Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1. pótfüzet Magyarország helységnévtára 1937. évi kiadásához. Bp., é.n., Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. VIII p., 149 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban, címoldal hiányzik.
1. pótfüzet Magyarország helységnévtára 1941. évi kiadásához. A délvidéki városok, községek és jelentékenyebb külterületi lakott helyek helységnévtára. Bp., é.n., Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. VIII p., 116 p. Kiadói papírborítóban, gerince sérült, viseltes. |
150 év a kertészettudományi élelmiszertudományi és tájépítészeti oktatás szolgálatában 1853-2003. Bp., 2003, BKÁE Kertészettudományi Kar, Élelmiszer-tudományi Kar és Tájépítészeti, -védelmi és -fejlesztési Kar. 227 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
1875-ik évi országgyűlési törvényczikkek. I. füzet. I.-VII. Bp., 1875, Ráth Mór. Címoldal, 368 p. Korabeli kopottas vászonkötésben. |
1906-dik évi országgyűlési törvénycikkek. Elsőrangú szakférfiak közreműködése mellett jegyzetekkel, utalásokkal és magyarázattal ellátva. Bp., 1906, Ráth Mór. VIII p., 212 p. Korabeli aranyozott vászonkötésben. |
Adósai vagyunk szülőföldünknek. "A Jászok Egyesülete és ""A Jászságért"" Alapítvány első negyedszázada 1990-2015. Írta és szerk.: Dobos László Dr." "Bp., 2016, ""A Jászságért"" Alapítvány. 141 p., 1 sztl.lev." Kiadói ill. papírborítóban. |
Almanach 1913. Szerk.: Sebők Zsigmond és Benedek Elek. A Jó Pajtás könyvtára. Bp., 1913, A Jó Pajtás Kiadóhivatala. 127 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben. |
AMBRUS ZOLTÁN Költők és szerzők. Irodalmi karcolatok. Bp., é.n., Athenaeum. 165 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
ANTOLÓGIA Lélegzet 2. Szerk.: Györe Balázs, Legéndy Péter, Miklóssy Endre, Rácz Péter, Tábor Ádám. Megjelent 3400 pld.-ban. Bp., 1987, k.n. 256 p., 2 sztl.lev., Miklóssy E. által dedikálva. Kiadói ill. papírborítóban, néhány lapon filces firkálás, de a szöveget nem érinti, olvasható. |
ARCANUM DIGITÉKA eRMK Elektronikus Régi Magyar Könyvtár. Szabó Károly: Régi Magyar Könyvtár I-II. (1473-1711). Sztripszky Hiador: Adalékok
(1472-1711). Régi Magyarországi Nyomtatványok I-III. (1473-1655). PC CD-ROM.
ARCANUM DIGITÉKA Magyar könyvészet 1712-1920. Petrik Géza retrospektív bibliográfiája és a pótlások. PC CD-ROM.
ARDAY LAJOS Az Egyesült Királyság és Magyarország. Nagy-Britannia és a magyar-angol kapcsolatok a 20. században. Az Antall József Baráti Társaság évkönyvei - 18. Bp., 2005, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. 504 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
ÁRJEGYZÉK 2 db Philips rádió árjegyzék. 1942-1943, 1943-44. Gazdagon illusztráltak. Bp., 1942-43, Philips.
ÁRJEGYZÉK 2 db Standard rádió árjegyzék. 1940/41, 1942-43. Gazdagon illusztráltak. Bp., 1940-42, Standard Rádió. Mindkettő tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK 48. karácsonyi árjegyzék Märklin és egyéb mechanikai játékokról. Gazdagon illusztrált. Bp., 1938, Klein Dezső. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK A Richter-féle Horgony-Kőépítőszekrények. Gazdagon illusztrált. Bécs, é.n. (1900 k.), Richter F. Ad. és Társa. 31 p. Tűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK Aladdin-lámpa. Bp., 1928, Aladdin Kereskedelmi Rt. 4 o.
ÁRJEGYZÉK Az 1942-es rádió-ujdonságok. Gazdagon illusztrált. Bp., 1942, Chmura. Tűzve, viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK Az 1943. évi rádiók árjegyzéke. Gazdagon illusztrált. Bp., 1943, Maulis Ferenc. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK "Eichel ""boldog otthon"" árjegyzék." Gazdagon illusztrált. Bp., 1937, Eichel Miksa és Fiai. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK "Eichel ""boldog otthon"" árjegyzéke." Gazdagon illusztrált. Bp., 1939, Eichel Miksa és Fiai. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban + 3 db színes lakberendezési terv. |
ÁRJEGYZÉK Eichel bútor. Gazdagon illusztrált. Bp., é.n., Eichel Miksa és Fiai.
ÁRJEGYZÉK Kályha és tűzhely árjegyzék - 1939. Gazdagon illusztrált. Bp., 1939, Budapest-Salgótarjáni Gépgyár és Vasöntő Rt. 19 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK Orion rádió 41-es árjegyzék. Gazdagon illusztrált. Bp., 1941, Orion. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRJEGYZÉK Orion rádió 43-as árjegyzék. Gazdagon illusztrált. Bp., 1943, Orion. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ÁRVERÉSI KATALÓGUS 7 db különféle árverési katalógus. Dorotheum 558. Kunstauktion - 1962. dec. 4-7. Ofotért 13. árverés - 1987. nov. 16-17. Ofotért 14. árverés - 1988. máj. 9-10. Ofotért 15. árverés - 1988. nov. 21-22. Ofotért 16. árverés - 1989. ápr. 24. Arte Galéria és Aukciós Iroda 13. grafikai árverés - 2003. ápr. 25. Biksady 8-9. árverés - 2013. máj. 7-8. |
ÁRVERÉSI KATALÓGUS Nagyházi 19. műtárgyárverés. 1997. dec. 13-14. + leütési lista. Bp., 1997, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Hozzá tartozik: Nagyházi 31. műtárgyárverés. 1998. dec. 12-13. + leütési lista. Bp., 1998, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Nagyházi 34. műtárgyárverés. 1999. ápr. 29. + leütési lista. Bp., 1999, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Mindegyik kiadói ill. papírborítóban (3 db). |
ÁRVERÉSI KATALÓGUS Nagyházi 42. festményárverés. Régi mesterek, 19. és 20. századi festmények árverése. 1999. nov. 30. + leütési lista. Bp., 1999, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Hozzá tartozik: Nagyházi 46. festményárverés. Régi mesterek és 19. századi festmények árverése. 2000. márc. 21. + leütési lista. Bp., 2000, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Nagyházi 53. grafikai árverés. Grafikák árverése. 2000. szept. 27. Bp., 2000, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Mindegyik kiadói ill. papírborítóban (3 db). |
ASPERJÁN GYÖRGY Fogadj szívedbe. József Attila életregénye. Bp., 2005, Aspy Stúdió. 787 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ASZTALOS MIKLÓS II. Rákóczi Ferenc és kora. 64 táblával és 1 térképpel. Bp., 1934, Dante. 492 p., 64 tábla képmelléklet, 1 kihajtható térkép. Kiadói ill. félvászon kötésben, gerince viseltes. |
1400 |
BABUCS ZOLTÁN Jászsági honvédek a II. világháborúban. "II. kötet. ""Megremeg a föld, amerre magyar honvéd lába lép
"" a m. kir. jászberényi 2/III. és 32/III. honvéd zászlóaljak története (1939-1943)." Jászberény, é.n., Jász Honvédekért Alapítvány. 168 p. Kiadói ill. papírborítóban, lapok alja vízfoltos. |
BADSEY, STEPHEN DR. D-Day - A partraszállás története a normandiai partoktól Franciaország felszabadításáig. Ford.: Sebők János. Bp., 1997, Ferenczy Könyv- és Lapkiadó. 284 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BAKAY KORNÉL Honfoglalás- és államalapítás-kori temetők az Ipoly mentén. Studia Comitatensia 6. Megjelent 1000 pld.-ban. Szentendre, 1978, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 200 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Barokk tervek és vázlatok 1650-1760. A bevezető tanulmányt és a katalógust írta és összeállította: Voit Pál. Szerk.: D. Buzási Enikő. Bp., [1981], Magyar Nemzeti Galéria. 175 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
BARTÓK BÉLA - LENGYEL MENYHÉRT A csodálatos mandarin. Megjelent 2000 pld.-ban. H.n., é.n., Tevan Kiadó - Magyar Bibliofil Társaság. 77 p.,1 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
A beregszászi magyar gimnázium története 1864-1989. Szerk.: Benda István, Dr. Orosz László. A Magyarságkutatás könyvtára IV. Bp., 1990, Magyarságkutató Intézet. 282 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói ill. papírborítóban. |
BERÉNYI ZSUZSANNA ÁGNES Kossuth Lajos és a szabadkőművesek. [Bp.], 2002, Argumentum. 174 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban.
