Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
55 pasziansz. A legérdekesebb egy- és kétszemélyes kártya-türelemjátékok gyűjteménye. Szerk.: Ladányi Lóránt. Bp., Kiadó és Könyvker. Rt. 116 p., 2 sztl. lev. Viseltes kartonkötésben. |
ABOUT, EDMUND A hegyek királya. Ford.: R. I. I-II. kötet egybekötve. Bp., 1889, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 145 p., 156 p., 2 sztl. lev. Viseltes félvászon kötésben. |
ACSÁDY IGNÁCZ Magyarország Budavár visszafoglalásának korában. Bp., 1886, Méhner Vilmos. 334 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben.
ALBACH, J. S. Heilige Anklänge Gebete für Katolische Christen. 12. Originalauflage. Német gótbetűs! A kötet imákat, verseket, idézeteket tartalmaz, ezzel kívánva elősegíteni az olvasók elmélyedését a hitéletben Assisi Szent Ferenc szellemiségével. Pest, 1853, Julius Müller. acélmetszetű (Dav Weifs) címkép, acélmetszettel ill. címlap, 474 p., 1 sztl. lev., 4 t. (hártyapapírral védett acélmetszet, az elsőt Axmann, a másodikat Falsini, harmadikat Dav Weifs, negyediket D. Weifs készítette). Kiadói aranyozott, ráétes, kapcsos bőrkötésben. |
3600 |
ALEXANDROW, G. F. - GALAKTJIONOV, M. R. - KRUZSKOV, V. SZ. - MITJIN, M. B. - MOCSÁLOV, V. D. - POSZPJÉLOV, P. N. Joszif Visszarionovics Sztálin. Rövid életrajz. Bp., 1949, Szikra. címkép, 230 p., 1 sztl. lev. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
ALMÁSY LÁSZLÓ Autóval Szudánba. Első Autós utazás a Nilus mentén vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. 240 p., 28 sztl. lev., 1 térképmell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
APÁTHY ISTVÁN, DR. A fejlődés törvényei és a társadalom. A Magyar Társadalomtudományi Egyesület Könyvtára 1. Bp., 1912, Magyar Társadalomtudományi Egyesület. VIII p., 277 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas kartonkötésben. |
1100 |
APPIOTTI, ANGELO Repülőnapló. A mai háború. Ford.: Balogh Barna. Bp., 1942, Révai. 159 p. Kiadói félvászon kötésben. |
ARANY JÁNOS-KERESZTURY DEZSŐ Arany János kapcsos könyve. Reprint! Arany János Kapcsos könyvének a Magyar Tudományos Akadémia Kézirattárában őrzött eredeti példánya nyomán készült hasonmás kiadás. Bp., 1977, Magyar Helikon-Akadémia. számozatlan. Kiadó nyl-kötésben, karton tokban. |
Ararát. Magyar zsidó évkönyv az 1943. évre. Szerk.: Komlós Aladár. Bp., 1943 (5703/4), Orsz. Izr. Leányárvaház. 157 p. Papírborítóban. |
Árjegyzék malom-, mezőgazdasági, gépészeti, ipari műszaki szkségleti czikkek, gépalkatrészek, szerszámok, szerszámgépek és eszközökről. Teljes malom-, villamvilágítási és erőátviteli berendezések. Kann és Heller műszaki üzlet. Bp., 1903, Kann és Heller. 516 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
3600 |
ATLASZ Der Wasserbau. Handbuch der Ingenieurwissenschaften III. Band. Atlas von achtundsechszig Tafeln. Szerk.: L. Franzius und Ed. Sonne. Leipzig, 1879, Verlag von Wilhelm Engelmann. XVI p., 28 kihajtható mell. Kopottas félbőr kötésben. |
ATLASZ Történelmi atlasz a világtörténelem tanításához. Ókor. Bp., é. n., M. Kir. Áll. Térképészet. 21 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
ÁVEDIK FÉLIX, DR. - HERMANN ANTAL, DR. - HOVHANNESIAN EGHIA, DR. Az örmények. Bp., 1921, Mo.-i Örmények Egyesülete. 38 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Dr. Gopcsa László. Az örmény népélet. Bp., 1922, Mo.-i Örmények Egyesülete. 36 p., 1 sztl. lev. Kiadói szakadt papírborítóban. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. |
BABITS MIHÁLY Az európai irodalom története. Bp., é. n., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. 728 p. Kiadói félvászon kötésben.
BABITS MIHÁLY Levelek Iris koszorújából/Herceg, hátha megjön a tél is! I. kiadás. Bp., 1909, Nyugat./Bp., 1911, Nyugat. 94 p., 1 sztl. lev., 104 p., 4 sztl. lev. Vászonkötésben. |
4800 |
BABITS MIHÁLY Nyugtalanság völgye. I. kiadás. Bp., é. n., Táltos. 87 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes, hiányos papírborítóban. |
3600 |
BADEN-POWELL, LORD A boldogulás ösvényein. Ford.: Dr. Harangi László. Bp., 1933, Magyar Cserkészszövetség. 244 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
Balatonfüred környéke és a Balaton. Szerk.: Iván József. Balatonfüred, Iglói János nyomdája. 144 p., 3 db térképmell. Kiadói ill. papírborítóban. |
A balettművészet felé... Bp., 1961, Gondolat. 167 p., 2 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói félvászon kötésben.
BÁLINT LÁSZLÓ Az áttért megszólal. Szeged, 1940, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 160 p. Kiadói papírborítóban.
BALOGHNÉ ÁBRÁNYI HEDVIG-SOÓS FERENC Százéves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-2001. Bp., 2001, Argumentum Kiadó-Magyar Numizmatikai Társulat. 321 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
BARÁT BÉLA-ÉBER LÁSZLÓ-FELVINCZI TAKÁCS ZOLTÁN A művészet története. Műveltség. IV. javított és bővített kiadás. Bp., 1941, Dante. 792 p., 96 sztl. lev., 16 t. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
BARKER, ERNEST Nagybritannia és a brit nép. Ford.: Körmendi Ferenc. London-New York-Toronto, 1945, Longmans, Green & Co. 186 p., 7 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
BÁRSONY ISTVÁN Szelek útján. Egyetemes Regénytár. Bp., 1905, Singer és Wolfner. 175 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes ill. vászonkötésben. |
BAUMBACH, RUDOLF Sommermärchen. Leipzig, 1891, A. G. Liebeskind. címkép, 280 p. Kiadói díszes aranyozott bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel, nagyon szép állapotban.
3600 |
BECK MIHÁLY Tudomány-áltudomány. Korunk tudománya. Bp., 1977, Akadémia. 129 p. Kiadói papírborítóban. |
BEECHER-STOWE, HARRIET Tamás bátya kunyhója. Ford.: Győri Lóránd. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt. 94 p., 1 sztl. lev. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
BEKE JÓZSEF-RICHTER KÁROLY Vasbetétes betonszerkezetek. Bp., 1906, Pátria. 275 p., III p. Félvászon kötésben.
BENCE VERA Gasztronómiai utazás. Nemzetközi szakácskönyv. Bp., 1972, Minerva. 227 p. Hozzá: Nagy szójáskönyv. Szerk.: Képes Ilona. Bp., 1991, Laude Kiadó. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. Kiadói ill. papírborítóban. |
BENDA KÁLMÁN Bocskai István. 1557-1606. Bp., 1942, Franklin-Társulat. 241 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
BENDA, JULIEN Az írástudók árulása. Politikai Remekírók Tára I. Babits Mihály tanulmányával. Ford.: Rónai Mihály András. Bp., 1945, Anonymus. 370 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes papírborítóban. |
BEREGI ÁRMIN Isten árnyékában. I-II. kötet egybekötve. Bp., 1933, Lampel R. 242 p., 1 sztl. lev., 251 p. Amatőr félvászon kötésben. |
BEREZNAI AURÉL-HARSÁNY GYÖRGY A magyar cserkész ezermester könyve. Magyar Cserkész Kis Könyvei. Bp., 1937, Magyar Cserkész. 128 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
BERTÉNYI IVÁN - DIÓSZEGI ISTVÁN - HORVÁTH JENŐ - KALMÁR JÁNOS - SZABÓ PÉTER Királyok könyve. Magyarország és Erdély királyai, királynői, fejedelmei és kormányzói. II. kiadás. Bp., 1994, Officina Nova. 224 p. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
BIEDERMANN, HANS A mágikus művészetek zseblexikona. Az ókortól a 19. századig. Bp., 1989, Kentaur. 356 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BIHARI PÉTER A németek. 2000 év Európa közepén. Bp., 2002, Műszaki Könyvkiadó. 358 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
BÍRÓNÉ SEY KATALIN Bevezetés a római pénzek gyűjtésébe. Császárkor. Az Éremgyűjtők kiadványsorozata 2. Bp., 1971, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 61 p., 1 db kihajtható mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
A boldogság könyve. Az ifjúság számára. Bp., 1898, Werbőczy Könyvnyomda Rt. VIII p., 375 p. Viseltes, kopottas félvászon kötésben. |
BOROS FERENC Napkeltekor. Versek. Bp., 1924, Szerző. 54 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
1300 |
BORSODY MIHÁLY Az édességkészítés története. Bp., 1995, Magyar Élelmezésipari Tudományos Egyesület. 246 p., XLVIII p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
BREIT JÓZSEF Az 1870. évi német-franczia háború története. Bp., 1896, Grill Károly. 383 p., 25 p., 15 p., 5 p., 3 sztl. lev. 13 db mell. hiány! Vászonkötés. |
CATULLUS, CAIUS VALERIUS Catullus összes versei. Ford.: Devecseri Gábor. Bp., 1967, Magyar Helikon. 136 p., 3 sztl. lev., 73/950 sorszámozott pld. Kiadói nyl-kötésben. |
CHOLNOKY JENŐ, DR. A föld megismerésének története. A föld titkai VI. Bp., 1932, Singer és Wolfner. 354 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
1400 |
Cicero összes levelei I-VI. Időrendes sorozatban. Ford.: Fábián Gábor. Pest, 1861-1863, Emich Gusztáv. 319 p., 1 sztl. lev., 266 p., 330 p., 403 p., 298 p., 346 p. Első kötetnél hiányzik az első borító és foltosak az első lapok. Kiadói viseltes papírborítóban. |
8800 |
COLLINS, LARRY-LAPIERRE, DOMINIQUE Párizsi csata. Bp., 1996, Aquila. 544 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
CULBERTSON, ELY A kontrakt bridzs második kék könyve. Utalással a "Pesti iskola" eltéréseire, magyarra átdolgozta: Kenedi Sándor. Bp., 1934, Révai. 331 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
CSABAI ISTVÁN Az impresszionizmus kora. Bp., 1942, Officina. 118 p., 58 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
CSERKÉSZ-FOLYÓIRAT Nemzeti Cserkész Nagytábor. 1926. július 9-23. Újpesti-Népsziget. Bp., é. n., Nagytábortanács. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Cserkészúton Angliában. Szerk.: Kosch Béla. Bp., é. n., Magyar Cserkészszövetség. 139 p. Néhány lap elváló lappal. Kiadói viseltes, szakadt ill. (Márton L.) papírborítóban. |
A csodaszarvas jamboreeja. 40 előadó 40 tanulmánya a IV. gödöllői világtáborról. Szerk.: Temesy Győző. Bp., 1934, 7. sz. Verbőczy Cserkészcsapat. 224 p. Néhány elváló lappal. Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
CSORBA CSABA Esztergom hadi krónikája. Bp., 1978, Zrínyi Katonai Kiadó. 235 p., 26 sztl. lev. Hozzá: Nagy László. A végvári dicsőség nyomában. Bp., 1978, Zrínyi Katonai Kiadó. 274 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban.
