr. Illyefalvi I. Lajos. Bp., 1942, Statisztikai Hivatal. Térkép, XII p., 511 p. Kiadói félvászon kötésben. |
41 | A Budapest székesfővárosi IV. ker. (belvárosi) községi Főreáliskola értesítője (56-63.)Bibliai nevek és fogalmak. 1909-10, 1910-11, 1911-12, 1912-13, 1913-14, 1914-15, 1915-16, 1916-17. Szerk.: Dr. Kopp Lajos. Bp., 1910-17, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. 216 p., 77 p., 96 p., 103 p., 114 p., 1 sztl.lev., 96 p., 80 p., 50 p., 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban, utolsó kötet borítója elválik a könyvtesttől (8 db). |
42 | A budapesti Eötvös József Gimnázium centenáris emlékkönyve. Szerk.: Dr. Donászy Ferenc és Kollár József. Bp., é.n., Eötvös József Gimnázium. 223 p. Fűzve, kiadói foltos, ill. papírborítóban. |
43 | BUZÁS FERENC Reprodukciós fényképezés a nyomdaiparban. Bp., 1982, Műszaki Könyvkiadó. 419 p., 2 sztl.lev. Hozzá: Teszár Jenő: Reprodukciós fényképezés I. A nyomdaipari szakközépiskolák I. osztálya számára. Bp., 1977, Műszaki Könyvkiadó. 149 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. Buzás Ferenc: Új reprodukciós fényképészeti anyagok és eljárások. Kézirat. Készült: 223 pld. Mérnöki Továbbképző Intézet előadássorozatából: 4233. Bp., 1964, Mérnöki Továbbképző Intézet. 132 p. Tűzve, papírborítóban. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
44 | CAPUAI RAJMUND Sziénai Szent Katalin élete. (Legenda maior). Ford.: Dr. Diós István. Bp., 1983, Szent István Társulat. 251 p. + képmelléklet. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
45 | CASSON, HERBERT N. Keressünk többet, mint eddig! Ford.: Dr. Csánk Endre. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa. 182 p., 1 sztl.lev. Korabeli félvászon kötésben. |
46 | CATO, M. PORCIUS A földművelésről. Latinul és magyarul. Ford.: Kun József. Görög és latin írók 11. Bp., 1966, Akadémiai. 321 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
47 | CHOLNOKY TIBORNÉ A csillagászati földrajz elemei. Kézirat gyanánt. Bp., 1936, A szerző kiadása. 65 p. (szennycímoldal hiányzik). Tűzve, kiadói papírborítóban. |
48 | CHURCH M. A., REV. ALFRED J. Elbeszélések a görög tragikus költőkből. Ford.: Névy László. Bp., 1882, Franklin-Társulat. Címlapkép, 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
49 | CLASEN, KARL HEINZ A Louvre képtára. A XIII.-XVIII. századi művek. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 84 p., 1 sztl.lev., 151 tábla képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, sérült papírtokban. |
50 | COOPER Vadölő. Az ifjúság számára átdolgozta: Honti Rezső. Ill.: Haranghy Jenő. Bp., é.n., Hungária Könyvkiadó. 125 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
51 | CZAGÁNY ISTVÁN A budavári palota és a Szent György téri épületek. Bp., 1966, Műszaki. 194 p., 1 sztl.lev. Kiadói nylkötésben, ill. papír védőborítóban. |
52 | CZAKÓ ISTVÁN DR. A trianoni "békekötés" felelőssége. Második kiadás. Bp., é.n., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 53 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
53 | CZEPA, A. DR. Mathematische Spielereien zu anregender Unterhaltung und nützlicher Selbstbeschäftigung. Stuttgart - Berlin - Leipzig, é.n., Union Deutsche Verlagsgesellschaft. 140 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, borító kissé vetemedett, lapok vízfoltosak. |
54 | CSAJÁGHY ANTAL - FEUER FERENC - RÉDLY PÁL Diesel-motoros gépkocsik gazdaságos üzeme. Szerk.: Méhes Árpád. Bp., 1962, Műszaki. 296 p. Kiadói félvászon kötésben. |
55 | CSENGEY GUSZTÁV A mocsarak királya. Fáy Dezső rajzaival. Bp., é.n., Révai. 175 p. Amatőr félvászon kötésben. |
56 | CSER ANDOR - L. ZIERMANN MARGIT - REMÉNYI GUSZTÁV Matematikai zsebkönyv. Második, javított kiadás. Bp., 1967, Tankönyvkiadó. 808 p. Kiadói foltos vászonkötésben. |
57 | CSERES TIBOR Vérbosszú Bácskában. Bp., 1991, Magvető. 275 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
58 | CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Válogatott munkái. Iskolai könyvtár. Bp., 1900, Athenaeum. 2 sztl.lev., 180 p., 1 kihajtható melléklet. Kiadói vászonkötésben. |
59 | DÁNIELNÉ LENGYEL LAURA Az utolsó Hunyadi. Történelmi regény. Milliók Könyve - az ifjúságnak 6. sz. Bp., 1933, Singer és Wolfner. 79 p. + Diákélet. Hozzá: Gaal Mózes ifj.: Boldog vakáció I-II. Ifjúsági regény. Milliók Könyve - az ifjúságnak 7-8. sz. Bp., 1933, Singer és Wolfner. 105 p. + Diákélet, 103 p. + Diákélet. Bibó Lajos: A fekete bég. Ifjúsági regény. Milliók Könyve - az ifjúságnak 9. sz. Bp., 1933, Singer és Wolfner. 82 p., 1 sztl.lev. + Diákélet. Fűzve, enyhén viseltes kiadói ill. papírborítóban (4 db). |
60 | DARWIN, CHARLES Az ember származása és a nemi kiválasztás. Darwin válogatott művei. Bp., 1961, Gondolat. 895 p. Kiadói vászonkötésben. |
61 | De Saussure Czézárnak II. Rákóczi Ferencz fejedelem udvari nemesének törökországi levelei 1730-39-ből és följegyzései 1740-ből A fejedelem utolsó éveiről, haláláról, végrendeletéről és emlékiratairól. Ford.: Thaly Kálmán. Bp., 1909, Magy. Tud. Akadémia. 1 sztl.lev., címlapkép, 379 p., felvágatlan. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
62 | DEÁK FERENC - KOSSUTH LAJOS Párbeszéd a kiegyezésről. Gondolkodó magyarok. Bp., 1981, Magvető. 71 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
63 | DÉRY ENDRE DR. - ELBERT ENDRE DR. - FRIEDMANN ENDRE DR. - VÁGI JÓZSEF DR. A fasizmus üldözötteit védő jogszabályok (1945-1946). (Az 1946. évi július hó 15-ig feldolgozott joganyag). Bp., 1946, American Joint Distribution Committee Magyarországi Bizottsága. VIII p., 179 p. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
64 | DÉRY TIBOR G. A. úr X.-ben. Bp., 1964, Szépirodalmi. 550 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, néhol szakadt, ill. papír védőborítóban. |
65 | Deutsche Demokratische Republik Leipzig, 1970, Veb F. A. Brockhaus Verlag. 239 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, kartontokban. |
66 | DIENES ISTVÁN A honfoglaló magyarok. Ill.: Dienes Ö. István. Harmadik kiadás. Bp., 1978, Hereditas - Corvina. 86 p. + 48 oldal képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
67 | DIÓSI ÁGNES Cigányút. Magyarország felfedezése. Bp., 1988, Szépirodalmi. 345 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, vízfoltos, ill. papír védőborítóban. |
68 | DIVALD KORNÉL Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 2 sztl.lev., 255 p. Fűzve, kiadói foltos, ill. papírborítóban. |
69 | DOBROHOTOV, A. F. Részletes állattenyésztés. Bp., 1950, Mezőgazdasági. 867 p. Kiadói néhol kopott félvászon kötésben. |
70 | DRUCKER TIBOR A csepeli munkásotthon története. Emlékek Budapest múltjából. Bp., 1964, Budapesti Történeti Múzeum. 91 p. Fűzve, kiadói, viseltes, szakadtas, ill. papírborítóban. |
71 | ÉBER ANTAL Széchenyi gazdaságpolitikája. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 278 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
72 | ECSEDY ALADÁR DR. Nyilak az úr kezében. Jelenetek és párbeszédek. Tahitótfalu, 1942, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 136 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
73 | "Egy igaz történet, részletekben." Cigány-magyar kapcsolatok határon innen és túl. Szerk.: Demeter Zayzon Mária. Bp., 1994, Budapest Kőbányai Önkormányzat. 245 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
74 | Egyetemek, főiskolák Bp., 1952, Tankönyvkiadó Vállalat. 47 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
75 | EKA zavarszűrő Háztartási eszközökhöz. Bp., é.n., Globus Nyomda. 49 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
76 | ELMER ISTVÁN Börtönkereszt. Börtönviselt katolikusok visszaemlékezései. METEM könyvek 7. Bp., 1994, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközössége. 224 p. Kiadói papírborítóban. |
77 | EÖTVÖS JÓZSEF B. A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az államra. Első kötet. Második kiadás. Pest, 1870, Ráth Mór. 2 sztl.lev., 320 p. Amatőr félvászon kötésben. |
78 | ERDŐDY JÁNOS Villon a költő. Huszonnégy verse, amelyeket halála után négy és félszáz évvel írt Erdődy János. Bp., 1940, Népszava-Könyvkereskedés kiadása. 45 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. (Kasitzky) papírborítóban. |
79 | ERÉNYI IVÁN Magasházak. Bp., 1972, Műszaki Könyvkiadó. 213 p., 5 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
80 | ERŐS LÁSZLÓ Képeslapok könyve. Kriterion Kiskalauz. Bukarest, 1985, Kriterion. 103 p., 92 oldal képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
81 | Az Est Hármaskönyve. Kétezer év szerelmeslevelei. Szerk.: Dernői Kocsis László, dr. Mihályfi Ernő és Szabó Lőrinc. Bp., 1939, Est Lapkiadó Rt. 447 p. Fűzve, enyhén viseltes kiadói papírborítóban. |
