Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | IV. Károly király szenvedése Madeirán és jámbor halála. Bp., é. n. Szent István Társulat. 54 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | A 40 éves budapesti detektívtestület jubiláris albuma. Szerk.: Vécsey Leo. Bp., é. n. M. Kir. Államrendőrség Detektívtestülete. 326 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
3 | 1939. Így láttuk mi. Márai S. - Palóczi H. György - Frey András - Bálint György - Rónai M. András - Dallos Sándor - Arz Margit grófnő. Bp., é. n. Cserépfalvi. 212 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
4 | Az 1940. évi nyári vallásoktatói továbbképző tanfolyam anyagából. Bp., 1941. Orsz. Izr. Tanítóegyesület. 126 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
5 | 1956 sajtója. Első magyarországi kiadás. Bp., 1989. Tudósítások kiadó. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1900 | ||
6 | Adam Olearius viszontagságos útja az orosz földön át Perzsiába. /Klasszikus útleírások XI./. Bp., 1969. Gondolat. 341 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
7 | ADY ENDRE A fekete lobogó. Ady harca a klerikális reakció ellen. Bp., 1950. Franklin Könyvkiadó N. V. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
8 | ALFÖLDI ANDRÁS Magyarország népei és a római birodalom. /Kincsestár 42. sz./. Bp., 1934. Magyar Szemle. 76 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
9 | ALLILUYEVA, SZVETLANA Húsz levél egy jóbaráthoz. I. kiadás! Ford.: Halász Péter. Sztálin lányának Amerikában kiadott műve! H. n., é. n. Pilvax Publishing. 249 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
10 | ALMANACH! Stella csillagászati egyesület almanachja 1932-re. Szerk.: Dr. Tass Antal, Dr. Wodetzky József. Bp., 1932. Kir. Magy. Egy. Ny. 170 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
11 | ANDOR MÁRIA Bébike memoárjai. Egy kis kutya önéletrajza. Bp., 1918. Révai. 222 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
12 | Angol és skót utazók a régi Magyarországon. (1542-1737). Válogatta, fordította: Gömöri György. Bp., 1994. Argumentum. 133 p., 6 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
13 | ANTAL IMRE Gyimesi krónika. Bp. - Bukarest, 1992. Európa - Kriterion. 135 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
14 | Apagyilkos sámánfiak. Burját mesék és mondák. Válogatta és fordította: Mándoki László. Ritka! /Népek meséi/. Bp., 1973. Európa. 245 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
15 | ARANY JÁNOS Kapcsos könyv. Hasonmás kiadás! Bp., 1977. Európa - Akadémiai kiadó. Számozatlan! Kiadói bőr (?) kötésben, réz kapoccsal! Kiadói kartontokban! |
16 | ARISTOTELES Nikomachosi ethika I-II. Ford.: Szabó Miklós. /A Parthenon Kétnyelvű Klasszikusai/. Számozott: 1000/493 sz. Bp., 1942. Parthenon. XX p., 1 tábla (szerző), 273 p, 266 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. |
17 | ASBOTH OSZKÁR Az első helikopter. Képekkel! Bp., 1956. Népszava. 252 p. Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben. |
18 | ASZTALOS MIKLÓS Jancsó Benedek Emlékkönyv. Ábrákkal, egy kihajtható térképpel. Bp., 1931. Jancsó Benedek Társaság. 1 tábla, 413 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, félbőr kötésben, szép állapotban. |
19 | AUJESZKY ALADÁR DR. A baktériumok természetrajza. 289 rajzzal a szövegben és öt színes melléklettel. Bp., 1912. Kir. Magy. Term. Tud. Társulat. XV p., 920 p. Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben (Gottermayer). |
20 | ÁMON OTTO Leányszemek. (Versek). Dedikált! Bp., 1902. Szerző. 61 p. Kiadói ill., festett selyemkötésben. |
21 | BABAY JÓZSEF Mi, huszonketten Diákregény. Dedikált! Bp., (1932.) Singer és Wolfner. 216 p. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
22 | Babits Mihály hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Számozott: 2000/821. sz. Bp., é. n. Nyugat. 54 p. Kiadói félvászon kötésben. |
23 | BACSÓ JÁNOS Ami a kulisszák mögött történt Képekkel. Bp., 1960. Zrínyi. 374 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1900 | ||
24 | BAGRAMJAN, I. H. Így győztünk. Ford.: Tölgyes Ernő. Bp., 1979. Zrínyi - Kossuth. 534 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
25 | BAJOMI LÁZÁR ENDRE TTT. Titkos Társaságok Története. Bp., 1969. Minerva. 324 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1900 | ||
26 | BAKÓCZI ANTAL DR. Vadászszenvedély, vadászati fegyelem. Ill.: Csergezán Pál. Bp., 1971. Táncsics. 295 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
27 | BALÁZS JÓZSEF - PONGÓ JÁNOS Pisztolyok, revolverek. Rövid fejlődéstörténet. Németh Ferenc fényképeivel. 177 képpel. Bp., 1977. Zrínyi. 95 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, újszerű állapotban. |
28 | BALLA ANTAL A liberalizmus történelme. Gazdasági és politikai tanításai. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
29 | BANGHA BÉLA - IVÁNYI JÁNOS - PATAKY ARNOLD Katolicizmus és zsidóság. Vallástörténeti előadások. Bp., 1933. Magyar Kultúra. 84 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
30 | BANNER ZOLTÁN Kié vagy Ausztrália? Bukarest, 1979. Kriterion. 105 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
31 | BARÁTH DÁNIEL Münchhausen báró csodálatos kalandjai. /Magyar Népkönyvtár 11. sz./. Ritka ponyvakiadás! Bp., é. n. Eisler G. 32 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, hátsó borító pótolt. |
32 | BARSI ÖDÖN Egy lélek visszatér Regény. Ritka! Fantasztikus krimi, Sherlock Holmes, Arsene Lupin, Poirot stb. együtt nyomoznak! Bp., é. n. Magyar Téka. 174 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Hámori György) papír védőborítóban. |
33 | BARTÓK LAJOS Erzsébet királyné. Történeti dráma 5 felvonásban. Bp., 1892. Athenaeum. 294 p. Amatőr félbőr kötésben. |
34 | BÁN ALADÁR Uráli dalok. Eredeti és fordított költemények. Bp., 1939. Petőfi Társaság. 101 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Borítón felül vízfolt nyomával. |
35 | A Bánki Donát Gépipari Technikum Emlékkönyve 1879-1959. Az iskola 80 éves fennállása alkalmából. Szerk.: Vendégh Sándor. Képekkel! Bp., 1959. Nyomdaipari Tanulóintézet. 111 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., aranyozott vászonkötésben. |
36 | BÁRSONY ISTVÁN Erdőn mezőn. Negyedik kiadás. Természeti és vadászati képek. Kiváló magyar művészek eredeti rajzaival. Bp., é. n. Athenaeum. 276 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
37 | BÁRSONY ISTVÁN Este. Elbeszélések. /Egyetemes Regénytár/. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 158 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett vászonkötésben. |
38 | BÁRSONY ISTVÁN Visszhang. Elbeszélések. Neogrády Antal és Goró Lajos rajzaival. /Szépirodalmi Könyvtár/. Bp., 1903. Franklin. 165 p. Kiadói dombornyomásos vászonkötésben. |
39 | BÁSTA REZSŐ - CHAMBRE ATTILA - MILLER TIBOR Békaemberek. (Könnyűbúvárok könyve). Bp., 1962. Sport. 203 p., 8 sztl.lev. (fényképek). Kiadói ill., félvászon kötésben. |
40 | BERTÓTI ISTVÁN DR. Őzhívás. Második, bővített kiadás. Bp., 1976. Mezőgazdasági. 243 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
41 | BEZERÉDJ AMÁLIA Flóri Könyve. Reprint! Bp., é. n. Móra. 143 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
42 | BÉL MÁTYÁS (1684-1742) Esztergom vármegyéről írt kiadatlan művének szemelvényes magyar fordítása. Tatabánya, 1957. Komárom megyei tanács VB. bizottsága. 79 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
43 | BÉRES ANDRÁS Arra van egy kőhíd rakva Hortobágyi és hajdúsági pásztortörténetek. Bp., 1982. Mezőgazdasági. 209 p. Kiadói vászonkötésben. |
44 | BIANCHI, V. Erdei híradó. Rajzokkal! Bp., 1946. Cserépfalvi. 175 p. Kiadói félvászon kötésben. |
45 | BIMBÓ JÓZSEF Helikopterek a korszerű harcban. Képekkel! Bp., 1981. Zrínyi. 102 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
46 | BOBROV Cskalov. Ford.: Nánási György és Kovai Lőrinc. A nagy orosz repülő élete! Bp., 1951. Uj Magyar Könyvkiadó. 412 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
47 | BOCATIUS JÁNOS Öt év börtönben. (1606-1610). Ford.: Csonka Ferenc. Bp., 1985. Európa. 261 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
48 | BODNÁR ZSIGMOND A Csokonai vita. Bp., 1904. Eggenberger. 98 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. |
49 | BODON KÁROLY DR. Hogyan éljen a szívbajos ember? II. kiadás. Szívbaj - Érelmeszesedés - Vérnyomás. Bp., é. n. Novák. 92 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
50 | BOÉR ISTVÁN Néhány szó a módszerről. Bp., 1953. Magyar Repülő Szövetség. 63 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
51 | BÓKAI ÁRPÁD DR. Ujabb gyógyszerek. Gyakorló orvosok és gyógyszerészek igényeire tekintettel. Bp., 1891. Grill K. VIII p., 346 p. Kiadói kopott vászonkötésben, néhány lap foltos. |
52 | BOKOLI GYULÁNÉ Csillagminták, szalagminták. 3. kiadás. Bp., 1962. Minerva. 119 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
53 | BONFINI, ANTONIO Beszélgetés a szüzességről és a házas élet tisztaságáról. Első és második könyv. Ford.: Muraközy Gyula. /Magyar Ritkaságok/. Bp., 1985. Szépirodalmi. 331 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
54 | BORBÁNDI GYULA Nyugati magyar irodalmi lexikon és bibliográfia. Ritka! Bp., 1992. Hitel Lap és Könyvkiadó Rt.. 826 p., 2 sztl.lev. Kiadói festett, feliratos egészvászon kötésben. |
55 | BORGHIDA ISTVÁN Ziffer Sándor. Bukarest, 1980. Kriterion. 106 p., 57 tábla (képek). Kiadói vászonkötésben, az ill. papír védőborító a fedélre ragasztva. Régi könyvtári pecsétekkel. |
56 | BORSOS MIKLÓS A toronyból. Bp., 1979. Szépirodalmi. 203 p. Hozzátartozik: Borsos Miklós: Visszanéztem félutamból. Bp., 1975. Szépirodalmi. 351 p. Mindkét kötet kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. (2 db). |
57 | BÖLSCHE, WILHELM A bacillustól a majomemberig. Ford.: Dr. Pogány József. Bp., 1910. Athenaeum. 256 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
58 | BÖZÖDI GYÖRGY Székely bánja. Bp., é. n. Magyar Élet. 316 p. Kiadói félvászon kötésben, elől a könyvtest elvált a kötéstől. Régi könyvtári pecsétekkel. |
59 | BRILLAT - SAVARIN Az ízlés fiziológiája. Ford.: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Reprint! Bp., 1986. Múzsák. 303 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
60 | Budapest Székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Szeged. II. kiadás. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1938. Szerkesztő. 16 p., 1 térkép. |
61 | BUKOVINSZKY PÉTER Dr. Brown rendszere. Ritka ponyvakiadás! Bp., é. n. Rottmann Oszkár és Társa. 202 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
62 | BULGAKOV, MIHAIL Drámák. Ford.: Elbert János, Hernádi László, Karig Sára, Rab Zsuzsa, Szöllősy Klára. Bp., 1971. Európa. 441 p., 1 sztl.lev. Kiadói egészvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
63 | CHARPENTIER, LOUIS A templomos lovagok titkai. Ford.: Lőrinszky Ildikó. Bp., 1992. Holnap. 219 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
