Árverés 90 Bt.
1073 Budapest, Erzsébet krt. 37. I/11.
Tel/Fax: 201-66-94

Csak ezen az árverésen

117. - Könyv, Bucher, Books árverés


Időpontja: 2009-03-12 17:00:00
Listázás egyszerre elemenként.       
Tétel szám Kép Leírás Állapot Kikiáltási ár
1 AZ 1919. ÉVI TÖRVÉNYEK GYŰJTEMÉNYE
Ritka!

Bp., 1919. M. Kir. Belügyminisztérium. 259 p.
Kiadói kopottas félvászon kötésben, fölül vízfoltos lapokkal.
4500
2 1940. ÉVI ORSZÁGOS TÖRVÉNYTÁR
(Corpus Juris). Kiadja: A M. Kir. Belügyminisztérium.

Bp., 1940. Stádium Rt. XVI p., 309 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1300
3 ÁBRAHÁM - KUSSINSZKY
A Bárdossy-per.

A vád 1. A tárgyalás és az ítélet 2. /Ítél a történelem/.
Bp., 1945. Híradó Könyvtár. 63 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
3000
4 ÁBRAHÁM - KUSSINSZKY
A Szálasi per.

A vád, a vallomások és az ítélet. /Ítél a történelem/.
Bp., 1945. Híradó Könyvtár. 191 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
3000
5 ÁBRAHÁM - KUSSINSZKY
Az Imrédy per.

A vád, a vallomások és az ítélet. /Ítél a történelem/.
Bp., 1945. Híradó Könyvtár. 126 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
3000
6 ADAMEC - ROUBAL
Magas-Tátra.

Turistavezető. Ford.: Jolana Proticová.
Bratislava, 1988. Sport. 224 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1000
7 ADORJÁN SÁNDOR
Halál árnyékában.

Magyar rabszolgák Szibériában.
Pápa, 1993. Szerző. 149 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
8 ADY ENDRE
A magunk szerelme.

Második kiadás. Versek.
Bp., 1919. Pallas. 120 p.
Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító bekötve.
1200
9 ADY ENDRE
Az utolsó hajók.

I. kiadás!
Bp., é. n. Athenaeum. 158 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1600
10 "ÁLL AZ IDŐ ÉS MÁLL A TÉR"
I. kiadás!

Babits István levelei a keleti frontról és a hadifogságból, 1915-1920. Szerk.: Buda Attila. B. I. a költő Babits Mihály testvéröccse volt!
Bp., 2005. Akadémiai Kiadó. 737 p., 7 sztl.lev.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
11 AZ ÁLLAMI BIZTOSÍTÁS 1970. ÉVI ZSEBKÖNYVE
Bp., 1971. Közgazd. és Jogi. 466 p.

Kiadói aranyozott vászonkötésben.

800
12 ÁLTALÁNOS ISMERETEK
1945. Különböző napilapok egyes oldalainak gyűjteménye.



2000
13 ÁLTALÁNOS ISMERETEK
1948. Különböző napilapok egyes oldalai összefűzve.



2000
14 ÁLTALÁNOS ISMERETEK
1945. Különböző napilapok egyes oldalainak gyűjteménye.



1000
15 ÁLTALÁNOS ISMERETEK
1946-1947. Különböző napilapok egyes oldalai összefűzve.



2000
16 ÁLTALÁNOS ISMERETEK NAPILAPOKBÓL GYŰJTVE
1940-41-42. Egyes lapok, különböző napilapokból.



2000
17 ALTAY MARGIT
A Kék madár.

Maurice Maeterlinck filmmeséje. Sebők Imre rajzaival.
Bp., (1941.) Hungária Ny. Rt. 62 p.
Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben. Harántalakú!
1500
18 ANGELINI
A katolicizmus.

Ford.: Goják János. /A világ nagy vallásai/.
Bp. - Szeged, 1992. Gonolat - Szent Gellért Kiadó. 97 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
19 ANKA JÁNOS
A nyárádi torony.

Mühlbeck Károly rajzaival.
Bp., é. n. Singer és Wolfner. 172 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
800
20 ANTALL JÓZSEF
Országgyűlési beszédei 1990-1993.

Kordokumentum a rendszer-változás idejéből.
Bp., 1994. Athenaeum. 351 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
1000
21 ANTOS ZOLTÁN
Pontyhorgászat.

Bp., 1962. Sport. 131 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
22 ARAB KÖLTŐK
A pogánykortól napjainkig. Fordította és válogatta: Germanus Gyula.

Bp., 1961. Magyar Helikon. 443 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2400
23 ARANY JÁNOS ÖSSZES KÖLTEMÉNYEI
Első kötet. Pest, 1869. Ráth Mór. 1 tábla, 291 p. Arany János nagyobb elbeszélései. Első kötet (összesben a harmadik). Pest, 1872. Ráth Mór. 252 p. Arany János furcsa hőskölteményei. (Összesben az ötödik kötet). Pest, 1867. Ráth Mór. 283 p.

Mindhárom kiadói, de eltérő díszes vászonkötésben.

5000
24 ÁRVÍZ 1965
Tárcák, riportok, versek stb. Képekkel.

Bp., 1965. Kossuth. 111 p.
Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
1200
25 ATHLETA PATRIAE
Tanulmányok Szent László történetéhez. Szerk.: Mezey László. 66 képpel.

Bp., 1980. Szent István Társulat. 246 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
26 ATTILA ÉS HUNJAI
Szerk.: Németh Gyula. Reprint!

Bp., 1986. Akadémiai. 348 p.
Kiadói kartonkötésben.
2000
27 BABITS MIHÁLY
Nyugtalanság völgye.

Bp., é. n. Táltos. 57 p., 2 sztl.lev.
Amatőr vászonkötésben.
1200
28 BÁBOLNAI SHAGYA ARAB MÉNESKÖNYV
I. kötet.

Bábolna, 1988. Dr. Burgert Róbert. 85 p.
Kiadói aranyozott kartonkötésben.
1500
29 BÁCS-KISKUN MEGYE KÉPEKBEN
Szerk.: Szabó Csaba. Dedikált?

Kecskemét, 1986. Petőfi Nyomda. 127 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2400
30 BAJNOK JÓZSEF
Egy töltényt se Hitlernek!

(Egy telefongyári munkás emlékei). Dedikált! A Telefongyár élete a háború éveiben, fegyveres harc és felszabadulás! Ritka kordokumentum!
Bp., 1982. Népszava. 259 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
31 BAJZA VERSEI
Negyedik, teljesb kiadás.

A költő életrajzával Toldy Ferenc által.
Pest, 1857. Heckenast Gusztáv. XXXII p., 296 p.
Amatőr félvászon kötésben, egy-két lapon vízfolt nyomával.
1800
32 BALATONFÜRED ÉS BALATONARÁCS TÖRTÉNETE
Szerk.: Madarász Lajos.

Veszprém, 1999. Megyei Levéltár. 751 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
3600
33 BALÁZS KÁROLY DR.
Fiume és a magyar tengerpart.

Kiadók, nyomdák, illusztrátorok és témák. 60 illusztrációval. Számozott: 400/117. sz.
Bp., 1994. Képeslapgyűjtők Kiskönyvtára. 70 p., X tábla.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
34 BÁLINT SÁNDOR
A hagyomány szolgálatában.

Összegyűjtött dolgozatok.
Bp., 1981. Magvető. 245 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1100
35 BÁLINT SÁNDOR
A szegedi nép.

Bp., 1995. Fekete Sas Kiadó. 174 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
36 BÁLINT SÁNDOR - BARNA GÁBOR
Búcsújáró magyarok.

A magyarországi búcsújárás története és néprajza.
Bp., 1994. Szent István Társulat. 384 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
2000
37 BALL - BEZOLD
Csillaghit és csillagfejtés.

Ford.: Bendl Júlia.
Bp., 1987. Helikon Kiadó. 105 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
38 BALOGH JOLÁN
A régi magyar és európai művészet kincsei.

Művészettörténeti tanulmányok.
Bp., 2000. Püski. 228 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1400
39 BALZAC, HONORÉ DE
Jézus Krisztus Flandriában.

Legendás elbeszélés. Ford.: Lányi Viktor. /Monumenta Literarum II. sorozat 11. szám/.
Gyoma, 1922. Kner Izidor kiadása.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
40 BÁNFFY MIKLÓS
Huszonöt év.

(1945). Képekkel.
Bp., 1993. Püski. 220 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
41 BARANYAI DECSI JÁNOS
Az Caius Crispus Sallustiusnak két históriája.

Szeben, 1956. Hasonmás kiadás!
Bp., 1979. Akadémiai. Újrakezdődő számozásokkal.
Kiadói dombornyomású bőrkötésben (?), kartontokban.
2000
42 BARCS MIKLÓS
A megmentett élet.

20 filléres ponyva!
Bp., 1942. vitéz Rozs Kálmán. 31 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
43 BARDON ALFRÉD
Spanyolországi építészet.

Képekkel.
Bp., 1975. Műszaki. 214 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban.
1300
44 BATTHA LÍVIA - HONATOVICH SÁNDOR
Növények és rovarok preparálása.

Bp., 1978. Natura. 191 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1000
45 BATTHA LÍVIA - HORVATOVICH SÁNDOR
Növények és rovarok preparálása.

Bp., 1978. Natura. 191 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1600
46 BENCZE LÁSZLÓ
Bosznia és Hercegovina okkupációja 1878-ban.

Bp., 1987. Akadémiai. 243 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1800
47 BENHAMON-HUET, JUDITH
A művészet mint üzlet.

A műkereskedelem és az aukciók világa. Ford.: Kazsik Katalin.
Bp., 2002. Glória Kiadó. 127 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
900
48 BENKŐ ELEK
Az aradi vár története.

Bp., 1998. Zrínyi. 173 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
900
49 BERGMAN, STEN
Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között.

Ford.: dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. /A Magyar Földrajzi Társ. Könyvtára/.
Bp., é. n. Franklin - Társulat. 272 p.
Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben.
1500
50 BERKÓ PÁL - FEHÉR BÉLA
Ki mit gyűjt?

Bp., 1980. Gondolat. 254 p.
Kiadói kartonkötésben, ill., kissé viseltes papírborítóban.
800
51 BERTÉNYI IVÁN
Új magyar címertan.

Bp., 1998. Maecenas Könyvek. 124 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1000
52 BERZSENYI DÁNIEL MUNKÁI
Magyar művészek rajzaival. Sajtó alá rendezte: Bánóczi József. /Remekírók Képes Könyvtára/.

Bp., é. n. Lampel R. III p., 344 p.
Kiadói aranyozott, dombornyomású, liliomos vászonkötésben. Kötése kopott.
1300
53 BETKÓ ANDRÁS
Csip-csip úrfi.

Tanulságok a csibék világából. Máthé Gyula rajzaival.
Bp., 1942. "Magvető" Könyvkereskedés. 78 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
54 BEZIMENSZKÍJ, LEV
Martin Bormann utolsó naplója.

Uzsgorod - Bp., 1976. Kárpáti - Gondolat. 331 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
900
55 BIMBÓ JÓZSEF
A légierő a háborúban.

Gazdag képanyaggal.
Bp., 1973. Zrínyi Katonai Kiadó. 160 p.
Kiadói festett, feliratos vászonkötésben.
800
56 BLASKÓ MÁRIA
Pedró.

Ifjúsági elbeszélés. Márton Lajos festőművész rajzaival!
Bp., 1924. Korda Rt. 111 p.
800
57 BLASKOVICH LAJOS DR.
Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja.

Képekkel!
Bp., é. n. Stádium. 230 p.
Kiadói félvászon kötésben.
1800
58 BOCCACCIO
Szerelemre csábító könyv.

IX. kötet. Sebők mester képeivel. Csak felnőtteknek!
Bp., é. n. Anonymus ny. 15 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
59 BOGDÁN ISTVÁN
Régi magyar históriák.

Bp., 1980. Magvető. 206 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
60 BOGNÁR BOTOND
Mai japán építészet.

Képekkel!
Bp., 1979. Műszaki. 281 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1400
61 BOKOR LÁSZLÓ
Hajnali őrjárat.

Borbély Sándor előszavával. Munkásőrök történetei, tanuvallomások az elsőkről! Kordokumentum!
Bp., 1984. Zrínyi Katonai Kiadó. 265 p., 1 sztl.lev.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
62 BORNEMISZA PÉTER
Énekek három rendre.

Detrekő 1582. Hasonmás kiadás!
Bp., 1964. Akadémiai Kiadó. Számozatlan.
Kiadói bőrkötésben, kísérőfüzettel.
1800
63 BOZSÓKY PÁL GERŐ
A jeruzsálemi latin királyság.

Rövid tündöklése és hosszú haldoklása.
Szeged, 2004. Agapé. 294 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
64 BOZSÓKY PÁL GERŐ
Keresztes hadjáratok.

Készült: 2000 pld.-ban!
Szeged, 1996. Agapé Kft. 343 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
65 BROCSKÓ LAJOS
Svájcz árvaházai.

Tanulmány.
Debreczen, 1895. Csokonai ny. 61 p.
Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel.
800
66 BUDAPEST
Szerk.: dr. Vitéz András és Pap Miklós. Hozzátartozik két német nyelvű prospektus.

Bp., 1961. Panoráma. 481 p., 1 térkép.
Kiadói vászonkötésben.
900
67 BUDAPEST LEXIKON I-II.
Második, bővített, átdolgozott kiadás.

Főszerkesztő: Berza László.
Bp., 1993. Akadémiai. 755 p., 669 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
3800
68 BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Érsekujvár - Komárom.