82 | Esztergom Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai 15. II. kiadás. Bp., 1938. 16 p. + 2 térkép. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
83 | Esztergom nevezetességei Összeállította: Homor Imre. Esztergom, 1930, Esztergom sz. kir. megyei város Idegenforgalmi Bizottsága. 48 p., 8 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
84 | ÉVKÖNYV A Magyar Sí Szövetség évkönyve 1944-47. Bp., 1947, Magyar Sí Szövetség. 63 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
85 | ÉVKÖNYV A Magyarországi Kárpátegyesület évkönyve. XXXII. évf. Szerk.: Karoliny Mihály és Lővy Mór. Igló, 1905, Magyarországi Kárpátegyesület. 2 sztl.lev., 153 p. (a 2 melléklet hiányzik). Korabeli foltos, kopott vászonkötésben. |
86 | ÉVKÖNYV Ararát évkönyv. Zsidó magyar almanach az 1939 (5699-5700) évre. II. kiadás. Bp., 1939, Pesti Izr. Leányárvaház. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
87 | ÉVKÖNYV Az Országos Magyar Királyi Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola évkönyve az 1936/37-iki tanévről. Szerk.: Dr. Isoz Kálmán. Bp., 1937, Orsz. M. Kir. Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola. 138 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
88 | FARKAS ZOLTÁN Munkácsy Mihály. Officina képeskönyvek 51/52. Bp., 1943, Officina. 29p., 2 sztl.lev., 32 tábla képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
89 | FEDOR ÁGNES Sárga nárcisz. Egy marék vers. 1939-1945. Bp., é.n., Magyar Téka. 39 p. Tűzve, kiadói ill. (Gábor Éva) papírborítóban. |
90 | FEHÉR IPOLY Kísérleti természettan. Az újabb elméletek alapján szerkesztett kézikönyv középiskolák felsőbb osztályai számára. Ötödik javított kiadás. Bp., 1886, Franklin-Társulat. XIII p., 1 sztl.lev., 432 p., 1 kihajtható tábla. Amatőr foltos félvászon kötésben. |
91 | Fehér könyv A Magyar Köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai. II. kiadás. Bp., 1947, Szikra Irodalmi és Lapkiadó Vállalat Rt. 128 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
92 | FÉJA GÉZA Dózsa György. Történelmi tanulmány. Bp., 1939, Mefhosz Könyvkiadó. 243 p., 6 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
93 | "Feledheted-e ezeket az arcokat?" Sára Sándor fényképei. A magyar fotográfia történetéből 30. Bp., 2003, Magyar Fotográfiai Múzeum. 196 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
94 | FELEKI LÁSZLÓ A WM-rendszer. Ill.: Dobry Lajos. Bp., é.n., Az MLSZ Edzők Testületének kiadása. 208 p. Fűzve, kiadói foltos ill. papírborítóban. |
95 | FERENCZY MÁRIA - KINCSES KÁROLY Mandarin öszvérháton. Hopp Ferenc fényképei. A magyar fotográfia történetéből 14. Bp., 1999, Magyar Fotográfiai Múzeum - Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum. 156 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
96 | Ferenczy Noémi Bp., 1983, Corvina. 66 p. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
97 | FESTETICS RUDOLF GRÓF Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. Ford.: Sárosi Bella. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Kk. Rt. 3 sztl.lev., 278 p., 1 kihajtható térképmelléklet. Kiadói vízfoltos, néhol kopott, ill. vászonkötésben. |
98 | FÉVAL, PAUL A púpos. Ford.: Vigh Károly. Bukarest, 1969, Ifjúsági Könyvkiadó. 482 p., 3 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
99 | FOLYÓIRAT ELTE Diáktársaság. A Jogi Kari Tudományos Diáktársaság lapja. 1955. 1-11. szám. |
100 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon. Főszerk.: Kisbán Miklós. Szerk.: Kós Károly. Tizenegyedik évf. 7. sz. (1938. aug.-szept.). Kolozsvár, 1938, Erdélyi Szépmíves Céh. 475-554 p. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
101 | FOLYÓIRAT Fotó. XIV. évf. 1-12. sz. Szerk.: Bence Pál. Bp., 1967, Lapkiadó Vállalat. 576 p. Amatőr vászonkötésben egybekötve. |
102 | FOLYÓIRAT Fotóművészet. XVIII. évf. 3. sz. Szerk.: Torda István. XXI. évf. 3-4. sz. Szerk.: Féner Tamás. XXII. évf. 1-2. sz. Szerk.: Féner Tamás. Bp., 1975, 1978, 1979, Lapkiadó Vállalat. 63 p., 64 p., 64 p., 64 p., 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban (5 db). |
103 | FOLYÓIRAT Fotóművészet. XII. évf. 1-4. sz. Szerk.: Rozgonyi Iván. Bp., 1969, Lapkiadó Vállalat. 64 p., 63 p., 63 p., 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban (4 db). |
104 | FOLYÓIRAT Fotóművészet. XIII. évf. 1-4. sz. Szerk.: Rozgonyi Iván. Bp., 1970, Lapkiadó Vállalat. 63 p., 63 p., 58 p., 1 sztl.lev., 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban (4 db). |
105 | FOLYÓIRAT Földrajzi Közlemények. LXIII. kötet 8-10. sz. Cholnoky Jenő ünnepi füzet. Szerk.: Hézser Aurél és Kéz Andor. Bp., 1935, Magyar Földrajzi Társaság. 1 sztl.lev., címlapkép, 150-450 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
106 | FOLYÓIRAT Hazánk. A Demokrata Néppárt lapja. V. évf. 1. szám. 1956. november 4. |
107 | FOLYÓIRAT Képes Sport. III. évf. 43. sz. 1956. okt. 23. Bp., 1956, Sport Lap- és Könyvkiadó Vállalat. Számozatlan. |
108 | FOLYÓIRAT Magyar Cserkész. 67 db szórványszám 1924-1944. |
109 | FOLYÓIRAT Magyar Cserkész. XI. évf. 1-24. szám. Szerk.: Vidovszky Kálmán. Bp., 1930, Magyar Cserkészszövetség. 7 p., 528 p. + borítók. Félvászon kötésben. |
110 | FOLYÓIRAT Magyar Honvéd. 1. évf. 3. sz. 1956. nov. 1. Főszerk.: Nagy Gábor. Bp., 1956, Magyar Honvéd. 4 p. |
111 | FOLYÓIRAT Magyar Jövő. Az Egyetemi Ifjúság lapja. I. évf. 1. szám. 14956. november 3. |
112 | FOLYÓIRAT Magyar Világ. Független Politikai napilap. I. évf. 1-3. szám. 1956. november 1-3. |
113 | FOLYÓIRAT Népakarat. A Magyar Szabad Szakszervezetek Országos Szövetségének lapja. I. évf. 1-7., 9-10. szám. 1956. november 1. - november 23. (10. számból II. kiadás is). |
114 | FOLYÓIRAT Népszabadság. A Magyar Szocialista Munkapárt lapja. I. évf. 1-3. szám. 1956. november 2. - december 4. |
115 | FOLYÓIRAT Plajbász és Paróka. A jubileumi SZÚR lapja. 1967. május 21. |
116 | FOLYÓIRAT Rádiós gazdasági előadások. A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium rádióelőadásainak sorozata. XVI. évf. 1943 (január - december). Bp., 1943, Athenaeum. Újrakezdődő számozással. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
117 | FOLYÓIRAT Reformáció. Református országos hetilap. Főszerk.: Dr. Ravasz László. I. évf. 1. szám, 1956. november 4-10. |
118 | FOLYÓIRAT Roudoudou les belles images. Szórványszámok. Paris, é.n., Montmartre. Számozatlan. Amatőr félvászon kötésben. |
119 | FOLYÓIRAT Szabad Ifjúság. Az OISZ Központi Vezetőségének lapja. Rendkívüli kiadás. 1956. október 27. és október 29. Forradalmi Magyar Ifjúság lapja. 1956. október 30. |
120 | FOLYÓIRAT Szabad Nép. A Magyar Dolgozók Pártjának központi lapja. Különszám. 1956. október 27. |
121 | FOLYÓIRAT Zászlónk. 16 db szórványszám 1937-1943. |
122 | FOLYÓIRAT Zászlónk. XXXVI. évf. 1-10. szám. Szerk.: Radványi Kálmán. Bp., 1937-38, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 320 p. Amatőr nylkötésben. |
123 | FOLYÓIRAT Zászlónk. XXXV. évf. 1-10. szám. Szerk.: Radványi Kálmán. Bp., 1936-37, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 280 p. Amatőr nylkötésben. |
124 | Fotolexikon Főszerk.: Barabás János. Szerk.: Berty Imre, Király Zoltán. Bp., 1963, Akadémiai. 640 p., 104 oldal képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
125 | FRAENKEL, HEINRICH Unsterblicher Film. Die grosse Chronik. München, 1957, Kindler Verlag. 498 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben (szakadozott, viseltes, ill. papír védőborító a kötetbe helyezve). |
126 | FRANCOIS, GÉRARD Szökevények a világűrben. Tarka regénytár 13. Novi Sad, é.n., Fórum Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 62 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
127 | FÜVESSY ANIKÓ DR. A tiszafüredi járás úttörőmozgalmának története. (1948-1957). Tiszafüred, 1974, K.n. 131 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
128 | GAAL JENŐ Gróf Széchenyi István nemzeti politikája és jövőnk. Bp., 1903, Politzer Zsigmond és Fia. XVI p., 224 p. Amatőr félvászon kötésben. |
129 | GÁBOR ANDOR A kozák. és egyéb jelenetek. Negyedik kiadás. Bp., é.n., Dick Manó kiadása. 159 p., eleje felvágatlan. Fűzve, kiadói viseltes, foltos, ill. papírborítóban, kötése meglazult, szétesett, borító elválik a könyvtesttől. |
130 | GELLÉRT ENDRE A képregény története. Megjelent 1000 pld.-ban. A Tömegkommunikációs Kutatóközpont szakkönyvtára 28. kötet. Bp., 1975, Tömegkommunikációs Kutatóközpont. 103 p., LV p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
