Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 150 Eigenheime. Fünfte Auflage. Herausgegeben von Rudolf Pfister Mit 187 Lichtbildern und 277 Grundrissen. München, 1942. F. Bruckmann. 128 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | ABRAHAM, RUDOLF A modern szocializmus elmélete. Ford.: Mónus Illés. Bp. 1945. Népszava. 141 p. /Szocialista Könyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
3 | ADAMETZ GYULA Angyalföld. Bp. 1947. Sylvester Rt. 142 p. 1 sztl.lev. Dedikált! " A XIII. kerületi Nemzeti Bizottságnak szeretete jeléül a szerző." Ritka helytörténeti és kultúrtörténeti munka! Kiadói félvászon kötésben, hátsó borítón vízfolt nyomaival! |
4 | Az agitátor kézikönyve. (Tények és adatok). Bp. 1958. Kossuth. 254 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
5 | Aller képes családi lapja kézikönyvecskéi. (coll.) Ki fedezte fel a földet? Ki találta fel? (címlap nélkül) A Föld fővárosai. Hogyan ítélhetjük meg az emberek külsejéből jellemüket? A százéves vasút. A Föld története. Ki festette? A világ 7x7 csodája. A Föld kincsei. Négy színdarab műkedvelők számára. Hogyan lakunk? Tudja-e? 1925-26. (12 db). Amatőr, kopott félvászon kötésben, gerince hiányzik. |
6 | ANDREAS-FRIEDRICH, RUTH Berlini napló. Egy árnyékember feljegyzései. Bp. 1975. Kossuth. 327 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
7 | ARSZENYEV, V.K. Derszu Uzala. III. rövidített, javított kiadás. A Távol-Kelet őserdeiben. Ford.: Terényi István. Bp. 1976. Gondolat. 357 p. /Világjárók 106./. |
8 | ASCH, SCHALOM Varsó. Regény. Bp. 1933. Káldor. 336 p. Kiadói vászonkötésben. |
9 | ASCHER OSZKÁR A versmondás művészete és a szinpadi beszéd. Bp. 1953. Művelt Nép. 107 p. Kiadói félvászon kötésben. |
10 | ASZLÁNYI KÁROLY Pénz a láthatáron. Regény. Bp. é.n. Genius. 272 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
11 | ÁTI KISATLASZ. Bp. é.n. M. Kir. Állami Térképészeti Intézet. 176 p. Térképmellékletekkel, 156 p. (Névmutató), 2 sztl.lev. Kiadói, kopottas félbőr kötésben. |
12 | Atlas Générál Vidal-Lablache. 420 Cartes et Cartons. Paris, 1897. Armand Colin. 131 p. Index. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
13 | Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistoria. Ford.: Tóth Árpád. Bp. 1957. Magyar Helikon. 70 p. Kiadói félpergamen kötésben. |
14 | Autóvezetők, motorosok kézikönyve. III. kiadás. Összeállították: Bláry János ny. százados és a Viktória autószakiskola előadó mérnökei. Bp. é.n. Bláry János. 472 p. Kiadói aranyozott, kissé kopottas vászonkötésben. |
15 | BABOS KÁLMÁN Közhasznú magyarázó szótár. Harmadik kiadás. Bp. 1886. Franklin. 344 p. Kiadói kopott, aranyozott vászonkötésben. |
16 | BAKTAY ERVIN India I-II. Második, függelékkel bővített kiadás. 79 képpel és 1 térképpel, ill. 141 képpel. Bp. 1941. Singer és Wolfner. 337 p., 323 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. Gerince kopott. |
17 | BAKTAY ERVIN DR. A csillagfejtés könyve. Bp. 1989. Szépirodalmi. 349 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
18 | A balatoni gőzhajózás 125 éve. Szerk.: dr. Kopár István. Bp. 1971. Szerk. 155 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
19 | BALOGH EDGÁR Hármas kis tükör. Felvidéki, erdélyi és magyarhoni tanulságok. Bp. 1945. Magyar Élet. 316 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, felvágatlan! |
20 | BALOGHNÉ HORVÁTH TERÉZIA Népi ékszerek. Bp. 1983. Corvina. 66 p. XVII. 43 képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
21 | BARBUL JENŐ Az avasvidéki nyelvjárás. Bp. 1900. Szerző. 71 p. Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben. |
22 | BARBUSSE, HENRI Sztalin. Ford.: Szenczei László. Kolozsvár, 1948. Józsa Béla Athenaeum kiadása. 262 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka! |
23 | BÁRD OSZKÁR Teleki László. Dráma 3 felvonásban. H.n. 1936. Minerva. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
24 | BARKI KÁLMÁN - DIENES GÉZA - DR. LANTOS TIBOR - PALLAGI ANTAL - SIPOS MIKLÓS A Magyar Elektrotechnikai Egyesület története. Eger, 2000. Csathó és Társa Nyomdaipari Kft. 164 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, mind az öt szerző aláírásával! |
25 | BARÓTI-SZÁNTÓ Költők barátja. Tevan Andor emléke. Bp. 1979. Európa. 162 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
26 | BARTA ISTVÁN Kossuth Lajos az utolsó rendi országgyűlésen 1847/48. Bp. 1951. Akadémiai Kiadó. 772 p. Kiadói félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
27 | BARTHA LÁSZLÓ-HALLER ISTVÁN Csángóföldi tragédia. Debrecen, (1991) Nemzetközi Transsylvania Alapítvány, 43 p. Képekkel! Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BARTHELEMY Az ifjú Anarcharszis utazása Görögországban. A bévett időszámítás előtt a negyedik század közepén. Francziából fordította: Deáky Filep Sámuel. Első kötet. Kolosvárban, 1820. A Ref. Koll. betűivel. Fűzve, kötés nélkül, viseltes állapotban. |
29 | BAUMGARTEN, ANDREAS Álmoskönyv. Az álomfejtés lexikon. Ford.: Rátkai Ferenc. Bp. 1997. Helikon. 307 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
30 | BECSEK GÁBOR Tájak, ízek, örömök. Sibin, 1985. Revista Transilvania. 216 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
31 | BEJLIN, A. Arkagyíj Rajkin. Moszkva, 1965. Művészeti kiadó. 149 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
32 | BEKSICS GUSZTÁV A román kérdés és a fajok harcza Európában és Magyarországon. Bp. 1895. Athenaeum. VIII. 241 p. Korabeli, bordázott gerincű, félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel. Hátsó szennylap szakadt, egy-két lap szélén kis vízfolt nyomokkal! Nagyon ritka! |
33 | BELLOC, HILAIRE A cárnő smaragdja. Regény. Ford.: Pogány Kázmér. Bp. é.n. Palladis Rt. 152 p. Fűzve, kiadói ill. kopottas papírborítóban. |
34 | BENDEFY LÁSZLÓ A magyarság kaukázusi őshazája. (Gyertyán országa). Bp. 1999. Dr. Bendefy István. 509 p. XL t. Reprint! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
35 | BENEDEK ISTVÁN Lélektől lélekig. Bp. 1970. Magvető. 533 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
36 | BENHAMON-HUET, JUDITH A művészet mint üzlet. A műkereskedelem és az aukciók világa. Ford.: Kazsik Katalin. Bp. 2002. Glória Kiadó. 127 p. Kiadói ill. kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
37 | BEÖTHY ZSOLT A névtelenek. Elbeszélések és rajzok. Bp. 1875. Franklin. 235 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
38 | BERKÓ PÁL - FEHÉR BÉLA Ki mit gyűjt? Bp. 1980. Gondolat. 254 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
39 | BERTA GYÖRGY XVI. Lajos szerentsétlen Frantzia király életének le-írása. Magyarra fordította: B.Gy. Bétsben. 1794. 1 metszet. 366 p. 2 sztl.lev. Kartonkötésben, gerince javított, pótolt! |
32000 | ||
40 | BERTHA KELEMEN Magyarok és svédek. Bp. 1946. Teleki Pál Tud. Intézet. 168 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
41 | BERTÓTI ISTVÁN DR. Az őz és vadászata. Szerk.: dr. Berdár Béla. Bp. 1983. Mezőgazdasági. 174 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
42 | BESSENYEI GYÖEGY Tariménes utazása. I. kiadás(?). Szatirikus állambölcseleti regény 1804. Bp. 1930. Berzsenyi Dániel Reálgimnázium. 438 p. 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, régi könyvtári pecsétekkel! |
43 | BEYER FÜLÖP A marosvásárhelyi ág. hitv. ev. egyház keletkezése és százéves története. Marosvásárhely, 1929. Presbíterium. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
44 | Bibliai nevek és fogalmak. Bp. 1988. Primo Kiadó. 301 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
45 | BIELINSKI, SONIA A Tarot. Bp. 1998. Lárky Bt. 227 p. /A kártyavetés művészete III./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
46 | BIERBAUER VIRGIL A régi Buda-Pest építészete. Bp. 1920. Pfeifer Ferdinánd. 16 p. 48 képpel! Fűzve, kiadói, kissé viseltes ill. papírborítóban. |
47 | BÍRD, R. E. Egyedül. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp. é.n. Stádium. 252 p. Kiadói félvászon kötésben. |
48 | BOD PÉTER Szent Hilárius. Bp. 1987. Szépirodalmi, 283 p. /Magyar Ritkaságok/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
49 | Bogár Imre a híres haramiavezér története vagy a zsandárvilág áldozata. Bp. é.n. Bíró Albert. 32 p. /Magyar mesék és ifjúsági olvasmányok könyvtára 14. sz./. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, borító jobb alsó sarkán hiánnyal, hátsó borító hiányzik. |
50 | Bonaparte Napoleon emlékiroda. A magyar Napoleon irodalom legrégibb, egykorú kéziratos lelete 1815-1915. Sajtó alá rendezte: dr. Huttkay Lipót. Bp. 1915. Szilágyi Miklós. " Magyar vállalkozás" könyvkiadása. 238 p. 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva. |
51 | BORHIDI ATTILA DR. Kubában térképeztünk. Bp. 1974. Gondolat. 244 p. Képekkel! Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
52 | BORI IMRE - KÖRNER ÉVA Kassák irodalma és festészete. Bp. 1988. Magvető. 250 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
53 | BOROS JÁNOS A Kaukázus - a népek hegye. Bp. 1980. Gondolat. 541 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
54 | Borsod. Szerk.: Paulovics Ágoston. Bp. é.n. Idegenforgalmi és Propaganda. 146 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
55 | BORZA, AL. Die siebenbürgische " Heide" . Sibin, 1944. Centrul de studii si cencetari priritoare la Transilvania, 38 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
56 | BOZSIK VALÉRIA Különleges zöldségételek. Harmadik kiadás. Bp. 1987. Mezőgazdasági Kiadó. 277 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
57 | BOZSÓKY PÁL GERŐ Keresztes hadjáratok. Szeged, 1996. Agapé Kft. 343 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
58 | BÖNGÉRFI JÁNOS Kádár Pali, a kis magyar Robinson. Egy képmelléklettel. Bp. 1898. ifj. Nagel Otto. 181 p. Kiadói viseltes, kopott, ill. félvászon kötésben, néhány lap kijár! |
59 | BREHM, BRUNO A háborúra fel kell készülni. I-II. Ford.: Fenyő László. Bp. 1938. Grill Károly. 275 p. 296 p. Kiadói aranyozott, kopott vászonkötésben. |
60 | BREZNYIK JÁNOS A selmecbányai Ágost. Hitv. Evang. Egyház és Líceum története. Első-második-harmadik füzet. Selmecbányán, 1883. Joerges Ágost özv. ill. 1889. Joerges Ágost özv. és fia. 364 p. 2 sztl.lev. 475 p. IV. Amatőr félbőr, ill. Kiadói papírborítóban. Gerince javított. |
18000 | ||
61 | A budai krónika, a legrégibb hazai nyomtatványnak a M.N. múzeum könyvtárában levő példánya után készült lenyomata. Bevezető tanulmányt írta: Fraknói Vilmos. Bp. 1900. Ranschburg Gusztáv. 34 p. 67 sztl.lev. (A Chronica Hungarorum, Budae, 1473 hasonmása). Modern, aranyozott bőrkötésben. |
24000 | ||
62 | Budapest székesfőváros hivatalos címtára, 1914. Bp. 1913. Házinyomda. 1008 p. Kiadói, kopott, gerincén javított, pótolt félvászon kötésben. |
