Tétel szám | Kép | Leírás | Állapot | Kikiáltási ár |
1 | 1939-1944. H.n., é.n., Egyesült Államok Tudósító Hivatala. 64 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
2 | 7. Budapesti Nemzetközi Zenei Verseny 1963. Műsorfüzet. Bp., 1963, Budapesti Zenei Versenyek Irodája. 167 p. 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
3 | ACZÉL TAMÁS-MÉRAY TIBOR Tisztító vihar. 3. Kiadás. München, 1982, Griff kiadás. 386 p. 3 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
4 | ADY LAJOSNÉ Az ismeretlen Ady. Bp., [1942], Béta Irodalmi Részvénytársaság. 412 p. Kiadói vászonkötésben. |
5 | Agrártörténeti életrajzok. Szerkesztette: Für Lajos és Pintér János. Bp., 1985, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 711 p. Kiadói vászonkötésben. |
6 | Akcióban az SS. Fordította: Szegő István. Bp., 1960, Zrínyi Katonai Kiadó. 615 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
7 | Almanach 1898. Egyetemes Regénytár, Szerkeszti: Mikszáth Kálmán. Bp., 1898, Singer és Wolfner kiadása. 274 p., 25 sztl. lev. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
8 | ALSZEGHY ZSOLT A tizenhetedik század. A magyar irodalom története III. kötet. Bp., 1935, Szent István Társulat. 292 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
9 | ARCHIBALD, WILLIAMS A modern technika nagy alkotásai. 2. Kiadás. Fordította: Péter Jenő. Bp., 1907, Franklin Társulat. 355 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
10 | ÁRJEGYZÉK Perzsa szőnyegek. Ismertető és árjegyzék. Bp., é.n., Stein Vilmos és Fia. 32 p. Kiadói papírkötésben. |
11 | ASHTON, JOHN ÉS WHYTE, TOM Az éden keresése. Bp., 2006, Kossuth Kiadó. 160 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
12 | AZ Atyák dícsérete. A 60 éves Vanyó László köszöntése. Szerkesztette Kránitz Mihály. Bp., 2002, Szent István Társulat. 338 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
13 | BAKTAY ERVIN A boldog völgy országa. Bp., é.n., Franklin Társulat. 220 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
14 | BAKTAY ERVIN India Művészete. Bp., 1958, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 470 p., 1 sztl.lev. Kiadói kopottas vászonkötésben, papírborító nélkül. |
15 | BALASSA IVÁN Szabó T. Attila (1906-1987). Erdély nagy nyelvtudósa. Bp., 1996, Püski. 160 p. Kiadói papírborítóban. |
16 | BALÁZS GYŐZŐ Kelet ős filozófia és a plátói szerelem. Miskolc, 1928, Magyar Jővő Rt. Kiadása. 24 p. Tűzve, kiadói hiányos papírborítóban. |
17 | BALÁZS GYŐZŐ Kelet ős filozófiájának hatása szépirodalmunkban. Miskolc, 1928, Magyar Jővő Rt. Kiadása. 35 p., vágatlan példány. Tűzve, kiadói hiányos papírborítóban. |
18 | BALÁZS GYŐZŐ Vissza Platon esztétikájához. Miskolc, 1929, Ifj. Ludvig István könyvnyomdájának kiadása. 20 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
19 | BÁLINT SÁNDOR Szeged. Borító és kötésterv: Rudas Klára. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 172 p., 1 szakadt térképmelléklet. Kiadói félvászon kötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
20 | BANNER ZOLTÁN Csillagfaragók. Népi alkotók, naív művészek. Bukarest, 1972, Kriterion Kiadó. 104 p., 22 sztl. lev., 20 színes és 97 ff. Képpel. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
21 | BARÁT-ÉBER-TAKÁCS A Művészet története. 4. Kiadás. Bp., 1941, Dante Kiadó. 792 p. Kiadói vászonkötésben. |
22 | BÁRÓ DOBLHOFF LILY Horthy Miklós. 2. Kiadás. Bp., 1938, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 321 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
23 | BÁRSONY ISTVÁN Magyar élet. Bp., é.n., Pallas kiadása. 187 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
24 | BARTHA BÉLA ÉS SZAKÁCS JÓZSEF Vitorlázó- és sárkányrepülés. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 250 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
25 | BARTÓK BÉLA Önéletrajz. Írások a zenéről. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
26 | BARTOS MOLNÁR SÁNDOR Vak Bottyán. Nemzeti Könyvtár 58. sz. Bp., [1942], Nemzeti Könyvtár. 63 p. Tűzve, kiadói ill. ( Ijjász ) papírborítóban. |
27 | A Beduinok birodalmában. A halál völgye. Hellas regénytár. I. évf. 8 sz. Átdolgozta: Bárány Ferenc. Bp., 1925, "Hellas" Irodalmi Rt. Kiadása. 29 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
28 | BEKE IMRE Magyar szivárvány. Bp., 1992, Amerikai Magyar Szövetség. 233 p., 1 sztl. lev. Vászonkötésben. |
29 | BELEZE, G. Aranykönyv az ifjúság számára. Ford.: Aschenbrenner József. Bp., 1905, Szent István Társulat. 256 p. Kiadói félvászon kötésben. |
30 | BENEDEK ELEK Elek apó meséi III. gyűjtemény. Filléres Könyvtár 219. kötet. Bp., 1915, Singer és Wolfner kiadása. 47 p.,1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
31 | BENEDEK ELEK Hazánk története. 3. Kiadás. Az ifjuság számára. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 278 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
32 | BENKŐ SAMU Bolyai János vallomásai. Bukarest, 1968, Irodalmi Könyvkiadó. 275 p., 2 sztl. lev., dedikált. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
33 | Benvenuto Cellini mester élete. amiképpen ő maga megírta Firenzében. Ford.: Füsi József. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 356 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
34 | BERGMAN, STEN A viharok hazájában. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. Bp., [1932], Franklin Társulat. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas ill. vászonkötésben. |
35 | BERKESI ANDRÁS Pisztrángok és nagyhalak. Bp., 1967, Magvető Könyvkiadó. 517 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír szakadozott védőborítóban. |
36 | BOÉR ELEK Magyar közigazgatási és pénzügyi jog. I. kötet. Általános rész. Bp., 1912, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 502 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
37 | BOGYAY KATALIN In memoriam Pilinszky. Bp., é.n., Officina Nova. 136 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
38 | BONA GÁBOR Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. 2. bővített és javított kiadás. Bp., 1987, Zrínyi Katonai Kiadó. 426 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
39 | BONATTI, WALTER Berge- meine Berge. Rüschlikon-Zürich, 1964, Albert Müller Verlag. 226 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadozott papír védőborítóban. |
40 | BONITZ FERENC Gróf Zichy Nándor. Bp. 1912, Szent István Társulat. 595 p., felvágatlan. Kiadói papírkötésben. |
41 | BORBÁNDI GYULA Nyugati magyar irodalmi lexikon és bibliográfia. Bp., 1992, Hitel. 826 p., 3 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
42 | BOSE, SUBHAS CHANDRA Égő India. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat. 257 p. Kiadói ill. viseltes félvászon kötésben. |
43 | BOUGAUD, EMILE A kereszténység és korunk I.-V. Pécs, 1912, Négy Pécsegyházmegyei pap. 528 p., 621 p., 536 p., 554 p., 440 p. Kiadói vászonkötésben. |
44 | BOZSÓKY PÁL GERGŐ A jeruzsálemi latin királyság. Szeged, 2004, Agapé Ferences Nyomda és Könyvkiadó. 294 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
45 | BRAUN RÓBERT Régi és új milliomosok Amerikában. Politika és társadalom 2. Bp., é.n., Révai kiadás. 261 p., 5 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
46 | BRION, MARCEL Attila élete. Ford.: Salgó Ernő. Bp., é.n., Athenaeum. 279 p. Kiadói vászonkötésben. |
47 | A budai vár a XV-XIX. Században. A Budapesti Történeti Múzeum grafikai kiállításai I. Bp., 1968, Budapesti Történeti Múzeum. 24 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
48 | Budapest. Szerk.: D. Vitéz András és Pap Miklós. Budapest belterülete térképmellékletet Kiss László és Biczó Tamás rajzolta. Bp., 1961, Műszaki Könyvkiadó. 481 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
49 | Budapesti Közlöny 1944 április-junius. A zsidó törvények végrehajtási rendeleteivel. Félvászon kötésben. |
50 | A budapesti közúti vasút 100 éve. Szerkesztette Csuhay Dénes. Illusztrálta Simon Károly. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 231 p., 8 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
51 | Budapesti Távbeszélő Névsor 1958. Bp., 1958, Magyar Posta. I.-XVI.,432 p., 41 p., 2 sztl. lev., 1 színes (dísztáviratok) tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
52 | Budapesti Távbeszélő Névsor 1963. Bp., 1963, Magyar Posta. I.-XVI., 535 p., 53 p., 1 sztl. lev., 1 színes (dísztáviratok) tábla. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
53 | BUZÁDY TIBOR Magyar kutyafajták. München, 1975, Vagyunk Kiadó. 127 p. Kiadói papírkötésben. |
54 | CARELL, ALEXIS Orvosok, kuruzslók, eretnekek. Ford.: Dr. Révay József. Bp., 1947, Révai. 331 p. Kiadói vászonkötésben. |
55 | CASANOVA, GIACOMO Emlékiratai. Ford.: Takács Mária. Bp., é.n., Világirodalom. 587 p., 2 sztl. lev. Félbőr kötésben. |
56 | CHOLNOKY JENŐ A csillagoktól a tengerfenékig I-IV. I. A Csillagok világa, II. Meteorológia., III. Hegyek-völgyek, IV. Szárazföldek és tengerek. Bp., é.n., Franklin-Társulat kiadása. 431 p. 1 sztl. lev., 431 p. 1 sztl. lev., 496 p. 1 sztl. lev., 465 p. 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
57 | CHOLNOKY JENŐ A jégvilág. 2. kiegészített és átdolgozott kiadás. A sarkkutatás története. Bp., 1930, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet kiadása. 231 p. Kiadói vászonkötésben. |
58 | CHOLNOKY JENŐ Amerika. A Föld és élete IV. Bp., é.n., Franklin Társulat. 612 p., térkép nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
59 | CHOLNOKY JENŐ Ausztrália, Oceánia és a Sarkvidékek. Függelék : Irodalom az öt kötethez. A föld és élete V. Bp., é.n., Franklin Társulat. 548 p., térkép nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
60 | CHOLNOKY JENŐ Europa. A Föld és élete I. Bp., é.n., Franklin Társulat. 738 p., térkép nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
61 | CHOLNOKY JENŐ Magyarország földrajza. A föld és élete VI. Bp., é.n., Franklin Társulat. 529 p., térkép nélkül. Kiadói vászonkötésben. |
62 | Christomannos Gedenkbuch. Meran (Tirol), 1912, F. W. Ellmenreichs Verlag. 71 p. Kiadói vászonkötésben textilszalaggal díszítve. |
63 | CZAKÓ GÁBOR-BANGA FERENC 77 magyar rémmese. Bp., 1988, Szépirodalmi Könyvkiadó. 158 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
64 | CZILLEI GÉZA Riadó Afrika felett. Bp., é.n., Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 254 p. Kiadói javított gerincű vászonkötésben. |
65 | CSAPÓ GYÖRGY-CSAPÓ ZOLTÁN A tagyosi Csapó család története. Bp., 1985, ELTE Bölcsészettudományi Kar kiadása. 77 p., 1 sztl. lev., 1 származási táblázat. Kiadói papírkötésben. |
66 | CSAPODY ISTVÁN Védett növényeink. Bp., 1982, Gondolat. 346 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
67 | Cselgáncs (Jiu-Jitsu). Testnevelési utasítás, II. 6-C. füzet, támadó és védősportok. Bp., 1926, Stádium Sajtóvállalat kiadása. 198 p. Tűzve, kiadói hiányos gerincragasztott papírborítóban. |
68 | CSENGERY ANTAL Hátrahagyott iratai és feljegyzései. Magyarország újabbkori történetének forrásai. Bp., 1928, Magyar Történelmi Társulat. 578 p. Fűzve, kiadói papírborító, amatőr félvászonba kötve. |
69 | CSERES TIBOR Zöld levél árnyéka. Bp., 1942, Bolyai Akadémia. 47 p. Kiadói papírkötésben. |
