Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 12 ikon Bulgáriából. Viseltes ill. papír mappában. |
2 | 1887. évi országgyűlési törvényczikkek. Szerk.: Dr. Imling Konrád és Fritz Péter. Bp., 1888, Ráth Mór. V p., 252 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
3 | 1888. évi országgyűlési törvényczikkek. Szerk.: Dr. Imling Konrád és Fritz Péter. Bp., 1888, Ráth Mór. VII p., 59 p., 53 p., 85 p., 38 p., 54 p., 79 p., 25 p., 84 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
4 | 1928. évi törvénycikkek. Magyar törvénytár. Millenniumi emlékkiadás. Szerk.: Dr. Térfy Gyula. Bp., 1929, Franklin-Társulat. VIII p., 711 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
5 | 500 év humora. Magyar szerzők vidám írásai. Szerk.: Keményfy János. Bp., é. n., Béta Irodalmi Rt. 420 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes gerinccel, ill. borzasztó állapotú papír védőborítóban. |
6 | Az állami erdészeti igazgatás kapcsolata a magánerdőtulajdonosokkal és azok szövetségeivel. Erdészeti Tudományos Intézet 3. kiadványai. Az Erdészeti Kutatóintézetek Nemzetközi Szövetsége (IUFRO) S.6.12-02 Munkacsoportjának Europaforum 96 c. rendezvényén német nyelven elhangzott előadások alapján készült kiadvány magyar fordítása. Mátrafüred, 1996, Erdészeti Tudományos Intézet. 238 p., 100 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
7 | Almanach az 1897. évre. Egyetemes Regénytár. Szerk.: Mikszáth Kálmán. Bp., 1897, Singer és Wolfner. 8 sztl. lev., 280 p., 20 sztl. lev. Kiadói ill. kopott vászonkötésben. |
8 | Alsófehér vármegye monográfiája II. II. kötet: Alsófehér vármegye történelme. I. rész: Alsófehér vármegye őskora. II. rész: Alsófehér vármegye történelme a római korban. Szerk.: Herepey Károly és Dr. Cserni Béla. Nagyenyed, 1901, Alsófehér vármegye. 661 p., 4 sztl. lev., XXIII t., 2 kihajtható mell. Amatőr félvászon kötésben. |
9 | AMICIS, EDMONDO DE A szív. Egy iskolásfiú naplója. I-II. kötet egybekötve. Ford.: Zigány Árpád. Bp., é. n., Tolnai. 158 p., 1 sztl. lev., 158 p. Kopottas kartonkötésben. |
10 | ANONYMUS A tiltott igazság. Tények és gondolatok a múltnak egy el nem múló szegmenséről. Tények és gondolatok a holokausztról. Ford.: Brassói József. Bp., 2004, Gede Testvérek Bt. 81 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
11 | ANTAL SÁNDOR A trondhejmi herczeg kíséretében. Gyoma, 1913, Kner Izidor kiadása. 216 p., 4 sztl.lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben, gerince sérült. |
12 | Arab filozófia. Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar. Szöveggyűjtemény. Piliscsaba, 1997, PPKE-BTK. 151 p. Ceruzás aláhúzásokkal és jelölésekkel. Kiadói papírborítóban. |
13 | ARANY JÁNOS Családi kör. Verses kifestő-könyv. számozatlan oldalak. Kiadói ill. viseltes, foltos papírborítóban. |
14 | ARANY JÁNOS Összes költeményei I-II. Bp., 1967, Magyar Helikon. 913 p., 1 sztl. lev., 804 p., 4 sztl. lev., 736/2150 sorszámozott pld. Kiadói kopottas nyl-kötésben. |
15 | ARNAU, FRANK Halálra ítélem! II. kiadás. Bp., 1944, Körmendy. 385 p. Kiadói kopott félvászon kötésben, viseltes, sérült gerinccel. |
16 | ARNOLD, ELLIOTT A virrasztás éjszakája. Híres háborús regények. Ford.: Fazekas László. Bp., 1974, Magyar Könyvklub. 571 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
17 | ARRHENIUS, SVANTE A világegyetem élete. Kultúra és tudomány. És megismerésének története a legrégibb időtől napjainkig. Ford.: DR. Polgár Gyula. Bp., 1914, Franklin-Társulat. 236 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben. |
18 | ASZLÁNYI KÁROLY Haybodyt nem lehet agyonütni. Pesti Hírlap könyvek. Vidám regény. Bp., é. n., Pesti Hírlap. 190 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban, részben hiányos gerinccel. |
19 | ATLASZ A világtörténelem tanításához. Szerk.: Kogutowicz Károly Dr. Bp., 1922, Magyar Földrajzi Intézet Rt. 58 p. Nagyon viseltes amatőr félvászon kötésben. |
20 | Atommaglexikon. Szerk.: Jánossy Lajos. Bp., 1963, Akadémiai Kiadó. 453 p., I-XXXII., 3100 pld. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
21 | BABITS MIHÁLY Az európai irodalom története. Bp., é. n., Nyugat. 728 p. Kiadói félvászon kötésben. |
22 | BABITS MIHÁLY Erato. Az erotikus világköltészet remekeivel. Ill.: Borsos Miklós. II. kiadás. Bp., 1973, Szépirodalmi Könyvkiadó. 170 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
23 | BAGYINSZKI GYULA-BITAY ENIKŐ Hegesztéstechnika I-II. Műszaki tudományos füzetek 8-9. I. kötet: Eljárások és gépesítés. II. kötet: Berendezések és mérek. Kolozsvár, 2010, Erdélyi Múzeum- Egyesület. 286 p., 1 sztl. lev., 284 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
24 | A Balatonkutatás eredményei 1981-1996. Szerk.: Salánki János és Nemcsók János. Veszprém, 1997, MTA Veszprémi Területi Bizottsága- Miniszterelnöki Hivatal Balatoni Titkársága. 242 p., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
25 | BALOGH JOLÁN Mátyás király és a művészet. Bp, 1985, Magvető. 475 p., 64 old. kép mell., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
26 | BÁNHEGYI JÓZSEF-BOHUS GÁBOR-KALMÁR ZOLTÁN-UBRIZSY GÁBOR Magyarország nagygombái II. Magyarország virágtalan növényeinek határozó kézikönyve. II. rész: A kalaposgombák kivételével. Bp., 1953, Akadémia. 368 p., 69 t., 1000 pld. Kiadói, kicsit kopottas félvászon kötésben. |
27 | BAUR, KARL Mit Büchern wohnen. München, 1958, Georg D. W. Callwey. 131 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
28 | BÁZLIK LÁSZLÓ GYÖRGY, DR. Magyar papírpénzek. Pengő és forint 1926-1973. 1926-tól napjainkig. Katalógus árakkal. Bp., 1974, k. n. 87 p., 2000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
29 | BEERBOHM, MAX Caricatures of twenty-five gentlemen. With an introduction by L. Raven-Hill. London, 1896, Leonard Smithers. 7 sztl. lev., 25 t. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
19000 | ||
30 | BENDÁSZ ISTVÁN Részletek a Munkácsi Görög Katolikus Egyházmegye történetéből. Clio sorozat. Ungvár, 1999, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 306 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
31 | BEREGI ÁRMIN Isten árnyékában. I-II. kötet egybekötve. Bp., 1933, Lampel R. 242 p., 1 sztl. lev., 251 p. Amatőr félvászon kötésben. |
32 | BERGER, ARTHUR Az örök tavasz szigetein. (Hawaii) Ford.: Halász Gyula. Bp., é. n., Franklin-Társulat. címkép, 129 p., 1 sztl. lev., 26 képpel, 1 térképpel. Kiadói vászonkötésben, kopott gerinccel. |
33 | BESSENYEI ZOLTÁN A csiperkegomba termesztése. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. 150 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. szakadozott, hiányos papírborítóban. |
34 | BIBÓ ISTVÁN Zsidókérdés Magyarországon 1944 után. Holocaust könyvek - A Katalizátor Iroda könyvsorozata 1. Néhány kiegészítő megjegyzés a zsidókérdésről. Bp., 1994, Katalizátor Iroda. 172 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban, széteső állapotban. |
35 | BIERBAUER VIRGIL A régi Buda-Pest építészete. Bp., 1920, Pfeifer Ferdinánd. 48 p. Kiadói ill. nagyon viseltes, hiányos papírborítóban. |
36 | BLOS, WILHELM A francia forradalom. Ford.: Horovitz Jenő. A francia közállapotok és események népszerű ismertetése 1789-től 1804-ig. Bp., 1909, Népszava. XII., 628 p. Viseltes amatőr félvászon kötésben, viseltes gerinccel és viseltes állapotban. |
37 | BOCS BÁLINT Tányértalpú koma. Repülőgépen és az Északi sarkon. Ill.: Mühlbeck Károly. Bp., é. n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. címlap nélkül, 166 p., 2 sztl. lev., javított lappal. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott, ill. borítóval. |
38 | BOROSS, MARIETTA-IMRE, MÁRIA Bemalte Bauernmöbel von Hartau/Harta. - Töpferei in Nadasch/Mecseknádasd und Altglashütten/Óbánya. A hartai festett bútorok/A mecseknádasdi és óbányai fazekasság. II. kiadás. Bp., 1986, Tankönyvkiadó. 295 p., 2000 pld. Kiadói ill. kartonkötésben, kissé viseltes gerinccel. |
39 | Borsod-Abaúj-Zemplén megyei agrárstratégiai füzetek 2-6. Szerk.: Dr. Fehér Alajos. 2. Bódva-völgy, Aggteleki-karszt, Cserehát, Hernád-völgy. 3. Hegyközi-dombság, Zempléni-hegység, Tokaji-borvidék, Abaúj-Hegyalja - Szerencs-környéke, Taktaköz. 4. Borsodi-dombság, Északi-Bükk, Ózdi-medence. 5. Bükkaljai-borvidék, Borsod-Zempléni-síkvidék. 6. Borsodi-ártér, Bodrogköz. Miskolc, 1997,. Kiadói ill. papírborítóban. |