64 | CHOLNOKY JENŐ Amerika. /A Föld és népei/. Bp., 1917. Franklin. VI p., 768 p. Kiadói, dúsan aranyozott, festett, díszes kötésben. |
65 | CHOLNOKY VIKTOR Tammúz. Elbeszélések. Bp., 1910. Franklin. 238 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
66 | CLARKE, A. C. A Mars titka. I. kiadás! Ford.: Pethő Tibor. /Színes Regények/. Bp., 1957. Bibliotheca. 219 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
67 | COOPER, DUFF Talleyrand. Ford.: Harsányi Zsolt. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 396 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben. |
68 | CREANGA, ION Gyermekkorom emlékei. Mesék - Regék. Rusz Livia rajzaival. Bukarest, 1986. Ion Creanga Könyvkiadó. 292 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
69 | CZIGÁNY LÓRÁNT A magyar irodalom fogadtatása a viktoriánus Angliában 1830-1914. /Irodalomtörténeti Füzetek 89. sz./. Bp., 1976. Akadémiai. 287 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
70 | CZUKOR KÁROLY A relativitás elve. Második, bővített kiadás. Bp., 1921. Dick Manó. 112 p. Amatőr félvászon kötésben, foltos lapokkal. |
71 | Csipkerózsika. 6 panoráma képpel! Tervezte: V. Kubasta. Praha, 1970. Artia. Ill., fóliázott kartonkötésben. |
72 | A csodálatos fa. Erdélyi szász népmesék. Josef Haltrich gyűjtése. /Népek meséi/. Bp., 1979. Európa. 266 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
73 | Csokonai Vitéz Mihály Összes Művei. I-II. Életrajzzal ellátta: Dr. Horváth Cyrill. Bp., é. n. Magyar Könyvkiadó Intézet. 478 p. - 943 p. Kiadói ill., aranyozott, festett, kopottas vászonkötésben. Ajándékozási sorokkal! (2 db). |
74 | Csü-Jüan versei. Ford.: Weöres Sándor. Bp., 1954. Szépirodalmi. 109 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. kopottas kartonkötésben. |
75 | DALLOS SÁNDOR Dunántúli legendás könyv. Fáy Dezső fametszeteivel. Bp., é. n. Nyugat. 219 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, hátsó borító hiányzik. |
76 | DANTE Az új élet. Ford.: Jékely Zoltán. Kétnyelvű! Bp., é. n. Franklin. XXII p., 145 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
77 | DANTE, A. A Pokol. I. kiadás! Ford.: Babits Mihály. Tizenkét régi kép hasonmásával, Zádor István könyvdíszével. Zádor István Ex Librisével. Bp., 1913. Révai (Pallas ny.). 330 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett pergamenkötésben, szalaggal fűzve. |
78 | DARING, THOMAS Kincsvadászok a XX. században. A " Mammon" új kiadása. 16 képpel. Ford.: Halasi Andor. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 269 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
79 | Dayka Gábor költeményei. Kiadja: Abafi Lajos. /Nemzeti Könyvtár/. Bp., 1880. Aigner Lajos. XLIII p., 193 p., 1 sztl.lev. Kiadói (?) aranyozott vászonkötésben. |
80 | DELL, ETHEL M. Peggy küldetése. Ford.: Margittai Szaniszlóné. Bp., é. n. Pantheon. 259 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
81 | DEMETER GÉZA, SZEÖDEMETERI Kalandos utazás Abessziniában. Képekkel! Ritka! Gazdagon illusztrált, úti és vadászkönyv! Bp., é. n. Tolnai. 320 p. Amatőr félvászon kötésben, gerince sérült! |
82 | DIPLOMATA A Hannover-huszárok. Rajzokkal! Bp., é. n. Légrády. 239 p. Amatőr, kopott félvászon kötésben. |
83 | DIPLOMATA Nagy dolog a háború. Garay Ákos rajzaival. Bp., é. n. Légrády. 249 p. Amatőr kopott vászonkötésben. |
84 | DOMÁN IMRE DR. A szarvasi cigányok. Dedikált! Megjelent: 1000 pld.! Szarvas, 1984. Dr. Molitorisz Pál. 167 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
85 | DOYLE, CONAN A. Rodney Stone. Bp., é. n. Érdekes Újság. 212 p., 2 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, címlap hiányzik. |
86 | DÖMÖTÖR TEKLA Magyar népszokások. /Magyar Képzőművészet 6./. 34 képpel! Bp., 1972. Corvina. 72 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
87 | DRELINCOURT, CHARLES Les consolations de l ame fide le comtre les frayeurs de la mort. Nouvelle Edition. Amsterdam, 1799. Henri Desbordes. 1 tábla, 10 sztl.lev., 710 p., 4 sztl.lev. Korabeli kopott pergamenkötésben. Báthori Gábor névbeírással, hátsó szennylapon beírással. |
18000 | ||
88 | DRUMÁR JÁNOS Sir Adamanth titka. Fantasztikus regény. Geiger Richard rajzaival. Gyoma, 1914. Kner Izidor. 187 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
89 | DUGONICS ANDRÁS Téténynek ékessége, melyet versekbe foglalt Dugonics András s most az eredeti kézirat szerint nyomtatásban kibocsájt Baróti Dezső. Számozott: 550/348. A könyvdíszek Dugonics András Trója veszedelme című 1774-ben megjelent művéből valók. Szegeden, (1940.) A Dugonics Társaság. 59 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
90 | DURAY MIKLÓS Csillagszilánk és tövistörek. Cérna Géza meséi. Nagy Zoltán illusztrációival. Dedikált! Pozsony, 1994. Madách. 102 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
91 | EGEDY ELEMÉR DR. Műtéti előkészítés és utókezelés. (Belorvosi szempontból). Bp., 1943. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 162 p. Fűzve, kiadói foltos, viseltes papírborítóban. |
92 | EGYED ÁKOS Falu, város, civilizáció. Tanulmányok a jobbágyfelszabadítás és a kapitalizmus történetéből Erdélyben 1848-1914. Bukarest, 1981. Kriterion. 359 p. Kiadói kartonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
93 | EGYED PÉTER A jelenlétről. Kolozsvár, 1997. Komp-press. 253 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
94 | EGYEDI PÉTER A vegetárius főzés örömei. 200 felséges recept az indiai vaisnava hagyományok alapján. Bp., 1982. Bányay Géza (Go-press). 159 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
95 | EHMIG, PAUL Das deutsche Haus. Erster Band - Zweites Buch. Mit 115 Abbildungen. Bp., 1916. Ernst Wasmuth. 210 p. Kiadói félvászon kötésben, kopott, gerincén hibás. |
96 | Emlékkönyv Dr. Mahler Ede nyolcvanadik születésnapjára. Szerk. biz. elnöke: Wertheimer Adolf. Bp., 1937. Jubileumi Emlékbizottság. 509 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
97 | Az Emlősök Természetrajza. A hüllők, halak, puhány, héjanc, robar féreg és sugárállatok Természetrajza./ Pesten, é. n. Pfeifer F. bizománya. A színes kőnyomatok hiányosak, viseltesek! Kiadói kötésben, lapok kijárnak (2 db). |
3400 | ||
98 | EÖTTEVÉNY OLIVÉR Ferenc Ferdinánd. Képekkel! Bp., (1942.) Kir. Magy. Egy. Ny. 391 p. Kiadói félvászon kötésben. |
99 | EÖTVÖS KÁROLY A Jókay-nemzetség. Bp., 1906. Révai. 311 p. Kiadói aranyozott (Gottermayer) vászonkötésben, körben festett lapszélekkel, megkímélt állapotban. |
100 | EÖTVÖS KÁROLY Százhetvenöt huszár. /Hazáért és Szabadságért/. Bp., 1951. Ifjusági. 91 p. Fűzve, kiadói ill. (Zádor István) papírborítóban. |
101 | EPERJESSY KÁLMÁN A magyar falu településtörténete. /Kincsestár 7. sz./. Bp., 1940. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
102 | ERDEI FERENC Magyar falu. Bp., 1940. Athenaeum. 238 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan! |
103 | ERDÉLY JENŐ DR. A gyermekkor egészségügyi viszonyai Győrött 1801-1908. Győr, 1910. Szerző. 94 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
1900 | ||
104 | Az Erdélyi Helikon magyarországi barátainak Aranykönyve 1937. Kolozsvár, 1937. Erd. Szépmíves Céh. 240 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
105 | ERDÉLYI ISTVÁN - SUGÁR LAJOS Ázsiai lovas nomádok. Régészeti expedíciók Mongóliában. Bp., 1982. Gondolat. 211 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
106 | ERDÉLYI JÁNOS Pályák és pálmák. Bp., 1886. Franklin. VIII p., 503 p. Korabeli, kissé kopott vászonkötésben, első előzéklap hiányzik. |
107 | Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár. Szerk.: Szabó T. Attila. II. kötet. Cs-Elsz. Bukarest, 1978. Kriterion. 1219 p. Kiadói kopott vászonkötésben, néhány lap kilazult! |
108 | Erdélyi városképek. Kolozsvár - Enyed - Nagyvárad - Marosvásárhely - Brassó. Képekkel! Bp., 1936. Révai. 264 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben, az első szennylapon tintás bejegyzéssel. |
109 | ERDŐS RENÉE Báró Herzfeld Clarissz. Regény. Bp., é. n. Athenaeum. 361 p. Amatőr félvászon kötésben. |
110 | ERDŐS RENÉE Római napló. 1925. Bp., é. n. Dick Manó. 128 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
111 | Eredeti kunsági szakácskönyv. Összeállította: Simon Elemérné. Gyöngyös, 2005. Pallas. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
112 | Erosz és Ámor. Görög és római költők a szerelemről. Szerk.: Falus Róbert. Ill.: Győry Miklós. Számozott: 600/133. sz. Bp., 1957. Magyar Helikon. 242 p. Kiadói selyemvászonkötésben. |
113 | ERŐS LÁSZLÓ Bélyeggyűjtők könyve. Bukarest, 1978. Kriterion. 222 p., 38 sztl.lev. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
114 | ESSAD BEY Mohamed. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1935. Kosmos. 414 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott vászonkötésben. |
115 | Ezt láttuk 20 ország - 20 riport. Szerk.: Máté György. Ritka útikönyv rendkívül gazdag képanyaggal! Bp., 1955. Ifjusági Könyvkiadó. 447 p. Kiadói félvászon kötésben. |
116 | F. É. I. A Nemzetközi Lovasszövetség általános szabályzata. 12. kiadás. Bp., 1967. Sportpropaganda. 164 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
117 | FA ISTVÁN (FORDÍTÓ) Tengeren megmentve. Történet egy világítótoronyról. Bp., 1900. Hornyánszky V. 92 p., 1 sztl.lev. Kiadói (?) vászonkötésben. |
118 | FARAGÓ JENŐ A P-2 páholy titkai. Licio Gelli, a bérgyilkosok, összeesküvések, panamák nagymestere. Bp., 1985. Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó. 155 p., 12 sztl.lev. (képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
119 | FÁBIÁN GYULA A Rozmaring-őrs kalandjai. Biczó András rajzaival. Ritka repülős regény! Bp., 1944. Dante. 174 p. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
120 | Fehérvirág. Portugál népmesék. Ford.: Boglár Lajos. /Népek meséi/. Bp., 1959. Európa. 85 p. Kiadói félvászon kötésben, hullámos lapokkal, hátsó szennylapon ceruzás bejegyzésekkel. |
121 | Fejezetek a zene történetéből. Tanulmányok. Szerk.: Juhász Frigyes. Gazdag képanyaggal! Bp., 1955. Művelt Nép. 262 p., 1 sztl.lev.. |
122 | Fejezetek Pest megye történetéből. II. kötet. Szerk.: Ikvai Nándor. Szentendre, 1979. Pest megyei múzeumok. 231 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
123 | FEKETE ISTVÁN Csi és más elbeszélések. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1974. Móra. 189 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
124 | FEKETE ISTVÁN Huszonegy nap. Bp., 1965. Magvető. 310 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
125 | FEKETE ISTVÁN Tüskevár. I. kiadás! Szecskó Tamás rajzaival! Dedikált! Bp., 1957. Móra. 345 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, másolt illusztrált papír védőborítóban. |
126 | Feljegyzések és levelek a Nyugatról. Sajtó alá rendezte: Vezér Erzsébet. Képekkel! /Új Magyar Múzeum/. Bp., 1975. MTA.. 546 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
127 | A Ferencváros története. Szerk.: Xantus Zoltán. Bp., 1959. MSzP - IX. Ker. Tanács VB. 195 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