131 | GEORGENS, JAN DANIEL Großes illustriertes Spielbuch für Knaben. Eine Auswahl der schönsten Spiele, anregender und unterhaltender Beschäftigungen und Belustigungen im Freien und im Zimmer. Ill.: Paul Wendling. Neue durchgesehene Auflage. Berlin, é.n., Globus Verlag. 2 sztl.lev., 316 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
132 | Gépészeti zsebkönyv I-II. Főszerk.: Dr. Pattantyús Á. Géza. Bp., 1937, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 1567 p., 1560 p., 4 sztl.lev., XV p. Kiadói vászonkötésben (2 db). |
133 | GRäTZER JÓZSEF Rébusz. Ill.: Réber László. Bp., 1960, Móra Ferenc Könyvkiadó. 242 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kopott félvászon kötésben. |
134 | GRIGORESCU, DAN Im Donaudelta. Bukarest, 1967, Verlag Meridiane. Számozatlan. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
135 | Gróf Széchenyi István munkái II/1. I. rész: Hitel. II. rész: Világ. Sajtó alá rendezi: Szily Kálmán. Bp., 1904, Magyar Tudományos Akadémia. LXVII p., 243 p., 4 sztl.lev., 378 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
136 | Gróf Széchenyi István munkái II/2. Stadium, a Kelet Népe, politikai programtöredékek. Bp., 1905, Magyar Tudományos Akadémia. LII p., 2 sztl.lev., 260 p., 2 sztl.lev., XXVIII p., 277 p., 1 sztl.lev., XVII p., 140 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
137 | GYULAI FERENC DR. A színesfényképezés gyakorlata. Fotóélet nagykönyvtára 4. sz. Bp., 1942, Fotóélet. 102 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerinc sérült. |
138 | HADALY CAROLUS Elementa hydrotechniae, quae in usum auditorum suorum elucubratus est. Posonii, 1803, Simonis Petri Weber. 3 sztl.lev., 151 p., 2 kihajtható rézmetszetű tábla. Hozzákötve: Rausch, Franciscum: Elementa architecture ad structuras oeconomicas applicatae in usum. Budae, 1799, Regiae Universitatis Pestanae. XVI p., 158 p., 1 sztl.lev., XI kihajtható rézmetszetű tábla. Korabeli viseltes, foltos, sérült kartonkötésben. |
139 | Hagada Nagy Imre tréfája az 1925-ik évi husvéti vacsorához. Bp., 1925, Az Ojság kiadása. 127 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
140 | A Hajdú-Bihar megyei zsidóság történetének levéltári forrásai. Szerk.: Radics Kálmán. A Hajdú-Bihar Megyei Levéltár forráskiadványai 29. Debrecen, 1997, Hajdú-Bihar Megyei Levéltár. 423 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
141 | HAJÓS ELEMÉR Széthulló családok, kallódó gyermekek. Bp., 1946, Korda Rt. 256 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
142 | HAMVAS BÉLA A láthatatlan történet. Bp., 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 185 p., 1 sztl.lev. (szennycímoldal hiányzik). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
143 | HARSÁNYI ZSOLT Szólalj, szólalj, virrasztó! I-II. Zrínyi, a költő, életének regénye. Bp., 1934, Singer és Wolfner. 283 p., 278 p., 1 sztl.lev. Kiadói bőrkötésben, gerinc sérült. |
144 | Hasznos olvasmányok Iparosok olvasótára XIII. évf. 3-4. sz., 9-10. sz. Bp., 1907, Lampel R. 96 p., 98 p. Kiadói kopott, ill. vászonkötésben. |
145 | Hauptbericht der Handels- und Gewerbekammer für das Herzogthum Bucovina nebst der Topographisch-statistischen Darstellung des Kammerbezirkes mit Schluss des Jahres 1861 Czernowitz, 1862, Gedruckt bei Johann Eckhardt. 285 p. Korabeli félvászon kötésben. |
146 | HEGEDŰS LORÁNT Gróf Széchenyi István regénye és éjszakája. Bp., é.n., Athenaeum. 324 p., 2 sztl.lev. Kiadói koszos, foltos, néhol szakadt, viseltes vászonkötésben, fűzése hátul meglazult. |
147 | HEROLD ISTVÁN DR. Takarmányozás. Bp., 1977, Mezőgazdasági. 546 p., 3 sztl.lev. Kiadói nylkötésben. |
148 | HETÉS TIBOR Stromfeld Aurél. Bp., 1978, Zrínyi. 234 p. + képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
149 | HETZEL HENRIK DR. - BÖLCSHÁZY KÁLMÁN DR. Állatorvosi szülészet I-II. Agrártudományi Egyetem tankönyvei. 3. átdolgozott kiadás. Bp., 1952, Mezőgazdasági. 368 p., 255 p. Kiadói félvászon kötésben. |
150 | HEVESY IVÁN A gyerekek fényképezése. A gyerek életének jelenetei otthon és szabadban, a gyerekarckép és csoportkép felvétele, játék és sportjelenetek fényképezése. HAFA könyvtár 42-44. Második kiadás. Bp., 1940, Hatschek és Farkas. 63 p., VIII p. Hozzá: Hevesy Iván: Milyen szűrővel? Milyen negatívanyagra? Jó színszűrő - szép kép második része. HAFA könyvtár 38-39-40. Harmadik kiadás. Bp., é.n., Hatschek és Farkas. 77 p., 1 sztl.lev., VIII p. Mindkettő fűzve kiadói papírborítóban. |
151 | HOLLÓSI SOMOGYI JÓZSEF Tengerek és gyarmatok. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda. VIII p., 315 p. Kiadói félvászon kötésben. |
152 | HÓMAN BÁLINT - SZEKFŰ GYULA Magyar történet I-VIII. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 442 p., 1 sztl.lev., 368 p., 483 p., 437 p., 1 sztl.lev., 427 p., 1 sztl.lev., 495 p., 451 p., 155 p. + 47 p. (A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda jelentése). Kiadói félvászon kötésben, gerincek néhol enyhén sérültek (8 db). |
25000 | ||
153 | HORVAI JÓZSEF Kémigráfia. Készült: 800 pld. Bp., 1962, Műszaki. 231 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
154 | HOVÁNYI Néhány hét a Szent Földön 1856-ban. Bécsben, 1858, Schweiger Antal Nyomdájában. Címlapkép, VIII p., 368 p. + 1 kihajtható melléklet. Korabeli félvászon kötésben, gerinc sérült. |
155 | HÖFFER SÁNDOR - SCHEIN BÉLA Klisékészítés technológiája. Készült: 580 pld. Bp., 1953, Könnyűipari Kiadó. 147 p. + táblamelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
156 | Illustrated description of Hungary and its capital. Bp., é.n., Hornyánszky. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
157 | Az ínyesmester nagy szakácskönyve. Ill.: Korcsmáros Pál. Bp., 1955, Műszaki. 524 p. Kiadói viseltes, sérült, kopott, ill. (Török János) félvászon kötésben. |
158 | Ízletes hadiételek Ötletek, aranytanácsok. Összeállította: Madár Imréné. Bp., 1991, Szent Gellért Egyházi Kiadó. 47 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
159 | JACOT, B. L. - COLLIER, D. M. B. Marconi az éter varázslója. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Címlapkép, 275 p. Kiadói vászonkötésben. |
160 | JAJCZAY JÁNOS - SCHWARTZ ELEMÉR Karácsony a művészetben. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 255 p. Kiadói félvászon kötésben, gerince javított. |
161 | JAKUCS PÁL Mátra. Ill.: Csergezán Pál. Magyar tájak. Bp., 1955, Művelt Nép. 59 p. + képmellékletek, kihajtható térképmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
162 | Jászai Mari levelei Sajtó alá rendezte: Kozocsa Sándor. Bp., 1944, Dr. Pintér Jenőné Vállalata. 400 p. Kiadói kopott, ill. félvászon kötésben. |
163 | A Jászóvári Premontrei Kanonokrend gödöllői reálgimnáziumának, Szent Norbert-nevelőintézetének és teológiai főiskolájának értesítője. 1932-33, 1933-34, 1934-35, 1935-36, 1936-37. Bp., 1933-37, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 106 p., 1 sztl.lev., 83 p., 68 p., 2 sztl.lev., 88 p., 2 sztl.lev., 73 p., 1 sztl.lev. Hozzá: A Jászóvári Premontrei Kanonokrend gödöllői Szent Norbert nevelőintézetének és gimnáziumának tájékoztatója. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 19 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, némelyik enyhén viseltes (5 db). |
164 | JÉCSAI LÁSZLÓ Melegágy és üvegház a házikertben. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági szakkönyvsorozata 12. sz. Bp., 1941, Növényvédelem és Kertészet kiadása. 64 p. Spirálfűzéssel, kartonborítóban. |
165 | JOANELLI, GUSTAV VON Jacob Casanova s Memoiren (VIII.). Vollständige, mit kunstvoll ausgeführten Illustrationen versehene Prachtausgabe. Achter Band. Leipzig, Prag, Wien, é.n., Verlagsbuchhandlung Alois Hynek. 312 p. Kiadói, enyhén viseltes, ill., dombornyomásos vászonkötésben. |
166 | JÓCSIK LAJOS Iskola a magyarságra. Egy nemzedék élete húsz éves kisebbségben. Bp., é.n., Nyugat. 178 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
167 | JÓKAI MÓR Kis Dekameron. Válogatott beszélyek. Ill.: Neogrády Antal. Hetedik kiadás. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 339 p. Kiadói ill. vászonkötésben, gerince kopott. |
168 | JÓSIKA MIKLÓS A szegedi boszorkányok I-III. Második kiadás. Bp., 1874, Franklin-Társulat. 190 p., 1 sztl.lev., 186 p., 167 p. Hozzákötve: Jósika Miklós: Egy kétemeletes ház Pesten. Bp., 1874, Franklin-Társulat. 188 p., utolsó két lap kitépve, szöveghiány. Korabeli foltos félbőr kötésben. |
169 | JÓSIKA MIKLÓS A végváriak I-III. Bethlen Gábor fejedelem korából. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv. 4 sztl.lev., 175 p., 4 sztl.lev., 177 p., 172 p. Korabeli vászonkötésben. |
170 | JÓSIKA MIKLÓS Két barát I-IV. Történelmi regény. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv. 4 sztl.lev., 179 p., 2 sztl.lev., 162 p., 1 sztl.lev., 2 sztl.lev., 175 p., 2 sztl.lev., 196 p. Korabeli vászonkötésben (2 db). |