63 | Budapest székesfőváros közigazgatási címtára, 1947. Különlenyomat. Bp. 1947. Nádor Jenő. 113 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
64 | Budapest társadalmának és gazdaságának száz éve. 1872/73-1972. Bp. 1972. Közg. és Jogi. 278 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Harántalakú! |
65 | Budapest. Képes Album. Bp. (1970). Corvina. 137 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
66 | A Budapesten akkreditált diplomáciai testület tagjainak névsora. Bp. 1970. Április. Külügyminisztérium Protokol Osztály. 194 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
67 | Budapesti zsebkalauz. Szerk.: Székely László. Bp. 1959. Közdok. 352 p. 1 térképmell. Kiadói félvászon kötésben. |
68 | BUDAY GÉZA A Lord. Egy vizsla megható története. Vadász Endre rajzaival. Bp. é.n. Franklin. 88 p. 2 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
69 | BUDAY TIBORNÉ MOSONYI KLÁRA Dorogról a dorogiaknak. Dorog, 1972. Nagyközségi Tanács V.B. 249 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megjelent 1500 pld-ban. |
70 | BUKSBAZEN, LYDIA Yente. Egy kelet-európai zsidó család igaz története. Bp. (1990) Primo kiadó. 180 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
71 | BULLA BÉLA Az Alföld. Bp. 1940. Magyar Szemle. 79 p. /Kincsestár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
72 | BUNTA, MAGDA Az erdélyi habán kerámia. Bukarest, 1973. Kriterion. 105 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
73 | BURIÁN JÁNOS Latin-magyar szótár. Második, javított kiadás. A középiskolák számára. Bp. 1908. Franklin. 847 p. Amatőr félvászon kötésben. |
74 | BYRON Don Juan. Ford.: Ábrányi Emil. Második rész. Bp. 1906. Lampel R. VIII. 362 p. /Remekírók Képes Könyvtára/. Kiadói aranyozott, díszes, liliomos vászonkötésben. |
75 | Carlo Goldoni emlékezései. Ford.: Gera György. Bp. 1963. Gondolat. 534 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
76 | CASTIGLIONE LÁSZLÓ Pompeji. Bp. 1973. Corvina. 153 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
77 | CERAM, C.W. A régészet regénye. III. bővített kiadás. Ford.: Gottschlieg Ferenc. Bp. 1975. Gondolat. 382 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
78 | CHURCHILL, W.S. A második világháború 1-2. Ford.: Betlen János. Bp. 1989. Európa. 648 p. 771 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. (2 db). |
79 | COLLOTTI, ENZO A náci Németország. A Weimar-i Köztársaságtól a hitleri birodalom bukásáig. Bp. 1983. Gondolat. 385 p. /Studium Könyvek 5./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
80 | CROMPTON, PAUL Taj Csi. A kínai hagyomány ajándéka. Bp. 1994. Édesvíz kiadó. 206 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
81 | CS. SZABÓ LÁSZLÓ A kígyó. Bp. é.n. Franklin. 169 p. Kiadói félvászon kötésben. |
82 | CSÁTH GÉZA Napló. 1912-1913. Szekszárd, 1989. Babits Kiadó. 150 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
83 | CSATHÓ KÁLMÁN Ezernyolczszázhuszonöt. Elbeszélések. Bp. é.n. Singer és Wolfner. 94 p. /Szép Könyvek 2./. Kiadói kartonkötésben. |
84 | CSIKVÁRI JÁKÓ A tisztviselő-életből. Rajzok és elbeszélések. Bp. 1901. Elek Lipót. 235 p. Amatőr félvászon kötésben. |
85 | CSOBAJSZAN, H. A mongol népi forradalom történetének rövid vázlata. Bp. 1953. Szikra. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
86 | Csontos Siegfried - A szép Meluzina, Képekkel. Pest. é.n. Heckenast Gusztáv. 135 p. /Mesekönyv III./. Amatőr félvászon kötésben, képekkel. Korabeli beírásokkal! |
87 | CSURKA ISTVÁN A ló is ember. Bp. 1968. Szépirodalmi. 318 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
88 | CSŰRÖS ZOLTÁN Számok csodavilága. Nemes Török János rajzaival. Bp. é.n. Athenaeum. 142 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
89 | D. KENESE ERZSÉBET Vérbulcs. Regény. Bp. é.n. Stádium. 321 p. Kiadói kissé kopott félvászon kötésben. |
90 | D. KOVÁCS SÁNDOR Bocskay István a szabadsághős és békeszerző fejedelem. Második kiadás. Bp. 1922. Luther Társaság. 46 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
91 | Dainák. Lett népdalok. Válogatta és fordította: Rab Zsuzsa. Bp. 1988. Európa. 83 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
92 | DARNAY-DORNYAY BÉLA - DR. ZÁKONYI FERENC Balaton. Utikalauz. Bp. 1957. Sport Lap- és Könyvkiadó. 288 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
93 | DARVAS SZILÁRD Ugyanaz viccben. Bp. é.n. Athenaeum. 106 p. Amatőr vászonkötésben. |
94 | DAVIES, PAUL Egyedül vagyunk a Világegyetemben? A Földön kívüli élet felfedezésének filozófiai következményei. Bp. 2001. Vincze Kiadó Kft. 153 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
95 | DEFOE (HANS W. HOFF) Robinson. Mit 8 Farbentafeln und 57 Zeichmingen von Otto Barschmann. Einsiedeln/Köln. 1942. Benzinger et Co. 310 p. Kiadói, gerincén javított vászonkötésben. |
96 | DÉNES ISTVÁN DR. A földreform Magyarországon és a földreform jelentősége. Bp. 1923. Globus. 85 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
97 | DENISON GYÖRGY A lovasság története a legrégibb időktől a jelenkorig. Ford.: Szeles Dénes. Bp. é.n. Dürer ny. 435 p. Számozott: 1199 sz. Az 1884-es kiadás reprintje! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
98 | DIMITROV-SZOKODI DÁNIEL DR. Georgi Dimitrov. Kossa István előszavával. Bp. (1949) A Magyar-Bolgár Társaság kiadása. 92 p. Fényképekkel! Kiadói félvászon kötésben. Dedikált! Ritka! |
99 | DIVALD KORNÉL Magyarország művészeti emlékei. Bp. 1927. Kir. Magy. Egy. Ny. 255 p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. |
100 | DJILAS, MILOVAN Tito. Kritikai életrajz. H.n. é.n. k.n. 145 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
101 | DÓCZI LAJOS Utolsó szerelem. Történeti vígjáték négy felvonásban. Bp. é.n. Grill Károly. 12 p.-204 p-ig, első 4 levél hiányzik. Kiadói, ill. aranyozott vászonkötésben. |
102 | DOMOKOS JÓZSEF DR. Kivételes hatalom és rögtönbíráskodás a Horthy uralom alatt. Bp. 1946. Athenaeum. 63 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
103 | DOMOKOS KÁLMÁN Az építkező gazda. Utasítás ló-, szarvasmarha, juhistállók és sertés-ólak építésére, 23 rajzzal. Kolozsvár, 1904. Ajtai K. Albert. 55 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
104 | DOMOKOS PÁL PÉTER A moldvai magyarság. Bp. 1987. Magvető. 605 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
105 | DOMONKOS ISTVÁN A kard joga s a többi elbeszélések. Szombathely, 1917. Nemzedékek Irodalmi Vállalat Kiadása. 58 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
106 | DOYLE, CONAN Mi a spiritizmus? Az új kinyilatkoztatás. Ford.: Révay József. Bp. 1922. Kultúra. 87 p. Kiadói kartonkötésben, gerince megerősített! |
107 | DUBY G. - LARDREAU GUY Párbeszéd a történelemről. Bp. 1993. Akadémia. 187 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
108 | DÜMMERTH DEZSŐ Irástudók küzdelmei. Magyar művelődéstörténeti tanulmányok. Bp. 1987. Panoráma. 407 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papírborítóban. |
109 | Egy asszony öt férje. Eszkimó történetek. Ford.: Székely Katalin. Bp. 1957. Európa. 106 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. Lapok első sarkai hullámosak! |
110 | Egy elszánt háziasszony diétájának elképesztő titka. H.n. é.n. k.n. Aranyozott vászonkötésben. |
111 | Egyházi törvények. Az Evangélion szerint reformált magyarországi keresztyán egyházban. Közzéteszi: Tóth Sámuel. Debreczen, 1882. Városi Könyvnyomda. 108 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
112 | Elbeszélés Napoleon háborús korából. Bp. é.n. Rozsnyai Károly kiadása. 86 p. 1 sztl.lev. Kiadói, festett, ill. vászonkötésben. Címlap hiányzik! |
113 | Életek és korok. I-VIII. kötet. Fekete Lajos: Szülejmán szultán. Benda Kálmán: XII. Károly. Makkai László: Angliai Erzsébet. Niederhauser Emil: I. Péter. Wittman Tibor: II. Fülöp. Frantisek Smahel: Podjebrad György. Köpeczki Béla: XIV. Lajos I-II. Kiadói vászonborítóban, kiadói tokban. |
114 | ELMER ISTVÁN Börtönkereszt. Börtönviselt katolikusok visszaemlékezései. Bp. 1994. Várszegi Asztrik. 224 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
115 | Elsőáldozók könyve. Bp. 1986. Szent István Társulat. 255 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
116 | Emléklapok a régi Magyarországról. Összeállította: Száraz Miklós György. Bp. 1991. Pannon Könyvkiadó. 403 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
117 | EMŐDI GYULA Emlékezés egy forradalmárra. (Münnich Ferenc kötődései Borsod-Abaúj-Zemplén megyéhez). Miskolc, 1989. Münnich Ferenc Társaság. 89 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Megjelent: 1000 pld! |
118 | ENYEDI GYÖRGY Gismunda és Gisguardus szép históriája. Közzéteszi: Varjas Béla. Kolozsvár, 1942. Minerva Rt. 81 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
119 | EÖRDÖGH TIBOR Vadászok nyelvén. Bp. 1976. Mezőgazdasági. 193 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
120 | Erdély északi része és a székelyföld. Bp. é.n. Orsz. Magy. Idegenforgalmi Hivatal. 24 sztl.lev. Képekkel! Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
121 | Erdély kis turistakalauza. Összeállította: Dr. Tulogdy János. Bp. é.n. Eggenberger. 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
122 | Erdélyi magyar évkönyv. A kisebbségi magyar polgár kézikönyve. Szerk.: Kacsó Sándor. Brassó, 1937. Brassói Lapok és a Népujság kiadása. 220 p. (utolsó 4 lev. másolt). Tűzve, amatőr papírborítóban. |
123 | ERDÉLYI TIBOR DR. Vasúti épületek. Bp. 1983. Műszaki. 371 p. 73 képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Ritka! |
124 | Erdélyi tudományos füzetek. Dr. György Lajos: A francia hellénizmus hullámai az erdélyi magyar szellemi életben. (1930/22 sz.) Dr. Gyalui Farkas: A Döbrentei-pályázat és a Bánk-bán (1931/32. sz.) Demény István Pál: A Szent László legenda és Molnár Anna balladája. (1992/212. sz.). Kolozsvár. Tűzve, ill. Fűzve. |
125 | Erzsébetváros. Szerk.: Tímár Andor. Bp. 1970. VII. ker. Tanács VB. 362 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
126 | ETHERTON P.T. A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. 43 képpel. Bp. é.n. Franklin. 262 p. 1 sztl.lev. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben. |
127 | Az európai irodalom képeskönyve. A kezdetektől Shakespeare-ig. Összeállította: Kulcsár Péter. Bp. 1989. Helikon. 313 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
128 | Europica Varietas avagy Szepsi Csombor Márton. Jegyzetekkel ellátta: Szeremlei László. Kolozsvár, 1943. András László. 205 p. Fűzve, papírborítóban. Reprint! |
129 | FÁBIÁN GYULA Hej Rákóczi, Bercsényi, Bezerédj! Horváth Jenő rajzaival. Bp. é.n. Magyar Könyvbarátok. 316 p. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
