Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | ...édes Hazámnak akartam szolgálni... Kájoni János: Cantionale Catholicum. Petrás Incze János: Tudósítások. Összeállította: Domokos Pál Péter. Bp., 1979. Szent István Társulat. 1519 p. Kiadói aranyozott műbőrkötésben, papír védőborítóban. |
2 | VI. Budapesti Nemzetközi Borverseny katalógusa. Bp., 1969. Athenaeum. 173 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3 | Az 50 éves Pesti Hírlap jubileumi albuma. 1878-1928. Bp., (1928.) Légrády. 1072 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
4 | Acélsziget. Irodalmi és képzőművészeti antológia Csepelről (1892-1977). Szerk.: Csepeli Szabó Béla. Képekkel! Bp., 1977. Táncsics. 367 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
5 | ADY ENDRE Jóslások Magyarországról. Szerk.: Féja Géza. Bp., é. n. Athenaeum. 312 p. Kiadói vászonkötésben. |
6 | ADY ENDRE Levelek Párisból. I. kiadás! Bp., 1924. Amicus. 176 p. Amatőr félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
7 | AKELEY, MARY L. JOBE Nyugtalan dzsungel. Ford.: Tábori Mihály. Képekkel! Bp., é. n. Folio. 183 p. Kiadói félvászon kötésben. |
8 | Almanach 1918-ra. Polgári és csillagászati naptárral. Bp., 1918. MTA. 219 p. Kiadói vászonkötésben. |
9 | ALOI, ROBERTO Ville nel Mondo. 549 Illustrazioni in nero - 360 disegni 24 tavole a colori. Milano, 1964. Ulrico Hoepli. 409 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
10 | AMBRÓZY ÁGOSTON DR. Tokaj-Hegyalja és néhány szellemtörténeti vonatkozása. A borítón dedikált! Bp., 1932. Központi Sajtóvállalat. 152 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan! |
11 | ANDRÁSSY KURTA JÁNOS A magyar nép szobrászata. Első kötet (Unicus!!). Előszót írta: Dr. Kádár Zoltán. Bp., 1944. ABC Könyvkiadó Rt. 68 p., 2 sztl.lev., LXXVI tábla (képtáblák). Kiadói kartonkötésben, gerince levált! |
12 | ANTAL - ERDÉLYI - NAGY - SEBŐK - MÓZES Szántóföldi növénytermesztés. 180 ábrával. Bukarest, 1957. Mezőgazdasági és Erdészeti Áll. Kiadó. 695 p. Kiadói vászonkötésben. |
13 | ANTALFFY GYULA A reformkor Balatonja. Bp., 1984. Panoráma. 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
14 | ARGENTI DÖME DR. Hasonszenvi gyógymód. Ötödik bővített kiadás. Kezdő h. orvosok, művelt nemorvosok használatára és a gyermek első nevelése főleg szülék számára. Két kötetben. II. kötet. Pesten, 1864. Grill K. VIII p., 535 p. Korabeli félbőr kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
15 | ASZLÁNYI KÁROLY A kétfenekű dob. Regény. Bp., é. n. Világvárosi Regények. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
16 | Asszony-unokája. Vogul népmesék. Ford.: Gulya János. Bp., 1959. Európa. 186 p. Kiadói félvászon kötésben. |
17 | Atlasz. A világtörténelem tanításához. Szerk.: Kogutowicz Károly dr. 42 fő és 27 melléktérkép. Bp., 1913. Magyar Földrajzi Intézet. 58 p. Amatőr papírborítóban. |
18 | AUJESZKY LÁSZLÓ DR. A légkör fizikája. Bp., 1957. Akadémiai Kiadó. 286 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
19 | Ácsipari Ismeretek. Összeállították: Barcsay János ifj., Kirchmayer Ödön, Nagy Győző és Trautmann Róbert. /Ipari Szakkönyvtár 31./. Bp., é. n. Pallas. 119 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben, gerince szakadt, néhány lap kijár. |
20 | Az Áhávász Reim Országos Felebaráti Egylet zsebnaptára 1945-46 (5706). Bp., é. n. Hübsch Alfréd. 80 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
21 | ÁRJEGYZÉK Ulrich B. J. Mindennemű csövek, szerszámok Bp., 1906. Hungária. 943 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, borítóján vízfolt nyomaival. |
22 | Árverési katalógus. Tartalmazza a Magyar Nemzeti Múzeum Széchenyi Országos Könyvtára másodpéldányainak és néhai Weszely Tibor dr. ügyvéd főrendiházi tag könyvtárának jegyzékét. Bp., 1935. Stádium. 125 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
23 | ÁTI kisatlasz. Földrajzi leírás. Statisztikai adatok. 56 sokszínű és 155 szövegközti térkép. Névmutató 30 ezer helynévvel. Nem kollacionált! Bp., é. n. Magy. Kir. Áll. Térképészeti Intézet. 1 sztl.lev., VIII p., 176 p., 32 kihajtható térképmelléklet, számozatlan névmutató. Vászonkötésben. |
24 | B. RADÓ LILI Ének az éjszakában. Dedikált! Bp., 1942. Cserépfalvi. 54 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
25 | BABITS MIHÁLY Írók két háború közt. Bp., (1941.) Nyugat. 287 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
26 | BACHMANN H. Az angolszászok háború utáni világgazdasági tervei. Bp., 1945. Egyetemi Nyomda. 89 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
27 | BAGRJAK, P. Útvesztő. Fantasztikus regény. Ford.: Ferencz Győző. Ritka kiadás! Bp., 1968. a BM Határőrség Politikai Csoportfőnöksége. 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BALASSA IMRE A magyar királytragédia. IV. Károly. Átdolgozott új kiadás! Bp., 1930. " Madách" . 252 p. Kiadói aranyozott, kopottas, kissé viseltes vászonkötésben. |
29 | Balaton. 2. átdolgozott kiadás. Szerk.: Major Béla. Térképmelléklettel. Bp., 1963. Panoráma. 349 p. Kiadói vászonkötésben, műanyag védőborítóban. |
30 | BALLA ANTAL Magyarország története. Nyolc térképpel. Bp., 1942. Singer és Wolfner. 341 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
31 | BALOGH JOLÁN Mátyás király és a művészet. 109 képpel! Bp., 1985. Magvető. 475 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Újszerű állapotban. |
32 | BALOGH S. - JAKAB S. A magyar népi demokrácia története. 1944-1962. Bp., 1978. Kossuth. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
33 | BANDAT, HORST Olajat keresek Celebeszen. 100 képpel. Ritka útikönyv a szerző saját felvételeivel! Rősler Endre, a híres operaénekes könyvtárából! Bp., 1943. Dr. Vajna és Bokor. 297 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
34 | BARTHA MIKLÓS Kazárföldön. Bp., 1939. Stádium. 246 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
35 | BAUMAN - SANDBERG Szép kis vircsaft. Ford.: Frank Ernő és Gál Éva. Bp., 1959. Kossuth. 141 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
36 | Bádogosok és szerelők szaknaptára. 1926. Szerk.: Farkas Izor. Bp., é. n. Wodianer ny. 192 p. Kiadói festett, ill. kopottas vászonkötésben. |
37 | Báli tanácsadó. II. Bővített kiadás. Hogyan rendezzünk bált, táncmulatságot. Összeállította: dr. Kaposi Edit. Bp., 1960. Táncsics. 93 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecséttel. |
38 | BÁNHIDI ANTAL A Gerle 13 útja. 89 képpel és 2 térképpel. /A Magyar Földrajzi Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin. 201 p., 3 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
39 | BÁNHIDI ANTAL Pilóta lettem. /Harc a levegőért/. Bp., é. n. Révai. 261 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír (másolt) védőborítóban. |
40 | BÁRÁNYNÉ OBERSCHALL MAGDA Régi magyar vasművesség. /Officina Képeskönyvek 29./. Bp., 1941. Officina. 43 p., 2 sztl.lev., 32 p. (képmelléklet), 1 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
41 | BÁRCZI GÉZA A magyar nyelv életrajza. 3. kiadás. Bp., 1975. Gondolat. 461 p. Kiadói vászonkötésben. |
42 | BÁRSONY ISTVÁN Erdőn, mezőn. Vadásztörténetek. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1962. Móra. 223 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
43 | BENCZÉNÉ LÁNG IRÉN A könnyű főzés titka. Dr. Krajnik Mór által összeállított diétás étrendekkel. Putnok, 1934. Szerző. 330 p. Amatőr félvászon kötésben. |
44 | BENEDEK ALADÁR " Futballbíró a mellényzsebben" . Harmadik, teljesen átdolgozott kiadás. Bp., 1925. Jókai ny. 172 p., 6 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
45 | BENEDEK ELEK ÉS FÖLDES GÉZA Olvasókönyv a gazdasági ismétlő iskolák számára. Bp., 1898. M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium. 409 p. Amatőr félvászon kötésben. |
46 | BENEDEK ELEK Édes anyaföldem! Egy nép s egy ember története. Első kötet. Megjelent az író halálának ötvenedik évfordulójára! Bp., 1979. Szépirodalmi. 1 tábla (szerző), 261 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
47 | BENEDEK ZOLTÁN A Szilágyságtól Új-Guineáig. Bíró Lajos természettudós életútja (1856-1931). Gazdag képanyaggal! Bukarest, 1979. Kriterion. 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
48 | BENKŐ ISTVÁN Székács József élete és irodalmi munkássága. Marosvásárhelyt, 1901. Ev. Ref. Koll. ny. 90 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
49 | BERDA JÓZSEF Örökkévaló lobogással. Versek. Dedikált! Bp., 1932. Szerző. 44 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
50 | BERZE NAGY JÁNOS DR. Égigérő fa. Magyar mitológiai tanulmányok. Pécs, 1958. TIT Baranya megyei szervezete. 1 tábla, 389 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
51 | BERZEVICZY ALBERT A tájképfestés a XVII. században. Bp., 1910. MTA. 220 p., 2 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
52 | BEZERÉDY AMÁLIA Flóri könyve. Huszadik kiadás. 109 benyomott képpel. Bp., é. n. Franklin Társulat. 145 p. Kiadói feliratos vászonkötésben. |
53 | BIGGERS E. D. Különös biztosítás. Kalandos regény. Ford.: Tábori Pál. /Nova Kalandos Regények/. Bp., 1935. Nova. 220 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., kissé kopott papírborítóban. |
54 | BÍRÓ BERTALAN Eugenika. /Kincsestár 47. sz./. Bp., 1935. Magyar Szemle. 78 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
55 | BODA JENŐ - MONOSTORI MIKLÓS Mikropaleontológiai gyakorlatok. Bp., 1979. Tankönyvkiadó. 332 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
56 | BODNÁR GYULA DR. Vác, Visegrád. (Bp. Székesfőváros iskolai kiránduló-vonatai). Bp., 1935. Bp. Székesfőváros Polgármesteri VII. ügyosztálya. 16 p., 2 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
57 | BOGNÁR CECIL Lélektan és nevelés. /Nemzetnevelők Könyvtára/. Bp., 1943. Az Orsz. Közoktatási Tanács. 233 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
58 | BOGOMOLNIJ - CSEBIKIN A rézkarc technikája. Ford.: Behun Katalin. Képekkel! Bp., 1985. Műszaki. 145 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
59 | BOHUS - KALMÁR Erdő-mező gombái. I. kiadás! Lakatos Mária rajzaival. Bp., 1958. Mezőgazdasági. 181 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
60 | BOISSON, JEAN A rózsaszín háromszög. A homoszexuálisok deportálása (1933-1945). Ford.: Tótfalusi Ágnes. Bp., 1991. Európa. 181 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
61 | BORBÁNDI GYULA A magyar emigráció életrajza. 1945-1985. I-II. Bp., 1989. Európa. 520 p., 328 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
62 | BOROS GÉZA " Folik, vagy nem folik?" . Egy kupléénekes emlékei. Bp., 1942. Szerző. 159 p. Kiadói félvászon kötésben. |
63 | BOROS JÓZSEF DR. - VITÉZ KOLTA ERVIN DR. A helyes-táplálkozás. Ritka! Bp., 1940. Eggenberger. 151 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
64 | BOZÓKY GÉZA DR. Magyar Kereskedelmi jog. I. kötet. Bp., 1928. Grill K. 741 p. Amatőr vászonkötésben. |
65 | BŐSZE SÁNDOR " Az egyesületi élet a polgári szabadság" ... Somogy megye egyesületei a dualizmus korában. /Somogyi Almanach 53. szám/. Kaposvár, 1997. Megyei Levéltár. 258 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