128 | FERENCZI SÁNDOR DR. Lélekelemzés. Értekezések a pszichoanalízis köréből. Bp., é. n. Dick Manó. 93 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
129 | FÉJA SÁNDOR Weöres Sándor metamorfózisai. Szakdolgozat. Gépelt! Bp., 1966-67. Féjas. 110 p. Aranyozott vászonkötésben. |
130 | FITZ JÓZSEF A könyv története. /Kincsestár 53. sz./. Bp., 1930. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
131 | FLEURON, SVEND Snipp a nagy vadász. Dakszliregény. Ford.: Z. Tábori Piroska. Bp., 1930. Dante. 174 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
132 | FODOR ISTVÁN Bodor Péter a székely ezermester. Várépítés a székely főváros védelmére. Borsos Tamás a várépítő főbíró, erdélyi diplomata. Monográfia. /Krónikás Füzetek 9-10. sz./. Marosvásárhely, 1936. Marosmenti Élet. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
133 | FOLYÓIRAT! Kisebbségvédelem. A Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Kisebbségjogi Intézetének folyóirata. III. évf. 1-2., 3-4., 5-6. sz. 1940. IV. évf. 1-2., 3-4., 5-6. sz. 1941. Bp., 1940-41. Hungária Lloyd Lapkiadó V. Újrakezdődő lapszámozással! Amatőr félvászon kötésben. |
134 | FOLYÓIRAT! Századok. A Magyar Történelmi Társulat Közlönye. Szerk.: Szilágyi Sándor. 1895. évi folyam. Bp., 1895. Magyar Történelmi Társulat. VI p., 976 p., 140 p., (A Magy. Tört. Társ. Évkönyve). Amatőr félvászon kötésben. |
135 | FOLYÓIRAT! Századok. A Magyar Történelmi Társulat Közlönye. Szerk.: Szilágyi Sándor. 1897. évi folyam. Bp., 1897. Magy. Tört. Társ. VII p., 972 p. Amatőr, kissé viseltes félvászon kötésben. |
136 | FOLYÓIRAT! Új Élet. A magyar zsidóság lapja. Megjelenik minden csütörtökön. 1948. (Teljes évfolyam) 53 szám. Felelős szerk.: Roóz Rezső. Bp., 1948. Magyarországi Izraeliták Országos Irodája. Újrainduló lapszámozással! Kiadói félvászon kötésben, gerince javított. |
137 | FORESTER C. S. Földi paradicsom. Ford.: Juhász Vilmos. Bp., é. n. Béta. 273 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
138 | FORNÁDY ELEMÉR A borkezelés mestersége. Hasonmás kiadás az 1948. évi kiadás alapján. Bp., 1989-1990. Novorg. 528 p. Kiadói félvászon kötésben. |
139 | FÖLDESSY JÁNOS DR. A magyar labdarúgás és a 60 éves MLSZ. Ritka! Bp., 1960. Sport Lap és Könyvkiadó. 239 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Zórád Ernő) papír védőborítóban. |
140 | FÖLDI MIHÁLY A miniszter. Dedikált! Bp., é. n. Athenaeum. 301 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
141 | A Fővárosi Autótaxi Vállalat forgalmi gépkocsivezetőinek szolgálati rendtartása. Gépelt! Bp., 1972. Forgalmi Igazgatóság. 145 p. Kiadói feliratos, aranyozott egészvászon kötésben. |
142 | Franczia és magyar beszélgetések és társalgás kézikönyve. Ötödik kiadás. Coursier E. után Karády Ignácz. Bp., 1874. Franklin. 356 p. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
143 | FRANK JÁNOS Az eleven textil. Új magyar textilművészet - térbeliség - tárgyak. Bp., 1980. Corvin. 136 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
144 | Fukar Marok lakomája. Indián mitoszok és mesék. Ford.: Ignácz Rózsa. /Népek meséi/. Bp., 1983. Európa. 258 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
145 | FÜLÖP LÁSZLÓ Pilinszky János. /Kortársaink/. Bp., 1977. Akadémiai. 243 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
146 | FÜLÖP ZSIGMOND A bölcsek köve. 2. átdolgozott kiadás. Bp., 1957. Műszaki. 343 p. Kiadói félvászon kötésben, ill., kissé viseltes papír védőborítóban. |
147 | FÜST MILÁN Emlékezések és tanulmányok. Megjelent: 2100 pld.! Bp., 1967. Magvető. 728 p, 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
148 | FÜST MILÁN Őszi vadászat. Bp., 1955. Magvető. 267 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
149 | FÜZES MIKLÓS, DR. SÁGI KÁROLY ÉS DR. ZÁKONYI FERENC A balatoni gőzhajózás 125 éve. Szerk.: Dr. Kopár István. Kecskemét, (1971.) Dr. Kopár István. 155 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Harántalakú! |
150 | G. FÁBRI ZSUZSA 40 arc, 40 írás. Bp., 1984. Szépirodalmi. Számozatlan! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
151 | GAÁL MÓZES Burkus. Második kiadás. Regény az ifjúság számára. Bp., é. n. Franklin. 158 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, kötése kissé meglazult. |
152 | GAÁL MÓZES Hansom Tamás a repülő. Elbeszélés egy életrevaló amerikai fiúról. Matull Kurt nyomán. Bp., 1922. Singer és Wolfner. 175 p. Kiadói, kissé viseltes, ill. félvászon kötésben. |
153 | GAÁL ZOLTÁN A hely szelleme egy dunántúli ősi " Alma Mater" -ben. Győr, 1987. Szerző. 480 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
154 | GÁL ÁRPÁD Magyar hősök. Ritka irredenta kiadvány! Bp., 1926. Kózol és Társai. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
155 | GÁLL IMRE DR. Régi magyar hidak. Képekkel! Bp., 1970. Műszaki. 271 p. Kiadói vászonkötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
156 | GÁRDONYI GÉZA Az én falum. /Remekírók dióhéjban I./. Nyomtatták Olivosban (prov. Buenos Aires). Köln am Rhein, 1958. Vörösmarty Irodalmi Kör. 63 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
157 | GÁRDONYI GÉZA, KÖLKEDI ISTVÁN, KISS RUDOLF, IRÓFFY KÁZMÉR A győri Wilhelm Pieck Vagon és Gépgyár története. 1896-1956. Megjelent: 1500 pld.! Győr, 1956. W. P. Vagon és Gépgyár. 208 p., XXXI tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
158 | GECSE GUSZTÁV Szentek, legendák, ereklyék. Bp., 1963. Gondolat. 178 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
159 | GENTHON ISTVÁN Magyarország művészeti emlékei. 02.jan Bp., 1959. Képzőművészeti Alap. 444 p., 386 p. Kiadói vászonkötésben, ill., szakadozott papírborítóban. (2 db). |
160 | Geschichte des Gnadenortes Maria-Einsiedl bei Hidegkut. Der Wallfahrtsort Maria-Einsiedeln. Herausgegeben von " Maria-Einsiedeln Kapellen-Verein" . Budapest, 1900. J. Heisler. 114 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban, néhány lap vízfoltos. |
161 | GOGOLY A legvitézebb Kozákkapitány. Tárász Bulyba rendkívüli élete. Átdolgozta: Szalacsy Károly. Rezi rajzaival! Bp., 1938. Rekord Könyvkiadó. 96 p. Kiadói, kissé kopott, foltos, ill. félvászon kötésben. |
162 | GÖLDI A. EMIL DR. A rovarok szerepe a betegségek előidézésében és terjesztésében. 286 szövegközti képpel. Bp., 1925. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 280 p. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben (Gottermayer). |
163 | Görög tragédiák. Ford.: Devecseri Gábor. Bp., 1980. Magyar Helikon. 709 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, könyvtári pecsétek nyomaival. |
164 | Grafikus művezetők évkönyve. 1931. Szerk.: Müller Sándor. Bp., 1931. A Magántisztviselők Országos Szövetsége. 160 p. Kiadói vászonkötésben. |
165 | GRANASZTÓI PÁL Budapest arculatai. Bp., 1980. Szépirodalmi. 187 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
166 | Gyermeknaptár! 1936. XXXVIII. évf. Szerk.: Fodor Árpád. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., 1936. Magyar Cserkészszövetség. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
167 | Gyógytermék Vademecum 95. Bp., 1995. Orsz. Gyógyszerészeti Intézet. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
168 | GYŐRFFY ISTVÁN A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Bp., 1939. Egyetemi Néprajzi Intézet. 91 p. Fűzve, kissé viseltes papírborítóban. |
169 | GYÖRGY ALADÁR Ázsia és Ausztrália. Harmadik, átdolgozott kiadás. Földrajzi és népismei leírása. /A Föld és népei/. Bp., 1906. Franklin. XIV p., 455 p. Kiadói, dúsan aranyozott, festett, díszes kötésben. |
170 | GYÖRGY ALADÁR Európa. Harmadik, átdolgozott kiadás. Földrajzi és népismei leírása. /A Föld és népei/. Bp., 1906. Franklin. XIV p., 612 p. Kiadói, dúsan aranyozott, festett, díszes kötésben, elől a gerince elvált. |
171 | GYÖRGY ENDRE A pesti Városháza. Pillanatfelvételek a Városháza és a városháziak életéről. Madaras László rajzaival. Bp., 1929. Szerző. 264 p. Fűzve, kiadói ill. (Madaras L.) papírborítóban. |
172 | GYULAI FERENC DR. Akt fényképezés. (6. sz.). Bp., 1944. Fotoélet Nagykönyvtárának kiadása. Számozatlan! Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban, alul kis hiánnyal. |
173 | H. SZABÓ LAJOS Negyvennyolcas emlékművek, honvédsírok Pápán és környékén. Pápa, 1994. Jókai Mór Városi Könyvtár. 119 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
174 | Haan Lajos levelei. Márky Sándorhoz és Szinnyei Józsefhez. Békéscsaba, 1984. Megyei Könyvtár. Számozatlan! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
175 | HADRAICS LÁSZLÓ Magyar és déli szláv szellemi kapcsolatok. /Kincsestár 140. sz./. Bp., 1944. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
176 | HAGGARD, RIDER A hamis próféta. Regény. /Révai-féle Salon-Könyvtár/. Bp., 1900. Pallas. 191 p. Kiadói festett, ill. papírborítóban. |
177 | HAJKOVÁ, MÁRIA Édeskönyv. Ford.: Schiller Livia. Bratislava, 1984. Madách. 281 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
178 | HAJNAL GÁBOR Kalandozások. Műfordítások. Dedikált! Bp., 1971. Magvető. 517 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
179 | HALAS GYÖRGY Vörös lámpák az utolsó kocsim. Bp., 1991. Közdok. 244 p., XLIX p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
180 | HALÁSZ GÉZA DR. Széchenyi meggyilkolása. Az 1988. szept. 26-án a Széchenyi Körben Budapesten elhangzott előadás. Bp., 1988. Nyugodt Jövőért Klub. 20 p., 1 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban, Alfa sokszorosító üzem. |
181 | HALÁSZ TIBOR Vasúti járművek üzeme. Vontató járművek. Megjelent: 900 pld.! Bp., 1967. Tankönyvkiadó. 362 p. Kiadói kartonkötésben, kissé viseltes ill. papír védőborítóban. |
1900 | ||
182 | Halottaink. 1956. I-II. Bp., 1989. Katalizátor Iroda. 211 p., 54 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
183 | HANGAY SÁNDOR Regősénekek Erdélyországból. Verses magyar mesedrámák. Dedikált! Bp., 1924. Hauptmann Béla. 168 p. Fűzve, kissé viseltes papírborítóban. |
184 | HASEK, JAROSLAV A Balaton partján. Történetek a régi Magyarországból. Ford.: Tóth Tibor. Bratislava, 1954. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. 148 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
185 | HÁFIZ Versek. Ford.: Képes Géza. Ill.: Kondor Lajos. Bp., 1960. Magyar Helikon. 102 p. Kiadói aranyozott selyemvászonkötésben, fóliával védve. |
186 | HERMAN OTTO A madarak hasznáról és káráról. Képekkel ellátta: Csörgey Titusz. Száz képpel. Bp., 1901. Franklin. 279 p. Kiadói, kissé kopott vászonkötésben. |
187 | HETEY ZOLTÁN Ady Bandi - Ady Endre. Fényképekkel! A mű szerepel a betiltott könyvek 1945-ös jegyzékében. Ritka! Bp., 1942. Stádium. 184 p. Kiadói félvászon kötésben, szép állapotban. |
188 | HEVESI FERENC DR. Száadja gáon vallásbölcseleti eszméi arabs bibliafordításai és magyarázatai tükrében. Bp., 1933. Magyar Zsidó Szemle. 81 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
189 | HIRWANA, YTONDRANATH Vágy a képtelenség után. Ford.: Dr. Alex Sándor. Ritka fantasztikus regény. Miskolc, 1918. László és Schiffer. 170 p. Amatőr félvászon kötésben. |