40 | BOSNYÁK ZOLTÁN Szembe Judeával. III. javított kiadás. Bp., 2002, Gede Testvérek Bt. 374 p., 13 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
41 | BOTHA JÓZSEF A korszerű családiház-építésről. Második kiadás. Mit kell tudnia az építtetőnek és az építőnek? Bp., é. n., Pátria. 292 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
42 | BROMFIELD, LOUIS Colorado. Ford.: Bányász György. Np., 1948, Nova. 2 sztl. lev., 327 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
43 | Budapest. Danube blues. Dirigé par: Anne Losonczy. Francia nyelvű! Paris, é. n., Autrement. 217 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
44 | A budapesti Királyi Magyar Tudomány-Egyetem könyvtárának czímjegyzéke. VI. 1881-dik évi gyarapodás. (2334 mű = 3471 kötet). Bp., 1882, Kir. M. Egyetemi Könyvnyomda. XI p., 336 p. Kiadói nagyon viseltes, foltos vászonkötésben, sérült gerinccel. |
45 | BURNIE, DAVID
A madár. Szemtanú 11. Az ezerarcú madárvilág- a levegő lakóinak testfelépítése, szokásai és "magánélete". Ford.: Garai Attila. Bp., 1991, Park Kiadó. 63 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
46 | CHAMBERLAIN, HOUSTON STEWART A zsidók megjelenése a nyugati történelemben. Ford.: F. Papp Zoltán. Reprint! Bp., 2001, Gede Testvérek Bt. 187 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
47 | CHOLNOKY JENŐ A Föld és élete V. Világrészek, országok, emberek. Ausztrália, Óceánia és a Sarkvidékek. Bp., é. n., Franklin-Társulat. 548 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
48 | CLAUSEWITZ KÁROLY A háborúról. 2. kiadás. Ford.: Hazai Samu. Bp., 1917, Athenaeum. 586 p., 1 sztl. lev. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
49 | CZÉBELY LAJOS Visk története. Clio sorozat. Ungvár, 2002, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 306 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
50 | CSATÁRY GYÖRGY Rákóczi-emlékek és - emlékhelyek Kárpátalján. Clio sorozat. Ungvár, 2002, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 82 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
51 | CSERES TIBOR Őseink kertje, Erdély. Bp., 1990, Magvető. 300 p., 6 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
52 | CSONKARÉTI KÁROLY Horthy, a tengerész. Bp., 1993, Zrínyi Kiadó. 135 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
53 | D. KENESE ERZSÉBET Vezérek. Bp., é. n., Stádium. 287 p. Kiadói kopott, foltos félvászon kötésben. |
54 | Das moderne Ungarn. Essays und Skizzen. Herausgegeben Dr. Ambros Neményi. Berlin, 1883, A. Hofmann. 2 sztl. lev., V p., 1 sztl. lev., 429 p., 1 sztl. lev. Viseltes, kopott félbőr kötésben. |
55 | A debreceni Nagyerdei park. Rendezési tervének várható környezeti, ökológiai és társadalmi hatásai. Szerk.: Kerényi Attila. Debrecen, 1997, Kossuth Egyetemi Kiadó. 173 p., 1 sztl. lev. Hozzá: A rövidített változata. 30 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
56 | Der andere Blick. Lesbischwules Leben in Österreich. Eine Kulturgeschichte. Herausgegeben: Wolfgang Förster, Tobias G. Natter, Ines Rieder. Wien, 2001, k. n. 287 p. Kiadói kartonkötésben. |
57 | Die schönsten deutschen Spielkarten. Insel-Bücherei Nr. 755. 32 farbige Tafeln. Herausgegeben von Hellmut Rosenfeld und Erwin Kohlmann. Leipzig, é. n., Insel. 51 p. Kiadói kartonkötésben. |
58 | DOYLE, ARTHUR CONAN Gérard brigadéros. Bp., é. n., Forrás Nyomdai Műintézet. 172 p. Kiadói kopott félvászon kötésben, viseltes gerinccel. |
59 | DTEFANESCU, C., DR.-NICOLICIN, S., DR. Szopós bárányok felnevelése. Ford.: Pap István. Bukarest, 1956, Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó. 113 p., 1 sztl. lev., 1600 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
60 | DUMAS, ALEXANDR-MÜTZELBURG, ADOLF A világ ura I-IV. Gróf Monte Cristo című regényének folytatása. 2 kötetben. Ford.: Szederkényi Anna. II. kiadás. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 143 p., 166 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopott félvászon kötésben. |
61 | Dunaújváros története. Szerk.: Erdős Ferenc és Pongrácz Zsuzsanna. Dunaújváros, 2000, Dunaújváros Önkormányzata. 478 p., 57 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
62 | Elbeszélés az Izraeliták Egyiptombóli kivonulásáról az első két Peszach-Estély használatára. Ford.: Rosenberg Izsák. Bp., 1913. Schlesinger Jos. 64 p. Kiadói ill. nagyon viseltes aranyozott kartonkötésben. |
63 | Az élet meghosszabíthatóságáról. Az élettudomány (biológia) ismeretterjesztő (propaganda) irata. I. rész: Az élet természetes meghosszabbíthatóságának feltételeit adja elő. II. rész: tudományos alapon az élet mesterséges meghosszabbításának kísérletével foglalkozik. Miskolc, é. n., Korény-Nyomda. 36 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
64 | Emberpróbáló időjárás. Emberi tényező. Orvosmeteorológiáról mindenkinek. Szerk.: Holicska Szilvia. Bp., 2008, Athenaeum. 255 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
65 | Emőd Tamás versei. Nagyvárad, é. n., Petőfi Nyomda. 334 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
66 | ENDRŐDI SÁNDOR Századunk magyar irodalma képekben. Széchenyi föllépésétől a kiegyezésig. Bp., 1900, Athenaeum. XIV p., 1 sztl. lev., 472 p. Kiadói kicsit foltos vászonkötésben. |
67 | Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem, Budapest. Építészmérnöki kar, 1963. Szerk.: Dr. Széll László, Dr. Bonta János, Jurcsik Károly és Rojkó Ervin. Bp., 1963, Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem. 144 p. Kiadói papírborítóban. |
68 | ERASMUS (VON ROTTERDAM) Gespräche (1519). Ausgewählt, übersetzt und eingeleitet von Hans Trog. Basel, 1936, Schwabe Verlag. 159 p., Zolnay Vilmos könyvjegyével ( K.(ovácspataki) Kovács Pál szecessziós grafikája) és autográf aláírásával az utolsó lapon. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben. |
69 | ERDEI FERENC A makói hagyma sorsa. Erdei Ferenc Társaság füzetei 6. Jelentés az 1935-1936. évi németországi, svájci és hollandiai tanulmányútjáról és hazai kutatásairól. Makó, 1994, Erdei Ferenc Társaság. 83 p., 2 sztl. lev., 300 pld. Kiadói papírborítóban. |
70 | Erdély története I-III. I.: A kezdetektől 1606-ig. II.: 1606-tól 1830-ig. III.: 1830-tól napjainkig. Szerk.: Makkai László, Mócsy Zoltán, Szász Zoltán. II. kiadás. Bp., 1987, Akadémia. 1945 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
71 | ERDŐS, RENÉE Római levelek. Bp., 1922, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 319 p., 16 t., aláírt. Félvászon kötésben, néhány különálló lappal az elején. |
72 | Ételművészet életművészet. Szerk.: Hatvany Lili. Bp., é. n., Színházi Élet. 256 p., 13 sztl. lev. Kiadói foltos, kopott vászonkötésben. |
73 | ÉVKÖNYV A Hadtörténeti Múzeum értesítője 14. Acta Musei Militaris in Hungaria. Szerk.: Závodi Szilvia. Bp., 2014, Hadtörténeti Múzeum. 376 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
74 | ÉVKÖNYV A Hadtörténeti Múzeum értesítője 7. Acta Musei Militaris in Hungaria. Szerk.: Hausner Gábor. Bp., 2004, Hadtörténeti Múzeum. 271 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
75 | ÉVKÖNYV A Közlekedési Múzeum évkönyve III. 1974-1975. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1977, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 497 p., 1 sztl. lev., 1050 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
76 | ÉVKÖNYV A Közlekedési Múzeum évkönyve XI. 1996-1998. Szerk.: Hüttl Pál. Bp., 1999, Közlekedési Múzeum. 452 p., 2 sztl. lev., 800 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
77 | ÉVKÖNYV A pécsi Püspöki Joglyceum évkönyve az 1913-14-iki tanévről. Szerk.: Az Igazgató. XVI. évf. Pécs, 1914, Pécsi Püspöki Joglyceum. 75 p. Kiadói papírborítóban. |
78 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 3. Szerk.: Éri István. Veszprém, 1965, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 307 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
