Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | A 100 éves Fővárosi Vízművek. Második, változatlan kiadás. Szerk.: Jancsár Péter. Bp., 1968. Mezőgazdasági. 96 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
2 | 1840-dik évi országgyűlésen alkotott Törvényczikkelyek. (Articuli Comitiorum anni 1840). Corp. Jur. Hungarici Tom. II. Latin és magyar nyelven. 629 p.-tól 767 p.-ig. Korabeli félbőr kötésben, gerincén hiányokkal. |
3 | Az 1967. év régészeti kutatásai. /Régészeti Füzetek Ser. I. No. 21./. Szerk.: Sz. Burger Alice. Készült: 350 pld.-ban! Bp., 1968. Magyar Nemzeti Múzeum. 99 p. + 1 kihajtható térképmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
4 | ABODY BÉLA Úton, útfélen. Dedikált! Bp., 1976. Szépirodalmi. 259 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
5 | Ady Endre válogatott cikkei és tanulmányai. Bp., 1954. Szépirodalmi. 503 p. Kiadói vászonkötésben. |
6 | ADY ENDRE A magunk szerelme. Második kiadás. Versek. Bp., 1919. Pallas. 120 p. 2 sztl.lev. (hirdetés). Fűzve, kiadói kissé viseltes papírborítóban. |
7 | ADY ENDRE Szeretném, ha szeretnének. I. kiadás! Ady Endre: Új versek. 2. kiadás! Nagy Sándor címlapjával. Bp., 1909. Pallas. 127 p. Bp., 1910. Nyugat. 132 p. Hozzákötve: Ady Endre: Vér és arany. 2. kiadás! Bp., 1910. Nyugat. 114 p. Amatőr vászonkötésben, újrakötésre szorul. |
8 | Ady-versek. Magyarázatos kiadás az ifjúság számára. Közrebocsátotta: Párkányi Norbert. Bp., é. n. Athenaeum. 128 p. Amatőr félvászon kötésben. |
9 | Afrikai vadászemlékek. 2., változatlan kiadás. Válogatás Kittenberger Kálmán és dr. Mészáros Kálmán írásaiból. A szerzők eredeti felvételeivel. Bp., 1972. Gondolat. 425 p. + 56 p. képmelléklet. 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói kartonkötésben, sérült ill. papír védőborítóban. |
10 | Aladdin konyhája. Keleti szakácsművészet. Összeállította: Raj Tamás és Oláh Tamás. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
11 | Aljechin 300 válogatott játszmája. (Saját elemzéseivel). Összeállította: V. N. Panov. Ford.: Alföldy László. Bp., 1962. Sport. 633 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, erősen sérült, hiányos papír védőborítóban. |
12 | AMBRÓZY BÉLA, BÁRÓ A méh. II. Bővített Kiadás. Elméleti és gyakorlati útmutató a méhészet terén. Temesvár, 1905. Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtó. 624 p., LI p., 1 tábla. Amatőr vászonkötésben, kötése meglazult, utolsó lapokon fölül vízfoltokkal. |
13 | Amor Sanctus. Szent szeretet könyve. Középkori himnuszok latinul és magyarul. Fordította és magyarázta: Babits Mihály. 12 képpel. Bp., 1988. Helikon. 188 p. + képmelléklet. 4 sztl.lev. Kiadói ill. bársonykötésben. |
14 | AMORTH, GABRIELE Egy ördögűző tapasztalata. Ford.: Dr. Domokos György. Bp., 2005. Ecclesia. 246 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
15 | ANGYAL PÁL DR. A magyar büntetőjog tankönyve. Bp., 1909. Athenaeum. 590 p. Amatőr, kissé kopott félbőr kötésben. |
16 | Az antik plasztikai gyűjtemény. Harmadik kiadás. /Orsz. Magy. Szépművészeti Múzeum/. Bp., 1919. Franklin. 60 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
17 | ANTOLÓGIA! Feltámadunk! Az aradi Kölcsey Egyesület antológiája. Képekkel! Bp., 1997. Irodalmi Társaságok Szövetsége. 200 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
18 | ANTOLÓGIA! Magyar Szó Tavasz 1919-1920 Antológia. Bukarest, 1971. Kriterion. 439 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
19 | ANTOLÓGIA! Periszkóp 1925-1926 Antológia. Képekkel! Bukarest, 1979. Kriterion. 525 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
20 | ANTONOV V. SZ. Út Berlinbe. Ford.: Auer Kálmán. A 301. " Donyeci" lövészhadosztály története és útja Berlinig! Bp., 1981. Zrínyi Katonai Kiadó. 354 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
21 | ANTOS ZOLTÁN A csuka és a süllő horgászata. Második kiadás. Bp., 1982. Mezőgazdasági. 120 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
22 | ANTOS ZOLTÁN A csuka és a süllő horgászata. Bp., 1978. Mezőgazdasági. 121 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
23 | APOLLINAIRE, GUILLAUME Válogatott versek. Ford.: Radnóti Miklós, Rónay György, Somlyó György, Vas István. Bp., 1958. Magvető. 406 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
24 | APPIOTTI, ANGELO Málta felett. Ford.: Balogh Barna. Bp., 1942. Révai. 159 p. Kiadói félvászon kötésben. |
25 | ARADI NÓRA - FUKÁSZ GYÖRGY Technika és művészet. Bp., 1974. Gondolat. 285 p. + 32 p. képmelléklet. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill., néhol szakadt papír védőborítóban. |
26 | ARRHENIUS, SWANTE A világok keletkezése. Ford.: Mende Jenő. Bp., é. n. Dick Manó. 176 p. Amatőr félvászon kötésben. |
27 | AUJESZKY LÁSZLÓ DR. A magyarországi gyógyhelyek éghajlata. /Balneológiai Könyvtár/. Bp., 1949. Orsz. Balneológiai Kutatóintézet. 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
28 | AUTH JÁNOS Antik héber jövendölések. Héber asztrológia és a hósen jövendölés. Bp., é. n. Statiqum Kiadó. 97 p., 2 melléklet. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
29 | ÁCS KATÓ Kőbányai gyerekek. Róna Emy rajzaival. Bp., 1950. Athenaeum. 182 p. Fűzve, kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
30 | Babits Mihály összes versei. Bp., é. n. Athenaeum. 378 p. Kiadói (?) vászonkötésben. |
31 | BABITS MIHÁLY Versenyt az esztendőkkel! I. kiadás! Uj költemények (1928-1933). Bp., 1933. Nyugat. 128 p. Kiadói vászonkötésben, gerince kopott, hibás. |
1900 | ||
32 | BACH MELITTA - LACKÓ MIHÁLY Leskelődők. (Klösz György képeivel). Bp., é. n. Corvina. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
33 | BAKAY DEZSŐ What would you like? Magyar-angol vendégipari szakkönyv a kiejtés megjelölésével. Ritka! Bp., 1938. Neuwald Illés utódai. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, a kötés elvált a könyvtesttől. |
34 | BAKÓCZI ANTAL DR. Vadászszenvedély, vadászati fegyelem. Bp., 1971. Táncsics. 295 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
35 | BAKONYI PÉTER Kalandok Keleten. Képekkel! Bp., 1990. Interart. 479 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
36 | BAKTAY ERVIN Jancsi nyeregbe száll. Ifjúsági regény. B. E. illusztrációival. Bp., 1940. Révai. 383 p. Kiadói vászonkötésben. |
37 | BALOGH ERNŐ, DR. A Kolozsvár, Kajántó és Torda környéki bitumenes mészkövek és azok ásványai. (Egy táblával és 6 szövegközti ábrával). Különlenyomat a " Múzeumi Füzetek, az Erdélyi Nemzeti Múzeum Ásványtárának Értesítőjé" -ből (I. kötet 1911. 1. szám). Dedikált (?)! Kolozsvár, 1911. Stief Jenő és Társa. 32 p., I tábla. Fűzve papírborítóban. |
38 | BARÁTHOSI BALOGH BENEDEK Japán, a felkelő nap országa. /Baráthosi Turáni Könyvei X./. Bp., 1930. Held ny. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3400 | ||
39 | BARÁTHOSI BALOGH BENEDEK Japánföldi bolyongások. /Baráthosi Turáni Könyvei VI./. Bp., 1928. Held ny. 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Részben felvágatlan! |
3900 | ||
40 | BARÁTHOSI BALOGH BENEDEK Korea a hajnalpír országa. /Baráthosi Turáni Könyvei VIII./. Bp., 1929. Held ny. 160 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan! |
3400 | ||
41 | BARCZA GEDEON - ALFÖLDY LÁSZLÓ - KAPU JENŐ A sakkozás világbajnokai. (Morphytól Botvinnikig). Bp., 1959. Sport Lap- és Könyvkiadó. 327 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
42 | BARTA LÁSZLÓ DR. - GECSÉNYI LAJOS - SCHNEIDER MIKLÓS Szuronyok árnyékában. 1890-1939. Dokumentumok a szentesi munkásmozgalom történetéből. Szentes, 1969. k. n. 166 p. Kiadói vászonkötésben, az előzéklapon tintás beírással. |
43 | BAUDELAIRE, CHARLES A romlás virágai. Ford.: Babits Mihály, Szabó Lőrinc, Tóth Árpád. Bp., 1957. Magvető. 420 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
44 | BÁCSKAI - HUSZTI - SIMON A pénz. Bp., 1974. Kossuth. 306 p. 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
45 | BÁN JENŐ A VII. magyar sakkbajnokság. Bp., 1953. Sport Lap és Könyvkiadó Vállalat. 117 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
46 | BÁRSONY ISTVÁN Dobogó szívek. Bp., 1907. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 137 p. 3 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. hiányos papír védőborítóban. |
47 | BEGUNOV, VITALIJ LVOVICS Sajtok könyve. 2. változatlan kiadás. Ford.: Isépy Sándor. Ill.: Kovács Dénes. 200 recepttel. Bp., 1983. Mezőgazdasági. 285 p. + 8 p. színes képmelléklet. 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
48 | BENEDEK ZOLTÁN A Föld élete. Bukarest, 1980. Tudományos és Enciklopédiai Kiadó. 230 p. Fűzve, kiadói papírkötésben. |
49 | BENEDEK ZOLTÁN A Szilágyságtól Új-Guineáig. Bíró Lajos természettudós életútja. (1856-1931). Bukarest, 1979. Kriterion. 155 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
50 | BERGMAN, STEN Paradicsom madarak nyomában. Egy Új-Guineai expedició története. Ford.: Vörös Márton. 36 eredeti fényképfelvétellel. Bratislava - Bp., 1958. Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó - Móra. 189 p., fényképek. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
1900 | ||
51 | BERTÓTI ISTVÁN DR. Őzhívás. Bp., 1976. Mezőgazdasági. 243 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. |
52 | BERZE NAGY JÁNOS DR. Égigérő fa. Második, bővített kiadás. Magyar mitológiai tanulmányok. Pécs, 1961. TIT. 335 p. Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben. |
53 | Bevezetés a művészettörténelembe. Középiskolai segédkönyv. Összeállította: Dr. Stimakovits László. Bp., 1925. szerző. 142 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
54 | BÉKÉS ISTVÁN Napjaink szállóigéi I-II. 2. javított, bővített kiadás. Bp., 1977. Gondolat. 587 p., 3 sztl.lev., 593 p. - 1131 p., 4 sztl.lev. Mindkettő kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1900 | ||
55 | BLASKOVICH LAJOS DR. Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Bp., 1942. Stádium. 230 p. Kiadói félvászon kötésben. |
56 | BOCSKAI ISTVÁN Testámentomi rendelése. /Gondolkodó magyarok/. Az előszót és a jegyzeteket írta: Szigethy Gábor. Bp., 1986. Magvető. 41 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
57 | BODÓ BÉLA Brumi az iskolában. Bp., 1977. Móra. 238 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
58 | BOGYAY TAMÁS DR. A jáki apátsági templom és Szent-Jakab kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez). Grősz József kalocsai érsek bevezetőjével. 61 képpel! Ritka! Szombathely, 1943. Martineum Könyvnyomda Rt. 106 p. 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép állapotban! |
59 | BOLL, FRANZ - BEROLD, CARL Csillaghit és csillagfejtés. Ford.: Bendl Júlia. A kísérőtanulmányt Kákosy László írta. Bp., 1987. Helikon. 105 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
60 | BOROS JÓZSEF Haematologia. II. kiadás. 64 részben színes ábrával. Bp., 1942. Eggenberger. 369 p. Kiadói félvászon kötésben. |