190 | HOCK JÁNOS A teremtés könyve. Első-második kötet. Bp., 1939. Urbányi István. 236 p., 246 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban (2 db). |
191 | HOFFMANN EDIT Barabás Miklós. 77 képmelléklettel. Bp., 1950. Művelt Nép. 64 p., LXIV p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
192 | HOFFMANN EDITH Művészfejek. 4 színes műmelléklettel és 25 fekete táblával. Bp., 1945. Révai. 118 p., 4 tábla, 25 tábla. Kiadói vászonkötésben. |
193 | HÓKA MIHÁLY Az ígéret földje. Filmnovella: Árpád fejedelemről és a Honfoglalásról. Képekkel! New York, 1975. Magyar Október 23 Mozgalom. VII p., 180 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. A védőborítón fölül kis hiánnyal. |
194 | Hol sírjaink domborulnak. Partiumi temetők. H. n., 1999. Partiumi és Bánsági Műemlékvédő és Emlékhely Bizottság. 237 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
195 | HÓMAN BÁLINT DR. Beszéde, elmondotta a MNM főigazgatójává történt beiktatásakor. (1923. dec. 22.). Bp., 1934. MNM.. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
196 | HÓMANN BÁLINT Tájékozás az ugynevezett paraszt-gazdaságok rendezése körül. Pest, 1859. Beimel J. és Kozma Vazul. VIII p., 85 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban, újszerű állapotban. |
197 | Horgászok kézikönyve. 2. változatlan kiadás. Szerk.: Antos Zoltán. Bp., 1982. Mezőgazdasági. 405 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
198 | HORVÁTH ÁRPÁD A varázsinga. Eötvös Lóránd élete. Bp., 1954. Ifjúsági. 108 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
199 | HORVÁTH ÁRPÁD Az óra regénye. (26 ábrával és 20 képtáblával). Ritka! Megjelent az ingaóra feltalálásának 300. évfordulójára! Bp., 1957. Táncsics. 275 p., 10 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
200 | HORVÁTH ENDRE Az ujgörögök. /Kincsestár 21. sz./. Bp., 1943. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
201 | HORVÁTH JÓZSEF - NEMES JÁNOS - PINTÉR ISTVÁN - SZABÓ LÁSZLÓ Az utolsó felvonás. Bp., 1958. Zrínyi. 526 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
202 | HORVÁTH LAJOS Kerepestarcsa története. Kerepestarcsa, 1988. Nagyközségi Tanács. 363 p., 2 sztl.lev. Kiadói kartonborítóban, ill. papír védőborítóban, a Tanácstitkár ajánlásával. |
203 | HOWARD L. O. DR. A házi légy. Ford.: Jablonowski József. A szövegben és 15 külön táblán 40 képpel. Bp., 1917. M. Kir. Term. Tud. Társ. 232 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
204 | Hősök és szentek. Magyar szentek. Szekfő Gyula bevezetőjével. Bp., 1941. Révai. 444 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
205 | Hungarica Vitebergensia. Libri unici ex Bibliotheca Nationis Hungariae Universitatis Halensis cum Vitebergensi consociate. I. (Nicolaus Agrius) Gratiarum actio cum adiuncta precatione etc. Debrecenben 1597. II. A Varadi siralmas Tömlötznek fenekén nyomorgó Magyar Raboknak keserves rabságokat egy Keresztyén így sirattya a versekben (1681). III. Felvinczi György: Igen szép História avagy Példa az Jerusalemből Jerichoban menő tolvajoktól megsebesített embernek állapottyáról. Lőtsén 1689. IV. Az Szikszai Templomon gyakorlott Istennek illeti Lőtsén 1694. Mága siralmas sorsat kesergő Magyar Thalia. Igaz megiratása egy Csudatermetnek az 1692 esztendőben. Szerk.: Obál Béla dr. Ritka! Halis Saxonum, 1909. Wischami ét Burkhardti. Számozatlan! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
206 | HUSZÁR KÁROLY A mi királyi családunk. Vadász Miklós rajzaival. Bp., 1918. Ujságüzem Könyvkiadó és Nyomda Rt. 190 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, néhány lap kijár. |
207 | HUSZÁR LÁSZLÓ, BÁRÓ " Kwaheri" . " Viszontlátásra" . Afrikai vadásznaplójából írta. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált! Bp., é. n. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 299 p., 1 térkép (kihajtható). Kiadói ill., festett egészvászon kötésben, szép állapotban. |
208 | HUSZÁR PÉTER A pápai izraelita polgári fiúiskola története 1899-1929. Pápa, 1996. Jókai Kör. 77 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
209 | Ignotus verseiből. Fenyő Miksának dedikált példány! Bp., 1918. Nyugat. 116 p. Kiadói bordázott gerincű félbőr kötésben, gerincén alul kis hibával. |
210 | ILLYÉS GYULA Csizma az asztalon. I. kiadás! Aláírt! Bp., (1941.) Szerző (Nyugat). 161 p. Kiadói, kissé kopott, ill. (Lengyel) félvászon kötésben. |
211 | ILLYÉS GYULA Válogatott versek. Bp., 1943. Révai. 155 p. Kiadói bársonyos kartonkötésben. |
212 | Ipari és Kozmetikai vegyészet. Gyakorlati kézikönyve. Összeállította: Rosner Ernő. /Műszaki Könyvtár 76./. Bp., é. n. Népszava. 175 p., 8 sztl.lev. (Hirdetések). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
213 | IRVING, DAVID Hitler s War. 1942-1945. London, é. n. MacMillan. 823 p., 35 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
214 | ISTENES JÓZSEF " Szent a küszöb " . Petőfi szülőháza. Kiskőrös, 1980. Bánszky Pál. 130 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
215 | JACOB, H. E. A régi Bécs. Johann Strauss regényes élete. Bp., 1939. Grill Károly. 323 p. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
216 | JAMES, EMILE Die Lehre von den Schlagwerken. Krumm-Gustav Adolf: Grossuhr-Schlagwerke. Reprint. München, 1988. Georg Callwey. VI p., 84 p., 78 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
217 | JÓKAI MÓR Börtön virága - A hol a pénz nem Isten. /Jókai Mór hátrahagyott művei X./. Bp., 1912. Révai. 160 p., 168 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon (Gottermayer) kötésben. |
218 | JÓKAI MÓR A régi jó táblabírák. /Jókai Mór művei VIII. kötet/. Centenáriumi kiadás! Bp., 1925. Franklin - Révai. 326 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1900 | ||
219 | Jubileumi Emlékkönyv. 1831-1931. Bp., 1931. A budapesti növendékpapság magyar egyházirodalmi iskolája. 300 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
220 | JUHÁSZ ÁRPÁD Évmilliók emlékei. Második, átdolgozott kiadás. Magyarország földtörténete és ásványi kincsei. Bp., 1987. Gondolat. 561 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
221 | JUHÁSZ LÁSZLÓ Burgenland. Történelmi útikalauz. A szerző fényképeivel. München, 1976. András Máté. 248 p. Fűzve, kiadói ill. kartonkötésben. |
222 | Kalila és Dimna. Klasszikus arab mesék. Ford.: Prileszky Csilla. /Népek meséi/. Bp., 1978. Európa. 249 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
223 | KAPOSY K. ÖDÖN Fedélzeten. Bp., 1940. Uránia. 159 p. Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben. |
224 | KARDOS TIBOR Középkori kultúra, középkori költészet. A magyar irodalom keletkezése. 12 képpel. Bp., é. n. Magyar Tört. Társ. 290 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
225 | KARLOVITZ KRISTÓF - LOVÁSZ KÁROLY - TAMÁS GYÖRGY Autórevű. Képekkel! Bp., 1986. Műszaki. 259 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
2900 | ||
226 | KASSA ISTVÁN Harc a magyar dolgozókért. Sajtó alá rendezte: Győri Illés István. Aláírt! A volt miniszter válogatott beszédeinek és cikkeinek gyűjteménye. Bp., 1948. Népszava. 295 p. Kiadói félvászon kötésben. |
227 | KASSÁK LAJOS Misilló királysága. Regény. /Korunk mesterei/. Bp., 1918. Athenaeum. 167 p. Kiadói festett, feliratos egészvászon kötésben. |
228 | KASSÁK LAJOS Vagyonom és fegyvertáram. Bp., 1963. Magvető. 361 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
229 | KATALÓGUS! U. S. A. From war to peace. Háborútól a békéig. Bp., 1946. Magyar Nemzeti Múzeum. 159 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
230 | KÁLLAI LÁSZLÓ A 150 éves Goldberger-gyár. Magyar Textilipar-történelem 1784-1934. Bevezetéssel ellátta: Dr. Buday-Goldberger Leo. Bp., 1935. " Textil-Ipar Ujság" kiadása. 186 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
231 | KÁLMÁN ÖDÖN DR. Dr. Mezey Ferenc élete és működése. Bp., 1929. Emlékbizottság. 63 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
232 | KÁLMÁN ÖDÖN DR. Építsétek fel a romokat. Bp., 1947. Szerző. 48 p. Hozzákötve: A zsidóság hivatásáról. 19 p. Adatok az ős-misna leírásához és keletkezéséhez. 17 p. Esküvők tilalmi idejéről és böjtjéről. 8 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
233 | KÁPLÁR LÁSZLÓ Ismerjük meg a numizmatikát. (Pénzek - érmek - gyűjtők). Bp., 1984. Gondolat. 338 p., 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
234 | KÁROLY PÁL Vidám magyar nyelvtan és helyesírás. Byssz Róbert rajzaival. Bp., é. n. Lingua. 118 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
235 | KÁRPÁTI LÁSZLÓ DR. A szegények ügyvédje. Dr. Hébelt Ede élete és munkássága. Bp., 1979. Orsz. Ügyvédi Tanács. 311 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
236 | KÁSZONI ZOLTÁN Vad és vadászat Erdélyben. Marosvásárhely, 2005. Mentor Kiadó. 253 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
237 | A Kelet Népe. 1935-1942. Válogatta: Medvigy Endre. Bp., 1986. Kossuth. 358 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
238 | KEMÉNY ZSIGMOND Tanulmányai. Kiadja Gyulai Pál. Új kiadás. Bp., 1880. Ráth Mór. 415 p. Kiadói vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. Kötése elvált a könyvtesttől. |
239 | KENNSBERT KÁROLY Misztika mint világnézet. A misztikus életművészet elmélete és gyakorlata. Bp., 1941. Kókai Lajos. 210 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
240 | KEÖPE VIKTOR A szigetek gyöngye. 53 képpel és 2 térképpel. /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin. 189 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
241 | KERESZTÚRY DEZSŐ Helyünk a világban. Dedikált! Bp., 1946. Káldor Gy. 208 p. Kiadói kartonkötésben, gerince ragasztott, hibás. |
242 | KERPELY ANTAL, KRASSAI LOVAG Magyarország vaskövei és vasterményei. Különös tekintettel a vas legfőbb chemiai és physikai tulajdonságaira. Kiadói félvászon kötésben, gerince javított. |
243 | KESSLER HUBERT Az örök éjszaka világában. Rendkívül gazdag képanyaggal! Bp., 1957. Kossuth. 179 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1900 | ||
244 | KESZEG VILMOS A folklór határán. A népi írásbeliség verses műfajai Aranyosszéken. Bukarest, 1991. Kriterion. 264 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
245 | Képes körséta Komárom-Esztergom megyében. Szerk.: Bárdos István. 211 képpel. Tatabánya, 1992. Center Kft. 127 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1900 | ||
246 | KÉZIRAT
ALMÁSSY ENDRE (1875-1929) SZÍNÉSZ, SZEGEDI SZÍNIGAZGATÓ autográf gratuláló levele " Édes Gyulám!" megszólítással. Szeged, 1914. április 30. |
247 | KÉZIRAT
CSÁNKI DEZSŐ (1885-1972) FESTŐMŰVÉSZ, MŰVÉSZETI ÍRÓ, A MAGYAR NEMZETI MÚZEUM FŐIGAZGATÓJÁNAK Edvi Illés Aladárhoz írt autográf levele a Múzeum levélpapírján. Budapest, 1943. január 26. |
248 | KÉZIRAT
FÁBRI REZSŐ (1894-1975) FESTŐ, GRAFIKUS ÉS BELSŐÉPÍTÉSZ autográf levele Edvi Illés Aladárhoz. New York, 1933. december 30. |
249 | KÉZIRAT
FERENCZY BÉNI (1890-1967) SZOBRÁSZ, GRAFIKUS autográf aláírása az Orsz. M. Képzőművészeti Főiskola nyugtáján. Budapest, 1949. március 11. |
250 | KÉZIRAT