70 | CSERESNYÉS SÁNDOR "...nem csak a spanyol nép ügye". Bp., [1948], Dante Könyvkiadó. 248 p. Fűzve, kiadói ill. hiányos papírborítóban. |
71 | CSERHÁTI LAJOS ÉS GÖNDÖR JÓZSEF Gyöngyvirágos huszárcsákó. 2. kiadás. 3 felvonásos operett. Bp., é.n., Kókai Lajos. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
72 | Csokonai Vitéz Mihály összes művei I.-II. Életrajzzal ellátta: Dr. Horváth Cyrill. Bp., é.n., Magyar Könyvkiadó Intézet. I.-II. 943 p. Kiadói ill. aranynyomásos vászonkötésben. |
73 | Csontváry emlékkönyv Művészet és elmélet. Válogatta és emlékezéseivel kiegészítette: Gerlóczy Gedeon. Szerkesztette: Németh Lajos. Bp., 1976, Corvina. 296 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
74 | CSUPOR TIBOR Kis-Balaton. Bp., 1983, Gondolat. 199 p. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
75 | DANCS JÓZSEF Múlt időben Bábolnáról. Bp., [1985], Magyar Média. 148 p., dedikált. Kiadói kartonkötésben. |
76 | Das kleine Baumbuch. Die deutschen Waldbäume. Insel - Bücherei Nr. 316. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 67 p.,. Kiadói ill. kartonkötésben. |
77 | Das kleine Buch der Meereswunder. Insel - Bücherei Nr. 158. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 44 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben, vízfoltos lapokkal. |
78 | Das kleine Buch der Tropenwunder. Insel Bücherei Nr. 351. Leipzig, 1954, Insel Verlag. 55 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
79 | Das kleine Buch der Vögel und Nester. Insel - Bücherei Nr. 100. Leipzig, 1955, Insel Verlag. 46 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
80 | Das kleine Pilzbuch. Insel - Bücherei Nr. 503. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 53 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
81 | Das kleine Schmetterlingsbuch. Insel - Bücherei Nr. 213. Leipzig, é.n., Insel Verlag. 46 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
82 | DAUDET, ALPHONSE Tartarin sur les Alpes. Nouveaux exploits du heros Tarasconnais. Illustre d aquarelles par Aranda, De Baumont, Montenard, De Myrbach, Rossi. Paris, 1883, Calmann-Levy. 334 p., 4 sztl. lev. Révai testvérek kopottas félbőrkötésében. |
83 | A debreceni Déri Múzeum Évkönyve 1943-1947. Menyhárt József rajzaival. Debrecen, 1948, A múzeum kiadása. 67 p. Fűzve, kiadói ill. (Menyhárt) papírborítóban. |
84 | DEDIJER, VLADIMIR Joszip Broz Tito. Adalékok egy életrajzhoz. Noviszád, 1953, Magyar Szó kiadása. 502 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
85 | DÉNES ZSÓFIA
Akkor a hársak épp szerettek... 2. Kiegészített, javított kiadás. Legendaoszlató emlékezések és dokumentumok Ady Endre életéről. Bp. 1983, Gondolat. 418 p., 3 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
86 | DÉNES ZSÓFIA
Úgy, ahogy volt és... Újrarendezett, bővített és javított kiadás a Szivárvány és az Úgy, ahogy volt című kötetek anyagából. Bp., 1981, Gondolat. 447 p., 2 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, szakadt papír védőborítóban. |
87 | DENT, C.T. Hochtouren. Ein Handbuch für Bergsteiger. Leipzig, 1893, Duncker & Humblot. 532 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
88 | DÉRY TIBOR Pesti felhőjáték. Pesti könyvtár. Háy Károly Lászlóval rajzaival. Bp., é.n., Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. 159 p. Fűzve, kiadói ill. ( Bánó Endre ) papírborítóban. |
89 | DEZSÉRY LÁSZLÓ Gyermekeink érdekében. Bp., 1957, Kossuth Könyvkiadó. 188 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
90 | DICKENS, CARL Karácsonyi ének prózában. Fordította: Benedek Marcell. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 176 p. Kiadói ill. (Végh) vászonkötésben. |
91 | Die Schweiz. nebst den angrenzenden Teilen von Oberitalien, Savoyen und Tirol. Leipzig, 1907, Karl Baedeker. 363 p. Kiadói vászonkötésben. |
92 | DONÁSZY FERENC Villámsugár. Bp., é.n., Hungária Könyvkiadó. 271 p. Illusztrált kartonkötésben. |
93 | DR KÚNOS IGNÁCZ Anatóliai képek. Bp., 1891, A "Szépirodalmi Könyvtár" Kiadóhivatala. 139 p. Ruzitska Ármin arany- és dombornyomásos ill. vászonkötésében, kijáró és vízfoltos lapokkal. |
94 | DR, WOLFNER PÁL A szociálizmus története és tanításai. 2. Kiadás. Bp., 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 161 p., 1 sztl. lev. Félvászon kötésben. |
95 | DR. BLOCH IVÁN Korunk nemi élete. Bp., [1909], Dante Könyvkiadó. 684 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, elválló gerinccel. |
96 | DR. CZAKÓ ISTVÁN A trianoni "békekötés" felelőssége. Bp., [1933], Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 53 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban, restaurálva. |
97 | DR. CSEREY ADOLF Rovargyűjtő. Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 76. Pozsony, 1901, Stampfel Károly kiadása. 57 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
98 | DR. EGYED ISTVÁN Iparjog. Bp., 1925, Franklin Társulat. 285 p. Vászonkötésben. |
99 | DR. EGYED ISTVÁN Vármegyei önkormányzat. Bp., 1929, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. 468 p. Kiadói félvászon kötésben. |
100 | DR. FEHÉR DEZSŐ- TÖRÖK IMRE A magyar lóversenyzés története ( 1827-1977 ). Bp., 1977, Natura-Magyar Lóverseny Vállalat. 155 p. Kiadói vászonkötésben. |
101 | DR. FÖLDVÁRI ANTAL A büntetés tana. Bp., 1970, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 575 p. Kiadói vászonkötésben, szakadozott papír védőborítóban. |
102 | DR. GÁBOS DÉNES A szarvasmarha tenyésztése és hasznosítása. A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági szakkönyvsorozata 41. sz. A rádió gazdatanfolyam előadásainak bővített és átdolgozott kiadása. Bp., 1942, "Pátria" Irodalmi Vállalat. 127 p. Kiadói spirálozott kartonborítóban. |
103 | DR. GARTNER PÁL "Bűn" és büntetés. Bp., é.n., Novák Rudolf és Társa kiadása. 48 p., dedikált. Kiadói papírkötésben. |
104 | DR. GÉFIN GYULA A Szombathelyi Székesegyház. Szombathely, 1943, Martineum Rt. Kiadása. 166 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
105 | DR. HERZ SÁNDOR Embertenyésztés. Bp., 1918, Bródy József kiadása. 97 p. Tűzve, pótolt papírborítóban, felvágatlan példány töredezett papírszéllel. |
106 | DR. HORVÁTH JÓZSEF Az 1905/6.évi vármegyei ellenállás története. Bp., 1907, "A Vármegye" hetilap kiadása. 478 p., 1 sztl. lev. címlapból kivágva. Kiadói vászonkötésben. |
107 | DR. IRMÉDI-MOLNÁR LÁSZLÓ A térképolvasás és a tereptan elemei. Bp., 1941, Kókai Lajos bizománya. 159 p. Tűzve, kiadói viseltes ill. (Gerritsen) papírborítóban. |
108 | DR. KERTÉSZ JÁNOS Magyar Szociográfia. Bp., 1943, Tömörkény Irodalmi Kör kiadása. 77 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói papírkötésben. |
109 | DR. KMETY KÁROLY Magyar közjog. 6. kiadás. Bp., 1926, Grill Károly Könyvkiadó Vállalat. 488 p. Kiadói vászonkötésben. |
110 | DR. KOSUTÁNY ISTVÁN Titokzatos erők-csodás esetek. Bp., é.n., Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 356 p. Kiadói félvászon kötésben. |
111 | DR. LADIK GUSZTÁV Tételes közigazgatási jogunk alaptanai. 3. teljesen átdolgozott kiadás. Bp., 1941, Attila Nyomda. 464 p. Kiadói vászonkötésben. |
112 | DR. MÁRRFY EDE Magyar közigazgatási és pénzügyi jog. Bp., 1925, Athenaeum. 748 p. Amatőr vászonkötésben. |
113 | DR. NÉMETH ALAJOS Sóhajok palotája (1886-1945). Sopron, 1994, Lakitelek Alapítvány. 304 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
114 | DR. NÉMETH KÁLMÁN Százezer szív sikolt. Bácsjózseffalva, 1943, "Zenélő Kút" Könyvműhely kiadása. 520 p. Kiadói félvászon kötésben. |
115 | DR. SCHEIBER SÁNDOR A soproni középkori zsinagóga. Sopron, 1963, Győr-Sopron Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
116 | DR. SEBESTYÉN ERNŐ 107. §. Bp., 1930, Blobus Nyomdai Műintézet. 75 p., vágatlan példány a szerző dedikálásával. Fűzve, kiadói töredezett papírborítóban. |
117 | DR. SZALAI GYÖRGY Kőbánya története. Bp., 1970, Bp. Főv. X. ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága. 381 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
118 | DR. TH. H. VAN DE VELDE A tökéletes házasság. Ford.: Dr. Feldmann Sándor. Bp., 1928, Rozsnyai Károly. 358 p., I.-VIII. ábra, 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
119 | DR. TOMCSÁNYI MÓRIC Magyar közigazgatási és pénzügyi jog. Bp., 1933, A szerző kiadása. 480 p. Fűzve, kiadói papírborító, vászonkötésben. |
120 | DR. VÖLGYESI FERENC Minden a lélek. 2. bővített és javított kiadás. Bp., 1941, Dante Könyvkiadó. 452 p. Dr. Lukács Józsefnek dedikált. Amatőr félvászon kötésben. |
121 | DR. ZAKAR ANDRÁS A sumér nyelvről. Fahrwangen-Schweiz, 1975, Duna Könyvkiadó. . Tűzve, kiadói papírborítóban. |
122 | DROZDY GYŐZŐ Aurora Borealis. Bp., 1937, Nova Irodalmi Intézet. 368 p. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
123 | ÉGER GYÖRGY A burgenlandi magyarság rövid története. 2. bővített kiadás. Bp., 1994, Anonymus. 172 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
124 | EGO (FRIED MARGIT) Pest és pestiek. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny kiadása. 187 p., 2 sztl. lev. Amatőr vászonkötésben a kiadói papírborító részletével. |
125 | EGYED ÁKOS Falu, város, civilizáció. Bukarest, 1981, Kriterion Könyvkiadó. 359 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
126 | Egység a különbözőségben. A 60 éves Bolberitz Pál köszöntése. Szerkesztette: Rokay Zoltán. Bp., 2002, Szent István Társulat. 318 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
127 | ENDRŐDI SÁNDOR Kurucz nóták. 2. Kiadás. 1700-1720. Bp., 1898, Athenaeum kiadása. 285 p. Kiadói félbőr kötésben. |
128 | EÖTVÖS KÁROLY Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II. 5. Kiadás. Bp. 1909, Révai Testvérek. I. 320 p., 2 sztl. lev.., II. 317 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
129 | Eötvös Loránd a tudós és művelődéspolitikus írásaiból. Nemzeti Könyvtár, Művelődéstörténet. Sajtó alá rendezte: Környei Elek. Bp., 1964, Gondolat Kiadó. 424 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
130 | ERCSEI DÁNIEL Statistica. Első darab. Közönséges statistica és Magyar ország statisticája. Debrecen, 1814, Csáthy György kiadása. 192 p. Kiadói kartonkötésben. |
131 | Érdekes válóperek története. Összeállította: Petrók Gyula és Villax Gyula. Bp., [1900], Révai és Salamon Könyvnyomdája. 248 p. Kiadói vászonkötésben. |
132 | Erdélyi jiddis népköltészet. Válogatta és fordította: Kányádi Sándor. Illusztrálta: Szántó Piroska. Bp., 1989, Európa Könyvkiadó. 213 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
133 | ERDÉLYI JÓZSEF Emlék. Bp., 1940, Magyar Élet kiadása. 591 p. Aláírt. Kiadói vászonkötésben. |
134 | ÉRI-HALÁSZ IMRE Ki ne mondja! Sár Ági rajzaival. Bp., é.n., Stílus Könyvkiadó. . Kiadói ill. (Sár Ági) kartonkötésben. |
135 | Értesítvény a kőszegi kath. Kisgimnáziumról 1879-80. Szerkeszti: Dr. Steiner Pál. Szombathely, 1880, Bertalanffy Könyvnyomda. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
136 | AZ ezeréves Magyarország és a milleniumi kiállítás. Bp., 1896, Az ezredéves milleniumi kiállítás igazgatósága. ( Bp., [1996], TÉKA Könyvértékesítő-Hungexpo. Reprint. ). 270 p., 1 sztl. levél. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