61 | BOROSY ANDRÁS Pest-Pilis-Solt vármegye közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái 1712-1740. /Uj Sorozat V./. Bp., 1994. Pest Megyei Levéltár. 315 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
62 | BORSZÉKI BÉLA Ásványvizek és gyógyvizek. Bp., 1979. Mezőgazdasági. 372 p. Fűzve, kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
63 | Bortnyik. /A művészet kiskönyvtára/. 54 képpel. Bp., 1971. Corvina. 30 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
64 | BÖLL, HEINRICH Ádám, hol voltál? Ford.: Radó György. Bp., 1957. Kossuth. 210 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
65 | BÖLSCHE Szerelem az élők világában I-III. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. Az eredeti kiadás könyvdíszeivel. Ford.: Dr. Wildner Ödön, Merényi József, Dr. Sidó Zoltán, Kremmer Dezső. Bp., 1910. Politzer Zsigmond és Fia. XII p., 369 p., 4 sztl.lev., 368 p., 4 sztl.lev., 354 p. Kiadói vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. (3 db). |
3900 | ||
66 | Budapest Főváros Állat-és Növénykertjének Ismeretterjesztő Füzetei 1. sz. Magyar állattani és növénytani ritkaságok és különlegességek. Szerk.: prof. Anghi Csaba. Bp., 1958. 31 p. Tűzve papírborítóban. |
67 | Budapest fürdőügyi és idegenforgalmi értékei. Bp., 1943. Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság kiadása. 87 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1900 | ||
68 | Budapest tájékoztató kézikönyve. Szerk.: Janszky Adolf. Bp., 1896. Franklin. 170 p. Kiadói festett vászonkötésben, a címlapon jelzett mellékletek nélkül. |
69 | Budapesti építő mesterek kőmíves-, kőfaragó- és ács mesterek ipartestülete X. évkönyv. Szerk.: Bloch Leó. 1914. 38 ábrával, kihajtható mellékletekkel. Bp., 1914. Stephaneum. 431 p. Fűzve, kartonborítóban. |
70 | Buday György színpadképei. Háry Albert bevezetésével. /A Színpad Könyvtára 1./. Szeged, é. n. Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma. 7 p. 7 sztl.lev. (képek). Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
71 | CAMPBELL, G. DR. Egy orvos kipróbált, új házi gyógymódja az izületi gyulladásra. Bp., é. n. k. n. IX p., 243 p., XII p. Kiadói (?) aranyozott vászonkötésben. |
72 | Catalogus. Bibliothecae Hungaricae Nationalis Széchenyianae. Tomi I. Supplementum I. A-Z. Nem kollacionált! Posonii, 1803. Typ. Belnaianis. XXII p., 646 p. 1 sztl.lev. Fűzve, papírborítóban, kötés nélkül! |
73 | CHADWICK, JOHN A lineáris B megfejtése. Bp., 1980. Gondolat. 228 p. Fűzve, kiadói papírkötésben. ill. papír védőborítóban. |
74 | CLAUDE H. A Marshall-terv. Ford.: Aranyossi Pál. Bp., 1949. Szikra. 234 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
75 | COMISSO, GIOVANNI Velencei kémek. Ford.: Szerb Antal és Pongrácz Alajos. Az előszó Szerb Antal munkája. Bp., 1982. Helikon. 198 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
76 | CZAGÁNY LAJOS A fa díszítő faragása. /Sajátkezűleg/. Bp., 1985. Műszaki. 141 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
77 | CSAO SU-LI Li Ju-caj dalocskái. Ford.: Csongor Barnabás. Bp., 1959. Európa. 126 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
78 | CSÁNYI KÁROLY Erdélyi török szőnyegek kiállításának leíró lajstroma. /Orsz. Magy. Iparművészet Múzeum/. Bp., 1914. Franklin. 92 p., 21 tábla (képek). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
79 | CSÁNYI SÁNDOR Ön is lehet grafológus. Érsekújvár, é. n. Farkas M. 111 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
80 | CSERESZNYÉS SÁNDOR Nem csak a spanyol nép ügye. Bp., 1948. Dante. 248 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
81 | CSETRI ELEK - IMREH ISTVÁN Erdély változó társadalma 1767-1821. Bukarest, 1980. Kriterion. 180 p. 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírkötésben. |
82 | CSIBA ÉVA Bőrművesség. /Műhelytitkok/. Színes képekkel, ábrákkal. Bp., 1975. Corvina. 47 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
83 | A csodálatos fa. Erdélyi szász népmesék. Josef Haltrich gyűjtése. Ford.: Üveges Ferenc. /Népek meséi/. Bp., 1979. Európa. 260 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
84 | Csudavilág. Ford.: Győry Ilona. Bp., é. n. " Magyar Kereskedelmi Közlöny" . 87 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
85 | DARVAS JÓZSEF Elindult szeptemberben. Bp., 1940. Dante. 354 p. Kiadói vászonkötésben. |
86 | DARY, GEORGES La navigation Électrique. 17 illusztrációval. Paris, 1882. Libr. Polytechnique. 65 p. Későbbi félvászon kötésben. |
87 | DÁN FRANCISKA Praktikus étrendek az év 365 napjára. Bukarest, 1970. Ed. Tehnica. 429 p. Kiadói, kissé kopott, ill. félvászon kötésben. |
88 | DÁNÉ TIBOR Kultúrkuriózumok kalendáriuma. A mindenkori folyó évre. Képekkel! Kolozsvár, 1973. Dacia. 195 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
89 | DÁVID KATALIN Moore. /A Művészet Kiskönyvtára 24./. 52 képpel! Bp., 1968. Corvina. 30 p., + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
90 | DÁVID LÁSZLÓ A középkori udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981. Kriterion. 396 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
3400 | ||
91 | DEMÉNY LAJOS Székely felkelések a XVI. század második felében. Bukarest, 1976. Politikai Könyvkiadó. 145 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
92 | DERNŐI KOCSIS LÁSZLÓ Bajcsy Zsilinszky. Bp., 1966. Kossuth. 334 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
93 | Design. A forma művészete. Válogatta, szerkesztette és az utószót írta: Dvorszky Hedvig. Képekkel! Bp., 1979. Képzőművészeti Alap. 297 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
94 | DETRE LÁSZLÓ Üzenetek a világűrből. Második kiadás. Kozmikus hatások a Földön. Bp., 1939. Kir. Magy. Term. Tud. Társulat. 279 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
95 | DÉNES JENŐ Kőrösfői-Kriesch Aladár. 25 műmelléklettel. Készült az Orsz. Magy. Kir. Képzőművészeti Főiskola Grafikai osztályán 300 példányban! Bp., 1939. szerző. 168 p. 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
96 | DÉRY TIBOR Bálint elindul. Irodalmi forgatókönyv. Bp., 1953. Szépirodalmi. 88 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
97 | DÉSI HUBER ISTVÁN Levelek a szülőföldre. 49 képpel. Bukarest, 1982. Kriterion. 169 p. + 20 p. képmelléklet. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
98 | Dési Huber. /A művészet kiskönyvtára/. 51 képpel. Bp., 1972. Corvina. 37 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
99 | DÉVÉNYI JÓZSEFNÉ A Történeti Múzeum XVIII. századi bútorai. Megjelent 500 pld.-ban! Bp., 1960. Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Múzeum. 26p. + 12 p. képek. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
100 | Diák-Lexikon. Szerk.: Gáti Károly. I-II. rész (egybekötve). Bp., 1937. Cserépfalvi. 191 p., 222 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
101 | DIENES ISTVÁN - LÁSZLÓ GYULA Beszélgetések a magyarok elődeiről. Gépelt! Bp., 1960. MNM-TM. 25 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
102 | DIENES LÁSZLÓ Művészet és világnézet. Tanulmányok az új művészeti irányokról. Cluj - Kolozsvár, 1925. Lapkiadó. 149 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, néhány lapon vízfoltok nyomaival. Felvágatlan! |
103 | DOMOKOS PÉTER Uralisztikai olvasókönyv. Bp., 1977. Tankönyvkiadó. 634 p. Kiadói vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
104 | DONÁSZY MAGDA Cinkeház. Bp., 1962. Magvető. 162 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
105 | DONÁTH BENJAMIN Az Isten nem bosszúálló. Bp., 1930. Springer Gusztáv. 71 p. 6 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
106 | DÖMÖTÖR JÁNOS Vásárhely műemlékei, épületei. Képekkel! Hódmezővásárhely, é. n. Városi Tanács VB. 56 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
107 | DÖMÖTÖR JÓZSEF - KATONA JÓZSEF - MURAKÖZY TAMÁS Borivóknak való A szőlő és a bor múltja, jelene és jövője. Bp., 1973. Natura. 187 p. Kiadói kartonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
108 | DROSNIN, MICHAEL A Biblia kódja. Ford.: Kertész Balázs. Bp., 1999. Vince Kiadó Kft. 239 p. Kiadói kartonkötésben. |
109 | Edda-dalok. Óizlandiból fordította: Gábor Ignác. A Kisfaludy Társaság 1903-ban megjelent kiadásának reprintje. Bp., 1998. Fekete Sas Kiadó. 118 p. 2 sztl.lev., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói fóliázott papírborítóban. |
110 | Elmozdulás. Írások és képek az 1985-ös Veszprém megyei földrengésről. Szerk.: Halász Béla. Veszprém, 1988. Eötvös Károly Megyei Könyvtár. 239 p. Fűzve, kiadói ill. papírkötésben. |
111 | Emlék és varázslat. Vallomások Radnóti Miklósról. Válogatta: Pomogáts Béla. Bp., 1984. Kozmosz. 208 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
112 | Emlékkönyv Szent Imre herceg 900. éves jubileumára. Szerkesztették: Balanyi György és Schütz Antal. Bp., 1930. 100 p. 4 sztl.lev. Korabeli félvászon kötésben. |
113 | ENGELS FRIGYES A természet dialektikája. (1873-1882). Teljes magyar kiadás. Bp., 1952. Szikra. 410 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. |
114 | EÖTVÖS JÓZSEF, BÁRÓ Magyarország 1514-ben I-II. Bp., 1904. Révai. 444 p., 418 p. Amatőr, bordázott gerincű félbőr (?) kötésben. (2 db). |
115 | ERDEI ARANKA Békés megye társadalma és gazdasága 1828-ban. Dedikált! Gyula, 1986. Békés megyei Levéltár. 438 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
116 | ERDÉLYI ISTVÁN Avar művészet. 60 képpel! Megjelent: 1150 pld.! Bp., 1966. Corvina. 61 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
117 | ERENBURG, ILJA A békéért! Második bővített kiadás. Bp., 1951. Szikra. 335 p. Kiadói félvászon kötésben. |
118 | ERŐS LÁSZLÓ Képeslapok könyve. /Kriterion Kiskalauz/. 200 képpel! Bukarest, 1985. Kriterion. 103 p. + képmelléklet. Kiadói félvászon sorozatkötésben. |
119 | ERŐS ZOLTÁN Magyar irodalmi helynevek A-tól Z-ig. Bp., 1985. Móra. 254 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
120 | ÉBLE GÁBOR József nádor és Károly főherczeg Pesten. 1803-1804-ben. Képekkel! Bp., 1911. Franklin Társulat. 99 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép állapotban! Részben felvágatlan! |
121 | Építőipari Útmutató. Építőiparosok, építőanyagkereskedők és építtetők zsebkönyve. Szerk.: Győrbíró István. Bp., é. n. Közlekedési nyomda (Pless és Schillinger). 207 p. Kiadói kopottas, foltos félvászon kötésben. |
122 | Az ész hordoz mindent. 1600 magyar közmondás. Válogatta: Balogh József. Bukarest, 1976. Albatrosz. 189 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
123 | ÉVKÖNYV! A Magyar Bibliofil Társaság Évkönyve I. Bp., 1987. Magyar Bibliofil Társaság. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
124 | ÉVKÖNYV! Az erdélyi római kath. státus kézdivásárhelyi főgimnáziumának értesítője az 1907-908-ik tanévről. Kézdivásárhely, 1907. Turóczi István. 156 p. Kiadói ill., szakadozott papírborítóban. |