FITZ JÓZSEF (1888-1964) KÖNYVTÁROS, NYOMDÁSZ TÖRTÉNÉSZ AZ ORSZÁGOS SZÉCHENYI KÖNYVTÁR FŐIGAZGATÓJÁNAK autográf aláírása a Könyvtár hivatalos köszönőlevelén. Budapest, 1937. szeptember 14. |
251 | KÉZIRAT
ENDRÉDY KÁLMÁN VENDEL, HADARITS (1895-1981) ZIRCI APÁT autográf aláírása címeres levélpapíron írt köszönőlevelén. Zirc, 1940. november 13. |
252 | KÉZIRAT
ECKHARDT SÁNDOR (1890-1969) IRODALOM TÖRTÉNÉSZ, NYELVÉSZ autográf levele Dr. Birkás Géza egyetemi tanárnak. Budapest, 1937. április 4. |
253 | KÉZIRAT
HINCZ GYULA (1904-1986) FESTŐ ÉS GRAFIKUS autográf aláírása az Orsz. M. Képzőművészeti Főiskola nyugtáján. Budapest, 1950. május 26. |
254 | KÉZIRAT
JAKUBOVICH EMIL (1883-1935) PALEOGRÁFUS, NYELVTÖRTÉNÉSZ A MAGYAR NEMZETI MÚZEUM ORSZÁGOS SZÉCHENYI KÖNYVTÁRÁNAK IGAZGATÓJA autográf aláírása a Könyvtár hivatalos köszönőlevelén. Budapest, 1934. március 28. |
255 | KÉZIRAT
KANDÓ LÁSZLÓ (1886-1980) FESTŐ AZ ORSZ. M. KIR. KÉPZŐMŰVÉSZETI FŐISKOLA REKTORÁNAK autográf aláírása Edvi Illés Aladárnak írt hivatalos levelén. Budafok, 1946 (?). |
256 | KÉZIRAT
KARAFIÁTH JENŐ (1883-1952) POLITIKUS, MINISZTER autográf aláírása gratuláló levelén a Nemzetgyűlés Háznagya levélpapírján. Budapest, 1922. július 13. |
257 | KÉZIRAT
KISFALUDY STRÓBL ZSIGMOND (1884-1975) SZOBRÁSZ autográf aláírása az Orsz. M. Képzőművészeti Főiskola nyugtáján. Budapest, 1949. március 18. |
258 | KÉZIRAT
KISS JÓZSEF (1883-1949) TANÁR, PEDAGÓGIAI ÍRÓ autográf aláírása a köszönőlevelén Debreceni Tankerület Kir. Főigazgatójaként a tankerület hivatalos levélpapírján. Debrecen, 1939. február 19. |
259 | KÉZIRAT
KORONGHI LIPPICH ELEK (1862-1924) KÖLTŐ, MŰVÉSZETI ÍRÓ 3 oldalas autográf levele Edvi Illés Aladárnak. Merano, 1924. március 19. |
260 | KÉZIRAT
KREITH BÉLA, GRÓF (1851-1916) ÚJSÁGÍRÓ, EREKLYEGYŰJTŐ autográf felkérő-levele az 1848-49-i szabadságharczi ereklyegyűjtemény és Kossuth Múzeum 4 oldalas képes reklám nyomtatványán. Budapest, 1907. december 10. |
261 | KÉZIRAT
MAJOVSZKY PÁL (1871-1935) MŰGYŰJTŐ, ÚJSÁGÍRÓ 4 oldalas gépelt levele autográf aláírásával a Magyar Művészet levélpapírjain. Budapest, 1928. május 23. |
262 | KÉZIRAT
PÁTZAY PÁL (1896-1979) SZOBRÁSZ, MŰVÉSZPEDAGÓGUS autográf aláírása az Orsz. M. Képzőművészeti Főiskola nyugtáján. Budapest, 1950. június 3. |
263 | KÉZIRAT
PÓR BERTALAN (1980-1964) FESTŐMŰVÉSZ autográf aláírása az Orsz. M. Képzőművészeti Főiskola nyugtáján. Budapest, 1949. március 25. |
264 | KÉZIRAT
RADOS GUSZTÁV, RAUSSNITZ (1862-1942) MATEMATIKUS, MŰEGYETEMI TANÁR autográf rektori aláírása a Magyar Királyi József-Műegyetem hivatalos levelén és levélpapírján. Budapest, 1912. február 10. |
265 | KÉZIRAT
RAVASZ LÁSZLÓ (1882-1975) REFORMÁTUS PÜSPÖK autográf aláírása a Dunamelléki Református Püspöki Hivatal céges levélpapírján. 1929. november 28. |
266 | KÉZIRAT
RIPKA FERENC (1871-1944) VÁROSPOLITIKUS, BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS FŐPOLGÁRMESTERÉNEK autográf aláírása a Főpolgármesteri Hivatal céges levélpapírján. Budapest, 1928. május 12. |
267 | KÉZIRAT
RIPPL-RÓNAI JÓZSEF (1861-1927) FESTŐMŰVÉSZ német nyelvű autográf sorai svájcból küldött képeslevelezőlapján. WY. 1915. május 3. |
268 | KÉZIRAT
SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960) FESTŐMŰVÉSZ autográf aláírása az Orsz. M. Képzőművészeti Főiskola nyugtáján. Budapest, 1949. április 8. |
269 | KÉZIRAT
VASS JÓZSEF (1877-1930) KALOCSAI NAGYPRÉPOST, EGYETEMI TANÁR, MINISZTER autográf aláírása az M. Kir. Népjóléti és Munkaügyi Minisztérium hivatalos levelén és céges levélpapírján. Budapest, 1926. december 29. |
270 | KÉZIRAT
VOINOVICH GÉZA (1877-1952) IRODALOMTÖRTÉNÉSZ, ESZTÉTA autográf aláírása Magyar Tudományos Akadémia főtitkáraként az MTA díszes levélpapírján. Budapest, 1936. április 2. |
271 | KILIÁN ZOLTÁN Egy pesti pótszázad. Bp., 1928. A Magyarság kiadása. 191 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. |
272 | KIRÁLY KÁLMÁN Városi utak. Tervezése, építése és fenntartása. 170 rajz és négy táblamelléklet. Bp., é. n. Szerző. 3 sztl.lev., 346 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
273 | Kirekesztők. Antiszemita írások 1881-1992. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta: Karsai László. Bp., 1992. Aura Kiadó. XXVIII p., 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
274 | KISBÁN EMIL Sajnovics János, tordasi és kálózi. (1733-1785). A híres csillagász élete, képekkel, hasonmásokkal. Debrecen - Bp., 1942. Csáthy Ferenc. Amatőr félvászon kötésben. |
275 | KISCH, EGON ERWIN Ázsia újjászületett. Bratislava, 1937. Eugen Prager. 270 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
276 | Kisfaludy Károly minden munkái. Hatodik öszves kiadás. Szerk.: Toldy Ferencz. Pesten, 1872. Heckenast Gusztáv. 1 tábla, 416 p., 441 p., 1 sztl.lev., 407 p., 403 p. Amatőr félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel (4 db). |
277 | KISFALUDY SÁNDOR Himfy szerelmei. /Irodalmi Kincsek/. Bp., é. n. Athenaeum. 240 p. Kiadói aranyozott kopott, viseltes bőrkötésben. |
278 | KISPÉTER MIKLÓS A győzelmes film. Film, tudomány, művészet. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 329 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
279 | KISS GÁBOR Erdélyi várak, várkastélyok. 2. változatlan kiadás. Bp., 1990. Panoráma. 445 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
280 | KISS LAJOS Vásárhelyi hétköznapok. Bp., 1958. Magvető. 311 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
281 | KISS LAJOS Vásárhelyi híres vásárok. Szeged, 1956. Tiszatáji Magvető. 115 p. Kiadói félvászon kötésben. |
282 | KITTENBERGER KÁLMÁN Utolsó Afrika-i vadászatom. 2. változatlan kiadás. Képekkel! Bp., 1971. Gondolat. 393 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
283 | KLIMA, JOSEF Mezopotámia. Ősi civilizáció és kultúra a Tigris és az Eufratesz mentén. Bp., 1983. Gondolat. 313 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
284 | Klinikai Therápia. I-II. Szerk.: Dr. Müller Vilmos. Bp., 1940. Szerkesztő. 2 sztl.lev., 854 p., 3 sztl.lev., 868 p., III p. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben. (2 db). |
9000 | ||
285 | KOCH, SIGFRID A szép delfinlány. Mitoszok és mesék a Gilbert és Ellice szigetekről. Ford.: Bodrogi Tibor. /Népek meséi/. Bp., 1976. Európa. 155 p. Kiadói félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
286 | KODÁLY ZOLTÁN A magyar népzene. Szerk.: Vargyas Lajos. Bp., 1960. Zeneműkiadó. 307 p. Kiadói félvászon kötésben. |
287 | KOESTLIN Kipróbált Receptjeinek Gyűjteménye. Győr, é. n. Koestlin L. és Társai tápszergyárai. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
600 | ||
288 | KOKOSCHKA OSKAR Életem. Ford.: Bor Ambrus. Bp., 1974. Gondolat. 277 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
289 | Komárom és Klapka György 1848/49-ben. Szerk.: Kiss Vendel. Az I. Komáromi Napok alkalmából rendezett tudományos tanácskozás előadásai. Megjelent: 1000 pld.-ban! Komárom, 1992. Városi Önkormányzat. 131 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
290 | KOMJÁTHY ALADÁR A tudás fája. Természetmagyarázat az Ókortól napjainkig. Bp., 1947. Egyetemi Nyomda. 259 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. viseltes papír védőborítóban. |
291 | KOÓS GÁBOR DR. Az áruisme kis lexikona, tekintettel a vegytani és mechanikai technológiára. /Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár 27-30./. Pozsony - Bp., 1899. Stampfel. 351 p. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
292 | Korán. A Korán világa. Ford.: Simon Róbert. Bp., 1987. Helikon. 493 p., 553 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. (2 db). |
293 | KORNISS GÉZA DR. Békéscsaba ünneplő ruhában. Békéscsaba, 1936. Corvina nyomda. 211 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
294 | KÓS KÁROLY DR. Tájak, falvak, hagyományok. A szerző rajzaival és fényképeivel. Bukarest, 1975. Kriterion. 385 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
295 | KÓS KÁROLY Régi Kalotaszeg. Bp., 1988. Metrum. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
296 | Kossuth Ferencz harmincz parlamenti beszéde. Életrajzi adatokkal kíséri Hentaller Lajos. A beszédeket sajtó alá rendezte: Szatmári Mór. Számos képpel. Bp., 1906. Kunossy, Szilágyi és Társa. 302 p. Kiadói aranyozott, dombornyomásos vászonkötésben. |
297 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Az aranysárkány. Átdolgozott ifjúsági kiadás. Jaschik Álmos rajzaival. Bp., é. n. Genius. 255 p. Kiadói festett, aranyozott, dombornyomásos ill., egészvászon kötésben. |
298 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Esti Kornél. Bp., é. n. Genius. 255 p. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben. |
299 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Összegyűjtött versei. Bp., 1940. Révai. 469 p., 5 sztl.lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
300 | KOVÁCS ALBERT Műfajok, műformák, motivumok. Tanulmányok, esszék. Bukarest, 1989. Kriterion. 256 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
301 | KOVÁCS ENDRE Bem a magyar szabadságharcban. Képekkel! Bp., 1979. Zrínyi. 379 p. Kiadói kopottas vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
302 | KOVÁCS KÁROLY Népművészet. Bp., 1999. Nemzeti Tankönyvkiadó. 100 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
303 | Községfejlesztés zsebkönyve az 1941. évre. Szerk.: Dr. Ráth Sándor. Bp., 1941. Szerkesztő. 366 p. Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben. |
1900 | ||
304 | KRIEZSA ISTVÁN A szlávok. /Kincsestár 26. sz./. Bp., 1932. Magyar Szemle. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
305 | KRMANN DÁNIEL Küldetésem története. Ford.: Szabó Zsuzsanna. Bp., 1984. Európa. 178 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
306 | KRÚDY GYULA Boldogult úrfikoromban I. kiadás! Regény. Bp., (1930.) Athenaeum. 310 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
307 | KRÚDY GYULA N. N. Második kiadás. Egy szerelemgyermek regénye. /Krúdy Gy. Munkái IX./. Bp., é. n. Athenaeum. 291 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. |
308 | KRÚDY GYULA Szindbád ifjúsága és megtérése. Bp., é. n. Franklin. 333 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
309 | KUDORA KÁROLY Könyvtártan. Bp., 1893. Dobrowsky és Franke. XIX p., 208 p. Kiadói félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel! A jelzett címkép hiányzik! |
310 | KÜHN, BODO Gutenberg mester. Ford.: Terényi István. Bp., 1963. Gondolat. 458 p., 2 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, kissé viseltes papír védőborítóban. |
311 | KÜRTHY GYÖRGY Mars. Utópisztikus társadalmi regény. Nagyon ritka! Pécs, é. n. Danubia Rt. 227 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
312 | LA FONTAINE, JEAN DE A szerelmes kurtizán. Válogatott széphistóriák. Ford.: Babits Mihály, Jékely Zoltán, Rónay György. Ill.: Győry Miklós. Számozott példány: 1400/26. sz. Bp., 1963. Magyar Helikon. 169 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben. |
