Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
133 nap. (Történelmi képek és arcképek). Írták: Horváth József, Kékesdi Gyula, Nemes János, Ordas Nándor. Bp., 219 p., 2 sztl. lev., 32 oldal képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
500 kérdés a vadról és környezetéről. Szerk.: Csekő Sándor. Nimród füzetek 1. Bp., 1986, Lapkiadó Vállalat. 195 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban, szennycímoldal kijár. |
ADY ENDRE Válogatott versei. Ill.: Jaschik Álmos. Bp., 1921, Pallas. 234 p. Kiadói kartonkötésben. |
AGOSTINI, ALBERTO M. DE Tíz esztendő a Tűzföldön. Ford.: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. 209 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2200 |
ALMANACH Millenniumi Vadászati Almanach. Magyarország 2001. Szerk.: Fáczányi Ödön. H.n., 2001, Dénet Natur Műhely. 215 p. Kiadói nylkötésben. |
ALMANACH Millenniumi Vadászati Almanach. Pest megye 2001. Szerk.: Dénes István és Nagy István. H.n., 2001, Dénet Natur Műhely. 239 p., 4 sztl. lev. Kiadói nylkötésben. |
Amerikai béketervek a háború utáni Magyarországról. Az Egyesült Államok Külügyminisztériumának titkos iratai 1942-1944. Szerk.: Romsics Ignác. Gödöllő, 1992, Typovent. 258 p. + térképmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
ANDREJEV, LEONID Vörös kacaj. (Egy talált kézirat töredékei). Ford.: Várnai Dániel. Ill.: Szigethy István. Bp., é.n., Kultura. 146 p. Fűzve, viseltes, szakadtas kiadói ill. papírborítóban. |
ANDREWS, ROY CHAPMAN A Sarkoktól az Egyenlítőig. Ford.: Havas József. Kalandos utazások. A világjárás hősei. Bp., é.n., Dante. 192 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben. |
ARANY JÁNOS Hátrahagyott prózai dolgozatai. Arany János összes munkái X. Bp., 1900, Franklin Társulat. 575 p., I.-XLIII. P. Kiadói aranyozott díszes (Gottermayer) vászonkötésben. |
ARANY JÁNOS ÖSSZES MUNKÁI XII. KÖTET Arany János levelezése író-barátaival II. kötet. Bp., 1900, Franklin-Társulat. Címlapkép, 475 p., 7 sztl. lev. Kiadói díszes, aranyozott vászonkötésben (Gottermayer).
ÁRJEGYZÉK Calderoni Mű- és Tanszervállalat Rt. 52 számú árjegyzék I. rész. Fizikai készülékek. I.-VI., 285 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK Központi Antikvárium. átvételi árjegyzéke 1980-as évek. 173 p., másolt példány a gépelt eredetiről, autográf értékátírásokkal a 2000-es évekből.
ÁRJEGYZÉK Marx és Mérei Tudományos-Elektromos Műszerek, Feszmérők Gyára. 9. számu árjegyzék. Előadó és előkészítő termek berendezése.Újabb fizikai eszközök. Lélektani műszerek. 68 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Weiss Antal) papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK Marx és Mérei Tudományos-Elektromos Műszerek, Feszmérők Gyára. Elektromos műszerek 11. sz. árjegyzéke. 34 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ASZALÓS ENDRE Gyarmathy Tihamér. Mai magyar művészet. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap. 46 p. + képmelléklet, Gyarmathy Tihamér dedikálásával. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ASZÓDI CSABA ANDRÁS Ecser története. Készült 650 pld.-ban. Ecser, 2000, Ecser Község Önkormányzata. 148 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. Ford.: Tóth Árpád. Bp., 1957, Magyar Helikon. 70 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
B. BIBRA ERNŐ Szerelmi perpatvarok I-III. Pest, 1872, Nyomatott Kocsi Sándor saját könyvnyomdájában. 156 p., 180 p., 160 p. Amatőr félvászon kötésben.
BAJZA JÓZSEF Jugoszlávia. Kincsestár 27. sz. Bp., 1929, Magyar Szemle Társaság. 79 p. Kiadói vászonkötésben. |
BALÁZS SÁNDOR DR. - FILIUS ISTVÁN DR. - HODOSSI SÁNDOR DR. Zöldségkülönlegességek. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1987, Mezőgazdasági. 237 p., 1 sztl. lev., 24 oldal képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
BÁLINT SÁNDOR Egy magyar szentember. Orosz István önéletrajza. Hasonmás kiadás. Szolnok, 1991, Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár. Reprint: Bp., 1942, Budapesti Egy. Magyarságtud. Int. - Franklin-Társulat. Kiadói ill. (Szávai István) papírborítóban. |
BALOGH ELEMÉR - KERÉNYI IMRE Csíksomlyói Passió. Bp., 1982, Helikon. 76 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
BALOGH GYÖRGY Újoncállítás Heves megyében a francia háborúktól 1847-ig. Tanulmányok Heves megye történetéből 7. Eger, 1983, Heves megyei Levéltár. 68 p. Kiadói papírborítóban. |
BARABÁS TIBOR Egy bányász élete. Bp., 1946, Szikra. 94 p., dedikált. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban.
BARÁTOSI JÓZSEF Szeretem a természetet. Bp., 1943, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 92 p., 1 sztl. lev., 16 t. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Batsányi János poétai munkáji. Második, megbővített kiadás. Budánn, 1835, A Királyi Universitás betüjivel. Hasonmás: Bp., 1980, Akadémiai - Magyar Helikon. Számozatlan. Kiadói műbőrkötésben, ill. papír védőtokban. |
BENEDEK ELEK Többsincs királyfi. és más mesék. Válogatta: Kormos István. Ill.: Szecskó Tamás. Hetedik kiadás. Bp., 1975, Móra Ferenc Könyvkiadó. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Beszéljenek a kőemlékek. Vezető az Aquincumi Múzeum írásos kőemlékei között. Összeállította: Szilágyi János. Bp., 1949, Budapest Főváros kiadása. 96 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Bethlen Gábor krónikásai. Krónikák, emlékiratok, naplók a nagy fejedelemről. Összeállította: Makkai László és Zimányi Vera. Bp., 1980, Gondolat. 301 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
BEVILAQUA BORSODY BÉLA Német maszlag I. Othotól Adolf Hitlerig 972-1945. Bp., 1945, Magyar Téka. 168 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. (Szász) papírborítóban.
BLAZOVICH LÁSZLÓ - KRISTÓ GYULA A csongrádi régió 1100 éve. Szeged, 1993, Csongrád Megye Önkormányzata. 104 p., 1 kihajtható melléklet. Kiadói papírborítóban.
BOKOR IMRE Vörös vírus. Bp., 1996, v. Bánkuty E. Géza kiadása. 184 p. Kiadói ill. papírborítóban.
BONOMI JENŐ Búcsújárás Solymárra. Különnyomat az Ethnographia-Népélet 1940, 3. számából. Bp., 1940, Ethnographia-Népélet kiadása. 362-366 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
BONSELS, WALDEMAR Eros és az evangéliumok. Egy csavargó följegyzéseiből. Ford.: Schöpflin Aladár. Külföldi regényírók. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 180 p. Kiadói félvászon kötésben. |
BORDEAUX, HENRY Behavazott lábnyomok. Ford.: özv. Ernuszt Gézáné. Bp., é.n., Szent István-Társulat. 252 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
BOZSÓKY PÁL GERŐ A jeruzsálemi latin királyság rövid tündöklése és hosszú haldoklása. Szeged, 2004, Agapé. 294 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
BÖHM VILMOS Másodszor emigrációban... Íródott a politikus halála előtt, 1948-49-ben - Stockholmban. Stockholm, 1990, Progresszió. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BREHM, A. E. Az állatok világa I-IV. Ford.: Dr. Ákos Károly. Bp., 1957-1959, Bibliotheca (I-III.) - Gondolat(IV.). VII p., 456 p. , VII p., 360 p. , VII p., 495 p. , VII p., 431 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban (4 db). |
BROGVÁNYI KÁLMÁN Festőművészet Szlovenszkón. Kosice-Kassa, 1931, Kazinczy-Könyvtár. 126 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. papírborító bekötve.