66 | BRAGIN, MIHAIL Moszkvától Berlinig. Ford.: Smohai Ferenc. Bp., 1950. Szikra. 345 p. Kiadói ill., félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
67 | BRIEGER, LOTHAR Die Silhouette. Mit vielen Abbildungen. München, 1921. Holbein-Verlag. 64 p. Kiadói vászonkötésben. |
68 | BRIGHT, RICHARD Angol szemmel Keszthelyen százhúsz évvel ezelőtt. Ford.: Dr. Szerecz Imre. A szerző három eredeti rajzával. Ritka! Keszthely, 1935. Sujánszky L. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
69 | BRÓDY LÁSZLÓ Évek seregszemléje. Versek. Aláírt! Számozott: 100/6. sz. Bp., 1941. Libanon Kiadás. 127 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
70 | BRÓDY SÁNDOR Fehér Könyv. 1900. július. Bp., 1900. Szerző. 154 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
71 | BUDA ÉS PEST GRAFIKUS ÁBRÁZOLÁSAI A VISSZAFOGLALÁS KORÁBAN 1683-1718. Különlenyomat a Főv. Könyvtár Évkönyve VI. kötetéből. Bp., 1937. Székesfőváros házinyomdája. 85 p., 16 melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
72 | BUDAI É' SAIÁS Magyarország históriája, melybenn a felséges Ausztriai Ház örökös uralkodása foglalódik. I. kiadás! Debreczenbenn, 1812. Csáthy György. 2 sztl.lev., 252 p. Korabeli kopottas félbőr kötésben. |
73 | Budapest a gyógyfürdők városa. Közreadja Gaál András dr. Képekkel! Bp., (1942.) Hungária Ny. 61 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép állapotban. |
74 | Budapest teljes utcanévlexikona. Összeállította: Mészáros György. Bp., 1998. Dinasztia-Gemini. 466 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
75 | BURDUN - KALASNYIKOV - SZTOCKIJ Mértékegységek nemzetközi rendszere. Ford.: Menyhárt József. Bp., 1967. Műszaki. 227 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecséttel. |
76 | BÜRGER, GOTTFRIED AUGUST Gedichte. Neue vollständige Ausgabe. I. Theil, II. Theil. Wien und Prag, 1811. bei Franz Haas. 1 tábla, 258 p., 1 tábla, 288 p. Korabeli kopottas egészbőr kötésben. |
77 | BÜRGER, GOTTFRIED AUGUST Vermischte Schriften. Herausgegeben von Karl Reinhard. I-II-III., V-VI. kötetek. Wien, 1812. In Comission bey Anton Dell. 1 tábla, 351 p., 1 tábla, 232 p., 1 tábla, 198 p., 1 sztl.lev., 1 tábla, 250 p., 1 tábla, 267 p. Korabeli, kissé viseltes, kopott félbőr kötésben. (5 db). |
78 | CALDWELL, ERSKINE Tobacco Road. Dohányföldek. Ford.: Bányász György. A szerző által a fordítónak dedikált példány! Bp., 1948. Nova. 223 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes papír védőborítóban. |
79 | CHASSENEUX, BARTHELEMY DE (D. BARTHOLOMAEI CASSARAEI) Catalogus Gloriae Mundi. 2 nyomdai jellel, 50 fametszetű címerpajzzsal. Folio! Francoforti, 1586. imp. S. Feyrabend. 12 sztl.lev., 369 p., 1 sztl.lev. Korabeli egészpergamen kötésben, borítóján és elől néhány lapon a széleken egérrágás nyomaival, néhány lap foltos! |
40000 | ||
80 | CHOLNOKY JENŐ DR. Hazánk és népünk egy ezredéven át. A magyarság hajdan és most. 133 képpel és több szövetközti ábrával. Bp., é. n. Somló Béla. 213 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
81 | CHOLNOKY JENŐ Utazás a sátán szekerén. I-II. kötet. Bp., 1928. Ifjúság és Élet. 104 p., 102 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. A második kötet hátsó borítója pótolt! |
82 | CLARKE, A. C. A jövő körvonalai. Hol kezdődik a lehetetlen. Ford.: Árkos Ilona. /Sikerkönyvek/. Bp., 1969. Gondolat. 229 p., 4 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
83 | A Collegium Hungaricum Zsebkönyve. Szerk.: Dr. Martonyi János. Bp., 1936. Kir. Magy. Egy. Ny. 240 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
84 | CS. GYIMESI ÉVA Mindennapi nyelvünk. Bukarest, 1975. Kriterion. 123 p. Kiadói kartonkötésben. |
85 | CS. SZABÓ LÁSZLÓ Magyar néző. Napló az európai válságról. Bp., é. n. Nyugat. 184 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
86 | CSATKAI ENDRE Sopron és környéke műemlékei. II. javított és bővített kiadás. /Magyarország Műemléki Topográfiája II./. Bp., 1956. Akadémiai. 668 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
87 | CSEPREGI PÁL A szőlő metszése. Harmadik, bővített kiadás. Bp., 1959. Mezőgazdasági. 207 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
88 | CSIKY EMIL Éremgyűjtők könyve. Görög, római, bizánci pénzekről. /Kriterion Kiskalauz/. Bukarest, 1988. Kriterion. 200 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
89 | A csodálatos fa. Erdélyi szász népmesék. Josef Haltrich gyűjtése. /Népek meséi/. Bp., 1979. Európa. 260 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
90 | Csokonai Vitéz Mihály munkái. Közli: Kelenföldy. Első kötet. Tavasz, Lilla, Ódák, Anakreoni dalok, Békaegérharcz. Lipcsében, 1843. Köhler Károly Ferencznél, Budapesten Emich Gusztávnál. XII p., 316 p. 2 levél hiányzik! Amatőr félvászon kötésben, néhány lap javított. |
91 | CSÖRSZ ISTVÁN Sírig tartsd a pofád. Második, bővített kiadás. I-II. Bp., 1983. Magvető. 464 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
92 | CSUJKOV, VASZILIJ IVANOVICS Az évszázad ütközete. Ford.: Pirityi Sándor. A sztálingrádi csata hősének hiteles leírása a város 180 napos védelméről. Bp., 1977. Zrínyi Katonai Kiadó. 477 p., 16 sztl.lev. (fényképek). Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
93 | D. SZŰCS LÁSZLÓ Alkony história. Regény. Dedikált! Az író 1956-os börtönélményei. Kecskemét, 1995. Cardos Kiadó. 226 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
94 | DANKÓ IMRE A gyulai vásárok. Megjelent 1000 pld.! Gyula, 1963. Szerző. 151 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
95 | DANKÓ IMRE A vásár-piac mint urbanizációs tényező Debrecen életében a XIX. századi kéziratos térképek alapján! Jelentés a Déri Múzeum 1981. évi munkájáról. Urbanizáció és múzeum. Dedikált! Különlenyomatok a Déri-Múzeum Évkönyvéből. Debrecen, 1983-84-85. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
96 | DANTE, ALIGHIERI A Purgatórium. Ford.: Szász Károly. Bp., 1891. MTA. 528 p. Kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. |
97 | DARNAY KÁLMÁN Sümegi kalauz. Sümeg, 1930. Horvát Gábor. 62 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
98 | DÁNIEL GYÖRGY Antarktisz rejtélye. Képekkel! /Élet és Tudomány Kiskönyvtár/. Bp., 1958. Gondolat. 231 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
99 | DEÁK FERENC - KOSSUTH LAJOS Párbeszéd a kiegyezésről. /Gondolkodó magyarok/. Bp., 1981. Magvető. 71 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
100 | Der zweite Weltkrieg im Bild. Zweite Auflage. Band I: von Nürnberg bis Stalingrad. Band II: von Stalingrad bis Nürnberg. Herausgeber: Dr. Franz Burda. Offenburg (Baden), 1952. Burda Druck und Verlag. 271 p., 271 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (2 db). |
101 | DERCSÉNYI DEZSŐ IFJ. A somogyvári Szent-Egyed apátság maradványai. 13 képpel. Bp., 1934. Pestvidéki nyomda. 54 p. Hozzátartozik: Levárdy Ferenc: A somogyvári apátság román maradványai. Különlenyomat. Dedikált! Bp., 1969. Akadémiai ny. 165 p. - 188 p.-ig. Mindkettő fűzve, kiadói papírborítóban. |
102 | A detektív szerelme. Bűnügyi regény - Egy orosz titkosrendőr naplójából. Ritka ponyva-kiadás! Bp., é. n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 112 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
103 | DÉSI HUBER ISTVÁN Levelek a szülőföldre. Bukarest, 1982. Kriterion. 169 p. Kiadói kartonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
104 | DIENES ANDRÁS A Petőfi-titok. I. kiadás! 8 külön melléklettel, számos rajzzal. Bp., 1949. Dante. 187 p. Kiadói félvászon kötésben, ill., kissé viseltes papír védőborítóban. |
105 | DOBOS LAJOS Magyar műemlékek. Rendkívül gazdag képanyaggal! Bp., 1972. Képzőművészeti Alap. 218 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
106 | Doktorok cellája. A szegedi Csillagbörtön rácsai mögött 1948-1950-ben. Szemelvények (zombori) Németh Dezső a Független Kisgazda Földmunkás és Polgári Párt (1945-1948) Nagyszeged megyei szervezetének szervező és adm. igazgatójának Amerikában 1956-tól kiadott írásaiból. Szeged, 1990. K. n. 66 p. Dedikált! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
107 | DOMBI LŐRINC Selyemkupolák. Fejezetek az ejtőernyő történetéből. Bp., 1993. Zrínyi. 130 p., 1 sztl.lev. Kiadói (?) kartonkötésben. |
108 | Double life. The Autobiography of Miklós Rózsa. Foreword by Antal Doráti. Képekkel! Dedikált! Rózsa Miklós 100 éve született Budapesten, 1931-ben hagyta el Magyarországot. Speldhurst, Tunbridge Wells, Ken - New York, Midas Books - Hippocrene Books. 224 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
109 | DREXELIUS, H. (P. HIEREMIAE DREXELII) Opera Omnia. Tomus secundus. Mainz, 1651. Schönwetter. 58 sztl.lev., 632 p. Címlap és a végéről feltehetőleg néhány levél hiányzik! Korabeli préselt disznóbőrkötésben, fémkapcsokkal. |
18000 | ||
110 | DUFOUR, PIERRE Szerelmi erkölcsök az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Gáspár István. Képekkel! Ritka! Bp., é. n. Magyar Téka. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
111 | A Dunatáj. Történelmi, gazdasági és földrajzi adatok a Dunatáj államainak életéből. Szerk.: Radisics Elemér. I. kötet. Bp., 1946. Gergely R. Rt. VIII p., 480 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
112 | DÜMMERTH DEZSŐ Az Árpádok nyomában. Képekkel! Bp., 1977. Panoráma. 510 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
113 | EARHART, AMELIA Az utolsó út. Ford.: Kosáryné Réz Lola. /Harc a levegőért/. Bp., é. n. Révai. 222 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (másolt) papír védőborítóban. |
114 | Eggenberger-féle utikönyvek I. Szerk.: Dr. Szemlér Lőrinc. Velence. Térképmelléklettel és képekkel. Bp., é. n. Eggenberger. 69 p., 1 sztl.lev., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
115 | EGYED LÁSZLÓ A Föld fizikája. Bp., 1958. Akadémiai Kiadó. 365 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
116 | ELSTOB, PETER Condor Legion. Dedikált! New York, 1973. Ballantine Books Inc. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecséttel. |
117 | Elvarázsolt madarak. Örmény népmesék. Ford.: Hegyi Imre. /Népek meséi/. Bp., 1961. Európa. 162 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
118 | EMILIUS Ezer év vagy a magyar nemzet tragédiája. Sárvár, 1929. Dr. Kántor E. Ödön kiadása. 208 p. |
119 | Eminescu válogatott versei. Kétnyelvű kiadás. Ritka! Bukarest, 1950. Állami Könyvkiadó. 249 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
120 | ENDREI WALTER A textilipar története. /Történelemszakköri Füzetek 10./. Bp., 1974. Tankönyvkiadó. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
121 | ENDRŐDI BÉLA Szárnyas Pista. Repülős ifjúsági regény! Bp., é. n. Tolnai. 128 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
122 | ENYEDI SÁNDOR Déryné erdélyi színpadokon. Bukarest, 1975. Kriterion. 152 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Régi könyvtári pecséttel. |
123 | EÖTVÖS KÁROLY Emlékezések. /Eötvös K. Munkái VI./. Bp., 1901. Révai. 340 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben (Gottermayer) körben festett lapszélekkel. |