171 | JÓSIKA MIKLÓS Második Rákóczi Ferencz I-VI. Pest, 1861, Heckenast Gusztáv. 3 sztl.lev., 259 p., 2 sztl.lev., 274 p., 2 sztl.lev., 264 p., 2 sztl.lev., 235 p., 2 sztl.lev., 335 p. Amatőr vászonkötésben. |
172 | JÓZSA GYÖRGY GÁBOR Ferenc József zászlai alatt. (1848-1914). Bp., 1990, Corvina. 137 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
173 | József Attila Négyszemközt az utókorral. József Attila fényképeinek ikonográfiája. Összeállította: Macht Ilona. Fotótéka. Bp., 1980, Népművelési Propaganda Iroda. 113 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
174 | KABDEBO GYULA A szobrászat története. Építő munkavezetők könyvtára XIX-XX. Bp., 1909, Ifj. Nagel Ottó Könyvkereskedése. 178 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
175 | KÁDÁR LÁSZLÓ Székely fürdők, székely tájak. Officina képeskönyvek 32. Bp., 1943, Officina. 28 p., 4 sztl.lev., 24 tábla képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
176 | KALABÉR LÁSZLÓ Kézdimartonfalvától Új-Zélandig a madarak nyomában. Brassó, 1997, Fulgur Kiadó. 158 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
177 | KALENDÁRIUM Flamand kalendárium. A kísérőtanulmányt az Országos Széchényi Könyvtár Cod. Lat. 396. jelzetű kódexének hasonmás kiadásához Soltész Zoltánné írta. Bp., 1983, Helikon. A kalendárium számozatlan, a kísérőtanulmány 45 p., 1 sztl.lev. A kalendárium kiadói bársonykötésben, a kísérőtanulmány ill. papírborítóban. |
178 | Kálvin levelei a nőkhöz Ford.: Pruzsinszky Pál. Bp., 1909, Hornyánszky Viktor cs. és kir. udvari könyvnyomdája. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
179 | KAMPIS ANTAL Magyar faszobrok. Officina képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 26 p., 3 sztl.lev., 32 tábla képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
180 | KARINTHY FRIGYES Így írtok ti I-II. Második (bővített) kiadás. Bp., é.n., Athenaeum. 212 p., 184 p. Kiadói félvászon kötésben. |
181 | KÁROLYI ÁRPÁD Buda és Pest visszavívása 1686-ban. Bp., 1936, Budapest Székesfőváros kiadása. XIX p., 1 sztl.lev., 406 p. + kihajtható melléklet. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
182 | KASSÁK LAJOS Az izmusok története. Bp., 1972, Magvető. 315 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. kopott, sérült papír védőborítóban. |
183 | KATALÓGUS Katalog der Verlagsbuchhandlung Georg Thieme in Leipzig. Leipzig, 1903, Georg Thieme. 39 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
184 | KATALÓGUS Märklin D6 - 1929. Mechanikai játékáruk - Fém építőszekrények. Bp., 1929, Klein Dezső. 35 p., 4 sztl.lev. Tűzve, kiadói viseltes, szakadt, ill. papírborítóban. |
185 | KATALÓGUS Märklin Katalog D15 - 1938/39. Göppingen, é.n., Gebr. Märklin&Cie. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
186 | KATALÓGUS Märklin Metallbaukasten. Anleitungsbuch Nr. 71 mit Vorlagen für über 200 unterhaltende und lehrreiche Modelle zu Märklin-Baukasten. Göppingen, é.n., Gebr. Märklin&Cie. 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
187 | KECSKÉS LÁSZLÓ Komáromi mesterségek. Bratislava, 1978, Madách. 265 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
188 | A képzőművészet iskolája A festőművészet, grafika és szobrászat technikai eljárásai. Szerk.: Szőnyi István (első kiadás) és Molnár C. Pál (második kiadás). Második kiadás. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap. 342 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, sérült félvászon kötésben, kötése meglazult. |
189 | KERESZTURY DEZSŐ A magyar irodalom képeskönyve. Bp., 1956, Magvető Könyvkiadó. 343 p. Kiadói vászonkötésben, papírtokban. |
190 | KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ Isteni művészet. Bp., 1938, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 161 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
191 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Antik mozaikok és műkincsek Tunéziából. Szerk.: Szabó Miklós. Bp., 1974, Szépművészeti Múzeum. Számozatlan. Kiadói ill. papírborítóban. |
192 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Az üveg művészete. Bp., 1961, Iparművészeti Múzeum. 20 p., 18 sztl. lev. képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
193 | KIÁLLÍTÁSI VEZETŐ Százados úti művésztelep. Bp., 1965, Magyar Nemzeti Galéria. 69 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
194 | KIÁLLÍTÁSI VEZETŐ Vasarely. Bp., 1969, Műcsarnok - Corvina. Számozatlan. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
195 | KIÁLLÍTÁSVEZETŐ Az üveg művészete. Bp., 1961, Iparművészeti Múzeum. 20 p., 1 sztl.lev., 30 tábla fekete-fehér képmelléklet, 2 tábla színes képmelléklet, 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
196 | KIÁLLÍTÁSVEZETŐ Keleti szőnyeg. Bp., 1962, Iparművészeti Múzeum. 28 p., 16 tábla képmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
197 | A Kínai Népköztársaság. Cikkgyűjtemény. Bp., 1950, Szikra Könyvkiadó. 285 p., 1 sztl.lev. (szennycímoldal hiányzik). Kiadói ill. félvászon kötésben. |
198 | KINCSES KÁROLY A fotográfus, építész, festő Vydareny Ivány. A magyar fotográfia történetéből 18. Bp., 2000, Magyar Fotográfiai Múzeum. 155 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
199 | KINCSES KÁROLY Levétetett Veressnél, Kolozsvárt. A magyar fotográfia történetéből 1. Bp., 1993, Magyar Fotográfiai Múzeum - VIPress Kft. 100 p., XCV p. képmelléklet. Viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
200 | KIPLING, RUDYARD A dzsungel könyve. és Az új dzsungel-könyv. Ford.: Benedek Marcell. Ill.: Haranghy Jenő. Bp., é.n., Győző Andor kiadása. 373 p., 1 sztl.lev. Kiadói foltos, ill. vászonkötésben, gerince sérült. |
201 | A Kisbirtokosok országos földhitelintézetének ötven éves MŰKÖDÉSE 1880-1929. Összeállította: Hunyady Ferenc. Bp., 1930, Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete. Címlapkép, 268 p. Kiadói vászonkötésben. |
202 | KISS FERENC DR. - SZENTÁGOTHAI JÁNOS DR. Az ember anatomiájának atlasza. I. kötet: Csonttan, szalagtan, izomtan. Bp., 1946, Posner Grafikai Műintézet Rt. 249 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, borítókartonok több helyen megtörve. |
203 | Kivonat az 1834-ben megjelent Rozsnyó egyházi töredékekből Esztergomban, 1865, nyomatott Horák Egyednél. 48 p., 2 sztl.lev. Fűzve, foltos kiadói papírborítóban. |
204 | KNAUZ NÁNDOR Az Országos Tanács és országgyűlések története. 1445-1452. Pest, 1859, Emich Gusztáv. 175 p., felvágatlan. Fűzve, foltos kiadói papírborítóban. |
205 | Kolozsvári Szervátiusz Tibor Szerk.: Babiczky Klára. Bp., 1994, Püski. 72 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
206 | KOLTA MAGDOLNA - KINCSES KÁROLY Haár Ferenc magyarországi képei. Út a Munka-körtől a zen-buddhizmusig. A magyar fotográfia történetéből 32. Bp., 2004, Magyar Fotográfiai Múzeum - MTA Művészettörténeti Kutatóintézet. 156 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
207 | KÓS KÁROLY Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Hasonmás: Bp., 1988, Szépirodalmi. 88 p., 60 tábla képmelléklet, 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
208 | KÓS KÁROLY DR. - SZENTIMREI JUDIT - NAGY JENŐ DR. Kis-küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. 316 p., 2 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill., enyhén viseltes papír védőborítóban. |
209 | KOSINSKY VIKTOR DR. A szőlőtermesztés kiskönyve. Bp., 1948, A szerző kiadása. 65 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
210 | KOVÁCS IMRE A néma forradalom - A néma forradalom a parlament és a bíróság előtt. Magyarságismeret. Bp., 1989, Cserépfalvi - Gondolat - Tevan. 314 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
211 | KOVÁCS JÓZSEF LÁSZLÓ A soproni Parnasszus. Sopron-Ödenburg kétnyelvű irodalma a kezdetektől napjainkig. Kisebbségkutatás könyvek. Bp., 2003, Lucidus Kiadó. 298 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
212 | KOVÁCS JÓZSEF LÁSZLÓ A szülőföld nem enged. Sopron, 2002, Széchenyi István Városi Könyvtár. 253 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
213 | KRAFFT-EBING R. DR. BÁRÓ Psychopathia sexualis. Különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. Ford.: Dr. S. K. M. II. javított kiadás. Bp., 1926, Nova. 478 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, gerince sérült. |
214 | KRÚDY GYULA N. N. (Egy szerelem-gyermek). Bp., 1922, Athenaeum. 134 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
215 | KRUIF, PAUL DE Bacillusok világa. Ford.: Detre László Dr. Bp., é.n., Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. 334 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