CSÜ, JÜAN Csü Jüan versei. Ford.: Weöres Sándor és Tőkei Ferenc. Bp., 1954, Szépirodalmi Könyvkiadó. 109 p., 1 sztl. lev., 2000 pld. Kiadói ill. (Kálmán Klára) kartonkötésben. |
DANIELIK JÁNOS A történet szelleme. Történet-bölcselmi értekezés. Pest, 1857, Herz János. IV p., 138 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes, szakadt papírborítóban, foltos, elázott lapokkal. |
DANTE ALIGHIERI Az új élet. Ford.: Ferenczi Zoltán. Bp., 1921, Révai Testvérek. 143 p., 5 t., 611/1000 sorszámozott pld., fordító által dedikált. Kiadói ill. papírborítóban, diósgyőri merített papíron. |
DEÉR JÓZSEF Pogány magyarság keresztény magyarság. Bp., 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 271 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
DEIGNER ANNA Józsefvárosi utcák, terek és emléktáblák története. Bp., 1988, OMIKK. 205 p., 8 sztl. lev. Kiadói papírborítóban.
DÉKÁNY ANDRÁS A fiúk királya. Lord Baden Powell élete. Bp., 1941, Singer és Wolfner. 215 p., 8 sztl .lev. Kiadói viseltes, kopottas vászonkötésben, széteső gerinccel és elváló lapokkal. |
Der Eisenbahnbau I-II. Strelitz in Mecklenburg, é. n., Polytechnischer Verlag M. Hittenkofer. X p., 206 p., 2 sztl. lev. Kopottas vászonkötésben.
Die eisenbahn-technik der gegenwart. Zweiter band der eisenbahn-bau III. Weisbaden, 1909, C. W. Kreidels Verlag. 725 p., 3 sztl. lev., 11 kihajtható mell. Kiadói kopottas félbőr kötésben. |
Die Galerien Europas. Farbige Wiedergaben alter Meister. Leipzig, 1909, E.A. Seemann. 720 színes festmény reprodukció (nyomat), védőlapon leírással, 6 kötetben. Aranyozott félbőr kötésben. |
8500 |
Die königliche kunst. In der baukunst des hohen altertums. Die klosterbauhütte und bruderschaft der deutschen steinmetze... Szerk.: Thomas Gerstenbrein. Klausenburg (Kolozsvár), 1927, Kraft & Drotleff. 107 p., 35 p., 6 sztl. lev., 4 kihajtható mell. Kifakult, szakadtas papírborítóban. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Ungarn Band II. Wien, 1891, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 658 p. Fél ív fordítva van bekötve. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
10000 |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Steiermark. Wien, 1890, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 408 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Das Küstenland (Görz, Gradiska, Triest und Istrien). Wien, 1891, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 372 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Übersichtsband. 1. Abtheilung: Naturgeschichtlicher Theil. Wien, 1887, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 328 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Wien und Niederösterreich. 1. Abtheilung: Wien. Wien, 1886, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 326 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
10000 |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Übersichtsband. 2. Abtheilung: Geschichtlicher Theil. Wien, 1887, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 256 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Wien und Niederösterreich. 2. Abtheilung: Niederösterreich. Wien, 1888, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 360 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
10000 |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Dalmatien. Wien, 1892, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 352 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
10000 |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Ungarn Band I. Wien, 1888, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 528 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
10000 |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Oberösterreich und Salzburg. Wien, 1889, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 604 p., 10 p., 4 sztl. lev. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Kärnten und Krain. Wien, 1891, Druck und Verlag der Kaiserlich-Königlichen. 508 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos ill. vászonkötésben, borító kis sarokhiánnyal, vízfoltos lapokkal. |
DOBROVITS ALADÁR Egyiptom és a hellenizmus. Parthenon-tanulmányok 9. Bp., 1943, Franklin-Társulat - Parthenon. 90 p. Félvászon kötésben. |
DOBROVITS ALADÁR VÁLOGATOTT TANULMÁNYAI I. Egyiptom és az antik világ. Apollo Könyvtár 7. Bp., 1979, Akadémia. 202 p., 9 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
DÓCZI PÁL A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1926, Manus Rt. 104 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
DOMANOVSZKY SÁNDOR A harmincadvám eredete. Értekezések történeti tudományok köréből XXIV. kötet 4. szám. Székfoglaló értekezés. Bp., 1916, MTA. 54 p. Kiadói szakadtas, javított gerincű papírborítóban. |
DOMOKOS LÁSZLÓ A szellem élete. Az evangéliumi tanítás a huszadik század világosságában. Bp., 1928, k. n. 533 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
DURANT, WILL A gondolat hősei. Műveltség. III. bővített kiadás. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1940, Dante. 504 p., 15 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
Az egészség enciklopédiája. Tanácsadó egészséges és beteg emberek számára. II. kiadás. Bp., é. n., Enciklopédia Rt. 448 p., VII p., 5 sztl. lev., számos táblával. Kiadói félvászon kötésben. |
EHRENBURG, ILJA Európa útjain. Ford.: Amalia J. Steiner. Bp., 1947, Szikra. 125 p. Kiadói félvászon kötésben. |
Ékszerismeretek. KISOSZ füzetek 90. Drágakövek, nemesfémékszerek és dísztárgyak régi és antik nemesfémtárgyak. Összeállította: Gazdig Tibor. Bp., 1990, k. n. 161 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
ELEKESNÉ WEBER EDIT Magyar táncok. Veérkönyv a magyar tánc tanításához. Bp., 1935, Szerző. 230 p., 1 sztl. lev., LXVIII p., dedikált. Kiadói viseltes ill. papírborítóban, leváló hátlappal. |
EMANUEL, WALTER-PRESBER, RUDOLF Der Engel im haufe. Stuttgart, é. n., Julius Hoffmann. számozatlan oldalak. Kiadói viseltes, szakadt, foltos, hiányos papírborítóban.
Emlékirat a M. Kir. Bányamérnöki és Erdőmérnöki Főiskola fenntartásáról. h. n., é. n., k. n. 47 p., 19 t. Papírborítóban.
ENDREI ZALÁN A világ történelme I-III. I.: Az ókor keleti népei. II.: Az ókor klasszikus népei. A görög népek története. III.: Az ókor klasszikus népei. A rómaiak története. Bp., 1906, Globus. 750 p., 978 p., 506 p., számos táblával. Kiadói dombornyomásos ill aranyozott vászonkötésben. |
EÖTVÖS JÓZSEF, BÁRÓ Magyarország 1514-ben I-II. Bp., é. n., Révai Testvérek. 444 p., 2 sztl. lev., 418 p., 2 sztl. lev. Kiadói dombornyomásos nyl-kötésben.
ERDÉLYI LÁSZLÓ, DR. Szent Imre és kora. Bp., 1930, Athenaeum. 122 p. Kiadói ill. papírborítóban.
ESTERHÁZY PÉTER Egy nő (tekercskönyv). Ill.: Banga Ferenc. Bp., 1993, Balassi Kiadó. Fából készült tartóra pergamenszerűen feltekert, díszes átkötőzsinórral ellátott tekercs. A tekercs hossza kihajtott állapotban 322 cm. Eredeti védődobozban. |
F. FEJÉR MÁRIA-HUSZÁR LAJOS A magyar numizmatika bibliográfiája. Bp., 1977, Akadémia. 321 p. Vászonkötésben.
FALUDY GYÖRGY A pompeji strázsán. Versek. II. kiadás. Bp., 1945, Officina. 91 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes kartonkötésben. |
FEKETE LAJOS Magyarság, törökség: Két világnézet bajvívói. Magyar Keleti Társaság kiadványai 13. Bp., 1947, Szerző. 23 p. Hozzá: Fekete Lajos-Nagy Lajos. Budapest története a török korban. Különlenyomat a Budapest története II. kötetéből. Bp., 1986, Akadémia. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói papírborítóban. |
FERCSIK MIHÁLY Elmúlt évek nyomában.... A Szent István Egyetem Kollégiumának története. I. kiadás. Gödöllő, 2007, GIK Kiadó. 332 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
FERENCZY GYULA Szumer és akkád. Egy ős turáni nép a tigris és az eufrátesz között. Tanulmány az assyrologia köréből. Debrecen, 1897, Városi Kőnyomda. 104 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben, néhány utólag ragasztott lappal. |
Filléres főzés és hústalan napok. 150 étel receptje. 100 aranytanács anyák, háziasszonyok, gazdálkodók részére. Összeállította: Madár Imréné. Szeged, 1940, Szegedi Új Nemzedék Lapvállalat. 48 p. Tűzve, kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
FLACK, WERNER Így épült a Siegfried-vonal. A mai háború. Ford.: Thurzó Gábor. Bp., 1942, Révai. 223 p., 8 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT A Pesti Hírlap1936. évi nagy naptára. XLVI. évf. Bp., 1936, Légrády Testvérek. 416 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
FOLYÓIRAT Der Bahnbau 1927 II. 1927. júl. 3.-dec. 25. Berlin, 1927, Szerk. 282-702 p. Vászonkötésben. |
FOLYÓIRAT Die Gleistechnik. 1927. Berlin, 1927, Verlagsgesellschaft Ernst E. Rulf. 390 p., 5 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Fogorvosok lapja. XIII. évf. 1 sz. 1935. jan. 15. Bp., 1935, Kovács Béla. 766 p., 25 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
1400 |
FOLYÓIRAT MÉH-A Magyar Méhészek lapja. XXIX. évf. 1937. 1-5. szám. 7-12. szám. Bp., 1937, Szerk. A 6. szám hiányzik. Az 5. szám kétszer szerepel benne. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Népszabadság. 1956. december. Bp., 1956, Szerk. Amatőr félvászon kötésben. |
FOLYÓIRAT Népszava. 77. évf. 1949. jan.-márc. Bp., 1949, Szerk. Amatőr kartonkötésben. |
FOLYÓIRAT Regélő 1840. I. kötet. Szépművészeti Első Magyar Folyóirat. Szerk.: Mátray Gábor. Pest, 1840, Szerk. 426 p., 1 sztl. lev. Viseltes kartonkötésben. |
FOLYÓIRAT Vezetők lapja. Szerk.: Dr. Koszterszitz József. VIII. évf. 1931. Bp., 1931, Magyar Cserkészszövetség. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
FÓNAGY IVÁN A mágia. És a titkos tudományok története. Reprint! Bp., é. n., Bibliotheca. 479 p., 6 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
A Föld felfedezői és meghódítói I-V. Cholnoky Jenő, Germanus Gyula, Kéz Andor, Baktay Ervin, Bulla Béla, Juhász Vilmos,vitéz Temesy Győző és Mendöl Tibor.Európa, Kisázsia, Belső- és Kelet-Ázsia.Észak- és Dél-Afrika.India,Ausztrália és Óceánia.Észak-,Közép- és Dél-Amerika.Észak- és Déli-Sark. Bp., 1938, Révai Irodalmi Intézet. 474 p., 29 sztl. lev., 373 p., 19 sztl. lev., 371 p., 22 sztl. lev., 441 p., 24 sztl. lev., 236 p., 12 sztl. lev., LXVIII p. Kiadói ill. félbőr kötésben. |
GÁBOR IMRE-HORVÁTH ÁRPÁD A haditérképek históriája. Fejezetek a térképészet és a katonaföldrajz történetéből. Bp., 1979, Zrínyi Katonai Kiadó. 266 p., 11 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
GÁL GYÖRGY SÁMDOR A zene története. Műveltség. II. kiadás. Bp., 1940, Dante. 295 p., 11 sztl. lev., 1 t. Kiadói kicsit kopottas aranyozott vászonkötésben. |
GARÁDY SÁNDOR - GÖRÖG SÁNDOR - HIERONYMI PÁL - LUX ERNŐ Rendező pályaudvarok. Tanulmányuti jelentés. Bp., 1913, k. n. 77 p., 1 sztl. lev., 20 kihajtható mell. Kiadói vászonkötésben. |
GEDAI ISTVÁN A magyar pénzverés kezdete. Bp., 1986, Akadémia. 135 p., 16 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben.