Budapest Főváros Állat- és Növénykertjének Útmutatója. Szerk.: Prof. Anghi Csaba. Bp., 1959, Állat- és Növénykert. 62 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Budapest statisztikai zsebkönyve az 1947-1948. év adataival. Bp., 1949, Budapest Főváros Statisztikai Hivatala. 168 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
Budapesti városnézés kézikönyve. Bp., 1960, IBUSZ Sajtó- és Propaganda Osztálya. 221 p., 500 példány! Kiadói ill. papírborítóban.
BURCKHARDT, JACOB Das antike Rom. Bern, 1940, Verlag Hallwag. 93 p., 101 tábla képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
BURCKHARDT, JACOB Das päpstliche Rom. Bern, 1941, Verlag Hallwag. VIII p., 102 p., 96 tábla képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
BUZÁS VIKTOR A magyar föld meséje. Ill.: ifj. Kovács János. Könyvbarátok kis könyvei. Bp., é.n., Magyar Könyvbarátok. 158 p. Kiadói vászonkötésben. |
CHESTERTONM, G. K. Ember, aki csütörtök volt. (Lidércnyomás). Ford.: Zsoldos Benő. Békéscsaba, 1918, Tevan. 300 p. Fűzve, viseltes, szakadtas kiadói ill. papírborítóban. |
CHOLNOKY JENŐ Általános földrajz I.-II. Tudományos Gyűjtemény 2, 4. Bp.-Pécs, 1923, Danubius kiadás. 141 p., 1 sztl. lev. , 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
CZÁKA SAROLTA - RÁCZ ISTVÁN Fenyők és örökzöldek. Bp., é.n., Szépia Könyvkiadó Kft. 1 sztl. lev., 115 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
CZIGÁNY GYÖRGY Hazát. Bp., 1979, Szépirodalmi. 82 p., 3 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. (Borsos Miklós) papír védőborítóban.
CSÁSZÁR OTTÓ Élet-halál a levegőben. vitéz Szentgyörgyi Dezső életrajzi regénye. Bp., 1993, Malév Kiadó. 320 p. Fűzve, kiadói ill. (Molnár Ottó) papírborítóban. |
CSOMOR TIBOR Könyv a 100 éves Budapestről. Bp., 1973, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 142 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
DAUDET ALFONZ Sapho. Párisi erkölcsrajz. Ford.: Szabó Károly. Bp., 1902, Magyar Hírlap. 216 p. Amatőr vászonkötésben. |
DECSI JÁNOS, BARANYAI Az Caius Crispus Sallustiusnak két históriája. Szeben, 1596. Fakszimile: Bp., 1979, Akadémiai. Bibliotheca Hungarica Antiqua X. Kiadói bőrkötésben, karton védőtokban.
DÚCZ LÁSZLÓ Csillagfényben. H.n., 2001, A szerző kiadása. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
DURELL, GERALD Vadállatok bolondja. fordította Némethy Ildikó, illusztrálta Kondor Lajos. Bp., 1982, Móra Ferenc Könyvkiadó. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
DURRELL, GERALD A véznaujjú maki meg én. Madagaszkári mentőexpedíció. Ford.: Borbás Mária. Bp., 1994, Európa. 178 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
DURRELL, GERALD - DURRELL, LEE Az amatőr természetbúvár. Útmutató az élő természet tanulmányozásához. Bp., 1987, Gondolat. 320 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban, amatőr műanyag védőborítóban. |
DURRELL, GERALD ÉS LEE Durrell a Szovjetunióban. Ford.: Lóczy Dénes. Bp., 1989, Gondolat. 216 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ÉBLE GÁBOR Az ecsedi százéves urbéri per története (1776-1877). Bp., 1912, Franklin-Társulat. 111 p., felvágatlan. Fűzve, kiadói papírborítóban.
ECKHART FERENC Magyarország története. Bp., 1933, Káldor. 324 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben.
Egy csepp emberség I-III. Gondolatok a Kossuth Rádióban fél hét után 3 perccel. Szerk.: Rados Péter. Bp., 2004-2005, Magyar Rádió Rt. Kossuth Rádió - Fekete Sas Kiadó. 347 p., 4 sztl. lev. , 333 p., 1 sztl. lev. , 382 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban (3 db). |
Építésügyi jogszabályok. A budapesti építésügyi szabályzat. Összeállították: Katona János, Dr. Huszár Andor, vitéz Morotvay László dr. Bp., 1936, Hellas. 310 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
Az Erdélyi Helikon íróinak anthologiája 1924-1934. Szerk.: Kovács László. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. 2 sztl. lev., 396 p. Kiadói vászonkötésben. |
FÁBIÁN GYULA Hej, Rákóczi, Bercsényi, Bezerédj! Ill.: Horváth Jenő. II. kiadás. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 316 p. Kiadói félvászon kötésben. |
FALUDY GYÖRGY A pompeji strázsán. Második kiadás. Bp., 1945, Officina. 91 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, gerince sérült. |
FARCÁDI SÁNDOR Versek. Brassó, 1923, Brassói Lapok. 80 p., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban.
FARKAS BÉLA Vándorúton. Bp., é.n., Lampel R. 124 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
1400 |
FARKAS GÁBOR A megye, a város és a község igazgatása Magyarországon 1945-1950. A Magyar Országos Levéltár kiadványai III. - Hatóság- és hivataltörténet 10. Bp., 1992, Akadémiai. 281 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1400 |
FESTETICS PÁL, GRÓF Az őz tenyésztése, óvása és vadászata. Budapest, 1941, Vajna és Bokor. 101 p., 1 sztl. lev., 2 t. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
FEYÉR GYULA Központi fűtőberendezések öntöttvas kazánszerkezetei. Műszaki ismertetés. Bp., 1910, Pátria. 70 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FIEDLER, GEORG Exakta Makro- und Mikro-Fotografie. Halle (Saale), 1953, Veb Wilhelm Knapp Verlag. 179 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
FOLYÓIRAT Csillag. IX. évfolyam 1955. május. József Attila emlékezete. Bp., 1955, Magyar Írók Szövetsége. 2 sztl. lev., 889-1104 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Szerk.: Györgyi Kálmán. XIII. évf. Bp., 1910, Országos Magyar Iparművészeti Társulat. VIII p., 372 p. Amatőr sérült félvászon kötésben, fűzése meglazult. |
4800 |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Szerk.: Fittler Kamill és Györgyi Kálmán. XII. évf. Bp., 1909, Országos Magyar Iparművészeti Társulat. VIII p., 370 p., 57+8 p. Régi Kalotaszeg melléklet. Amatőr sérült félvászon kötésben, fűzése meglazult. |
4800 |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Szerk.: Györgyi Kálmán. XV. évf. Bp., 1912, Országos Magyar Iparművészeti Társulat. VIII p., 388 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben, fűzése meglazult. |
4800 |
FOLYÓIRAT Nürnberger Phototrichter. 1955, 1-6. sz. + különszám. Nürnberg, 1955, Verlag Hanns Porst. 31 p., 30 p., 29 p., 48 p., 25 p., 30 p., 45 p. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Regélő. Első szépművészeti magyar folyóirat. Másodévi folyamat, 1834-ki második negyed (26-52. sz.). Szerk.: Róthkrepf Gábor. Pesten, 1834, Trattner-Károlyi nyomtatása. 210-424 p., 1 sztl. lev. Korabeli viseltes, sérült kartonkötésben. |
Földrajzi zseblexikon. Szerkesztette Koch Ferenc és Petres László. Bp., 1955, Művelt Nép Könyvkiadó. 324 p., 23 t. Kiadói vászonkötésben. |
Fűszerek könyve. Bp., é.n., Pallas Antikvárium. 159 p. Kiadói ill. papírborítóban.