124 | EÖTVÖS KÁROLY Gróf Károlyi Gábor följegyzései. Második kiadás. Első, második kötet. /Eötvös K. Munkái VII-VIII/. Bp., 1904. Révai. 320 p., 2 sztl.lev., 317 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben (Aufrecht és Goldschmied), körben festett lapszélekkel. |
125 | EÖTVÖS KÁROLY Magyar alakok. Bp., 1932. Révai. 316 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
126 | ERDŐS JÓZSEF Az Újszövetségi kánon fordításairól. Különlenyomat az Egyetemes Philológiai Közlöny 1906. évi III-V. füzetéből. Dedikált! Bp., 1906. Franklin. 43 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
127 | ERDŐS LÁSZLÓ Báthori István életrajza. Ritka! Bp., 1933. Báthory István Emlékbizottság. 44 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
128 | ERŐS LÁSZLÓ Képeslapok könyve. /Kriterion Kiskalauz/. Bukarest, 1985. Kriterion. 103 p. Kiadói félvászon kötésben. |
129 | Esztergom nevezetességei. Rövid képes kalauz. Összeállította: Homor Imre. Esztergom, 1930. Idegenforgalmi Bizottság. 48 p., 7 sztl.lev. (hirdetések). Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
130 | Evlia Cselebi török világutazó magyarországi utazásai 1660-1664. Második kiadás. Ford.: Karácson Imre. Bp., 1985. Gondolat. 622 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
131 | EXNER ISTVÁN Adalékok Vaszar község 1848-1849-es történetéhez. Vaszar, 1998. Községi Önkormányzat. 20 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
450 | ||
132 | Édesanyám rózsafája. Palóc népdalok. Összeállította: Ág Tibor. Bratislava, 1974. Madách. 219 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
133 | Az ész hordoz mindent. 1600 magyar közmondás. Válogatta: Balogh József. Bukarest, 1976. Albatrosz. 188 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
134 | Évezredek hétköznapjai. Szerk.: Szombathy Viktor. Bp., 1973. Panoráma. 380 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
135 | ÉVKÖNYV Magyar - Zsidó évkönyv. 1905. Szerk.: Spitz Gyula. Bp., é. n. Sachs Frigyes. 148 p., 6 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
136 | ÉVKÖNYV! Posta és távíró évkönyv. XXX. évf. 1935. Szerk.: Dr. báró Szalay Gábor. Bp., é. n. Orsz. Postás Zene és Kulturegyesület. 336 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
137 | FARKAS GÁBOR - LAJTAI JÁNOS Székesfehérvár repüléstörténete I. A katonai légi bázisok kialakítása és azok szerepe 1916 és 1945 között. Székesfehérvár, 1997. Magyar Veterán Repülők Egyesületének Fejér megyei Szervezete. 190 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
138 | FARKAS PÁL Egy önkéntes naplója (Első félév). Az iskola. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1916. Singer és Wolfner. 143 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince javított, pótolt. |
139 | FÁBIÁN GYULA Hej, Rákóczi, Bercsényi, Bezerédj! II. kiadás. Horváth Jenő rajzaival. Ritka! Bezerédj Imre kuruc tábornok élete, akit árulásért 1708-ban Sárospatakon lefejeztek. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 316 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
140 | FÁY ALADÁR A magyarság díszítő-ösztöne. Bp., é. n. Turul kiadás. 127 p. Kiadói foltos vászonkötésben, szakadozott papír védőborítóban. |
141 | FEKETE ISTVÁN Tüskevár. I. kiadás! Regény. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1957. Móra. 345 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
142 | FELEKI LÁSZLÓ A sakál hálája. Mesék kis és nagykorú gyermekek számára. Bp., 1957. Magvető. 206 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
143 | A felszabadult Budapest tizenöt éve 1945-1959. /Közp. Statisztikai Hivatal/. Bp., 1959. Közgazd. és Jogi. 160 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
144 | Fényes a tűz lángja. Szlovák népballadák. Ford.: Csuka Zoltán. Bratislava, 1974. Madách. 157 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
145 | FILEP ISTVÁN Karcag 1956. Készült 1000 pld.! Karcag, 1997. Városi Önkormányzat. 122 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
146 | Fizikai Kislexikon. Szerk.: Dr. László Tihamér. /Kriterion Kézi Könyvek/. Bukarest, 1976. Kriterion. 530 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
147 | FODOR ZOLTÁN A megszelidítő bölcsesség. A veleméri Szentháromság-templom képi rendje és az épület báguá térképe a tematikus összehasonlító vizsgálat tükrében. Képekkel! Gödöllő, 2006. Szerző. 165 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
148 | FOLYÓIRAT! Légoltalmi Közlemények. 1944. július 15. 1944. szept. 15. Szerk.: Borsányi Júlián. Tűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
149 | FOLYÓIRAT! Művészet. Szerk.: Lyka Károly. 1905. 6. + 2 csonka szám, 1907. 5. sz., 1910. 10. sz., 1912. 1., 3., 7. sz. (egybekötve). Nem kollacionált! Amatőr viseltes, gerincén szakadt amatőr vászonkötésben. |
150 | A forradalom hangja. Magyarországi rádióadások 1956. október 23. - november 9. Főszerk.: Gyurgyák János. /Századvég Füzetek 3./. Bp., 1989. A Századvég Kiadó és a Nyilvánosság Klub közös kiadása. 507 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
151 | Fotóalbum báró Urbán Gáspár (Szolnok megye főispánja, Horthy ismerőse) vadászati és családi fotóiból + 2 db Horthy kép. |
6500 | ||
152 | Fotóalbum Máté Anna színésznő és Eszterházy Pál útjairól. |
153 | Fotóalbum színészek, színésznők, táncosok fotó képeslapjaival, autográf soraikkal. |
7000 | ||
154 | FÖLDTANI KÖZLÖNY. Knauer József és Gellai M. Bernadette: A szenon képződmények elrendeződése és kapcsolata az ősdomborzattal a Sümeg-Káptalanfa bauxitkutatási területen (1973). Dedikált! Mihály Sándor - Vincze Péter: Ujabb paleökológiai megfigyelések a gánti középsőeocénből (1984). Dedikált! Knauer J. - Gellai M. B.: Új orbitolinit kifejlődés az ÉK-i Bakonyban (1989). Dedikált! Jámbor Áron: Alsópannóniai diatomaföld-rétegek a Csákvári neogén medencében. Dedikált! Jámbor Áron: A középhegységi osztály 1968. évi tevékenysége. Dedikált! Rákosi L. - Tóth Kálmán: Adatok a Déli-Bakony eocén képződményeinek lito és biosztratigráfiájához. Dedikált! Különlenyomatok! (6 db). |
155 | FÖLDYNÉ VIRÁNY JUDIT A Bodrogközi Láca népmeséiből. /A Sárospataki Rákóczi Múzeum Füzetei/. Sárospatak, 1957. Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat. 116 p. |
156 | FREUD, SIGMUND Álomfejtés. Ford.: Hollós István dr. Bp., é. n. Somló Béla. XII p., 475 p. Kiadói vászonkötésben. |
157 | FUCHS VIVIAN ÉS HILLARY EDMUND Az Antarktisz meghódítása. A Brit Nemzetközösség 1955-1958. évi délsarki expedíciója. Ford.: Józsa Péter. Képekkel! Bp., 1962. Gondolat. 351 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
158 | FÜST MILÁN Konstantin úrfi fiatalsága. I. kiadás! Elbeszélések. Bartha László rajzaival. Bp., 1958. Móra. 195 p. Kiadói félvászon kötésben. |
159 | GALILEI, G. Párbeszédek. A két legnagyobb világrendszerről, a ptolemaiosziról és a kopernikusiról. Ford.: M. Zemplén Jolán. Bp., 1959. Európa. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói (?) félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
160 | GAZDA KLÁRA - HAÁZ SÁNDOR Székelyek ünneplőben. Színek és formák a székelyföldi népviseletben. Bp., 1999. Planétás. 232 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
161 | GÁL LÁSZLÓ Javallat. (Az első erdélyi magyar nyelvű büntető törvénykönyv-tervezet 1839). Sajtó alá rendezte: Hajdu Lajos. /Encyclopaedia Transylvanica/. Bp., 1992. Miskolczy Ambrus. 134 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
162 | GÁRDONYI GÉZA Én magam. Bp., é. n. Dante. 239 p. Kiadói aranyozott (piros) bőrkötésben. |
163 | GECSE GUSZTÁV Vallástörténet. Képekkel! /Univerzum Könyvtár/. Bp., 1980. Kossuth. 258 p., 1 sztl.lev. Kiadói műanyagkötésben, ill. papír védőborítóban. |
164 | GEIER, MARTINUS L. D. O. M. S. In Salomonis regis Israel ecclesiasten commentarius Lipsiae, 1667. Timotheus Hön. 8 sztl.lev., 467 p., 6 sztl.lev. (Index). Bordázott gerincű, viseltes félbőr kötésben, néhol szúrágás nyomaival, körben festett lapszélekkel. |
24000 | ||
165 | Geistliche Gesaenge. Vierte Auflage. Güns, 1842. Karl Reichard. VIII p., 318 p. Korabeli viseltes, szakadozott bőrkötésben. |
166 | GELLÉRI ANDOR ENDRE Villám és esti tűz. Bp., é. n. Almanach. 95 p. Kiadói vászonkötésben. |
167 | GENTHON ISTVÁN Nógrád megye műemlékei. /Magyarország Műemléki Topográfiája III./. Bp., 1954. Akadémiai. 492 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
168 | GERGELY ANDRÁS Széchenyi eszmerendszerének kialakulása. /Értekezések a történeti tudományok köréből. Új sorozat 62./. Bp., 1972. Akadémiai. 177 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
169 | GERŐ LÁSZLÓ Történelmi városmagok. Képekkel! Bp., 1978. Corvina. 134 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
170 | GLEIZES ALBERT A kubizmus. Ford.: Miklósi Judit. Bp., 1984. Corvina. 111 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
171 | GOGOLJ A Köpönyeg és Egy kép a régi jó időből. Két elbeszélés. Ford.: Arany János ill. ismeretlen. /Olcsó Könyvtár/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
172 | GOMBOS ZOLTÁN Budavári kertek. Megjelent 2500 pld.! Bp., 1969. Natura. 319 p. Kiadói vászonkötésben, ill., javított papír védőborítóban. |
173 | GONDA BÉLA IFJ. Jó modor, jó társaság. Az úri elegáns élet művészete. Bp., 1919. Szerző. 187 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Részben felvágatlan! |
174 | GRäTZER JÓZSEF Rébusz. Réber László rajzaival. Bp., 1960. Móra. 242 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
175 | GROSZMAN, VASZILIJ Írások a háborúból. Az öreg tanító. Ford.: Gyáros László. Kolozsvár, 1945. Kommunisták Romániai Pártja. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
176 | GUNDEL IMRE - HARMATH JUDIT A vendéglátás emlékei. 2. kiadás. A pesti, budai és óbudai fogadók, vendéglők, korcsmák, serházak, kávéházak, mulatók, cukrászdák és egyéb szórakozóhelyek életéből. Képekkel! Bp., 1982. Közg. és Jogi. 361 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
177 | GUNDEL IMRE Gasztronómiáról és Gundelekről. Bp., 1987. Mezőgazdasági Kiadó. 393 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
178 | GYALUI BOÉR GYÖRGY Bojár I-II-III. Nagybánya, 1941. Szerző. 32 p., 47 p., 48 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
179 | GYÓNI GÉZA Levelek a Kálváriáról és más költemények. (A fogságból 1915). Bp., 1916. Június Athenaeum. 72 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
180 | GYÓNI GÉZA Szomorú szemmel. Versek. Bp., 1909. Franklin. 102 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Lapokon vízfolt nyomaival! |
181 | GYULA DIÁK (SOMOGYVÁRY GYULA) A fejedelem stafétája. Regény. Rákóczi hadnagyának Bihari Jánosnak igaz története. Bp., é. n. A " Vitézek és Gazdák Lapja" kiadása. 72 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
182 | GYULAI PÁL Kritikai dolgozatok. 1854-1861. Bp., 1908. MTA. 404 p. Amatőr félvászon kötésben. |
183 | GYURÁTZ FERENC Hősök kora. Két elbeszélés a szabadságharcok idejéből. Szentgotthárd, 1911. Wellisch Béla. 94 p., 1 sztl.lev. Amatőr, kissé viseltes, kopott vászonkötésben. |