GEDAI ISTVÁN - RÉKASSY CSABA Tinó helyett ezüstpénz. Bp., 1982, Móra. 31 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
GERŐCZ KÁLMÁN, DR. A filozófia alaptanai. Sátoraljaújhely, 1927, k. n. 336 p., dedikált. Félvászon kötésben.
GERVERS-MOLNÁR VERA Sárospataki síremlékek. Művészettörténeti füzetek 14. Bp., 1983, Akadémia. 119 p., 62 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói ill. papírborítóban. |
Geschichte der deutschen Minderheit in Ungarn. Unterrichtsbeiheft für zweisprachige Hauptschulen. Szerk.: Frank Gábor. Pécs, 1992, Baranya Megyei Pedagógiai Intézet. 102 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
GIESSWEIN SÁNDOR, DR. Egyiptom és a Biblia I. Unicus! Bp., 1909, Szent István Társulat. 119 p. Kartonkötésben. |
GOLDSCHMIDT, KARL, DR. Aluminothermie. Chemie und Technik der Gegenwart. Leipzig, 1925, Verlag von S. Hirzel. VI p., 174 p., 1 sztl. lev., 1 t. Kiadói vászonkötésben. |
GORDON, GARBEDIAN H. A természettudoműny legújabb állomásai. Ford.: Dr. Lengyel Béla. Bp., 1937, Kir. Magyar Természettud. Társulat. VI p., 296 p., 15 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
GRAFF, F. W. UP DE Az Amazonasz őserdeiben. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 58 képpel, térképpel. Ford.: Halász Gyula. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalat. címkép, 164 p., 17 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
A grállovagok. Parszivál, Artusz, Gawan, Lanzelot és Lohengrin története. Hősköltemény. Ford.: Nagy Gyula. I. kiadás. Győr, 1927, Győregyházmegyei alap nyomdaműintézete. 432 p. Kiadói viseltes, foltos ill. papírborítóban. |
GRIDI-PAPP EMMA Unio mystica. Versek. Bp., 1939, Szerző. 196 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, elváló lapokkal. |
GRUNWALD, MAX, DR. Geschichte der Wiener Juden bis 1914. Wien, 1926, Israelitischen Kultusgeneinde. 80 p. Kartonkötésben.
GÜNTHER ANTAL, DR. Az anya könyve. Francia forrásból. Bp., 1876, Athenaeum. 205 p., 1 sztl. lev. Nagyon viseltes, borzasztó állapotú félvászon kötésben, vízfoltos lapokkal. |
GYÖKÖSSY ENDRE Földszerető magyarok. Kisregény az ifjú magyaroknak. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1925, Jegyzők Árvaház-Egyesület Művészeti Osztálya. 76 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
GYÖRFFY GYÖRGY István király és műve. II. kiadás. Bp., 1983, Gondolat. 667 p., 42 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
GYŐRI ILLÉS ISTVÁN Honny soit qui mal y pense! Ill.: Kara Mihály. h. n., 1928, k. n. 91 p., 1 sztl. lev., 6 t., 700 pld. Félvászon kötésben, viseltes lapokkal. |
1400 |
HAJDÚ IMRE, DR. - KISZEL JÓZSEF, DR. - LOSONCZI KÁROLY - SIMON FERENC - SLAWEY FERENCNÉ - FARAGÓ LÁSZLÓ, DR. - HALLER TIBOR, DR. A kozmetikai ipar kézikönyve. Bp., 1962, Műszaki Könyvkiadó. 531 p., 3600 pld. Kiadói kopottas nyl-kötésben.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. A könyv fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrált. A nyolcvanéves Pesti Napló Jubileumi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. 143 p. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
HALLIBURTON, RICHARD Üres zsebbel a világ körül. A világ körül. Útirajzok-útikalandok. Ford.: Fodor Erzsébet. Bp., 1981, Dante. 285 p., 1 sztl. lev., 18 t. Kiadói kopottas, viseltes vászonkötésben. |
HELLER FARKAS Közgazdasági lexikon. Bp., 1937, Grill Károly Könyvkiadóváll. VII p., 499 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes, foltos papír védőborítóban.
HERCZEG FERENC A Lánszky-motor/A költő és a halál. Magyar Írómesterek. A Petőfi Társaság Jubiláris könyvei. Bp., 1927, Singer és Wolfner. X p., 1 sztl. lev., 148 p., 1 sztl. lev., 35 p. Félbőr kötésben. |
HÉZSER LÁSZLÓ, DR. Átöröklés mint végzet. Bp., é. n., Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Orvosi Könyvkereskedés. 227 p. Kiadói vászonkötésben.
HOELLRIEGEL, ARNOLD Szent Ilona. Napoleon utolsó szerelme. Ford.: Herczeg Géza. Bp., 1934, Rózsavölgyi és Társa. 255 p. Kiadói vászonkötésben. |
HOFFMANN FRIGYES ALBIN, DR. Előadások az általános orvoslástanból. Különös tekintettel a belső bajokra. Bp., 1890, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. XVI p., 442 p. Viseltes kartonkötésben. |
Hogyan készül a jó sütemény? Megmondja nekünk a világos fej! Receptkönyv. Bp., é. n., Dr. Oetker. 96 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
Horthy a kormányzó. Szerk.: Koltay Gábor. Vitéz nagybányai Horthy Miklós kormányzó halálának 50. évfordulójára emlékezve. Bp., 2007, Szabad Tér. 312 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
Horvát történelmi album 925-1925. CXXVI p., 297 p., 6 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben.
HORVÁTH ZOLTÁN - NÉMETH ANDOR A kegyenc. Gróf Teleki László élete. Bp., é. n., Pantheon. 227 p. Pótolt viseltes papírborítóban. |
HOYOS, MAX GRAF Spanyolország megmentői. A mai háború. Ford.: Lányi Viktor. Bp., 1942, Révai. 195 p., 4 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
Hölgyek naptára 1920. Szerk.: S. Bokor Malvin. XXXVII. évf. Bp., 1920, Légrády Testvérek. 309 p., 9 sztl. lev. Vászonkötésben. |
HUNGLER JÓZSEF Veszprém településtörténete. Horizont Közművelődési Kiskönyvtár 14. Veszprém, 1988, Eötvös Károly Megyei Könyvtár. 383 p., 4 db kihajtható mell. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
HUSZÁR LAJOS Habsburg-házi királyok pénzei. 1526-1657. Bp., 1975, Akadémia. 168 p., 14 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HUSZTI JÓZSEF Janus Pannonius. Pécs, 1931, Janus Pannonius-Társaság. XIV p., 448 p., 2 sztl. lev. Kiadói vízfoltos papírborítóban.
HÜBNER JÁNOS Mostani és régi nemzeteket, országokat,. esmértetö lexikon I-O. Mostani és régi nemzeteket, országokat, tartományokat, városokat, emlékezetre méltó mezővárosokat, helységeket, folyókat, tavakat, tengereket, öblöket, fokokat, szigeteket, hegyeket, erdőket, barlangokat, pénzeket, mértékeket, s t. ef. esmértető. Pest, 1816, Trattner János Tamás. 659 p. Korabeli bordázott gerincű félbőr kötésben. |
ILLÉSY MÁTYÁS Hótalpas halálosztag. Új Élet Regénytár. V. évf. 10. szám. 1940. márc. 7. 156. füzet. Bp., 1940, Új Élet Regénytár. 32 p. Tűzve, kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
Az ínyesmester nagy szakácskönyve. Ill.: Korcsmáros Pál. Bp., 1955, Műszaki Könyvkiadó. 524 p. Kiadói ill. (Török János) félvászon kötésben. |
IPOLYI ARNOLD Magyar mythologia I-II. I-II. kötet egybekötve. III. kiadás. Bp., 1929, Zajti Ferencz. IV p., 335 p., 2 sztl. lev., 368 p. Vászonkötésben. |
JALSOVICZKY LAJOS Vízturbinák. Bp., 1922, Athenaeum. 184 p. Amatőr félvászon kötésben.
1400 |
Jamboree-szentbeszédek. Az 1933. gödöllői világjamboreen elhangzott beszédek. Gödöllő, 1934, "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 47 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
JEANS, JAMES A csillagos ég titkai. Műveltség. Ford.: Sziklay Géza. Bp., 1941, Dante. 221 p., 17 sztl. lev. Kiadói kopottas aranyozott vászonkötésben. |
JORDÁKY LAJOS A tudományos szocializmus Franciaországban. Kolozsvár, 1945, Józsa Béla Athenaeum. 80 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban.