GÁLL IMRE DR. A budapesti Duna-hidak. Bp., 1984, Műszaki Könyvkiadó. 145 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
GÁRDONYI ALBERT, DR. A hétszázéves Budapest. Bp., 1944, Palladis R.T. kiadása. 132 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
GÁSPÁR TIBOR A dákok kincse. Ill.: Unipán Helga. Bukarest, 1967, Ifjúsági. 223 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
GATTI, ATTILIO Musungu. Ford.: Déry Tibor. A világjárás hősei. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. 204 p. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben. |
GERGELY MÁRTA Gyárváros, előre. Bp., 1950, Ifjúsági Könyvkiadó. 167 p. Kiadói ill. (Repcze János) félvászon kötésben.
GERVAIS, ALBERT Nehéz orvosnak lenni Kínában. Ford.: Dr. Hevesi András. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 228 p. Kiadói vászonkötésben. |
GOETZ, WOLFGANG A német nép története. Ford.: Németh Andor. Bp., é.n., Athenaeum. 424 p. Kiadói vászonkötésben. |
GORKIJ, MAXIM Elmúlt emberek. Bp., 1904, Magyar Kereskedelmi Közlöny. 121 p., 4 sztl. lev. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben.
GÖMÖRI-BALOGH-VADAS Az első gázgyár. A Józsefvárosi Légszeszgyár története a gázközvilágítás tükrében. Bp., 1999, Fővárosi Gázművek Rt. 101 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
GÖRGEY GÁBOR Volt egyszer egy Felvidék. Bp., 1989, Magvető. 215 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
GRABNER EMIL A gyümölcsfák és kerti vetemények műtrágyázása. Magyaróvár, 1912, A szerző kiadása. 61 p., 1 sztl. lev. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
GRACZA GYÖRGY 1848. márczius 15. Magyar könyvtár - Ifjúsági sorozat. Bp., 1898, Lampel R. 59 p. Hozzákötve: Ábrányi Emil: Márcziusi dalok és egyéb költemények. Bp., é.n., Lampel R. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos, ill. vászonkötésben. |
GRZIMEK, BERNHARD DR. - GRZIMEK, MICHAEL A serengeti nem halhat meg. 367 000 állat hazát keres. Ford.: Sárközy Elga. Útikalandok. Bp., 1968, Táncsics Könyvkiadó. 253 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Guruljborsócska. A Szovjetunió népeinek meséi. Ford.: Drávai Gizella. Ill.: L. Levickij. Uzshorod, 1958, Kárpátontúli Területi Kiadó. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
GYÖKÉR ISTVÁN- DR. KUBINSZKY MIHÁLY Képek a régi magyar vasutakról és vonatokról. Vasúthistória könyvek. Bp., 1991, KÖZDOK. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
GYÖRKEI JENŐ Spanyol földön a szabadságért. Hadtörténelmi Intézet és Múzeum. Bp., 1963, Zrínyi. 269 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
GYULAI PÁL Emlékbeszédek II. Harmadik bővített kiadás. Bp., 1914, Franklin-Társulat. 445 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
GYULAI PÁL Gróf Széchenyi István mint író. Olcsó könyvtár 857-858. sz. Bp., 1892, Franklin-Társulat. 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
HAJAS JÓZSEF DR. - SÁRKÁNY PÁL DR. Bobby-hobby. (Bánásmód kutyákkal - képekben). Ill.: Balogh Ervin. Bp., 1970, Natura. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HARASZTHY LÁSZLÓ Gyakorlati ragadozómadár-védelem. MME könyvtára 5. Bp., 1993, MME - WWF. 158 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
HELTAI GÁSPÁR Halhatatlan mesék. Átírta: Szentimrei Jenő. Magyar Nép könyvtára 43. sz. Kolozsvár, 1931, Minerva. 175 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Henry Morton Stanley. A nagy afrikai kutató önéletírása. Ford.: Sebestyén Károly. Karriérek - Híres felfedezők. Bp., 1912, Singer és Wolfner. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Heraldika Magos János hitelesített címerrajza Szatmár vármegye alispánjának aláírásával. Nagykároly, 1885. március 26.
Heraldika Ismeretlen családi címerrajz vagy címerrajz tervezet. Akvarell, papír, 24 x 31 cm.
HERNÁDI GYULA Hasfelmetsző Jack. Bp., 1982, Magvető. 277 p., 1 sztl. lev., Hernádi dedikációjával és Simon Gy. Ferenc tulajdonosi bejegyzésével. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
HOLECEK, JAROSLAV Csendes vadászat. Ford.: Stohl Gábor. Bp., 1973, Gondolat. 239 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
2200 |
HOLUB, EMIL Tizenegy év Dél-Afrikában. Ford.: Halász Gyula. Világjárók - Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Címlapkép, 140 p. Kiadói vászonkötésben. |
HORY BÉLA Vidám Perczek. Beszélyek és rajzok. Kolozsvár, 1902, Ellenzék könyvnyomda. 255 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
Hungária Evezős Egylet beszámolója. Az 1927 évi február 4.-én tartott közgyűlésén. Bp., 1927, Hungária Evezős Egylet. 39 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Húsvét régi képeslapokon. Bp., 1987, Terra - Kossuth. Számozatlan. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
ILLYÉS GYULA Egy év. Versek. 1944. szeptember - 1945. szeptember. Hasonmás kiadás. Bp., 1945, Sarló. Hasonmás: Bp., 1985, Szépirodalmi. 77 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
India magyar szemmel. Szerk.: Bethlenfalvy Géza és Puskás Ildikó. Bp., 1987, Indiai Nagykövetség. 139 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
IVÁNYOSI-SZABÓ TIBOR Kecskemét gazdasági fejlődése 1700-1850. Kecskemét, 1994, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Levéltárának Kiadványa. 320 p. Kiadói ill. papírborítóban.
JANKOVICS MARCELL Egy század legendái. Bp., é.n., Magyar Könyvbarátok. 478 p., 1 sztl. lev. Kiadói sérült vászonkötésben.
Jelentés Budapest 1936. évi idegenforgalmáról s az 1936. év idegenforgalmának gazdasági erdeményéről. Bp., 1937, Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala. 55 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Jelentés Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatalának huszonötesztendős munkásságáról 1916-1941. Összeállította Dr. Markos Béla. Bp., 1941, Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala. 122 p., 1 sztl. lev., 2 t. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
JENEI JUNG JÁNOS Szülők tanuljatok! Cluj, 1937, Lyceum nyomda. 93 p., 1 sztl. lev., dedikált. Fűzve, kiadói ill. (Reschner) papírborítóban.
JOHANN, A. E. Bolyongások New Yorktól Alaskáig. Ford.: Nyireő Éva. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum. 256 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, gerince kopott. |
KÁDÁR IMRE Madár mesék I.-II. Debrecen, 1913, Hegedüs és Sándor. 53 p., 1 sztl. lev. , 55 p. Hozzá: F. Varga Lajos- Zengő hárfa. Debrecen, 1912, Hegedüs és Sándor. 93 p., 1 sztl. lev. Fűzve, pótolt papírkarton kötésben. |
KÁLLAY BÉNI A szerb felkelés története 1807-1810 I-II. Bp., 1909, Magyar Tudományos Akadémia. 405 p., 2 sztl. lev. , VIII p., 415 p. Kiadói vászonkötésben (2 db).