79 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 4. Szerk.: Éri István. Veszprém, 1965, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 377 p., 3 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
80 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 6. Szerk.: Éri István. Veszprém, 1967, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 431 p., 4 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
81 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 8. Szerk.: Éri István. Veszprém, 1967, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 294 p., 1 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
82 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 11. Szerk.: Palágyi Sylvia. Veszprém, 1972, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 483 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
83 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 13. Történelem. Szerk.: Kralovánszky Alán és Palágyi Sylvia. Veszprém, 1978, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 438 p., 1 sztl. lev., 600 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
84 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 14. Szerk.: Kralovánszky Alán. Veszprém, 1979, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 308 p., 2 kihajtható mell., 600 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
85 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 14. Természettudomány. Szerk.: Tóth Sándor. Veszprém, 1979, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 266 p., 1 sztl. lev., 600 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
86 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 15. Természettudomány. Szerk.: Tóth Sándor. Veszprém, 1980, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 223 p., 600 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
87 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 16. Szerk.: Törőcsik Zoltán és Uzsoki András. Veszprém, 1983, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 464 p., 1000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
88 | ÉVKÖNYV A Veszprém Megyei Múzeumok közleményei 17. Szerk.: Törőcsik Zoltán és Uzsoki András. Veszprém, 1985, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. 832 p., 1200 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
89 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 1. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Jakabffy Imre. Bp., 1973, Iparművészeti Múzeum. 212 p., 1000 pld. Kiadói papírborítóban. |
90 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 2. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Jakabffy Imre. Bp., 1974, Iparművészeti Múzeum. 243 p., 1000 pld. Kiadói papírborítóban. |
91 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 3. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Jakabffy Imre. Bp., 1975, Iparművészeti Múzeum. 169 p., 1 sztl. lev., 1100 pld. Kiadói papírborítóban. |
92 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 5. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Jakabffy Imre. Bp., 1977, Iparművészeti Múzeum. 208 p. Kiadói papírborítóban. |
93 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 6. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Jakabffy Imre. Bp., 1979, Iparművészeti Múzeum. 221 p. Kiadói papírborítóban. |
94 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 8. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Jakabffy Imre. Bp., 1984, Múzsák. 163 p. Kiadói papírborítóban. |
95 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 9. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Forgács Éva. Bp., 1989, Iparművészeti Múzeum. 233 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
96 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 10. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Vadas József. Bp., 1991, Iparművészeti Múzeum. 198 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
97 | ÉVKÖNYV Ars Decorativa - Iparművészet 11. Az Iparművészeti Múzeum és az Iparművészeti Múzeum Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeumának évkönyve. Szerk.: Vadas József. Bp., 1991, Iparművészeti Múzeum. 214 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
98 | ÉVKÖNYV Madách Imre Gimnázium és Általános Iskola évkönyve az 1946-47. iskolai évről. Közzétette: Dr. Papp János. Bp., 1947, Iskola Ig. 40 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
99 | ÉVKÖNYV Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány évkönyve 1989, 1992. 2 kötetben. Bp., 1989, 1993, Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány. 124 p., 2 sztl. lev., 119 p., 1500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
100 | ÉVKÖNYV Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány évkönyve 1994, 2001. 2 kötetben. Bp., 1995, 2002, Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány. 223 p., 231 p. Kiadói ill. papír és kartonkötésben. |
101 | ÉVKÖNYV Savaria - A Vas Megyei Múzeumok értesítője 2002/27. Szerk.: Vig Károly és Ilon Gábor. Szombathely, 2003, Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága. 368 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
102 | ÉVKÖNYV Savaria - A Vas Megyei Múzeumok értesítője 24/3. 1998-1999. Tanulmányok Bándi Gábor születésének 60. évfordulójára. Szerk.: Ilon Gábor. Szombathely, 1999, Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága. 455 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
103 | ÉVKÖNYV Savaria - A Vas megyei múzeumok értesítője 33. Szerk.: Illés Péter. Szombathely, 2010, Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága. 315 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
104 | ÉVKÖNYV Tisicum - A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Múzeumok évkönyve XI. Szolnok, 1999, Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Múzeumok Igazgatósága. 369 p., 450 pld. Kiadói kartonkötésben. |
105 | EVOLA, JULIUS A rasszok és a tradíció. Ford.: Turóczy Ferdinánd. Bp., 2003, Nemzetek Európája Kiadó. 248 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
106 | EVOLA, JULIUS, BÁRÓ Pogány imperializmus. Ford.: Turóczy Ferdinánd. Bp., 2003, Nemzetek Európája Kiadó. 158 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
107 | FALK GÉZA Zenei kis lexikon. Bp., 1938, Bárd Ferenc és Fia. 184 p. Kiadói félvászon kötésben, foltos gerinccel, belül elválik/kettéválik a könyvtest. |
108 | FALUS RÓBERT Az antik világ irodalmai. Bp. 1976, Gondolat. 759 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
109 | FARAGÓ ILONA A főzőkanáltól az estélyi ruháig. Bp., 1958, Móra Ferenc Könyvkiadó. 168 p., 5 t. Kiadói félvászon kötésben. |
110 | FAZEKAS, MICHAEL (MIHÁLY) Der Gänse-Hias. Übersetzt von Arpad Guillaume. Eingeleitet von Gyula Illyés. Mit Zeichnungen von Dezső Fáy. Bp., 1944, Universitäts. 22 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói vízfoltos papírborítóban. |
111 | FEKETEKUTY LÁSZLÓ A magyar forradalom tanulságai. Széchenyi Könyvtár 2. Köln-Detroit, é. n., Amerikai- Magyar Könyvkiadó. 32 p. Kiadói papírborítóban. |
112 | FILADELFI MIHÁLY Háttal a térnek. Versek. Békéscsaba, 1976, Megyei Könyvtár. számozatlan oldalak, 164/250 sorszámozott pld., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
113 | FILADELFI MIHÁLY Szavak, szíjostorok. Békéscsaba, 1980, Megyei Könyvtár. számozatlan oldalak, 77/250 sorszámozott pld., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
114 | FINCICKY MIHÁLY Polgármesteri jelentések Ungvár város közállapotáról. Clio sorozat. Ungvár, 2001, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 177 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
115 | FINKELSTEIN, NORMAN G. A holokauszt-ipar. Gondolatok a zsidó szenvedés tőkésítéséről. Ford.: Illyés Edit. Bp., 2003, Kairosz Kiadó. 226 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
116 | FLÜGGEN, BERTHOLD Anglia a világ kalóza. Ford.: Olthy György. Reprint! Bp., 2000, Gede Testvérek. 300 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
117 | FOLYÓIRAT Athenaeum. Philosophiai és államtudományi folyóirat. II. kötet. 1893. évf. Szerk.: Pauer Imre. Bp., 1893, MTA. V p., 626 p. Viseltes, foltos, kopott amatőr félvászon kötésben. |