130 | FALUDY ANIKÓ Bizánc festészete és mozaikművészete. Bp. 1982. Corvina. 62 p. 48 t. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
131 | FARAGÓ LÁSZLÓ Kolumbus Kristóf élete. Bp. 1916. Eisler G. 96 p. Kiadói ill. kartonkötésben, gerince javított, pótolt! |
132 | FARKAS IMRE A három csengődi fiú. I. kiadás. Regény. Bp. 1931. Nyíl Szépirodalmi Hetilap. 16 p. Rajzokkal. |
133 | FARKASHÁZY TIVADAR Tévések vígjátéka. Bp. 1989. Új Idő Kft. 229 p. Aláírt! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
134 | FARRÉRE, CLAUDE Ópium-mámor. (Fumée d opium) Ford.: Komjáthy Aladár. Bp. 1921. Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Rt. 193 p. Amatőr kopottas vászonkötésben. |
135 | FÁTU-SPALATELU A Vasgárda. Fasiszta tipusú terrorszervezet. Ford.: Barabás Sándor. Bucuresti, 1971. Pk, 415 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
136 | FEHÉR GÉZA IFJ. - PARÁDI NÁNDOR Esztergom - Szenttamáshegyi 1956. évi törökkori kutatások. Különnyomat! H.n.(1960) Képzőművészeti Alap. 35 p-44 p-ig. 2 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
137 | FEHÉR JENŐ Időjós állatok és növények. Bp. 1943. Athenaeum. 140 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. kissé viseltes papírborítóban. |
138 | Fehér virág és fehér virágszál. Magyardécsei népmesék. Mesélte: Balla János. Gyűjtötte: Balla Tamás. Cseh Gusztáv rajzaival. Bukarest, 1978. Kriterion. 245 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
139 | Fejezetek a magyar gazdasági kamara történetéből. Bp. 1989. MTI Kiadó. 247 p. Kiadói aranyozott műbőrkötésben. Reprint! |
140 | FEJTŐ FERENC Érzelmes utazás. I. kiadás. Székely-Kovács Olga rajzaival. Bp. é.n. Pantheon. 248 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
141 | FEKETE JÁNOS A környezet és az érdeklődés. Kolozsvár, 1942. Szerző, 82 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
142 | FELVINCZI TAKÁCS ZOLTÁN Dürer. Száz szövegbe nyomott képpel és nyolc melléklettel. Bp. 1909. Lampel R. 182 p. Amatőr aranyozott vászonkötésben. |
143 | FENINI, CAESAR Az olasz irodalom rövid története. Ford.: Zigány Árpád. Bp. 1894. Franklin. 271 p. /Olcsó Könyvtár 865-868. sz./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
144 | FODOR ISTVÁN Kántorné az első magyar tragikai hősnő. Marosvásárhely, 1933. Marosmenti Élet kiadása. 84 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
145 | FOLYÓIRAT! Bányászati és Kohászati Lapok. Felelős szerk.: Jakoby László. Bp. 1943. 5., 6., 7. számok! Tűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
146 | FOLYÓIRAT! Erdélyi Helikon. Szerk.: Kós Károly. (Dsida Jenő halála, hátrahagyott verseiből). Bp. 1938. 7. szám. Augusztus-Szeptember. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
147 | FOLYÓIRAT! Magyar Építőművészet. 1943. Augusztus. Szerk.: vitéz Irsy László. Bp. 1943. Athenaeum. 170-196 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, vízfolt nyomaival. |
148 | FÓNAGY IVÁN A mágia és a titkos tudományok története. Bp. 1989. Tinódi. 479 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. Az 1943-as kiadás hasonmása! |
149 | FORESTER, C.S. A tábornok. Regény. Ford.: Neményi Imre. Bp. é.n. Béta. 217 p. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott, hiányos ill. papír védőborítóban. |
150 | FORRÓ PÁL A szenvedély - A megölt szerelem. Regény. Bp. é.n. Rozsnyai Károly. 263 p. /F.P. Munkái, Gyűjteményes Díszkiadás/. Kiadói ill. aranyozott, díszes egészvászon kötésben. Erotikus mű! |
151 | Fortunatus és Magelóna históriája. Bp. 1984. Szépirodalmi. 305 p. /Magyar Ritkaságok/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
152 | Föld, kenyér, szabadság. Dalokban. Bp. 1945. " Szikra" , 40 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
153 | FRANK JOSEF Vadnyugat uttörői. Ford.: Máthé György. 19 képpel, 2 térképpel. Bp. é.n. Athenaeum. 166 p. 1 sztl.lev. /Ismeretlen világok/. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
154 | FREY, HANS Az akvarista kislexikona. (Az eddig importált díszhalak tenyésztésének leírásával). Bp. 1970. Gondolat. 786 p. Kiadói vászonkötésben. |
155 | FÜLÖP ÁRON Attila fiai. III. Csaba. Költői elbeszélés tíz énekben. Bp. 1908. Athenaeum. 165 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Felvágatlan! |
156 | GAÁL MÓZES Ezeréves multunkból V. füzet. Történetek, jellemképek és rajzok. Pozsony-Bp. é.n. Stampfel Károly. 48 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
157 | GARAMI ERNŐ Forrongó Magyarország. Emlékezések és tanulságok. Leipzig-Wien, 1922. Pegazus kiadás. 243 p. Amatőr vászonkötésben, fénymásolt eredeti borító a fedélre ragasztva. |
158 | GARAUDY, ROGER A kínai kérdés. Bp. 1968. Kossuth. 218 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
159 | GARAY JÁNOS Válogatott költeményei. Kiadta, bevezetéssel ellátta: Angyal Dávid. Garay Ákos rajzaival. Bp. 1904. Lampel R. XXI. 328 p. /Remekírók Képes Könyvtára/. Kiadói ill. aranyozott, dombornyomású liliomos sorozatkötésben. (Leszik K.). |
160 | GARDENER, METTEW A hatodik kakukkszó. Anno: 2988 (XKZ-4). Bp. 1988. Athenaeum. 62 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka Sci-Fi! |
161 | GÁRDONYI GÉZA Falusi verebek. Hétköznapi történet 3 felvonásban. Harmadik kiadás. Fehér Anna. Betyár-történet 3 felvonásban. Harmadik kiadás. Bp. é.n. Dante. 132 p. 67 p. (Gárdonyi G. munkái). Kiadói aranyozott, festett (sárga) vászon sorozat kötésben. |
162 | GÁRDONYI GÉZA Láthatatlan ember. Regény. Bp. é.n. Dante. 375 p. /G.G. Munkái/. Kiadói (zöld) egészvászon sorozatkötésben, borító hátul elvált! |
163 | GAZDA JÓZSEF Gazdáné Olosz Ella. Bp. 1994. Kriterion-Püski. 80 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
164 | GAZDA JÓZSEF Így tudom, így mondom. A régi falu emlékezete. Bukarest, 1980. Kriterion. 370 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
165 | GENTHON ISTVÁN Magyarország művészeti emlékei. Bp. 1980. Corvina. 474 p. Kiadói vászonkötésben. |
166 | GEORGE, HENRY Haladás és szegénység. Ford: Braun Róbert. Bp. 1914. Athenaeum. 572 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
167 | GERŐ LÁSZLÓ Építészeti műemlékek. Feltárása, helyreállítása és védelme. Bp. 1958. Műszaki. 426 p. Kiadói vászonkötésben, ill. kissé viseltes papírborítóban. |
168 | GHÉCZY-HUGYECZ JÁNOS Tapasztalataim Monte-Carlóban. Harmadik, javított és bővített kiadás. A kaszinók gazságai. Bp. 1933. Szerző. 143 p. Korabeli vászonkötésben. |
169 | A gímszarvas és vadászata. Szerk.: Páll Endre. Bp. 1985. Mezőgazdasági. 214 p. Kiadói vászonkötésben. |
170 | Goethe költeményei. Ford.: Dóczi Lajos. Bp. 1907. Lampel R. 324 p. /Remekírók Képes Könyvtára/. Kiadói aranyozott, liliomos díszes kötésben. |
171 | GOLDMAN, NAHUM Izraelnek felejteni kell. H.n. é.n. k.n. 141 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
172 | GORELIK, J. A Sztálin-díjas. Bp. 1950. Szikra, 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
173 | GOVRIK ELEMÉR Sikon. Versek. Bp. 1942. Hungária. 82 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, felső borítón foltos! Dedikált! |
174 | GRANASZTÓI PÁL Ember és látvány városépítészetünkben. Bp. 1972. Akadémiai. 271 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
175 | GRIGOROVICI TATJANA Az osztályharc. Ford.: Brandstein Illés. Bp. 1919. Szocialista-Kommunista munkások Magyarországi Pártja. 30 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
176 | GROSICS GYULA Így láttam a kapuból. Bp. 1963. Sport. 223 p. /Színes Sportkönyvtár/. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, gazdag fényképanyaggal. |
177 | GRUNER JÁNOS A legujabb és legbiztosabb patkány-, egér-, hernyó-, moly-, bolha-, légy-, szúnyog és poloskaírtó. Csalhatatlan szerek - Egy toldalékkel. Kassán, 1836. Werfer Károly betűivel. 92 p. 1 sztl.lev. Kartonkötésben, címlapja pótolt. |
28000 | ||
178 | GULYÁS ELEK Guzmics Izidor és Kazinczy Ferencz közti levelezés 1822-től 1831-ig. Esztergomban, 1860. Horák Egyed. 282 p. Fűzve, kiadói, kissé viseltes papírborítóban, hátsó borító hiányzik. |
179 | Gyáripari és bányászati kollektív keretszerződés. Az 1949. évre. Bp. 1949. Szakszervezeti Tanács. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
180 | GYARMATI BÉLA A világdráma utolsó felvonása. Az Apokalipszis megrázó jelenetei 44 egész oldalas képpel, 5 táblázattal. Bp. é.n. Élet és Egészség Kiadása. 255 p. Fűzve, kiadói javított, pótolt papírborítóban. |
181 | GYELLAI DOMOKOS Falusi színház. Cluj-Kolozsvár, 1928. Minerva. 64 p. 1 sztl.lev. Amatőr, kopottas félvászon kötésben. |
182 | GYULAI PÁL Emlékbeszédek. Buda-Pest, 1879. Franklin. 324 p. Amatőr félvászon kötésben. |
183 | GYURKOVICS MÁTYÁS Néhány szó az ugynevezett polgári házasságról. Pest, 1870. Lonkay A. 15 p. Amatőr papírborítóban. |
184 | HAJDÚ JÓZSEF Ipari táj. Bp. é.n. Sik Kiadó. 85 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
185 | HALÁCSY ENDRE A Budapesti Nemzeti Színház műszaki berendezései. Az 1965. április 23-án felrobbantott színház műszaki berendezéseinek dokumentuma. Bp. 1937. Magyar Elektrotechnikai Egyesület. 39 p. Képekkel! Tűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
186 | HALÁSZ GYULA Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkitól napjainkig. Bp. 1936. Grill K. 191 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva! |
187 | HALÁSZ GYULA Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp. 1936. Grill K. 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
188 | HANKÓ BÉLA Magyar háziállataink. Bp. 1943. Magyar Szemle. 78 p. /Kincsestár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
189 | HANSEN, ERIK Az aranyfolyó országa. Leidenfrost Sándor eredeti rajzaival. Bp. 1923. Athenaeum. 128 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
190 | HARKÁNYI EDE Babonák ellen. Kísérlet az erkölcsi világ gazdasági alapjainak meghatározására. Bp. 1907. Grill Károly. 305 p. /Társadalomtudományi Könyvtár/. Kiadói(?) kopottas vászonkötésben. |
191 | HAVAS ISTVÁN Nyirfakisasszony. Bp. 1932. Singer és Wolfner. 82 p. 3 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Dedikált! |
192 | HEGYI BÉLA A dialógus sodrában. Beszélgetések kortársainkkal. Bp. 1979. Magvető. 471 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
193 | HEINLEIN, ROBERT Őrjárat a világűrben. Ford.: ifj. Stadler Aurél. Clifford Geary és Mirko Szojnics rajzai. Ujvidék, 1953. Budutynoszt nyomda. 246 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói (fénymásolt) ill. papírborítóban. Nagyon ritka! |
30000 | ||
194 | HERANUS GÉZA Halley üstököse és a zöld vitézek. Fiume, 1910. " Mercur" Könyvnyomdai Műintézet. 94 p. 1 sztl.lev. 8 sztl.lev. (Hirdetések). Kiadói aranyozott, kopott vászonkötésben, gerincén fölül és alul kisebb hibákkal. A könyvtest elvált a kötéstől, néhány lap foltos. Rendkívül ritka! |