125 | ÉVKÖNYV! Széchényi Ferenc Kertészeti Szakképző Iskola és Kollégium Balatonfüred Jubileumi Évkönyve 1935-2005. Szerk.: Dr. Fülöp Lajos. Megjelent 1000 pld.-ban. Balatonfüred, 2005. 149 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
126 | F. NAGY ANGÉLA Saláta ABC. Bp., 1983. Medicina. 223 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
127 | A fakó lovacska. Kazah népmesék. Ford.: Balázs Béla, Geréb László, Rab Zsuzsa. /Népek meséi/. Bp., 1958. Európa. 173 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
128 | Faludy György összegyűjtött versei. New York, 1980. Püski. 635 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
129 | FARKAS PÁL Laci Törökországban. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. Singer és Wolfner. 80 p. Kiadói, festett félvászon kötésben, egy ív kijár! |
130 | FÁBIÁN BÉLA 6 ló - 40 ember. Hadifogoly feljegyzések. Bp., é.n. Athenaeum. 332 p. Korabeli egészvászon kötésben. |
131 | FEHÉR DEZSŐ DR. Az angol telivér Magyarországon. Bp., 1990. Mezőgazdasági. 204 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1900 | ||
132 | FEJES SÁNDOR Pápa város katonatörténete. 1400-1867. Pápa, 2002. Pápai Huszáregyesület. 65 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
133 | FEKETE ISTVÁN Emberek között. Regény. Bp., 1944. Uj Idők. 308 p. Kiadói foltos, kopottas félvászon kötésben, ajándékozási bejegyzéssel. |
134 | Fellázad a gettó. Ford.: Sós Endre. Bp., 1959. Kossuth. 394 p. 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói félvászon kötésben. |
135 | Felséges első Ferencz ausztriai császár Magyar és Csehország koronás királynétól Posony szabad királyi városába 1832-ik esztendőben, karácson havának 16-ik napjára rendeltetett Magyarország gyűlésének Jegyzőkönyve. VI. Darab. Posony, 1834. Belnay, Landerer, Schmid és Wéber. 493 p. Korabeli viseltes kartonkötésben. |
136 | FERDINANDY MIHÁLY Mi magyarok. Tíz tanulmány a magyar történelemből. Bp., 1941. Rózsavölgyi. 461 p. Amatőr félvászon kötésben. |
137 | FERENCZY DÉNES - DR. HUNYADY ATTILA Különféle halaink és horgászatuk. Bp., 1981. Mezőgazdasági. 222 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
138 | FERRIER, JEAN - LOUIS Négyszemközt Victor Vasarelyvel. Ford.: Vígh Árpád. Bp., 1981. Corvina. 130 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
139 | A Fészek. Emlékkönyv a Fészek Klub alapításának. 60. évfordulójára. Bp., 1962. Gondolat. 278 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
140 | FITZ JENŐ Séta a régi Székesfehérvárt. Harmadik kiadás. Számos képpel! /Az István király Múzeum Közleményei 4. szám/. Zalaegerszeg, 1984. Zalai Nyomda. 34 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
141 | FOLYÓIRAT! Athenaeum 1838 II. félév. Tudományok és szépművészetek tára. Szerk.: Schedel, Vörösmarty. Szerk. társ: Bajza. Pest, 1838. 2 sz. - 53 sz.-ig. Amatőr, viseltes kartonkötésben, hiányos, nem kollacionált! |
142 | FOLYÓIRAT! Athenaeum 1840 II. félév. Tudományok és szépművészetek tára. Szerk.: Schedel, Vörösmarty. Szerk. társ: Bajza. Pest, 1840. 3 sz.-tól 31 sz.-ig. Amatőr, viseltes kartonkötésben, hiányos, nem kollacionált! |
143 | FOLYÓIRAT! Századok. 116. évf. 1982. 1., 2., 4., 5. szám (4 db). Bp., 1982. Akadémiai. 195 p., 1 sztl.lev., 200-422 p., 1 sztl.lev., 2 sztl.lev., 640-835 p., 1 sztl.lev., 840-1148 p., 2 sztl.lev. Mindegyik fűzve, kiadói papírborítóban. |
144 | Fonyód története. Szerk.: Kanyar József. Színes és fekete-fehér képmellékletekkel, kihajtható mellékletekkel. H. n., 1985. 615 p. Kiadói vászonkötésben. |
145 | Földrajzi Zseblexikon. Szerk.: Koch Ferenc és Petres László. 44 térképpel. Bp., 1955. " Művelt Nép" . 324 p. Kiadói vászonkötésben. |
146 | FUX VILMA DR. Kőzettani vizsgálatok Jósvafő környékén. Különlenyomat a " Tisia" V. kötetéből. /Közlemények a Debreceni Tisza István - Tudományegyetem Ásvány- és Földtani Intézetéből 21. szám/. Debrecen, 1941. 19-37 p. + 2 kihajtható melléklettel. 1 sztl.lev., 1 sztl.lev. Tűzve papírborítóban. |
147 | A független és egységes nemzeti államok kialakulása Közép és Délkelet-Európában (1821-1923). Összeállította: Viorica Moisuc, Ion Calafeteanu. Bukarest, 1984. Kriterion. 408 p. 3 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, kissé viseltes papír védőborítóban. |
148 | G. BEKE MARGIT Bárdok, mesemondók. Történetek a Mabinogionból. Bp., 1977. Móra. 180 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
149 | GAGARIN, JURIJ (A SZOVJETÚNIÓ HŐSE) Utazás a világűrben. Az első űrhajós pilóta feljegyzései. Ford.: Rajna Béla. Képekkel! Bp., 1962. Táncsics. 208 p. + 28 p. képmelléklet. 2 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
1900 | ||
150 | GAHM, BERNHARD Házi vágás. Bontás, töltelékárú készítése. 53 színes fénykép, 40 fekete-fehér fénykép. Ford.: Jakab Árpád. Bp., 1995. Hogyf-Editio. 134 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
151 | Galopin. Hajsza a detektív után. /Az Athenaeum detektív és kalandor regényei/. Bp., é.n. Athenaeum. 216 p. Fűzve, kiadói szakadt papírkötésben. |
152 | GARAUDY, ROGER Az izraeli politikát megalapozó mítoszok. Második kiadás. Ford.: Mónus Áron. Hódmezővásárhely, 1998. Interseas Editions. 284 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
153 | GAZ 69 M és GAZ 69 AM gépkocsik kezelési utasítása. Szerk.: Csajághy Antal. Bp., 1961. Állami Nyomda. 159 p. Kiadói félvászon kötésben. |
154 | GAZDA JÓZSEF Így tudom, így mondom. A régi falu emlékezete. Képekkel! Bukarest, 1980. Kriterion. 371 p. Kiadói papírkötésben, ill., sérült papír védőborítóban. |
155 | GÁDOROS LAJOS A lakás berendezése és méretezése. 4. bővített kiadás. Bp., 1963. Műszaki. 251 p. Kiadói vászonkötésben, ill., szakadt papír védőborítóban. |
156 | GÁLFFY LÁSZLÓ Jezsuita szellem. Második kiadás. Bp., 1942. Korda Rt. 87 p., 1 tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
157 | Gárdonyi Géza versei. /Kis Magyar Múzeum negyedik kötete/. Számozott: 750/223. sz. Bp., 1958. Magyar Helikon. 78 p. Kiadói egészvászon kötésben. |
158 | GÁRDONYI JÓZSEF DR. Az élő Gárdonyi. I-II. Bp., é. n. Dante. 311 p., 319 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben. (2 db). |
159 | GERŐ LÁSZLÓ A budai vár helyreállítása. Rengeteg képpel és kihajtható képmellékletekkel! Bp., 1951. Közoktatásügyi Kiadóvállalat. 223 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
160 | GERŐ LÁSZLÓ Eger. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 157 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
161 | GERŐ LÁSZLÓ Történelmi városmagok. Bp., 1978. Corvina. 134 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
162 | GOLDZIEHER VILMOS DR. A szembetegségek gyógyítása. Bp., 1903. Singer és Wolfner. 279 p. 12 sztl.lev. (hirdetések). Kiadói foltos egészvászon kötésben. |
163 | GOLDZIHER IGNÁC Az iszlám. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1980. Magvető. 598 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
164 | Gombaismeret - Forgalmazás - Ellenőrzés. A nagygombák biológiai és termőhelyismereti alapjaival. 1-2. kötet. Szerk.: Dr. Terpó András. Bp., 1983. Kertészeti Egyetem. 177 p., 245 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
165 | Gombatermesztés. Szerk.: Balázs Sándor. Bp., 1979. Mezőgazdasági. 270 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
166 | Gorka Livia. /Corvina Műterem/. Bp., 1979. Corvina. 60 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
167 | GORKIJ, MAXIM Az áruló. Ford.: Kálnoky László. Bp., 1949. Révai. 156 p. Kiadói félvászon kötésben. |
168 | GÖMÖRI ENDRE Makariosz. Bp., 1973. Kossuth. 267 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
169 | GROFCSIK JÁNOS A magyar finomkerámiaipar története. Bp., 1973. Finomkerámiaipari Művek. 323 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
3900 | ||
170 | GROSICS GYULA Így láttam a kapuból. Képekkel! Bp., 1963. Sport. 223 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1900 | ||
171 | A gyógyfürdőkről, az éghajlati gyógyintézetekről, a gyógyhelyekről, az üdülőhelyekről és az ásvány- és gyógyforrásokról szóló 1929: XVI. törvénycikk és végrehajtási utasításai. Hivatalos kiadás. Bp., 1931. Magy. Kir. Belügyminisztérium. 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1900 | ||
172 | GYŐRFFY ISTVÁN Alföldi népélet. Válogatott néprajzi tanulmányok. Szerk.: Selmeczi Kovács Attila. Bp., 1983. Gondolat. 509 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
173 | Hajdú-Bihar műemlékei, irodalmi emlékhelyei és népművészete. Szerkesztő és képszerkesztő: Szőllősi Gyula. Debrecen, 1972. Hajdú-Bihar Megyei Tanács Műemlékvédelmi Albizottsága. 450 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
174 | HALÁSZ ZOLTÁN Gasztronómiai kalandozások Európában. Második, bővített kiadás. Bp., 1980. Panoráma. 437 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
175 | HANZELKA JIRI - ZIKMUND MIROSLAV A fejvadászok földjén. Ford.: Tóth Tibor. Bp., 1959. Gondolat. 346 p., 1 térkép. Kiadói vászonkötésben. |
176 | HANZELKA JIRI - ZIKMUND MIROSLAV A folyón túl van Argentina. Ford.: Fendt Pál. Bp., 1965. Gondolat. 402 p., 1 térkép. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
177 | HANZELKA JIRI - ZIKMUND MIROSLAV A Kordillerákon át. Ford.: Fendt Pál. Bp., 1958. Bibliotheca. 381 p., 2 melléklet. Kiadói vászonkötésben. |
178 | HANZELKA JIRI - ZIKMUND MIROSLAV Afrika az álmok világában és a valóságban. I-II-III. Ford.: Szőke Lőrinc és Fendt Pál. A két cseh mérnök kalandjai a TATRA autóval Afrikában. Bp., 1954. Művelt Nép. 258 p., 1 térkép, 285 p., 1 térkép, 255 p., 1 térkép. Kiadói vászonkötésben. (3 db). |
179 | HANZELKA JIRI - ZIKMUND MIROSLAV Két óceán között. Ford.: Tóth Tibor. Bp., 1960. Gondolat. 396 p., 1 térkép. Kiadói vászonkötésben. |
180 | HASEK, JAROSLAV Vidám állatkert. Válogatott humoreszkek. Ford.: Tóth Tibor. Bp., 1957. Európa. 177 p. Kiadói vászonkötésben, tulajdonosi névbeírással. |
181 | A hatályos anyagi büntetőjogi szabályok hivatalos összeállítása. Lezáratott: 1952. augusztus 31-én. Bp., é. n. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 314 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
182 | HATÁR GYŐZŐ Intra Muros. Tanulmány a véleményről, a hitről, a meggyőződésről. Bp., 1991. Pannon. 231 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
183 | Hauff legszebb meséi. Fordította és átdolgozta: Jékely Zoltán, Rónay György, Szinnai Tivadar. Heinzelmann Emma rajzaival. Bp., 1959. Móra. 198 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
184 | HAULISCH LENKE Paizs Goebel. /A Művészet Kiskönyvtára 30./. 52 képpel. Bp., 1968. Corvina. 32 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
185 | HAVAS ZSIGMOND Aranyos leányszív. Sebők Imre tizenhat eredeti tollrajzával. Bp., é. n. " Forrás" . 122 p. 3 sztl.lev. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
186 | HÁRDY ISTVÁN DR. A dinamikus rajzvizsgálat. Dedikált (?). Bp., 1983. Medicina. 174 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
