Árverés 90 Bt. - arverezohaz@bedo.hu
1027 Budapest, Szász Károly utca 6. fszt. 2. (36-os kapucsengõ)
Tel: +36/70/611-0133

Csak ezen az árverésen

216. - Könyv, metszet, plakát (Bucher, Stich, Plakate, Books, Engraving, Posters) LEVELEZÉSI árverés


Idõpontja: 2018-02-08 17:00:00
Listázás egyszerre elemenként.       
Tétel szám Kép Leírás Állapot Kikiáltási ár
1
1. pótfüzet Magyarország helységnévtára 1937. évi kiadásához.

Bp., é.n., Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. VIII p., 149 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban, címoldal hiányzik.
1000
2
1. pótfüzet Magyarország helységnévtára 1941. évi kiadásához.

A délvidéki városok, községek és jelentékenyebb külterületi lakott helyek helységnévtára.
Bp., é.n., Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. VIII p., 116 p.
Kiadói papírborítóban, gerince sérült, viseltes.
1000
3
150 év a kertészettudományi élelmiszertudományi és tájépítészeti oktatás szolgálatában 1853-2003.

Bp., 2003, BKÁE Kertészettudományi Kar, Élelmiszer-tudományi Kar és Tájépítészeti, -védelmi és -fejlesztési Kar. 227 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
4
1875-ik évi országgyűlési törvényczikkek.

I. füzet. I.-VII.
Bp., 1875, Ráth Mór. Címoldal, 368 p.
Korabeli kopottas vászonkötésben.
1000
5
1906-dik évi országgyűlési törvénycikkek.

Elsőrangú szakférfiak közreműködése mellett jegyzetekkel, utalásokkal és magyarázattal ellátva.
Bp., 1906, Ráth Mór. VIII p., 212 p.
Korabeli aranyozott vászonkötésben.
1000
6
Adósai vagyunk szülőföldünknek.

"A Jászok Egyesülete és ""A Jászságért"" Alapítvány első negyedszázada 1990-2015. Írta és szerk.: Dobos László Dr."
"Bp., 2016, ""A Jászságért"" Alapítvány. 141 p., 1 sztl.lev."
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
7
Almanach 1913.

Szerk.: Sebők Zsigmond és Benedek Elek. A Jó Pajtás könyvtára.
Bp., 1913, A Jó Pajtás Kiadóhivatala. 127 p., 1 sztl.lev.
Kiadói kopott, viseltes félvászon kötésben.
1000
8 AMBRUS ZOLTÁN
Költők és szerzők.

Irodalmi karcolatok.
Bp., é.n., Athenaeum. 165 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
9 ANTOLÓGIA
Lélegzet 2.

Szerk.: Györe Balázs, Legéndy Péter, Miklóssy Endre, Rácz Péter, Tábor Ádám. Megjelent 3400 pld.-ban.
Bp., 1987, k.n. 256 p., 2 sztl.lev., Miklóssy E. által dedikálva.
Kiadói ill. papírborítóban, néhány lapon filces firkálás, de a szöveget nem érinti, olvasható.
1000
10 ARCANUM DIGITÉKA
eRMK Elektronikus Régi Magyar Könyvtár.

Szabó Károly: Régi Magyar Könyvtár I-II. (1473-1711). Sztripszky Hiador: Adalékok… (1472-1711). Régi Magyarországi Nyomtatványok I-III. (1473-1655).
PC CD-ROM.
1000
11 ARCANUM DIGITÉKA
Magyar könyvészet 1712-1920.

Petrik Géza retrospektív bibliográfiája és a pótlások.
PC CD-ROM.
1000
12 ARDAY LAJOS
Az Egyesült Királyság és Magyarország.

Nagy-Britannia és a magyar-angol kapcsolatok a 20. században. Az Antall József Baráti Társaság évkönyvei - 18.
Bp., 2005, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó. 504 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
13 ÁRJEGYZÉK
2 db Philips rádió árjegyzék.

1942-1943, 1943-44. Gazdagon illusztráltak.
Bp., 1942-43, Philips.
1800
14 ÁRJEGYZÉK
2 db Standard rádió árjegyzék.

1940/41, 1942-43. Gazdagon illusztráltak.
Bp., 1940-42, Standard Rádió.
Mindkettő tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1800
15 ÁRJEGYZÉK
48. karácsonyi árjegyzék Märklin és egyéb mechanikai játékokról.

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1938, Klein Dezső. 31 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
3000
16 ÁRJEGYZÉK
A Richter-féle Horgony-Kőépítőszekrények.

Gazdagon illusztrált.
Bécs, é.n. (1900 k.), Richter F. Ad. és Társa. 31 p.
Tűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban.
5000
17 ÁRJEGYZÉK
Aladdin-lámpa.

Bp., 1928, Aladdin Kereskedelmi Rt. 4 o.

1500
18 ÁRJEGYZÉK
Az 1942-es rádió-ujdonságok.

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1942, Chmura.
Tűzve, viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban.
1500
19 ÁRJEGYZÉK
Az 1943. évi rádiók árjegyzéke.

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1943, Maulis Ferenc.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1800
20 ÁRJEGYZÉK
"Eichel ""boldog otthon"" árjegyzék."

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1937, Eichel Miksa és Fiai.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1800
21 ÁRJEGYZÉK
"Eichel ""boldog otthon"" árjegyzéke."

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1939, Eichel Miksa és Fiai.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban + 3 db színes lakberendezési terv.
3000
22 ÁRJEGYZÉK
Eichel bútor.

Gazdagon illusztrált.
Bp., é.n., Eichel Miksa és Fiai.
1800
23 ÁRJEGYZÉK
Kályha és tűzhely árjegyzék - 1939.

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1939, Budapest-Salgótarjáni Gépgyár és Vasöntő Rt. 19 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
24 ÁRJEGYZÉK
Orion rádió 41-es árjegyzék.

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1941, Orion.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
25 ÁRJEGYZÉK
Orion rádió 43-as árjegyzék.

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1943, Orion.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
26 ÁRVERÉSI KATALÓGUS
7 db különféle árverési katalógus.

Dorotheum 558. Kunstauktion - 1962. dec. 4-7. Ofotért 13. árverés - 1987. nov. 16-17. Ofotért 14. árverés - 1988. máj. 9-10. Ofotért 15. árverés - 1988. nov. 21-22. Ofotért 16. árverés - 1989. ápr. 24.
Arte Galéria és Aukciós Iroda 13. grafikai árverés - 2003. ápr. 25.
Biksady 8-9. árverés - 2013. máj. 7-8.
1000
27 ÁRVERÉSI KATALÓGUS
Nagyházi 19. műtárgyárverés.

1997. dec. 13-14. + leütési lista.
Bp., 1997, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Hozzá tartozik: Nagyházi 31. műtárgyárverés. 1998. dec. 12-13. + leütési lista. Bp., 1998, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Nagyházi 34. műtárgyárverés. 1999. ápr. 29. + leütési lista. Bp., 1999, Nagyházi Galéria és Aukciósház.
Mindegyik kiadói ill. papírborítóban (3 db).
1000
28 ÁRVERÉSI KATALÓGUS
Nagyházi 42. festményárverés.

Régi mesterek, 19. és 20. századi festmények árverése. 1999. nov. 30. + leütési lista.
Bp., 1999, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Hozzá tartozik: Nagyházi 46. festményárverés. Régi mesterek és 19. századi festmények árverése. 2000. márc. 21. + leütési lista. Bp., 2000, Nagyházi Galéria és Aukciósház. Nagyházi 53. grafikai árverés. Grafikák árverése. 2000. szept. 27. Bp., 2000, Nagyházi Galéria és Aukciósház.
Mindegyik kiadói ill. papírborítóban (3 db).
1000
29 ASPERJÁN GYÖRGY
Fogadj szívedbe.

József Attila életregénye.
Bp., 2005, Aspy Stúdió. 787 p.
Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
30 ASZTALOS MIKLÓS
II. Rákóczi Ferenc és kora.

64 táblával és 1 térképpel.
Bp., 1934, Dante. 492 p., 64 tábla képmelléklet, 1 kihajtható térkép.
Kiadói ill. félvászon kötésben, gerince viseltes.
1400
31 BABUCS ZOLTÁN
Jászsági honvédek a II. világháborúban.

"II. kötet. ""Megremeg a föld, amerre magyar honvéd lába lép…"" a m. kir. jászberényi 2/III. és 32/III. honvéd zászlóaljak története (1939-1943)."
Jászberény, é.n., Jász Honvédekért Alapítvány. 168 p.
Kiadói ill. papírborítóban, lapok alja vízfoltos.
1000
32 BADSEY, STEPHEN DR.
D-Day - A partraszállás története a normandiai partoktól Franciaország felszabadításáig.

Ford.: Sebők János.
Bp., 1997, Ferenczy Könyv- és Lapkiadó. 284 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
33 BAKAY KORNÉL
Honfoglalás- és államalapítás-kori temetők az Ipoly mentén.

Studia Comitatensia 6. Megjelent 1000 pld.-ban.
Szentendre, 1978, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 200 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
34
Barokk tervek és vázlatok 1650-1760.

A bevezető tanulmányt és a katalógust írta és összeállította: Voit Pál. Szerk.: D. Buzási Enikő.
Bp., [1981], Magyar Nemzeti Galéria. 175 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
35 BARTÓK BÉLA - LENGYEL MENYHÉRT
A csodálatos mandarin.