30000 | ||
195 | HERCZEG FERENC Napváros. A Milo-i Vénusz karja. Napnyugati mesék. Bp. 1925. Singer és Wolfner. 227 p. 169 p. 36 p. 262 p. 1 sztl.lev. /Gyűjteményes díszkiadás./. Kiadói aranyozott vászonkötésben. (3 db). |
196 | HERCZEG FERENC Ádám, hol vagy? Regény. Bp. 1935. Singer és Wolfner. 189 p. Kiadói vászonkötésben. |
197 | HERCZEGH KÁROLY DR. Személygépkocsi szervízállomások. Bp. 1974. Műszaki. 263 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
198 | Hiedelmek, szokások az alföldön I-II-III. Szerk. Novák László. Nagykőrös, 1992. Arany János Múzeum. 507 p-847 p. 95 p. (Képmellékletek). Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben, ill. fűzve, papírborítóban. |
199 | Hoffmann meséi. Fantasztikus opera három felvonásban, elő és utójátékkal. Zenéjét szerezte: Offenbach Jakab. Szövegét írta: Barbier Gyula. Ford.: dr. Várady Antal, Fáy J. Béla és dr. Radó Antal. Bp. 1900. Müller Károly. 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Libretto! |
200 | HOFFMANN, E.T.A. Brambilla hercegnő. Capriccio Jaques Callot metszeteihez. Ford.: Sárközi György. Bp. é.n. Franklin. 151 p. Számozott: 300/102. sz. Kiadói kopottas kartonkötésben. Ritka! Lapok egy részén fölül vízfolt nyomaival. |
201 | HOFFMANN, E.T.A. Diótörő és egérkirály - Az idegen gyermek. Juhász Andor fordítása. Zádor István rajzaival. Bp. é.n. Béta Irodalmi Rt. 159 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, névbejegyzéssel. |
202 | HOFFMANN, E.T.A. Éjféli mesék. Ford.: Sajó Aladár. Bp. é.n. Franklin. 288 p. /Mindnyájunk Könyvtára/. Fűzve, kiadói, kissé viseltes, foltos papírborítóban. |
203 | Hogyan indítsunk el egy csoportot. KIOE 1938. Bp. 1938. Máté Ernő. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
204 | HOMÉR LAJOS Keleti miniatúrák. Bp. 1943. Officina. 46 p. 32 képpel. Kiadói félvászon kötésben. |
205 | Homeros Iliása. Ford.: Kemenes (Kempf) József. Bp. 1902. Lampel R. XVI. 452 p. /Remekírók Képes Könyvtára/. Kiadói aranyozott, díszes, liliomos vászonkötésben. |
206 | HOPP LAJOS Mikes és világa. Bukarest, 1973. Kriterion. 559 p. 12 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
207 | HORVÁTH ELEMÉR ÉS HORVÁTH MÁRIA Pest-Budáról szóló históriák. (Képekkel). Bp. 1944. Kir. Magy. Egy. Ny. 212 p. Fűzve, kiadói ill. kissé viseltes papírborítóban. |
208 | HORVÁTH J. FERENC Pádua nevezetességei. Sopron, é.n. Tóth Alajos. 252 p. Amatőr vászonkötésben. |
209 | HORVÁTH LÁSZLÓ Isten a nemzetek és a magyarság. Marosvásárhely, 1946. " Turul" , 42 p. Tűzve, borító nélkül! |
210 | HÖRÖMPÖLY IMRE DR. - DR. KUNITZ KÁROLY Különleges automotorok. Bp. 1981. Műszaki. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
211 | HÜBNER SÁNDOR, BÁRÓ Séta a világ körül I-II. Ford.: Dr. Toldy László. Bp. 1884. Ráth Mór. 402 p. 1 sztl.lev. 404 p. 2 sztl.lev. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel. |
212 | Idegen világ. Rajzok és elbeszélések. Szerkesztették és kiadták: Kaposi József - Klinka Teofil. Bp. 1897. Pesti Könyvnyomda. 303 p. Kiadói aranyozott, festett, ill. kaucsuk kötésben, körben aranyozott lapszélekkel. Gottermayer Nándor! |
213 | Igazságot - szertettel. Ghattfelder Gyula élete és munkássága. Szerk.: Zombori István. Bp-Szeged, 1995. Várszegi Asztrik. 203 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
214 | IGNÁCZ RÓZSA Levelek Erdélyből. Második kiadás. " Fogaras, Hunyad, Brassó, Szeben, Torockó, Erdély, amely ujra a miénk." . Bp. 1942. Dante. 160 p. Kiadói vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal! |
215 | ILLÉS JÓZSEF A magyar társadalom és állam szervezete a honfoglaláskor. Bp. 1916. Franklin. 47 p. /Olcsó Könyvtár 997-998. szám/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
216 | ILLÉS SÁNDOR Bakonyi legények. Sobri Jóska regényes élete. Bp. 1975. Móra. 257 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Benkő Sándor rajzaival! |
217 | IMRE SÁNDOR Széchenyi születésének 150. évfordulójára. Bp. 1941. Református Egyház. 53 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
218 | Iszkussztvo Knyigi 1958-1960 3. kiadás. (Könyvművészet). Moszkva, 1962. Művészeti kiadó. 459 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban, gazdag képanyaggal! Orosz nyelven. |
219 | Az iszlám alapelvei. (Világnézet és élet az Iszlámban) Az 1977-es német nyelvű kiadás alapján fordította: Fodor Ná má. Bp. 1992. I.I.F.S.O. 144 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
220 | JAKUBOWSKI - TOMICZEK Polski Fiat 126P. Bp. 1983. Műszaki. 203 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
221 | JERZEWSKI, LEOPOLD Katyn, 1940. Szekszárd, 1990. Babits Kiadó. 62 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
222 | JÓKAI MÓR Akik kétszer halnak meg I-II. Nemzeti kiadás. Regény. Bp. 1909. Révai. 396 p. 278 p. Kiadói aranyozott, ill. vászonkötésben (Gottermayer) első kötet hátsó borítóján kisebb vízfolt nyomával! |
223 | JÓKAI MÓR Szomorú napok. Bp. 1894. Révai. 219 p. /Jókai Mór összes művei/ (Nemzeti Kiadás). Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. |
224 | JÓNAI MÓR A debreceni lunátikus. Bp. 1957. Magyar Helikon. 127 p. Számozott: 200 pld-ból a 151-ik! Kiadói félpergamen kötésben. |
225 | JORDÁKY ALAJOS A márciusi ifjúság. Tanulmány. Kolozsvár, 1945. Józsa Béla Athenaeum Kiadása. 164 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
226 | JUHÁSZ ELŐD Bernstein sztory. Bp. 1983. Zeneműkiadó. 174 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
227 | K. SÁFRÁNY PÉTER A regényírás története rövid vázlatban. M.-Sziget, 1880. Huzly Károly. 72 p. 1 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva. |
228 | K. SEPRŐDI ANNA Andris Meseországban. Gyermek-szindarabok. Sepsiszentgyörgy, 1946. Jókai nyomda Rt. 146 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Lapok meghullámosodtak. |
229 | Kádár János országgyűlési beszámolója a láng-gépgyárban 1969. Dec. 23. Bp. 1969. Kossuth. 36 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
230 | KÁLLAI GYULA A magyar függetlenségi mozgalom. (1936-1945). Bp. 1948. Szikra. 279 p. IV. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
231 | KÁPLÁR LÁSZLÓ Ismerjük meg a numizmatikát. (Pénzek-érmek-gyűjtők). Bp. 1984. Gondolat. 338 p. 3 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
232 | KARASSZON ISTVÁN Az óizraeli vallás. Vázlatok. Bp. 1994. Tillinger Péter (Kőszegen). 136 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
233 | KARCZAG GYÖRGY Zúgó nyilak. Történelmi regény. Győry Miklós rajzaival. Bp. 1970. Móra. 451 p. 2 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. Regény a tatárjárásról! Ritka! |
234 | KARINTHY FRIGYES A másik Kolumbusz és egyéb elbeszélések. Hozzákötve: Lovik Károly: Szergiusz és egyéb történetek. Heltai Jenő: A Vénusz bűnűgy és egyéb elbeszélések. Bp. é.n. Lampel R. 68 p. 62 p. 66 p. Kiadói félvászon kötésben. Kiadói kolligátum! |
235 | KARINTHY FRIGYES Az ezerarcú lélek. Bp. 1916. Légrády. 46 p. /Az Érdekes Újság Karácsonyi melléklete/. Hozzátartozik: Karinthy Frigyes: Lepketánc. Fantasztikum 1 felvonásban. Bp. é.n. Athenaeum. 56 p. Mindkettő fűzve, kiadói papírborítóban. |
236 | KARINTHY FRIGYES Gyilkosok. I. kiadás! Novellák. Bp. é.n. Dick Manó. 178 p. 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
237 | KARINTHY FRIGYES Így írtok ti. Bp. é.n. Athenaeum. 373 p. /K. Frigyes munkái I./. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
238 | KARINTHY FRIGYES Mennyei riport. Regény. Bp. 1937. Nova. 240 p. Kiadói aranyozott, festett, ill. vászonkötésben. |
239 | KÁRPÁTI ENDRE A magyarországi alkoholizmus elleni küzdelem múltjából. Bp. 1979. Medicina. 468 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
240 | Kassa. Idegenforgalmi ismertető. 1943. Kassa. 1943. Wiko. 16 sztl.lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
241 | Katonaszociológia. Tanulmányok. Bp. 1980. Zrínyi Katonai Kiadó. 335 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
242 | KAUTSKY KÁROLY Nemzeti állam, imperialista állam és államszövetség. Ford.: Weltner Jakab. Bp. 1915. Népszava. 111 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
243 | KENDE PÉTER DR. Mik vagytok ti, istenek? Orvosi műhibák. Kaposvár, é.n. Hibiszkusz Könyvkiadó Kft. 302 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
244 | KEREKESHÁZY JÓZSEF Apponyi. Huszonnyolc képpel. Bp. 1943. Singer és Wolfner. Kiadói, gerincén javított félvászon kötésben. Ritka mű! |
245 | KERÉKGYÁRTÓ ÁRPÁD DR. A műveltség fejlődése Magyarországban. I. kötet. (889-1301). Bp. 1880. Kilián Frigyes. XI. 559 p. Kiadói vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
7000 | ||
246 | KERESZTURY DEZSŐ A magyar irodalom képeskönve. Bp. 1981. Magyar Helikon - Móra. 330 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
247 | Kétnyelvű klasszikus könyvtár. Maupassant: Két barát. Balzac: A hóhér. France: A kis ólomkatona. Zola: A macskák paradicsoma. France: Miasszonyunk bohóca. Maeterlinck: Egy kis kutya halálára. Maupassant: Párbaj. Tűzve, kiadói papírborítóban. (7 db). |
248 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Az arcképkiállítás képes tárgymutatója. Bp. 1941. Műcsarnok. 30 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
249 | KINCSES KÁROLY A fotográfus, építész, festő Vydareny Iván. Bp. 2000. Magyar Fotográfiai Múzeum. 155 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
250 | A Királyi Magyar Természettudományi Társulat évkönyve 1944-re (Stella-Almanach) Naptárral és csillagászati táblázatokkal. Bp. (1943.) Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
251 | Kis enciklopédia. A tudományok és művészetek összefoglalása. Szerk.: Dormándi László. Bp. é.n. Pantheon. 706 p. Kiadói félvászon kötésben. |
252 | KISFALUDI STRÓBL ZSIGMOND Emberek és szobrok. Bp. 1969. Képzőművészeti Alap. 237 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
253 | KISS DÉNES Galántai láncok. Kisesszék, publicisztikák. Miskolc, 2000. Felsőmagyarországi kiadó. 183 p. Dedikált! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
254 | KISS J. JÓZSEF Tavasz. Bp. 1948. Magyar Művészeti Tanács. 95 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Készült: 800 pld! Dedikált! |
255 | KISS LAJOS Földrajzi nevek etimológiai szótára. Bp. 1980. Akadémiai. 727 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
256 | Kisvárda 90. Tanulmányok. Szerk.: Fehérvári Béla. Kisvárda, 1991. Önkormányzat. 296 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Megjelent: 700 pld! |
257 | KISZELY GÁBOR A szabadkőművesség. História, titkok, szertartások. Bp. 1999. Korona Kiadó. 178 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