137 | FARKAS PÁL Egy magyar fiú Napoleon seregében. Laci Törökországban. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 160 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
138 | FEDOR ÁGNES Sárga nárcisz. Bp., [1945], Magyar Téka kiadása. 39 p. Tűzve, kiadói ill. (Gágor Éva) papírborítóban. |
139 | FEHÉR FERENC-HELLER ÁGNES-MÁRKUS GYÖRGY Diktatúra a szükségletek felett. Bp., 1991, Cserépfalvi kiadása. 434 p., 1 sztl. lev. Fehér Ferenc és Heller Ágnes dedikálásával. Kiadói kartonkötésben. |
140 | "Fehér könyvek" sorozat. I.-IV. Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben, 1957. V.: Nagy Imre és bűntársai ellenforradalmi összeesküvése, 1958. Bp., 1957-1958, Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. 63 p.., 157 p., 1 sztl. lev.., 144 p.., 131 p., 8 sztl. lev.., 159 p., 12 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
141 | FEKETE ISTVÁN 121 nap. Illusztrálta Würtz Ádám. Bp., 1975, Magvető Kiadó. 310 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
142 | FEKETE ISTVÁN Barangolások. 2. kiadás. Csergezán Pál rajzaival. Bp., 1969, Móra Könyvkiadó. 230 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
143 | FEKETE ISTVÁN Búcsú. Bp., 1982, Szt. István Társulat. 335 p. Kiadói ill. (Dévényi Antal) kartonkötésben. |
144 | FEKETE ISTVÁN Csí és más elbeszélések. Illusztrálta: Würtz Ádám. Bp., 1974, Móra Ferenc Könyvkiadó. 189 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
145 | FEKETE ISTVÁN Őszi vásár. Bp., 1962, Magvető Könyvkiadó. 407 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Bartha László) védőborító töredékkel. |
146 | FEKETE ISTVÁN Rózsakunyhó. Illusztrálta: Würtz Ádám. Bp., 1973, Móra Ferenc Könyvkiadó. 463 p., 4 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
147 | FEKETE ISTVÁN Téli berek. 3. kiadás. Reich Károly. Bp., 1966, Móra Könyvkiadó. 385 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
148 | FEKETE ISTVÁN Tüskevár. 7. kiadás. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1969, Móra Könyvkiadó. 335 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
149 | FEKETE ISTVÁN Vadászatok erdőn, mezőn. Bp., 1987, Mezőgazdasági Kiadó. 279 p. Kiadói vászonkötésben. |
150 | FELEKY GÉZA Könyvek, képek, évek. Bp., 1912, Nyugat kiadása. 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
151 | FENYŐ MIKSA Az elsodort ország. Bp., 1946, Révai. 637 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
152 | FEUCHTWANGER, LION A zsidó háború I.-II. Ford.: Dormándi László. Bp., é.n., Pantheon kiadás. 303 p.., 240 p. Kiadói vászonkötésben. |
153 | A finnugor őshaza nyomában. A magyar néprajz klasszikus. Válogatta és szerkesztette: ifj. Kodolányi János. Bp., 1973, Gondolat Kiadó. 448 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. ragasztott papír védőborítóban. |
154 | FOGARASI ERNŐ
Humor a hó alatt... A szibériai hadifogság derűs órái-madártávlatból. Laurencsik Béla 5 illusztrációjával. Bp., 1937, Rózsavölgyi és Társa. 240 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban, gerinc nélkül. |
155 | FOLYÓIRAT Akvárium és Terrárium 1956-57. Komplett bekötött I. és II. évfolyam (7 szám). Amatőr félvászon kötésben. |
156 | FOLYÓIRAT Akvárium és Terrárium 1958-59. Komplett bekötött III. és IV. évfolyam (8 szám). Amatőr félvászon kötésben. |
157 | FOLYÓIRAT Demokrata (4 db). Független folyóirat. 1988. 7.-9. és 1956-os különszám. Bp., 1988, ABC Kiadó. 48 oldalas számok. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
158 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1940/8. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1940, Erdélyi Szépmíves Céh. 517-606 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
159 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/1. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 1-64 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
160 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/3. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 129-184 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
161 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/4. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 185-244 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
162 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/5. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 245-308 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
163 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/6. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 309-372 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
164 | FOLYÓIRAT Erdélyi Helikon 1943/7. Főszerkesztő: Kisbán Miklós. Szerkesztő: Kós Károly. Szerkeszti: Kovács László. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Szépmíves Céh. 373-428 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
165 | FOLYÓIRAT Füles VIII. évfolyam. Főszerkesztő: Gelléri András. Bp., 1964, Ifjúsági Lapkiadó Vállalat. Számonkénti lapszámozás. Félvászon kötésben, két kötetben. |
166 | FOLYÓIRAT Helikon 1938. 2. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1938, Erdélyi Szépmíves Céh. 81.-152. p. Kiadói papírkötésben. |
167 | FOLYÓIRAT Helikon 1938. 3. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1938, Erdélyi Szépmíves Céh. 155.-231. p. Kiadói papírkötésben. |
168 | FOLYÓIRAT Helikon 1938. 4. szám. Szerkeszti: Kós Károly. Kolozsvár, 1938, Erdélyi Szépmíves Céh. 233.-312. p. Kiadói papírkötésben. |
169 | FOLYÓIRAT Ludas Matyi XXVIII. évfolyam. Szatirikus hetilap. Főszerkesztő: Tabi László. Bp., 1972, Hírlapkiadó Vállalat. Számonkénti lapszámozás. Félvászon kötésben. |
170 | FOLYÓIRAT Mária-Kongregáció 1. évf. 1.-4. sz. 1907-1908. Szerk.: Bús Jakab S. J. Amatőr vászonkötésben. |
171 | FORD, HENRY Életem és működésem. Átdolgozta és bevezető tanulmánnyal ellátta: Balla Antal. Bp., 1926, Légrády Nyomda és Könyvkiadó. 294 p. Amatőr vászonkötésben és másolt címoldallal. |
172 | FÖLDESSY GYULA Ady minden titkai. Bp., 1962, Magvető Könyvkiadó. 373 p. Dr. Orbán Lászlónak dedikálva, autográf korrektúrajelzésekkel. Kiadói vászonkötésben. |
173 | Földrajzi zsebkönyv 1943. Szerk.: Temesy Győző Dr. Bp., 1943, Magyar Földrajzi Társaság. 240 p. + 1 térképmelléklet. Kiadói papírkötésben. |
174 | FRAKNÓI VILMOS Werbőczi István életrajza. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1899, Magyar Történelmi Társulat. 380 p. Félvászon kötésben, tintás satírozással eltüntetett tulajdonosi jelölés. |
175 | FRANCO DE BATTAGLIA Enciclopedia delle Dolomiti. Bologna, 2000, Zanichelli. 520 p. Kiadói papírkötésben. |
176 | FRICK, MECHTHILD Lovis Corinth. "Welt der Kunst" német nyelvű sorozatából. Berlin, 1981, Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. 15 p., 29 sztl.lev., 16 színes és 43 ff. Képpel. Kiadói ill. sérült kartonkötésben. |
177 | Führer durch die Mont- Blanc Gruppe. im Auftrage des österreichischen Alpenklubs Verfasst von Dr. Wilhelm Martin, P. Reuschel Richard Weitzenböck Mappe mit Buch 1 Wegbeschreibungen Buch 2 Litteraturheft dazu Pauskarte. Wien, 1913, Verlag des österreichischen Alpenklubs. I. 252 p., 2 sztl. lev. II. 71 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésekben, ill. vászonborítású tokban, néhány oldalon ex libris bélyegzéssel. |
178 | FÜRY LAJOS Delet harangoznak Budán. München, 1979, Ledermüller Kiadó. 893 p. Kiadói saroktöréses ill. vászonkötésben. |
179 | GAAL MÓZES A kard és lant hőse. Széchy Gyula rajzaival. Bp., 1898, Franklin Társulat. 191 p. Kiadói ill. kopottas vászonkötésben, címoldalon bejegyzésekkel. |
180 | GÁL GYÖRGY SÁNDOR Ismerkedés a zenetörténettel. Ábrákat Varga Imre készítette. Bp., 1963, Móra Ferenc Könyvkiadó. 372 p., 2 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Kondor Lajos) szakadozott papír védőborítóban. |
181 | GALÁNTAI CSABA Mi újság, Terror Háza? Bp., 2003, Masszi Kiadó. 288 p., 12 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
182 | GÁRDONYI GÉZA Isten rabjai. 2. Kiadás. Bp., 1920, Singer és Wolfner kiadása. 349 p. Kiadói félvászon kötésben. |
183 | GELLÉR KATALIN XIX. századi francia festészet. Bp., 1985, Corvina Kiadó. 50 p., 49 sztl. lev., 48 színes reprodukcióval. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
184 | GELSEI BÍRÓ ZOLTÁN A Habsburg-Ház bűnei. Bp., 1919, Kiadja a mű Szerkesztő-Bizottsága. 96 p. Tűzve, kiadói ill. (Jeney) viseltes papírborítóban. |
185 | GERGELYFFY GÁBOR Bodor Péter a székely ezermester. Nemzeti Könyvtár 51. Bp., 1941, Nemzeti Könyvtár. 64 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
186 | GHYMESI FORGÁCH FERENCZ Magyar Historiája 1540-1572. Magyar Történelmi Emlékek XVI. kötet. Közli: Majer Fidél. Bevezette: Toldy Ferencz. Pest, 1866, A Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottsága. 555 p. Félvászon kötésben. |
4200 | ||
187 | GOMBRICH Bild und Auge. Neue Studien zur Psychologie der bildlichen Darstellungen. Stuttgart, 1984, Klett-Cotta. 316 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
188 | GOMEZ, T.H. Bengázi végórái. Háborús regények 2. Bp., é.n., A szerző kiadása. 62 p., 1 sztl. lev. Tűzve, ill. sarokhiányos papírborítóban, foltos lapokkal. |
6500 | ||
189 | GONDA IRÉN Baromfi a ház körül. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. 151 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
190 | GOYAU, GEORGES A pápaság egyetemes története. Ford.: Kubínyi Viktor. Bp., 1900, A fordító tulajdona. 232 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
191 | Göndör Bertalan grafikai művei. Bevezetőt írta: Pogány Ö. Gábor. Bp., é.n., Hungária Rt. Kiadása. 45 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. (Göndör) félvászon kötésben. |
192 | GÖRGEY GÁBOR Nők szigete. Kecskeméti Kálmán fotóival. Bp., 1990, Új Idők Kft. 44 p., 2 sztl. lev. Könyvheti dedikálással. Kiadói ill. kartonkötésben. |
193 | GR. SZÉCHÉNYI ZSIGMOND Hengergő homok. Vadászexpedíció a lybiai sivatagba. Bp., é.n., A szerző kiadása. 135 p., 1 sztl. lev. Könyvtári félvászon kötésben, régi könyvtári jelzetekkel. |
194 | A grafika magyar mesterei. Lyka Károly és Conrad Gyula bevezetőjével. Bp., é.n., Rozsnyai Károly kiadása. 44 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Kozma) hiányos papírborítóban. |
195 | GRATZ GUSZTÁV A forradalmak kora. Magyarország története 1918-1920. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. 354 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
196 | GRAVES, ROBERT- PATAI, RAPHAEL Héber mítoszok. A genezis könyve. Bp., 1969, Gondolat. 295 p. Kiadói vászonkötésben. |
197 | GRÓF TELEKI PÁL Magyar politikai gondolatok. Nemzeti Könyvtár 42.-43. Bp., 1941, Nemzeti Könyvtár. 137 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
198 | GRUBE, A.W. Alpenwanderungen. I.-II. 1 címlap- és 16 színezett metszettel. Oberhausen u. Leipzig, 1873, Spaarmann. I. 280 p., II. 217 p., 1 sztl. lev. Néhány lap vízfoltos. Kiadói félvászon kötésben, egybekötve. |
199 | GUDENUS JÁNOS JÓZSEF A magyarországi főnemesség XX. Századi genealógiája. I. kötet, A-J. A címereket Tompos Lilla festette. Bp., 1990, Natura. 622 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
200 | GUTIUS (GUTHI SOMA DR.) Jeles firmák. Guthi Soma dr. humoros törvényszéki karczolatai. Bp., 1908, Adorján Testvérek kiadása. 96 p. Félvászon kötésben. |