184 | GYURKÓ LÁSZLÓ 1956. Előtanulmány és oknyomozás. Az író szinte óráról órára követi az október 23-a és november 4-e közötti eseményeket! Bp., 1987. Magvető. 478 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
185 | GYÜRKY ANTAL Igaz-e Darwin tana az ember eredetéről? És mit mond a tudomány Darwin állításaira? Pest, 1873. " Hunyadi Mátyás" Irodalmi és Könyvnyomdai Intézet. 164 p., 1 sztl.lev., V p. Fűzve, amatőr papírborítóban, néhány lapon foltokkal. |
186 | H. M. S. Vanguard. and the Royal voyage to South Africa. Képekkel! London, 1946. His Majesty' s Stationery Office. 16 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. Harántalakú! |
187 | HAGGARD, RIDER Ismeretlen ország I-II. Regény. Ford.: Lándor Tivadar. /Egyetemes Regénytár/. Bp., 1898. Singer és Wolfner. 155 p., 148 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
188 | HALÁSZ ZOLTÁN Gasztronómiai kalandozások Európában. Második, bővített kiadás. Bp., 1980. Panoráma. 437 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
189 | HARSÁNYI ZSOLT Shakespeare a Nyújorkban. Tréfás színházi regény. Bp., é. n. Légrády. 154 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. (Végh), viseltes, foltos papírborítóban. |
190 | HASEK, JAROSLAV Vidám állatkert. Válogatott humoreszkek. Ford.: Tóth Tibor. Bp., 1957. Európa. 177 p. Kiadói egészvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban. |
191 | A hatályban levő igazságügyministeri rendeletek rendszeres gyűjteménye. Készítette: Dr. Marschalkó János. IV. kötet (Büntetőjog és eljárás, Jogsegély). Bp., 1896. Grill K. 582 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
192 | Hazádnak rendületlenül A legszebb magyar hazafias versek. Bp., é. n. Franklin. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
193 | HÁY GYULA Emberi szó a színpadon. Bp., 1947. Színháztudományi Intézet. 77 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
194 | HEGEDŰS GÉZA Zálogba tett város. Elbeszélés. Bp., 1951. Szépirodalmi. 91 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
195 | Herodotos történeti könyvei. Ford.: Geréb József. Első kötet. I-III. könyv. Bp., 1892. MTA. LX p., 278 p. Amatőr viseltes félvászon kötésben. |
196 | HERSEY, JOHN Hirosima. Ford.: Gáspár Endre. 1945. aug. 6. reggel 8 óra 15 perc, a bomba robbanása és ami utána következett. Négy dokumentum értékű történet! Bp., 1947. Dante. 157 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
197 | HERZL TIVADAR DR. Ősi föld - Uj hon. (Altneuland). Ford.: Kohn Otto. Bp., 1916. Schlesinger Jos. 331 p. Amatőr félvászon kötésben. |
198 | HETÉS TIBOR Stromfeld Aurél. Képekkel! Bp., 1978. Zrínyi. 234 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi könyvtári pecséttel. |
199 | HEVESI FERENC Egy élet útja. Reverend Doubleweight változásai. Regény három könyvben. I. A mennyország előszobája. II. Az égi kikötő. III. A Pokol tornáca. Aláírt! Bp., 1939. Viktória. 307 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
4200 | ||
200 | HEVESI ILLÉS DR. Az életbiztosítás és a hadikockázat. Biztosításjogi tanulmány. Bp., 1917. Lampel R. 62 p., 1 sztl.lev. Fűzve, amatőr papírborítóban. |
201 | HEVESI SIMON DR. Dalalat Alhairin. Majmuni útmutatójának ismertetése. Bp., é. n. Pesti Izr. Hitközség. 188 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
202 | A Hírlap naptára. 1948. Bp., é. n. Légrády Testvérek Rt. 192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
203 | HOGYA GYÖRGY A veszprémi Helyőrségi Klub története. 1953-1989. Készült: 500 pld.! Veszprém, 1989. Toman József. 53 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
204 | Hol volt, hol nem volt. Komlós Vilmos vidám emlékei. Számozott: 101 sz. Bp., é. n. Kalász Könyvkiadó. 125 p. Kiadói vászonkötésben. |
205 | HOLL BÉLA A kétszázéves váci könyv. (1772-1972). Bp., 1973. Magyar Helikon. 124 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
206 | HORTHY JENŐ Egy élet sportja. Vadászat - Lóverseny - Falka. Reprint! Bp., 1994. AQUA Kiadó. 253 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
207 | Horthy Miklós titkos iratai. Harmadik kiadás. Sajtó alá rendezte: Szinai Miklós és Szűcs László. Bp., 1965. Kossuth. 533 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
208 | HORVAI KÁROLYNÉ Clark Ádám. /A Közlekedési Múzeum Füzetei 4./. Bp., 1968. Közlekedési Múzeum. 27 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
209 | HORVÁTH A. JÁNOS - DR. THIRRING GUSZTÁV Szeged és környéke részletes kalauza. (13 képpel és 2 térképpel). /Részletes helyi kalauzok 5./. Bp., 1925. Turistaság és Alpinizmus. 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
210 | HORVÁTH ÁRPÁD A végtelen Világegyetem. Bp., 1963. Gondolat. 266 p. Kiadói félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
211 | HORVÁTH ELEMÉR ÉS HORVÁTH MÁRIA Írások Budapestről. Képekkel. Bp., 1940. Kir. Magy. Egy. Ny. 132 p., 10 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
212 | HORVÁTH ELEMÉR Karcok Budapest múltjából. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 94 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
213 | HORVÁTH ELEMÉR Tanulmányok a régi Pest-Budáról. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 46 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
214 | HORVÁTH ELEMÉR Történetek az öreg Budáról és Pestről. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 93 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
215 | HORVÁTH ISTVÁN Magyarózdi toronyalja. Írói falurajz. Képekkel! Kolozsvár, 1971. Dacia. 472 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
216 | HŐGYÉSZ LÁSZLÓ DR. Régi települések és épületmaradványok Sümegen. Sümeg, 1976. Nagyközségi Közös Tanács. 49 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Hozzátartozik: Ramassetter Vince (1806-1878). Fejezetek a sümegi oktatásügy történetéből. Szerk.: Egerszegi Ferenc. /Sümegi Írások 2./. Sümeg, 1990. Városvédő Egyesület. 149 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
217 | HULD, PALLE 44 nap alatt a Föld körül. Ford.: ifj. Gaál Mózes. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 183 p. Kiadói ill., kopottas kartonkötésben. |
218 | Hutter és Lever Rt. kézikönyve az 1935-ik évre. Bp., é. n. H. és Lever. 219 p. Kiadói vászonkötésben. |
219 | ILLÉS BÉLA Válogatott elbeszélések. Dedikált! Bp., 1951. Szépirodalmi. 139 p. Kiadói félvászon kötésben. |
220 | ILLYÉS BERTALAN Lillafüred és környéke. Miskolc, 1931. ifj. Ludvig és Janovits. 50 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
221 | IMRE SÁNDOR A magyar nyelvújítás óta divatba jött idegen és hibás szólások bírálata, tekintettel az újítás helyes módjaira. Bp., 1873. Eggenberger. 213 p. Amatőr kopott félvászon kötésben, néhány lapon vízfoltok nyomaival. |
222 | IMREH ISTVÁN A törvényhozó székely falu. Bukarest, 1983. Kriterion. 545 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
223 | JAKUCS LÁSZLÓ A Békebarlang felfedezése. Képekkel! Bp., 1953. Művelt Nép. 94 p. Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben. |
224 | JANKÓ BÉLA A gőzhajózás kezdete a Dunán, " Cardina" , az első gőzhajó. /A Közlekedési Múzeum Füzetei 2./. Bp., 1967. Közlekedési Múzeum. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
225 | JäRVENTAUS, ARVI A mennyei mester. Regény. Ford.: Kodolányi János. Bp., 1944. Turul. 256 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott ill. papír védőborítóban. |
226 | JENEI FERENC Régi győri házak. /Műemlékeink/. Bp., 1959. Képzőművészeti. 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
227 | Jókai Mór forradalom alatt írt művei. 1848-1849. Szerző tulajdona. Bp., 1875. Athenaeum. 1 tábla (szerző), 274 p. Kiadói viseltes, aranyozott vászonkötésben, pávamintás lapszélekkel. Kötése elvált a könyvtesttől! |
228 | JÓKAI MÓR Életemből. Igaz történetek. Örök emlékek. Bp., 1887. Ráth Mór. 356 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos vászonkötésben, festett lapszélekkel. Gerince repedt! |
229 | JÓSIKA MIKLÓS A csehek Magyarországban. Második kiadás. Korrajz! Mátyás király idejéből. I-II. rész, III-IV. rész. Pesten, 1845. Heckenast Gusztáv. 286 p., 296 p., 277 p., 226 p. Amatőr félvászon kötésben, két kötetbe kötve. |
230 | JUHÁSZ FERENC A csörgőkígyó hőszeme. Hantai Simon festményeivel. Bp., 1987. Szépirodalmi. 208 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
231 | Kaposvári kalauz. Összeállította: Dr. Thúry Zsigmond. Kaposvár, 1928. Szerző. 84 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
232 | KAPR, ALBERT 101 tétel a könyvtervezéshez. Ford.: Beck Péter. Bp., 1978. Műszaki. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
233 | KARÁCSONY SÁNDOR Magyar nevelés. Az 1943-as szárszói " Magyar Élet" táborozáson tartott előadás. Bp., 1944. Magyar Élet. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
234 | KARÁDY VIKTOR - KOVÁCS ANDRÁS - SANDERS IVÁN - VÁRDY PÉTER Zsidóság az 1945 utáni Magyarországon. Párizs, 1984. Magyar Füzetek. XV p., 238 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
235 | KARDOS ERNŐ DR. - FABRICZKY IMRE - DR. LŐRINCZ FERENC - SPANYÁR PÁL Tartósító és húsipari technológia. I-II-III. kötet. Bp., 1952. Élelmiszeripari és Begyűjtési Könyv és Lapkiadó Vállalat. 184 p., 352 p., 516 p. Kiadói félvászon kötésben. Jutalomkönyv. |
236 | KARINTHY FRIGYES Lepketánc. Fantasztikum egy felvonásban. Bp., é. n. Athenaeum. 56 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
237 | KARL JÁNOS DR. - TEMESY GYŐZŐ VITÉZ, DR. Hazánk részletes földrajza és térképismeret. Földrajz a gimnázium és a leánygimnázium VII. osztálya számára. Bp., 1941. Franklin Társulat. 132 p. Amatőr vászonkötésben. |
238 | KARSAI ELEK " Országgyarapítás" - Országvesztés. Első, második rész (képekkel). 1933-1939, 1939-1945. A Nürnberg-i per és Magyarország. Bp., 1961. Kossuth. 167 p., 263 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
239 | KASSÁK LAJOS Csavargók, alkotók. /Gondolkodó magyarok/. Bp., 1981. Magvető. 87 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
240 | Kaszab Aladár székfoglaló beszéde és Dr. Glücksthal Samu közgyűlési beszéde. Bp., 1928. Pesti Izr. Hitközség. 19 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
241 | KATONA IMRE Bruegel és a Batthyányak. /Gyorsuló idő/. Bp., 1979. Magvető. 139 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
242 | KATONA JÓZSEF A 90 éves Dohány-utcai templom. Grünwald Fülöp - Naményi Ernő: Budapesti zsinagógák. Képekkel! Ritka! Bp., 1949. Az Orsz. Magyar Zsidó Múzeum Kiadása. 32 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
243 | KÁLLAI ERNŐ Új magyar piktúra. 1900-1925. Képekkel! Bp., 1990. Gondolat. 207 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
244 | KÁLMÁN JENŐ Az omszki randevú. I-II. Arad, 1933. " Aradi Újság" Könyvnyomdája. 159 p., -317 p. (folyamatos számozás). Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. (2 db). |
245 | KÁLMÁN ÖDÖN DR. Zsidó történelmi olvasmányok. Bp., 1931. A Kőbányai Izraelita Hitközség kiadása. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