258 | KLJONOV, A.V. A könyvtáros vezérkönyve. Gyakorlati útmutató városi, falusi és üzemi könyvtárak részére. Bp. 1949. Uj Magyar Könyvkiadó. 202 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
259 | KOBLANCK, DR. A nőgyógyászat zsebkönyve. Harmadik, bővített és javított kiadás. Ford.: Kubanyi Endre dr. és Fratrits Jenő dr. Bp. 1922. Szent István Társulat. 312 p. Kiadói (?) vászonkötésben. |
260 | KODOLÁNYI JÁNOS Baranyai utazás. Bp. 1941. Bolyai Akadémia. 110 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
261 | " Kolozsvári talentumok" Kolozsvári református kollégium öregdiákok kiadása. Diáktalálkozói beszédek. Miskolc, é.n. Ludvig István. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
262 | KOMJÁTHY ISTVÁN Szürke Nyúl országa. Reich Károly rajzaival. Bp. 1954. Ifjúsági Kiadó. 82 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
263 | KORMOS VALÉRIA A végtelen foglyai. Magyar nők szovjet rabságban. 1945-1947. Bp. é.n. Kairosz Kiadó. 122 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
264 | KORNAI ISTVÁN Tündér Ilona és Argirus. Költemények. Bp. 1941. A Magy. Nemz. Irod. Társ. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
265 | KOROKNAI ÁKOS A Ganz Műszer Művek története. Bp. 1975. Ganz Műszer Művek. 238 p. Kiadói vászonkötésben, gazdag képanyaggal. |
266 | KOROM MIHÁLY A magyar fegyverszünet. 1945. Bp. 1987. Kossuth. 206 p. /Négy évtized/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
267 | KÓS KÁROLY " Kőből, fából házat . igékből várat" . (In memoriam Kós Károly 1883-1983). Bp. 1983. Magvető. 299 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
268 | KÓS KÁROLY DR. Népélet és néphagyomány. Tíz tanulmány. Bukarest, 1972. Kriterion. 273 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
269 | KÓS KÁROLY DR. - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978. Kriterion. 316 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
270 | KÓSA CSABÁNÉ DR. Műszaki rajz 83. Bp. 1984. Műszaki. 298 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
271 | KÓSA LÁSZLÓ - FILEP ANTAL A magyar nép táji-történeti tagolódása. Bp. 1978. Akadémiai. 230 p. /Néprajzi tanulmányok/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
272 | Kossuth Lajos 1848. Július 11-iki beszéde a haderő megajánlása ügyében. Bp. é.n. Lampel R. 36 p. /Magyar Könyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban, részben felvágatlan. |
273 | Kossuth Lajos és a bosszúálló nő. Elbeszélés a szabadságharczból. Bp. 1908. Rózsa Kálmán és neje. 32 p. /R.K. és neje Népkönyvtára III. évf. 8 szám/. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, megkímélt állapotban. |
274 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Felebarátaim. Bp. 1943. Nyugat Kiadó. 278 p. /K.D. Hátrahagyott Művei IX/. Kiadói félvászon kötésben. |
275 | KOTSIS ENDRE DR. Istállók építésének újabb módjairól. Különlenyomat! Bp. é.n. Egyetemi ny. 24 p. 1 mell. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
276 | KOVÁCS ILLÉS Faanyagismerettan. Bp. 1979. Mezőgazdasági. 381 p. XVI t. Kiadói festett, feliratos kartonkötésben. |
277 | KOVÁCS M. MÁRIA Liberalizmus - radikalizmus - antiszemitizmus. A magyar orvosi, ügyvédi és mérnöki kar politikája 1867 és 1945 között. Bp. 2001. Helikon. 178 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
278 | KÖRMENDI GÉZA Tata és Tóváros története a két világháború között. Tata, 1998. Városi Önkormányzat. 125 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, új állapotban! Készült 500 pld-ban! |
279 | Környezeti kár - gazdasági veszteség. A Balaton-régió vizsgálata alapján. Veszprém, 1982. MTA Veszprémi Akadémiai Bizottsága. 211 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
280 | KROPOTKIN PÉTER Kölcsönös segítség mint természettörvény. Teljes kiadás. Ford.: Dr. Madzsar József. Bp. 1924. Népszava. 226 p. Amatőr félvászon kötésben. |
281 | KUNZE, WOLFGANG A sörfőzés és a malátázás technológiája. Ford.: Hrotkó Károly. Bp. 1983. Mezőgazdasági. 297 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
282 | L. STODDARD Lázadás a civilizáció ellen. Bp. é.n. Stádium. 216 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. javított papír védőborítóban. |
283 | LAMMEL ANNAMÁRIA - NAGY ILONA Parasztbiblia. Bp. 1985. Gondolat. 611 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
284 | LANTOS LYRA ANTAL DR. Hasznot hajtó tyúktenyésztés kiskátéja. 12 szövegábrával. Bp. 1928. " Pátria" . 192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
285 | LAVELEYE EMIL Kormányformák az ujkori társadalmakban. Ford.: Tóth Lőricz. Bp. 1881. MTA. XVIII. 180 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
286 | LAVISSE ERNŐ Európa politikai történetének átnézete. Ford.: Angyal Dávid. Bp. 1894. Franklin. 164 p. /Olcsó Könyvtár 755-756. sz./. Fűzve, kiadói ill. kopott papírborítóban. |
287 | A legszebb grimm mesék. Ford.: Dávid Margit. Huszonegy eredeti rajzzal. Bp. é.n. Tolnai. 121 p. 3 sztl.lev. Kiadói ill. kartonkötésben, gerince javított! |
288 | LÉNÁRD FERENC A problémamegoldó gondolkodás. Bp. 1978. Akadémiai. 342 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
289 | LENZ JÁNOS " Az egerek hirdetik" . A Hold, a Nap és a bolygók, a tejútrendszer korabeli leírása. Bp. 1936. Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 210 p. 1 csillagtérkép melléklettel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
290 | LESTYÁN SÁNDOR Az ismeretlen Táncsics. Bp. 1945. " Budapest" Irodalmi Intézet. 83 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
291 | LONDON, JACK A büszkeség háza. Ford.: Bartos Zoltán. Bp. 1923. Táltos. 137 p. Kiadói aranyozott, dombornyomású vászonkötésben. |
292 | LONGUS Daphnis és Chloé. Pásztorregény. Színes litográfiákkal (Fritzi Löw). Wien, é.n. Hellas Verlag. 78 p. 1 sztl.lev. Kiadói javított kartonkötésben, régi pecsétekkel, kissé viseltes állapotban! 1000/363. sz. pld! |
293 | LORRE, CHARLES Az elsodort leány. Bp. é.n. Kaland Könyvkiadó. 191 p. Amatőr kopott félvászon kötésben, gerince sérült! Ritka ponyva! |
294 | Lotar Rádáceanu elvtárs jelentése a román munkáspárt szervezeti szabályzatának tervezetéről. H.n. 1948. Román Munkáspárt. 46 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
295 | LUCIEN MURAT HERCEGNÉ Nagy Katalin cárnő szerelmi élete. Ford.: Kállay Miklós. Bp. é.n. Genius. 148 p. 2 sztl.lev. Kiadói, festett, feliratos vászonkötésben. |
296 | LUDWIG, EMIL Napoleon. Ford.: Túróczi József. Bp. é.n. Dick Manó. 606 p. Kiadói, kissé kopott aranyozott vászonkötésben. |
297 | LUKÁCS GYÖRGY Ifjukori művek. (1902-1918). Bp. 1977. Magvető. 892 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
298 | LUSTIG, OLIVER Lágerszótár. Ford.: Szűcs Olga. Kolozsvár-Napoca, 1984. Dácia. 238 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
299 | MACAULAY, T.B. Az angol restauratio vígjátékiról. Ford.: dr. Wirtzfeld Béla. Bp. 1903. Franklin. 89 p. 3 sztl.lev. /Olcsó Könyvtár 1294-1295. sz./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
300 | Magatartás, etikett és protokoll a külkereskedelemben. Összeállította a protokoll osztály. Bp. 1977. Külkereskedelmi Minisztérium. 149 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
301 | Magyar erdészet 1954-1979. Szerk.: Keresztesi Béla. Bp. 1982. Akadémiai. 390 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
302 | A Magyar falu színpada. Borka Géza: A három kívánság. Soós Magda: Kukoricás kézfogó. Gaál Ferenc: Ki tudja jobban a leckét? Bp. é.n. Kultura. 71 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
303 | Magyar farsang. ifj. Ambrózy Ágoston, Bíró Lajos, Gárdonyi Géza és mások szinpadi munkáiból. Összeállította: Szombathy Viktor. Bp. 1942. Magyar Népművelők Társasága. 192 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
304 | A magyar folklór. Szerk.: Ortutay Gyula. Bp. 1979. Tankönyvkiadó. 590 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
305 | A magyar kritika évszázadai I-II-III. Rendszerek. Irányok. Mozgalmak. Összeállították: Tarnai Andor és Csetri Lajos. Bp. 1981. Szépirodalmi. 544 p. 620 p. 350 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. (3 db). |
306 | A magyar papíripar 20 éve. 1948-1968. Bp. 1968. Papíripari Vállalat. 154 p. Kiadói kartonkötésben. |
307 | Magyar-latin kézi-szótár. A középiskola számára. Szerk. Holub M. és Köpesdy S. Bp. 1891. Lauffer Vilmos. 690 p. Kiadói vászonkötésben. |
308 | Magyarok a Kárpátalján. Csukás István, Gyurkovics Tibor, Hernádi Gyula, Szakonyi Károly, Végh Antal. Bp. 1989. Uj Idő. 211 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
309 | Magyarország. Képes Album. Bp. 1959. Corvina. 165 képpel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
310 | Magyarország-Anglia. Műsor. Nemzetek közti válogatott labdarúgó mérkőzés. Bp. 1954. május 23. 14 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, borítón feljegyzéssel. Ritka! |
311 | MAKAI GYÖRGY Izrael Állam és a cionizmus. Bp. 1973. Kossuth. 385 p. Kiadói kartonkötésben. |
312 | MÁLYUSZ ELEMÉR A magyar történettudomány. Bp. é.n. Bolyai Akadémia. 156 p. Kiadói félvászon kötésben. |
313 | MÁRAI SÁNDOR Füves könyv. Bp. 1943. Révai. 214 p. Kiadói félvászon kötésben. |
314 | MÁRAI SÁNDOR Napló. 1968-1975. Bp. é.n. Akadémiai-Helikon. 353 p. Kiadói vászonkötésben. |
315 | MÁRAI SÁNDOR Napló. 1958-1967. Bp. é.n. Akadémiai-Helikon. 367 p. Kiadói vászonkötésben. |
316 | MÁRAI SÁNDOR Napnyugati őrjárat. Bp. é.n. Révai. 226 p. Kiadói kopott, foltos vászonkötésben. |
317 | MÁRAI SÁNDOR Röpirat a nemzetnevelés ügyében. Bp. 1942. Révai. 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
318 | MÁRAI SÁNDOR Sirály. Regény. Bp. 1943. Révai. 222 p. Kiadói félvászon kötésben. |
319 | MARIOTTI PIERGIORGIO Karol Wojtila. A lengyel pápa kritikai arcképe. H.n. é.n. k.n. 216 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
320 | A marosvásárhelyi Kemény Zsigmond Társaság levelesládája. Levelek, iratok, adatok (1876-1948). Sajtó alá rendezte: Marosi Ildikó. Bukarest, 1973. Kriterion. 613 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
321 | MARÓTI GYULA - RÉVÉSZ LÁSZLÓ Öt évszázad a magyar énekkari kultúra történetéből. (1480-1980). Bp. 1983. Népművelődési Propaganda. 180 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
322 | MASSON, FRÉDÉRIC Napoleon és a nők. Bp. é.n. A Társaság kiadása. 142 p. Fűzve, kiadói, sérült ill. papírborítóban. Újrafűzésre szorul. Ritka! |
323 | MATIJEVICS LAJOS Vizeknek szarváról. (Földrajzi neveink). Ujvidék, 1982. Fórum. 164 p. /Fórum kiskönyvtár/. Kiadói kartonkötésben. |
324 | MÁTRAI GÁBOR DR. A muflon és vadászata. Bp. 1980. Mezőgazdasági. 119 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
325 | MATTHEWS, STANLEY Életem a labdarúgás. Ford.: Vitray tamás. Bp. 1964. Sport. 334 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