BIBÓ ISTVÁN A harmadik út és a következő nemzedék. Genf, 1981, k.n. 47 p. Kiadói viseltes papírborítóban.
BOCS BÁLINT Tányértalpú koma csodálatos kalandjai Amerikában, hajótörése és szerencsés hazaérkezése. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1912, Singer és Wolfner. 207 p. Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben, gerince javított, pótolt. |
1900 |
BODNÁR ÉVA Boldizsár István. Mai magyar művészet. Bp., 1981, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 46 p. + képmelléklet, Boldizsár I. által dedikálva. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BOLDIZSÁR ILDIKÓ Mesepoétika. Első magyar nyelvű kiadás. Írások mesékről, gyerekekről, könyvekről. Ill.: Horváth Andrea. Bp., 2004, Akadémiai Kiadó. 312 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
A bonsai titkai. Ford.: Neményi András. Bp., 1996, Ferenczy Könyvkiadó. 100 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
BOSBEIJK, STEFAN Észak-Korea 2002. Egy turistaút tükre. Ford.: Gazsi Miklós. Emlékmű Könyvek. Bp., 2002, A fordító magánkiadása. 89 p., 2 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói ill. papírborítóban. |
BOTOS JÁNOS Banki értékpapírok Magyarországon. Bp., 2008, Szaktudás Kiadó Ház. 293 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
1400 |
Bútorasztalos. 3. bővített kiadás. Szerk.: Pál Armand. Ipari szakkönyvtár. Bp., 1962, Műszaki Könyvkiadó. 305 p. Viseltes, sérült, kiadói ill. papírborítóban. |
BYAM, MICHELE Fegyverek és páncélok. A kézifegyverek története - a kőbaltától a vadnyugati pisztolyokig. Ford.: Szilágyi Tibor. Szemtanú 4. Bp., 1990, Park Könyvkiadó Kft. 63 p. Kiadói vászonkötésben, sérült ill. papír védőborítóban. |
CHANDLER, DAVID The Art of Warfare on Land. London - New York - Sydney - Toronto, 1974, Hamlyn. 240 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
CRAWFORD, ILSE Home is where the heart is?. Photographs by Martyn Thompson. London, é.n., Quadrille. 159 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
1600 |
CZINEGE ERIK DR. - HELMÉCZY MÁTYÁS DR. - MAKAY LÁSZLÓ - SZIRÁKI GYÖRGY DR. - TÓTH SÁNDOR Dunaharaszti története I. A kezdetektől a nagyközséggé szerveződésig. Dunaharaszti Múzeumi Füzetek I. Dunaharaszti, 2000, Dunaharaszti Helytörténeti Emléktár. 259 p., Helméczy M. és Makay L. által dedikálva. Hozzá tartozik: Helméczy Mátyás dr. - Surányi József: Dunaharaszti története II. A nagyközséggé szerveződéstől (1872) a második világháború végéig. Dunaharaszti Múzeumi Füzetek III. Dunaharaszti, 2000, Dunaharaszti Helytörténeti Emléktár. 287 p., Helméczy M. által dedikálva. Mindkettő kiadói ill. kartonkötésben. |
1400 |
CSÁK ZSÓFIA Az ostffyasszonyfai hadifogolytábor története 1915-1918. Bővített, átdolgozott kiadás. H.n., 2006, Vas Megyei Temetkezési Vállalat - Ostffyasszonyfa Község Önkormányzata - Nagysimonyi Község Önkormányzata. 64 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
CSEKE LÁSZLÓ Észak-Magyarország gyógyfürdői és fürdői. Magyarország gyógyfürdői. Bp., 1982, Panoráma. 235 p. Kiadói kopottas, ill. kartonkötésben. |
CSONKARÉTI KÁROLY Horthy, a tengerész. Változatlan második kiadás. Bp., 1993, Zrínyi Kiadó. 135 p. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben. |
CSORBA LÁSZLÓ Széchenyi István. Bp., 1991, Officina Nova. 195 p., 2 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
CSUKLY LÁSZLÓ Babits Mihály és Esztergom. Komárom megyei Honismereti Kiskönyvtár. Megjelent 520 pld.-ban. Tatabánya, 1980, József Attila Megyei Könyvtár. 68 p. + képmelléklet, dedikált (?). Kiadói ill. papírborítóban. |
DÁVID ANTAL Bábel és Assur. I. Történet. Szent István Könyvek 32. sz. Bp., 1926, Szent-István-Társulat. 179 p. + kihajtható melléklet. Hozzá tartozik: Dávid Antal: Bábel és Assur. II. Művelődés. Szent István Könyvek 54-55. sz. Bp., 1928, Szent-István-Társulat. 264 p. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
DEMETER FERENC - UJHÁZY LÁSZLÓ DR. - VASTAGH LÁSZLÓ Tizenöt éve híd a társadalom és a honvédség között. Bp., 2016, Zrínyi Kiadó - Magyar Tartalékosok Szövetsége. 64 p. Kiadói kartonkötésben.
DÉR PÁL A letűnt riport nyomában. H.n., 1942, A szerző kiadása. 111 p. Amatőr papírborítóban, eredeti viseltes, ill. papírborító felkasírozva.
A Design aranykönyve 1998. Főszerk.: Kárpáti Tamás. Háromnyelvű (magyar - német - angol). H.n., 1998, EstinWest Kft. 127 p. Hozzá tartozik: Antikvitás & design aranykönyve 1999. Főszerk.: Kárpáti Tamás. Háromnyelvű (magyar - német - angol). H.n., 1998, EastinWest Kft. 167 p. Mindkettő kiadói kartonkötésben. |
Die Weine aus dem Mátravorland. Szerk.: Csizmadia László. Fotó: Szelényi Károly. H.n., 2001, Magyar Képek. 81 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
A Dontól a Marosig
1943-1944. A X. és XI. Makói Honvédnap és Találkozó 2003, 2004. A Makói Múzeum Füzetei 104. Szerk.: Halmágyi Pál. Megjelent 400 pld.-ban. Makó, 2005, Makó Város Önkormányzati Képviselő-testülete. 91 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
DRÁBIK JÁNOS Uzsoracivilizáció I. A kamatkapitalizmus új világrendje. [Debrecen], 2002, Gold Book. 477 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban, néhány oldalon filctollas jelölések. |
DRÁBIK JÁNOS Uzsoracivilizáció II. A kamatkapitalizmus új világrendje. [Debrecen], 2003, Gold Book. 478 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
DRÁBIK JÁNOS Uzsoracivilizáció III. A világkormányzat menetrendje. [Debrecen], 2003, Gold Book. 480 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
DRAHOTÚSZKY REZSŐ A nyilvános számadásra kötelezett egyletek és vállalatok adó-, illeték- és egyéb ügyeit tárgyazó kézikönyv
.