246 | KÁLÓCZY ENDRE Balladák és történetek. Dedikált! Bp., 1989. Szerző. 38 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
247 | KÁPOLNAI IVÁN A Gránit gyár 50 éve. Bp., 1972. Finomkerámiaipari Művek. 201 p., XXI tábla (képek). Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
248 | KÁROLY PÁL Egy kis illemtan mindenkinek. Mikor hogyan viselkedjünk? Rajzokkal! Bp., é. n. Lingua. 195 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
249 | KäSTNER, ERICH Három ember a hóban. Ford.: Horváth Zoltán. A védőborító és kötésterv Kondor Lajos munkája. Bp., 1957. Táncsics. 245 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
250 | Kefarnachum. Zsidó felekezeti írások. Bp., é. n. Bass Sándor. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
251 | A kegyes olvasóhoz! Előszavak és utószavak válogatott gyűjteménye. Összeállította: Kenyeres Ágnes. /Nemzeti Könyvtár/. Megjelent: 1750 pld.! Dedikált! Bp., 1964. Gondolat. 485 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
252 | KELEMEN ATTILA Kutyás könyv. 100 képpel. /Kriterion Kiskalauz/. Bukarest, 1986. Kriterion. 257 p. Kiadói félvászon kötésben. |
253 | KELEMEN MÓRIC A háború és a racionalizálás. Gépelt! Bp., 1940. A Magyar Racionalizálási Bizottság. 75 p. Kiadói félvászon kötésben. |
254 | KELÉNYI GYÖRGY Kastélyok, kúriák, villák. Bp., 1974. Corvina. 119 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
255 | Keletmagyarországi utikalauz. Szerk.: Fekete József és Vertse K. Andor. Ritka! Nyíregyháza, 1935. Fekete József. 92 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
256 | KERTÉSZ JÓZSEF Dalol a tenger és én hallgatom. Elbeszélések. Cluj - Kolozsvár, 1930. Erdélyi Magyar Könyvtár. 111 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerincén alul kis hiánnyal. |
257 | KESSLER HUBERT Az örök éjszaka világában. Bp., 1957. Kossuth. 179 p. Kiadói kopott félvászon kötésben, ajándékozási bejegyzéssel. |
258 | Kék Könyv. " Ifjúság - Külpolitika - Magyar Jövő!" . Bp., 1939. Magyar Külügyi Társaság Ifjúsági Csoportja. 98 p., 6 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
259 | Csáky-Pallavicini Hippolyt őrgróf autográf levele Csatay Janka színésznőnek. |
260 | Fedák Sári (1879-1955), színésznő fotója autográf soraival. |
261 | Fedák Sári (1879-1955), színésznő autográf sorai képeslapon. |
262 | Fedák Sári (1879-1955), színésznő autográf sorai képeslapon. |
263 | Fedák Sári (1879-1955), színésznő autográf sorai képeslapon. |
264 | Herczeg Ferenc (1863 1954), író autográf válaszlevele, Szinyei Merse Félixné levele (1944). |
265 | Némethy Ella (1895. 1961.), operaénekesnő autográf válaszlevele (1938), Szinyei Merse Félixné levele (1938) és fotója. |
266 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS OKISZ a mezőgazdaságért. A Mezőgazdasági Vásár és Kiállítás gyártmányismertetője. Bp., é. n. OKISZ. Számozatlan! |
267 | Kiállítási Katalógus. Borsos Miklós gyűjteményes kiállítása. Bp., 1976. Aug. - Szept. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
268 | Kilenc kéve hány kalangya? Második kiadás. Anekdoták a székelyekről. Válogatta: Vöő Gabriella. Bukarest, 1983. Kriterion. 286 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
269 | A király meg a pacsirta. Grúz népmesék. Ford.: Istvánovits Márton. /Népek meséi/. Bp., 1958. Európa. 168 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
270 | A királyné kíséretében. Andrássy Gyuláné grófné: Soprontól Tihanyig. Boroviczény Aladárné: Az Entente fogságában. Bp., é. n. Pfeifer Ferdinánd. 156 p. Amatőr kartonkötésben. |
271 | Kirándulók Zsebkönyve 3. Útmutató növények gyűjtésére, konzerválására, növénygyűjtemények berendezésére és növénytani megfigyelésekre. Összeállította: Dr. Szabó Zoltán. 64 képpel. /Népszerű Természettudományi Könyvtár/. Bp., 1913. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. XI p., 190 p. Kiadói vászonkötésben. |
272 | Kiskőrös helytörténeti monográfiája. Szerk.: Dr. Meskó Sándor. Kiskőrös, 1989. Városi Tanács VB. 648 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
273 | KISS JÓZSEF Legendák a nagyapámról. I. kiadás! A költő arczképével. Rajzolta: Vadász Miklós. Bp., 1911. A Hét. 1 tábla, 100 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben (Gottermayer). |
274 | Kisz Abc. Mozgalmi ismeretek a tanintézeti Kisz szervezetek Kilián-körei számára. Szerk.: Déri Erzsébet. Bp., 1975. Ifjúsági Lapkiadó Vállalat. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
275 | A Klalcionizmus. /Klalcionista Füzetek 1./. Bp., é. n. Magyar Cionista Szövetség. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
276 | Kocsér története. Fejezetek a százéves község múltjából és jelenéből. Szerk.: Antal Domokosné. Kocsér, 1977. Új Élet és a Petőfi Mg. Tsz. 453 p., XXX tábla. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
277 | KOLTAI ISTVÁN A csurgói m. kir. áll. tanítóképzőintézet története. Szeged, 1939. Horthy M. Tud. Egy. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
278 | KOLTAY G. - RISKÓ G. Szász Endre. 25 képpel. Bp., 1983. Idegenforgalmi. 169 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
279 | KOMJÁTHY ISTVÁN Zengő Hortobágy. Elbeszélő költemény. Bp., 1951. Szépirodalmi. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
280 | A Korán szemelvényekben. Ford.: Dr. Hollósi Somogyi József. /Officina Könyvtár 90/91./. Bp., 1947. Officina. 92 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
281 | KOSÁRY DOMOKOS Görgey. /Kincsestár 145./. Bp., 1939. Magyar Szemle. 80 p. Kiadói vászonkötésben. |
282 | KOSINSKY VIKTOR DR. A szőlőtermesztés kiskönyve. Bp., 1948. Szerző. 65 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
283 | Kossuth Lajos üzenete. Idézetek beszédeiből, cikkeiből, leveleiből. Összeállította: Koroda Miklós. Bp., 1948. Történelmi Emlékbizottság. 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
284 | KOSSUTH LAJOS Az emigráció drámái. Bp., é. n. Athenaeum. 743 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
285 | KOSSUTH LAJOS Az élő tiltakozás. Bp., é. n. Athenaeum. 431 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
286 | KOSSUTH LAJOS A kiegyezés előtt. Az utolsó harcok. Mellékletekkel! Bp., é. n. Athenaeum. 441 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
287 | KOSSUTH LAJOS " A máglya amelyen a kétfejű sas elég" . Bp., é. n. Athenaeum. 539 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
288 | KOSSUTH LAJOS Az októberi diplomától a lengyel forradalomig. Bp., é. n. Athenaeum. 500 p., 2 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
289 | Koszorú. A román népköltészet virágaiból. Ford.: Moldován Gergely. Kolozsvárt, 1884. Magyar Polgár ny. 192 p., 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben. |
290 | KOSZTKA LÁSZLÓ DR. A könyvkötés. Langhammer Béla közreműködésével írta dr. K. L. Bp., 1924. A Magyar Jövő Ifjusági Irodalmi Rt. 116 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
291 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Álom és ólom. Bp., 1969. Szépirodalmi. 690 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
292 | KOVÁCS ÁKOS Játék a tűzzel. Fejezetek a magyarországi tüzijátékok és díszkivilágítások XV-XX. századi történetéből. Rendkívül gazdag képanyaggal! Bp., 2001. Helikon. 188 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
293 | KOVÁCS ÉVA Limoges-i zománcok Magyarországon. 48 képpel! Bp., 1968. Corvina. 46 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
294 | KOVÁCS GYÖRGY Közlekedésépítőipari anyagtan. Bp., 1956. Műszaki. 320 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
295 | KOVÁCS IMRE Magyar feudalizmus, magyar parasztság. Megjelent Az első szabad könyvnapra! Bp., 1945. Cserépfalvi. 144 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
296 | KOVÁCS MIKLÓS A MFTR, MESZHART és MAHART hajóműhelyeinek története 1895-1965. Bp., 1967. Gépipari Tud. Egyesület. 158 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
297 | KŐHALMI BÉLA A Magyar Tanácsköztársaság könyvtárügye. Megjelent: 1000 pld.! Bp., 1959. Gondolat. 258 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
298 | KÖLÖNTE BÉLA Gyergyó története. A kialakulástól a határőrség szervezéséig. Az 1910-es kiadás reprintje! Gyergyószentmiklós, 2002. Mark House-Kiadó és Nyomda. 150 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
299 | A költő életei. Szilágyi Domokos (1938-1976). Bukarest, 1986. Kriterion. 293 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
300 | KÖNYVES TÓTH KÁLMÁN A javasasszony keresztlánya. /Mulattató és hasznos olvasmányok a magyar nép számára/. Bp., é. n. Méhner Vilmos. 31 p. Fűzve, kiadói viseltes, hiányos, ill. papírborítóban, hátsó borító hiányzik. |
301 | KŐRÖSI FERENC A művészi nevelés. Német, francia és angol szerzők nyomán írta K. F. Különlenyomat a " Néptanítók Lapja" 1928-29 évfolyamaiból. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 184 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
302 | KRÁHL VILMOS Mikszáth a jogász. Ritka! Bp., 1941. Dr. Vajna és Bokor. 161 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
303 | KRIZAN, E. Illik? Nem illik? Ford.: dr. Fodor Zoltán. Ritka! Bratislava, 1959. Práca-Roh Kiadó. 293 p. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes papírborítóban. |
304 | KRÚDY GYULA Rezeda Kázmér szép élete. (Regény a szép Budapestről). Bp., 1944. Griff. 209 p. Kiadói félvászon kötésben. |
305 | KRÚDY GYULA Tótágas. I. kiadás! Bp., 1919. Pallas. 139 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borítófedelek bekötve. |
306 | KRÚDY GYULA A vörös postakocsi. I. kiadás! Bp., 1913. Singer és Wolfner. 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
307 | KULIN GYÖRGY DR. A kis csillagász távcsöve. Bp., 1961. Táncsics. 113 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
308 | KÜRTI PÁL Világszínház. Két háború között. 16 fényképpel. Bp., é. n. Hungária. 111 p., 4 sztl.lev. (képek). Kiadói félvászon kötésben. |
309 | LAJTOR LÁSZLÓ Kossuth dunai konföderációs terve és előzményei. Bp., 1944. Faust Imre. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
310 | LAKATOS ISTVÁN Zenetörténeti írások. Bukarest, 1971. Kriterion. 301 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Ajándékozási beírással, tulajdonosi pecsétekkel. |
311 | A Lánchídnak fel kell támadni! (1849-1949). Tildy Zoltán és Gerő Ernő beszéde a Lánchíd Bizottság alakuló ülésén. Bp., 1949. Gál György. 4 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
312 | LEIDENFROST GYULA Keserű tenger. 56 képpel. /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin. 223 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
313 | LEIDENFROST GYULA Kék Adria. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 311 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
314 | LEJTÉNYI SÁNDOR Növénygyűjtő. Segédkönyv a középiskolai tanuló ifjúság számára. Bp., 1900. Franklin. 159 p. Kiadói, kissé viseltes, foltos félvászon kötésben. |
315 | LENIN V. I. Állam és forradalom. A marxizmus tanítása az államról és a protestáns feladatairól a forradalomban. Ritka kiadás! Kolozsvár, 1945. Kommunisták Romániai Pártja. 127 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, helyenként ceruzás aláhúzásokkal. |