313 | LAING, SIDNEY HERBERT Az ember származása. " A megczáfolt Darwinismus" . /Házi Könyvtár VIII./. Pest, 1872. Szent István Társ. XV p., 72 p. Hozzákötve: Zádori János: Földünk helyzete a mindenségben. /Házi Könyvtár III./. Pest, 1871. Szent István Társ. 93 p. Amatőr kartonkötésben. |
314 | LAKATOS VINCE Krónika a Kun pusztákról. Kecskemét, 1988. Megyei Tanács VB. 198 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
315 | LAKOS GYÖRGY Halászélet. (Riportok). Bp., 1954. Művelt Nép. 153 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
316 | LAMPÉ LÁSZLÓ - SZÁLLÁSI ÁRPÁD Százéves a Magyar Nőorvos Társaság. Bp., 1996. Magyar Nőorvos Társaság. 415 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
317 | Latin nyelvtan. (Alaktan és mondattan). Középiskolák számára. Pirchala Imre nyomán szerkesztette. Esztergomy Ferenc, Gaál László dr. és Nagy Pál dr. Bp., 1946. Athenaeum. 183 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
318 | LEIDENFROST GYULA Kék Adria. Képekkel! Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 311 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben, gerince napszítta! |
319 | LENGYEL GYÖRGYI - MOLNÁR BÉLA Kézimunkakönyv. Bp., 1963. Magyar Nők Országos Tanácsa. 166 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
320 | LIENER GYÖRGY Autótipusok. 1961. Bp., 1961. Műszaki. 320 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
321 | Ligetszépe. Német népmesék a Grimm-testvérek gyűjtéséből. Ford.: Urbán Eszter. /Népek meséi/. Bp., 1959. Európa. 175 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
322 | LONDON, JACK Éneklő kutya. Ford.: Harsányi Zsolt. Bp., é. n. Athenaeum. 231 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
323 | LONDON, JACK Az ősök istene. Ford.: Bartos Zoltán. Ritka mű! Bp., 1924. Népszava. 146 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
324 | LÓNYAY SÁNDORNÉ IFJ. Jósolás a kézből. Az 1899-es kiadás reprintje! Szekszárd, 1990. Babits Kiadó. 108 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
325 | LUSTIG, OLIVER Lágerszótár. Ford.: Szűcs Olga. Kolozsvár - Napoca, 1984. Dacia. 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
326 | A M. Kir. Államvasutak személydíjszabási kilométermutatója. Érvényes 1943. évi július hó 1-től. Bp., 1943. M. Kir. Államvasutak. IV p., 2 sztl.lev., 390 p. Kiadói festett, feliratozott vászonkötésben. |
327 | MADÁCH IMRE Az ember tragédiája. Facsimile kiadás. Bp., 1973. Akadémiai. 150 p. Kiadói műanyagkötésben. |
328 | Magyar Államvasutak. Személydíjszabási kilométermutató. Érvényes 1955. évi március hó 1-től. Bp., 1955. A díjszabásban részes vasutak kiadása. 620 p. Kiadói vászonkötésben. |
329 | A magyar cukrászat remekei. Szerk.: Rudnay János. Bp., 1973. Közg. és Jogi. 297 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
330 | Magyar írók levelei. (XV-XX. század). Összeállította: Fábián István. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 410 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
331 | A magyar kir. hadilevéltár térkép kiállítása 1937. Bp., 1937. Stádium. 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
332 | A Magyar Köztársaság helységnévtára. 1995. Bp., 1995. Közp. Stat. Hiv. 942 p. A jelzett térképmelléklet hiányzik! Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
333 | Magyar nyelvvédő könyv. Második kiadás. Közrebocsátották: Pintér Jenő és munkatársai. Bp., 1938. Sárkány nyomda. 288 p. Fűzve, kissé kopott papírborítóban. |
334 | Magyar Történelmi Fogalomtár. Szerk.: Bán Péter. I-II. kötet. Bp., 1989. Gondolat. 292 p., 284 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
335 | Magyar Törvénytár. 1923. évi Törvénycikkek. Jegyzetekkel ellátta: Dr. Térfy Gyula. Bp., 1924. Franklin. 278 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
336 | A magyar városok címerei. Összeállította: Castiglione Endre. Bp., 1975. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 451 p., 2 sztl.lev. Kiadói festett, feliratos egészvászon kötésben. |
337 | Magyarország tiszti cím- és névtára. IL. évfolyam. 1942. Bp., 1942. M. Kir. Központi Statisztikai Hiv.. XX p., 963 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerince ragasztott. |
6900 | ||
338 | Magyarország vidékeinek, vármegyéinek, várainak és városainak történeti földrajzi leírása és képei. Szerk.: Dr. Braun Róbert. 28. sz. könyvjegyzék. Bp., 1923. Lantos Rt. 168 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
339 | Magyarország. Szerk.: György Aladár. /A Föld és népei/. Bp., 1905. Franklin. XIV p., 716 p. Kiadói, dúsan aranyozott, festett, díszes kötésben. |
340 | MAJOR MÁTÉ Építészettörténet II. Feudális társadalmak építészete. Csak második kötet! Bp., 1955. Műszaki Könyvkiadó. 511 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
341 | MAJOR MÁTÉ Férfikor Budapesten. Képekkel! Az építészet történetének neves professzora, férfiéveinek állít emléket ebben az önéletrajzi regényben. Bp., 1978. Szépirodalmi. 615 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
342 | MAKAI GYÖRGY Fajelmélet, fajüldözés. Képekkel! Bp., 1977. Kozmosz. 336 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
343 | MAKARA GYÖRGY DR. - MIHÁLYI FERENC DR. Rovarok és betegségek. Bp., 1943. Orvosi Könyvkiadó Társulat. 394 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban. Címlap hiányzik. |
344 | MANES, ALFRED Ins Land der sozialen Wunder. Eine Studienfahrt durch Japan und die Südsee nach Australien und Neuseeland. Mit 125 Abbildungen nach Photographischen Aufnahmen vom Verfasser und Anderen sowie einer Karte. Berlin, 1911. Ernst Siegfried Mittler und Sohn. XII p., 312 p. Kiadói aranyozott, ill., festett vászonkötésben. |
345 | MARJAI IMRE DR. Hajómodellezés. Képekkel! Bp., 1980. Műszaki. 208 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
346 | MARKOS BÉLA DR. - KOLACSEK ANDRÁS DR. Idegenforgalom. Bp., 1961. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 351 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
347 | MAROSI ARNOLD Átöröklés és nemzetvédelem. /Szent István Könyvek/. Bp., 1924. Szent István Társulat. 125 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
348 | MARTINEK ZDENEK Mechanische Uhren. 110 Bilder, 9 Tafeln. Berlin, 1981. VEB Verlag Technik. 116 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
349 | MAY KÁROLY A rabszolgakaraván. Regényes elbeszélés. Átdolgozta: Vida Aladár. /M. K. Úti kalandjai/. Bp., 1913. Athenaeum. 287 p. Kiadói viseltes, kopottas (piros) vászonkötésben, lapok foltosak. |
350 | Mákzór. Imádságos Könyv az év minden ünnepnapjára. Ford.: Schön József. Bp., é. n. Schlesinger Jos. 258 p., 264 p. Kiadói vászonkötésben. (2 db). |
351 | MÁLNÁSI ÖDÖN DR. Gróf Csáky Imre bíbornok élete és kora. (1672-1732). Kalocsa, 1935. A gróf Csáky-család kiadása. 327 p., 2 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben. |
352 | MÁNDOKY SÁNDOR VITÉZ - FARAGÓ LÁSZLÓ Magyar Frontharcos Mozgalom. Bp., 1938. Merkantil nyomda. 740 p. Kiadói viseltes, foltos, aranyozott vászonkötésben, gerince alul hibás. |
9000 | ||
353 | MÁRAI SÁNDOR Ég és föld. Bp., 1942. Révai. 290 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, kötése meglazult! |
354 | MÁRAI SÁNDOR Röpirat a nemzetnevelés ügyében. Bp., 1942. Révai. 112 p. Fűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
355 | Méhészeti Zsebkönyv. 1959. Szerk.: Koltay Pál. Bp., 1958. Mezőgazdasági. 171 p., 2 sztl.lev., 1 melléklet. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
356 | Mérges gombák - Gombamérgezések. Szerk.: dr. László Nándor. 46 képpel! Bp., 1981. Medicina. 190 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
357 | Mérnöki Kézikönyv. 1-5. kötet. Szerk.: Dr. Palotás László. Bp., 1956-65. Műszaki. XX p., 1124 p., 1042 p., 1347 p., 1428 p., 1216 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, viseltes papír védőborítóban. (5 db). |
358 | MIKLÓS ZSUZSA A gödöllői dombvidék várai. 55 képpel. Megjelent: 1000 pld.! Aszód, 1982. Petőfi Múzeum. 104 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
359 | MIKÓ ISTVÁN Ahogy lehetett Vadászemlékek Erdélyből. Dedikált! Számozott: 1000/117. sz. Bp., (1994.) Nimród Alapítvány. 188 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
360 | MIKSZÁTH KÁLMÁN A két koldus diák. A mi a lelket megmérgezi. Bp., 1892. Révai Testvérek. 214 p. Kiadói aranyozott, festett, díszes vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
361 | MIKSZÁTH KÁLMÁN Nemzetes uraimék. Második kiadás. (Mácsik a nagyerejű). Bp., 1889. Révai. 226 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett, díszes kötésben, körben festett lapszélekkel. |
362 | Minden doktorságot csak ebből késértek. Válogatta: Szlatky Mária. Szemelvények a XVI-XVII. század magyar nyelvű orvosi kézikönyveiből. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1983. Magvető. 453 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
363 | A Mindszenty bűnügy okmányai. II. kiadás. Dokumentum értékű hasonmásokkal! Bp., 1949. Január, Athenaeum. 86 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
364 | A mocsár démona. Orosz bűnügyi regény. Az ismeretlen szerző Conan Doyle " A sátán kutyája" c. regényét dolgozta át a szereplők nevének megváltoztatásával. Ritka! Bp., é. n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
365 | Molnárok és gépészek kézikönyve. 1928. Bp., 1928. " Molnárok Lapja" . 472 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, borítófedél levált! |
366 | MÓRA FERENC Csilicsali Csalavári Csalavér. Bukarest, 1988. Ion Creanga Kiadó. 213 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
367 | MORI ÓGAI A vadlúd. Elbeszélők. Bp., 1983. Európa. 142 p., 3 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
368 | MORIC, RUDO A kincses vadásztarisznya. Ford.: Soós István. Bratislava, 1962. Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 221 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
369 | MÓRICZ ZSIGMOND Pillangó. Idill. Bp., é. n. Athenaeum. 180 p. Kiadói félvászon kötésben. |
370 | MUTHER, RICHARD A festőművészet története. Ford.: Lengyel Géza. Függelékül: Magyar Képírás (Lyka Károly). Számos képmelléklettel. Első és második kötet. Bp., (1920.) Révai. 288 p., 272 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben egybekötve. |
371 | MÜLLER LAJOS S. J. A Római Index. Nevezetesebb tiltott könyvek jegyzéke. Ritka! Bp., 1926. " Magyar Kultúra" . 108 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
372 | Művészet és felvilágosodás. Művészettörténeti tanulmányok. Szerk.: Zádor Anna és Szabolcsi Hedvig. Bp., 1978. Akadémiai. 636 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
373 | NAGY LÁSZLÓ Sólymok vére. A bolgár népköltés antológiája. A díszítő rajzokat Csillag Vera rajzolta! Megjelent: 1980 pld.! Bp., 1960. Magvető. 442 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (Csillag Vera) papír védőborítóban. |
374 | NAPTÁR! Képes Friss Naptár. 1943. Bp., 1943. Hazai Hírlapkiadó Rt.. 94 p. Fűzve, kiadói viseltes ill. papírborítóban. |
375 | NAPTÁR! A magyar zsidó nő naptára az 5694, 5695, 5696, 5697, és az 5698 évre. Szerk.: Zsoldos Jenő. Bp., 1933-38. Pesti Izr. Hitközség. 79 p., 80 p., 80 p., 88 p., 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (5 db). |