187 | HECKER WALTER DR. A Bábolnai Arab Ménes. Képekkel! Bp., 1996. Agroinform. 205 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2900 | ||
188 | HEGEDŰS GÉZA Négyszemközt a mindenséggel. Bp., 1981. Szépirodalmi. 254 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
189 | HEIDEN, KONRAD Hitler. Ford.: Kérő Pál. Bp., 1999. Pallas Antikvárium Kft. 280 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
190 | HELTAI GÁSPÁR Ponciánus császár históriája. Számozott: 297. sz. Bp., 1976. Magyar Helikon. 176 p. 3 sztl.lev. Kiadói aranyozott bőrkötésben. |
191 | Heltai Jenő versei. Bp., 1959. Szépirodalmi. 570 p. Kiadói vászonkötésben. |
192 | HEMINGWAY, ERNEST Elbeszélések. Bp., 1973. Európa. 430 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
193 | HERBST-KRAUSZ ZORICA Régi zsidó ételek. Bp., 1988. Corvina. 79 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
194 | HERCZEG FERENC A Dolovai nábob leánya. Színmű öt felvonásban. Hozzákötve: A három testőr. Bohózat három felvonásban. Bp., 1902. Singer és Wolfner. 160 p. Bp., 1902. Singer és Wolfner. 159 p. Kiadói, díszes (Gottermayer) kötésben. |
195 | HERCZEG FERENC A Lánszky-motor. Regény. /Magyar írómesterek/. Hozzákötve: Herczeg Ferenc: A költő és a halál. Színjáték. Bp., 1927. Singer és Wolfner. 35 p. Bp., 1927. Singer és Wolfner. X p., 148 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1900 | ||
196 | Herendi porcelán. 53 képpel. Hozzátartozik: Molnár László: Herendi porcelán edények. H. n., é. n. Felek Béla. 39 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Bp., é. n. Finomkerámiaipari Orsz. Váll. Számozatlan! Molnár László: Herendi porcelánszobrok. H. n., é. n. Felek Béla. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kiadói foltos vászonkötésben. |
197 | HEVESI SÁNDORNÉ DR. Az ideális háztartás. A szép otthon és jó konyha. Bp., 1935. Színházi Élet kiadása. 303 p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
198 | HEVESI SIMON DR. Dalalat Alhairin. Majmuni útmutatójának ismertetése. Bp., é. n. Pesti Izr. Hitközség. 188 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, aranyozott felirattal. |
199 | Híres bűnperek a Pitavalból. Válogatta: Szilágyi András. Bukarest, 1972. Kriterion. 209 p. Kiadói kartonkötésben. |
200 | Horthy Miklós élete képekben. Válogatta: Vuray György. Bp., 1993. Faktor. 133 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Harántalakú! |
201 | HORVÁTH ATTILA DR. - KÁDÁR LEHEL - KERKÁPOLY ENDRE DR. Utak és járművek. A Szovjetunió közlekedése, Rengeteg fotóval. Bp., 1975. Magyar - Szovjet Baráti Társaság. 232 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
202 | HORVÁTH ERZSÉBET Könny és vér. Arad, é.n. Lovrov. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
203 | HUSZÁR PÉTER A pápai izraelita polgári fiúiskola története. 1899-1929. Szerk.: Huszár János. Néhány képpel. Pápa, 1996. Pápai Jókai Kör. 77 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
204 | HUZELLA TIVADAR A sejtközösség szervezete. Bp., 1942. Kir. Magy. Egy. Ny. 223 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
205 | Az Ideiglenes Nemzeti Kormány rendeletei. Megjelentek a Magyar Közlöny hivatalos lapban. I-II. füzet. Bp., 1945. Miniszterelnökség Sajtóosztálya. 64 p., 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
206 | Igazságot - szeretettel. Glattfelder Gyula élete és munkássága. Szerk.: Zombori István. Bp. - Szeged, 1995. Keresztény Értelmiségiek Szövetsége és Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség. 203 p. 2 sztl.lev. (képek). Fűzve, ill., fóliázott kartonborítóban. |
207 | IGNÁCZ RÓZSA Anyanyelve magyar. Regény. /Magyar írás - magyar lélek/. Bp., é. n. Országos Baross Gábor Kör. 323 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
208 | IGNÁCZ RÓZSA Hivatalnok Berta. Regény. A szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső munkája. Tanulmány: Mit várhatunk a mai magyar ifjúságtól. Írta: Kristó Nagy István. /Nemzeti Könyvtár VI. évfolyam, 147. szám/. Bp., 1944. 49 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
209 | ILLYÉS GYULA Hősökről beszélek. I. kiadás! Szőnyi István képeivel. Bp., 1945. Sarló. 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
210 | Az ínyesmester szakácskönyve. 2500 recept. Bp., é. n. Athenaeum. 508 p. Amatőr vászonkötésben. |
211 | IPOLYI ARNOLD Csallóköz műemlékei. /Csallóközi Kiskönyvtár/. Pozsony, 1994. Kalligram. 299 p. 2 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
1900 | ||
212 | IPOLYI ARNOLD Csallóközi úti-képek. /Csallóközi Kiskönyvtár/. Pozsony, 1993. Kalligram. 174 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
1900 | ||
213 | Az irón története és gyártása. Koh-i-noor iróngyárak Hardtmuth l. és C. H. n., é. n. 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
214 | Istanbul. Konstantinopel. Text und Aufnahmen von Martin Hürlimann. /Atlantis Museum Band XIII./. Számos fekete-fehér és néhány színes képpel! Zürich, 1957. Atlantis Verlag. 146 p. Kiadói félvászon kötésben. |
215 | Az istenfiú városa. Kambodzsai mondák és mesék. Ford.: Üveges Ferenc. /Népek meséi/. Bp., 1975. Európa. 126 p. Kiadói félvászon kötésben. |
216 | ITTZÉS JENŐ DR. Kis-sebészet. 294 ábrával. Bp., 1943. Eggenberger. 372 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
217 | JAJCZAY JÁNOS - SCHWARTZ ELEMÉR Karácsony a művészetben. CXXVIII táblával. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 255 p. Kiadói félvászon kötésben. |
218 | JAN Spartacus. Truze rajzaival. Ford.: Achim András. Készült: 1750 pld.-ban! Bratislava, 1954. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. 92 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
219 | JÁVORSZKY BÉLA SZILÁRD - SEBŐK JÁNOS A Magyarock története. 1. A Beat kezdetektől a kemény rockig. Aláírt pld.! Bp., 2005. Népszabadság könyvek. 446 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
220 | JÓSIKA MIKLÓS Zrínyi a költő I-II. Regényes krónika a tizenhetedik századból. /A Pesti Hírlap Díszkönyvtára - A világirodalom új és régi remekei/. Bp., 1929. Légrády Testvérek. 254 p., 255 p. Kiadói vászonkötésben. |
221 | József Attila összes versei és válogatott írásai. Második kiadás. Sajtó alá rendezte: Németh Andor. Bp., é. n. Cserépfalvi. 566 p. Amatőr vászonkötésben. |
222 | Juergen Teller album. Edited and designed by Cornel Windlin. Juergen Teller 1964-ben született Németországban, 1986 óta Londonban él. Híres embereket fényképez, divatfotós, az erotikus képek mestere! Köln, 1996. Taschen. 175 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
223 | JUHÁSZ ANDOR Halló, itt London. Képekkel! Bp., é. n. Révai. 246 p. 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
224 | JUHÁSZ FERENC Szerelmes hazatántorgás. 3 műmelléklettel. Bp., 1977. Szépirodalmi. 349 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
225 | KADIC OTTOKÁR A magyar barlangkutatás ősrégészeti eredményei. 7 ábrával. Felolvasta 1929. december 13-án. /A Szent István Akadémia Mennyiségtan-, Természettudományi Osztályának Felolvasásai 2. kötet 8. szám/. Bp., 1930. Stephaneum. 12 p. Tűzve, papírborítóban. |
226 | KAISER GÉZA A korszerű szőlőtermesztés alapjai. Bp., 1975. Mezőgazdasági. 329 p., XXIV tábla. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
227 | KARINTHY FRIGYES Nem mondhatom el senkinek. Versek. Bp., é. n. Athenaeum. 64 p. Amatőr vászonkötésben, eredeti borító bekötve! |
228 | KASSÁK LAJOS - MOHOLY-NAGY LÁSZLÓ Új Művészek Könyve. Reprint! Bp., 1977. Kossuth. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
229 | KASSÁK LAJOS Angyalföld. Regény. Bp., é. n. Pantheon. 356 p. 2 sztl.lev. Kiadói egészvászon kötésben. |
230 | KASSICS IGNATIO Praxis juridica civilis et stylare juristarum latino-hungaricam. Editio secunda. Pars I. Pars II. Pesthini, 1835. Ap. Georg. Kilian juniorem. XII p., 276 p., X p., 343 p., 72 p. (szótár). Amatőr félvászon kötésben, borítók javítva. |
5800 | ||
231 | KATONA IMRE Zsolnay Vilmos. /Szemtől szemben/. Számos képpel! Bp., 1977. Gondolat. 234 p. 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., fóliázott papírborítóban. |
232 | KATONA JÓZSEF DR. A zsidó orvos a középkorban. Bp., 1948. szerző. 46 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
233 | Kawiak Tomasz album. Szöveg: Pierre Restany, André Verdet. Életrajz: I. J. Kaminski. Rendkívül gazdag képanyaggal. Torino, é. n. Grafica Chierese. 179 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
234 | KÁCSOR LÁSZLÓ Gemenc. Képekkel! Bp., 1976. Gondolat. 159 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
235 | KÁDÁR JÁNOS A szocialista Magyarországért. Beszédek és cikkek 1968-1972. Bp., 1972. Kossuth. 547 p. Kiadói vászonkötésben. |
236 | KÁDÁR LÁSZLÓ Az eróziós folyamatok dialektikája. /Közlemények a Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Földrajzi Intézetéből 18. szám/. Különlenyomat a Földrajzi Közlemények 1954. 2. számából. Néhány képpel, ábrával. Több nyelven (magyar - orosz - német)! Debrecen, 1954. 20 p. Tűzve, papírborítóban. |
237 | KÁROLY JÓZSEF A nagy fordulat. Arad, 1927. a szerző kiadása (Corvin I. Lányi Könyvnyomdai Műintézete). 256 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
238 | KäSTNER, ERICH A ma versei. Ford.: E. - Kramer Rózsi. Bp., é. n. Gergely R. 93 p. 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
239 | KELEMEN LAJOS Művészettörténeti tanulmányok. Képekkel! Bukarest, 1984. Kriterion. 405 p. Fűzve, kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
240 | KELLÉR ANDOR Déli posta. Bp., 1964. Gondolat. 227 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
241 | Képek a felszabadult Magyarország 40 évéből. A szöveget összeállította: Blaskovits János, Vagyóczkyné Kékes Viktória. Bp., 1985. Reflektor. 310 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
242 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! El Kazovszkij. (Műcsarnok). Bp., 1990. Dovin Kft. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
243 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS! Fényes Adolf emlékkiállítás. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: Oelmacher Anna és N. Pénzes Éva. Bp., 1960. Magyar Nemzeti Galéria. 30 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
244 | KIÁLLÍTÁSI VEZETŐ! 5. Nemzetközi Miniatürtextil Biennále. Kétnyelvű (magyar-angol)! /Vas megyei Múzeumok katalógusai 105./. Szerk.: Fitz Péter. 1984. június 29. - október 1. Savaria Múzeum, Szombathely. Szombathely, 1984. Vas megyei Múzeumok Igazgatósága. 186 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
245 | Kisalföldi ízek. Összeállította: Szenfter József, Vághelyi János gyűjtésének felhasználásával. Győr, 1991. Kisalföld Kiadó Bt. 283 p. 1 sztl.lev. Fűzve, ill. kiadói papírborítóban. |
246 | KISS L. - KISZELY GY. - VAJDA P. Magyarország ipari műemlékei. Bp., 1981. Orsz. Műsz. Múzeum. 237 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