27. sz. Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1939. Házinyomda. 16 p.
Kiadói (javított) ill. papírborítóban.
800
69 BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS ISKOLAI TANULMÁNYI KIRÁNDULÁSAI
Esztergom.

Szerk.: dr. Dombi József.
Bp., 1942. Házinyomda. 20 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
70 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
A Balaton.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1935. Házinyomda. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
71 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Bécs - Wien.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1935. Házinyomda. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
72 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Debrecen - A Hortobágy.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1934. Házinyomda. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
73 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Győr.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1937. Házinyomda. 15 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
74 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Ják - Szombathely.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1934. Házinyomda. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
75 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Kaposvár.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1936. Házinyomda. 15 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
76 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Kecskemét - Bugacpuszta.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1935. Házinyomda. 15 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
77 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Pécs.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1934. Házinyomda. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
78 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Székesfehérvár.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1934. Házinyomda. 18 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
79 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Tata és Tóváros.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1937. Házinyomda. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
80 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Vác - Visegrád.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1935. Házinyomda. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
81 BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI
Veszprém - Herend.

Szerk.: dr. Bodnár Gyula.
Bp., 1938. Házinyomda. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
82 A BUDAPESTI MŰSZAKI EGYETEM 200 ÉVE
1782-1982. Szerk.: Szabadváry Ferenc.

Bp., é. n. BME. 168 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
1200
83 A BUDAPESTI NEMZETKÖZI VÁSÁROK TÖRTÉNETE
Szerk.: Kapalyag Imre. Megjelent: 1200 pld.!

Bp., 1996. BKIK - Hungexpo. Számozatlan.
Kiadói ill. kartonkötésben. Harántalakú!
2000
84 BUDAPESTI SZEMLE
Szerk. és kiadja: Csengery Antal. Tizenhetedik kötet.

Pest, 1863. Emich Gusztáv. 503 p., 1 melléklet.
Korabeli kopott vászonkötésben, páramintás lapszélekkel.
2000
85 BURÁNY BÉLA DR.
A legkisebb királylány kívánsága.

88 vajdasági erotikus és obszcén népmese.
Bp., 1990. Képzőművészeti. 169 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1800
86 BUZÁS VIKTOR
A magyar föld meséje.

ifj. Kovács János rajzaival.
Bp., é. n. Magyar Könyvbarátok. 158 p.
Kiadói kopott vászonkötésben.
1000
87 CAPEK, KAREL
Harc a szalamandrákkal.

Ford.: Szekeres László.
Bp., 1948. Anonymus. 278 p.
Kiadói félvászon kötésben.
1200
88 CAWTHORNE, NIGEL
Az amerikai elnökök szexuális élete.

Washingtontól Clintonig. Ford.: Mihalik Zsuzsa.
Bp., é. n. Gold Book Kft. 303 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
89 CHOLNOKY JENŐ
A Föld.

Második kiadás. 302 szövegképpel és 41 műmelléklettel.
Bp., é. n. Athenaeum. 628 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
2400
90 CHOLNOKY JENŐ DR.
Kőrösi Csoma Sándor.

61 képpel és 14 ábrával a szöveg közt.
Bp., (1940.) Athenaeum. 287 p.
Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben.
1800
91 CLAUSS - HIEBSCH
Gyermekpszichológia.

Ford.: Horváth Henrik.
Bp., 1980. Akadémiai. 371 p.
Kiadói vászonkötésben.
1200
92 COURTHS MAHLER, H.
Sulyos feltétel I-II.

Ford.: Wiesner Juliska.
Bp. - Újpest, 1930. Színes Regénytár. 155 p., 155 p.
Kiadói ill. viseltes papírborítóban.
800
93 CSAPODY VERA
Mediterrán elemek a magyar flórában.

(14 eredeti részben színes táblával). (Bölcsészdoktori Értekezés).
Rákospalota, 1932. Don Bosco ny. 22 p., 1 sztl.lev., XIV tábla.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
2500
94 CSÁSZÁR GÉZA
Collstok Tóni kalandjai.

Három tanonc története.
Bp., 1940. Kultúra. 165 p.
Fűzve, viseltes, kopott, foltos, ill. papírborítóban.
800
95 CSÁSZÁR ISTVÁN - SOÓS VIKTOR ATTILA
Magyar Tarziciusz.

Brenner János élete és vértanúsága. 1931-1957.
Szentgotthárd, 2003. B. J. Emlékhely Alapítvány. 292 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
96 CSENGEY GUSZTÁV
Don Quijote.

Költői elbeszélés.
Eperjes, 1903. Kósch Árpád. 280 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1600
97 CSORBA CSABA
Vég-Gyula várának históriája.

Képekkel.
Bp., 1985. Zrínyi. 196 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1200
98 DÁNÉR LAJOS
Az állatok dalolnak 1943.

Demjén Attila rajzaival.
Bp., 1946. Szerző. 47 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
99 DANVIT CAPITAINE
A levegő hajótöröttjei I-II-III.

/Egyetemes Regénytár/.
Bp., 1911. Singer és Wolfner. 143 p., 143 p., 142 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill., festett vászonkötésben.
1500
100 DAUDET, ALPHONSE
Tarasconi Tartarin. Tartarin az Alpokban.

Első kiadás!
Pozsony - Bp., 1955. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó - Ifjúsági Könyvkiadó. 200 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban!
1500
101 DÁVID SÁNDOR - KURUCZ ANTAL
Terítéken az olimpia.

(avagy mit esznek azon az olimpián?).
Bp., 1984. Népszava. 186 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
102 DEBRECEN A RÉGI MAGYAR IRODALOMBAN
Szerk.: dr. Molnár Pál. /Magyar Irodalmi Ritkaságok 58./.

Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 175 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1500
103 DEBRECEN DÍCSÉRETE
Három jubileumi reprintkiadvány Debrecen 430 éves nyomdájából. Szerk.: Damkó Imre. 1. A Christus közbejárásáról való predicacioc. (1561). 2. Debreczeni Kistükör (1862). 3. Debrecen helynevei (1865).

Debrecen, 1991.
Tűzve, ill. fűzve, kiadói kartonmappában, belső használatra.
1500
104 A DEBRECENI DÉRY-MÚZEUM ÉVKÖNYVE 1960-1961
Szerk.: Béres András. Készült 800 pld.-ban!

Debrecen, 1962. Szerkesztő. 260 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill., félvászon kötésben, hiányos papír védőborítóban.
1500
105 DERCSÉNYI DEZSŐ - ZOLNAI LÁSZLÓ
Esztergom.

157 képpel.
Bp., 1956. Képzőművészeti. 90 p.
Kiadói félvászon kötésben, ill. papír (javított) védőborítóban.
1500
106 A DIÓSGYŐRI VÁR
Előszó: Pogány Frigyes. Fényképekkel, rajzokkal, egy kihajtható színes melléklettel. Ritka!

Miskolc, 1954. Borsodmegyei Idegenforgalmi Hivatal. 59 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
107 DIÓSZEGI GYÖRGY
Gépészeti ismeretek és adatok.

1-2. kötet. /Ipari Szakkönyvtár/.
Bp., 1978. Műszaki. 417 p., 403 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1800
108 DIVALD KORNÉL
A Magyar Tudományos Akadémia palotája és gyűjteményei.

Magyarázó kalauz.
Bp., 1917. MTA. 143 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1500
109 A DIVAT UJSÁG FŐZŐKÖNYVE
1000 Recipe. Az 1903-as kiadás hasonmása!

Kiadói ill. kartonkötésben.

2000
110 DOBIECKI SÁNDOR DR. - KESSLER HUBERT ÉS SKOLIL VILMOS
A turista fölszerelése.

Különlenyomat!
Bp., 1935. Magyar Turista Szövetség. 31 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
800
111 DOBOS ILONA
Paraszti szájhagyomány, városi szóbeliség.

Bp., 1986. Gondolat. 292 p.
Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
1000
112 DOMINKOVICH JÁNOS
A kölcsönpénzen vett birtok.

Elbeszélés.
Bp., 1898. Szent István Társulat. 18 p.
Tűzve, papírborítóban.
800
113 DOMOKOS PÁL PÉTER
Az én Erdélyem.

/Életutak 1./.
Bp., 1988. Vita Kiadó. 122 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
114 DONÁSZY FERENC
Villámsugár.

Indiántörténet a Messze Nyugatról. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal.
Bp., é. n. Hungária. 271 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal.
4500
115 DOYLE, CONAN
Challenger tanár világa.

I. Letűnt világ. II. Méregöv. Ford.: Sárossy Bella.
Bp., é. n. Forrás. 173 p.
Kiadói félvászon kötésben, fénymásolt, ill. (Sebők Imre) papír védőborítóban.
3000
116 DR. OETKER
Olasz ízek.

Ford.: Szalay Éva. Képekkel!
Bp., 2004. Grafo Kft. 127 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1000
117 DREISER, THEODORE
Life, Art and America.

Moscow, 1976. Progress Publishers. 368 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban.
1400
118 DUNCKER MIKSA
Az Ó-kor története.

I. kötet. Ford.: Jónás János. Töredék!
Bp., (1873.) Franklin. 558 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1500
119 ECSEDY ISTVÁN
Békés megye régészeti topográfiája.

A szeghalmi járás IV/1. /Magyarország Régészeti Topográfiája 6./. Térképmellékletekkel.
Bp., 1982. Akadémiai Kiadó. 319 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
4500
120 AZ ÉLŐ KOSSUTH
Kossuth Lajos válogatott művei. Szerk.: Katona Jenő.

Bp., é. n. Budapest Szkfv. Irodalmi Intézete. 268 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
121 AZ ELTÁNCOLT PAPUCSOK
Bukovinai székely népmesék. Elmondja Fábián Ágostonné. Gyulai Liviusz rajzaival.

Bp., 1984. Móra. 200 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1500
122 ELVESTAD, SVEN
A vijjogás.

- Krag detektív kalandjai. Ford.: Moly Tamás. /Detektív és kalandor regények 11./. Fantasztikus bűnügyi regény, nagyon ritka!
Bp., 1920. A Kultura Könyvkiadó és Nyomda Rt. kiadása. 216 p.
Fűzve, amatőr ill. papírborítóban, az utolsó három levél sérült.
12000
123 EMBERSORS
Az örök mese. Gáthy Fülöp írása. Muhits Sándor rajzaival.

Bp., 1935. Magyar Iparművészek Orsz. Egyesülete. 126 p.
Fűzve, kiadói viseltes, foltos papírborítóban.
5000
124 EMLÉKIRAT
Az autonom vámtarifa revíziója tárgyában. IV. kötet. (Szigorúan bizalmas!).

Bp., 1917. Magy. Vámpolitikai Közlöny. 514 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1000
125 EMLÉKKÖNYV
A Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem (1872-1944) létesítésének 125. évfordulója alkalmából.

Bp., 1997. Bolyai Egyetem Barátainak Egyesülete. 144 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
126 EMMA ASSZONY
A Hét szakácskönyve.

A Hét pályázatára beérkezett reczipékből. Ritka!
Bp., 1902. A Hét kiadása. 354 p., 16 sztl.lev. (Hirdetések).
Kiadói kopottas vászonkötésben.
3500
127 EPERJESSY KÁLMÁN
Városaink múltja és jelene.

Bp., 1971. Műszaki. 308 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1000
128 EPHRAIM KISHON
Volt szerencsém.

Kishont Ferenc önéletrajza. Ford.: Dohy Gábor. 54 fényképpel.
Bp., 1994. Magyar Könyvklub. 176 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
129 EPIKTÉTOS KÉZIKÖNYVECSKÉJE
vagyis a stoikus bölcs breviáriuma. Ford.: Sárosi Gyula. /Kétnyelvű Klasszikusok/.

Bp., 1942. Officina. 70 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1500
130 ÉRDY LÁSZLÓ
Magasfrekvenciás sugarak a gyógyászatban.

Bp., é. n. Fortuna ny. 232 p.
Amatőr (?) félvászon kötésben.
1200
131 ERŐS LÁSZLÓ
Képeslapok könyve.

Bukarest, 1985. Kriterion. 103 p.
Kiadói félvászon kötésben.
1200
132 ETHERTON, P. T.
A Mount Everest átrepülése.

Ford.: Cholnoky Béla. 43 képpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/.
Bp., é. n. Franklin. 262 p., 1 sztl.lev.
Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben, gerince kopott.
1500
133 EZERKILENCSZÁZÖTVENHAT TE CSILLAG
A forradalom és a szabadságharc olvasókönyve.

Bp., 1991. Püski. 236 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
900
134 FÁYLNÉ, HENTALLER MÁRIA
Híres mesék.

Népmesegyűjtemény gyermekek számára.
Bp., 1905. Magyar Könyvkiadó Társaság. 191 p.
Amatőr vászonkötésben.
1200
135 FEHÉR KLÁRA
Ma éjjel ne aludj.

Két regény. Dedikált! /Nők Könyvespolcon/. Számozott: 1048. sz.
Bp., 1967. Szépirodalmi. 226 p.
Kiadói vászonkötésben.
1600
136 FEHÉR SZARVAS
A Sziklás Hegyek varázslója.

Magyar ifjúból indiánfőnök.
Bp., 1940. Athenaeum. 256 p., XVI p.
Kiadói kopott, kissé viseltes félvászon kötésben.
1200
137 FEJÉR VÁRMEGYE ÉS SZÉKESFEHÉRVÁR SZABAD KIRÁLYI VÁROS ÁLTALÁNOS ISMERTETŐJE ÉS CÍMTÁRA
Az 1931-32. évre. I-II. kötet (egybekötve). Főszerkesztő: F. Szabó Géza.