JOSEPHUS, FLAVIUS A zsidó háború. Ford.: Dr. Révay József. Függelékül Flavius Josephus önéletrajza. Bp., 1948, Káldor György Könyvkiadóváll. 499 p. Kiadói vászonkötésben. |
JUHÁSZ KÁLMÁN, DR. A szeged-palánki plébánia története 1199-1895. Szeged, 2000, k. n. 183 p. Kiadói ill. papírborítóban.
JUNGENFELD, ERNST VON Páncélosok előre! A mai háború. Ford.: Baráth Ferenc. Bp., 1942, Révai. 227 p., 4 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
KAISER ANNA-VARRÓ JÓZSEF Volt egyszer egy hajógyár. III. kiadás. Bp., 1999, Óbudai Múzeum. 99 p., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
KALLÓS EDE Görög-római vallástörténet és mitológia. II. bővített, teljesen átdolgozott kiadás. Bp., 1927, Ált. Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. 218 p., 3 sztl. lev., 23 t. Kiadói vászonkötésben. |
KARINTHY FRIGYES Heuréka. A magyar irodalom tanítómesterei. I. kiadás. Bp., 1927, Singer és Wolfner. 186 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
KARINTHY FRIGYES Írta... Színházi karikatúrák. I. kiadás. Bp., é. n., Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Rt. 93 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes, hiányos ill. papírborítóban. |
KäSTNER, ERICH máj.35 Avagy Konrád a Csnedes-óceánhoz lovagol. Ford.: Fenyő László. Walter Trier rajzaival. Bp., é. n., Móra Ferenc Könyvkiadó. 108 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadt ill. (Walter Trier) papír védőborítóban. |
Kávéház sirató. Törzshelyek, írók, műhelyek. Válogatta és az összekötő szöveget írta: Erki Edit. Bp., é. n., Officina Nova. 174 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KELÁNYI GYÖRGY Kastélyok, kúriák, villák. II. átdolgozott kiadás. Bp., 1974, Corvina. 131 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KEÖPE VIKTOR, DR. A titokzatos Kína. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1937, Franklin-Társulat. 205 p., 21 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
KESSELRING, ALBERT Lemgyelország felett. A mai háború. Ford.: Székely Tibor. Bp., 1942, Révai. 286 p., 5 sztl. lev., 7 t. Kiadói félvászon kötésben. |
KIPLING, RUDYARD A dzsungel könyve. III. teljes kiadás. Ford.: Benedek Marcell. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. 363 p. Kiadói ill. (Tedesco Anna) félvászon kötésben. |
KISBÁN MIKLÓS Fortéjos Deák Boldizsár memoriáléja. Bp., é. n., Athenaeum. 147 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban, gerincnél hiányos.
KISFALUDI LIPTHAY SÁNDOR Vasútépítéstan I-IV. Bp., 1885, 1886, 1891, 1892, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. 324 p., 269 p., 498 p., 282 p. Kiadói kopottas vászonkötésben.
KISFALUDI LIPTHAY SÁNDOR Vasútépítéstan. II. kötet. A vasúti felépítmény. I. füzet. A vágány. Bp., 1886, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. VIII p., 269 p. Félvászon kötésben. |
KISMARTY-LECHNER JENŐ, DR. Lechner Ödön. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóváll. 157 p., 1 sztl. lev., 3150 pld. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
KISSNÉ VILMA Legyőzött halál. Bp., 1921, Thália Műintézet. 171 p. Nagyon viseltes, borzasztó állípotú ill. (Szántó Lajos) papírborítóban.
KOLLÁNYI FERENCZ Az Akadémia és a Nemzeti Múzeum. Értekezések a történeti tudományok köréből XXII. kötet 8. szám. Bp., 1910, MTA. 121 p. Kiadói papírborítóban, javított, pótolt gerinccel. |
KOVÁCS LAJOS Gróf Széchenyi István közéletének három utolsó éve 1846-1848. I-II. Bp., 1889, Franklin-Társulat. 271 p., 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes, hiányos, szakadt papírborítóban.
KŐ ANDRÁS Melbourne 1956. Bp., 2006, Magyar Nemzet. 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
KÖVI PÁL Erdélyi lakoma. Bp., 1980, Corvina. 245 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
KRETSCHMER, ERNST, DR. Orvosi pszichológia. Ford.: Gergő Endre. Bp., 1941, Novák Rudolf és Társa. 376 p., 8 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
KRÚDY GYULA Őszi utazások a vörös postakocsin. I. kiadás. Bp., 1917, Singer és Wolfner. 205 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
KRUG VON NIDDA, ROLAND Marianne. Franciaország az összeomlás előtt. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., é. n., Stádium Sajtóvállalat Rt. 224 p., 8 sztl. lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
LABOULAYE, EDUÁRD Páris Amerikában. II. kiadás. Ford.: Márkus István. Bp., 1869?, Ráth Mór. 320 p., 1 sztl. lev. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
LAGRÉNÉ, DE Hajózás a szárazföldi vizeken I-III. Folyók és folyamok. Ford.: Kvassay Jenő. Bp., 1885, 1886, 1888, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. XII p., 200 p., 1 sztl. lev., 9 kihajtható mell., XV p., 260 p., 1 sztl. lev., 12 kihajtható mell., XX p., III p., 288 p., 20 kihajtható mell. Kiadói kopottas, viseltes vászonkötésben. |
LASZGALLNER OSZKÁR Gyakorlati perspektíva. II. bővített kiadás. Bp., 1936, Németh József Műszaki Könyvkiadó. 120 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
LÁSZLÓ GYULA-RÁCZ ISTVÁN A nagyszentmiklósi kincs. Bp., 1977, Corvina. 191 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
LÁSZLÓ JENŐ, DR. Erdély sorsa az Uniótól Trianonig. Bp., 1940, k. n. 280 p. Kiadói kopottas, sérült vászonkötésben.
Late roman bronze coinage. Reprint! London, 1972, Spink & Son Ltd. 114 p., 2 sztl. lev. Vászonkötésben. |
LÁZÁR BÉLA, DR. A magyar művészet jövője. Bp., 1916, Dick Manó. 176 p. Félvászon kötésben.
LÁZÁR BÉLA, DR. Fadrusz János élete és művészete. Bp., 1923, Athenaeum. címkép, 207 p., LXXXV t., 1 kihajtható mell. Kiadói félvászon kötésben.
LEÁNYFALUSI KÁROLY - NAGY ÁDÁM Magyarország fém- és papírpénzei 1926-1976. Az Éremgyűjtők kiadványsorozata 13. II. javított és bővített kiadás. Bp., 1977, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 197 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
LEÁNYFALUSI KÁROLY - NAGY ÁDÁM Magyarország fémpénzei 1926-1972. Az Éremgyűjtők kiadványsorozata 9. Bp., 1974, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 71 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
LESTYÁN SÁNDOR Pest-Budai regélő. Bp., 1940, Officina. 245 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói foltos vászonkötésben.
LÉTMÁNYI NÁNDOR Párhuzam Hunyadi János és fia Mátyás közt. Tekintettel hadvezéri képességeik és hadisikereire. Bölcsészettudori értekezés. Bp., 1885, Athenaeum. 37 p. Kiadói viseltes, szakadt, hiányos papírborítóban. |
LIPTÁK BÁGOR-ZÁKONYI FERENC Balatonfüred. Balatonfüred, 1956, Veszprémmegyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. 186 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Illés Árpád) papírborítóban.
LIST, FRITZ Irány Norvégia. A mai háború. Ford.: Stella Adorján. Bp., 1942, Révai. 267 p., 4 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
LOMBROSO, CESARE Lángész és őrültség. Bp., é. n., Magyar Ker. Közlöny Hírlap- és Könyvkiadó-Váll. 112 p. Néhány lap vízfoltos. Kiadói vászonkötésben. |
LORENZ, FRIEDRICH A gépek hősei. Műveltség. II. kiadás. Ford.: Wiesner Juliska. Bp., 1941, Dante. 234 p., 7 sztl. lev., 1 t. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
LŐRINCZY GYÖRGY - FALU TAMÁS A boldogság császárja/Nyolcvanas évek. Magyar Írómesterek. A Petőfi Társaság Jubiláris könyvei. Bp., 1927, Singer és Wolfner. VIII p., 183 p., IV p., 144 p. Félbőr kötésben. |
LUDWIG, EMIL Roosevelt. Ford.: Sátori Béla. Bp., é. n., Athenaeum. 311 p. Kiadói vászonkötésben. |
M. DE AGOSTINI, ALBERTO Tíz esztendő a Tűzföldön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Cholnoky Béla. Bp., é. n., Lampel R. Rt. 209 p., 31 sztl. lev., 1 térképmell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
Magyar anekdotakincs I. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 399 p. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
Magyar anekdotakincs II. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 384 p. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
Magyar anekdotakincs III. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 398 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
Magyar anekdotakincs IV. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 384 p. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
Magyar anekdotakincs V. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 375 p. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
Magyar anekdotakincs VI. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 376 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas, aranyozott ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
A Magyar Cserkészek Nemzeti Nagytáborának emlékkönyve. 1926. július 9-21. Szerk.: Dr. Sík Sándor és Dr. Zsembery Gyula. Bp., 1927, Hortyánszky Viktor Rt. 116 p. Kiadói papírborítóban. |
Magyar cserkészet-világcserkészet. Hungarian Scouting - World Scouting. Szerk.: Zombori István. Magyar-angol nyelvű! Szeged, 1989, k. n. 159 p. Kiadói papírborítóban. |
Magyar értelmező kéziszótár. Szerk.: Juhász József, Szőke István, O. Nagy Gábor és Kovalovszky Miklós. II. változatlan kiadás. Bp., 1975, Akadémia. XV p., 1550 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
A magyar nemzet története I-X. Szerk.: Szilágyi Sándor. A könyvek színes és fekete-fehér reprodukciókkal, ábrákkal, oklevélhasonmásokkal gazdagon illusztráltak. Bp., 1895-1898, Athenaeum. 6975 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, nagyon szép állapotban. |