201 | GYEBORIN A második világháború. Fordította: Dr. Auer Kálmán. Tisztek könyvtára 9. Bp., 1961, Zrínyi Katonai Kiadó. 583 p. Kiadói félvászon kötésben. |
202 | GYÓNI (ÁCHIM) GÉZA Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. 2. itthoni (újból megbővült) kiadása. Bp., 1915, Országos Hadsegélyező Bizottság. I.-XIII., 71 p. Kiadói papírkötésben. |
203 | GYÖKÖSSY ENDRE
Hallgatózz csak, énekelget... Lázár Pál fametszeteivel. Bp., 1940, Országos Bethlen Gábor Szövetség kiadása. 66 p. Fűzve, kiadói ill. (Lázár) szakadozott papírborítóban. |
204 | GYÖMREI SÁNDOR Az utazási kedv története. Bp., é.n., Gergely R. kiadása. 192 p., dedikált. Fűzve, papírborító nélkül vízfoltos lapokkal. |
205 | GYŐRFFY ISTVÁN A néphagyomány és a nemzeti művelődés. A magyar táj és népismeret könyvtára 1. Bp., 1939, Egyetemi Néprajzi Intézet. 91 p. Kiadói papírborítóban. |
206 | GYURKÓ ISTVÁN A halak világa. Bukarest, 1983, Kriterion Könyvkiadó. 295 p. Kiadói félvászon kötésben. |
207 | HABSBURG OTTÓ Jalta és ami utána következett. München, 1979, Griff Kiadó. 200 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
208 | HAJÓS ELEMÉR Széthulló családok, kallódó gyerekek. Bp., 1946, Korda R. T. kiadása. 256 p. Kiadói papírkötésben. |
209 | HALÁCSY DEZSŐ A magyar városokért. V. bővített kiadás. Bp., 1941, A szerző kiadása. 247 p., 2 melléklet (Margitsziget ismertető és térkép, könyvajánló). Kiadói vászonkötésben. |
210 | HÁMORI LÁSZLÓ Károlyi Mihály, a földosztó. Bp., 1946, Népszava Könyvkiadó. 32 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
211 | HARKÁNYI EDE Babonák ellen. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1907, Grill Károly Könyvkiadóvállalat. 305 p. Kiadói vászonkötésben. |
212 | HARMATH ISTVÁN-KATSÁNYI SÁNDOR Veszprém megye irodalmi hagyományai. 4. bővített kiadás. Veszprém, 1984, Veszprém megyei Tanács V.B. 357 p., 53 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
213 | HEARN, LAFCADIO Hindu legendák és talmud mesék. Ford.: Pongrácz Árpád. Bp., 1919, Herzka Árpád kiadása. 123 p. 2 sztl. lev. Átkötött, ragasztott papírborítóban. |
214 | HEDIN, SVEN Az orosz harctérről. Bp., 1916, Athenaeum. 208 p. Kiadói ill. (Vendrei) papírkötésben. |
215 | HEGEDŰS GÉZA Polgár Szilárd. Tanúvallomás a tegnap alkonyáról. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1946, Anonymus kiadás. 258 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
216 | HEGEDÜS GYULA Komédia. Bp., 1914, A szerző saját kiadása. 238 p., 1 sztl. lev. Bőrkötésben. |
217 | HEINE, HEINRICH A bacherachi rabbi. El Liciszkij 11 litográfiájának hasonmásával. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1982, Európa Könyvkiadó. 103 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban, szélén kivágott szennycímoldallal. |
218 | HEKLER ANTAL A magyar művészet története. Bp., 1934, M. Könyvbarátok kiadása. 239 p. Kiadói vászonkötésben. |
219 | HETEY ZOLTÁN Ady Bandi-Ady Endre. Bp., [1942], Stádium Sajtóvállalat. 184 p. Kiadói félvászon kötésben. |
220 | HEYMANN, ROBERT Rasputin. Ford.: Holló Márton. Bp., 1918, Kultúra Könyvkiadó. 155 p. Kiadói félvászon kötésben. |
221 | HIEBELER, TONI Eigerwand. Von der Erstbesteigung bis heute. München, 1976, Bertelsmann Lexikon Verlag. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
222 | HIEBELER, TONI Lexikon der Alpen. Gütersloh, 1977, Bertelsmann-Lexikon Verlag. 432 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
223 | HIEBELER, TONI Matterhorn. Von der Erstbesteigung bis heute. Berlin, 1976, Bertelsmann Lexikon Verlag. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
224 | HIEBELER, TONI Zugspitze. Von der Erstbesteigung bis heute. München, 1979, Mosaik Verlag. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
225 | HILTON, JAMES Messze Oroszországban. Fordította: Tábori Kornél. Bp., é.n., Nova Irodalmi Intézet. 352 p. Kiadói félvászon kötésben. |
226 | Hitler. 2. Kiadás. Szerkesztette: Walther, Herbert. Fordította: dr. Horváth Gábor. Pécs, é.n., Alexandra- Pécsi Direkt Kft. 255 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
227 | HOCK JÁNOS Az ember könyve. Bp., 1937, Urbányi István kiadása. 336 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
228 | HOFFMANN, E.T.A. A vampir-Der Vampir. Kétnyelvű Klassikus Könyvtár 2. sz., ford.: Dr. Trócsányi Zoltán. Bp., é.n., Uránia kiadás. 43 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Kozma 1919) papírborítóban. |
229 | Honegyesítő Árpád nagyfejedelem. a brilliáns államférfi és zseniális hadvezér 896. évi honfoglalása valósághű bemutatása. Összeállította: Katona Sándor (München). Nokomis/USA, 1994, Somogyi Zoltán kiadása. 140 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
230 | Horthy Miklós titkos iratai. Magyar Országos Levéltárban lévő iratokat sajtó alá rendezte: Szinai Miklós és Szűcs László. Bp., 1962, Kossuth Könyvkiadó. 533 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
231 | HORVÁTH JÁNOS Méhészkedjünk! Bp., 1911, Stephaneum Nyomda Rt. kiadása. 84 p. 2 sztl. lev. Kiadói javított vászonkötésben, könyvtári bélyegzésekkel. |
232 | HORVÁTH JÁNOS Petőfi Sándor. 2 kiadás. Bp., 1926, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadás. 597 p. Fűzve, kiadói ill. (Jeges) papírborító amatőr vászonkötésben. |
233 | HUBAY MIKLÓS Aranykor. Bp., 1972, Szépirodalmi Könyvkiadó. 452 p., 1 sztl. lev. (Boldizsár) Ivánnak dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
234 | HUNT, DAVE- MCMAHON, T. A. A kereszténység félrevezetése. Bp., 1996, Evangéliumi Kiadó. 229 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. töredezett papírborítóban. |
235 | HUSZÁR KÁROLY A magyar nép hősei. Nemes Mihály rajzaival. Bp., 1915, Szent István Társulat. 158 p. Kiadói szakadozott, hiányos ill. papírkötésben. |
236 | HUSZÁR KÁROLY Az égő Oroszország. Bp., 1926, Dante Könyvkiadó. 333 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
237 | Húzótüske 1956. Egyetemi időszaki kiadvány. [Miskolc, 1956, Rákosi Mátyás Nehézipari Műszaki Egyetem]. 96 p. 800 példány. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
238 | AZ idő élén jártak. Szerk.: Kovács K. Zoltán és Rosdy Pál. Bp., 1996, Brankovics István Alapítvány. 220 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
239 | AZ igazság a Nagy Imre ügyben. Századvég füzetek 2., főszerkesztő: Gyurgyák János. Bp., 1989, Századvég Kiadó. 204 p., 2 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
240 | Igazságot-szeretettel. Glattfelder Gyula élete és munkássága. Szerkesztette: Zombori István. Bp.-Szeged, 1995, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközössége és Keresztény Értelmiségiek Szövetsége. 203 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
241 | IGNÁCZ RÓZSA Anyanyelve magyar. 5. Kiadás. Bp., 1940, Dante Könyvkiadó. 323 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
242 | IGNÁCZ RÓZSA Torockói gyász. Kass János rajzaival. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. 294 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
243 | IGNOTUS (VEIGELSBERG HUGÓ) Egy év halál. Jegyzetek 1914 tavaszától 1915 nyaráig. Bp., 1916, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. kiadása. 174 p. 1 sztl. lev. Kassai könyvtárbélyegzésekkel. Amatőr félvászon kötésben. |
244 | II-IK KÁKAI ARANYOS (IFJ. ÁBRÁNYI KORNÉL) Gróf Andrássy Gyula. Bp., 178, Athenaeum kiadása. 223 p. Félvászon kötésben. |
245 | ILLÉS SÁNDOR Hajnali madárfütty. Bp., 2000, Estrade-City Kft. 186 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói papírkötésben. |
246 | ILLYÉS GYULA Egy év. Bp., 1945, Sarló kiadás. 77 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. hiányos papírborítóban, néhány vízfoltos lappal. |
247 | INCZE KÁLMÁN Háborúk a nagy háború után I.-II. Hozzátartozik: Világpolitikai és háborús események 1938 szeptemberétől-1939 júliusig. (Függelék a fenti kétkötetes műhöz.). Bp., 1938-1939, Franklin Társulat. 424 p.., 405 p.., 32 p. Kiadói félbőr kötésben, a függelék tűzve, kiadói papírkötésben. |
248 | AZ Iparművészeti Múzeum gyűjteményei. Szerkesztette és a bevezetőt írta Miklós Pál. Bp., 1979, Corvina Kiadó. 358 p., 9 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
249 | IRÁNYI DEZSŐ Gyökerek és hajtások. Békéscsaba, 1988, Tevan Andor Nyomdaipari Szakközépiskola kiadása. 110 p., 10 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. (Kállai Júlia) papírkötésben. |
250 | AZ iskolák államosítása. Bp., 1948, Magyar Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium. 128 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
251 | JAKÓ ZSIGMOND Írás, könyv, értelmiség. Tanulmányok Erdély történelméhez. Bukarest, 1976, Kriterion Könyvkiadó. 373 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
252 | JANKÓ BÉLA
A gőzhajózás kezdete a Dunán, "Carolina", az első gőzhajó. A Közlekedési Múzeum füzetei 2. Bp., 1967, Közlekedési Múzeum. 24 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
253 | JÁNOSY ISTVÁN A repülés ABC-je. Kis repülőenciklopédia. Bp., 1944, Magyar Repülő Sajtóvállalat. 480 p. Amatőr kötésben. |
254 | JÉCSAI LÁSZLÓ Melegágy és üvegház a házikertben. A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági szakkönyvsorozata 12. sz. Bp., 1941, A növényvédelem és kertészet kiadása. 64 p. Kiadói spirálozott kartonborítóban. |
255 | JÓKAI MÓR Török mozgalmak 1730-ban. Első kiadás. Pest, 1854, Számvald Gyula. 362 p. Széteső gerinc nélküli vászonkötésben. |
256 | JOUTY, SILVAIN & ODIER, HUBERT Dictionnaire de la Montagne. Paris, 1999, Arthaud. 719 p. Kiadói kartonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
257 | JÓZSEF ATTILA forradalmi versei. Könyvnapi kiadás. Bp., 1945, Cserépfalvi. 56 p. Kiadói ill. (Kádár György) papírkötésben. |
258 | JUHÁSZ ANDOR ÉS JUHÁSZ SÁRI Ez történt Ausztriában. Bp., 1938, Cserépfalvi kiadása. 168 p. Kiadói vászonkötésben. |
259 | JURÁN VIDOR Vadászkrónika. Bp., 1961, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó. 174 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
260 | KÁLDOR MÁRTON A kaolitváros. Bp., [1942], Árkádia. 145 p. Dedikált. Kiadói félvászon kötésben. |
261 | KALENDÁRIUM Népakarat 1957. Szerk.: Baktai Ferenc. Bp., 1957, Népakarat Lapkiadó Vállalat. 192 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
262 | KALMÁR ERNŐ Vergődés. 3. Kiadás. Bp., é.n., Emericanum. 219 p. Kiadói papírkötésben, ill. (Jankovits István) papír védőborítóban. |
263 | KARDOS TIBOR Az Árgirus-széphistória. Bp., 1967, Akadémia Kiadó. 415 p., I.-XXXII. tábla, 7 táblázat. 1100 példány. Boldizsár Ivánnak dedikálva. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
264 | KARINTHY FERENC Víz fölött, víz alatt. Bartha László rajzaival. Bp., 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó. 593 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Bartha László) papír védőborítóban. |
265 | KARINTHY FRIGYES Amiről a vászon mesél. Szép könyvek 10. Bp., é.n., Singer és Wolfner. 78 p. Kiadói hiányos kartonkötésben. |
266 | KARINTHY FRIGYES Notesze. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet kiadása. 110 p. 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Byssz) papírborító amatőr kopottas félvászon kötésben, Fővárosi Könyvtárbélyegzővel és tul. beírásokkal. |