Bp., 1932. Vármegyei Tisztviselők Országos egyesülete. XXI p., 415 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
5200
138 FELEKI LÁSZLÓ
Le az olvasókkal!

Szatírák, humoreszkek és más drámai művek. Vasvári Anna rajzaival. Dedikált!
Bp., 1960. Magvető. 307 p.
Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
139 FELEKI LÁSZLÓ
Tizenhat nap.

Képekkel. A Helsinki-i olimpia története.
Bp., 1953. Szépirodalmi. 358 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
1000
140 FELSZABADULT HAZÁNK
Szerk.: A szerkesztőbizottság. Képekkel!

Bp., 1955. Katonai kiadó. 293 p.
Kiadói vászonkötésben, a borítón 1 plakettel.
1500
141 FERDINANDY GEJZA DR.
Az aranybulla.

Közjogi tanulmány.
Bp., 1899. MTA. 182 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban. Borító javított.
2000
142 FITZ JENŐ
Székesfehérvár.

91 képpel, 1 térképpel.
Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 74 p.
Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
143 FITZ JÓZSEF
A magyar könyv története 1711-ig.

Bp., 1959. Magyar Helikon. 201 p.
Kiadói vászonkötésben, fóliázva.
2500
144 FODOR ANDRÁS
Szólj költemény.

József Attila élete és költészete. Képekkel. Dedikált!
Bp., 1975. Móra. 228 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
145 FOLYÓIRAT!
Állattani Közlemények.

Szerk.: Soós Lajos. XXXIX. kötet 1-2. füzet.
Bp., 1942. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 112 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban. Részben felvágatlan!
1500
146 FOLYÓIRAT!
Béke és Szabadság.

1952. Aug. 10. III. évf. 32. szám. Olimpiai Különszám, eredménylistával! 16 p.
Tűzve, papírborítóban.
1000
147 FOLYÓIRAT!
Buksi.

A 7-77 éves fiatalok lapja. Felelős szerkesztő: Novica Gyukics. 1962. Május 31. VI. évf. 232. szám.
Noviszád, 1962. Borba-Fórum. 24 p.
Kiadói ill. papírborítóban, kifogástalan állapotban.
1000
148 FOLYÓIRAT!
Erdélyi Helikon.

Szerk.: Áprily Lajos. I. évf. 4. és 5. szám.
Cluj - Kolozsvár, 1928. Erdélyi Szépmíves Céh. 245 p. - 324 p.-ig, 325 p. - 404 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db).
1000
149 FOLYÓIRAT!
Esti Budapest.

Az MDP Budapesti Pártbizottsága és a Fővárosi Tanács lapja. Győztünk Londonban! Magyarország - Anglia 6:3 (4:2). Rendkívüli kiadás! Nagyon ritka!
Bp., 1953. November 25. II. évf. 276. sz.
Megkímélt állapotban.
6000
150 FOLYÓIRAT!
Fotóművészet.

2005. 1-2., 3-4., 5-6. számok. Újrakezdődő számozással.
Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal.
1500
151 FOLYÓIRAT!
Hétfői Hírek.

(Rendkívüli kiadás). 1961. Augusztus 6. A Vosztok-2 a világűrben. Népszabadság. (Rendkívüli kiadás). 1961. Augusztus 7. Visszatért a Vosztok-2. Esti Hírlap. 1961. Augusztus 8. A Hold-utazás nyitánya.
Esti Hírlap. 1961. Február 14. A Vénusz felé repül a szovjet kozmikus rakéta. (4 db).
1500
152 FOLYÓIRAT!
Ludas Matyi.

1964. 1-53. szám.
Amatőr félvászon kötésben.
4000
153 FOLYÓIRAT!
Magyar Mezőgazdaság.

Felelős szerkesztő: Horváth Sándor. 1957. XII. évf. teljes!
Amatőr félvászon kötésben.
2600
154 FOLYÓIRAT!
Magyar Mezőgazdaság.

Felelős szerkesztő: Horváth Sándor. 1956. XI. évf. teljes! Utolsó szám 1956. október 15.
Amatőr félvászon kötésben.
2600
155 FOLYÓIRAT!
Magyar Mezőgazdaság.

Felelős szerkesztő: Horváth Sándor. 1955. X. évf. teljes!
Amatőr félvászon kötésben.
2600
156 FOLYÓIRAT!
Magyar Népsport.

Ritka!
Bp., 1956. November 2. Péntek.
800
157 FOLYÓIRAT!
Magyarok.

Szerk.: Juhász Géza.
Bp., 1945. Április I. évf. 1. szám. 56 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
158 FOLYÓIRAT!
Magyarosan.

Nyelvművelő folyóirat. Szerk.: Zsirai Miklós.
Bp., 1936-1937. MTA. 160 p., 176 p.
Kiadói (?) félvászon kötésben. (2 db).
1200
159 FOLYÓIRAT!
Nyugat.

Szerk.: Móricz Zsigmond és Babits Mihály. XXIV. évf. 3. sz. 1931. febr. 1. 144 p. - 212 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
160 FOLYÓIRAT!
Pannonhalmi Szemle.

1926. IV. szám (újrafűzésre szorul). 1930. 3. szám. 1932. 2. szám, 4. szám. 1937. 1 szám, 4. szám. 1936. 5. szám. 1941. III. szám. (8 db).
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1600
161 FOLYÓIRAT!
Szép Szó.

Szerk.: Gáspár Zoltán.
Bp., 1939. 2., 3., 4. füzetek (3 db).
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1200
162 FOLYÓIRAT!
Szocializmus 1923.

Szociáldemokrata folyóirat. Szerk.: Vanczák János és Várnai Dániel.
Bp., 1923. MSzDP. IV p., 552 p.
Amatőr félvászon kötésben.
800
163 FOTOTÉKA
Babits Mihály.

Bp., 1983. Népművelési és Prop. Iroda. 435 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
164 FÖLDES BÉLA DR.
A társadalmi gazdaságtan alkalmazott és gyakorlati tanai.

Második, átdolgozott kiadás.
Bp., 1899. Athenaeum. XII p., 516 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1200
165 GAÁL MÓZES
Mesék a legnagyobb magyarról.

Rajzokkal.
Bp., 1910. Athenaeum. 79 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
1500
166 GAÁL MÓZES
Zoárd jóslata.

Elbeszélés a magyarok ős-történetéből.
Pozsony - Budapest, é. n. Stampfel K. 48 p.
Kiadói, gerincén sérült, ill. félvászon kötésben.
1000
167 GÁBOR MIKLÓS
Kicsi-világ-háború.

Napló, huszonöt évesen. A szerző rajzaival. Gábor Miklós (1919-1998) Kossuth-díjas Kiváló művész 1944 kora őszén került ki a frontra, naplója ritka kordokumentum!
Bp., 1976. Szépirodalmi. 171 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1000
168 GÁRDONYI GÉZA (GÖRE GÁBOR)
Göre Gábor Bíró úr könyvei.

Göre Martsa lakodalma. 104 p. Göre Gábor Bíró úr könyve. 101 p. A pesti úr. 124 p. Bojgás az világba. 112 p. Veszödelmek. 110 p. Durbints sógor. 100 p. Tapasztalatok. 115 p.
Bp., 1925. Dick Manó (Globus ny.).
Kiadói ill., festett, aranyozott, kopottas vászonkötésben. (7 db).
12000
169 GAZDAG LÁSZLÓ
A bor- és az üdítőital-gyártás alap- és segédanyagai.

Bp., 1982. Mezőgazdasági Kiadó. 210 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
170 GAZDÁNÉ OLASZ ELLA
Kézimunkázók könyve.

A szerző rajzaival.
Bukarest, 1986. Kriterion. 399 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
171 GELLÉRI ANDOR ENDRE
A nagymosoda.

Regény.
Bp., é. n. Révai. 219 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
1600
172 GENCSI LÁSZLÓ DR.
Erdészeti növénytan 1.

Növényszervezettan, növényélettan.
Bp., 1980. Mezőgazdasági. 367 p.
Kiadói festett, feliratos kartonkötésben.
1000
173 GERVAI DEZSŐ
A maharadzsák hazájában.

Bp., 1905. Hornyánszky Viktor. 156 p.
Kiadói vászonkötésben.
3000
174 GOMBOCZ ENDRE DR.
A Budapesti Egyetemi Botanikus Kert és Tanszék története.

1770-1866. 6 arcképpel és 6 térképpel. Ritka!
Bp., 1914. Fritz Á. 1 tábla, 3 sztl.lev., 200 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban. Fűzése meglazult!
4000
175 GONDOLKODÓ MAGYAROK
Sinkó E.: Szemben a bíróval. 80 p. Szvatkó Pál: Indogermán magyarok. 82 p. Németh László: San Remo-i napló. 98 p. Balogh Edgár: Tíz nap Szegényországban. 71 p. Bajza József: Szózat a pesti Magyar Színház ügyében. 92 p.

Bp., 1981-89. Magvető.
Fűzve, kiadói papírborítóban. (5 db).
2000
176 GÖNCZY PÁL
Tanulmányok.

Képekkel.
Bp., 1888. Méhner Vilmos kiadása. 1 tábla (szerző), XXXII p., 346 p., 1 sztl.lev.
Kiadói aranyozott félbőr kötésben, festett lapszélekkel.
5000
177 GRANASZTÓI PÁL
Alakok, álmok.

Dedikált!
Bp., 1974. Szépirodalmi. 243 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1600
178 GRÓSZ LAJOS
A természet köréből.

Népszerű olvasmányok.
Bp., (1894.) Franklin. 367 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1800
179 GUDENUS JÁNOS - SZENTIRMAY LÁSZLÓ
Összetört címerek.

A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások.
Bp., 1989. Pirémon. 511 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1400
180 A GYÖNGYÖSI CSÁRDA
Hetedik, bővített kiadás.

Veszprém, 1966. Megyei Tanács. 140 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Tűzőgéppel megerősített!
900
181 GYÖNGYÖSI GERGELY
Arcok a magyar középkorból.

/Magyar Ritkaságok/.
Bp., 1983. Szépirodalmi. 381 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
182 GYŐRFFY GYÖRGY
István király és műve.

2. kiadás. Képekkel.
Bp., 1983. Gondolat. 667 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2000
183 A HADMŰVÉSZET ÓKORI KLASSZIKUSAI
Szerk.: Hahn István. Ritka!

Bp., 1962. Zrínyi. 943 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel.
3000
184 HADROVICS LÁSZLÓ
Magyar és déli szláv szellemi kapcsolatok.

/Kincsestár/.
Bp., 1944. Magyar Szemle. 79 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
185 HAJNAL LÁSZLÓ GÁBOR
Rabközelben.

Börtönkönyv.
Sopron, 1998. Edutech Kiadó. 178 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
186 HALÁSZAT
Szerk.: dr. Fóris Gyula.

Bp., 1975. Vizdok. 215 p.
Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
1600
187 HANKÓ VILMOS DR.
Fürdőink - Ásványvizeink.

Bp., é. n. Lampel R. 275 p.
Fűzve, kiadói kopott, kissé viseltes papírborítóban.
2000
188 HARASZTHY ÁGOSTON
Tizenöt hét indiánok közt.

/Ifjúsági Könyvtár 7./.
Bp., é. n. Pallas Irodalmi és Nyomdai Bt. 127 p.
Kiadói ill. kartonkötésben, néhány lapon foltokkal.
1500
189 HARASZTI EMIL
A zenei formák története.

/Kincsestár 55./.
Bp., 1931. Magyar Szemle Társaság.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
190 HÁRS ÉVA - ROMVÁRY FERENC
Modern magyar képtár - Pécs.

Rendkívül gazdag képanyaggal!
Bp., 1981. Corvina. 392 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
191 HASFELMETSZŐ JACK HITELES NAPLÓJA
Ford.: Kőrös László.

Bp., 1994. Totem. 338 p.
Kiadói fóliázott kartonkötésben.
800
192 HEDIN, SVEN
Von Pol zu Pol.

Fünfte Auflage. (Neue Folge). Vom Nordpol zum Äquator. Képekkel.
Leipzig, 1915. F. A. Brockhaus. 296 p., 1 sztl.lev.
Kiadói ill., festett vászonkötésben, megkímélt állapotban.
1600
193 HEGEDŰS FERENCZ
A korcsma-hősök vagy az apja meg a fia.

Bp., é. n. Szent István Társulat. 18 p.
Fűzve, papírborítóban.
800
194 HEGEDŰS GYULA
Pesti mesék.

Bp., é. n. A Nagyharang Kiadóhivatala. 128 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, kissé viseltes állapotban.
1400
195 HEGEDŰS HUBERT
Matrózéveim.

Szász Endre rajzaival. Ritka! Fényképekkel, egy kihajtható melléklettel.
Bp., 1956. Művelt Nép. 282 p.
Kiadói félvászon kötésben.
1000
196 HELTAI GÁSPÁR
Halhatatlan mesék.

/A "Magyar Nép" Könyvtára/.
Cluj - Kolozsvár, 1931. Minerva. 175 p.
Amatőr, kopott félvászon kötésben.
1200
197 HERCZEG FERENCZ
Szelek szárnyán.

/Az Újság ajándéka előfizetői részére/.
Bp., 1905. Athenaeum. 111 p.
Kiadói aranyozott, festett, kopottas, díszes vászonkötésben.
5000
198 HEVESI JÓZSEF
Piros narancsok.