Megjelent 2000 pld.-ban.
H.n., é.n., Tevan Kiadó - Magyar Bibliofil Társaság. 77 p.,1 sztl.lev.
Kiadói ill. vászonkötésben.
1000
36
A beregszászi magyar gimnázium története 1864-1989.

Szerk.: Benda István, Dr. Orosz László. A Magyarságkutatás könyvtára IV.
Bp., 1990, Magyarságkutató Intézet. 282 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
37 BERÉNYI ZSUZSANNA ÁGNES
Kossuth Lajos és a szabadkőművesek.

[Bp.], 2002, Argumentum. 174 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
38 BIBÓ ISTVÁN
A harmadik út és a következő nemzedék.

Genf, 1981, k.n. 47 p.
Kiadói viseltes papírborítóban.
1000
39 BOCS BÁLINT
Tányértalpú koma csodálatos kalandjai Amerikában, hajótörése és szerencsés hazaérkezése.

Mühlbeck Károly rajzaival.
Bp., 1912, Singer és Wolfner. 207 p.
Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben, gerince javított, pótolt.
1900
40 BODNÁR ÉVA
Boldizsár István.

Mai magyar művészet.
Bp., 1981, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 46 p. + képmelléklet, Boldizsár I. által dedikálva.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
41 BOLDIZSÁR ILDIKÓ
Mesepoétika.

Első magyar nyelvű kiadás. Írások mesékről, gyerekekről, könyvekről. Ill.: Horváth Andrea.
Bp., 2004, Akadémiai Kiadó. 312 p., 2 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
42
A bonsai titkai.

Ford.: Neményi András.
Bp., 1996, Ferenczy Könyvkiadó. 100 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
43 BOSBEIJK, STEFAN
Észak-Korea 2002.

Egy turistaút tükre. Ford.: Gazsi Miklós. Emlékmű Könyvek.
Bp., 2002, A fordító magánkiadása. 89 p., 2 sztl.lev. + képmellékletek.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
44 BOTOS JÁNOS
Banki értékpapírok Magyarországon.

Bp., 2008, Szaktudás Kiadó Ház. 293 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1400
45
Bútorasztalos.

3. bővített kiadás. Szerk.: Pál Armand. Ipari szakkönyvtár.
Bp., 1962, Műszaki Könyvkiadó. 305 p.
Viseltes, sérült, kiadói ill. papírborítóban.
1000
46 BYAM, MICHELE
Fegyverek és páncélok.

A kézifegyverek története - a kőbaltától a vadnyugati pisztolyokig. Ford.: Szilágyi Tibor. Szemtanú 4.
Bp., 1990, Park Könyvkiadó Kft. 63 p.
Kiadói vászonkötésben, sérült ill. papír védőborítóban.
1000
47 CHANDLER, DAVID
The Art of Warfare on Land.

London - New York - Sydney - Toronto, 1974, Hamlyn. 240 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
48 CRAWFORD, ILSE
Home is where the heart is?.

Photographs by Martyn Thompson.
London, é.n., Quadrille. 159 p.
Kiadói ill. vászonkötésben.
1600
49 CZINEGE ERIK DR. - HELMÉCZY MÁTYÁS DR. - MAKAY LÁSZLÓ - SZIRÁKI GYÖRGY DR. - TÓTH SÁNDOR
Dunaharaszti története I.

A kezdetektől a nagyközséggé szerveződésig. Dunaharaszti Múzeumi Füzetek I.
Dunaharaszti, 2000, Dunaharaszti Helytörténeti Emléktár. 259 p., Helméczy M. és Makay L. által dedikálva. Hozzá tartozik: Helméczy Mátyás dr. - Surányi József: Dunaharaszti története II. A nagyközséggé szerveződéstől (1872) a második világháború végéig. Dunaharaszti Múzeumi Füzetek III. Dunaharaszti, 2000, Dunaharaszti Helytörténeti Emléktár. 287 p., Helméczy M. által dedikálva.
Mindkettő kiadói ill. kartonkötésben.
1400
50 CSÁK ZSÓFIA
Az ostffyasszonyfai hadifogolytábor története 1915-1918.

Bővített, átdolgozott kiadás.
H.n., 2006, Vas Megyei Temetkezési Vállalat - Ostffyasszonyfa Község Önkormányzata - Nagysimonyi Község Önkormányzata. 64 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
51 CSEKE LÁSZLÓ
Észak-Magyarország gyógyfürdői és fürdői.

Magyarország gyógyfürdői.
Bp., 1982, Panoráma. 235 p.
Kiadói kopottas, ill. kartonkötésben.
1000
52 CSONKARÉTI KÁROLY
Horthy, a tengerész.

Változatlan második kiadás.
Bp., 1993, Zrínyi Kiadó. 135 p. + képmelléklet.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
53 CSORBA LÁSZLÓ
Széchenyi István.

Bp., 1991, Officina Nova. 195 p., 2 sztl.lev. + képmelléklet.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
54 CSUKLY LÁSZLÓ
Babits Mihály és Esztergom.

Komárom megyei Honismereti Kiskönyvtár. Megjelent 520 pld.-ban.
Tatabánya, 1980, József Attila Megyei Könyvtár. 68 p. + képmelléklet, dedikált (?).
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
55 DÁVID ANTAL
Bábel és Assur.

I. Történet. Szent István Könyvek 32. sz.
Bp., 1926, Szent-István-Társulat. 179 p. + kihajtható melléklet. Hozzá tartozik: Dávid Antal: Bábel és Assur. II. Művelődés. Szent István Könyvek 54-55. sz. Bp., 1928, Szent-István-Társulat. 264 p.
Mindkettő kiadói ill. papírborítóban.
1500
56 DEMETER FERENC - UJHÁZY LÁSZLÓ DR. - VASTAGH LÁSZLÓ
Tizenöt éve híd a társadalom és a honvédség között.

Bp., 2016, Zrínyi Kiadó - Magyar Tartalékosok Szövetsége. 64 p.
Kiadói kartonkötésben.
1000
57 DÉR PÁL
A letűnt riport nyomában.

H.n., 1942, A szerző kiadása. 111 p.
Amatőr papírborítóban, eredeti viseltes, ill. papírborító felkasírozva.
1000
58
A Design aranykönyve 1998.

Főszerk.: Kárpáti Tamás. Háromnyelvű (magyar - német - angol).
H.n., 1998, EstinWest Kft. 127 p. Hozzá tartozik: Antikvitás & design aranykönyve 1999. Főszerk.: Kárpáti Tamás. Háromnyelvű (magyar - német - angol). H.n., 1998, EastinWest Kft. 167 p.
Mindkettő kiadói kartonkötésben.
1000
59
Die Weine aus dem Mátravorland.

Szerk.: Csizmadia László. Fotó: Szelényi Károly.
H.n., 2001, Magyar Képek. 81 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
60
A Dontól a Marosig… 1943-1944.

A X. és XI. Makói Honvédnap és Találkozó 2003, 2004. A Makói Múzeum Füzetei 104. Szerk.: Halmágyi Pál. Megjelent 400 pld.-ban.
Makó, 2005, Makó Város Önkormányzati Képviselő-testülete. 91 p., 2 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
61 DRÁBIK JÁNOS
Uzsoracivilizáció I.

A kamatkapitalizmus új világrendje.
[Debrecen], 2002, Gold Book. 477 p., 1 sztl.lev.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban, néhány oldalon filctollas jelölések.
1000
62 DRÁBIK JÁNOS
Uzsoracivilizáció II.

A kamatkapitalizmus új világrendje.
[Debrecen], 2003, Gold Book. 478 p., 1 sztl.lev.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
63 DRÁBIK JÁNOS
Uzsoracivilizáció III.

A világkormányzat menetrendje.
[Debrecen], 2003, Gold Book. 480 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
64 DRAHOTÚSZKY REZSŐ
A nyilvános számadásra kötelezett egyletek és vállalatok adó-, illeték- és egyéb ügyeit tárgyazó kézikönyv….

… a nyilvános számadásra kötelezett egyletek és vállalatok élén álló igazgatok, vezértitkárok, ügyvédek, részvényesek, biztosító társulatok, pénzügyi tisztviselők, az adókivető és adófelszólamlási bizottság elnökei és tagjai, valamint az adókivetés körül működő jegyzői kar számára..
Bp., 1891, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 2 sztl.lev., 254 p., X p., 1 sztl.lev.
Kiadói viseltes, foltos vászonkötésben.
1000
65 DUQUESNE, JACQUES
Mária.

Ford.: Berecz Ágoston.
Bp., 2007, Európa Könyvkiadó. 225 p., 1 sztl.lev.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
66 EGO
Huszonegy év korkülönbség.

Erotikus regény. Új Magazin könyvek XIV. kötet.
Bp., é.n., Balsac. 156 p., 2 sztl.lev.
Viseltes, sérült kiadói papírborítóban.
1000
67
Egy marék búza.

Elbeszélések. Szerk.: Szíj Rezső.
Bp., 1943, Misztótfalusi. 151 p.
Kiadói viseltes, ill. (A. Tóth S.) papírborítóban.
1000
68 EÖTVÖS KÁROLY
Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II.

Második kiadás. Eötvös Károly Munkái VII-VIII.
Bp., 1902, Révai Testvérek. 2 sztl.lev., 320 p., 2 sztl.lev.. 2 sztl.lev., 317 p., 1 sztl.lev.
Kiadói szecessziós, aranyozott vászonkötésben, gerince picit kopott (2 db).
1000
69
Érték - Művészet - Mecenatúra.