216 | A Ku Klux Klan. A Friss Ujság ismerettára 1. 4 sztl.lev. |
217 | KUBINYI FERENC Fekete lexikon I. 1945-1956. H.n., 1994, Malomfalvi Kiadó - Magyarok Vasárnapja - Thousand Oaks California. 303 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
218 | KULIN GYÖRGY Fénycsóva lobbant. Válogatott írások. Könyves könyvek 5. Bp. - Újpest, 2001, N. J. Pro Homine. 234 p., 7 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
219 | KÜHNELT-LEDDIHN ERIK Jezsuiták, nyárspolgárok, bolsevikik. Ford.: Früchtl Ede. Vigilia-könyvek 4. Bp., é.n., Pázmány Péter Irod. Társ. kiadása. 392 p. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. |
220 | KÜNKEL, FRITZ DR. A közösség. A közösséglélektan alapfogalmai. Fordította: Dr. Vető Lajos. Bp., 1940, Scholtz Testvérek kiadása. 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
221 | KÜZDELEM AZ IGAZSÁGÉRT Tanulmányok Randolph L. Braham 80. születésnapjára. Szerk.: Karsai László és Molnár Judit. Bp., 2002, Mazsihisz. 785 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
222 | L. MAGYARY JUDIT Szivecske meséi. Meséskönyv kicsinyeknek. Bp., é.n., Korda Rt. 96 p. Fűzve, kiadói ill. (Benedek) papírborítóban. |
223 | L. NAGY ZSUZSA Szabadkőművesek. Bp., 1988, Akadémiai. 129 p., 1 sztl.lev., 16 oldal képmelléklet, 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
224 | LACZKÓ GÉZA Sey Tamás levelei. Címlapkép: Jaschik Álmos. Bp., 1922, Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Rt. Címlapkép, 102 p. Kiadói kartonkötésben. |
225 | LANDOR, HENRY S. Utazás a rejtelmes Tibetben. Számos eredeti fényképpel és rajzzal. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 315 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes, ill. kartonkötésben. |
226 | LAVATER-SLOMAN, MARY Nagy Katalin. Tempefői fordítása. Bp., 1944, Griff Könyvkiadó. Címlapkép, 348 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, kopott, szakadt, ill. papír védőborítóban. |
227 | LÁZÁR BÉLA DR. Zichy Mihály élete és művészete. Bp., é.n., Athenaeum. 239 p., 151 tábla képmelléklet. Kiadói foltos, sérült, viseltes vászonkötésben. |
228 | LEIPNIK L. NÁNDOR A barbizoni művészek. Művészeti Könyvtár. Bp., é.n., Lampel R. Címlapkép, 2 sztl.lev., 144 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben, gerinc picit sérült. |
229 | LEXIKON Ókori lexikon I-IV. Szerk.: Pencz Vilmos Dr. Bp., 1902-1904, Franklin-Társulat. Reprint: Bp., 1985, Könyvértékesítő Vállalat. 540 p., 3 sztl.lev., 541-1142 p., 1 sztl.lev., 4 sztl.lev., 608 p., 3 sztl.lev., 609-1290 p. Kiadói vászonkötésben (4 db). |
230 | LOMAX, BILL Magyarország 1956. Ford.: Krassó György. H.n., 1989, Aura Kiadó. 288 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
231 | LŐRINCZY GYÖRGY (1935-1981) "Szaros seggel angyallá válni". A magyar fotográfia történetéből 7. Bp., 1995, Magyar Fotográfiai Múzeum - Glória Kiadó. 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
232 | LUCIE CHRISTINE A XX. század nagy misztikusának naplója. Ford.: Trugly Józsefné. Bp., é.n., Szalézi Művek. 197 p., 2 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben, eredeti ill. papírborító bekötve. |
233 | LUKÁCS ALADÁR Első segélynyújtás az állatok megbetegedéseinél. Köztelek olcsó könyvtára III. évf. 4-5. füzet. Bp., 1911, Pátria. 84 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
234 | Lustige Wilhelm Busch Sammlung mit Max und Moritz München, é.n., Verlag Braun & Schneider. 216 p. Kiadói foltos, ill. vászonkötésben. |
235 | LUX GYULA A modern nyelvek tanulása és tanítása. Miskolc, 1925, Klein, Ludvig és Szelényi Rt. könyvnyomdája. 199 p. Korabeli félvászon kötésben. |
236 | A ma szakácskönyve. 2000 recept, diétás ételek, olcsó és gyorsan készülő ételek, weekend főzés, nyers ételek. Összeállította: Z. Tábori Piroska. II. kiadás. Bp., é.n., Dante. 632 p. Kiadó kopott, viseltes vászonkötésben. |
237 | Magyar cserkészvezetők könyve Szerk.: Sík Sándor. Bp., 1925, Magyar Cserkészszövetség. 364 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
238 | Magyar festők és grafikusok adattára Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő és grafikusművészekről. Szeged, 1988, K.n. 729 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
239 | A magyar nemzet története I. Magyarország a királyság megalapításáig. Írták: Frőhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Nagy Géza és Marczali Henrik. Szerk.: Szilágyi Sándor. Második (változatlan) kiadás. Bp., 1895, Athenaeum. Címlapkép, 15 p., CCCLII p., 335 p. + számos képtábla és kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, ill. félbőr kötésben, gerince kopottas, picit sérült. |
240 | A magyar nemzet története II. Magyarország története az Árpádok korában (1038-1301). Írta: Marczali Henrik. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896, Athenaeum. 2 sztl.lev., címlapkép, 706 p. + számos képtábla és kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, ill. félbőr kötésben, gerince enyhén kopottas. |
241 | A magyar nemzet története IV. A Hunyadiak és a Jagellók kora (1440-1526). Írta: Fraknói Vilmos. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896, Athenaeum. 2 sztl.lev., címlapkép, 694 p., 1 sztl.lev. + számos képtábla és kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, ill. félbőr kötésben, gerince kopottas, picit sérült. |
242 | A magyar nemzet története V. Magyarország három részre oszlásának története (1526-1608). Írta: Acsády Ignácz. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Athenaeum. 2 sztl.lev., címlapkép, 680 p. + számos képtábla és kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, ill. félbőr kötésben, gerince kopottas, picit sérült. |
243 | A magyar nemzet története VII. Magyarország története I. Lipót és I. József korában (1657-1711). Írta: Acsády Ignácz. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Athenaeum. 2 sztl.lev., címlapkép, 715 p. + számos képtábla és kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, ill. félbőr kötésben, gerince enyhén kopottas. |
244 | A magyar nemzet története VIII. Magyarország története III. Károlytól a Bécsi Congressusig (1711-1815). Írta: Marczali Henrik. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Athenaeum. 2 sztl lev., címlapkép, 625 p. + számos képtábla és kihajtható melléklet, utolsó oldal kitépve, de a mű teljes. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, ill. félbőr kötésben, gerince enyhén kopottas. |
245 | A magyar nemzet története IX. A nemzeti államalkotás kora 1815-1847. Írta: Ballagi Géza. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Athenaeum. 2 sztl.lev., címlapkép, 724 p. + számos képtábla és kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, ill. félbőr kötésben, gerince enyhén kopottas. |
246 | A magyar nemzet története X. A modern Magyarország (1848-1896). Írták: Márki Sándor és Beksics Gusztáv. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Athenaeum. Címlapkép, XII p., 865 p., 1 sztl.lev. + számos képtábla és kihajtható melléklet. Kiadói aranyozott, dombornyomásos, ill. félbőr kötésben, gerince több helyen is sérült, hiányos. |
247 | Magyar utazók, földrajzi felfedezők Szerk.: Havasné Bede Piroska és Somogyi Sándor. Bp., 1973, Tankönyvkiadó. 379 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, gerince sérült. |
248 | Magyarországi miniatúrák Szerk.: Dr. Veres Gáborné. Bp., 1970, Képzőművészeti Alap. Számozatlan. Kiadói nylkötésben, ill. kartontokban. |
249 | A magyarság néprajza I-IV. I. A magyarság tárgyi néprajza 1. II. A magyarság tárgyi néprajza 2. III. A magyarság szellemi néprajza 1. IV. A magyarság szellemi néprajza 2. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 435 p., 443 p., 472 p., 1 sztl.lev., 504 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott félvászon kötésben (4 db). |
250 | MALONYAY DEZSŐ A magyar nép művészete. Harmadik kötet: A balatonvidéki magyar pásztornép művészete. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Reprint: Bp., 1985, Helikon. 2 sztl.lev., 304 p., XXI tábla képmelléklet, 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. kartontokban. |
251 | MANFRED, A. Z. Napóleon. Ford.: Nyilas Vera. Bp., 1981, Kossuth és Gondolat Könyvkiadó. 508 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
252 | MÁRAI SÁNDOR A kassai polgárok. Dráma három felvonásban, hat képben. Bp., 1990, Akadémiai - Helikon. 190 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, műanyag védőborítóban. |
253 | MÁRAI SÁNDOR Föld, föld! Emlékezések. Bp., 1991, Akadémiai - Helikon. 383 p. Kiadói vászonkötésben, műanyag védőborítóban. |