Novellák.
Bp., 1911. Singer és Wolfner. 155 p.
800
199 HOFFMANN FERENC
Ötven kis mese.

Színes képekkel.
Bp., é. n. Franklin. 80 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
1600
200 HOFFMANN, E. T. A.
Az ördög bájitala.

A kapucinusrendi Medardus barát hátrahagyott feljegyzéseiből. Ford.: Kolozsvári Grandpierre Emil. Bevezetés: Rónay György.
Bp., é. n. Franklin Társulat. 256 p.
Kiadói aranyozott félvászon kötésben, megkímélt állapotban.
1500
201 HOFFMANN, E. T. A.
Kis Zakar.

Tündérmese. Ford.: Csernátoni Gyula. /Olcsó Könyvtár/. A szerző első magyar nyelven megjelentetett műve!
Bp., 1893. Franklin. 155 p., 2 sztl.lev.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
2000
202 HOFFMANN, E. T. A.
Muzsikus történetek.

Ford.: Cserna Andor. Szakmáry István rajzaival. /Kis Helikon 12./. 3 fantasztikus történet.
Bp., 1921. Rózsavölgyi és Társa. 149 p.
Fűzve, papírborítóban.
1000
203 HOLLÓS ERVIN
Kik voltak, mit akartak?

Fényképekkel! 1956 és előzményei.
Bp., 1967. Kossuth. 311 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
204 HONTI JÁNOS
A mészároslegény meséje.

Gaál Margit rajzaival.
Bp., 1940. Faust Imre. 63 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, elején alul kis vízfolt nyomával.
1200
205 HOPPÁL - JANKOVICS - NAGY - SZEMADÁM
Jelképtár.

/Curiositas III./.
Bp., 1990. Helikon. 256 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban.
2000
206 HORVÁTH ELEK - DR. TÓTH ENDRE
Pápa megyei város múltja, jelene és környéke.

Pápa ismertető leírása. Hirdetésekkel!
Pápa, 1936. Főiskolai ny. 186 p., 1 sztl.lev.
Amatőr vászonkötésben, címlap javított.
1500
207 HORVÁTH ZOLTÁN
Sopron város címerei.

A történelmi események hátterében.
Bp., 1991. Ikva. 106 p., VIII tábla.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1600
208 HOUBEN
Az Északi Sark felfedezése.

Ford.: Juhász Vilmos. Képekkel.
Bp., é. n. Athenaeum. 271 p.
Kiadói vászonkötésben, megkímélt állapotban.
1800
209 HRABAL, BOHUMIL
Sörgyári capriccio.

Ford.: Hap Béla.
Bratislava, 1986. Madách. 162 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1300
210 HUSZÁR JÁNOS
Pápa város első világháborús emlékkönyve.

Pápa, 1998. Jókai Kör. 308 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
211 HUSZÁR TIBOR
A politikai gépezet 1951 tavaszán Magyarországon.

Sántha Kálmán ügye (Esettanulmány).
Bp., 1998. Corvina. 388 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1800
212 IJJAS ANTAL
Az üzenet.

Novellák.
Bp., 1927. Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 169 p.
Tűzve, kiadói kopottas papírborítóban.
1200
213 IL MEGLIO DEL CORRIERE DEI PICCOLI
1908-1912. Az ifjúsági képregény-újság története. Egy eredeti újság mellékelve!

Milano, 1978. Rizzoli. 119 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
1500
214 ILJIN, M.
Százezer miért.

Bp., 1960. Móra. 147 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
900
215 ILLÉS BÉLA
Történelmi lecke.

Cikkek, tanulmányok. Lenin, Sztálin és Rákosi emberközelből! Kordokumentum!
Bp., 1952. Művelt Nép. 204 p., 1 sztl.lev.
Kiadói félvászon kötésben.
1000
216 INCZE GÁBOR
A mi életterünk.

Bp., 1942. Bethlen G. Irodalmi és Nyomdai Rt. 110 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
217 INDEX HORTI BOTANICI UNIVERSITATIS HUNGARICAE QUAE PESTINI EST
Az 1788-as kiadás hasonmása!

Bp., 1972. Akadémiai. 161 p.
Kiadói aranyozott bőrkötésben (?).
1200
218 IPOLYI ARNOLD
Tanulmányok a középkori magyar művészetről.

Bp., 1997. Holnap Kiadó. 199 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1200
219 IPOLYI ARNOLD EMLÉKKÖNYV
Az esztergomi Keresztény Múzeumban 1986. dec. 12-én rendezett emlékülés anyaga. Szerk.: Cséfalvy Pál és Ugrin Emese.

Bp., 1989. Az Apostoli Szentszék Könyv kiadója. 237 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
2000
220 ÍRÓK A VIHARBAN
(Kassák, Szép Ernő, Nagy Lajos és mások). Kárpáti Aurél előszavával.

Bp., 1940. Vietorisz kiadó. 198 p., 1 sztl.lev.
Kiadói kopott, aranyozott, gerincén alul ragasztott bársonykötésben.
1200
221 ISASZEG ADATTÁRI KÖZLEMÉNYEK IV.
/Isaszegi Adattári Közlemények IV./.

Isaszeg, 1982. Múzeumbarátok Köre. 104 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
222 IVAKI TOSIKO
Ikebana.

Ford.: Rab Nóra.
Bp., 1976. Natura. 159 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
223 AZ IZGALOM MESTEREI I-II.
Összeállította: Dorothy L. Sayers és Bálint Lajos.

Bp., (1945.) Körmendy. 603 p., 375 p.
Kiadói eltérő félvászon kötésben. (2 db).
2500
224 IZRAEL
Képes album.

Bp., 1989. Officina Nova. Számozatlan.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1200
225 JAKAB ÖDÖN
Szilágyi és Hajmási.

Költői beszély, négy énekben. Neogrády Antal rajzaival.
Bp., é. n. Lampel R. 73 p.
Kiadói ill., kopottas vászonkötésben, körben festett lapszélekkel.
1800
226 JAKÓ ZSIGMOND
Írás, könyv, értelmiség.

Tanulmányok Erdély történelméhez.
Bukarest, 1977. Kriterion. 373 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1200
227 JERZEWSKI, LEOPOLD
Katyn, 1940.

Képekkel!
Szekszárd, 1990. Babits Kiadó. 62 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
228 JÉZUS KRISZTUS EVANGÉLIUMA
A négy Evangéliumból egybe összefoglalva. Világhírű festők képeivel illusztrálva.

Bp., 1935. Singer és Wolfner. 221 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
1500
229 JÓKAI MÓR
Egy dal keletkezésének története.

(Kossuth Lajos Cegléden). Készült: 1100 pld.!
Cegléd, 1998. Ceglédi Színes Füzetek. 19 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
800
230 JÓKAI MÓR
Egy hírhedett kalandor a tizenhetedik századból.

/Nemzeti Kiadás LXV. kötet/. 1 képeslap: Balló Ede: Jókai Mór a kötetbe helyezve!
Bp., 1909. Révai Testvérek. 290 p.
Kiadói aranyozott, díszes vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. Gottermayer kötés.
1200
231 JÓKAI MÓR
Színművek I-II-III.

(Jókai Mór művei 48-49-50.).
Bp., 1913. Franklin. 418 p., 376 p., 440 p.
Kiadói aranyozott vászon sorozatkötésben, márványozott lapszélekkel.
1500
232 JÓSIKA MIKLÓS
Jósika István.

I-II., III-IV. kötet. A mű öt kötetben teljes!
Pest, 1871. Heckenast Gusztáv. 206 p., 216 p., 224 p., 208 p.
Amatőr félvászon kötésben. (2 db).
800
233 JUDIK JÓZSEF
A pénz.

/Kincsestár 60. sz./.
Bp., 1932. Magyar Szemle Társaság. 79 p.
Kiadói vászonkötésben.
1200
234 JULOW VIKTOR
Fazekas Mihály.

Dedikált!
Bp., 1955. Művelt Nép. 222 p.
Kiadói félvászon kötésben.
1000
235 K. NAGY SÁNDOR
Törvény nélkül.

Oktató elbeszélés a magyar nép számára. /Magyar Mesemondó 105. sz./.
Bp., é. n. Méhner Vilmos. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan!
800
236 KÁKOSY LÁSZLÓ
Egyiptomi és antik csillaghit.

/Apollo Könyvtár 9./.
Bp., 1978. Akadémiai. 347 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1800
237 KARINTHY FRIGYES
Aki utoljára nevet.

/Galántai Könyvtár/.
Bp., 1916. Galántai Gyula kiadása.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
2000
238 KÁROLYI LÁSZLÓ GRÓF
A Nagy-Károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története I-II.

Bp., 1911. Franklin. XXIII p., 345 p., 358 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban, újszerű állapotban. Felvágatlan!
11000
239 KÁRPÁTI GYÖRGY DR.
Itt állok megfürödve.

A szerző elbeszélése alapján lejegyezte: Peterdi Pál. Képekkel. A szerzők aláírásával!
Bp., 1981. Szerző. 261 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
240 KARUNGA, A HOLTAK URA
Néger legendák. Ford.: Radnóti Miklós.

Bp., 1957. Európa. 166 p.
Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt, papír védőborítóban.
1000
241 KASSA ISTVÁN
Dunától a Donig.

Képekkel!
Bp., é. n. Athenaeum. 383 p.
Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
1800
242 KASSÁK LAJOS
Éljünk a mi időnkben.

Írások a képzőművészetről.
Bp., 1978. Magvető. 529 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
243 KATONA EMLÉKKÖNYV
A költő halálának százados évfordulóján. Szerk.: Hajnóczy Iván dr.

Kecskemét, 1930. Katona József Kör. 130 p.
Egybekötve: Katona József új síremlékének felavatási ünnepélye. Kecskemét, 1931. Kecskeméti Közlöny. 55 p.
Papírborítóban.
3000
244 KATONA MIKLÓS
A magyar Duna-tengerhajózás története.

Képekkel.
Salgótarján, 2001. Pat-Press Bt. 269 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
245 KAZINCZY FERENC VÁLOGATOTT MUNKÁI
Magyar művészek rajzaival. Bevezetéssel ellátta: Balassa József. /Remekírók Képes Könyvtára/.

Bp., é. n. Lampel R. XIX p., 395 p.
Kiadói aranyozott, dombornyomású, liliomos vászonkötésben. Kötése kopott.
1300
246 KELETI MÁRTON
Légiutazás 2000-ben.

Janovits István rajzaival.
Bp., (1946.) Egyetemi Nyomda. 176 p.
Fűzve, ill., fénymásolt borítóban.
1500
247 KENEALLY, THOMAS
Schindler bárkája.

Ford.: Walkóné Békés Ágnes.
Bp., 1987. Európa. 509 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
248 KENEDINÉ SZÁNTÓ LÍVIA
Az etruszkok nyomában.

87 képpel.
Bp., 1977. Corvina. 186 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
249 KERSTEN, HOLGER
Jézus Indiában élt a keresztre feszítés előtt és után.

Ford.: Károlyi Eszter.
Bp., 1992. Biográf. 255 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
250 KERTÉSZ MIHÁLY
A pinski zsidók.

Bp., (1941.) Hungária Rt. 47 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1000
251 KESZTHELY ÉS KÖRNYÉKE
Szerk.: Dr. Zákonyi Ferenc.

Veszprém, 1962. Megyei Tanács. 144 p., 1 térképpel.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
252 KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS
Európai kerámia-művészet.

c. kiállítás vezetője. Képekkel.
Bp., 1969. Iparművészeti Múzeum. 66 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
253 KIESELBACH
Kiáll. kat. 2002. Tavaszi aukció.

Bp., 2002. Galéria. 235 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
254 KIRST, H. H.
08-15 avagy Asch őrvezető kalandos lázadása.

Ford.: Szabó Jenő. Illusztrálta: Hegedűs István. A regényből 1954-ben nagysikerű film készült!
Bp., 1957. Európa. 373 p.
Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban.
1000
255 A KIS AKADÉMIA NEGYVENKÉT ESZTENDEJE AZ EZREDIK ELŐADÁSIG 1899-1941
Szerk.: Förster Rezső.

Bp., 1941. A Kis Akadémia kiadása. 647 p.
Kiadói kopottas vászonkötésben.
1600
256 KISMARJAI KONRÁD EMIL
Harruckern János György báró és telepítései.

Gyula, 1935. Dobay János ny. 64 p.
Fűzve, kiadói viseltes, ill. papírborítóban.
1000
257 KLAMANNS
Puppentheater.

Berlin, 1961. Eulenspiegel Verlag. Számozatlan.
Kiadói, gerincén sérült kartonkötésben.
1200
258 KNIEZSA ISTVÁN
A Szlávok.

/Kincsestár 26./.
Bp., 1932. Magyar Szemle Társaság. 80 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince sérült.
800
259 KNIEZSA ISTVÁN
A szlávok.

/Kincsestár/.
Bp., 1932. Magyar Szemle. 80 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
260 KNOTT, J. E.
Zöldségtermesztők zsebkönyve az USA-ból.

Bp., 1973. Mezőgazdasági Kiadó. 254 p.
Kiadói papírborítóban, spirálfűzéssel.
800
261 KOKAS GYÖRGY - NAGY LAJOS
Rózsahajtatás.

Bp., 1982. Mezőgazdasági. 362 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1200
262 KOLTAY - RISKO
Szász.

Szász E. aláírásával! 25 képpel.
Bp., 1983. Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. 169 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
263 KOMÁROMI JÁNOS
Vidróczki s még nehány ágrulszakadt.