48000 |
MAGYARORSZÁG HADTÖRTÉNETE I-II. I.: A honfoglalástól a kiegyezésig. II.: A kiegyezéstől napjainkig. Főszerk.: Liptai Ervin. Bp., 1984, 1985, Zrínyi Katonai Kiadó. 670 p., 1 sztl. lev., 657 p., 1 sztl. lev., kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott ill. vászonkötésben, nagyon szép állapotban. |
A mai filozófia. A Magyar Filozófiai Társaság Könyvtára 9. Áttekintés a filozófia eredményein a Magyar Filozófiai Társaságban 1941 szeptemberétől 1943 májusáig rendezett viták alapján. Bp., 1944,. IV p., 1 sztl. lev., 360 p. Kartonkötésben. |
Mai magyar költők. A fiatal magyar költőnemzedék negyven lírikusának versei. Összeállította: Dr. Vajthó László. Bp., é. n., Dante. 187 p., 130/150 sorszámozott pld. Félvászon kötésben. |
MÁLYUSZ ELEMÉR Egyházi társadalom a középkori Magyarországon. Bp., 1971, Akadémia. 398 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
MANGA JÁNOS Palócföld. Bp., 1979, Gondolat. 322 p., 21 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
MARALDI, UGO Az ágyútól a halálsugárig. A búvár könyvei XI. Ford.: Pálffy György. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 238 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
MARJAI IMRE-PATAKY DÉNES A hajó története. A vitorlás hajózás korszaka. Bp., 1973, Corvina. 370 p., 16 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
MARÓTHI GYÖRGY Arithmetica vagy számvetésnek mestersége. Mellyet írtt és közönséges haszonra, föképen a Magyar Országon elö fordúlható Dolgokra, alkalmaztatván ki-adott 1743-dik esztendőben --. Most pedig harmadszor, e nagyobb formában, valamivel bövebben, ki-botsáttatott. Debrecen, 1782,. 299 p., 4 sztl. lev., 1 db kihajtható mell. Viseltes korabeli félbőr kötésben. |
15000 |
MARSHALL TÁBORNAGY Így győztünk... Ford.: Éber Ernő. Bp., é. n., Franklin Társulat. 190 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
MÁRTON ISTVÁN Keresztyén theologusi morál, vagy-is erköltstudomány. Schütz és Berken rézmetszetű vignettáival. h. n., 1796, k. n. XLIV p., 812 p., 4 sztl. lev. Korabeli bordázott gerincű félbőr kötésben. |
9000 |
MÁRTON SÁNDOR Magyar kitűntetések, emlékérmek, jelvények és plakettek katalógusa 1992-2000. Fénymásolt! Bp., 2000, Szerző. 27 p., 7 sztl. lev., 25. sorszámozott pld., 30 pld. Spirálozott kötésben. |
MASPERO, HENRI Az ókori Kína. Bp., 1978, Gondolat. 525 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
MATTHEW, DONALD A középkori Európa atlasza. Bp., 1989, Helikon. 244 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
MAY, CARL A mandarinok országában. Ford.: Farkas Emőd. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet Kiadóváll. Rt. 160 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
MAY, CARL Feketék országában. Ford.: Farkas Emőd. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt. 159 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
A Mecsek. Részletes kalauza. 2 térképpel és 2 vázlattal. Pécs, 1939, Pécs Idegenforg. Iroda. 200 p., 2 térképmell. Kiadói ill. (Gebauer Ernő) papírborítóban, viseltes gerinccel és hátlappal. |
MEGYERY ELLA A világvándora hercegnő. Hét országon keresztül. Bp., 1928, Lantos Rt. 327 p. Kiadói nagyon viseltes, hiányos ill. papírborítóban. |
Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. I. kiadás. Gyűjtötte és magyarázza: Tóth Béla. Bp., 1896, Athenaeum. XII p., 354 p., 1 sztl. lev. Ceruzás aláhúzásokkal és jelölésekkel. Kiadói vászonkötésben. |
3600 |
MEZEY LÁSZLÓ Deákság és Európa. Irodalmi műveltségünk alapvetésének vázlata. Bp., 1979, Akadémia. 281 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Mi a magyar? Magyar Szemle Könyvei XV. Szerk.: Szekfű Gyula. Bp., 1939, Magyar Szemle Társaság. 558 p., 1 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben. |
A mi süteményes könyvünk. Gyakorlati útmutatások a torták, mignonok és mindenféle sütemények helyes elkészítésére és díszítésére. XIV. háromszorosra bővített kiadás. Bp., 1936, Váncza és Társa Tápszer- és Vegyészetigyár. 255 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Mikszáth almanach az 1911. évre. Egyetemes Regénytár. Szerk.: Herczeg Ferenc. Bp., Singer és Wolfner. 272 p., 8 sztl. lev. Kiadói kopottas, foltos ill. vászonkötésben. |
Mikszáth almanach az 1913. évre. Egyetemes Regénytár. Szerk.: Herczeg Ferenc. Bp., 1913, Singer és Wolfner. 304 p., 1 sztl. lev. Kiadói foltos vászonkötésben. |
MIKSZÁTH KÁLMÁN Szent Péter esernyője. Neogrády Antal rajzaival. Bp., 1895, Légrády Testvérek. 341 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kaucsukkal bevont, festett kötéstáblával, piros, festett élmetszéssel. |
Mikszáth Kálmán. A Petőfi Irodalmi Múzeum kiadványai V. 1847-1910. Szerk.: Bisztray Gyula. Bp., 1961, Magyar Helikon. 199 p., 4150 pld. Kiadói viseltes ill. kartonkötésben. |
Mindentudó turfkalendáriom 1944. Bp., 1944, Magyar Turf. 256 p. Kiadói papírborítóban.
MOLNÁR GÁBOR Az arany-góbi kősivatagában. I. kiadás. Bp., é. n., Szépirodalmi Könyvkiadó. 261 p., 16 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
Most mit tegyek...? 200 bevált hasznos tanács háziasszonyok részére. Összeállította: Dr. Déry József. Bp., é. n., "Drogitsa Közlöny" kiadás. 62 p.,1 szt. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
MOUSSET, PAUL Végzetes napok. A francia összeomlás naplója. Ford.: Szemes Elek. Bp., 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 269 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
Művészeti hetek - Ungvár 1941. május 17.-június 8. Bp., 1941, Orsz. Irod. és Műv. Tanács. 134 p., 6 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben.
NAGY ENDRE Hajnali beszélgetések Lukits Miklóssal. Bp., é. n., Genius. 157 p., 1 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben, felkasírozott és bekötött ill. (Byssz) borítóval.
NAGY ERZSÉBET Legujabb magyar szakácskönyv. h. n., 1933, k. n. 256 p. Pótolt papírborítóban.
NAGY IVÁN, DR. Szovjet-Oroszország kollektív mezőazdasági termelése. Kék könyvek. Bp., 1941, Cserépfalvi. 130 p., 2 sztl. lev. Kiadói iseltes, szakadt papírborítóban. |
NAGY TÖHÖTÖM Jezsuiták és szabadkőművesek. Szeged, 1990, Universum. 493 p., 5 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban.
NEMES LÁSZLÓ Dallam a falon túl. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. 481 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. vászonkötésben.
Népi játékok. II. kötet. Betlehemes-Bölcsöske-Háromkirály. Szerk.: Volly István. Bp., 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 88 p.,. Kiadói ill. papírborítóban. |
NÓVÉ BÉLA Tény/sors. A magyar Soros Alapítvány első tíz éve 1984-1994. Bp., 1999, Balassi. 605 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
NOVOTNY, KAMIL-POCHE, EMANUEL The Charles bridge of Prague. Prága, 1947, Prague Publishing House V. Polácek. 156 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
A női szépség albuma. Szerk.: Bródy István. Bp., Uj Magazin. 157 p., 1 sztl. lev. Amatőr viseltes vászonkötésben. |
Numizmatika és társtudományok III. Szerk.: Németh Péter és Ulrich Attila. Nyíregyháza, 1999, k. n. 349 p. Kiadói papírborítóban. |
A nyomdászmester. Vezérfonal a nyomdaipari mestervizsgákhoz. Bp., é. n., Bp.-i Sokszorosítók Ipartestülete. 230 p., XIV p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
ORENDI, JULIUS Das Gesamtwissen üver antike und neue teppiche des orients II. Wien, 1930, Szerző. 327 p. Kiadói vászonkötésben, kicsit viseltes lapokkal.
OSSENDOWSKI, ANTONI FERDINAND A sivatag népe. Utazás Marokkón keresztül. Ford.: Dr. Balassa József. Bp., 1926, Franklin-Társulat. 246 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
OSSENDOWSKI, ANTONI FERDINAND A sötét kelet árnyéka. Ford.: Balassa József. Bp., 1923, Franklin-Társulat. 143 p. Vászonkötésben. |
Az osztrák gyógy- és fürdőhelyek útmutatója. III. kiadás. Szerk.: Pogány Pál. Bp., 1930, Thália Kultúra Műintézet. 152 p. Térkép hiánnyal. Kiadói viseltes, szakadt, foltos papírborítóban. |
OTZEN, ROBERT Zahlenbeispiele zur Statischen Berechnung von Brücken und Dächern. Weisbaden, 1908, C. W. Kreidels Verlag. XVI p., 344 p., 2 sztl. lev., 2 kihajtható mell. Kiadói vászonkötésben.
Az öregcserkészet útjain. Szerk.: Faragó Ede. Bp., 1929, Magyar Cserkészszövetség. 251 p. Kiadói kicsit hiányos papírborítóban. |
Ötven év legszebb ifjúsági elbeszélései. Szerk.: Tutsek Anna. Bp., é. n., Új Idők Irodalmi Intézete Rt. (Singer és Wolfner). 254 p., 1 sztl. lev., sok táblával. Kiadói foltos, kicsit viseltes félvászon kötésben. |
P. GULÁCSY IRÉN Pax vobis. Regény három kötetben, egybekötve. Bp., 1931, Singer és Wolfner. 351 p., 258 p., 316 p. Kiadói műbőr? kötésben. |
PADÁNYI VIKTOR Történelmi tanulmányok. San Fransisco, 1972, Hídfő Baráti Köre. 301 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben.
2200 |
PADOS PÁL Szovjetoroszország felett. A mai háború. Bp., 1942, Révai. 240 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
PALASIK MÁRIA A műegyetemisták odüsszeiája 1944-1946. Bp., 2006, Műegyetemi Kiadó. 268 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
PÁNCZÉL MAGDA Főzzünk másképpen. II. változatlan kiadás. Bp., 1968, Minerva. 162 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Panorama vom Rhein. Bonn, é. n., Lith. u. Verlag von A. Henry. 19 p., kihajtható térképpel. Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben.