326 | Mátyás király tréfái. Összegyűjtötte: Szép Ernő. Bp. 1961. Magyar Helikon. 154 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
327 | MAY KÁROLY Karácsony. Ford.: Hegedűs Arthur. Bp. 1918. Uránia. 395 p. Kiadói viseltes, szakadt, ill. vászonkötésben. |
328 | MÉCS ALAJOS Az ismeretlen Japán. Bp. é.n. Pallas. 288 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
329 | MERESKOVSZIJ Vele vagy ellene? Ford.: Benedek Marcell és Benedek Marcellné. Bp. é.n. Dante. 410 p. 1 sztl.lev. /Halhatatlan könyvek/. Kiadói aranyozott, festett, ill. vászonkötésben. |
330 | MERESKOVSZKIJ Első Sándor. Regény. Ford.: Csima Jenő. Bp. é.n. Dante, 260 p. /Halhatatlan könyvek/. Amatőr félvászon kötésben. |
331 | MERESKOVSZKÍJ A szerelem tudománya. Ford.: Trócsányi Zoltán. Bp. é.n. Dante. 163 p. /Halhatatlan könyvek/. Kiadói aranyozott, festett, ill. vászonkötésben. |
332 | MEREZSKOVSZIJ Az istenek halála. Julian apostata. Bp. é.n. Franklin. 368 p. Kiadói félvászon kötésben. |
333 | " Merre? Hogyan?" Tanulmányok Pilinszky Jánosról. Szerk.: Tasi József. Bp. 1997. Petőfi Irodalmi Múzeum. 333 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
334 | MIKES GYÖRGY Falra hányt borsó. Humoreszkek. Bp. 1963. Szépirodalmi. 364 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
335 | MILNE, A.A. Micimackó kuckója. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp. é.n. Athenaeum. 127 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
336 | MILNE, A.A. Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp. é.n. Athenaeum. 123 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
337 | MOHOLY NAGY LÁSZLÓ Festészet, fényképészet, film. Bp. 1978. Corvina, 155 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
338 | MOLNÁR GÉZA Az ötvözött vaslemezek jelentősége. Bp. 1907. " Pátria" . 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
339 | MOLNÁR ISTVÁN Élő népballadák. Bp. 1943. Magyar Műsorközpont Kiadás. 157 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Ritka! |
340 | MONFREID, HENRY DE Rejtelmes Abesszinia. eredeti felvételekkel. Ford.: Wiesner Juliska. Bp. é.n. Utazási Könyvek Kiadóhivatala. 328 p. /A világjárás hősei/. Kiadói, ill. aranyozott (kék) vászonkötésben. |
341 | MÓRICZ BÉLA A Balatonszentgyörgy-i Csillagvár. Bp. 1960. Somogy megyei tanács. 51 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
342 | Mulattató és hasznos olvasmányok a magyar nép számára. (Népkönyvtár) A tatárjárás szomorú története Magyarországon. 63 p. Virág József: Hunyadi János csodálatosan szép története, élete, tettei és halála. 32 p. Lajos deák: Mátyás király az igazságos. 32 p. Krónikás: Dózsa parasztkirály. 30 p. Zrínyi Miklós. 32 p. Veréb Károly: II. Rákóczy Ferencz ifjúsága, élete, viszontagságai és halála. 31 p. Szarvas Izsó: Az 1848-49. évi. magyar szabadságharcz vértanúi. 31 p. Reim Lajos: Kossuth Lajos a szabadság megteremtője. 31 p. Amatőr félvászon kötésben. 8 mű egybekötve! Helyenként borító nélkül, javított lapokkal, foltos lapokkal, viseltes állapotban. |
343 | A múlt magyar tudósai. Zsigmon Gábor: Beöthy Leo. Horváth Árpád: Jedlik Ányos. Gaál László: Rodicky Jenő. Tasnádi Kubacska András: Lóczy Lajos. Korach Mór - Mára László: Wartha Vince. Kiss Ervin: Geleji Sándor. Ránki György: Molnár Erik. Kósa László - Keve András - Farkas Gyula: Hermann Otto. Keresztúry Dezső: Arany János. Eősze László: Kodály Zoltán. Bp. 1967-71. Akadémiai Kiadó. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban, kartontokban. |
344 | MŰEMLÉKEINK! Kaba Melinda: Aquincum emlékei. 71 p. Sallay Marianna: A fertődi Eszterházi kastély. 42 p. Kampis Antal: Tihany műemlékei. 48 p. Levárdy Ferenc: Pannonhalma. 75 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. (4 db). |
345 | MŰEMLÉKEINK! Gerő László: A budai vár. 42 p. Ferenczy K. - Gergelyffy A.: A diósgyőri vár. 40 p. Pataky Pál: A bujáki vár. 39 p. Éri István: Nagyvázsony. 65 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
346 | MŰEMLÉKEINK! Radnai Lóránt: A Citadella. 31 p. Szalai Imre: A városliget. 32 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. |
347 | MŰEMLÉKEINK! Gerő L.: A pesti belvárosi plébániatemplom. 47 p. Vujicsics D. Stojan: A pesti szerb templom. 44 p. Szabó Erzsébet: A pesti ferences templom. 34 p. Balogh István: A debreceni Nagytemplom. 36 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, régi könyvtári pecsétekkel. (4 db). |
348 | NAGY BÉLA Fölfedezők, világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp. é.n. Hajnal Könyvkiadó Váll. 239 p. Kiadói ill. kopottas félvászon kötésben. |
349 | NAGY BÉLA Gépek csodavilága. Nemes Attila rajzaival. Bp. 1931. Révai. 127 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
350 | NAGY EMIL, DR. A fácán és vadászata. Bp. 1984. Mezőgazdasági. 198 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
351 | NAGY GÁBOR DR. - LOVASS PÁL A kábítószerek világa. Bp. 1985. Medicina. 326 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
352 | NAGY ISTVÁN A Boldog-utcán túl. Elbeszélések. Bp. 1943. Magyar Élet. 328 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
353 | NAGY KÁROLY Őshazakeresőink nyomában. Bp. 2003. Magyar Könyvklub. 398 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
354 | NAPOLEON BONAPARTE Gondolatok. Ford.: dr. Tóth József Lajos. Bp. é.n. Az Irodalom Könyvkiadó Vállalat. 65 p. /Az irodalom kincsei/. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
355 | Nehéz esztendők krónikája. 1949-1953. Dokumentumok. Szerk.: Balogh Sándor. Bp. 1986. Gondolat. 511 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. A kiadvány több mint 70 dokumentumot tartalmaz. Ritka! |
356 | NÉMETH LÁSZLÓ Eklázsia - megkövetés. Dráma négy felvonásban. Bp. é.n. Misztótfalusi. 43 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
357 | A neoavantgarde. Szerk.: Krén Katalin, Marx József. Bp. 1981. Gondolat. 560 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
358 | A nibelung-ének. II. kötet. Ford.: Szász Károly. A Frithiof-monda. Ford.: Győry Vilmos. Bp. é.n. Lampel R. 343 p. /Remekírók Képes Könyvtára/. Kiadói aranyozott, díszes, liliomos vászonkötésben. |
359 | NIEDERHAUSER EMIL Borogyino 1812. Bp. 1980. Móra. 217 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
360 | NIKOLIC ZVETOZÁR Milán és Natália vagy a belgrádi királyi udvar rejtelmei. Történeti regény a jelenkorból. I-II-III. kötet. Ford.: Sugár Győző. Képekkel! Bp. é.n. Székely Aladár. 680 p.-681.p- 13520 p-ig. 1353 p.-2120 p-ig. Amatőr, kopott, viseltes félvászon kötésben. 2113 lapon kis szöveg hiánnyal! |
361 | NYIKULIN, L. Oroszország hű fiai. Sztálin-díjas regény. Ford.: Dénes ferenc és Szentimrei Jenő. Bp. 1954. Uj Magyar Könyvkiadó. 427 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
362 | Nyomdaipari abc Szerk.: Dr. Gara Miklós. Bp. 1987. Műszaki. 299 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
363 | O. JOBBÁGYI ZSUZSA Medveczky Jenő. Bp. 1982. Képzőművészeti Kiadó. 53 p. XXXII. képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
364 | Az operaház Czétényi Piroska - Szvoboda D. Gabriella - Bérczi Lóránt - Bérczi Gábor. Bp. 1987. Képzőművészeti Kiadó. 41 p. 78 színes és 22 fekete-fehér képpel. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
365 | OROVECZ BÉLA DR. - DR. TELBISZ ALBERT Elsősegélynyújtás képekben. Bp. 1942. A " Riadó!" kiadása. 43 p. Képekkel! 193 ábrával! Fűzve, kiadói kissé viseltes ill. papírborítóban. |
366 | OTTÓ MAX Vadászélet Kanada őserdeiben. Egyedül jogosított magyar fordítás. Tatán, 1928. Hesz és Végh Turul Irodalmi nyomdavállalatában. 184 p. Amatőr, az eredeti borító felhasználásával készült félvászon kötésben. Nagyon ritka! |
367 | Ötszáz éves a kolozsvári farkas utcai templom. Szerk.: K. Fogarasi Zsuzsa. Bp. 1986. Ráday Kollegium. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
368 | Pajtás diáknaptár 1948-49 iskolaévre. Szerk.: László Gyula. Bp. 1948. Szirmay Éva. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
369 | PALÁSTHY MARCELL A csodák szigete. Kalandos ifjúsági regény. Bp. é.n. Szent István Társulat. 155 p. Márton L. rajzaival. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
370 | PÁLL ENDRE A vaddisznó és vadászata. Bp. 1982. Mezőgazdasági. 213 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
371 | PAPINI, GIOVANNI Az én Itáliám. Bp. (1941). Athenaeum. 153 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
372 | PAPP DEZSŐ Élet a csillagokon. Ford.: Kecskeméti György. Korai csillagászati és űrhajózási könyv! Bp. 1945. Gondolat Kiadás. 221 p. 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. Ritka! |
373 | PAPP ISTVÁN Finnország. Bp. 1938. Magyar Szemle. 79 p. /Kincsestár 24./. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
374 | Paptan. Második, javított kiadás. Vezérfonalul tanításaihoz kézirat helyett kiadta: Zsarnay Lajos. Sárospatak, 1857. A Főiskola betűivel. 256 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben. |
375 | Patkó Bandi a híres rablóvezér viselt dolgai és halála. Bp. 1908. Rózsa Kálmán és neje. 64 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
376 | Pázmány Péter válogatott munkái. Szerk.: Bellaagh Aladár. Bp. 1906. Lampel R. XXX. 302 p. /Remekírók Képes Könyvtára/. Kiadói ill. aranyozott, dombornyomású liliomos sorozatkötésben. (Leszik K.). |
377 | PÉCSI-SÁRFALÚ Magyarország földrajza. Bp. 1960. Akadémiai. 327 p. Kiadói vászonkötésben. |
378 | PEI, MARIO Szabálytalan nyelvtörténet. Ford.: Fabricius Ferenc. Bp. 1966. Gondolat. 410 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
379 | PEKÁR GYULA Tatárrabság I-II. Regény. Bp. é.n. Franklin. 313 p., 283 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
380 | PÉNTEK GYULA Beszélő kövek. Budapest munkásmozgalmi emlékeiből a KISZ I. Kongresszusa tiszteletére! Épületek és történelmük! Bp. 1960. KISZ Budapesti Bizottsága és Budapest Főváros Tanácsa. 163 p. Képekkel! Kiadói félvászon kötésben. |
381 | PERLAKY LAJOS A ma életművészete. Bp. é.n. Kir. Magy. Egy. Ny. 147 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
382 | Petőfi Sándor költeményei. Második, teljes kiadás. Második kötet. Bp. 1877. Athenaeum. 450 p. XII. Kiadói kopott, javított vászonkötésben. |
383 | Petőfi Sándor újabb költeményei. Harmadik, javított kiadás. 1847-1849. I. kötet. Pest, 1871. Athenaeum. 304 p. Kiadói ill. aranyozott vászonkötésben. |
384 | Petőfi Sándor újabb költeményei. Második, javított kiadás. 1847-1849. I. kötet. Pest, 1861. Emich Gusztáv. 284 p. IV. Amatőr félvászon kötésben. |
385 | Petőfi Sándor vegyes művei. (1838-1849) Kiadta: Gyulai Pál. II. kötet. Pest, 1863. Pfeifer Ferdinánd. 340 p. 1 sztl.lev. Amatőr félvászon kötésben. |