a nyilvános számadásra kötelezett egyletek és vállalatok élén álló igazgatok, vezértitkárok, ügyvédek, részvényesek, biztosító társulatok, pénzügyi tisztviselők, az adókivető és adófelszólamlási bizottság elnökei és tagjai, valamint az adókivetés körül működő jegyzői kar számára.. Bp., 1891, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 2 sztl.lev., 254 p., X p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben. |
DUQUESNE, JACQUES Mária. Ford.: Berecz Ágoston. Bp., 2007, Európa Könyvkiadó. 225 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
EGO Huszonegy év korkülönbség. Erotikus regény. Új Magazin könyvek XIV. kötet. Bp., é.n., Balsac. 156 p., 2 sztl.lev. Viseltes, sérült kiadói papírborítóban. |
Egy marék búza. Elbeszélések. Szerk.: Szíj Rezső. Bp., 1943, Misztótfalusi. 151 p. Kiadói viseltes, ill. (A. Tóth S.) papírborítóban. |
EÖTVÖS KÁROLY Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II. Második kiadás. Eötvös Károly Munkái VII-VIII. Bp., 1902, Révai Testvérek. 2 sztl.lev., 320 p., 2 sztl.lev.. 2 sztl.lev., 317 p., 1 sztl.lev. Kiadói szecessziós, aranyozott vászonkötésben, gerince picit kopott (2 db). |
Érték - Művészet - Mecenatúra. [Öt év, kétszáz kiállítás, ötszáz alkotóművész]. [A Magyarországi Volksbank Zrt. kiállításai 2003 és 2008 között]. Szerk.: Bretus Imre. Fotók: ARTendo és Fényes Gábor. Kétnyelvű (magyar - angol). Bp., é.n., Magyarországi Volksbank Zrt. 343 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 |
ESTERHÁZY PÉTER Függő. - bevezetés a szépirodalomba -. A kötetet szerkesztette, a mű szövegét sajtó alá rendezte és a jegyzeteket összeállította: Jankovics József. Matúra klasszikusok 12. H.n., 1993, Ikon Kiadó. 111 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Észak-Bácska. Monográfia. Szerk.: Dr. Gyenes Antal. Megjelent 3000 pld.-ban. Bp., 1972, Mezőgazdasági Kiadó. 284 p. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban. |
Az év fotói 2014. Magyar Sajtófotó-kiállítás 2014. Szerk.: Bánkuti András. H.n., 2014, MÚOSZ - Viva Média Holding. 264 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
ÉVKÖNYV A Magyar Honvédség Évkönyve 2009. Bp., 2010, Zrínyi Kiadó. 200 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
ÉVKÖNYV A Magyar Honvédség Évkönyve 2016. Bp., 2017, Zrínyi Kiadó. 217 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
ÉVKÖNYV Évkönyv 3. (2011. május 22. - 2012. december 31.). Szerk.: Szabó József. Megjelent 400 pld.-ban. Bajmok, 2013, Vajdasági Magyar Helytörténeti Egyesület. 235 p., 2 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
FALUDY ANIKÓ Bizánc festészete és mozaikművészete. Bp., 1982, Corvina Kiadó. 62 p. + képmelléklet, Váradi Lászlónak dedikált pld. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
Farkas Ferenc szobrászművész. H.n., 2005, EDU-ART Bt. 79 p. Kiadói ill. papírborítóban.
FARRINGTON, KAREN Küzdelem a győzelemért. Harc vízen, levegőben és a szárazföldön. Ford.: Szilágyi Béla, Veréb András, Zsolnai Lajos. Debrecen, 1999, Hajja & Fiai Könyvkiadó Kft. 248 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
FEKETE ISTVÁN Kittenberger Kálmán élete. Ill.: Pfannl Egon. Bp., 1962, Móra Ferenc Könyvkiadó. 278 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Fényesszemű Mókus kalandjai. Tündérvásár könyvtára II. sorozat. Bp., é.n., Pallas. 96 p. Kiadói ill. (Jeges) kartonkötésben. |
FISHER, H. A. L. Európa története I-II. Ford.: Benedek Marcell. Bp., [1943], Singer és Wolfner. 576 p., 1 sztl.lev.. 535 p. Kiadói félvászon kötésben (2 db). |
Flamand kalendárium. A kiadvány az Országos Széchényi Könyvtár Cod. Lat. 396. jelzetű kódexének hasonmása. Kiadói bársonykötésben. Hozzá tartozik: Soltész Zoltánné: Flamand kalendárium. Kísérőtanulmány az Orsz. Széchényi Könyvtár Cod. Lat. 396. jelzetű kódexének hasonmás kiadásához. Bp., 1983, Helikon. 45 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. A két kötet ill. védőmappában van. |
FOLYÓIRAT Die Anzeige. Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 2. sz. Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 73-120 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Die Anzeige. Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 4. sz. Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 169-216 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Die Anzeige. Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 5. sz. Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 217-268 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Die Anzeige. Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 6. sz. Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 269-320 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Die Anzeige. Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 8. évf. 4. sz. Stuttgart, 1932, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 185-228 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Die Anzeige. Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 1. sz. Stuttgart, 1933, Storchverlag Reutlingen-Stuttgart. 72 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Die Anzeige. Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 8. évf. 3. sz. Stuttgart, 1932, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 133-184 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Die Anzeige. Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 3. sz. Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 121-168 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Érdekes Ujság. Képes hetilap. 2 db szórványszám. I. évf. 1. sz. 1956. dec. 20.. II. évf. 1. sz. 1957. jan. 4. Bp., 1956-57, Érdekes Újság Kiadóhivatala.
FOLYÓIRAT Fényképészeti Ujdonságok. 3. sz. 1927. márc. 1. Bp., 1927, Wanaus József Fényképészeti Szaküzlet. 12 p. Tűzve, kiadói ill. (Richter) papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Fényképészeti Ujdonságok. 2. sz. 1926. dec. 1. Bp., 1926, Wanaus József Fényképészeti Szaküzlet. 12 p. Tűzve, kiadói ill. (Richter) papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Füredi História. Helytörténeti folyóirat. X. évf. 1-3. sz. 2010. 24-26. sz. Fel. szerk.: Baán Beáta. Balatonfüred, 2010, Balatonfüredi Helytörténeti Egyesület. 28 p.. 36 p.. 28 p. Mindhárom tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. XXXIII. évf. 10. sz. Bp., 1930, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 217-263 p. Kiadói viseltes ill. papírborítóban, gerince sérült. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 10. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 93-102 p. + Muskátli: 57-61 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 11. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 103-112 p. + Muskátli: 63-67 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Szerk.: Györgyi Kálmán. XXXII. évf. 5-6. sz. Bp., 1929, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 tábla képmelléklet, 89-127 p., 1 sztl.lev. Viseltes, kiadói ill. papírborítóban, gerince sérült. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Orsz. Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXV. évf. 1-2. sz. Bp., 1933, O. M. Iparművészeti Társulat. VI p., 39 p. Kiadói viseltes ill. papírborítóban, kötése meglazult, borító elválik a könyvtesttől. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLI. évf. 8. sz. Bp., 1938, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 185-211 p. + Muskátli: 101-115 p. Viseltes, kiadói papírborítóban, borító elválik a könyvtesttől. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 2. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 11-19 p. + Muskátli: 7-11 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 1. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 9 p. + Muskátli: 1-5 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXIX. évf. 3. sz. Bp., 1936, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 53-79 p. + Muskátli: 33-47 p. Viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Szerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXVI. évf. 5-6. sz. Bp., 1933, O. M. Iparművészeti Társulat. 81-123 p. Kiadói ill. papírborítóban, gerince viseltes. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXIX. évf. 2. sz. Bp., 1936, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 29-51 p. + Muskátli: 17-31 p. Viseltes kiadói ill. papírborítóban, kötése meglazult, lapok kijárnak. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXIX. évf. 8. sz. Bp., 1936, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 169-191 p. + Muskátli: 105-119 p. Viseltes, kiadói ill. papírborítóban, egy melléklet hiányzik, néhány lap kijár. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLI. évf. 5-6. sz. Bp., 1938, O. M. Iparművészeti Társulat. III p., III p., 117-151 p. + Muskátli: 65-79 p. Viseltes, kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. XXXVI. évf. 9-10. sz. Bp., 1933, O. M. Iparművészeti Társulat. 165-211 p. + képmellékletek. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 3. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 21-29 p. + Muskátli: 13-17 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXIX. évf. 4. sz. Bp., 1936, O. M. Iparművészeti Társulat. 