247 | KLABUND Rasputin. Ford.: Bálint Lajos. /Körmendy Miniatűr Könyvtára/. H. n., é. n. Körmendy Könyvkiadó. 91 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
248 | KLAPKA GYÖRGY Emlékeimből. Képekkel! /Magyar Századok/. Bp., 1986. Szépirodalmi. 637 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | KLUG NÁNDOR Az emberélettan. Második, átdolgozott kiadás. Tankönyv. Első rész. Általános élettan. Különös élettan: I. Az erőforgalom élettana. Bp., 1892. Franklin-Társulat. 622 p. Korabeli félvászon kötésben, a címlapból egy darab hiányzik, szöveghiány nincs. |
250 | KLUGE ENDRE DR. Lelkiélet és törvénykezés. Bp., 1923. " Petőfi" Irodalmi Vállalat. 160 p. Kiadói félvászon kötésben. |
251 | KOBÁLY ILONA A Perényi család kézirathagyatéka a Kárpátaljai Honismereti Múzeumban. Ungvár, 1999. Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. 181 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
252 | Kolozs Sanyi története. Bp., é. n. Szent István Cikóriagyár kiadása. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
253 | KOMJÁTI ISTVÁN - TUZA SÁNDOR Veteményeskert. Képekkel! Bp., 1974. Mezőgazdasági. 170 p. 6 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
254 | KONDOR IGNÁCZ Képes héber olvasókönyv. Bp., 1912. Lampel R. 53 p., 31 p. Kiadói félvászon kötésben, szétesett állapotban, a címlap hiányzik. |
255 | KÓS KÁROLY " Kőből, fából házat igékből várat" . (In memoriam Kós Károly 1883-1983). Bp., 1983. Magvető. 299 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
256 | KÓS LAJOS A bábjátszás Magyarországon. Bp., 1955. Művelt Nép. 163 p., XX tábla (képek). Kiadói félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel! |
257 | KOSÁRYNÉ RÉZ LOLA Hazafelé. Pólya Tibor rajzaival. Bp., 1920. Athenaeum. 72 p. 4 sztl.lev. Kiadói, festett félvászon kötésben, egy ív kijár! |
258 | KOSSA ISTVÁN Dunától a Donig. Bp., é. n. Athenaeum. 383 p. Kiadói félvászon kötésben. |
259 | KOSZTER ATYA Fulgur. Márton Lajos rajzaival. /Zászlónk Könyvek 3. sz./. Cserkészregény! Bp., 1944. Élet. 236 p. 2 sztl.lev. Fűzve, szakadozott, hiányos papírborítóban. |
260 | KOVÁCS JÓZSEF Szent László. A hős magyar király. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
261 | KOVÁTS GÁBOR - VÉTEK GYÖRGY Budapest. Utikalauz sörivóknak. 80 térkép, 240 fénykép. Bp., 2004. Hibernia. 179 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
262 | KOZÁK KÁROLY Az egri vár. Képekkel! Bp., 1973. Corvina. 53 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
263 | KŐHEGYI LAJOS DR. Szabadkőműves-káté. VIII. kiadás. Az " Árpád" páholy megbízásából írta: Dr. K. L. Kézirat szabadkőművesek számára. III. Mester-fok. Szabadkőműves rendszerek. Szeged, 1917. " Árpád" páholy kiadása. 44 p. Fűzve, kiadói kartonborítóban. |
264 | Költőnk és korunk. /Tanulmányok József Attiláról/. Szerk.: Fenyő D. György - Gelniczky György I-II-III. Gépelt! Bp., é. n. k. n. 404 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
265 | KŐRÖSI LÁSZLÓ Egyiptom művészete. Juhász Árpád 250 rajzával. Bp., 1898. Wodianer F. és Fiai. 487 p. Fűzve, kötés nélkül! |
266 | KÖVI PÁL Erdélyi lakoma. Bp., 1980. Corvina. 246 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
267 | KÖVI PÁL Erdélyi lakoma. Bukarest, 1980. Kriterion. 326 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
268 | KÖVY ZSOLT Álom és valóság. Regény. Dedikált! Pápa, 2002. Szerző. 141 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
269 | KRISTÓ GYULA A rozgonyi csata. /Sorsdöntő történelmi napok 3./. Bp., 1978. Akadémiai. 111 p. + 16 p. képmelléklet és 1 kihajtható térképmelléklet. Fűzve, kiadói ill., fóliázott papírborítóban. |
270 | KUBINSZKY MIHÁLY Régi magyar vasútállomások. 83 képpel! Bp., 1983. Corvina. 72 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
271 | KUN LÁSZLÓ U-Controll modellek. Bp., é. n. Magyar Repülő Szövetség. 303 p. Kiadói ill., félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
272 | KÜHLE, GÜNTHER DR. Szobanövények föld nélkül. Ford.: Dr. Tömösközy Mária. 58 ábrával és 16 oldal színes képmelléklettel. Bp., 1982. Mezőgazdasági. 119 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
273 | Külföldi Méhészeti Szemle 1959. 1. szám. Sztálinváros, 1959. Földművelésszövetkezeti Országos Méhészeti Tanács. 112 p. Fűzve, kiadói papírkötésben. |
274 | L. NAGY ZSUZSA Szabadkőművesek. 16 képpel. Bp., 1988. Akadémiai. 129 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
275 | L. NAGY ZSUZSA Szabadkőművesség a XX. században. Bp., 1977. Kossuth. 177 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
276 | LAJOS IVÁN DR. Németország háborús esélyei a német szakirodalom tükrében. Nyolcadik kiadás. Pécs, 1939. Dunántúl. 97 p. Fűzve, kiadói viseltes, gerincén hibás papírborítóban. |
277 | LAKATOS J. Ptice Apatina. Dedikált! Apatin, 1979. Niiv " Glas Komune" . 168 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
278 | LAKOS IMRÉNÉ PÉCSKAY ILONA Háztartási tanácsadó. Alapos oktatás a sütés-főzésben Nagybánya, 1913. a szerző kiadása. 592 p. Amatőr vászonkötésben, újrakötésre szorul. |
279 | LARSON, BOB Sátánizmus. Az ifjúság megrontója. Bp., 1997. Előszó Kiadó. 335 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
280 | LASZLOVSZKY JÓZSEF A magyar címer története. Bp., 1989. Pytheas. 40 p. Tűzve, kiadói ill., fóliázott papírborítóban. |
281 | LÁSZLÓ GYULA Az ősember művészetéről. Gépelt! Bp., é. n. MNM. 21 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
282 | LÁSZLÓ GYULA Őstörténetünk. Második kiadás. Egy régész gondolatai néppé válásunkról. Bp., 1983. Tankönyvkiadó. 173 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
283 | LEGEZA MIHÁLY A transzcendens okság elmélete. Kritikai tanulmány. Bp., 1944. Szent István Társulat. 176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
284 | LESTYÁN SÁNDOR Zúg a nádas. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1954. Ifjúsági. 157 p. Kiadói ill., félvászon kötésben, kötése viseltes, lapokon vízfolt nyomával. |
285 | LÉVAI JENŐ Raoul Wallenberg. Harmadik kiadás. Regényes élete, hősi küzdelmei, rejtélyes eltűnésének titka. Bp., 1988. ÁKV Maecenas Reprint. 333 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
286 | LÉVAI LAJOS DR. Székelyföldi képek. Képekkel! Cluj - Kolozsvár, 1934. Minerva. 101 p. 1 sztl.lev. (Tartalom). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
287 | LÉVAI VERA Kelet-Európai szakácskönyv. Bp., 1983. Minerva. 375 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
288 | LICHTENBERG G. CHR. A szajha útja. Hogarth rézmetszeteivel. 6 db táblával. Bp., 1987. Helikon. 64 p. 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
289 | LIENER GYÖRGY Autótipusok. Bp., 1971. Műszaki. 367 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
290 | Ligetszépe. Német népmesék a Grimm-testvérek gyűjtéséből. Ford.: Urbán Eszter. /Népek meséi/. Bp., 1959. Európa. 175 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
291 | LIPS, JULIUS E. A dolgok eredete. Az emberi művelődés történetéből. Bukarest, 1962. Tudományos Könyvkiadó. 676 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
292 | LÓCZY LAJOS DR. IFJABB Nyugatszerbia geológiai viszonyairól. Különlenyomat a " Földtani Közlöny" 1918. évi XLVIII. kötetéből. Bp., 1918. Franklin-Társulat. 13 p., I tábla. Tűzve papírborítóban. |
293 | LŐVY NÁCI Elmúlt éjszakák. Aradi anekdoták. Arad, 1928. Hehs és Lovrov Könyvnyomdája. 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerincén szakadással. |
294 | LÖWINGER SÁMUEL DR. Hagyományos irodalmunk fejlődése a görög-zsidó kulturkapcsolatok tükrében. Bp., 1948. Franklin. 29 p. 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
295 | LUKÁCS GYÖRGY Adalékok az esztétika történetéhez I-II. /Lukács György válogatott művei/. Bp., 1972. Magvető. 746 p., 3 sztl.lev., 496 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
296 | LUKÁCS GYÖRGY Új magyar kultúráért. Bp., 1948. Szikra. 234 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
297 | LYKA KÁROLY Magyar művészélet Münchenben. 1867-1896. Bp., 1951. Művelt Nép. 86 p., XVI p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
298 | Ma mentem, holnap jöttem. Kazáni tatár népmesék. Válogatta: Agyagási Klára. /Népek meséi/. Bp., 1981. Európa. 285 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
299 | A madáron vett menyasszony. Bambara mesék Mali-ból és Szenegálból. Ford.: Tótfalusi István. /Népek meséi/. Bp., 1984. Európa. 206 p. Kiadói félvászon kötésben. |
300 | A Magyar Actio Catholica ügyrendje. (A püspöki kar 1936. évi jóváhagyása szerint). Kézirat gyanánt. Bp., (1936.) Actio Catholica Országos Elnöksége. 24 p. Tűzve, papírborítóban. |
301 | Magyar államélet. /Nemzetnevelők Könyvtára/. Bp., 1942. Orsz. Közoktatásügyi Tanács. 193 p. Kiadói félvászon kötésben. |
302 | MAGYAR FERENC Vadászat Kudu-földön. Afrikai vadásznapok. Bp., 1989. Béta. 129 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
303 | Magyar Fotóművészet 1958. 120 fotóval, kihajtható mellékletekkel. Bp., 1958. Képzőművészeti Alap. Számozatlan! Kiadói félvászon kötésben. |
304 | Magyar Földrajzi Évkönyv. Az 1926. évre. Szerk.: gróf Teleki Pál, Karl János és Kéz Andor. Bp., 1926. Magyar Földrajzi Intézet. 151 p., 1 térkép. 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
305 | Magyar Földrajzi Évkönyv. Az 1927. évre. Szerk.: gróf Teleki Pál, Karl János és Kéz Andor. Bp., 1927. Magyar Földrajzi Intézet. 284 p., 1 térkép. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
306 | Magyar hadifoglyok a Szovjetúnióban. Fehér könyv a Szovjetunióba elhurcolt hadifoglyok és polgári deportáltak helyzetéről. Szerk.: A Magyar Harcosok Bajtársi Közössége Hadifogolyszolgálata a Hungária közreműködésével. H. n., é. n. Hungária. 120 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
307 | Magyar Mezőgazdaság Zsebnaptára. 1956. Szerk.: Horváth Sándor. Bp., 1955. Mezőgazdasági. 336 p. Kiadói vászonkötésben. |
308 | Magyar népmesék I-II. Szerkesztette és a bevezetőt írta: Ortutay Gyula. A meséket válogatta és jegyzetekkel ellátta: Dégh Linda és Kovács Ágnes. Bp., 1960. Szépirodalmi. 728 p., 1 sztl.lev., 1000 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
309 | Magyar Nyelvészet. Szerk.: Hunfalvy Pál. Első Évfolyam. Pest, 1856. Müller Emil. Amatőr félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
310 | Magyar Nyelvjárások. XIX. Szerk.: Kálmán Béla és Sebestyén Árpád. Debrecen, 1972. Kossuth Lajos Tud. Egy. 164 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
311 | A Magyar Szocialista Munkáspárt XIII. kongresszusának jegyzőkönyve. 1985. március 25-28. Bp., 1985. Kossuth. 663 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben. |
312 | A magyar ügyvédség jubileumi évkönyve 1945-1970. Bp., 1970. Orsz. Ügyvédi Tanács. 259 p. Kiadói kartonkötésben. |
313 | Magyarország gyógyfürdői, gyógyhelyei és üdülőhelyei. Szerkesztették: Dr. Farkas Károly, dr. Frankl Miklós, dr. Schulhof Ödön, dr. Székely Miklós. Képekkel! Megjelent 4200 pld.-ban. Bp., 1962. 351 p. Kiadói vászonkötésben. |