KAPI BÉLA Ad astra. A művelt társadalom kérdéseiből. Bp., 1908, Lampel R. 152 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
1400 |
KAPOCSY GYÖRGY Nemzeti parkjaink. Hortobágy - Kiskunság - Bükk - Aggtelek. Bp., 1993, Officina Nova. 147 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
KAPOSY K. ÖDÖN Nyomok a mocsárban. Etiópiai kaland. A szerző rajzaival. Bp., 1987, A szerző kiadása. 176 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KARÁCSONY BENŐ Napos oldal. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. 193 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
Karácsony régi képeslapokon. Bp., 1986, Terra - Kossuth. Számozatlan. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
KARÁCSONY SÁNDOR A nyolcéves háború. - A diákélet mindennapi problémái - A magyar diák eligazítása II. Bp., 1944, Exodus. 244 p. Fűzve, kiadói ill. (A. Tóth S.) papírborítóban. |
KARÁCSONYI GÉZA - EILER EMIL Sztereo. Térfényképezés - Térlátás. Fotokönyvtár 4. Bp., 1959, Műszaki. 107 p. Fűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
KÁROLYI AMY Anti-mennyország. Bp., 1969, Magvető. 109 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
Kártyajátékok kézikönyve. Bp., é.n., Eisler G. Kiadóhivatala. 96 p. Fűzve, szakadtas kiadói papírborítóban.
KASSAY ADOLF Legujabb magyar levelező, vagyis tanácsadó a társadalmi és a közélet minden körülményeiben és a kereskedői viszonyokban szükséges, hasznos és nélkülözhetetlen segédkönyv. Pest, 1871, Kilián György. 380 p. Amatőr kartonkötésben.
KECZER GÉZA Comitium és forum vagyis a történeti fejlődésökre és topographiájokra vonatkozó kérdések megvilágítása. Doktori értekezés. Szakolcza, 1897, Nyomatott Skarnitzl József örököseinél. Kihajtható térkép, 160 p., 2 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben, eredeti papírborító felkasírozva. |
A Kecskemét és Vidéke Ipartestület jelentése az 1944-47. évekről. Kecskemét, é.n., Kecskemét és Vidéke Ipartestület. 88 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
KEMÉNY ELEMÉRNÉ BRÓDY MÁRIA Kozmetikai készítmények előállítása. Elméleti és gyakorlati kézikönyv. Bp., 1943, Magyar Vegyipari Szövetség. 383 p. Amatőr félvászon kötésben. |
KEMÉNY ZSIGMOND A rajongók I.-IV. Bp., 1858-1859, Pfeifer Ferdinánd. 142 p. , 191 p. , 174 p., 1 sztl. lev. , 201 p. Első kiadás ! Félvászon kötésben, letört borítóval.
KENESSEY BÉLA DR. Női jellemképek. Házi kincstár V. kötet. Bp., 1913, Magyar Prot. Irodalmi Társaság. 338 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
Képzeletbeli utazások. Tudományos-fantasztikus antológia. Válogatta: Medgyesi Ákos. Bukarest, 1986, Albatrosz Könyvkiadó. 235 p. Kiadói kopottas ill. (Damó István) papírborítóban. |
A kerék. Az Autó-Motor kiskönyvtára. Bp., 1957, Műszaki. 96 p. Tűzve, sérült kiadói ill. papírborítóban. |
KIÁLLÍTÁSI KATALOGUS Bortnyik. a grafikus és könyvművész. Bp., 1993, Petőfi Irodalmi Múzeum. 15 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KIÁLLÍTÁSI KATALOGUS Buday György fametszetei. Bp., 1995, Kassák Múzeum. 31 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
KIÁLLÍTÁSI KATALOGUS Kassák Lajos-Reklám és modern tipográfia. Szerkesztette Csaplár Ferenc. Bp., 1999, Kassák Múzeum. 93 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KIÁLLÍTÁSI KATALOGUS Mentor-modern könyvek, modern grafika. A Mentor könyvesbolt 1922-1930. Bp., é.n., Kassák Múzeum. 27 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Trófea katalógus. Vadászati Világkiállítás. Szerk.: Bakkay László, Kozma György, Szűcs Ferenc. Háromnyelvű (magyar - angol - német). Bp., 1971, Magyar Vadászok Szövetsége - Nemzetközi Vadászati Tanács. 527 p. Kiadói papírborítóban. |
KIÁLLÍTÁSI VEZETŐ A gróf Klebelsberg Kuno emlékkiállítás tárgymutatója. Bp., 1933, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Címlapkép, 40 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
KIÁLLÍTÁSI VEZETŐ Az üveg művészete. Bp., 1961, Iparművészeti Múzeum. 20 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KIBÉDY ALBERT Az ezüst oroszlán. Bp., 1957, Szépirodalmi Könyvkiadó. 467 p., 8 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
KOKAS GYÖRGY - NAGY LAJOS Rózsahajtatás. Bp., 1982, Mezőgazdasági. 362 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
KOMÁROMY JÓZSEF Miskolci séták. Miskolc, 1972, Művészeti és Propaganda Iroda. 156 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kopottas kiadói ill. papírborítóban.
KONKOLY MIKLÓS Astrophysikai megfigyelések az ó-gyallai csillagvizsgálón. Értekezések a mathematikai tudományok köréből IX. kötet I. sz. Bp., 1882, M. Tud. Akadémia. 16 p., 3 tábla kihajtható melléklet, felvágatlan. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
KOÓS JUDITH P. Szabó Éva. Mai magyar művészet. Bp., 1974, Képzőművészeti Alap. 50 p., 1 sztl. lev., P. Szabó Éva dedikálásával. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KOVÁCS GYULA Kurtán-furcsán. Versek és másfélék. A könyvből 150 dedikált pld. is megjelent. Oradea-Nagyvárad, 1940, Grafica. 62 p., dedikált. Fűzve, foltos, kopottas kiadói papírborítóban. |
KOVÁCS LÁSZLÓ Történet a férfiről. Cluj-Kolozsvár, 1930, Minerva. 130 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, a vászon át van festve amatőr módon.
KOZOCSA SÁNDOR Bevezetés a bibliográfiába. Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 115 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
KRÚDY GYULA Ifjúság. Rajzok és elbeszélések. Ill.: Basch Árpád. Bp., 1899, K.n. 4 sztl. lev., 244 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti ill. vászonborító felkasírozva. |
KRÚDY GYULA Pest a világháborúban. Officina könyvtár 55/56. sz. Bp., 1943, Officina. 113 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
KUBINSZKY MIHÁLY DR. - LOVÁSZ ISTVÁN - VILLÁNYI GYÖRGY Régi magyar villamosok. A történelmi Magyarország közúti vasutai a kezdettől a II. világháború végéig. Bp., 1999, Budapesti Városvédő Egyesület. 362 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
KUNCZ ALADÁR Fekete kolostor I-II. Feljegyzések a francia internáltságból. Harmadik kiadás. Bp. - Kolozsvár, é.n., Athenaeum - Erdélyi Szépmíves Céh. 284 p., 256 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, gerince sérült, kopott. |
KÜHÁR FLÓRIS DR. O. S. B. Barlangok, sírok, kupolák. Magyar Kultur-könyvtár 6. szám. Bp., 1935, Pázmány Péter Irod.Társ. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
LACZKÓ GÉZA Királyhágó. Bp., 1938, Grill Károly. 400 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben.
LÁSZLÓFFY ALADÁR Házsongárd. Fényképezte: Kántor László. Bp., 1989, Helikon. 212 p., 12 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
LEAKEY, RICHARD E. Megnyertem az életet. Bp., 1990, Gondolat Könyvkiadó. 172 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban.
LENGYEL MENYHÉRT Taifun. Negyedik kiadás. Bp., 1918, Athenaeum. 157 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes, kopott vászonkötésben, borító fedlap kissé vetemedett. |
LIGETI GYÖRGY Műszertechnikai kézikönyv. Ipari folyamatok mérőműszerei. Bp., 1967, Táncsics Könyvkiadó. 450 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott ill. kartonkötésben. |
LIGETI LAJOS Az ismeretlen Belső-Ázsia. Bp., 1940, Athenaeum. 359 p. Amatőr kartonkötésben, eredeti papírborító felkasírozva.