118 | FOLYÓIRAT Baumeister 1963/9. Zeitschrift für Architektur. Planung. Unwelt. 1963. September. München, 1963, Georg D. W. Callwey. 925-1072 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
119 | FOLYÓIRAT Baumeister 1964/5. Zeitschrift für Architektur. Planung. Unwelt. 1964. Mai. München, 1964, Georg D. W. Callwey. 463-607 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
120 | FOLYÓIRAT Baumeister 1969/3. Zeitschrift für Architektur. Planung. Unwelt. 1969. März. München, 1969, Georg D. W. Callwey. 226-360 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
121 | FOLYÓIRAT Baumeister 1969/4. Zeitschrift für Architektur. Planung. Unwelt. 1969. April. München, 1969, Georg D. W. Callwey. 361-514 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
122 | FOLYÓIRAT Baumeister 1971/1. Zeitschrift für Architektur. Planung. Unwelt. 1971. Januar. München, 1971, Georg D. W. Callwey. 100 p., XVIII p. Kiadói ill. papírborítóban. |
123 | FOLYÓIRAT Képes hét. I. évf. 1. szám. 1946. nov. 15. Bp., 1946, Szerk. 22 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
124 | FOLYÓIRAT Kút 2003/1. II. évf. Az ELTE BTK Történelemtudományok Doktori Iskola negyedévente megjelenő kiadványa. Szerk.: Horn Ildikó. Bp., 2003, ELTE BTK. 130 p. Kiadói papírborítóban. |
125 | FOLYÓIRAT Magyar múzeumok. A Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület folyóirata. 1999/4. V. évf. 4. szám. Szerk.: Selmeczi Kovács Attila. Bp., 1999, Szerk. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
126 | FOLYÓIRAT Pásztortűz. Erdélyi irodalmi és művészeti folyóirat. XXVII. évf. 7. szám. 1941. júl. 15. XXVIII. évf. 3. szám. 1942. márc. 15. XXIX. évf. 6. szám. 1943. jún. 15. Főszerk.: Reményik Sándor. |
127 | FOLYÓIRAT Postatarifák, adók, illetékek, közlekedési menetrendek. 41. évf. 2. sz. 1948. jún. 5. Szerk.: Várady Károly. Bp., 1948, Szerk. 24 p. Tűzve. |
128 | FOLYÓIRAT Postatarifák, adók, illetékek, közlekedési menetrendek. 43. évf. 3. szám. 1950. máj. 15. Szerk.: Várady Károly. Bp., 1948, Szerk. 16 p. Tűzve. |
129 | FOLYÓIRAT Pressburger-Zeitung 1838. Szerk.: Adolf Friedrich Richter. h. n., 1838, Ignaz Adolf Schaiba. 1006 p. Viseltes, vízfoltos, kopott kartonkötésben. |
130 | FORRÓ PÁL Ha mindenki megszépülne. Pesti Hírlap könyvek 49. kötet. Bp., 1928, Légrády Testvérek. 256 p. Kiadói ill. viseltes, foltos papírborítóban. |
131 | Földrajz: hagyomány és jövő 1872-1997. A 125 éves Magyar Földrajzi Társaság jubileumi kiadványa. Szerk.: Nemerkényi Antal. Bp., 1997, Magyar Földrajzi Társaság. 165 p., 3 sztl. lev., 1500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
132 | Földrajzi tanulmányok a pécsi doktoriskolából I. A társadalmi-gazdasági aktivitás területi és környezeti problémái. Szerk.: Tésist Róbert és Tóth József. Pécs, 1997, JPTE. 356 p., 100 pld. Kiadói papírborítóban. |
133 | G. SIN EDIT Szentendre 30 éve (1945-1975). Pest Megyei Múzeumi füzetek IX. Szentendre, 1975, Pest Megyei Múzeumok Ig. 192 p., 1000 pld. Kiadói papírborítóban. |
134 | GAÁL ISTVÁN Ismerkedés a természettel. Maderspach Viola rajzaival. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi nyomda. 93 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
135 | GALAKTYIONOV, V.-AGRANOVSZKIJ, A. Egy nagy építkezés hajnala. Elbeszélés a Sztálingrádi vizierőműközpont építéséről. Ford.: Lovas Márton. Bp., 1952, Új Magyar Könyvkiadó. 210 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
136 | GINEVERNÉ GYŐRY ILONA A kézimunka mint kereseti forrás és hasznos szórakozás. Bp., 1912, Singer és Wolfner. 233 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos, ill. vászonkötésben. |
137 | GORDON, NOAH Az orvosdoktor. Ford.: Uram Tamás. Bp., 1998, Európa Könyvkiadó. 709 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
138 | GOSZTONYI PÉTER A kormányzó, Horthy Miklós. Bp., 1990, Téka. 173 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
139 | GRÁD GUSZTÁV A bőrgyártás technológiája és a bőrgyárak építészete. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem tudományos közleményei VI. kötet 1-2. szám. Különlenyomat! Bp., 1960, k. n. 199-277 p., 4 db kihajtható mell. Kiadói papírborítóban. |
140 | GULYÁS GIZELLA Délvidéki művészek és Nagybánya 1896-1918. h. n., é. n., Logos Grafikai Műhely. 179 p., 500 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
141 | GYÓNI GÉZA Levelek a kálváriáról. és más költemények (a fogságból) 1915. II. kiadás. Bp.,1916, Athenaeum. 72 p. Kiadói ill. papírborítóban, foltos lapokkal, viseltes állapotban. |
142 | GYURCSÁNÉ KONDRÁT ILONA-BITTNER NÓRA, DR. Daganatos betegek nagy diétáskönyve. Bp., 2012, SpringMed Kiadó. 278 p.,. Kiadói ill. papírborítóban. |
143 | A hagyomány szolgálatában. Történeti ismertető Szeged és Csongrád megye múzeumairól. Szerk.: Lengyel András. Szeged, 2002, Móra Ferenc Múzeum. 267 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
144 | HARSÁNYI ZSOLT Magyar rapszódia I-IV. Liszt Ferenc életének regénye. Bp., 1936, Singer és Wolfner. 312 p., 303 p., 356 p., 273 p., 1 sztl. lev., aláírt. Kiadói vászonkötésben. |
145 | Háziasszonyok kiskátéja. II. füzet. Szerk. Stumpf Károlyné. Bp., 1939, Orsz. Iparegyesület. 80 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
146 | HERCZEG GÉZA Kun Béla. Történelmi grimász. Reprint! Bp., 2002, Gede Testvérek Bt. 200 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
147 | Hétvégi-ház tanulmány - BME Lakóépülettervezési Tanszék. Szerk.: Kapsza Miklós. Bp., 1969, BME. 74 oldalas. Tűzve. |
148 | HILLE, HORST Postkarte genügt. Ein kulturhistorisch-philatelistischer Streifzug. Leipzig - Jena - Berlin, 1988, Urania-Verlag. 180 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
149 | A Hírlap szakácskönyve. Bp., é. n., Légrády Testvérek. 224 p. Kiadói ill. nagyon foltos, viseltes papírborítóban. |
150 | HÓDI SÁNDOR Köszönöm, drágám! Szerelem, szex, házasság a Vajdaságban. A házastársi konfliktusok pszichológiai és családszociológiai vizsgálata. Újvidék, 2006, Forum Könyvkiadó. 171 p., 500 pld. Kiadói nyl-kötésben, ill. papír védőborítóban. |
151 | "Hol sírjaink domborulnak..." Festmények az Erdély magyar népi építészetről. Festette: Jakab István László. Bp., 1988, Skála Reklám Stúdió. számozatlan oldalak, 5000 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
152 | HOMEROS Odysseiája. Ford.: Vértesy Jenő. Bp., 1909, Révai és Salamon Könyvnyomdája. 373 p. Amatőr félvászon kötésben. |
153 | HONVÁRI JÁNOS Kis magyar ipartörténet. A győri szeszgyár története. II. átdolgozott kiadás. Bp., 1995, Glória Kiadó. 315 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
154 | HORVÁTH LÁSZLÓ-HORVÁTH SIMON
Élet a halál árnyékában/Sötét ég alatt. Kárpátaljai magyar könyvek 133. Emlékeim a "malenykij robot"-ról./Lágerversek, verses levelek. Ungvár-Bp., 2004, Intermix Kiadó. 148 p. Kiadói papírborítóban. |
155 | HUGO, VICTOR 1793 I-IV. A Gutenberg Könyvkiadó Vállalat könyvei. 2 kötetben. Ford.: Sziklay János. Ill.: Jaschik Álmos. Bp., é. n., Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. 351 p., 350 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. A címlap keretrajzát és a bekötést Végh Gusztáv iparművész tervezte. |
156 | HUSSMANN, HEINRICH Deutsche Wappenkunst. Leipzig, 1942, Insel. 66 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
157 | HÜTTE Des ingenieurs Taschenbuch II. Berlin, 1899, Wilhelm Ernst & Sohn. 688 p., 16 p., 2 kihajtható mell. Kiadói kopott bőrkötésben. |
158 | HÜTTE Des ingenieurs Taschenbuch III. 23. Auflage. Berlin, 1919, Wilhelm Ernst & Sohn. VIII p., 1109 p., 1 sztl. lev. Kiadói nagyon viseltes, nagyon kopott vászonkötésben, borzasztó/széteső állapotban. |
159 | HÜTTE Des ingenieurs Taschenbuch I-II. 24. Auflage. Berlin, 1923, Wilhelm Ernst & Sohn. XVI p., 1308 p., 2 sztl. lev., XIX p., 1288 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
160 | Az idő sodrában. Az Iparművészeti Múzeum gyűjteményeinek története. Bp., 2006, Iparművészeti Múzeum. 194 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
161 | ILLÉS ENDRE Árnyékrajzok. Bp., 1972, Magvető. 521 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