267 | KARSAI ELEK A berchtesgadeni sasfészektől a berlini bunkerig. Bp., 1961, Táncsics Könyvkiadó. 628 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Czeglédi, Bánó) papír védőborítóban. |
268 | KARSAI ELEK A budai vártól a gyepűig. Bp., 1965, Táncsics Könyvkiadó. 759 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (Varga Győző) papír védőborítóban. |
269 | KARSAI ELEK Iratok a Gömbös-Hitler találkozó (1933. Június 17.-18.) történetéhez. Bp., 1962, Akadémia Kiadó. 55 p., 2 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
270 | KÁSZONYI DÁNIEL Magyarhon négy korszaka. Bp., 1977, Szépirodalmi Könyvkiadó. 597 p., 9 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
271 | KATALÓGUS Antik Enteriőr 2004. XI. Magyarországi Régiségkiállítás és Vásár, Műcsarnok. Bp. 2004, Partner s 2000 Kft. 111 p., 12 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
272 | KATALÓGUS Ámos Imre (1907-1944) emlékkiállítás. Bp., 1958, Magyar Nemzeti Galéria. 28 p., 14 sztl. lev. Tűzve, ill. kiadói papírborítóban. |
273 | KATALÓGUS Camera Obscura 2000. XII. Esztergomi Fotográfiai Biennálé. Esztergom, 2000, Esztergomi Szabadidő Központ. 63 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
274 | KATALÓGUS Luthertől a Bauhausig. Nemzeti kincsek Németországból. Bp., 2006, Magyar Nemzeti Galéria. 142 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
275 | KATALÓGUS Natinalschätze aus Deutschland. von Luther zum Bauhaus. München, 2005, Prestel. 406 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
276 | KATALÓGUS Picasso. Kat. Nr. 411. Stedelijk Múzeum, Amszterdam, 1967.03.04.-04.30. Amszterdam, 1967, Stedeljik Múzeum. 62 sztl. lev. Kiadói ill. papírborítóban. |
277 | KATALÓGUS Plakátművészet Thália szolgálatában. Magyar Nemzeti Galéria 1978. október-november. Bp., 1978, Magyar Nemzeti Galéria. 23 p., 1 színes és 9 ff. Reprodukció. Tűzve, kiadói papírborítóban, ill. papírmappában. |
278 | KATALÓGUS Téli kiállítás 1903-1904. Bp., 1903, Orsz. Magyar Képzőművészeti Társulat. 63 p., 34 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
279 | KEENLYSIDE, FRANCIS Berge und Pioniere. Eine Geschichte des Alpinismus. Vorwort von Lord Hunt. Zürich, 1976, Orell Füssli. 248 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
280 | KERESZTURY DEZSŐ "S mi vagyok én.". Arany János 1817-1856. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. 362 p., 4 sztl. lev. Kiadói egészbőr kötésben. |
281 | KESERÜ KATALIN Körösfői-Kriesch Aladár. A művészet kiskönyvtára 116. Bp., 1977, Corvina Könyvkiadó. 30 p., 27 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
282 | Késmárki diáktalálkozó emlékkönyve Szerk.: Krisch Jenő. Bp., 1928, Késmárki Diákszövetség kiadása. 168 p. Kiadói papírborítóban. |
283 | Kincseskönyv. Szerk.: Dr. Gombocz Endre. Bp., 1932, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. 868 p., I.-XII. p. Kiadói vászonkötésben. |
284 | KINIZSI ANDOR Egyszer mindenki megnősül. Bp., é.n., Szent István Társulat. 229 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
285 | Kisfaludy Károly összes művei 1-4. Életrajzzal ellátta: Dr. Horváth Cyrill. Bp., é.n., Magyar Könyvkiadó Intézet. Két kötetben. I. (1-2.) 668 p. I.-IV., II. (3-4.) 674 p., I.-II. Kiadói ill. aranynyomásos vászonkötésben. |
286 | KISFALUDY SÁNDOR Himfy szerelmei. Egy kötetben. A költő arczképével (Eredetije Döbrenteinél). Pest, é.n., Heckenast Gusztáv. 358 p. Amatőr félvászon kötésben. |
287 | KISS BITAY ÉVA Tájékozódás és hírközlés az állatvilágban. Bukarest, 1974, Tudományos Könyvkiadó. 121 p. Tűzve, kiadói papírborítóban, foltos lapokkal. |
288 | KNER IZIDOR
Félévszázad mesgyéjén 1882-1932. Belehelyezve "Tekintetes Szerkesztőség!" megszólítással ajánlólevél. Gyoma, 1931, Kner Nyomda. 176 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Kner Albert) félvászon kötésben. |
289 | KÓBOR TAMÁS Aranyhaju Rózsika. Bp., é.n., Béta kiadás. 273 p., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
290 | KOESTLER ARTHUR Sötétség délben. München, 1981, Griff kiadás. 144 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírborítóban. |
291 | Kolozsvári Szervátiusz Tibor. Szerkesztette: Babiczky Klára. Bp., 1994, Püski Kiadói Kft. 72 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
292 | KOPP JENŐ Ismeretlen magyar festők a XIX. Század első felében. Szépművészet-füzetek 3. Bp., 1941, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 36 p., I.-LVI. Tábla. Kiadói papírkötésben. |
293 | KORNIS GYULA A pszichológia és logika elemei. 9. Kiadás. Középiskolák számára a VKM. 884-05-60-1931 rendelet alapján. Bp., é.n., Franklin Társulat. 190 p. Fűzve, kiadói töredezett papírborítóban. |
294 | KOSÁRY DOMOKOS Magyarország története. Nemzetnevelők könyvtára I. Nemzetismeret 4. Bp., 1943, Országos Közoktatási Tanács. 411 p. Kiadói félvászon kötésben. |
295 | Kossuth a magyar igazságért. Nemzeti Könyvtár 122.-123. Válogatta, és magyarázatokkal ellátta: Bodor György. Bp., 1944, Nemzeti Könyvtár. 110 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Fáy Dezső) papírborítóban. |
296 | Koszoru. A Petőfi Társaság közlönye 1939-40. Bp., 1940, A Petőfi Társaság kiadása. 256 p. Félvászon kötésben. |
297 | Kosztolányi Dezső az élő költő. Bp., 1936, A Kosztolányi Dezső Emlékbizottság kiadása. 45 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
298 | KOVÁCS LYDIA Két esztendő. Bp., 1916, Pallas Irodalmi Rt. kiadása. 133 p. Kiadói ill. (Kacziány Aladár) papírkötésben. |
299 | Kovászna megye. Sepsiszentgyörgy, 1969. 278 p., 1 sztl. Levél. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
300 | KÖTELES PÁL Az ötlábú isten. Novellák. Bp., 1989, Szépirodalmi Könyvkiadó. 249 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói kartonkötésben, ill. (Pap Klára) papír védőborítóban. |
301 | KÖVI PÁL Erdélyi lakoma. Rajzokat Vass tamás készítette. Bukarest, 1980, Kriterion Könyvkiadó. 326 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Cseh Gusztáv) papír védőborítóban. |
302 | Középkori templomaink. Dobos Lajos képeivel és Kriszt György szövegével. Bp., 1991, Magyar Távirati Iroda. . Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
303 | A közmondás nyelvtani alkalmazásban a latin nyelv elemi oktatásában. 1168 latin közmondás és közmondási szólásmód gyűjteménye. Szerkeszti Wiegand Károly után Czanyuga József. Pest, 1864, Lampel Róbert kiadása. 217 p. Ceruzás bejelölésekkel. Amatőr kötésben. |
304 | KRISTÓFFY JÓZSEF A királyságtól a kommunizmusig. Bp., 1920, Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Rt. 146 p., 1 sztl. lev. Amatőr kötésben. |
305 | KRÚDY GYULA A betyár álma, Kleofásné kakasa és más elbeszélések. Bp., 1920, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadása. 194 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
306 | KUSZÁLIK MÁRIA ÉS KUSZÁLIK PÉTER Fák és cserjék. Bukarest, 1984, Kriterion Könyvkiadó. 335 p. Kiadói félvászon kötésben. |
307 | KÜLLŐS IMOLA Betyárok könyve. Ill.: Kardos Katalin. Bp., 1988, Mezőgazdasági Kiadó. 221 p., 9 sztl. lev., 18 képpel. Kiadói ill. (Maczó Péter) papírkötésben. |
308 | L. NAGY ZSUZSANNA Szabadkőművesség a XX. Században. Bp., 1977, Kossuth Könyvkiadó. 177 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
309 | LAJOS FERENC-HOLBEIN Haláltánc. Bp., é.n., Szépmíves Műhely kiadása. 86 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
310 | LÁSZLÓ GYULA Arckép és kézírás. Új Horizont II.-III. Bp., 1994, 1996, Új Horizont Könyvkiadó Alapítvány. 135 p., 133 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
311 | LÁZÁR BÉLA Írók és művészek között. Bp., 1918, Pallas Irodalmi Rt. kiadása. 163 p. Kiadói papírkötésben. |
312 | LÁZÁR ISTVÁN Koppány. Bp., é.n., Légrády Testvérek kiadása. 213 p. 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
313 | LENIN, V. I. Marx, Engels, Marxizmus. Moszkva, 1947, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó. 483 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
314 | LESTYÁN SÁNDOR Cigánymuzsika. Bp., 1940, Dr. Vajna és Bokor kiadása. 272 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (Sinkó Károly) papír védőborítóban. |
315 | LESTYÁN SÁNDOR Medve anyó születésnapja. Kispajtások mesekönyve. Görög Júlia rajzaival. Bp., 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. 33 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
316 | LÉVAI JENŐ Endre László a magyar háborús bűnösök listavezetője. Bp., 1945, Müller Károly Könyvkiadóvállalat (ezelőtt: Gábor Áron). 112 p. Tűzve, kiadói ill. (Szigethy) viseltes papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
317 | LHOTZKY, HEINRICH Az emberiség jövője. Kultúra és tudomány sorozat. Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., 1912 Franklin Társulat. 125 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
318 | LIPPAI LÁSZLÓ Három világrész partjain. Bp., 1940, Magyar Katolikus Írók Könyvei. 276 p. Kiadói vászonkötésben. |
319 | LOFTING, HUGH Doktor Dolittle utazásai. Ford.: Honti Rezső. Reiter László rajzaival. Bp., 1934, Káldor Könyvkiadóvállalat kiadása. 248 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
320 | A Louvre képtára. Írta és a képeket válogatta: Karl Heinz Clasen. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 151 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
321 | Lőwy Árpád versei. Kanada, é.n., H&H Graphics Ltd. 80 p. Kiadói papírborítóban. |
322 | LUKCSICS JÓZSEF DR. A Galilei kérdés. Bp., 1910, Szent István Társulat. 103 p. Félvászon kötésben. |
323 | MABERLY, ASTLEY Animals of Rhodesia. Cap Town, 1959, Howard Timmins. 211 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
324 | Macedonian wood-carving. 2. Kiadás. Skopje, 1994, MISLA. I.-XXIX, 68 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
325 | MADARÁSZ ANDOR A Balaton világa. Bp., 1953, Művelt Nép Könyvkiadó. 166 p., 1 sztl. lev., I.-XX. Képpel. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
326 | MAESTRI, CESARE Kletter-Schule. Rüschlikon-Zürich, 1967, Albert Müller Verlag. 126 p., 29 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
327 | MAGIDOVICS, I. P. A földrajzi felfedezések története. Bp., 1961, Gondolat. 876 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
328 | MAGYAR NÉPKÖLTÉSZET. Magyar néprajz V. Főszerk.: Vargyas Lajos. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. 876 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
329 | Magyar bábakönyv. 3. Átdolgozott hivatalos kiadás. A bábai hivatás gyakorlásáról. Bp., 1939, Magyar Királyi Állami Nyomda. 355 p., 12 p. Amatőr kötésben. |
330 | Magyar Biedermeier-művészet. Az Ernst-Múzeum kiállításai X. Bp., 1913, Az Ernst-Múzeum kiadása. 51 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
331 | Magyar bohémvilág. Budapesti Újságírók Almanachja 1908-ra Bér, Honti, Pogány és Sarkadi rajzaival, Szerdahelyi Sándor szerkesztésében. Bp., 1908, Budapesti Újságírók Egyesülete. 483 p., 35 sztl. lev. Amatőr félvászon kötésben, címoldalon javítással. |
332 | Magyar Földrajzi Évkönyv 1928. Szerk.: Gróf Teleki Pál. Bp., 1928, Magyar Földrajzi Intézet. 247 p., 2 sztl. lev. Vászonkötésben. |
333 | Magyar irodalmi almanach az 1941. Évre. Janovits István rajzaival. Bp., 1941, Stephaneum Nyomda. 208 p. Sőtér István dedikálásával. Kiadói papírkötésben. |