LIGETI LAJOS Kína. Múlt és jelen. Kincsestár 20. sz. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. 80 p. Kiadói vászonkötésben. |
Liturgikus lexikon. Szerk.: Dr. Kuhár Flóris és Dr. Radó Polikárp. Komárom, 1933, K.n. 456 p. Kiadói vászonkötésben. |
LOCHNER, DIETMAR Tetőtér-beépítés. 2. kiadás. Bp., 1987, Műszaki. 167 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
LORENZ, KONRAD Válogatott tanulmányok. Bp., 1977, Gondolat. 508 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
Lőrinczy György (1935-1981) "Szaros seggel angyallá válni". A magyar fotográfia történetéből 7. Bp., 1995, Magyar Fotográfiai Múzeum - Glória Kiadó. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
LULLACK, FRED Fotogerät selbst gebaut. 3. Auflage. Halle (Saale), 1955, Veb Wilhelm Knapp Verlag. 114 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
M.Á.V. menetrend. 1927 március-május. Bp., 1927, M.Á.V. I.-VIII., 288 p., 1 t., 1 térképmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Madarak földön, égen. Írta: Schmidt Egon. Ill.: Robin Reckitt és Budai Tibor. Bp., 1992, Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület. 127 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
A magyar idegenforgalom évkönyve 1942. Az 1942. évi Idegenforgalmi Közigazgatási Szaktanfolyam előadásai. Bp., 1942, Idegenforgalmi Újságírók Egyesülete. 325 p. Kiadói vászonkötésben. |
A magyar idegenforgalom évkönyve 1943. Bp., 1944, Idegenforgalmi Újságírók Egyesülete. 319 p., 5 t. Fűzve, kiadói papírborítóban.
A magyar irodalom bibliográfiája 1960. Összeállította: Kozocsa Sándor. Bp., 1970, Gondolat. 526 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
A magyar jezsuiták Kínában. A tamingi magyar misszió első tíz éve. Bp., 1935, Katolikus Missziók kiadása. 301 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, eredeti ill. (Pál György) papírborító felkasírozva. |
Magyar közmondások gyűjteménye. Különös tekintettel az életbölcsességre és a nevelésre. Összegyűjtötte: Almásy János. Második kiadás. Bp., 1911, Franklin-Társulat. 376 p. Amatőr félvászon kötésben. |
MAGYAR LÁSZLÓ Az órás. Ipari szakkönyvtár. Bp., 1976, Műszaki. 347 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
Magyar orvosnők tanácsai nők számára. Szerk.: Madarász Erzsébet Dr., Dr. Gőczyné Haviár Margit Dr. és Dr. Hollné Bernovits Mária Dr. Bp., 1934, Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége kiadása. 289 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Szerk.: Vahot Imre. Pest, 1846, A szerkesztő kiadása. Reprint: Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Újrakezdődő számozással. Kiadói aranyozott nylkötésben. Harántalakú. |
2200 |
Magyarország Autótérképe. Szerk.: Tallián Ferenc. Bp., é.n., Magyar Földrajzi Intézet Rt. 84 p. Fűzve, foltos, viseltes kiadói papírborítóban. M: 1:400 000. |
Magyarország tiszti cím- és névtára. XLI évf. Bp., 1931, M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. XI p., 631 p. + 12 p. Pótfüzet. Kiadói vászonkötésben, címoldal kijár. |
Magyarország története képekben. Szerk.: Kosáry Domokos. IV. kiadás. Bp., 1985, Gondolat. 757 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, sérült ill. papír védőborítóban. |
MAKKAI SÁNDOR Magyarok csillaga. Bp., 1937, Révai. 344 p. Kiadói kopottas vászonkötésben.
MALRAUX, ANDRÉ Emberi sorsok. Bp., 1945, Cserépfalvi. 356 p. Fűzve, foltos, viseltes kiadói papírborítóban.
MARISZAJEV Az utolsó farkas. Szibériai állattörténetek. Ford.: Vég Gábor. H.n., 1998, Pallas-Antikvárium Kft. 264 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
MATTERNY ISTVÁN Europa földrajza. Az Osztrák-Magyar Monarchia kivételével. Tankönyv a Magy. Kir. Honvéd Főreál- és Hadapródiskolák II. évfolyama számára. Bp., 1914, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 179 p., 18 térképvázlat. Kiadói kartonkötésben. |
MAXWELL, GAVIN Csillogó vízgyűrűk. Ford.: Walkóné Békés Ágnes. Második változatlan kiadás. Bp., 1973, Gondolat. 257 p., 1 sztl. lev. + képmelléklet. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
MEGYER SZABOLCS Arany János és Budapest. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. 52 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
MENDÖL ILONA A magyar ég alatt. Bp., 1942, A Magyar Turista Élet kiadása. 105 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
MERÉNYI-METZGER GÁBOR A vitézvári báró Simonyi család története. Gyula, 1999, Békés Megyei Levéltár. 75 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban.
MEREZSKOVSZKIJ Az istenek halála - Julian Apostata. Ford.: Kiss Dezső. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 368 p. Amatőr vászonkötésben. |
METSZET Császármalmok és Császárfürdő Budán. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 cm.
METSZET Esztergom. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 mm.
METSZET Esztergom Párkány felől. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 mm.
METSZET Győr a Kis-Dunánál. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 cm.
METSZET Hentzi emléke Budán. Ludwig Rohbock színezett acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. Című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 cm., felkasírozva, keretben.
METSZET Komárom a Homokhegyről. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 cm. |
METSZET Komárom és a Csillagsáncz. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 mm.
METSZET Miskolcz város ( A sajó-partról fölvéve). Varsányi rajza után kőre metsz. Rohn. Nyomt. Frank I. M. Pesten, 1853. (Kubinyi és Vahot Magyar- és Erdélyország képekben művéből?). 29x15 cm-s hajtogatogatott színezett metszet, keretben.
METSZET Pöstyéni fürdő. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 cm.
METSZET Skariatine orosz tábornok emléke Segesvárnál. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 cm, paszpartuzva, keretben.
METSZET Visegrád a Dunánál. Ludwig Rohbock acélmetszete, Hunfalvy J. - L. Rohbock: Magyarország és Erdély eredeti képekben. című művében jelent meg. Darmstadt, 1860, G. G. Lange. 140x185 cm, felkasírozva, keretben.
MEZŐ FERENC DR. Az újkori olimpia. Athéntől - Melbourne-ig (1896-1956). Bp., 1956, Sport Lap- és Könyvkiadó. 407 p. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
MICHELIS, FR. DR. Die Philosophie Platons. In ihrer inneren Beziehung zur geoffenbarten Wahrheit,. Kritisch aus den Quellen dargestellt. Münster, 1859-1860, Aschendorff. 279 p., 1 sztl. lev. , 359 p. 2 rész egy kötetben. Amatőr vászonkötésben. |
MOLNÁR TIBOR Hosszú az út. Bp., 1961, Pannonia. 234 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
MÓRICZ ZSIGMOND A stipendium. Átdolgozta: Asztalos István. Műkedvelők színpada. Bp., 1948, Józsa Béla Athenaeum. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
Móricz Zsigmond, a Nyugat szerkesztője. Levelek. Szerk.: Tasi József. Bp., 1984, Petőfi Irodalmi Múzeum. 506 p. Kiadói papírborítóban. |
NACHTIGAL, GUSTAV Szahara és Szudán. Fordította Halász Gyula. Bp., é.n., Franklin Társulat. 162 p., 3 sztl. lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
NAGY GÁBOR DR. Páncélos csaták. Bp., 1966, Zrínyi. 220 p., 3 sztl. lev. + kihajtható mellékletek. Kiadói kartonkötésben, viseltes ill. (Csergezán Pál) papír védőborítóban.
NAPTÁR A Tündérvásár képes kalendáriuma 1929. Bp., 1929, Tündérvásár Kiadóhivatala. 223 p. Kiadói viseltes, sérült ill. kartonkötésben.