Második kiadás.
Bp., é. n. Stádium. 226 p., 1 sztl.lev.
Kiadói vászonkötésben.
1200
264 KOÓS JUDITH
Style 1900.

A szecesszió iparművészete Magyarországon.
Bp., 1979. Képzőművészeti Alap. 396 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
3800
265 KOPÁTSY SÁNDOR
Beszélgetések Adyval.

Bp., 1992. Száminform Kiadó. 373 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
266 KOPRONCZAY KÁROLY
Lengyel katonák magyar földön.

Képekkel.
Bp., 1994. Zrínyi. 109 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
267 KORÁN. KORÁN VILÁGA (SIMON RÓBERT)
Ford.: Simon Róbert.

Bp., 1987. Helikon. Számozatlan ill., 553 p.
Kiadói vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. (2 db).
1800
268 KORRAJZOK
Szerk.: Kőrösi László dr.

Bp., 1895. Pátria. 72 p.
Fűzve, kissé viseltes papírborítóban.
1000
269 KÓS K. DR. - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ
Moldvai csángó népművészet.

Bukarest, 1981. Kriterion. 489 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2800
270 KÓS KÁROLY DR.
Eszköz, munka, néphagyomány.

Dolgozatok a munka néprajza köréből. Aláírt!
Bukarest, 1979. Kriterion. 524 p.
Kiadói vászonkötésben, ill., javított papír védőborítóban.
2000
271 KÓS KÁROLY DR.
Népviselet és néphagyomány.

Tíz tanulmány.
Bukarest, 1972. Kriterion. 273 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
272 KÓS KÁROLY DR. - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ
Szilágysági magyar népművészet.

Bukarest, 1974. Kriterion. 229 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1600
273 KÓSA L. - FILEP A.
A magyar nép táji-történeti tagolódása.

Bp., 1975. Akadémiai. 230 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
274 KOSSUTH LAJOS VÁLOGATOTT MUNKÁI
Összeállította: Kossuth Ferencz. Számos képpel. /Remekírók Képes Könyvtára/.

Bp., é. n. Lampel R. VIII p., 424 p.
Kiadói aranyozott, dombornyomású, liliomos vászonkötésben. Kötése kopott.
1300
275 KOSZTOLÁNYI DEZSŐ
Zsivajgó természet.

Bp., é. n. Révai. 101 p.
Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben.
800
276 KOVÁCS IMRE ENDRE - LEGEZA LÁSZLÓ
Premontreiek.

Képekkel.
Bp., 2002. Mikes Kiadó. 96 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
2200
277 KOVAI LŐRINC
A Nagysámán.

Meseregény.
Bp., 1983. Szépirodalmi. 887 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, újszerű állapotban.
800
278 KÖRMEND TÖRTÉNETE
Szerk.: Szabó László.

Körmend, 1994. Önkormányzat. 522 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
2800
279 KRÜMMEL OTTÓ
Az óczeán.

Ford.: Csopey László. Hatvanhat rajzzal.
Bp., 1888. K. M. Term. Tud. Társ. 288 p.
Kiadói kopottas vászonkötésben, néhány lap javított.
1500
280 KULCSÁR ISTVÁN
A Világűr meghódítói.

Gazdag fényképanyaggal! Az űrhajózás hajnala! Régi pecséttel!
Bp., 1962. Móra Ferenc Könyvkiadó. 171 p., 2 sztl.lev.
Kiadói ill. (Tomaska Irén) félvászon kötésben.
800
281 KÜHÁR FLÓRIS
Barlang, sírok, kupolák.

Bp., 1935. Pázmány Péter. 111 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
282 KÜZDELEM AZ IGAZSÁGÉRT
Tanulmányok Randolph L. Braham 80. születésnapjára. Szerk.: Karsai László és Molnár Judit.

Bp., 2002. Mazsihisz. 785 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2600
283 LACZKÓ GÉZA
Baruti a Bazokok fejedelme.

Ribillió a legsötétebb Afrikában. /Tréfás Könyvek/.
Bp., é. n. A Kultura kiadása. 48 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
284 LAKATOS LÁSZLÓ
Panoptikum.

Bp., é. n. A Nagyharang kiadóhivatala. 126 p., 1 sztl.lev.
Fűzve, kiadói ill., viseltes papírborítóban.
1200
285 LAKATOS VINCE
Árva népem.

Bp., é. n. Stádium. 224 p., 1 sztl.lev.
Kiadói félvászon kötésben.
1000
286 LAMBRECHT KÁLMÁN
Herman Ottó.

Az utolsó magyar polihisztor élete és kora. 36 képpel.
Bp., 1920. Bíró Miklós. VII p., 257 p.
Fűzve, kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. Újrafűzésre szorul!
2500
287 LATINOVITS ZOLTÁN
Emlékszem a röpülés boldogságára.

Összegyűjtött írások. Szerk.: Szigethy Gábor. Tartalmazza a nagy vitát kiváltott "Ködszurkáló" c. művet is!
Bp., 1985. Magvető. 487 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, újszerű állapotban.
1000
288 "A LEGSZEBB ÉLET, AMIT MAGAMNAK EL TUDTAM KÉPZELNI"
Benkő Samu beszélgetései Kós Károllyal.

Bukarest, 1978. Kriterion. 144 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
900
289 LENGYEL GYÖRGYI
Kalocsai virágok.

Bp., 1984. Magyar Nők Orsz. Tanácsa. 125 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papírborítóban.
1200
290 LENGYEL GYÖRGYI
Kiskunhalas - a csipke városa.

73 képpel.
Kiskunhalas, 1982. Csipkeház. 71 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
291 LENIN
Az imperializmus mint a kapitalizmus legfelsőbb foka.

Bp., 1973. Kossuth. 192 p.
Kiadói aranyozott műbőr (?) kötésben, régi könyvtári pecsétekkel.
800
292 A LITERATURA ALMANACHJA 1928
Bp., 1928. Lantos Rt. 143 p.

Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben.

800
293 LÓ ÉS LOVAS ÁBRÁZOLÁSA A MAGYAR MŰVÉSZETBEN
(Kiáll. Kat.). Reprodukciókkal!

Bp., 1971. Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 47 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
294 LONDON, JACK
A játék.

Ford.: Bartos Zoltán.
Bp., 1922. Pantheon. 108 p.
Kiadói kopottas félvászon kötésben.
1000
295 LUKÁCS KÁROLY
A Balaton.

/Kincsestár 114./.
Bp., 1931. Magyar Szemle Társaság.
Fűzve, kiadói, kissé kopott papírborítóban, régi pecséttel.
1000
296 LÜKŐ GÁBOR
A magyar lélek formái.

Reprint!
Pécs, 1987. Pannónia Könyvek. 340 p., XL tábla.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
297 MAGYAR ELEK
Az ínyesmester nagy szakácskönyve.

A mindennapok és az ünnepek magyar konyhája.
Debrecen, 1994. Gondolat - Pallas Antikvárium. 552 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1500
298 MAGYAR PÉNZÜGYI COMPASS
1926-1927. A nyilvános számadásra kötelezett vállalatok összes adatait tartalmazó évkönyv. II. kötet: Vidék. 31. évfolyam.

Bp. 1927. Athenaeum XXII. 668 p.
Kiadói vászonkötésben, borítón vízfoltok nyomaival!
3500
299 A MAGYAR VÁROSOK CÍMEREI
Összeállította: Castiglione Endre.

Bp., 1975. Közgazd. és Jogi. 451 p.
Kiadói festett, feliratos vászonkötésben.
1800
300 MAGYARORSZÁGI CSÁNGÓ FESZTIVÁL ÉS KONFERENCIA (JÁSZBERÉNY)
Szerk.: Péterbencze Anikó.

Bp., 1993. Papp Imre. 172 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
301 MAGYARY-KOSSA GYULA DR.
Magyar Orvosi Emlékek.

I-II., III., IV-V. (3 db). Hasonmás kiadás!
Bp., 1995-1997. HOGYF Editio. 368 p. - 337 p., 522 p., 254 p., 340 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, kartontokban.
4000
302 A MAI SZÉCHENYI
Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Válogatta: Szekfű Gyula.

Bp., 1935. Révai. 488 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
1500
303 MAJOR-ZALA LAJOS
Elveszett győzelem.

Bp. - Zürich, 1999. MIE. 132 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1800
304 MAJTHÉNYI L. - NAGY Z.
Hagyományos rétesek, bélesek, gabonca.

(receptekkel).
Szombathely, 2008. Abki Kiadó. 96 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
1400
305 MANDOWSKY - GARAI LILI
Zsidó mesekönyv.

(Hat szövegképpel).
Komarno, 1937. "Virradat" ny. 157 p., 1 sztl.lev.
Kiadói vászonkötésben.
1600
306 MARITIMUS
A nagy háború.

Regény. Nagyon ritka!
Bp., 1909. Hungaria. 159 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, márványozott lapszélekkel, megkímélt állapotban.
15000
307 MARKUSOVSZKY-FÉLE EGYETEMI JUBILÁRIS ELŐADÁSOK
I. Than Károly: Az elméleti chemia ujab haladásáról. II. Klug Sándor dr.: Az anyagforgalom élettanának újabb haladásáról.

Bp., 1904. Orvosi Könyvkiadó Társ. 206 p., 209 p.
Kiadói vászonkötésben, gerince sérült.
2000
308 MÁRTON ISTVÁN
Üvegcsiszolás.

Megjelent 700 pld.-ban!
Bp., 1960. Műszaki. 197 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1400
309 MÁS KÁRÁN TANUL AZ OKOS
Érdekes história.

Bp., é. n. Méhner Vilmos. 8 p.
Fűzve, borító nélkül.
800
310 MÉLINE, JULES
Vissza a faluba.

Ford.: Mauks Gyula.
Bp., 1906. Pátria. IX p., 344 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1000
311 MERTON, THOMAS
A csend szava.

Válogatás műveiből. Ford.: Lukács László.
Bp., 1983. Szent István Társulat. 471 p.
Kiadói vászonkötésben.
1200
312 MEZEI OTTÓ
Nemes Lampérth József.

Képekkel.
Bp., 1984. Corvina. 28 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1200
313 MIHÁLY DÉNES
Az automobil, teherautó, motorkerékpár.

Hatodik kiadás. 223 ábrával és 4 táblázattal.
Bp., 1928. Athenaeum. 375 p.
Kiadói ill. vászonkötésben.
2800
314 MIHÓK-FÉLE MAGYAR COMPASS
1909-1910. XXXVII-ik évfolyam. Pénzügyi és Kereskedelmi évkönyv. II. rész. Szerk.: dr. Galánthai Nagy Sándor.

Bp. 1910. Stephaneum ny. XVI 1086 p. Hirdetésekkel!
Kiadói vászonkötésben.
3500
315 A MILLIÓK KÖNYVE GYERMEK MESE SZÁMA
2. kiadás.

25 elbeszélés.
Bp., é. n. Singer és Wolfner. 32 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
316 MOKÁNY BERCZI ÉS SPITZIG ITZIG, GÖRE GÁBOR MÖG A TÖBBIEK…
A magyar társadalom figurái az élclapokban 1860 és 1918 között. /Magyar Hírmondó/.

Bp., 1988. Magvető. 786 p.
Kiadói ill. kartonkötésben.
800
317 MOLDOVA GYÖRGY
A Napló.

A könyv alapja Che Geuvara bolíviai naplója.
Bp., 1983. Magvető. 615 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
318 MOLDOVA GYÖRGY
Történelemóra.

Párbeszéd Kaján Tiborral.
Bp., 2002. Urbis Könyvkiadó. 189 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1200
319 MOMMSEN TIVADAR
A rómaiak története I-II.

Ford.: Toldy István.
Bp., 1874. Ráth Mór. 321 p., 322 p.
Korabeli amatőr félbőr kötésben, gerince kopott, fölül repedt.
2000
320 MOODY R. A.
Élet az élet után.

Ritchie, G. G. Visszatérés a holnapból. Ford.: Kisnemes János.
Bp., 1987. Ecclesia. 458 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
900
321 MÓRA FERENC
A Sándor körül.

/Százezrek Könyve/. Ritka ponyva Rózsa Sándorról.
Bp., 1942. Dr. Áchim András. 63 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
322 MÓRA FERENC
Georgikon.

II. kiadás.
Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 99 p.
Kiadói félvászon kötésben.
800
323 MÓRA FERENCNÉ SZAKÁCSKÖNYVE
14 színes és 5 fekete képmelléklettel. Az adagolás 6 személyre értendő. Ritka!

Bp., 1928. Enciklopédia Rt. 297 p.
Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben.
2600
324 MÓRA FERENCNÉ SZAKÁCSKÖNYVE
14 színes és 5 fekete képmelléklettel.

Bp., 1928. Enciklopédia Rt. 297 p.
Kiadói kopottas vászonkötésben.
4500
325 MÓRICZ PÁL
A boglya-kemence mellől.

Válogatás M. P. rajzaiból, elbeszéléseiből. Válogatta: Dankó Imre. Dankó Imre dedikációjával!
Debrecen, 1970. Dankó Imre. 229 p.
Fűzve, kiadói viseltes, ill. papírborítóban.
1200
326 MŰEMLÉKEINK
Gerő L.: A budai vár. 42 p. Gergelyffy - Sedlmayr: A kőszegi Jurisich vár. 42 p. Gerő L.: A siklósi vár. 47 p. Dercsényi - Gerő L.: A sárospataki Rákóczi vár. 83 p.

Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (4 db).