316 | LEPOLD ANTAL DR. - HOMOR IMRE Esztergomi kalauz. Esztergom, é. n. Buzárovits G. 148 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
317 | LESTYÁN SÁNDOR Pest-Budai regélő. Képekkel! 1 facsimile melléklettel! Bp., 1940. Officina. 245 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
318 | LEXIKON Romániai Magyar Irodalmi Lexikon. Szépirodalom, közírás, tudományos irodalom, művelődés. 1. kötet. Bukarest, 1981. Kriterion. 650 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
319 | LEXIKON Romániai Magyar Irodalmi Lexikon. Szépirodalom, közírás, tudományos irodalom, művelődés. 2. kötet. Bukarest, 1991. Kriterion. 743 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
320 | LEXIKON Romániai Magyar Irodalmi Lexikon. Szépirodalom, közírás, tudományos irodalom, művelődés. 3. kötet. Bukarest, 1994. Kriterion. 712 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
321 | LÉNÁRD FERENC Emberismeret. Általános lélektan. Bp., 1948. Egyetemi Nyomda. 133 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
322 | LIGETI LAJOS A magyar nyelv török kapcsolatai és ami körülöttünk van I. Megjelent: 800 pld.! Bp., 1977. MTA. 1 tábla, IV p., 430 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
323 | LINDBERGH, A. M. Zúg a szél. Ford.: Kosáryné Réz Lola. /Harc a levegőért/. Bp., é. n. Révai. 206 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (másolt) papír védőborítóban. |
324 | LINDNER ANDRÁS - HORVÁTH ZOLTÁN Arctéri jelentés. Bp., 1991. HVG. 244 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
325 | LIPTAI ERVIN A magyar Vörös Hadsereg harcai. 1919. Bp., 1960. Zrínyi Kiadó. 589 p. Kiadói félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
326 | LONGAUER FERENC A fénygerjesztés fejlődéstörténete. Bp., 1943. Világítástechnikai Állomás. 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecséttel. |
327 | LÓRÁNT MIHÁLY Az Óceán hőse. Lindbergh kapitány regénye. Ritka kiadás! Bp., 1927. Károlyi Sándor. 92 p. Amatőr, viseltes félvászon kötésben, néhány lap foltos, javított. |
328 | ÁRJEGYZÉK Kutscher Szilveszter árjegyzék. Hatodik kiadás. Lószerszámveretékek és kellékek, hadfelszerelési alkatrészek, táska- és bőröndveretékek, kocsifénymázak és kocsilámpák, szijgyártó-, nyerges- és kárpitosműszerekről. Az Arany kalapácshoz. Kétnyelvű (magyar - német)! Bp., é. n. Kutscher Szilveszter. 3 sztl.lev., 212 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, szétesett, viseltes állapotban. |
11000 | ||
329 | Csekonics János ajánló levele Nemzeti díjra. Autográf aláírással. Pest, 1830.03.12. |
330 | Fedeztetési jegy. 13 db. (Pengő illetékkel). 1921-47. |
331 | KOVÁCSY BÉLA - MONOSTORI KÁROLY A ló és tenyésztése. Harmadik javított és bővített kiadás. 600 képpel, 14 műmelléklettel és 1 színes lótenyésztési térképpel. Nem kollacionált! Bp., 1905. " Patria" . XII p., 653 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel. |
20000 | ||
332 | LÓÁRVERÉSI HIRDETMÉNY Ló-árverés a magyar királyi álladalmi ménesekben. Kétnyelvű (magyar - német)! Bp., 1879.08.12. Rudnyánszky A. könyvnyomdájából. |
333 | Magyar ügető méneskönyv. I. kötet (1919-1940), II. kötet (1919-1940), IX. kötet (1961), XI. kötet (1965-66), XIV. kötet (1977-1981). Bp., 1943-44-61-67-82. Budapesti Ügetőverseny Egyesület. X p., 1 sztl.lev., 991 p. (I.), X p., 1 sztl.lev., 589 p. (II.), 2 sztl.lev., XII p., 105 p. (IX.), 2 sztl.lev., XIII p., 153 p. (XI.), 3 sztl.lev., XVIII p., 217 p. + számozatlan képmelléklet (XIV.). Kiadói vászonkötésben (5 db). Az első kettő kötése meglazult, borítója kopottas. |
334 | Végezés, Mellyet a most szerentsésen országló Felséges Tsászár, és Király II. Jósef, hogy Magyar országban, és az ahoz tartozandó tartományokban a jobb fajú lovak bizonyossabban szaporodhassanak, kegyesen ki adni, ' s meg erősíteni méltóztatott 20. Decemberben 1784. esztendőben. A Tsászári, Királyi, ' s Apostoli Felségnek kegyelmes parantsolatjából ki nyomtattatott Novemberben 1785. esztendőben. Kétnyelvű (magyar - német)! Számozatlan (8 levél)! |
20000 | ||
335 | WOLSTEIN AMADEUS JÁNOS A pusztai, hadi, és a házi ménesekről írt könyv. Ford.: Tolnay Sándor. Második rész. Bétsben, 1786. Nemes Kurtzbek Jósef Betüivel. 173 p., 1 sztl.lev. Korabeli amatőr kartonkötésben. |
38000 | ||
336 | LŐRINCZI LÁSZLÓ Utazás a Fekete kolostorhoz. Irodalomtörténeti riport. Bukarest, 1975. Kriterion. 174 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
337 | LŐWINGER SÁMUEL DR. Hagyományos irodalmunk fejlődése a görög-zsidó kulturkapcsolatok tükrében. Guttmann Mihály (1871-1942) helye a zsidó szellemtörténetben. Bp., 1943. Szerző. 29 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
338 | LŐWINGER SÁMUEL A zsidó vallás védői. Bp., 1929. Szerző. 27 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
339 | LUKÁCS IMRE Vörös csillag arany kalásszal. Bp., 1949. Athenaeum. 80 p. Fűzve, kiadói ill. (Repcze János) papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
340 | LYKA KÁROLY Festészeti életünk a Milleniumtól az első Világháborúig. 1896-1914. Bp., 1953. Képzőművészeti Alap. 120 p., XVI tábla. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
341 | LYKA KÁROLY A képírás újabb irányai. Képekkel! Bp., 1906. Singer és Wolfner. 165 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
342 | MAC ALAN, PETER Valkűr direktiva. Churchill kommandója. Ford.: Domina Márta. Bp., 1989. Policoop. 239 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
343 | Mackó Miki a vadak országában. Ritka! Bp., é. n. Singer és Wolfner. 122 p. - 144 p.-ig. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
344 | MADARÁSZ ANDOR A fonal regénye. Fejezetek a fonás és a szövés történetéből. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1956. Ifjúsági. 187 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
345 | MAGAZINER PÁL A Börzsönyi hegység részletes kalauza. (42 képpel, 5 alaprajzzal és 1 térképpel). /Részletes Magyar Utikalauzok 3./. Bp., 1931. Turistaság és Alpinizmus. Amatőr kartonborítóban, az eredeti borítófedelek felhasználásával. |
346 | A Magyar Cionista Szövetség tisztikarának jelentése a Szövetség 1942 (5782-3) évi tevékenységéről. Bp., 1943. Dr. Lukács Leo. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
347 | A Magyar Földrajzi Intézet részvénytársaság alapszabályai. Bp., 1916. Franklin. 18 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
348 | Magyar Művészeti Almanach. 1906. Szerk.: Dr. Incze Henrik. Bp., 1905. MMA. 220 p., 14 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
349 | MAGYAR SÁNDOR Álmodni mertünk. /Harc a levegőért/. Bp., é. n. Révai. 233 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (másolt) papír védőborítóban. |
350 | Magyar sísport. 1913-1933. Szerk.: Hensch Aladár. A rajzokat és ábrákat Olgyai Aladár és Viktor készítette. Bp., 1933. Magyar Sí Szövetség. 312 p., VIII p. Amatőr félvászon kötésben. |
351 | Magyar Sport-Almanach 1925. Szerk.: Zuber Ferenc. Bp., 1926. Athenaeum. 448 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
352 | A Magyar Tanácsköztársaság 1919. Lenin és Sztálin a Magyar Tanácsköztársaságról. (Megjelent a Társadalmi Szemle 1948. 3-4. számában). Bp., 1951. Szikra. 49 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
353 | A Magyar Tanácsköztársaság hősi küzdelmeiről. (Tanulmányok). /Magyar Munkásmozgalmi Intézet/. Bp., 1954. Szikra. 271 p. Fűzve, kiadói ill. aranyozott papírborítóban. |
354 | Magyar Zsidók Naptára. 1942-5702. Bp., é. n. Nádor Jenő. 386 p., 5 sztl.lev. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
355 | Magyarok Leninről. Visszaemlékezések. /Magyar Munkásmozgalmi Intézet/. Bp., 1955. Szikra. 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
356 | Magyarország nemzetiségeinek és a szomszédos államok magyarságának statisztikája (1910-1990). Az 1992. szept. 2-5. között tartott konferencia előadásai. Bp., 1994. KSH. 370 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
357 | Magyarországi kirándulások. Szerk.: Endrődi Lajos. Bp., 1977. Sport. 537 p., térképvázlatokkal. Kiadói festett műanyagborítóban. |
358 | MAGYARORSZÁGI UTIKALAUZOK 1. POLGÁRDY GÉZA Székesfehérvár és környéke kalauza. Bp., 1938. " Élet" . 50 p., 1 sztl.lev., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
359 | MAGYARORSZÁGI UTIKALAUZOK 2. Velencei tó és a velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Bp., é. n. " Élet" . 56 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
360 | MAGYARORSZÁGI UTIKALAUZOK 3. POLGÁRDY GÉZA Vértes hegység kalauza. Bp., 1939. " Élet" . 102 p., 1 sztl.lev., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
361 | MAGYARORSZÁGI UTIKALAUZOK 4. POLGÁRDY GÉZA Tatatóváros és környékének kalauza. Bp., 1939. " Élet" . 16 p., 1 térkép. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
362 | MAGYARORSZÁGI UTIKALAUZOK 5. POLGÁRDY GÉZA Gerecse és Gete hegység kalauza. Bp., 1940. " Élet" . 96 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
363 | MAGYARORSZÁGI UTIKALAUZOK 6. POLGÁRDY GÉZA Zsámbék és környékének kalauza. Bp., 1940. " Élet" . 20 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
364 | MAGYARORSZÁGI UTIKALAUZOK 7. POLGÁRDY GÉZA Cserhát hegység kalauza. Bp., 1943. " Élet" . 80 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
365 | Magyar Zsidó Oklevéltár. V. kötet. 1 rész (Pótkötet). 1096-1700. Szerk.: Grünwald és Scheiber Sándor. Bp., 1959. Izr. Orsz. Képviselete. 515 p., VIII tábla (képek). |
366 | Magyar - Zsidó Oklevéltár. VI. kötet. Sopron 1600-1740. Szerk.: Grünwald Fülöp és Scheiber Sándor. Bp., 1961. Izr. Orsz. Képviselete. 679 p., VIII tábla (képek). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
367 | Magyar - Zsidó Oklevéltár. VIII. kötet. 1264-1760. Szerk.: Scheiber Sándor. Bp., 1965. Izr. Orsz. Képviselete. 523 p., VIII tábla (képek). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
368 | MAJAKOVSZKÍJ, V. Hogyan kell verset írni? Ford.: Békés István. Bp., 1947. Parnasszus. 95 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
369 | A Mambiala dombja. Kubai mesék és legendák. Ford.: Simor András. /Népek meséi/. Bp., 1974. Európa. 167 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
370 | MANSFIELD - THOMPSON Matematika új felfogásban. Első kötet. Bp., 1970. Gondolat. 338 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
371 | MARJAI IMRE Nagy hajóskönyv. I. kiadás! Bp., 1981. Móra. 258 p., 1 sztl.lev. Kiadói egészvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, megkímélt állapotban. |
372 | MAROSI ARNOLD Átöröklés és nemzetvédelem. /Szent István Könyvek/. Bp., 1924. Szent István Társulat. 125 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
373 | MARX - ENGELS A Kommunista Kiáltvány. Fordította és bevezette: Kunfi Zsigmond. Bp., é. n. Népszava. 33 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
374 | MATTHISSON, FRIEDRICH VON Gedichte. Neueste, sehr vermehrte und vollstandigste Ausgabe. Erster Theil. Wien, 1815. Cath. Gräffer und Härter. 1 tábla (szerző arcképe), XII p., 279 p. Korabeli félbőr kötésben. |