Négyszemközt az utókorral. József Attila fényképeinek ikonográfiája. Összeállította: Macht Ilona. Fotótéka. Bp., 1980, Népművelési Propaganda Iroda. 113 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Nemzeti biodiverzitás-monitorozó rendszer I-II. I. Informatikai alapozás. Szerk.: Horváth Ferenc, Rapcsák Tamás és Szilágyi Gábor. II. A magyarországi élőhelyek leírása, határozója és a Nemzeti Élőhely-osztályozási Rendszer. Szerk.: Fekete Gábor, Molnár Zsolt és Horváth Ferenc. Bp., 1997, Magyar Természettudományi Múzeum. 164 p. , 374 p. Kiadói ill. papírborítóban (2 db). |
NIDDA, KRUG VON Marianne. (Franciaország az összeomlás előtt). Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., é.n., Stádium. 224 p. Kiadói kopottas, néhol foltos félvászon kötésben. |
Az országos Kék-túra útvonala mentén. Bp., 1964, Országos Természetbarát Szövetség. 203 p., 1 térképmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben.
ÖTVÖS BÉLA ... és megbüntetem hetediziglen. Oradea, 1938, Sonnenfeld. 274 p., dedikált. Amatőr vászonkötésben.
P. JÁNOSSY BÉLA Salgói farkasok. Kolozsvár, 1942, Szent Bonaventura könyvnyomda. 95 p., dedikált. Kiadói papírborítóban.
PALÉOLOGUE, MAURICE A cár országa a nagy háborúban I-III. Ford.: Fóti J. Lajos és Révay József. Harmadik kiadás. Bp., é.n., Genius. 313 p. , 287 p. , 288 p. Kiadói vászonkötésben (3 db). |
1400 |
PÁLÓCZI HORVÁTH GYÖRGY Balkán a viharban. Bp., 1941, Cserépfalvi. 123 p., 2 sztl. lev. Fűzve, viseltes papírborítóban.
PAPANEK ERNŐ Az új városháza. A főváros főtisztviselőinek és a törvényhatósági bizottság tagjainak életrajza, a főváros hivatalainak, intézményeinek és üzemeinek ismertetése. Bp., 1931-37, Törvényhatósági Bizottság. 150 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
PARK, MUNGO A Gambiától a Nigerig. Ford.: Halász Gyula. Világjárók - Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Címlapkép, 143 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
PATAI JÓZSEF Lelkek és titkok. Ill.: Szines-Sternberg Miklós. Bp., é.n., Múlt és Jövő. 207 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1400 |
PETŐFI SÁNDOR Az ősz utolsó virágai. Készült 500 számozott pld.-ban, ez a 287. sz. pld. A költő kéziratos művének hasonmás kiadása. Cseke, 1846. Hasonmás: Bp., 1923, Képes Krónika. Számozatlan. Kiadói kartonkötésben. |
PETRÓCSIK JÁNOS Magyar népköltészet. Kecskemét, é.n., A szerző kiadása. Számozatlan. Hozzákötve: Urr Ida: Biborkehely. H.n., é.n., K.n. 62 p. Amatőr félvászon kötésben. |
PETUR LÁSZLÓ Egyszemélyes expedíció. Biró Lajos élete. Nagy emberek élete. Bp., 1963, Móra Ferenc Könyvkiadó. 225 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható térképmelléklet. Kiadói viseltes ill. félvászon kötésben. |
PIAZZINI, GUY Akik túlélték a vízözönt. Ford.: Kassai György. Világjárók 22. Második kiadás. Bp., 1964, Gondolat. 134 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Csergezán Pál) papír védőborítóban. |
PILLICH LÁSZLÓ Városom évgyűrűi. Bukarest, 1985, Kriterion. 126 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
PLAKÁT " Állami gazdaság ? Képes havi folyóirat". Grafikus Gaál Mátyás. 67.5x47 cm.
PLAKÁT
" Baromfi tenyésztés". Grafikus Gaál Mátyás. 68.5x48.5 cm. Kis szakadásokkal.
PLAKÁT
" Gépállomás". Grafikus Gaál Mátyás. 68.5x46.5 cm.
PLAKÁT " Halászat". Grafikus Gaál Mátyás. 68x47.5 cm.
PLAKÁT
" Kérjen gyümölcstermesztési, zöldségtermesztési, szőlészeti könyveket!". Grafikus Gaál Mátyás. 69x47 cm.
PLAKÁT
" Mezőgazdasági Könyvhónap ? 1962. február". Grafikus Gaál Mátyás. 68.5x48.5 cm.
PLAKÁT
20. századi művészet. Kassák Lajos gyűjteményéből. Kiállítási plakát. Bp., Kassák Múzeum, 2000.
PLAKÁT
Ajándékozzon könyvet. 1957-es propaganda plakát. Grafikus K. Bócz István. 58x82 cm.
PLAKÁT
Antikvárium. Azonnal pénzhez jut ! Hozza el kiolvasott könyveit. Magas áron megvásároljuk. 82x57 cm.
PLAKÁT
Hozza el régi könyveit a helyi könyvesboltba. Megvásároljuk. 1962-es propaganda plakát. Grafikus Vadász Gy. 50x70 cm.
PLAKÁT
Húsvéti könyvvásár. 1960-as évek propaganda plakátja. 57x82 cm.
PLAKÁT
Kassák az europai avantgárd mozgalmakban. Kiállítási plakát. Bp., Kassák Múzeum, 1994. 40x82 cm.
PLAKÁT
Kassák Óbudán 1954-1967. Kiállítási plakát. Bp., Kassák Múzeum, 2003. 50x70 cm.
PLAKÁT
Kassák reklámtervei. Kiállítási plakát. Bp., Kassák Múzeum, 1977. 58x82 cm.
PLAKÁT
Ünnepi könyvhét 66. 1966-os propaganda plakát. 57x82 cm.
POLLACK, INGE Gyere az indiánok közé. Erich Wustmann-nal Dél-Amerikában. Ford.: Gergely Pál. Bp., 1981, Kossuth. 128 p., 3 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Rasputin. Pesti Mozi, 1934, II. évf. 8. sz. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
RÁTH -VÉGH ISTVÁN A pénz komédiája. Bp., 1957, Bibliotheca. 246 p. Kiadói ill. (Kürthy Sándor) félvászon kötésben.
RÁTH-VÉGH ISTVÁN A könyv komédiája. Bp., 1937, Cserépfalvi. 211 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
RÁTZ KÁLMÁN Afrika ébred. Bp., 1936, Dante. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
Részvétkönyvecske. 1942. Tűzve, ill. papírborítóban.