1200
327 MŰEMLÉKEINK
Kaba Melinda: Aquincum emlékei. 71 p. Sz. Póczi Klára: Sopron rómaikori emlékei. 47 p. Szentléleky Tihamér: A szombathelyi Isis-szentély. 34 p.

Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (3 db).

900
328 MÜNCHEN 1972
Kutas István és Lakatos György. Almási László fényképeivel.

Bp., 1972. Sport. 111 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
329 MŰVÉSZ ÉLETRAJZOK
Kortárs magyar képzőművészek. Szerk.: B. Varga Sándor.

Bp., 1985. Alfaprint. 421 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1200
330 NAGY ERNŐ
Az űrkutatás eredményei.

Gazdag képanyaggal!
Bp., 1964. Gondolat. 321 p. Hozzátartozik: Rothmayer, Rolt: Rakéta - Szputnyik - Űrhajó. 100 kérdés - 100 felelet. Ford.: Nagy Ernő. 53 ábrával. Bp., 1959. Kossuth. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Kiadói vászonkötésben.
1500
331 NAGY LAJOS
Budapesti Nagykávéház.

Bp., é. n. Nyugat. 222 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
1200
332 NAGY MAGYAR COMPASS
1933-1934. I. rész: Pénzintézetek. Főszerkesztő: dr. Berényi Sándor.

Bp. 1934. Stephaneum ny. X 534 p.
Kiadói vászonkötésben, borítón kis vízfolt nyomával.
3500
333 NAGY MAGYAR COMPASS
(Azelőtt Mihók-féle). 1943-1944. 67-ik évfolyam. I. rész: Pénzintézetek. Szerk.: dr. Galánthai Nagy Sándor.

Bp. 1944. "Patria" Rt. VIII 517 p.
Kiadói vászonkötésben.
3500
334 NAGY MAGYAR COMPASS
1931-1932. LV évfolyam. II. rész: Biztosító, ipar és közlekedési Vállalatok. Főszerkesztő: Della Vedella Mihály.

Bp. 1932. Stephaneum ny.. VIII. 638 p.
Kiadói vászonkötésben.
3500
335 NAGY TÖHÖTÖM
Jezsuiták és szabadkőművesek.

Szeged, 1990. Universum Kiadó. 493 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
2400
336 NAGYBÁKAY PÉTER
A magyarországi céhes kézművesipar jelvényei.

Bp., 1995. MNM. 212 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1000
337 NAPTÁR!
Pesti izé.

1948. Szerk.: Gál György. Sebők Imre rajzaival.
Bp., 1948. Globus. 95 p.
Fűzve, kissé viseltes papírborítóban.
1200
338 NATTER-NÁD MIKSA
Újabb virágos könyv.

Bp., 1964. Mezőgazdasági. 327 p.
Kiadói vászonkötésben, ill., viseltes papír védőborítóban.
1400
339 NEHÉZ FERENC
A mérkőzés elmarad.

/Új Élet Regénytár 329. sz. füzet/. Megható történet a Felvidék visszatérésének felemelő napjaiból. Ritka ponyvakiadás!
Bp., 1943. Stephaneum ny. 32 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
340 NÉKÁM LAJOSNÉ DR.
Művészi magyar patikaedények.

Képekkel. /Iparművészeti Múzeum/. Gépelt!
Bp., 1964. Visy Otto. 36 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
341 NEMESKÜRTY ISTVÁN
Magyarnak számkivetve.

A nemzettudat válságai.
Bp., 2003. Szabad-Tér. 149 p.
Kiadói kartonkötésben.
1000
342 NÉMETH GYULA
Attila és hunjai.

Bp., 1940. Magyar Szemle. 330 p., XX tábla, 2 térképmelléklet.
Kiadói félvászon kötésben, ill., szakadt papír védőborítóban.
2500
343 NEMZETI KÖNYVTÁR
Ortutay Gyula: Mesél a nép. 32 p. Harsányi Zsolt: Mehály és egyebek. 31 p. Ortutay Gyula: Az aranyszőlő. 32 p.

Bp., 1940. Stádium.
Tűzve, kiadói papírborítóban. (3 db).
1500
344 A NÉPEGÉSZSÉGŐR KÖNYVE
Első kiadás.

Szerk.: Dr. Kálmán András és dr. Varga Lajos.
Bp., 1948. Athenaeum. 239 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1200
345 NÓGRÁDI BÉLA
Utolsó csöngetés.

Nyíl szépirodalmi hetilap. 1931. VIII. 20. Rajzokkal! 16 p.

800
346 NOTTER, ANTAL DR.
A Szent-István Társulat története.

Ötvenedik rendes közgyűlése alkalmából.
Bp., 1904. Szent István Társulat. 266 p.
Fűzve, kiadói javított papírborítóban.
1200
347 NYILAS MÁRTA
Pest-Buda a 18. sz. költészetében.

Bp., 1961. Főv. Szabó Ervin Könyvtár. 99 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
348 NYÍRŐ JÓZSEF
Az én népem.

Bp., é. n. Révai. 275 p.
Kiadói ill., festett posztó (halina) kötésben.
1400
349 NYÍRŐ JÓZSEF
Isten igájában.

I-II. (Egybekötve).
Bp., é. n. Athenaeum. 185 p., 176 p.
Kiadói festett, feliratos egészvászon kötésben, megkímélt állapotban.
1000
350 NYISZTOR ZOLTÁN DR.
Bangha Béla élete és művei.

II. kiadás.
Bp., 1941. Pázmány Péter Irod. Társ. 417 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerincén fölül kisebb vízfolttal.
900
351 ÓDON ERDÉLY
I-II. Művelődéstörténeti tanulmányok. Szerkesztette és válogatta: Sos Péter. /Magyar Hírmondó/.

Bp., 1986. Magvető. 882 p., 577 p.
Kiadói kartonkötésben.
1200
352 OFOTÉRT ÁRJEGYZÉK
Bp., 1969. Szilasi László. 64 p.

Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.

800
353 O'NEILL, EUGENE
Drámák.

I-II. Ford.: Bányay Geyza, Ottlik Géza, Vajda Miklós.
Bp., 1974. Európa. 468 p., 524 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban!
1800
354 OSVÁTH TIBOR
Tizen nyugat felé.

Hadifogoly-regény. I-II. (egybekötve). /Frontregények/.
Bp., é. n. Pantheon. 263 p., 181 p.
Kiadói festett vászonkötésben.
1500
355 PACEPA, MIHAIL
Vörös horizontok.

Egy román kémfőnök vallomása.
New Brunswick, é. n. I. H. Printing Co. 355 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1600
356 PALZOWNÖ
Thyrnau Tamás.

Német regény. Ford.: Lakner Sándor. Harmadik rész.
Pesten, 1845. Hartleben Konrád. 204 p.
Amatőr kopottas félvászon kötésben, ajándékozási bejegyzéssel.
800
357 PAPP JENŐ
Nyitány.

Novellák.
Bp., é. n. Stádium Rt. 382 p., 1 sztl.lev.
Kiadói félvászon kötésben, ill., szakadt, hiányos papír védőborítóban.
1200
358 PÁRTISKOLA FÜZETEK
1-12. Veres Péter és Erdei (Ferenc) aláírásával. Ritka!

Bp., 1948. Nemzeti Parasztpárt. Újrakezdődő számozással.
Kiadói félvászon kötésben.
1500
359 PATKÓ IMRE
Tibet.

Fényképezte: Rév Miklós. 210 képpel.
Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 147 p.
Kiadói kopottas félvászon kötésben.
1800
360 PEST-BUDAI ÁRVÍZ 1838
Szerk.: Faragó Tamás. Gépelt! Megjelent: 550 pld.!

Bp., 1988. Főv. Szabó Ervin Könyvtár. 515 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
2800
361 PETŐFI SÁNDOR ÖSSZES KÖLTEMÉNYEI
Második kiadás.

1842-1846. I-II. kötet.
Pest, 1848. Emich G. 390 p., 2 sztl.lev., 369 p., 3 sztl.lev.
Az első kötet modern kartonkötésben, a második korabeli vászonkötésben. Néhány lap javított, foltos.
5000
362 PETŐFI SÁNDOR VEGYES MŰVEI
1838-1849. Kiadta: Gyulai Pál. I., II., III. kötet (töredék).

Pest, 1863. Pfeifer Ferdinánd. XIV p., 255 p., 1 sztl.lev., 340 p., 2 sztl.lev., 354 p., 3 sztl.lev.
Az első kötet kopott félvászon kötésben, javított címlappal, a második és harmadik kötet eltérő félvászon kötésben.
8000
363 PETŐFI SÁNDOR VEGYES MŰVEI
1838-1849. Kiadta: Gyulai Pál. II. kötet.

Pest, 1863. Pfeifer Ferdinánd. 340 p.
Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. Kötése kopott, lapok foltosak.
1500
364 PFIZENMAYER, E. W.
Kelet-Szibéria ősvilága és ősnépei.

Ford.: Cholnoky Béla. 83 képpel és 1 térképpel. /A Magyar Földrajzi Társ. Könyvtára/.
Bp., é. n. Lampel R. 206 p.
Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben.
2000
365 PHILIPP A. L.
A Scotland-Yard regénye.

Ford.: Mánday Gyula. Ritka! Az angol titkosrendőrség 150 éves története és bűnügyi krónikája.
Bp., 1943. Lux Könyvkiadó. 639 p.
Kiadói kopott félvászon kötésben.
2800
366 PILINSZKY JÁNOS
Rekviem.

Bp., 1964. Magvető. 117 p.
Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
1000
367 PLOHN JÓZSEF
Negyvennyolcas honvédportrék.

Bp., 1992. Zrínyi. 175 p.
Kiadói ill., aranyozott kartonkötésben.
1000
368 POE, EDGAR
A vörös halál álarca. Csönd.

Ford.: Király György. /Kétnyelvű Klasszikus Könyvtár/.
Bp., é. n. Aczél Testvérek. 29 p. Hozzátartozik: Poe, Edgar Allan: A törpe bosszúja. Elbeszélések. Bp., é. n. Tolnai. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
369 POE, EDGAR ALLAN
A fecsegő szív és más titokzatos történetek.

Ford.: Altay Margit. /Kék Könyvek/.
Bp., 1918. Herczka Árpád kiadása. 158 p.
Fűzve, kiadói (javított) ill. (Kürthy) papírborítóban.
6000
370 POLUMIN, OLEG
Európa fái és bokrai.

Ford.: Debreczy Zsolt.
Bp., 1981. Gondolat. 210 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1400
371 POLUNIN, OLEG
Európa fái és bokrai.

Barbara Everard rajzaival. Ford.: Debreczy Zsolt.
Bp., 1981. Gondolat. 210 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2000
372 PONTOPPIDAN, HENRIK
Szerencsés Péter I-II.

Ford.: Hajdu Henrik.
Bp., é. n. Dick Manó. 379 p., 364 p.
Kiadói félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal.
1500
373 PÖLÖSKEI FERENC
A magyar parlamentarizmus a századfordulón.

Politikusok és intézmények.
Bp., 2001. Historia. 245 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
374 PROFF. SZFINX A KALANDOR KIRÁLY. AZ ELÍTÉLT
Bp., é. n. Rozsnyay Jenő. 24 p.

Kiadói javított papírborítóban, lapok foltosak, javítottak, hátsó borító pótolt.

3000
375 PUSKIN SÁNDOR
Pique - Dáma.

Ford.: Malonyai János. A kézzel színezett fametszet Gróf József műve.
Bp., 1920. Sacelláry kiadása. 120 p.
Kiadói aranyozott kartonkötésben.
4800
376 PÜSKI LEVENTE
A Magyar Felsőház története.

1927-1945.
Bp., 2000. Napvilág Kiadó Kft. 199 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
377 RACHMANOVA, ALEXANDRA
Házasság a vörös viharban.

Egy orosz diáklány naplója. Ford.: Benedek Marcell.
Bp., é. n. Dante. 416 p.
Kiadói aranyozott, kopottas bőrkötésben. Gerince sérült.
1200
378 RÁKOSI JENŐ ÉLETE ÉS MŰVEI
Írták: Apponyi Albert gróf és mások. Szerk.: Süle Antal. Számozott: 406. sz.

Bp., 1930. Fővárosi Könyvkiadó. 448 p.
Kiadói, kissé viseltes félbőr kötésben.
1200
379 RÁTH-VÉGH ISTVÁN
Fekete Krónika.

Bűnügyek, fekete mágia, stb.
Bp., é. n. Cserépfalvi. 438 p., 1 sztl.lev.
Kiadói vászonkötésben.
1000
380 RÁTH-VÉGH ISTVÁN
Hatalom és pénz.

Bp., 1964. Gondolat. 825 p.
Kiadói vászonkötésben.
800
381 RÁTH-VÉGH ISTVÁN
Szerelem, házasság.

Győry Miklós illusztrációival.
Bp., 1963. Gondolat. 674 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1000
382 RÁTH-VÉGH ISTVÁN
Tarka históriák.

Bp., 1964. Gondolat. 670 p., 1 sztl.lev.
Kiadói vászonkötésben.
800
383 RÁZGA ZOLTÁN
Malátagyártás és sörfőzés.

Megjelent: 400 pld.-ban!
Bp., 1954. Élelmiszeripari és Begyűjtési Könyv- és Lapkiadó Vállalat. 289 p.
Kiadói félvászon kötésben.
1800
384 RÉGI MAGYAR FOLYÓIRATOK SZEMELVÉNYEKBEN
(Athenaeum, Életképek, Hölgyfutár). /Magyar Irodalmi Ritkaságok 24./.

Bp., 1933. Kir. Magy. Egy. Ny. 86 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1500
385 RENDKÍVÜLI UTAZÁSOK
(Voyages Extraordinaires). Száz híres Verne illusztráció. Szerk.: Kuczka Péter. /Galaktika Baráti Kör Könyvklub/.

Bp., 1989. Móra. 200 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
386 RÉVAY JÓZSEF DR.
Árpádok virága Szent Imre herceg.

Jaschik Álmos rajzaival!
Bp., 1929. Franklin T. XV p., 391 p.
Kiadói ill., festett, aranyozott, díszes vászonkötésben, hátsó borító alján kis vízfolt nyomával.
2500
387 ROHÁCS JÓZSEF DR. - SIMON ISTVÁN
Repülőgépek és helikopterek üzemeltetési zsebkönyve.

Bp., 1989. Műszaki. 523 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
2000
388 RÓNAY ERVIN
I. Napoleon császár.

Tizennyolcz képpel. /Mulattató és hasznos olvasmányok a magyar nép számára 60. sz./.
Bp., é. n. Méhner Vilmos. 64 p.
Fűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban, hátsó borító hiányzik.
2000
389 RÓNAY GYÖRGY
Judás könyve.

Bp., 1976. Magvető. 239 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
390 RÓNAY LÁSZLÓ
Márai Sándor.

Bp., 1998. Korona kiadó. 239 p.
Kiadói kartonkötésben.
900
391 RÓZSA DEZSŐ
A máltai zsidó.

Marlowe Kristóf tragédiája. /Olcsó Könyvtár/.
Bp., 1916. Franklin. 129 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
392 RUDNYÁNSZKY GYULA
Égető Sándor.

Igaz történet. /Magyar Mesemondó 110. sz./.
Bp., é. n. Méhner Vilmos. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan!
800
393 SALGÓ LÁSZLÓ
A szuezi háromszög 1956.

Szuez - Algir - Budapest. Képekkel.
Bp., 1986. Kossuth. 292 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1200
394 SÁNDOR RÓBERT DR.
Reumások kalauza.

Bp., 1963. Medicina. 208 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
900
395 SATORI BHANTE
A sinbizmus.

Ford.: Kéri Elemér. /A Világ nagy vallásai/.
Bp., 1990. Gondolat. 98 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
396 SCHMIDT, F.
A gyakorlati fotografozás kézikönyve.

Második javított és bővített kiadás. Ford.: Csopey László. Százötvennégy ábrával és két táblával.
Bp., 1906. K. M. Term. Tud. Társulat. XXI p., 498 p.
Kiadói festett, ill. vászonkötésben.
1800
397 SCHOPENHAUER
A halálról - A faj élete - A tulajdonságok öröklése - A nemi szerelem metafizikája - Az élethez való akarat igenléséről - Az élet semmiségéről és gyötrelméről.

Ford.: Bánóczi József.
Bp., 1906. Franklin. 170 p., 1 sztl.lev.
Amatőr, kissé kopott félvászon kötésben.
1000
398 SCHULZ, KAREL
Kőbe zárt fájdalom.

Michelangelo Buonarotti életregénye. Ford.: Szekeres György, Aczél János, dr. Richter László. Képekkel.
Bp., 1968. Corvina. 588 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
399 SELMECZI ELEK
Világhódító bábok.

Az Állami Bábszínház krónikája.
Bp., 1986. Corvina. 212 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
400 SMELJOV, I.
Boldogasszony kelyhe.

Ford.: Haiman Hugó.
Gyoma, 1928. Kner Izidor. 111 p.
Amatőr, fatáblás kötésben, eredeti borítófedél bekötve.
800
401 SOMOGY MEGYE MÚLTJÁBÓL
Levéltári évkönyv 27. Szerk.: Szili Ferenc.

Kaposvár, 1996. Szerkesztő. 389 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1800
402 SÓS LÁSZLÓ - KEMÉNY ÉVA
Grafikák.

30 színes és 41 fekete-fehér reprodukció.
Bp., 1984. Képzőművészeti Kiadó.
Kiadói mappában.
1400
403 SPORTMŰSORFÜZET
Válogatott labdarúgó-mérkőzések a Népstadionban. Magyarország - Hollandia 1967. május 10. Magyarország - Szovjetúnió 1968. május 4. Képekkel! 16 p., 16 p.

Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db).

1000
404 STERN SAMU
A zsidókérdés Magyarországon.

Ritka!
Bp., 1938. A Pesti Izr. Hitközség. 31 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban, kissé viseltes állapotban.
2500
405 STIRLING JÁNOS
Magyar reneszánsz kertművészet a XVI-XVII. században.

Bp., 1996. Enciklopédia Kiadó. 303 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1800
406 STRÉM ISTVÁN
Nincsen halál, csak élet.

Spiritiszta világkép.
Bp., 1932. Fórum. 105 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1200
407 SÜTŐ ANDRÁS
Évek - Hazajáró Lelkek.

Cikkek - naplójegyzetek. (1953-1978).
Bukarest, 1981. Kriterion. 242 p.
Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban.
1600
408 SZAAK LUJZA
Az árva.

/Magyar Mesemondó 79. sz./.
Bp., é. n. Méhner Vilmos. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
409 A SZABADSÁGHARC KILENC NAGY CSATÁJA
Than Mór csataképei.

Bp., 1978. Magyar Helikon. 139 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1200
410 SZABLYA, HELEN M. - PEGGY KING ANDERSON
The Fall of the Red Star.

Dedikált!
Honesdale, 1996. Boyd's Mill Press. 166 p.
Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2000
411 SZABÓ SÁNDOR
Boldog idő.

Versek (1955-1986). A honvédtiszt költő első verseskötete! Dedikált!
Bp., 1988. Magvető. 139 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
412 SZABÓ ZOLTÁN
Származás és öröklődés.

/Kincsestár/.
Bp., 1942. Magyar Szemle. 80 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
800
413 SZAKÁLY FERENC - SZŰCS JENŐ
Budai bortizedjegyzékek a 16. sz. első harmadából.

Bp., 2005. História - MTA. 151 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
414 SZALÁRDI JÁNOS
Siralmas magyar krónikája.

Bp., 1980. Magyar Helikon. 813 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
2500
415 SZALAY LÁSZLÓ
Barátunk és ellenségünk az állat.

Bp., 1941. Kir. Magy. Egy. Ny. 251 p.
Kiadói félvászon kötésben.
800
416 SZAMOSKÖZY ISTVÁN
Erdély története.

(1598-1599, 1603). Ford.: Borzsák István.
Bp., 1977. Magyar Helikon. 492 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1400
417 SZÁNTÓ GYÖRGY
Toni ringbe áll.

Nyíl szépirodalmi hetilap. 1932. május 26. Rajzokkal! 24 p.

800
418 SZÁNTÓ KONRÁD DR.
Az 1956-os forradalom és a katolikus egyház.

Miskolc, (1993.) Szent Maximilian Lap és Könyvkiadó. 219 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
900
419 SZÁNTÓ TIBOR
A szép magyar könyv 1473/1973.

Az ötszáz éves magyar könyvművészet képeskönyve.
Bp., 1974. Akadémiai. 628 p.
Kiadói ill. vászonkötésben, régi pecsétekkel.
1800
420 SZÉCHENYI GYÖRGY
Üldözöttek.

Tanulmányok és karcolatok korunk történetírása számára. Első rész.
München, 1965. Danubia. 36 p.
Tűzve, kiadói foltos papírborítóban.
1000
421 SZÉCHENYI ISTVÁN GRÓF
Magyar Játékszínrül.

A Pesten 1832-ben kiadott mű hasonmása! A könyv tiszta nyereségét az ÁKV felajánlja az új Nemzeti Színház felépítéséhez!
Bp., 1984. ÁKV Reprint. 94 p.
Kiadói ill. vászonkötésben.
1000
422 SZÉCHENYI ISTVÁN GRÓF
Válogatott munkái I-II.

Számos képpel. /Remekírók Képes Könyvtára/.
Bp., 1903. Lampel R. 367 p., 411 p.
Kiadói félvászon kötésben. (2 db).
2000
423 SZÉCHENYI NAPJAI
Gróf Széchenyi István élete és életműve időrendben. Szerk.: Csery-Clauser Mihály.

Bp., (1942.) Rózsavölgyi és Társa. 190 p.
Amatőr félvászon kötésben.
800
424 SZÉCHENYI ZSIGMOND GRÓF
Hengergő homok.

Vadászexpedíció a lybiai sivatagba. Képekkel.
Bp., é. n. Szerző kiadása. 135 p., 1 térkép.
Fűzve, kiadói papírborítóban. Az illusztrált borító hiányzik!
1800
425 SZEGED A RÉGI MAGYAR IRODALOMBAN
Sajtó alá rendezte: Bakó László. /Magyar Irodalmi Ritkaságok/.

Bp., 1935. Kir. Magy. Egy. Ny. 123 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1500
426 A SZEKSZÁRDI BÉRI BALOGH ÁDÁM MÚZEUM ÉVKÖNYVE I. 1970.
Szerk.: Mészáros Gyula.

Szekszárd, é. n. Tolna megyei Tanács VB. 275 p.
Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban.
1200
427 SZEMERE BERTALAN
Levelei.

Második, jutányos kiadás. (1849-1862). Ritka!
Bp., 1873. Ráth Mór. 310 p.
Korabeli félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal.
5000
428 SZEMNECZ EMIL
Katholikus antonomia.

Két rész egy kötetben.
Bp., 1897. "Hunyadi Mátyás". 219 p., 176 p.
Kiadói festett, feliratos (Gottermayer N.) kötésben, hátsó borítón vízfoltok nyomaival.
1800
429 SZENES BÉLA
A Kristóftéri Kolumbusz.

Regény. Rajzokkal.
Bp., é. n. Bíró Miklós. 139 p.
Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel.
1400
430 SZENES BÉLA
Pest.

Bp., é. n. Légrády Testvérek. 158 p., 1 sztl.lev.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
431 SZENES ZSUZSA
Kelmék és hímzések.

/Műhelytitkok/.
Bp., 1974. Corvina. 46 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
432 SZENTÉLYEK IZRAELBEN
Keresztény templomépítészet.

Bp., 2005. Huszár András. 133 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
433 SZENTIMREI JENŐ
Ki kell mondani.

Versek. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. Ez a 112. sz. példány. Az Erdélyi Szépmíves Céh negyvenedik kiadványa: IV. sorozatának 6. számú könyve! Ill.: Widman Walter.
Kolozsvár, 1930. Erdélyi Szépmíves Céh. 80 p., 2 sztl.lev., VI p., 1 sztl.lev.
Kiadói félbőr kötésben (Rohonyi Antal).
2000
434 SZENTIMRÉNYI IMRE
Ezer tréfás dal.

I-II., III, IV. füzetek.
Bp., é. n. Első Kőbányai Könyvnyomda. Számozatlan.
Amatőr félvászon kötésben. Harántalakú!
1600
435 SZERSZÁMGÉPIPARI MŰVEK (SZIM)
Gyártmánykatalógus. Képekkel!

Bp., é. n. SZIM. Számozatlan.
Papírborításban, spirálfűzéssel.
1200
436 SZÍJ REZSŐ
Várpalota.

Fejezetek a város történetéből. Képekkel.
Bp., 1960. Gondolat. 643 p.
Kiadói félvászon kötésben, ill., szakadt papír védőborítóban.
1400
437 SZILÁGYI - SZABÓ
Antik kiállítás.

Vezető.
Bp., 1974. Szépművészeti Múzeum. 102 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
438 SZILÁGYI GÁBOR
A fotóművészet története.

A fényrajztól a holográfiáig. /Képzőművészeti Zsebkönyvtár/.
Bp., 1982. Képzőművészeti Alap. 419 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1200
439 SZINI GYULA
Pesti konfetti.

Rajzolta: Szini Gyula.
Bp., é. n. A Nagyharang Kiadóhivatala. 127 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1600
440 SZOLZSENYICIN, ALEKSZANDER
A Gulag-szigetcsoport I-II.

1918-1956. Ford.: Szente Imre.
Bp., 1989. Új Idő Kft. 547 p., 563 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db).
2000
441 A SZOVJET NÉPEK NAGY HAZÁJA
Ford.: Bognár Edit és Gál Éva. Fényképekkel! Történelem, a Nagy Honvédő Háború, a 16 köztársaság, átmenet a szocializmusból a kommunizmusba!

Bp., 1955. Szikra. 599 p., 1 térképmelléklet (kihajtható).
Kiadói aranyozott félvászon kötésben.
1200
442 A SZOVJETUNIÓ KOMMUNISTA PÁRTJA XXI. KONGRESSZUSA
Összeállította: A BM Határőrség Agit. Prop. Osztálya. A rajzokat Németh János grafikus készítette. A sorozott állomány tananyaga! Gazdag képanyaggal!

Bp., 1959. BM Határőrség. 93 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1000
443 SZTÁLINT KÖSZÖNTJÜK
Magyar költők versei a 70 éves Sztálinhoz. Nagyon ritka!

Bp., 1949. Franklin Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. 60 p., 1 szt.lev.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
3000
444 SZULIK JÓZSEF
Világtörténelem.

Tanítóképző intézetek s polgári iskolák használatára.
Bp., 1905. Lauffer Vilmos. 128 p.
Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben.
1200
445 SZŰCS FERENCZ IGAZMONDÁSAI
Vagy mit dolgozik a miniszter? /Magyar Mesemondó 120. sz./.