314 | Magyarország madarainak határozója. Szerk.: Haraszthy László. Bp., 1990. Natura. 242 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
315 | Magyarország madarainak névjegyzéke. Szerzők: Magyar Gábor, Hadarics Tibor, Waliczky Zoltán, Schmidt András, Nagy Tamás, Bankovics Attila. Bp. - Szeged, 1998. Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület. 202 p. Kiadói ill. kartonkötésben, újszerű állapotban. |
316 | Magyarrá lett keleti népek. Szerk.: Szombathy Viktor és László Gyula. /Utazások a múltban és a jelenben/. Bp., 1988. Panoráma. 279 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
317 | Mai magyar népi iparművészet. Az előszót Domanovszky György írta. A képanyag, az életrajzok és az ajánlott irodalom összeállítása Varga Marianna munkája. Bp., 1983. Képzőművészeti Kiadó. 269 p. 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói vászonkötésben, ill., néhol sérült papír védőborítóban. |
318 | MAJDÁN JÁNOS A " vasszekér" diadala. A magyarországi vasútépítés 1914-ig. /Népszerű Történelem/. Bp., 1987. Kossuth. 201 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
319 | MAKKAI SÁNDOR Egyedül. Tanulmányok. Kolozsvár, é. n. Erd. Szépmíves Céh. 256 p. Kiadói vászonkötésben. |
320 | MANDICS GYÖRGY A rejtélyes írások könyve. Az írás kialakulásának rejtélye. Bukarest, 1981. Albatrosz. 218 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
321 | MANN ENDRE Sütemények és édességek. Bukarest, 1965. Technikai Könyvkiadó. 186 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes ill. papírborítóban. |
322 | MARKOVITS GYÖRGYI A magyar írók harca a cenzúra ellen (1919-1944). /Irodalomtörténeti Füzetek 111. szám/. 50 képpel. Bp., 1985. Akadémiai. 247 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
323 | MAROSI ILDIKÓ A marosvásárhelyi Kemény Zsigmond Társaság levelesládája. Levelek, iratok, adatok (1876-1948). Bukarest, 1973. Kriterion. 614 p. Fűzve, kiadói egészvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
324 | MATIJEVICS LAJOS A jugoszláviai Ferenc-csatorna víznevei. Gépelt! Bp., 1981. Elte. 69 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
325 | MATUSKA - KARDOS Italok A-tól Z-ig. Bp., 1975. Mezőgazdasági. 258 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
326 | Maya-mayi a hét nővér. Ausztráliai legendák. Ford.: Muldoon Olga. /Népek meséi/. Bp., 1957. Európa. 121 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
327 | Mátra utikalauz. Harmadik, átdolgozott és bővített kiadás. Szerk.: Dely Károly. Bp., 1973. Sport. 263 p., 1 térképmelléklet. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
328 | Mednyánszky László naplója. (Szemelvények). /A Művészettörténet Forrásai/. Szerkesztette, előszóval és jegyzetekkel ellátta: Dr. Brestyánszky Ilona. Bp., 1960. Képzőművészeti Alap. 199 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
329 | MERÉNYI FERENC A magyar építészet 1867-1967. 2. változatlan kiadás. Bp., 1970. Műszaki. 179 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
330 | MEZEY ISTVÁN Az igazi Japán. 24 képes táblával. Bp., 1939. Magyar Nippon-Társaság. 235 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
331 | MÉCS LÁSZLÓ Fehéren és kéken. Versek. Bp., é. n. Athenaeum. 156 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
332 | A méhbetegségek megelőzése és gyógyítása. Szerk.: dr. Koltai László. Bp., 1985. Mezőgazdasági. 232 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
333 | Méréstechnikai kislexikon. Főszerk.: Dr. Helm László. 988 ábrával. Bp., 1976. Műszaki. 688 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
334 | MIHÁLY LÁSZLÓNÉ - OPPELCZ ÉVA Madarak végveszélyben. Szeged, 1995. szerző. 109 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
335 | MIHÁLYI ERNŐ Csónakok és csónakmotorok. Siklóhajók, csónakok szerkezete és építése. Külmotorok szerkezete és kezelése. Bp., 1921. Népszava. 152 p. + 1 kihajtható tábla. Amatőr vászonkötésben. |
336 | MIHELICS VID Világproblémák és a katolicizmus. Esztergom, 1933. DOM. 270 p. 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
337 | Mindörökké. Fényképezte és összeállította: Olasz Ferenc. A szövegeket Szabó Judit válogatta. Az utószót Németh Lajos írta. Bp., 1978. Magyar Helikon. 181 p. + 1 kihajtható melléklet (képjegyzék). 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
338 | MOHOLY-NAGY LÁSZLÓ Az anyagtól az építészetig. Képekkel! Bp., 1972. Corvina. 256 p. Kiadói vászonkötésben. |
339 | Moldvai csángó népdalok és népballadák. Szerk.: Faragó József és Jagamas János. Megjelent 2120 pld.-ban. Bukarest, é. n. Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. 342 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
340 | MOLNÁR ISTVÁN, RUDINAI A fatenyésztés. Hetedik, átnézett és bővített kiadás. Különös tekintettel a községi faiskolákra és befásításokra. 91 ábrával. Bp., 1911. Pallas. 370 p. Amatőr vászonkötésben, borító és néhány lap vízfoltos. |
341 | Móricz Zsigmond versei. Bp., 1958. Magyar Helikon. 96 p. 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
342 | MÓRICZ ZSIGMOND Állatmesék. Második kiadás. Szilvásy Nándor rajzaival. Bp., é. n. Ifjúsági Könyvkiadó. 54 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
343 | MÓSER ZOLTÁN Körülvesznek engem a dalok. A népdalgyűjtő és népdalíró Czuczor Gergely. Megjelent: 1000 pld.! Zsámbék, 2000. Főiskola. 235 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1900 | ||
344 | MUCKENHAUPT ERZSÉBET A csíksomlyói ferences könyvtár kincsei. Könyvleletek 1980-1985. Bp.- Kolozsvár, 1999. Balassi Kiadó - Polis Könyvkiadó. 248 p. + 83 p. képmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban, érvénytelenített könyvtári pecsétekkel. |
345 | Munkások és parasztok mozgalmai Magyarországon. 1849-1867. Iratok. Megjelent: 700 pld.! Bp., 1959. Akadémiai. 534 p. Kiadói vászonkötésben. |
346 | MURÁDIN LÁSZLÓ Szavak színeváltozása. Sütő András előszavával. Kolozsvár, 1983. Dacia. 271 p. Fűzve, kiadói papírkötésben. |
347 | Művelődéstörténeti tanulmányok. Szerkesztették: Csetri Elek, Jákó Zsigmond, Tonk Sándor. Bukarest, 1979. Kriterion. 260 p. 6 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírkötésben. |
348 | A művészet története. A korai középkor. Bp., 1995. Corvina. 315 p. Kiadói, gerincén feliratozott egészbőr kötésben, ill. papír védőborítóban. |
349 | N. LÁSZLÓ ENDRE A Duna aranya. Aranymosás a Csallóközben. Bratislava, 1988. Madách. 96 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
350 | NADLER HERBERT Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések. Eredeti fényképfelvételekkel. Utószó: Homonnai Zsombor. A könyv a Franklin Társulat 1926-ban megjelent kiadása alapján készült. Bp., 1990. Népszava. 205 p. 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
351 | A Nagy Háború írásban és képben. I-VII. A nyugati harctér I-II. Az olasz háború. Északon és Délen I-II. Nem kollacionált! Bp., é. n. Athenaeum. Kiadói aranyozott, ill., festett, díszes vászonkötésben. (7 db). Közepes állapotban! |
352 | NAGY IMRE Följegyzések. Függelék: Nagy Imre művészi hagyatéka. Bukarest, 1979. Kriterion. 355 p. Fűzve, kiadói papírkötésben, ill. papír védőborítóban. |
353 | NAGY LAJOS Képtelen természetrajz. Bp., 1949. Révai. 195 p. Kiadói vászonkötésben. |
354 | NAGY LÁSZLÓ Kísérlet a bánat ellen. A kötetet összeállította: Szécsi Margit. Bp., 1980. Magvető. 215 p. 4 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
355 | NAGYBÁKAY PÉTER A magyarországi céhes kézművesipar jelvényei. Bp., 1995. MNM. 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
356 | Napoleon Album. I. Napoleon élete és kora írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. Bp., é. n. Pesti Napló. 160 p. Kiadói ill. kopottas vászonkötésben. |
357 | A Naptestű Pái. Guarani mítoszok és mesék. Ford.: Dornbach Mária. /Népek meséi/. Bp., 1979. Európa. 198 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
358 | NEMESKÜRTY ISTVÁN Önfia vágta sebét. Harmadik kiadás. Krónika Dózsa György tetteiről. Ez történt Mohács után. Elfelejtett évtized. Bp., 1975. Magvető. 656 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill., fóliázott papír védőborítóban. |
359 | Nemzeti gyász. 1993. December 12-18. Összeállították: Herényi Károly és Bakos Zoltán. 118 db színes, 60 db fekete-fehér képpel. Debrecen, 1994. Für Lajos. Számozatlan! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
360 | A nemzeti megújhodás programja. A Köztársaság első három éve. Bp., 1990. szeptember k. n. 222 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
361 | NÉKÁM LÍVIA Meisseni porcelán. A Budapesti Iparművészeti Múzeum gyűjteményében. Bp., 1980. Corvina. 38 p. + képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
362 | A Néprajzi Múzeum Értesítője. Szerk.: Bartucz Lajos. 1940. 1-2., 3-4. számok. 440 p. 1941. 1. szám. 118 p. 1942. 1-2. szám. 172 p. Bp., 1940-42. Orsz. Magy. Tört. Múzeum. . Fűzve, kiadói papírborítóban. (5 db). |
363 | Népünk hagyományaiból. 1956. Szerk.: Morvay Péter, Simon Józsefné és Igaz Mária. Bp., 1956. Művelt Nép. 179 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
364 | A " nő a művészetben" . A 75-ik jubiláris év harmadik kiállítása. Képes tárgymutató. 1936. október-november. Bp., é. n. Orsz. Magy. Képzőműv. Társ. 46 p. + képmelléklet. Tűzve papírborítóban. |
365 | Nyelvművelő Levelek. Az Akadémia Nyelvtudományi Intézeteinek Levelesládájából. Lőrincze Lajos irányításával. Szerk.: Ferenczy Géza és Ruzsiczky Éva. Bp., 1964. Gondolat. 407 p. Kiadói vászonkötésben, viseltes papír védőborítóban. |
366 | A nyírfa-fiúcska. Mesék az Amur partjáról. Ford.: Diószegi Vilmos. /Népek meséi/. Bp., 1957. Európa. 186 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
367 | Nyugalmas órák. Rajzok és elbeszélések. Telegdy László eredeti rajzaival. Bp., 1896. 238 p. Kiadói, festett, kopott vászonkötésben, a szennyoldal fele hiányzik. |
368 | OFFENBACH, JACQUES Egy muzsikus utinaplója. Ford.: Peterdi Mária. Bp., 1960. Zeneműkiadó. 148 p. 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
369 | OMÁR CHÁJJÁM Robáiyát. Ford.: Hegyi Endre. Ill.: Szász Endre. Bp., 1958. Magyar Helikon. 91 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
370 | Orosz-román fegyverszüneti egyezmény. Groza Péter és Sztalin marsall táviratváltása. Orosz-magyar fegyverszüneti egyezmény. Kolozsvár, 1945. Józsa Béla Athenaeum. 22 p. Tűzve, kiadói papírkötésben. |
371 | OROVECZ BÉLA DR. - TELBISZ ALBERT DR. Első segélynyujtás. Bp., 1940. Magyar Vöröskereszt Egylet. 122 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
372 | Az orvos és gyógyszerész gyógyszerzsebkönyve. II. kiadás. Összeállította: Dr. Halmi Pál. Bp., 1938. Novák Rudolf. 967 p. Gerincén vászonnal pótolt, javított bőrkötésben. |