RIPKA FERENC, DR. Budapest a Közép-Duna Idegenforgalmának központja. Idegenforgalmi Könyvtár. Bp., é.n., Magyar Idegenforgalmi Érdekeltségek Szövetsége. 23 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
SCHOMBURGK, HANS A vadon érverése. Ford.: Dr. Münnich Károly. Világjárók 4. III. kiadás. Bp., 1961, Gondolat. 215 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
SCHOMBURGK, HANS Sátrak Afrikában. Utazások, kutatások, kalandok - hat évtized folyamán. Ford.: Zala Zsuzsa. Világjárók 31. Bp., 1963, Gondolat. 350 p., 1 sztl. lev. + képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas, sérült ill. papír védőborítóban. |
SCHRENZEL Abesszínia Afrika kánaánja. Ford.: Dr. Kőszegi Imre. Bp., é.n., Athenaeum. 254 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
SEBES TIBOR Jambó, Kilimandzsáró! Útikalandok 65. Bp., 1967, Táncsics Kiadó. 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
SEBESZTHA KÁROLY Földrajz. a német tannyelvű elemi iskolák számára. Budapest-Pozsony, 1896, Stampfel Károly. 44 p., 1 sztl. lev., 1 kőnyomatos tábla. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SEPPäNEN, UNTO Az orosz határon. Ford.: Átányi István és Garam Lajos. Bp., é.n., Béta Irodalmi Rt. 433 p., 1 sztl. lev. Fűzve, papírborítóban, eredeti papírborító felkasírozva. |
SERÉDI LAJOS DR. A filozófia története. Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 156-157. Pozsony - Bp., 1904, Stampfel Károly. 164 p., 2 sztl. lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
Socrates Mainomenos (graece) oder die Dialogen des Diogenes von Sinope. Aus einer alten Handschrift. Leipzig, 1770, Weidmanns Erben u. Reich. Címlap metszet, 324 p. Kiadói gericsérült bőrkötésben. |
SOÓS GYULA DR. Az ezeréves végvár Csurgó. Új Csurgói Könyvtár Sorozat II. Csurgó, 2000, Csurgó Város Önkormányzata és a Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium. 160 p. Kiadói papírborítóban. |
SPRENGEL, KURT Versuch einer pragmatischen Geschichte der Arzneikunde. V. rész. (5 részből). Halle bei Johann Jacob Gebauer, 1803. 677 p. korabeli félbőr kötésben. |
STEINMANN HENRIK DR. Építőművészek az állatvilágban. Ill.: Kerekes Anna. Bp., 1978, Natura. 196 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
STERBETZ ISTVÁN Húzáson vadászható madaraink. Nimród vadászakadémia 9. Bp., 2001, Nimród Vadászújság. 59 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
STIFTER ADALBERT Költői vázlatok. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv. 415 p. Korabeli foltos, aranyozott vászonkötésben.
STODDARD, L. Lázadás a civilizáció ellen. Bp., é.n., Stádium. 216 p. Amatőr félvászon kötésben.
STRECKER, W. Geräte- und Maschinenlehre. Ratgeber bei Wahl und Gebrauch landwirtschaftlicher Geräte und Maschinen. Berlin, 1922, Parey Verlag. I.-VIII., 318 p., 13 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
SVEN, HEDIN Az Északi Sarktól a Déli Sarkig. Második és harmadik rész. Ford.: Mikes Lajos. Bp., 1914, Lampel R. 214 p. Kiadói foltos ill. vászonkötésben, gerince megerősítve. |
2200 |
SZABADOS MIHÁLY DR. Földmunkáskérdés, munkástelepítés, munkaalkalmak. Földmunkásszövetkezetek könyvtára 10. sz. Bp., 1936, Földmunkásszövetkezeti Központ. 248 p., felvágatlan. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
SZABÓ LAJOS Mentség. Történelmi dráma három felvonásban. Bukarest, 1972, Kriterion. 90 p., 2 sztl. lev., dedikált. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
SZABÓ MIKLÓS A kelták nyomában Magyarországon. Hereditas. Bp., 1971, Corvina. 86 p., 1 sztl. lev. + 48 oldal képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Széchenyi eszmevilága I.-II. Kultúra és tudomány. Bp., 1912-14, Franklin Társulat. 174 p., 1 sztl. lev. , 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
SZÉKELY ZOLTÁN - VARGA NÁNDOR LAJOS Sepsiszentgyörgy város építészeti emlékei. Háromnyelvű. Brassó, 1969, Muzeul Sf. Gheorghe. 55 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
SZEKERES JÓZSEF - SZILÁGYI GYÖRGY Circus. Fejezetek a magyar cirkuszművészet történetéből. Bp., 1979, Magyar Cirkusz és Varieté Vállalat. 222 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZILÁGYI BÉLA Székely Gyöngyök. Bp., 1920, Kisfaludy Nyomda. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
SZIRMAY ÖDÖN Magyar szemmel a tengereken túl. Bp., 1942, K.n. 228 p. Kiadói kopottas kartonkötésben.
SZKIBA, I. F. A vasúti kocsik futószalagos javításának módszerei. Ford.: Éles István és Gajdos Ferenc. Bp., é.n., Új Magyar Könyvkiadó. 70 p., 1 sztl. lev. Fűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
SZLÁVIK NÁNDOR Vadtenyésztés és vadászat. Hasznos tanácsok az év minden hónapjára. Nádudvari Rázsó Lajos előszavával. Berehovo-Beregszász, 1928, Kárpáti Vadász. 116 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
SZOMSZÉD ANDRÁS Verőcei évszázadok. Megjelent 1000 pld.-ban. Verőce, é.n., Verőce Önkormányzata. 228 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZÓTÁR Angol-magyar orvosi szótár. Szerkesztette Dr. Véghelyi Péter és Dr. Csink Tamás. Bp., 1981, Terra. 820 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
SZŐRÉDI ILONA Olasz mosoly. Bp., é.n., Stádium. 247 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti papírborító felkasírozva, címoldal hiányzik.
SZPANGENBERG, J. P. Egy természetbúvár feljegyzései. Ford.: Terényi István. Ill.: Murai Róbert. Bp., 1953, Művelt Nép. 267 p. Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben. |
SZUNYOGHY JÁNOS, DR. A magyarországi szarvas. A szerző kandidátusi értekezése. Bp., 1963, k.n. 193 p., 16 t., 300 példány! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
TÁBORI RÓBERT Oczeánia. Filléres könyvtár 22. kötet. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 152 p. Kiadói kopott, viseltes ill. félvászon kötésben. |
TAMÁSI ÁRON Szűzmáriás királyfi. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. 284 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
TAMÁSI ÁRON Virrasztás. Bp., 1943, Révai. 457 p., 1 sztl. lev. Kiadói, néhol foltos félvászon kötésben.
TÁTRAI ZSUZSANNA - KARÁCSONY MOLNÁR ERIKA Jeles napok, ünnepi szokások. 2., változatlan kiadás. Jelenlévő múlt. Bp., 1997, Planétás Kiadó. 298 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
TAUSZ BÉLA, DR. Budapest és Magyarország fürdőinek és üdülőhelyeinek látogatottsága. Idegenforgalmi és gazdasági vonatkozások az elmúlt ötven évben. Idegenforgalmi Könyvtár. Bp., 1941, Magyar Idegenforgalmi Érdekeltségek Szövetsége. 21 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
TAYLOR, MERLIN MOORE A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Ford.: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. 188 p., 2 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2200 |
TERSÁNSZKY J. JENŐ A félbolond. Nagybányai művészek rajzaival. Bp., é.n., Egyetemi Nyomda. 339 p. Kiadói félvászon kötésben. |
TÉSZABÓ JÚLIA Nagy karácsonyi képeskönyv. Bp., 1985, Móra Ferenc Könyvkiadó. 75 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
THURÓCZY JÁNOS A magyarok krónikája. Az 1486-ban Augsburgban nyomtatott, az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött ősnyomtatvány színezett fametszeteinek hasonmásával illusztrálva. Ford.: Horváth János. Bibliotheca Historica. Bp., 1978, Magyar Helikon. 563 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
THURZÓ GÁBOR Belváros és vidéke. Bp., 1977, Magvető Könyvkiadó. 213 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
TILL GÉZA Opera. Bp., 1985, Zeneműkiadó. 519 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
TOLNAI KÁLMÁN Ételek vadon termő gombákból és erdei gyümölcsökből. Bp., 1984, Népszava. 299 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
Tolnai Világlapja hasznos tudnivalói I-II. Bp., é.n., Tolnai Világlapja. 112 p. , 106-214 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, egyik gerince megerősítve (2 db).
TORMAY CECILE Virágok városa - Szirének hazája. Ill.: Jaschik Álmos. Bp., 1935, Genius. 189 p., 1 sztl. lev. Fűzve, sérült, hiányos kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár. |
TÓTH ISTVÁN Antifóna. Bukarest, 1983, Kriterion. 92 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
TÓTH MÁRIA A festőasszony. Karcolatok, tárcanovellák. Kolozsvár-Napoca, 1982, Dacia. 214 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, viseltes ill. (M. Finta Edit) papír védőborítóban. |
TÖRÖK GYULA DR. Vasúti földrajz és történet, társadalmi gazdaságtan. Bp., 1930, Hornyánszky Viktor Rt. 165 p. Kiadói vászonkötésben.