7 sztl.lev., 81-107 p. + Muskátli: 49-63 p. Viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban, néhány lap sérült, rossz állapotú. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 9. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 83-92 p. + Muskátli: 51-55 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 8. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 73-82 p. + Muskátli: 45-49 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLI. évf. 4. sz. Bp., 1938, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 85-115 p. + Muskátli: 49-63 p. Viseltes, kiadói papírborítóban, néhány lap kijár, borító elválik a könyvtesttől. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. XXXIII. évf. 9. sz. Bp., 1930, O. M. Iparművészeti Társulat. 181-215 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLI. évf. 7. sz. Bp., 1938, O. M. Iparművészeti Társulat. 1 sztl.lev., III p., 153-183 p. + Muskátli: 81-99 p. Viseltes, kiadói papírborítóban, néhány lap kijár, borító elválik a könyvtesttől. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 4. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 31-41 p. + Muskátli: 19-25 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XL. évf. 8. sz. Bp., 1937, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., III p., III. p., 193-215 p. + Muskátli: 105-119 p. Viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár, borító elválik a könyvtesttől. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 7. sz. Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 63-72 p. + Muskátli: 39-43 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Iparművészet. Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XL. évf. 9-10. sz. Bp., 1937, O. M. Iparművészeti Társulat. 217-255 p., III p., Muskátli: 121-143 p. + VII p. Viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár, borító elválik a könyvtesttől. |
FOLYÓIRAT Magyar Lányok - 1906 I-II. Képes hetilap fiatal leányok számára. Szerk.: Tutsek Anna. XII. évf. 1-52. sz. Bp., 1906, Singer és Wolfner. 2 sztl.lev., 420 p.. 2 sztl.lev., 420 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben (2 db). |
FOLYÓIRAT Magyar Múzsa. Kulturális folyóirat. I. évf. 1. sz. 2008. márc. Főszerk.: Lovas Dániel. Kecskemét, 2008, Kecskeméti Lapok Kft. 104 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Magyar Turán-Sumir Szemle. Szerk.: vitéz Kovács Jenő György. VII. évf. 24. sz. 1969. ápr. Gépelt. Bruxelles, 1969, Turán-Szumir Történelmi Társaság Belgiumi Csoportja. 1 sztl.lev., 105 p., 1 sztl.lev. Papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Mikrobibliofilok. Magyar miniatűrkönyv gyűjtők lapja. 14 db szórványszám. 1984-87. Főszerk.: Janka Gyula. Bp., 1984-87, Gutenberg Művelődési Otthon. Mindegyik tűzve. |
FOLYÓIRAT Nyíl. Szépirodalmi hetilap. 17 db szórványszám. I-II. évf. Szerk.: Dr. Szántó Andor. Bp., 1931-32, Dr. Szántó Andor. Mindegyik viseltes állapotban. |
FOLYÓIRAT Színház. Kritikai és elméleti folyóirat. 5 db szórványszám. XXXVII. évf. 8. sz. 2004. aug.. XXXVII. évf. 9. sz. 2004. szept.. XXXVII. évf. 11. sz. 2004. nov.. XLVII. évf. 2. sz. 2014. febr.. XLVII. évf. 4. sz. 2014. ápr. Mindegyik tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
FOLYÓIRAT Thalassa. Pszichoanalízis - Társadalom - Kultúra. A Ferenczi Sándor Egyesület lapja. 5. évf. 1-2. sz. Holocaust emlékszám. Megjelent 1500 pld.-ban. Bp., 1994, T-Twins Kiadó. 353 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
FOLYÓIRAT Ünnep. Képes szépirodalmi hetilap. Főszerk.: Megyery Ella. II. évf. 41-52. sz. Bp., 1935, k.n. Mindegyik ill. papírborítóban, egybekötve, borító nélkül. |
FOLYÓIRAT Wiener Mitteilungen. Aus dem Gebiete der Literatur, Kunst, Kartographie und Photographie. 10. März 1912. Wien, 1912, R. Lechner K. u. K. 6 sztl.lev., 130-160 p., 4 sztl.lev. Picit viseltes kiadói papírborítóban. |
FORMANOVÁ, MARTINA Illatos fehérneműk hajtogatója. Ford.: V. Detre Zsuzsa. Bp., 2006, Ulpius-ház Könyvkiadó. 221 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
FÖLDI ESZTER - BAKOS KATALIN DR. Mucha és társai. Szecessziós plakátok a Magyar Képzőművészeti Egyetem gyűjteményéből. Bp., 2001, Magyar Képzőművészeti Egyetem. 128 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
GAAL MÓZES Aranyos köd. Bp., 1901, Franklin-Társulat. 167 p. Korabeli vászonkötésben.
GÁBRIS JÓZSEF A Csongrády család Szőgyénben. Szőgyén, 2004, Szőgyén Község. 26 p. + képmelléklet. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
GARBÓCI LÁSZLÓ A budafoki Szent Lipót plébániatemplom harangjai. Megjelent 1000 pld.-ban. Kereskedelmi forgalomba nem került. Budafok, 2003, Savoyai Jenő Asztaltársaság. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
GERENDÁS LAJOS Székelyderzs és erődtemploma. 2., teljesen átdolgozott kiadás. A Világörökség részét képező, a világ legjelentősebb unitárius templomának monográfiája. H.n., é.n., Unicus. 158 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói ill. papírborítóban. |
GYULAI PÁL Vörösmarty életrajza. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 240 p. Korabeli kopottas vászonkötésben.
A háborúk világtörténete. Katonai újítások, amelyek megváltoztatták a történelem menetét. Szerk.: Richard Holmes. Ford.: Félix Pál. Bp., 1992, Corvina. 303 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
HANSEN, ERIK Az aranyfolyó országa. Leidenfrost Sándor eredeti rajzaival. Bp., 1923, Athenaeum. 128 p. Kiadói viseltes, sérült ill. félvászon kötésben. Néhány oldalon ceruzás firkálásokkal. |
HASZNÁLATI UTASÍTÁS 3 db Telefunken készülék használati utasítás. Telefunken 437. Telefunken 2T64U. Telefunken 1T76V. H.n., é.n., Telefunken.
HASZNÁLATI UTASÍTÁS Így kezeljük a 122 típusu Orion rádiókészüléket. Bp., é.n., Orion. 4 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
HEGEDÜS LORÁNT Ady és Tisza. Bp., é.n., Nyugat. 120 p. Kiadói vászonkötésben, sérült, szakadt ill. (Lengyel) papír védőborítóban. A kötetben ceruzával írt jegyzetek.
HEGEDÜS LORÁNT Kossuth Lajos, legendák hőse. Bp., é.n., Athenaeum. 356 p. + képmellékletek. Kiadói viseltes vászonkötésben, ill., szakadozott papír védőborítóban.
HETÉNYI GÉZA DR. Az anyagcserebetegségek kór- és gyógytana. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CXXXVI. kötet. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 370 p. Kiadói vászonkötésben. |
HIVEKOVICS ÁKOS Hét év hét kontinensen. A természet védelméért. Bp., 2001, Bioszféra Könyvek. 285 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
HOGYOR JÓZSEF A bércek titkai. Veszprém, 1984, Idegenforgalmi Hivatal. 203 p. + képmelléklet, dedikált. Kiadói ill. papírborítóban.
Il Diario dell assedio e liberazione di Buda del 1686 del barone romano Michele D Aste. A cura di (szerk.): Ernesto Piacentini. Con 33 incisioni risalenti ai tempi delle vicende. Roma - Bp., 1991, Bulzoni Editore - Corvina. 211 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
Írások Pusztaszerről. Szerk.: Juhász Antal. Szeged, é.n., Csongrád Megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztály. 34 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
ISMERTETŐ Fischer Sándor összecsukható kárpitozott bútor készítő ágy ismertetője. Gazdagon illusztrált. Bp., é.n., Fischer Sándor. 4 o.
ISMERTETŐ Milyen Tungsram-csövekkel működnek az Orion rádiók? Bp., 1944, Orion. 7 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
ISMERTETŐ Orion rádió typ 099. Gazdagon illusztrált. Bp., é.n., Orion. 4 o.
JECKEL, STEFAN Russische Metall-Ikonen - in Formsand gegossener Glaube. 3. Auflage. Bramsche, 1995, Rasch Verlag. 264 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
JÓZSA BÉLA Egyetemisták az ostromgyűrűben. A Magyar Királyi I. Honvéd Egyetemi Rohamzászlóalj története 1944. októberétől 1945. február 14-ig. Bp., 1999, Történelmi Hagyományőrző és Hadisírgondozó Alapítvány. 333 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
Józsefvárosi kódex 2000. Írta és szerk.: Pilinyi Péter és Sarkady Sándor. Bp., 2000, Quint Reklámügynökség. 164 p., 18 sztl.lev. Kiadói bársonykötésben. |
KALAPIS ZOLTÁN Életrajzi kalauz II. H-Ő. Ezer magyar biográfia a délszláv országokból. Megjelent 1000 pld.-ban. Újvidék, 2003, Forum Könyvkiadó. 2 sztl.lev., 377-725 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
KÁLLAI ERNŐ A természet rejtett arca. 22 képpel. Bp., é.n., Misztótfalusi. 18 p., 36 p. Tűzve, viseltes, sérült, foltos kiadói ill. papírborítóban. |
KAPRONCZAY KÁROLY - KAPRONCZAY KATALIN Az orvostörténelem Magyarországon. - egy szaktudomány története -. Bp., 2005, Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum. 146 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
KARÁTSON GÁBOR Ulrik úr keleti utazása avagy A zsidó menyasszony I-II. 2000 Könyvek. Bp., 1992, Európa Alapítvány. 569 p., 2 sztl.lev.. 572 p., 2 sztl.lev. Mindkettő kiadói papírborítóban. |
KARDOS GÉZÁNÉ VÁSÁRY ERZSÉBET Naplótöredékek, emlékmorzsák életemből. Hajdúböszörmény, 2000, Tabulár Bt. 226 p. + képmelléklet. Kiadói ill. papírborítóban.