7500 | ||
376 | A naptestű Pái. Guarani mitoszok és mesék. Ford.: Dornbach Mária. /Népek meséi/. Bp., 1979. Európa. 198 p. Kiadói félvászon kötésben. |
377 | NÁDASI ANTAL Auto és ember. Képekkel! A " Technika" autótesztjei kötetbe gyűjtve! Bp., 1971. Népszava. 207 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
378 | Nemzetvédelem - Országvédelem. 1943. Szerk.: vitéz Magasházy László. Bp., 1943. Orsz. Nemzetvédelmi Szövetség. 375 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
379 | Nőgyógyászat. Második, javított kiadás. Szerk.: Dr. Zoltán Imre. Egyetemi tankönyv. Bp., 1955. Művelt Nép. 259 p. Kiadói vászonkötésben. |
380 | NYÍRŐ JÓZSEF Néma küzdelem. Regény. Bp., 1944. Révai. 576 p. Kiadói félvászon kötésben, javított ill. papír védőborítóban. |
381 | NYISZTOR ZOLTÁN Magyar Góg. /Vigilia Könyvek 6./. Bp., é. n. Szerző. 153 p., 3 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
382 | Nyomdaipari Enciklopédia. Főszerk.: Dr. Gara Miklós. Bp., 1977. Műszaki. 751 p. Kiadói vászonkötésben. |
383 | O. NAGY GÁBOR - RUZSICZKY ÉVA Magyar szinonimaszótár. Harmadik, változatlan kiadás. Bp., 1983. Akadémiai. 593 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
384 | OLÁH SÁNDOR DR. " Az idő a gazda mindenütt " . Népi természetismeret, időjósló megfigyelések és hiedelmek. Bp., 1986. Mezőgazdasági. 141 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
385 | Oldtimer katalógus. Árak, műszaki adatok, tipusazonosítás. 90 európai és amerikai automárka. Szerk.: Ocskay Zoltán. Bp., 2004. Oldtimer Média. 216 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
386 | ORBÁN FERENC Magyarország zsidó emlékei, nevezetességei. Bp., 1991. Panoráma. 155 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
387 | ORBELIANI, SZULHAN-SZABA A bölcsesség meséskönyve. Ford.: Honti Rezső. Bp., 1953. Új Magyar Könyvkiadó. 271 p. Kiadói ill., félvászon kötésben. |
388 | Az oroszlán-menyasszonyok. Dél-Afrikai népmesék. Ford.: Borbás Mária. /Népek meséi/. Bp., 1961. Európa. 175 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. foltos papír védőborítóban. |
389 | Országos ipari címtár. 1941/42. évi kiegészítő (II.) kötet. Szerk.: Fanta Károly, Dr. Medriczky Andor, Király Elemér. Bp., 1942. Király Elemér. 213 p., 1 sztl.lev. Kiadói viseltes, foltos félvászon kötésben. |
390 | Országos Mezőgazdasági Kiállítás Katalógusa. Szerk.: Bíró András. Útmutatóval. Bp., 1955. Földművelésügyi Minisztérium Kísérletügyi és Propaganda Főigazgatóság. 280 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
391 | ORTUTAY GYULA - KATONA IMRE Magyar parasztmesék I. Bp., 1951. Szépirodalmi. 455 p. Kiadói, kissé viseltes félvászon kötésben, első előzéklap hiányzik. |
392 | Osztrák-magyar Vöröskönyv. Diplomáciai akták a háború előzményeinek történetéhez 1914. Bp., 1915. Athenaeum. XX p., 144 p. Kiadói (?) vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
393 | ÖRKÉNY ISTVÁN Levelek egypercben. Levelek, emlékezések, interjúk a hagyatékból. Válogatta: Radnóti Zsuzsa. Bp., 1992. Szépirodalmi. 239 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
394 | Ötvenéves Jegyzőegyesület. 1877-1927. Szerk.: Koncz János dr. Dedikált! Bp., 1927. Az Egyesület kiadása. 286 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
395 | ÖVEGES JÓZSEF Fizika. Tankönyv. I-II. Bp., 1945. Szent István Társ. 224 p., 200 p. Amatőr félvászon kötésben, második rész címlapja hiányzik, néhány lap javított. |
396 | PALLA ANDRÁS Óriáskígyó a lakásban. Bp., 1989. Szerző. Számozatlan! Tűzve, kiadói papírborítóban. |
397 | PALLAI SÁNDOR Ötvösség, nemesfémipar, divatékszerkészítés. 3. bővített, átdolgozott kiadás. /Ipari Szakkönyvtár/. Bp., 1976. Műszaki. 397 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
398 | PAP KÁROLY A VIII. stáció. Bp., é. n. Révai. 220 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
399 | PAPP JENŐ A mai Magyarország erkölcsrajza. Korunk kritikája (1918-1933). Aláírt! Bp., 1934. Káldor. 276 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
400 | PAPP VIKTOR Beethoven és a magyarok. Képekkel, hasonmásokkal. Bp., 1927. Szerző. 149 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
401 | PAPP-VÁRY ELEMÉRNÉ SZIKLAY SZERÉNA Háborús visszhangok. Második, illusztrált kiadás neves művészek rajzaival. Költemények. Bp., é. n. Thalia. 108 p., 1 sztl.lev. Amatőr bársonykötésben. |
402 | PATAY PÁL DR. Végvezekényi Baldácsy Antal báró élete és a Baldácsy-Alapítvány félszázados története 1876-1926. Bp., 1926. Baldácsy Alapítvány. 1 tábla, 123 p. Amatőr félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
403 | PÁLL ENDRE A vaddisznó és vadászata. Második átdolgozott, bővített kiadás. Bp., 1968. Mezőgazdasági. 233 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
404 | PÁPAI PÁRIZ FERENC Békességet magamnak, másoknak. Közzéteszi: Nagy Géza. Bukarest, 1977. Kriterion. 823 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
405 | PÁPAI PÁRIZ FERENC Pax Corporis. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1984. Magvető. 488 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ajándékozási sorokkal. |
406 | PÁVÓ ELEMÉR Török pénzek a hódoltság kori Magyarországon. Bp., 1986. Magy. Numizmatikai Társulat. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
407 | PETERSON - MOUNTFORT - HOLLOM Európa madarai. 3. kiadás. Magyar viszonyokhoz alkalmazta dr. Tildy Zoltán. Bp., 1977. Gondolat. 352 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
408 | PETHŐ SÁNDOR A szabadságharc eszméi. Bp., 1916. " Élet" . 224 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
409 | PETŐ GYULA Ételkészítési ismeretek. Második kiadás. A vendéglátóipari szakközép és szakmunkásképző iskolák számára. Bp., 1992. Közg. és Jogi. 1006 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
410 | PETRIK ALBERT A régi Buda-pest építőművészete. A szerző eredeti fölvételeivel. IV. rész. /Építő munkavezetők könyvtára/. Bp., 1913. ifj. Nagel Otto. 104 p. |
411 | PETROVICS ELEK Rippl-Rónai. II. kiadás. Bp., é. n. Athenaeum. XXXII p., 126 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban, kiadói kartontokban. |
412 | PÉNZES ANTAL Budapest élővilága. 80 táblával, 32 képpel és egy térképpel. Bp., 1942. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 236 p. Kiadói félvászon kötésben, gerince elől elvált a könyvtesttől. Régi könyvtári pecsétekkel. |
413 | PÉNZES BETHLEN A közeli tengerek élővilága. 150 ábrával és 1 ív színes melléklettel. Halászat, búvárkodás, tengeri állatokból készült ételek, stb. Bp., 1984. Natura. 166 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
414 | PILINSZKY JÁNOS A nap születése. Bálint Endre rajzaival. Bp., 1974. Móra. 91 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
415 | PILINSZKY JÁNOS Rekviem. Bp., 1964. Magvető. 117 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
416 | PISKO, F. J. Lehrbuch der Phisik für Unter-Realschulen. Mit 399 in den Text aufgenommenen Holzschnitten. Brünn, 1858. Carl Winiker. 4 sztl.lev., 226 p. Amatőr félvászon kötésben. |
417 | POPOV V. A. A repülőgép. /Technika és Honvédelem 1./. Bp., 1956. Katonai kiadó. 103 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
418 | POTTER, G. J. A kártyajáték művészete. A játékszabályok kézikönyve öt részben. Ford.: Ujlaky Tibor. Bp., 1930. Lingua. 32 p., 40 p., 32 p., 32 p., 32 p., (1 kísérőfüzettel VIII p.). Tűzve, kiadói papírborítóban, viseltes kartontokban. (5 db). |
419 | PRAWDIN, M. Őrült Johanna. Ford.: Juhász Vilmos. /Korok és hősök/. Bp., 1939. Dante. 255 p., 1 térkép. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
420 | PRESBYTER, THEOPHILIUS A különféle művességekről. Takács Vilmos bevezetőjével és jegyzeteivel. Bp., 1986. Műszaki. 171 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
421 | PROHÁSZKA OTTOKÁR A háború lelke. Bp., 1915. " Élet" . 206 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
422 | A pszichoanalízis és modern irányzatai. Válogatta: dr. Buda Béla. Bp., 1971. Gondolat. 479 p. Kiadói vászonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
423 | RABELAIS, FRANCOIS Pantagruel. Faludy György fordítása. Bp., 1948. Cserépfalvi. 304 p. Kiadói félvászon kötésben, viseltes papír védőborítóban. |
424 | RADNÓTI MIKLÓS Tajtékos ég. I. kiadás (?). Versek. /R. M. Munkái/. Bp., 1946. Révai. 114 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
425 | RAKK TAMÁS A vadász is ember. Bp., 1986. Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó. 163 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
426 | RAPAICS RAYMUND A magyar gyümölcs. Két színes műmelléklettel, 32 táblával és 10 szövegképpel. Bp., 1940. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 350 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
427 | RASZKOVA Repülőnő leszek. Egy repülőkormányos feljegyzései. Ford.: Várkonyi Gizella, Szabados Ferenc. Bp., 1949. MSZT - Uj Magyar Könyvkiadó N. V. 184 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
428 | RÁCZ ISTVÁN - SZALAI ANTAL Emléktáblák, emlékművek, síremlékek Pápán és a pápai járásban. Pápa, 1974. Jókai Műv. Közp. 114 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
429 | RÁCZ ISTVÁN Emlékül és emlékeztetőül. Pápa város katona és polgári áldozatai (1940-1945). /Jókai Füzetek 8./. Pápa, 1993. Jókai Mór Városi Könyvtár. 134 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
430 | RÁNKI GYÖRGY Emlékiratok és valóság Magyarország második világháborús szerepéről. Bp., 1964. Kossuth. 302 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
431 | A repülés története. Bp., é. n. Magyar Repülő Szövetség. 24 p. A repülés elméletének alapja. Bp., é. n. Magyar Repülő Szövetség. 47 p. Ragyogó csaták. Bp., é. n. Magyar Repülő Szövetség. 15 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
432 | RÉVÉSZ IMRE A reformáció az erdélyi oláhok között. /Erdélyi Füzetek 2. szám/. Debrecen, 1938. Székely Társaság. 27 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
433 | RÉVÉSZ IMRE Erdősi János magyar protestáns reformátor. Debrecenben, 1859. Városi nyomda. IV p., 122 p., 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, a szerző tulajdonosi névbeírásával, előzéklapokon bejegyzésekkel. Könyvtári pecsétekkel. |
434 | RIMBAUD, ARTHUR Költemények. Ford.: Kardos László. Debrecen, 1944. Grünmann Sándor. 187 p., 2 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben. |
435 | A római jog világa. Összeállította: Diósdi György. /Európai Antológia/. Bp., 1973. Gondolat. 253 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
436 | Romániai Magyar Irodalmi Lexikon. I. A-F. Balogh Edgar dedikációjával! Bukarest, 1981. Kriterion. 650 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
437 | SAINT-EXUPÉRY, ANTOINE DE Éjszakai repülés. Négy regény. Ford.: Pór Judit, Rónay György. Bp., 1981. Európa. 421 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