[Öt év, kétszáz kiállítás, ötszáz alkotóművész]. [A Magyarországi Volksbank Zrt. kiállításai 2003 és 2008 között]. Szerk.: Bretus Imre. Fotók: ARTendo és Fényes Gábor. Kétnyelvű (magyar - angol).
Bp., é.n., Magyarországi Volksbank Zrt. 343 p.
Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1400
70 ESTERHÁZY PÉTER
Függő.

- bevezetés a szépirodalomba -. A kötetet szerkesztette, a mű szövegét sajtó alá rendezte és a jegyzeteket összeállította: Jankovics József. Matúra klasszikusok 12.
H.n., 1993, Ikon Kiadó. 111 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
71
Észak-Bácska.

Monográfia. Szerk.: Dr. Gyenes Antal. Megjelent 3000 pld.-ban.
Bp., 1972, Mezőgazdasági Kiadó. 284 p. + képmellékletek.
Kiadói vászonkötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
1000
72
Az év fotói 2014.

Magyar Sajtófotó-kiállítás 2014. Szerk.: Bánkuti András.
H.n., 2014, MÚOSZ - Viva Média Holding. 264 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
73 ÉVKÖNYV
A Magyar Honvédség Évkönyve 2009.

Bp., 2010, Zrínyi Kiadó. 200 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
74 ÉVKÖNYV
A Magyar Honvédség Évkönyve 2016.

Bp., 2017, Zrínyi Kiadó. 217 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
75 ÉVKÖNYV
Évkönyv 3.

(2011. május 22. - 2012. december 31.). Szerk.: Szabó József. Megjelent 400 pld.-ban.
Bajmok, 2013, Vajdasági Magyar Helytörténeti Egyesület. 235 p., 2 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
76 FALUDY ANIKÓ
Bizánc festészete és mozaikművészete.

Bp., 1982, Corvina Kiadó. 62 p. + képmelléklet, Váradi Lászlónak dedikált pld.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
77
Farkas Ferenc szobrászművész.

H.n., 2005, EDU-ART Bt. 79 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
78 FARRINGTON, KAREN
Küzdelem a győzelemért.

Harc vízen, levegőben és a szárazföldön. Ford.: Szilágyi Béla, Veréb András, Zsolnai Lajos.
Debrecen, 1999, Hajja & Fiai Könyvkiadó Kft. 248 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
79 FEKETE ISTVÁN
Kittenberger Kálmán élete.

Ill.: Pfannl Egon.
Bp., 1962, Móra Ferenc Könyvkiadó. 278 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
1000
80
Fényesszemű Mókus kalandjai.

Tündérvásár könyvtára II. sorozat.
Bp., é.n., Pallas. 96 p.
Kiadói ill. (Jeges) kartonkötésben.
1000
81 FISHER, H. A. L.
Európa története I-II.

Ford.: Benedek Marcell.
Bp., [1943], Singer és Wolfner. 576 p., 1 sztl.lev.. 535 p.
Kiadói félvászon kötésben (2 db).
1000
82
Flamand kalendárium.

A kiadvány az Országos Széchényi Könyvtár Cod. Lat. 396. jelzetű kódexének hasonmása.
Kiadói bársonykötésben. Hozzá tartozik: Soltész Zoltánné: Flamand kalendárium. Kísérőtanulmány az Orsz. Széchényi Könyvtár Cod. Lat. 396. jelzetű kódexének hasonmás kiadásához. Bp., 1983, Helikon. 45 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban.
A két kötet ill. védőmappában van.
1000
83 FOLYÓIRAT
Die Anzeige.

Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 2. sz.
Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 73-120 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
84 FOLYÓIRAT
Die Anzeige.

Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 4. sz.
Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 169-216 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
85 FOLYÓIRAT
Die Anzeige.

Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 5. sz.
Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 217-268 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
86 FOLYÓIRAT
Die Anzeige.

Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 6. sz.
Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 269-320 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
87 FOLYÓIRAT
Die Anzeige.

Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 8. évf. 4. sz.
Stuttgart, 1932, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 185-228 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
88 FOLYÓIRAT
Die Anzeige.

Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 1. sz.
Stuttgart, 1933, Storchverlag Reutlingen-Stuttgart. 72 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
89 FOLYÓIRAT
Die Anzeige.

Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 8. évf. 3. sz.
Stuttgart, 1932, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 133-184 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
90 FOLYÓIRAT
Die Anzeige.

Zeitschrift für das Anzeigenwesen. 9. évf. 3. sz.
Stuttgart, 1933, Storch-Verlag Reutlingen-Stuttgart. 121-168 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
91 FOLYÓIRAT
Érdekes Ujság.

Képes hetilap. 2 db szórványszám. I. évf. 1. sz. 1956. dec. 20.. II. évf. 1. sz. 1957. jan. 4.
Bp., 1956-57, Érdekes Újság Kiadóhivatala.
1000
92 FOLYÓIRAT
Fényképészeti Ujdonságok.

3. sz. 1927. márc. 1.
Bp., 1927, Wanaus József Fényképészeti Szaküzlet. 12 p.
Tűzve, kiadói ill. (Richter) papírborítóban.
1000
93 FOLYÓIRAT
Fényképészeti Ujdonságok.

2. sz. 1926. dec. 1.
Bp., 1926, Wanaus József Fényképészeti Szaküzlet. 12 p.
Tűzve, kiadói ill. (Richter) papírborítóban.
1000
94 FOLYÓIRAT
Füredi História.

Helytörténeti folyóirat. X. évf. 1-3. sz. 2010. 24-26. sz. Fel. szerk.: Baán Beáta.
Balatonfüred, 2010, Balatonfüredi Helytörténeti Egyesület. 28 p.. 36 p.. 28 p.
Mindhárom tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
95 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. XXXIII. évf. 10. sz.
Bp., 1930, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 217-263 p.
Kiadói viseltes ill. papírborítóban, gerince sérült.
1000
96 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 10. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 93-102 p. + Muskátli: 57-61 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
1000
97 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 11. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 103-112 p. + Muskátli: 63-67 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1500
98 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Szerk.: Györgyi Kálmán. XXXII. évf. 5-6. sz.
Bp., 1929, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 tábla képmelléklet, 89-127 p., 1 sztl.lev.
Viseltes, kiadói ill. papírborítóban, gerince sérült.
1000
99 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Orsz. Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXV. évf. 1-2. sz.
Bp., 1933, O. M. Iparművészeti Társulat. VI p., 39 p.
Kiadói viseltes ill. papírborítóban, kötése meglazult, borító elválik a könyvtesttől.
1000
100 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLI. évf. 8. sz.
Bp., 1938, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 185-211 p. + Muskátli: 101-115 p.
Viseltes, kiadói papírborítóban, borító elválik a könyvtesttől.
1000
101 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 2. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 11-19 p. + Muskátli: 7-11 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
1000
102 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 1. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 9 p. + Muskátli: 1-5 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
1000
103 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXIX. évf. 3. sz.
Bp., 1936, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 53-79 p. + Muskátli: 33-47 p.
Viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban.
1000
104 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Szerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXVI. évf. 5-6. sz.
Bp., 1933, O. M. Iparművészeti Társulat. 81-123 p.
Kiadói ill. papírborítóban, gerince viseltes.
1000
105 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXIX. évf. 2. sz.
Bp., 1936, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 29-51 p. + Muskátli: 17-31 p.
Viseltes kiadói ill. papírborítóban, kötése meglazult, lapok kijárnak.
1000
106 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXIX. évf. 8. sz.
Bp., 1936, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 169-191 p. + Muskátli: 105-119 p.
Viseltes, kiadói ill. papírborítóban, egy melléklet hiányzik, néhány lap kijár.
1000
107 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLI. évf. 5-6. sz.
Bp., 1938, O. M. Iparművészeti Társulat. III p., III p., 117-151 p. + Muskátli: 65-79 p.
Viseltes, kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár.
1000
108 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. XXXVI. évf. 9-10. sz.
Bp., 1933, O. M. Iparművészeti Társulat. 165-211 p. + képmellékletek.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
109 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 3. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 21-29 p. + Muskátli: 13-17 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
1000
110 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XXXIX. évf. 4. sz.
Bp., 1936, O. M. Iparművészeti Társulat. 7 sztl.lev., 81-107 p. + Muskátli: 49-63 p.
Viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban, néhány lap sérült, rossz állapotú.
1000
111 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 9. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 83-92 p. + Muskátli: 51-55 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
1000
112 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 8. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 73-82 p. + Muskátli: 45-49 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
1000
113 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLI. évf. 4. sz.
Bp., 1938, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., 85-115 p. + Muskátli: 49-63 p.
Viseltes, kiadói papírborítóban, néhány lap kijár, borító elválik a könyvtesttől.
1000
114 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya-Frischauf Ferenc. XXXIII. évf. 9. sz.
Bp., 1930, O. M. Iparművészeti Társulat. 181-215 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
115 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLI. évf. 7. sz.
Bp., 1938, O. M. Iparművészeti Társulat. 1 sztl.lev., III p., 153-183 p. + Muskátli: 81-99 p.
Viseltes, kiadói papírborítóban, néhány lap kijár, borító elválik a könyvtesttől.
1000
116 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 4. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 31-41 p. + Muskátli: 19-25 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
1000
117 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XL. évf. 8. sz.
Bp., 1937, O. M. Iparművészeti Társulat. 2 sztl.lev., III p., III. p., 193-215 p. + Muskátli: 105-119 p.
Viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár, borító elválik a könyvtesttől.
1000
118 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XLV. évf. 7. sz.
Bp., 1942, O. M. Iparművészeti Társulat. 63-72 p. + Muskátli: 39-43 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
1000
119 FOLYÓIRAT
Magyar Iparművészet.

Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat, az Iparművészeti Múzeum és Iskola közlönye. Főszerk.: Szablya Frischauf Ferenc. XL. évf. 9-10. sz.
Bp., 1937, O. M. Iparművészeti Társulat. 217-255 p., III p., Muskátli: 121-143 p. + VII p.
Viseltes, sérült kiadói ill. papírborítóban, néhány lap kijár, borító elválik a könyvtesttől.
1000
120 FOLYÓIRAT
Magyar Lányok - 1906 I-II.

Képes hetilap fiatal leányok számára. Szerk.: Tutsek Anna. XII. évf. 1-52. sz.
Bp., 1906, Singer és Wolfner. 2 sztl.lev., 420 p.. 2 sztl.lev., 420 p.
Korabeli kopottas félvászon kötésben (2 db).
1800
121 FOLYÓIRAT
Magyar Múzsa.

Kulturális folyóirat. I. évf. 1. sz. 2008. márc. Főszerk.: Lovas Dániel.
Kecskemét, 2008, Kecskeméti Lapok Kft. 104 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
122 FOLYÓIRAT
Magyar Turán-Sumir Szemle.

Szerk.: vitéz Kovács Jenő György. VII. évf. 24. sz. 1969. ápr. Gépelt.
Bruxelles, 1969, Turán-Szumir Történelmi Társaság Belgiumi Csoportja. 1 sztl.lev., 105 p., 1 sztl.lev.
Papírborítóban.
1000
123 FOLYÓIRAT
Mikrobibliofilok.

Magyar miniatűrkönyv gyűjtők lapja. 14 db szórványszám. 1984-87. Főszerk.: Janka Gyula.
Bp., 1984-87, Gutenberg Művelődési Otthon.
Mindegyik tűzve.
1000
124 FOLYÓIRAT
Nyíl.

Szépirodalmi hetilap. 17 db szórványszám. I-II. évf. Szerk.: Dr. Szántó Andor.
Bp., 1931-32, Dr. Szántó Andor.
Mindegyik viseltes állapotban.
1500
125 FOLYÓIRAT
Színház.

Kritikai és elméleti folyóirat. 5 db szórványszám. XXXVII. évf. 8. sz. 2004. aug.. XXXVII. évf. 9. sz. 2004. szept.. XXXVII. évf. 11. sz. 2004. nov.. XLVII. évf. 2. sz. 2014. febr.. XLVII. évf. 4. sz. 2014. ápr.
Mindegyik tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
126 FOLYÓIRAT
Thalassa.

Pszichoanalízis - Társadalom - Kultúra. A Ferenczi Sándor Egyesület lapja. 5. évf. 1-2. sz. Holocaust emlékszám. Megjelent 1500 pld.-ban.
Bp., 1994, T-Twins Kiadó. 353 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
127 FOLYÓIRAT
Ünnep.

Képes szépirodalmi hetilap. Főszerk.: Megyery Ella. II. évf. 41-52. sz.
Bp., 1935, k.n.
Mindegyik ill. papírborítóban, egybekötve, borító nélkül.
1000
128 FOLYÓIRAT
Wiener Mitteilungen.

Aus dem Gebiete der Literatur, Kunst, Kartographie und Photographie. 10. März 1912.
Wien, 1912, R. Lechner K. u. K. 6 sztl.lev., 130-160 p., 4 sztl.lev.
Picit viseltes kiadói papírborítóban.
1500
129 FORMANOVÁ, MARTINA
Illatos fehérneműk hajtogatója.

Ford.: V. Detre Zsuzsa.
Bp., 2006, Ulpius-ház Könyvkiadó. 221 p., 1 sztl.lev., dedikált.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
130 FÖLDI ESZTER - BAKOS KATALIN DR.
Mucha és társai.

Szecessziós plakátok a Magyar Képzőművészeti Egyetem gyűjteményéből.
Bp., 2001, Magyar Képzőművészeti Egyetem. 128 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1500
131 GAAL MÓZES
Aranyos köd.

Bp., 1901, Franklin-Társulat. 167 p.
Korabeli vászonkötésben.
1000
132 GÁBRIS JÓZSEF
A Csongrády család Szőgyénben.

Szőgyén, 2004, Szőgyén Község. 26 p. + képmelléklet.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
133 GARBÓCI LÁSZLÓ
A budafoki Szent Lipót plébániatemplom harangjai.

Megjelent 1000 pld.-ban. Kereskedelmi forgalomba nem került.
Budafok, 2003, Savoyai Jenő Asztaltársaság. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
134 GERENDÁS LAJOS
Székelyderzs és erődtemploma.

2., teljesen átdolgozott kiadás. A Világörökség részét képező, a világ legjelentősebb unitárius templomának monográfiája.
H.n., é.n., Unicus. 158 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
135 GYULAI PÁL
Vörösmarty életrajza.

Bp., é.n., Franklin-Társulat. 240 p.
Korabeli kopottas vászonkötésben.
1000
136
A háborúk világtörténete.

Katonai újítások, amelyek megváltoztatták a történelem menetét. Szerk.: Richard Holmes. Ford.: Félix Pál.
Bp., 1992, Corvina. 303 p.
Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban.
1000
137 HANSEN, ERIK
Az aranyfolyó országa.

Leidenfrost Sándor eredeti rajzaival.
Bp., 1923, Athenaeum. 128 p.
Kiadói viseltes, sérült ill. félvászon kötésben. Néhány oldalon ceruzás firkálásokkal.
1000
138 HASZNÁLATI UTASÍTÁS
3 db Telefunken készülék használati utasítás.

Telefunken 437. Telefunken 2T64U. Telefunken 1T76V.
H.n., é.n., Telefunken.
1200
139 HASZNÁLATI UTASÍTÁS
Így kezeljük a 122 típusu Orion rádiókészüléket.

Bp., é.n., Orion. 4 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1200
140 HEGEDÜS LORÁNT
Ady és Tisza.

Bp., é.n., Nyugat. 120 p.
Kiadói vászonkötésben, sérült, szakadt ill. (Lengyel) papír védőborítóban. A kötetben ceruzával írt jegyzetek.
1000
141 HEGEDÜS LORÁNT
Kossuth Lajos, legendák hőse.

Bp., é.n., Athenaeum. 356 p. + képmellékletek.
Kiadói viseltes vászonkötésben, ill., szakadozott papír védőborítóban.
1000
142 HETÉNYI GÉZA DR.
Az anyagcserebetegségek kór- és gyógytana.

A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CXXXVI. kötet.
Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 370 p.
Kiadói vászonkötésben.
1000
143 HIVEKOVICS ÁKOS
Hét év hét kontinensen.

A természet védelméért.
Bp., 2001, Bioszféra Könyvek. 285 p., 1 sztl.lev.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
144 HOGYOR JÓZSEF
A bércek titkai.

Veszprém, 1984, Idegenforgalmi Hivatal. 203 p. + képmelléklet, dedikált.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
145
Il Diario dell assedio e liberazione di Buda del 1686 del barone romano Michele D Aste.

A cura di (szerk.): Ernesto Piacentini. Con 33 incisioni risalenti ai tempi delle vicende.
Roma - Bp., 1991, Bulzoni Editore - Corvina. 211 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
146
Írások Pusztaszerről.

Szerk.: Juhász Antal.
Szeged, é.n., Csongrád Megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztály. 34 p., 1 sztl.lev.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
147 ISMERTETŐ
Fischer Sándor összecsukható kárpitozott bútor készítő ágy ismertetője.

Gazdagon illusztrált.
Bp., é.n., Fischer Sándor. 4 o.
1200
148 ISMERTETŐ
Milyen Tungsram-csövekkel működnek az Orion rádiók?

Bp., 1944, Orion. 7 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1000
149 ISMERTETŐ
Orion rádió typ 099.

Gazdagon illusztrált.
Bp., é.n., Orion. 4 o.
1500
150 JECKEL, STEFAN
Russische Metall-Ikonen - in Formsand gegossener Glaube.

3. Auflage.
Bramsche, 1995, Rasch Verlag. 264 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
151 JÓZSA BÉLA
Egyetemisták az ostromgyűrűben.

A Magyar Királyi I. Honvéd Egyetemi Rohamzászlóalj története 1944. októberétől 1945. február 14-ig.
Bp., 1999, Történelmi Hagyományőrző és Hadisírgondozó Alapítvány. 333 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben.
1200
152
Józsefvárosi kódex 2000.

Írta és szerk.: Pilinyi Péter és Sarkady Sándor.
Bp., 2000, Quint Reklámügynökség. 164 p., 18 sztl.lev.
Kiadói bársonykötésben.
1000
153 KALAPIS ZOLTÁN
Életrajzi kalauz II.

H-Ő. Ezer magyar biográfia a délszláv országokból. Megjelent 1000 pld.-ban.
Újvidék, 2003, Forum Könyvkiadó. 2 sztl.lev., 377-725 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
154 KÁLLAI ERNŐ
A természet rejtett arca.