334 | A Magyar Kegyesrend budapesti Gimnáziumának Értesitője. Az 1935-36. Iskolai évről. Közzétette: Balanyi György Dr. igazgató. Bp., 1936, Az iskola igazgatósága. 120 p. Kiadói, hiányos gerincű papírkötésben. |
335 | A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium Rádióelőadásainak sorozata 1929. II: évf. B sorozat január-június. Bp., 1929, "Pátria" Irodalmi Vállalat. 25 egyenként 8 oldalas füzet. Kiadói félvászon kötésben. |
336 | A magyar magánjog alapintézményei. Dr. Szászy István egy. prof. előadásai. Bp., 1949, MEFESZ Jogász Kör kiadása. 272 p. Ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal. Kiadói félvászon kötésben. |
337 | Magyar Millennium. Összeállította Gelléri Mór. Bp., 1896, Posner hivatalos kiadás. 180 p., 7 sztl. lev., 6 db. színes kőnyomatos táblával. Fűzve, kiadói ill. széteső papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
338 | A Magyar Nemzet története I-X. Szerkeszti: Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1898, Athenaeum kiadása. I-CCCLII., 335 p., 706 p., 667 p., 694 p. 1 sztl. lev., 680 p., 600 p., 715 p., 625 p. 1 sztl. lev., 724 p., 865 p. 1 sztl. lev. Kiadói egészbőr kötésben, kopottas gerincszélekkel. |
75000 | ||
339 | A Magyar Országos Központi Takarékpénztár Tisztviselőinek Sporttársasága 25 éves jubileumi jelentése. Bp., 1937, Stádium Sajtóvállalat kiadása. 55 p. Tűzve, kiadói arany dombornyomásos papírborítóban. |
340 | Magyar Orvosi Archivum. Orvostudományi értekezések gyűjteménye. Bp., 1910, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat. 419 p., 1 sztl. lev. Belekötve: Eddig megjelent I.-VIII. régi és I.-X. új évfolyamának lapmutatója. Eger, 1910, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat. 26 p. ., A magyar orvosi irodalom 1909. Összeállította: Győry Tibor. V. évfolyam. Eger, 1909. 104 p. Kiadói félvászon kötésben. |
341 | A magyar öntudat kistükre. Szerk.: Dr. Baránszky-Jób László. Bp., 1943, A Felső Kereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége. 231 p. Kiadói papírkötésben. |
342 | A Magyar Sí Szövetség évkönyve 1947-48. Összeállította: Dr. Serák Mihály. Bp., 1948, A Szövetség kiadása. 79 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
343 | Magyar Simplicissimus. Aurora IV., szerk.: Turóczi-Trostler József. Bp., 1956, Művelt Nép Könyvkiadó. 267 p. Kiadói félvászon kötésben. |
344 | Magyar Tudományos Akadémiai almanach 1874. Csillagászati és közönséges naptárral. Bp., 1874, Eggenberger Ferdinánd kiadása. 192 p. Könyvtári félvászon kötésben, régi szlovák könyvtári jelzetekkel. |
345 | Magyarország helységnévtára 1952. Bp., 1952, Központi Statisztikai Hivatal. 428 p. Kiadói félvászon kötésben. |
346 | A magyarság őstörténete. Szerk.: Ligeti Lajos. Bp., 1943, Franklin Társulat. 289 p. Félvászon kötésben. |
347 | A "Magyarság" évkönyve 1926. Bp., 1926, Magyarság Lapkiadó. 303 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
348 | MAGYARY ZOLTÁN Magyar közigazgatás. Bp., 1942, Magy. Kir. Egyetemi Nyomda. 675 p. + mell. táblázat. Amatőr vászonkötésben. |
349 | Mai dekameron. Az uj írók. Szerk.: Móricz Zsigmond. Bp., 1932, Nyugat kiadása. 201 p., 1 sztl. lev., Móricz aláírásával. Kiadói vászonkötésben. |
350 | MAJAKOVSZKIJ, V. V. Neki a tollal! Szatirikus versek. Fordította: Radó György. Toncz Tibor illusztrációival. Bp., 1954, Új Magyar Könyvkiadó. 69 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Toncz) papírborítóban. |
351 | MAKARENKO, A. SZ. Válogatott pedagógiai tanulmányok. Ford.: Szöllősy Klára. Bp., 1948, Új Magyar Könyvkiadó. 322 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
352 | MALONYAY DEZSŐ A magyar nép művészete I. kötet. A kalotaszegi magyar nép művészete. Bp., 1907, Franklin Társulat. (Bp., 1984, Helikon Kiadó. Reprint.). 286 p., 1 sztl. lev. Hozzátartozik: Kósa László: Malonyay Dezső és "A magyar nép művészete". Bp., 1984, Helikon Kiadó. 16 p., 2 sztl. levél. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. papírtokban. |
353 | MANGA JÁNOS Magyar katolikus népélet képekben. [Bp., 1948], Misztótfalusi. 81 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
354 | MÁRAI SÁNDOR Napnyugati őrjárat. Bp., é.n., Révai kiadás. 226 p. Kiadói félvászon kötésben. |
355 | MÁRTONFFY KÁROLY A magyar közigazgatás megújulása. 2. kiadás. Bp., 1940, Magy. Kir. Egyetemi Nyomda. 337 p. Vászonkötésben. |
356 | A második világháború I.-II. Fordította: Dr. Auer Kálmán. Tisztek könyvtára 16. Bp., 1963, Zrínyi Katonai Kiadó. 476 p., 1 sztl. lev. ., 640 p. 1 sztl. lev., 32 térképmelléklet félvászon kötésű könyvtokban. Kiadói félvászon kötésben. |
357 | A második világháború történetének meghamisítói ellen. Tanulmányok, fordította: Nyírő József. Tisztek könyvtára 8. Bp., 1961, Zrínyi Katonai Kiadó. 321 p. Kiadói félvászon kötésben. |
358 | MATEI, HORIA Évezredek kalózkrónikája. Az Előre Kiskönyvtára 31 sz. Bukarest, 1974, lőre Kiskönyvtára. 476 p., 6 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
359 | MAY KÁROLY A kordillérákban. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp., é.n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadása. 274 p. Kiadói arany- és dombornyomásos ill. vászonkötésben. |
360 | A mayerlingi tragédia. Okmányok, levelek és jegyzőkönyvek Rudolf trónörökös szerelmi regényéről és haláláról. Bp., 1923, "Az Újság" kiadása. 112 p. Félvászon kötésben. |
361 | MÉCS LÁSZLÓ Üzenet. Bp., 1982, Szent István Társulat. 331 p. Kiadói egészbőr kötésben. |
362 | Mediterrán mítoszok és mondák. Mitológiai kislexikon. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó. 349 p. Kiadói vászonkötésben. |
363 | mesemondó Jakab István. A meséket gyűjtötte és lejegyezte : Nagy Olga és Vöő Gabriella. Bukarest, 1974, Akadémiai Kiadó. 411 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
364 | MÉSZÁROS VINCE Széchényi István és a vízgazdálkodás. Bp., 1974, Vízügyi Dokumentációs és Tájékoztató Iroda. 125 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
365 | MÉSZÖLY MIKLÓS Saurus. Bp., 1968, Magvető. 156 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
366 | Mezőhegyes lótenyésztésének története 1785-től 1985-ig. 2. Kiadás. Szerkesztette: Sz. Bozsik Nóra. Mezőhegyes, 1985, Mezőhegyesi Mezőgazdasági Kombinát. 83 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
367 | A mi süteményes könyvünk. 16. háromszorosára bővített kiadás. Bp., 1940, Váncza és Társa kiadása. 255 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
368 | MIKLÓSSY ISTVÁN Nemzetnevelés. Bp., 1919, Szt. István Társulat. 82 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
369 | MILOTAY ISTVÁN A függetlenség árnyékában. Bp., [1930], Stádium Sajtóvállalat kiadása. 398 p. 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
370 | Mindörökké. Fényképezte és összeállította Olasz Ferenc. Bp., 1978, Magyar Helikon. 181 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
371 | MITTELSTäDT, KUNO Matthias Grünewald. "Welt der Kunst" német nyelvű sorozatából. Berlin, 1987, Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. 15 p., 28 sztl. lev., 22 színes és 54 ff. képekkel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
372 | Mohács emlékezete. Kötetet Kiss Károly válogatta. Bp., 1976, Magyar Helikon. 275 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
373 | MOLNÁR FERENC Egy haditudósító emlékei. Bp., 1916, Franklin Társulat. 560 p. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
374 | MOLNÁR FERENC Ismerősök. 1. Kiadás. Bp., 1917, Franklin Társulat. 217 p. Félvászon kötésben. |
375 | MÓRA FERENC Nádihegedű. Bp., 1927, Lantos Rt. Kiadása. 206 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
376 | MÓRICZ ZSIGMOND A vadkan. 1. Kiadás. Bp., [1924], Athenaeum R.-T. kiadása. 118 p., 1 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
377 | MURÁDIN JENŐ Gy. Szabó Béla. Bukarest, 1980, Kriterion Könyvkiadó. 54 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
378 | MURÁNYI-KOVÁCS ENDRE Akik engem szeretnek. Bp., 1933, Katz G. könyvkereskedés kiadása. 130 p. 2 sztl. lev., vágatlan oldalakkal. Vajda Imrének dedikálva. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
379 | A művészet története, Amerika, Afrika, Óceánia. Sorozatszerk.: Petz György. Bp., 2001, Magyar Könyvklub. 200 p., 6 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
380 | Művészettörténeti tanulmányok Pest megyéből. Studia Comitatensia 20. Szerkesztette Lóska Lajos. Szentendre, 1983, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 327 p. Kiadói papírkötésben. |
381 | NÁDAI PÁL Ízlésfejlődés és stíluskorszakok. Műveltség II. kötete Kozma Lajos iniciáléival és borítórajzával. Bp., é.n., Dante Könyvkiadó. 150 p., 6 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Kozma Lajos) papír védőborítóban. |
382 | NÁDAS SÁNDOR Krisztina sorsa. 3. Kiadás. Wien, 1919, "Elbemühl". Kiadói ill. papírkötésben. |
383 | NAGY ENDRE A kabaré regénye. Ill.: Nagy Endre. Bp., [1935], Nyugat kiadása. 221 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (G.T.) papír védőborítóban. |
384 | NAGY LAJOS Pincenapló. Bp., 1945, Hungária Könyvkiadó. 96 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
385 | NAGY MARI-VIDÁK ISTVÁN Nemezkészítés. Bp., 1997, Planétás Kiadó. 102 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
386 | Nagyanyáink receptjei. Válogatta: Györki Mária. Illusztrálta: Pompola Zsuzsanna. Bp., 1983, Minerva. 151 p. 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Pompola) papírborítóban. |
387 | NEUFELD GÉZA Hideg (kazein) enyvek kézi könyve. Orosháza, é.n., A szerző kiadása. 68 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
388 | NEUHAUS, G.G. A zongorajáték művészete. Bp., 1961, zeneműkiadó Vállalat. 175 p. 2 sztl. lev. 2700 példány. Kiadói ill. kartonkötésben. |
389 | A Nibelung-ének. Ford.: Szász Károly. Bp., 1892, Athenaeum Rt. kiadása. I.-XXXI., 524 p., 1 sztl. lev. Kiadói arany- és dombornyomásos ill. sérült vászonkötésben, kijáró címoldalakkal. |
390 | NYIRŐ JÓZSEF Néma küzdelem. Bp., 1944, Révai. 576 p. Kiadói vászonkötésben, ill. (Belatini Braun Olga) szakadt papír védőborítóban. |
391 | Ohne Mode. 20 weibliche Aktstudien nach der Natur von W. Hümmer in Heliogravure vervielfältigt von der Kunstanstalt Obernetter, München. Stuttgart, [1902], Klemm & Beckmann. 1 ill. szöveges lap, 20 akt képes lap, 27 x 39 cm. Tartó mappa nélkül. |
392 | OPPENHEIM, ROY Die Entdeckung der Alpen. Frauenfeld und Stuttgart, 1974, Verlag Huber. 296 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
393 | ORBÁN DEZSŐ Fehér koráll. Bp., é.n., Szent István Társulat. 171 p. Kiadói ill. (Márton L.) félvászon kötésben. |
394 | ORBÁN DEZSŐ Gutenberg. Bp., 1940, Kir. Magy, Egyetemi Nyomda. 218 p. Kiadói papírkötésben. |
395 | ORWELL, GEORGE Esszék. Bp., 1988, AB Független Kiadó. 184 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
396 | OSSENDOWSKI, FERDINAND Lenin. Ford.: Torday Géza. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 286 p.., 293 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
397 | Óvodások verseskönyve. Demjén Zsuzsa rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. 239 p. Kiadói ill. (Demjén) kartonkötésben. |