5500 |
PAPINI, GIOVANNI Krisztus története. XII. kiadás. Ford.: Révay József. Dürer 16 metszetével. Bp., é. n., Athenaeum. 572 p., 16 t. Kiadói félvászon kötésben. |
PATAKY DÉNESNÉ, DR. A zsolnay kerámia. II. javított kiadás. Pécs, 1959, Janus Pannonius Múzeum. 35 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. (Varga Győző) papírborítóban. |
PAYSEN PETERSEN, GEORG Till eulenspiegels. Lustige streiche. II. kiadás. Stuttgart, é. n., Loewes Verlag Ferdinand Carl. 98 p., 2 sztl. lev. Kiadói viseltes, kopottas ill. félvászon kötésben. |
PÉCHI SIMON Szombatos imádságos könyve. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai. Bp., 1914, Izr. Magyar Irodalmi Társulat. VI p., 488 p. Kiadói félbőr kötésben. |
PETERDI PÁL Gyarmati sors. Avagy egy bal kéz története. h. n., é. n., Históriás Könyvkiadó és Értékesítő Bt. 275 p., 2 sztl. lev., Gyarmati Dezső dedikálásával. Kiadói ill. papírborítóban. |
PEVSNER, NIKOLAUS Az európai építészet története. Nyugat-Európa a X. századtól a XX. századig. Ford.: Borbás Mária. Bp., 1972, Corvina. 506 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
PLAKÁT Budapest Székesfőváros Közönségéhez! Magyarország kormányzójának megbízásából átvettem Budapest Székesfőváros kormánybiztosi hivatalát. 1924. szeptember 12. - Dr. Ripka Ferenc. 63x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
PLAKÁT 33 sz. katonai rendelet a román megszállás alatt. Román, magyar és németnyelvű. 1919. szeptember 1. 72x63 cm. Többször hajtott, szakadásokkal, lyukas. |
PLAKÁT A különböző pártárnyalatbeli legitimisták értekezlete egyértelműleg megállapítja, hogy IV. Károly király gyászos elhunyta folytán az Ő első szülött fia, mint II. Ottó a Magyar király.... 47,5x63 cm. Kétszer hajtott, beszakadásokkal, szélein hiánnyal.
PLAKÁT A Magyar Irredenták a közvélemény tájékoztatására minden megjegyzés nélkül közzéteszik a Journal des Débats 1920 január 20-iki számában August Gauvain tollából megjelent újságcikk alábbi részeit.... 93x62 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, hiányos, lyukas.
PLAKÁT A magyar nemzethez! A magyar nemzet sorsdöntő órákat élt át.... Horthy és gróf Bethelne István. 1921 október 24. 63x95 cm. Többször hajtott, beszakadásokkal és gyűrődésekkel a szélein. |
PLAKÁT A Magyar Nemzeti Függetlenségi Párt (Fajvédők) nagy gyűlést tart. Gömbös Gyula, Dr. Szemere Béla, Czigány Sándor, Rátkay-Radics Kálmán. 1926. 47x63 cm. Kétszer hajtott. |
PLAKÁT A Magyar Népköztársaság kormánya a mai napon 4. szám alatt a következő rendeletet bocsátotta ki: 1.§. A Magyar Népköztársaság kormánya államrendőrséget állít fel. Az államrendőrség személyzete az eddigi Vörös Őrség személyzetéből áll.... Peidl miniszterelnök, valamint Dr. Dietz Károly főkapitány. Budapest, 1919. augusztus 3. 41,5x58 cm. Egyszer hajtott. |
PLAKÁT A Síron túli Világ! Hol vannak a mi kedves halottaink? A Nemzetközi Komoly Bibliakutatók Egyesülete nyilvános előadása. 1922 november 12. Magyar és német nyelvű. 58x80 cm. Kétszer hajtott, szakadásokkal, lyukakkal. |
PLAKÁT A Turul Szövetség, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajtársi Egyesületek Országos Központja és MEFHOSZ felhívása az október 6.-i gyűlésre. 47,5x63 cm. Egyszer hajtott, szélén beszakadással.
PLAKÁT Asszonytestvéreink! Emlékeztek-e még, mi égett szívetekben, mikor népszavazás volt nálunk Sopronban? ... Mi magyar Budapestet akarunk! A Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége, Sopron. Sopron, 1925. 46x63 cm. Egyszer hajtott, szakadt, lyukas. |
PLAKÁT Az Állatkertben április 30-tól május 9-ig tart a tavaszi vásár.... 29,5x22,5 cm. Egyszer hajtott, szélein beszakadásokkal.
PLAKÁT Az erdélyi katonai parancsnokság hirdetménye. 1919. július 25.-én kelt 9573-as számú rendelete. Leca tábornok (I. vadász-hadosztály parancsnoka), Moucha alezredes. Román, német és magyar nyelvű. 47x63 cm. Kétszer hajtott, beszakadásokkal. |
PLAKÁT Buda Magyarjai! Honvédelmi Párt Zászlóbontó Gyűlése. 82x57 cm. Kétszer hajtott, beszakadásokkal, szélén hiánnyal.
PLAKÁT Budapest Asszonyai és leányai! Szolidaritási felhívás az Ébredő Magyarok Egyesületétől. kb. 1920. 63x45 cm. Kétszer hajtott, szakadt, hiányos. |
PLAKÁT Budapest asszonyai és leányai! Debrecen asszonyai szólnak hozzátok... Csak keresztény Budapestnek adunk kenyeret! A Debreceni Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Debrecen, 1925. 47x63 cm. Egyszer hajtott, szélén beszakadással. |
PLAKÁT Budapest Polgárai! Felséges Urunk és Királyunk és Felséges Királyasszonyunk e hó 27-én, szerdán délután 2 órakor érkeznek városunkba, hogy magukat ősi szokás szerint megkoronáztassák. Bárczy polgármester. 1916. december 24. 63x94 cm. Többször hajtott, szakadt, hiányos. |
PLAKÁT Csonka Magyarország Népéhez! 1922-es Népgyűlésre felhívás. 63x94,5 cm. Többször hajtott, szakadt, lyukakkal. |
PLAKÁT Délvidéki Testvérek! Délvidéki Liga Közgyűlése a Gólyavárban. 1920. február 7. 58x84 cm. Kétszer hajtott, szélein kis beszakadásokkal. |
PLAKÁT Ébredő Magyarok! Szabadságharcunk vége felé jár. Impozánsan ünnepeljük meg március idusát! IV. kerület Sörház u. 3. Ébredő Magyarok Egyesülete. 58x84 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
PLAKÁT Felhívás a személyszállító automobilok bejelentésére. A Magyar Királyi Adóügyi Útmutató és Ellenőrző Hivatal. Budapest, 1923. december 1. 36x49,5 cm. Egyszer hajtott, gyűrődésekkel, szakadásokkal. |
PLAKÁT Felhívás! Szabadka város Polgárságához! Polgárok hadba szólítása.... Szabadka, 1914. augusztus 4. Dr. Bíró Károly udv. tan. polgármester. 31x47 cm. Gyűrődésekkel, beszakadásokkal, kis hiánnyal. |
PLAKÁT Gyülekezzetek a Szent Korona köré! Magyarország nem volt hanem lesz.... Magyar Királyság Pártja. VIII. kerület Eszterházy u. 25. 63x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
PLAKÁT I. Ferenc József magán- és politikai leveleit kizárólagos joggal naponta közli Az Újság. Marczali Henrik dr. egyetemi tanár ellenőrzése mellett. 32x47,5 cm. Egyszer hajtott.
PLAKÁT Károly Ferencz József főherceg úr Őcsászári és királyi fensége és fenséges neje Zita főhercegasszony holnap vasárnap délután két órakor a Keleti pályaudvaron Budapestre érkeznek....... Budapest 1914 augusztus 1. Bárczy István polgármester. 63x96 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas.
PLAKÁT Kémek által tervezett merényletek. Körrendeleti hirdetmény. 1917. március 17. Székesfőváros Tanácsa. 63x95 cm. Többször hajtott, szakadt, lyukas. |
PLAKÁT Keresztények! Magyarok! Demokratikus, keresztény Magyarországot akarunk. Keresztény Szociálista Párt. Bp. 1919. augusztus 12. Ferencz József rakpart 27. 47x63 cm. Kétszer hajtott, lyukas. |
PLAKÁT Kiáltvány az Ébredő Magyarokhoz! Levették állarcukat az álkeresztények, szolgahada élén támadásra indult a zsidóság! 1920. 63x96 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal. |
PLAKÁT Kiáltvány. Célzatos és rosszakaratú hírek hozattak forgalomba, melyek szerint a Román Kormány, illetve a Román Katonai Parancsnokság valami úton-módon részes lett volna abban, hogy a jelenlegi magyar kormány az ügyek élére került.... Márdárescu tábornok és Diamandi miniszter. 42x57,5 cm. Kétszer hajtott, szakadt. |
PLAKÁT Kizárólagos joggal Az Újság közli I. Ferenc József magán- és politikai leveleit. 32x47 cm. Egyszer hajtott.
PLAKÁT Magyar Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Országos Szövetségének tiltakozó gyűlése. 1922. április 30. Budapest, Szabadság tér. 63x95 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukas. |
PLAKÁT Magyar Nők és Férfiak! A mi programunk megmenteni hazánkat a zsidó veszedelemtől. Magyarországi Antiszemita Párt. IV. kerület Gizella tér 6. 58x84 cm. Többször hajtott, szakadt, lyukas. |
PLAKÁT Magyarországi Antiszemita Szövetség a zsidókérdést paktálás nélkül, elszánt következetességgel, a legradikálisabban, teljes fertőtlenítéssel akarja megoldani. VIII. kerület Baross u. 34. 84x58 cm. Többször hajtott. |
PLAKÁT Nyílt levél a Magyar Királyi Kormányhoz, a politikai pártokhoz és a magyar néphez! Állítom, hogy az integritás szempontjából első feladata a kormánynak a magyar faj egészséges fenntartása és szaporítása.... Dr. Fritz János főorvos. Bp. 1922 március 21. 63x95 cm. Kétszer hajtott, szélein kis beszakadásokkal. |
PLAKÁT Országos függetlenségi és 48-as Párt rendes közgyűlése. Kossuth Lajos követői. V. kerület Mária Valéria u. 12. 63x95 cm. Többször hajtott, szakadt, lyukas. |
PLAKÁT Rögtönbíráskodás! - Figyelmeztetés a lakosságnak! A rögtönbíráskodás november hó 14-e óta az Államrendőrség egész területére el van rendelve.... Budapest, 1920. február 26. Mattyasovszky György főkapitány. 42,5x57 cm. Kétszer hajtott. |
PLAKÁT Székely Testvérek! Erdélyi Magyarok! A Székely Nemzeti Párt ünnepélyes rendes évi közgyűlése. 1921. május 15. Egyetem Gólyavár terme. 57,5x84 cm. Kétszer hajtott, középen lyukas. |
PLAKÁT Szent Istvánnapi Országos Szent Jobb Körmenet. 1918. Országos Katolikus Szövetség. 58x84 cm. Többször hajtott, szélén beszakadással. |
PLAKÁT Szózat a Magyar Nemzethez! A Magyar Országos Véderő Egyesület hon- és nemzetmentő hivatásának egyik legmagasztosabb feladatául tűzte ki a MOVE Hadiárvák Otthonának a legrövidebb időn belül való felállítását. Tárgysorsjáték. 1920. december. 56x84 cm. Többször hajtott. |
PLAKÁT Támogassátok teljes erővel a keresztény blokkot és lépjetek be mindnyájan a Antiszemita Szövetség kebeléből alakult Antiszemita Pártba.... VIII. kerület Baross u 34. 84x29 cm. Többször hajtott, szélén kis beszakadással. |
PLAKÁT Van-e Magyarországon magyar ember, aki még nem jegyzett legalább egy darab Ébredő Magyar Nemzetvédelmi Sajtórészvényt? 48x63,5 cm. Egyszer hajtott, szélein kis beszakadással.