22 képpel.
Bp., é.n., Misztótfalusi. 18 p., 36 p.
Tűzve, viseltes, sérült, foltos kiadói ill. papírborítóban.
1000
155 KAPRONCZAY KÁROLY - KAPRONCZAY KATALIN
Az orvostörténelem Magyarországon.

- egy szaktudomány története -.
Bp., 2005, Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum. 146 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
156 KARÁTSON GÁBOR
Ulrik úr keleti utazása avagy A zsidó menyasszony I-II.

2000 Könyvek.
Bp., 1992, Európa Alapítvány. 569 p., 2 sztl.lev.. 572 p., 2 sztl.lev.
Mindkettő kiadói papírborítóban.
1500
157 KARDOS GÉZÁNÉ VÁSÁRY ERZSÉBET
Naplótöredékek, emlékmorzsák életemből.

Hajdúböszörmény, 2000, Tabulár Bt. 226 p. + képmelléklet.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
158 KARDOS SAMU, DR.
Báró Wesselényi Miklós élete és munkái I-II.

Bp., 1905, Légrády Testvérek. LXIV p., 514 p. + kihajtható mellékletek. 2 sztl.lev., 614 p., 1 sztl.lev. + kihajtható mellékletek.
Mindkettő kiadói, kopott, viseltes félbőr kötésben.
5000
159 KARIKÓ SÁNDOR
A társadalmi-politikai megalkuvás.

A konformizmus-kutatás alapkérdéseiről.
Bp., 1995, Gondolat. 195 p., dedikált.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
160 KÁRMÁN MÓR
Egy kis történetphilosophia.

Művelődésünk fejlődésének törvényszerűsége.
Bp., 1908, k.n. 35 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1000
161 KATALÓGUS
Der kleine Eisenbahn-Ingenieur.

Háromnyelvű (német - francia - angol) vasútmodell katalógus. Gazdagon illusztrált.
H.n., 1898, Marke Bavaria. 19 p.
Tűzve, viseltes kiadói papírborítóban.
5000
162 KATALÓGUS
Marabu Ichor, Diox és Meidinger folytonégő kályhák.

Gazdagon illusztrált.
Bp., 1931, Magyar Radiátorgyár Rt.
Ill. papírborítóban, zsinórral összefűzve.
1800
163 KATALÓGUS
Orion rádió katalógus 1943-1944.

Gazdagon illusztrált.
H.n., 1943, Orion.
Ill. papírborítóban, zsinórral összefűzve.
3000
164 KEDVES GYULA
Szabolcs a hazáért.

A 48. honvéd zászlóalj története az 1848-49-es szabadságharcban.
Bp., 2002, Heraldika Kiadó. 301 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
165 KELLÉR DEZSŐ
Kortársak és sorstársak.

Kellér Dezső műhelyében.
Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. 195 p., 1 sztl.lev. + képmellékletek.
Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban.
1000
166 KENEDI GÉZA, DR.
Védőbeszéde a Szanin-pörben.

Melléklet a Jogtudományi Közlöny 1909. évi 50. számához.
Bp., 1909, Jogtudományi Közlöny. 20 p.
Szakadtas papírborítóban, viseltes állapotban.
1000
167
Keszthelyi gazdász énekeskönyv.

I. kiadás. Összeállította: Dr. Szabó István, Dr. Burucs Zoltán, Szijj Ferenc.
[Keszthely], 2006, Georgikon Mezőgazdaságtudományi Kar. 154 p., Szabó I. által dedikálva.
Kiadói papírborítóban.
1000
168
Kiegészítés a Szíj Rezső bibliográfiához.

1941-1979. Gyűjteményem 5. Műbarátok Kiskönyvtára.
Bp., 1980, Budapesti Műgyűjtők és Műbarátok Egyesülete. 15 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1000
169 KINCSES KÁROLY
A két Reismann.

A magyar fotográfia történetéből, 31.
[Kecskemét], 2004, Magyar Fotográfiai Múzeum. 258 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
170 KISFALUDI LIPTHAY SÁNDOR
Vasútépítéstan I-II.

I. Általános rész. II. A vasúti felépítmény.
Bp., 1886, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. XII p., 324 p.. VIII p., 269 p.
Amatőr viseltes félvászon kötésben, az első kötetből hiányzik a címoldal.
1000
171 KISFALUDI LIPTHAY SÁNDOR
Vasútépítéstan.

Második kötet. A vasúti felépítmény. II. füzet. Kereszteződések és kitérők. A szöveg közé nyomott 781 ábrával.
Bp., 1891, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. X p., 498 p.
Korabeli viseltes, sérült, kopott kartonkötésben, néhány lap sérült, de szöveghiány nincs.
1000
172 KISS ÁKOS DR.
Mattioni Eszter művészete.

Megjelent 1000 pld.-ban.
Szekszárd, 1972, Szekszárdi Városi Tanács VB. 63 p. + képmelléklet.
Kiadói vászonkötésben, az ill. papír védőborító felkasírozva a vászonborítóra.
1000
173
Klaniczay-emlékkönyv.

Tanulmányok Klaniczay Tibor emlékezetére. Szerk.: Jankovics József.
Bp., 1994, MTA Irodalomtudományi Intézete - Balassi Kiadó. 485 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
174 KNER, EMERICH
Das Gebetbuch des Generals Gyulai.

Ein seltenes denkmal alter ungarischer Druckkunst. A magyar kiadással egy időben jelent meg, 200 pld.-ban.
Gyoma, 1926, Isidor Kner. 1 sztl.lev., 7 p., 3 sztl.lev.
Fűzve, kiadói papírborítóban, felvágatlan.
3000
175
A Kodály Chorus of Hungary pennsylvaniai látogatására kiadott emlékfüzet Andor István Paposi-Jobb rajzaival.

Clarion, 1974, Clarion State College - Clarion Community. 8 tábla.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
176
Koktélkönyv.

Szerk.: Kara Frost, Karen O Grady. Ford.: Karczag Júlia.
Bp., 2001, Gabo Könyvkiadó. 205 p., 1 sztl.lev.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
177 KOLLÁNYI BÉLA
Az újjáépült Budavári palota.

Bp., 1990, Műszaki Könyvkiadó. 252 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
178 KOLOZSVÁRI GRANDPIERRE EMIL
Lófő és Kora.

Bp., é.n., Hungária. 122 p.
Kiadói viseltes papírborítóban.
1000
179 KONSTAM, ANGUS
Híres felfedezések történelmi atlasza 1492-1600.

Ford.: Máté J. György, Sziklai István, Dr. Zánthó Róbert.
Bp., 2001, Glória Kiadó. 191 p.
Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
180
A Korán.

Ford.: Serdián Miklós György.
[Bp.], 2017, k.n. 422 p., 3 sztl.lev.
Kiadói kartonkötésben.
1000
181 KOSUTÁNY ISTVÁN, DR.
Kézvonalak - embersorsok.

Tudományos gyakorlati kéz-tan. Orvosok, tanítók, szülők, ábrázoló művészek és művelt laikusok számára. 265 a szerző által rajzolt ábrával és 16 mélynyomású táblával.
Bp., é.n., Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 303 p., XVI tábla képmelléklet.
Vászonkötésben.
1000
182 KÓSZÓ JÓZSEF - KLAUSZ CSABA
Kerítések.

Bp., 1991, Műszaki Könyvkiadó. 103 p., 2 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
183 KŐHEGYI MIHÁLY - SOLYMOSNÉ GÖLDNER MÁRTA
Madaras története az őskortól az újratelepítés befejezéséig (1810).

A Bajai Türr István Múzeum kiadványai 22. Megjelent 1500 pld.-ban.
Baja, 1975, Bajai Türr István Múzeum. 110 p., 1 sztl.lev.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1000
184 KRAUSE, CHESTER L. - MISHLER, CLIFFORD
2003 Standard Catalog of World Coins.

1901-Present.
Iola, 2002, Krause Publications. 2302 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
2600
185
Kunstgewerbe.

Ein Bericht über Entwicklung und Tätigkeit der Handwerker- u. Kunstgewerbeschulen in Preussen.
Berlin, 1922, Bund der Kunstgewerbeschulmänner. XII p., 69 p., 5 sztl.lev., 208 p. képmelléklet.
Kiadói viseltes félvászon kötésben.
1500
186
La Bruyére - Les caractéres ou les moeurs de ce siécle I-II.

2. kiadás.
Paris, 1867, Bureaux de la Publication. 192 p., 208 p.
Korabeli kopottas vászonkötésben.
1000
187
La guerre et la montagne dans l histoire des Roumains.

Szerk.: Nicolae Ciobanu, Ion Cristea, Stefan Paslaru. Institut d histoire et de théorie militaires.
Bucarest, 1991, Éditions Militaires. 319 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
188 LÁNYI ERZSÉBET DR. - TURÓS LUKÁCS
A mai háztartás kézikönyve.

Ill.: Molnár Ágnes.
Bp., 1961, Kossuth Könyvkiadó. 198 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. (Pap Klára) papírborítóban.
1000
189
Látom az életem nem igen gyönyörű.

A madéfalvi veszedelem tanúkihallgatási jegyzőkönyve 1764. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi Imreh István.
Bukarest, 1994, Kriterion Könyvkiadó. 286 p., 1 sztl.lev.
Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban.
1000
190
Le dossier de la Transylvanie.

Documents recueillis par (összegyűjtötte): Pierre Séqueil. Pour la paix en Europe centrale.
Paris, 1967, C. A. R. S. T. 150 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
191 LESTYÁN SÁNDOR
A nyolcadik pont.