162 | Illustriertes Bridge-Buch. Theorie und Praxis des Bridgespiels zur gründlichen Erlernung für Anfänger und Geübtere mit zahlreichen illustrierten Spielaufgaben. Breslau, é. n., J. U. Kern`s Verlag. VIII p., 135 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
163 | IMRE LÁSZLÓ Arany János balladái. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. 248 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
164 | IMREH ISTVÁN Majorsági gazdálkodás a Székelyföldön a feudalizmus bomlásának idején. Adatok a XVIII. sz. végi és XIX. sz. eleji székelyföldi nagybirtok gazdálkodásáról és a paraszti földek kisajátításáról. Bukarest, 1956, Állami Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 158 p., 3 sztl. lev., 1100 pld. Kiadói papírborítóban. |
165 | INCZÉDY TAMÁS Nemlétező szavak enciklopédiája. Bp., 2012, Ulpius-ház Könyvkiadó. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
166 | Instruktionsbuches für die Einjährig-Freiwilligen. Figurenheft zum I. Teile Taktik. Einundzwanzigste Auflage. Wien, 1910, Hof- und Staatsdruckerei. 62 p. Kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
167 | Intuitive Geometry. Bolyai Society Mathematical studies 6. Edited by Imre Bárány and Károly Böröczky. Bp., 1997, Bolyai János Matematikai Társulat. 443 p. Kiadói vászonkötésben. |
168 | K. BELÁ Der Betyár. Wien, é. n., Waldheim. 104 p. Amatőr vászonkötésben. |
169 | KÁKOSY LÁSZLÓ Egyiptomi és antik csillaghit. Apollo könyvtár 9. Bp., 1978, Akadémia. 347 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
170 | KALMÁR ZOLTÁN Kalasnyikov. Bp., 2015, Áron. 154 p. Kiadói papírborítóban. |
171 | KAPÁS SÁNDOR, DR. Növényfajták és növénynemesítők. Bp., 1997, Orsz. Mezőgazdasági Minősítő Intézet. XII p., 412 p., 500 pld. Kiadói vászonkötésben. |
172 | KATALÓGUS Bildende Kunst und Architektur. Teil 1. Berlin, 1969, Deutsche Bauinformation. 175 p. Kiadói papírborítóban. |
173 | KATALÓGUS Broncia Koller Pinell. Eine Malerin im Glanz der wiener Jahrhundertwende. Jüdisches Museum der Stadt Wien 19. Mai-17. Oktober 1993. Wien, 1993, k. n. 112 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
174 | KATALÓGUS Klimt persönlich, Bilder - Briefe - Einblicke. Zur Jubiläumsausstellung im Leopold Museum. Wien, 2012, Brandstätter. 362 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
175 | KATALÓGUS Melléklet a M. Kir. Postatakarékpénztár árverési csarnoka 1936. évi LXXVIII. aukciójának katalógusához. Tartalmazza a Magyar Nemzeti Múzeum Széchényi Országos Könyvtára másodpéldányainak, valamint egyéb magángyűjteményekből származó könyvek jegyzékét. Bp., 1936, Stádium. 1 sztl. lev., 144 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
176 | KATALÓGUS Toulousse-Lautrec 1864-1901. The Montreal Museum of Fine Arts April 19-June 2., 1968. Montreal, 1968, The Montreal Museum. 96 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
177 | KATALÓGUS Van Sabben poster auctions 14. 1998. dec. 13. Oostwoud, 1998, Van Sabben Poster Auctions. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
178 | KATONA EDIT, DR.-CSONKA MÁRIA Moletteknek mindenféléről. Bp., 1986, Medicina. 116 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
179 | Kemény János önéletírása. 1657-1658. Bp., 1986, Szépirodalmi. 393 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
180 | Képviselők Magyarországon I. Szerk.: Ilonszki Gabriella. Bp., 2005, Új Mandátum Könyvkiadó. 237 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
181 | KERÉNYI ERVIN Környezetvédelem, környezetgazdálkodás, környezettudomány. Kislexikon és szótár. Dunakeszi, 1997, Elpídia Kiadó. 336 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
182 | KERÉNYI KÁROLY Görög mitológia. I. Történetek az istenekről és az emberiségről. II. Hérosztörténetek. Bp., 1977, Gondolat. 520 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
183 | A Kertészeti és Szőlészeti Főiskola. Szerk.: Dr. Kozma Pál. Bp., 1963, Mezőgazdasági Könyv- és Folyóiratkiadó Vállalat. 36 p., 2100 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
184 | KING, STEPHEN Ezüst pisztolygolyók. Ford.: Petró Ágnes. h. n., 1985, Ararát. 121 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
185 | A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Szerk.: Iványi Béla és Gárdonyi Albert. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 202 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
186 | KISS ANNA Fohász. Békéscsaba, 1982, Megyei Könyvtár. számozatlan oldalak, 45/250 sorszámozott pld., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
187 | KISZELY GÁBOR Szellem a célkeresztben. Csoóri Sándor és a politikai rendőrség ügynökei. Bp., 2007, Magyar Egyetemi Kiadó. 146 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
188 | Klinikai recipe könyv. Szerk.: Dr. Müller Vilmos. III. bővített kiadás. Bp., 1915, Lampel R. Kk. 820 p. Kiadói kopott vászonkötésben, gerinc nélkül! |
189 | KOBÁLY JÓZSEF Magyarországi régészeti emlékek ukrajnai közgyűjteményekben. Clio sorozat. Ungvár, 2004, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 215 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
190 | KOMÁROMY ANDRÁS Ugocsa vármegye a történelemben. Clio sorozat. Válogatott írások. Ungvár, 2001, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 180 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
191 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Lángelmék. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei IV. Bp., é. n., Nyugat. 343 p. Kiadói vászonkötésben. |
192 | KOVÁCS MARGIT A nemlineáris programozás elmélete. Bp., 1997, Typotex Kft. 200 p. Kiadói papírborítóban. |
193 | KUBINYI VIKTOR Buonaparte Lätizia. Bp., 1898, Szerző. 2 sztl. lev., 70 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
194 | Kunszentmárton, a mezőváros. Szerk.: Barna Gábor és Pusztai Gabriella. Kunszentmárton, 2008, Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Múzeumok Igazgatósága. 496 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
195 | L opera completa di Michelangelo pittore. Presentazione di Salvatore Quasimodo. Apparati critici e filologici di Ettore Camesasca. Milano, 1966, Rizzoli Editore. 111 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
196 | L. KOVÁSZNAI VIKTORIA Borsos Miklós. Bp., 1989, Képzőművészeti Kiadó. 313 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
197 | LABOULAYE, EDUÁRD Páris Amerikában I-II. I-II. kötet egybekötve. Ford.: Márkus István. Bp., 1869, Ráth Mór. 4 sztl. lev., 220 p., 2 sztl. lev., 249 p. Amatőr félvászon kötésben, felkasírozott papírborítóval. |
198 | LAMB, HAROLD Dzsingiz khán. A világ császára. Ford.: Náday István. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa. címkép, 309 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
199 | LEHOCZKY TIVADAR Adatok hazánk archaeologiájához különös tekintettel Beregmegyére és környékére I-II. Clio sorozat. I-II. kötet egybekötve. Reprint! Ungvár, 2001, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 179 p., 95 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
200 | LEIPNIK L. NÁNDOR A barbizoni művészek. Művészeti Könyvtár. Bp., é. n., Lampel R. címlapkép, 2 sztl.lev., 144 p., 2 sztl.lev. Kiadói festett ill vászonkötésben, szélei kopottak, kissé sérültek. |
201 | LESKÓ KATALIN, DR.-SZABÓKY CSABA-TÓTH JÓZSEF, DR. Az erdővédelmi figyelő-jelzőszolgálati rendszer története 1961-1998. Erdészeti Tudományos Intézet kiadványai 8. Bp., 1998, Erdészeti Tudományos Intézet. 64 p., 800 pld. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
202 | L opera completa di Michelangelo scultore. Introdotta da scritti dell artista e coordinata da Umberto Baldini. Milano, 1973, Rizzoli Editore. 115 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
203 | LOSONCZY GÉZA A középosztály válsága. A Magyar kommunista Párt politikai akadémiája. Bp., 1947, Szikra. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
204 | LŐRINCZY GYÖRGY A bujdosók. Történeti elbeszélés. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 194 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kopott, foltos, dombornyomott félvászon kötésben. |