254 | MÁTÉ SÁNDOR DR. Szívbetegek vallomásai. Medicina kiskönyvtára. Második kiadás. Bp., 1962, Medicina Könyvkiadó. 202 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
255 | MATÉKA BÉLA DR. Széchenyi intelmei. Mire tanít minket Széchenyi? Bp., é.n., KIE Szövetség kiadása. 36 p. Tűzve, kiadói néhol koszos, ill. papírborítóban. |
256 | MÁTRAI SÁNDOR Az ítélet nem jogerős. Bp., é.n., Mundus. 654 p., 4 sztl.lev. (címoldal kijár). Amatőr félvászon kötésben. |
257 | MÁTYÁS SÁNDOR, VITÉZ PÁVAI A Máramaros-Ugocsa megyei 85-ik gyalogezred története 1914-1918. Bp., 1941, A szerző kiadása. 848 p. Kiadói félvászon kötésben. |
258 | A mátyásföldi egyesületi Corvin Mátyás Gimnázium évkönyve. 1937-38, 1938-39, 1940-41, 1992-93, 1993-94, 1994-95. Szerk.: Dióssi Frigyes (1937-1941), Keszthelyi Rudolf (1992-1995). Bp., 1938-1995, Corvin Mátyás Gimnázium. 71 p., 63 p., 56 p., 45 p., 68 p., 83 p. Hozzá: 3 db ellenőrző könyv (1937-1940). Kiadói papírborítóban (6 db). |
259 | MATTYÓK ALADÁR A cementbeton használatának kiskátéja. Bp., 1927, A Magyar Cementgyárak és Mészégetők Országos Szövetsége. 28 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
260 | Mégis az ember az úr! Tisza-völgyi árvíz, 1970. Szerk.: Várkonyi István. . 288 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, kopott papír védőborítóban. |
261 | Méhészeti zsebkönyv 1956 Szerk.: Kocsis Sándor és Illés Györgyné. Bp., 1955, Művelt Nép. 256 p. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
262 | MEISCHKE, MAXIMILIAN Sakk-matt a kuruzslásnak. Ford.: Nágel József. Medicina kiskönyvtár. Bp., 1964, Medicina Könyvkiadó. 161 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
263 | MELNYIKOV Összeesküvés Hitler ellen. 1944. július 20. (Legenda és valóság). Ford.: Hangay Sándor. Bp., 1964, Kossuth Könyvkiadó. 269 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
264 | MIHALIK SÁNDOR Szentpéteri József ötvösmester élete, önéletírása, művei. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. 148 p., 1 sztl.lev., 39 oldal képmelléklet. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
265 | MOCNIK, FRANZ RITTER VON DR. Lehrbuch der Arithmetik für Unter-Gymnasien I-II. 19. Auflage (I.), 13. Auflage (II.). Wien, 1873 (I.) és 1872 (II.), Carl Gerold s Sohn. 2 sztl.lev., 192 p., IV p., 134p. Amatőr félvászon kötésben. |
266 | MOLLINÁRY GIZELLA Vádoltuk egymást I-II. Bp., 1943, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 289 p., 265 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Gábor Pál) szakadozott papír védőborítóban (2 db). |
267 | MOLNÁR FERENC A zöld huszár. Bp., 1937, Athenaeum. 144 p. Kiadói kartonkötésben. |
268 | MOLNÁR JENŐ Mucsa a fronton. Második kiadás. Bp., 1916, Singer és Wolfner. 142 p., 1 sztl.lev. Hozzákötve: Dumas Sándor ifj.: A kaméliás hölgy. Első rész. Ford.: Altay Margit. Bp., 1918, Herczka Árpád kiadása. 112 p., Jeromek Jerome: Egy naplopó tűnődései. Ford.: Karinthy Frigyes és Karinthy Emma. Bp., 1920, Világirodalom. 172 p., 2 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. papírborító felkasírozva. |
269 | MOLNÁR LÁSZLÓ Herendi porcelán díszmű. 41 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
270 | MÓNUS ÁRON Összeesküvés: A Nietzschei Birodalom. Történelmi tanulmány. Negyedik, javított kiadás. Hódmezővásárhely, 1995, Interseas Editions. 218 p., XXVI p. Kiadói ill. papírborítóban. |
271 | MORAVCSIK ERNŐ EMIL DR. Elmekór- és gyógytan. Harmadik, átdolgozott kiadás. Bp., 1922, Universitás Könyvkiadó Rt. |
272 | MÓRICZ BÉLA Őszi, téli Balaton. Siófok, 1960, Somogy megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. 73 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, hátsó borító hiányzik. |
273 | MÜLLER, JOH. DR. Grundriß der Physik und Meteorologie. Für Lyceen, Gymnasien, Gewerbe- und Realschulen sowie zum Selbstunterrichte. Zehnte vermehrte und verbesserte Auflage. Braunschweig, 1869, Friedrich Vieweg und Sohn. XIX p., 641 p. Korabeli viseltes, kopott félbőr kötésben, borítófedlap megtört. |
274 | NAGY IMRE Ötezer vicc II. (1001-2000). H.n., 1932, Ojság. 240 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben, gerinc sérült. |
275 | NAGY IVÁN Rettenetes Iván. (IV. Iván cár). H.n., é.n., Cserépfalvi. Címlap, 497 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
276 | NAGYIVÁNYI ZOLTÁN Párbaj keleten. Magyar regények. H.n., é.n., Délvidéki Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesületének kiadása. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
277 | NAPTÁR Katolikus naptár az 1948. évre. Bp., 1948, Szent István-Társulat. Számozatlan. Fűzve, kiadói foltos, viseltes, ill. papírborítóban. |
278 | NAPTÁR Nagy képes Friss naptár az 1930-ik közönséges évre. Bp., 1930, Hazai Hírlapkiadó Rt. Számozatlan. Fűzve, kiadói foltos, viseltes, ill. papírborítóban. |
279 | Néhány szó a rózsáról Rövid tájékoztató a rózsakedvelők számára. Békéscsaba, 1942, Réthy István Rózsaiskolája. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
280 | NEMESKÜRTY ISTVÁN Krónika Dózsa György tetteiről. Híradás a Mohács előtti időkről. Bp., 1972, Kossuth. 221 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
281 | Nyomdaipari füzetek 1-8., 13-15. 1. Iványi Ime - Rakó Gyula: Ofszetgépek működése és kezelése. 2. Draschitz Rudolf: A lengőhengeres gyorssajtó működése és kezelése. 3. Nagy Zoltán: Ólomötvözetek kohászati kezelése és karbantartása. 4. Jáni István: Ívvágógépek, kötészeti prések működése és kezelése. 5. Fodor Kornél - Rácz István: Korszerű kliségyártás, gyorsmaratók, klisévésők. 6. Miseje Tivadar: A kétfordulatú gyorssajtó szerkezete, működése, kezelése. 7. Kökény Imre: A cérnafűzőgépek működése és kezelése. 8. Bánáti József - Jáni István: Hajtogatógépek és az ívkötegprés működése és kezelése. 13. Kökény Imre - Türk Péter: A táblakészítő gépek működése és kezelése. 14. Jáni István - Türk Péter: Körvágógépek működése és kezelése. 15. Jáni István - Kökény Imre: Könyvkötészeti ragasztóanyagok és felhasználási technológiájuk. Bp., 1962-70, Műszaki. 79 p., 64 p., 22 p., 1 sztl.lev., 46 p., 1 sztl.lev., 64 p., 84 p., 57 p., 1 sztl.lev., 64 p., 103 p. + 4 sztl.lev. képmelléklet, 90 p., 1 sztl.lev., 98 p., 1 sztl.lev. Mindegyik fűzve, kiadói papírborítóban, kivéve a 3. kötetet, az tűzve van (11 db). |
282 | OLÁH GYULA DR. Az ember és az egészség. Bp., 1899, Athenaeum. 2 sztl.lev., 416 p. Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben. |
283 | P. GULÁCSY IRÉN Pax vobis I-III. Bp., 1931, Singer és Wolfner. 351 p., 258 p., 1 sztl.lev., 316 p. Kiadói bőrkötésben. |
284 | P. SZATHMÁRY KÁROLY Samil I-II. Történeti regény. Pest, 1855, Müller Gyula. Címkép metszet, 2 sztl.lev., 206 p., 1 sztl.lev., címkép metszet, 1 sztl.lev., 221 p., 2 sztl.lev. Korabeli dombornyomásos vászonkötésben, lapok foltosak. |
285 | PANAIT ISTRATI Más fény felé I-II. Ford.: Supka Géza Dr. (I.) és Braun Róbert (II.). Bp., é.n., Genius. 204 p., 2 sztl.lev., 156 p. Amatőr félvászon kötésben. |
286 | PÁNDY TAMÁS "Falu a városban". Epizódok Pestszentimre történetéből. Bp., 1994, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. 2 sztl.lev., 188 p., 2 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
287 | PATAI JÓZSEF Zsidó írások. Második könyv. Remény könyvek. Bp., 1920, A Múlt és Jövő kiadása. 128 p. Fűzve, enyhén viseltes kiadói papírborítóban. |
288 | PATAKY DÉNESNÉ DR. A Zsolnay kerámia. Múzeumi füzetek. Bp., 1955, Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya. 32 p. + képmelléklet. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
289 | PATAKY IVÁN - ROZSOS LÁSZLÓ - SÁRHIDAI GYULA Légi háború Magyarország felett I-II. Bp., 1992, Zrínyi. 271 p., 361 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban (2 db). |
290 | PATAKY MÁRIA Rákóczi földje. Officina képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 28 p., 2 sztl.lev., 32 tábla képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, gerince sérült. |
291 | PAULER ÁKOS Bevezetés a filozófiába. Negyedik kiadás. Minerva könyvtár 100. sz. Bp., é.n., Danubia. 300 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas, ill. papír védőborítóban. |
292 | PÁZMÁNY PÉTER Egy tudakozó prédikátor nevével íratott öt levél. (1613). Bp., 1984, Európa. 242 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
293 | PÉTER ERNŐ DR. A mi Széchenyink. A Széchenyi Munkaközösség 5. sz. kiadványa. Bp., 1942, Széchenyi Munkaközösség. 87 p., felvágatlan. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. fűzése meglazult, borító elválik a könyvtesttől. |