TUTSEK ANNA Vidorka. Második kiadás. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 144 p. Kiadói sérült, viseltes ill. félvászon kötésben. |
TÜSKÉS TIBOR Szántód az irodalom. Szántódi füzetek VI. Siófok, 1981, SIOTOUR. 106 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Fülöp Éva Mária-Szántódpuszta kapitalizmus kori agrártörténete 1848-1945. Szántódi füzetek IX. Siófok, 1985, SIOTOUR. 132 p. , Péterffy Ida- Levelek Szántodról. Szántódi füzetek VIII: Siófok, 1984, SIOTOUR. 111 p. Fűzve, kiadói ill. (Bánó Attila) papírborítóban. |
UJKÉRY CSABA Szigeth pajzsai. Szigetvár, 1987, Szigetvár Város Tanácsa. 371 p. Kiadói ill. papírborítóban.
UNGVÁRY ZSOLT Szent királyok nemzetsége. Ill.: M. Fekete György. Bp., é.n., A szerző kiadása. 44 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Szerk.: Kaffka Károly. Bp., 1935, Magyar Weekend Egyesület. I.-X. p., 8 sztl. lev., 704 p., 1 sztl. lev., 1 beragasztott térképpel. Kiadói vászonkötésben. |
Az UTAS KÖNYVE. Keletmagyarország, Északerdély. Szerk.: Kaffka Károly. Bp., 1941. Orsz. Magy. Vendégforgalmi Szövetség. I.-XVIII., 212 p., hozzá Kolozsvári tájékoztató, 8 p., gépelt. Kiadói vászonkötésben. |
Az Utca Rendje. Bp., 1941, Az Utca Rendje. 496 p. Kiadói kopottas vászonkötésben.
Útitervek. Kiadja az IBUSZ a Magy. Kir. Államvasutak hivatalos jegyirodája. Bp., é.n., IBUSZ. 144 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
Útitervek 1932-1933. Kiadja az IBUSZ a Magy. Kir. Államvasutak hivatalos jegyirodája. Bp., é.n., IBUSZ. 122 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
VADAS JÓZSEF A Művészi Ipartól az Ipari Művészetig. Tanulmányok. Művészet és elmélet. Bp., 1979, Corvina. 142 p., 1 sztl. lev. + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Vadász- és horgászsport 1943. Szerkesztették: József Ákos József Lajos. Bp.-Kolozsvár, 1943, Dr. Vajna és Bokor. 196p., 10 t. (1 színes). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
VADÁSZ FERENC Ketten a Remete utcából. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1979, Kossuth. 389 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. kartonkötésben. |
VAJDA LÁSZLÓ Szodoma és Gomorra. Filmregény. Bp., é.n., Genius kiadás. 132 p., 2 sztl. lev. Fűzve, viseltes, sérült kiadói ill. (Leidenfrost S.) papírborítóban. |
1400 |
VALLEMONT, MONSIEUR L ABBE [PIERRE LE-LORRAIN DE]. Les Elemens de Histoire. Tome 1. Chronologie, Geographie, Historie Universelle, Monarchies Anciennes... Paris, 1721. 431 p. Korabeli bőrkötés. |
VÁLYI RÓZSI - SZENTHEGYI ISTVÁN - CSIZMADIA GYÖRGY Balettek könyve. Bp., 1959, Gondolat. 461 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, sérült, viseltes ill. papír védőborítóban.
VÁLYI SAROLTA A két tarisznya. Ill.: Mühlbeck Károly. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 87 p. Amatőr műbőrkötésben, eredeti ill. papírborító felkasírozva, első két lap kijár. |
VARGHA BALÁZS Játsszunk a szóval! Ill.: Illés Árpád. Bp., 1972, Móra Ferenc Könyvkiadó. 226 p., 3 sztl. lev. + megoldás melléklet. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Vasúti és hajózási menetrend. Megjelent 1926. november 7.-én. Vasúti és hajózási menetrend ujság IV. évfolyam 44. sz. Bp., 1926, Vasúti és hajózási menetrend ujság. 64 p., 1 térkép melléklet. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
A vasúti tisztképzés száz éve 1887-1987. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1987, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Vasúti útmutató. 1933/34 Téli kiadás. Vasutak és egyéb közlekedési vállalatok hivatalos menetrendkönyve. 53. évf. 385. szám. Bp., 1933, Vasúti útmutató szerkesztősége. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
VEREBÉLY GÉZA, ID. A mi Budapestünk. Bp., 1941, A szerző kiadása. 36 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
Visszapillantás a Budapesti Nemzetközi Vásár két évtizedes multjára. 1906-1926. Összeállította Hallóssy István. Bp., 1926, Pesti Könyvnyomda. 34 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
VOJNITS ANDRÁS Utazás a rejtelmes Kelet-Afrikában. Teleki Sámuel nyomában. H.n., 1990, Natura. 211 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
VOLNEY, CONSTANTIN FRANCOIS A romok. Elmélkedések az államok pusztulásáról. Ford.: Palásthy Marcell. Bp., é.n., Vass József Könyvkereskedése. 216 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1400 |
WALTER ERNŐ - NOVÁK LÁSZLÓ A színek világa. Grafikai művészetek könyvtára V. Bp., 1927, Novák László kiadása. 119 p. Kiadói vászonkötésben, gerince sérült, szennycímoldal hiányzik. |
WASSERMANN, JAKOB Bula Matari. (Stanley élete). Ford.: Benedek Marcellné. Kalandos utazások. Bp., 1932, Dante. 213 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben. |
WATTER, OTTO DR. Farben-Foto-Praxis. Halle (Saale), 1955, Veb Wilhelm Knapp Verlag. 159 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
WELLS, CARVETH A maláji dzsungelben. Ford.: Halász Gyula. A világ körül - Útirajzok - Útikalandok. Bp., é.n., Dante. 202 p., 3 sztl. lev. Amatőr kopott félvászon kötésben, eredeti ill. papírborító bekötve. |
WENZEL, FRANZ DR. Bessere Fotos durch bewährte Vorschriften. 3. erweiterte Auflage. Halle (Saale), 1956, Veb Wilhelm Knapp Verlag. 131 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
WERNER, SOMBART Háború és kapitalizmus. Ford.: Vezsenyi Béla. Bp., é.n., Athenaeum. 260 p. Korabeli félvászon kötésben. |
WILDE OSZKÁR A szépség filozófiája. Ford.: Hevesi Sándor. Bp., é.n., Révai. 272 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben, gerince sérült. |
WINDISCH, HANS Kleinbild-Jagd auf Dinge und Menschen. Technik, Stoff, Regie. Harzburg, 1940, Heering-Verlag. 151 p. Kiadói kartonkötésben. |
WISEMAN MIKLÓS Fabiola, vagy a katakombák egyháza I-II. Ford.: Haudek Ágoston. II. kiadás. Bp., 1911, Szent-István-Társulat. 150 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
ZÁDOR ANNA - RADOS JENŐ A klasszicizmus építészete Magyarországon. Bp., 1948, Magyar Tudományos Akadémia. 427 p. + képmelléklet + 1 kihajtható térképmelléklet. Fűzve, kiadói ill. (Fenyves) papírborítóban.
2200 |
ZBORAY ERNŐ Az örök nyár hazájában. (Feljegyzések Jáva szigetéről). A hat világrész - utazások és felfedezések XV. Bp., é.n., Világirodalom. 240 p. Amatőr félvászon kötésben. |
ZOLTÁN JÁNOS Forró vadászszívvel. Studinka László életregénye. Bp., 1993, Nimród Alapítvány. 166 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ZSIDI PAULA Aquincum polgárvárosa az Antoninusok és Severusok korában. Bp., 2002, Enciklopédia. 165 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.