205 | LUTTOR FERENC Róma. Magyar Szemle Kincsestára. A város a történelem tükrében. Bp., 1931, Magyar Szemle Társaság. 79 p. Kiadói foltos, kopott vászonkötésben. |
206 | MADERSPACH VIKTOR Az oláhok vérnyomában a Fekete-tengerig. Szeged, 2012, Lazi Könyvkiadó. 251 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
207 | Magyar Minerva V. A Mo.-i múzeumok és könyvtárak címkönyve. V. kötet. 1912-13. Bp., 1915, Múzeumok és Könyvtárak Orsz. Főfelügyelősége és Orsz. Tanácsa. VI p., 1127 p. Szennycímoldal hiányzik! Foltos, kopott vászonkötésben. |
208 | A magyar régészet regénye. Szerk.: Szombathy Viktor. Bp., 1968, Panoráma. 319 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
209 | Magyar Simplicissimus. Aurora IV. Szerk.: Turóczi-Trostler József. Ford.: Varjú Elemér. Bp., 1956, Művelt Nép. XV p., 267 p., 4000 pld. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
210 | Magyarország és a Kijevi Ruszj. Clio sorozat. "Magyarország és a Kijevi Ruszj: történelem, politika, kultúra" című magyar-ukrán tudományos konferencia anyagai (Ungvár, 2000. november 27.). Szerk.: Kobály József. Ungvár, 2001, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 178 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
211 | Magyarország természetföldrajza I. Domborzatfejlődés, éghajlat, vízföldrajz. Egyetemi tankönyv. Szer.: Dr. Lovász György. Pécs, 1997, JPTE. 271 p. Kiadói papírborítóban. |
212 | A magyarországi iskolai értesítők bibliográfiája 3. A magyar neveléstörténet forrásai X. 3. kötet. 1850/51-1948/49. Szerk.: Gráberné Bősze Klára és Léces Károly. Bp., é. n., Orsz. Pedagógiai Könyvtár és Múzeum. 259 p. Kiadói papírborítóban. |
213 | A magyarországi középkori latinság szótára. I. kötet. 3. füzet. Assignatio-byzantius. II. kötet. 1. füzet. Caballa-cliciarius. Bp., 1989, Akadémia. 263-364 p., 1 sztl. lev., VIII p., 152 p., felvágatlan. Kiadói papírborítóban. |
214 | A magyarság szellemi néprajza III. Népköltészet, stílus és nyelv. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 428 p. Kiadói félbőr kötésben, kicsit sérült gerinccel. |
215 | A makkabéusok könyve. Népszerű Zsidó könyvtár 12. Ford.: Dr. Dercsényi Móric. Bp., é. n., Népszerű Zsidó könyvtár. 88 p., 2 sztl. lev. Kiadói foltos, viseltes kartonkötésben, hiányzó gerinccel. |
216 | Makó története 1849-től 1920-ig. Makói monográfia 5. Szerk.: Szabó Ferenc. Makó, 2002, k. n. 597 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
217 | MANN, THOMAS Az elcserélt fejek. Új Elzevír Könyvtár 1. Ford.: Horvát Henrik. Bp., 1957, Helikon. 235 p., 2 sztl. lev., sorszámozott 1430/ 2300 pld. Bordázott gerincű kiadói félbőr kötésben. |
218 | MARES VALÉRIA A Diósgyári Papírgyár kétszáz éve. Bp., 1982, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 191 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
219 | MÁTRAY KÁLMÁN
100 történelmi értékpapír. Háromnyelvű (magyar- német-angol)! Képekkel gazdagon illusztrált kötet! Bp., 1990, "Blanket" Kft. Specimen. 222 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranyozott műbőrkötésben. |
220 | MATTHEW, DONALD A középkori Európa atlasza. Ford.: Falvay Mihály. Bp., 1989, Helikon. 244 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
221 | MILLSON, DOROTHY Antikvitások képes enciklopédiája. Bp., 2003, Könyvmíves Könyvkiadó. 143 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
222 | Mindent tudok. - Az Ujság könyve 1929. Asszonyokról - asszonyoknak. Szerk.: Pünkösti Andor. Nyolcadik könyv. Bp., 1929, Az Ujság Rt. 328 p. Kiadói foltos, ill. papírborítóban. |
223 | MOLNÁR GÉZÁNÉ A múlt illatai. Bp., é. n., Hogyf Editio. 159 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
224 | MOLNÁR, TITI Institutiones religionis christiano-catholicae usibus praelectionum academicarum accomodate. I-II. pars. Budae, 1836-1837, Universitatis Hung. 134 p., 4 sztl. lev., 258 p., 7 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben. |
225 | A Móricz Zsigmond Társaság emlékkönyve (1992-2002). Megjelent az író halálának 60. évfordulójára. Szerk.: Földesdy Gabriella, Dr. Sin Edit és Szarvas Rita. Szentendre, 2003, Móricz Zsigmond Társaság. 178 p., 7 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
226 | Mosolygó múlt. A szabadságharctól a világháborúig. A béke korszaka a humor görbe tükrében. Összegyűjtötte: Íródeák. Bp., é. n., Singer és Wolfner. 220 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
227 | MUSEBRINK, PHILOMENA Istenszülő-ikonok. Ford.: Pappné Orosz Klára. Nyíregyháza, 1994, Örökségünk Kiadó. 96 p., 8 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
228 | Műtárgyak között. Ünnepi kötet a 60 esztendős Laczkó János tiszteletére. Szerk.: Bánkiné Molnár Erzsébet. Kecskemét, 2008, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. 279 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
229 | NADLER, HERBERT Vadásznapló 1938. Erdészettörténeti közlemények XXXI. Bp., 1997, Orsz. Erdészeti Egyesület. 165 p., 5 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
230 | NAGY ADORJÁN Színpad és beszéd. Válogatott tanulmányok. Bp., 1964, Magvető. 437 p., 1 sztl. lev., 2400 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. nagyon viseltes, szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
231 | NAGY SAMU A Kárpátokból. Modern könyvtár. Háborús visszhang. Hozzákötve: Somlyó Zoltán: Az átkozott költő. Megbeszélések az Istennel. Modern könyvtár. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia. 47 p. Hozzákötve: Somlyó Zoltán: Sötét baldachin. Bp., é. n., Athenaeum. 69 p., 1 sztl. lev. Hozzákötve: Nagy Lajos: Az asszony, a szeretője meg a férje. Novellák. Modern könyvtár. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia. 51 p., 2 sztl. lev. Hozzákötve: Csáth Géza: Schmith mézeskalácsos. Elbeszélések. Modern könyvtár. Bp., é. n., Athenaeum. 74 p. Bp., é. n., Athenaeum. 74 p., 1 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben. |
232 | NAGY SIVÓ ZOLTÁN A főváros árnyékában. Újvidék, 2003, Forum. 169 p., 1 sztl. lev., 600 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
233 | NAGY VILMOS, NAGYBACZONI VITÉZ A támadás. Bp., 1926, M. Kir. Orsz. Tiszti Tudományos és Kaszinó Egyesület Katonai Írók Köre. 123 p., 2 sztl. lev., 12 db mell. Amatőr félvászon kötésben. |
234 | NAPTÁR Zászlónk diáknaptára 1942-43. XXIX. kötet. Bp., 1942-43, Zászlónk. 144 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. nagyon viseltes kartonkötésben. |
235 | NÉKÁM LAJOSNÉ Régi magyar patikák. Bp., 1971, Corvina. 61 p., 21 sztl. lev., 2850 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
236 | NÉMETH LÁSZLÓ Móricz Zsigmond. Bp., 1943, Turul. 111 p. Kiadói félvászon kötésben. |
237 | NEURATH, OTTO, DR. Lehrbuch der volkswirtschaftslehre. Wien, 1910, Alfred Hölder. 190 p. Kiadói foltos papírborítóban. |
238 | Nobel-díjas írók antológiája. Bp., 1935, Káldor Könyvkiadóvállalat. XII p., 583 p., 34 t. Kiadói vászonkötésben. |
239 | Ókori hitéleti és művészeti régiségek képgyűjteménye. Segédkönyv a történelem és irodalom szemléltető tanításához. Szerk.: Polgár György. Miskolc, 1896, Lővy József fia. 206 p. Kiadói kopott aranyozott vászonkötésben. |
240 | OTTLIK GÉZA Iskola a határon. VII. kiadás. Bp., 1959, Magvető. 446 p.,1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
241 | ÖDÖNFI LÁSZLÓ Tetőszék-táblázatok. II. kiadás. Bp., 1924, Vállalkozók Lapja. 91 p. Kiadói foltos, viseltes félvászon kötésben. |
242 | ÖLLŐS GÉZA Víztisztítás-üzemeltetés. Eger, é. n., Egri Nyomda Kft. 965 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben. |
243 | PALLAI SÁNDOR Ötvösség, nemesfémipar, divatékszer készítés. Ipari szakkönyvtár. IV. bővített kiadás. Bp., 1983, Műszaki Könyvkiadó. 423 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
244 | A Pallas nagy lexikona I. A-Aradmegye. Bp., 1893, Pallas. 4 sztl. lev., 812 p. Nem kollacionált! Kiadói félbőr kötésben. |