294 | PETHŐ SÁNDOR Politikai arcképek. Az új Magyarország vezéregyéniségei. Bp., 1911, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 148 p., 6 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
295 | PFEIFFER, HERMANN Das Buch der Kunststücke, Gesellschaftsscherze und Probleme. Vierte, unveränderte Auflage. Berlin - Leipzig - Wien - Zürich, 1922, Verlag von W. Vobach & Co. XVI p., 298 p., 3 sztl.lev. Kiadói foltos, kopott ill. félvászon kötésben. |
296 | PFIZENMAYER E. W. Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Címlapkép, 206 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
297 | PILINSZKY JÁNOS Beszélgetések Sheryl Suttonnal. Egy párbeszéd regénye. 1. kiadás. Bp., 1977, Szépirodalmi. 105 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
298 | POGGENDORFF, J. C. Geschichte der Physik. Leipzig, 1879, Johann Ambrosius Barth. 4 sztl.lev., 937 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
299 | PÓKA-PIVNY BÉLA DR. Csonkafranciaország két integritási harca és Szent Jeanne D Arc. Külpolitikai tanulmány. A nemzeti feltámadás útjai I. Pécsett, 1930, Magyar Külügyi Társaság. 205 p. Fűzve, kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
300 | RÁCZ ISTVÁN Emlékül és emlékeztetőül. Pápa város katona és polgári áldozatai (1940-1945). Megjelent 550 pld.-ban. Jókai Füzetek 8. Pápa, 1993, Jókai Mór Városi Könyvtár. 134 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
301 | RADÓ DEZSŐ Budapesti parkok és terek. Bp., 1985, Magyar Nemzeti Galéria. 179 p. + képmelléklet, dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
302 | RÁNKI GYÖRGY 1944. március 19. (Magyarország német megszállása). Népszerű történelem. Bp., 1968, Kossuth Könyvkiadó. 231 p., 2 sztl. lev. + 8 oldal képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
303 | RÉDEI ISTVÁN Jászok és kunok az 1848/49-es szabadságharcban. Jászsági füzetek 18. Jászberény, 1989, Jászberényi Múzeumbaráti Kör. 85 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
304 | RÉGNIER, HENRI DE Egy jámbor ifjú nyári vakációja. Ford.: Aranyossy Pál. Olcsó regény 52. sz. Bp., 1920, Athenaeum. 158 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói foltos ill. papírborítóban. |
305 | RÉZ MIHÁLY Széchenyi ma. Bp., 1902, Pátria. 58 p. Fűzve, foltos kiadói papírborítóban. |
306 | RÉZLER GYULA Falukutatók és szociográfusok. A magyar társadalom önvizsgálata az elmúlt évtizedben. Bp., 1943, Faust kiadás. 75 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
307 | RUBINYI MÓZES Kiss József élete és munkássága. Bp., 1926, Singer és Wolfner. 160 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerinc picit sérült. |
308 | SÁMSON FRIGYES Mektub. Történet a francia idegenlégióból. Bp., 1937, Singer és Wolfner. 2 sztl.lev., 332 p. Kiadói foltos vászonkötésben. |
309 | SAPPER, RICHARD Peterles Seefahrt und Abenteuer. Eine spannende Geschichte für junge Leser. Stuttgart, é.n., Loewes Verlag Ferdinand Carl. 48 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, foltos ill. papír védőborítóban. |
310 | SCHRÖN, LUDWIG DR. Siebenstellige gemeine Logarithmen der Zahlen von 1 bis 108000. Sechsundzwanzigste revidierte Stereotyp-Ausgabe. Braunschweig, 1907, Friedrich Vieweg und Sohn. 6 p., VI p., 202 p. Korabeli félbőr kötésben, gerince sérült. |
311 | Seingalti Casanova Jakab emlékiratai Ford.: Szász K. Bp., 1907, Rozsnyai Károly kiadása. 215 p., 4 sztl.lev. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
312 | SELVA RAJA YESUDIAN Sport és jóga. Ősi hindu testgyakorlatok és lélekzésszabályozás európaiak számára. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., é.n., Stádium. 179 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
313 | SETON, ERNEST THOMPSON Két kis vadóc - Erdőlakók. Két ifjú kalandjai. Úgy éltek mint indiánok és sokat tanultak az erdőn. Ford.: Temesi Győző. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 160 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, gerince erősen kopott. |
314 | SIRISAKA ANDOR Anyósok könyve. Humorisztikus, szátirikus anyós-tárgyu apróságok mulatságos és tanulságos gyüjteménye. Pécsett, 1900, A szerző kiadása. Reprint: Pécs, 1992, Baranya Megyei Könyvtár. Címlapkép, 160 p., XXXII p., 5 sztl.lev. Kiadói nylkötésben. |
315 | SKALA ISTVÁN Gróf Széchenyi István és a magyar romanticizmus. A Bécsi Collegium Hungaricum füzetei XI. Bp., 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 108 p. Fűzve, szakadtas, viseltes kiadói papírborítóban. |
316 | SKULTÉTY CSABA Kárpátalja magyarsága a viharok sodrában. Bp., 2009, Kairosz Kiadó. 193 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
317 | SOMFAY MARGIT A félhold árnyékában. Ill.: Petry Béla. Könyvbarátok kis könyvei V. évf. 2. sz. Bp., é.n., Magyar Könyvbarátok. 317 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
318 | SOPRONI JÁNOS DR. - BIKÁCSI LÁSZLÓ DR. A demokrácia kézikönyve. Bp., 1947, Országos Szabad Művelődési Tanács. 1 sztl.lev., 306 p. Amatőr félvászon kötésben. |
319 | SPARKS JÁRED Washington élete. Átdolgozta: Czuczor Gergely. A magyar nemzet családi könyvtára 143-144. Bp., 1886, Ráth Mór. 264 p., 3 sztl.lev. Fűzve, szakadtas, kiadói papírborítóban. |
320 | A sportlövészet szabályai. Bp., 1959. Rákóczi Lapkiadó. 256 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
321 | STÁHL ENDRE Nyomóforma készítés. Bp., 1985, Műszaki. 313 p., 1 sztl.lev. Hozzá: Vass Sándor: Mélynyomóforma-készítés. Készült: 1000 pld. Bp., 1979, Műszaki. 131 p. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
322 | STEFAN, I. M. Utazás a világűrben. Bukarest, 1954, Ifjúsági Könyvkiadó. 145 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
323 | STOLTE ISTVÁN MIKLÓS A parasztok királyától a nagyságos fejedelemig. A magyar múlt külső és belső harcokban legvéresebb két évszázadának korszerű újraértékelése. Bp., é.n., Nemzeti Tábor Sajtóosztályának kiadása. 75 p., felvágatlan. Fűzve, kiadói ill. (Nádas József) papírborítóban. |
324 | SVEN, HEDIN Pekingtől Moszkváig. Ford.: Dr. Balassa József. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Címlapkép, 231 p., 1 kihajtható térképmelléklet. Kiadói ill. vászonkötésben. |
325 | SZABÓ GYÖRGY Mediterrán mítoszok és mondák. Mitológiai kislexikon. Kriterion kézi könyvek. Bukarest, 1973, Kriterion. 349 p., 1 sztl.lev. Kiadói nylkötésben. |
326 | SZALAY JEROMOS Igazságok Magyarország körül. A magyar pör. II. kötet. Magyarország megcsonkítása. Trianon - Párizs - 1956. Párizs, é.n., A szerző kiadása - Collection Danubia. 237 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
327 | SZÁNTÓ TIBOR Tipográfia. A Nyomdaipari Technikum II-III. osztálya számára. II. átdolgozott kiadás. Bp., 1962, Műszaki Könyvkiadó. 327 p. Vászonkötésben. |
328 | SZATHMÁRI SÁNDOR Gulliver utazása Kazohiniában. Bp., 1941, Bolyai Akadémia. 376 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban, borítóelőlap nélkül. |
329 | Széchenyi A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942, Athenaeum. 330 p., 35 képtábla. Kiadói, néhol viseltes vászonkötésben. |
330 | Széchenyi eszmevilága I-III. Kultúra és Tudomány. Bp., 1912-1914, Franklin-Társulat. VIII p., 174 p., 1 sztl.lev., 142 p., 1 sztl.lev., 188 p., 2 sztl.lev. Első két kötet viseltes, foltos kiadói vászonkötésben, harmadik kötet viseltes, foltos kiadói vászonkötésben, gerince erősen sérült, hiányos (3 db). |
331 | SZÉCHENYI ISTVÁN Vallomásai és tanításai. Összeállították: Fekete József és Váradi József. Második kiadás. Bp., é.n., Studium kiadása. 441 p., 1 sztl.lev. Korabeli félvászon kötésben. |
332 | Széchenyi István gróf közgazdasági eszméi Összeállította: Dr. Koltai Virgil. Magyar Kereskedők Könyvtára II. évf. 2. füzet. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 90 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
333 | Széchenyi összeomlása Az 1848-as napló. Ford.: Ferdinandy Mihály. Bp., 1943, Officina. 101 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
334 | SZEKFŰ GYULA A magyar állam életrajza. Történelmi tanulmány. Második kiadás. Bp., 1917, Dick Manó Könyvkereskedése. 238 p., 1 sztl.lev. Amatőr, viseltes félvászon kötésben. |
335 | SZENTIVÁNI GÁBOR Széchenyi fáklyavilága. Bp., 1942, Magyar Népművelők Társasága. 127 p. Kiadói félvászon kötésben, borító kissé vetemedett. |
336 | SZENTNEMÉNYI BÉLA DR. Budavár hadiépítészete. Bp., 1950, Honvéd Levéltár és Múzeum. 146 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
337 | Szép Ernő (1884-1953). A Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár bibliográfiái. Készült 300 pld.-ban. Szolnok, 1974, Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár. 51 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