375 | MATULL, KURT A Przemysli repülő. Regény a Nagy Háborúból. Ritka! Bp., 1915. Athenaeum. 319 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
376 | MAY KÁROLY A szkipetárok földjén. Második kiadás. Utikalandok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp., 1922. Athenaeum. 240 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
377 | MÁLNÁSI ÖDÖN, DR. VITÉZ A magyar nemzet őszinte története. Bp., 1937. Cserépfalvi. 262 p., 4 sztl.lev. Amatőr aranyozott vászonkötésben. |
378 | MÁTÉ JÁNOS Kard és könny. Rehabilitáltak emlékkönyve. Bp., 1995. Zrínyi. 279 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
379 | MÁTÉKA BÉLA DR. Filléres Budapesti Kalauz. Budapest történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. Bp., 1933. Dr. Vajna György és Tsa. 66 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
380 | MÁTHÉ LAJOS A Montelló-i üteg legendája. /Új Élet Regénytár 114. sz./. Bp., 1939. Központi Sajtóvállalat Kiadása. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
381 | MÁTRAI LÁSZLÓ Jellemtan. (Karakterológia). /Nemzetnevelők Könyvtára 4./. Bp., 1943. Orsz. Közoktatási Tanács. 155 p. Kiadói félvászon kötésben. |
382 | MERCZ ÁRPÁD - PREHODA JÓZSEF A must és bor egyszerű kezelése. Bp., 1960. Mezőgazdasági Kiadó. 335 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
383 | MÉSZÁROS KÁLMÁN DR. Abesszínia. A vadászok paradicsoma. Képekkel! Bp., é. n. Stádium. 192 p. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben, néhány lap kijár! |
384 | A mi íróink. Sztálin-díjas szépírók. Ajánló könyvismertetések a szépirodalom tanulmányozásához. Szerk.: Rudas Klára. Bp., 1954. OSzK. 58 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
385 | Mi már nem leszünk kizsákmányolt proletárok! 1848-1919. Összeállította: Svéd László. Bp., 1951. Magyar Munkásmozgalmi Intézet. 363 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
386 | MIHÁLYI ERNŐ DR. Pannonhalma részletes kalauza. /Részletes helyi kalauzok 2./. Bp., 1923. Turistaság és Alpinizmus. 36 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
387 | MIKES LAJOS Zeppelin. Bp., é. n. Lampel R. 75 p. Hozzátartozik: Wittmann Viktor: A repülőgépekről. Turner Károly könyvének felhasználásával. /Magyar Könyvtár/. Bp., é. n. Lampel R. 45 p. Kiadói félvászon kötésben. |
388 | MIKÓ IMRE Változatok egy témára. Tanulmányok. Bukarest, 1981. Kriterion. 192 p., 2 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
389 | Mit tegyek? 200 bevált hasznos tanács háziasszonyok részére. Összeállította: Dr. Déry József. Bp., é. n. A " Drogista Közlöny" kiadása. 62 p. Fűzve, kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
390 | MOCSÁR GÁBOR Szellemi és századok. Betekintő Debrecen múltjába. Debrecen, 1962. Városi Tanács. 196 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
391 | MOHÁCSY - MALIGA Cseresznye- és meggytermesztés. Bp., 1956. Mezőgazdasági. 221 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
392 | MOHR GYŐZŐ DR. Fogalmazástan. Ritka! Bp., 1930. Szerző. 309 p. Amatőr félvászon kötésben. |
393 | MOHY SÁNDOR Műhelynapló. Válogatta: Banner Zoltán. Kolozsvár - Napoca, 1981. Dacia. 239 p., 8 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
394 | MOLDOVA GYÖRGY Égi szekér. A szerző a repülőgépes növényvédők munkáját, a pilóták életét, munkájuk gondjait és szépségeit tárja fel. Bp., 1982. Magvető. 427 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
395 | MOLNÁR FERENC A Pál-utcai fiúk. Második kiadás. Regény kis diákok számára. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal gazdagon illusztrálva! Bp., 1916. Franklin. 242 p. Kiadói (?) egészvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
396 | MOLNÁR FERENCZ A Pál-utcai fiúk. Bp., é. n. Lampel R. 204 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
397 | MOLNÁR MIKLÓS Egy vereség diadala. A forradalom története. Ritka! Első magyarországi kiadás! Bp., 1991. Educatio. 276 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
398 | MONORI WERTHEIMER EDE Gróf Andrássy Gyula élete és kora. Első, második kötet. Bp., 1910. MTA. 1 tábla, XXIII p., 782 p., XX p., 522 p. Amatőr félvászon kötésben, a harmadik kötet hiányzik! |
399 | MÓNOS FERENC Légjáró Péter. Bp., é. n. Budai Bernwallner. 182 p. Fűzve, ill. papírborítóban, hátsó borító pótolt, javított! |
400 | MÓNUS IMRE Hajdúnánás részvétele a szabadságharcban. /Nánási Füzetek 14./. Hajdúnánás, 1998. Városi Önkormányzat. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
401 | MRAVIK MIHÁLY Kondoros hősi halottai és áldozatai a két világháborúban. Képekkel! Készült: 250 pld.! Példányunk számozatlan! Kondoros, 1997. Egyesített Közműv. Int. Könyvtára, Közösségi Háza. 304 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
402 | MYLIUS Helyi érdekű vasutainkról. Bp., 1902. Singer és Wolfner. 33 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
403 | Nagy Albert élete és kora. Fehér volt a világ. Tordától Rómáig, Pesttől Kolozsvárig. Levelek, vallomások, cikkek, tanulmányok Nagy Alberttől és Nagy Albertről. Bukarest - Kolozsvár, 1997. Kriterion. 373 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
404 | NAGY BÉLA Fradi futballmúzeum. Aranylabdától az első FTC aranydiplomáig. Dedikált! Albert Flórián aláírásával! Bp., 1988. FTC. 104 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
405 | NAGY IGNÁC Torzképek. Első és második rész. /Nagy Ignác munkái 4-5. kötet/. Bp., 1844. Hartleben K. A. 1 tábla, 315 p., 1 tábla, 334 p. Amatőr kopott félvászon kötésben, régi könyvtári pecséttel. |
406 | NAGY ISTVÁNNÉ Tanyasi gazdálkodás és életmód Kisujszállás város III. külhatárkerületében a két világháború között. /Helytörténeti Füzetek 3./. Kisujszállás, 1997. Városi Önkormányzat. 167 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
407 | A Nagy Október fénye a mi hajnalunk is. Bp., 1952. Magyar - Szovjet Társaság. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
408 | NAGY PÁL Barangolás a képzőművészetben. /Kriterion Kiskalauz/. Bukarest, 1979. Kriterion. 217 p. Kiadói vászonkötésben. |
409 | Navaring az óriás. Mítoszok és mesék Uj-Guineából. Ford.: Bodrogi Tibor. /Népek meséi/. Bp., 1973. Európa. 202 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
410 | NÁRAY ANTAL - BERKÓ ISTVÁN Légitámadás. Képekkel! Bp., 1936. Kir. Magy. Egy. Ny. 304 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
411 | NÁRÁYANA Hasznos tanítások a Hitopadésa meséiből. Ford.: Molnár István. Illusztrálta: Csillag Vera. Bp., 1959. Európa. 95 p. Kiadói ill. aranyozott vászonkötésben. |
412 | NEMÁK BÉLA Elektrotechnika. 380 szövegközti ábrával, 22 táblázattal, 161 gyakorlati példával és 185 kísérlettel. Bp., 1939. Németh József. XVI p., 565 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
413 | NEMES DEZSŐ Magyarország felszabadulása. Bp., 1955. Szikra. 256 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, régi könyvtári pecséttel. |
414 | Neuer Plutarch, oder kurze Lebensbeschreibungen der berühmtesten Manner aller Nationen. Herausgegeben von Peter Blanchard. Erster Band. Mit 52 Porträten. Wien, 1806. Im Verlage bey Anton Doll. VI p., 327 p. A jelzett 52 helyett 42 portréval. 147. lapon alul kis hiány! Korabeli viseltes, félbőr kötésben, néhány lap kijár. |
415 | Neuer Plutarch, oder kurze Lebensbeschreibungen der berühmtesten Manner aller Nationen Herausgegeben von Peter Blanchard. Viertes Band. Mit 48 Porträten. Wien, 1807. Im Verlage bey Anton Doll. 235 p., 2 sztl.lev. Korabeli, kissé viseltes félbőr kötésben. |
416 | NÉKÁM LAJOSNÉ Régi magyar patikák. Bp., 1971. Corvina. 61 p., XL színes tábla. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
417 | Németh László élete képekben. Összeállította: Németh Lászlóné és Németh Ágnes. Bp., 1985. Gondolat. 217 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
418 | NÉMETHY KÁROLY DR. Városközi diplomácia. és Budapest székesfőváros a külfölddel való érintkezésben. Bp., 1947. Lóránth László. 167 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, megkímélt állapotban. |
419 | A néphatalom útján. Pest megye tizenhárom éve. Bp., 1958. MSzMP. 37 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
600 | ||
420 | Október fénye. Bp., 1953. Magyar-Szovjet Társaság. 125 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
421 | Old houses in Holland. Text and illustrations by Sydney R. Jones. With colour plates. London, Paris, New York, 1913. " The Studio" LTD. VIII p., 152 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
422 | OSVÁT ERNŐ Összes írásai. Sajtó alá rendezte: Osvát Kálmán. Bp., 1945. Nyugat. 267 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
423 | OSVÁTH ZSUZSA A betegápolás regénye a magyar szabadságharcban. Egészségügyi szakiskolák tananyaga. Bp., 1961. Medicina. 155 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
424 | PAP KÁROLY Azarel. Bp., é. n. Nyugat. 231 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
425 | Parádi kalauz. Szerk.: Homor László. Szeged, 1927. Délmagyarország. 49 p., 3 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
426 | Pattanházi Pattangi Jób Máté-szalkai esküdt elbeszélései. Írta: Gaál. Első rész. Szirmay Ilona I-II. kötet. Pest, 1836. Heckenast G. XXXIV p., 1 sztl.lev., 173 p., 216 p. Kopott, viseltes amatőr félbőr kötésben. |
427 | PAYR HUGÓ József királyi herceg. 1914+7. Képekkel! Bp., é. n. Szerző. 151 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. A borító elvált a könyvtesttől. |
428 | Pálffy János emlékezései I. Magyarországi és erdélyi urak. Sajtó alá rendezte: Szabó T. Attila. Kolozsvár, 1939. Erdélyi Szépmíves Céh. 176 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
429 | PÁSZTOR LAJOS DR. Szobamadarak - díszmadarak. Képekkel! Bp., 1959. Mezőgazdasági Kiadó. 267 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
430 | PETERCSÁK TIVADAR Népszokások Filkeházán. Debrecen, 1985. Kossuth L. Tud. Egy. 161 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
431 | PETERDI - SZEPES Sztárparádé. Sporttörténelmi arcképcsarnok. Bp., 1985. Sportpropaganda Vállalat. 142 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
432 | A Pécs-Baranya megyei Múzeum Egyesület Értesítője 1928. Szerk.: Dr. Fejes György. X. évf. 2-3. Füzet. 51 p. - 95 p.-ig. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
433 | Pécsi útmutató. Szerk.: Dr. Török Gyula. Pécs, 1943. Szerkesztő. 193 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
434 | PÉTERFI KÁROLY A vizsgálódó filozófiának systemája. Harmadik rész. Ízléstudománya vagy esztétika. Sajtó alá rendezte: Kristóf György. /Erdélyi Ritkaságok/. Cluj - Kolozsvár, 1940. Minerva. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
435 | PIETER COLL Már az ókorban is tudták. Bp., 1966. Gondolat. 165 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
436 | PUJA FRIGYES A felszabadult Battonya. Az elsőként felszabadult magyar község szabad életének első éveiről szól a volt külügyminiszter, Battonya szülöttének könyve. Bp., 1979. Gondolat. 446 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