PLAKÁT Védő Ligák Szövetsége. Budapest Magyar Népéhez! Március 15-én vonuljatok fel zászlóitok alatt a Szabadság térre.... Dr. Eöttevényi Olivér nyugalmazott főispán. 63,5x95,5 cm. Többször hajtott, szélein beszakadásokkal, lyukakkal. |
POGÁNY Ö. GÁBORNÉ id. Markó Károly. Magyar Mesterek. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. címkép, 53 p., 17 sztl. lev., 2100 pld. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt ill. papír védőborítóban. |
POHL ARTÚR Évszám nélküli magyar denárok és obulusok. Az Éremgyűjtők kiadványsorozata 4. 1308-1502. Bp., 1972, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 111 p., 3000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
PONGRÁCZ ÁRPÁD A kozmetikus kézikönyve. Ipari Szakkönyvtár 21-22. Bp., 1937, Ipari Tanf. Orsz. Vezetősége. 223 p. Kiadói félvászon kötésben. |
PONGRÁTZ GERGELY Corvin köz-1956. Bp., 1982, Szerző. 250 p., 3 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
PÓR ANTAL Rónay Jácint. Pozsonyi prépost. Élatrajzi vázlat. Pozsony-Budapest, é. n., Stampfel Károly. 60 p. Borító nélkül, viseltes állapotban. |
2200 |
RACHMANOVA, ALEXANDRA Halhatatlan szerelmes. Tolsztoj házasságának regénye. II. kiadás. Ford.: Wiesner Juliska. Bp., é. n., Dante. 581 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, gerinctől elváló néhány lappal. |
RÁDÓCZY GYULA Mária Terézia magyar pénzverése. Bp., 1982, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 143 p. Kiadói ill. papírborítóban.
RADOS JENŐ Hild József életműve. Bp., 1958, Akadémia. 358 p., LIII tábla. Kiadói vászonkötésben.
RÁTH-VÉGH ISTVÁN A könyv komédiája. Bp., 1937, Cserépfalvi. 211 p., 4 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban.
RÁTH-VÉGH ISTVÁN A pénz komédiája. Bp., 1957, Bibliotheca Könyvkiadó. 342 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. félvászon kötésben.
RÁTH-VÉGH ISTVÁN Októberi rózsa. Az ezüstös halántékú férfi és az aranyhajú leány története. Bp., é. n., Cserépfalvi. 288 p. Vászonkötésben. |
REMELLAY GUSZTÁV Multunk hölgyei I. Hazai történelem. Regényes krónika-modorban magyar hölgyek számára. Pest, 1860, Engel és Mandello. XXII p., 234 p., 2 sztl. lev. Vászonkötésben. |
RICHTER, GERT-ULRICH, GERHARD Mitológiai és bibliai jelenetek a művészetben. Képes lexikon. Bp., 1994, Officina Nova. 319 p.,. Kiadói ill. kartonkötésben. |
RÓHEIM GÉZA Magyar néphit és népszokások. Bp., 1925, Athenaeum. 342 p., 1 sztl. lev. Kiadói kicsit viseltes papírborítóban.
ROLLAND, ROMAIN Beethoven élete. Ford.: Mikes Lajos. Bp., é. n., Athenaeum. címkép, 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
ROMÁNNÉ GOLDZIEHER KLÁRA Ki vagy? Megmondja az írás. A grafológia kézikönyve. Bp., 1943, Béta Irodalmi Rt. 356 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes, szakadt, hiányos ill. papír védőborítóban. |
SCHENKE, WOLF A sárgák háborúja. A mai háború. Ford.: Székely Tibor. Bp., 1942, Révai. 319 p., 7 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
SCHOEN ARNOLD A budai Szent Anna-templom. Bp., 1930, Budapest Székesfőváros. 253 p. Félbőr kötésben.
SCHÖPFLIN ALADÁR Kitli János szerencséje. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 128 p., dedikált. Kiadói viseltes, szakadt, hiányos, foltos ill. papírborítóban.
SCHULTZ, ALWIN Bevezetés a művészetbe. Átdolgozta: Dr. Lázár Béla. Bp., 1922, Pantheon. 194 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Scott utolsó útja. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Ford.: Halász Gyula. Bp., 1923, Lampel R. Rt. 404 p., 1 kihajtható térképmell. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
SHEARING, JOSEPH A bosszú angyala. Charlotte de Corday élete. Ford.: Christianus Mária. Bp., 1943, Szöllősy Könyvkiadó. 298 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
SÍK SÁNDOR Esztétika I-III. I. kötet: A szépség. II. kötet: A mű és a művész. III. kötet: A művészet. Bp., é. n., Szent István-Társulat. 327 p., 429 p., 401 p. Kiadói papírborítóban. |
SIKLÓSSY LÁSZLÓ, DR. Hogyan épült Budapest? 1870-1930. Reprint! Bp., 1985, ÁKV. 623 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. műbőr kötésben. |
SIMON ISTVÁN Bugyi Sándor a koplalóban. Debrecen, é. n., Hegedűs Sándor könyvesbolt. 160 p. Viseltes vászonkötésben.
SLEIGHT, STEVE Teljes vitorlás kézikönyv. Ford.: Ruják István. Bp., 2003, Park Kiadó. 320 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SÓLYMOS SZILVESZTER Ezer év száz bencése. Pannonhalma, 1997, k. n. 502 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
334 |
SÓLYMOS SZILVESZTER Kegyérmek Pannonhalmán. A Pannonhalmi Szent Gellért Kollégium könyvei 12. Kuncze Leó bencés gyűjtése. Pannonhalma, 2002, Pannonhalmi Főapátság. 222 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
335 |
SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Katonacsillag megfordul...I-II. Bp., 1944, Singer és Wolfner. 348 p., 316 p., 2 térkép mell. Kiadói viseltes ill. papírborítóban.
336 |
SŐTÉR ISTVÁN Magyar-francia kapcsolatok. Bp., 1946, Teleki Pál Tudományos Intézet. 255 p. Nagyon viseltes papírborítóban.
337 |
STAMBORSZKY LAJOS, DR. Tempi passati. Versek. Szombathely, 1899, k. n. 130 p., 5 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
338 |
STEIER LAJOS Haynau és Paskievics I-II. Ismeretlen adalékok az 1848-49.-i szabadságharc történetéhez. Bp., é. n., Genius-Révai. 276 p., 464 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
339 |
STEINHAUSZ GYÖRGY-WÖLLER ISTVÁN Vízimalmok Csopakon. Csopak, 2011, Csopaki Önkormányzat. 80 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban.
340 |
SUGÁR ISTVÁN A budai vár és ostromai. Bp., 1979, Zrínyi Katonai Kiadó. 356 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Sugár István: Szigetvár és viadala. Bp., 1976, Zrínyi Katonai Kiadó. 227 p., 30 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
341 |
SWIFT, JONATHAN Guliver utazásai. Ford.: Dávid Margit. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt. 88 p. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
342 |
SZABÓ DEZSŐ A végzet ellen (II). Szabó Dezső újabb művei 42. 1938. július. Hungárizmus és halál. A munkásság. Búcsúzások. A vádlottak padjáról. Mai jegyzetek. Bp., 1938, Ludas Mátyás. 72 p. Hozzá: Szabó Dezső: Széchenyi évfordulója. 1941. október. Katona dolog. A döntő probléma. Életeim. Mai jegyzetek. Szabó Dezső újabb művei 71. Bp., 1941, Ludas Mátyás. Tűzve, kiadói papírborítóban. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
343 |
SZABÓ ISTVÁN A magyarság életrajza. Bp., 1941, Magyar Történelmi Társulat. 276 p. Kiadói félvászon kötésben.
2200 |
344 |
SZABÓ JÚLIA A magyar aktivizmus története. Művészettörténeti füzetek 3. Bp., 1971, Akadémia. 89 p., 13 sztl. lev. Elázott és újra száradt lapokkal. Kiadói ill. papírborítóban. |
345 |
SZÁSZ ZSOMBOR Erdély Romániában. Népkisebbségi tanulmány. Bp., 1927, Grill. 366 p., 1 sztl. lev. Fénymásolt papírborítóban. |
3600 |
346 |
Széchenyi vallomásai és tanításai. Széchenyi-anthologia. II. kiadás. Összeállították: Fekete József és Váradi József. Bp., é. n., Studium. címkép, 441 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
347 |
SZÉCHENYI ZSIGMOND Szarvasok nyomában. És egyéb írások. Bp., 1979, Gondolat. 261 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
348 |
SZELÉNYI KÁROLY Veszprém. III. kiadás. Veszprém, 2000, Magyar Képek Kiadó. 24 p., 28 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
349 |
SZENCZEI LÁSZLÓ Magyar-román kérdés. Bp., é. n., Officina. 198 p. Kiadói viseltes, hiányos papírborítóban.
350 |
SZILAS-STEFF TIBOR Repülők felszállni. A mai háború. Bp., 1942, Révai. 223 p., 5 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
351 |
SZÜCS IMRE, DR. Kalandozás a Balatonon. Dr. Cholnoky Jenő, Dr. Darnay-Dornyay Béla, Fayl Frigyes rajzaival. Bp., 1943, Magyar Cserkészmozgalom. 227 p. Kiadói ill. (Keipert László) papírborítóban. |
352 |
SZŰCS NÁNDOR Titkos szolgálatban. Riportregény a kémek világából. Bp., 1941, Pantheon. 359 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
353 |
TAKÁTS SÁNDOR A régi Magyarország jókedve I-II. II. kiadás. Bp., é. n., Athenaeum. 400 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
354 |
TAMÁS KÁROLYNÉ KISS TÓTH VILMA Első kenyérsütésem. Veszprém, 1981, Veszprém Megyei Múzeumok Ig. 30 p. (egy oldalon számozott), 2 sztl. lev., 450 pld., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
355 |
TARJÁN VILMOS Riporteri titkaimat nem viszem a sírba. A címlapon lévő karrikatúra - annak idején - "A Szamár" című élclapban jelent meg. A világhírű Vértes Marcell műve. h. n., é. n., Szerző. 161 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes ill. (Vértes Marcell) papírborítóban. |
356 |
TAYLOR, MERLIN MOORE A kannibálok földjén. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Barangolás Pápua szívében. Ford.: Halász Gyula. Bp., 1926, Lampel R. Kk. (Wodianer F. és Fiai) R. T. Könyvkiadóvállalata. 188 p., 19 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
357 |
TERSÁNSZKY J. JENŐ Vadregény. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 234 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, fénymásolt színes ill. papír védőborítóban.