245 | PALUGYAY IMRE, IFJ. Szabad királyi városok leírása. Magyarország történeti, földirati s állami legujabb leírása. 2. köt. 1. rész. Első rész: Esztergom, Székes-Fejérvár, Szeged, Nagy-Várad, Debreczen, Szathmár-Németi, Nagy-Bánya, Felső-Bánya. Pest, 1853, Landerer és Heckenast. X p., 528 p. Hiányzik a 2 térkép! Félvászon kötésben, vízfoltos lapokkal, az utolsó lap különálló. |
246 | Pancsatantra. Azaz ötös könyv. z életbölcsességnek régi indiai tankönyve az emberek és állatok világából való mulattató és tanulságos történeteknek versekkel tarkázott világhírű gyűjteménye. Ford.: Schmidt József. Ill.: Győri Miklós. Bp., 1959, Magyar Helikon. 266 p., 3 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
247 | PAP ISTVÁN Sertéshízlalás. Bukarest, 1956, Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó. 182 p., 1 sztl. lev., 2400 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
248 | PAPP IMRE A francia mezőgazdaság a XIX. században. XVIII. század vége-1914. Debrecen, 1997, Kossuth Egyetemi Kiadó. 289 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
249 | PARKER, STEVE A csontváz. Szemtanú 2. Az állatok és az ember csontvázának fejlődése, felépítése és működése. Ford.: Korsós Zoltán. Bp., 1990, Park Kiadó. 63 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
250 | PATAI EDITH Szent szomjúság. Bp., 1937, Múlt és jövő. 241 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
251 | A patikák (Kulturális örökségünk). Szerk.: Dr. Szarvasházi Judit. Bp., 2003, Galentus Kiadó. 171 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
252 | PEREHÁZY KÁROLY A régi Óbuda. Kássa Gábor akvarelljeivel. Bp., 1975, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 61 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
253 | PÉTERFFY LÁSZLÓ Babérlevelek. A Debreceni Református Kollégium Tanárképző Intézetének dolgozatai. Katona, Kazinczy, Herczeg. Különlenyomat a 13. számból! Debrecen, 1936, Dr. Bertók Lajos. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
254 | PIERRE SZÉKELY PÉTER Tiltott istenek. A kőszobrász életfilozófiája. Párizs 1983-1993. Bp., 1997, Palatinus. 367 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
255 | PILINSZKY JÁNOS Nagyvárosi ikonok. Összegyűjtött versek 1940-1970. Ill.: Kondor Béla. Bp., 1970, Szépirodalmi. 171 p., 1 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
256 | PILINSZKY JÁNOS Rekviem. Bp., 1964, Magvető. 117 p., 1 sztl. lev., 3500 pld. Hozzá: Pilinszky János: A nap születése. Bálint Endre rajzaival. Bp., 1985, Móra. 91 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
257 | POLNER ZOLTÁN Szigorú vallomás. Szeged, 1962, Tiszatáj-Magvető. 79 p., 2 sztl. lev., 2330 pld., dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
258 | PONCINS, LÉON DE A forradalom erői. Szabadkőművesség, zsidóság. Ford.: Dr. Endre László. Reprint! Bp., 2001, Gede Testvérek Bt. 192 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
259 | POURTALÉS, GUY DE Wagner. Ford.: Lányi Viktor. Bp., 1944, Révai. 559 p. Kiadói foltos félvászon kötésben. |
260 | POZZI, HENRI Századunk bűnösei... Ford.: Dr. Marjay Frigyes. Reprint! Bp., é. n., Hogyf Editio. 332 p., 2 sztl. lev., 246/1500 sorszámozott pld. Kiadói ill. kartonkötésben. |
261 | Pöstényi förödés. A mellyet Egy Magyar Lovas Ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal, élő Magyar nyelven, Versekbe foglalt, 1787. Esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921, Rózsavölgyi és Társa. 45 p., II p., 1 sztl. lev., 1500 pld. Amatőr félvászon kötésben. |
262 | Prague Ghetto in the Renaissance Period. Editor: Otto Muneles. Prague, 1965, The State Jewish Museum. 130 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadtas papír védőborítóban. |
263 | PROHÁSZKA FERENC Szőlő és bor. Bp., 1986, Mezőgazdasági Kiadó. 477 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
264 | PÜSPÖKI NAGY PÉTER Zseliz város címere. Heraldikai és történelmi monográfia. Bratislava (Pozsony), 1976, Zselizi Városi Nemzeti Bizottság. 294 p., 5 sztl. lev., 2500 pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
265 | RÁDÓCZY GYULA A legújabb kori magyar pénzek (1892-1981). Bp., 1984, Corvina. 216 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
266 | RAITH TIVADAR Küzdelem, halál, Isten. Kelő Nap sorozat 2. Bp., 1922, Magyar Írás. számozatlan oldalak, 1/500. sorszámozott pld., aláírt. Félbőr kötésben, eredeti papírborító is be van kötve. |
267 | Reflexiones cunctorum Hungariae civium non nobilium. Adversus illud diplomatis punctum quo. Directa ad excelsos regni Hungariae proceres Inclytos item Status & Ordines. h. n., 1790, k. n. 15 p. Borító nélkül! |
268 | REICH KÁROLY Variációk. A pamutszamár keservei, átváltozásai és végső boldogsága. Devecseri Gábor verseivel. Bp., 1970, Helikon. 20 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
269 | REMSEY GYÖRGY A tűzrakó. Versek. h. n., é. n., Szerző. 96 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
270 | RÉVAI SÁMUEL A társadalmi jólét föltételei. Bp., 1901, Révai Testvérek. XXXI p., 639 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
271 | ROUSSEAU, J. J. A társadalmi szerződés. Ford.: Radványi Zsigmond. Bp., 1942, Phőnix. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
272 | Sacrum imperium I-VI. Ultrajobboldali-ultrakonzervatív politológiai-politosophiai folyóirat. 1997 decembere és 1999 tavasza között megjelent számainak egybegyűjtött és javított változata. Bp., 2002, Kard-Kereszt-Korona-Szövetség. 136 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
273 | Schulen im grün. Heft 1 der Schriftenreihe der Deutschen Gesellschaft für Gartenkunst und Landschaftspflege. Herausgegeben von Gerda Gollwitzer. München, 1956, Georg D. W. Callwey. 89 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
274 | SENECA, LUCIUS ANNAEUS Erkölcsi levelek I-II. Görög és latin remekírók. Latinul és magyarul. Ford.: Barcza József. Bp., 1906, Franklin-Társulat. 592 p., 628 p. Kopottas amatőr félvászon kötésben. |
275 | Sokszínű kapitalizmus. Pályaképek a magyar tőkés fejlődés aranykorából. Szerk.: Sebők Marcell. Bp., 2004, HVG Kiadó Rt. 256 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
276 | SOÓS ZOLTÁN Gorombakovácsok. Bp., 1966, Magvető. 112 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
277 | STEIGER KORNÉL Parmenidész és Empedoklész kozmológiája. II. kiadás. Bp., 1998, Áron Kiadó. 197 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
278 | STOLPER, HANS Schrankwände und Wandschränke. München, 1959, Georg D. W. Callwey. 79 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
279 | SZABÓ DEZSŐ Tenger és temető. Bp., é. n., Athenaeum. 167 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
280 | SZABÓ LÁSZLÓ Jókai élete és művei. Bp., 1904, Athenaeum-Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata. 367 p. Kiadói viseltes papírborítóban. |
281 | SZAKÁCS IMRE, DR. Rendhagyó receptek. Bp., 2003, KJK-KERSZÖV Jogi és Üzleti Kiadó Kft. 58 p. Hozzá: Langfelder Magda: Gyermekeink ételei. Bp., 1979, Minerva. 78 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. foltos papírborítóban. Kiadói papírborítóban, spirálkötésben. |
282 | SZÁNTÓ ANDRÁS Eleink ételei. Válogatás régi szakácskönyvekből. Bp., 1986, Mezőgazdasági kiadó. 150 p., 3 sztl. lev. Hozzá: Berghoff. Kochen mit vernunft. 95 p. Kiadói ill. kartonkötésben. Kiadói kartonkötésben. |
283 | SZÁSZ LÁSZLÓ Az identitás elvesztése. Vízjel sorozat. Tanulmányok, esszék. Miskolc, 2012, Felsőmagyarország Kiadó. 208 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
284 | SZATMÁRI IMRE-GERELYES IBOLYA Tanulmányok a gyulai vár és uradalma történetéhez. Gyulai füzetek 8. Gyula, 1996, Békés Megyei Levéltár. 131 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
285 | Százhalombatta. Tanulmányok a 30 éves város történetéből 1970-2000. Szerk.: Szalai Gáborné, Vicze Magdolna és Mitták Ferenc. Százhalombatta, 2000, Hamvas Béla Városi Könyvtár - Matrica Múzeum. 196 p., 2 sztl. lev., 1000 pld. Kiadói papírborítóban. |
286 | SZÉCSKAY GYÖRGY. Őszi tarlózás ötven éves mezőn. Pittsburgh-Pennsylvania, 1947, The Good Shepherd Publishing Co. 200 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
287 | SZEKFŰ GYULA Állam és nemzet. A Magyar Szemle könyvei XVII. Tanulmányok a nemzetiségi kérdésről. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. 372 p., 1 sztl. lev. Kiadói nyl-kötésben. |