KARDOS SAMU, DR. Báró Wesselényi Miklós élete és munkái I-II. Bp., 1905, Légrády Testvérek. LXIV p., 514 p. + kihajtható mellékletek. 2 sztl.lev., 614 p., 1 sztl.lev. + kihajtható mellékletek. Mindkettő kiadói, kopott, viseltes félbőr kötésben.
KARIKÓ SÁNDOR A társadalmi-politikai megalkuvás. A konformizmus-kutatás alapkérdéseiről. Bp., 1995, Gondolat. 195 p., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
KÁRMÁN MÓR Egy kis történetphilosophia. Művelődésünk fejlődésének törvényszerűsége. Bp., 1908, k.n. 35 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
KATALÓGUS Der kleine Eisenbahn-Ingenieur. Háromnyelvű (német - francia - angol) vasútmodell katalógus. Gazdagon illusztrált. H.n., 1898, Marke Bavaria. 19 p. Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban. |
KATALÓGUS Marabu Ichor, Diox és Meidinger folytonégő kályhák. Gazdagon illusztrált. Bp., 1931, Magyar Radiátorgyár Rt. Ill. papírborítóban, zsinórral összefűzve. |
KATALÓGUS Orion rádió katalógus 1943-1944. Gazdagon illusztrált. H.n., 1943, Orion. Ill. papírborítóban, zsinórral összefűzve. |
KEDVES GYULA Szabolcs a hazáért. A 48. honvéd zászlóalj története az 1848-49-es szabadságharcban. Bp., 2002, Heraldika Kiadó. 301 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
KELLÉR DEZSŐ Kortársak és sorstársak. Kellér Dezső műhelyében. Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. 195 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. |
KENEDI GÉZA, DR. Védőbeszéde a Szanin-pörben. Melléklet a Jogtudományi Közlöny 1909. évi 50. számához. Bp., 1909, Jogtudományi Közlöny. 20 p. Szakadtas papírborítóban, viseltes állapotban. |
Keszthelyi gazdász énekeskönyv. I. kiadás. Összeállította: Dr. Szabó István, Dr. Burucs Zoltán, Szijj Ferenc. [Keszthely], 2006, Georgikon Mezőgazdaságtudományi Kar. 154 p., Szabó I. által dedikálva. Kiadói papírborítóban. |
Kiegészítés a Szíj Rezső bibliográfiához. 1941-1979. Gyűjteményem 5. Műbarátok Kiskönyvtára. Bp., 1980, Budapesti Műgyűjtők és Műbarátok Egyesülete. 15 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
KINCSES KÁROLY A két Reismann. A magyar fotográfia történetéből, 31. [Kecskemét], 2004, Magyar Fotográfiai Múzeum. 258 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
KISFALUDI LIPTHAY SÁNDOR Vasútépítéstan I-II. I. Általános rész. II. A vasúti felépítmény. Bp., 1886, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. XII p., 324 p.. VIII p., 269 p. Amatőr viseltes félvászon kötésben, az első kötetből hiányzik a címoldal. |
KISFALUDI LIPTHAY SÁNDOR Vasútépítéstan. Második kötet. A vasúti felépítmény. II. füzet. Kereszteződések és kitérők. A szöveg közé nyomott 781 ábrával. Bp., 1891, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. X p., 498 p. Korabeli viseltes, sérült, kopott kartonkötésben, néhány lap sérült, de szöveghiány nincs. |
KISS ÁKOS DR. Mattioni Eszter művészete. Megjelent 1000 pld.-ban. Szekszárd, 1972, Szekszárdi Városi Tanács VB. 63 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, az ill. papír védőborító felkasírozva a vászonborítóra. |
Klaniczay-emlékkönyv. Tanulmányok Klaniczay Tibor emlékezetére. Szerk.: Jankovics József. Bp., 1994, MTA Irodalomtudományi Intézete - Balassi Kiadó. 485 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
KNER, EMERICH Das Gebetbuch des Generals Gyulai. Ein seltenes denkmal alter ungarischer Druckkunst. A magyar kiadással egy időben jelent meg, 200 pld.-ban. Gyoma, 1926, Isidor Kner. 1 sztl.lev., 7 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan. |
A Kodály Chorus of Hungary pennsylvaniai látogatására kiadott emlékfüzet Andor István Paposi-Jobb rajzaival. Clarion, 1974, Clarion State College - Clarion Community. 8 tábla. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Koktélkönyv. Szerk.: Kara Frost, Karen O Grady. Ford.: Karczag Júlia. Bp., 2001, Gabo Könyvkiadó. 205 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
KOLLÁNYI BÉLA Az újjáépült Budavári palota. Bp., 1990, Műszaki Könyvkiadó. 252 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
KOLOZSVÁRI GRANDPIERRE EMIL Lófő és Kora. Bp., é.n., Hungária. 122 p. Kiadói viseltes papírborítóban.
KONSTAM, ANGUS Híres felfedezések történelmi atlasza 1492-1600. Ford.: Máté J. György, Sziklai István, Dr. Zánthó Róbert. Bp., 2001, Glória Kiadó. 191 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
A Korán. Ford.: Serdián Miklós György. [Bp.], 2017, k.n. 422 p., 3 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
KOSUTÁNY ISTVÁN, DR. Kézvonalak - embersorsok. Tudományos gyakorlati kéz-tan. Orvosok, tanítók, szülők, ábrázoló művészek és művelt laikusok számára. 265 a szerző által rajzolt ábrával és 16 mélynyomású táblával. Bp., é.n., Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 303 p., XVI tábla képmelléklet. Vászonkötésben. |
KÓSZÓ JÓZSEF - KLAUSZ CSABA Kerítések. Bp., 1991, Műszaki Könyvkiadó. 103 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
KŐHEGYI MIHÁLY - SOLYMOSNÉ GÖLDNER MÁRTA Madaras története az őskortól az újratelepítés befejezéséig (1810). A Bajai Türr István Múzeum kiadványai 22. Megjelent 1500 pld.-ban. Baja, 1975, Bajai Türr István Múzeum. 110 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
KRAUSE, CHESTER L. - MISHLER, CLIFFORD 2003 Standard Catalog of World Coins. 1901-Present. Iola, 2002, Krause Publications. 2302 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
2600 |
Kunstgewerbe. Ein Bericht über Entwicklung und Tätigkeit der Handwerker- u. Kunstgewerbeschulen in Preussen. Berlin, 1922, Bund der Kunstgewerbeschulmänner. XII p., 69 p., 5 sztl.lev., 208 p. képmelléklet. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
La Bruyére - Les caractéres ou les moeurs de ce siécle I-II. 2. kiadás. Paris, 1867, Bureaux de la Publication. 192 p., 208 p. Korabeli kopottas vászonkötésben. |
La guerre et la montagne dans l histoire des Roumains. Szerk.: Nicolae Ciobanu, Ion Cristea, Stefan Paslaru. Institut d histoire et de théorie militaires. Bucarest, 1991, Éditions Militaires. 319 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
LÁNYI ERZSÉBET DR. - TURÓS LUKÁCS A mai háztartás kézikönyve. Ill.: Molnár Ágnes. Bp., 1961, Kossuth Könyvkiadó. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. (Pap Klára) papírborítóban. |
Látom az életem nem igen gyönyörű. A madéfalvi veszedelem tanúkihallgatási jegyzőkönyve 1764. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi Imreh István. Bukarest, 1994, Kriterion Könyvkiadó. 286 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
Le dossier de la Transylvanie. Documents recueillis par (összegyűjtötte): Pierre Séqueil. Pour la paix en Europe centrale. Paris, 1967, C. A. R. S. T. 150 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
LESTYÁN SÁNDOR A nyolcadik pont. Ill.: Hont-Varsányi Ferenc. Bp., 1952, Ifjúsági Könyvkiadó. 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói, kicsit kopottas ill. félvászon kötésben. |
LEWETT-YEATS Az árulás utja. Regény. Bp., 1903, Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Ujságvállalata. 371 p. Korabeli, gerincén kopottas vászonkötésben. |
Lovas- és kocsimérkőzési szabályok (L. Sz.) H.n., 1927, Magyar Lovassport Egyesületek Országos Szövetsége. 139 p., 2 sztl.lev. Viseltes kiadói papírborítóban, kötése meglazult, szétesett, borító elválik a könyvtesttől.