438 | SAJÓHELYI FRIGYES Geológia. I-II. /Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 152-153., 154-155./. Bp. - Pozsony, 1903. Stampfel K.. 149 p., 162 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
439 | SÁVAI JÁNOS - GRYNAEUS TAMÁS Tüdő Vince betegei. Egy szeged-alsótanyai gyógyító ember feljegyzései. Szeged, 1994. Néprajzi Tanszék. 144 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
440 | SECKAR, HANS Das Friseur-Buch. 170 Seiten und 310 Abbildungen, 1 Perücken-Musterschnitt. Wien, 1949. Industrie und Fachverlag. 163 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
441 | SÍK SÁNDOR Zrínyi Miklós. Bp., é. n. Franklin. 177 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
442 | SINKÓ FERENC Erős nép. Bp., é. n. Magyar Központi Híradó. 96 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
443 | SINKÓ GY. IMRE A magyar decimeron. /Boccaccio Dekameronjának morzsái/. H. n., 1988. Bába és Társa Kiadó. 88 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
444 | Sir Gawain és a zöld lovag zord históriája régi angol versben a brit előidőkből. Ford.: Vajda Miklós. Ill.: Reich Károly. Bp., 1960. Magyar Helikon. 110 p. Kiadói aranyozott selyemvászonkötésben, fóliával védve. |
445 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Katonacsillag megfordul Második kiadás. Regény. I-II. Bp., 1944. Uj Idők. 348 p., 316 p., 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. javított papírborítóban. |
446 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Ne sárgulj, fűzfa! Regény. I-II. kötet (egybekötve). Bp., 1940. Singer és Wolfner. 284 p., 321 p. Kiadói aranyozott, kopottas egészvászon kötésben. |
447 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ A Rajna ködbe vész. Második kiadás. Regény. Bp., 1939. Singer és Wolfner. 226 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerince megerősítve. |
448 | Sosemvolt cigányország. Szegkovács cigány történetek. Gyűjtötte: Bartos Tibor. /Népek meséi/. Bp., 1958. Európa. 85 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill., kissé viseltes papír védőborítóban. |
449 | SUE A bolygó zsidó I-II. Ford.: Keleti Gábor, Lányi Viktor, Csetényi Erzsi. Bp., é. n. Dante. 592 p., 498 p. Kiadói félvászon kötésben. (2 db). |
450 | SURÁNYI DEZSŐ Magyar biokertek a XVII. században. Rajzokkal! Bp., 1987. Natura. 196 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
451 | SWIFT J. - DOMOKOS B. Gulliver kalandjai a törpék és az óriások országában. /Magyar Népkönyvtár 8. sz./. Ritka ponyvakiadás! Bp., é. n. Eisler G. 32 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, hátsó borító pótolt. |
452 | A szabadságharc csatái. 1848-1849. Gracza György művéből válogatta: Pollák Dénes. Bp., 1954. Ifjúsági Kiadó. 292 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. Kihajtható mellékletekkel, ajándékozási bejegyzéssel. |
453 | SZABÓ BÉLA Marci a csodakapus. Bratislava, 1957. Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 330 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
454 | SZABÓ DEZSŐ Ének a révben. Tolnai Gábor kísérő tanulmányával. Bp., é. n. Körmendy kiadó. 108 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
455 | SZABÓ DEZSŐ Levelek Kolozsvárra és két elbeszélés. /Film - Színház - Irodalom Könyvtára/. Bp., 1943. Keresztes kiadás. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
456 | SZABOLCSKA MIHÁLY Csendes dalok. Második bővített kiadás. Bp., 1911. Singer és Wolfner. 138 p., 3 sztl.lev. Kiadói dúsan aranyozott vászonkötésben. |
457 | SZAKÁCS MARGIT Fényképészek és fényképműtermek Magyarországon. (1840-1945). Adatok a MNM Történeti Fényképtárának gyűjteményéből. Képekkel! Bp., MNM. 301 p. Fűzve, ill. papírborítóban. |
458 | SZÁSZ KÁROLY Salamon. Történeti költemény. Bp., 1878. Ráth Mór. VIII p., 348 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
459 | Szedem szép virágom. Kisgyermekek játékoskönyve. Összeállította: Selmeczi Marcella. Bukarest, 1972. Kriterion. 211 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
460 | A szegedi Szent Egylet évi jelentése 1902-ik évről. Szeged, 1903. Traub B. és Társa. 16 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
461 | SZEKERES JÓZSEFNÉ DR. 100 diétás recept és étrend. Bp., 1934. Cserépfalvi kiadás. 107 p. Fűzve, kiadói kopottas, ill. papírborítóban. |
462 | SZEKFŰ GYULA Három nemzedék és ami utána következik. Bp., 1935. Kir. Magy. Egy. Ny. 514 p. Kiadói vászonkötésben. |
463 | SZEKFŰ GYULA A magyar állam életrajza. Második kiadás. Történelmi tanulmány. Bp., 1923. Dick Manó. 238 p., 1 sztl.lev. Kiadói (?) aranyozott egészvászon kötésben. |
464 | SZEMERE BERTALAN Utazás külföldön. II. kötet. IV. Britannia, Irland, Németalföld, Belgium, Rajnavidék, Helvétzia. Bp., 1840. Magy. Kir. Egy.. 325 p., 2 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben. |
465 | SZENTIVÁNYI JENŐ A kőbaltás ember. I. kiadás! Sebők Imre rajzaival. Bp., é. n. Magyar Könyvbarátok. 229 p. Hozzátartozik 1 diafilm (egy helyen ragasztott) Sebők Imre rajzaival. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
466 | SZENTKUTHY MIKLÓS Divertimento. Változatok Wolfgang Amadeus Mozart életére. Bp., é. n. Magvető. 660 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
467 | SZEPESI GYÖRGY - TABÁK ENDRE Chiléből jelentjük Beszámoló a VII. labdarúgó-világbajnokságról. Gazdag fényképanyaggal! Izgalmas Dél-Amerika-i útikönyv a vb mérkőzéseinek leírásával! Ritka! Bp., 1962. Sport. 282 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
468 | SZERB ANTAL Rózsakereszt. (A Pendragon legenda). Bp., é. n. Franklin. 280 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
469 | SZÉKELY ANDRÁS A szerelem krónikája avagy az erotika kultúrtörténete. Bp., 1988. Officina Nova. 222 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
470 | Székely felkelés 1595-1596 előzményei, lefolyása, következményei. Szerk.: Benkő Samu, Demény Lajos, Vekov Károly. Bukarest, 1979. Kriterion. 246 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
471 | SZIKRA Csak egy bokor muskátli. Bp., 1904. Károlyi Gy. 102 p., 1 sztl.lev. Hozzákötve: Békefi Antal: Az életből. Elbeszélések. Bp., 1904. Károlyi Gy. ny. 100 p., 1 sztl.lev. Kiadói festett, aranyozott vászonkötésben. |
472 | SZILÁGYI JÁNOS GYÖRGY Görög művészet. 79 képpel. Bp., 1954. Akadémiai. 112 p. Kiadói félvászon kötésben. |
473 | SZOMORY DEZSŐ Térjetek meg végre hozzám. Bp., 1928. Athenaeum. 160 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. |
474 | SZÓTÁR! Magyar - ukrán szótár. Szerk.: Lizanec Péter. Ungvár, 2001. Hungarológiai Központ. 792 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
475 | SZŐKE ISTVÁN A bábjátszás ábécéje. Az ujjaktól a marionettig. Dunaszerdahely, 1998. Csemadok. 155 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
476 | SZURMAY SÁNDOR Horgászvizen, vadcsapáson. Számozott: 2000/660 sz. Hasonmás kiadás! Bp., 1995. Facsimile - Ex Kiadó. 466 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
477 | SZŰCS JÓZSEF A repülés ábécéje. Képekkel! Bp., 1954. Ifjusági kiadó. 167 p. Kiadói kopottas, ill. félvászon kötésben. |
478 | Találkozás Bereggel. Szerk.: Mező András. Vásárosnamény, 1978. Járási Könyvtár. 458 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1900 | ||
479 | TAMÁSI ÁRON Játszi remény. Uj novellák és egy költői elbeszélés. Bp., 1961. Szépirodalmi. 375 p. Kiadói vászonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
480 | TAMÁSI ÁRON Ragyog egy csillag. Bp., 1938. Révai. 268 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
481 | TARISZNYÁS MÁRTON Gyergyó történeti néprajza. Tíz tanulmány. Kós Károly előszavával. Bukarest, 1982. Kriterion. 284 p., 1 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
482 | TARNÓC MÁRTON Erdély művelődése Bethlen Gábor és a két Rákóczi György korában. Bp., 1978. Gondolat. 267 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
483 | TASNÁDI-KUBACSKA ANDRÁS Báró Napcsa Ferenc kalandos élete. 31 képpel és 1 térképpel. /Világjárók-Utazások és kalandok/. Bp., é. n. Franklin. 143 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
484 | Tegnapok és holnapok árján. Tanulmányok Ady-ról. Szerk.: Láng József. Képekkel! Bp., 1977. PIM - Népművelési Prop. Iroda. 457 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
485 | TELEKES BÉLA Az én múzsám. Válogatott versek. Telekes Gizella dedikációjával! Bp., 1981. Szépirodalmi. 197 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
486 | TELEKES BÉLA Fekete gályán (Versek). Rákóczi (Drámai költemény). Bp., 1936. Szerző kiadása. 148 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. Felvágatlan! |
487 | TELEKES BÉLA Válogatott versek. Dedikált! Bp., 1956. Magvető. 162 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóban. Hozzátartozik: A költő " Tavasz lángjai" c. versének autográf kézirata. A vers a kötetben a " Kikelet lángjai" címen szerepel. Telekes Béla (1873-1960) 1906-ban " Versek" c. kötetével Ady Endre elismerését is kivívta! |
488 | TEREBESS GÁBOR Ezerízű Kína. Bp., 1986. Helikon kiadó. 131 p., 2 sztl.lev. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
489 | TÉRKÉP! Nagykáta és Monor. M. Kir. Térképészet (1926.). M: 1:75000. Hajtogatva! |
490 | THALY KÁLMÁN II. Rákóczi Ferencz fejedelem emlékiratai a magyar háborúról, 1703-tól végéig (1711). Ötödik, javított kiadás. Pest, 1872. Ráth Mór. 335 p. Amatőr félvászon kötésben. |
491 | THANHOFFER LAJOS DR. A szövetek és szervek szerkezete és azok vizsgáló módszerei. A szöveg közé nyomott 280, részben színes ábrával. Bp., 1894. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társ. XII p., 788 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
492 | TIMÁR LÁSZLÓ Michelangelo Buonarotti. Bp., 1964. Főv. Szabó Ervin Könyvtár. 104 p., XXI tábla (képek). Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
493 | TOLKIEN J. R. R. A Babó. Ford.: Szobotka Tibor. Bp., 1992. Cicero. 242 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
494 | TOLKIEN, J. R. R. A Gyűrűk Ura I-II-III. Ford.: Göncz Árpád, Réz Ádám és Tandori Dezső. Bp., 1981. Gondolat. 453 p., 359 p., 426 p. Kiadói egészvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, újszerű állapotban. |
495 | TOLNAI KÁLMÁN Halat s vadat Szakácskönyv horgászoknak, vadászoknak. Bp., 1983. Népszava. 254 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
496 | TORDAY ALIZ Hölgy, egyszarvúval. Képekkel! Bp., 1974. Gondolat. 195 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
497 | TÓTH ANDRÁS Az erdélyi románság története. /Kincsestár 13. sz./. Bp., 1944. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
498 | TÓTH BÉLA A magyar anekdotakincs. Mühlbeck Károly rajzaival. Első kötet. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 397 p. Kiadói vászonkötésben. |
499 | TÓTH BÉLA A magyar anekdotakincs. Mühlbeck Károly rajzaival. Második kötet. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 383 p. Kiadói vászonkötésben. |
500 | TÓTH BÉLA A magyar anekdotakincs. Mühlbeck Károly rajzaival. Harmadik kötet. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 406 p. Kiadói vászonkötésben. |