386 | PETROVICS ELEK Ferenczy Károly. 24 képpel. Bp. é.n. Pantheon Rt. 39 p. Képekkel! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
387 | PFEIFER ZSIGMOND DR. Hipnózis és szuggesztió. A modern lélektan megvilágításában. Bp. é.n. Béta. 88 p. /Mindent tudok könyvtár/. Amatőr kopottas félvászon kötésben. |
388 | PILINSZKY JÁNOS Szög és olaj. Próza. Bp. 1982. Vigilia. 513 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
389 | Pilinszky János összes versei. Bp. 1998. Osiris. 350 p. Kiadói kartonkötésben. |
390 | PINCZÉSI PÁL A csehszlovákiai eseményekről. Szerk.: Bognár Károly. Bp. 1968. Kossuth, 173 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
391 | PLECHÁNOV A személyiség történelmi szerepének kérdéséhez. Bp. 1949. Szikra. 47 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
392 | POLLAK MARIANNE Egy nő megtanulja: mi a szocializmus. Ford.: Kéthly Anna. Bp. é.n. Világosság-ny. 36 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító a fedélre ragasztva! |
393 | A posztmodern. Válogatta: Pethő Bertalan. Bp. 1992. Gondolat. 445 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
394 | PÜSKI SÁNDOR Könyves sors - Magyar sors. Bp. 2002. Püski. 576 p. Képekkel! Kiadói aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóban. |
395 | R.L. (REIM LAJOS) Sobri Jóska a híres és rettegett bakonyi betyár élete és kalandjai. Hiteles adatok nyomán írta: R.L. Bp. é.n. Bálint Lajos Kiadása. 32 p. /Nép-Könyvtár 26. sz./. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. Hátsó borító hiányzik. |
396 | RÁKOSI VIKTOR Egy tutaj története. Bp. é.n. Franklin. 119 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
397 | RÁSY BARNA 1939-40 A háború első éve. Bp. (1940) Stádium. 218 p. Kiadói feliratos, festett vászonkötésben. |
398 | REIM LAJOS Fügefalevelek. Pikáns novellák. Bp. é.n. Bálint Lajos Kiadása. 32 p. /Nép-Könyvtár 55. sz./. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban. Hátsó borító hiányzik. |
399 | REIM LAJOS Kossuth Lajos. A szabadság megteremtője. Bp. é.n. Bálint Lajos Kiadása. /Nép-Könyvtár 10. sz./. Tűzve, kiadói ill. szakadt, hiányos papírborítóban. |
400 | REMETE LÁSZLÓ, DR. A Fővárosi Szabó Ervin Könytár története. Bp. 1966. Könyvtár. 324 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
401 | RÉVAY JÓZSEF DR. Árpádok virága Szent Imre herceg. A könyvdíszeket és a könyv kötését Joschik Álmos festőművész tervezte. Bp. (1929) Franklin. XV. 391 p. Kiadói aranyozott, festett, ill. díszes kötésben. |
402 | Rinaldo Rinaldini a híres rabló vezér élete és tettei. Regényes elbeszélés a tizennyolcadik századból. Nyolc képpel. Bp. é.n. Méhner Vilmos kiadása. 64 p. Tűzve, borító nélkül. |
403 | ROSCHER VILMOS A nemzetgazdaság. A klasszikai ókorban. Ford.: L.Á. Bp. 1884. Franklin. 47 p. /Olcsó Könyvtár 438. sz./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
404 | ROSKA MÁRTON A Földközi tenger művelődésének hatása Magyarország újabb-kőkori temetkezéseire. Kolozsvár, 1908. Steif Jenő és Tsa. 23 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
405 | ROSTA ERZSÉBET - JOSHI BARAT Tenyérjóslás. Tenyerünkben a jövő? Bp. 1988. Ötlet. 188 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
406 | ROUSSEAU J.J. A társadalmi szerződés vagy az államjog alapelvei. Ford.: Kőnig Ferencz. Bp. 1910. Franklin. 220 p. /Olcsó Könyvtár 641-643. sz./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
407 | RÓZSA GYÖRGY Városok, várak, kastélyok. Régi magyarországi látképek. Bp. 1995. HG és Társa Kiadó. 173 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
408 | RÓZSA HUBA Az ószövetség keletkezése I-II. 2. átdolgozott kiadás. Bp. 1995. Szent István Társulat, 373 p. 583 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. (2 db). |
409 | SAÁD BÉLA A Dunától a Donig 1942 nyarán. (Egy haditudósító élményei a keleti magyar fronton). Bp. 1943. Stádium. 287 p. Kiadói, gerincén javított félvászon kötésben. |
410 | SALAMON BÉLA Hej színművész. Bp. 1939. Szerző. 240 p. Kiadói ill. kopott, foltos vászonkötésben. Dedikált! |
411 | SÁRA SÁNDOR Pergőtűz. A 2. magyar hadsereg pusztulása a Donnál. Bp. 1988. Tinódi Könyvkiadó. 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
412 | SÁRI KATALIN Mikó Zoltán emlékezete. (1910-1945) A nemzeti ellenállás mártírja. Bp. 1996. Püski. 179 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
413 | SAS EDE Kurucok csillaga. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp. 1911. Singer és Wolfner. 80 p. Hozzákötve: Havas István: Koncz Márton. Történet a kurucvilág idejéből. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp. é.n. Singer és Wolfner. 80 p. Korabeli kopott vászonkötésben. |
414 | SCHIRILLA GYÖRGY Vegetáriánuskönyv. Bp. 1988. Hungária sport. 288 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
415 | SCHMIDT ATTILA Balassi Imre gróf lakomája. Bp. é.n. Athenaeum. 158 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
416 | SCHRENCK - NOTZING Titokzatos erők. Ford.: Révay József. 20 képpel és 14 rajzzal. Bp. é.n. Kultura. 240 p. 2 sztl.lev. Kiadói, gerincén javított, pótolt félvászon kötésben. |
417 | SCMODOVICH JÁNOS DR. Bevezetés az Ószövetségi Szentírásba I-II. Szeged, 1991-1992. Katolikus Hittudományi Főiskolai Jegyzetek. 200 p., 199 p. Amatőr vászonkötésben, egybekötve! |
418 | SÍK CSABA Sem kő, sem bronz, sem vászon. Bp. 1985. Móra. 242 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
419 | SIKLÓSSY LÁSZLÓ Szellemi kincsesház. Idézetek gyűjteménye. Bp. 1943. Franklin. 276 p. 2 sztl.lev. Kiadói, gerincén pótolt, javított félvászon kötésben. |
420 | SILLE ISTVÁN DR. Illem, etikett, protokoll. Bp. 1991. Közgazdasági és Jogi. 250 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
421 | SINKÓ ERVIN Áron szerelme I-II. Kisregények. Ujvidék, 1989. Fórum. 380 p. 342 p. Kiadói festett vászonkötésben. Megjelent 1000 pld-ban! |
422 | SIPOS DOMOKOS Vajúdó idők. Elbeszélések. Bp. é.n. Athenaeum. 153 p. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben. |
423 | Síppal, dobbal. Hagyományos orvoslás az Európán kívüli népek körében. Szerk.: Babulka - Borsányi - Grynaeus. Bp. 1989. Mezőgazdasági. 239 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
424 | SOMLÓ BÓDOG A szokásjog. Kolozsvár, 1914. Stein János. 31 p. /Különlenyomat/. Kiadói papírborítóban. |
425 | SÓS ENDRE Három mártír. Jaures - Somogyi - Metteotti. Bp. 1945. Officina. 60 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
426 | STAUD GÉZA Dramaturgiai vázlatok. Színháztudományi alapvetés. Bp. 1945. Népszava. 135 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
427 | STOITS GYÖRGY Merre menjek. Budapest. Útmutató lépten-nyomon. Térkép-Utcajegyzék. Bp. é.n. Tűzve, papírborítóban, hajtogatott térképpel! |
428 | SUPKA MAGDOLNA Pirk János. Bp. 1987. Képzőművészeti Kiadó. 62 p. Képekkel! Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
429 | SÜTŐ ANDRÁS Évek - Hazajáró lelkek. Cikkek-naplójegyzetek (1953-1978). Bukarest, 1980. Kriterion. 240 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. Dedikált! |
430 | A szabadság vértanúi. Az életrajzokat írta: T. Szerémi Borbála. Bp. 1960. Az MSZMP KB. Párttörténeti Intézete. 332 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben. |
431 | SZABÓ ANTAL A tizenhárom aradi vértanu. Az aradi vértanúk félszázados évfordulója. Bp. (1909) Bálint Lajos kiadása. 30 p. /Nép-Könyvtár 8./. Tűzve, kiadói, javított, pótolt, ill. papírborítóban. Hátsó borító hiányzik. Viseltes állapotban. |
432 | SZABÓ DEZSŐ Az elfelejtett arc. Bp. é.n. A Református Gyülekezeti Traktátus Kiadóbizottság Kiadása. 15 p. /Református Katonák Könyvtára 1. sz./. Tűzve, kiadói papírborítóban. Ritka kiadás! |
433 | SZABÓ GYÖRGY Mediterrán mitoszok és mondák. Bukarest, 1973. Kriterion. 349 p. /Kriterion kézikönyvek/. Kiadói festett vászonkötésben. |
434 | SZABÓ IMRE, NYÍRÁDI Egy gép nem tért vissza. II. kiadás. Regény. Bp. 1941. Grill Károly. 279 p. Amatőr kopott félvászon kötésben. |
435 | SZABÓ ZOLTÁN Angliai vázlatkönyv. III. kiadás. Bp. 1946. Új Magyarország. 74 p. 2 sztl.lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
436 | SZABOCSI LAJOS Délibáb. Zsidó legendáskönyv. Bp. 1927. Az " Egyenlőség" kiadása. 283 p. 2 sztl.lev. Kiadói, kopott, foltos, félvászon kötésben, gerince javított, pótolt. Címlap hiányzik! |
437 | SZACSVAY IMRE Erdélyi utakon. 3. kötet Brassótól Nagyenyednek. Bp. 1989. Kossuth Nyomda. Számozatlan! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Képes album! |
438 | SZAKASITS ANTAL Mit láttam a Szovjetunióban. Bp. é.n. Novák Rudolf és Tsa. 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince javított, pótolt. |
439 | Széchenyi István válogatott munkái. I. kötet. Számos képpel. Bp. 1903. Lampel R. XVI. 367 p. /Magyar Remekírók Képes Könyvtára/. Kiadói aranyozott, díszes, liliomos vászonkötésben. |
440 | SZÉCSÉNYI-NAGY GÁBOR A naprendszer parányai. Az üstökösök kutatásáról. Bp. 1986. Gondolat. 318 p. Képekkel! Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Ajándék, versenyek elért eredményért. |
441 | SZÉKELY TIBOR Mátyás-tér-Rózsadomb. Regény. Bp. 1932. Singer és Wolfner. 240 p. Amatőr, aranyozott vászonkötésben. |
442 | SZÉKELYHIDI ÁGOSTON - ABLONCZY LÁSZLÓ Emelkedő úton. A huszonötéves hajdúnánási Micsurin termelőszövetkezet. H.n. 1975. Szolnoki ny. 135 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. Készült: 1025 pld! |
443 | SZELÉNYI ISTVÁN A magyar zene története. I-II. Bp. 1959. Zeneműkiadó. 121 p., 187 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
444 | SZEMERE GYÖRGY A Kont-eset. Fantasztikus regény a XXI. századból. Bp. 1911. Franklin. 328 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
445 | SZIMONOV, K.M. Nappalok és éjszakák. Ford.: Rozvány Szidónia. Bp. 1955. Uj Magyar Könyvkiadó. 271 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
446 | SZIRÁKY JUDITH Tél Vale-Vinulujban. Bp. é.n. Szépirodalmi Pártolók Egyesülete. 115 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
447 | Szocialista munkaverseny. Cikkgyűjtemény. Bp. 1950. Szikra. 399 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
448 | SZOKOLY ENDRE ... és Gömbös Gyula a kapitány. Gáspár Antal karikatúráival. Bp. 1960. Gondolat. 424 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
449 | SZOMAHÁZY ISTVÁN Kártyavár. Egy ujságvállalat története. Bp. é.n. Kereskedelmi Közlöny. 128 p. Kiadói vászonkötésben. |
450 | SZTÁRAI MIHÁLY História Perényi Ferenc kiszabadulásáról. Perényi Péter élete és halála. Bp. 1985. Szépirodalmi Könyvkiadó. 284 p. /Magyar Ritkaságok/. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
451 | TABI LÁSZLÓ A Bakony bikája. I. kiadás. Regény. Bp. 1937. Literária Kiadóváll. 63 p. /Világvárosi Regények. 458. sz./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban. |