373 | ÖRKÉNY ISTVÁN Lágerek népe. Bp., 1981. Szépirodalmi. 337 p. Kiadói vászonkötésben, kissé viseltes papírborítóban. |
374 | Örök Naptár. Szerk.: Bacsó Ferencz. Szegeden, 1893. Fürtös testvérek. 47 p., XXXII p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
4200 | ||
375 | Ötszáz éves a kolozsvári Farkas utcai templom. Szerk.: K. Fogarasi Zsuzsa. Bp., 1986. Ráday Gyűjtemény. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
376 | P. BRESTYÁNSZKY ILONA A Pest-Budai ötvösség. Bp., 1977. Műszaki. 479 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
6500 | ||
377 | P. SZALAY EMŐKE Úrihímzések Hajdú-Biharban. Debrecen, 2000. Egyetem Bölcsészettudományi Kar. 148 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
378 | Pajkos Könyvek. Szerk.: Forgó Jenő. Ritka! Bp., é. n. Pajkos Könyvek Kiadóhivatala. Számozatlan! Tűzve, kiadói ill., szakadozott papírborítóban. |
379 | Paraszt Biblia. Bevezetőt írta: Erdélyi Zsuzsanna. Gyűjtötték: Lammel Annamária és Nagy Ilona. Bp., 1985. Gondolat. 611 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
380 | PASSUTH KRISZTINA Orbán Dezső. /A Művészet Kiskönyvtára 109./. 48 képpel! Bp., 1977. Corvina. 24 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói, néhol szakadt ill. papírborítóban. |
381 | PATAKY - MARJAI A hajó a művészetben. 48 képpel! Bp., 1973. Corvina. 38 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
382 | PAULOVICS ISTVÁN Lapidarium Savariense. Romai kőemlékek uj felállítása a szombathelyi múzeumban. 8 képpel. Szombathely, 1943. Martineum. 54 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
383 | A Pápai Református Gyűjtemény. Pápa, é.n. Pápai Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményei. 144 p. + 46 sztl.lev. képmelléklet. Fűzve, kiadói papírkötésben. |
384 | PÁSZTOR LAJOS DR. Szobamadarak - díszmadarak. Bp., 1959. Mezőgazdasági. 267 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
385 | Pázmány Péter munkáiból. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta Fraknói Vilmos. Bp., é. n. Franklin-Társulat. 346 p. 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói vászonkötésben. |
386 | PEARSON, KENNETH - CONNOR, PATRICIA A doraki kincs. Ford.: Detre Zsuzsa. Bp., 1981. Gondolat. 212 p. + 16 p. képmelléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
387 | PELLE JÓZSEFNÉ Főzőiskola. Második kiadás. Bp., 1982. Minerva. 256 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
388 | PETER WALTER Görög tanulmányok. Ford.: Kőszegi László. Bp., 1914. MTA. 324 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
389 | PETRIK GÉZA Kalauz az ujabb magyar irodalomban. Bp., 1894. Magyar Könyvkereskedők Egylete. 288 p. Amatőr félvászon kötésben. |
390 | PETTENKOFFER SÁNDOR Borgazdaság. Második kiadás. A szöveg közé nyomott 67 ábrával. Bp., 1941. " Pátria" . 319 p. |
391 | PINCZÉSI PÁL A csehszlovákiai eseményekről. Szerk.: Bognár Károly. Bp., 1968. Kossuth. 173 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
392 | A posztmodern. A szemelvényeket válogatta Pethő Bertalan. Bp., 1992. Gondolat. 445 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
393 | POTTER, G. J. A kontraktbridge. Ford.: Ujlaky Tibor. Bp., é. n. Lingua. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
394 | Pöstyén. Forró kénes iszapfürdő. Ritka! Gazdag képanyaggal! Bp., é. n. Hornyánszky Viktor. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
395 | PROHÁSZKA OTTOKÁR Kultúra és terror. A társadalmi kérdés. /P. O. Összegyűjtött Munkái/. Bp., 1927. Szent István Társ. 327 p. Kiadói aranyozott, egészvászon sorozatkötésben. |
396 | PUHR LAJOS DR. Sebészi pathologia. Bp., 1943. Magy. Orv. Könyvkiadó Társulat. XV p., 269 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, lapok kilazultak, néhány vízfoltos, hullámos. |
397 | PUJA FRIGYES Lángoló évek. Regény. Bp., 1986. Gondolat. 475 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
398 | PUNNETT R. C. Az átöröklés. A 7-ik kiadás alapján fordította: Soós Lajos. 8 táblával és 53 szövegábrával. Bp., 1928. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. XV p., 277 p. Kiadói vászonkötésben. |
399 | PUTRAMENT, JERZY Horgászbottal négy földrészen át. Ford.: Pintér Károly. Bp., 1975. Natura. 245 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
400 | R. GELLÉR KATALIN Nagy Sándor. /A Művészet Kiskönyvtár 123./. 56 képpel! Bp., 1978. Corvina. 27 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
401 | RABINDRANATH TAGORE Az élet megismerése. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., é. n. Révai. 132 p. Fűzve, kiadói papírkötésben. |
402 | RAGYISCSEV, ALEKSZANDR Utazás Pétervárról Moszkvába. Ford.: Trócsányi György. Bp., 1979. Európa. 243 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
403 | RAKK TAMÁS Tűzözön és hóvihar. Veszprém, 1996. Diana Bibliofil Kft. 268 p. 8 sztl.lev. Kiadói festett egészvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
404 | RANSCHBURG PÁL Az emberi elme - Az értelem. 26 ábrával. Bp., 1923. Pantheon. 278 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói foltos papírborítóban. Részben felvágatlan! |
1900 | ||
405 | Rapszódia két tételben. Antológia. Szerk.: Pernesz Gyula. Győr, é. n. MSzMP megyei bizottsága. 182 p. Kiadói aranyozott, bőr (?) kötésben. |
406 | RÁKOSI MÁTYÁS A magyar demokráciáért. Második kiadás. Bp., 1947. Szikra. 438 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
407 | RÁKOSI MÁTYÁS Építjük a nép országát. Beszédek, cikkek. Bp., 1949. Szikra. 511 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. |
408 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN A könyv komédiája. Bp., 1937. Cserépfalvi. 212 p. 8 sztl.lev. Kiadói szakadt vászonkötésben, a kötés elvált a könyvtesttől. |
409 | REIBIG HELMUT Meissen. Dresden, 1976. Zeit im Bild. 119 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
410 | REMÉNYIK SÁNDOR Romon virág. Versek. 1930-1935. Bp., é. n. Révai. 250 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, egy lap félig kitépve, de visszaragasztva! |
411 | REVICZKY GYULA Összegyűjtött művei. Sajtó alá rendezte és bevezette: Paku Imre. Bp., 1944. Athenaeum. XV p., 574 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
1900 | ||
412 | Régi étkek - Mai ízek. Tájjellegű receptkönyv. Felülbírálta: Venesz József. Képekkel! Bp., 1970. Minerva. 183 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
413 | Régi keleti szőnyegkiállítás. Az Orsz. Magyar Iparművészeti Múzeumban. Szerk.: Csányi Károly. Bp., 1924. " Pátria" . 37 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
414 | Régi magyar világjárók. Kötetet összeállította: Borsody Bevilaqua Béla. Szerkesztette és az előszót írta: Agárdi Ferenc. A címlapot és az illusztrációkat tervezte: Muray Róbert. Bp., 1954. Művelt Nép. 341 p. + néhány műmelléklet és egy kihajtható térképmelléklet. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
415 | RÉKAI ANDRÁS Budavári gyertyák. Márk Tivadar rajzaival. Bp., 1943. Officina. 86 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
416 | RÉTI LÁSZLÓ Dallal és lapáttal. (Riportregény a száznégyperegy csonka századról). Pécs, 1944. " Kultúra" . 315 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1900 | ||
417 | RÉVAY ZOLTÁN Titkosírások. Fejezetek a rejtjelzés történetéből. Képekkel, ábrákkal! Bp., 1978. Zrínyi Katonai Kiadó. 239 p. Kiadói vászonkötésben, itt-ott sérült ill. papír védőborítóban. |
418 | RIBAKOV A. A tőr. Regény. Ford.: Várnagyné Rab Zsuzsa. Bp., 1949. Új Magyar Könyvkiadó. 215 p. Kiadói félvászon kötésben. |
419 | RIMÓCZI IMRE DR. Gombaválogató. Rengeteg színes fotóval! Bp., 1992. Szépia. 118 p. 4 sztl.lev., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., fóliázott papírborítóban. |
420 | ROMÁN JÁNOS A habánok Sárospatakon. Sárospatak, 1959. Rákóczi múzeum. 40 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
421 | RÓNA GYÖRGY DR. - JELLINEK HARRY DR. Bonctechnika. Második, átdolgozott és bővített kiadás. 62 ábrával. Bp., 1958. Medicina. 136 p. 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
422 | ROTHMAYER, ROLF Rakéta - Szputnyik - Űrhajó. 100 kérdés és 100 felelet. Ford.: Nagy Ernő. 53 ábrával. Bp., 1959. Kossuth. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
423 | RÓZSA GYÖRGY A történelmi képcsarnok legszebb festményei. Bp., 1977. Európa - Corvina. 36 p. 27 sztl.lev. (képek). Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
424 | RUSSEL, W. CL. Elítéltek hajója. Átdolgozta: Karsay Andor. Bp., é. n. Forrás. 224 p. Amatőr kartonkötésben. |
425 | SAINT-EXUPERY, ANTOINE DE Egyedül a felhők felett. Ford.: Rónay György. /Harc a levegőért/. Bp., é. n. Révai. 290 p. 1 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
426 | SARKADI IMRE Elmaradt találkozás. Ill.: Szántó Piroska. Bp., 1956. Magvető. 137 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
427 | SAURAT, DENIS A vallások története. Bp., 1935. Cserépfalvi. 375 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
428 | SAYERS - KAHN A nagy összeesküvés. Bp., 1949. Szikra. 432 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1900 | ||
429 | A sárospataki református kollégium története. Tanulmányok alapításának 450. évfordulójára. Megjelent 2000 pld.-ban. Bp., 1981. Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya. 322 p.+ XVI tábla. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
430 | SCHACK BÉLA DR. Magyar szöveg német fordításra. Bp., 1894. Franklin. 208 p. Kiadói festett egészvászon kötésben. |
431 | SCHEIBER S. - FÉNER T. és beszéld el fiadnak Zsidó hagyományok Magyarországon. Bp., 1984. Corvina. 155 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
432 | SCHMIDT EGON Hova mennek, honnan jönnek vándormadaraink? Bp., 1974. Natura. 196 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
433 | SCHMIDT EGON Védjük madarainkat! Dedikált! Hozzátartozik: Schmidt Egon: Hogyan figyeljünk madarakat? Dedikált! Bp., 1987. Süni Zsebkönyvtár. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Bp., 2001. Mezőgazdasági Szaktudás Kiadó. 67 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
434 | SCHWARZ, ROLF - PLATZ, HANS Die Sizilianische Verteidigung. Schachlehrbuch mit vielen Partien. Berlin, 1953. Sportverlag Gmbh. 543 p. Kiadói félvászon kötésben, sérült papír védőborítóban. |
435 | Sebészeti módszerek. Szerk.: Dollinger Gyula. Bemutatva a Budapesti Magyar Kir. Tudomány-Egyetem I-ső számú sebészeti klinikájának 1897/98, 1898/99. és 1899/1900. évi beteganyagán. Bp., 1901. Eggenberger-féle Könyvkereskedés. XXIII p., 666 p. Kiadói (?), gerincén sérült vászonkötésben. |
436 | SELYE JÁNOS Életünk és a stress. Harmadik kiadás. Bp., 1965. Akadémiai. 328 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
437 | SMOLEN, KAZIMIERZ Auschwitz 1940-1945. Muzeumi kalauz. Katowice, 1979. Krajowa Agencja Wydawnicza. 119 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