437 | RADVÁNYI KÁLMÁN Cserkészúton Spanyolföldön. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1931. Révai. 206 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., kopottas vászonkötésben. |
438 | RÁCZ ISTVÁN Emlékül és emlékeztetőül. Pápa város katona és polgári áldozatai (1940-1945). /Jókai Füzetek 8./. Megjelent: 550 pld.! Pápa, 1993. Jókai Mór Városi Könyvtár. 134 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
439 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN Fekete krónika. Bp., 1958. Bibliotheca. 313 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
440 | RENNER JÁNOS DR. Természettan. A gimnázium és a leánygimnázium III. osztálya számára. Bp., 1939. Franklin Társulat. 132 p. Amatőr félvászon kötésben. |
441 | REZNÁK ERZSÉBET Kossuth Lajos toborzó körútjának állomásai 1848. szept. 24-27. Erdélyi Péter: Kossuth Lajos toborzó körútja Csongrád megyében. Bp., 1993. Kossuth Alapítvány. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, könyvtári pecsétekkel. |
442 | Régi városképek kartontáblára ragasztva. 15 tábla (Barcelona, Párizs). Zsinórfűzéssel! |
443 | RÉTI LÁSZLÓ A Magyar Tanácsköztársaság központi szervei és pecsétjeik. Bp., 1970. Akadémiai. 359 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
444 | RÉVAI JÓZSEF Kulturális forradalmunk kérdései. Bp., 1952. Szikra. 215 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
445 | RÉVÉSZ GY. ISTVÁN Idegen pénz - magyar vér. Bp., 1957. Kossuth. 47 p. Tűzve, kiadói ill. (Földiák György) papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
600 | ||
446 | RIMBAUD, ARTHUR Költemények. Ford.: Kardos László. Debrecen, 1944. Grünmann Sándor. 187 p., 2 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben, lapjai hullámosak. |
447 | RÓBERT LÁSZLÓ Tisztelendők. A Pulitzer-életműdíjas szerző izgalmas riportkötete, 27 részes filmsorozata kapcsán. Képekkel! Bp., 1989. Kossuth. 253 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
448 | ROMHÁNYI KÁROLY A magyar könyvkötés művészete a XVIII-XIX. században. 47 képpel. /Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének dolgozatai 41./. Bp., 1937. 340 p., 2 sztl.lev., XL p. (képmelléklet). Fűzve, kiadói papírborítóban, kötése szétesett. Felvágatlan! |
449 | ROSTAND, EDMOND Cyrano de Bergerac. Dráma öt felvonásban. Ford.: Ábrányi Emil. Ill.: Csernus Tibor. Bp., 1963. Európa. 226 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
450 | RÓZSA ÁGNES Jövőlesők. Nürnbergi lágernapló 1944-45. Ritka! Bukarest, 1971. Kriterion. 262 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
451 | RUSZ ANDOR DR. A magyar csekktörvény. (1908: LVIII t. cz.). Bp., 1909. Benkő Gyula. 168 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
6500 | ||
452 | RUSZTAVELI A tigrisbőrös lovag. Ford.: Weöres Sándor. Zichy Mihály 27 képével. Bp., 1954. Uj Magyar Könyvkiadó. 319 p. Kiadói félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
453 | S. VINCZE EDIT A Magyarországi Szociáldemokrata Párt megalakulása és tevékenységének első évei (1890-1896). Bp., 1961. Kossuth. 367 p. Kiadói félvászon kötésben. |
454 | SAINT-EXUPÉRY Egyedül a felhők felett. Ford.: Rónay György. /Harc a levegőért/. Bp., é. n. Révai. 290 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (másolt) papír védőborítóban. |
455 | Sárospataki kalauz. 45 képpel. Szerk.: Harsányi István. Sárospatak, 1927. Ref. Főiskolai ny. 107 p., 15 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., kissé kopott papírborítóban. |
456 | SCHIDLOF B. DR. Az érvényesülés művészete. A megnyerő modor könyve. Ford.: Sztrokay Kálmán. Bp., é. n. Lingua. 168 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
457 | Scott utolsó útja. R. F. Scott kapitány naplója déli-sarki expedíciójáról. Átdolgozta: Halász Gyula. Egy színes és számos egyszínű fényképmelléklettel. Bp., 1958. Móra. 228 p. Kiadói félvászon kötésben, " Kiváló úttörő munkáért" bejegyzéssel. |
458 | SEBES GUSZTÁV Örömök és csalódások. Egy sportvezető emlékei. Képekkel! Bp., 1981. Gondolat. 395 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
459 | SEBESS DÉNES Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., é. n. Könyvbarátok Szövetsége. 258 p. Kiadói kopottas félbőr kötésben, gerincén új felirattal. |
460 | SEBESTYÉN GYULA Emes álma. Huszonnégy regében. /Gesta Hungarorum V. kötet/. Bp., 1925. Kir. Magy. Egy. Ny. 542 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
461 | SIKOTA GYŐZŐ Hollóházi kerámia. Bp., 1961. Műszaki. 154 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
462 | SIPOS DOMOKOS Vajúdó idők. Elbeszélések. /Erd. Szépmíves Céh/. Bp., é. n. Athenaeum. 153 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
463 | SIROKMÁNY LAJOS Öttusa ABC. Bp., 1968. Sport. 193 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
464 | SODDY, FREDERICK A rádium. Ford.: Salamon Gábor. Harminczegy rajzzal. Bp., 1912. Kir. Magy. Term. Tud. Társulat. XI p., 151 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon Gottermayer kötésben, kifogástalan állapotban! |
465 | SOMFAI BALÁZS A veszprémi Megyeház 100 éve. 1887-1987. Veszprém, 1987. Megyei Tanács VB. 171 p. Kiadói műbőr (?) kötésben, régi könyvtári pecséttel. |
466 | Somogy megye múltjából. Levéltári Évkönyv 3. Szerk.: Kanyar József. Kaposvár, 1972. Szerkesztő. 284 p., 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
467 | SOPRONI - BIKÁCSI A demokrácia kézikönyve. Bp., 1947. Orsz. Szabad Művelődési Tanács. 306 p. Kiadói (?) félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal! Régi könyvtári pecsétekkel. |
468 | SŐNI PÁL Nagy István. Monográfia. Bukarest, 1977. Kriterion. 260 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
469 | A sportlövészet szabályai. Bp, 1959. Rákóczi Lapkiadó. 256 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
470 | STAHLBERGER EMIL Az árapály a Fiume-i öbölben. Ritka! Magyar és német nyelven. Bp., 1874. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 109 p., 3 sztl.lev., III tábla, IV/a, IV/b, 4 c, IV/d. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
471 | STEINFELD JÓZSEF Örök szerenád. A szerző egészoldalas dedikációjával! Arad, 1921. Corvin Könyvnyomdai Műintézet. 77 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói kopottas, foltos papírborítóban. |
472 | STROMFELD AURÉL Készül az új háború! Életrajzi bevezetéssel ellátta: Madzsar József dr. Bp., 1928. Madzsar J. dr. 64 p. Amatőr félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
473 | SURÁNYI ENDRE Csónakmotorok, motorcsónakok. Bp., 1962. Táncsics. 231 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
474 | SZABÓ ÁRPÁD - KÁDÁR ZOLTÁN Antik természettudomány. Bp., 1984. Gondolat. 425 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
475 | SZABÓ BÉLA A gyümölcs és konyhakerti termények feldolgozása. Képekkel! Dedikált! Bp., 1934. " Pátria" . 229 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
476 | SZABÓ DEZSŐ Levelek Kolozsvárra és két elbeszélés. /Film, Színház, Irodalom Könyvtára 1./. Bp., 1943. Keresztes kiadás. 229 p. Kiadói viseltes kartonkötésben, gerincén fölül kis hiánnyal. |
477 | SZABÓ KÁLMÁN Játékos nyelvtan, játékos helyesírás. /Kriterion Kiskalauz/. Bukarest, 1978. Kriterion. 189 p. Kiadói vászonkötésben. |
478 | SZABÓ LÁSZLÓ Jókai élete és művei. Bp., 1904. Budapesti Hírlap. 1 tábla, 367 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
479 | Szakácskönyv. Boér Máriskó (Brassó 1908-ból) beírással. Gépelt! Számozatlan! Amatőr kopott vászonkötésben. |
480 | SZAKASITS ÁRPÁD Utolsó percig. Gyűjtemény Sz. Á. cikkeiből 1939-1944. Bp., é. n. Népszava. 300 p. Kiadói félvászon kötésben. |
481 | Szalai Veronika balladája. Büki népmesék. Útmutató néphagyomány-gyűjtők részére. Összeállította: Dömötör Sándor. Szombathely, 1954. Vas megye Tanácsa Népművelési Osztálya. 56 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
482 | SZANISZLÓ FERENC Lázállam. Berija letartóztatása és kivégzése a könyv témája! Nyíregyháza, 1989. Stádium Lap- és Könyvkiadó Ksz. 119 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
483 | SZÁNTÓ PIROSKA Bálám szamara. Képekkel! Bp., 1982. Szépirodalmi. 272 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
484 | SZÁRAZ GYÖRGY A tábornok. Második kiadás. Részletek egy készülő kor- és életrajzból. Bp., 1984. Magvető. 475 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., fóliázott papírborítóban. |
600 | ||
485 | Száz vers. Görög, latin, angol, francia, német, olasz válogatott költemények eredeti szövege és magyar fordítása. Összeállította: Szerb Antal. Bp., 1944. Officina. 311 p., 9 sztl.lev. Kiadói aranyozott kartonkötésben, gerincén alul kis szakadással. |
486 | SZEKERES JÓZSEF Ganz Ábrahám és a magyar közlekedési technika. /A Közlekedési Múzeum Füzetei 3./. Bp., 1968. Közlekedési Múzeum. 44 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
487 | Szemere Bertalan és kora 1-2. Szerk.: Ruszoly József. Miskolc, 1991. Sz. B. Alapítvány. 429 p., 245 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel (2 db). |
488 | SZENDI JÓZSEF, VITÉZ Csendőrsors. Hernádnémetitől Floridáig. Ritka! Miskolc, 1990. MDF. 211 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, könyvtári pecsétekkel. |
489 | SZENES IMRE Az utolsó napjuk A könyv az ellenforradalom tanulságait vonja le. Bp., 1957. Kossuth. 167 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
490 | SZENT-GYÖRGYI ALBERT Az élő állapot. Bukarest, 1973. Kriterion. 172 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
491 | SZÉKELY BÉLA A gyermekévek szekszuálitása. Bp., 1935. Pantheon. 128 p. Kiadói (?) vászonkötésben. |
492 | Széki népmesék. Gyűjtötte: Nagy Olga. Bukarest, 1976. Kriterion. 477 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
493 | SZÉP ERNŐ Felnőtteknek. Bp., 1941. Hungária. 296 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
494 | SZÉP ERNŐ Hetedikbe jártam. /A toll mesterei/. Bp., é. n. Grill Károly. 280 p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
495 | Szilágyi album. Írták: Szilágyi István volt tanítványai. Bp., 1885. Pesti Könyvnyomda Társ. 1 tábla, 175 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
496 | SZILÁGYI ISTVÁN Kálváriák. Képekkel! Bp., 1980. Corvina. 143 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
497 | SZILÁGYI SÁNDOR Lavotta János. A kor és az ember. Bp., é. n. Könyvbarátok Szövetsége. 150 p. Kiadói félbőr kötésben. |
498 | SZITA SZABOLCS Utak a pokolból. Magyar deportáltak az annektált Ausztriában 1944-1945. Gazdag dokumentumértékű képanyaggal! Bp., 1991. Metalon Menedzser Iroda. 284 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
499 | SZMRECSÁNYI MIKLÓS Eger és környéke részletes kalauza. (24 képpel, 1 alaprajzzal, 1 műmelléklettel és 1 térképpel). /Részletes helyi kalauzok 4./. Bp., 1925. Turistaság és Alpinizmus. 68 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
500 | SZOMBATHY VIKTOR Száll a rege várról várra. Szlovákiai vármondák. Bratislava, 1982. Madách. 341 p. Kiadói vászonkötésben. |