452 | TABI LÁSZLÓ Örökös kerestetik. I. kiadás. Bp. 1940. Bp. 1937. Literária Kiadóváll. 31 p. /Világvárosi Regények. 756. sz./. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, szép állapotban. |
453 | TAMÁSI ÁRON Bölcső és Bagoly. Regényes életrajz. Bp. 1954. Szépirodalmi Könyvkiadó. 208 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
454 | TANIZAKI DZSUNICSIRÓ A kulcs. Regény. Ford.: Kolozsvári Papp László. Bp. 1990. Európa. 160 p. Kiadói aranyozott műanyag borítóban. |
455 | Tanulmányok a neveléstudomány köréből. A MTA pedagógiai bizottságának gyűjteménye. Bp. 1958. Akadémiai. 600 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
456 | TÁPAY-SZABÓ LÁSZLÓ Az emberiség története. Bp. é.n. Pesti Napló. 403 p. Kiadói, kissé kopottas vászonkötésben. |
457 | TAR KÁROLY Faragott fájdalom. Elrománosításunk naplója. Kolozsvár, 1995. Nis Kiadó. 239 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
458 | TARICS PÉTER Magyarként a Felvidéken. 1918-1993. Bp. 1994. Püski. 359 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
459 | TATÁR PÉTER (MEDVE IMRE) A meghalt peleskei nótárius feltámadása, lelkének vándorlása és ujra visszaköltözése az örök életbe. 12 szakaszban és 12 képpel. Bp. 1892. Rózsa Kálmán és neje. 86 p. Fűzve, kiadói, hiányos, javított, pótolt ill. papírborítóban. |
460 | Temesvári Pelbárt válogatott írásai. Ford.: Bellus Ibolya, Jelenits István, Váradi Béla, Vásárhelyi Judit, Vida Tivadar, Waigand József. Bp. 1982. Európa-Helikon. 465 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papírborítóban. |
461 | Terentius, publius carthaginiensis afri comoediae sex cum notis thom. Farnabii in quatuor priores et merici casauboniis fil. In duas posteriores. Patavii ac Bassani, 1747. Ex Typhographia Remondini. 1 címképmetszet, 22 sztl.lev. 418 p. 2 sztl.lev. Fűzve, papír (karton) borítóban. Ritka! |
28000 | ||
462 | Termelőszövetkezeti elnökök zsebkönyve. Szerk.: Gönczi László. Bp. 1956. Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
463 | TERSÁNSZKY J. JENŐ Az elnök úr inasévei. Regény. Bp. 1943. Arany János irodalmi és nyomdai Rt. 203 p. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. |
464 | TEVELI MIHÁLY Az utolsó ágyúlövés. Ifjúsági elbeszélés. Bp. 1912. Stark Ferencz kiadása. 101 p. Amatőr bőr (?) kötésben. |
465 | THIESS, FRANK Csuzima. Második kiadás. Egy tengeri háború regénye. Ford.: Salgó Ernő. Bp. é.n. Athenaeum. 395 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
466 | THIRRING GUSZTÁV DR. - DR. HEIMLER KÁROLY Sopron és környékének részletes kalauza. (34 képpel, 4 alaprajzzal és 2 térképpel). Bp. 1932. Turistaság és Alpinizmus. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
467 | THORDAY ATTILA A szövetség mint ajándék és elkötelezettség. Szeged, 1996. AGAPE, 68 p. Kiadói (?) vászonkötésben. Megjelent: 600 pld! |
468 | A Tokajhegységi nemzeti park tervezete. Eger, 1991. Bükki Nemzeti Park Igazgatósága. 41 p. Térképmellékletekkel! Kiadói aranyozott műanyag kötésben. |
469 | TOLDY LÁSZLÓ Mongolia föld és néprajzi leírása. Bp. 1881. Neuer Márk. 32 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Nagyon ritka! |
470 | A Tollaskígyó fiai. Dél és Közép-Amerikai népek meséi Würtz Ádám rajzaival. Válogatta: Boglár Lajos. Bp. 1984. Móra. 275 p. 2 sztl.lev. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. |
471 | TOLSZTOJ, LEV Szevasztopol. Ford.: Tábor Béla. Megjelent az író halálának 50. évfordulójára. Bp. 1960. Magyar Helikon. 169 p. 3 sztl.lev. Kiadói félbőr kötésben, ill. papír védőborítóban. Számozott: 800/224 sz. |
472 | TORDAI VILMOS Okkult elemek a magyarság életében. Bp. é.n. Kultúra. 150 p. Kiadói kartonkötésben, gerince megerősített! |
473 | TORMAY CECILE Virágok városa - Szirének hazája. Jaschik Álmos rajzaival. Bp. 1935. Genius. 189 p. Kiadói vászonkötésben. |
474 | TÓTH BÉLA A magyar anekdotakincs I-VI. Bp. é.n. Singer és Wolfner. 399 p. 381 p. 398 p. 388 p. 371 p. 376 p. Kiadói festett, aranyozott, ill. vászonkötésben. Első kötet szennylapja hiányzik, ötödik kötet gerince új, pótolt. Közepes állapotban. |
475 | Tóth Ede válogatott munkái. Garay Ákos rajzaival. Bp. 1902. Lampel R. XIV. 303 p. /Remekírók Képes Könyvtára/. Kiadói aranyozott, díszes, liliomos vászonkötésben. |
476 | TÓTH JÁNOS Az Őrségek népi építészete. Bp. 1971. Műszaki. 154 p. 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. Régi könyvtári pecsétekkel! |
477 | TÓTH TIBOR Szénbányászat a dorogi medencében. 1781-1981. Dorog, 1981. Révai ny. 147 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
478 | TÖRÖK BÁLINT A gyümölcsfák kártevői. Második, bővített kiadás. Kolozsvár, 1940. E.M.G.E. 84 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
479 | TULARD, JEAN Napoleon. Ford.: Holub Krisztina. Bp. 1997. Osiris Kiadó. 598 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
480 | Túravezetők könyve 1. Bp. 1958. Sport Lap- és Könyvkiadó. 311 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
481 | TURMEZEI FERENC Térképvázlatok a hitoktatásban. Bp. 1942. Korda Rt. 79 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
482 | Turós néni süteményes könyve. Negyedik, változatlan kiadás. Bp. 1968. Minerva. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
483 | UNGVÁRI JÁNOS BULCSU, DR. A bibliai nők világa. Marosvásárhely, é.n. " Turáni" Nyomda. 16 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
484 | Az utas könyve. Budapest székesfőváros részletes ismertetője. Szerk.: Kaffka Károly. Bp. 1940. Orsz. Magy. Vendégforgalmi Szövetség. 102 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, borítón vízfolt nyomával. |
485 | Utasítás a katonai egészségügyi alkalmassági vizsgálatokhoz. I. rész. Bp. 1975. HM. 119. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. Számozott: 425. sz. |
486 | VADKERTY KATALIN A belső telepítések és a lakosságcsere. Pozsony, 1999. Kolligátum, 284 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
487 | Válogatás a magyar hadügy írásaiból. Válogatta és szerkesztette: Dr. Kocsis Bernát ezredes. Bp. 1986. Zrínyi. 683 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
488 | VÁNCZA MIHÁLY Az üstököslakó. Nagy látványos színmű 3 felvonásban 12 képben, énekkel. Békéscsaba, 1907. " Corvina" (A Szerző Kiadása) 148 p. Amatőr félvászon kötésben. Nagyon ritka fantasztikus mű! |
489 | VÁRADI JÁNOS - DR. KOMÁNDI GYÖRGY Traktorok - Autók. Bp. 1980. Mezőgazdasági. 239 p. Kiadói ill. festett vászonkötésben. |
490 | VARE, DANIELE Egy mosolygó diplomata emlékiratai. Ford.: Zathureczky Gyula. Bp. é.n. Stádium. 199 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
491 | VARGHA KÁLMÁN Egy modern kísértetháló. (Cholnoky Viktor). Bp. 1984. Akadémiai. 163 p-171 p.-ig. (Különlenyomat). Tűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
492 | Város született - Lábatlan. Szerk.: Fecske András. Lábatlan, 2004. Polgármesteri Hivatal. 188 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Megjelent 1000 pld! |
493 | VERNE GYULA A dunai hajós. Ford.: Zoltán Vilmos. Bp. é.n. Kereskedelmi Közlöny. 160 p. Kiadói vászonkötésben. |
494 | VERNE GYULA Camp Ole sorsjegye. Ford.: Kövér Ilma. Bp. é.n. Kereskedelmi Közlöny. 144 p. Kiadói vászonkötésben. |
495 | VÉRTES ISTVÁN 100 éves harc a választójogért. Bp. é.n. Általános ny. 144 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító bekötve. |
496 | VIGA GYULA Tevékenységi formák és a javak cseréje a Bükk-vidéki népi kulturájában. Miskolc, 1986. Herman Otto Múzeum. 195 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
497 | A világháború naplója. I. 96 p. II. 75 p. III. 94 p. IV. 99 p. V. 95 p. VI. 93 p. VII. 95 p. VIII. 94 p. IX. 91 p. X. 93 p. Bp. 1914-15. Lampel R. /Magyar Könyvtár/. Fűzve, kiadói papírborítóban. (10 db). |
498 | VILLON, FRANCOIS A Nagy Testamentum. Ford: Vas István. Szántó Piroska rajzaival. Bp. 1971. Magyar Helikon. 146 p. 4 színes táblával. Dedikált! (Szántó Piroska). Kiadói ill. kartonkötésben. |
499 | Vörösmarty összes munkái. Teljes kiadás. rendezte: Gyulai Pál. Első kötet. Bp. 1884. Méhner Vilmos. 468 p. 1 t. /Vörösmarty összes munkái/. Kiadói aranyozott, festett díszkötésben. |
500 | Vörösmarty összes munkái. Teljes kiadás. rendezte: Gyulai Pál. Második kötet. Bp. 1884. Méhner Vilmos. 490 p. /Vörösmarty összes munkái/. Kiadói aranyozott, festett díszkötésben. Szennylapok hiányoznak! |
501 | Vörösmarty összes munkái. Teljes kiadás. rendezte: Gyulai Pál. Második kötet. Bp. 1884. Méhner Vilmos. 490 p. LXXIV. /Vörösmarty összes munkái/. Kiadói aranyozott, festett díszkötésben. |
502 | WAGNER JÓZSEF Római régiségek és a római irodalomtörténet vázlata. Kilencedik kiadás. A tanuló ifjúság használatára. Bp. 1937. Franklin. 196 p. Képekkel! Fűzve, kiadói papírborítóban. |
503 | WALD BÉLA DR. Tanulmányok a szívárnyékról. Bp. 1950. Egészségügyi Könyvkiadó. 75 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Dedikált! |
504 | WARE, JOYCE C. The Official Identification and price guide Oriental Rugs. First Edition. Line drawings by Wilson P. Ware. New York. 1992. House of Collectibles. 333 p. Képekkel! |
505 | WEISS, DONALD H. Hogyan bánjunk a nehéz emberekkel? Ford.: Dobos Lidia. Kaposvár, 1989. Park Könyvkiadó. 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
506 | WEISS, DONALD H. Hogyan tartsunk hatásos beszédet? Ford.: Szilágyi Katalin. Kaposvár, 1989. Park Könyvkiadó. 58 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
507 | WELLS, H.G. Emberismeret. Ford.: Karinthy Emilia. Bp. é.n. Lampel R. 265 p. 3 sztl.lev. /H.G. Wells művei/. Kiadói félvászon kötésben. a fordító dedikációjával! K. Emilia Frigyes nővére volt! |
508 | WEÖRES SÁNDOR Áthallások. Bp. 1976. Szépirodalmi. 87 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
509 | WESSELÉNYI MIKLÓS Atlantiszi harangszó. Bp. é.n. Magyar Téka. 214 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. (Sinkó Károly) papírborítóban. |
510 | WHITFIELD, SUSAN Stein Aurél a Selyemút felfedezője. Nyíregyháza, é.n. Aranyszarvas Könyvkiadó. 143 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
511 | XANTUS JÁNOS Emberek, jéghegyek, tengerek. Bukarest, 1965. Ifjúsági. 165 p. 1 térkép. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
512 | XERANITS GÉZA Szentírás-értelmezés Qumránban. Bp. 1995. Tillinger Péter (Kőszegen). 68 p. 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
513 | ZELDOVICS - MISKISZ Az alkalmazott matematika elemei. Ford.: Kondor Judit. Bp. 1978. Gondolat. 629 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
514 | ZIKMUND, M. - HANZELKA, J. Fordított félhold. Ford.: Tóth Tibor. Bratislava, 1962. Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 340 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 |