Magyar szentek legendái a carthausi névtelentől. Az eredeti codexből, bevezetéssel s nyelvjegyzetekkel Toldy Ferenc által. Pest, 1859, Szent-István-Társulat. XVI p., 165 p., 1 sztl.lev. Korabeli viseltes félvászon kötésben, lapok foltosak. |
Magyar űrkatalógus 2016. Kétnyelvű (magyar - angol). Bp., 2016, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. 103 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
Magyarok Melbourne-ben. Szerk.: Fekete Pál. Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. 192 p. Kopottas, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
Magyarország helységnévtára 1944. Bp., 1944, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. XII p., 680 p. + 2 db kihajtható térképmelléklet. Hozzákötve: A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke 1944. Bp., 1944, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 114 p. Kiadói félvászon kötésben, a borítók és a gerinc elválik a könyvtesttől, rossz állapotú.
A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke 1944. Bp., 1944, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 114 p. Viseltes, szakadt, kiadói papírborítóban, hátsó borító elválik a könyvtesttől.
Mai Magyar Múzsa 1930. Szerk.: Vajthó László. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége. 175 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
Major Henrik panoptikuma. Írók és hírlapírók karikatúrái. Kosztolányi Dezső előszavával. Tevan Könyvtár 21-25. Békéscsaba, 1913, Tevan. Kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
MALCOMES BÉLA, DR. BÁRÓ Magyar ipargazdaság I-II. Bp., 1940, A szerző kiadása. 338 p., 1 sztl.lev.. 407 p. Mindkettő kiadói vászonkötésben.
MALONYAY JÁNOS Anthropokalypsis. Azaz jelenések az emberiség jövendőjéből. Bp., 1916, Rózsavölgyi és Társa. 67 p. Kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
MANDRIK ERZSÉBET A pokol tornácain. Kárpátaljai Magyar Könyvek 172. Ungvár - Bp., 2007, Intermix Kiadó. 123 p. Kiadói papírborítóban. |
MANN, THOMAS Az elcserélt fejek. Ford.: Horvát Henrik. Új Elzevír Könyvtár. Sorszámozott: 1196/ 2300 pld. Bp., 1957, Helikon. 235 p., 2 sztl.lev. Kiadói félbőr kötésben. |
MÁRAI SÁNDOR A gyertyák csonkig égnek. Bp., 2003, Helikon Kiadó. 128 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. Hozzá tartozik: Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. Európa Diákkönyvtár. Bp., 2001, Európa Könyvkiadó. 449 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban.
MÁRKUS LÁSZLÓ Magyar gondok. "Az ""Élet"" Könyvei." Bp., 1916, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 2 sztl.lev., 320 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
MARSSÓ JÓZSEF A titokzatos alagút. Jaski István rajzaival. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 226 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
A mezőhegyesi 200 éves katolikus egyházközség története 1785-1985. Összeállította: Bajnai István. Mezőhegyes, 1990, Római Katolikus Plébánia. 59 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
Mi a politika? Bevezetés a politika világába. Szerk.: Gyurgyák János. Bp., 1996, Osiris. 402 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
MICHAUX, HENRI Eredetmesék. Gaál József rajzaival. Ford.: Juhász Katalin. Megjelent 300 pld.-ban. Számozott: 300/231. Gaál J. által aláírt pld. [Bp.], 2007, Orpheusz Könyvek. Kartontokban. |
MIKSZÁTH KÁLMÁN A kis prímás. Történeti elbeszélés az ifjúság számára átdolgozva. Zádor István rajzaival. Bp., é.n., Révai Testvérek. 93 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben, kötése kicsit meglazult. |
MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON Ausgewählte Gedichte. Liliput-Klassiker 1925-. Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 492 p., 1 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON Faust II. 1. Liliput-Klassiker 1925-. Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 526 p., 1 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON Faust II. 2. Liliput-Klassiker 1925-. Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 508 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON Faust. Liliput-Bibliothek 1907-1925. Leipzig, 1912, Schmidt & Günther. 636 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON Götz von Berlichingen. Liliput-Bibliothek 1907-1925. Leipzig, 1910, Schmidt & Günther. 515 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON Iphigenia auf Tauris. Liliput-Bibliothek 1907-1925. Leipzig, 1907, Schmidt & Günther. 302 p., 1 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel, könyvtest ragasztóval rögzítve. |
MINIKÖNYV - GRILLPARZER, FRANZ Der Meeres und der Liebe Wellen. Liliput-Bibliothek 1907-1925. Leipzig, 1908, Schmidt & Günther. 372 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben. |
MINIKÖNYV - HEINE, HEINRICH Romanzero. Liliput-Bibliothek 1907-1925. Leipzig, 1908, Schmidt & Günther. 418 p., 3 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - MÖRIKE, EDUARD Gedichte. Liliput-Bibliothek 1907-1925. Leipzig, 1909, Schmidt & Günther. 476 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - SCHILLER, VON FRIEDRICH Die Jungfrau von Orleans. Liliput-Klassiker 1925-. Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 544 p., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - SCHILLER, VON FRIEDRICH Maria Stuart. Liliput-Klassiker 1925-. Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 607 p., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - SCHILLER, VON FRIEDRICH Wilhelm Tell. Liliput-Bibliothek 1907-1925. Leipzig, 1908, Schmidt & Günther. 495 p., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MINIKÖNYV - SHAKESPEARE, WILLIAM Hamlet. Liliput-Bibliothek 1907-1925. Leipzig, 1924, Schmidt & Günther. 601 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm. Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel. |
MOLNÁR LÁSZLÓ Iparművészeti törekvések a reformkori Magyarországon. Bp., 1976, Akadémiai Kiadó. 163 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, viseltes, sérült ill. papír védőborítóban.
MOLNÁR PÉTERNÉ """
a róna, hol születtem""." A Petőfi-szülőhelyvita. Bp., 2013, Helikon. 129 p., 1 sztl.lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
MŰLAPOK Gewerbliche Embleme und Kunstwappen. Wien, é.n., Verlag von Gerlach&Schenk. 81-160-ig, hiányos, vászonmappában. Nem kollacionált.
MŰLAPOK Moderne Kunst Illustrierte Zeitschrift műmellékletei. Több mint 100 db 2-3 képes, négy oldalas melléklet.
Nemzeti park a Kiskunságban. Szerk.: Dr. Tóth Károly. Bp., 1979, Natura. 519 p. + kihajtható mellékletek. Kiadói kopottas ill. kartonkötésben. |
OLÁH LAJOS - SZABÓ JÓZSEF JÁNOS Fényes szurony, rózsafa a nyele
. Nagykunsági katonák az Osztrák-Magyar Monarchiában 1868-1918. Timp-Militaria VI. kötet. Bp., 2006, Timp Kiadó. 176 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
OTTLIK KÁROLY Protokoll. Viselkedéskultúra. Bp., 2004, Panoráma. 656 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
ŐHQUIST JÁNOS A finnek művészete. - Ős időktől maig -. Százötvenhét szövegképpel és huszonkét műmelléklettel. Művészeti könyvtár. Bp., 1911, Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai). 243 p., XI tábla képmelléklet. Kiadói viseltes vászonkötésben. Nem kollacionált. |
PERLAKY LAJOS A ma életművészete. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 147 p. Amatőr félvászon kötésben.
PETHŐ SÁNDOR Világostól Trianonig. Második kiadás. A mai Magyarország kialakulásának története. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Bp., 1925, Enciklopédia Rt. VIII p., 324 p., 2 sztl.lev. Kiadói viseltes, sérült (Gottermayer) vászonkötésben, néhány oldalon ceruzás aláhúzásokkal. |
PETTKÓ-SZANDTNER TIBOR A magyar kocsizás. Számozott: 500/463. sz. Az 1931-es első kiadás hasonmása. Bp., é.n., Múzsák Közművelődési Kiadó. 287 p., 2 sztl.lev., XIV tábla. Kiadói, kicsit kopottas műbőr kötésben. |
PLAKÁT A magyar bor ünnepe Kecskeméten. 1939. jún. 18-20. Országos Kongresszus, Borkiállítás - borvásár. Gr.: Král. 62x95 cm. Foltos, viseltes állapotban, kartonra kasírozva.