358 |
TIMÁR JÓZSEF Az ifju megfürdött a folyóban. Bp., é. n., Magyar Vasárnap. 170 p., 3 sztl. lev. Kiadói foltos ill. papírborítóban.
359 |
TISZAMARTI ANTAL, DR. Szeplőtlen magyarság. Írónak, olvasónak. Bp., 1943, Könyvker. és Könyvkiadó Rt. 193 p. Kiadói papírborítóban. |
360 |
TOLDY FERENC A magyar költészet története I. A magyar költészet Zrínyiig. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv. XVI p., 240 p. Vászonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
361 |
TÓTH ERVIN Európai grafika. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor. 188 p. Félvászon kötésben.
362 |
TÓTH KRISZTINA A Palásthy család levéltára 1256-1847. Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Levéltára Évkönyvei 7. Esztergom, 2001, Komárom-Esztergom Megyei Levéltár. 268 p., 2 sztl. lev., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
363 |
TÖRÖK ANDRÁS Szálasi álarc nélkül. Öt év a Szálasi-mozgalomban. Reprint (1941-es kiadás alapján)! Bp., 2001, Nemzetek Európája Könyvkiadó. címkép, 117 p., 2 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
364 |
TÖRÖK SOPHIE Örömre születtél. Új versek. I. kiadás. Bp., 1934, Nyugat. 63 p., dedikált. Kiadói vízfoltos, kicsit viseltes papírborítóban. |
365 |
TÖRS, KOLOMAN Die Margarethen-Insel. Bp., 1873, Buchdruckerei des Athenaeum. 145 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell. Kiadói viseltes, foltos, kopottas papírborítóban, hiányos gerinccel.
366 |
Tres Satyrae Menippeae, L. Annaei Senecae Apokolokynto sis, I. Lipsii Somnium P. Cunaei, Sardi venales, recensitae et notis perpetuis illustratae. Lipsiae-Leipzig, 1720, Georg Christoph Wintzer. 7 sztl. lev., 202 p. Kopottas bőrkötésben.
12000 |
367 |
TRÓCSÁNYI ZSOLT Teleki Mihály. Erdély és a kurucmozgalom 1690-ig. Bp., 1972, Akadémia. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
368 |
TU FU Tu Fu versei. Ford.: Illyés Gyula, Kormos István, Kosztolányi Dezső, Lator László, Nemes Nagy Ágnes, Szabó Lőrinc, Weöres Sándor. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. 122 p., 1 sztl. lev., 4000 pld. Kiadói ill. (Kálmán Klára) kartonkötésben. |
369 |
TÜRK PÉTER Könyvkötés. VI. kiadás. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. 356 p., 830 pld. Kiadói kartonkötésben. |
370 |
ÚJPÉTERI ELEMÉR, DR. Baja város jövője. Bp., 1936, Szerző. 82 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Barlay Magda: Baja város gazdasági és település földrajza. Pécs, 1939, Dunántúl Pécsi Egyetem Könyvkiadó és Nyomda Rt. 39 p., 2 kihajtható mell. Kiadói kicsit szakadt papírborítóban. Kiadói papírborítóban. |
371 |
Az ultitól a bridzsig. Összeállította: Dr. Widder Lajos. II. bővített kiadás. Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. 191 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
372 |
URHÁZY GYÖRGY Világkrónika. Népszerű eléadása az 1856. november elejétől 1857. november elejéig történt nevezetesebb eseményeknek. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv. 64 p. Borító nélkül. |
373 |
Vádirat a nácizmus ellen 1-2. 1944. március 19.-május 15. 1944. május 15.-június 30. Dokumentumok a magyarországi zsidóüldözls történetéhez. Szerk.: Benoschofsky Ilona és Karsai Elek. Bp., 1958, 1960, Magyar Izraeliták Orsz. Képviselete. 379 p., 2 sztl. lev., 401 p., 1 sztl. lev., 3000 pld. Kiadói papírborítóban. |
374 |
VADNAY ANDOR A Tiszamellékről. Tanulmány az alföldi munkáskérdésről. Bp., 1900, Rákosi Jenő Hírlap Újsáváll. 156 p., 2 sztl. lev. Viseltes kartonkötésben. |
375 |
VASVÁRI ISTVÁN Végső áron. Versek. Bp., 1964, Magvető. 241 p., 1 sztl. lev., 1600 pld., dedikált. Kiadói vászonkötésben, szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
376 |
VAY SÁNDOR, GRÓF Pestvármegyei históriák. Bp., 1907, Légrády Testvérek. 245 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Vay Sándor, gróf. A királyné poétája és más elbeszélések. Gergely Imre, Heyer Artúr, Udvary Géza eredeti rajzaival. Bp., é. n., Orsz. Monográfia Társaság. 193 p. Vászonkötésben. Hozzá: Vay Sándor, gróf. Udvari dámák leveleiből és más elbeszélések. Gergely Imre és Udvary Géza eredeti rajzaival. Bp., é. n., Orsz. Monográfia Társaság. 192 p. Vászonkötésben. Vászonkötésben.
377 |
VECSEKLŐY JÓZSEF, DR. Nemzetgyilkossági kísérlet. Trianon 1919. Párizs. II. kiadás. Lakitelek, 1993, Antológia. 293 p., 5 sztl. lev., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
378 |
VERESS D. CSABA Várak a Bakonyban. A veszprémi, pápai és palotai vár hadtörténete. Bp., 1983, Zrínyi Katonai Kiadó. 266 p., 3 sztl. lev. Hozzá: Veress D. Csaba. A győri vár. Bp., 1993, Zrínyi Kiadó. 195 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
379 |
VERNE, JULES Öt hét léghajón. Verne Gyula munkái. Ford.: Telkes Pál József. Nemes Mihály rajzaival. Bp., é. n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóváll. Rt. 208 p. Kiadói festett ill. vászonkötésben. |
380 |
VERŐ JULI Hónapok, napok, ételek. II. kiadás. Ill.: Szlifka Anna. Bp., 1984, Népszava. 387 p., 2 sztl. lev. Hozzá: Verő Juli: Országok-ételek. Ill.: Szlifka Anna. Bp., 1985, Népszava. 362 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. Kiadói ill. kartonkötésben. |
381 |
VEZERLE IGNÁCZ Szent István első s apostoli király mint népének első nevelője. Így hirdette Bécsben Nemzeti ünnepén a tt. kapucinus atyák templomában.... Bécs, 1840, Sollinger. 25 p., 1 sztl. lev. Kartonkötésben. |
2400 |
382 |
Vicinális dugóhúzó 1930. Bp., 1930, Bp.-i Mérnök és Gépészmérnök-hallgatók. 80 p. Kiadói viseltes, foltos, szakadt papírborítóban.
383 |
VILLANI LAJOS, BÁRÓ A mai Olaszország. Kincsestár. Magyar Szemle Társaság kis könyvtára 30. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. 78 p., 1 sztl. lev. Hozzá: Ligeti Lajos: Kína. Múlt és jelen. Kincsestár. Magyar Szemle Társaság kis könyvtára 20. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. 80 p. Kiadói ill. papírborítóban. Hozzá: Gogolák Lajos: Csehszlovákia. Kincsestár. Magyar Szemle Társaság kis könyvtára 29. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. Kiadói ill. papírborítóban. |
384 |
VILLAX ÖDÖN, DR. Szántóföldi herefélék. A lucernára vonatkozó rész. II. kiadás. Bp., 1933, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 211 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
385 |
VILLON, FRANCOIS Villon balladái. Faludy György átköltésében. XIV. kiadás. Bp., 1947, Officina. 91 p., 2 sztl. lev. Kartnkötésben. |
386 |
A vitézi rend kis kátéja. VI. kiadás. Bp., 1940, Orsz. Vitézi Szék. 108 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos papírborítóban. |
387 |
VOSÁHLO F. LIPÓT Mosonmegyei német lakodalmas szokások. Összehasonlító ethnographiai tanulmány. Dombóvár, 1931, Moosz Lajos. 100 p. Kiadói papírborítóban. |
388 |
WALD BÉLA, DR. Tanulmányok a szívárnyékról. Bp., 1950, Eü.-i Könyvkiadó. 75 p., 2 sztl. lev., dedikált. Papírborítóban, utólag ragasztott gerinccel.
389 |
WÁLI ISTVÁN Római imperatorok tüköre, melly Julius tsászártól fogva, az mostani példássan uralkodó II. Josef tsászárig. Pozsony-Kassa, 1778, Landerer Mihály. 326 p., 12 sztl. lev. Viseltes korabeli bőrkötésben.
15000 |
390 |
WASS ALBERT Farkasverem. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár, é. n., Szépmíves Céh. 227 p. Kiadói vászonkötésben. |
391 |
WEHRT, RUDOLF VAN Egy nép menekül. A mai háború. Ford.: Baráth Ferenc. Bp., 1942, Révai. 195 p., 4 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
392 |
WIDDER LAJOS, DR. Versenybridzs. II. kiadás. Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. 222 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
393 |
WILDNER ÖDÖN, DR. Léleküdítő. Bp., 1927, Kir. Magyar Egy. Nyomda. számozatlan oldalak. Kiadói viseltes, foltos kartonkötésben.
394 |
ZALAI KÁROLY, DR. Gyógyszerészeti numizmatika. Bp., 1998, Magyar Gyógyszerészeti Társaság. 183 p. Kiadói vászonkötésben.
395 |
Zarándoklat a borhoz. Dionüszosztól az Eucharisztiáig. Bp., 2000, Vigadó Galéria. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
396 |
ZÉTÉNYI ZSOLT A szentkorona-eszme mai értelme. Bp., 1997, Püski. 299 p. Kiadói ill. papírborítóban.
397 |
ZIMÁNDY, IGNAZ (IGNÁC) Ludwig Kossuth. Bp., 1898, Webersetzers. VIII p., 263 p., 2 sztl. lev. Amatőr viseltes félvászon kötésben, pótolt gerinckötéssel.
398 |
ZWEIG, STEFAN Rotterdami erasmus diadala és bukása. Ford.: Horváth Zoltán. Bp., 1945, Bibliotheca. 185 p. Kiadói kartonkötésben. |
399 |
Zsidó Lexikon. Szerk.: Ujvári Péter. Reprint (1929)! Bp., 1987, Blackburn International Incorporation. 1028 p., 7 sztl. lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
400 |
ZSILINSZKY MIHÁLY A széptan előcsarnoka. II. bővített képes kiadás. Bp., 1897, Lampel Róbert. VIII p., 137 p., II p. Kiadói ill. vászonkötésben. |