398 | P. SZŐKE JÁNOS Márton Áron. Thaur-Tirol, 1988, A szerző kiadása. 519 p. Kiadói papírkötésben. |
399 | PALÁSTI LÁSZLÓ A bori halálút regénye. Bp., 1945, Gábor Áron Könyvkiadó. 94 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
400 | PALÁSTI LÁSZLÓ A Bori halálút regénye. Bp., 1945, Gábor Áron kiadás. 94 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. viseltes papírborítóban, vízfoltos lapokkal. |
401 | PALATINUS JÓZSEF Szabadkőművesek bűnei. Bp., 1938, Lőcsey kiadás. 131 p. Fűzve, kiadói ill. szakadozott elválló papírborítóban. |
402 | PALÉOLOGUE, MAURICE Három diplomata. Talleyrand, Metternich, Chateaubriand. Ford.: Lakatos László. Bp., é.n., Athenaeum kiadása. 148 p. Kiadói vászonkötésben. |
403 | PÁSZTOR ÁRPÁD Budapesttől a föld körül Budapestig. Bp., 1911, Nyugat kiadása. 313 p., 3 sztl. lev. Kiadói ill. (Falus Elek) vászonkötésben. |
404 | PÁSZTOR ÁRPÁD Találkozásom Poe A. Edgarral. Bp., 1916, Dick Manó kiadása. 121 p., 3 sztl. lev. Kiadói papírkötésben. |
405 | PEREHÁZY KÁROLY A városliget. Diósy Antal akvarelljeivel. Bp., 1978, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 62 p., 1 sztl. lev. Kiadói kopottas vászonkötésben. |
406 | A Petőfi Kör vitái. II. Filozófusvita., IV. Partizántalálkozó-Sajtóvita. II.: Bp., 1989, Kelenföld Kiadó-ELTE., IV.: Bp., 1991, Múzsák- 1956-os Intézet. 127 p.., 480 p. Kiadói papírkötésben. |
407 | Petőfi Sándor összes művei I-III. Életrajzi bevezetéssel ellátta Jókai Mór, rendezte és jegyzetekkel kísérte Havas Adolf. A teljes kiadás 6 kötetes. Bp., 1892-1893, Athenaeum kiadása. 423 p.., 576 p.., 719 p., I-XVIII. Kiadói kopottas félbőr kötésben. |
7500 | ||
408 | PETYKE MIHÁLY A Gestapo foglya voltam. Politikai riportregény. Bp., 1945, Gábor Áron könyvkiadóvállalat. 118 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Bánó Endre) papírborítóban. |
409 | PEVSNER, NIKOLAUS Az európai építészet története. Ford.: Borbás Mária. Bp., 1972, Corvina Kiadó. 506 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
410 | PILINSZKY JÁNOS Végkifejlet. Bp., 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó. 118 p., 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. (Pintér László) papír védőborítóban. |
411 | PINTÉR JENŐ A magyar irodalom története I.-II. 2. Kiadás. Bp. 1942, Bibliotheca. 571 p., 654 p. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
412 | PLATZ BONIFÁC DR. Tudományos kalandozások. Bp., 1911, Szent István Társulat. 195 p. Kiadói félvászon kötésben. |
413 | POGÁNY Ö. GÁBOR Magyar festészet a XX. században. Bp., 1959, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. 79 p., 42 sztl. lev., 40 színes kép. Kiadói vászonkötésben, ill. szakadt papír védőborítóban. |
414 | POMOGÁTS BÉLA Napló a történelemről 1892-1992. Publicisztikai írások. Bp., 1992, Pesti Szalon Kiadó. 175 p. Dedikált. Kiadói papírkötésben. |
415 | PREYER HUGÓ Galaktikai játékok. Bp., 1988, Vega Magyar Sci-Fi Egyesület. 158 p., 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói ill. papírborítóban. |
416 | PURTSCHELLER, LUDVIG Über Fels und Firn. Bergwanderungen von Ludwig Purtscheller. München, 1901, Bruckmann. 362 p. Kiadói vászonkötésben. |
417 | QUILLER-COUCH, SIR ARTHUR The Sleeping Beauty and Other Fairy Tales. Illusztrálta: Dulac, Edmund. London, [1910], Hodder and Stoughten . 128 p., 1 sztl. lev., 30 beragasztott színes illusztrációból 3 hiányzik. Kiadói aranynyomásos viseltes egészbőr kötésben. |
418 | RÁBEL LÁSZLÓ Hivatalos nyelvünk. Történeti és nyelvészeti tanulmány. Sopron, 1914, A szerző kiadása. 237 p. Kiadói viseltes félvászon kötésben. |
419 | RACHMANOVA, ALEXANDRA Házasság a vörös viharban. Egy orosz diáklány naplója. Bp., 1933, Dante kiadás. 416 p. Kiadói javított egészbőr kötésben. |
420 | RAFFY ÁDÁM A léleklátó. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa kiadása. 313 p. Téthi József professzornak dedikált. Amatőr vászonkötésben. |
421 | Reise Album der k. k. österreichischen Staatsbahnen 1908/9. 4. Jahrgang. Wien, 1908, Redaktion des "Reise Album" der k. k. österr. Staatsbahnen. 228 p. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
422 | REY, GUIDO Le Mont Cervin. Paris, 1906, Librairie Hachette. 409 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon (elváló gerincű) kötésben. |
423 | Rodin beszélgetései a művészetről. Összegyűjtötte: Gsell Paul. Kultúra és tudomány sorozat. Ford.: Farkas Zoltán. Bp., 1914, Franklin Társulat. 138 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
424 | RODOLFO (GÁCS REZSŐ) Vigyázat! Csalok! Illusztrálta: Sebes János. Bp., 1957, Bibliotheca Kiadó. 244 p. Kiadói ill. (Sebes) félvászon kötésben. |
425 | ROLLAND, ROMAIN Mahatma Gandhi. 2 kiadás. Bp., é.n., Dante kiadás. 154 p., 2 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
426 | RÓNAI ANDRÁS Térképezett történelem. 2. bővített kiadás. Bp., 1993, Püski Kiadó. 261 p. Kiadói papírkötésben. |
427 | ROSTY KÁLMÁN S. J. Magyar Szentek legendái. 2. Kiadás. Bp., 1906, Szent István Társulat. 206 p., 1 sztl. lev. Kiadói aranynyomásos vászonkötésben. |
428 | RUSSEL, BERTRAND Házasság és erkölcs. Ford.: Benedek Marcell. Bp., 1934, Káldor Könyvkiadó Vállalat. 244 p. 2 sztl. lev. Félvászon kötésben, javított címoldallal. |
429 | S. ZACHÁR ILONA Bellini. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa. 184 p. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
430 | SAROLEA, CH. Szovjet Oroszország. Bp., 1925, Stádium Sajtóvállalat. 232 p. Kiadói félvászon kötésben. |
431 | SCHERZ EDE A rádió humora. Bp., 1931, A szerző kiadása. 110 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
432 | SCHMID, WALTER Menschen am Matterhorn. 5. Kiadás. Bern, 1964, Hallwag AG. 208 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
433 | SCHMIDT MÁTYÁS Építem a hidat. Beilleszkedés és megbékélés. Budaörs, 2002, Riedl Ferenc Helytörténeti Gyűjtemény. 284 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
434 | SCHÖN DEZSŐ A jeruzsálemi per. Tel Aviv, 1963, Uj Kelet kiadás. 416 p. 14 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
435 | SCHWARZ, BERNHARD Die Erschliekung der Gebirge. von den aftesten Beiten bis auf Saussure (1787). Leipzig, 1885, Verlag von Paul Frohberg. 475 p. Kiadói félvászon kötésben. |
436 | SCOVILLE, SAM A kék gyöngy. Ford.: Pünkösti Erzsébet. Bp., é.n., Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 207 p. Ifjusági könyvtár 9. Kiadói ill. (Jeges) viseltes kartonkötésben. |
437 | SOLYMOSSY PÉTER Magyar revízió svéd szemmel. Budapest-Stockholm, 2002, Buda Records. 220 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
438 | SOMOGYI FERENC DR. Küldetés. 2. Bővített kiadás. A magyarság története. Németh Nándor rajzaival. Cleveland-Ohio, 1973, Kárpát Publishing Company. 656 p. Kiadói vászonkötésben. |
4200 | ||
439 | SOMOGYI JÓZSEF Fajiság és Magyar Nemzet. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda. 103 p. Kiadói papírkötésben. |
440 | SOMOGYVÁRY GYULA A pirossapkás kislány. Bp., 1942, Singer és Wolfner kiadása. 197 p. 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban, papírtokban. |
441 | SOMOGYVÁRY GYULA, VITÉZ Katonacsillag megfordul I.-II. Bp., 1944, Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner). 348 p.., 316 p., 2 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. papír védőborítóban. |
442 | A "Soós István" Borászati Középiskola Jubileumi évkönyve 1901-2001. Budafok, 2001, Az iskola kiadása. 176 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
443 | SÓS ENDRE A demokrácia öngyilkossága. Bp., 1947, Magyar Téka. 232 p. Kiadói papírkötésben. |
444 | STADLER FRIEDA Funchaltól Brüsszelig. Lequeitio Királyi Családunk életében. Bp., é.n., Pallas Rt. Ny. 85 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben. |
445 | STEFF TIBOR Játék az éggel. Bp., é.n., Révai. 236 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
446 | STOLCZ ALBÁN Magyarországi Szent Erzsébet élete. Bp., 1913, Szent István Társulat. 304 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
447 | STRAUSZ ADOLF A római ghettó. Bp., 1929, Genius. 286 p. 1 sztl. lev., dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
448 | STUDER, G. Über Eis und Schnee. III. Abteilung: Bernina. Bern, 1871, J. Dalp. 302 p., 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
449 | STUDER, GOTTLIEB Über Eis und Schnee. 2. Kiadás. Die höchsten Gipfel der Schweiz und die Geschichte ihrer Besteigung. Bern, 1898, Schmid & Francke Verlag. 580 p. Kiadói ill. vászonkötésben. |
450 | SZABÓ LÁSZLÓ Munkaszervezet és termelékenység a magyar parasztságnál a XIX-XX. században. Damjanich János Múzeum közleményei. Szolnok, 1966, Damjanich János Múzeum. 167 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
451 | SZALAY JEROMOS Igazságok Magyarország körül. A magyar pör. II. kötet: Magyarország megcsonkítása. Trianon-Párizs 1956. Párizs, 1960, A szerző kiadása. 237 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
452 | SZALAY LÁSZLÓ DR. A zsidónők története. 2. Kiadás. Bp., 1924, Globus Nyomdai Műintézet. 337 p. Kiadói papírkötésben, ill. (Szathmáry) papír védőborítóban. |
453 | SZÁNTÓ TIBOR Könyvnyomtatás, tipográfia. Bp., 1963, Műszaki Könyvkiadó. 327 p. Fűzve, kiadói ill. ( Szántó ) papírborítóban. |
454 | SZATMÁRI IMRE-GERELYES IBOLYA Tanulmányok a gyulai vár és uradalma történetéhez. Gyulai Füzetek 8. Gyula, 1996, Békés Megyei Levéltár. 131 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
455 | Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske. Tizenkét szép színes képpel Rexa Dezső által. Bp., 1940, Officina. 26 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben. |
456 | SZEGFŰ GYULA Három nemzedék. Egy hanyatló kor története. Bp., 1920, "Élet" Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadása. 332 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborító, amatőr vászonkötésben. |
457 | SZENES ERZSI Szerelmet és halált énekelek. Bp., é.n., Franklin Társulat. 52 p., 1 sztl. lev., vágatlan példány a szerző 1943-as dedikálásával. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
458 | Szép Ernő (1884-1953). Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár bibliográfiái. Szolnok, 1974, Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár. 51 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. |
459 | SZEPESI GYÖRGY-LUKÁCS LÁSZLÓ Négyszemközt négy olimpiával. Londontól Rómáig. Bp., 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó. 112 p. Tűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
460 | SZERÉMY ZOLTÁN Emlékeim a rési jó időkből. Előkép Zádor István ceruzarajza, a képeket Hermann Ádám rajzolta. Bp., 1929, A Budapesti Színészek Szövetsége. 287 p. Kiadói ill. aranynyomásos vászonkötésben, elválló előzéklappal. |
461 | A szlovákiai magyarság élete 1938-1942. Tanulmányok. Bp., 1942, Athenaeum. 216 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
462 | SZOFOKLESZ Színművei I. Ajasz, II. Filoktetesz. Ford.: Finkei József. Sárospatak, 1858, Sárospataki Főiskola Nyomda. I. 74 p., II. 82 p., 1 sztl. lev. Duplum bélyegzővel. Félvászon kötésben. |
463 | SZTRÓKAY KÁLMÁN Barkácskönyv. Ill.: Say Kornél. Bp., 1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 234 p., 1 sztl.lev. Kiadói vászonkötésben. |