25000 |
PLAKÁT Gyümölcs - szőlő - bor kiállítás Kecskemét. Gr.: Král. 56,5x82,5 cm. Foltos, gyűrött, viseltes állapotú, kartonra kasírozva, keretezve.
18000 |
PLAKÁT Hírös Hét Kecskemét. 1936. júl. 11-19. Gr.: Imre Gábor. 43x62 cm. Keretezve.
25000 |
PLAKÁT Hírös Hét Kecskemét. 1934. júl. 21-29. Gr.: Král. 60x94,5 cm. Viseltes állapotban, kartonra kasírozva, lyukakkal, beszakadásokkal, fa keretben.
18000 |
PÜSPÖKI NAGY PÉTER A Csallóköz neveiről. Nyelvészek és történészek feltevései a sziget magyar, latin, német és szlovák neveinek eredetéről és jelentéséről. (Adalék a névfejtések történetéhez). Győr, 1989, Győr-Sopron Megye Levéltára. 323 p. Kiadói ill. papírborítóban. Hozzá tartozik: Házi Jenő: Pozsony vármegye középkori földrajza. Csallóközi Kiskönyvtár. Pozsony, 2000, Kalligram Könyvkiadó. 614 p., 5 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, viseltes, sérült papír védőborítóban. |
RISKÓ MARIANNA Ferencesek Nagyszőlősön. Ötszáz éves jelenlét térben és időben. Bp., 2007, Új Ember Kiadó. 263 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
A salgótarjáni iparvidék. Szerk.: Dr. Gajzágó Aladár. Salgótarján, 1962, Nógrád Megyei Munkásmozgalmi Múzeum. 286 p., 3 sztl.lev. Kiadói, viseltes félvászon kötésben. |
SASS SYLVIA A belső hang. H.n., 2006, Kairosz Kiadó. 158 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben.
SCHOTT RICHARD Az őserdő cserkésze. Afrikai regény. Ford.: G. Elek Amália. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 188 p. Amatőr félvászon kötésben, gerince kicsit sérült. Címoldal kicsit sérült, javított. |
SCHWERINER, OSCAR T. Lepecsételt parancs alatt. Ford.: Balla Ignác. Egyetemes Regénytár XXIX. Bp., 1912, Singer és Wolfner. 140 p., 2 sztl.lev. Kiadói, picit foltos, ill. vászonkötésben. |
[SEBŐK ZSIGMOND] Dörmögő úr és Karancs Peti. Egy (teljes) mese amatőr gyűjtő által külön kötetbe kötve. Illusztrációkkal. Címoldal hiányzik, a lapszámozás a 70. oldallal kezdődik. 70-143 p. Amatőr, viseltes félvászon kötésben.
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Pesti Napló. Címkép, 132 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Nagyon szép, megkímélt állapotban, kisebb sérülés (kopás) a gerinc tetején. |
SHERMER, DAVID World War I. London, 1975, Octopus Books. 256 p. Kiadói ill. papírborítóban.
SMILES SÁMUEL Élet és munka. Vagy munkás, művelt és tudós férfiak jellemrajza. Ford.: Dáni Ede. Bp., é.n., Lévai Mór Könyvkiadóhivatala. XIV p., 455 p. Amatőr félbőr kötésben. |
SORBAN, RAOUL Fantasma imperiului Ungar si Casa Europei. """Maghiaromania"" in doctrina ungarismului." Bucuresti, 1990, Editura Globus. 93 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
SPOLOCNÍKOVÁ, MÁRIA A bártfai Jézus születése oltár. Ford.: Sinkó Ferenc. Bp., 1984, Helikon Kiadó. 52 p., 2 sztl.lev. Hozzá tartozik: Prokopp Mária: A garamszentbenedeki úrkoporsó az Esztergomi Keresztény Múzeumban. Bp., 1982, Helikon Kiadó - Corvina. 32 p., 4 sztl.lev. Mindkettő kiadói kartonkötésben, sérült ill. papír védőborítóban. |
STOITS GYÖRGY Merre menjek. Budapest útmutató lépten-nyomon. Térkép, utcajegyzék. H.n., é.n., k.n. Számozatlan oldalakkal, 1 kihajtható térképmelléklettel. Tűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban. |
Symposion 60: Közép-kelet-Európa közhelyei. Symposion: irodalom művészet tudomány kritika. Főszerk.: Sirbik Attila. Szabadka, 2011, Symposion Polgárok Egyesülete. 321 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
SZ. KÜRTI KATALIN Köztéri szobrok és épületdíszítő alkotások Debrecenben és Hajdú-Biharban. Debrecen, 1977, Hajdú-Bihar megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. 219 p. + képmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
A szabadkai vöröskereszt. 1886-1986. Monográfia sorozat IV. könyv. Kétnyelvű (magyar - szerb). Subotica, 1986, Suboticke Novine Lapkiadó Szervezet. 124 p., 2 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
SZAKÁCSKÖNYV Édességek. 3. kiadás. Gyümölcsös sütemények, gyümölcstorták, tepsis sütemények, formában sült tészták, ünnepi torták és kedvelt aprósütemények. Válogatta: Annette Wolter. Fényképezte: Odette Teubner. Ford.: Frank Júlia. Nova Szakácskönyvek. Bp., 1992, Officina Nova. 135 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SZAKÁCSKÖNYV Húsételek. Egyszerű és ünnepi finom húsételek minden alkalomra. Ford.: Piros Christa. Nova Szakácskönyvek. Bp., 1992, Officina Nova. 135 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SZAKÁCSKÖNYV Levesek, mártások, egytálételek. Gazdag erőlevesek, könnyű krémlevesek, mártások, laktató egytálételek. Ford.: Dr. Csizmadia András. Nova Szakácskönyvek. Bp., 1992, Officina Nova. 135 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SZAKÁCSKÖNYV - HUNYADDOBRAI CSABA Távol-keleti ételek. Indiai, kínai, thai konyha. Príma szakács sorozat. Bp., 2000, Könyvkuckó Kiadó. 158 p., 1 sztl.lev. Hozzá tartozik: A 100 legjobb halétel. Mindennapi és különleges recept nem csak ínyenceknek. Kistarcsa, 2002, STB Könyvek Könyvkiadó Kft. 80 p. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
SZAKÁCSKÖNYV - TARJÁN RÓBERT DR. Diétás szakácskönyv. Bp., 1957, Kossuth Könyvkiadó. 335 p. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. Hozzá tartozik: Gaálné Póda Bernadette - Zajkás Gábor Dr.: Gyomorbetegség. Diéta gyomorbetegségben szenvedők számára. Zsír-, fűszer-, cukorszegény étrend. Diétáskönyvek. Bp., 1989, Medicina. 202 p., 3 sztl.lev. Kiadói papírborítóban.