288 | SZENDREY ÁKOS A magyar néphit boszorkánya. Bp., 1986, Magvető. 401 p., 11 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
289 | SZITNYAI ZOLTÁN Az 5-ös őrház. Svájc, 1975, Duna Könyvkiadó Vállalat. 82 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
290 | SZITNYAI ZOLTÁN Küzdelem. Misztériumdráma egy felvonásban. München, 1966, J. Herp. 40 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
291 | Szíveket újító bokréta. Régi magyar könyvtár 35. XVIII. évszázbeli dalgyűjtemény. Bp., 1914, MTA-Versényi György. 180 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti papírborítóval bekötve. |
292 | SZIVÓS DONÁT Magyar vagyok! Bp., 1943, Korda Rt. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Márton Lajos) papírborítóban. |
293 | SZÖLLŐSY TIBOR
"Ki a Tisza vizét issza..." Máramarosi helytörténeti mozaikkockák. Bp.-Beregszász, 2002, Hatodik Síp Alapítvány. 174 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
294 | SZŰCS FERENC Ismeretlen Románia. Bp., 1934, Szerző. 96 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
295 | TÁBOROSI LÁSZLÓ Zenta sporttörténete. Zentai monográfia füzetek 57. Zenta, 2005, Dudás Gyula Múzeum- és Levéltárbarátok Köre. 410 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
296 | Tanulmányok Bonyhád történetéből. Szerk.: Bábel Ernő és László Péter. Bonyhád, 1987, Bonyhád Város Tanácsa és a Tolna Megyei Lapkiadó Vállalat. 290 p., 1 sztl. lev., 5000 pld. Kiadói ill. papírborítóban. |
297 | TAPOLCZAY LUKÁCS A lant 1979. Versek. Toronto, 1989, k. n. 273 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
298 | TARISZNYÁS MÁRTON Gyergyó történeti néprajza. Tíz tanulmány. Bp., 1994, Akadémia. 284 p., 14 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
299 | TARTARUGA, U. Altwiener Guckkastenbilder. Wien, 1920, C. Barth. 81 p., 1 sztl. lev. Kartonkötésben, viseltes gerinccel. |
300 | TASNÁDI-KUBACSKA ANDRÁS A mondák állatvilága. Bp., 1939. Kir. Magy. Term. Tud. Társulat. 372 p. Kiadói félvászon kötésben. |
301 | Településtudományi közlemények 11. Bp., 1959, k. n. 66 p., 1 sztl. lev., 1 kihajtható mell., 650 pld., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
302 | Természettudósok, műszaki alkotók, orvosok életrajzi bibliográfia 1960-1980. Szerk.: Róka Lászlóné. Győr, 1983, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár. 137 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
303 | TISZA ISTVÁN, GRÓF Sadowától Sedanig. Értekezések a történeti tudományok köréből XXIII. kötet 5. szám. Bp., 1912, MTA. 80 p., felvágatlan. Kiadói viseltes papírborítóban, pótolt gerinccel. |
304 | Tíz + X év. h. n., 2001, Stefanovits. 63 p., dedikált. Kiadói kartonkötésben. |
305 | A tízhónapos tragédia. 1944. márc. 19. - 1945. jan. 20. 2. füzet harmadik és negyedik rész. A Mo.-i események június 30-ig. Bp., 1945, Müller Károly. 56 p. Tűzve, kiadói ill. foltos, viseltes papírborítóban, a könyvtest elválik a borítótól. |
306 | TOMPA MIHÁLY Virág regék. Bp., 1937, Renaissance. 252 p., 2 sztl. lev. Kiadói kartonkötésben, javított, szakadozott, viseltes papír védőborítóban. |
307 | TOMPA MIHÁLY Virágregék. Bp., 1879. k., Franklin. 275 p. Kiadói vászonkötésben, pótolt/javított gerinccel. |
308 | Többet ésszel, mint erővel. Mesék, tréfák, anekdoták a romániai magyar népköltészetről. Szerk.: Vöö Gabriella. Feszt László rajzaival. Bukarest, 1969, Irodalmi Könyvkiadó. 281 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. foltos, viseltes papírborítóban. |
309 | Új szó. Négyszáz fiatal magyar író kis lexikona. Szerk.: Halasy András. Bp., 1937, MEFHOSZ. 40 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
310 | ULMANN, S. Illustriertes wiener Tarokbuch. Wien-Leipzig, 1920, Hartleben s. VIII p., 184 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
311 | ÚR GYÖRGY Miért halt mártírhalált Tildy Zoltánné édesapja? Mai sorok. Debrecen, 1936, Bertók. 15 p. Tűzve, kiadói ill. (K. J.) papírborítóban. |
312 | Urbanisztikai szógyűjtemény. Magyar-angol, angol-magyar. Szerk.: Dr. Novák Péterné. Bp., 1975, Városépítési tudományos és Tervező Intézet. 77 p. Kiadói félvászon kötésben. |
313 | Utasítás a II. csoportba sorolt építmányek és vagyontárgyak légoltalmának megszervezésére és működtetésére. Bp., é. n., M. Kir. Honvédelmi Minisztérium. 67 p., 7 db mell. Kiadói vászonkötésben. |
314 | Útmutató a falusi és városi haladófokú szemináriumok hallgatói részére a "Harc az egyházi reakció ellen" című anyaghoz. Az 1950. május 29-től június 5-ig terjedő hétre. Bp., 1950, Magyar Dolgozók Pártja. 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
315 | Üveg, kerámia és porcelán 1966-1967. Ankét a Magyar Iparművészeti Főiskolán. Többnyelvű! Bp., 1967, Magyar Iparművészeti Főiskola. 171 p. Kiadói papírborítóban. |
316 | VÁCZY P. Helm und diadem. Acta Antiqua Academiae Scientiarum Hungaricae T. XX. fasc. 1-2. (Numismatische beiträge zur entstehung der byzantinischen Kaiserkrone). Bp., 1972, Acta Antiqua. 170-208 p. Kiadói papírborítóban. |
317 | Vadrózsák I. Székely népköltési gyűjtemény. I. kötet. Reprint! Szerk.: Kríza János. Bp., 1987, Akadémia. 577 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
318 | VAJDA SÁNDOR Budapest tegnap. Bp., 1989, Gondolat. 261 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Somlai Vilma) kopottas kartonkötésben. |
319 | VÁRADY LÁSZLÓ Későrómai hadügyek és társadalmi alapjaik. A Római Birodalom utolsó évszázada (376-476). Bp., 1961, Akadémia. 331 p., 600 pld. Az első 15 oldal alul középen foltos. Kiadói foltos vászonkötésben. |
320 | Vas- és fémipar. A magyar munkás zsebkönyve 1. kötet. Bp., 1943, Stádium. 464 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
321 | VELDE, TH. H. VAN DE, DR. A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Ford.: Feldmann Sándor. Bp., é. n., Rozsnay Károly. címkép, 358 p., 7sztl. lev., 2 kihajtható mell. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
322 | VERNE, JULES Észak a dél ellen. Ford.: Adorján Andor. Nemes Mihály rajzaival. Bp., é. n., Magyar Ker. Közlöny. 223 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben, viseltes gerinccel. |
323 | VIZVÁRI MARISKA Treasure Trove of Hungarian Cookery. Bp., 1981, Corvina. 270 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
324 | VOGÜE, E. M. DE Az orosz regény I-II. I-II. kötet egybekötve. Ford.: Huszár Imre. Bp., 1908, MTA. 253 p., 1 sztl. lev., 224 p., 2 sztl. lev. Nagyon viseltes amatőr félvászon kötésben. |
325 | VOLNEY, CONSTANTIN FRANCOIS A romok. Elmélkedések az államok pusztulásáról. Ford.: Palásthy Marcell. Bp., é. n., Vass József Könyvkereskedése. 216 p. Amatőr félvászon kötésben. |
326 | WEGENER, GEORG Egy világjáró emlékeiből. Világjárók. Utazások és kalandok. Ford.: Halász Gyula. Bp., é. n., Franklin-Társulat. címlapkép, 134 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
327 | WENCK, JULIUS, DR. Die Lehre von den Baumaterialen. Lehr- und handbuch. Die Schule der Baukunst. Vierter Band. Leipzig, 1863, Otto Spamer. 232 p. Kiadói ill. foltos, nagyon viseltes papírborítóban. |
328 | XX e siécle - Panorama 1976. Spéciel Japon - XLVI - 76. Paris, 1976, k. n. 160 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
329 | ZÁBORSZKY ISTVÁN, DR. Rabindranath Tagore világnézete. Szent István könyvek 51. Bp., 1927, Szt. István Társulat. 136 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
330 | Zala megyei zsidóság. Zalai gyűjtemény 52. Történetének levéltári forrásai 1716-1849. Szerk.: Németh László. Zalaegerszeg, 2002, Zala Megyei Levéltár. 288 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
331 | ZÁSZLÓS-ZSÓKA GYÖRGY A szabadság fogságában. Bp., 2007, Magyar a magyarért Alapítvány. 366 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
332 | ZOLNAY LÁSZLÓ Buda középkori zsidósága. Bp., 1968, TIT Bp.-i Szervezete. 71 p., 2000 pld. Kiadói ill. papírborítóban, részben hiányos gerinccel. |
333 | ZSIGRAY JULIANNA Visszhang. Bp., 1945, Singer és Wolfner. 277 p., 1 sztl. lev. Pótolt, szakadt, foltos, viseltes papírborítóban. |