464 | TAKÁTS GYULA Az emberekhez. Bp., 1955, Szépirodalmi Könyvkiadó. 210 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
465 | TAKÁTS GYULA Se ég se föld. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. 111 p. Könyvnapi dedikálással, ex librissel. Kiadói ill. papírkötésben. |
466 | TAKÁTS GYULA Sós forrás. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1973, Szépirodalmi Könyvkiadó. 134 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Würtz Ádám) papír védőborítóban. |
467 | TAKÁTS GYULA Villámok mértana. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1968, Szépirodalmi Könyvkiadó. 197 p., 1 sztl. lev. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, ill. (Szántó Piroska) papír védőborítóban. |
468 | TÁRGYIK SÁNDOR ÉS NAGY LÁSZLÓ Hidegkonyha receptkönyv és technológia. A Belkereskedelmi Min. Vendéglátói Főigazgatóságának kiadványa. Rajzokat készítette Gróf Nándor. Bp., 1963, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 456 p., 19 sztl. lev., 100 fotóval. Kiadói vászonkötésben. |
469 | TARJÁN VILMOS Riporteri titkaimat nem viszem a sírba. Bp., é.n., A szerző kiadása. 161 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Vértes Marcell) papírborítóban. |
470 | Tarokkakadémia. Írták: Dr. Fazekas Béla, Dr. Kovács Endre és Dr. Szigetvári Zoltán. Bp., [1948], Centrum. 268 p. Dr. Kovács Endre dedikálásával. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
471 | TEGHZE GYULA Nemzetközi jog. Debrecen, 1930, Városi Nyomda. 739 p. Kiadói vászonkötésben. |
472 | TEMESVÁRY FERENC A sárvári Nádasdy Ferenc Múzeum fegyvergyűjteménye. Bp., 1980, Akadémia Kiadó. 135 p. Kiadói vászonkötésben. |
473 | TERRAY, LIONEL Vor den Toren des Himmels. München, 1965, Nymphenburger Verlagshandlung. 296 p., 2 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
474 | TERSÁNSZKY J. JENŐ A margarétás dal. Bp., 1959, Magvető Könyvkiadó. 365 p. Dedikált. Kiadói vászonkötésben. |
475 | Testnevelési és sportágak. Testnevelési utasítás II. rész, 10. Füzet. Benne az evezés, a turistáskodás. Bp., 1926, Az Orsz. Testnevelési Tanács kiadványa. 146 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
476 | The Times Atlasz, Régészet. 3. átdolgozott kiadás magyar nyelvű változata. Bp., 1994, Akadémia Kiadó. 319 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
477 | This Fabulous Century 1900-1910. Sixty Years of American Life, volume 1. New York, 1969, Time-Life Books. 288 p. Kiadói kötésben, papírborító nélkül. |
478 | THURZÓ GÁBOR A tintahal. Balassi Bálint Könyvtár 5. Bp., 1941, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 93 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
479 | TILDY ZOLTÁN Természetfényképezés. Bp., 1964, Gondolat. 146 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
480 | TOLDALAGI PÁL A visszahívott tenger. Bp., 1973, Szépirodalmi Könyvkiadó. 82 p., 1 sztl. lev., 1 melléklet. Dedikált. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóban. |
481 | TOLNAY KÁLMÁN Vadászételek. Színe-Java sorozat. Gábor Éva rajzaival. Bp., 1970, Minerva. 30 p., 1 sztl. lev. Tűzve, kiadói ill. (Gábor Éva) papírborítóban. |
482 | TOMCSÁNYI MÓRIC Magyarország közjoga. 4. kiegészített kiadás. Bp., 1942, Magy. Kir. Egyetemi Nyomda. 574 p. Amatőr vászonkötésben. |
483 | TÓTH ERVIN Európai grafika. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor. 188 p. Kiadói ill. (Mata János) félvászon kötésben, ill. (Molnár C. Pál) papír védőborítóban, leváló gerinccel és szakadozott borítóval. |
484 | TÓTH SÁNDOR A kuruc király. Pataky László 12 rajzával. Bp., 1898, Athenaeum. 182 p., 2 sztl. lev. Kiadói félbőr kötésben. |
485 | TÖRÖK JÓZSEF Szerzetes- és lovagrendek Magyarországon. Bp., 1990, Panoráma Kiadó. 202 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kartonkötésben. |
486 | TWAIN, MARK Koldus és királyfi. Magyarra átdolgozta: Sándor Kálmán. Sebők Imre rajzaival. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat. 159 p. Tűzve, kiadói ill. (Sebők) töredezett papírborítóban. |
487 | TYEPLOV Pszichológia. Bp., 1950, Tankönyvkiadó. 161 p. Tűzve, kiadói papírborítóban. |
488 | TYNDALL, JOHN Die Gletscher der Alpen. Braunschweig, 1898, Verlag von Friedrich Vieweg und Sohn. 550 p,, 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
489 | UDVARDY IGNÁCZ A protestantismus. köztörténeti fejlődése, különös figyelemmel, Magyar- és Erdélyországra. Veszprém, 1847. 355 p. Fűzve, kiadói gerincragasztott papírborítóban. |
490 | AZ Új Ídők nótáskönyve. Bp., 1933, Az Új Ídők kiadása. 216 p. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
491 | Ünnepi imádságok I.-III. A templomban használatos sorrendben, Magyar és héber nyelven. Bp., é.n., Schlesinger Jos. Könyvkereskedés. 256 p.., 263 p..,96 p. Kiadói arany- és dombornyomásos vászonkötésben. |
492 | VADNAY LÁSZLÓ Hacsek és Sajó. összegyűjtött legjobb mókái. Bp., 1933, A Színházi Élet kiadása. 127 p. Kiadói papírkötésben. |
493 | VAJDA EMIL A diadalmas penge. Bp., 1951, Sport Lap- és Könyvkiadó Vállalat. 41 p. 1 sztl. lev. Tűzve, ill. kiadói papírborítóban. |
494 | VANKÓNÉ DUDÁS JULI Falum, Galgamácsa. 2. bővitett kiadás. Szentendre, 1983, Pest megyei Múzeumok Igazgatósága. 531 p. Kiadói ill. kartonkötésben. |
495 | VARÉ, DANIELE Egy mosolygó diplomata emlékiratai. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat kiadása. 199 p. Kiadói vászonkötésben. |
496 | VARGA IMRE Kisebbségből kisebbségbe. Beszélgetések áttelepült írókkal. Bp., 1995, Életünk könyvek. 285 p. Kiadói papírborítóban. |
497 | VARGHA BALÁZS Társasjátékok könyve. Illés Árpád rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. 218 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. félvászon kötésben. |
498 | VÁRNAI ZSENI ÉS PETERDI MÁRIA Mint viharban a falevél. Bp., 1943, Várnai Zseni kiadása. 328 p., dedikált. Fűzve, papírborító nélkül. |
499 | Vasutasok és hajósok címtára 1926. Szerkeszti: Heeger Árpád. Bp., 1926, Palladis Rt. Kiadása. 463 p. Kiadói vászonkötésben. |
500 | VÉCSEINÉ JANKOVICH LUJZA Felhős ég alatt. Bp., é.n., Az Élet Irodalmi és Nyomda Rt. kiadása. 212 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. (Horváth Jenő) papírkötésben. |
501 | VELICH ISTVÁN-FOGARASI GÁBOR Régi magyar autók. Bp., 1988, Műszaki Könyvkiadó. 204 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
502 | VERES PÉTER Az Alföld parasztsága. Turul falufüzetek 5. sz. Bp., 1939, Bolyai Akadémia kiadása. 89 p., 3 sztl. lev. Fűzve, kiadói javított gerincű papírborítóban. |
503 | VERNE GYULA A Robinsonok iskolája. Ford.: Visi Imre. Bp., 1896, Franklin Társulat. 285 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopottas foltos vászonkötésben. |
504 | VERNE GYULA Az arany meteor. Ford.: Sztrókay Kálmán. Bp., 1919, Kultúra Könyvkiadó. 170 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. kopott félvászon kötésben. |
505 | VERNE GYULA Thompson és Tsa. utazási iroda. Első magyar nyelvű kiadás. Bp., 1998, Totem Kiadó. 525 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. papírkötésben. |
506 | VERNE, JULES Az Aranyvulkán. Bukarest, 1987, Ion Creangá Könyvkiadó. 255 p. Kiadói viseltes papírkötésben. |
507 | VILLON balladái. 7. Kiadás. Faludy György átköltésében. Bp., 1940, Officina. 89 p., 1 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben. |
508 | Vitéz nagybányai Horthy István élete és a magyar közlekedés. Szerkesztette : Wulff Olaf és Maléter Jenő. Bp., 1943, Fővárosi Nyomda Rt. (Toronto-Canada, 1976, Vörösváry Publishing Co. Limited. Reprint). 303 p. Kiadói vászonkötésben, ill. papír védőborítóban. |
509 | VOINOVICH GÉZA György barát. Bp., é.n., Franklin Társulat kiadása. 233 p. 1 sztl. lev. Kiadói félvászon kötésben, ill. (Kondor) kopottas papír védőborítóban. |
510 | VOJTH PÉTER Asztrológiai praktikum. Kozmosz-ezoterikus sorozat 1. Debrecen, 1998, Kozmosz 2000 Ezoterikus Stúdió. 148 p. Hozzátartozik: Vojth Péter: Híres asztrológiai kifejtőtáblázatok. Debrecen, 1998, Kozmosz 2000 Ezoterikus Stúdió. Kozmosz-ezoterikus sorozat 1. 144 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
511 | VÖLGYESI FERENC DR. "Én", egyéniség, személyiség. 2. Kiadás. Lélek és természettudomány XXVI. Bp., 1942, Novák Rudolf és Társa kiadása. 160 p. Fűzve, kiadói javított papírborítóban. |
512 | WALTHER, ANGELO Caspar David Friedrich. "The World of Art" angol nyelvű sorozatából. Berlin, 1985, Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. 15 p., 28 sztl. lev., 16 színes és 45 ff. Képpel. Kiadói ill. kartonkötésben. |
513 | WEBER, SAMUEL Zipser Geschichts- und Zeitbilder. 1 címerképes tábla és 5 fametszetes látkép. Leutschau (Lőcse), 1880, Verlag von Th. J. Reiss. 392 p., 1 sztl. lev. Felvágatlan ívekkel papírkötésben. |
514 | WEINER MIHÁLYNÉ Ónművesség. A magyar gyűjtemények legszebb óntárgyai. Bp., 1971, Corvina Kiadó. 49 p., 25 sztl lev. (47 kép.). Kiadói vászonkötésben. |
515 | WESSELÉNYI MIKLÓS Atlantiszi harangszó. [Bp., 1946], Magyar Téka. 414 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói ill. (Sinkó Károly) papírborítóban. |
516 | WHYMPER, EDWARD Scrambles amongst the Alps in the years 1860-69. London, 1871, John Murray. 432 p. + térképmellékletek. Kiadói elváló gerincű vászonkötésben. |
517 | WISEMAN, NICHOLAS Fabiola, vagy a katakombák egyháza. Átdolgozta Haudek Ágoston. Bp., 1935, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó. 351 p. Kiadói ill. félvászon viseltes kötésben. |
518 | WITTNER MÁRIA Ellenőrizve. Bp., 2002, Magyar Ház kiadása. 170 p. Kiadói ill. papírborítóban. |
519 | YONGDEN LÁMA ÉS ALEXANDRA DAVID-NEEL Mipam, az öt bölcsesség lámája. Ford.: Moharné Dobó Éva. Bp., 1945, Isis Kiadó. 312 p. Fűzve, kiadói ill. (Szász) papírborítóban. |
520 | ZAYMUS GYULA
Üres fészket himbál a szél... Bp., 1941, Szent István Társulat. 285 p. Kiadói ill. papírkötésben. |
521 | ZOLNAY LÁSZLÓ-MAROSI ERNŐ A budavári szoborlelet. Bp., 1989, Corvina Kiadó. 175 p. Fűzve, kiadói ill. papírborítóban. |
522 | ZSIGMONDY EMIL Die Gefahren der Alpen. 5. Auflage. Wien und Leipzig, 1911, A. Edlinger s Verlag. 367 p. Kiadói szakadozott, kopottas félvászon kötésben, kijáró lapokkal. |
523 | ZSIGMONDY EMIL Die Gefahren der Alpen. Augsburg, é.n., Lampart s Alpiner Verlag. 188 p., 2 sztl. lev. Kiadói széteső papírkötésben. |
524 | ZSIGMONDY EMIL Im Hochgebirge. München, 1929, Bergverlag Rudolf Rother. 270 p., 1 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
525 | ZSIGMONDY EMIL-PAULCKE, WILHELM Die Gefahren der Alpen. München, 1927, Bergverlag Rudolf Rother. 361 p. 4 sztl. lev. Kiadói vászonkötésben. |
526 | ZSIGMONDY EMIL-PAULCKE, WILHELM Die Gefahren der Alpen. München, 1922, Bergverlag Rudolf Rother. I:-XVI. p., 387 p., 2 sztl. lev. Kiadói kopottas ill. félvászon kötésben. |
527 | ZSIGRAY JULIANNA Erzsébet magyar királyné. Bp., 1938, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. 463 p. Kiadói vászonkötésben. |
528 | ZSIGRAY JULIANNA Erzsébet magyar királyné. Bp., 1938, Singer és Wolfner. 463 p. Kiadói vászonkötésben. |
529 | ZSOLT BÉLA A Wesselényi utcai összeesküvés. Bp., 1937, Nova Irodalmi Intézet. 267 p., 2 sztl. lev. Kiadói ill. vászonkötésben, ill. (Pályi Jenő) szakadozott papír védőborítóban. |