Ill.: Hont-Varsányi Ferenc.
Bp., 1952, Ifjúsági Könyvkiadó. 206 p., 1 sztl.lev.
Kiadói, kicsit kopottas ill. félvászon kötésben.
1000
192 LEWETT-YEATS
Az árulás utja.

Regény.
Bp., 1903, Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Ujságvállalata. 371 p.
Korabeli, gerincén kopottas vászonkötésben.
1000
193
Lovas- és kocsimérkőzési szabályok (L. Sz.)

H.n., 1927, Magyar Lovassport Egyesületek Országos Szövetsége. 139 p., 2 sztl.lev.
Viseltes kiadói papírborítóban, kötése meglazult, szétesett, borító elválik a könyvtesttől.
1000
194
Magyar szentek legendái a carthausi névtelentől.

Az eredeti codexből, bevezetéssel s nyelvjegyzetekkel Toldy Ferenc által.
Pest, 1859, Szent-István-Társulat. XVI p., 165 p., 1 sztl.lev.
Korabeli viseltes félvászon kötésben, lapok foltosak.
1000
195
Magyar űrkatalógus 2016.

Kétnyelvű (magyar - angol).
Bp., 2016, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. 103 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
196
Magyarok Melbourne-ben.

Szerk.: Fekete Pál.
Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. 192 p.
Kopottas, viseltes kiadói ill. papírborítóban.
1000
197
Magyarország helységnévtára 1944.

Bp., 1944, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. XII p., 680 p. + 2 db kihajtható térképmelléklet. Hozzákötve: A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke 1944. Bp., 1944, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 114 p.
Kiadói félvászon kötésben, a borítók és a gerinc elválik a könyvtesttől, rossz állapotú.
3000
198
A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke 1944.

Bp., 1944, Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. 114 p.
Viseltes, szakadt, kiadói papírborítóban, hátsó borító elválik a könyvtesttől.
1000
199
Mai Magyar Múzsa 1930.

Szerk.: Vajthó László.
Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége. 175 p.
Kiadói kopottas vászonkötésben.
1000
200
Major Henrik panoptikuma.

Írók és hírlapírók karikatúrái. Kosztolányi Dezső előszavával. Tevan Könyvtár 21-25.
Békéscsaba, 1913, Tevan.
Kiadói viseltes, ill. papírborítóban.
1200
201 MALCOMES BÉLA, DR. BÁRÓ
Magyar ipargazdaság I-II.

Bp., 1940, A szerző kiadása. 338 p., 1 sztl.lev.. 407 p.
Mindkettő kiadói vászonkötésben.
1000
202 MALONYAY JÁNOS
Anthropokalypsis.

Azaz jelenések az emberiség jövendőjéből.
Bp., 1916, Rózsavölgyi és Társa. 67 p.
Kiadói viseltes, ill. papírborítóban.
3000
203 MANDRIK ERZSÉBET
A pokol tornácain.

Kárpátaljai Magyar Könyvek 172.
Ungvár - Bp., 2007, Intermix Kiadó. 123 p.
Kiadói papírborítóban.
1000
204 MANN, THOMAS
Az elcserélt fejek.

Ford.: Horvát Henrik. Új Elzevír Könyvtár. Sorszámozott: 1196/ 2300 pld.
Bp., 1957, Helikon. 235 p., 2 sztl.lev.
Kiadói félbőr kötésben.
1000
205 MÁRAI SÁNDOR
A gyertyák csonkig égnek.

Bp., 2003, Helikon Kiadó. 128 p., 2 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben. Hozzá tartozik: Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. Európa Diákkönyvtár. Bp., 2001, Európa Könyvkiadó. 449 p., 3 sztl.lev. Kiadói ill. papírborítóban.
1000
206 MÁRKUS LÁSZLÓ
Magyar gondok.

"Az ""Élet"" Könyvei."
Bp., 1916, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 2 sztl.lev., 320 p., 2 sztl.lev.
Kiadói vászonkötésben.
1000
207 MARSSÓ JÓZSEF
A titokzatos alagút.

Jaski István rajzaival.
Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 226 p., 1 sztl.lev.
Kiadói kopottas félvászon kötésben.
1000
208
A mezőhegyesi 200 éves katolikus egyházközség története 1785-1985.

Összeállította: Bajnai István.
Mezőhegyes, 1990, Római Katolikus Plébánia. 59 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
209
Mi a politika?

Bevezetés a politika világába. Szerk.: Gyurgyák János.
Bp., 1996, Osiris. 402 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
210 MICHAUX, HENRI
Eredetmesék.

Gaál József rajzaival. Ford.: Juhász Katalin. Megjelent 300 pld.-ban. Számozott: 300/231. Gaál J. által aláírt pld.
[Bp.], 2007, Orpheusz Könyvek.
Kartontokban.
1000
211 MIKSZÁTH KÁLMÁN
A kis prímás.

Történeti elbeszélés az ifjúság számára átdolgozva. Zádor István rajzaival.
Bp., é.n., Révai Testvérek. 93 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. vászonkötésben, kötése kicsit meglazult.
1000
212 MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON
Ausgewählte Gedichte.

Liliput-Klassiker 1925-.
Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 492 p., 1 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
213 MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON
Faust II. 1.

Liliput-Klassiker 1925-.
Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 526 p., 1 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
214 MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON
Faust II. 2.

Liliput-Klassiker 1925-.
Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 508 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
215 MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON
Faust.

Liliput-Bibliothek 1907-1925.
Leipzig, 1912, Schmidt & Günther. 636 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
216 MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON
Götz von Berlichingen.

Liliput-Bibliothek 1907-1925.
Leipzig, 1910, Schmidt & Günther. 515 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
217 MINIKÖNYV - GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON
Iphigenia auf Tauris.

Liliput-Bibliothek 1907-1925.
Leipzig, 1907, Schmidt & Günther. 302 p., 1 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel, könyvtest ragasztóval rögzítve.
2500
218 MINIKÖNYV - GRILLPARZER, FRANZ
Der Meeres und der Liebe Wellen.

Liliput-Bibliothek 1907-1925.
Leipzig, 1908, Schmidt & Günther. 372 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben.
2500
219 MINIKÖNYV - HEINE, HEINRICH
Romanzero.

Liliput-Bibliothek 1907-1925.
Leipzig, 1908, Schmidt & Günther. 418 p., 3 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
220 MINIKÖNYV - MÖRIKE, EDUARD
Gedichte.

Liliput-Bibliothek 1907-1925.
Leipzig, 1909, Schmidt & Günther. 476 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
221 MINIKÖNYV - SCHILLER, VON FRIEDRICH
Die Jungfrau von Orleans.

Liliput-Klassiker 1925-.
Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 544 p., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
222 MINIKÖNYV - SCHILLER, VON FRIEDRICH
Maria Stuart.

Liliput-Klassiker 1925-.
Leipzig, é.n., Schmidt & Günther. 607 p., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
223 MINIKÖNYV - SCHILLER, VON FRIEDRICH
Wilhelm Tell.

Liliput-Bibliothek 1907-1925.
Leipzig, 1908, Schmidt & Günther. 495 p., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
224 MINIKÖNYV - SHAKESPEARE, WILLIAM
Hamlet.

Liliput-Bibliothek 1907-1925.
Leipzig, 1924, Schmidt & Günther. 601 p., 2 sztl.lev., 5x3,5 cm.
Kiadói aranynyomásos bőrkötésben, aranyozott lapéllel.
2500
225 MOLNÁR LÁSZLÓ
Iparművészeti törekvések a reformkori Magyarországon.

Bp., 1976, Akadémiai Kiadó. 163 p. + képmelléklet.
Kiadói vászonkötésben, viseltes, sérült ill. papír védőborítóban.
1000
226 MOLNÁR PÉTERNÉ
"""… a róna, hol születtem""."

A Petőfi-szülőhelyvita.
Bp., 2013, Helikon. 129 p., 1 sztl.lev., dedikált.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
227 MŰLAPOK
Gewerbliche Embleme und Kunstwappen.

Wien, é.n., Verlag von Gerlach&Schenk.
81-160-ig, hiányos, vászonmappában. Nem kollacionált.
1000
228 MŰLAPOK
Moderne Kunst Illustrierte Zeitschrift műmellékletei.

Több mint 100 db 2-3 képes, négy oldalas melléklet.

1000
229
Nemzeti park a Kiskunságban.

Szerk.: Dr. Tóth Károly.
Bp., 1979, Natura. 519 p. + kihajtható mellékletek.
Kiadói kopottas ill. kartonkötésben.
1000
230 OLÁH LAJOS - SZABÓ JÓZSEF JÁNOS
Fényes szurony, rózsafa a nyele….

Nagykunsági katonák az Osztrák-Magyar Monarchiában 1868-1918. Timp-Militaria VI. kötet.
Bp., 2006, Timp Kiadó. 176 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1200
231 OTTLIK KÁROLY
Protokoll.

Viselkedéskultúra.
Bp., 2004, Panoráma. 656 p., 2 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
232 ŐHQUIST JÁNOS
A finnek művészete.

- Ős időktől maig -. Százötvenhét szövegképpel és huszonkét műmelléklettel. Művészeti könyvtár.
Bp., 1911, Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai). 243 p., XI tábla képmelléklet.
Kiadói viseltes vászonkötésben. Nem kollacionált.
1200
233 PERLAKY LAJOS
A ma életművészete.

Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 147 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1000
234 PETHŐ SÁNDOR
Világostól Trianonig.

Második kiadás. A mai Magyarország kialakulásának története. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával.
Bp., 1925, Enciklopédia Rt. VIII p., 324 p., 2 sztl.lev.
Kiadói viseltes, sérült (Gottermayer) vászonkötésben, néhány oldalon ceruzás aláhúzásokkal.
1200
235 PETTKÓ-SZANDTNER TIBOR
A magyar kocsizás.

Számozott: 500/463. sz. Az 1931-es első kiadás hasonmása.
Bp., é.n., Múzsák Közművelődési Kiadó. 287 p., 2 sztl.lev., XIV tábla.
Kiadói, kicsit kopottas műbőr kötésben.
1500
236 PLAKÁT
A magyar bor ünnepe Kecskeméten.

1939. jún. 18-20. Országos Kongresszus, Borkiállítás - borvásár. Gr.: Král.
62x95 cm. Foltos, viseltes állapotban, kartonra kasírozva.
25000
237 PLAKÁT
Gyümölcs - szőlő - bor kiállítás Kecskemét.

Gr.: Král.
56,5x82,5 cm. Foltos, gyűrött, viseltes állapotú, kartonra kasírozva, keretezve.
18000
238 PLAKÁT
Hírös Hét Kecskemét.

1936. júl. 11-19. Gr.: Imre Gábor.
43x62 cm. Keretezve.
25000
239 PLAKÁT
Hírös Hét Kecskemét.

1934. júl. 21-29. Gr.: Král.
60x94,5 cm. Viseltes állapotban, kartonra kasírozva, lyukakkal, beszakadásokkal, fa keretben.
18000
240 PÜSPÖKI NAGY PÉTER
A Csallóköz neveiről.

Nyelvészek és történészek feltevései a sziget magyar, latin, német és szlovák neveinek eredetéről és jelentéséről. (Adalék a névfejtések történetéhez).
Győr, 1989, Győr-Sopron Megye Levéltára. 323 p.
Kiadói ill. papírborítóban. Hozzá tartozik: Házi Jenő: Pozsony vármegye középkori földrajza. Csallóközi Kiskönyvtár. Pozsony, 2000, Kalligram Könyvkiadó. 614 p., 5 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, viseltes, sérült papír védőborítóban.
1000
241 RISKÓ MARIANNA
Ferencesek Nagyszőlősön.

Ötszáz éves jelenlét térben és időben.
Bp., 2007, Új Ember Kiadó. 263 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
242
A salgótarjáni iparvidék.

Szerk.: Dr. Gajzágó Aladár.
Salgótarján, 1962, Nógrád Megyei Munkásmozgalmi Múzeum. 286 p., 3 sztl.lev.
Kiadói, viseltes félvászon kötésben.
1000
243 SASS SYLVIA
A belső hang.

H.n., 2006, Kairosz Kiadó. 158 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
244 SCHOTT RICHARD
Az őserdő cserkésze.

Afrikai regény. Ford.: G. Elek Amália.
Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 188 p.
Amatőr félvászon kötésben, gerince kicsit sérült. Címoldal kicsit sérült, javított.
1000
245 SCHWERINER, OSCAR T.
Lepecsételt parancs alatt.

Ford.: Balla Ignác. Egyetemes Regénytár XXIX.
Bp., 1912, Singer és Wolfner. 140 p., 2 sztl.lev.
Kiadói, picit foltos, ill. vászonkötésben.
1000
246 [SEBŐK ZSIGMOND]
Dörmögő úr és Karancs Peti.

Egy (teljes) mese amatőr gyűjtő által külön kötetbe kötve. Illusztrációkkal. Címoldal hiányzik, a lapszámozás a 70. oldallal kezdődik. 70-143 p.
Amatőr, viseltes félvászon kötésben.
1000
247
Shakespeare album.

Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás.
Bp., é.n., Pesti Napló. Címkép, 132 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Nagyon szép, megkímélt állapotban, kisebb sérülés (kopás) a gerinc tetején.
1800
248 SHERMER, DAVID
World War I.

London, 1975, Octopus Books. 256 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
249 SMILES SÁMUEL
Élet és munka.

Vagy munkás, művelt és tudós férfiak jellemrajza. Ford.: Dáni Ede.
Bp., é.n., Lévai Mór Könyvkiadóhivatala. XIV p., 455 p.
Amatőr félbőr kötésben.
1200
250 SORBAN, RAOUL
Fantasma imperiului Ungar si Casa Europei.

"""Maghiaromania"" in doctrina ungarismului."
Bucuresti, 1990, Editura Globus. 93 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
251 SPOLOCNÍKOVÁ, MÁRIA
A bártfai Jézus születése oltár.

Ford.: Sinkó Ferenc.
Bp., 1984, Helikon Kiadó. 52 p., 2 sztl.lev. Hozzá tartozik: Prokopp Mária: A garamszentbenedeki úrkoporsó az Esztergomi Keresztény Múzeumban. Bp., 1982, Helikon Kiadó - Corvina. 32 p., 4 sztl.lev.
Mindkettő kiadói kartonkötésben, sérült ill. papír védőborítóban.
1000
252 STOITS GYÖRGY
Merre menjek.

Budapest útmutató lépten-nyomon. Térkép, utcajegyzék.
H.n., é.n., k.n. Számozatlan oldalakkal, 1 kihajtható térképmelléklettel.
Tűzve, viseltes kiadói ill. papírborítóban.
1200
253
Symposion 60: Közép-kelet-Európa közhelyei.

Symposion: irodalom művészet tudomány kritika. Főszerk.: Sirbik Attila.
Szabadka, 2011, Symposion Polgárok Egyesülete. 321 p., 3 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
254 SZ. KÜRTI KATALIN
Köztéri szobrok és épületdíszítő alkotások Debrecenben és Hajdú-Biharban.

Debrecen, 1977, Hajdú-Bihar megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. 219 p. + képmelléklet.
Kiadói félvászon kötésben, szakadtas ill. papír védőborítóban.
1000
255
A szabadkai vöröskereszt.

1886-1986. Monográfia sorozat IV. könyv. Kétnyelvű (magyar - szerb).
Subotica, 1986, Suboticke Novine Lapkiadó Szervezet. 124 p., 2 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
256 SZAKÁCSKÖNYV
Édességek.

3. kiadás. Gyümölcsös sütemények, gyümölcstorták, tepsis sütemények, formában sült tészták, ünnepi torták és kedvelt aprósütemények. Válogatta: Annette Wolter. Fényképezte: Odette Teubner. Ford.: Frank Júlia. Nova Szakácskönyvek.
Bp., 1992, Officina Nova. 135 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
257 SZAKÁCSKÖNYV
Húsételek.

Egyszerű és ünnepi finom húsételek minden alkalomra. Ford.: Piros Christa. Nova Szakácskönyvek.
Bp., 1992, Officina Nova. 135 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
258 SZAKÁCSKÖNYV
Levesek, mártások, egytálételek.

Gazdag erőlevesek, könnyű krémlevesek, mártások, laktató egytálételek. Ford.: Dr. Csizmadia András. Nova Szakácskönyvek.
Bp., 1992, Officina Nova. 135 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
259 SZAKÁCSKÖNYV - HUNYADDOBRAI CSABA
Távol-keleti ételek.

Indiai, kínai, thai konyha. Príma szakács sorozat.
Bp., 2000, Könyvkuckó Kiadó. 158 p., 1 sztl.lev. Hozzá tartozik: A 100 legjobb halétel. Mindennapi és különleges recept nem csak ínyenceknek. Kistarcsa, 2002, STB Könyvek Könyvkiadó Kft. 80 p.
Mindkettő kiadói ill. papírborítóban.
1000
260 SZAKÁCSKÖNYV - TARJÁN RÓBERT DR.
Diétás szakácskönyv.

Bp., 1957, Kossuth Könyvkiadó. 335 p.
Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. Hozzá tartozik: Gaálné Póda Bernadette - Zajkás Gábor Dr.: Gyomorbetegség. Diéta gyomorbetegségben szenvedők számára. Zsír-, fűszer-, cukorszegény étrend. Diétáskönyvek. Bp., 1989, Medicina. 202 p., 3 sztl.lev. Kiadói papírborítóban.
1000
261 SZAKÁCSKÖNYV - TOLNAI KÁLMÁN
Vad- és halételek erdei gyümölcsök.

Bp., 1971, Táncsics. 296 p., 2 sztl.lev. + képmelléklet.
Kiadói ill. kartonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban. Hozzá tartozik: Porpáczy Aladárné Dr.: Különlegesen eltett gyümölcsök. Színe-java sorozat. Ill.: Gábor Éva. Bp., 1968, Minerva. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
262
Százéves a Madách Imre Gimnázium 1881-1981.

Közzétette: Véghelyi József. Szerk.: Muraközy Gyula, Gémes Attila, Dr. Borsos Zsuzsa.
Bp., 1981, Madách Imre Gimnázium. 178 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
263 SZEDERJEI ÁKOS - RÓNA ISTVÁN
Mit kell tudni a vadászsportról?

Segédkönyv a vadászvizsgához.
Bp., 1967, Sport. 179 p.
Kiadói kopottas ill. papírborítóban.
1000
264
A szegedi népélet 2.

Szerk.: Németh István. Bálint Sándor munkája.
Szeged, 1958, Szegedi MJ. Városi Tanács Idegenforgalmi Hivatala. 81 p., dedikált (?).
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
265 SZEKFŰ GYULA
Állam és nemzet.