438 | SOLTÉSZ KÁLMÁN A harcsafogás trükkjei. Pécs, 1994. szerző. 216 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
439 | SOMOGYI ENDRE Az igazságügyi orvostan alapjai. 122 ábrával. (Egyetemi tankönyv). Bp., 1968. Medicina. 258 p. Kiadói műbőr (?) kötésben. Beírásokkal, aláhúzásokkal (tollal)! |
440 | SOÓS GYULA Izsó. /A Művészet Kiskönyvtára 5./. 46 képpel! Bp., 1966. Corvina. 30 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
441 | Soproni Képeskönyv. Népszerű kiadás. 78 képpel. Összeállította: Dr. Heimler Károly. Bp., 1933. Somló Béla. 85 p. Amatőr félvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával. |
442 | Sortüzek 1956 I-II. Szerk.: Kahler Frigyes. Lakitelek, 1993-94. Antológia. 212 p., 584 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
443 | STARK TAMÁS Magyarország második világháborús embervesztesége. /Társadalom- és Művelődéstörténeti Tanulmányok 3./. Bp., 1989. MTA Történettudományi Intézet. 89 p. 3 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
444 | STAROSOLSKY ARANKA Beszélgetni tilos! Politikai fogolynők életéről szóló regény. Bp., é. n. Hárfa Könyvek. 487 p. Amatőr kartonkötésben. |
445 | STELLY LAJOS Csináld te is pajtás. Második kiadás. Kézimunkagyűjtemény 10-14 éves gyerekeknek. Bp., 1969. Tankönyvkiadó. 329 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. Harántalakú! |
446 | SURÁNYI MIKLÓS A csodavárók I-III. Regény. /Surányi Miklós műveinek emlékkiadása 7., 8., 9./. Bp., 1936. Singer és Wolfner. 272 p., 272 p., 260 p. Kiadói vászon sorozatkötésben. (3 db). |
1900 | ||
447 | SURÁNYI MIKLÓS Aranybástya. Színjáték 3 felvonásban. /Surányi Miklós műveinek emlékkiadása 15./. Bp., 1936. Singer és Wolfner. 62 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászon sorozatkötésben. |
448 | SURÁNYI MIKLÓS Sorsok. Elbeszélések. /Surányi Miklós műveinek emlékkiadása 14./. Bp., 1936. Singer és Wolfner. 292 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászon sorozatkötésben. |
449 | SURÁNYI MIKLÓS Tömeg és lángész. Tanulmányok. /Surányi Miklós műveinek emlékkiadása 13./. Bp., 1936. Singer és Wolfner. 253 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászon sorozatkötésben. |
450 | SÜKÖSD MIHÁLY Dickens. Dedikált! /Irodalomtörténeti Kiskönyvtár/. Bp., 1960. Gondolat. 157 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
451 | SVIHRAN, LADISLAV Hallgatag barátaink. Ford.: Fundárek Magda. Bratislava, 1982. Madách. 297 p. Kiadói vászonkötésben. |
1900 | ||
452 | Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szentendrén. Szerk.: Kecskés Péter. 66 fekete-fehér és XXXI színes képpel, ábrákkal! Bp., 1989. Corvina. 101 p. + képmelléklet. Fűzve, kiadói ill., fóliázott kartonborítóban. |
453 | SZABÓ BÉLA Gyümölcsborok házi készítése. Bp., 1958. Mezőgazdasági. 66 p. 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
454 | SZABÓ LŐRINC Harc az ünnepért. Versek. Bp., é. n. Singer és Wofner. 170 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, lapokon vízfoltokkal! |
455 | SZABOLCSI MIKLÓS Érik a fény. József Attila élete és pályája. 1923-1927. Bp., 1977. Akadémiai. 766 p. Kiadói vászonkötésben. |
456 | SZAKÁCSKÖNYV! TURÓS EMIL RECEPTJEI Ízesen, gyorsan, korszerűen. Bp., 1966. Minerva. 388 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
457 | SZAKÁCSKÖNYV! TUTSEK ANNA Katóka szakácskönyve. /Régi Idők Szakácskönyve/. Az 1913-as második kiadás változatlan utánnyomása (Singer és Wolfner). Bp., 1987. Minerva. 191 p. 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
458 | SZAKÁCSKÖNYV! Az Uj Idők második receptkönyve. 600 kitűnő recept. Bp., 1934. Singer és Wolfner. 240 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, borító helyenként foltos. |
459 | SZAKÁCSKÖNYV! Bornemissza Anna szakácskönyve 1680-ból. Bukarest, é. n. Kriterion. 285 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban, a szennycímoldalak a borítóhoz tapadva! |
460 | SZAKÁCSKÖNYV! Szakácsmesterségnek könyvecskéje. A csáktornyai Zrínyi-udvar XVII. századi kéziratos szakácskönyve és a Tótfalusi Kis Miklós által kiadott kolozsvári szakácskönyv. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1981. Magvető. 490 p. Kiadói kartonkötésben. |
461 | SZAKÁCSKÖNYV! Szegény asszony szakács-könyve. Az egyszerű polgári konyha részére szerkesztette: Zsenka néni. Reprint! (szegedi Engel Lajos Nyomda- és Lapvállalat kiadása után). Megjelent: 1200 pld.! H. n., é. n. Somogyi-könyvtár, Délmagyarországi Áramszolgáltató Vállalat, Magyar Villamos Művek Tröszt. 102 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
462 | Szakácskönyv. Hetedik kiadás. Írták: Mózer István, Pelle Józsefné, Rákóczi János, Schulhof Géza, Szinder László, Turós Emil, Venesz József. Szerk.: Venesz József. Bp., 1960. Minerva. 423 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
463 | SZAKÁLY SÁNDOR A magyar tábori csendőrség. Bp., 1990. Zrínyi. 154 p. 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
464 | Szamárfülű kán. Tuvai népmesék. Ford.: Hegyi Imre. Bp., 1959. Európa. 162 p. 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
465 | Számítástechnikai Kislexikon. Szerk.: P. Müller. 59 képpel! Bp., 1973. Műszaki Könyvkiadó. 465 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
466 | SZÁNTÓ GYÖRGY Európai mitoszok és mondák. Mitológiai kislexikon. Bukarest, 1977. Kriterion. 165 p. Kiadói kartonkötésben. |
467 | SZEMÁK ISTVÁN DR. Képek Róma őskorából. Bp., 1895. Nagy Sándor Könyvnyomdája. 73 p. 2 sztl.lev. Kiadói ill., kopottas vászonkötésben. |
468 | SZEMERE ZOLTÁN Hazai ragadozó madaraink. Bp., 1967. Mezőgazdasági. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
469 | SZEPESI GYÖRGY - LUKÁCS LÁSZLÓ Római riport. Bp., 1961. Móra. 213 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
470 | SZERB ANTAL A Pendragon legenda. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1957. Magvető. 291 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, megkímélt állapotban. |
471 | SZEREPI NAGY ATTILA Karcagi legendárium. Karcag, 1999. Karcag Város Önkormányzata. 182 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
472 | SZÉCHENYI ZSIGMOND Denaturált Afrika. I. kiadás! Bp., 1968. Szépirodalmi. 370 p. 8 sztl.lev. Fűzve, kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
473 | SZÉCSI ÉVA Expedició az Északi Sarkon. Bp., 1955. Magyar-Szovjet Társaság. 48 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
474 | Székely Aladár munkássága. /Foto/. Az előszót írta: Dávid Katalin. Bp., 1968. Corvina. 80 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
475 | SZÉKELY ÁDÁM DR. A harcsa és horgászata. Bp., 1980. Mezőgazdasági. 127 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
476 | SZÉKELY ÉVA Jöttem, láttam Vesztettem? Dedikált! Bp., 1986. Magvető. 205 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
477 | A székely művelődés évszázadai. /Utazások a múltban és a jelenben/. Szerk.: Balás Gábor. Ill.: Sándorfy Éva. Bp., 1988. Panoráma. 281 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
478 | A székely művelődés évszázadai. Szerk.: Balás Gábor. Bp., 1988. Panoráma. 281 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
479 | A szép delfinlány. Mítoszok és mesék a Gilbert és Ellice szigetekről. Ford.: Bodrogi Tibor. /Népek meséi/. Bp., 1976. Európa. 155 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
480 | SZÉP ERNŐ Lila akác. Harmadik kiadás. Egy fővárosi fiatalember regénye. Bp., 1920. Athenaeum. 236 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
481 | Szigethy Attila élete és munkássága. Tudományos emlékülés Budapesten 1996. október 31-én. Győr, 1997. Szigethy Attila Társaság. 91 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
482 | SZILASSY ALFONZ Cukrászipar. /Ipari Szakkönyvtár 45-47./. Bp., é. n. Ipari tanfolyamok országos vezetősége. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
483 | SZINÁK JÁNOS - VERESS ISTVÁN Kutyakalauz. Bp., 1987. Gondolat. 337 p. + 128 p. színes képmelléklet. 1 sztl.lev. Kiadói műanyagkötésben. |
484 | SZÍVÓS BÉLA Nansen utazása lábszánkón. Grönlandon keresztül. Harmincz képpel. Bp., 1898. Franklin Társulat. 95 p. Amatőr kopott vászonkötésben, kissé viseltes állapotban. |
485 | Az SzKP XX. kongresszusa. (1956 február 14-25). Bp., 1956. Szikra. 663 p. Kiadói félvászon kötésben. |
486 | SZÓTÁR! Bildwörterbuch - Képesszótár. Német-magyar. 181 vonalas és 8 színes táblával. Bearbeiter der ungarischen Fassung: Heinrich Weissling. Leipzig, 1957. Verlag Enzyklopädie. 500 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1900 | ||
487 | Sztálin elvtárs 70 éves. Honvédségi Politikai Oktatási Füzetek. II. évf. 4. sz. 1949. XII. 12. - XII. 23-ig. Képekkel! Bp., 1949. HM Politikai Főcsoportfőnöksége. 39 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
488 | SZTYEPANOV B. A nagy törvény története. Ford.: Somló Tibor. Bp., 1954. Művelt Nép. 236 p., 1 melléklet. Kiadói félvászon kötésben. |
489 | SZŰCS SÁNDOR Régi magyar vizivilág. Bp., 1977. Magvető. 311 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
490 | TABI LÁSZLÓ Tücsök és bogár. Pusztai Pál rajzaival. Dedikált! Bp., 1967. Szépirodalmi. 445 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
491 | TAHY BÉLA Természetes vizi halászat. A mezőgazdasági szakmunkásképző iskolák részére. Kézirat! Gépelt! Megjelent: 300 pld.! Bp., 1970. MÉM Szakoktatási Főosztálya. 240 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1900 | ||
492 | TAMÁSI ÁRON Címeresek. Regényes korrajz. Számozott: 2000/1274. sz. Aláírt példány! Bp., 1964. Szépirodalmi. 515 p. 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
493 | Tanulmányok. Írták: a Petőfi Társaság tagjai. /Magyar Írómesterek/. Bp., 1926. Singer és Wolfner. VI p., 201 p. 1 sztl.lev., 1 sztl.lev. (Tartalom). Kiadói félbőr kötésben. |
494 | TARR MÁRIA Ápolástani jegyzetek. Kézirat gyanánt. Debrecen, 1934. Nagy Károly. 220 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, a végén tintás bejegyzéssel! |
495 | TASNÁDINÉ MARIK KLÁRA A bécsi porcelán. Bp., é. n. Corvina. 51 p. + 48 p. színes képmelléklet. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
496 | TÁNCSICS MIHÁLY Életpályám. Kolozsvár, é. n. Lepage Lajos Könyvkereskedése. 266 p. 4 sztl.lev. (hirdetések). Fűzve, kiadói papírkötésben, a szakadt papírborító a kötetbe helyezve. |
497 | Tápanyagtáblázat. Dr. Tarján Róbert és Dr. Lindner Károly. Bp., 1972. Medicina. 144 p. Fűzve, kiadói kartonborítóban. |
498 | TEMESVÁRY FERENC Díszes nyergek, lószerszámok. Gazdag képanyaggal! Bp., 1995. Dunakönyv Kiadó. 220 p. 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
4900 | ||
499 | TEMESVÁRY FERENC Kelet és nyugat között. /Magyar Nemzeti Múzeum/. Bp., é. n. Múzsák Közművelődési Kiadó. 88 p. + 40 p. képmelléklet. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
500 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Az én fiam! Bp., é. n. Athenaeum. 238 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |