| Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
|---|---|---|---|---|
| 1 | AZ 1919. ÉVI TÖRVÉNYEK GYŰJTEMÉNYE Ritka! Bp., 1919. M. Kir. Belügyminisztérium. 259 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben, fölül vízfoltos lapokkal. |
4500 | ||
| 2 | 1940. ÉVI ORSZÁGOS TÖRVÉNYTÁR (Corpus Juris). Kiadja: A M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1940. Stádium Rt. XVI p., 309 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1300 | ||
| 3 | ÁBRAHÁM - KUSSINSZKY A Bárdossy-per. A vád 1. A tárgyalás és az ítélet 2. /Ítél a történelem/. Bp., 1945. Híradó Könyvtár. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3000 | ||
| 4 | ÁBRAHÁM - KUSSINSZKY A Szálasi per. A vád, a vallomások és az ítélet. /Ítél a történelem/. Bp., 1945. Híradó Könyvtár. 191 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3000 | ||
| 5 | ÁBRAHÁM - KUSSINSZKY Az Imrédy per. A vád, a vallomások és az ítélet. /Ítél a történelem/. Bp., 1945. Híradó Könyvtár. 126 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3000 | ||
| 6 | ADAMEC - ROUBAL Magas-Tátra. Turistavezető. Ford.: Jolana Proticová. Bratislava, 1988. Sport. 224 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1000 | ||
| 7 | ADORJÁN SÁNDOR Halál árnyékában. Magyar rabszolgák Szibériában. Pápa, 1993. Szerző. 149 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 8 | ADY ENDRE A magunk szerelme. Második kiadás. Versek. Bp., 1919. Pallas. 120 p. Amatőr félvászon kötésben, eredeti borító bekötve. |
1200 | ||
| 9 | ADY ENDRE Az utolsó hajók. I. kiadás! Bp., é. n. Athenaeum. 158 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1600 | ||
| 10 | "ÁLL AZ IDŐ ÉS MÁLL A TÉR" I. kiadás! Babits István levelei a keleti frontról és a hadifogságból, 1915-1920. Szerk.: Buda Attila. B. I. a költő Babits Mihály testvéröccse volt! Bp., 2005. Akadémiai Kiadó. 737 p., 7 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 11 | AZ ÁLLAMI BIZTOSÍTÁS 1970. ÉVI ZSEBKÖNYVE Bp., 1971. Közgazd. és Jogi. 466 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
800 | ||
| 12 | ÁLTALÁNOS ISMERETEK 1945. Különböző napilapok egyes oldalainak gyűjteménye. |
2000 | ||
| 13 | ÁLTALÁNOS ISMERETEK 1948. Különböző napilapok egyes oldalai összefűzve. |
2000 | ||
| 14 | ÁLTALÁNOS ISMERETEK 1945. Különböző napilapok egyes oldalainak gyűjteménye. |
1000 | ||
| 15 | ÁLTALÁNOS ISMERETEK 1946-1947. Különböző napilapok egyes oldalai összefűzve. |
2000 | ||
| 16 | ÁLTALÁNOS ISMERETEK NAPILAPOKBÓL GYŰJTVE 1940-41-42. Egyes lapok, különböző napilapokból. |
2000 | ||
| 17 | ALTAY MARGIT A Kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. Sebők Imre rajzaival. Bp., (1941.) Hungária Ny. Rt. 62 p. Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben. Harántalakú! |
1500 | ||
| 18 | ANGELINI A katolicizmus. Ford.: Goják János. /A világ nagy vallásai/. Bp. - Szeged, 1992. Gonolat - Szent Gellért Kiadó. 97 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 19 | ANKA JÁNOS A nyárádi torony. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 172 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
800 | ||
| 20 | ANTALL JÓZSEF Országgyűlési beszédei 1990-1993. Kordokumentum a rendszer-változás idejéből. Bp., 1994. Athenaeum. 351 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1000 | ||
| 21 | ANTOS ZOLTÁN Pontyhorgászat. Bp., 1962. Sport. 131 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 22 | ARAB KÖLTŐK A pogánykortól napjainkig. Fordította és válogatta: Germanus Gyula. Bp., 1961. Magyar Helikon. 443 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2400 | ||
| 23 | ARANY JÁNOS ÖSSZES KÖLTEMÉNYEI Első kötet. Pest, 1869. Ráth Mór. 1 tábla, 291 p. Arany János nagyobb elbeszélései. Első kötet (összesben a harmadik). Pest, 1872. Ráth Mór. 252 p. Arany János furcsa hőskölteményei. (Összesben az ötödik kötet). Pest, 1867. Ráth Mór. 283 p. Mindhárom kiadói, de eltérő díszes vászonkötésben. |
5000 | ||
| 24 | ÁRVÍZ 1965 Tárcák, riportok, versek stb. Képekkel. Bp., 1965. Kossuth. 111 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1200 | ||
| 25 | ATHLETA PATRIAE Tanulmányok Szent László történetéhez. Szerk.: Mezey László. 66 képpel. Bp., 1980. Szent István Társulat. 246 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 26 | ATTILA ÉS HUNJAI Szerk.: Németh Gyula. Reprint! Bp., 1986. Akadémiai. 348 p. Kiadói kartonkötésben. |
2000 | ||
| 27 | BABITS MIHÁLY Nyugtalanság völgye. Bp., é. n. Táltos. 57 p., 2 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben. |
1200 | ||
| 28 | BÁBOLNAI SHAGYA ARAB MÉNESKÖNYV I. kötet. Bábolna, 1988. Dr. Burgert Róbert. 85 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
1500 | ||
| 29 | BÁCS-KISKUN MEGYE KÉPEKBEN Szerk.: Szabó Csaba. Dedikált? Kecskemét, 1986. Petőfi Nyomda. 127 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2400 | ||
| 30 | BAJNOK JÓZSEF Egy töltényt se Hitlernek! (Egy telefongyári munkás emlékei). Dedikált! A Telefongyár élete a háború éveiben, fegyveres harc és felszabadulás! Ritka kordokumentum! Bp., 1982. Népszava. 259 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1500 | ||
| 31 | BAJZA VERSEI Negyedik, teljesb kiadás. A költő életrajzával Toldy Ferenc által. Pest, 1857. Heckenast Gusztáv. XXXII p., 296 p. Amatőr félvászon kötésben, egy-két lapon vízfolt nyomával. |
1800 | ||
| 32 | BALATONFÜRED ÉS BALATONARÁCS TÖRTÉNETE Szerk.: Madarász Lajos. Veszprém, 1999. Megyei Levéltár. 751 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
3600 | ||
| 33 | BALÁZS KÁROLY DR. Fiume és a magyar tengerpart. Kiadók, nyomdák, illusztrátorok és témák. 60 illusztrációval. Számozott: 400/117. sz. Bp., 1994. Képeslapgyűjtők Kiskönyvtára. 70 p., X tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 34 | BÁLINT SÁNDOR A hagyomány szolgálatában. Összegyűjtött dolgozatok. Bp., 1981. Magvető. 245 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1100 | ||
| 35 | BÁLINT SÁNDOR A szegedi nép. Bp., 1995. Fekete Sas Kiadó. 174 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 36 | BÁLINT SÁNDOR - BARNA GÁBOR Búcsújáró magyarok. A magyarországi búcsújárás története és néprajza. Bp., 1994. Szent István Társulat. 384 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
2000 | ||
| 37 | BALL - BEZOLD Csillaghit és csillagfejtés. Ford.: Bendl Júlia. Bp., 1987. Helikon Kiadó. 105 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 38 | BALOGH JOLÁN A régi magyar és európai művészet kincsei. Művészettörténeti tanulmányok. Bp., 2000. Püski. 228 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 | ||
| 39 | BALZAC, HONORÉ DE Jézus Krisztus Flandriában. Legendás elbeszélés. Ford.: Lányi Viktor. /Monumenta Literarum II. sorozat 11. szám/. Gyoma, 1922. Kner Izidor kiadása. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 40 | BÁNFFY MIKLÓS Huszonöt év. (1945). Képekkel. Bp., 1993. Püski. 220 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 41 | BARANYAI DECSI JÁNOS Az Caius Crispus Sallustiusnak két históriája. Szeben, 1956. Hasonmás kiadás! Bp., 1979. Akadémiai. Újrakezdődő számozásokkal. Kiadói dombornyomású bőrkötésben (?), kartontokban. |
2000 | ||
| 42 | BARCS MIKLÓS A megmentett élet. 20 filléres ponyva! Bp., 1942. vitéz Rozs Kálmán. 31 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 43 | BARDON ALFRÉD Spanyolországi építészet. Képekkel. Bp., 1975. Műszaki. 214 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban. |
1300 | ||
| 44 | BATTHA LÍVIA - HONATOVICH SÁNDOR Növények és rovarok preparálása. Bp., 1978. Natura. 191 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1000 | ||
| 45 | BATTHA LÍVIA - HORVATOVICH SÁNDOR Növények és rovarok preparálása. Bp., 1978. Natura. 191 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1600 | ||
| 46 | BENCZE LÁSZLÓ Bosznia és Hercegovina okkupációja 1878-ban. Bp., 1987. Akadémiai. 243 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1800 | ||
| 47 | BENHAMON-HUET, JUDITH A művészet mint üzlet. A műkereskedelem és az aukciók világa. Ford.: Kazsik Katalin. Bp., 2002. Glória Kiadó. 127 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
900 | ||
| 48 | BENKŐ ELEK Az aradi vár története. Bp., 1998. Zrínyi. 173 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
900 | ||
| 49 | BERGMAN, STEN Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Ford.: dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. /A Magyar Földrajzi Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin - Társulat. 272 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
1500 | ||
| 50 | BERKÓ PÁL - FEHÉR BÉLA Ki mit gyűjt? Bp., 1980. Gondolat. 254 p. Kiadói kartonkötésben, ill., kissé viseltes papírborítóban. |
800 | ||
| 51 | BERTÉNYI IVÁN Új magyar címertan. Bp., 1998. Maecenas Könyvek. 124 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1000 | ||
| 52 | BERZSENYI DÁNIEL MUNKÁI Magyar művészek rajzaival. Sajtó alá rendezte: Bánóczi József. /Remekírók Képes Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. III p., 344 p. Kiadói aranyozott, dombornyomású, liliomos vászonkötésben. Kötése kopott. |
1300 | ||
| 53 | BETKÓ ANDRÁS Csip-csip úrfi. Tanulságok a csibék világából. Máthé Gyula rajzaival. Bp., 1942. "Magvető" Könyvkereskedés. 78 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 54 | BEZIMENSZKÍJ, LEV Martin Bormann utolsó naplója. Uzsgorod - Bp., 1976. Kárpáti - Gondolat. 331 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
900 | ||
| 55 | BIMBÓ JÓZSEF A légierő a háborúban. Gazdag képanyaggal. Bp., 1973. Zrínyi Katonai Kiadó. 160 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
800 | ||
| 56 | BLASKÓ MÁRIA Pedró. Ifjúsági elbeszélés. Márton Lajos festőművész rajzaival! Bp., 1924. Korda Rt. 111 p. |
800 | ||
| 57 | BLASKOVICH LAJOS DR. Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Képekkel! Bp., é. n. Stádium. 230 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1800 | ||
| 58 | BOCCACCIO Szerelemre csábító könyv. IX. kötet. Sebők mester képeivel. Csak felnőtteknek! Bp., é. n. Anonymus ny. 15 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1500 | ||
| 59 | BOGDÁN ISTVÁN Régi magyar históriák. Bp., 1980. Magvető. 206 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 60 | BOGNÁR BOTOND Mai japán építészet. Képekkel! Bp., 1979. Műszaki. 281 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 | ||
| 61 | BOKOR LÁSZLÓ Hajnali őrjárat. Borbély Sándor előszavával. Munkásőrök történetei, tanuvallomások az elsőkről! Kordokumentum! Bp., 1984. Zrínyi Katonai Kiadó. 265 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 62 | BORNEMISZA PÉTER Énekek három rendre. Detrekő 1582. Hasonmás kiadás! Bp., 1964. Akadémiai Kiadó. Számozatlan. Kiadói bőrkötésben, kísérőfüzettel. |
1800 | ||
| 63 | BOZSÓKY PÁL GERŐ A jeruzsálemi latin királyság. Rövid tündöklése és hosszú haldoklása. Szeged, 2004. Agapé. 294 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 64 | BOZSÓKY PÁL GERŐ Keresztes hadjáratok. Készült: 2000 pld.-ban! Szeged, 1996. Agapé Kft. 343 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 65 | BROCSKÓ LAJOS Svájcz árvaházai. Tanulmány. Debreczen, 1895. Csokonai ny. 61 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
800 | ||
| 66 | BUDAPEST Szerk.: dr. Vitéz András és Pap Miklós. Hozzátartozik két német nyelvű prospektus. Bp., 1961. Panoráma. 481 p., 1 térkép. Kiadói vászonkötésben. |
900 | ||
| 67 | BUDAPEST LEXIKON I-II. Második, bővített, átdolgozott kiadás. Főszerkesztő: Berza László. Bp., 1993. Akadémiai. 755 p., 669 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
3800 | ||
| 68 | BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Érsekujvár - Komárom. 27. sz. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1939. Házinyomda. 16 p. Kiadói (javított) ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 69 | BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS ISKOLAI TANULMÁNYI KIRÁNDULÁSAI Esztergom. Szerk.: dr. Dombi József. Bp., 1942. Házinyomda. 20 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 70 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI A Balaton. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935. Házinyomda. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 71 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Bécs - Wien. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935. Házinyomda. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 72 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Debrecen - A Hortobágy. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1934. Házinyomda. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 73 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Győr. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1937. Házinyomda. 15 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 74 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Ják - Szombathely. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1934. Házinyomda. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 75 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Kaposvár. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1936. Házinyomda. 15 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 76 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Kecskemét - Bugacpuszta. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935. Házinyomda. 15 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 77 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Pécs. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1934. Házinyomda. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 78 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Székesfehérvár. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1934. Házinyomda. 18 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 79 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Tata és Tóváros. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1937. Házinyomda. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 80 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Vác - Visegrád. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935. Házinyomda. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 81 | BUDAPEST SZKFV. ISKOLAI KIRÁNDULÓVONATAI Veszprém - Herend. Szerk.: dr. Bodnár Gyula. Bp., 1938. Házinyomda. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 82 | A BUDAPESTI MŰSZAKI EGYETEM 200 ÉVE 1782-1982. Szerk.: Szabadváry Ferenc. Bp., é. n. BME. 168 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1200 | ||
| 83 | A BUDAPESTI NEMZETKÖZI VÁSÁROK TÖRTÉNETE Szerk.: Kapalyag Imre. Megjelent: 1200 pld.! Bp., 1996. BKIK - Hungexpo. Számozatlan. Kiadói ill. kartonkötésben. Harántalakú! |
2000 | ||
| 84 | BUDAPESTI SZEMLE Szerk. és kiadja: Csengery Antal. Tizenhetedik kötet. Pest, 1863. Emich Gusztáv. 503 p., 1 melléklet. Korabeli kopott vászonkötésben, páramintás lapszélekkel. |
2000 | ||
| 85 | BURÁNY BÉLA DR. A legkisebb királylány kívánsága. 88 vajdasági erotikus és obszcén népmese. Bp., 1990. Képzőművészeti. 169 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1800 | ||
| 86 | BUZÁS VIKTOR A magyar föld meséje. ifj. Kovács János rajzaival. Bp., é. n. Magyar Könyvbarátok. 158 p. Kiadói kopott vászonkötésben. |
1000 | ||
| 87 | CAPEK, KAREL Harc a szalamandrákkal. Ford.: Szekeres László. Bp., 1948. Anonymus. 278 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 88 | CAWTHORNE, NIGEL Az amerikai elnökök szexuális élete. Washingtontól Clintonig. Ford.: Mihalik Zsuzsa. Bp., é. n. Gold Book Kft. 303 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 89 | CHOLNOKY JENŐ A Föld. Második kiadás. 302 szövegképpel és 41 műmelléklettel. Bp., é. n. Athenaeum. 628 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2400 | ||
| 90 | CHOLNOKY JENŐ DR. Kőrösi Csoma Sándor. 61 képpel és 14 ábrával a szöveg közt. Bp., (1940.) Athenaeum. 287 p. Kiadói kopottas, aranyozott vászonkötésben. |
1800 | ||
| 91 | CLAUSS - HIEBSCH Gyermekpszichológia. Ford.: Horváth Henrik. Bp., 1980. Akadémiai. 371 p. Kiadói vászonkötésben. |
1200 | ||
| 92 | COURTHS MAHLER, H. Sulyos feltétel I-II. Ford.: Wiesner Juliska. Bp. - Újpest, 1930. Színes Regénytár. 155 p., 155 p. Kiadói ill. viseltes papírborítóban. |
800 | ||
| 93 | CSAPODY VERA Mediterrán elemek a magyar flórában. (14 eredeti részben színes táblával). (Bölcsészdoktori Értekezés). Rákospalota, 1932. Don Bosco ny. 22 p., 1 sztl.lev., XIV tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
2500 | ||
| 94 | CSÁSZÁR GÉZA Collstok Tóni kalandjai. Három tanonc története. Bp., 1940. Kultúra. 165 p. Fűzve, viseltes, kopott, foltos, ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 95 | CSÁSZÁR ISTVÁN - SOÓS VIKTOR ATTILA Magyar Tarziciusz. Brenner János élete és vértanúsága. 1931-1957. Szentgotthárd, 2003. B. J. Emlékhely Alapítvány. 292 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 96 | CSENGEY GUSZTÁV Don Quijote. Költői elbeszélés. Eperjes, 1903. Kósch Árpád. 280 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1600 | ||
| 97 | CSORBA CSABA Vég-Gyula várának históriája. Képekkel. Bp., 1985. Zrínyi. 196 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1200 | ||
| 98 | DÁNÉR LAJOS Az állatok dalolnak 1943. Demjén Attila rajzaival. Bp., 1946. Szerző. 47 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 99 | DANVIT CAPITAINE A levegő hajótöröttjei I-II-III. /Egyetemes Regénytár/. Bp., 1911. Singer és Wolfner. 143 p., 143 p., 142 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., festett vászonkötésben. |
1500 | ||
| 100 | DAUDET, ALPHONSE Tarasconi Tartarin. Tartarin az Alpokban. Első kiadás! Pozsony - Bp., 1955. Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó - Ifjúsági Könyvkiadó. 200 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill. félvászon kötésben, megkímélt állapotban! |
1500 | ||
| 101 | DÁVID SÁNDOR - KURUCZ ANTAL Terítéken az olimpia. (avagy mit esznek azon az olimpián?). Bp., 1984. Népszava. 186 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 102 | DEBRECEN A RÉGI MAGYAR IRODALOMBAN Szerk.: dr. Molnár Pál. /Magyar Irodalmi Ritkaságok 58./. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 175 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1500 | ||
| 103 | DEBRECEN DÍCSÉRETE Három jubileumi reprintkiadvány Debrecen 430 éves nyomdájából. Szerk.: Damkó Imre. 1. A Christus közbejárásáról való predicacioc. (1561). 2. Debreczeni Kistükör (1862). 3. Debrecen helynevei (1865). Debrecen, 1991. Tűzve, ill. fűzve, kiadói kartonmappában, belső használatra. |
1500 | ||
| 104 | A DEBRECENI DÉRY-MÚZEUM ÉVKÖNYVE 1960-1961 Szerk.: Béres András. Készült 800 pld.-ban! Debrecen, 1962. Szerkesztő. 260 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., félvászon kötésben, hiányos papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 105 | DERCSÉNYI DEZSŐ - ZOLNAI LÁSZLÓ Esztergom. 157 képpel. Bp., 1956. Képzőművészeti. 90 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír (javított) védőborítóban. |
1500 | ||
| 106 | A DIÓSGYŐRI VÁR Előszó: Pogány Frigyes. Fényképekkel, rajzokkal, egy kihajtható színes melléklettel. Ritka! Miskolc, 1954. Borsodmegyei Idegenforgalmi Hivatal. 59 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 107 | DIÓSZEGI GYÖRGY Gépészeti ismeretek és adatok. 1-2. kötet. /Ipari Szakkönyvtár/. Bp., 1978. Műszaki. 417 p., 403 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1800 | ||
| 108 | DIVALD KORNÉL A Magyar Tudományos Akadémia palotája és gyűjteményei. Magyarázó kalauz. Bp., 1917. MTA. 143 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1500 | ||
| 109 | A DIVAT UJSÁG FŐZŐKÖNYVE 1000 Recipe. Az 1903-as kiadás hasonmása! Kiadói ill. kartonkötésben. |
2000 | ||
| 110 | DOBIECKI SÁNDOR DR. - KESSLER HUBERT ÉS SKOLIL VILMOS A turista fölszerelése. Különlenyomat! Bp., 1935. Magyar Turista Szövetség. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 111 | DOBOS ILONA Paraszti szájhagyomány, városi szóbeliség. Bp., 1986. Gondolat. 292 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 112 | DOMINKOVICH JÁNOS A kölcsönpénzen vett birtok. Elbeszélés. Bp., 1898. Szent István Társulat. 18 p. Tűzve, papírborítóban. |
800 | ||
| 113 | DOMOKOS PÁL PÉTER Az én Erdélyem. /Életutak 1./. Bp., 1988. Vita Kiadó. 122 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 114 | DONÁSZY FERENC Villámsugár. Indiántörténet a Messze Nyugatról. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal. Bp., é. n. Hungária. 271 p. Kiadói ill. félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
4500 | ||
| 115 | DOYLE, CONAN Challenger tanár világa. I. Letűnt világ. II. Méregöv. Ford.: Sárossy Bella. Bp., é. n. Forrás. 173 p. Kiadói félvászon kötésben, fénymásolt, ill. (Sebők Imre) papír védőborítóban. |
3000 | ||
| 116 | DR. OETKER Olasz ízek. Ford.: Szalay Éva. Képekkel! Bp., 2004. Grafo Kft. 127 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1000 | ||
| 117 | DREISER, THEODORE Life, Art and America. Moscow, 1976. Progress Publishers. 368 p. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
1400 | ||
| 118 | DUNCKER MIKSA Az Ó-kor története. I. kötet. Ford.: Jónás János. Töredék! Bp., (1873.) Franklin. 558 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1500 | ||
| 119 | ECSEDY ISTVÁN Békés megye régészeti topográfiája. A szeghalmi járás IV/1. /Magyarország Régészeti Topográfiája 6./. Térképmellékletekkel. Bp., 1982. Akadémiai Kiadó. 319 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
4500 | ||
| 120 | AZ ÉLŐ KOSSUTH Kossuth Lajos válogatott művei. Szerk.: Katona Jenő. Bp., é. n. Budapest Szkfv. Irodalmi Intézete. 268 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 121 | AZ ELTÁNCOLT PAPUCSOK Bukovinai székely népmesék. Elmondja Fábián Ágostonné. Gyulai Liviusz rajzaival. Bp., 1984. Móra. 200 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
1500 | ||
| 122 | ELVESTAD, SVEN A vijjogás. - Krag detektív kalandjai. Ford.: Moly Tamás. /Detektív és kalandor regények 11./. Fantasztikus bűnügyi regény, nagyon ritka! Bp., 1920. A Kultura Könyvkiadó és Nyomda Rt. kiadása. 216 p. Fűzve, amatőr ill. papírborítóban, az utolsó három levél sérült. |
12000 | ||
| 123 | EMBERSORS Az örök mese. Gáthy Fülöp írása. Muhits Sándor rajzaival. Bp., 1935. Magyar Iparművészek Orsz. Egyesülete. 126 p. Fűzve, kiadói viseltes, foltos papírborítóban. |
5000 | ||
| 124 | EMLÉKIRAT Az autonom vámtarifa revíziója tárgyában. IV. kötet. (Szigorúan bizalmas!). Bp., 1917. Magy. Vámpolitikai Közlöny. 514 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 125 | EMLÉKKÖNYV A Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetem (1872-1944) létesítésének 125. évfordulója alkalmából. Bp., 1997. Bolyai Egyetem Barátainak Egyesülete. 144 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 126 | EMMA ASSZONY A Hét szakácskönyve. A Hét pályázatára beérkezett reczipékből. Ritka! Bp., 1902. A Hét kiadása. 354 p., 16 sztl.lev. (Hirdetések). Kiadói kopottas vászonkötésben. |
3500 | ||
| 127 | EPERJESSY KÁLMÁN Városaink múltja és jelene. Bp., 1971. Műszaki. 308 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1000 | ||
| 128 | EPHRAIM KISHON Volt szerencsém. Kishont Ferenc önéletrajza. Ford.: Dohy Gábor. 54 fényképpel. Bp., 1994. Magyar Könyvklub. 176 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 129 | EPIKTÉTOS KÉZIKÖNYVECSKÉJE vagyis a stoikus bölcs breviáriuma. Ford.: Sárosi Gyula. /Kétnyelvű Klasszikusok/. Bp., 1942. Officina. 70 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1500 | ||
| 130 | ÉRDY LÁSZLÓ Magasfrekvenciás sugarak a gyógyászatban. Bp., é. n. Fortuna ny. 232 p. Amatőr (?) félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 131 | ERŐS LÁSZLÓ Képeslapok könyve. Bukarest, 1985. Kriterion. 103 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 132 | ETHERTON, P. T. A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. 43 képpel. /A Magy. Földr. Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Franklin. 262 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben, gerince kopott. |
1500 | ||
| 133 | EZERKILENCSZÁZÖTVENHAT TE CSILLAG A forradalom és a szabadságharc olvasókönyve. Bp., 1991. Püski. 236 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
900 | ||
| 134 | FÁYLNÉ, HENTALLER MÁRIA Híres mesék. Népmesegyűjtemény gyermekek számára. Bp., 1905. Magyar Könyvkiadó Társaság. 191 p. Amatőr vászonkötésben. |
1200 | ||
| 135 | FEHÉR KLÁRA Ma éjjel ne aludj. Két regény. Dedikált! /Nők Könyvespolcon/. Számozott: 1048. sz. Bp., 1967. Szépirodalmi. 226 p. Kiadói vászonkötésben. |
1600 | ||
| 136 | FEHÉR SZARVAS A Sziklás Hegyek varázslója. Magyar ifjúból indiánfőnök. Bp., 1940. Athenaeum. 256 p., XVI p. Kiadói kopott, kissé viseltes félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 137 | FEJÉR VÁRMEGYE ÉS SZÉKESFEHÉRVÁR SZABAD KIRÁLYI VÁROS ÁLTALÁNOS ISMERTETŐJE ÉS CÍMTÁRA Az 1931-32. évre. I-II. kötet (egybekötve). Főszerkesztő: F. Szabó Géza. Bp., 1932. Vármegyei Tisztviselők Országos egyesülete. XXI p., 415 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
5200 | ||
| 138 | FELEKI LÁSZLÓ Le az olvasókkal! Szatírák, humoreszkek és más drámai művek. Vasvári Anna rajzaival. Dedikált! Bp., 1960. Magvető. 307 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 139 | FELEKI LÁSZLÓ Tizenhat nap. Képekkel. A Helsinki-i olimpia története. Bp., 1953. Szépirodalmi. 358 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 140 | FELSZABADULT HAZÁNK Szerk.: A szerkesztőbizottság. Képekkel! Bp., 1955. Katonai kiadó. 293 p. Kiadói vászonkötésben, a borítón 1 plakettel. |
1500 | ||
| 141 | FERDINANDY GEJZA DR. Az aranybulla. Közjogi tanulmány. Bp., 1899. MTA. 182 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Borító javított. |
2000 | ||
| 142 | FITZ JENŐ Székesfehérvár. 91 képpel, 1 térképpel. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 74 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 143 | FITZ JÓZSEF A magyar könyv története 1711-ig. Bp., 1959. Magyar Helikon. 201 p. Kiadói vászonkötésben, fóliázva. |
2500 | ||
| 144 | FODOR ANDRÁS Szólj költemény. József Attila élete és költészete. Képekkel. Dedikált! Bp., 1975. Móra. 228 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 145 | FOLYÓIRAT! Állattani Közlemények. Szerk.: Soós Lajos. XXXIX. kötet 1-2. füzet. Bp., 1942. Kir. Magy. Term. Tud. Társ. 112 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Részben felvágatlan! |
1500 | ||
| 146 | FOLYÓIRAT! Béke és Szabadság. 1952. Aug. 10. III. évf. 32. szám. Olimpiai Különszám, eredménylistával! 16 p. Tűzve, papírborítóban. |
1000 | ||
| 147 | FOLYÓIRAT! Buksi. A 7-77 éves fiatalok lapja. Felelős szerkesztő: Novica Gyukics. 1962. Május 31. VI. évf. 232. szám. Noviszád, 1962. Borba-Fórum. 24 p. Kiadói ill. papírborítóban, kifogástalan állapotban. |
1000 | ||
| 148 | FOLYÓIRAT! Erdélyi Helikon. Szerk.: Áprily Lajos. I. évf. 4. és 5. szám. Cluj - Kolozsvár, 1928. Erdélyi Szépmíves Céh. 245 p. - 324 p.-ig, 325 p. - 404 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
1000 | ||
| 149 | FOLYÓIRAT! Esti Budapest. Az MDP Budapesti Pártbizottsága és a Fővárosi Tanács lapja. Győztünk Londonban! Magyarország - Anglia 6:3 (4:2). Rendkívüli kiadás! Nagyon ritka! Bp., 1953. November 25. II. évf. 276. sz. Megkímélt állapotban. |
6000 | ||
| 150 | FOLYÓIRAT! Fotóművészet. 2005. 1-2., 3-4., 5-6. számok. Újrakezdődő számozással. Amatőr vászonkötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
1500 | ||
| 151 | FOLYÓIRAT! Hétfői Hírek. (Rendkívüli kiadás). 1961. Augusztus 6. A Vosztok-2 a világűrben. Népszabadság. (Rendkívüli kiadás). 1961. Augusztus 7. Visszatért a Vosztok-2. Esti Hírlap. 1961. Augusztus 8. A Hold-utazás nyitánya. Esti Hírlap. 1961. Február 14. A Vénusz felé repül a szovjet kozmikus rakéta. (4 db). |
1500 | ||
| 152 | FOLYÓIRAT! Ludas Matyi. 1964. 1-53. szám. Amatőr félvászon kötésben. |
4000 | ||
| 153 | FOLYÓIRAT! Magyar Mezőgazdaság. Felelős szerkesztő: Horváth Sándor. 1957. XII. évf. teljes! Amatőr félvászon kötésben. |
2600 | ||
| 154 | FOLYÓIRAT! Magyar Mezőgazdaság. Felelős szerkesztő: Horváth Sándor. 1956. XI. évf. teljes! Utolsó szám 1956. október 15. Amatőr félvászon kötésben. |
2600 | ||
| 155 | FOLYÓIRAT! Magyar Mezőgazdaság. Felelős szerkesztő: Horváth Sándor. 1955. X. évf. teljes! Amatőr félvászon kötésben. |
2600 | ||
| 156 | FOLYÓIRAT! Magyar Népsport. Ritka! Bp., 1956. November 2. Péntek. |
800 | ||
| 157 | FOLYÓIRAT! Magyarok. Szerk.: Juhász Géza. Bp., 1945. Április I. évf. 1. szám. 56 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 158 | FOLYÓIRAT! Magyarosan. Nyelvművelő folyóirat. Szerk.: Zsirai Miklós. Bp., 1936-1937. MTA. 160 p., 176 p. Kiadói (?) félvászon kötésben. (2 db). |
1200 | ||
| 159 | FOLYÓIRAT! Nyugat. Szerk.: Móricz Zsigmond és Babits Mihály. XXIV. évf. 3. sz. 1931. febr. 1. 144 p. - 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 160 | FOLYÓIRAT! Pannonhalmi Szemle. 1926. IV. szám (újrafűzésre szorul). 1930. 3. szám. 1932. 2. szám, 4. szám. 1937. 1 szám, 4. szám. 1936. 5. szám. 1941. III. szám. (8 db). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1600 | ||
| 161 | FOLYÓIRAT! Szép Szó. Szerk.: Gáspár Zoltán. Bp., 1939. 2., 3., 4. füzetek (3 db). Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1200 | ||
| 162 | FOLYÓIRAT! Szocializmus 1923. Szociáldemokrata folyóirat. Szerk.: Vanczák János és Várnai Dániel. Bp., 1923. MSzDP. IV p., 552 p. Amatőr félvászon kötésben. |
800 | ||
| 163 | FOTOTÉKA Babits Mihály. Bp., 1983. Népművelési és Prop. Iroda. 435 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 164 | FÖLDES BÉLA DR. A társadalmi gazdaságtan alkalmazott és gyakorlati tanai. Második, átdolgozott kiadás. Bp., 1899. Athenaeum. XII p., 516 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 165 | GAÁL MÓZES Mesék a legnagyobb magyarról. Rajzokkal. Bp., 1910. Athenaeum. 79 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
1500 | ||
| 166 | GAÁL MÓZES Zoárd jóslata. Elbeszélés a magyarok ős-történetéből. Pozsony - Budapest, é. n. Stampfel K. 48 p. Kiadói, gerincén sérült, ill. félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 167 | GÁBOR MIKLÓS Kicsi-világ-háború. Napló, huszonöt évesen. A szerző rajzaival. Gábor Miklós (1919-1998) Kossuth-díjas Kiváló művész 1944 kora őszén került ki a frontra, naplója ritka kordokumentum! Bp., 1976. Szépirodalmi. 171 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1000 | ||
| 168 | GÁRDONYI GÉZA (GÖRE GÁBOR) Göre Gábor Bíró úr könyvei. Göre Martsa lakodalma. 104 p. Göre Gábor Bíró úr könyve. 101 p. A pesti úr. 124 p. Bojgás az világba. 112 p. Veszödelmek. 110 p. Durbints sógor. 100 p. Tapasztalatok. 115 p. Bp., 1925. Dick Manó (Globus ny.). Kiadói ill., festett, aranyozott, kopottas vászonkötésben. (7 db). |
12000 | ||
| 169 | GAZDAG LÁSZLÓ A bor- és az üdítőital-gyártás alap- és segédanyagai. Bp., 1982. Mezőgazdasági Kiadó. 210 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 170 | GAZDÁNÉ OLASZ ELLA Kézimunkázók könyve. A szerző rajzaival. Bukarest, 1986. Kriterion. 399 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 171 | GELLÉRI ANDOR ENDRE A nagymosoda. Regény. Bp., é. n. Révai. 219 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1600 | ||
| 172 | GENCSI LÁSZLÓ DR. Erdészeti növénytan 1. Növényszervezettan, növényélettan. Bp., 1980. Mezőgazdasági. 367 p. Kiadói festett, feliratos kartonkötésben. |
1000 | ||
| 173 | GERVAI DEZSŐ A maharadzsák hazájában. Bp., 1905. Hornyánszky Viktor. 156 p. Kiadói vászonkötésben. |
3000 | ||
| 174 | GOMBOCZ ENDRE DR. A Budapesti Egyetemi Botanikus Kert és Tanszék története. 1770-1866. 6 arcképpel és 6 térképpel. Ritka! Bp., 1914. Fritz Á. 1 tábla, 3 sztl.lev., 200 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Fűzése meglazult! |
4000 | ||
| 175 | GONDOLKODÓ MAGYAROK Sinkó E.: Szemben a bíróval. 80 p. Szvatkó Pál: Indogermán magyarok. 82 p. Németh László: San Remo-i napló. 98 p. Balogh Edgár: Tíz nap Szegényországban. 71 p. Bajza József: Szózat a pesti Magyar Színház ügyében. 92 p. Bp., 1981-89. Magvető. Fűzve, kiadói papírborítóban. (5 db). |
2000 | ||
| 176 | GÖNCZY PÁL Tanulmányok. Képekkel. Bp., 1888. Méhner Vilmos kiadása. 1 tábla (szerző), XXXII p., 346 p., 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, festett lapszélekkel. |
5000 | ||
| 177 | GRANASZTÓI PÁL Alakok, álmok. Dedikált! Bp., 1974. Szépirodalmi. 243 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1600 | ||
| 178 | GRÓSZ LAJOS A természet köréből. Népszerű olvasmányok. Bp., (1894.) Franklin. 367 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1800 | ||
| 179 | GUDENUS JÁNOS - SZENTIRMAY LÁSZLÓ Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989. Pirémon. 511 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1400 | ||
| 180 | A GYÖNGYÖSI CSÁRDA Hetedik, bővített kiadás. Veszprém, 1966. Megyei Tanács. 140 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Tűzőgéppel megerősített! |
900 | ||
| 181 | GYÖNGYÖSI GERGELY Arcok a magyar középkorból. /Magyar Ritkaságok/. Bp., 1983. Szépirodalmi. 381 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 182 | GYŐRFFY GYÖRGY István király és műve. 2. kiadás. Képekkel. Bp., 1983. Gondolat. 667 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2000 | ||
| 183 | A HADMŰVÉSZET ÓKORI KLASSZIKUSAI Szerk.: Hahn István. Ritka! Bp., 1962. Zrínyi. 943 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
3000 | ||
| 184 | HADROVICS LÁSZLÓ Magyar és déli szláv szellemi kapcsolatok. /Kincsestár/. Bp., 1944. Magyar Szemle. 79 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 185 | HAJNAL LÁSZLÓ GÁBOR Rabközelben. Börtönkönyv. Sopron, 1998. Edutech Kiadó. 178 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 186 | HALÁSZAT Szerk.: dr. Fóris Gyula. Bp., 1975. Vizdok. 215 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1600 | ||
| 187 | HANKÓ VILMOS DR. Fürdőink - Ásványvizeink. Bp., é. n. Lampel R. 275 p. Fűzve, kiadói kopott, kissé viseltes papírborítóban. |
2000 | ||
| 188 | HARASZTHY ÁGOSTON Tizenöt hét indiánok közt. /Ifjúsági Könyvtár 7./. Bp., é. n. Pallas Irodalmi és Nyomdai Bt. 127 p. Kiadói ill. kartonkötésben, néhány lapon foltokkal. |
1500 | ||
| 189 | HARASZTI EMIL A zenei formák története. /Kincsestár 55./. Bp., 1931. Magyar Szemle Társaság. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 190 | HÁRS ÉVA - ROMVÁRY FERENC Modern magyar képtár - Pécs. Rendkívül gazdag képanyaggal! Bp., 1981. Corvina. 392 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 191 | HASFELMETSZŐ JACK HITELES NAPLÓJA Ford.: Kőrös László. Bp., 1994. Totem. 338 p. Kiadói fóliázott kartonkötésben. |
800 | ||
| 192 | HEDIN, SVEN Von Pol zu Pol. Fünfte Auflage. (Neue Folge). Vom Nordpol zum Äquator. Képekkel. Leipzig, 1915. F. A. Brockhaus. 296 p., 1 sztl.lev. Kiadói ill., festett vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
1600 | ||
| 193 | HEGEDŰS FERENCZ A korcsma-hősök vagy az apja meg a fia. Bp., é. n. Szent István Társulat. 18 p. Fűzve, papírborítóban. |
800 | ||
| 194 | HEGEDŰS GYULA Pesti mesék. Bp., é. n. A Nagyharang Kiadóhivatala. 128 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, kissé viseltes állapotban. |
1400 | ||
| 195 | HEGEDŰS HUBERT Matrózéveim. Szász Endre rajzaival. Ritka! Fényképekkel, egy kihajtható melléklettel. Bp., 1956. Művelt Nép. 282 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 196 | HELTAI GÁSPÁR Halhatatlan mesék. /A "Magyar Nép" Könyvtára/. Cluj - Kolozsvár, 1931. Minerva. 175 p. Amatőr, kopott félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 197 | HERCZEG FERENCZ Szelek szárnyán. /Az Újság ajándéka előfizetői részére/. Bp., 1905. Athenaeum. 111 p. Kiadói aranyozott, festett, kopottas, díszes vászonkötésben. |
5000 | ||
| 198 | HEVESI JÓZSEF Piros narancsok. Novellák. Bp., 1911. Singer és Wolfner. 155 p. |
800 | ||
| 199 | HOFFMANN FERENC Ötven kis mese. Színes képekkel. Bp., é. n. Franklin. 80 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
1600 | ||
| 200 | HOFFMANN, E. T. A. Az ördög bájitala. A kapucinusrendi Medardus barát hátrahagyott feljegyzéseiből. Ford.: Kolozsvári Grandpierre Emil. Bevezetés: Rónay György. Bp., é. n. Franklin Társulat. 256 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
1500 | ||
| 201 | HOFFMANN, E. T. A. Kis Zakar. Tündérmese. Ford.: Csernátoni Gyula. /Olcsó Könyvtár/. A szerző első magyar nyelven megjelentetett műve! Bp., 1893. Franklin. 155 p., 2 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
2000 | ||
| 202 | HOFFMANN, E. T. A. Muzsikus történetek. Ford.: Cserna Andor. Szakmáry István rajzaival. /Kis Helikon 12./. 3 fantasztikus történet. Bp., 1921. Rózsavölgyi és Társa. 149 p. Fűzve, papírborítóban. |
1000 | ||
| 203 | HOLLÓS ERVIN Kik voltak, mit akartak? Fényképekkel! 1956 és előzményei. Bp., 1967. Kossuth. 311 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 204 | HONTI JÁNOS A mészároslegény meséje. Gaál Margit rajzaival. Bp., 1940. Faust Imre. 63 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban, elején alul kis vízfolt nyomával. |
1200 | ||
| 205 | HOPPÁL - JANKOVICS - NAGY - SZEMADÁM Jelképtár. /Curiositas III./. Bp., 1990. Helikon. 256 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban. |
2000 | ||
| 206 | HORVÁTH ELEK - DR. TÓTH ENDRE Pápa megyei város múltja, jelene és környéke. Pápa ismertető leírása. Hirdetésekkel! Pápa, 1936. Főiskolai ny. 186 p., 1 sztl.lev. Amatőr vászonkötésben, címlap javított. |
1500 | ||
| 207 | HORVÁTH ZOLTÁN Sopron város címerei. A történelmi események hátterében. Bp., 1991. Ikva. 106 p., VIII tábla. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1600 | ||
| 208 | HOUBEN Az Északi Sark felfedezése. Ford.: Juhász Vilmos. Képekkel. Bp., é. n. Athenaeum. 271 p. Kiadói vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
1800 | ||
| 209 | HRABAL, BOHUMIL Sörgyári capriccio. Ford.: Hap Béla. Bratislava, 1986. Madách. 162 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1300 | ||
| 210 | HUSZÁR JÁNOS Pápa város első világháborús emlékkönyve. Pápa, 1998. Jókai Kör. 308 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1500 | ||
| 211 | HUSZÁR TIBOR A politikai gépezet 1951 tavaszán Magyarországon. Sántha Kálmán ügye (Esettanulmány). Bp., 1998. Corvina. 388 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1800 | ||
| 212 | IJJAS ANTAL Az üzenet. Novellák. Bp., 1927. Pázmány Péter Irodalmi Társaság. 169 p. Tűzve, kiadói kopottas papírborítóban. |
1200 | ||
| 213 | IL MEGLIO DEL CORRIERE DEI PICCOLI 1908-1912. Az ifjúsági képregény-újság története. Egy eredeti újság mellékelve! Milano, 1978. Rizzoli. 119 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
1500 | ||
| 214 | ILJIN, M. Százezer miért. Bp., 1960. Móra. 147 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
900 | ||
| 215 | ILLÉS BÉLA Történelmi lecke. Cikkek, tanulmányok. Lenin, Sztálin és Rákosi emberközelből! Kordokumentum! Bp., 1952. Művelt Nép. 204 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 216 | INCZE GÁBOR A mi életterünk. Bp., 1942. Bethlen G. Irodalmi és Nyomdai Rt. 110 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 217 | INDEX HORTI BOTANICI UNIVERSITATIS HUNGARICAE QUAE PESTINI EST Az 1788-as kiadás hasonmása! Bp., 1972. Akadémiai. 161 p. Kiadói aranyozott bőrkötésben (?). |
1200 | ||
| 218 | IPOLYI ARNOLD Tanulmányok a középkori magyar művészetről. Bp., 1997. Holnap Kiadó. 199 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1200 | ||
| 219 | IPOLYI ARNOLD EMLÉKKÖNYV Az esztergomi Keresztény Múzeumban 1986. dec. 12-én rendezett emlékülés anyaga. Szerk.: Cséfalvy Pál és Ugrin Emese. Bp., 1989. Az Apostoli Szentszék Könyv kiadója. 237 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2000 | ||
| 220 | ÍRÓK A VIHARBAN (Kassák, Szép Ernő, Nagy Lajos és mások). Kárpáti Aurél előszavával. Bp., 1940. Vietorisz kiadó. 198 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopott, aranyozott, gerincén alul ragasztott bársonykötésben. |
1200 | ||
| 221 | ISASZEG ADATTÁRI KÖZLEMÉNYEK IV. /Isaszegi Adattári Közlemények IV./. Isaszeg, 1982. Múzeumbarátok Köre. 104 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 222 | IVAKI TOSIKO Ikebana. Ford.: Rab Nóra. Bp., 1976. Natura. 159 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 223 | AZ IZGALOM MESTEREI I-II. Összeállította: Dorothy L. Sayers és Bálint Lajos. Bp., (1945.) Körmendy. 603 p., 375 p. Kiadói eltérő félvászon kötésben. (2 db). |
2500 | ||
| 224 | IZRAEL Képes album. Bp., 1989. Officina Nova. Számozatlan. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1200 | ||
| 225 | JAKAB ÖDÖN Szilágyi és Hajmási. Költői beszély, négy énekben. Neogrády Antal rajzaival. Bp., é. n. Lampel R. 73 p. Kiadói ill., kopottas vászonkötésben, körben festett lapszélekkel. |
1800 | ||
| 226 | JAKÓ ZSIGMOND Írás, könyv, értelmiség. Tanulmányok Erdély történelméhez. Bukarest, 1977. Kriterion. 373 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1200 | ||
| 227 | JERZEWSKI, LEOPOLD Katyn, 1940. Képekkel! Szekszárd, 1990. Babits Kiadó. 62 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 228 | JÉZUS KRISZTUS EVANGÉLIUMA A négy Evangéliumból egybe összefoglalva. Világhírű festők képeivel illusztrálva. Bp., 1935. Singer és Wolfner. 221 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1500 | ||
| 229 | JÓKAI MÓR Egy dal keletkezésének története. (Kossuth Lajos Cegléden). Készült: 1100 pld.! Cegléd, 1998. Ceglédi Színes Füzetek. 19 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 230 | JÓKAI MÓR Egy hírhedett kalandor a tizenhetedik századból. /Nemzeti Kiadás LXV. kötet/. 1 képeslap: Balló Ede: Jókai Mór a kötetbe helyezve! Bp., 1909. Révai Testvérek. 290 p. Kiadói aranyozott, díszes vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. Gottermayer kötés. |
1200 | ||
| 231 | JÓKAI MÓR Színművek I-II-III. (Jókai Mór művei 48-49-50.). Bp., 1913. Franklin. 418 p., 376 p., 440 p. Kiadói aranyozott vászon sorozatkötésben, márványozott lapszélekkel. |
1500 | ||
| 232 | JÓSIKA MIKLÓS Jósika István. I-II., III-IV. kötet. A mű öt kötetben teljes! Pest, 1871. Heckenast Gusztáv. 206 p., 216 p., 224 p., 208 p. Amatőr félvászon kötésben. (2 db). |
800 | ||
| 233 | JUDIK JÓZSEF A pénz. /Kincsestár 60. sz./. Bp., 1932. Magyar Szemle Társaság. 79 p. Kiadói vászonkötésben. |
1200 | ||
| 234 | JULOW VIKTOR Fazekas Mihály. Dedikált! Bp., 1955. Művelt Nép. 222 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 235 | K. NAGY SÁNDOR Törvény nélkül. Oktató elbeszélés a magyar nép számára. /Magyar Mesemondó 105. sz./. Bp., é. n. Méhner Vilmos. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan! |
800 | ||
| 236 | KÁKOSY LÁSZLÓ Egyiptomi és antik csillaghit. /Apollo Könyvtár 9./. Bp., 1978. Akadémiai. 347 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1800 | ||
| 237 | KARINTHY FRIGYES Aki utoljára nevet. /Galántai Könyvtár/. Bp., 1916. Galántai Gyula kiadása. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
2000 | ||
| 238 | KÁROLYI LÁSZLÓ GRÓF A Nagy-Károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története I-II. Bp., 1911. Franklin. XXIII p., 345 p., 358 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, újszerű állapotban. Felvágatlan! |
11000 | ||
| 239 | KÁRPÁTI GYÖRGY DR. Itt állok megfürödve. A szerző elbeszélése alapján lejegyezte: Peterdi Pál. Képekkel. A szerzők aláírásával! Bp., 1981. Szerző. 261 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 240 | KARUNGA, A HOLTAK URA Néger legendák. Ford.: Radnóti Miklós. Bp., 1957. Európa. 166 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt, papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 241 | KASSA ISTVÁN Dunától a Donig. Képekkel! Bp., é. n. Athenaeum. 383 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1800 | ||
| 242 | KASSÁK LAJOS Éljünk a mi időnkben. Írások a képzőművészetről. Bp., 1978. Magvető. 529 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 243 | KATONA EMLÉKKÖNYV A költő halálának százados évfordulóján. Szerk.: Hajnóczy Iván dr. Kecskemét, 1930. Katona József Kör. 130 p. Egybekötve: Katona József új síremlékének felavatási ünnepélye. Kecskemét, 1931. Kecskeméti Közlöny. 55 p. Papírborítóban. |
3000 | ||
| 244 | KATONA MIKLÓS A magyar Duna-tengerhajózás története. Képekkel. Salgótarján, 2001. Pat-Press Bt. 269 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 245 | KAZINCZY FERENC VÁLOGATOTT MUNKÁI Magyar művészek rajzaival. Bevezetéssel ellátta: Balassa József. /Remekírók Képes Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. XIX p., 395 p. Kiadói aranyozott, dombornyomású, liliomos vászonkötésben. Kötése kopott. |
1300 | ||
| 246 | KELETI MÁRTON Légiutazás 2000-ben. Janovits István rajzaival. Bp., (1946.) Egyetemi Nyomda. 176 p. Fűzve, ill., fénymásolt borítóban. |
1500 | ||
| 247 | KENEALLY, THOMAS Schindler bárkája. Ford.: Walkóné Békés Ágnes. Bp., 1987. Európa. 509 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 248 | KENEDINÉ SZÁNTÓ LÍVIA Az etruszkok nyomában. 87 képpel. Bp., 1977. Corvina. 186 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 249 | KERSTEN, HOLGER Jézus Indiában élt a keresztre feszítés előtt és után. Ford.: Károlyi Eszter. Bp., 1992. Biográf. 255 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 250 | KERTÉSZ MIHÁLY A pinski zsidók. Bp., (1941.) Hungária Rt. 47 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
1000 | ||
| 251 | KESZTHELY ÉS KÖRNYÉKE Szerk.: Dr. Zákonyi Ferenc. Veszprém, 1962. Megyei Tanács. 144 p., 1 térképpel. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 252 | KIÁLLÍTÁSI KATALÓGUS Európai kerámia-művészet. c. kiállítás vezetője. Képekkel. Bp., 1969. Iparművészeti Múzeum. 66 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 253 | KIESELBACH Kiáll. kat. 2002. Tavaszi aukció. Bp., 2002. Galéria. 235 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 254 | KIRST, H. H. 08-15 avagy Asch őrvezető kalandos lázadása. Ford.: Szabó Jenő. Illusztrálta: Hegedűs István. A regényből 1954-ben nagysikerű film készült! Bp., 1957. Európa. 373 p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 255 | A KIS AKADÉMIA NEGYVENKÉT ESZTENDEJE AZ EZREDIK ELŐADÁSIG 1899-1941 Szerk.: Förster Rezső. Bp., 1941. A Kis Akadémia kiadása. 647 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
1600 | ||
| 256 | KISMARJAI KONRÁD EMIL Harruckern János György báró és telepítései. Gyula, 1935. Dobay János ny. 64 p. Fűzve, kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 257 | KLAMANNS Puppentheater. Berlin, 1961. Eulenspiegel Verlag. Számozatlan. Kiadói, gerincén sérült kartonkötésben. |
1200 | ||
| 258 | KNIEZSA ISTVÁN A Szlávok. /Kincsestár 26./. Bp., 1932. Magyar Szemle Társaság. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, gerince sérült. |
800 | ||
| 259 | KNIEZSA ISTVÁN A szlávok. /Kincsestár/. Bp., 1932. Magyar Szemle. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 260 | KNOTT, J. E. Zöldségtermesztők zsebkönyve az USA-ból. Bp., 1973. Mezőgazdasági Kiadó. 254 p. Kiadói papírborítóban, spirálfűzéssel. |
800 | ||
| 261 | KOKAS GYÖRGY - NAGY LAJOS Rózsahajtatás. Bp., 1982. Mezőgazdasági. 362 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1200 | ||
| 262 | KOLTAY - RISKO Szász. Szász E. aláírásával! 25 képpel. Bp., 1983. Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. 169 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1500 | ||
| 263 | KOMÁROMI JÁNOS Vidróczki s még nehány ágrulszakadt. Második kiadás. Bp., é. n. Stádium. 226 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
1200 | ||
| 264 | KOÓS JUDITH Style 1900. A szecesszió iparművészete Magyarországon. Bp., 1979. Képzőművészeti Alap. 396 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
3800 | ||
| 265 | KOPÁTSY SÁNDOR Beszélgetések Adyval. Bp., 1992. Száminform Kiadó. 373 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 266 | KOPRONCZAY KÁROLY Lengyel katonák magyar földön. Képekkel. Bp., 1994. Zrínyi. 109 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 267 | KORÁN. KORÁN VILÁGA (SIMON RÓBERT) Ford.: Simon Róbert. Bp., 1987. Helikon. Számozatlan ill., 553 p. Kiadói vászonkötésben, régi könyvtári pecsétekkel. (2 db). |
1800 | ||
| 268 | KORRAJZOK Szerk.: Kőrösi László dr. Bp., 1895. Pátria. 72 p. Fűzve, kissé viseltes papírborítóban. |
1000 | ||
| 269 | KÓS K. DR. - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ Moldvai csángó népművészet. Bukarest, 1981. Kriterion. 489 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2800 | ||
| 270 | KÓS KÁROLY DR. Eszköz, munka, néphagyomány. Dolgozatok a munka néprajza köréből. Aláírt! Bukarest, 1979. Kriterion. 524 p. Kiadói vászonkötésben, ill., javított papír védőborítóban. |
2000 | ||
| 271 | KÓS KÁROLY DR. Népviselet és néphagyomány. Tíz tanulmány. Bukarest, 1972. Kriterion. 273 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 272 | KÓS KÁROLY DR. - SZENTIMREI JUDIT - DR. NAGY JENŐ Szilágysági magyar népművészet. Bukarest, 1974. Kriterion. 229 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1600 | ||
| 273 | KÓSA L. - FILEP A. A magyar nép táji-történeti tagolódása. Bp., 1975. Akadémiai. 230 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 274 | KOSSUTH LAJOS VÁLOGATOTT MUNKÁI Összeállította: Kossuth Ferencz. Számos képpel. /Remekírók Képes Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. VIII p., 424 p. Kiadói aranyozott, dombornyomású, liliomos vászonkötésben. Kötése kopott. |
1300 | ||
| 275 | KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Zsivajgó természet. Bp., é. n. Révai. 101 p. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. |
800 | ||
| 276 | KOVÁCS IMRE ENDRE - LEGEZA LÁSZLÓ Premontreiek. Képekkel. Bp., 2002. Mikes Kiadó. 96 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
2200 | ||
| 277 | KOVAI LŐRINC A Nagysámán. Meseregény. Bp., 1983. Szépirodalmi. 887 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, újszerű állapotban. |
800 | ||
| 278 | KÖRMEND TÖRTÉNETE Szerk.: Szabó László. Körmend, 1994. Önkormányzat. 522 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
2800 | ||
| 279 | KRÜMMEL OTTÓ Az óczeán. Ford.: Csopey László. Hatvanhat rajzzal. Bp., 1888. K. M. Term. Tud. Társ. 288 p. Kiadói kopottas vászonkötésben, néhány lap javított. |
1500 | ||
| 280 | KULCSÁR ISTVÁN A Világűr meghódítói. Gazdag fényképanyaggal! Az űrhajózás hajnala! Régi pecséttel! Bp., 1962. Móra Ferenc Könyvkiadó. 171 p., 2 sztl.lev. Kiadói ill. (Tomaska Irén) félvászon kötésben. |
800 | ||
| 281 | KÜHÁR FLÓRIS Barlang, sírok, kupolák. Bp., 1935. Pázmány Péter. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 282 | KÜZDELEM AZ IGAZSÁGÉRT Tanulmányok Randolph L. Braham 80. születésnapjára. Szerk.: Karsai László és Molnár Judit. Bp., 2002. Mazsihisz. 785 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2600 | ||
| 283 | LACZKÓ GÉZA Baruti a Bazokok fejedelme. Ribillió a legsötétebb Afrikában. /Tréfás Könyvek/. Bp., é. n. A Kultura kiadása. 48 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 284 | LAKATOS LÁSZLÓ Panoptikum. Bp., é. n. A Nagyharang kiadóhivatala. 126 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill., viseltes papírborítóban. |
1200 | ||
| 285 | LAKATOS VINCE Árva népem. Bp., é. n. Stádium. 224 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 286 | LAMBRECHT KÁLMÁN Herman Ottó. Az utolsó magyar polihisztor élete és kora. 36 képpel. Bp., 1920. Bíró Miklós. VII p., 257 p. Fűzve, kiadói viseltes, szakadt papírborítóban. Újrafűzésre szorul! |
2500 | ||
| 287 | LATINOVITS ZOLTÁN Emlékszem a röpülés boldogságára. Összegyűjtött írások. Szerk.: Szigethy Gábor. Tartalmazza a nagy vitát kiváltott "Ködszurkáló" c. művet is! Bp., 1985. Magvető. 487 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, újszerű állapotban. |
1000 | ||
| 288 | "A LEGSZEBB ÉLET, AMIT MAGAMNAK EL TUDTAM KÉPZELNI" Benkő Samu beszélgetései Kós Károllyal. Bukarest, 1978. Kriterion. 144 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
900 | ||
| 289 | LENGYEL GYÖRGYI Kalocsai virágok. Bp., 1984. Magyar Nők Orsz. Tanácsa. 125 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 290 | LENGYEL GYÖRGYI Kiskunhalas - a csipke városa. 73 képpel. Kiskunhalas, 1982. Csipkeház. 71 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 291 | LENIN Az imperializmus mint a kapitalizmus legfelsőbb foka. Bp., 1973. Kossuth. 192 p. Kiadói aranyozott műbőr (?) kötésben, régi könyvtári pecsétekkel. |
800 | ||
| 292 | A LITERATURA ALMANACHJA 1928 Bp., 1928. Lantos Rt. 143 p. Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben. |
800 | ||
| 293 | LÓ ÉS LOVAS ÁBRÁZOLÁSA A MAGYAR MŰVÉSZETBEN (Kiáll. Kat.). Reprodukciókkal! Bp., 1971. Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 47 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 294 | LONDON, JACK A játék. Ford.: Bartos Zoltán. Bp., 1922. Pantheon. 108 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 295 | LUKÁCS KÁROLY A Balaton. /Kincsestár 114./. Bp., 1931. Magyar Szemle Társaság. Fűzve, kiadói, kissé kopott papírborítóban, régi pecséttel. |
1000 | ||
| 296 | LÜKŐ GÁBOR A magyar lélek formái. Reprint! Pécs, 1987. Pannónia Könyvek. 340 p., XL tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1500 | ||
| 297 | MAGYAR ELEK Az ínyesmester nagy szakácskönyve. A mindennapok és az ünnepek magyar konyhája. Debrecen, 1994. Gondolat - Pallas Antikvárium. 552 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1500 | ||
| 298 | MAGYAR PÉNZÜGYI COMPASS 1926-1927. A nyilvános számadásra kötelezett vállalatok összes adatait tartalmazó évkönyv. II. kötet: Vidék. 31. évfolyam. Bp. 1927. Athenaeum XXII. 668 p. Kiadói vászonkötésben, borítón vízfoltok nyomaival! |
3500 | ||
| 299 | A MAGYAR VÁROSOK CÍMEREI Összeállította: Castiglione Endre. Bp., 1975. Közgazd. és Jogi. 451 p. Kiadói festett, feliratos vászonkötésben. |
1800 | ||
| 300 | MAGYARORSZÁGI CSÁNGÓ FESZTIVÁL ÉS KONFERENCIA (JÁSZBERÉNY) Szerk.: Péterbencze Anikó. Bp., 1993. Papp Imre. 172 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 301 | MAGYARY-KOSSA GYULA DR. Magyar Orvosi Emlékek. I-II., III., IV-V. (3 db). Hasonmás kiadás! Bp., 1995-1997. HOGYF Editio. 368 p. - 337 p., 522 p., 254 p., 340 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, kartontokban. |
4000 | ||
| 302 | A MAI SZÉCHENYI Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Válogatta: Szekfű Gyula. Bp., 1935. Révai. 488 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1500 | ||
| 303 | MAJOR-ZALA LAJOS Elveszett győzelem. Bp. - Zürich, 1999. MIE. 132 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1800 | ||
| 304 | MAJTHÉNYI L. - NAGY Z. Hagyományos rétesek, bélesek, gabonca. (receptekkel). Szombathely, 2008. Abki Kiadó. 96 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
1400 | ||
| 305 | MANDOWSKY - GARAI LILI Zsidó mesekönyv. (Hat szövegképpel). Komarno, 1937. "Virradat" ny. 157 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
1600 | ||
| 306 | MARITIMUS A nagy háború. Regény. Nagyon ritka! Bp., 1909. Hungaria. 159 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, márványozott lapszélekkel, megkímélt állapotban. |
15000 | ||
| 307 | MARKUSOVSZKY-FÉLE EGYETEMI JUBILÁRIS ELŐADÁSOK I. Than Károly: Az elméleti chemia ujab haladásáról. II. Klug Sándor dr.: Az anyagforgalom élettanának újabb haladásáról. Bp., 1904. Orvosi Könyvkiadó Társ. 206 p., 209 p. Kiadói vászonkötésben, gerince sérült. |
2000 | ||
| 308 | MÁRTON ISTVÁN Üvegcsiszolás. Megjelent 700 pld.-ban! Bp., 1960. Műszaki. 197 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1400 | ||
| 309 | MÁS KÁRÁN TANUL AZ OKOS Érdekes história. Bp., é. n. Méhner Vilmos. 8 p. Fűzve, borító nélkül. |
800 | ||
| 310 | MÉLINE, JULES Vissza a faluba. Ford.: Mauks Gyula. Bp., 1906. Pátria. IX p., 344 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 311 | MERTON, THOMAS A csend szava. Válogatás műveiből. Ford.: Lukács László. Bp., 1983. Szent István Társulat. 471 p. Kiadói vászonkötésben. |
1200 | ||
| 312 | MEZEI OTTÓ Nemes Lampérth József. Képekkel. Bp., 1984. Corvina. 28 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1200 | ||
| 313 | MIHÁLY DÉNES Az automobil, teherautó, motorkerékpár. Hatodik kiadás. 223 ábrával és 4 táblázattal. Bp., 1928. Athenaeum. 375 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
2800 | ||
| 314 | MIHÓK-FÉLE MAGYAR COMPASS 1909-1910. XXXVII-ik évfolyam. Pénzügyi és Kereskedelmi évkönyv. II. rész. Szerk.: dr. Galánthai Nagy Sándor. Bp. 1910. Stephaneum ny. XVI 1086 p. Hirdetésekkel! Kiadói vászonkötésben. |
3500 | ||
| 315 | A MILLIÓK KÖNYVE GYERMEK MESE SZÁMA 2. kiadás. 25 elbeszélés. Bp., é. n. Singer és Wolfner. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 316 | MOKÁNY BERCZI ÉS SPITZIG ITZIG, GÖRE GÁBOR MÖG A TÖBBIEK… A magyar társadalom figurái az élclapokban 1860 és 1918 között. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1988. Magvető. 786 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
800 | ||
| 317 | MOLDOVA GYÖRGY A Napló. A könyv alapja Che Geuvara bolíviai naplója. Bp., 1983. Magvető. 615 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 318 | MOLDOVA GYÖRGY Történelemóra. Párbeszéd Kaján Tiborral. Bp., 2002. Urbis Könyvkiadó. 189 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1200 | ||
| 319 | MOMMSEN TIVADAR A rómaiak története I-II. Ford.: Toldy István. Bp., 1874. Ráth Mór. 321 p., 322 p. Korabeli amatőr félbőr kötésben, gerince kopott, fölül repedt. |
2000 | ||
| 320 | MOODY R. A. Élet az élet után. Ritchie, G. G. Visszatérés a holnapból. Ford.: Kisnemes János. Bp., 1987. Ecclesia. 458 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
900 | ||
| 321 | MÓRA FERENC A Sándor körül. /Százezrek Könyve/. Ritka ponyva Rózsa Sándorról. Bp., 1942. Dr. Áchim András. 63 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 322 | MÓRA FERENC Georgikon. II. kiadás. Bp., é. n. Kir. Magy. Egy. Ny. 99 p. Kiadói félvászon kötésben. |
800 | ||
| 323 | MÓRA FERENCNÉ SZAKÁCSKÖNYVE 14 színes és 5 fekete képmelléklettel. Az adagolás 6 személyre értendő. Ritka! Bp., 1928. Enciklopédia Rt. 297 p. Kiadói kopott, viseltes vászonkötésben. |
2600 | ||
| 324 | MÓRA FERENCNÉ SZAKÁCSKÖNYVE 14 színes és 5 fekete képmelléklettel. Bp., 1928. Enciklopédia Rt. 297 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
4500 | ||
| 325 | MÓRICZ PÁL A boglya-kemence mellől. Válogatás M. P. rajzaiból, elbeszéléseiből. Válogatta: Dankó Imre. Dankó Imre dedikációjával! Debrecen, 1970. Dankó Imre. 229 p. Fűzve, kiadói viseltes, ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 326 | MŰEMLÉKEINK Gerő L.: A budai vár. 42 p. Gergelyffy - Sedlmayr: A kőszegi Jurisich vár. 42 p. Gerő L.: A siklósi vár. 47 p. Dercsényi - Gerő L.: A sárospataki Rákóczi vár. 83 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (4 db). |
1200 | ||
| 327 | MŰEMLÉKEINK Kaba Melinda: Aquincum emlékei. 71 p. Sz. Póczi Klára: Sopron rómaikori emlékei. 47 p. Szentléleky Tihamér: A szombathelyi Isis-szentély. 34 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. (3 db). |
900 | ||
| 328 | MÜNCHEN 1972 Kutas István és Lakatos György. Almási László fényképeivel. Bp., 1972. Sport. 111 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 329 | MŰVÉSZ ÉLETRAJZOK Kortárs magyar képzőművészek. Szerk.: B. Varga Sándor. Bp., 1985. Alfaprint. 421 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1200 | ||
| 330 | NAGY ERNŐ Az űrkutatás eredményei. Gazdag képanyaggal! Bp., 1964. Gondolat. 321 p. Hozzátartozik: Rothmayer, Rolt: Rakéta - Szputnyik - Űrhajó. 100 kérdés - 100 felelet. Ford.: Nagy Ernő. 53 ábrával. Bp., 1959. Kossuth. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kiadói vászonkötésben. |
1500 | ||
| 331 | NAGY LAJOS Budapesti Nagykávéház. Bp., é. n. Nyugat. 222 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1200 | ||
| 332 | NAGY MAGYAR COMPASS 1933-1934. I. rész: Pénzintézetek. Főszerkesztő: dr. Berényi Sándor. Bp. 1934. Stephaneum ny. X 534 p. Kiadói vászonkötésben, borítón kis vízfolt nyomával. |
3500 | ||
| 333 | NAGY MAGYAR COMPASS (Azelőtt Mihók-féle). 1943-1944. 67-ik évfolyam. I. rész: Pénzintézetek. Szerk.: dr. Galánthai Nagy Sándor. Bp. 1944. "Patria" Rt. VIII 517 p. Kiadói vászonkötésben. |
3500 | ||
| 334 | NAGY MAGYAR COMPASS 1931-1932. LV évfolyam. II. rész: Biztosító, ipar és közlekedési Vállalatok. Főszerkesztő: Della Vedella Mihály. Bp. 1932. Stephaneum ny.. VIII. 638 p. Kiadói vászonkötésben. |
3500 | ||
| 335 | NAGY TÖHÖTÖM Jezsuiták és szabadkőművesek. Szeged, 1990. Universum Kiadó. 493 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
2400 | ||
| 336 | NAGYBÁKAY PÉTER A magyarországi céhes kézművesipar jelvényei. Bp., 1995. MNM. 212 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1000 | ||
| 337 | NAPTÁR! Pesti izé. 1948. Szerk.: Gál György. Sebők Imre rajzaival. Bp., 1948. Globus. 95 p. Fűzve, kissé viseltes papírborítóban. |
1200 | ||
| 338 | NATTER-NÁD MIKSA Újabb virágos könyv. Bp., 1964. Mezőgazdasági. 327 p. Kiadói vászonkötésben, ill., viseltes papír védőborítóban. |
1400 | ||
| 339 | NEHÉZ FERENC A mérkőzés elmarad. /Új Élet Regénytár 329. sz. füzet/. Megható történet a Felvidék visszatérésének felemelő napjaiból. Ritka ponyvakiadás! Bp., 1943. Stephaneum ny. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 340 | NÉKÁM LAJOSNÉ DR. Művészi magyar patikaedények. Képekkel. /Iparművészeti Múzeum/. Gépelt! Bp., 1964. Visy Otto. 36 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 341 | NEMESKÜRTY ISTVÁN Magyarnak számkivetve. A nemzettudat válságai. Bp., 2003. Szabad-Tér. 149 p. Kiadói kartonkötésben. |
1000 | ||
| 342 | NÉMETH GYULA Attila és hunjai. Bp., 1940. Magyar Szemle. 330 p., XX tábla, 2 térképmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill., szakadt papír védőborítóban. |
2500 | ||
| 343 | NEMZETI KÖNYVTÁR Ortutay Gyula: Mesél a nép. 32 p. Harsányi Zsolt: Mehály és egyebek. 31 p. Ortutay Gyula: Az aranyszőlő. 32 p. Bp., 1940. Stádium. Tűzve, kiadói papírborítóban. (3 db). |
1500 | ||
| 344 | A NÉPEGÉSZSÉGŐR KÖNYVE Első kiadás. Szerk.: Dr. Kálmán András és dr. Varga Lajos. Bp., 1948. Athenaeum. 239 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 345 | NÓGRÁDI BÉLA Utolsó csöngetés. Nyíl szépirodalmi hetilap. 1931. VIII. 20. Rajzokkal! 16 p. |
800 | ||
| 346 | NOTTER, ANTAL DR. A Szent-István Társulat története. Ötvenedik rendes közgyűlése alkalmából. Bp., 1904. Szent István Társulat. 266 p. Fűzve, kiadói javított papírborítóban. |
1200 | ||
| 347 | NYILAS MÁRTA Pest-Buda a 18. sz. költészetében. Bp., 1961. Főv. Szabó Ervin Könyvtár. 99 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 348 | NYÍRŐ JÓZSEF Az én népem. Bp., é. n. Révai. 275 p. Kiadói ill., festett posztó (halina) kötésben. |
1400 | ||
| 349 | NYÍRŐ JÓZSEF Isten igájában. I-II. (Egybekötve). Bp., é. n. Athenaeum. 185 p., 176 p. Kiadói festett, feliratos egészvászon kötésben, megkímélt állapotban. |
1000 | ||
| 350 | NYISZTOR ZOLTÁN DR. Bangha Béla élete és művei. II. kiadás. Bp., 1941. Pázmány Péter Irod. Társ. 417 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben, gerincén fölül kisebb vízfolttal. |
900 | ||
| 351 | ÓDON ERDÉLY I-II. Művelődéstörténeti tanulmányok. Szerkesztette és válogatta: Sos Péter. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1986. Magvető. 882 p., 577 p. Kiadói kartonkötésben. |
1200 | ||
| 352 | OFOTÉRT ÁRJEGYZÉK Bp., 1969. Szilasi László. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 353 | O'NEILL, EUGENE Drámák. I-II. Ford.: Bányay Geyza, Ottlik Géza, Vajda Miklós. Bp., 1974. Európa. 468 p., 524 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szép állapotban! |
1800 | ||
| 354 | OSVÁTH TIBOR Tizen nyugat felé. Hadifogoly-regény. I-II. (egybekötve). /Frontregények/. Bp., é. n. Pantheon. 263 p., 181 p. Kiadói festett vászonkötésben. |
1500 | ||
| 355 | PACEPA, MIHAIL Vörös horizontok. Egy román kémfőnök vallomása. New Brunswick, é. n. I. H. Printing Co. 355 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1600 | ||
| 356 | PALZOWNÖ Thyrnau Tamás. Német regény. Ford.: Lakner Sándor. Harmadik rész. Pesten, 1845. Hartleben Konrád. 204 p. Amatőr kopottas félvászon kötésben, ajándékozási bejegyzéssel. |
800 | ||
| 357 | PAPP JENŐ Nyitány. Novellák. Bp., é. n. Stádium Rt. 382 p., 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, ill., szakadt, hiányos papír védőborítóban. |
1200 | ||
| 358 | PÁRTISKOLA FÜZETEK 1-12. Veres Péter és Erdei (Ferenc) aláírásával. Ritka! Bp., 1948. Nemzeti Parasztpárt. Újrakezdődő számozással. Kiadói félvászon kötésben. |
1500 | ||
| 359 | PATKÓ IMRE Tibet. Fényképezte: Rév Miklós. 210 képpel. Bp., 1957. Képzőművészeti Alap. 147 p. Kiadói kopottas félvászon kötésben. |
1800 | ||
| 360 | PEST-BUDAI ÁRVÍZ 1838 Szerk.: Faragó Tamás. Gépelt! Megjelent: 550 pld.! Bp., 1988. Főv. Szabó Ervin Könyvtár. 515 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
2800 | ||
| 361 | PETŐFI SÁNDOR ÖSSZES KÖLTEMÉNYEI Második kiadás. 1842-1846. I-II. kötet. Pest, 1848. Emich G. 390 p., 2 sztl.lev., 369 p., 3 sztl.lev. Az első kötet modern kartonkötésben, a második korabeli vászonkötésben. Néhány lap javított, foltos. |
5000 | ||
| 362 | PETŐFI SÁNDOR VEGYES MŰVEI 1838-1849. Kiadta: Gyulai Pál. I., II., III. kötet (töredék). Pest, 1863. Pfeifer Ferdinánd. XIV p., 255 p., 1 sztl.lev., 340 p., 2 sztl.lev., 354 p., 3 sztl.lev. Az első kötet kopott félvászon kötésben, javított címlappal, a második és harmadik kötet eltérő félvászon kötésben. |
8000 | ||
| 363 | PETŐFI SÁNDOR VEGYES MŰVEI 1838-1849. Kiadta: Gyulai Pál. II. kötet. Pest, 1863. Pfeifer Ferdinánd. 340 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. Kötése kopott, lapok foltosak. |
1500 | ||
| 364 | PFIZENMAYER, E. W. Kelet-Szibéria ősvilága és ősnépei. Ford.: Cholnoky Béla. 83 képpel és 1 térképpel. /A Magyar Földrajzi Társ. Könyvtára/. Bp., é. n. Lampel R. 206 p. Kiadói aranyozott, festett vászonkötésben. |
2000 | ||
| 365 | PHILIPP A. L. A Scotland-Yard regénye. Ford.: Mánday Gyula. Ritka! Az angol titkosrendőrség 150 éves története és bűnügyi krónikája. Bp., 1943. Lux Könyvkiadó. 639 p. Kiadói kopott félvászon kötésben. |
2800 | ||
| 366 | PILINSZKY JÁNOS Rekviem. Bp., 1964. Magvető. 117 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 367 | PLOHN JÓZSEF Negyvennyolcas honvédportrék. Bp., 1992. Zrínyi. 175 p. Kiadói ill., aranyozott kartonkötésben. |
1000 | ||
| 368 | POE, EDGAR A vörös halál álarca. Csönd. Ford.: Király György. /Kétnyelvű Klasszikus Könyvtár/. Bp., é. n. Aczél Testvérek. 29 p. Hozzátartozik: Poe, Edgar Allan: A törpe bosszúja. Elbeszélések. Bp., é. n. Tolnai. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 369 | POE, EDGAR ALLAN A fecsegő szív és más titokzatos történetek. Ford.: Altay Margit. /Kék Könyvek/. Bp., 1918. Herczka Árpád kiadása. 158 p. Fűzve, kiadói (javított) ill. (Kürthy) papírborítóban. |
6000 | ||
| 370 | POLUMIN, OLEG Európa fái és bokrai. Ford.: Debreczy Zsolt. Bp., 1981. Gondolat. 210 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 | ||
| 371 | POLUNIN, OLEG Európa fái és bokrai. Barbara Everard rajzaival. Ford.: Debreczy Zsolt. Bp., 1981. Gondolat. 210 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2000 | ||
| 372 | PONTOPPIDAN, HENRIK Szerencsés Péter I-II. Ford.: Hajdu Henrik. Bp., é. n. Dick Manó. 379 p., 364 p. Kiadói félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
1500 | ||
| 373 | PÖLÖSKEI FERENC A magyar parlamentarizmus a századfordulón. Politikusok és intézmények. Bp., 2001. Historia. 245 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 374 | PROFF. SZFINX A KALANDOR KIRÁLY. AZ ELÍTÉLT Bp., é. n. Rozsnyay Jenő. 24 p. Kiadói javított papírborítóban, lapok foltosak, javítottak, hátsó borító pótolt. |
3000 | ||
| 375 | PUSKIN SÁNDOR Pique - Dáma. Ford.: Malonyai János. A kézzel színezett fametszet Gróf József műve. Bp., 1920. Sacelláry kiadása. 120 p. Kiadói aranyozott kartonkötésben. |
4800 | ||
| 376 | PÜSKI LEVENTE A Magyar Felsőház története. 1927-1945. Bp., 2000. Napvilág Kiadó Kft. 199 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 377 | RACHMANOVA, ALEXANDRA Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é. n. Dante. 416 p. Kiadói aranyozott, kopottas bőrkötésben. Gerince sérült. |
1200 | ||
| 378 | RÁKOSI JENŐ ÉLETE ÉS MŰVEI Írták: Apponyi Albert gróf és mások. Szerk.: Süle Antal. Számozott: 406. sz. Bp., 1930. Fővárosi Könyvkiadó. 448 p. Kiadói, kissé viseltes félbőr kötésben. |
1200 | ||
| 379 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN Fekete Krónika. Bűnügyek, fekete mágia, stb. Bp., é. n. Cserépfalvi. 438 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
1000 | ||
| 380 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN Hatalom és pénz. Bp., 1964. Gondolat. 825 p. Kiadói vászonkötésben. |
800 | ||
| 381 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN Szerelem, házasság. Győry Miklós illusztrációival. Bp., 1963. Gondolat. 674 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 382 | RÁTH-VÉGH ISTVÁN Tarka históriák. Bp., 1964. Gondolat. 670 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
800 | ||
| 383 | RÁZGA ZOLTÁN Malátagyártás és sörfőzés. Megjelent: 400 pld.-ban! Bp., 1954. Élelmiszeripari és Begyűjtési Könyv- és Lapkiadó Vállalat. 289 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1800 | ||
| 384 | RÉGI MAGYAR FOLYÓIRATOK SZEMELVÉNYEKBEN (Athenaeum, Életképek, Hölgyfutár). /Magyar Irodalmi Ritkaságok 24./. Bp., 1933. Kir. Magy. Egy. Ny. 86 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1500 | ||
| 385 | RENDKÍVÜLI UTAZÁSOK (Voyages Extraordinaires). Száz híres Verne illusztráció. Szerk.: Kuczka Péter. /Galaktika Baráti Kör Könyvklub/. Bp., 1989. Móra. 200 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 386 | RÉVAY JÓZSEF DR. Árpádok virága Szent Imre herceg. Jaschik Álmos rajzaival! Bp., 1929. Franklin T. XV p., 391 p. Kiadói ill., festett, aranyozott, díszes vászonkötésben, hátsó borító alján kis vízfolt nyomával. |
2500 | ||
| 387 | ROHÁCS JÓZSEF DR. - SIMON ISTVÁN Repülőgépek és helikopterek üzemeltetési zsebkönyve. Bp., 1989. Műszaki. 523 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
2000 | ||
| 388 | RÓNAY ERVIN I. Napoleon császár. Tizennyolcz képpel. /Mulattató és hasznos olvasmányok a magyar nép számára 60. sz./. Bp., é. n. Méhner Vilmos. 64 p. Fűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban, hátsó borító hiányzik. |
2000 | ||
| 389 | RÓNAY GYÖRGY Judás könyve. Bp., 1976. Magvető. 239 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 390 | RÓNAY LÁSZLÓ Márai Sándor. Bp., 1998. Korona kiadó. 239 p. Kiadói kartonkötésben. |
900 | ||
| 391 | RÓZSA DEZSŐ A máltai zsidó. Marlowe Kristóf tragédiája. /Olcsó Könyvtár/. Bp., 1916. Franklin. 129 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 392 | RUDNYÁNSZKY GYULA Égető Sándor. Igaz történet. /Magyar Mesemondó 110. sz./. Bp., é. n. Méhner Vilmos. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan! |
800 | ||
| 393 | SALGÓ LÁSZLÓ A szuezi háromszög 1956. Szuez - Algir - Budapest. Képekkel. Bp., 1986. Kossuth. 292 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1200 | ||
| 394 | SÁNDOR RÓBERT DR. Reumások kalauza. Bp., 1963. Medicina. 208 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
900 | ||
| 395 | SATORI BHANTE A sinbizmus. Ford.: Kéri Elemér. /A Világ nagy vallásai/. Bp., 1990. Gondolat. 98 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 396 | SCHMIDT, F. A gyakorlati fotografozás kézikönyve. Második javított és bővített kiadás. Ford.: Csopey László. Százötvennégy ábrával és két táblával. Bp., 1906. K. M. Term. Tud. Társulat. XXI p., 498 p. Kiadói festett, ill. vászonkötésben. |
1800 | ||
| 397 | SCHOPENHAUER A halálról - A faj élete - A tulajdonságok öröklése - A nemi szerelem metafizikája - Az élethez való akarat igenléséről - Az élet semmiségéről és gyötrelméről. Ford.: Bánóczi József. Bp., 1906. Franklin. 170 p., 1 sztl.lev. Amatőr, kissé kopott félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 398 | SCHULZ, KAREL Kőbe zárt fájdalom. Michelangelo Buonarotti életregénye. Ford.: Szekeres György, Aczél János, dr. Richter László. Képekkel. Bp., 1968. Corvina. 588 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 399 | SELMECZI ELEK Világhódító bábok. Az Állami Bábszínház krónikája. Bp., 1986. Corvina. 212 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 400 | SMELJOV, I. Boldogasszony kelyhe. Ford.: Haiman Hugó. Gyoma, 1928. Kner Izidor. 111 p. Amatőr, fatáblás kötésben, eredeti borítófedél bekötve. |
800 | ||
| 401 | SOMOGY MEGYE MÚLTJÁBÓL Levéltári évkönyv 27. Szerk.: Szili Ferenc. Kaposvár, 1996. Szerkesztő. 389 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1800 | ||
| 402 | SÓS LÁSZLÓ - KEMÉNY ÉVA Grafikák. 30 színes és 41 fekete-fehér reprodukció. Bp., 1984. Képzőművészeti Kiadó. Kiadói mappában. |
1400 | ||
| 403 | SPORTMŰSORFÜZET Válogatott labdarúgó-mérkőzések a Népstadionban. Magyarország - Hollandia 1967. május 10. Magyarország - Szovjetúnió 1968. május 4. Képekkel! 16 p., 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. (2 db). |
1000 | ||
| 404 | STERN SAMU A zsidókérdés Magyarországon. Ritka! Bp., 1938. A Pesti Izr. Hitközség. 31 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, kissé viseltes állapotban. |
2500 | ||
| 405 | STIRLING JÁNOS Magyar reneszánsz kertművészet a XVI-XVII. században. Bp., 1996. Enciklopédia Kiadó. 303 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1800 | ||
| 406 | STRÉM ISTVÁN Nincsen halál, csak élet. Spiritiszta világkép. Bp., 1932. Fórum. 105 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1200 | ||
| 407 | SÜTŐ ANDRÁS Évek - Hazajáró Lelkek. Cikkek - naplójegyzetek. (1953-1978). Bukarest, 1981. Kriterion. 242 p. Kiadói kartonkötésben, papír védőborítóban. |
1600 | ||
| 408 | SZAAK LUJZA Az árva. /Magyar Mesemondó 79. sz./. Bp., é. n. Méhner Vilmos. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 409 | A SZABADSÁGHARC KILENC NAGY CSATÁJA Than Mór csataképei. Bp., 1978. Magyar Helikon. 139 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1200 | ||
| 410 | SZABLYA, HELEN M. - PEGGY KING ANDERSON The Fall of the Red Star. Dedikált! Honesdale, 1996. Boyd's Mill Press. 166 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2000 | ||
| 411 | SZABÓ SÁNDOR Boldog idő. Versek (1955-1986). A honvédtiszt költő első verseskötete! Dedikált! Bp., 1988. Magvető. 139 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 412 | SZABÓ ZOLTÁN Származás és öröklődés. /Kincsestár/. Bp., 1942. Magyar Szemle. 80 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
800 | ||
| 413 | SZAKÁLY FERENC - SZŰCS JENŐ Budai bortizedjegyzékek a 16. sz. első harmadából. Bp., 2005. História - MTA. 151 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 414 | SZALÁRDI JÁNOS Siralmas magyar krónikája. Bp., 1980. Magyar Helikon. 813 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
2500 | ||
| 415 | SZALAY LÁSZLÓ Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1941. Kir. Magy. Egy. Ny. 251 p. Kiadói félvászon kötésben. |
800 | ||
| 416 | SZAMOSKÖZY ISTVÁN Erdély története. (1598-1599, 1603). Ford.: Borzsák István. Bp., 1977. Magyar Helikon. 492 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1400 | ||
| 417 | SZÁNTÓ GYÖRGY Toni ringbe áll. Nyíl szépirodalmi hetilap. 1932. május 26. Rajzokkal! 24 p. |
800 | ||
| 418 | SZÁNTÓ KONRÁD DR. Az 1956-os forradalom és a katolikus egyház. Miskolc, (1993.) Szent Maximilian Lap és Könyvkiadó. 219 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
900 | ||
| 419 | SZÁNTÓ TIBOR A szép magyar könyv 1473/1973. Az ötszáz éves magyar könyvművészet képeskönyve. Bp., 1974. Akadémiai. 628 p. Kiadói ill. vászonkötésben, régi pecsétekkel. |
1800 | ||
| 420 | SZÉCHENYI GYÖRGY Üldözöttek. Tanulmányok és karcolatok korunk történetírása számára. Első rész. München, 1965. Danubia. 36 p. Tűzve, kiadói foltos papírborítóban. |
1000 | ||
| 421 | SZÉCHENYI ISTVÁN GRÓF Magyar Játékszínrül. A Pesten 1832-ben kiadott mű hasonmása! A könyv tiszta nyereségét az ÁKV felajánlja az új Nemzeti Színház felépítéséhez! Bp., 1984. ÁKV Reprint. 94 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
1000 | ||
| 422 | SZÉCHENYI ISTVÁN GRÓF Válogatott munkái I-II. Számos képpel. /Remekírók Képes Könyvtára/. Bp., 1903. Lampel R. 367 p., 411 p. Kiadói félvászon kötésben. (2 db). |
2000 | ||
| 423 | SZÉCHENYI NAPJAI Gróf Széchenyi István élete és életműve időrendben. Szerk.: Csery-Clauser Mihály. Bp., (1942.) Rózsavölgyi és Társa. 190 p. Amatőr félvászon kötésben. |
800 | ||
| 424 | SZÉCHENYI ZSIGMOND GRÓF Hengergő homok. Vadászexpedíció a lybiai sivatagba. Képekkel. Bp., é. n. Szerző kiadása. 135 p., 1 térkép. Fűzve, kiadói papírborítóban. Az illusztrált borító hiányzik! |
1800 | ||
| 425 | SZEGED A RÉGI MAGYAR IRODALOMBAN Sajtó alá rendezte: Bakó László. /Magyar Irodalmi Ritkaságok/. Bp., 1935. Kir. Magy. Egy. Ny. 123 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1500 | ||
| 426 | A SZEKSZÁRDI BÉRI BALOGH ÁDÁM MÚZEUM ÉVKÖNYVE I. 1970. Szerk.: Mészáros Gyula. Szekszárd, é. n. Tolna megyei Tanács VB. 275 p. Fűzve, kiadói ill., kissé viseltes papírborítóban. |
1200 | ||
| 427 | SZEMERE BERTALAN Levelei. Második, jutányos kiadás. (1849-1862). Ritka! Bp., 1873. Ráth Mór. 310 p. Korabeli félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal. |
5000 | ||
| 428 | SZEMNECZ EMIL Katholikus antonomia. Két rész egy kötetben. Bp., 1897. "Hunyadi Mátyás". 219 p., 176 p. Kiadói festett, feliratos (Gottermayer N.) kötésben, hátsó borítón vízfoltok nyomaival. |
1800 | ||
| 429 | SZENES BÉLA A Kristóftéri Kolumbusz. Regény. Rajzokkal. Bp., é. n. Bíró Miklós. 139 p. Amatőr félvászon kötésben, régi pecsétekkel. |
1400 | ||
| 430 | SZENES BÉLA Pest. Bp., é. n. Légrády Testvérek. 158 p., 1 sztl.lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 431 | SZENES ZSUZSA Kelmék és hímzések. /Műhelytitkok/. Bp., 1974. Corvina. 46 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 432 | SZENTÉLYEK IZRAELBEN Keresztény templomépítészet. Bp., 2005. Huszár András. 133 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 433 | SZENTIMREI JENŐ Ki kell mondani. Versek. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. Ez a 112. sz. példány. Az Erdélyi Szépmíves Céh negyvenedik kiadványa: IV. sorozatának 6. számú könyve! Ill.: Widman Walter. Kolozsvár, 1930. Erdélyi Szépmíves Céh. 80 p., 2 sztl.lev., VI p., 1 sztl.lev. Kiadói félbőr kötésben (Rohonyi Antal). |
2000 | ||
| 434 | SZENTIMRÉNYI IMRE Ezer tréfás dal. I-II., III, IV. füzetek. Bp., é. n. Első Kőbányai Könyvnyomda. Számozatlan. Amatőr félvászon kötésben. Harántalakú! |
1600 | ||
| 435 | SZERSZÁMGÉPIPARI MŰVEK (SZIM) Gyártmánykatalógus. Képekkel! Bp., é. n. SZIM. Számozatlan. Papírborításban, spirálfűzéssel. |
1200 | ||
| 436 | SZÍJ REZSŐ Várpalota. Fejezetek a város történetéből. Képekkel. Bp., 1960. Gondolat. 643 p. Kiadói félvászon kötésben, ill., szakadt papír védőborítóban. |
1400 | ||
| 437 | SZILÁGYI - SZABÓ Antik kiállítás. Vezető. Bp., 1974. Szépművészeti Múzeum. 102 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 438 | SZILÁGYI GÁBOR A fotóművészet története. A fényrajztól a holográfiáig. /Képzőművészeti Zsebkönyvtár/. Bp., 1982. Képzőművészeti Alap. 419 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1200 | ||
| 439 | SZINI GYULA Pesti konfetti. Rajzolta: Szini Gyula. Bp., é. n. A Nagyharang Kiadóhivatala. 127 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1600 | ||
| 440 | SZOLZSENYICIN, ALEKSZANDER A Gulag-szigetcsoport I-II. 1918-1956. Ford.: Szente Imre. Bp., 1989. Új Idő Kft. 547 p., 563 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
2000 | ||
| 441 | A SZOVJET NÉPEK NAGY HAZÁJA Ford.: Bognár Edit és Gál Éva. Fényképekkel! Történelem, a Nagy Honvédő Háború, a 16 köztársaság, átmenet a szocializmusból a kommunizmusba! Bp., 1955. Szikra. 599 p., 1 térképmelléklet (kihajtható). Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 442 | A SZOVJETUNIÓ KOMMUNISTA PÁRTJA XXI. KONGRESSZUSA Összeállította: A BM Határőrség Agit. Prop. Osztálya. A rajzokat Németh János grafikus készítette. A sorozott állomány tananyaga! Gazdag képanyaggal! Bp., 1959. BM Határőrség. 93 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1000 | ||
| 443 | SZTÁLINT KÖSZÖNTJÜK Magyar költők versei a 70 éves Sztálinhoz. Nagyon ritka! Bp., 1949. Franklin Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. 60 p., 1 szt.lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
3000 | ||
| 444 | SZULIK JÓZSEF Világtörténelem. Tanítóképző intézetek s polgári iskolák használatára. Bp., 1905. Lauffer Vilmos. 128 p. Kiadói kopottas, foltos vászonkötésben. |
1200 | ||
| 445 | SZŰCS FERENCZ IGAZMONDÁSAI Vagy mit dolgozik a miniszter? /Magyar Mesemondó 120. sz./. Bp., é. n. Méhner Vilmos. 16 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Felvágatlan! Alul sérült. |
800 | ||
| 446 | TABI LÁSZLÓ Szemüveget a bírónak! Melléklet: Az 1934-es év futballtörténete. Dedikált! Bp., 1935. Hellas. 144 p. Fűzve, kiadói ill. (Szűr Szabó József) papírborítóban. |
1600 | ||
| 447 | TAKÁCS JÓZSEF A földmunkásmozgalom története. Harminc esztendő. Bp., 1926. Magyarországi Földmunkások Orsz. Szöv. 195 p. Amatőr félvászon kötésben. |
800 | ||
| 448 | TAKÁTS SÁNDOR Rajzok a török világból. III. kötet. Bp., 1917. MTA. 457 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1800 | ||
| 449 | TAMÁS ISTVÁN A citromgárda. Horváth Jenő rajzaival. Bp., é. n. Magyar Könyvbarátok. 261 p. Kiadói festett, kopottas vászonkötésben. |
900 | ||
| 450 | TANULMÁNYOK ERDÉLY TÖRTÉNETÉRŐL Szakmai konferencia Debrecenben. 1987. október 9-10. Szerk.: Rácz István. Debrecen, 1988. Csokonai Kiadó. 312 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1000 | ||
| 451 | TÁRGYIK SÁNDOR - NAGY LÁSZLÓ Hidegkonyhai szakácsművészet. Bp., 1983. Közg. és Jogi. 551 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1200 | ||
| 452 | TARNÓCZKY ANDRÁS A kertépítész zsebkönyve. Bp., 1979. Mezőgazdasági Kiadó. 397 p. Kiadói ill. fóliázott kartonkötésben. Harántalakú! |
1600 | ||
| 453 | TEBÉRY GÉZA Vértorony I-II. Cluj - Kolozsvár, 1929. Erdélyi Szépmíves Céh. 212 p., 190 p. Amatőr félvászon kötésben, egybekötve. |
1500 | ||
| 454 | A TECHNIKA KRÓNIKÁJA (Felix R. Paturi). Bp., 1991. Officina Nova. 671 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, új állapotban. |
5000 | ||
| 455 | TELEKI SÁMUEL GRÓF FELFEDEZŐ ÚTJA KELET AFRIKA EGYENLÍTŐI VIDÉKEIN 1887-1888-BAN I-II. /Magyar Hírmondó/. Bp., 1984. Magvető. 408 p., 369 p. Kiadói kartonkötésben. |
1000 | ||
| 456 | TÉRKÉP! Budapest Székesfőváros egész területének térképe. Terv: Kogutowicz Manó. M: 1:25 000. Bp., é. n. Magy. Földr. Intézet. Hajtogatva! |
2000 | ||
| 457 | TÉRKÉP! Budapest Székesfőváros egész területének térképe. Terv: Kogutowicz Manó. M: 1:25 000. Hajtogatva, javított. |
1800 | ||
| 458 | TÉRKÉP! Budapest Székesfőváros kézitérképe. Tervezte: Kogutowicz Manó. M: 1:25 000. Kb. 1930. Hajtogatva! |
1000 | ||
| 459 | TÉRKÉP! Budapest Útmutatója térképpel. Villamos és autobusz vonalak, stb. Bp., 1941. Aczél Testvérek. 47 p. + térkép (hajtogatva). Tűzve, kopott, ill. papírborítóban. |
1500 | ||
| 460 | TÉRKÉP! Rákospalota m. város és Pestújhely nk. térképe. Rajzolta: Székely László. M: 1:15 000. Rákospalota, Vörösmarty nyomda és papírkereskedés kiadása. Hajtogatva! |
1200 | ||
| 461 | TÉRKÉP! Sopron környéke. (Reklámokkal). Turistatérkép! Hajtogatva! |
800 | ||
| 462 | TEVAN ANDOR A könyv évezredes útja. III. kiadás. Bp., 1984. Gondolat. 315 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
800 | ||
| 463 | THIRRING GUSZTÁVNÉ WAISBECKER IRÉN Tallózás. Mesék - Költemények - Prózák. Bp., 1933. Kir. Magy. Egy. Ny. 115 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
1600 | ||
| 464 | TIBETI MISZTÉRIUMOK Ford. és bevezetéssel ellátta: Hamvas Béla. Bp., 1944. Bibliotheca. 135 p. Amatőr félvászon kötésben. |
1800 | ||
| 465 | TOLNAI KÁLMÁN NAGY SZAKÁCSKÖNYVE Vadhús és halételek. Erdei gombák és gyümölcsök. Fűszernövények. Bp., 1984. Skála - Coop. 557 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
1000 | ||
| 466 | TOMPA MIHÁLY ÖSSZEGYŰJTÖTT KÖLTEMÉNYEI Ötödik - Hatodik kötetek. Elbeszélő költeményei I-II:. Pest, 1870. Ráth Mór. 248 p., 272 p. Kiadói aranyozott, dombornyomású, díszes kötésben. (2 db). |
3500 | ||
| 467 | TOMPA MIHÁLY ÖSSZEGYŰJTÖTT KÖLTEMÉNYEI Első és harmadik kötet. Pest, 1870. Ráth Mór. 386 p., 356 p. Kiadói vászonkötésben. |
3500 | ||
| 468 | TÓTH ENDRE A Bokor Erzsi története. Elbeszélés. /Jó könyvek a magyar nép számára 32. sz./. Bp., é. n. Méhner Vilmos. 32 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
800 | ||
| 469 | TÓTH GÁBOR SÁNDOR A. Tóth Sándor. Bábművész, festőművész, grafikus. Bp., 2000. Püski. 500 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
3200 | ||
| 470 | TÓVÖLGYI TITUSZ Az új világ I-II. A szocializmus és kommunizmus társadalmából. Bp., 1888. Aigner Lajos. 226 p., 162 p. Amatőr félvászon kötésben, a két kötet egybekötve. |
12000 | ||
| 471 | "TRABANT 601" Személygépkocsi javítási kézikönyve. 243 részben színes ábrával. Leipzig, 1969. VEB Fachbuchverlag. 98 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 472 | TRÓCSÁNYI ZOLTÁN Észak nomádjai. Képekkel. Bp., é. n. Athenaeum. 280 p. Kiadói vászonkötésben, megkímélt állapotban. |
1800 | ||
| 473 | TUDOMÁNYOS FÜZETEK 1. Dr. Mészáros Gyula: A szekszárdi múzeum kőrézkori agyagmécsesei. 2. Dr. Mészáros Gyula: Honfoglaláskori sírlelet Nagyszokoly határából. Szekszárd, 1962. Balogh Ádám Múzeum. 11 p., 9 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
1000 | ||
| 474 | TUZSON JÁNOS Kitaibel Pál emlékezete. Arczképpel. Dedikált! Bp., 1918. MTA. 64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1500 | ||
| 475 | AZ ÚJ IDŐK EGÉSZSÉGI KÓDEXE Bp., 1932. Singer és Wolfner Rt. 256 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
1000 | ||
| 476 | ÚJJÁÉPÍTŐ MAGYAROK Az országépítés két esztendeje. Bevezető tanulmányát írta: Tildy Zoltán. Sajtó alá rendezte: Gáspár László és Zsadányi Oszkár. Képekkel. Ritka! Bp., (1948.) Kossuth Irodalmi Könyvkiadó Vállalat. 760 p. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
2500 | ||
| 477 | UJVÁRY SÁNDOR Szakácskönyve I-II. Ritka! Bp., é. n. Az Orsz. Magy. Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam kiadása. 316 p. Fűzve, kiadói viseltes papírborítóban. |
2500 | ||
| 478 | VÁCI ÉRDEKESSÉGEK Összeállította: Tragor Ignác. Vác, 1923. Múzeum-egyesület. 210 p. Amatőr félvászon kötésben. |
2400 | ||
| 479 | VAJTA FERENC Isztanbul kulisszái mögött. (Naplójegyzetek). Bp., é. n. Stádium. 211 p. Kiadói ill., kopottas félvászon kötésben. |
1500 | ||
| 480 | VARGA ISTVÁN Király Béla Kaposváron. Fényképekkel. A szerző és Király Béla dedikációjával! Kaposváron, 1990. Somogyország Kiadó Kft. 52 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1500 | ||
| 481 | VÁRI REZSŐ Történeti intézetek Rómában. Bp., 1916. MTA. 84 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1200 | ||
| 482 | VÁROSSY GYULA Lélekvidámító. Humoros elbeszélések. Fehér István rajzaival. Bp., 1901. Rózsa Kálmán és neje. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
1800 | ||
| 483 | VASZARY GÁBOR Szegény fiatalok. Regény. Bp., 1939. Singer és Wolfner. 234 p. Kiadói aranyozott, kissé kopott vászonkötésben. |
800 | ||
| 484 | VÉGH - VINCZE - TAMÁSKA A nyomtatott betű szabadságáért. Képekkel. Bp., 1987. A Nyomda-, a Papíripar, a Sajtó és a Könyvkiadás dolgozóinak Szakszervezete. 351 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1000 | ||
| 485 | VEREB KÁROLY II. Rákóczi Ferencz. Ifjúsága, élete, viszontagságai és halála. /Népkönyvtár/. Bp., é. n. Bálint Lajos. 31 p. Fűzve, ill. papírborítóban, hátsó borító pótolt, viseltes példány. |
1200 | ||
| 486 | VERES PÉTER Számadás. Negyedik kiadás. Bp., 1943. Magyar Élet. 397 p. Fűzve, kiadói papírborítóban, borító szakadt, lapok egy része kijár. Újrafűzésre szorul! |
1200 | ||
| 487 | VERGILIUS, P. M. Aeneise. Ford.: Dr. Barna Ignácz. Bp., 1890. MTA. XCVIII p., 340 p. Amatőr, aranyozott műbőr (?) kötésben. |
800 | ||
| 488 | VERNE, JULES Sztrogof Mihály. Ford.: Supka Géza. /A kaland klasszikusai/. Bp., é. n. Forrás Rt. 219 p. Fűzve, kiadói ill. (Sebők Imre), kopottas papírborítóban. |
800 | ||
| 489 | VITÉZ JÁNOS Mesék. A fedőlap és a színes melléklet Szántó Piroska műve. Artner Tivadar rajzaival. Bp., 1962. Móra. 227 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
800 | ||
| 490 | VOSÁTKA, MIRKO Természetjárók enciklopédiája. Bratislava, 1978. Madách. 394 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1200 | ||
| 491 | WEIL, SIMONE Ami személyes és ami szent. Válogatott írások. Ford.: Pilinszky János. Bp., 1983. Vigilia. 387 p. Kiadói ill., fóliázott kartonkötésben. |
1400 | ||
| 492 | WELLS, H. G. Világok harcza I-II. Mars-lakók a Földön. Ford.: Mikes Lajos. /Magyar Könyvtár/. Bp., 1899. Lampel R. 104 p., 78 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
1500 | ||
| 493 | XÁNTUS JÁNOS, IFJ. DR. A természet kalendáriuma. Deák Ferenc rajzaival. Bukarest, 1958. Ifjúsági Könyvkiadó. 543 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
1200 | ||
| 494 | YBL ERVIN Ybl Miklós. 201 képpel. Bp., 1956. Képzőművészeti Alap. 240 p. Kiadói aranyozott, ill. vászonkötésben. |
3000 | ||
| 495 | ZALAI MÚZEUM 7. szám. Nagykanizsa, 1997. Önkormányzat. 201 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
1200 | ||
| 496 | ZALAI MÚZEUM 15. szám. Zalaegerszeg, 2006. Megyei Múzeumok Igazgatósága. 324 p. Kiadói kartonkötésben. |
1500 | ||
| 497 | ZARÁNDY (STEFEZIUS DE THURSTERN) A. GÁSPÁR Huba vére - Szemere. Ritka! Rendkívül gazdag képanyaggal. Bp., 1910. Hornyánszky Viktor. 142 p., (48 p) Függelék (49 p. - 120 p.-ig), 1 sztl.lev. Kiadói aranyozott vászonkötésben. |
15000 | ||
| 498 | ZELK ZOLTÁN Mint égő lelkiismeret. Válogatott és új versek. (1928-1953). Bp., 1954. Szépirodalmi. 371 p. Kiadói félvászon kötésben. |
1000 | ||
| 499 | ZIELBAUER GYÖRGY Adatok és tények a magyarországi németség történetéből. (1945-1949). Bp., 1989. Akadémiai. 142 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
900 | ||
| 500 | ZIGÁNY MIKLÓS - FÉNYI ANDRÁS XII. Pius élete és válogatott beszédei. Számozott: 2000/20. sz. Bp., é. n. Magyar Jövő. 478 p. Kiadói aranyozott, kopottas vászonkötésben. |
2000 | ||
| 501 | ZILAHY LAJOS Tödlicher Frühling. Ford.: Käthe Gaspar. Hamburg - Wien, 1958. Paul Zsolnay Verlag. 134 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
1500 | ||
| 502 | ZRÍNYI MIKLÓS Adriai tengernek Syrenaia. Hasonmás kiadás! Bp., 1980. Akadémiai - Magyar Helikon. Számozatlan. Kiadói aranyozott bőrkötésben, kísérőfüzettel, papírtokban. |
1800 | ||
| 503 | ZUBOR ISTVÁN Tamás. III. kiadás. Egy fiú története az utcától az esztergapadig. Dinnyés Károly rajzaival. Bp., é. n. Stádium. 246 p. Kiadói ill., kissé kopott félvászon kötésben. |
1200 | ||
| 504 | ZSEBENCIKLOPÉDIA Főszerk.: Székely Béla. Bp., 1975. Gondolat. 1214 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
1400 | ||
| 505 | ZSÓTÉR BERTALAN DR. Magyar föld - magyar jövő. Bp., 1939. Szerző. 63 p. Hozzátartozik: Dr. Sipeki Balázs Károly: A világválság és a magyar érdekek. Bp., 1943. Kir. Magy. Egy. Ny. 17 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. Fűzve, kiadói papírborítóban. (2 db). |
1000 |