338 | SZÉPVIZI BALÁS BÉLA Kánaán pusztulása I-II. Ókori regény. Bp., 1921, Nemzeti Irodalom és Nyomdai Rt. 222 p., 1 sztl.lev., 217 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói viseltes, szakadtas ill. papírborítóban, borító elválik a könyvtesttől (2 db). |
339 | SZIGLIGETI EDE Fenn az ernyő nincsen kas. Kézirat helyett! Nemzeti Színház III. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. 155 p. Amatőr nylkötésben. |
340 | SZILI ISTVÁN - VÉSSEY EDE A csiperke és más gombák háztáji termesztése. Kertünk, házunk, otthonunk. Bp., 1980, Mezőgazdasági. 227 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
341 | Szinyei emlékkönyv Bp., 1922, Révai Testvérek Rt. 140 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
342 | SZOKOLY ENDRE ...és Gömbös Gyula a kapitány. Gáspár Antal karikatúráival. Bp., 1960, Gondolat. 424 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
343 | Szőnyi István Bp., 1978, Corvina. 12 képtábla. Kiadói ill. mappában. |
344 | SZTERÉNYI HUGÓ Az iparban szereplő ásványok. Második sorozat: A grafit. Az azbeszt. Iparosok olvasótára V. évf. 1. sz. Bp., 1899, Lampel Róbert. 47 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti papírborító felkasírozva. |
345 | SZTRÓKAY KÁLMÁN Még száz kísérlet. Ill.: Say Kornél. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 240 p, 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
346 | SZUSZAI ANTAL A nagy mesterség. Második része. Az elemi iskolások házi nevelése. Bp., 1911, Szent István-Társulat. 126 p., 1 sztl.lev. Korabeli félvászon kötésben. |
347 | TABÁK ENDRE A zöld gyepen. Játékvezetők és labdarúgók könyve. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó. 368 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
348 | TABI LÁSZLÓ Minek a tőke énnekem? Világvárosi regények. Bp., é.n., Literária Kiadóvállalat Kft. 63 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
349 | TÁBORI RÓBERT A zseblámpától a rádióig. Második kiadás. Bp., 1954, Művelt Nép. 158 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
350 | TÉRKÉP! KAMPEN, ALB. VAN DR. Justus Perthes Atlas Antiquus Taschen Atlas der alten Welt. 24 Karten in Kupferstich mit Namenverzeichnis und einem Abriß der alten Geschichte. Neunte Auflage. Gotha, é.n., Justus Perthes. 32 p., 24 tábla térkép (színes rézmetszet), 60 p. Kiadói foltos vászonkötésben. |
351 | TERNAI ZOLTÁN A gépkocsi. Nyolcadik javított kiadás. Bp., 1960, Műszaki Könyvkiadó. 268 p. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
352 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Kakuk Marci szerencséje. Bp., é.n., Athenaeum. 151 p. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
353 | THALY KÁLMÁN A nagy-szombati harcz. Hadtörténeti epizód a kuruczvilágból. Pesten, 1869, Lauffer Vilmos. 2 sztl.lev., 135 p. Fűzve, papírborítóban. |
354 | A Tito-banda az imperialisták kémszervezete. Nemzetközi kérdések 7. Bp., 1950, Szikra Könyvkiadó. . Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
355 | TOLNAI KÁROLY Ferenczy Noémi. Ars Hungarica 4. Bp., 1934, Bisztrai Farkas Ferencz kiadása. 30 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
356 | TÓTH FERENTZ Keresztyén hittudomány, avvagy dogmátika theologia. Győrben, 1804, A szerző kiadása (Streibig Josef betűivel). 2 sztl.lev., XX p., 2 sztl.lev., 666 p., 6 sztl.lev. Amatőr (új) kartonkötésben. |
357 | TÓTH JÁNOS A Jászság élete és a Lehel kürtje. Vezető a Jász Múzeum állandó kiállításaihoz. Jászsági füzetek 17. Jászberény, 1986, Jászberényi Múzeumbaráti Kör. 70 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
358 | TÓTH-SZABÓ PÁL DR. Szatmári György primás. (1457-1524). Magyar történeti életrajzok. Bp., 1906, Magyar Történelmi Társulat. 2 sztl.lev., 315 p. Kiadói félbőr kötésben. |
359 | TRÓCSÁNYI ZOLTÁN Kirándulás a magyar múltba. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 413 p. Kiadói, gerincén sérült félbőr kötésben. |
360 | TRUSKOVSZKY DEZSŐ Pozsonyi séták. Officina képeskönyvek. Bp., 1939, Officina. 29 p., 3 sztl.lev., 32 tábla képmelléklet, 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
361 | TUNYOGI SZŰCS KÁLMÁN DR. Szabad-e tovább követni Marxot? Tanulmány a társadalom anyagi termeléséről. Bp., 1920, Központi Sajtóvállalat Rt. 168 p. Fűzve, foltos, viseltes kiadói papírborítóban. |
362 | TÜRK PÉTER Könyvkötés. A szakközépiskolák számára. 7. kiadás. Bp., 1983, Műszaki Könyvkiadó. 356 p. Kiadói néhol sérült kartonkötésben. |
363 | VAN LOON, H. W. Az emberiség története. Az ősembertől napjainkig. Ford.: Dr. Fülöp Zsigmond. A szerző rajzaival. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa. Címlapkép, 472 p., 4 sztl.lev. Kiadói ill., foltos, sérült vászonkötésben. |
364 | VÁRADI ANTAL Képek a magyar író- és színészvilágból. III. rész. A régi Pest. Bp., 1911, Pesti Könyvnyomda Rt. Címoldalkép, 142 p., 1 sztl.lev. Korabeli vászonkötésben. |
365 | VARRO, M. TERENTIUS A mezőgazdaságról. Latinul és magyarul. Ford.: Kun József. Görög és latin írók 14. Bp., 1971, Akadémiai. 520 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
366 | VÁSÁRHELYI MIKLÓS A hatalom mestersége. Bp., 1972, Magvető. 303 p., 2 sztl.lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
367 | VAYER LAJOS IFJ. Magyar uralkodók. Officina képeskönyvek 45/46. Bp., 1942, Officina. 30 p. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
368 | VÉR ANDOR Félistenek alkonya. Politikai szatírák. Ill.: Faluss. Bp., é.n., A Szabadság kiadása. 108 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, gerince kopott. |
369 | VERES PÉTER Ember és írás. Bolyai könyvek. Bp., 1941, Bolyai Akadémia. 176 p. Fűzve, kiadói foltos, ill. (Pérely Imre) papírborítóban. |
370 | A veszprémi Megyeház 100 éve. 1887-1987. Írta és a történeti képanyagot válogatta: Somfai Balázs. Veszprém, 1987, Megyei Tanács V. B. 171 p., 2 sztl.lev. Kiadói bőrkötésben (de nem számozott). |
371 | A világirodalom anekdotakincse I. Szerk.: Lambrecht Kálmán és Varró István. Bp., 1922, Világirodalom Könyvkiadóvállalat. 3 sztl.lev., 250 p. Kopott, néhol sérült félbőr kötésben. |
372 | VITÉZ HÁZI JENŐ DR. Sopron középkori egyháztörténete. Győregyházmegye multjából IV. szám 1. rész. Sopron, 1939, Székely és Társa Nyomdája. VIII p., 381 p., 1 sztl.lev., felvágatlan. Fűzve, foltos, enyhén viseltes kiadói papírborítóban. |
373 | Vizes séták Pesten és Budán 130 éves a Fővárosi Vízművek Részvénytársaság. 125 éves Budapest. Kétnyelvű (magyar - angol). Bp., 1998, Fővárosi Vízművek Rt. 56 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
374 | WEBER, HEINRICH Lehrbuch der Algebra. Erster Band. Zweite Auflage. Braunschweig, 1912, Friedr. Vieweg & Sohn. XV p., 703 p. Amatőr félvászon kötésben. |
375 | WEHL FEDOR Sötét lapok Olaszország történetéből. Kisebb elbeszélések. Ford.: Drucker János. Bp., 1929, A fordító kiadása. 156 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
376 | WILKE, HERMANN Dein "Ja" zum Leibe! Berlin, 1939, Verlag Emil Wernitz & Co. 189 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben (ill. papír védőborító megmaradt előlapja a kötetbe helyezve). |
377 | WILLIAMSON, J. A. A Brit Birodalom születése és kifejlődése. Oxfordi füzetek világkérdésekről 29. sz. Első kiadás. H.n., 1940, K.n. 37 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
378 | WITTMANN VIKTOR A repülőgépekről. Magyar könyvtár 759. Bp., é.n., Lampel R. 45 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
379 | ZAKARIÁS G. SÁNDOR A budai Batthyány tér. Műemlékeink. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap. 39 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
380 | ZAMAROVSKY, VOJTECH Istenek és hősök a görög-római mondavilágban A-Z. Ford.: Balázs Andrea, V. Detre Zsuzsa, Hódos Mária, Koloszár Péter, G. Kovács László. Bp., 2001, Magyar Könyvklub. 448 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
381 | ZEISS, FRANZ Törökbálint - Grossturwall. (Első könyv). Egy nagyközség története. Ford.: Fundelitsné Hidvégi Margit. Törökbálint, 1996, K.n. 200 p. Kiadói nylkötésben. |
382 | Zenetudományi tanulmányok V. W. A. Mozart emlékére. Szerk.: Szabolcsi Bence és Bartha Dénes. Bp., 1957, Akadémiai. Címlapkép, 544 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. (Kondor) néhol viseltes papír védőborítóban. |
383 | ZICHY TIVADAR GRÓF Orgia R.T. Egy képzelt város erkölcsrajza. Második javított kiadás. Bp., 1936, Új Magazin kiadása. 189 p., 1 sztl.lev. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
384 | ZSADÁNYI OSZKÁR Mindenki szolgája. Feljegyzések az oroszországi és ukrajnai munkaszolgálatosok kálváriájáról. Bp., é.n., Magyar Téka. 152 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerinc sérült. |