Bp., é. n. Méhner Vilmos. 16 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan! Alul sérült.
800
446 TABI LÁSZLÓ
Szemüveget a bírónak!

Melléklet: Az 1934-es év futballtörténete. Dedikált!
Bp., 1935. Hellas. 144 p.
Fűzve, kiadói ill. (Szűr Szabó József) papírborítóban.
1600
447 TAKÁCS JÓZSEF
A földmunkásmozgalom története.

Harminc esztendő.
Bp., 1926. Magyarországi Földmunkások Orsz. Szöv. 195 p.
Amatőr félvászon kötésben.
800
448 TAKÁTS SÁNDOR
Rajzok a török világból.

III. kötet.
Bp., 1917. MTA. 457 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1800
449 TAMÁS ISTVÁN
A citromgárda.

Horváth Jenő rajzaival.
Bp., é. n. Magyar Könyvbarátok. 261 p.
Kiadói festett, kopottas vászonkötésben.
900
450 TANULMÁNYOK ERDÉLY TÖRTÉNETÉRŐL
Szakmai konferencia Debrecenben. 1987. október 9-10. Szerk.: Rácz István.

Debrecen, 1988. Csokonai Kiadó. 312 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1000
451 TÁRGYIK SÁNDOR - NAGY LÁSZLÓ
Hidegkonyhai szakácsművészet.

Bp., 1983. Közg. és Jogi. 551 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1200
452 TARNÓCZKY ANDRÁS
A kertépítész zsebkönyve.

Bp., 1979. Mezőgazdasági Kiadó. 397 p.
Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Harántalakú!
1600
453 TEBÉRY GÉZA
Vértorony I-II.

Cluj - Kolozsvár, 1929. Erdélyi Szépmíves Céh. 212 p., 190 p.
Amatőr félvászon kötésben, egybekötve.
1500
454 A TECHNIKA KRÓNIKÁJA
(Felix R. Paturi).

Bp., 1991. Officina Nova. 671 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, új állapotban.
5000
455 TELEKI SÁMUEL GRÓF FELFEDEZŐ ÚTJA KELET AFRIKA EGYENLÍTŐI VIDÉKEIN 1887-1888-BAN
I-II. /Magyar Hírmondó/.

Bp., 1984. Magvető. 408 p., 369 p.
Kiadói kartonkötésben.
1000
456 TÉRKÉP!
Budapest Székesfőváros egész területének térképe.

Terv: Kogutowicz Manó. M: 1:25 000.
Bp., é. n. Magy. Földr. Intézet.
Hajtogatva!
2000
457 TÉRKÉP!
Budapest Székesfőváros egész területének térképe.

Terv: Kogutowicz Manó. M: 1:25 000.
Hajtogatva, javított.
1800
458 TÉRKÉP!
Budapest Székesfőváros kézitérképe.

Tervezte: Kogutowicz Manó. M: 1:25 000.
Kb. 1930.
Hajtogatva!
1000
459 TÉRKÉP!
Budapest Útmutatója térképpel.

Villamos és autobusz vonalak, stb.
Bp., 1941. Aczél Testvérek. 47 p. + térkép (hajtogatva).
Tűzve, kopott, ill. papírborítóban.
1500
460 TÉRKÉP!
Rákospalota m. város és Pestújhely nk. térképe.

Rajzolta: Székely László. M: 1:15 000.
Rákospalota, Vörösmarty nyomda és papírkereskedés kiadása.
Hajtogatva!
1200
461 TÉRKÉP!
Sopron környéke.

(Reklámokkal). Turistatérkép!
Hajtogatva!
800
462 TEVAN ANDOR
A könyv évezredes útja.

III. kiadás.
Bp., 1984. Gondolat. 315 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
800
463 THIRRING GUSZTÁVNÉ WAISBECKER IRÉN
Tallózás.

Mesék - Költemények - Prózák.
Bp., 1933. Kir. Magy. Egy. Ny. 115 p.
Fűzve, kiadói ill. papírborítóban.
1600
464 TIBETI MISZTÉRIUMOK
Ford. és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla.

Bp., 1944. Bibliotheca. 135 p.
Amatőr félvászon kötésben.
1800
465 TOLNAI KÁLMÁN NAGY SZAKÁCSKÖNYVE
Vadhús és halételek. Erdei gombák és gyümölcsök. Fűszernövények.

Bp., 1984. Skála - Coop. 557 p.
Kiadói kopottas vászonkötésben.
1000
466 TOMPA MIHÁLY ÖSSZEGYŰJTÖTT KÖLTEMÉNYEI
Ötödik - Hatodik kötetek. Elbeszélő költeményei I-II:.

Pest, 1870. Ráth Mór. 248 p., 272 p.
Kiadói aranyozott, dombornyomású, díszes kötésben. (2 db).
3500
467 TOMPA MIHÁLY ÖSSZEGYŰJTÖTT KÖLTEMÉNYEI
Első és harmadik kötet.

Pest, 1870. Ráth Mór. 386 p., 356 p.
Kiadói vászonkötésben.
3500
468 TÓTH ENDRE
A Bokor Erzsi története.

Elbeszélés. /Jó könyvek a magyar nép számára 32. sz./.
Bp., é. n. Méhner Vilmos. 32 p.
Tűzve, kiadói ill. papírborítóban.
800
469 TÓTH GÁBOR SÁNDOR
A. Tóth Sándor.

Bábművész, festőművész, grafikus.
Bp., 2000. Püski. 500 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
3200
470 TÓVÖLGYI TITUSZ
Az új világ I-II.

A szocializmus és kommunizmus társadalmából.
Bp., 1888. Aigner Lajos. 226 p., 162 p.
Amatőr félvászon kötésben, a két kötet egybekötve.
12000
471 "TRABANT 601"
Személygépkocsi javítási kézikönyve. 243 részben színes ábrával.

Leipzig, 1969. VEB Fachbuchverlag. 98 p.
Kiadói félvászon kötésben.
1000
472 TRÓCSÁNYI ZOLTÁN
Észak nomádjai.

Képekkel.
Bp., é. n. Athenaeum. 280 p.
Kiadói vászonkötésben, megkímélt állapotban.
1800
473 TUDOMÁNYOS FÜZETEK
1. Dr. Mészáros Gyula: A szekszárdi múzeum kőrézkori agyagmécsesei. 2. Dr. Mészáros Gyula: Honfoglaláskori sírlelet Nagyszokoly határából.

Szekszárd, 1962. Balogh Ádám Múzeum. 11 p., 9 p.
Tűzve, kiadói papírborítóban.
1000
474 TUZSON JÁNOS
Kitaibel Pál emlékezete.

Arczképpel. Dedikált!
Bp., 1918. MTA. 64 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1500
475 AZ ÚJ IDŐK EGÉSZSÉGI KÓDEXE
Bp., 1932. Singer és Wolfner Rt. 256 p.

Kiadói aranyozott vászonkötésben.

1000
476 ÚJJÁÉPÍTŐ MAGYAROK
Az országépítés két esztendeje. Bevezető tanulmányát írta: Tildy Zoltán. Sajtó alá rendezte: Gáspár László és Zsadányi Oszkár. Képekkel. Ritka!

Bp., (1948.) Kossuth Irodalmi Könyvkiadó Vállalat. 760 p.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
2500
477 UJVÁRY SÁNDOR
Szakácskönyve I-II.

Ritka!
Bp., é. n. Az Orsz. Magy. Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam kiadása. 316 p.
Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban.
2500
478 VÁCI ÉRDEKESSÉGEK
Összeállította: Tragor Ignác.

Vác, 1923. Múzeum-egyesület. 210 p.
Amatőr félvászon kötésben.
2400
479 VAJTA FERENC
Isztanbul kulisszái mögött.

(Naplójegyzetek).
Bp., é. n. Stádium. 211 p.
Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben.
1500
480 VARGA ISTVÁN
Király Béla Kaposváron.

Fényképekkel. A szerző és Király Béla dedikációjával!
Kaposváron, 1990. Somogyország Kiadó Kft. 52 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1500
481 VÁRI REZSŐ
Történeti intézetek Rómában.

Bp., 1916. MTA. 84 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1200
482 VÁROSSY GYULA
Lélekvidámító.

Humoros elbeszélések. Fehér István rajzaival.
Bp., 1901. Rózsa Kálmán és neje.
Kiadói kopottas vászonkötésben.
1800
483 VASZARY GÁBOR
Szegény fiatalok.

Regény.
Bp., 1939. Singer és Wolfner. 234 p.
Kiadói aranyozott, kissé kopott vászonkötésben.
800
484 VÉGH - VINCZE - TAMÁSKA
A nyomtatott betű szabadságáért.

Képekkel.
Bp., 1987. A Nyomda-, a Papíripar, a Sajtó és a Könyvkiadás dolgozóinak Szakszervezete. 351 p.
Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
1000
485 VEREB KÁROLY
II. Rákóczi Ferencz.

Ifjúsága, élete, viszontagságai és halála. /Népkönyvtár/.
Bp., é. n. Bálint Lajos. 31 p.
Fűzve, ill. papírborítóban, hátsó borító pótolt, viseltes példány.
1200
486 VERES PÉTER
Számadás.

Negyedik kiadás.
Bp., 1943. Magyar Élet. 397 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban, borító szakadt, lapok egy része kijár. Újrafűzésre szorul!
1200
487 VERGILIUS, P. M.
Aeneise.

Ford.: Dr. Barna Ignácz.
Bp., 1890. MTA. XCVIII p., 340 p.
Amatőr, aranyozott műbőr (?) kötésben.
800
488 VERNE, JULES
Sztrogof Mihály.

Ford.: Supka Géza. /A kaland klasszikusai/.
Bp., é. n. Forrás Rt. 219 p.
Fűzve, kiadói ill. (Sebők Imre), kopottas papírborítóban.
800
489 VITÉZ JÁNOS
Mesék. A fedőlap és a színes melléklet Szántó Piroska műve. Artner Tivadar rajzaival.

Bp., 1962. Móra. 227 p.
Kiadói ill. félvászon kötésben.
800
490 VOSÁTKA, MIRKO
Természetjárók enciklopédiája.

Bratislava, 1978. Madách. 394 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1200
491 WEIL, SIMONE
Ami személyes és ami szent.

Válogatott írások. Ford.: Pilinszky János.
Bp., 1983. Vigilia. 387 p.
Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben.
1400
492 WELLS, H. G.
Világok harcza I-II.

Mars-lakók a Földön. Ford.: Mikes Lajos. /Magyar Könyvtár/.
Bp., 1899. Lampel R. 104 p., 78 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db).
1500
493 XÁNTUS JÁNOS, IFJ. DR.
A természet kalendáriuma.

Deák Ferenc rajzaival.
Bukarest, 1958. Ifjúsági Könyvkiadó. 543 p.
Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban.
1200
494 YBL ERVIN
Ybl Miklós.

201 képpel.
Bp., 1956. Képzőművészeti Alap. 240 p.
Kiadói aranyozott, ill. vászonkötésben.
3000
495 ZALAI MÚZEUM
7. szám.

Nagykanizsa, 1997. Önkormányzat. 201 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
1200
496 ZALAI MÚZEUM
15. szám.

Zalaegerszeg, 2006. Megyei Múzeumok Igazgatósága. 324 p.
Kiadói kartonkötésben.
1500
497 ZARÁNDY (STEFEZIUS DE THURSTERN) A. GÁSPÁR
Huba vére - Szemere.

Ritka! Rendkívül gazdag képanyaggal.
Bp., 1910. Hornyánszky Viktor. 142 p., (48 p) Függelék (49 p. - 120 p.-ig), 1 sztl.lev.
Kiadói aranyozott vászonkötésben.
15000
498 ZELK ZOLTÁN
Mint égő lelkiismeret.

Válogatott és új versek. (1928-1953).
Bp., 1954. Szépirodalmi. 371 p.
Kiadói félvászon kötésben.
1000
499 ZIELBAUER GYÖRGY
Adatok és tények a magyarországi németség történetéből.

(1945-1949).
Bp., 1989. Akadémiai. 142 p.
Fűzve, kiadói papírborítóban.
900
500 ZIGÁNY MIKLÓS - FÉNYI ANDRÁS
XII. Pius élete és válogatott beszédei.

Számozott: 2000/20. sz.
Bp., é. n. Magyar Jövő. 478 p.
Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben.
2000
501 ZILAHY LAJOS
Tödlicher Frühling.

Ford.: Käthe Gaspar.
Hamburg - Wien, 1958. Paul Zsolnay Verlag. 134 p.
Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban.
1500
502 ZRÍNYI MIKLÓS
Adriai tengernek Syrenaia.

Hasonmás kiadás!
Bp., 1980. Akadémiai - Magyar Helikon. Számozatlan.
Kiadói aranyozott bőrkötésben, kísérőfüzettel, papírtokban.
1800
503 ZUBOR ISTVÁN
Tamás.

III. kiadás. Egy fiú története az utcától az esztergapadig. Dinnyés Károly rajzaival.
Bp., é. n. Stádium. 246 p.
Kiadói ill., kissé kopott félvászon kötésben.
1200
504 ZSEBENCIKLOPÉDIA
Főszerk.: Székely Béla.

Bp., 1975. Gondolat. 1214 p.
Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban.
1400
505 ZSÓTÉR BERTALAN DR.
Magyar föld - magyar jövő.

Bp., 1939. Szerző. 63 p.
Hozzátartozik: Dr. Sipeki Balázs Károly: A világválság és a magyar érdekek. Bp., 1943. Kir. Magy. Egy. Ny. 17 p. Tűzve, kiadói papírborítóban.
Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db).
1000