1073 Budapest, Erzsébet krt. 37. I/11.
Tel: +36/70/611-0133

1. - MÚOSZ Sajtótörténeti Jótékonysági árverés

Időpontja: 2013-06-19 17:00:00
Tétel szám Kép Leírás Állapot Kikiáltási ár
1
50 éves a Magyar Rádió Gyermekkórusa 1955-2005.

Bp., 2005, Magyar Rádió. 44 p.
Hozzá: Videókazettán: A százéves Operaház felújítása (1982-1984).
Kiadói ill. papírborítóban.
1500
2
70 éves a Magyar Rádió.

1925-1995. Közös hullámhosszon. Simkó János és Szirányi János levelével.
Bp., é. n., Magyar Rádió. 161 p., 1 sztl. lev.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1000
3 BENDA KÁLMÁN
A törökkor német újságirodalma.

Különlenyomat a Magyar Történettudományi Intézet 1942. évi évkönyvéből. A XV-XVII. századi német hírlapok magyar vonatkozásainak forráskritikájához. - Magyar Történettudományi Intézet.
Bp., 1942, Szerző. 85 p., dedikált.
Papírborítóban.
1000
4 BOTH ÖDÖN
Az 1848. évi sajtótörvény létrejötte.

A sajtószabadság problémája Magyarországon a reformkorban.
Szeged, 1956, ?. 64 p., 1 sztl. lev., 500 pld. Tollal aláhúzások, áthúzások és beírások.
Kiadói papírborítóban.
1000
5
A Budapesti Újságírók Egyesülete almanachja.

Bp., 1905, Budapesti Újságírók Egyesülete. 334 p., 13 sztl. lev.
Kiadói festett vászonkötésben, nagyon viseltes állapotban.
1000
6 EMLÉKKÖNYV
A magyar újságkiadás negyven éve.

1889-1929.
Bp., 1929, Újságkiadó Tisztviselők Nyugdíjegyesülete. 168 p., LX p.
Kiadói viseltes, szakadt, hiányos papírborítóban.
1500
7
Európáért.

Haas György beszélgetései Dr. Habsburg Ottóval.
Békéscsaba, 1992, Tevan. 155 p., Habsburg Ottó aláírásával.
Kiadói ill. kartonkötésben.
3000
8 ÉVKÖNYV
A Magyar Újságírók Országos Szövetségének évkönyve 1996.

Bp., 1996, MÚOSZ. 428 p., 1 sztl. lev.
Kiadói kartonkötésben.
1000
9 ÉVKÖNYV
Sajtó évkönyv 1946.

Szerk.: Dr. Gyöngyösi Nándor.
Bp., 1946, MÚOSZ. 96 p.
Kiadói papírborítóban.
1000
10 FEJTŐ FERENC
II. József.

Bp., 1997, Atlantisz. 403 p., 4 sztl. lev., dedikált.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1500
11 FEJTŐ FERENC
Rekviem egy hajdanvolt birodalomért.

Ausztria-Magyarország szétbomlása.
Bp., 1997, Atlantisz. 442 p., 5 sztl. lev., dedikált.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1500
12 FOLYÓIRAT
A fotóriporter-A Pesti Napló.

2005. év 3-4. szám-2006. év 1. szám.
Bp., 2005, MÚOSZ. 259 p.
Kiadói ill. papírborítóban.
2500
13 FOLYÓIRAT
A Magyarországi Szocialista Munkáspárt értesítője.

1925. júl. 17. I. évf. 1. szám.

1000
14 FOLYÓIRAT
A sajtó.

1936. teljes év.
Bp., 1936, Hungária Lloyd Lapkiadó Vállalat Rt.
Amatőr félvászon kötésben.
1500
15 FOLYÓIRAT
A staféta.

I. évf. 1. szám. 1986. május. Első nyomdai levonata.

1500
16 FOLYÓIRAT
Esti lapok.

1849. júl. 7. 26. szám.

1000
17 FOLYÓIRAT
Heti világgazdaság.

1979. XI. évf. 0-2. szám.

1200
18 FOLYÓIRAT
Huszadik század.

Szerk.: Jászi Oszkár. XVII. évf. XXXIII-XXXIV. kötet. 1916. jan.-júl. és 1916. aug.-dec.
Bp., Politzer Zsigmond és Fia Könyvkereskedés. VII p., 535 p., 472 p., 4 sztl. lev., 4 sztl. lev.
Amatőr félvászon kötésben.
1500
19 FOLYÓIRAT
Ítélet.

Bűnügyi hetilap. 1947. III. évf. 6-8, 12-13, 16, 21-23, 26, 32, 36, 40-50. szám.

1000
20 FOLYÓIRAT
Képes Pesti Hírlap.

LIII. évf. 1931. jan. 1.-dec. 12.
Bp., 1931, Szerk.
Amatőr félvászon kötésben, hiányzó gerinccel, viseltes állapotban.
1000
21 FOLYÓIRAT
Képes Pesti Hírlap.

LIX. évf. 1937. jún. 25.-dec. 31.- ig.
Bp., 1937, Szerk.
Vászonkötésben, hiányzó hátoldallal, javított, viseltes gerinccel.
1000
22 FOLYÓIRAT
Képes Pesti Hírlap.

LIX. évf. 1937. jan. 1.-jún. 24.-ig teljes.
Bp., 1937, Szerk.
Vászonkötésben, javított gerinccel.
1000
23 FOLYÓIRAT
Magyar tükör.

1993. I. évf. 1-10., 12. szám.

1500
24 FOLYÓIRAT
Magyarság.

1935. jan.-dec.
Bp., 1935, Szerk.
Amatőr félvászon kötésben.
1000
25 FOLYÓIRAT
Magyarság.

1925. febr.-nov.
Bp., 1925, Szerk.
Nagyon viseltes félvászon kötésben.
1000
                                                                                                                         >>