Tanulmányok a nemzetiségi kérdésről. A Magyar Szemle könyvei XVII.
Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. 372 p., 2 sztl.lev.
Kiadói, picit foltos vászonkötésben.
1200
266
Szenzáció.

A XX. század a magyar napisajtó címlapjainak tükrében. 1900-1990. Válogatta, a bevezetőt és a sajtótörténeti visszapillantásokat írta: Vince Mátyás.
Bp., 1996, Gazdasági Média Kiadó.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
267 SZÍJ REZSŐ
Gyűjteményem II.

Szobrok, kisplasztikák, érmek. Műbarátok Kiskönyvtára.
Bp., 1977, Budapesti Műgyűjtők és Műbarátok Egyesülete. 31 p., aláírt.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
268 SZÍJ REZSŐ
Soó Rezső, a gyűjtő.

Műbarátok kiskönyvtára.
Bp., 1979, Budapesti Műgyűjtők és Műbarátok Egyesülete. 18 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
269
Szilágysági magyar népzene.

Közzéteszi: Almási István.
Bukarest, 1979, Kriterion Könyvkiadó. 330 p., 3 sztl.lev.
Kiadói viseltes kartonkötésben.
1000
270 SZÓTÁR
Cassell s German - English, English - German Dictionary.

London - New York, 1982, Cassell Ltd. - Macmillan Publishing Co., Inc. XX p., 1580 p.
Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban.
1000
271 TAKÁTS SÁNDOR
Kémvilág Magyarországon.

Bp., 1980, Szépirodalmi Könyvkiadó. 243 p., 2 sztl.lev.
Kiadói vászonkötésben, viseltes ill. papír védőborítóban.
1000
272 TAKÁTS SÁNDOR
Rajzok a török világból I-III.

Bp., 1915-17, MTA. VIII p., 438 p., 1 sztl.lev.. 2 sztl.lev., 463 p.. 2 sztl.lev., 457 p.
Az első kötet amatőr félvászon kötésben, a második és harmadik kötet kopottas kiadói vászonkötésben, az egyik gerince sérült.
3000
273 TAKÁTS SÁNDOR
Régi magyar asszonyok.

"Az ""Élet"" Könyvei."
Bp., 1914, Élet Irodalmi és Nyomda Rt. 2 sztl.lev., 341 p., 1 sztl.lev.
Kiadói viseltes vászonkötésben.
1000
274 TALMAN, CHARLES FITZHUGH
A levegő birodalma.

Ford.: Ballenegger Róbertné. 62 képpel és egy melléklettel.
Bp., 1938, Királyi Magyar Természettudomány Társulat. VI p., 1 sztl.lev., 311 p. + képmellékletek.
Kiadói vászonkötésben.
1000
275 TASNÁDI-KUBACSKA ANDRÁS
A mondák állatvilága.

29 táblával és 49 szövegképpel.
Bp., 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. VIII p., 372 p., XXIX tábla képmelléklet.
Kiadói vászonkötésben.
1000
276
Tauril-Atlas.

I. Band. Automobil-Tourenkarte der Österreichisch-Ungarischen Monarchie. 1:600 000.
Wien - Bp., é.n., Tauril-Pneumatik. 2 sztl.lev., 6 p., L tábla térkép, 2 sztl.lev.
Kiadói viseltes, kopott vászonkötésben, kötése meglazult, lapok kijárnak, végén hiányzik néhány melléklet.
1000
277
Térfolyamatok, térkategóriák, térelemzés.

Regionális Tudományi Tanulmányok 16. Szerk.: Nemes Nagy József.
[Bp.], 2012, ELTE Regionális Tudományi Tanszék. 272 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
278 TOKOVICZ J. - KÁDÁR P. - SÜLE A. - BORSOS J. - JUHÁSZ L. - PETNEHÁZI F. - MOLNÁR L.
A magyar honvédség képességei és a katasztrófaelhárítás kihívásai 2000-2011.

H.n., 2012, Zrínyi Média. 319 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
279 TÓTH JÁNOS
Szentpéterfa.

Egy nemzetiségi település szociológiai és történeti képe. Kisebbségkutatás könyvek.
Bp., 2000, Lucidus Kiadó. 190 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
280 TÖRÖK PÁL
Magyarországi érem- és plakettművészet 1850-1945.

Huszár Lajos és Procopius Béla Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn című katalógusának kiegészítése és folytatása.
Bp., 2011, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. 271 p., XLVII tábla.
Kiadói aranyozott műbőr kötésben.
4600
281 TRÓCSÁNYI ZOLTÁN
Kirándulás a magyar múltba.

Bp., 1937, Magyar Könyvbarátok. 413 p. + képmellékletek.
Kiadói, picit kopott félbőr kötésben.
1000
282 UDVAROS BÉLA
Shakespeare-breviárium.

H.n., é.n., Rohm Sándor. 160 p., dedikált.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
283 UJVÁRY ZOLTÁN
A temetés paródiája.

Temetés és halál a népi játékokban. Studia Folkloristica et Ethnographica 1.
Debrecen, 1978, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. 259 p., dedikált.
Kiadói papírborítóban.
1000
284 UNGVÁRY KRISZTIÁN
Budapest ostroma.

Negyedik kiadás. Faktum sorozat.
Bp., 2001, Corvina. 331 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1200
285 URLICHS, LUDWIG VON
Beiträge zur Kunstgeschichte.

Mit 20 Tafeln in Stein- und Lichtdruck.
Leipzig, é.n., T. O. Weigel. 4 sztl.lev., 155 p., 20 tábla.
Kiadói ill. vászonkötésben.
1000
286 VAJAY SZABOLCS
A szentelt berek.

Tallózás a világirodalomban.
München, 1955, Amerikai Magyar Kiadó. 275 p., 1 sztl.lev.
Kiadói papírborítóban.
1000
287 VASARI, GIORGIO
A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II.

Harmadik kiadás. Ford.: Zsámboki Zoltán. Pro Memoria Történelmi és Művelődéstörténeti Zsebkönyvtár.
Bp., 1983, Európa Könyvkiadó. 493 p., 1 sztl.lev.. 511 p., 4 sztl.lev.
Mindkettő kiadói ill. papírborítóban.
1000
288 VÉGVÁRI LAJOS
Munkácsy Mihály 1844-1900.

Bp., 1983, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 136 p., 2 sztl.lev.
Kiadói vászonkötésben, picit sérült ill. papír védőborítóban.
1000
289 VIGH JÓZSEF
Balatoni horgászkalauz.

Bp., 1967, Sport. 194 p., 1 sztl.lev.
Kiadói műanyag borítóban.
1000
290
Vilma néni háztartási tanácsadója.

Negyedik kiadás.
Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 191 p.
Kicsit viseltes, kiadói ill. papírborítóban.
1000
291
Virág Benedek magyar századai.

Harmadik kiadás. Harmadik kötet.
Pesten, 1862, Heckenast Gusztáv. 193 p. Hozzákötve: Virág Benedek magyar századai. Negyedik kötet. Második kiadás. Pesten, 1862, Heckenast Gusztáv. 191 p.
Korabeli aranyozott vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel, gerince kopottas.
1000
292
Vitéz nagybányai Horthy Miklós élete képekben.

Válogatta és összeállította Vuray György.
Bp., 1993, Faktor Könyvkiadó. 133 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
293 WARNER, BILL
Saría törvény nem muzulmánoknak.

Ford.: Dzsihádfigyelő.
H.n., é.n., Dzsihádfigyelő. 76 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
294 WASS ALBERT
Vérben és viharban - Egyedül a világ ellen.

Kisregények. Kráter Műhely Egyesület Wass Albert Életműve 21. kötet.
Pomáz, 2002, Káter. 163 p., 2 sztl.lev.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000
295 WEIS ISTVÁN
A mai magyar társadalom.

A Magyar Szemle könyvei II.
Bp., 1930, Magyar Szemle Társaság. 239 p.
Kiadói vászonkötésben.
1000
296 WELLS, H. G. - HUXLEY, JULIAN - WELLS, GEORGE PHILIP
Az élet csodái I-III.

Az életről és az élet lehetőségeiről szóló mai ismereteink összefoglalása három kötetben, 15 színes műmelléklettel és kb. 1000 képpel. Ford.: Dr. Lambrecht Kálmán.
Bp., é.n., Pantheon. 1050 p., 1 sztl.lev.
Kiadói aranyozott ill. vászonkötésben (3 db).
3500
297 WERNLE PÁL
Pál, a pogányok apostola.

Ford.: Székely Sándor.
Nagybánya, 1914, Nánásy István Könyvnyomdája. 29 p.
Tűzve, sérült kiadói papírborítóban.
1000
298
XII. Pius pápa és F. D. Roosevelt elnök levelezése 1939-1945.

Őszentsége XII. Pius pápa előszavával. Myron C. Taylor bevezetésével és magyarázó jegyzeteivel. Ford.: Melocco János.
Bp., é.n., Élet. 88 p.
Kiadói papírborítóban.
1000
299 YUTANG, LIN
Mi kínaiak.

Ford.: Benedek Marcell. Lin Yutang munkái.
Bp., 1943, Révai. 371 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
1000
300
Zoltán Pál rajzai.

Közreadja: Zoltán Tamás. Válogatás apám vázlataiból.
Bp., 2004, Zoltán Tamás. 67 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
1000