SZAKÁCSKÖNYV - TOLNAI KÁLMÁN Vad- és halételek erdei gyümölcsök. Bp., 1971, Táncsics. 296 p., 2 sztl.lev. + képmelléklet. Kiadói ill. kartonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. Hozzá tartozik: Porpáczy Aladárné Dr.: Különlegesen eltett gyümölcsök. Színe-java sorozat. Ill.: Gábor Éva. Bp., 1968, Minerva. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Százéves a Madách Imre Gimnázium 1881-1981. Közzétette: Véghelyi József. Szerk.: Muraközy Gyula, Gémes Attila, Dr. Borsos Zsuzsa. Bp., 1981, Madách Imre Gimnázium. 178 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
SZEDERJEI ÁKOS - RÓNA ISTVÁN Mit kell tudni a vadászsportról? Segédkönyv a vadászvizsgához. Bp., 1967, Sport. 179 p. Kiadói kopottas ill. papírborítóban. |
A szegedi népélet 2. Szerk.: Németh István. Bálint Sándor munkája. Szeged, 1958, Szegedi MJ. Városi Tanács Idegenforgalmi Hivatala. 81 p., dedikált (?). Kiadói ill. papírborítóban. |
SZEKFŰ GYULA Állam és nemzet. Tanulmányok a nemzetiségi kérdésről. A Magyar Szemle könyvei XVII. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. 372 p., 2 sztl.lev. Kiadói, picit foltos vászonkötésben. |
Szenzáció. A XX. század a magyar napisajtó címlapjainak tükrében. 1900-1990. Válogatta, a bevezetőt és a sajtótörténeti visszapillantásokat írta: Vince Mátyás. Bp., 1996, Gazdasági Média Kiadó. Kiadói ill. kartonkötésben. |
SZÍJ REZSŐ Gyűjteményem II. Szobrok, kisplasztikák, érmek. Műbarátok Kiskönyvtára. Bp., 1977, Budapesti Műgyűjtők és Műbarátok Egyesülete. 31 p., aláírt. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
SZÍJ REZSŐ Soó Rezső, a gyűjtő. Műbarátok kiskönyvtára. Bp., 1979, Budapesti Műgyűjtők és Műbarátok Egyesülete. 18 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
Szilágysági magyar népzene. Közzéteszi: Almási István. Bukarest, 1979, Kriterion Könyvkiadó. 330 p., 3 sztl.lev. Kiadói viseltes kartonkötésben. |
SZÓTÁR Cassell s German - English, English - German Dictionary. London - New York, 1982, Cassell Ltd. - Macmillan Publishing Co., Inc. XX p., 1580 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban.
TAKÁTS SÁNDOR Kémvilág Magyarországon. Bp., 1980, Szépirodalmi Könyvkiadó. 243 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban.
TAKÁTS SÁNDOR Rajzok a török világból I-III. Bp., 1915-17, MTA. VIII p., 438 p., 1 sztl.lev.. 2 sztl.lev., 463 p.. 2 sztl.lev., 457 p. Az első kötet amatőr félvászon kötésben, a második és harmadik kötet kopottas kiadói vászonkötésben, az egyik gerince sérült.
TAKÁTS SÁNDOR Régi magyar asszonyok. "Az ""Élet"" Könyvei." Bp., 1914, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 2 sztl.lev., 341 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes vászonkötésben. |
TALMAN, CHARLES FITZHUGH A levegő birodalma. Ford.: Ballenegger Róbertné. 62 képpel és egy melléklettel. Bp., 1938, Királyi Magyar Természettudomány Társulat. VI p., 1 sztl.lev., 311 p. + képmellékletek. Kiadói vászonkötésben. |
TASNÁDI-KUBACSKA ANDRÁS A mondák állatvilága. 29 táblával és 49 szövegképpel. Bp., 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. VIII p., 372 p., XXIX tábla képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
Tauril-Atlas. I. Band. Automobil-Tourenkarte der Österreichisch-Ungarischen Monarchie. 1:600 000. Wien - Bp., é.n., Tauril-Pneumatik. 2 sztl.lev., 6 p., L tábla térkép, 2 sztl.lev. Kiadói viseltes, kopott vászonkötésben, kötése meglazult, lapok kijárnak, végén hiányzik néhány melléklet. |
Térfolyamatok, térkategóriák, térelemzés. Regionális Tudományi Tanulmányok 16. Szerk.: Nemes Nagy József. [Bp.], 2012, ELTE Regionális Tudományi Tanszék. 272 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
TOKOVICZ J. - KÁDÁR P. - SÜLE A. - BORSOS J. - JUHÁSZ L. - PETNEHÁZI F. - MOLNÁR L. A magyar honvédség képességei és a katasztrófaelhárítás kihívásai 2000-2011. H.n., 2012, Zrínyi Média. 319 p. Kiadói ill. kartonkötésben.
TÓTH JÁNOS Szentpéterfa. Egy nemzetiségi település szociológiai és történeti képe. Kisebbségkutatás könyvek. Bp., 2000, Lucidus Kiadó. 190 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
TÖRÖK PÁL Magyarországi érem- és plakettművészet 1850-1945. Huszár Lajos és Procopius Béla Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn című katalógusának kiegészítése és folytatása. Bp., 2011, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 271 p., XLVII tábla. Kiadói aranyozott műbőr kötésben. |
4600 |
TRÓCSÁNYI ZOLTÁN Kirándulás a magyar múltba. Bp., 1937, Magyar Könyvbarátok. 413 p. + képmellékletek. Kiadói, picit kopott félbőr kötésben.
UDVAROS BÉLA Shakespeare-breviárium. H.n., é.n., Rohm Sándor. 160 p., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
UJVÁRY ZOLTÁN A temetés paródiája. Temetés és halál a népi játékokban. Studia Folkloristica et Ethnographica 1. Debrecen, 1978, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. 259 p., dedikált. Kiadói papírborítóban. |
UNGVÁRY KRISZTIÁN Budapest ostroma. Negyedik kiadás. Faktum sorozat. Bp., 2001, Corvina. 331 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
URLICHS, LUDWIG VON Beiträge zur Kunstgeschichte. Mit 20 Tafeln in Stein- und Lichtdruck. Leipzig, é.n., T. O. Weigel. 4 sztl.lev., 155 p., 20 tábla. Kiadói ill. vászonkötésben. |
VAJAY SZABOLCS A szentelt berek. Tallózás a világirodalomban. München, 1955, Amerikai Magyar Kiadó. 275 p., 1 sztl.lev. Kiadói papírborítóban. |
VASARI, GIORGIO A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II. Harmadik kiadás. Ford.: Zsámboki Zoltán. Pro Memoria Történelmi és Művelődéstörténeti Zsebkönyvtár. Bp., 1983, Európa Könyvkiadó. 493 p., 1 sztl.lev.. 511 p., 4 sztl.lev. Mindkettő kiadói ill. papírborítóban. |
VÉGVÁRI LAJOS Munkácsy Mihály 1844-1900. Bp., 1983, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 136 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, picit sérült ill. papír védőborítóban.
VIGH JÓZSEF Balatoni horgászkalauz. Bp., 1967, Sport. 194 p., 1 sztl.lev. Kiadói műanyag borítóban.
Vilma néni háztartási tanácsadója. Negyedik kiadás. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 191 p. Kicsit viseltes, kiadói ill. papírborítóban. |
Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás. Harmadik kötet. Pesten, 1862, Heckenast Gusztáv. 193 p. Hozzákötve: Virág Benedek magyar századai. Negyedik kötet. Második kiadás. Pesten, 1862, Heckenast Gusztáv. 191 p. Korabeli aranyozott vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel, gerince kopottas. |
Vitéz nagybányai Horthy Miklós élete képekben. Válogatta és összeállította Vuray György. Bp., 1993, Faktor Könyvkiadó. 133 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
WARNER, BILL Saría törvény nem muzulmánoknak. Ford.: Dzsihádfigyelő. H.n., é.n., Dzsihádfigyelő. 76 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
WASS ALBERT Vérben és viharban - Egyedül a világ ellen. Kisregények. Kráter Műhely Egyesület Wass Albert Életműve 21. kötet. Pomáz, 2002, Káter. 163 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
WEIS ISTVÁN A mai magyar társadalom. A Magyar Szemle könyvei II. Bp., 1930, Magyar Szemle Társaság. 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
WELLS, H. G. - HUXLEY, JULIAN - WELLS, GEORGE PHILIP Az élet csodái I-III. Az életről és az élet lehetőségeiről szóló mai ismereteink összefoglalása három kötetben, 15 színes műmelléklettel és kb. 1000 képpel. Ford.: Dr. Lambrecht Kálmán. Bp., é.n., Pantheon. 1050 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott ill. vászonkötésben (3 db). |
WERNLE PÁL Pál, a pogányok apostola. Ford.: Székely Sándor. Nagybánya, 1914, Nánásy István Könyvnyomdája. 29 p. Tűzve, sérült kiadói papírborítóban. |
XII. Pius pápa és F. D. Roosevelt elnök levelezése 1939-1945. Őszentsége XII. Pius pápa előszavával. Myron C. Taylor bevezetésével és magyarázó jegyzeteivel. Ford.: Melocco János. Bp., é.n., Élet. 88 p. Kiadói papírborítóban. |
YUTANG, LIN Mi kínaiak. Ford.: Benedek Marcell. Lin Yutang munkái. Bp., 1943, Révai. 371 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
Zoltán Pál rajzai. Közreadja: Zoltán Tamás. Válogatás apám vázlataiból. Bp., 2004, Zoltán Tamás. 67 p. Kiadói ill. papírborítóban. |